Új privát üzeneted érkezett!

Jaj és képzeljétek elkészítettem a Nõk Lapjából a Citromlikõrt. Tegnap lett kész, megkóstolta egy antialkoholista barátnõm, és nagyon ízlett neki. Akkor ez már siker nemKép)))? Pár ügevet a család férfitagjai is fognak kapni, kíváncsi vagyok majd a véleményre.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok

Ez a mennyiség amit írtok Nem lehet követni, de komolyan. Csak nagyjából.

Azért igyexem követni az eseményeket, de reagálni nem tudok ennyi irományra. Mi jól vagyunk, Levi szépen fejlõdik és ez köszönhetõ Ilkének is. Tõle kapunk most már lassan 1 hónapja plusz tejcsit, mert az enyém már nem elég Leventének, és mi is elkezdtük a hozzátáplálást, fõzivel és desszerttel.
A múlt héten csináltunk (Ilke csinálta) képeket a tejtesókról, gondoltam megosztom veletek is.

Ime a fiatalúr és a kisasszony:
Kép
Kép

Forti és Levi (ma 21 hetes)

Kép
Kép
forti
 
 


Forti
levi egy tüneményes gyerek Kép

Lányok
szerintetek érdemes megbolondulni karácskor ? hogy minden patyolat tiszta legyen ? mert szerintem nem . én elhatároztam hogy nem csinálok rendkivüli takaritást csak egy átlagost .mert igy is lesz munkám elég ha nem akarok 24-én a konyhába lenni .ti csináltatok valami rendkivüli takaritást ? én épp vadászok valami könyü ebédre mert leves az lesz csak nem tudom hogy második mi legyen Kép könnyebb volt a sütit kitalálnom meg a levest mint a másodikat Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 

 
 

Sziasztok!

MA teljesen felborult a napirendunk, ha egyaltalan annak lehetett nevezni az eddigieket. Merthogy megsicsak menni kellett erre a BCG-ellenorzesre, mert nem a vedoneni csinalja, hanem egy "szakember a kozpontbol". Igy epphogy felebredt Reka /merthogy mikor aludna 1/2 9-ig, ha nem maKép/, megszoptattam, rohamoltozes /Reka majdnem pizsamaban jott, aztan mar bezartam a lakasajtot, amikor rajottem, se takaroja, se a labzsakja. Ajto kinyit, en berohan, megkeres, bezar. Aztan liftben rajovok, hogy otthonhagytam kiskonyvet, de mar nem mentem vissza erte. Elcsuszkalunk rendelobe, "szakember" mondja, nem kell nagyon levetkoztetni a gyereket, mert csak a vallat nezi meg. Jo viccKép Igy az utolso reteget, a bodyt nem kellett lehamoznom rola, rendesek. "Szakember" ranez a vallara, mondja szep, "megcsiklandozta" a honaljat /marmint RekaetKép/, aztan kesz, vegeztunk. Remek1.
Aztan elcsortettunk a hazunk melletti fodraszatba, egy beszaritasra, gondolvan, ezert nem kell elmennem a fodraszomhoz. TevedtemKép Nekem kb. 20 eve nem sutottek be a hajam, de most megtettekKép Remek2, most moshatok meg hajat is a buli elott.
Mi van meg? Jaigen, Reka egesz nap nyugos,. mintha tudna, hogy este itthagyom, elore hangol. Kiveve a babakocsiban az utcan, ott jol aludt, persze en sz*rra fagytam, meg ezer dolgot terveztem azidore, de nem volt szivem felhozni. Remek3. Soroljam meg?Kép

Mozgolodo gyerkocokhoz gratula, meg sok kitartas, fogyokuranak se rosszKép

Lili es Levi edesek, tok jok a kepek. Mi meg nem is voltunk hasonlo koru gyerkoccel ilyen "terheleses" probanKép
Na megyek, mert panaszkodik a masik szoba.

-Afonya

bocsi a morgasert, de ki kellett fujnom magam. Jaigen, Csics, nagytakaritast mar reg feladtam, ha elpakolok szombaton, kedden mar nyoma sincs a rendnek. Orulok, ha ajandekot tudok venni a szeretteimnek. Fozni meg a parom fog, imad. Meg fozni isKép
Agci, megkaptam a tablazatot, mar vettem is vilmoskortetKép

Na, kozben elaludt a gyerek. Errol egy ujabb tema, a sterilizalas utanKép: a sirnihagyas.
Mostanra jutottunk el oda, hogy mar felismerem /vagy most tudja mar igy jelezni/ azt a sirast, ami az elalvas elotti nyuglodese. Nem is siras, inkabb nyafogas-morgas-panaszkodas. Szoval siras, de nem keserves, fajdalmas, hanem olyan onaltato. Kiskoraban sose hagytuk sirni, egyreszt nem birtam hallgatni, masreszt meg sose tudtuk, miert sir. Aztan volt, amikor egyertelmu volt, hogy ertem is, node ugye akkor is felvettem, mert hat az anyja vagyok vagymiKép De most, ennel a siras-nyafogasnal, ennel en biza hagyom nyuglodni, nem kell tobb, mint 5 perc es mar alszik is. Van meg egy, amikor hisztizik /mar tud, de meg hogyKép/, akkor is felveszem, mert akkor meg magatol nem tudja abbahagyni par perc alatt, mert annyira belelovallja magat. Akkor eleg felvenni, setalok vele egy kort a lakasban, leteszem a szonyegere, mikozben mosolyogva beszelek hozza, es szent a bekeKép Nalatok hogy mennek ezek?

Na most telleg vegeztem, lehet, egesz napra. De nem igeremKép
-Afonya
afonya
 
 


Forti

Már hiányoltalak....Kép
Nagyon édesek Lili és Levi Baba...

Ilke

Zöldséget és gyümölcsöt délben és délután kap a Manó.Eddig többnyire bébiételt kapott,bár már kapott reszelt almát is. De legnagyobb meglepetésemre a vegyeszöldségpüré a favorit. Legalább is eddig. Ízlett neki még az almapüré teljesértékû rizzsel.Kép
Persze ezeket a kajálásokat úgy kell elképzelni, hogy már annak örülünk, ha 2-3 teáskanálnyit beszopogat apránként, majd türelmetlenül követeli a cicit.Kép Szóval még nem egy nagy mennyiség, amit naponta megeszik, úgy 30-40g lehet. De a kakija máris sokkal sûrûbb és rendszeresebb. És ahogy Áfonya is írta szagosabb...Kép De ma már örülök neki hogy idejében elkezdtem a hozzátáplálást, bár nem szívesen tettem ,mert ma már minden estére teljesen löttyedt a cicim.Pedig minden kajcsinál kisajtol belõle mindent Emike. És az utóbbi 2 hónapban csak 0,5kg-0,5kg-t hízott. És újabban hajnali 6-kor kel, biztos vagyok benne, hogy mert éhes.Kép

Kryss

Téged is hiányoltalak ám...Kép Gyógyuljatok meg!

Panda

Igen, érdekelne a mézeskalács recept. Nekem is van egy mézessütemény receptem,de tavaly sajna valamit elszúrtam és enyhén szólva kopogósra sikerült...Kép

Képzeljétek, Emília annyira belelendült a forgásba, hogy mostmár a hasról hátra is megy!!! Én nem gondoltam volna, hogy ez csak úgy egyik napról a másikra történik meg és láss csodát.Persze néha még hamar elfogy a türelem és olyankor beindul a sziréna, aztán futhatok, hogy segítsek,de aztán a következõ pillanatban már lendül is visszafelé annyira tetszik neki.

Áfonya

Mintha én írtam volna a soraidat...Kép...tök jó...hiszti már nálunk is van...olyan sírás, amikor azt hajtogatja ...hööö...höööö. Meg van a belelovallás is, ilyenkor inkább én is felveszem.Kép Nálunk fõleg a figyelemfelkeltésre megy ki a dolog. Ez nagyon édes, csak akkor bosszantó, ha ezer dolgom lenne. Nagyi persze rögtön felveszi...én meg mérgelõdök...remek10..Kép

Már úgy várom hogy lefotózhassam, ahogy bámulja a karácsonyfát!

Kép

Nyuszi és az 5 hónapos Emília
Nyuszi
 


Hali!

Nyuszi!

Fentebb irta valaki, hogy a babája csak fél kg-ot hizott 1 honap alatt, mert lassul a gyarapodás. Elõtte havi 1 kgot hizott. A baba 4 hónapos... á igen Rzsuzsa Elõd babája!
Nem bizots, hogy azért kel 6-kor mert éhes. Nem lehet, hogy neki már reggel van?Kép Meg az okosak azt mondják hogy a cici nem lesz végig kõkemény! Az enyémek is puhák már, pedig tele vannak tejjel. Este legfõképpen. Amikor kicsit "keményebb" az reggel van, de csak ha Gabi 4-óránál többet alszik!!!!

Ma befestettem a hajam, meg levágta a párom nõvéreKép Olyan jó lett! Rubinfekete szinüre.Kép
sasha

Kép
sasha
 
 


Lányok
még 1-másfél óra és itt a párom és 2hétig itthon lesz Kép ugy örülök Kép sütni -fözni én is imádok de a bonyolultabb sütiknél apa is ott van és segit .Kép

Áfonya
mi sem vetünk semmit még mert még nem volt idönk és türelmünk a tömeghez igy most kellmajd elmeni vásárolni ajándékot Kép mien táblázatrol beszéltél ? eltudnád nekem is küldeni ?

