Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Na sikerült kicserélnem a Lilypie-ban a nevet :lol: . Valóban újat kellett készítenem, a régit nem lehetett kijavítaní. Remélem tényleg Dórácska lapul a pociban :wink: .

Mondókák, énekek:
Ezek nálunk is topon vannak, hintázás közben (és ez nálunk ált. 1-2 óra naponta) mindig mondókázunk illetve énekelünk. Mát szinte kívülről fújja az összes Zene Ovi és Mese Ovi kollekciót. Sokszor én is ámulok, hogy fér be ennyi minden a kis kobakba.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!

Nyuszkó, aranyos az új Lilypie! :)

Mondókák nálunk csak 1-2 szóig mennek, aztán a többit nekem kell mondanom. Mostanában nagyon rákapott a Weöres Sándor-versekre is Marci (a Bóbitából). Meg a gyerekdalos cédékre, úgy kell neki könyörögnöm, hogy néha hadd tegyek már be egy kis Robbie Williamst vagy Rolling Stonest is, mert már aaanyira unom a Bújj, bújj, zöld ágat... :lol: :lol:

Gyes, gyed-témában nulla vagyok én is :oops: , de a sulim gazdasági nénijének mégis én szóltam, hogy sztem igényelnem kellene a gyest, mert mindjárt lejár a gyed. Hasonló kérdés: ti mikor mentek vissza dolgozni, ha nem jön a kistesó? A gyerekek ugye tavasszal betöltik a 3. évüket, de oviba csak ősszel veszik föl őket, addig mi a csudát csinál az ember??? :shock:

Csilla, az állatkerttől legutóbb teljesen odavolt Marci, igaz, az lassan egy éve volt, hogy topiktaliztunk ott. :lol: Azt gondoltam, azóta csak még jobban érdeklik az állatok őket.

Kullancs-oltást 3 évente kell ismételni, ha már beadattad az első 3 alapoltást.

Sajna most be kelkl fejeznem, felébredt a minialvásból a legény, majd talán este tudok még jönni.

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!
Először is:
Fanka-Ági, nagyon boldog névnapot kívánok Neked! Sajnálom, hogy csak így megkésve :oops: .

Csilla,
Marci is rácsos ágyban alszik, már amennyit benne tölt... Amíg tudom, húzom az időt. Ha szétkapjuk a kiságyat, egész éjjel mászkálni fog és még ennyit sem alszunk.
Én is csak 164 cm vagyok és igaz, hogy a férjem sem volt túl nagy nyolcadikos koráig, aztán 1 nyár alatt nőtt kb. 15-20 cm-t. Engem csak az uncsitesó genetikája aggaszt. Meg az, hogy a tejallergia mellé nehogy bejöjjön a lisztérzékenység.

Tamesz,
már kérdeztem a dokinénit, szerinte egy év alatt legalább 1 kg-ot híznia kell a gyereknek. Majd február közepén találkozunk, akkor tovább faggatom, mert Marci fél kg-ot fogyott az elmúlt egy évben.
De február közepéig hanyagolom a témát.

SZép napot Nektek!

Eveka

Kép
eveka
 
 

 
 

Jóestét
Muki,
én úgy terveztem, hogy visszamegyek és azonnal táppénzre, mert ügye 30 napig védett vagyok a kirúgás ellen, így már csak a dokit kell megfűzni, hogy írjon ki táppénzre a következő pocaklakóval. Ja, de elvileg GYES mellett is lehet már dolgozni, ami szintén védettséget jelent!

Csilla,
tropicarium minket is izgat, utoljára öcsémék lányával voltunk, ő nagoyn élvezte!!! És az állatkertbe is készülünk valamikor, ha süt a nap és nincs nagy szél!! Nem tudom, hogy mi ez a Broncho cucc, de annyit mondott a dokinéni, hogy 10 napig kell szedni 20 nap szünet és addig amíg ki nem tavaszodik.
Mondóka nálunk is megy, bár azért még segíteni kell, de nagoyn élvezi Marci őket, meg a dalokat is!

Nyuszko,
aranyos az vonalzó, már nincs is olyan nagyon sok hátra!!!

Juc, Fanka,
nem voltatok véletlenük még a csodák palotájában? Élvezheti azt egy 2 éves?
Ovi, ha visszamész dolgozni, akkor kötelesek elvileg a 3. évet etöltött napot követően elhelyezni a gyereket, de ahhoz most májusban már kell jelentkezni. Tudom nem szeretik éveközben felvenni a gyereket, de kötelességük. Ja és ha van kistesó, akkor mondhatják, hogy délben vidd haza, szóval elég sz@r a helyzet ovi téren.
Én gondolkozom, hogy ősztől visszamennék az üzletbe nagybátyámékhoz besegíteni heti két napot, mint tavaly, és akkor Marcinak keresnem kell valami fizetős magánovi helyet, Lilire meg vigyázna a szomszédunk. Már csak azt kell majd kiszámolni, ha mindent kifizetek, marad még a fizumból??:D

Ma visszajött erdélyből a németországi haverunk és holnapra valami csavargást terveznénk, kitaláltam Gödöllőt, erre téli szünet van febr, közepéig, most keresek valami múzeumot, ami esetleg mindenkit érdekelne! Nincs valmai jó tippetek? A csodák palotáját néztem ki, de ott is zárva van a jövő háza, állatkerthez nincs kedve, ... szívesen veszek minden javaslatot!!
Most megyek, mert hiányol a csaj az esti bealváshoz, szép estét!!!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Tamesz, a Csodák palotája jó ötlet sztem, mi Marcival tavaly májusban voltunk ott, és már akkor is élvezte, biztos tetszeni fog a te Marcidnak is. Persze nem a bonyolult optikai csalódások meg miegyebek, de a sok szerkentyű biztos bejön neki. :D Ha más nem köti le, van játszóház is. Vagy a Közlekedési Múzeum?

Ovi: és a fizetős ovik akármikor felveszik a gyerekeket? Egyébként ha lesz kistesó nálunk, akkor nem akarom az elején oviba adni Marcit, ne higgye azt, hogy meg akarok szabadulni tőle, meg hogy ne hordjon haza mindenféle betegséget a kicsinek. Inkább szerzek vmi bébiszittert, ha nem boldogulnék a két gyerekkel.

Ezt gyorsan elküldöm, majd még jövök.

Juc

Kép
juc14
 
 


Folyt. köv.:

Ágy: mi mér elég régen kiszedtük a középső 2 rácsot, illetve egyszer Marci meglátta, hogyan kell kiszedni, és onnantól kezdve ő is kiszedte magának :shock: , és hadonászott a méteres rudakkal :shock: :lol: , úgyhogy inkább nyitva hagytuk. Igen, kimászkál, néha fárasztó, hogy vissza kell parancsolni (szerencsére éjjel nem mászkál ki), viszont legalább nem sír az ágyában. Azelőtt reggelente mindig nyöszörgött, ha felébredt, most fogja magát és átcaplat hozzánk a zsákjában. :D

Evés: Marci általában egyedül eszik, a villa tök jól megy, a kanállal vannak gondok, a leves fele az ölében köt ki :lol: , de nem nagyon hagyja, hogy etessük, úgyhogy hagyom próbálkozni.

Mi ez a Broncho? Tamesz, akkor ti nem is adattok be Pneumót? Azt olvastam, hogy a fokozott kockázatnak kitett gyerekeknek támogatja a tb 70%-ban, de hogy azok kik, azt nem írják.

Jók Marcid méretei!!! :shock: :lol: :lol: A magasság sztem nálunk is megvan annyi, de az én nyurga gyerekem csak 12 kiló körül van.

Szép estét mindnekinek!

Juc

Kép
juc14
 
 


Köszi a gyed-es, gyes-es dolgokat, azért még várom a Te hozzászólásodat is Csilla ez ügyben, előre is köszke :)

Lizi is rácsos ágyban alszik még, nem is tudnám elképzelni máshogy, mert ez a kiscsaj van, hogy olyan vetődéseket produkál, meg szabályosan dobálja időnként magát jobbra-balra, hogy tutira lefittyenne az ágyról. Oké csak kb 25 cm-ről, de akkor is..... Nappal ugyan nem az ágyában alszik, de akkor többnyire nincs ez a figurázás. Viszont vmelyik nap meg keresztbe fordult és tuti beszorult, vagy vmi, mert 1 kis fészkelődés után felébredt, és közölte, hogy VÉÉÉÉ, azaz vegyél ki....

