Új privát üzeneted érkezett!

no komment :lol:
Kép
segítek naqypapának cipelni a slagot.
Kép
dobolok és apa büszke rám
Kép
csokiskeksz evés után
Kép

és egy video
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára snooopy 2009.04.27 18:42-kor.
snooopy
 
 


Sziasztok!

Mi szombaton voltunk az állatkertben és mi is találkoztunk a kecskegidákkal, Esztit a bogyók hidegen hagyták a kecskéket viszont imádta! simizte őket és extázisban volt az állatoktól! (ott a simogatóban) én is... 8) olyan édesek voltak a kis gidák!! Persze a kecskék az én hátizsákomat is megkóstólták,zabálta a madzagját +a pólómat hátulról rágta az egyik :lol:
Esztinek a kígyó jött be, sziszegett végig neki és a paci a parasztudvarban, meg a tevék. Az elefánt, oroszlán és zsiráf már aludni mentek mire odaértünk..úgyhogy majd legközelebb! legalább van okunk,hogy feltétlenül ki kell menni még egyszer! :lol:
mennem kell gyereket kiemelni a kádból, jövök még és reagálok...!!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


http://www.youtube.com/watch?v=_S-lU9x2EF8 és a video ami az előző linken nem működik
snooopy
 
 

 
 

jok a kolikepek, fokepp az arca a doboloson, s igazan tehetseges.

timi, akkor majdnem talalkoztunk :) mi szombaton egesz delutan bicajoztunkzugloban, mert aliz vonzodik a lomtalanitashoz, asziszi kincsre lel :P belevettunk 2 jatszoteret es egy cukit, este 8ra keveredtunk haza, de vasarnap az apja egesz nap forgatott, igy csak 3-asban allatkerteztunk.
ime:
http://picasaweb.google.hu/papaijulia/A ... 45_qyKCFfg

Kép
Kép
momoska
 
 


Orsi,
Koli tiszta őstehetség, nagyon jól veri :lol: !!!

imádok képeket nézegetni, nagyon jók.

Momoska,
tudod mit figyeltem meg???, Lili hasonlít alízra, nem godnolod? Legalábbis ha Lilire nézek nekem eszembe jut róla Alíz.

csak beugrottam, most alszik, de már lassan ébred. Baromi korán kelt, uh. 2x alszik ma.

Ja meg kíváncsi voltam, Timi írt-e valamit, méretet esetleg, de nem. :wink:

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

Kolos ma túltesz önmagán hisztiügyben. az apjáék itt dolgoznak laptopon és sírógörcsöt kap mert ő nem mehet oda. elvileg azért dolgoznak itt, h nekem segítsen szabi, de nekem az nem segítség h Kolos sír, és szabi ideges, h ott lóg rajtuk. de mit várt?? majd szépen eljátszik magában mint máskor, amikor olyan érdekes dolgok vannak az asztalon mint laptop, és pakolhatná a sok számlát??
na mind1.
holnap megyünk gyöngyösre, de csak délután mert én délelőtt használhatatlan vagyok, hányinger a tetőfokán.
vlmi baráti összejövetel is lesz elsején de a hátam közepére sem kívánom.

Momoska, végignéztem a képeket, nekem az a B. arc tetzsik amikor vlmi üvegketrec előtt ül. (vlmi majmok vannak bezárva?? nem láttam jól)

és mit forgatott a párod??
snooopy
 
 


Sziasztok! (már 2.szor, mert elszállt.. :evil: )

Szóóóval, a ruci a válltól mérve 44-45 cm, a cimkéje szerint 18 hónaposra való. mit mérjek még? igazából nincs jó centim, párom szerszámos ládájából halásztam ezt is elő 8) egy hátránya ennek a ruhának: vasalni kell! és én azt úúútálok.
Milyenek az éjszakáitok? de jó,hogy van nagyitok! nekem már rég nincsenek.. :(

Naggggyon jó képek!!(értendő Kolosra és Borisz+Alízra) aztaa Kolos hogy dobol!!(már látom a sorsod Orsi.. 8) )
Borisz nagyon jó a kecskékkel!!!milyen fura,hogy Alíz iskolás!

Ja, mi voltunk a bölcsiben, nagyon szimpi volt..10-14en vannak a csoportokban /4 csop van/, tetszett a hely és a vezetőnő is. (már nem úgy.. :) )05.11-től van beiratkozás, de kell a jelentkezési lapra védőnői körny.tanulmány, + a munkahelytől igazolás, h visszavesznek. Volt két pocakos kismama,nekik élből mondták,hogy esélyük sincs..

próbálok képeket tenni én is.

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


edina,
en nagyon rossz vagyok ilyen hasonlosagokban, csak akkor tudom megallapitani, ha teljesen egyertelmu, de ha te latod, akkor biztos van benne valami, az ilyen megerzesek be szoktak jonni:-)

orsi,
nalunk a kedvesem ezert lett eltiltva mindenfele itthoni munkatol a kolkok ebrenleti idejeben. most eppen boxmeccseket vettek fel a sport 1-nek (azt itthon nem is tud, vagy nem venne meg a sport1:-)), ez penzes dolog, a ceggel ment, de neki nagy hobbija a filmezes, most is eppen keszulnek vmi komolyra. (s fokeppen szamomra vicces dologra)

timi,
nem is ertem, h. valaki pocakosan miert akarja bolcsibe adni a kolkot. en nem vagyok egy erzelgos fajta, nem is feltem tul a gyerekeimet, de azert a bolcsi csak szuksegmegoldas a gyerekelhelyezesre, az anyja mellett csak jobb helye van meg!!!
a bacskai u.-ai bolcsi tok jo helyen van, mikor mi voltunk (6 eve), akkor meg egy nem szimpi no volt a vezetono, s az udvaron nagyon lepukkant jatekok voltak, de egy ismerosunk jart oda, s ok szerettek akkor is. bolcsicsoportban max. 12 gyerek lehetett akkoriban, most mar siman inditanak 15 fos csoportokat is.