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!
Ma mindenképpen írtam volna errõl, de pont ez a téma. Sírni hagyás. Most leírom az egész történetet, legyen elrettentõ példa mindenkinek!
Ádám eleinte remekül aludt, én voltam, aki vigasztalta a többieket, hogy az õ babájuk is fog aludni. 2 hónapos lehetett, mikor 1x felébredt, de egy kis simogatással visszaaludt. Aztán szoptatni kellett, de elaludt. Utána 2x ébredt, aztán 3x, végül már számolni sem tudtamKép, de egy szopval visszaaludt rendesen. Ezután kezdõdött, hogy hiába aludt el, ahogy letettem, felébredt, újra szopi. Már ott tartunk, hogy egy-egy ébredés után 4-6x kell újra nekilátnom az altatásnak, ami min. 1 órát vesz igénybe alkalmankéntKépKép.
Az elalvással ugyanez a helyzet. A cicin elalvásról egy hang nélkül átszokott arra, hogy letettem az ágyába, és magától elaludt. Aztán egyszer elkezdett nyöszörögni, de még mindig egyedül aludt el (itt kellett volna ennyiben hagynom!!!!!). Utána nem akartam hogy, nagyon sírjon -Noémi miatt-, picit simogattam. Ez késõbb nem volt elég, így is nagyon sírt. Kivettem és szopival elaludt. Ezután, bár belealudt a szopiba, ahogy leért a feje az ágyra, sírni kezdett. Újra fel... Pedig úgy szoptattam, hogy közben az ágy szélén ülve én is ringatóztam, mint egy elmebeteg, hogy jó mélyen elaludjon. Most ott tartunk, hogy ahogy beteszem az ágyba, üvölteni kezd. Nem sír, hanem ordít, és dobálja magát, könny persze egy csepp sem. Tegnap, miután a hátára fordult bõgés közben, megsimogattam a pocakját. Miután ráeszmélt, elmosolyodott, láttam, hogy könny sehol, a fiatalúr tele szájjal vigyorog. Erre hasra fordítottam, õ meg üvölteni kezdett. A hatodik szopival aludt elKép. Egy óra múlva felébredt, de hiába próbáltam betenni az ágyába, mindig felsírt. Az 5. után én is elkezdtem sírni kínomban. A férjem megsajnált, és elaltatta a babakocsiban. Én még bõgtem egy félórácskátKépKép.
Viszont elhatároztam, hogy eljött az ideje az elvástanításnak. Nem várunk januárig, mert napról napra rosszabb a helyzet, én meg be fogok dilizni. Ezt nem akarom megvárni...
Szóval, így tötént. Tudom jól, hogy ÉN rontottam el azzal, hogy mindig kikapkodtam az ágyból, hogy a család többi tagja nyugodtan alhasson. Most nekem kell helyrehoznom.
Kérlek, szorítsatok nekem, mindig beszámolok arról, hol tartunk éppen.

Forti, Ilke!
Nagyon aranyosak a gyerkõcök!!!

Nyuszi!
Kicsit ugyan off lesz, de leírom a receptet.
75 dkg liszt
35 " porcukor
5 " vaj/margarin
4 db tojás
4 ek méz
4 tk szódabikarbóna
2 kk fahéj
2 kk õrölt szegfûszeg
csipet só
Máz: 1 tojásfehérje, 12 dkg porcukor, jó sokáig verni.
Az egészet összekevered, utána bele a forró mézet, és jól összegyúrod. Ne ijedj meg, jó kemény tészta lesz. Kb. 3 órát pihenteted, utána 3-4 mm vastagra kinyújtod, kiszaggatod, sütöd. Elõmelegített (180 fok) sütõben, de nagyon hamar megsül, kb. 5-10 perc alatt, úgyhogy gyakran nézd meg.Ne tedd túl közel mert megdagadnak, és összesülnek. Ha megkened tojással sütés elõtt, szép fényes lesz.

Na, eldugulok, mert irtó hosszú lettem. Cserébe kaptok egy kis karácsonyi hangulatot tõlem is.

Kép

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sasha

Emike eddig hetek óta 10-tõl reggel 8-ig aludt....a cici puhaságát úgy értem, hogy üres...Kép...azt is érzi az ember.És könnyû ellenõrizni. És a 6-kor kelés után még visszaalszik 9-ig, 10-ig.Szóval tuti hogy éhes.
Ma rekordot döntött és egy üveges bébiétel felét már majdnem megette két étkezés alatt.Az kb.80g!!!!
De képzeld csak el annyi mozgáshoz, amirõl korábban írtam, kell az üzemanyag...KépKépKép

Nyuszi
Nyuszi
 


Panda
Szeretnék én is csatlakozni hozzád az alvással kapcsolatban. Igaz nálunk ennyire nem volt még gázos a helyzet, mármint Levi ennyire nem verte magát azért mert letettük.
Levi mondjuk még 1x sem aludta át az éjszakát, és ez eléggé strapás már így az 5. hónap küszöbén, de maga az elalvás az eddig ment neki magától is. Idõvel azonban ugyan az történt mint nálatok, elõször csak simizni kellett 1x 1x a hátát, utána már rendszeres lett, majd már nem volt elég a simi, ütögetni kellett a fenekét. Mostanra már ott tartottunk, hogy minden egyes alvásnál nekem kellett altatni, éjszaka pedig legalább 3x felébredt, elkezdett nyögni, de a paskolásra sem aludt vissza, ki kellett venni szopizni. DE bizti vagyok most már benne hogy nem volt éhes, mert 3 korty után már aludt is.
Anyukám megszerezte az Aludj jól gyermekem könyv másolatát, tegnap elõtt olvastam el, és eldöntöttem hogy Levi legkésõbb januárban már aludni fog egyedül, és egész éjjel. Kép Kép
Tegnap éjjel kipróbáltam hogy nem vettem ki szopizni, hanem amikor elkezdett nyõgni, adtam neki egy kicsi forralt vizet. Arra voltam kíváncsi hogy éhes-e, vagy csak azért ébredt fel, mert megszokta. És láss csodát, reggel 6-ig aludt. Ma pedig reggelizett 6-kor, utána magától aludt fél 10-ig, megint kajcsi, és ismét magától szunyált ebédig. Most jelen pillanatban szintén kaja után vagyunk, letettem hasra, apa betakarta és már alszik is. El sem hiszem, pedig még csak az ELSÕ napon tartunk.
Tudom hogy nálunk is én rontottam el azzal, hogy éjjel azért hogy apa tudjon pihenni, nem hagytam nyögdécselni Levit, pedig lehet hogy visszaaludt volna, hanem automatikusan ahogy megnyekkent már vettem is ki szopizni. Volt hogy óránként! De én is annyira fáradt voltam a végére hogy ez tünt a jó megoldásnak.
Most szóltam apának hogy ne lepõdjön meg, ha éjjel felébred arra hogy Levi kicsit hangoskodik, de ezt muszáj végig csinálni azért hogy késõbb ne legyen ezzel gond.
Az uncsitesóm fia pl. 3 éves koráig felkelt éjjel és ezzel nem hagyta a szülõket sem pihenni és õ is fáradt volt egész nap.

Ja lányok nem olvastam vissza a regényeket amiket írtatok, de tudom hogy beszéltetek errõl a könyvrõl és hogy nem lehet kapni. Ha valaki meg tudja oldani a fénymásolát, én nagyon szívesen odaadom másolni, tényleg megéri nagyon el van találva az egész. Semmi drasztikus nincs benne, és ha logikusan végig gondoljuk amit írnak, érthetõ hogy miért nem alszik a babánk.

Nyuszi
Én is örülök hogy újra itt vagyok veletek Kép

Bocsi a regényért.
Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Forti, Panda
Hát ez tök poén, mert én is pont errõl akartam írni. Tegnapelõtt kaptam meg a könyvet, el is olvastam rögtön, s én is döntöttem. Azt, hogy fél éves koráig várok, mertz addig nem akarom tõle megvonni az éjjeli szopit, utána kivonulunk a szobájából, s ha aztán sem alészik,m én is bevetem a könyvet. De azért néhány dolgot már most alkalmazok: sötétben fektetem le, megpróbálom 8 körül, nem vezsem ki, ha nem muszáj, stb. Ja, és nem szurkolok azért, hogy bealudjon a cicin, mert most már én is látom, hogy az nem jó. Kép

pussz,
bringa és hanna (holnapután 4 hó)
bringa
 
 


Sziasztok!

Az alvásról: Nekem szerencsém van, mert Napsugár ált. este 11-tõl reggel fél kilencig alszik, és már négy hónapos kora óta nem kel fel enni. Viszont magától nem tud elaludni, én is tudom mikor álmos, akkor nem is igazán sír, ahogy Áfonya írta, hanem nyafog... Én csak párszor próbáltam azt, hogy hagyom sírni a kiságyában, de vagy megsajnáltam, vagy fel kellett venni, mert elkezdett öklendezni és hányás lett volna a vége. Szóval Õt ringatni kell, sétálni vele és kb tíz perc után elalszik. Ez van nappal is, de 4-5 órát alszik csérébe.
A ti babáitok külön szobában alszanak?
Az enyém igen, én azóta sokkal nyugottabban alszom, nem kelek fel minden nyikkanásra, igaz a költöztetés utáni egy-két nap egy csomószor felébredtem, és megnéztem vajon mit csinál?De már eltelt két hónap, és teljesen hozzá vagyunk szokva a külön alváshoz.

Orsoly!
Bocsi, utánaolvastam, és tényleg neked szántam a dokis üzenetet, de olyan sokat és sokan írunk, hogy néha már nem tudom ki-kicsoda!