Mondókák???!!! :shock: :shock: :shock: Jesszus Mariska!! Lizu még szavakat, sőt 2 szótagokat sem, nemhogy mondókákat.

Bili: Lizu, ha nincs rajta pelus, rendszerint szól, hogy BÉÉÉ(olyan "é" betűs a vége, nem "i"-s), aztán, hogy GYÓÓÓÓÓ, azaz gyorsan :D , úghogy csak érzi előre, ha kell neki. Ha pelusban van, akkor természetesen megy minden bele.

Evés: Ő is még bénácska.

Ovi: nálunk, ha gyerkőc betölti a 3. évét, és szobatiszta, automatice felveszik, nem kell, hogy szeptember legyen. Egyébként Juchoz hasonlóan, én sem adnám rögtön oviba Lizut kistesó esetén, egyrészt a kis lelke miatt, másrészt a betegségek miatt. A későbbiekben meg, szeretném ebéd után hazahozni. Ezeket tervezem, aztán kiderül, hogy mi valósul meg belőle.

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Jóestét!
Juc,
én nem adatom be a pneumot, ja támogatottan csak a nagyon beteg gyerekeknek jár, szerintem 1-2%, nekünk semmiképpen. A dokinéni azt javasolta, hogy inkább ne, mert 200 féle változat közül ez csak 8 ellen véd. Ha folyamatosan a torkával, vagy a fülével vagy tüdőgyuszival kínlódnánk, akkor javasolná.
Köszi a múzeum tippet, majd reggel eldöntik a fiúk mi legyen.

Ovi,
a fizetős ovinál csak szobatisztának kell lennie, itt felénk, na meg perkálni!!:)
Még én sem tudom, hogy mi lesz az ovival, majd meglátjuk, hogy tényleg felveszik-e jövő februártól vagy sem, mert ha igen, akkor vsz. nem íratom be ősztől egy másik közösségbe.

Evés:
Marci már ügyesen eszik kanállal, villával, bár azért a nagyon folyékony dolgokkal még történnek balesetek.

Ágy:
Marci május óta alszik a rendes ágyban, persze leesésgátlóval együtt, mert ő is repült egyszer-kétszer, amíg apu meg nem csinálta. mi is azért vettük, mert beszorult a másikba és ordított tőle. Így viszont reggel felkel, kihúzza a hálózsákot, kimászik és rohan át hozzánk, hogy kiszáll, kiszáll, kiszáll!!!!!!!! (azaz, felkelni, mert indul a nap!) :D Na meg én nem akartam mégegy rácsos ágyat venni, mert fölöslegesnek gondoltam, arra a pár hónapra,, meg így volt ideje megszokni Lili előtt és nem akkor túrtuk ki a másikból. Egyébként nagoyn szereti az ágyát, mindenkinek megmutatja, csak mindig kakós a lepedője, mert hát sajna kifolyik, ha bealszik közben!:)

megyünk pihizni, szép álmokat! Elveszettek tessék jelentkezni!!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok, itt küldök egy emlékeztető táblit. :lol:

Hozzánk sajna megint beköltöztek a munkások, most burkolják vissza a vécét (akarom mondani spájzot), úgyhogy ma se igen mehetünk sehova... :( Remélem, azért egyszer készen lesz.

Szép napot!

Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Mintegyik elveszett Tamesz felszólítására jelentkezem!

Azért vesztem el,mert fogságban tart a 24 c. sorozat. Ha este van egy kis erőm még kimászni a meleg ágyból azt nézem,amúgy már 10-kor szunyálok, annyiraki purcanok napközben.
Igaz itt van anyukám és segít, főz,mosogat, vasal, fannit elviszi sétálni, de akkor is fáradékonyabb vagyok ekkora pocival már.
amúgy a napirendünk tök jól beállt, reggel 8 körülkel a csaj, 1körül szunya és este negyed 10-kor pancsi, 10.kor pedig már alszik is. Igaz velünk, mert még ágy sehol, nem is tudom mi leszvelünk ha megérkezik a kistesó.
Szülinapjára mindenképpen megakarom csinálni szépen a szobáját, csini tapéta és egysaját kis ágyikóval, szőnyeggel, de hogy fog benne aludni, azt nem tudom.
Sajnos még sehol nem találtam olyan ágyat ami tetszene.

Nálunk nagy Madagaszkár őrület van mostanában, egy nap kétszer-háromszor meg kell nézni. Aztán jöhet még a Shrek meg a Süsü is,imádja őket!
Mondókáknálunk is mennek ezerrel, és rettenetesen sokat izeg-mozog,huncutkodik mostanában.

Most csak ilyen rövid voltam, megyünk ma haza, dejövő héten igyekszem többet jönni és visszakapcsolódni.

Szép hétvégét mindnekinek!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok :)

Muki
Engem nem jelöltél be a Wiw-en :(
Kádárné V. Móni néven vagyok :D


Kiságy:
Én is a minap gondolkodtam el rajta, hogy Kristóf már alig fér el az ágyában, 120cm hosszú az ágy, folyton az ágy tetejében fekszik beszorulva. De normál ágyba tenni, még leesésgátlóval se merem, mert Kristóf úgy alszik, hogy már az első este kifejelne belőle. Ha felébred éjszaka, akkor magánkívül ordít a rácsnál, azt se tudja szerintem, hol van, annyira félálomban van, és ez pl. egy leesésgátlónál kicsit veszélyes lenne :lol:
Átjönni meg tuti nem merne hozzánk, mert még nappal se mer átmenni a másik szobába, ha nem kapcsolom fel az előszobában a villanyt, pedig képzelhetitek mekkora távolság és milyen "sötétség" van egy 62nm-es panellakásban a két szoba között :lol: Hát akkor éjszaka hogy merne?!
Na meg a megszokásairól ne is beszéljünk :? , tuti balhé lenne egy új ágyból. Szerintem ő még 18 évesen is ott fog kuporogni majd a kiságyában :lol: :lol:


Rólunk:
Megvan Kristóf röntgen eredménye: negatív, nincs reflux. Valamiért nem lepődtem meg :?
Eddig ott tartunk, hogy hasi vizsgálat, UH, vérvétel, lisztérzékenység, izotópos röntgen, minden negatív.
Február 7.-én megyünk fel újra Pestre, megbeszélni a dokival a dolgokat, illetve csak én egyedül, busszal. Most ugyanis csak telefonon beszéltünk, gyorsan, mondta, hogy nem találtak semmit, ennyi, beszéljünk meg találkozót, úgyhogy részletek majd csak akkor lesznek.
Szóval okosabbak nem lettünk, gondoltam én, hogy nincs szervi baja, ahhoz túl logikátlanok voltak ezek a hányások. Ha beteg lenne, akkor mindig beteg lenne, nem csak alkalomadtán, de akkor egyhuzamban napokon, heteken át, aztán hetekig megint semmi.
Mint ahogy most sem. Az elmúlt másfél hónapban egyetlen egy este hányt csak. Ez most egy ilyen korszak. Aztán majd jön a hányós. Tök logikátlan.
Szerintem a doki is annyit fog majd mondani, hogy majd kinövi :?


Most megyek, mert Törpi hiányol :D


Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus!
Az mindenképpen jó, hogy nincs szervi baj!

Amúgy mizu itt??? Megállt az élet???

Brigiék sokszor eszembe jutnak, mi lehet velük? Remélem nem vmi veszélyeztetett terhesség, hogy géphez sem tud jönni.

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Jóreggelt!!!
ESIK A HÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Most mutattuk meg Marcinak, nagyon tetszik neki, remélem egy kicsit megmarad!!