Kép
Kép
momoska
 
 


GYULOLOM A SZELET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


Timi,
jó a méret, uh. küldheted, priviben megy a cím, te meg adjál meg bankszámlaszámot, és elutalom a pénzt.
A vasalás nekem nem jelent problémát, én szeretek uh. jöhet a ruha.

ÉN IS UTÁLOM A SZELET!!!!

KépKép
domidina
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Gondoltam adok egy is életjelet. :) Most is csak gyorsba, mert nemsokára ideérnek a szülők, segítenek a szobafestésben és lamináltat is teszünk majd le + ugyanez a mi szobánkban is.

Koliman egy igazi őstehetség, az apja gondoom kellőképpen feszített milyen klasszul dobol máris a fia! :D Nagyon tetszett!


Kedvenc kép: Alíz+ Borisz a pelenkázón. Tisztította a fülét Borisz Alíznak? ÉS ÉN IS AKAROK ÁLLATKERTBE MENNI!!!!

Nálunk zajlanak az események, a drága kisfiam elkezdett ütlegelni és csak engem :roll: :? :shock: :x . Haragszom érte, próbálom a leszoktatást, de nagy bömbikkel jár (leültetem és leszidom és nem veszem fel, hiába jön sírva, elég sz@r, de nem tudom hogy lehetne másképp, mert a szép szóü nem hatásos).
Na és még plusszban bújik a 16. fog....

Megjöttek, mennem kell, majd megpróbálok érdemben is jönni.

Orsi remélem hamar elmúlik ez a nagy hányinger!

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, de kicsit sok dolog jött össze.. haladnom kéne a sulival (dolgozatok+készülni vizsgára), de ez anyósomon kívül szinte mindenkit hidegen hagy...ezenkívül nővérem nagyfia (6éves) kórházba került 2 napra és én vigyáztam a 1,5 éves fiacskájára, tök jól elvoltak Esztivel, csak este kezdtek el "összekapni" dolgokon 8) csak néztem...Eszti eddig mindenkitől békésen tűrt mindent, na jó még most is, csak a babáján bukott ki,hogy Szabika kivette a babakocsiból amit ő tologatott és ezt már azért nem tűrhette. De együtt fürdettem őket és annyira édik voltak!

Edina ma délután megpróbálok eljutni a postára!

Momoska, a pocakosok közül az egyik én sem tudom mért gondolta,h bölcsibe adja a nagyobbikat, a másik elmondta,hogy most is dolgozik és ha megszületik a baba nem hagyja abba a melót és a családból vki vigyáz az úszülöttre, a nagyobbikat azonban nem vállalják... :roll: fura

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Kora,
nincs ötletem az ütésre... illetve csak annyit lehet szerintem tenni, hogy elmagyarázod neki,hogy ez anyának fáj, nem jó, ne csinálja...persze a gyakorlatban nem tudom mi a hatásos, akinek van már gyereke (mármint nagyobb és átélhette már ezt, mert úgy tudom minden gyereknek van agressziv időszaka, amikor ütnek (?)) mondhat esetleg valami jóó tanácsot.

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


na és akkor pár kép:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


és méég:
Kép
Kép
Kép
Kép
a család :D
Kép

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Sziasztok!

Geri soha nem volt verekedős, Ancsi már egy kicsit indulatosabb. Ha nem kedvére történik a dolog, már hisztizik vagy akár oda is üt. Már volt rá példa, hogy az ölemben volt és elkezdett dühében kapálózni és persze a mellkasomat. De én ilyenkor megfogom a kezét és azt mondom: NEM. Szemébe nézve meg is ismételem. Ennyi általában elég is, de ha nem hagyná ettől abba, letenném és otthagynám.
Ő inkább Gerivel huzakodik, vele verekszik, persze Geri szolgáltat is rá okot gyakran :lol: Ez is inkább karmolászás, mint verekedés. Én inkább mentsvár vagyok neki, ha a fiúk felbosszantják :lol: mindig jön és bújik hozzám, aztán megy vissza támadni.

Játszótéren és is találkoztam már egy anyukával, akinek bölcsis a nagyobb gyereke (délig), a picivel meg otthon van. Gondolom így könnyebb neki.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Tegnap Ancsi megkapta a 2 oltást (Prevenar és 15 hós), nem különösebben viselte meg.

Már nem is kell több prevenart kapnia :)

Teszek pár képet. Kedden a suliban voltunk, búcsúzott a volt osztályom, bográcsoztunk az udvaron. :)

Kép Ismerkedés
Kép
Kép Kép
Kép Együtt
Kép Kép Kép Kép Huncut Kép Kolomppal

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


micsoda kis hercegno-ancsi!:-)

[quote]J írta:átszótéren és is találkoztam már egy anyukával, akinek bölcsis a nagyobb gyereke (délig), a picivel meg otthon van. Gondolom így könnyebb neki.


hat en is erre gondoltam, de pont ez haborit fel...a gyereknek is konnyebb vajon???:-) 2 es fel eves volt aliz, mikor eloszor el tudtam kepzelni, h. vallanek melle egy kisebbet, ha valakinek ez elkepzelhetetlen, akkor, miert vallalta?! az allambacsi meg fizeti a gyedet es a bolcsit is, mi??? najo, titeket nem kell gyozkodni.

nagyon jok az esztis-kepek! a teves es az utolso setalos esztis fenykepkent is kivalo!(kibujt belolem a mediatanar:-))), sajna mar a filmeket is neha igy nezem:-)

kora,
remelem semmi gond nem lesz, h. egyutt kapta levi a ket oltast. mostanaban annyi rosszat hallottam, fokeppen "egyuttkapaskor", h. mar en is elkezdtem parazni, pedig mi nem egyutt fogjuk kapni (szerencsere megusztuk a 2. prevenart), es hat eddig egyik gyerekemnek se okozott egyik oltas se gondot, bar a dokibacsi mindig ad az oltashoz spec. kifejlesztett homobogyocskat a mellekhatasok ellen.