Ildikó
ildikó
 
 


Forti, Bringa!
Akkor hajrá!!!!! Mi mégsem ma kezdjük, hanem holnap, mert Apa ma céges karácsonyra megy, és nem akarja, hogy egyedül kínlódjak.
Különben tuti, hogy Ádám sem éhes mikor felkel, mert sosem szívja erõsen, hogy jöjjön is valami, csak cuppog. Persze, ha ennek ellenére elindul a tej, akkor azért kortyolKép.
Azért a biztonság kedvéért -Apa megnyugtatására, hogy nem hagyom éhezni a gyerekétKép- holnap alvás elõtt cumisüvegbõl is megkínálom, hogy lássuk, hogy biztos nem mara éhes, és nem csak azért hagyja abba a szopit, mert "elfogyott a tej".
Ma viszont behozom a babakocsit, ha nem alszik vissza egybõl, abban altatom, nem fog érdekelni, mert ma a lehetõ legtöbbet szeretnék aludni, holnaptól úgyis kezdõdik a nemalvás pár napig.

Kataa!
Remélem, Te nem jutsz a mi sorsunkraKépKépKépKép! Még nem késõ Alexet megregulázni.

Most megyek fürdetni, jó éjszakát!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Panda
Én is drukkolok holnaptól neked, ill. nektek a pároddal. Remélem sikerül. Kíváncsi vagyok én is a mai éjszakára.

Zsani
Bocsi hogy eddig neked sem reagáltam, amikor írtad hogy szóljak ha arra sétálok felétek. Szóval mikor sétáljak arra? Majdnem mindig (ma is) arra voltunk. Hol laksz? A plusz közelében?
Pl. Vasárnap a sétánál ha ti is sétáltok talizhatunk. Pont néztem a táblázatot és láttam hogy a jánykád majdnem egyidõs Levivel. (remélem nem néztem el) Kép

Bringa
Neked is hajrá! Kép Veled is tök régen beszéltem már. Úgy látszik a közös sorsunk megint összehoz minket ezen kicsiny csapatban.

Szóval szóljatok ha kell valakinek a könyv, a fénymásolást meg tudom oldani!!!!!!

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Forti,
Annyira imádnivalóak ezek a kis gyerkõcökKép!
Engem érdekelne ez a könyv, szerintem a fénymásolást is meg tudjuk oldani.

Csics,
Nyugi én is csak a legszükségesebbeket csinálom meg. Nekem az lenne a legnagyobb siker, ha mindent ki tudnék vasalni karácsonyig, de már látom, hogy ez lehetetlen. Sajnos túl nagy hegyet növesztettem az elmúlt hetekbenKép.

Nyuszi,
Hát igen, rá kell, hogy jöjjek én is, hogy a kajcsi bevezetés egy elég hosszú folyamat. Ezért kezdek afelé hajlani, hogy januártól (akkor már fél éves lesz Lili) egy picike almalét beiktatok. Igazándiból a rendszeres kaki miatt, aztán szerintem nagyon lassan majd mást is, de tényleg nagyon lassan. Nézegettem múltkor én is bébiételeket, és szerintem is nagyon jók. Az a baj, hogy ilyenkor télen nagyon kevés dolgot lehet adni a babáknak ami friss. Szóval én nem vagyok nagyon ellene.
Nagyon ügyes Emília!

Puszi,
ILke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ilke,
Koszi a receptet.Kiprobalom.Jobbulast Lili babanak aki meg mindig egy tunemeny az uj kepen is.

Forti,
De jo hogy ujra irogatsz.Nagyon aranyos Levi baba ahogy udvarolgat Lilinek: )))

Csics,
Dehogy erdemes.En sem csinaltam nagyobbat mert amugyis mindig takaritok,abalakot meg elorelatoa meg a szules elott megpucoltam.
De ne idegeskedj mert nem eri meg.Mondjuk mi anyueknal karacsonyozunk igy a fozes nem az en dolgom lesz.
Bar Alex ajandeka meg mindig hianyzik.

Afonya
Na ezert erdemes volt rohanni hogy megnezze a szakember.
En a multkor megijedtem mert seb lett rajta aztan az leszaradt, de a vedono mondta hogy az a jo mert igy kifakadt es nem ekll neki ujra adni.(Talan ez volt nalunk az ellenorzes : )))

Na jo temat vetettetek fel sirni hagyas ugyben.
Bar nekem meg Alex kicsi es nem is birnam hagyni de neha egy ket esti 2 oras hisztinel mar eszembe jut hogy kene.
EN mindenkepp alkalmazni fogom bar mire 6 honapos lesz en mar alvajaro leszek ha ez igy megy addig.Volt valakinek ilyen hogy nem akart este elaludni csak az ejszaka kozepen???
Pedig 5 utan mar nem alszik es megis,faradtnak faradt de inkabb hisztizik meg nevetgel .Ez megy felvaltva.

Forti
engem erdekelne a konyv mert en sem talatam meg pedog megnezettem tobb helyen baratnokkel.

Bringa,
Ha 8 korul eszik utoljara mikor eszik legkozelebb.Ja es hanyszor/nap.Tudom ghogy szopinal nem pont orankent esznek a babak.De nekem 6* eszik egy nap ert ejszaka mar nem kel fel.
Neha ugy van hogy a 8-as etetes utan elelszik mint a bunda,bezzeg a 11-es utan.

Panda
Ok csak valaki mondja meg hogyan regulazzam: ))))
Olyanrol mar hallottam hogy a babak felnek a sotettol es tapasztaltam is mert a noverem ikrei kezdek a hiszit 6kor es fejeztek kb 9-kor .Deaz azert nem volt veszes mert legalabb este aludtak.Az erdekes az hogy Alex nappal soha nem hisztizik csak ugy ,csak ha ehes es turelmetlen.

Szoval lanyok akinek meg nem 6 honapos a babajuk,el lehet mar hamarabb is kezdeni.????
Mert en meg csak ok vagyok,ugye ne napkozben pihenek : )))De a kispapa neha mosott szar reggelre KépKép : (
De jo holnap diszitjuk a fat ha mar 24-en ugysem leszunk otthon elotte is legyen jo kis hangulat.

Puszi es mindenkinek nyugis ejszakat kivanok!!!
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tudom, van-e aki emlékszik rám, én a nyáron szoktam írni a friss kismamák topicba, aztán aug 3-án megszületett a Fanni és azóta nem írtam. Nem nagyon volt kedvem netezni, mert akkor költöztünk, a szülés is nagyon sokáig megviselt, aztán szakvizsgáztam, szóval volt bajom elég.

Az alvással nekünk szerencsénk van, mert a Fanni alszik éjszaka rendesen. Egy hónapos koráig viszon alig aludt nappal, mert mindig felvettük ha sírt, vagy beraktuk a hordozóba. A doki mondta, hogy ezt nem szabad, és azóta nappal is lerakjuk aludni, ha álmos. Volt hogy fél órát is sírt, de általában keveset szokott, csak pár percet. Mi csak megsimogatjuk, de nem vesszük fel. Igaz a Fanni cumizik, én két napos korában adtam neki cumit, mert anélkül nem bírtam volna és õ sem. És a cumival elalszik.

Én ma adtam neki elõször egy kis reszelt almát. Szerintetek melyik üveges étel jó? Nekem sajnos nem nagyon lesz idõm kaját csinálni májusig a vizsgáim miatt.

Amugy a Fanni most négy és fél hónapos és 7,3 kiló körül van. Nagyon aranyos és szép baba. Ja és csak anyatejet kapott eddig.

puszilok mindenkit,

Zsanci
Zsanci
 


Sziasztok!

Conti!
Nekem is kinlódás volt már a bevásárlás, és a párom ötlete volt, hogy mivel olyan szépen ül már, próbáljuk ki, hogy simán ültessük a bevásárlókocsiba. Bejött a dolog, mert nagyon élvezi a csajszi! Kép

Afonya!
Mi is detto így jártunk a BCG-vel! Kép
A lényeg, hogy szakember is látta, nem?

Nyuszi!
A recept amit Panda írt, nagyon jó. Én is olvastam a karácsonyi menü topicban és kipróbáltam. Nagyon jól sikerült. A díszítést a 7 éves lányomra bíztam, tök jó lett. Holnap csinálok róla képet és felrakom. Mellesleg elég sok lett belõle. Nekem nagy segítség volt, hogy a lányom még szaggatni is segített. Kép

Sasha!
Képet kérek!!!!!!
Magánba is jöhet, de látni akarom (szeretném) a feketét!!!! Kép Csak mert most én is rubinfeketével festettem, bár nekem eddig is fekete volt.

Pusssz! Kata Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Most ugy tünik megis tudok irni,ha olvasni nem is sokat,de a cimszavakat legalabb!Kép

Nyuszi!
Köszi a hianyolast - nem tünök el teljesen!

NAlunk Rebi engem tegnap ejfelig szorakoztatott es ehez hasonlo dolgokat az utobbi napokban is müvelt.Tehat ma kenytelen voltam (tegnap megfogadtamKép) ebren tartani egy kicsit.Pedig en azt nagyon utalalom,ha almos vagyok es valaki nem hagy aludni!Hat meg ö!!!Szegeny igen kiakadt a vegere!KépDe most alszik nyolc ota.Majd meglatjuk meddig es mi lesz a vege....

Nem,nalunk sem lesz tökeletes tisztasag es rend,de azert ami itt mostanra kialakult,az mar nem tarthato!
Sütni eddig ket felet sütöttem,de mar el is fogyott.HA nagyon unatkozom,beiglit szeretnek csinalni,itt Ausztriaban nincs de nekem ez a karacsonyhoz tartozik.Na majd meglatjuk,mi jön össze.
En fixre nem tervezek el semmit, mert ha meg sem jön össze, akkor aztan szomoru vagyok.Es ket gyerek mellett nem fogom megörjiteni magam,a haztartassal es a fözessel.