Tegnap végül Timkáék felé mentünk a medveotthont megnéztük, meg a farasokat, meg kisvonat is volt, Marci nagyon élvezte, sütött a nap, csak elég hideg volt, de jól beöltöztettünk mindenkit. Madj teszek fel képeket!!

Muki,
a múltkor már én is aggódtam a Brigiért, de írogat ő a 2007. nyári babás fórumba, csak hozzánk nem!

Babus,
NAGYON SOK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK A 2 ÉVES KRISTÓFNAK!!! Hihetetlen, akkor ő volt az első a topickban, és mi bementünk megnézni, hát nagyon pindurka volt és msot meg már kész legényke!!:D
szerencse, hogy minden rendben Kristóffal, lehet, hogy majd kinövi és kész, de majd a dokibácsi elmeséli ha jössz!!
Ma lesz ünneplés? Kérünk képeket, beszámolót!!!!!

Juc,
köszi az emlékeztető táblát. Na hogy áll a WC?????:D:D:D

Timka,
gratula az új napirendhez, így azért gondolom egyszerűbb az élet. Használd ki az időt, amíg anyukád itt van, és segít, töltődj fel egy kicsit, mert a neheze még csak majd most jön. Meddig tud maradni???
Meséljétek el nekem mi ez a 24 sorozat, nem ismerem!! Köszi! Na nem mintha olyan sok időm lenne TV-t nézni!!!
Szép napot, remélem lehet ma már bobozni egy kicsit!!!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Tamesz
Kristóf köszöni szépen :lol:

Ma is lesz szülinapi ünneplés, de az igazi holnap lesz :D
Ma délután anyósomékhoz megyünk vacsizni, összevont szülinap lesz, Kristóf mellett a dédi, apósom és a sógorom is most ünnepel :lol:
Holnap viszont hozzánk jön majd a család és itt lesz torta meg ajándékok.
Hétfőre pedig babazsúrt terveztünk, 5 kisgyerek jött volna el, 3 kislány és egy fiú ikerpár, mind vele egyidős, 1-2 hét van közöttük, de mivel majdnem mind lebetegedett, így halasztódik a dolog. A lányok náthásak, az egyik ikerfiúnak pedig 39 fokos láza és komoly hasmenése van :(
Így, ha mindenki felgyógyul, jövő pénteken megtartjuk, ha nem, tovább halasztódik. Remélem addigra nem mi betegszünk le :?

Amúgy nekem is olyan felfoghatatlan, hogy már 2 éves. Annyira bennem van még a születése, az az egész éjszaka, annyira fantasztikus volt.
És akkor is esett hó, sőt, szakadt, alig tudtunk felmenni Pestre, és most is esik :lol: Sőt, mindkét alkalommal, akkor is és most is, először esik a télen. Úgy látszik Kristóf szülinapja meghozza a havat :lol:


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Kristfónak mi is nagyon boldog 2. születésnapot kívánunk!!!

Kép

Szuper a hóesés, jó lenne, ha nem állna el, és tényleg lehetne egy kicsit bobozni! :D

Szép hétvégét nektek!!!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!!! Bocsika,hogy eltüntem de sajna zajlik az élet körülöttem.Mult héten csütörtökön meghallt a nagymamám (86 éves volt) nagyon szép kort megélt ,de hirtelen hallt meg,szegénykém még életében nem volt orvosnál,csak most az utobbi honapba és miután korházba vitték hát elszabadult a pokol,szegény azt se tudta hol van,mit kell ott csínálni,és kik szaladgálnak körülötte,azt se tudta melyik nővér melyik orvos.Hát mit ne mondjak nem volt egyszerű,és ráadásul 8 gyereket,hagyott itt maga után akik az ország különböző részén laknak, mindegyiknek van két-három gyereke és persze valahol mint ugye itt nálunk is unokák ismár mint Anyunak.és bizony kellett szervezni rendesen.Szép nagy a család,ezért nem volt többek között nagy esküvőnk,és akkor ez csak az eggyík részröl Apumék is 3-an voltak tesok.Van olyan unokatesom akit 15 éve nem láttam.Csütörtökön volt a temetés,ugyhogy most végre van egy kis ídőm,de arra már nem hogy visszaolvassak ennyít,ugyhogy bocsi,majd igyekszem potolni.
Viszont kérdezni azt szeretnék. Apával ugy határoztunk,hogy elmegyünk egy kicsit Wellneselni kettesbe márciusba.Van valakinek jó őtlete?Mondjuk olyanra gondoltunk ami nincs tul messze,és nem csillagászatiak az árak!!

:lol: :lol: :lol: Valahogy nincs kedvem meg ídőm se itt ülni mostanába böngészni,ugyhogy várom a javaslatokat.
Tegnap jött a gázszámlánk!!! :twisted: :twisted: :twisted:
52000 ft. :shock: :shock: :shock: Nálatok is ilyen drasztikus a helyzett vagy csak mi vidékiek lettünk ennyíre megtisztelve???
Végül is ha összerakom két havi gyesemet akkor fel is tudom adni,ugyhogy addig nem eszünk,iszunk,és Mircsit is holnaptol a wc-re járatom!! :wink: :wink: :wink: Ja és a 28000-res villanyszámlárol ne is beszéljünk!És még a többi!!
Hát szóval ez vicc :shock: :shock: :shock: Na jó ma már kellő képpen felidegesitettem magam ezen,dehát ez van!!
Most megyek,nagyvonalakba ennyi,igyekszem visszaolvasni.
Ja jó hír,hogy Miminek nem kell szemüveg!! :D :D :D :D

Kristofnak mi is kívánunk nagyon BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!
Kép Kép
Vendég
 


Kristóf!

Nagyon sok boldog születésnapot kívánunk Neked!!!!

Muki és Lizi

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Sziasztok!

Kristófnak nagyon boldog születésnapot kívánok én is!

[size=9]Valamint Ákosnak is nagyon boldog második szülinapot kívánok![/size]

Bocsi, most mennem kell, hétvégén mindig el vagyok havazva! :oops:

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Kristófnak mi is nagyon sok boldogságot kívánunk 2. szülinapjára!!!

Kép

KépKép
fanka
 
 


Sziasztok :lol:

Mindenkinek nagyon-nagyon köszönjük a szülinapi jókívánságokat :lol: Aranyosak vagytok :lol:


Nyuszkó
Ákosnak is nagyon boldog 2.szülinapot kívánunk!!! :lol:
Kép



Szülinapi élménybeszámoló és képek sajna majd később, most csak egy gyors bekukkra futotta :D



Babus

Kép
babus2005
 
 


Mi is Boldog Szülinapot kívánunk Kristófnak !!
Ákosnak is Boldog Szülinapot kívánunk holnapra !!!


Várjuk az élménybeszámolokat!


Kép


U.i:Muki nem felejtettelek el ,írok majd a GYED-ről + GYES-ről

chincho
 
 


Nyuszko,
mi is kívánunk Nektek és főleg Ákosnak nagyon sok boldog második szülinapot!!!
Képetek várjuk mi is!!!

Nálunk elolvadt a hó, mire 10-kor kimentünk, de jót levegőztünk ismételten a hidegben, délutána aludt is Kunka rendesen, mert iszonyatosan kirohangálta magát és lefáradt!!

Andi,
nagyon sajnálom a nagyidat, a miénk is hasonló idős és nagoyn aggódunk érte, mert egyre több baja van, de nagyon tartja magát, és talán addig jó, amíg egy ilyen idős ember nem kerül orvos és kórház közelébe, mert onnantól kezdve elveszíti az önállóságát, erejét, magabiztosságát. Örülök, hogy Mironnak renben van a szeme!!
Rezsiszámla minket is elárasztott, pl a tetű ELMŰ nem volt képes 4 hónapon keresztül számlát küldeni, hiába reklamáltam, na most egyszerre 45 ezret sikerült nekik, király!!!:D A gáz nekünk is több lett, igaz mi éves elszámolásban vagyunk, de most megemelték a havi részletet kb 25%-kal. Na pl most ezek miatt vagoyk letiltva az üzletekről és vásárlásról!!!!:D De majd jön a tavasz és a nyár, nem kell fűteni, lehet helyette pl locsolni!:)

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Andi, részvétem nagymamád miatt.
Gáz- és villanyszámla... :shock: :roll:
Wellness-helyekben nincs nagy tapasztalatom, a Hotel Visegrád közel van, de gondolom, az marha drága, nem néztem árakat... :? Én a férjemen döbbentem le, készülünk Ausztriába februárban, mondom neki, hogy ugye jó lesz olyan apartmanban, mint tavaly voltunk, erre vágja a pofákat, hogy ő wellness-hotelba akar menni masszíroztatni magát... :roll: Eddig nem volt ez jellemző rá... Csak mi Marcistul megyünk, úgy meg azért nem lehet annyira kihasználni az összes wellness-szolgáltatást.

