Új privát üzeneted érkezett!

Edina vonalzóját én sem látom, tényleg :?

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


sziasztok!

Tényleg, én sem látom a vonalzóm, majd megnézem mi a baj, de erre most nincs időm. Lili is már itt nyújtózkodik, addig volt el, amíg gyors elolvastam. Egyszerűen nem tudok tőle hosszabb időre ide ülni, mindig képeket nézegetne.

Tina,
mi horvátba megyünk, valószínű az isztirára, most elsőre közölebbi helyet keresünk. A dalmát részre szoktunk, de az egy kicsit messze van, így is necces lesz az út.

otthoni játszótér. Van abban valami amit Évi ír, Lilinek is van, csúzda, homokozó, de hosszabb ideig egyikkel sincs el egyedül, nekem is ott kell homokoznom vele, a csúzdáról ne is beszéljek. Mondjuk le szoktam fektetni a földre és azzal elmolyol hosszabb ideig, de akkor is ott vagyok a közelében.

Neki is sokkal izgalmasabb kint biciglizni, futkározni az utcában, vagy ha megyünk a boltba az autókat nézni. A kamion és a traktor nálunk is a favorit, na és az iskola udvarában játszó gyerekek.

ennyi voltam, már eltörött a mécses, hogy visszaraktam a földre.....

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

anyát ma műtik. dialízist fog kapni és ehhez vlmit csinálnak a csuklóján a két érrel, összekötik vagy mi...nem értek hozzá, az orvos szerint nem nagy ügy, de mégis egy műtét!! azért kell az ereket összekötni, h vastagabb legyen, hogyha rákötik a gépet megfelelően áramoljon a vér.
snooopy
 
 

 
 

Sziasztok!
Orsi, nagyon szorítok. :)
Megértem, persze orvosi szemmel nézve nem nagy műtét, de hát csak egy beavatkozás.

Minden rendben lesz.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Nagyon szorítok, hogí minden rendben legyen Anyukáddal! :) Az orvosoknak sok dolog rutinnak számít, hiszen ők nap, mint nap csinálják, de az nekünk igenis nagy dolog, hiszen csak egy beavatkozás, amit kórházban csinálnak.
Kolos tesó szépen növekszik. :)

Évi!
Értem, amit írtál. Én nem is várom el Dávidtól, hogy beleteszem pl. a hintába és ott üljön órákat. (Ott ülök én vele vagy az apja, vagy mindketten. Nekem pont az a lényeg, hogy együtt legyen a család, legalább ott kint a telken, mikor kiszabadulunk a rohanó hétköznapokból.) Igazából az a cél, hogy a sok sétán és megfigyelésen kívül más is legyen, mert a játszótéren imád hintázni és mostanában már csúszdázni is. Ő is nagy megfigyelő, hosszú időt eltud tölteni azzal, hogy pl. kinéz magának egy bogarat és próbálja megfogni. A mi utcánkban szinte nulla a forgalom, kb. 5 autó megy ott el egész nap, a forgalmas út távol van. Itthon a városban Ő is imádja a forgalmat, főleg a buszokat. :)

Orsi!
Belekezdett egy "babaház" építésbe, amibe el lehet bújni és elvileg most hétvégén hoz csúszdát és hintát, amit úgy tudom a tesz-veszen nyert. Meg persze a fönti részre akar "étkezőt, fürdőt" csinálni, mert fent van egy nagy jurta és ha valakik fent alszanak, akkor legyen ott is. (Na ezekre mondtam azt, hogy szerintem nem azokat kéne először csinálni.)

Kép
Kép
tina82
 
 


Most alszik, uh nyugodtabban tudok itt ülni. 5.45-kor kelt, egyre korábban, de ő így délelőtt is alszik, nem úgy mint Dávid. Lehet bírná ő is, de akkor meg állandóan rajtam lógna, nyügi, inkább altatom. Hamar el is alszik, nem tiltakozik egyáltalán.

Orsi,
én is szorítok anyukádnak, minden rendben lesz meglátod.

Tegnap kapott Lili kis asztalkát, széket, azon rajzolgat,
Kép

de számolni is szeret....
Kép

meg ugrabugrálni is....
Kép

most ennyi voltam csak!

KépKép
domidina
 
 


Jó reggelt Lányok, sziasztok!

Edina, nagyon kis tündéri csajszi Lili. Jó kedvű, mosolygós.

Ancsi is korán kel mostanság, f7-7-kor. Tegnap ő is elaludt 10-kor, aztán 5-kor is, 3/4 6-ig, de este 9-kor gond nélkül elaltattam. Ő akkor szokott feküdni.

De ma nem hagyom délelőtt aludni, mert du. Gerinek anyák napi műsor lesz és jobb, ha ebéd után alszik és kipihenten megyünk :)

Ma a 10. napja, hogy oltásokat kapott. Ha eddig nincs baja, gondolom nem is lesz, ugye?
Egész pontosan 11 körül telik le a 10 nap.

Igaz, elég nyűgös, éjjel többször ébredt és napközben is többet lóg rajtam, mint általában.

Megyek is, mert nem hagy...

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Köszi lányok. túl van rajta anya, másfél órás műtét volt, és ébren. brrr fáj neki a keze, nem szabd emelgetnie, meg kímélnie kell egy darabig.

Kolos is korán kel, 6 előtt de ő nem alszik délelőtt, de 11kor már álmos van mikor ekkor elalszik, de átlagban csak délben.

Mi van Momoskával?? merre jár? mondta, h mennek vlhova?

Lilinek is jó sok játéka van. huncutul tud nézni... :lol:
snooopy
 
 


Sziasztok!

Orsi, jó,hogy túl van rajta anyukád! Kitartás!!