Ja, meg annyit,hogy ha nem leszünk betegebbek akkor nem vagyok nagyon ketsegbeesve.Zabalom a C vitamint - Rebecca helyett is...Kép

Na jo,akkor sziasztok!
Kryss es Rebi

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Kedves Lányok!

Azt hiszem eddig én csináltam a legnagyobb butaságot alvás ügyben közületek. Lorka az elsõ naptól kezdve velünk alszik egy ágyban. Hiába nagy baldachimos kiságy. És ezt önzõ érdekbõl tettem. Annyira féltem a bölcsõhaláltól. És én is olvastam azt a topikot. Meg azt, hogy keleten ilyen nem fordul elõ, merta babák a szülõkkel alszanak, s nem tudnak így olyan mélyen eleludni. Na azóta olvastam ennek cáfolatát is. Már többször gondoltunk a párommal arra, hogy berakjuk a kiságyba. De mindkettõnknek elkezdenek potyogni a könnyei, mert annyira sajnáljuk. Komolyan! (Tiszta hülyék vagyunk, tudom, hogy ennek még nagy ára lesz). Az esti evés után még egy kicsit dajkálom, odarakom az ágyra, õ a bal oldalára arccal az én oldalam felé fordul és elalszik. Tök aranyos. Így alszik reggel 5-6-ig. Aztán eszi, és alvás 9-ig. Napközben a kiságyában elnézelõdik általában. Ha nyüglõdni kezd, vagy éhes, vagy álmos. Napközben a babakocsiban alszik. Beleteszem, tologatom egy kicsit és már alszik is. Vagy etetés után a kezemben elalszik, akkor berakom a kiságyba és ott alszik nagyokat. Mi az elsõ hónapban lámpafénynél aludtunk, aztán sötétben. Az átállásnál semmi gond nem volt. Az utóbbi idõben 1-3 között is elkezdett eszizést beiktatni, de mióta gyümölcslét kezdtem neki adni, átalussza az éjszakát újra. Én még minden éjszakát 1-2 óra kivételével az elsõ pillanattól kezdve átaludtam. De mégegyszer : VELÜNK ALSZIK EGY ÁGYBAN!!! Most is ott durmol, s olyan jó érzés éjszaka is , hogy ott szuszog mellettem. Anyukám azzal ijesztgetett, hogy majd ráfekszem. Ekkor egy kicsit bepánikoltam, de én úgy érzem, olyan éberen alszom, és annyira ott van a tudatomban, hogy mellettem alszik, hogy ezt nem tudom elképzelni. Végülis az ágy nagy és még a férjemre sem feküdtem soha rá! Valaki mondjon errõl valamit! Hallottatok már ilyen szituról, hogy a baba a szülõkkel alszik? Van olyan, hogy nem lesz hatalmas tragédia a különágyba szoktatásból?

Detti
detti
 
 


Kataa
Nekem Levi még nem 6 hónapos és mégis elkezdtem, mert nálunk inkább én vagyok mosott kaka Kép Kép
Ezt akár mikor el lehet kezdeni, minél elõbb annál jobb. Legalább is a könyv szerint.
Figyi majd a másolást megoldom, de hogy juttatom el neked? Hol laktok?

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Kedves Lányok!

Hallottatok már ilyenrõl?

Több topikban most olvastam Már hallottam hasonlóakat AIDS-rõl és egyéb betegségekrõl, de azt hittem, hogy ez nagyon ritka. Most meg egyre több ilyenrõl hallok, olvasok. És az egyik anyatej közvetítõ fel is hívja a figyelmet ( ilyen dolgok náluk is megestek), hogyí az anyatej minõségéért nem vállalnak felelõsséget. Bocs attól, aki szintén segít más kisbabákon a saját tejcijével. Ezt nem rossz szándékból kérdezem, hanem azért, hogy ezt hogy lehet kiküszöbölni. Fõleg ha nem ismerem azt, akitõl a tejcit kapom?
Itt a hozzászólás:

Szasztok!!!FIGYELEM NAGYON FONTOS!

Szeretném felhivni mindenkinek a figyelmét a VESZÉLYRE!!
A kisfian 4 hónapos volt amikor elapadt a tejem és akkor segítséget kéretem keresten kutatam anyatej után,kaptam mindig szerencsére és a mai napig a kisfiam anyatejet eszik.
Ezuton szeretném megköszönni mindenkinek aki segítet.
A kisfiam egyszer csak étvágytalan lett ,hányt fogyott...
hasmenése lett,ÁNTSZ -be vittün székletet és ott kiderült,hogy a kicsi champillobakterises utána a két nagyobbik gyereket is megszürték ott is campillosak voltak,ugyan tûnet mentesek voltak ámde az ANTSZ kitíltotta az ovodából a gyereket.Hetekig tartó vizsgálatok fertõtlenitések idegkimerültség után eszembe jutott,hogy az anyatejet megvizsgáltatom / az orvosomnak nem mertem elmondani,hogy idegen anyatejet kap a kicsi,mert apszolult elenezte./mivel a kicsi csak azt evett.Mostmár megértettem az agodalmát,és bármennyire is anyatej párti vagyok soha ,de soha nem adok idegen anyatejet a gyermekeimnek.
Remélem tanultok a példámból,azt hitem a tápszernél nincs roszabb,de van.

Betty

Eddig tartott a hozzászólás!

Sziasztok: Detti
detti
 
 


Sziasztok Kép

Nem gyözök olvasni, pedig csak 2 napig nem voltam Kép
A 4 hós oltás után kiderült, hogy Juli lassabban reagál az oltóanyagra, és másnap dél körül lázasadott be, estére 39,5 lett, és egész nap mindent kihányt. Este 2x kapott hütöfürdöt, kúppal kiegészitve (anya keze-lába-gyomra remeg, hogy most aztán kiszárad, lázgörcsöt kap, stb.). Végül mire letettem az ágyába aludni, akkor már csak 38,2 volt a láza, és nyugodtan aludt tegnap reggel 9-ig, és akkor már normálisra lement a höje. Az egészben az volt a legrosszabb, hogy egyedül voltam itthon, mert a papa karácsonyi vacsorán volt munkahelyileg, és nagyon késön jött haza. Úgyhogy ott ültem Julus ágyánál, aztán lefeküdtem, de nem mertem elaludni (az ágya a másik szobában van, de kb. 2 méterre tölünk, csak a fal túloldalán), csak hallgatóztam, hogy nem kapott-e lázgörcsöt. Aztán annyira beparáztam, hogy végül hajnali 2-kor minden elvem ellenére felvettem az alvó gyereket és álmában megszoptattam KépKép Muris volt, mert szegény olyan volt, mint egy szopós csomag Kép Kár, hogy nem volt kedvem vigyorogni. De tegnap reggelre visszakaptam az én jókedvü, rúgkapálós babámat.

gumicukor: elismerésem a tej miatt Kép

zsani
zsani
 


Jo reggelt Mindenkinek!

Judit vagyok es idonkent a Kulfoldon elok es a Ket nyelvre neveles topic-okba kotyogtam bele.

Detti utolso elotti megjegyzesehez:
Nem csinaltal hulyeseget azzal, hogy veletek alszik a baba. Itt Amerikaban nagyon sok kovetoje van ennek a 'modszernek'. Sokszor ugy emlitik, hogy "attachment parenting".
Talan megtalalod az otthoni konyvesboltban Dr. William Sears konyvet, az angol cime: "Nightime parenting". Az egesz konyv arrol szol, hogy miert jo azonnal reagalni a baba sirasara, miert jo akkor szoptatni amikor a baba enni akar (es nem az orat nezve), stb.

Az en kisfiam a ho vegen lesz hat honapos. Kizarolag szoptatom. Hat hetes kora ota eves nelkul atalussza az ejszakat a sajat kisagyaban, a halonk melletti szobaban. A mi gondunk az, hogy szinte soha nem alszik napkozben-vidam, elenk, jatekos baba-este is csak ejfel korul vagy utan alszik el szopizas kozben. Altalaban reggel nyolc korul ebred. Nemreg olvastam, hogy egy hat honapos babanak kb. 14-16 orat kell aludnia. Mi ettol nagyon messze vagyunk. A gyermekorvos azt mondta, hogy nincs okunk aggodalomra. Mi azert a ferjemmel most minden tanacsot meghallgatunk azzal kapcsolatban, hogy hogyan lehetne elobbre hozni az esti alvas idejet.

Beszti! Betennel minket is a tablazatba?
Adataink: Judit, 30 ev, USA, Jordan (kisfiu), 2002. junius 30.
Koszi.

Judit
Judit
 


Jo reggelt
Zsani
képzeld megoldodot a hasfájásunk igazad vol a tápi volt a bünös másnap este kiprobáltam egy másik fajta tápit és atol nem fájt este a hasa Kép igy most az uj tápit kapja .

Zsanci
mi nálunk a HIPP ételek váltak be Petike nagyon szereti a Sütötököt burgonyával,és a Hipp tejpépet Sárgabarack-öszöbarackosat .de sokk jo bébiétel van probáld ki mit eszik meg a babád milyen márkályu tetszik neki. Petikének nem tetszet se a kecskeméti,se a nestlé csak a Hipp Kép .

Detti
én nekem is lene hozá szolásom az anyatejes irásodhoz de most nem irom le mert nem szeretnék vitázni senkivel.

BCG:
nekönk egyszer megnézte a házidokinéni és azt mondta hogy nagyon szépen kifakadt tehét nem kell ujra oltani mi nekünk nem volt ilyen behivásos esetünk .