Babus, várjuk a képeket!

Nekünk sikerült még elcsípni a hóesést fél 10 körül, Marcinak nagyon tetszett. Aztán elállt, de hógolyózni, hóba rajzolni, parkoló autókról havat leseperni így is tudtunk, alig lehetett berángatni... :lol:

Wc-spájz visszabetonozva, de csempe még nincs fönn, azt előbb venni kéne, de hogy hol??? Családi házasok :D , tudtok vmi tuti helyet ajánlani? Sima fehér csempe kellene, de több méretben.

Jó éjt!

Juc

Kép
juc14
 
 


Ákosnak sok boldog születésnapot kívánunk!!!

Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK MI IS ÁKOSNAK!!!!
Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk is esett a hó, Violka élvezte is nagyon!

Kép

Kép

Nem sok, de ez is valami! Már lassan el is olvadt! :(

Most épp alszik, de mostanában nagyon nehéz őt elaltatni, délután is, este is! :(
Sajna nálunk is van cumisüveg reggel, délutáni altatásnál és este is, valamikor éjjel is kér! :( Mi is tejet iszunk, illetve délután Maci kávét, hát ez egy nagy őrület, de egyszerűen imádja! Ti gyerkőceitek kóstolta már? Én már nagyon unom ezt a cumisüvegesdit, mert egyértelműen csak pótcselekvés, gyönyörűen iszik már pohárból, ha szomjas, inni kér, csak vizet iszik! Csak hát altatásnál a cumisüveg és a tej! Így viszont nagyon jóllakik, szinte mást alig eszik, szóval le kell szoktatnom róla! A reggelit fogom először elhagyni, reggel még bírom a hisztit! :) Kicsit drasztikus leszek, de hát egy két éves gyíereknek már szerintem rendesen kell ennie, és nem tejet innia folyton!

Mondókák: Nagyon ügyes ezen a téren Viola, már 10-15 mondókát tud, csak picit kell bennük segíteni! Egyedül eszik, már nagyon régóta, egyszerűen nem is hagyta sosem, hogy etessem. 6 hónaposan már kanalat adtam a kezébe, de egy évesen már teljesen egyedül evett, nem hagyta még a "két kanalas" módszert sem!

De hát mindenki mindenben nem lehet tökéletes! Bilizéssel viszont sehogy sem állunk!
Az esti rituálékkal is szenvedünk, mint öltöztetés, fogmosás, egyebek! Ő akar mindent egyedül, csak hát azért gondolhatjátok az ő "hatékony" fogmosását!

Nem tudom, nálatok, hogy szokás, én kicsit hiányolom, hogy ilyenkor már nem jön ki a védőnő, azért szerintem adhatna némi ötletet ilyenkor is, nem mintha korábban olyan sűrűm jött volna! :?
Mindig a sok munkára hivatkozik, de hát folyton azt halljuk, milyen kevés gyerek születik! A mi védőnőnk olyan lehetetlen időben "rendel", kedden 13 órától 15 óráig, hát szerintem ilyenkor minden gyerek alszik, így oda sem jutok el! :(
Na mindegy, csak eszembe jutott, korábban adott hasznos ötleteket!

Andi!
Részvétem szintén a nagymamád miatt! :(
És Kíra megszokta már a szemüveget? Mi Zalakarosra megyünk majd febr. közepén, mi most hármasban! A fürdő mondjuk nem olcsó, de a szállás szerintem igen, mi mindig egy bevált panzióban szállunk meg, ahol 5500 Ft/fő/éj árak vannak, és ebben benne van a félpanzió is.

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Ákos!

Mi is hagy kívánjuk Neked nagyon boldog 2. születésnapot!

Muki és Lizi

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Andi!

Én is nagyon sajnálom, ami a nagymamáddal történt!

Csilla!
Köszke, hogy nem felejtettél el.

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Sziasztok,

Először is mindenkinek nagyon szépen köyzönjük a szülinapi köszöntőket!

Babus,
Isten éltesse Kristófkát! Ne haragudj, hogy csak így utólag kívánok Boldog Szülinapot.

Andi,
Őszínte részvétem a nagyid miatt!

Később, azaz a déli alvás alatt még jelentkezem és akkor teszek fel képeket.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Hahó,

Na újra itt vagyok, de látom nagy a szélcsend errefele.

A szülinap jól sikerült, mondjuk most csak családi körben volt megtartva, mert úgy gondoltuk, jobb, ha elővigyázatosságból a gyerekzsúrt jövő Szombatra hagyjuk. Mi már Szombaton átadtuk Ákosnak az ajándékot, el volt szállva tőle :D , egy autót kapott, amibe be tud ülni és pedállal hajtható. Igaz, még nem tudja pedálozni, de gondolom majd belejön. Tegnap meg besegített ő is a készülődésbe, pláné a tortakészítésnél kotnyeleskedett, és a krémes meg tejszínhabos edényt ki is nyalogatta szép fényesre :lol: .
Bejött faluról apósom is, meg itt volt dédimama és persze a szüleim meg a tesóm. A sok ajándék meg sűrgés forgás felpörgette Ákost is, nem is fektettük le délben, mert látszott semmi esély az elalvásra. De nagyon jól bírta. Estefele, miután a vendégek távoztak, elmentünk szánkózni is (itt is hullt végre a hó).
Úgy látszik az ajándékok nagyon el voltak találva, mert egeész délelőtt ügyesen lefoglalta magát velük, pedig utóbbi időben nem igazán volt hajlandó egyedül játszaní.

Na és most a képek:

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok :lol:

Köszönjük mindenkinek a szülinapi jókívánságokat :lol:

Nyuszkó
Nagyon jók a ti képeitk is :lol:
Nagyon nagy már Ákos :lol:

Én is dobok fel képeket :D
Bocsi előre is, mert "kicsit" nagyon sok lesz, de ha ez mentség :oops: ,úgyis ritkán teszek fel :lol:

Íme a képek:

Mamáéknál:

Anyával:
Kép


Megkóstolom, jó-e a torta:
Kép

Azt hiszem, fincsi lett :lol: :
Kép Kép


Ezek már másnap, itthon készültek:

Ámultam-bámultam a tortám:
Kép

Kép

Papával:
Kép Kép

És az első babámmal, Samuval :lol: , akit nagyon imádok :lol: :
Kép

És a konyhafelszerelésemmel, ugyanis imádok főzni :lol: :
Kép


Babus[/i]

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Nyuszkó, Babus!

Szuperek a képek, látszik, hogy Ákos mennyire örül az autónak! És Kristóf! Hihetetlen, milyen nagyfiú! A legjobban a babás kép tetszik, annyira aranyos rajta! :D
Látom, a torta mindkét srácnak bejön! 8)

Köszönjük a képeket! Én mindig örülök nekik, Violkával együtt nézzük őket! :)

Lenne egy kérdésem: elég béna vagyok, honnan lehet ilyen jó kis képeket (micimackós, szülinapos) letölteni? :oops:

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Igyekszem visszakapcsolódni,de annyit írtatok,hogy negyedére sem tunék reagálni.

Előszöris minden 2 évesnek utólag nagyon-nagyon sok boldogságot kívánok!
KÉpek nagyon szuperek,olyan nagyok már ezek a gyerkőcök, pedig még most volt,hogy láthattuk rólukaz első képeket születésük után.