Lili képek jóók! én is szeretnék Esztimnek asztalkát székkel, már csak kivitelezni kéne...

bent voltam a munkahelyemen, igazolást kell vinnem a bölcsibe arról, hogy visszavesznek. Jövőhéten kezdődik a beiratkozás és azt mondták, hogy versenyjelentkezés szerű a dolog, tehát az is döntő lehet a felvételnél, hogy ki iratta be előbb a gyerekét :roll:
Szóval hétfőn odarohanok reggel, elhozom a papirt, aztán melóhelyre futok,hogy írják rá a visszavevős szöveget, majd kell rá szereznem egy védőnői körny.tanulmányt is. Vele is megbeszéltem, koradélután fogad és ráír mindent a jelentkezési lapra, aztán már vihetem is vissza. Fura érzés van bennem: akarom is meg nem is :roll:
Nagyon félek majd a déli alvástól pl. az hogy lesz Esztivel? annyira a csendhez van szokva alváskor és hát nem is alszik el egyedül még...jaaaaaj

mennem kell, egy csomó dolgom akad: takaritani kéne, tanulni kéne, főzni kéne...stb,stb 8)

jaa, anyósom vesz éppen ma éves bérletet az állatkertbe, az a terve,hogy ő megy Esztiért minél korábban a bölcsibe és délutánonként kiviszi...na +látjuk, ezzel szemben is vannak fenntartásaim. :oops:

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


alvás téma: Eszti 1x alszik napközben f12-f1 körül elalszik, kb.1.5 órát lenyom, aztán este 9 körül megy ágyba, reggel pedig 7 körül ébreszt. (már ha nem ébred éjjel is fel)

Momoskáról nem tudok.. :roll:

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Pasikat leküldtem a parkba labdázni, én meg megyek hajat mosni, legalább nem kunyizzák el a hajszárítót ugyanis az nagy kedvenc. :lol:

és MOMOSKA tessék már vlmi életjelet adni!! megvan a számod, felhívlak. és ezt veheted fenyegetésnek. :lol:

Timi, mikor lesznek vizsgáid?
snooopy
 
 


Momooooooskaaaaa!!! Merre jársz???

Legalább annyit, hogy minden rendben, jó, plííííííííííííííz. :)

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


vizsgák jövőhéttől elszórva egészen júniusig lesznek.

Orsi te hogy vagy? Hányinger, fáradékonyság? Hogy bírod?

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


jolvagyunk:-)
b. hetfo-kedden elviselhetetlen volt.
a. vegighanyta a szerdat, de legalabb b. megjavult.
szerdan b. megkapta az mmr-t. ugyes volt, meg se nyikkant.
ma ejjel 10 oran at nem nyikkant meg, egyeni csucs, de valszeg a baranyhimlo miatt, azaz van 3-4 olyan pottye, de mar vartuk, mert tobb, mint 2 hete jatszott egy kislannyal a jatszon, aki masnap pottyos lett.
en meg elkezdtem tornazni, a neten meg kicsit elkenyelmesedtem. bocs!:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok,

Momoska, jaj...remélem már jobban van Alíz. Borisz akkor ilyen picinek túlesik a bárányhimlőn? Aliz már volt?
és hajrá torna!

Timi, hát...hol így hol úgy. ma pl. tök szar. de hétvégén jobb volt.
Hétvéégn szüleimnél voltunk, én ott is aludtam mert Szabi koncertezett szombaton. vasárnap kolosnak kivittük a napra a műanyag homokozót ami még üres, raktunk bele vizet és tökre élvezte a pancsolást! :lol: aztán meg egy szál pólóban rohangált, egyszer-kétszer a konyhakőre pisilt :shock: :lol: de legalább nem a szőnyegre.

és Nektek a hétvége??
snooopy
 
 


sziasztok!

hú most alszik, uh gyorsan jövök, mert máskor nincs időm, meg nem is hagy.
Nekünk is jól telt a hétvége, szombaton nagyon jó idő volt, Lili is pancsolt, töltjük fel neki a medencét, ő meg pucéran rohangált utána az udvaron.

Délutánonként pelus nélkül vittem az utcára, csere rövidgatyóval. Mostanában hanyagolja a bilit, elszállt a varázsa, már nem újdonság, uh. nem is szól ha pisilni kell. Ezért aztán tegnap 2x öltöztettem át, miután az útra pisilt. De nem baj, olyan melege van a pelenkában, hogy inkább mosom a nadrágot, bugyit, de nem adok rá.

Holnap viszem oltásra, még a doki nem tudja, de viszem.

Domok pár képet.

Mindenkinek aki betegeskedik jobbulást, Orsi pihenjél amennyit tudsz. Szép napot!

KépKép
domidina
 
 


Kép halássza a "szemetet" a vízből.

Kép annyira élvezi a fürdést, alig tudom kiimádkozni a vízből

Kép

KépKép
domidina
 
 


jodolga van lilikenek!:-)

b. is sokat van az utobbi napokban pelus nelkul, de gatyo sincs rajta, bar en nem vagyok ilyen kimeletes, mint edina, h. a meleg miatt veszem le rola a pelust, hanem meg a fenekeben,a kornyeken, es a futyijen is van kiutes...ugyhogy azt szelloztetjuk. viccesen nez ki, mondhatnam csunyan...foleg a halanteka-homloka-nyaka.
haaat, igen, neki ez a sorsa, h. mindenen hamar atesik, aliz baratnojenek a huga lett eloszor b.himlos iden az oviban, borisz meg elotte nap pont egyutt jatszott vele a jatszon, ugyhogy ezert vartuk...! de legalabb ez a nyavalya is kipipalva, s meg tappenzre se kellett mennem. aliz mar volt, 4 evesen, majdnema szulinapjan, azaz addigra gyogyult meg, de o nagyon lazan meguszta, 10-15 pottyel, nem is zavarta. allitolag en nem voltam, de aliztol nem kaptam el...most majd kiderul.

aliz csak 1 napot hanyt, meg a vizet is, aztan kapott egy golyocskat, attol bealudt, felkelt este f7kor, s mar semmi baja nem volt, azota se.


ugyhogy en csak ilyen kepet dobhatok a 7vegerol.... Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Óóóó, szegény Borisz!!!De túllesztek rajta (Te majd kiderül túlleszel-e rajta...:) felnőttkorban azért nem annyira vicces.

Edina nagy hírem van: feladtam!! ma voltam postán, elsőbbségivel.
de jóó képek Liliről!!! édi a medencében és meztelenül is :D azért van ott combika!
én is,én is akarok kertes házat!!!!
arra gondoltam veszek Esztinek mini medencét az erkélyre, az is valami...

Orsi képek?

most hogy ilyen meleg van, Esztin is rövidgatyó+póló van, imádom a lábát meg a karját 8) olyan kis husi!ő meg egyfolytában felhúzza a pólót és a köldökében turkál, élvezi,hogy látja a hasát!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Timi, milyen képek? mármint, h én is dobjak? sajna nincs pancsis, nem csináltunk, de van helyette fogmosós. :lol:
Kép

Szegény B., de legalább már túlvan rajta.

Lilinek milyne nagy medencéje van. K nem fekszik bele csak áll vagy ül benne. és issza a vizet.
snooopy
 
 


egyik ismerősöm csinálja, és irógatnak bele többen is akiket ismernek. szerintem ne rossz. és lehet témajavaslattal élni, majd tolmácsolom, hozzá lehet szólni stb.
www.tehogyan.hu
snooopy
 
 


Sziasztok!

Momoska!
Sajnálom, hogy Borisz beteg, de legalább túl lesz rajta. Nagyon vakarózik? Hogy viseli?

Edina!
Annyira jók a képek, amiket felraksz! Lili nagyon bájos így pucéran. :D

Orsi!
Kolos használja a fogkefét? Dávidnak is van egy ugyanilyen, de Ő mostanában a szájába se hajlandó venni. Régebben már tátotta a száját, ha meglátta.

Timi!
Én is úgy vagyok, mint Te, ahogy nézegetem Dávidot. Olyan jó látni a hurkás lábacskáját. Ma ráadtam egy galléros pólót és egy rövidgatyót és már olyan nagyfiús volt benne. Rá kellet döbbennem, hogy mennyire szalad az idő.

Vizsgákra: "Csak ügyesen, okosan!" Szobatársam mondta mindig ezt nekem vizsgák előtt és mindig bejött. (Ha neki épp nem volt vizsgája, és nem volt a koleszban, akkor felhívtam telefonon a bűvös mondatért. :lol: )

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Megint csak gyorsan, remélem, nem ma éjjel lesz az, amikor Lina nagyobbat alszik egyhuzamban, ha már így nem feküdtem le időben. (Egyszer már ezt eljátszottam, akkor pont aludhattam volna 6 órát egyben, ha én is fekszem Linával. Nagyon bosszantott.)
Olyan rossz ilyen hosszú kihagyás után visszakapcsolódni, azt sem tudom mit írjak.

Lili nagyon helyes kislány. Hát igen, a kertes ház szépsége. Lina amint előveszem a fényképezőt, rám sem néz. Nehéz róla ilyen jó kis mosolygós képet készíteni.

Ti nem féltitek a naptól a kicsiket? Mert nekem egyszer idén már lesült Lina arca (jó piros volt szegénynek, ő nagyon fehér még, én meg csak parázom az UV miatt.) Vagy mikor pancsiznak, csak délután? Az látszik, hogy Lili medencéje majdnem teljesen árnyékban van, de a meztelen rohangálós képen?

Szegény Borisz! Bár kétségtelen, ez a kistesók sorsa.

Timi ügyesen a vizsgákon, Orsi anyukáddal minden rendben, ugye??

Lina husi testét én is imádom, és az is tény, amit Tina ír. Nagyon nagyok lettek ezek a kis pici gyerekek. :)

Új szavak: nanyi (nagyi!!!), amma (apa), manyi (maci), csüccs, mányi (Márti, a földszinten lakó kislány), dadu (daru), most több nem jut eszembe, pedig mindig elhatározom, hogy felírom őket! :evil: :!:

Mmr-t Lina is megkapta, ő is ügyes volt, csak kicsit sírt.
Átrendeztük a lakást, Lina ágya a miénkhez van tolva és kiszedtem a 2 rácsot. Imád ki-be járkálni.
Az ágya mögött a szekrény és a galéria feljáró közti sarokba vonul el amikor valami nem tetszik neki, az a nyafi-sarok. :lol: :oops:
Most megnyikkant, de alszik tovább. Van mikor ilyenkor már kel szopizni. Remélem reggel nem leszek bosszús, de azt legalább annyira remélem, hogy Linusom megtanul éjjel huzamosabban aludni, és ezt ma éjjel kezdi!!

Jó éjt mindenkinek, és szép napot holnapra, ha nem találkoznánk!

Kép

Kép
csürci
 
 


Sziasztok!

Aranyos Lili-Tündérke! Olyan csinos lányka :)
Ancsi is imád meztelenül rohangálni és mi is állandóan gyúrjuk-puszilgatjuk a kis testét. Ő meg nagyokat nevet :lol:

Úgy néz ki, megúsztuk az oltásokat :roll: holnap lesz két hete, hogy megkapta, eddig még semmi, remélem nem is lesz.

Második éjjele Ancsi megint jobban alszik, azaz nem ébred fel többször.
Az éjfél körüli állandósulni látszik, de aztán legközelebb csak hajnalban ébred.

Momoska, Borisznak-Aliznak jobbulást. Neked meg gratula a tornához. Hajrá csak így tovább :)

Én a Geri himlőjét megúsztam, mert egyszer húgom hazavitte szüleimhez, nagycsoportos volt és ott jött ki rajta. De eléggé elpátyolgatták és egész nap filmeket nézhetett :lol: úgyhogy egész jól elvolt és nem is vakart el egy pöttyöt sem.


Ancsi is használja a fogkefét. Ha nem vigyázunk, akkor válogatás nélkül mindenkiét :lol:

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok,

Tina, Kolos használja, igen. Igaz most már kevesebbszer hagyja, h mi mossuk neki, de ő szívesen rágja a fogkefét.

Csürci, szóval még mindig kel éjjel Lina?? ez nem jó hír. és fogakkal hogy álltok?
Köszi, anya elég rosszul a műtét után elkezdett zsibbadni a bal oldala ha felállt. nem tudott járni, most már jobban van...ma ment dokihoz, még nem hívtam mi volt. lehet benn tartják és elkezdik a dialízist.

nagyon ügyes Lina miket mondd már. :D

ma egyedül vagyok. leküldtem Kolos az apjával gyöngyösre, elég rosszul voltam tegnap, ma még rókakoma is meglátogatott reggel. egy kínszenvedés az evés. komolyan. alig bírok vlmit is lenyelni. most már tudtam enni egy kis tésztát.
snooopy
 
 


Jaj szegény Orsi, annyira rossz a hányinger :cry: (persze megéri....)
Fagyi!! egyél gyümölcsfagyit, rágcsálj kekszet (én ezeket csináltam)és persze a mentolos rágó v. tic-tac. ezek talán enyhítik a hányingert.

Lina édi lehet ahogyan beszél! Esztit is úgy imádom ahogyan szavakat használ és nem csak ismétel,hanem magától mondja őket.
na és, tudtál azért aludni?

Évi, akkor így tovább éjjelek! :D most nálunk is jók az éjszakák, sorozatban átalusszuk őket. Gondolom Eszti majd a vizsga előtti napokra tartogatja az éjjeli ramazurit 8) (ált. tényleg így szokott lenni..)

Momoska, hogy vagytok?

Esztinek én nem adtam még hagyományos fogkefét, neki gumiból készültet vettem,azt szereti, rágcsálja, dörgöli. Nálunk sokáig nem volt mit mosni :)
Köszönöm a jókívánságokat a vizsgákra, próbálok tanulni, de hogy őszinte legyek, a hátam közepére kívánom most a főiskolát. :roll:
holnap délelőtt lesz egy vizsgám, aztán holnapután kettő. brrrrr
ja, és el vagyok maradva dolgozatokkal is...jaj-jaj megyek is. :wink:

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Orsi! Jobbulást, tanácsom nincs, mert nekem nem volt hányingerem, ill. Gerivel minimális, de az is csak bizonyos ételekre.
A pihenés biztosan segít.

Timi, nagyon-nagyon szorítok, hogy minden jól menjen!!! :)

Ancsinak eddig elég volt, ha csak integet Gerinek, de tegnap délután óta útra is akar kelni vele :D
Tegnap ment Geri vívni, aztán Ancsi is ment vele kifele, és ma reggel is akart menni.

Aztán mondtam neki, hogy nem megyünk, majd integetünk az ablakból. Szerencsére belenyugodott. :)

Sok fa van a környékünkön és ezért sok a madár is. Sokszor odaszállnak az erkélyre. Azt az élményt!!!!
Habár ő a legyeket is nagyon hangos ovációval fogadja :D :D

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Timi, köszi a fagyit tudom. sajnos semmi szilárdat nem tudok megenni, vgy csak minimálisan... hozott mama levest, az jobban csúszik.

tudom milyen rossz lehet nekiülni tanulni. azért kitartás. mennyi vizsgád lesz?

Évi, Kolos is ilyen. mikor az apja megy reggel dolgozni mindig vele akar menni, és néha nyafog, h ne mehet. de mindig integet neki, meg tud puszit dobni. oylan édes. :lol:
ma meg boldog volt mert ő is mehetett.
snooopy
 
 


sziasztok,
orsi vigasztaljon a cikk a bal oldalon:-)
http://www.babanet.hu/lazi/hetrol_hetre ... id=0905081

bar aliznak akkor extra intelligensnek kellett volna lenni, hiszen 2-3 hetig semmit nem ettem, de legalabb fogytam 12 kg-ot:-)

tegnap lehetett csucsona himlo, mert kiborito volt a kolok, persze sajnaltam rendesen, s magamat is. tegnapra jott ki az osszes potty, de meg nem porkosodtek, viszkettek is rendesen, s van 4-5 eleg ronda nagy is. napkozben vegig vinnyogott, delutan alig tudott elaludni, majd mikor sikerult, akkor 20 perc utan meg akartam igazitani (olyan hulyen fekudt), de erre felebredt (nem szokott), s utana 1.5 oraig probalkoztam mindenhogy (kisagy, nagyagy, rajtam, velem stb.), de csak en borultam ki a sirastol meginkabb, este meg aludt egy orat, s onnantol2-3 oran keresztul dobalta magat, felsirt, felallt stb, majd f5kor felkelt, aztan3/46kor, majd 7kor vegleg. brrr!!!!
ma mar nyugisabbnak tunik.
de van 4-5 eleg nagy kiutese is, azok rondak.

borisz meg csak 1-2 hete kezdett beszedileg utanozni, amit a tobbike (pl. eszti-lil) mar honapok ota, de ahhoz kepest, h. folyamatosan dumal, nem egy koranbeszelo fajta lesz:-)

persze azert mar jopar szava van, de azok szituaciokhoz, kepekhez, konyvekhez kothetok, viszont masok altal is erthetoen, tisztan csak az: apa, apu, anya, baba, papa, mama, cica, tejci, pápá szavakat mondja, illetve nem tisztan, de erthetoen: cücc (csüccs), apci, amm, oppá (csak igy franciasan ezeket), aiz (aliz), a tobbi szot csak mi ertjuk. nehany izelito, amibol rajohettek, masok miert nem: tiddi(tigris), papou (bagoly), nenn(neni), etti(erkely, anna(hangya), bvabva(kutya), tata(kaka), tatya(kacsa), táátáá(kárkár), dádá(gá gá), tejé (tehén) stb. stb. ilyenbol van nehany. az a fajta gyerek lesz, akinek nem csak a r, l hangokat kell kulon tanulni, hanem a k, g hangot is. de nagyon vicces, ahogy igyekszik:-)

ma viszont a a spenot 2/3-at lenyomta maga, s meg gyorsan is, raadasul villaval, mert egy konkret kanalhoz ragaszkodik az onallo evesnel, s ma azt nem talaltam, mast nem fogadott el, de a konkret kanal villa-parjat igen.

a, es par hete szenvedelyes pusziado lett, igazi cuppanos, csattanos, elalvas elott, bucsuzaskor, keresre. viszont ha nincs kedve, s megis kerjuk, akkor szo nelkul lefejel! :-)

ugy latszik, tenyleg vmi korszakvaltashoz kozeledhetunk a kolykokkel, mert elkezdtem osszegezni. gyorsan be is fejezem:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok!

Sajnálom Orsi, hogy ilyen rosszul vagy. Sajnos tanácsot én sem tudok adni, én sem voltam rosszul soha, csak kitartás.

Timi,
majd szorítok a vizsgállak. Jaj megkaptam a rucit, tündéri, de még nem próbáltam fel Lilire. De nem kellett volna ám elsőbbségivel, akkor sem jön ide hamarabb. Egybként mennyiért adtad föl?

Momoska,
úgy sajnálom szegény Boriszt, nagyon rossz lehet most neki ilyen kicsinek bárányhimlősen.
Lili is így beszél, hogy helyettesít bizonyos mássalhangzókat, igazából én értem meg amit mond, meg persze a család. Na meg 2 hangnál nem mond többet ki egyszerre. Ő k-val helyettesíti pl. a c, cs, f, t hangokat v helyett m-et mond. Remélem nem lesz ebből később gond.

Voltunk ma oltáson, végre megkapta az MMR-t, most akkor várunk úgy mint Évi, és remélem megússzuk betegség nélkül. Nagyon ügyi volt, csak akkor sírt egy picit amikor nyomta be az anyagot. Meg is hallgatta a doki, na de azt kikérte magának, tolta el a kezét, hogy mit tapogatja őt azzal az izével... :lol:

ennyit hagyott....

KépKép
domidina
 
 


sziasztok!

gyors írok amíg eljátszik most magában. Persze próbálkozott amikor ideültem, azonnal jön és ga-ga-ga (vegyem fel), de NEM, elmagyaráztam, megint már ezredszerre neki, hogy ilyenkor anya dolgozi, itt nem tud játszani az ölembe, egyébként is ami az asztalon van az nem játék. Aztán amikor nem vettem róla tudomást, elment és most elvan..... csak el ne kiabáljam!


Szóval TIMI, sajnos a ruha kicsi, rövid, kilátszik belőle a pelenkája, pedig 18 hós, de néha erre sem lehet adni, Lili amúgy is nagyobb a korabelieknél. Uh. vissza kell küldjem. Nézegettem hogy tudnám meghosszabbítani, de a fönti része is passzol rá. Sajnálom, pedig nagyon édi darab.
Ma megyek a postára egyébként is, eladtam a rider gumisznadiját és adom fel, uh. ezt is visszapostázom.


Ja és ami tegnap még kimaradt, azt hiszem csürci te írtad, hogy félted Linát a naptól (bocsa ha nem, de a memóriám....) Lili szerencsére ebben sem rám hasonlít, nem hófehér bőrű, nem ég le a napon, pedig nem kentem semmivel sem. Persze azért vigyázok és tűző napon nincs sokáig, kalap is mindig van a fején, én inkább a napszúrástól tartok.

A kézfeje már csokibarna, a karja is ahol a rövidújjú nem takarja, persze a hasa háta még "fehér"..... de hamar barnul szerencsére.

Lili mostanában 7-7.10-kor kel.
Ma 3/47-kor hallottam felsírni, de csönd volt utána, aztán 7-kor megint. Amikor bementem már ott ült a földön és mutatta az üres cumisüvegét. Ezek szerint fölkelt már 3/4 7-kor csak iszogatott addig a földön. :lol:

megyek mert már jött próbálkozni....

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Gondoltam írok pár sort amíg Levi reggelizik. :)

Orsi kemény lehet ez az erős hányinger. Nekem anno enyhe volt, sikerült legyűrnöm mindig és a 10. hét körül el is múlt. Kirartás!!! Kolos édes ahogy gyűri a fogkefét! :) Anyukádnak jobbulást!!!!

Lili tényleg csudajól néz ki, reméljük az oltásnak sem lesz utóhatása. Levi is tegnap kapta (együtt izgulhatunk) és hihetetlen de végre a prevent is beadták. Apa vitte, mert nekem el kellett mennem az apeh-hoz és hát csudára dagadt a melle, hogy nem sírt egyiknél sem és olyan ügyes volt. Meg mondták nemi, hogy jól néz ki a csemete. :D Meg is mérték: 85cm és 11,3kg.

Jobbulást Alíznak és Borisznak, illetve talán írtad Momos, hogy Alíz már szerencsére jobban van. Szegény Borisz tényleg jó pettyes, de legalább hamar túlesik rajta.

Nálunk elég sűrűek a napok, hozzákezdtünk a szobák rombolásához, az egyik már kész, csak bútor kell bele, de másikkal van még mit tenni. Ha azzal végeztünk remélem már végre valahára kész leszünk az udvarral is, tulajdonképpen már csak egy homokozó kell + füvesítés. Na és a relytéjes lyuk feltárása.

Levi kedvenc szavai az óótó (autó) és a nem lett. :roll: Csak némileg tárult számára a szavak világa, de mutogatni azért szinte mindent megmutat testrészektől a madárig. Nála még főleg olyan szövegelések vannak amit mi sem értünk, de azt hosszú percekig tudja nyomni. :wink:

Timinek kéz és lábtörést a viszgákhoz!

KépKép
kora
 
 


Sziasztok,

végre van egy viszonylag jónak mondható napom, ma nem úgy keltem mint akin átment egy úthenger.

Kolos is elég barnabőrű, nem féltem a naptól, persze úgy mint Edina kalap van rajta, meg nem engedem tűző napra... inkább az apja aki félti, tavaly állandóan kenegette (nem mondom, h rossz ez) csak én ebből a szempontból kicsit link vagyok. :oops:

Reméljük nem lesz baja Levinek + Lilinek sem az oltástól.

Kora, Jó magas Levi, Kolos szerintem nincs ennyi. Nemrég mértem kb 81,5cm volt, de olyan nehéz rendesen lemérni.

Edina, édes lehetett Lili ahogy ül és iszogatja magában a...mit is? tápot kap? vagy vizet?

tényleg tejjel hogy álltok? nálunk még indig az a menő.

Momoska, tök jó ez a cikk. hát akkor ez a gyerek hiperokos lesz! :lol: Kolossal nem voltam ennyire rosszul (bár ott volt 1-2hét amikor igen) de nem hánytam.
snooopy
 
 


Sziasztok!

Orsi, örvendek, hogy ma jobban vagy :) csak így tovább.

Ancsi is barnabőrű, a kis kezét már egész jól megfogta a nap :lol: de tűző napra mi sem megyünk, én sem bírnám.
A kalapot nem nagyon tűri meg magán, mindig leveszi. Aztán lehet, hogy ha tényleg kell majd, akkor nem fogja levenni. A kesztyűvel is így volt, amíg nem volt igazán hideg, mindig lehúzta, aztán amikor igazi mínuszok voltak, akkor már nem :lol:

Ancsit is lemérték, 84 centi és 12 kiló 89 deka. Kis tömör, kemény húsú baba. :)

Tejet nem adok neki, dokinéni tanácsára. Ugye ekcémás kiütése volt, aztán azt mondta ne adjak, mert elég az neki amit szopik.

De nagyon úgy tűnik, hogy nem a tejtől volt, mert attól a kencétől elmúlt és ételben azért csak kap. Este is tejbegrízt vacsoráztunk.

Kora, jó munkát nektek a lakásban/kertben :) és gratula az oltáshoz is. Reméljük ti is megússzátok az utóhatásokat :)

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Éljen! Lina csak 2x ébredt!
Tegnap barátnőméknél voltunk, 19 hónapos a kisfia, édes kis Linám csak ment utána, és nyafogott, ha nem tudott olyan gyorsan szaladni, vagy nem tudta ugyanazt megcsinálni mint Keve. Egyszer le is bukfencezett a 2 lépcsőfokos beton lépcsőn, de szerencsére nagyon ügyesen letette a kezét .
Szegény Borisz és Momoska! Remélem most már távolodik a bárányoktól B.

De jó Edina, hogy Lili tovább alszik, mint szokott! Csak így is maradjon!

Timi, engem is érdekelne esetleg a ruha, már nem emlékszem mit írtál milyen hosszú, de szívesen megvenném, ha már Edináéknak kicsi lett.

Lina is úgy tűnik ekcémás, tejet ő is csak kajában kapott eddig, de én most elkezdtem a szójára gyanakodni. Mondjuk neki ezek szerint problémás a bőre, mert már egész kicsi korától küzdök a gombás jellegű popsi kiütéseivel, most ez az ekcéma, meg a fehér bőre. Sajnos nem tudom mitől, de a kézfeje meg foltos, s mivel az persze barnább, mint a többi testrésze, arra gondolok, hogy ott is talán megégett és az után maradt foltos. Nagyon bánt, remélem elmúlik neki, mert azért így nem a legszebb a bőre a kis kezén.

Orsi jobbulást neked és anyukádnak, Timi kalappal a vizsgákhoz!

Kép

Kép
csürci
 
 


Csürci ha előbb olvasom a hszt akkor vártam volna a postával és talán egyből küldhettem volna neked a ruhát.

Én mértem tegnap, de már pontosan nem emlékszem, de olyan 43 cm lehet a hossza a vállától. Ja és 18 hós van ráírva.
Lili 83 cm hosszú egyébként.

Orsi, de jó hogy jobban vagy! Csak maradna is így! Maradjon!

Tej: Lilinek most nem adok tisztán, csak kajába. A múltkor apró piros pöttyök jöttek ki a felsőtestén. Nem tudom attól volt-e, de hanyagolom most. Jövő héten újra megpróbálom, és ha újra kijön, akkor ugrott a tej egy időre. Igaz nem is iszik olyan sokat belőle.

Este teát kap inni, csinálok egy egész üveggel, és abból adok neki éjjel többször is, aztán reggel meg amikor fölkel, megissza a maradékot egyedül. Megkeresi, akkor már nem kellek, csak éjjel, hogy nehogy aludjak már egy jó hosszút.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,
ancsinal mar nem lesz oltasi reakcio, ha eddig nem volt:-) bezzeg nalunk...ma egy hete kapta, s a baranyokkal egyutt tegnap mar 39 fokos laza volt, de eszik-iszik-jatszik, csak faradekonyabb, ejjel 11-tol meg csak ugy aludt, hogy teljesen hozzamsimult, ha nem ezt tette, akkor sirt, pedig aludt kozben is felig, mert mihelyt hozzaertem, szuszogott tovabb. ja es 6kor meg szopcsizott, 7kor meg fenn is volt (ami lilinel kesoi, az nala korai, hisz f9 utan aludt el). ma megnezte a doki, egyelore nem lat mas jelet a lazra, s remeli, h. szombatig elmulik.

boriszt csak szuleteskor mertek hosszilag, az apja kicsinek tartja (lehet, h. megis o kapja a kis ruhat?:-)), de en a jatszon nem latomm kisebbnek a kortarsainal, inkabb olyan atlagos, bar sulyra kisebb, 10.40 kg. ezt megmertek 1 hete.

Kép
Kép
momoska
 
 


Csajok, nincs vlkinek a szekrény mélyén 36os kismama farmer és vászonnaci fehér? Amit tudna nélkülözni dec-ig? :oops: :lol:
snooopy
 
 


Én is örülök, h végre jobban vagyok. Sőt a kedvem is jó, mert a konzulensem azt mondta beadhatom a szakdogám. hurrá!! :lol: igaz még az összegzést kcsit át kell írni, meg be kell köttetni...elvileg péntek a határidő, remélem megleszek vele.

Szegény Borisz, mindne összejön neki!

Csürci, sógornőmék fia is ekcémás, és ők is születéstől küzdenek a piros popsival. ott még az anyuka sem ihat tejet, különben pöttyös lesza gyerek.

Szép súlyban van Ancsi. :) KOlost mértem minap 12,3 kg volt...de szobai mérleg, ráállítom, nem tudom pontos-e.
snooopy
 
 


Orsi,
méret szerint talán én lennék aki adhatna neked, de sajna ilyen nincs, csak bársony, meg szövetgatya.

KépKép
domidina
 
 


hol jár mindenki?????

ma reggel Lili figyelmeztetett hogy zoknit is adjak a lábára :lol: Öltöztetem a pelenkázón, rajta a body, nadrág, aztán elkeztem körülötte pakolni.
Ő meg emeli a lábát és mondja:"ko" vagyis zokni!!!

Most elvan a szobájában. Bekapcsoltam reggel neki a magnót, benne az ovis zenével. Valamit szöszmötölt éppen a földön, ahogy mehallotta, dobott el mindent a kezéből és szaladt a magnóhoz és elkezdett illegni-billegni. Imádja, ez szól az autóban is.

VOlt már itt egyszer, de elküldtem hallgassa inkább ahogy a gyerekek énekelnek. El is ment.

SZerencsére még mindig szót fogad, többségében. Tegnap pl. leült a kőre a konyhában, ott játszott valamivel. Megkértem üljön inkább a lábtörlőre. szó nélkül átült rá.

Egész jó éjszakám volt ma, csak 3x kelt, ami igen jónak számít. A f10-est kivéve- és ez minden nap van - akkor hosszabban kell vigasztalni, cska inni kér és már alszik is tovább.

valamit még akartam de már nem tudom mit.
Kivel mi van??

Ja igen, megvan, hogy álltok az evéssel? mármint a gyerkőcök? Lilimostanában reggelire, vacsira állandóan virslit eszik, néha becsapom és adok neki helyette "lapos virslit" - párizsi feltekerve. Ebédre sok mindent megeszik. levesek, bármilyen, tészták, nokedli szószosan, borsó- sóska- tőkfőzelék, rakott zöldségek hússal, rántotta, de megeszi a lecsós nokedlit is, krumpli rántothússal, stb. elég sokmindent eszik örömömre.
Tegnap próbálkozta a körtével, megette. Alma nem kell neki, uh. eddig volt a narancs meg a banán. Kíváncsi leszek a nyárra amikor érnek a gyümölcsök, ugyanis a joghurtból nem eszi meg őket.

KépKép
domidina
 
 


tegnap este a kismajomnak mr 39.6 volt a laza, csak fekudt es rohogott alizon, s mar a dokink is megijedt, aki ugye gyoccerellenes, s azt mondta valtsok ki a zovirax szirup receptet, amit elozetesen felirt. aciklovir, virusolo, immunhianyos gyerekeknel van ertelme. 5000 ft volt!!!!!!!!!!! egy mini kanallal beadtam, de lelkiismeretfurdalasom volt, ma viszont 12 orat aludt, najo egy 3/46-os szopcsival(lazasan mindig koran kelt), s laztalanul, doki viszont elutazott, ugyhogy felulirtam, s nem adok aciklovirt, napi 5x kellene, inkabb usszon az 5E ft a wc-ben.

viszont lazasan evett-ivott-nyugis volt, csak keveset aludt, ma nem eszik, s nagyon hisztis.

tegnapi lazas kep!!

Kép

telleg hol van mindenki?

kajak:
b. meg mindig egy naturjoghurtot nyom reggelire, bar amig beteg volt, siman ette a sonkas vagy sajtos kenyeret...mast nem. virslit o is szereti, de ritkan kap, mert en nem szeretem, amibol keszul, de apja imadja, neha vesz, akkor b. is kap. aliz megnemenne.

a fott kajak neki is mennek, mindegy, mit fozok, csak altalaban kotelessegszeruen eszik. s eppen annyit, h. mar ne legyen ehes. lelkesen es sokat csak a spenotbol es a paradicsomos tesztakbol, vagy mas paradicsomos kajakbol eszik, de ezert nem kap mindig azt, uncsi lenne nekem, hisz en is azt eszem, csak 1 oraval kesobb.

en joideje csak banannal es almaval probalkozom a gyumik kozul, varom a friss magyar gyumiket. 1 honapja szinte csak banant evett, s almabol csak 1-2 falatot, pedig elotte azt szerette jobban, de most, hogy beteg volt, csak az almat fogadta el. ma majd kiderul.

Kép
Kép
momoska
 
 


itt vagyok... csak írtam a szakdogám...és KÉSZ. végre leadtam, most déleőtt. még köttetni is elvittük. pont uccsó pillanatban, elvileg múlt péntek votl a haráridő, és ma az uccsó lehetőség, bár ezért már fizetni kell. miből él a főiskola? a lusta diákokból. :lol: :evil:
mondjuk én nem lustaságból csúsztam, Kolos mellett sem leányálom í gép előtt ülni, sőt a hányinger sem tett nekem jó.
na mind1 a lényeg, h már leadtam, mind1 hányas.

Borisz milyen elárvultam fekszik Alíz hasán. nagyon édes. és pöttyös...szegény. :cry:

A banán nálunk is menő, narancs is az volt, de ugye május közepén az már nincs. és a legújabb kedvenc az eper. lehet, h még nem kaphatna, nem tudom, de mikor epekedve nézi amikor eszem, és húzz le a kezem, veszi ki a kezemből az epret...hát adtam neki, és falja.
Ugyan úgy Lili mindent megeszik. főzelék, leves, hús, tészta, krumpli, rízs... kevés olyan van amit nem szeret. de szerintem ez látszik is rajta. :lol:

Kolosnak a keményebb zenék mennek, :lol: látszik, ha az apja+én mást hallgatunk, már a pocimban is halhatta az apja zenéjét. most épp nickelback megy. felveszi a fülhallgatót(persze nem ott szól), és azzal táncolt. édes. :lol: azt vettem észre, ha egy dalban keményebb a dob, jobban hallható, akkor rögtön üti a ritmust, mozog rá. de a lightosabb dalokra nem reagál. néha egy egy reklám megfogja a figyelmét.
snooopy
 
 


Orsi, gratula a szakdogádhoz!
Szegény kis Borisz de édes Alízon! A kis hölgy pedig kifejezetten tetszik a képen! :)

Ma táncházban voltunk, vicces volt Lina, mert meg nem állt a táncban, de annyira komoly volt végig, egy mosoly nélkül figyelte az eseményeket maga körül!Volt egy rész, amikor először tapsolni kellett, aztán roggyantani a lábat, majd tipegni egy helyben, azt mindet csinálta velünk, olyan cuki-ügyi-bügyi volt.

Holnap kisebb családi összejövetel lesz, remélem nem fogja nagyon zavarni a sok ember körülötte, emlékszem a szülinapján sem volt nagyon feldobva.

2 napja egész jól alszik hajnalig (2x kelt mindkét nap szopizni), ½ 4-körültől viszont többször felsír álmában, forgolódik. Ennek ellenére annyira édes, hogy reggel amikor felébred és meglát, mindig rám nevet. És újabban ha olyan kedve van (szerencsére elég sűrűn van), akkor ad puszit, ha kérünk, sőt már „dobja” is: megpuszilja a tenyerét. Ja igen, és imád a tükör előtt állni, és grimaszolgat. Olyan vicces ahogy figyeli magát, közben nyújtogatja a nyelvét, meg mosolyog, meg gagyog.

Kép

Kép
csürci
 
 


Eszembe jutott még néhány dolog (ahelyett, hogy mennék már aludni).
Vettünk Linának sok kis színes labdát egy csomagban, beleöntöttük a járókájába, most imád benne lenni (anno nem volt nagy kedvenc helye).
Kép
Kép
Kép

A másik, amin jót nevettem, hogy valamelyik reggel a fiókban talált egy radírt, kivitte a konyhába, lenyitotta a mosogató gépet, beletette a radírt a tablettatartóba, azt becsukta, majd felhajtotta a gép ajtaját, majd így szólt: „na!” Eszméletlen volt mindezt végignézni.
Kép
Kép

Lina továbbra sem túl nagy evő, de azért egyre inkább javul a tendencia. A levesek, híg főzelékek és a pörkölt-félék (szaftosak) jobban mennek, de a tört krumplit is nagyon szereti, na meg az üres kenyeret, pogácsát. Almát is megeszi, de inkább csak délután. Reggelire szinte semmit nem eszik, délelőtt séta közben már szeret csipegetni. Ha reggel nyomok ki neki narancsot, azt többnyire megissza.
De az ilyen sós szalonnákat szereti szopogatni
Kép

Spagetti evés
Kép

Reggeli
Kép
Kép

Anyák napi köszöntés
Kép

A minap délutáni elalvása
Kép

Mai táncház
Kép
Kép

Kép

Kép
csürci
 
 


Sziasztok! (másodszorra, erről a sz-- laptopról állandóan elszáll :evil: )

Túl vagyok négy vizsgán, és mindegyik 4-es lett :D Hétfőig le kell adnom egy 10oldalas esszét a holokausztról. most ezen dolgozom, anyag van hozzá sajnos...

Momoska:de édik a gyerkőceid! Szegény kicsi Borisz!!jobban van már?
Lina baba :D :D nagyon kis drága!!Az a spagettievős kép, meg a nyuszipuszilós,meg az anyáknapi, meg a táncházas!!iszonyatosan cuki!
Jaaa, visszajött a kisruci! Csürci ha áll még az ajánlat, akkor Lináé. Tuti jó rá, Esztire felpróbáltam és rá okés.

Naa, mi lesz Koli ha nagy lesz? 8)

TEJÓÉG! milyen késő van :roll:

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


még annyit:
Csürci, a szülinapján Lina éppen beteg volt nem?lehet,h azért nem érezte jól magát a sok ember között!most biztosan élvezni fogja!

Orsi, már ehetnek epret! Eszternek is adtam és nagyon ízlett neki, azóta is mondogatja,hogy epe-epe.(és fel is ismeri a könyvében :) ) védőnő mondta, hogy mindenféle gyümit ehetnek már.

Eszter ma megtanult csúnyán nézni és mi ettől nagyon megijedünk,ő pedig hatalmasakat kacag ezen 8)

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


sziasztok!

Kinek hogy telt a hétvégéje ebben a remek napsütéses, néha már tikkasztó melegben???
Mi itthon töltöttük el az időt, egész nap szinte kint, kicsit le is égtem, de nem vészes, legalább lesz valami színem :lol: és nem nézek ki úgy mint a hyporeklám :lol:

Gratula Orsinak a szakdogához, végre letudtad! Na meg Timinek a vizsgáihoz, ügyi vagy.

Csürci:
örülök hogy jobbak az éjszakák, maradjon is így. Lina nagyon édes, tényleg jó a spagettievős kép!

Tegnap Lili nem aludt valami jól, éjfél körül vagy egy órát nyüszögött, sírdogált, vagy 3x próbáltam visszaaltatni. Nem tudom ilyenkor mi baja van.... f3-kor meg iszi-iszi, meg peluscsere a kiságyban, mert eddigre már megtellett rendesen. f5-kor megint iszi-iszi. Szerencsére mostanában alszik 7-ig. De így is 11-kor de már olyan álmos. Most vagyunk abban a szakaszban, hogy 1 kicsit kevés, 2 alvás meg már sok. De simán elaludna 9-kor ha elaltatnám délelőtt.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

mi is jól, szombaton anyáéknál voltunk, vas. itthon pihiztünk. én elég szarul, így ma megint lement Kolos az apjával gyöngyösre. olyan boldogan megy vele, kiment az ajtón és integetett nekem, h pá-pá.. "leszarta" h én itt maradtam, de repesett, h végre mehet az apjával. :lol:

Timi, gratula, ügyes vagy!!

Csürci, alvós kép, meg ahogy a szalonnát eszi :lol: és ugye milyen jó megfigyelők a kölykök?? aranyos ahogy megtolti a mosogatógépet. néha én is csak lesek mi mident tudnak, megfigyelnek már ...elképesztő.

Momoska, ti hogy?? B. már pöttymentes?
snooopy
 
 


sziasztok,
borisz szombaton estere azert feltornazta a lazat, de csak 38.6ra, viszont az apja vasarnap hajnalban indult londonba, s mar le akarta mondani, ezert az o kivansagara megis elkezdtuk az aciklovirt, miutan 1 nappal egy borzalmas ejjel utan viszketo foltokkal ebredt, eppen elmult a baranyhimlo viszketese, deazert a kedvesemet elzavartam londonba, 6kor indult hajnalban a gepe, de 4kor meg boriszt vizsgalgatta, h. lazas-e, s naponta 4x hiv...b. vasarnap ingerult volt, agressziv, nyugos, allandoan felebred az alvasaibol, s orditasok kozepette alszik vissza, aliz most az apja helyen alszik, de eleg jol viseli. meg ma is foltos, de mar jokedvu, doki hivott reggel, megyunk delutan megtudni, gyogyszerallergia-e, vagy kanyaro oltasi reakcio, mindenesetre az aciklovirt abbahagyhattuk 2 nap utan, szerencsere.
s meg mindig utalom az oltasokat!!!!!!!!!!!!
a bhimloje szepen szarad le, de 1-2 eleg csuny nagy seb is van, ahol a holyag is nagy volt.

gratu a vizsgakhoz, timi, ugyi vagy!

lina nagyon edes. az a szalonas kep tuti! meg is kivantam. mar tornazom, ehetek barmitv

:P

Kép
Kép
momoska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?