Kataa
én nem idegeskedek bár az is igaz hogy anyukám tegnap megkérdezte hogy mikor lesz nálunk karácsonyi takaritás én meg azt feleltem hogy már elkeztem kimosni mindent meg kitakaritani egy kicsit ere ö lerakta a telefont mert azt hite hogy olyan tetöl-talpig mindent kitakaritok hát nem én már gyerek koromba is ezt utáltam a legjobban hogy anyukám az 1-2ora alatt kitakarithato lakást 2napos takaritásá duzasztota Kép és ha mi hamarabb kitakaritotunk akor az nem volt jo Kép én ezért nem csinálom ugy mint anyukám mert nekem nem a takaritásrol szol a karácsony hanem arol hogy azokal legyek akikat szeretek és szeretnek mert szerintem ez a karácsony lényege nem az hogy patyolat tiszta legyen minden .

Ilke
én is elterveztem hogy vasalok de nem biztos hogy fog sikerülni mert még ajéndékot kell venni be is kell csomagolni és sütit is kell sütni bár szetesete nem kell föznöm mert anyukámnál vacsizunk .

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Lányok!
Raktam fel képet a karácsonyi menü topicba a mézes sütirõl!

Kata Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szép jó reggelt!

Sasha

Képzeld, tegnap Emília majdnem egy egész üveg bébiételt elpusztított....közel 100g-t. Három étkezésnél is adtam neki, aztán persze szopi.Kép Így estére is maradt tejem, a kisasszony jól belakott, a cicin elaludt...nem volt hiszti 10-kor a kiságyba kerülésnél....és képzeld....még mindig alszik.Most 9.20 van.Kép

Detti

Én egy elrettentõ példáról hallottam. Illetve kettõrõl. De neked kell eldöntened, hogy marad-e a kicsid a nagyágyban vagy sem. Egyik kollégáméknál a gyerek másfél évesen még a szülõkkel aludt és a nagy erõlködésben, hogy átszoktassák, a gyerek folyton úgy beidegeli magát a sírástól, hogy hányás a vége...
A másik is ilyesmi, ott már nagyobb a gyerek, most 12 éves, de azt mondja az apja, hogy 7 éves! koráig velük aludt....
Azt hiszem minél késõbb próbálod átszoktatni, annál nehezebb lesz.

Csics

Teljesen egyetértek veled.A karácsony nehogy már a takarításról szóljon! Elég a sok fõzés-mosogatás, fõleg ahol több gyerek ,meg vendégség is van...Kép

Kata007

Nekem is az jutott eszembe, hogy akkor csinálom meg a mézeskalácsot, mikor a bátyámék itt lesznek.Biztos élvezné a 7 és 11 éves lányka a sütést, de az is lehet, hogy a 9 éves kisfiú is...Kép


most megyek felrakatom az autóra a téligumikat...most hogy olvad a hó...hihi Kép

még jövök


Kép

Nyuszi
Nyuszi
 


Sziasztok!

A napokban nézelõdtem az Ismerjük meg egymást-ban, és láttam Áfonya, Sasha, Kata, Betti babáját. Nagyon cukik voltak!! Annyira megtetszettek a képek, hogy eldöntöttem, én is teszek fel párat, amik éppen fennt vannak a gépemen.
"Napsugár baba képei" címmel nyitottam meg, ha lesz kedvetek nézzétek meg Õt is!


Ildikó
ildikó
 
 


Kedves mindenki!

Az együttalvásról: munkahelyemen számolatlanul kapom a történeteket arról, hogy ki hogy járt emiatt. Detti is így beszél mindig: hu, de kitolunk magunkkal...
Én ebben koránt sem vagyok biztos. Habár hisztizni már tud, tehát eztán is fog. Mégis: akkora gyönyörûség látni õket egymásfelé fordulva szuszogni, vagy amikor éjjel felém fordul...
Azt hiszem, megéri. És remélem - nem tudom, mire fel, de remélem, mert ilyen reménykedõs, javíthatatlan idealista és hiperoptimista (elszállt) vagyok - NEKÜNK sikerülni fog, ami sokaknak nem. Aztán ha mégsem, akkor életbe lép az: úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna.
Ez mindig így van.

Üdv: Tatacsi
tatacsi
 


Sziasztok,

Tegnap csak 1-ig volt musor ami mar haladasnak nevezheto a 3-hoz kepest.Es olyan erdekes mert el kell telni 2 ora bogesnek es amikor ujra eszik elajul magatol : )))
NA mi tul vagyunk a bevasarlason vegre.Alex kapott egy edi zeneleo mozgo mehecsket es egy kesztyut.A baby gymet majd megveszuk januarban amikor mar jobban fogja elvezni.
Most eppen foztem meg sutottem a hetvegere.

Zsanci,
Szia,de jo hogy jottel,persze hogy emlekszem Rad.Micsoda meretek Fannikanal.

Detti,
Mi is probaltuk mar hogy beteszuk kozent az agyba mert azt ugye imadjak a babak,de nem Alex,O ha sir ott is sir.Aludni meg barhol kepes ha AKARJ))
Hat nem lesz egyszeru leszoktatni az egyuttalvasrol,de en nem gondolom hogy rossz lenne.

Forti,
Koszonom szepen.Hat mi a 9. keruletben lakunk de a ferjecskem el tudna menni erte barmikor ha megirod a cimed emilben.
Persz meg nem surgos mert azert varok hogy legyen legalbb 3 honapos.


Zsani
De ugyes vagy hogy igy levitted Juli lazat.Ha mer huto furdo tema,meddig kell benne hagyni es hany fokos legyen a viz???’

Judit,
Udv itt kozottunk,de azert az sem rossz hogy ejszaka alszik.En ugy tudom minden babanak mas az alvasigenye.Talan a tiednek kevesebb,de a lenyeg hogy mosolygos baba Kép))


Pusz
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Hali!

NyusziKép
Oké! Jó étvágyat a kishölgynekKép

Kata007!

Megnéztem a mézeskalácsot! Nagyon jól sikerültek! Az tetszett amelyek névre szóltKép Meg a karácsonyfás, meg a házikós, meg az ajándékos! Az ajándékos nagyon ötletesKép

Kataa!
Hütõfürdõ: A kismamában olvastam, hogy a gyereket nem szabad, sõt tilos hideg vizbe tenni. Minimum kézmeleg vizbe kell tenni és fokozatosan hüteni szobahõmérsékletig. Ezt én eddig nem tudtam, mert a filmeken (Kép) mindig jégkockák közé dugják a gyerekeketKép

Ma a drága kisfiam óránkét ébredt fel. Éjjel csak 1x. Nem tudom mi baja volt. Lázát egész nap mérem, de semmi, mégcsak hõemelkedése sincs. Nyafi és nyügi. Biztos a levegõben van valami. Egésznap alszik és eszik és nyafog. Néha nevet is. Fõleg mikor mellre teszem és bealudna és meg szólongatom, hogy Gábor, egyél! Ekkor általában kinevetKép

sasha és a 10,5 hetes Gábor

Kép
sasha
 
 


Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Hát ez az alvás ill. nemalvás kérdés most nagyon aktuális lett nálunk is. Áron náthás pár napja, úgyhogy az utóbbi éjszakákat én is úgy töltöttem, hogy cirka óránként keltem, és persze, hogy visszaaludjon szoptattam 5/10 vagy 30 percig akár. Meg ellenõriztem a légzését. Ma meg csak kóválygok mint aki beteg, és úgy érzem, szilánkokra hasadt az agyam. Kép És a legrosszabb ebben, hogy fogalmam sincs mikor alhatok megint két óránál többet egyhuzamban. Panda, Forti, drukkolok nektek!

Detti,
Áront én is magam mellett altatom, csak épp ettõl õ még vígan felkel éjszaka. Mondjuk én azért is vettem magam mellé 4 hónap mászkálás után, hogy legalább ha már felkel ne kelljen kikászálódni az ágyból. Úgyhogy mifelénk az "attachment parenting"-et lustaságnak hívják.Kép Abban bízom, majd a nõvéréhez szívesen fog átköltözni.
Na megyünk orrotszívni.
Éva
evas
 


Kedves Detti!

Biztosan nem alaptalan az aggodalmad az anyatejadással kapcsolatban, de pl. nem tudom honnan az infó, hogy nem vállalnak a tejért felelõsséget.

Én adtam tejet az anyatejgyûjtõbe, és csak úgy nem viszik ám el a tejet. Elõtte mindenféle vizsgálatoknak meg kell lenni (vér, vizelet, széklet, bõrgyógyász, tüdõszûrés), mielõtt elvinnék a tejet. Minden anyukának van egy azonosító száma, amit az üvegre is ráírnak, amiben a tejet szállítják. Elszállítás után minden egyes üveg tartalmát bakterológiailag bevizsgálnak. Ha bármi miatt is a tej pozitív, akkor kiöntik, nem adják tovább.
Emellett a fejés higiéniai követelményei sem semmik, én már csak tudom, mert csináltam.
Ezek a következõk:
minden fejés elõtt le kell mosni a mellet antibakteriális szappannal és kifejni pár cseppet. A kezet is alaposan meg kell mosni. Ezután a fejéshez orvosi maszkot kell feltenni, amit naponta ki kell mosni és vasalni. Utána 2%-os Neomagnolos vízben kell mindkét kezet 1 percig áztatni, amit nem szabad megtörölni csak hagyni kell megszáradni. Ezután lehet fejni vagy kézzel, vagy az elõzetesen (naponta legalább 1x, fél óráig tartó) kifõzéssel csírátlanított mellszívóval.

Ha valaki pozitív tejet adott le, annak mindenképpen szólnak és megnézik, mi lehetett az oka. De a + tejet nem viszik ki a rászoruló babáknak!

Pontosan nem írtad, mi is ez a betegség, bár gondolom valami fertõzõ dolog lehet, ha nem engedték a gyereket a közösségbe. Ki kaphatja meg ezt a betegséget és hogyan?
Ha tudsz róla bõvebbet is, akkor oszd meg velünk is, hogy ne kerülje el a figyelmünket!