Rólunk röviden:anyukámat hazavittük pénteken, tegnap jöttünk vissza.Fanni zabál, kezd megint kikerekedni a pofija és tök jól beállt a napirendünk kipp-kopp. Valóban könnyebb így, csak nem tudom mi lesz a csavargásokkal. Remek lesz majd az alvása után elindulni bárhová is, amikor Pesten márjó kis délutáni dugók vannak. Ma is be kell mennünk Pestre majd ha felébred,mert apánknak holnap lesz a szülinapja és valami meglepit kell varázsoljak.
Mivel még mindig vannak üres-rumlis szobáink elkezdtük megtervezni a berendezést és felszámolni a kupit. Jó lenne, mire a csajszi megszületik ezt is lerendezni mert utána nemsok időmlesz rá egydarabig. Úgyhogy most bútornézegetés, szőnyegnézegetés, függönynézegetés következik,ráadásnak pedig ott van a gyerekszoba kitapétázása is. Tavasszal le akarom a házat is festetni ,mert meguntam a szinét, és a kerítéslécekről nem is beszéltem még. Annyi dolgunk lenne, és apának kismillió munkája van. Na majd megoldjuk...

Juc
Mi anno a Bécsi úton vásároltunk csempéket a Bepa-ban. De a nagyobb áruházakban (Praktiker, Obi...) is vannak. MOndjuk azt nem tudom hogy sima fehérbőlhányfajta méret van.

Tali: nem lesz akkor valahol,valamikor???

Tamesz
24: A címe arra utal, hogy 24 részen keresztül mutatják be egy nap eseményét. minden egyes epizód 1 óra történése 3-4 különböző szálon. Baromi izgalmas, így csak úgy érdemes belekezdeni ha van ideje rá az embernek.
Én most a második széria előtt egy kis szünetet tartok.

Juc: nektek megvan a teljes 3. évad is?

Csilla:Ez a gyes-gyed téma engem is érdekel. Pár hónapja azt mondták nekem a TB-nél Vácon,hogy nekem mint bt beltagnak ha lejár március 4-én a gyedem, akkor érdemes magas fizura egy hónapra bejelentenem magam, azután fizetni a járulékot és már április elejétől elmehetek gyásra mivel áprilisban születik a második gyerkőc.Így megintcsak a magas összeg után kapom majd a gyedet. De akkor hol van a 180 nap? én se igazán értem. Valaki felvilágsítana ez ügyben? amúgy tervezek egy tb-snapot is beiktatni mostanában, hogy nehogy elszúrjak valamit.

Még korábban akartam írni, hogy mi a Csilla által reklámozott Todát már kétszer láttuk, egyik alkalommal kb. 10 hónapos volt Fanni, másodjára meg kb. 2 hónapja. Tényleg nagyon jó, csak baromi nehéz rá jegyet kapni. Én mindkét alkalommal telefonon keresztül foglaltam le a jegyet, 9-kor már égtek a vonalak, de a rendes biztonsági őr megvárta míg felszabadul a vonal és átkapcsolt.
Szóval ha akartok jegyet csak telefonon keresztül,nem éri meg sorba állni.

Na felébredt a leányzó! mennem kell.

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!

Először NAGYON-NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK KRISTÓFNAK ÉS ÁKOSNAK!!!
Ne haragudjatok, hogy csak így útólag.

Andi,
nagyon sajnálom a Nagymamádat.

Tamesz,
mi szombat délután voltunk Veresegyházán a medvékné:). Marcinak is nagyon tetszett. Bár Őt inkább a farkasok érdekelték és a kecske, aki megevett a kerítésből egy darabot, azóta is ezt meséli. Mi még reménykedtünk benne, hogy valahol találunk havat, így szánkóval a csomagtartóban indultunk útnak.

Én is bekeményítettem minden téren. Főleg az ivás terén, ugyanis Marci napközben nem igazán akar inni. Most már elég erőszakos vagyok, így egyszerre 1 dl folyadékot iszik meg Marci. Összesen kb. 7-8 dl-t tudok belediktálni. Az ágyában elalvás egész jól megy. Az elmúlt két éjszakánk úgy telt, hogy este 10-től reggel hatig, másik nap pedig este 10-től reggel 1/4 7-ig aludt az ágyában, majd mindkét nap áthoztam ébredés után az ágyunkba, ahol sokat ivott, majd aludt 9-ig!!!! Nem mondom, hogy nem tudnám ezt megszokni :).
Marci is rengeteget ivott éjszaka, de amióta az ágyában alszik el és napközben "feltöltöm" folyadékkal, éjjel nem kér inni. Ha kevés időt tölt az ágyában, akkor sem, csak hajnalban iszik.
Igaz hétvégén mindkét nap lefárasztottuk, mert délután csak az autóban aludt 1- 1 és 1/2 órát. Vasárnap a Tropicariumban voltunk. Marci nagyon élvezte, úgyhogy menjetek nyugodtan Tamesz! A délutáni lialvatlanságnak egyetlen hátulütője, hogy ilyenkor nagyon érzékenyen reagál mindenre és persze hisztizik is sokat. Ez van. Ez az ára annak, hogy együtt tudjon csavarogni a család hétvégén. Remélem Marci nem szedett össze semmit. Szegény szomszéd kisfiú már megint 2 hete beteg. Még jó, hogy eltiltott tőle a dokinénink, csak Marcinak hiányzik nagyon.

Broncho Vaxom: mi nem szünetekkel tarkítva adjuk Marcinak, hanem 30 napig folyamatosan. Ez egy kúra. Mivel az eltiltás után kí a szomszéd bölcsibe járó kisfiúval nap mint nap kívánunk érintkezni, így Marci immunrendszerét ugyanúgy kell felkészíteni, mintha ő is közösségbe járna.

Timka,
látom most vagy 28 hetes! Ez nekem nagyon emlékezetes időpont. Akkor voltunk először Marcival 4d-s uh-on :). Egyébként ne csodálkozz, hogy fáradékony vagy. Én is az vagyok, pedig nincs senki a pocakomban :).

Egyébként Marci is fáradékonyabb. Ti nem tapasztaltatok ilyet a gyerkőcöknél?

Ez előbb visszanéztem a TV2 honlapján a Kiszel Tündás klipet, mert az Indexen volt róla egy jó kis cikk. Ha szeretnétek egy jót nevetni, Nektek is ajánlom :). http://subba.blog.hu/2007/01/16/p28735#more28735
Bár a Mokkában is benne volt, de azt nem láttam.

Remélem lecsillapodik lassan a szél. Szép napot Nektek!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Sziasztok!

Évi, Nyuszkó, Babus, helyesek a képek!!!

Évi, nem semmi Violka az egyedül evéssel!!! Ez ám az önállóság!
A tejre különben nincs szükségük úgy 3 éves korukig ilyen nagy mennyiségben? Nincsenek fontos tápanyagok benne? Mivel lehet azokat kiváltani?

Nyuszkó, nagyon jó az autó :lol: , jó nagy is, nem? De ezzel gondolom, nem a lakásban fog száguldozni majd, ha beletanul.

Babus, nagyon jó a babás kép is! :lol: Sztem sem gáz, ha babát kap egy fiú, pláne, ha már kistesóra készültök! :) Ilyen főzőkészlete meg Marcinak már lassan egy éve van, imádja!!! Engem egyáltalán nem zavar, ha lányos dolgokkal is játszik Marci, a Mammutban is mindig be kell menni a Hello Kitty boltba :oops: :lol: , pedig ott aztán csak rózsaszín cuccok vannak :shock: , és ott csorgatjuk a nyálunkat mindketten a sok cica láttán :lol: :lol: Néha kap egy matricát vagy ceruzát.

Évi, én a kepeslap.lap.hu-t szoktam megnyitni, ott van egy csomó link, ahol sok-sok képeslapot találsz. A kiválasztott képeket meg elmented a saját gépedre, és onnan fel lehet tölteni ide.

Timka, hajrá a lakás"felújítással"!!! :D
Köszi a csempe-infót!