Kép
Kép
momoska
 
 


ja.
en meselhetnek az utlegelesrol, de nem teszem. ha higgadt maradsz, s nem utsz vissza, de kifejezed, hogy nem tetszik (akar ugy, hogy leteszed, meg ha sir is),akkor nem rontassz el semmit.

b. is ut es lefejel neha, harap es karmol is, erdekes modon (bar akar ertheto is), fokeppen fogzaskor.

Kép
Kép
momoska
 
 


Ááá, a visszaütés eszembe sem jutott, az semmiképp, az csak megerősítés lenne, de azt mindenképp kifejezem, hogy nem tetszik :D

Itt nincs állami bölcsi, ez magán napközi, havi 40 ezerért, amiből 10 ezret fizet a város. Ez az amiről talán már írtam, hogy lakás-bölcsi, nincs udvara és úgy viszik ki kézen fogva ide-oda a gyerekeket. De ugye nem jut minden 2 gyerekre egy gondozónő, és én nagyon ideges lennék, ha az én gyerekem is ott botladozna.
Igazad van Momoska, de nem vagyunk egyformák, ami nekem nem jutna eszembe, az másnak esetleg természetes.

Én személy szerint a gyerekre fordított időt tartom az egyik legfontosabb dolognak, másnak pedig inkább az a lényeges, hogy mindent megkapjon, szuper méregdrága babakocsi, játékok tömkelege, szuperül felszerelt gyerekszoba. Engem -mondhatni- ezek hidegen hagynak.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok!

Nem könnyű erre a babanetre feljutni! :evil: Vagy csak a mi gépünk vacakol?!

Tényleg nagyon jók a képek!
Kolos igazi tehetség, ahogy dobol. :)

Évi!
Ancsa nagyon csinos ebben a ruhában.

Kora!
Levinek már a 16. foga jön? Mi még leragadtunk a 8 fognál.

Edina!
Mi újság veletek? Ahogy néztem kedd óta nem írtál.

Orsi!
Téged sem láttalak. Remélem nincs semmi gond.

Ütéssel kapcsolatban: Dávid is üt néha, de Ő inkább az etetőszék tálcáját vagy valamilyen tárgyat az asztalhoz, sokszor talán azért, mert tetszik neki, hogy azzal zajt tud csapni. Ha ránk üt, akkor én is azt szoktam, hogy nem szabad, fáj anyának/apának és közben komolyan a szemébe nézek.
Ő mostanában inkább sokat hisztizik. Iszonyatos hangfrekvencián tud visítani, ha nem az van, amit Ő akar.

Megyek, mert fő az ebéd, mert megint megyünk a telekre hétvégére és holnap úgysem lesz ott időm megcsinálni.

Ha mentek valahová elsején, akkor jó majálisozást!

Kép
Kép
tina82
 
 


Talán belefér pár sor, lassan ébred.

Eszti és Anna is nagyon jól néznek ki!!! Anna jó kis erőben van! :) Tényleg jó a tevés, nekem is tetszik nagyon. Hogy-hogy kolomp?
Kolomp?


Ne is mondjátok ezt a bölcsit, én úgy sajnálom, hogy majd be kell adnom(anyagi okok), már előre rosszul vagyok.

Nem Levi kapta egyszerre a 2 oltást hanem hercegnő-Ancsi , de Levi is egyszerre fogja kapni majd 12.én. :) Ha ismét nem jut prevenar (már végképp nem tudom elképzelni, hogy cirka fél év alatt hogy nem juthat egyszer sem :roll: ) akkor nem fog kapni Levi, feladom...

Hát éppen ez az, hogy nem hatásos ha csúnyán ránézek és nem szabad-fáj anyánakot mondok. Ezt folytatva lerakom, ő jön bömbölve, hogy akkor hozzámbújik bocsánatkérésképpen, de ha hagyom akkor 10 perc múlva simán kezdi elölről, úgyhogy rá sem nézek és nincs bújás és ez borzasztó nehéz. Aztán amikor látom, hogy egész hamar abbahagyja (ehhez feltétel, hogy rá se nézzek). Úgy néz ki ez lesz a hatásos módszer.

Fel is ébredt, megyek

KépKép
kora
 
 


Ja, igen, 16 fog, de ha jól emlékszem nem ő az első ezzel a mennyiséggel. Sokáig neki is 8 volt, aztán másfél hónap alatt kibújt 7 és most jön még egy.

KépKép
kora
 
 


Orsit én is hiányolom!!Jól vagy? Minden rendben?
Ooooorsiiiiiii

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Eszter 6 fognál tart és nem is nagyon akaródzik a fogacskáknak előbújni.
Ja, egyébként a lányom Elmo fan lett 8) (legalább tanul angolul+mi is :D )
http://www.youtube.com/watch?v=GkF2Ie5eQyY most ez a kedvenc

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


jaj még valami: Eszti teljesen lázba jön az Alma együttes Dodó maci számától! Meg kell zabálni, a kezeivel hadonászik, ő is mutogat ahogyan az énekes+a gyerekek, roggyantgat, fogja a fejét..annyira édes!
http://www.youtube.com/watch?v=ZRHD2Dlf ... PL&index=1

na, ezzel be is fejeztem a linkelgetést :wink:

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Sziasztok,

köszi köszi a hiányolást, gyöngyösön vagyunk és igaz, h nagyi elvan kolossal, de azért néha rájuk kell néznem.
meg nem volt net, vettünk router-t, h a laptoppal is működjön de nem tudtuk beszerelni, ma felhívta szabi a upc-seket és aktiválni kellett a laptopot, h azon is legyen net vagy mi...túlbonyolítják a dolgot. ja az itteni gép meg bekrepált szóval ezen sem tudtam volna írni...

nekünk most 14 fogunk van, szóval Levi áll az élen!! :)

Eszti képei nagyon tetszenek. főleg ahol a kisgida van a kezedben Timi, én is szeretnék állatkertbe menni.

és Ancsi milyen egy tündéri, annyira jóll neki az a ruha. aranyos, és néha olyan komoly arcot tud vágni.

amúgy Edina sem volt ma, vagy csak átsiklottam rajta??

és mi van Csürciékkel???

Tina, jó nektek, h ki tudtok menni a telekre, így kiszabadultok a városból. gondolom Dávid élvezi a kertet? van ott neki szabadtéri játék? csúszda, homokozó?

ez még otthon készült:
Kolos játszott a nivea krémemmel..persze nem én adtam neki oda. :lol:
Kép Kép
snooopy
 
 


Momoska, miket hallottál, mi történik a gyerekekkel, ha 2 oltást kapnak egyszerre?
Ancsinak még eddig semmi baja, egy kicsit hisztisebb, de mostanában amúgy is :roll:

Nagyon tetszenek a képek, aranyos Eszti a kecskékkel, nekem azok tetszenek :) meg amelyiken eszik és amikor kidugja a fejét a lyukon (az az őserdős-majmos :) )

Kolos nem semmi a krémezéssel :lol: ebben Ancsi is jeleskedne, ha hagynám. Az enyémet nem éri el, de az övéit néha igen, aztán olyankor nagy kiabálással hozza, szerencsére, de persze meg van sértődve, hogy elveszem tőle :)

Orsi, jó pihenést Gyöngyösön. :)
Tina jó pihenést a telken :)

És mindenkinek jó pihenést ott, ahol van :)

Ancsi 11 fognál tart, de nagyon duzzadt az ínye...

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


gyorsan-gyorsan mert Lili nem hagy.... na most megbeszéltem vele, hogy rövid leszek és után nézünk Lilis képeket- imádja!!

A végével kezdem. Nagyon jó a Koli kép, Lili imádja a krémet, neki is sikerült majdnem tegnap a fejére kenni. Mi minden fürdésnél krémezünk, mert nagyon száraz a könyöke, ő meg kenegeti magát....

Mi is voltunk állatkertbe, de nem a pestibe, először még elmentünk anyuékhoz. Úgy terveztük onnan megyünk, de már későn tudtunk volna indulni, Veszprém meg közelebb volt sokkal. Igaz az jóval kisebb és simogató sem volt, pedig azt élvezte volna.
Igazából két állatnál ragadtunk le hosszabb időre, inkább a gyereksereg érdekelte nagyon Lilit, ahogy rohangálnak. Végig se tudtuk nézni az összes állatot, mert jött a vihar, éppen hogy elértünk az autóig. Úgyhogy nekem ilyen jó állatkerti képeim nincsenek.

Nagyon jók az Eszti képek, én a családi fotót irigylem, én is szeretnék egy ilyet.

Ancsi egy angyal ebben a ruhában!

Verekedés? Lili is néha ütöget, én is csak rászólok, persze ezek nem hisztiből eredőek, inkább mondanám jáccásból, de azért van benne egy kis agresszió is.

Fog: nekünk is 16 van! Az alsó két rágó teljesen kint van, fölül még nem egészen.

Ja és egyébként nekem se ment a net két napig, uh azért nem voltam, bár most nekem is több dolgom volt.
És holnap kerti parti uh. nem jövök valószínű, mindeki érezze jól magát!

És pár kép, ez a két állat fogta meg....
Kép
Kép

KépKép
domidina
 
 


tokjo, hogy mindenki allatkerben jar eppen:-) aranyos a lili.mosoly az elso kepen:-)

fog: nekunk 14, de abbol 12 van kinn teljesen, mert ket felso szemfognak meg csak a hegye, dehogy en hogy utaloma szemfogakat, ilyen latvanyosan meg nem szenvedett borisz napkozben, mint ezeknel, neha biciklizes kozben is hirtelen elsirta magat, s a szajaba kapta a kezet, meg eleve hisztisebb (erthetoen). aztan attortek felul, volt 2-3 nap szunet, elmult a nyalzas is, ami nalunk csak es kizerolag ezeknel a szemfogaknal volt 2-3 hetig, de tegnap ujra kezdodott a szenvedes, valszeg jonnek az alsok, de nem josolom rovidnek, mert meg csak az egyiket latom kicsit feheredni. remelem, nyarra fogzas-pihi lesz:-) mar alig varom.

evi,
tobb gyereknel is hallottam, hogy mar maga az mmr erosebb tuneteket valtott ki, mint altalaban az oltasok (magasabb laz, erosebb natha, kohoges, esetleg ekcemas dolgok, az arra hajlamoskanal), de 2-3 olyan kolyokrol tudok, akik egyszerre kaptak a prevenarral, s egyiknel egy elhuzodo nathas-kozepfulgyuszis dolog lett, masikaknal magas laz, majd elhuzodo kohoges...s mindegyikuknel 7-10 nappal az oltas utan jott ki, ahogy a nagykonyvben megvan irva (az mmr-nek nem azonnali az oltasi reakcioja). de ketsegtelen, hogy a dokik szerint vagy nem voltak teljesen gyogyultak, vagy lappanghatott mar az oltaskor bennuk valami...!

most meg panaszkodom:
volt csutortokon anyak napja az oviban, anyukam most jott el eloszor, mert megigerte aliznak, hogy a nagycsoportosra feljon fertodrol, lemondta az osszes tanitvanyat, aliz alig varta, de jott anyos is, aki minden evben. eloszor nem az oviba, hanem hozzank jottek.
b. mostanaban csak kis ido utan oldodik reglatottakkal, de erdekes modon anyukammal mar fertodon is, s most is rogton ment mindenhova, pedig akkor ebredt. anyos - meg aki mindig arra van kihegyezve, eppen mit rontunk el a gyerekeinken - kesobb megerkezett, s b. sirva menekult elole, meg azt se engedte, h. a babakocsit anyos tolja, aliz - meg teljesen erthetoen - csungott a mamamon, anyoshoz eppen csak udvariassagit szolt, de mindemelle nagyon nagylanyosan viselkedett, ugyhogy ot most nem szidhatta anyos. viszont gondolom frusztralta a helyzet, mert kipecezte boriszt, minden kis sirasanal (ha valamit el akart erni, vagy a foga zavarta, vagy anyost akarta lerazni) megjegyezte, hogy "egyre inkabb hasonlitassz a noveredhez, egyre rosszabb leszel". ez az egyre rosszabb leszel kb. 10-15x hangzott el a delutan folyaman. (anyukamon lattam, hogy szamol magaban nehogy megszolaljon, en meg mar csak csendben vigyorgok.).
de azert volt ket szalloigenek is alkalmas beszolasa is:
1. "most mar eppen ideje lenne bolcsibe adni boriszt, mert tul anyas lesz"
2. (ezt a kedvesemnek mondta): "talan az a baj, h. borisz tul sokat van a lanyokkal (ertsd velem es alizzal), ezert olyan lanyosan hisztis lesz."

az a baj, h. en mar tenyleg csak ot sajnalom, es vigyorgok rajta, de aznap nyiladozott a bicska a zsebemben.

anyukam csak ennyit mondott utana: "nem tudom, miert nem tudja egyszeruen csak szeretni az unokait, s kihasznalni, h. nem ove a neveles felelossege."

leiro kep....
aliz a nagyikkal (anyukam a sunyin nezo aliz hata megett:-))


Kép

aliz eloadas kozben...

Kép

(azert az anyaknapjakon meg en is meghatodom:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


Hát majd kiderül, hogy Ancsinál milyen tünetek lesznek :roll: amúgy sem egyszerű most vele, mert ő is fogzik és néha erőteljesen hisztis. Dokinéni említette, hogy egy hét múlva belázasodhat.
Az ekcéma már pár hete gond nála (már ha ekcéma). Először bőrgyógyászhoz vittem, mert Gerinek lett egy szemölcs a tenyerén, amit lefagyasztottak és akkor már Ancsit is megmutattam. Hát fölvette távdiagnózist, írt egy kenőcsöt, ami semmit nem használt, amikor visszamentünk akkor már egy erősebb szteroidot írt, de azt már ki sem váltottam, hanem itthon próbálkoztam körömvirágkenőccsel és hasonlókkal. Szerdán viszont dokinéni alaposan megnézte és összeállított egy zsíros kencét, amitől már első használat után látszott az eredmény.
Kétféle foltjai vannak. A kézháton és az arcszélen apró hegyes valamik és a testén a végtagokon, de nem belül és a hajlatokban, mint általában az ekcéma, hanem a comb és a kar külső részén. Ezek nem szabályos, pirosas, száraz foltok.

Kapott már Borisz mmr-t?

Hát Momoska, nem irigyellek anyós-ügyben. Én nem tudom, hogy bírtam volna, én ha nem szólok is látszik az arcomon és a szemeimen, amit gondolok. Mit gondol erről a férjed, hogy ilyen az édesanyja?
Nekem legalábbis nagyon rossz lenne, ha beszólogatós fajta lenne az édesanyám.
Ahhoz képest viszont egész edzett vagy és jól viseled.:-)

A "rossz gyerek" meghatározástól meg egyenesen falra tudok mászni :twisted:
Emlékszem, amikor Ancsi még pici volt, mentünk sétálni és kérdezgették, hogy na, jó kislány? Volt, hogy visszakérdeztem, hogy az mit takar? Volt, aki azt mondta, hogy hát alszik éjszaka. Na, mondom, akkor nem jó kislány, mert többször ébred és eszik. :lol:
És hát ugye azóta sem jó kislány, mert eleven. érdeklődő és mozgékony. :lol:

Momoska, mit jelent, hogy az anyáknapjákon még te is meglepődsz???

Edina, látszik, hogy Lili nagyon élvezi az állatkertet :)

Momoska, múltkor említetted a császármorzsát, azóta már 2x csináltam, mert az első rend nagyon hamar elfogyott. Nekem is olyan darabos lesz és rájöttem, hogy azért, mert fedő nélkül sütöm. Ha fedő kerül a serpenyőre, egészben sül meg, és azt én sem szeretem. De így nagyon finom, mindenkinek nagyon ízlik.
Holnap hortobágyi húsos palacsintát fogok készíteni.

Jó éjt nektek.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok,

Lilis képek nagyon jók. igen, a mosoly édes, meg abban a kalapaban. :D

nekünk is kéne már állatkertbe menni...

ma megyünk haza, jó volt itt, de azért már jó lenne otthon lenni. egész jól voltam, úgy látszik használ a homeo, mert tegnap is kertipartiban voltunk 11-5ig és jól bírtam. Kolos is nagyokat szaladgált a kertben, játszottak a házigazda kisfiúval. bár mikor kolos őt is elkezte ölelgetni, mert fel akarta adnia sapkát rá, avgy megfogta a kezét, Dani sírvafakadt és rohant az ányjához. szegény még nincs hozzászokva, h idegen fiúk ölelgetik nem úgy mint Borisz. :lol:

itt vannak sógornőmék is, elég szar éjszakájuk volt, Oli beteg, vlmi vírusfertőzés avgy allergia, nem tudja a doki. jó kis húsban van ő is.
őt is szeretgeti K., öleli, kinyomná a szemét, simogatja..majd rakok fel képeket.

Évi:
[quote]M írta:omoska, mit jelent, hogy az anyáknapjákon még te is meglepődsz???

szerintem momoska azt írta, h meghatódik nem meglepődik...vagy én olvastam félre??

Momoska, anyukád hasonlít rád, avgy fordítva. :lol: anyósod meg olyan sóvárogva, rosszallóan néz alízra.
dúrva amiket mond.
snooopy
 
 


Sziasztok!

Edina, nagyon jó az első mosolygós kép Liliről!

Momoska, a kép nagyon találó lett, asszem teljesen visszaadja az érzelmeket..Egyébként én is nyugodt vagyok egy darabig, de aztán,ha anyósom tovább folytatja, hát kiül az arcomra,hogy mit gondolok 8) az én anyósom egyébként "csak" tanácsokat osztogat..és egy dolgot el tud mondani egy csomószor egymás után pl: nem kell megmosni a kezét?meg kéne mosni a kezét...és ezt százféle változatban még. Van amikor nem is reagálok arra amit mondd. Na és persze szerinte nem időjárásnak megfelelően öltöztetem Esztit.mindig tesz vmi megjegyzést arra,h Esztinek nagyon melege lesz..kirándulás után apósom kérdezte (akit aztán totál soha nem érdekel ilyesmi)h mi volt Esztin kiránduláskor?! :evil:
na meg ilyesmik :roll:
de azéert azt hiszem Momoska neked naaaaagy türelemre van szükséged s szerencsés is vagy,mert kibirod és nem szólalsz meg!gondolom ez a jobbik eset, különben lehetne veszekedni és az senkinek nem jó, főleg a gyerekeknek nem. Párod hogy reagál erre?

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


ja igen, Ancsit szerettem volna még megdicsérgetni, milyen csinos volt!!

Kolosnak meg biztosan nagyon selymes lett a haja :lol:

és még Momos: olyan jó lehetett Alizt nézni és büszkének lenni rá és meghatódni! ezt én is úúúgy várom!!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Bocsánat :oops: elírtam, meghatódsz akart lenni. A hangsúly viszont a "még én is"-en van. Hogy ez miért olyan meglepő.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


sziasztok!

Szerintem nincs is olyan anya aki az anyák napján ne hatódna meg, és ne lenne büszke a gyerekére, vagy van???
Én nagyon érzékeny vagyok ilyen téren, én szerintem minden anyák napján bőgtem. Én egy verset nem tudnék végigmondani anélkül hogy el ne sírnám magam.
Már előre látom mi lesz majd később!!!

Szerencsére az én anyósomra nem lehet panaszom, egy tündér. Tudom hogy ő sem ért velem egyet mindenben amit és ahogy csinálok teszek, de ő ezt nem teszi szóvá. Illetve volt amit megjegyzett, de nem rosszallóan, csak elmondta a véleményét és ezzel be is van fejezve, mellesleg igazga is volt (altatás-ringatás).

alvásról jut eszembe, teganap egész jó éjszakánk volt, 1x mentem be hajnalba arra hogy inni kér. Egyébként viszont gyakran alszom bent nála, mert sokszor kel arra hogy iszi-iszi-iszi. Olyankor odanyújtom, lefekszem mellé, megvárom míg elalszik (pár perc), de van amikor én is elalszom ennyi idő alatt, aztán pár óra múlva felébredek, megyek vissza az ágyamba. Aztán előfordul, hogy fél óra múlva mehetek vissza. Így aztán ingázok a két ágy között.

Szerencsére az orrfolyás már elmúlt, de még mindig szörcsög néha. Nem is tudom hívjam-e a doki az oltás miatt, vagy várjak még egy kicsit.

KépKép
domidina
 
 


csak pár kép, ami most a kedvenc éppen...
a falhoz áll, amikor mondom neki, hogy szeretnék csinálni pár Lili képet.....
Kép
kukucs babát mutatom
Kép
Kép

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

Timi, hát ha selymes nem is de jószagú lett! :lol: az apja meg is jegyezte, mitől van a gyereknek ilyen jó szagú haja? mondom a krémtől. ja, akkor azzal kéne mosni. :shock: :lol:

Edina, Lili annyira kislány. úgy értem, h szerintem nem mondaná rá vlki h fiús. jól áll neki a szoknya, bár nekem a 2. kép tetszik.

Kép
próbálja ölelgetni Danit, de ő sírva megy az anyjához.
Kép
Kép
snooopy
 
 


TIMI, utólag boldog névnapot!!!!!!!!!!!
snooopy
 
 


b. ma nem aludt vissza a 3/4 6os szopcsi utan, ennek megfelelo a hangulatom. ugyan en ilyenkor kimeletlenul agyban hagyom, hiaba "anyazik", de mikor elkezdett "apazni", akkor az apja annak ellenere megsajnalta, h. o maga 3-kor fekudt le, addig dolgozott, de hosiesen kivette, en meg atcuccoltam alizhoz, h.ne legyek gonosz...viszont f11ig elvittem alizt oviba, elmentem bevasarolni, megfoztem, s meg tornaztam is (ma kezdtem), b. meg mar 10tol ugy uvoltott, mint a faba szorult fereg...most alszik!

lili tenyleg csajos, s nagyon jo kis cuccai vannak, s birom a csillogo tekintetet!
persze kolost is birom am, de nem tetszik, h. folyamatosan csalja boriszt, s most egy danival!!????

evi,
en nem vagyok meghatodos fajta,csak a terhessegemkor hatodtam meg hulye reklamokon is, nalunk ez a szerep az apjuknak jutott, siman bevehetnek filmeken konnytesztelonek, konnybe labad a szeme a gyerekeken is, borisz szavain, aliz teljesitmenyein (pl. mikor eloszor ment bicajjal onalloan, akkor is sirt):-)
en csak azon a regi legyjomindhalalig-filmen birok mindig sirni:-), pedig - szegyen nem szegyen - nem szeretem a regenyt, sot semmi ilyen patetikus dolgot, mikor kotelezo olvasmany volt, arra ebredtem, h. a fejemen van kinyitva es csupa nyal, pedig ilyen soha nem tortent velem, en nagy olvaso vagyok (VOLTAM!!!).
anyaknapjan se labad konnybe a szemem, csak olyan ismeretlenul bizsergeto erzes, ahogy aliz ott all, izgul, s nagyon komoly.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Ismét itthon. Most hétvégén kint voltak a sógornőmék is a picivel. A reggeli kelés volt húzós, ugyanis Dávid a már szinte fix fél 8-8 órási keléséhez képest 5.20-kor felkelt és már nem aludt vissza, mert meghallotta az unokatesóját nyöszörögni és rögtön felpattant, hogy megnézze. Akkor persze már a Szabolcs is figyelte a Dávidot. Szóval korán kezdtük a napot.

Orsi!
Sajnos semmilyen homokozó, hinta vagy csúszda nincs kint, csak egy tolható tricikli, meg egy kismotor. A férjem most állt neki, hogy valami játszóteret alkosson, de elég lassan megy a dolog. Mérges is vagyok miatta, mert igazából nem sok mindent tudok kezdeni a Dáviddal azon kívül, hogy sétálunk, meg azzal játszunk, amit kiviszek neki.(Igazából az egész telek egy domboldalban van és nem sok az egyenes rész. A ház előtt van valamennyi, de az le van térkövezve a többi meg a fenti részen, ahová úgy kell felkaptatni.) Minden mást csinált eddig, hogy majd ha lesz gyerek, akkor jó legyen, de ilyen alap dolgokat nem csinált. :evil:

Persze megint sikerült vitáznunk a hétvégén, mert alig volt velünk és megint olyanokat csinált, ami még bőven ráérne.

Momoska!
Jó, hogy ilyen türelmes vagy és csak mosolyogsz anyósodon. Így legalább jó pár vitát elkerültök.

Sokszor én úgy érzem, hogy a környezetem rosszallóan veszik, ahogy Dávid viselkedik, mert ha valami baja van pl. jön a foga, álmos, vagy nem kap meg valamit, akkor annak hangot ad, és ebből következően én már rossz anya vagyok, mert miért nem fegyelmezem jobban és a Dávid "rossz gyerek". Én meg tudom, hogy Ő nem rossz. Ő ilyen, ilyen a természete. Anyósom szerint apja is ilyen volt.

Edina!
Nagyon jók a Lilis képek. Az a nadrág nekem nagyon tetszik, olyan igazi csajos, nyári gatyó, de a ruhák is jól állnak neki, csakúgy, mint Annának.

Minden kép nagyon jó, Kolos nagyon vagány ott a csúszdán.

Évi!
Dávidnak is vannak ilyen száraz, néha piros foltjai. Most éppen a mosakodókrémmel kenem fürdés után, és ez úgy tűnik, hogy jó rá. Régebben mi is kaptunk az arcára szteroidosat, de azzal szemben nekem is fenntartásaim vannak, meg azt ugye nem is lehet hosszútávon. Kaptunk már csukamájolajas, büdi krémet is. Valamennyit az is segített.

Kép
Kép
tina82
 
 


egy kis szösszenet:

ha szedsz terhesvitamint: túl nagyra fog nőni a gyerek
ha nem: nem biztosítod neki a megfelelő startot
ha otthon szülsz: felelőtlen vagy
ha kórházban: megfosztod a gyermeked a természetes születés lehetőségétől
ha császárral: neked csak a kényelem számít
ha természetesen: fölösleges veszélynek teszed ki a gyereket
ha sokáig szoptatsz: magadhoz láncolod
ha rövid ideig: megfosztod a gyereket a legjobb tápláléktól
ha nyilvánosan is: magamutogató vagy
ha nyilvánosan soha: prűd
ha sapka van a gyereken: beizzad a feje
ha nincs sapka rajta: napszúrást kap
ha adsz édességet a gyereknek: rászoktatod az egészségtelen táplálkozásra
ha nem adsz: megvonod tőle azt a kis finomságot is
ha normálisan nézel ki és még sminkelsz is: azt az időt a gyerekkel is tölthetnéd
ha örülsz, ha zuhanyozni sikerül: nem adsz vonzó női mintát
ha visszamész dolgozni három év előtt: karrierista vagy, de minimum pénzhajhász
ha maradsz három évig: jó lenne már annak a gyereknek a kortárs közösség
ha alternatív oviba íratod: burokban neveled, ami majd visszaüt még
ha a körzeti oviba: nem választottál eléggé gondosan intézményt
ha a gyerek magabiztosan jön-megy a világban: biztos ő volt a világ közepe otthon
ha gátlásos: nem kapott elég szeretetet.

Végkövetkeztetés: Éljenek a rossz anyák!

ps1: A valósággal való minden egyezés kizárólag a véletlen műve!
ps2: Mindenképp legyen sapka a gyereken
snooopy
 
 


sziasztok!

Lili képek nagyon cukik!
Kolos nagyon tetszik ebben a vagány sapiban!

Jaj Edina, nem adtam ám még fel... :roll: ne haragudj!holnap megpróbálom.

Orsi tök jó a felsorolás!tényleg valahogy így van ez. Nem lehet mindenkinek megfelelni éééééés nem is kell! Gondoljanak amit csak akarnak!de azért néha nehéz elviselni a beszólásokat, tanácsokat, kis megjegyzéseket..

Nővérem gyerekei betegek (valami hányós-hasmenéses vírus tarol), én meg suliba megyek kedd-szerda délelőtt+ dogákat kéne gyártanom, ráadásul 14-én vizsgám is lesz..jaj-jaaaj

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


sziasztok!

Orsi, jó ez a felsorolás, és milyen igaz, tényleg ez van, hogyha van sapka az a baj, ha nincs sapka az a baj, aztán döntsed el hogy akkor mi is a jó. Hallgasson mindenki az ösztöneire, meg a józan eszére!

Tina,
nagyon sajnálom, hogy ilyen emberek vesznek körül, ez annyira nyomasztó tud lenni, csak fölöslegesen idegesítik az embert, nem is értem az ilyen gondolkodású embereket... nemhogy szeretnék olyannak amilyen, ahogy Momoska anyukád is mondta, valahogy így. Meg szerintem nem is lehet rossz ilyenkor még a gyerek, mitől lenne?

na megyek mert Lili már megunta hogy itt ülök és nem vele foglalkozom.

Ja egyébként a ruhákról, mindet a teszveszen vettem, egytől egyik. Új nyári ruhája nincs is.

Timi,
nem sürgős a ruha, elkésni nem tudsz vele, még úgysem tudjuk hordani, uh. csak nyugi, inkább tanuljál, készüljél!

KépKép
domidina
 
 


Tina, még akartam kérdezni, hogy amikor Dávid ilyen korán felkel, akkor mennyit alszik napközben, 1x, vagy 2x.
Mert Lili is van amikor korán kel, de akkor altatom de és du is 1-1- órát alszik. Mostanában elgé gyakran ez van.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Még megvagyok, csak hulla fáradtan, mert botrányosak az éjszakáink nagy többsége. Ha kint lesz mind a 20 fog, akkor kiderül, hogy az-e a baj... :oops: (3 rágó van kint, s valószínű jön a 4.)

Most tényleg csak ennyi, bocsi csajok. Hiányoztok! :wink:

Kép

Kép
csürci
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Van igazság abban, amit írtál.

Edina!
Dávid a korán kelés ellenére is csak egyszer aludt, de akkor 5 órát! egy huzamban. fél12- fél5-ig. Többször felmentem megnézni, hogy rendben van-e, mert ez már nagyon gyanús volt. Bepótolta az elmaradt időt. Este aztán úgy aludt el, ahogy szokott, szokásos időben.

Momoska!
Anyukádnak nagyon igaz az a mondata, amit Edina is írt!

Most megbeszéltem a férjemmel, hogy amíg nem lesznek készen annyira a játékok, hogy Dáviddal el lehessen lenni odakint, addig mi nem megyünk, hanem csak Ő és csinálja teljes erőbedobással és így hamarabb is tud végezni. Mi meg majd nagymamázunk.

Képzeljétek Anyukám most hétvégén megy Spanyolországba egy hétre. Hát nagyon irigylem. Én itthon kinéztem, hogy Sopronba jó lenne elmenni, arra még sosem jártunk, de ez attól is függ, hogy a férjemék kapnak-e üdülési csekket. :?
Nektek van valami tervetek a nyárra?

Timi!
Utólag én is boldog névnapot kívánok!

Kép
Kép
tina82
 
 


Csürci, szegény Lina és Ti az éjszakák miatt. Remélem hamar kijön az a fog és aludni fog a lány.

Tina, na ez jó ötlet, h férj gyorsan megcsinál mindent. és miket is kell párodnak csinálnia a telken, h Dávid ne unatkozzon?

Én már hetek óta nem látom Edina vonalzóját, ti igen? de csak az övét.

én ma voltam dokinál, minden rendben, baba jól. hallottam a szívhangját, és 19,4mm. :lol:
snooopy
 
 


Sziasztok!

Tina, telek-játszótér ügyben nekem pl. az jutott eszembe, hogy amikor délelőttönként sétálunk, és útba ejtjük valamelyik játszóteret, Ancsi többnyire egyedül van. Elmolyol így is egy darabig, de nem köti le annyira, mint amikor többen vannak.

Ezzel azt akarom mondani, hogyha lesz csúszdája, hintája (homokozót azért egyszerűbb gyártani), akkor sem biztos, hogy az majd órákig leköti.

Nálunk maga a séta és a megfigyelések a legfontosabbak.

Van egy kis park, tele van feketerigóval. Annyira bátrak, hogy nem szállnak el rögtön, ahogy embert érzékelnek, hanem meg lehet figyelni, amint szedegetik a gilisztákat a földből. Hosszú ideig képes pl. ezt figyelni. Aztán a forgalmat: busz, teherautó, traktor, kamion. Mind-mind extázisba esik, ha ezeket látja (azért a traktor és a kamion a listavezető :) )

Ha egy kupac homokba beleül, akkor félóráig is meregeti a vödrébe a homokot, kiönti, majd újra töltögeti.

Persze, szeret csúszdázni is, de nem mindig, hintázni pedig inkább itthon, a játszótéri hintában csak pár percet tölt.

Inkább odamegy a nagyok hintájához és meri rá a homokot, mert itt az van alatta.
Pesten gondolom már mindenütt ezek a gumitéglák vannak.

Orsi, örvendek, hogy minden rendben :)

Csürci-Lina- pihenjétek ki magatokat.

Orsi, tetszik a felsorolás. Ezek szerint örülnöm kell, hogy nincs itt nagyon rokonom, mert nem zaklat senki a különféle nézetekkel.
Habár akkor sem szólnak bele, amikor találkozunk. Édesanyám nagyon bölcs lett az évek folyamán. Más rokon, ha számára szokatlant tapasztal, inkább kuriózumként kezeli, minthogy beleszóljon.

Timi, jó tanulást a vizsgára!

Edina, én is használtan vettem Ancsi ruhatárát, de ha belegondolok még én is alig használtan fogok túladni rajta. Van néhány ruhadarab, amit gyakrabban használ, de van vagy 10-12 kisruhája, na azt tényleg nem fogja elhasználni, mert addig vége a nyárnak és kinövi.

Lili nagyon aranyos a képeken, nekem is a virágos nadrágos tetszik (de a többi is).

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?