Képzeljétek voltunk megint babaúszáson, és most a víz alatti apától anyának és fordítva átadást tanultuk. Elõször 2, majd 3 mp-ig kellett a víz alatt lassan odavinni a babát egymáshoz. Közben Daninak nyitva van a szeme! Kukucskál! Amikor pedig feljön a felszínre, akkor szedi a levegõt, de nem fuldokolva, hanem szép nyugodtan és pislog ezerrel. Annyira cuki! Aztán elkezd halandzsázni valamit, biztosan a víz alatti világot meséli el. Hamarosan csinálunk róla víz alatti képeket is. Nagyon élvezte, nem sírt, a következõ merülésnél pedig rötyögött is a merülés elõtt is és utána is. Amikor meg a felszínen kell játék után úszni, az meg egyszerûen zabálnivaló, ahogy a kis lábával és fenekével dolgozik! Hiába tiszta Mark Harris ez a gyerek!

Nekünk nem sikerült a mézes süti teteje, nem látszik semmi belõle, beitta a tészta. Ti hogyan csináltátok?

Én is náthás vagyok, infralámpázok, hogy kijöjjön a cucc, meg tüsszögök. Nagyon remélem Dani nem kapja meg. Bár úgy hallottam, hogy az anyatejes babák betegszenek meg a legenyhébben vagy egyáltalán nem, ha a családon végigmegy valami kórság. Gondolom védi az anyatej.

pusz
gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Kedves Gumicukor!

Az írás, amit ide másoltam, nem tõlem származik, hanem egy Betty nevû lánytól, aki több topikba (a szopisokba)feltette ezt az írást. Csak azért másoltam ide, mert kiváncsi voltam, hallottatok e már ilyenrõl. Tehát én azt a betegséget, amirõl ez a háromgyermekes anyuka ír ( Betty), s ami miatt a gyerköceit nem engedték oviba annyit tudok, mint ti.

Én az egyik Kismama számban olvastam az Eszterlánc alapítványról, ahol õk azt írták, hogy címközvetítést vállalnak, de a tej minõségéért nem vállalják a felelõsséget.

Látom a Kispapám is belekontárgodott ebbe a topikba!!!

Detti
detti
 
 


Sziasztok!
Most jöttem haza a suliból már csak egy vizsgám van hétfõn és utána már én is karácsonyozhatok.

Detti
Üdv. közöttünk, nagyon aranyos a kislányod.
A vérzéshez nem tudok hozzászólni mert én a szülés után még nem véreztem.

Kataa
Gratulálok a több tejcsihez.

Zsuzsa
Elõd jó korán ébred de azért a 8 óra alvás már nagyon jó.

Áfonya
A hajszárítót csak azért mondtam mert az egyik barátnõm kislányának nagy haja van és õk mindennap megszárítják amióta megszületett. (kb 3 perc)

Zsani
Nagyon jók lettek a talis képek. Juli az oltást , hogy viselte. (lehet, hogy már írtad csak még nem tartok ott)

Bera
Mi babakocsival csak a közelbe megyünk sétálni mert nekem is nagyon nehéz lenne emelgetni a jármüre és a nagyobb bevásárolást meg hétvégén csináljuk együtt a férjemmel, ha mégis jármüvel kell mennem akkor marad a kenguru.

Kata007
Neked nem nehéz kenguruba vinni Dórit mert már jó nagy a súlya. Én a Petra 5,5 kg-jától ki vagyok.

Ilke
Lili jobban van vagy még mindig egyfolytába eszik?
Nálunk szerencsére már valami rendszer kialakult. Tegnap is 21-kor aludt el és csak reggel 10-kor kelt. (közben volt 6-kor egy szopi). Így én is legalább kitudom pihenni magam.
Megnéztem a Liliröl az új képet, nagyon aranyos.

Áfonya
Vásárlás: Én úgy csinálom, hogy ha elmegyünk nagyobb bevásárlásra mint pl. a Cora akkor leveszem addig az overállját és így nem melegszik rá. Ha csak bemegyek a közértbe akkor csak lehúzom a zipzárt és kitakarom.

Viki
Képzeld el elutaztam a Petrával a Kálvin térre és már nem volt olyan naptár. Olyan ideges voltam mert olyan tortúra volt elmenni vele oda.
petra2
 
 


Helló!

TatacsiKép
Mi is együttalszunk a gyerekkel. Eddig baja még nem történt. Ez az egész nálunk nem a félelem miatt alakult igy, hanem azért, mert én elõbb alszom el éjjel a szopik alatt, mint a fiamKép Viszont, ha nyekken egyet, már fent is vagyok és úgy vettem észre, ha mellettem van akkor ugyanabban a pózban ébredek, mint amiben elaludtam...

Kata007

Küldöm a képet... nemsokáKép

Gumicukor!
De édes lehetet Dani-babaKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!
Kb. fél óra múlva kezdõdik az altatási hadmûvelet... Már most félek, hogy milyen sokat fog bömbölni szegénykémKép. Bár du. fél 4 óta nem aludt, talán lesz annyira fáradt, hogy hamar elaludjon. De mi lesz éjszaka, hogy nem fog szopizni???? A cicim bizti ki fog durranniKép.

Ma kikukucskált az elsõ fogaKépKépKép.

Gumicukor!
Teljesen kihûlt a mézeskalács mikor a mázat rátetted? Mert hidegnek kell lennie, különben elolvad a cukor.
Nálunk sajnos mindenki jó náthás lett, csk én nem. Úgy látszik, engem védett az anyatejKép.

Petra!
A vizsgádhoz sok sikert, aztán csak ünnepelj!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Petra!
Nagyon sajnálom, hogy potyára mentetek a naptárért. KépKépKép Mikor én voltam, nagy kartondobozból vette ki a pasi az üres naptárat (külön volt kék és piros betûs), akkor még tele volt. Úgy látszik, nagyobb volt a dömping, mint amire számított.

Képzeljétek, Levinél még se híre, se hamva nincs egyetlen fogacskának sem. És kicsit el vagyok keseredve, mert enni sem akar rendesen. Ez azt jelenti, hogy eleve nehéz a napi 5X-i etetést tartani, mert este legkésõbb 10-tõl reggel 8-ig alszik, így csak 14 óra van az etetésre. Elég rapszodikus a mennyiség, amit egy-egy etetésre megeszik, reggel a legtöbb, de az is max. 160. Szerintem ez elég kevés. Tudom, nem minden gyereknek egyforma az étvágya, de ezt azért túlzásnak érzem. Bár most egy kicsit beteg is volt (még rosszabb lett az étvágya), de egy hét alatt csak 20 grammot hízott.Kép
Na hétfõn úgyis visszük oltásra (agyhártyagyulladás elleni), majd megkérdezem a dokinénit. A férjem meg nyaggat, hogy biztos az a baj, hogy már mást is kellene adni a Levinek a tejcsin kívül.
És ráadásul még a lottón sem nyertünk. Bár a 6-os lottón van még esélyünk.KépKépKép
További jó készülõdést kívánok MINDENKINEK!
Viki és Levike
vikici
 
 


Sziasztok!

Panda!
Gratula a fogacskahoz!Kép

Detti!
Aaron most harom eves es allandoan mellettem aludt ejszaka es napközben az agyikojaban.Amikortol mar felnem kellett,hogy leesik barikadokat raktam az agy melle es egy idö utan atszoktattam a kisagyba ami direkt az en agyam mellett volt: matrac a matrac mellett.Igy szinte az agyamban aludt mindig.DE amikor azt irom, hogy szoktattam,nem hosszadalmas siros ejszakakra emlekszem - tök lazan ment.Talan mert mar tudta, hogyha szüksege van ram, ugyis ott vagyok mellete.
Es nalunk nagyon jol atszokott a kisagyaba egy evvel ezelött - ket evesen.A masik szobaba.(Egy par nappal azelött,hogy megvettük volna a kisagyat megkerdeztem,mit szolna hozza,ha sajat agya lenne a masik szbaban es elmeseltem,hogy ha akar es kell mindig hivhat,ugyis meghallom.Mar elsö ejszaka ott aludt.Meg most is hiv,nem szall ki az agyabol,csak szol: anyuuuuu, pisi! vagy anyuuuu betakarozni! vagy :anyuuuuuu inni!Tehat ugralas van,de nem jar at egyaltalan a mi agyunkba.Azota is ugrom szinte nyomban,ha hiv,bar mar meg tudom allapitani,hogy tenyleg kell-e menjek.)
Szoval szerintem semmi rossz nincs abban,ha az agyatokban alszik!
Es most van Rebecca, aki hetfön lesz öt honapos,ö is napközben az agyaban es ajszaka köztünk vagy mellettem alszik.Attol függöen,hogy melyik cici volt soron.


Most ennyit irok,bocs a többiektöl,hogy mashoz hozza sem szolok,de e par sor megirasahoz is majdnem ket ora kellett, mert Rebi közben felebredt stb...