24: mi most tartunk a 3. évad felénél, ez most videotékából van, de a héten állítólag meglesz mind az 5 évad dvd-n, majd szóljál, hogy melyik évad kellene, és egyeztetünk! :lol:

Tamesz, Eveka, mik azok a medvék??? :shock: :shock: :shock: Lehet medvéket nézni itt a környéken?

Eveka, mi is a Camponában voltunk vasárnap :D , majdnem bementünk a Tropicariumba is, de végül is inkább siettünk, mert sokfelé kellett még mennünk, így csak a férjem kapott 2 nadrágot. Azért mi szívesen elmennénk a cápákhoz is!

Ivás: nálunk (a kakaóval együtt) megvan majdnem másfél liter, én azóta figyelek rá, amióta Marci majdnem kiszáradt, és a kórházból úgy engedtek haza, meg a dokinéni is mondta, hogy 1 liter a minimum, de inkább több.

Kiszel Tündét én már láttan, nevetségesen szááánalmas... :? :? :lol:

Na, mennem kell, kakaóhiány van!!! :lol:


Jó éjt!

Juc

Kép
juc14
 
 


Jóestét!!
Babus,
nagyon jók a képek, nekem is a babás tetszik legjobban!!!
Rengeteg foga van már Kristófnak, olyan szép a sokfogas mosolya!!:D:D:D

Nyuszko,
Marci közölte ő is kér olyan kisautót!!:D Aranyos Ákos a tortával!!

Évi,
hát nálunk nem volt annyi hó, és kb fél óráig látszott!!!De látom Viola élvezte, jók a képek!!

Juc,
én olcsó fehér csempét a Zalakerámia mintaboltjában vettem, ami itt van a Jászberényi úton. Nagyon olcsó volt, és a konyhaszekrények mögé azt rakattam.
Medvék: www.medveotthon.hu Veresegyházon, "Timka falván" van, mindenhonnan begyűjtötték az elhanyagolt, vagy állatkerti cirkuszi medvéket és ott bekerítettek egy hatalmas területet nekik telerakták "bunkerokkal", egy másik bekerített részen vannak a farkasok és még van disznó meg kecske rész is. Mi pont délben voltunk és fehér nyulakat kaptak enni, érdekes volt látni a fagyott fej nélküli szőröskéket és nem lehetett megmondani MArcinak, hogy azok nyuszik, mert összeomlott volna benne egy világ. Viszont a maciknak többször is elénekelte a Brum-brum Brúnó nevezetű nagysikerű dalocskát!:D Na és ott van még egy kis vonatdarabka is, ami szintén nagyon bejött neki!!!:) Ja a belépő fejenként 200 forint, szóval nem drága hely!!:D
Majd teszek fel képet!

Timka,
köszi a 2 infót, azt hiszem ez nem nekem való most ,majd egy pár év múlva, ha nyugi lesz!!!:D Én úgy szervezem a napot, hogy ha be kell menni a városba, inkább reggel megyek és délben haza, mert alvás után már tényleg mindig dugó van. Úgy meg ha el is fáradnak, lehet hazafelé bundizni egy kicsit a kocsiban.

EVeka,
hajrá a kúrával, akkor már egyszer velünk is lehetne találkozni???:D De akkor azért úgy érzed, hogy segít, igaz???
Kiszelt köszi, én falra tudnék tőle mászni!:D

Ivást ne is emlegessük , lökött gyermekem ma este benyomott majdnem 10 dkg vastagkolbit vacsira, majd benyomott deci kakaót és az előbb mindent kihányt az ágyába, ne gondolhatjátok milyen jó kedvem van most. Most megy a mosógép, átöltöztettem és benyomtam az apja helyére, mert ő meg most három napig a változatosság kedvéért Zágrábban dolgozik. Már éppen elszoktam az egyedüliségtől!:(

HOlnap jönnek délben anyósomék, gyorsan unokáznak, fözök ebédet nekik, majd kivisszük a reptérre őket, mert mennek nyaralni!!Ha nem lesz nagy szél, kicsit meg akarom mutatni a repcsiket Marcinak. Estére pedig lehet, hogy jön apukám egy kicsit besegíteni, hogy könnyebb legyen a két gyerkőccel, annyira rendes,úgy imádom, hogy fogom ezt a sok segítséget neki egyszer meghálálni!!!
Na akkor keresek pár képet!
fogadó maci, ő várt minket a kerítésnél: Kép
Kisvonat és kiscsaládunk, Marci éppen repül fel a vonatra: Kép
gyakoroljuk a motorozást: Kép
sétáló macikák: Kép
farkaskölykök kőnyuszival: Kép
nagymedve felkelt és éppen kibújt: Kép
dömperkirály tegnap a marha nagy hideg szélben: Kép
kipurcanva: Kép
Na elég lesz ennyi mára, szép álmokat, megyek lassan remélem kész a mosás!:D

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Tamesz
Nagyon jók a képek.
Nem vagyok nagy szervező, de ha sokakat érdekelnek a macik, lehetne egy talit szervezni ide hozzánk, és kimehetnénk együtt is megnézni őket. Mondjuk Veresegyház-Bp nem egy nagy távolság és még azt is fel tudom ajánlani hogy ha valakineknincs autója kivonatozna kimennék érte az állomásra.

Juc
Lehet hogy kell majd, ha nem gond a 3-4-5. évad,nekünk csak az első kettő van meg.

Eveka
hogy lehet erőszakosan 1 dl megitatni a gyerekkel.Mesélj erről a drasztikus módszerről.
tök jó,hogy így megszokta az ágyát, ez csak jobb lesz.

Ma akedvenc kislányom reggel 7-kor már talpon volt. Én meg jó fáradtvoltam, pedig elaludtam vele 10-kor.
MOst déleltt főzőcskézünk, aztán megyünk ki sétálni. Tegnap alig tudtam behozni pedig eléggé fújt a szél.
Délután voltunk az ikeában meg az árkádban, szerencsére nem volt dugó arra amerre jártunk, de Fanni nem nagyon díjazta a kocsikázást.
Vettünk Kittinek pár bodyt a HCM-ben. Tamesz, mi még soha nem vásároltunk itt, mennyire jók ezek a bodyk? kinyúlnak vagy tartják a formájukat? már csak azért kérdezem mertígy ránézésre nagyon jók, de a Tescos bgody is olyan volt,aztán pár mosás-vasalás után jól eldeformálóddott.

Na megyek mert Fanni az előbb már szétszedte alépcsőelzáró faajtót,nagyon akar lemenni.

Szép napot!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Csak gyors bekukk,
Timka, taliban benne vagyunk!!
Nekem jók a H@M-es bodyk, én már Marcinak is használtam, még a svédektől hoztam amikor pocakban volt, de most már itthon is van szerencsére. Lilinek vettem dec végén a leárazások idején felsőket, azok is jók, nem nyúltak el!

Szép napot, mindjárt itt vannak anyósomék, még befejezem az ebédet és szaladunk repcsiket nézni!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Hali!

Kit érdekelne még a medvelátogatás? tessék jelentkezni!!!!
És kinek mikor lenne jó?
Szerintem valamelyik hétköznap jobb lenne, én még nem tudom a hétvégi programmjainkat.

Ebben a csodálatos szeles időben megint majd egy órát töltöttünk kint, ésnagy meglepetésemre szinte végiggyalogolta az utat. Azért biztonság kedvéért vittük a bicajt is. Teljesen odáig van a kutyákért, tudja melyik háznál van kutya és oda kell menni!

Tamesz, köszi a H&M-es infót, majd gyakrabban látogatunk oda, vannak nagyon jó kis gyerkőc rucik, csak Fanninak már nem volt türelme ahhoz hogy neki is nézzünk valamit, így csak két vagány csíkos harisnyát kapott, az egyik egy Hello Kitty-s!

LÉpek szoba berendezéseket tervezni, míg alszik a nagylány, aztán estére apának meglepivacsit készítek, meg a tortáért is el kell mennünk.
További szép napot!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!

Juc!
Persze, a tej nagyon fontos, nem is úgy értettem, a reggelihez megkapja, csak nem cumisüvegben. Nálunk ez is szertartás volt, hogy még az ágyban elnyammogott 2 dl tejet, aztán slussz reggeli! És még éjjel is iszik, meg este is, úgyhogy reggel csak pohár van, igaz, kevesebbet iszik, de hát így is megissza, amit kell! Meg hát a délutáni Maci kávét kéne elhagyni, de sajna csak azon alszik el! :( Ez lesz a köv. lépés.
Köszi a linket!

Tamesz!
Nagyon jók a képek, az utolsó, kidőlős tetszik a legjobban! :D

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!
Na, miután beszámoltam a két jó éjszakánkról, Marci produkált egy közepeset. Már kettőkor kijött hozzánk, mondjuk az igaz, hogy fél 8-ig aludt. De a korábbi 9 órához képest nekem ez korai volt, mivel Apával mi csak 1 óra után aludtunk el... Szóval Timka sajnos, nem mindig jó még így sem. Viszont éjjel nem kap inni, csak akkor, amikor átjön hozzánk. Erről jól leszokott.
"Erőszak". közlöm szegénykémmel, hogy meg kell inni és kész és amíg ez meg nem történik, addig nem vagyok hajlandó mással foglalkozni. Persze fél deciben azért ki szoktunk egyezni :). De sajnos így sem tudok 8-9 dl-nél többet belekönyörögni. Próbálom változatossá tenni a kínálatot, de ez sem segít sokat. Viszont így rizstejből alig iszik 1-2 dl-t. Kakaót, tejbegrízt nem hajlandó inni/enni, pedig egyébként nem túl válogatós.

Tamesz,
amikor mi voltunk a medveparkban, egy Maci épp egy nyuszit rágcsált, akinek még a szeme is meg volt. A vonat Marcinak is nagyon tetszett :). Nagyon jók Kunkáról a képek!

Babus, Nyuszkó,
a szülinapos képek is nagyon jók lettek!

Én talival kapcsolatban már nem ígérek semmit, mert soha nem tudtuk betartani...

Eveka

Kép
eveka
 
 


Hali!

CSak gyorsan: tali minket is érdkelne (bár azért össze kell szednem a bátorságomat, hogy Veresegyházig elautózzak :shock: :lol: ), de nem ezen a héten, mert az holnaptól nagyon sűrű lesz, táncpróba, főpróba, ruháért menni, fodrász, bál... :shock: :D Persze ha másoknak inkább ez a hét jó, menjetek nyugodtan, úgysem biztos, hogy eltalálok oda...

Szép délutánt!

Juc

Kép
juc14
 
 


Jó estét!

Volt ma egy kis minitalink Fankáékkal, teszek föl egy közös képet. Panni szó szerint üldözte Marcit puszijaival :lol: :lol: :lol: , ő meg menekült... :lol: :lol: :lol: Nemhogy örülne, hogy így futnak utána a csajok... De azért hajlandó volt melléülni a sámlira:

Kép

Jó éjt!

Juc

Kép
juc14
 
 


Jóestét!!
hát itt meg mi történt??? kihalt a topic???:D

Juc, Fanka,
nagyon aranyosak a gyerkőcök, tündéri az a két sokfogú vigyor!!!:D
Hajrá a táncpróbákkal, jó készülődést a hétvégére, képeket kérünk, el ne felejtsd!!!:)

Timka,
nekünk a jövő hét jó talira, többiek? melyik nap legyen? Utána apánk két hétig tanfolyamra megy, mi meg Egerbe, apuhoz.

Eveka,
nálunk most az a szokás, hogy az ágya melletti szekrénykére készítem neki a vizet és a kakaót, így éjjel ki tudja magát szolgálni Kunka. Ő viszont napközben rengeteget iszik, kb 1 lityi vizet simán benyom, plussz este és hajnalban összesítva kb 7 deci kakaót. Tavaly ő sem nagyon akart még ínni, végül a gyümilevekkel sikerült kedvet csinálni, persze vízzel higítottuk, majd gyümitea volt a sláger, de már nyár óta csak vizet kap.
köszönjük a dícséretet, készüljél csak a talira, egyszer már tényleg össze kell jönnie!!!:D:D:D

Képzeljétek tegnap nagy késéssel megjöttek fél 12-kor anyósomék, addigra az ebéd az asztalon volt, 12.17-kor már indultunk is ferihegyre, mert 13-kor kellett az idegenvezetővel találkozniuk. Marci nagoyn élvezte, főleg a mozgólépcsőzést, majd szerencsére még sok idejük volt és visszakísértek a kocsijukhoz, amit érdekes módon nem nyitott a távirányító. Hát mint kiderült apósom rajta felejtette a világítást és egy óra alatt leszívta az aksit. :) Szerencsére volt bikakábelük én meg megfűztem a fickót, hogy segítsen már és álljon oda bebikázni. Szóval még szerencse, hogy visszakísértek, mert egyedül a két gyerekkel egy idegen nulla reakciót mutató autóval nem is tudom mit kezdtem volna. Na mindegy hazaértünk vele. Erre szegények gépe 3-kor indult volna, de hajtóműhiba miatt, elhalsztották 4-re, majd a végén 6 után szállhattak be a gépbe. Remélem most már szerencsésebb lesz a nyaralásuk!!!:D:D:D

Na most megyek, mert apa lassan hazaér Zágrábból, már nagyon hiányzik!!! Szép álmokat, tessék másnak is mesélni, fényképeket felrakni, ......:D

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagy erre a pangás... :shock:

Tamesz!
És hová utaznak anyósodék? Azért nem semmi, hogy jártak, reméljük tényleg jó lesz a nyaralásuk!

Juc!
Jó készülődést Neked, tündéri a két kölyök a képen! :D

Olyan veszett szél fúj ma, nem is mentünk ki, bár süt a nap, de egyszerűen leviszi a szél a fejemet! Csak úgy tépi az ablakot! Szerencsére Violka elaludt már délben, igaz ma kelteni kellett reggel 7-kor, mert egy barátnőm kislányára vigyáztunk, amíg ő a másik kislányát (2 hete született) hallásvizsgálatra vitte! Nagyon jól elvolt a két csaj, 3 hónap van csak közöttük! Sajnos a picinek gond van az egyik fülével, de biztosabbat csak 2 hét múlva tudnak! :(

Most mennem kell, mert felébredt Viola, ha tudok még, jövök este!

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan írok, mert nemsokára ébred a csaj....

Tamesz
Én is akartam kérdezni hová utaztak anyósék? biztos valami fincsi meleg helyre...
Tali tőlem bármikor lehet, csak ne legyen ilyen veszett szél, mert ott kint elég nyílt a terep.
Juc, jöttök ti is? és még ki van benne?

Itt is fúj rendesen a szél, de mi voltunk kint egy jó fél órát, szerencsére kevésbé tomboló szélben.
Nálunk rendszereződetk a reggeli ébredések, 7-kor szigorú ébresztő van, de ma kivételesen fél 8-kor kelt mert tegnap 10 helyett fél 11-re sikerült ágybadugni. Teljesen ki vagyok ezektől a korai kelésektől, de így egy csomó mindenre van időm, nem csúszik el a napunk. Csak hát meg kell szokni.
MÉg van két-két és fél nyugis hónapunk, aztán jön az ereszdelahajam! nagyon félek hogy mi lesz Fannival, amikor kórházban leszek, apával nem hajlandó elaludni, csak én kellek neki meg a cici. JObb bele se gondolni.

Tamesz, nálatok szépen rendszereződtek a dolgok? Kunka nem féltékeny?

Juc
Nagyon jó a közöskép, mizújs Fankáékkal. Nagyon hallagt mostanában? kistesó nem jön még náluk?
kellemes hetet neked, biztos szuper lesz a bál! képet kérünk majd!!!

Na megyek lepihenek még egy picit a csajszi mellé, mert a hivatalos papírok rendezésben teljesen elgörnyedtem itt a gép előtt.
Szép napot mindenkinek!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!!
Irtam egy csomot és elszállt!!! :evil: :evil: :evil:
Juc!!
Nagyon édes Marci és Panni még mindig nagyon tetszik a hajzat!! :lol: :lol: :lol:
Tamesz!!
Nekem is volt hasonló élményem mint Aposodéknak!!Valahogy Ferihegyen mindig van valami gubanc!!
Mircsi is sokat iszik reggel-este 3-3 dl kakao,napközbe pedig minimum egy liter valami!Sajna rászokott az édes lötyökre (gyümilé,tea) pedig kicsínek semmi ilyesmit nem ivott meg csak a vizet!!Mondjuk ez az étvágyán is látszik,sokkal kevesebbet eszik ezektöl a löttyöktöl.
A farsangi bál jol sikerült Miron nagyon élvezte egész este táncolt,az elején amikor feladtam rá az oroszlános jelmezt tetszett neki aztán sírt töle gondolom melege volt,ugyhogy csak síros képet tudtam gyorsan csínálni.

Ki mit tud az üdülési csekkekröl???Apa most kapott,és ugye nekem is kéne kapjak de nincs munkahelyem mert gyesen vagyok (ahonnan eljöttem azt mondták,ők nem foglalkoznak vele)Felhivtam az üdülési kft-t ahol azt mondták hívjam öket február közepétöl akkor tudnak többet mondani.De elvileg Apa munkahelye is megigényelheti nekem,csak az adószámom kell hozzá,de sajna most éppen aki intézné szabin van ugyhogy áll a dolog.Ja és a gyerekek után is lehet igényelni csak nekik is kell adószámot csináltatni,én csináltatnám csakhogy kell hozzá anyakönyvi kivonat amit ugye még decemberbe elküldtem a MÁK-nak a gyes igénylömmel és még nem jött vissza!!Ti mit tudtok???
Egyébként már foglaltam szállást Apával márc 23-24-25 megyünk Püspökhatvanba romantikázni.Nagyon tetszik igy képek alapján na meg a csomag se rossz!!Romantika csomag félpanzioval,korlátlan wellnes gyertyafényes vacsí,pezsgő a szobába stb...
És az ára ís super!!
Megprobálom belinkelni nézzétek meg!!Majd ha hazajöttünk mesélek,hogy azt a szolgáltatást kaptuk e amit beigértek.

Na szóval: http://wellness.nyaralunk.hu/hotelvmwellness.php


És egy-két farsangi kép:

Kép Anya segits!! Kép Igy már sokkal jobban érzem magam!! Kép Jó a buli!! Kép Hókirálynőm!!:):) Kép Kacsatánc ezerrel!!:):)

Na jó most már dugulok,és igérem most már jövők sürübben,hogy képbe legyek!!
Vendég
 


Jóestét!

Andi,
nagyon tetszenek a farsangi képek, milyen jó lesz majd pár év múlva nekünk is ezen törni a fejünket, hogy melyik évben melyik gyereknek milyen jelmezt varrjunk???:D:D:D
A kacsatánc még mindig divat??? Nagyon szépek a gyerkőcök, Miron nem élvezte a jelmezt? a táncot látom, hogy nagyon!:D:D
Üdülési csekkről nem tudok semmit, sajna, azt sem tudom, hogy kinek jár és kinek nem!!!

Timka,
Nálunk már teljes rendszer van a mindennapokra, Lili 3 óránként eszik, kb másfelet ébren tölt és ugyanenníit alszik utána. Nem merem elszólni, de sikerült Marcit jól felkészíteni Lili érkezésére, imádják egymást, rengeteg puszi van, ma az egyik kerekes játékos dobozba berkatuk és ő tolta, nagyon élvezte, majd teszek fel róla képet. Szóval a lényeg, hogy nagoyn jól viseli a testvér dolgot, bár bevallom néha a háztartás rovására, de inkább vele játszom, hogy ne érezze hogy nem foglalkozom vele eleget. Délutánonként hármasban alszunk a nagyágyban, hát olyan jó érzés amikor mind a két oldalon szuszog valaki!!!! De majd meglátjuk később mi lesz, mert azt is mondják, hogy majs később is kitörhet rajta a féltékenység, de szeretném nagyon elkerülni, mert én az voltam az öcsémre iszonyatosan, és nagyon sokáig.
Szerintem kezdjétek el, hogy néha apa altassa el este, te pl akkor nem érsz rá valami miatt, hátha elfogadja Fanni.
Ja, nálunk ma brutális szél volt, így nem mentünk ki, de holnap már ki kell vinnem őket egy kicsit!

Anyósomék egy nilusi hajóútra mentek, tele fakultatív programokkal, és sok-sok piramissal. Nekem annyira fáj a szívem, mert 4 éve oda mentünk volna előnászútra, de az iraki bombázások miatt előző éjjel lemondták az utat, pedig már miden be volt csomagolva, kifizetve, ....majd átrakattuk az utat későbbra, közben terhes lettem és a doki nem ajánlotta azt a kérdéses tisztaságú országot így lemondtuk, rá két hétre pedig kiderült, hogy elhalt a baba, hát nem volt egy szép időszak, de majd egyszer elmegyünk oda csak azért is!!!!!!!!! :D

Akkor mikor menjünk a jövő héten macizni? és kinek van hozzá kedve???

Juc,
várjuk a báli beszámolót!!!:D

Fanka,
gyanús vagy! túl nagy a csend:D

Szép álmokat, megyek apánkhoz, ha már egyszer itthon van!:D

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Hahó!

Megint csak egy gyors bekukkra futja. :( Annyira nagy a rohanás nálunk, hogy még az esti 24-nézések is elmaradnak!!! :shock: Meg a babanet is... :(

Köszi a jókívánságokat mindenkinek, igyekszem holnap nem hasraesni a tánc közben :lol: , ma volt jelmezes főpróba, szerencsére ment minden, mint a karikacsapás. Csak a ruha volt gázos egy kicsit, mert sztem más szoknyát adtak ide,mint amit kikölcsönöztem, mindenesetre marha hosszú volt, szóval még egy körre vissza kellett mennem a kölcsönzőbe, hogy felhajtsák.

Tamesz, Timka, viszont a talira lehet, hogy mégsem tudunk menni, sok dolgunk van a jövő héten is,és ráadásul bevállaltam egy régi tanítványomat érettségi felkészítésre, heti 2x2 óra májusig...

Andi, helyesek a farsangi gyerekek!

Majd hétvégén igyekszem jönni! Remélem,képeim is lesznek.

Jó éjt, jó hétvégét!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!
Én is csak olvasó üzemmódban voltam az elmúlt napokban, mert úgy tűnik Marcinak megint sikerült benyalni valamit. Nincs semmi nagy gáz, csak szerdán kb. 8-szor kakilt, másnap kétszer ment a hasa, de úgy tűnik Smectával sikerül napi 4 kakira beállni. Más tünete (a borzasztó sok hisztin kívül :evil: ) nincs. Remélem megússzuk ennyivel. Az is lehet, hogy csak a sok Hohes C ártott meg neki most le is álltunk róla.

Én csak ámulok és bámulok, hogy mennyit isznak a gyerekeitek! Marcinál én nagyon erőltetem az ivást, de a reggeli 3 dl folyadékkal együtt iszik maximum 1 litert. Bár az igaz, hogy mindig tocsog a pisitől a pelenkája, így valószínűleg jól hasznosít.

Andi,
Kíra gyönyörű volt a jelmezben, Miron pedig már nagyon nagyfiús. Fogadjunk, hogy Ő volt a parkett ördöge :lol:!

Juc,
remélem jól sikerül majd a tánc! Nagyon jó a kép a Gyerkőcökről, két kis igyori :).

Fanka,
remélem 2 vonalzóval bukkansz fel :)!

Én nagyon vágyom a talira és nekünk nincs is messze, de még nem tudom, hogy lesz-e bátorságom elmenni Marcival, no meg azt sem, hogy meddig tart a fisi-fosi.
Ma itt annyira jó idő volt, Marcival most már nagyon nagyokat lehet sétálni, úgy élvezem és kint hiszti sincs :).

Szép napot Nektek, sajnos Apa egész hétvégén dolgozik, így mi hétvégén nem kirándulunk :(.

Eveka

Kép
eveka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?