Es megegyszer boldog karacsonyt,holnap reggel elutazunk harom napraKép!
Kryss&Rebecca

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Jo reggelt
Panda
gratulálok a fogacskához Kép

Alvás:
nálunk mindig is a kiságyába aludt csak reggel teszük a mi agyunkba a kiságya viszont pont a miágyunk végébe van hogy meghaljuk ha sír Kép

Pusz Csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy ismét eltûntem, de Melissa sajnos átesett az elsõ betegségen.
Háát...harmadik babás létemre szörnyen bepánikoltam...
39,4 fokos láza volt csütörtökön és hasmenése...
a kis popsija nagyon kipirosodott...
a legrosszabb az volt, hogy rettegtem nehogy kiszáradjon, mert SEMMILYEN folyadékot nem volt hajlandó elfogadni a tápszeren kívül, arra meg azt mondta a dokinéni, hogy lehetõleg hanyagoljuk, mert nem fog megszûnni a hasmenés...

pénteken vissza kellett menni, hogy írjon fel egy olyan tápszert ami hasmenéses babának is jó...
felírta a Humana Baby fit-et, és "diétáztattam" sárgarépa-burgonyával, és szerencsére péntek estétõl már normálisabb a kakija, és a láz is elmúlt kopp-kopp...

úgy féltem, hogy beteg lesz Karácsonykor...

Kata, Drága Virtuális Barátnõm!!!Kép

Igen, megkaptam a gyönyörû képeket Dóriról, ooolyan ÉDES!!!
és tiszta apja Õ is, akárcsak Melissa...Kép
Ígérem, még ma válaszolok, és küldök képeket is!!!!KépKépKép

Sasha, Kishúgom!!!KépKépKép

Kérésed parancs, máris feltettem egy képet a profilba Melissáról, éppen jóllakottan / ilyenkor nagyon vidám /
nyuvasztja Geronimo cicát...
érdekes, a kölyökcicák imádják Õt, és még azt is tûrik, ha idõnként belekapaszkodik a bundájukba...
biztos érzik, hogy Õ is "kölyök"...Kép

Ilke!Kép

Megnéztem a Tündérkédet, GYÖNYÖRÛ!!!KépKépKép
Látom, Õ is imádja a "rágható" mesekönyvet, Melissának is az a kedvence...

Beszti!Kép

Köszönöm szépen, hogy felvettél a táblázatba!Kép

Áfonya!Kép

Igyekszem gyakrabban jönni, de mostanában rettentõen el voltam havazva...Kép
de azért jövõre a talit is összehozzuk!
már meséltem Melissának RékárólKépKépKép

Zsuzsi!KépKépKép

Teljesen igazad van, minden tiszteletem azoké az anyukáké,
akik ilyen lelkiismeretesen gondolnak más babákra is...
hiszem, hogy Melissa azért nem volt beteg 7,5 hónapos koráig, mert addig rendszeresen kaptuk az anyatejet...
persze mi isszoroskapcsolatban álltunk/állunk a másik anyukával, Õ is olyan lelkiismeretes, mint Te...KépKépKép

kérlek ne bántódj meg, azok a srok biztos nem Neked szóltak...Kép

azért valóban óvatosnak kell lenni, mert nekünk mesélte a gyerekorvosunk / Õ egyébként nem ellenezte, hogy hozzuk a tejet /, hogy volt a praxisában olyan eset, amikor a tejadó anya felhívta a rászoruló baba szüleit, hogy az x hónap x napján fejt tejet ne használja fel, mert valószínû, hogy dauervíz! került bele...

azért szerencsére ez ritka eset...

Puszi: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Beszti,
bekerülhetnék én is a táblázatba? Brokkoli, Bp, 27 év, Zsófi baba, szerdán lesz 3 hetes, szül.ideje:2002. december 4.,

Lányok,
ugye normális, hogy leányzóm úgy eszik, hogy már 4100 gramm a súlya, ahhoz képest, hogy 3500 grammal született? úgy eszik hogy csakna....
ma éjszaka este 11-tõl reggel 5 -ig aludt,

ti hogy fektetitek a babócáitokat? hason, hanyatt, mert én így is úgy is

na megyek, mert ébredezik, jön a szopi

üdvi
Brokkoli és a majdnem 3 hetes Zsófi
brokkoli
 
 


Szia Brokkoli!
Szerintem az a jó, ha így is meg úgy is fekteted. Én éjszaka volt, hogy oldalt fektettema Levit (volt ilyen "bölcsõpárnánk" vagy mi, nekünk bevált, bár már rég nem használjuk). Most éjszaka kizárólag hason alszik, ezért napközben hanyatt fekve teszem le. De így nem is alszik olyan sokat egyhuzamban.
A hízásán ne izgulj, anyatejtõl nem szoktak elhízni a babák.
Szia: Viki
vikici
 
 


Most néztem a profilodat, hátha van benne új kép (utoljára csak az utolsó pocakos képedet láttam), nagyon aranyos a Zsófi-baba, és micsoda haja van!KépKépKép
Viki
vikici
 
 


Csics, Kryss!
Kösz a gratulációt, mára kibújt a második fogKépKépKépKép!

Ádám tegnap 32 perc sírás után elaludt. Én éjjel 2-kor keltem elõször a sírására. Csodálkoztam, hogy több, mint 4 órát aludt egyhuzamban. Picit több, mint 10 perc kellett a visszaalváshoz. Utána 3-kor újra ébresztõ, 4 perc alatt visszaaludt. 4 után olyan hamar elaludt, hogy ki sem értem hozzá. 6-kor pedig nem is sírt hangosan, csak nyöszörgött egy kicsit. De nem aludt el, ezért megszoptattam, gondoltam, éhes. Úgy tapadt a cicire, mint egy piócaKép. Pillanatok alatt kiszívta az egészet. Nem aludt teljesen, mikor visszatettem az ágyába, de nem sírt, hanem morgott egyet, és elaludt.
Reggel meséltem a férjemnek az éjszakai élményeket, de õ kiegészítette... Ugynis a babó fél 12 körül is felkelt, sírt vagy fél órát, mire elaludt. Utána egy óra múlva ugyanez történt, Apa ment be hozzá. Ilyen még sosem történt velem, hogy nem ébredtem fel a sírására! Fõleg kétszer egymás után... Úgy látszik, nem elaludtam, mikor lefeküdtem, hanem elájultam. Lehet, hogy picit ki voltam merülve az elmúlt hónapok miatt????
Ja, azt nem is írtam, hogy a "tanulás" idejére kiköltöztettük Ádámot az ebédlõbe. Más lehetõség nem volt, hiszen az egyetlen szobában mi alszunk...
Már kíváncsi vagyok a mai éjszakára. Érdekes, nem is volt olyan szörnyû hallgatni a sírást. Valahogy tudtam, hogy az õ érdekeit is szolgálja az alvás. Mint mikor gyógyszert ad az ember a síró gyereknek: sajnálod, de muszáj.

Viki!
Ádám is csak szopik még (12-én volt 6 hónapos), én már gondolkodom, hogy kipróbáljunk valamit. Mondjuk, tegnap kortyolt egy jót a fürdõvízbõlKép, de én valami komolyabbra gondoltam.

Brokkoli!
Teljesen normális, hogy Zsófi sokat eszik. Ádám, miután hazajöttünk a kórházból, és igazán beindult a tejem, 3 hét alatt 1,2 kg-t hízott. Õ általában hason alszik már egész kicsi kora óta. Háton állandóan "repkedett", és mindig felébredt. Csak babakocsiban alszik háton, meg amikor véletlenül magától elalszik a kiságyban. (Ez nagyon ritka.)

Én már annnnnyira karácsonyoznék!!!!!! Mint mikor gyerek voltam, úgy várom! Lehet, hogy Ti ragasztottátok rám ezt a hangulatot?

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Lányok, én jól elmaradtam, de most nem volt net, igy vissza tudtam olvasni.

Forti: a vasárnapi séta kiesett, mert csak most olvastam amit ritál. És ma az apája vitte le Julust, mert én föltöttkáposztát). Egyébként mi a 34-ben lakunk (a Smatchhoz van közel). Az ünnepek után v. a két ünnep között talizhatunk, ha akarod Kép A gyerekeink tényleg majdnem egyidösek Kép

ilke: gratula a tejtesó-tartáshoz KépKép

Altatás: Juli éjjel kezdettöl fogva jól aludt, elöször a szopikor aludt be, aztán ha az ágyba letettem, akkor is jó volt neki. Én sose ugráltam hozzá azonnal (nem vagyok egy fitt-mama ugyibár), mindig megvártam, hogy tényleg engem akar-e v. csak picit megébredt, és nyüsznyüszöl. Ha engem akart, akkor mentem és ettünk, ha csak nyüsznyüsz volt, akkor pár perc múlva aludt tovább. Mostmár "az elején" megismerem, hogy mikor kellek én, és mikor nem. Kb. 3-4 hete ö is elkezdte a morgás-nyekergés-nyüglödést minden elalváskor. Elöször még azt hittem, hogy valami baja van, de aztán rájöttem, hogy ez olyan "aludniakarooooooook" nyögés. Nekem nincs kialakult taktikám, vagy inkább az a taktikám, hogy a jóéjtpuszi után elköszönök töle, megsimogatom, kicsit még vele maradok, és ilyenkor ált. elalszik (persze ilyenkor már biztos vagyok benne, hogy nem éhes, tiszta a pelusa, stb.). Van olyan is, hogy szopi közben/tápi közben olyan álmos, hogy már ott kezdi a méltatlankodást. Ilyenkor ált. már egy kortyot se lehet belediktálni, hanem vergödik, rúgja ki magát a kezemböl, stb. De még ekkor is van hogy mikor ágyat ér, akkor kis morgás után alvás van. DE szokott olyan is lenni, hogy semmi se használ, és már nem jut semmi eszembe, csak zeng a fülem a kiabálástól, ilyenkor simán otthagyom, és 2-3 perc (tényleg ennyi, a b.nöm a múltkor csodálkozott is) múlva már alszik is, vagy legalábbis félálomba kerül. Mindig vissza szoktam menni, és ilyenkor megsimogatom, és elköszönök töle még egyszer.

Bölcsöhalál: nekünk is van légzésfigyelönk, mert Juli kezdettöl hason alszik. Eddig még soha nem riasztott élesben (csak akkor, ha lemászott róla a csajszi), de én akkor vagyok nyugodt, ha be van kapcsolva (csak éjjel használjuk).

Csics: én sem csinálok nagy gondot a rendrakásból. Pont mondtam a férjemnek, hogy ha valaki igazán jó ajándékot akart volna nekem adni, akkor azt kértem volna, hogy takaritsa ki a lakást. Ez nem olyan drága, mint a sok felesleges ajándék, mégis ezerszer jobban örültem volna.

Detti: ez a campylos sztori nagyon durva...
zsani
 
 


Kedves Zsuzsa, Kedves Gumicukor!
Minden tiszteletem azoké az anyukáké, akik saját testükben termelõdött eszivel segítik mások porontyait. Nagyon örülök, hogy vannak ilyen anyukák. Nem azért másoltam ide annak az anyukának az írását, mert bárkit is meg akartam bántani, vagy azt akartam, hogy na lám-lám milyen butaság anyatejet adni és kapni. Sõt! A célom inkább az volt (mivel e témában én tudatlan vagyok, nem adtam le anyatejet), hogy aki ad le anyatejet, megnyugtassa azokat az anyukákat, akik szeretnének anyatejet venni, de hallanak hasonló elrettentõ dolgokat.
Én mégegyszer nagyon õszintén szeretnék tõletek elnézést kérni, ha ez Nektek rosszul esett, s szeretném, ha arról az írásról, amit az az anyuka nagyon sok topikba feltett, nem is ejtenénk szót. Nagyon megbántam, hogy idemásoltam, csak annyira ledöbbentem, hogy elõbb cselekedtem, mint gondolkodtam! BocsánatKép

Lányok!
Mit kell akkor tenni, ha a babu a gyümölcslére való szoktatáskor híg kakit kezd produkálni? Hány nap szünetet kell tartani, s mivel próbálkozzak legközelebb? Darabos péppel még nem szeretnék!

Kedves Panda!
Ma mi is megvettük elsõ közös karácsonyfánkat (cserepest), s legszívesebben már ma feldíszítenémKép

Kedves Brokkoli!
Lorkát amikor hazahoztuk 3850 gramm volt. Három hét múlva 4400 g. És nem kövér babu, hanem nagyon formás. Lorka sajnos tápszeres babu. Három hetesen napi 550-650 ml tápszert(napi 7-8x) és 20-60 ml anyatejet kapott. Plusz még 50-60 ml teát. 5 hetesen 4850g, 7 hetesen 5400 g, 9 hetesen 5600 g, 14 hetesen 6390g súlyú. Tegnap volt 16 hetes. Szerintem a babud teljesen normálisan fejlõdik.

Sziasztok: detti
detti
 
 


Sziasztok,

Azert latom mindenki be –benez megy a ngy keszulodes kozepette is KépKépKép
Mi mar feldiszitettuk a karacsonyfat csupa aranyan pompazik es isteni jo az illata.
Ma Alex megint nem nagyon akart enni,persze 4 nap kak nelnkul amugy is megviseli,de szerencsere csinalt egy jo nagy ajandekocsomagot az elobb .
Kép
Visznot ma delutan elkezdett kohicselni kb 20* kohogott eddig.Szerintetek vigyem orvoshoz???Bar amikor szerdan latta a doki meg ne mondta hogy beteg lenne.Ja igen es erre adnak gyogyit vagy magatol is elmulik???bocsi a hulye kerdesekert de ez eloszor fordul elo velem es aggodos anyuka leven mindent felfujok ugye.

Panda,
Gratula az elso foghoz!!!
Hat igen velem is elofordult mar hogy nem ebredtem fel a sirasara,meg jo hogy apa igen.Ez azert van mert igy is egesz nap keszenletben allunk testileg lelkileg..JJJ
Viki,
A tesom gyerekeinek is keson jottek a fogak az atlaghoz kepest,Ok is azon a heten szulettek mint Levike,ugyhogy ne aggodj!!!

Brokkoli,
Zsofi nagyon helyes baba!Mi ejszaka haton vagy oldalt fektetjuk nappal meg vegyesen.A hason fekves azert fontos merti gy erosodik a nyaka az emelgetestol.Ne izgulj az elejen hiznak ezerrel aztan ez majd lelassul.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Kivagyok, mint egy loKép Penteken voltam munkahelyi buliban, vegre kitancoltam magam, gyerkochoz se kellett hazarohanni, ejfel utan ertem haza. Aztan persze fejes, hogy a gyerek ne legyen szalonspicces mar kora reggel. Eleg macera volt, mivel mar regota nem fejek, ezt kihagytam volna szivesen. De megerteKép
Szombat reggel persze gyerkoc nem volt tekintettel anyga almossagara, kelni kellett. Na azt az izomlazat, alig birtam moccanniKép Aztan nyakamba vettem a varost, ajandekok beszerzese celjabol. Es utana este 7-kor meg atmentem a Hugomekhoz, naluk van otthon szines nyomtato, ejfelre ertem haza. Reka elaludt mar. Persze ruhastulKép Igy atoltozes, kis szopi, egykor "mar" aludtam is. Jovo evi naptart nyomtattam, ezt Anyumek kapjak ajandekba, minden honapon egy-egy Reka-kep van, szerintem ennek fognak a legjobban orulniKép
Ma csak a varosba mentem reggelKép Naptart fuzetni, emg elmaradt ajandekokat beszerezni, aztan rohanas haza, mert 2-re vendegek jottek. Most mentek el, Apa tescoba ment kajaert, gyerkoc alszik, en meg vegre pihizekKép

Alvas: en kezdetektol /elso 2 ejszakat kiveve/ kulon szobaban altatom ejjel Rekat. Mert: en nem tudok nyugodtan aludni, ha ott van mellettem, ad1 minden mozdulatara megriadtam, ad2 allandoan bennem volt, nehogy rafekudjek, moccanni se mertem almomban /aptyat parszor orrbavertem mar a par egyutt toltott ej alatt, persze veletlenul;)/ ad3 aptya is forgolodos, o sem aludt jol, es a gyerek... hat az aztan az igazan orokmozgo, rendszeresen fejjel lefele ebredt. Most mar "csak" keresztbefordul, de csak azert nem fordul meg, mert nem fer elKép
Szoval nekunk ez valt be, igy mindannyian jol alszunk, kipihenjuk magunkat. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem lenne jo egyutt szuszogni a babaval, csak felhotlenul nekem nem megy. Szerintem ugyis mindenki azt valasztja, ami neki jo, nem az elvek dontenek ugyseKép

Detti,
a gyumolcslevek hatasarol itt Agci tablazata:

Hipp gyümölcslevek (3 hónaptól): széklethatás
c-vitamin vegyes gyümölcslé normalizáló
alma-szõlõ-meggy nektár c-vitaminnal normalizáló
alma sárgabarackkal normalizáló
alma-szõlõ gyümölcslé normalizáló
alma-marakuja-narancs gyümölcslé lazító
sárgarépa-ananász-narancs c-vitaminnal normalizáló
alma-narancs-banán c-vitaminnal lazító
színtiszta sárgarépa ital szilárdító
õszibarack-ananász nektár lazító
sárgabarack ital normalizáló
sütõtök-alma nektár normalizáló
multivitamin vegyes gyümölcslé (7hótól) normalizáló

En ellene vagyok az ivoleveknek, eddig nem talaltam olyat, amiben ne lett volna cukor /mondjuk olyan veszettul nem is kerestem, ez teny/. Igyon forralt vizet, ha szomjas. Nagyon nem tetszenek azok a gyerekek, akiknek egesz nap szajaban log az edes lottyos cumisuveg, a fogaknak sem sem tesz jot, tuti. Tudom, hogy Ti meg nem isztok egesz nap, de ez sokszor odavezet, gyakran kenyelmi okokbol.
Ha azert kezded meg a hozzataplalast, mert bevallasod szerint 1, keves mar a tapszer a gyereknek vagy 2, mert felsz, hogy elfogy a tejed es nem tudsz mit adni neki, mert nem fogadja el, szoval ezek egyike sem indokolja az ital ilyeten formajat, mert ez egyikre sem megoldas.
Ja, es kihagytam az arakat, harmadik erv az italok ellen. Ha raszokik, egesz szep kis penzt tud elnyelni naponta. Abbol inkabb vennek neki valami mastKép
Nade ezt is anyaja valogatja, ez csak az en velemenyem. Ha mindenkepp itatni akarod, szerintem varj par napot es valassz valamelyik nem lazito-hatasubol, es ha az sem jo, akkor tuti igy jelzi a szervezete, hogy meg nem alkalmas az ilyenfajta kajara. Nem kesel le semmirol, lesz ideje annak a gyereknek meg 80 evig ilyeneket inniKép

Holnap meg egyedul leszek, de aztan utanaKép Megegyeztunk Apajaval, O nem foz unnepek alatt /csak nagyon egyszeru, tepsis kajakat/, en meg nem sutok tobb sutit, anyuektol ugyis kapunk eleget. PihenuuuunkKép
Volt mar valaki szankozni a babajaval? MEkkora kortol lehet veluk menni? Ha meg nem tud ulni, de Aptya elbir kettonket is /meg a szanko isKép/, akkor lehet?

Sheila,
megneztem Melissat a kepen, szep kislany. Ha nem mondod, hogy elo cica van ott, eszre se veszem a sok jatek koztKép A jovo evi talit meg megszervezzuk. bera, jossz?Kép

Zsani,
Teged is meglestelek, latom Julit is neha jobban erdekli a vilag /beleertve Teged is/, mint a kajcsiKép

Na, hagyok helyet nektek is.

-Afonya
afonya
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: