Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

A szabim miatt csak most jöttem hozzátok és visszaolvastam az elmaradásaimat.

Barbara
Nagyon egyszerű a kamillá-canestenes kúra: leforrázod a kamillát és vattával tapicskolsz ott ahol kell és utána hagyod megszáradni, majd bekened canestennel. De úgy is lehet, hogy a filteres kamillát beáztatod és magával a filterrel kenegeted, száradás és canesten. Nagyon jó a kamilla, mert fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő. Ja, és amikor csak mód van rá, akkor intim mosóval fürdés és utána kenegetés.
Enikőnek igaza van, a natúr joghurtos kúra is nagyon-nagyon jó!!!

Anett
A doki mondta a kúrát, hogy ezt csináljam és nem én találtam ki. Ha nem javult volna akkor kellett volna a kúp talán, de ő garantálja,hogy 3 nap alatt elmúlik. Hát így is lett. És azóta sincs semmi bajom.

Egyébként mindenki jól van? Hogy bírjátok a meleget? Valakinek már látszik a hasán, hogy babucis. Nekem ma fedezték fel olyanok akiknek még nem mondtam el. Furcsa a helyzett, mert látszólagosan látni, hogy fogytam (igaz már 3,5 kg-nál tartok) de a pocim meg tegnap óta indult be nagyon a nővésben.

Na, megyek dolgozni még jövök...
Puszi: Márti (13+5)
hajdum
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jártam erre.
Mire elolvastam amit mindegyikőtök írt, hát nem semmi, termeltetek rendesen.
Egynek örülök, hogy mindenki jól van, hála az égnek.

Szia Barátnőm!

Hogy vagy?
Végre már tudok írni, kicsit idegesítő volt a tegnapi napom, de most már nyugodtabb vagyok.
Mondtam Gyurinak Törekit, olyan semleges volt a válasza, kérdeztem van e valami baja, de azt mondta, hogy igazából ő már beleélte magát, hogy megy a Budával csempézni, gondolom túl akart lenni rajta.
Hát meglátjuk, de mondtam neki, hogy ha nincs kedve menni Törekibe akkor menjünk át este, arra azt mondta, hogy oké. Hát meglátjuk, hogy melyik jön be. Inkább csak nyűgös és fáradt volt, hazaért kilenc órára, hogy ő nagyon éhes, még jó, hogy kész lett addigra a kaja.
Jól bekajált meg még mára én is vittem a melóba, meg ő is.
Tegnap örültem nagyon, hogy a doki jókat mondott.
Ma felhívom a Kórházat, hogy mikor mehetek, csütörtökön, vagy pénteken AFP-re?
Kispocak hála az égnek jól viselkedik, képzeld Pálfalvi azt mondta, hogy szerinte az ultrahangkép alapján kisfiú lesz.
Hát meglátjuk, de szerintem is, szóval Teller Tamás lesz.
A kislányon még mindig gondolkodom, nem tetszik igazából annyira az Enikő, inkább tetszik a Teller Bernadett, vagy Teller Diána, Teller Edina, Teller Réka, Teller Vivien, Teller Mercedes.
Hát de Gyurinak egyik sem, talán még a Dia vagy a Bernadett, szóval, nem lesz egyszerű.
Úgy döntöttem, hogy meg fogom venni az utónév könyvet, és akkor talán abból már okosabbak leszünk.
Képzeld bátyám párja tudod az Edina, na az ő Öccsének a barátnője a Csilla is terhes 8 hetes.
23 éves a lányka a Zsolti meg 26-27 körül, megyünk esküvőre, szept. 18-án szombaton.
Hát annyiból nem örülök neki, hogy akkor én már 7 hónapos leszek, nagy pocakkal egy esküvőn és akkor még meleg szokott lenni, hát nem nagy kedvem van hozzá, de nagyon örülök nekik tényleg, csak megint ruhát kell vennem és azt sem tudom, hogy milyen legyen, arra gondoltam, hogy talán ilyen kis tunikát vajszínben, hozzá szoknyával felsliccelve oldalt, kis világos szandival.
Meg valami felsőt viszek hozzá. Egy gonddal több, mert ajándék ugye, pénz már megint.
Inkább már megvenném magamnak a cuccokat amik kellenek, meg a babának, még arra is félre kell tenni pénzt.
Nem lesz egyszerű, csak azon filózom, hogy mikor menjek el vásárolni.
Veled minden rendben?
Mikor mész 18. hetes ultrahangra?
Viszel kazit? Én igen, engem nem érdekel, hogy mennyi, de én már nem megyek el azért máshová, hogy olcsóbb legyen, úgy szeretném megmutatni a családnak. Szerintem ez mindent megér.
Egy örök emlék.
Jó lenne sokat dumcsizni, meg jókat főzni.
Kicsit elkapott az allergia, de egyébként lemennék azért Törekibe, jó lenne.
De az is jó lenne, ha az idő is nekünk kedvezne.
Szerintem inkább Gyuri most megint nem tudja, hogy hol áll a feje.
Tudod ő is csinálná a küszöböt otthon, meg a reluxákat, szóval sok minden van hátra, és izazából az bosszantja, hogy nincs ideje még arra sem, hogy egy jót sörözzön Tomival, mert egyfolytában jár az agya a munkáján, meg a babán, meg inkább az anyagiakon. Én már mondtam neki, hogy egyszer ebbe fog beleőrülni, hogy mindenen rágódik, főleg a pénzen.
Én ebbe bele sem gondolok minek, úgy sem lesz több, akkor meg mit erőlködjek, el kell fogadni ami van és abból kell gazdálkodni, mondtam én az uramnak, eszünk nehezebb időkben zsíros kenyeret, és majd lesz jobb.
De azért nem ilyen rossz a helyzet, csak Gyuri mindent túldramatizál.
No lassan abbahagyom, eleget dumáltam már megint, most TE JÖSSZ!
Írj.
Pusza: ANDI
tandi
 
 


Szia Hajdum!

Tegnap óta már én is csinálom a kúrát reggel-este mosogatom a mosogatni valót, utána canesten. Már most látszik javulás. Remélem tartós lesz! Ha nem, akkor bárhol lehet kamillát főzni, tehát nem gond még esetleg nyaralás közben sem. Örülök, hogy ezt ajánlottad, mert nem nagyon akartam semmi gyógyszert használni.

Nem tudjátok mennyi idő alatt van AFP-nek eredménye? Pénteken voltam és nagyon izgulok, hogy mi van! Lehet,hogy ma felhívom a dokinőmet!

Nekem már egyre jobban látszik a pocakom. Igaz már itt az ideje 16+5. Pont most gondoltam rá, hogy megyek veszek magamnak valami gatyát, mert már csak két halásznadrágom jó. Nem tudjátok a C&A-ban milyen a kínálat? Lufikáim is növögetnek, ezért egy kismama melltartóra is beruházok a héten.

Pusza
Barbara
babar
 
 

 
 

Szia Babar! Kép
Én tegnap voltam AFP vérvételen, és azt mondták, 1 hét múlva lesz eredmény.A Schöpf-Méreiben.
Babóca
babóca
 
 


Szia Babar!
Én úgy tudom,hogy az Istvánban 10 nap alatt van
kész.

Barátnőm!
Azt mondták reggel a TV-ben,hogy szombaton 32 fok
lesz.Ha nem akartok,akkor nem megyünk.
Ha Gyuri nem tud jönni a jövő héten az se baj.
Tamás is ki van akadva Budán.Tegnap olyan ideges
volt,hogy azt mondta,inkáb fizet a mesternek és csinálja meg a csempézést is.Nem lehet Budára
számitani.Csak azt nem értem miért csinálja ezt
Tamással?!Ő mindig segit neki,ha pénzre van szüksége.Kép

14.én megyek UH-ra.Még nem tudom viszek-e kazit.
Nem a pénz miatt.Timi azt mondta,hogy pár hét
múlva nem fogom tudni mi micsoda a képen.

Szerintem nekünk lány lesz.Kép
Lehet,hogy nászasszonyok leszünk???KépKépKép
Szombaton igy is úgy is találkozunk.Ok?
Puszi,Dia 16+6KépKép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni, ma töltöm be a 16. hetet, Schöpf-Méreiben fogok szülni (abba a topicba is írogatok néha, onnan tudom, hogy van ez a téma is), 26 éves vagyok, Budapesten élek (Pécsett születtem).
Remélem mindenki jól van, és jól bírjátok a nagy meleget!
Rumpusz
rumpusz
 
 


Sziasztok!
Még nem tudtam bejelentkezni hozzátok, de rendszeresen olvaslak benneteket.
Január 11-re várom a második babámat, már van egy kislányom aki két éves múlt.
Kérdeztétek,hogy volt-e valaki 12 hetesen 3D ultrahangon. Mivel én már 33 éves vagyok, így a növekvő kockázat miatt elmentem egy 3D ultrahangra. Annyiban speciálisabb a kórházinál, hogy fél órát nézegetnek, méricskérlnek, a tarkóredőt háromszor is mérik különböző helyzetekben és az összes eredményt leküldik Szegedre, ahol számolnak belőle egy valódi kockázatot a 21-es, a 13-as és 18-as triszómiára (kromószóma). Az alapkockázatot az életkor és az esetleges előzmények alapján adják meg, ez módosul a már említett személyre számított valódi kockázattal.
A 16. héten is csinálnak genetikai uh-t szerintem akit megnyugtat, annak érdemes megcsináltatni.
A lányommal a 30. hét körül voltam, az már csak egy jó mozizás, illetve olynokat tudnak megnézni ami a 2D-n nem látható, pl. nyúlszáj stb.
Remélem tudtam segíteni, mindenkinek kellemes babavárást kívánok.
kire
 
 


Rumpusz: Szióka Kép Első baba?

Kire: Üdv Kép Hol voltál 3D uh-án? Mikor volt a kislányod 2. szülinapja? Gratu pocaklakóhoz! Ez a 3D uh felkeltette az érdeklődésemet! Tök jó, hogy ilyen sok mindent ki tudnak szűrni!
Kellemes babavárást!
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Megvolt az esküvőnk, szuper voltKép
pocaklakó is éltezte, kivéve a menyasszonytáncot...Kép
egyébként nem tudjátok, baj, ha az AFP-re
16+2naposan megyek?
Rumpusz!Ugyanannyi idős terhesek vagyunk napra pontosan, és ugyanott fogunk szülniKépKép, neked látszik már a pocód, hány kiló +?, és rosszullétek?és ki az orvosod?
esztyx
 
 


Szia Kismama Barátosném!

Szóval minden rendben van nálad hála az égnek, nos most bezséltem Gyurival, biztos hogy megy hozzátok segíteni, mert szereti Tomit, jókat tudnak hülyülni, Budán egy kissé ő is ki van akadva, nagyon szeleburdi az a srác, olyan szétszórt, meg kivagyok azon, hogy a feleségét nem tiszteli és hát ugye ott van Bernadett a kislánya. Teljesen le vagyok döbbenve. De ki érti ezt? Balaton még kérdőjel, Gyuri azt mondta, hogy ha nekem van kedvem menni, akkor megyünk, szerintem jó idő lesz, azért is kéne most menni, mert most még annyira nem gáz a parlagfű virágzás, meg már ezer éve nem voltunk sehol együtt.
Arra gondoltam, hogy megfőzök pénteken, csinálok dagadót töltve, van karaj azt kirántom, olyan 6 szelet körül lesz, van darált hús lehet egy milánóit, meg kitalálok még valamit. Kenyeret viszünk 2 kg-ot, meg zsömit, vagy kiflit, vajat, sört, üdítőt, főleg colát, hogy nehogy elájuljunk.
Nagyjából szerintem ennyi, hűtőládánk van, abba beledobjuk és kész is. MEhetünk. Nem igaz?
Berakunk mindenféle gyógyszert, meg ami kell, osztán irány Töreki. Jó lenne, de még kiderül, hogy mire jutok az urammal. Semmi gond, mert ha nem megyünk le, akkor meg átmegyünk hozzátok, szombaton este.
Nos holnap megyek AFP-re, kíváncsi vagyok. Nem tudom milyen lesz nálam mindig szarakodnak, hogy levegyék a vért. Előtte tiszta ideg vagyok, de amikor már veszik és folyik akkor már nem érdekekel. Csak amíg kínoznak, na hát az kész, rezzenéstelen arccal szoktam ülni, sőt még mosolygok is közben, csak ha tudnák, hogy miket gondolom, szűz anyám, hát jobb ha nem tudják.
No jó, akkor majd még írjunk.
Puszika: ANDI
tandi
 
 


Szia Esztyx!

Gratulálok asszonyság! Kép
Nekünk 3 éve volt az esküvőnk és egész életemben ott buliztam a legjobbat. Igaz majdnem egy évig szerveztük, de ott már semmivel nem kellett foglalkoznom. Egyszerűen szuper volt! Szerintem fontos, hogy az egyik legszebb emlékedként maradjon meg!
A 16+2 pont jó. Én 16+1 voltam, mikor mentem. Az a lényeg, hogy a betöltött 16.héten menjél, tehát amíg nem vagy 17+0 addig belefér a dolog. Nekem úgy volt, hogy nem biztos elég lesz-e a vérem és mondta a doki, hogy 17+0-ig simán le lehet venni.
babar
 
 


Dia!

Azt elfelejtettem írni, hogy ha nászasszonyok lennénk, én kiugranék a bőrömből, mert tudnám, hogy jó családban lenne a kisfiam, meg a te kislányod is. Hát de röhögnék ha ez is bejönne.
De ahhoz, hogy ez így összejöjjön, sűrűn kell találkoznunk, hogy minél többet együtt legyenek, valószínűleg oviba nem fognak együtt lenni, meg suliban sem, de remélem mindkét gyerek ha nagyobb lesz felfedezi a másikban a szépséget.
Nagyon élvezném, lelenne a gond.
Természetesen majd még a kislányommal lesznek feladataim, persze ha a második kislány lesz, de nagyon remélem, mert a fiamtól annyira nem tartok nőügyekben, de a kislány gyermekkel ilyen téren rettegek.
Majd meglátjuk, remélem tanultatni is jól fogom a megfelelő suliban, valami nagyon jó szakma kellene majd. De hát tiszta hülye vagyok, hogy így előre megyek az időben, még meg is kell szülni, meg fel kell nevelni.
Azon gondolkodtam, hogy ha nagyobbak lesznek majd a gyerekek, el kell adnunk ezt a lakást, mert négyen már igen szűkös lesz, főleg, ha felnőnek, ha csak nem beköltözök Gyurival a Nappaliba.
De igazából, el akarom adni, és egy kertes szép kis házban laknék szívem szerint.
No jók legyetek.
szió: ANDI
tandi
 
 


Dia!
Még valamit akartam kérdezni!
Miért írod, hogy 16+6, nekem meg hogy lehet akkor pont most a 16-ik hét, ha jövőhéten leszel 18 hetes, akkor nem 16+1, tehát most vagy 17 hetes.
Vagy mi a túrót jelent ez, mert amit írsz a szerint 22 hetes terhesnek kellene lenned.
Vagy nem értem. Lehet, hogy hülye vagyok.
Nekem úgy jönne ki, hogy 15+4, tehát 16 hetes terhes.
Na majd ezt fejtsd ki nekem, hogy megértsem.
PUsza
tandi
 
 


Sziasztok!

Esztyx! Sok boldogságot nektek!!! Nekünk az idén már a 7.házassági évfordulónk lesz.
Egyébként én is csak kb. a 16+4 vagy 5 napon tudok menni az AFP-re, de azt mondta a doki, hogy nem gond.

Holnap megyek 12 hetes uh-ra már nagyon várom. Már tegnap azt hittem, hogy ma lesz csütörtök, aztán persze ma jött a csalódás hogy még csak szerda van.

Marica!
Módosítsd légyszi a névnél a Szabinát Rékára, mert apuci rájött, hogy az nagyon tetszik neki. A Petra az marad. Elég nagy gondba leszünk, ha fiú lesz, mert egyszerüen nincs név ami mind a kettőnknek tetszik.

Puszi mindenkinek!

Sys
sys
 
 


Esztyx, Sys, a 16+2 és a 16+4 (vagy 5) is tökéletes időpont az AFP-re. Kép
Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Liv!

Köszi! Hiába mond bármit az orvos azért az ember csak aggódik valamin. Érdekes én valahogy most sokkal jobban aggódom mint az első gyereknél. Nem tudom miért lehet ez.

Sys
sys
 
 


Sziasztok!

Esztyx gratulálok és sok boldogságot.
Nekünk Március 20-án volt az esküvőnk és az is jó buli volt.

Holnap megyek ismét UH-ra mert a múlt héten azt mondták, hogy a baba még nincs 12 hetes a BPD 18 mm, és aludt a drága olyan aranyos volt.
Megyek nyaki redő mérésre, így most megint láthatom a picit ennek azért nagyon örülök a legszivesbben minden héten mennék UH-ra.

Puszi mindenkinek.
Andi

Andi
andrea79
 
 


Sziasztok, puszi minden réginek és újnak!

Tegnap megvolt a vércukorvizsgálatom, hát nagy élmény volt. Reggel 7-re mentem, rögtön le is vették a vért (protekciós vagyok), annak 1 óra volt, mire megjött az eredménye, amit állítólag meg kell várni, így 8-kor megittam a cukros vizet, és 10-kor volt a következő csapolás, és akkor még pisilni is kellett. Mivel messze dolgozom, érdekes volt, hogy fél 12-kor belibbentem a munkahelyemre, szerencsére nem szólt senki érte.

Este mondta az anyósom, hogy a vizeletem rossz lett, úgyhogy el is kezdtem a Kliont, megijedtem.
Egyébként meg ma lesz kész az egész eredmény.

Sys!
Nekem most nem írtál semmit?!

Valahogy én is jobban aggódom most, talán jobban félek, hogy esetleg nem lesz minden olyan "tökéletes", mint az első gyereknél. Majd talán az AFP és az UH után megnyugszom valamennyire.
Azt elfelejtettem írni, hogy tegnap előtt megettem vacsira 2 vajkrémes zsömlét, hát utána akkora lett a hasam, mintha 5 hónpos lennék, a férjem nem hitte el, hogy csak 2 zsömlét ettem. Na, azóta úgy érzem, hogy nőtt a hasam, és pár napja valahogy "érzem" a testem belső változásait. Nem tudom, olyan fura érzés, pl. ha éjszaka oldalra fekszem, akkor nagyon kellemetlen, de ez mind a két oldalamnál így van.
Ne haragudj, nem akarlak kioktatni, de szerintem te elszámolod 1 héttel a heteidet, 1-gyel több vagy, mint aminek számolod, (megnéztem a naptárban is az utolsó menzid hez képest) lehet, hogy ezért vannak az eltérések. Amikor abbahagytam a gyógyszert, nekem is úgy késett, mint neked, de az nem jelent szerintem semmit, az első gyereknél is így voltam, aztán pont 1 héttel jött előbb a kiírtnál. Most én nagyon belőttem ezt a jan.22-t, de nem bánnám, ha megint pár nappal előbb jönne a bébi, persze erőben, egészségben.
Én most, 8-án leszek 12.hetes számítás szerint, a doki az előző UH eredmény miatt küld szerintem 14-én uh-ra, akkor én már 13. hetes leszek. (ez már nem zavar, az elsőnél is ez volt)Érdekes, hogy az AFP-t viszont úgy számolja, ahogy én, így augusztus 9-én, 16+4 naposan megyek arra.
Te mikor mész?
Majd írd meg, mi volt holnap az UH-n!

Puszi:
Anett
anettka
 
 


Tandi: Dia helyett válaszolok: a 16+6 az 16 hét + 6 napot jelent! Azaz holnap lesz 17 hetes!

Sys: Igazad van, mindig van min aggódni, és ez mostmár igy lesz életünk végéig. Csak mindig más lesz a téma. De azt hiszem ez a normális. A szülö félti a gyerekét! Kép Te mostmár tudod mivel jár gyereket szülni és nevelni, gondolom azért aggódsz jobban (meg én is Kép ), mint az elsönél!
A nevet javítottam!

Marica
marica69
 
 


Sziasztok.
Ceniko! A Mammut 2-ben voltam a Biovitál Egészség Központban.12.000 Ft volt a vizsgálat, amiben benne van 5-6 kép, és ha viszel kazit, akkor az egész vizsgálatot felveszik videóra.
www.biovital.hu
kire
 
 


Ceniko!
Most látom, hogy szegedi vagy. Mivel az eredményeket ott összesítik, szerintem járj utána, hogy hol csinálják. Azt tudom,hogy a Szegedi Nőgyógyászati Klinika csinál több dimenziós vizsgálatot, de hogy ebbe mi tartozik bele azt nem tudom.
PuszKép
kire
 
 


Sziasztok Lányok!

Ti mikor kezditek el megvenni a babaholmikat?
Kiságy, pelenkázó komód, gyermek kezdő ruci csomag stb?
Kicsit babonás vagyok igazából félek, de soha nem gondolok arra, hogy bármi rossz is történhet, csak belém magyarázták, hogy ráérsz a vásárlással később amikor már szülés előtt vagy.
Igen de hát kinek van kedve elmenni nagy pocakkal vásárolni? Nem igaz?
Ha tudtok jó boltokat címeket, ahol érdemes vásárolni, akkor írjatok.
Köszike pussz mindenkinek: ANDI
16+0 hét
tandi
 
 


Tandi!

Mi elég sok mindent megkapunk ismerősöktől, de persze pár dolgot így is be kell szereznünk. Szerintem baba-ruha témában nagyon jók a CORA áruházak. Jó áron, jó minőséget lehet kapni. Sokan ajánlották a kínai piacokat is, mivel nekik sok jó pamut holmijuk van. Szerintem egy-egy body-n vagy rugin elég sokat lehet spórolni a nagy kismama plaza-k és a piac között. Múltkor benéztem a Brendonba és gyönyörű dolgok voltak, de 4000,- körül van egy rugdalózó ami kb. 2 hónapig jó a gyereknek.
A nagyobb dolgokat megkapjuk, ami pedig még hiányzik azt a Baba-Mama börzén fogjuk beszerezni okt. 24.-én a BNV-n. Állítólag azok nagyon jók szoktak lenni.
Barbara
16+6
babar
 
 


Kire: Köszi! Kép
A szegediről nem hallottam jókat. Állítólag alig látszik,rossz a minőség. Innen Szegedről a legtöbb kismami Kecskemétre megy 3D uh-ra!Ott nagyon jó a képfelbontás és hozzáértő a doki is aki csinálja! Én Pestre mennék ha mennék, mert tesóm ott lakik és így is úgy is megyek majd hozzá. Gondoltam akkor elugrok a
3D uhra is.Be kell jelentkezni, ugye? Majd megnézem a honlapcímet amit adtál! Köszi szépen!!

EnikőKép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szia Barbi!

Nagyon köszi, hogy írtál, én például a CORA Áruházra nem is gondoltam, ez a Bama-Mama börze jól hangzik.
Én a Megatoys üzletet szemeltem ki, de ahogy elnézem rengeteg dolog bennt csak az is olyan mint a Brendon, hogy irtó drága.
A piac szerintem is jó, én például sok minden cuccomat ott vásárolom bár babaholmikat még nem néztem piacon.
Te veszel cumisüveg sterilizálót?
Andi
tandi
 
 


Barátosném!

Tiszta hülye vagyok rájöttem arra az érdekes és idióta kérdésemre, hogy a 16+6 nálad a hat a napot jelenti, én meg mindent hetekben néztem.
Na mindegy majd belejövök, nem igaz?
tandi
 
 


Lányok!

Tényleg nem érdemes drága ruhákat megvenni, tapasztalat, hogy 1-2 hónap, és kinövi a gyerkőc. Ha pamut a cucc, akár piacon, kínaiban is meg lehet venni, esetleg gyerekturkikban,ahol jó minőségű cuccok vannak (nem is látszik, hogy használt, 1-2 hónap alatt nem használódik el), és figyelni a Cora, Auchan, Tescós cuccokat, jók!

Babakocsiból mi az elsőnek elég drágát vettünk, mert hát ugye az első gyerek, és adjuk meg, amit tudunk címszóval, anyósom adta rá a pénzt. (Megatoys 60 ezer forint) Hát a gyerekem 5 hónapos korától, amikor már próbált ülni, kikívánkozott belőle, nem szeretett benne lenni. Utána vettem kéz alatt egy sportosabb kocsit 12 ezerért, amit másfél éves koráig használt. Most egy marha egyszerű, 5000 ft-os Auchan-es babakocsink van, amiből be-ki tud pattani, és nem sajnálom, ha tönkremegy. (Az előzőt majdnem 1 évig nyúztuk, aztán a sok pakktól, megterheléstől a kerekek kipurcantak).

Szóval érdemes nézni nekünk szóló magazinokban más kismamák hirdetéseit. Attól nem adsz keveset, ha már használtan, de jó állapotúan veszel valamit, a gyereknek ez számít a legkevésbé.

Puszi mindenkinek!
Anett
11+6
anettka
 
 


Extyx
Sok boldogságot kívánok nektek!!!

Kire
Nem is tudtam, hogy a Biovitalban 4D UH is van? De nem kevés az 5-6 kép, ahhoz hogy 12.000.-? A Megatoysban lévő(most költöztek át a XIII. Kapás u.-ba)Uh-on 12.000.- ben benne van a videókazi szívhanggal + CD-én 25-30 kép + 1 db. kinyomtatott kép. A Praxisban nem tudom, hogy mennyi, de gondolom hasonló árak vannak ott is és ha a babaneten jelentkezel be, akkor 1000.- Ft-al olcsóbb.

Andi
Még ráérsz a ruhákkal. Neked is téli babád lesz és most még nincs nagy választék a téli rucikból. De mondjuk, én is (igaz apa tudta nélkül, iszonyú babonás) amikor járok Auchan, Tesco, Cora, piac stb. helyekre ahol babaruhák vannak azért megnézem, hogy nincs-e akcióban tavalyi téli ruhácska. Persze csak akkor veszem meg, ha lánynak-fiúnak jó, mert ügye most még nem tudjuk, hogy milyen a kicsike.
Egyébként voltam most a napokban az Auchanba és van most olyan cuccuk, hogy 5 db.-os újszülött szett Walt Disney-s pamut (új nélküli rugi, hosszú ú. poló, sapka, kesztyű, előke). Van sárga (micimacis) és van kék (csacsis). Én sárgát vettem, mert mondjuk azt fiúcskára is jó.Ja, az ára 1990.- Ft.
Egybként tökéletesen igaza van Barbarának, mert én is valószínű, hogy mindent egy helyen a BNV-én veszek meg.
Én tuti, hogy veszek cumisüveg sterilizálót, mert a barátnőm most szült 1 hónapja és nekik van, és annyira jónak találom, hogy nekem is kell. Csak bevágja a mikróba és kész is. Hát van ennél egyszerübb?

Enikő
Vegyél szerintem egy kismama újságot és hívd fel a Praxist (az ő honlapjukon még láthatsz is jó képeket)Megatoyst, Kecskemétet is, hogy tisztába legyél az árakkal és hogy mi tartozik bele. De félre ne érts, én nem akarlak lebeszélni a Biovitalról, de szerintem ennyiért kevés az amit adnak. De az biztos, hogy mindegyik helyen be kell jelentkezni.

Rékacs! Mi újság van veled, kedves szobatársnőm? Nagyon eltüntél?

Márti
13+6
hajdum
 
 


Szerencsére mi sterilizálót is kapunk! Milyen szerencse, hogy a környezetünkben már sok kisbaba van.
Ez az Auchan-os szett engem is érdekel! Holnap lehet, hogy el is csábulok!
babar
 
 


Szia Anett!

Nem vettem kioktatásnak semmit csak már tényleg nem tudom, hogy most mi van. Máj.27-én voltam uh-n és azon azt mondták, hogy 6 hetes és ez pont 6 hete volt tehát akkor 12 hetes vagyok, de én nem bánnám ha kiderülne holnap, hogy egy héttel idősebb. Csak az a baj hogy akkor kisebb lenne a lehetősége annak, hogy együtt szülünk vagy akár együtt legyünk a kórházban.
Na mindegy holnap minden kiderül. Majd megírom hogy mi volt. Ha esetleg nem jelentkezem akkor nem volt kedvem bejönni dolgozni.

Lányok!

Azt hiszem októberben a BNV-n összehozhatnánk egy találkozót, mert látom mindenki ki akar menni a bőrzére. Én most tavasszal kint voltam, de most nem nagyon tudtam venni cuccokat, mert a 4 éves kislányomra már nem nagyon voltak. Viszont tavaly tavasszal nagyon jól bevásároltam. Ajánlom mindenkinek. Én biztos megyek főleg ha megtudjuk addig, hogy milyen nemű lesz, mert csak lány ruháink vannak.

Puszi mindenkinek

Sys
11+6?(holnap kiderül)
sys
 
 


Lányok!

Még azt akartam mondani, hogy én ajánlom a hidegsterilizáló folyadékot, amit csak simán vizbe kell önteni, beáztatni a dolgokat cumit cumisüveget, egy kicsit állni hagyni és leöbliteni. Mi ezt használtuk az első gyereknél és most is ezt szeretném. 1/2 literes meg 1 literes flakonban van és elég sokáig elég.

Sys
sys
 
 


Sziazstok!

Márti!
Hát nem én tüntem el, hanem TeKép? Szabin voltál? És jó volt?
Én 24-én megyek egy hétre Szarvasra, de már alig várom. Hastánctáborba megyek, remélem még majd tudok táncolni.

Amúgy semmi nincs velünk. Jövő héten megyek védőnénihez(először, gondoltam elkelne már az a kiskönyv) meg doktortbácsihoz.
A csemete szépen gömbölyödik, már a zöldséges sem engedte, hogy egyedül rakjam be a kocsiba a dinnyét.Hát jól esettKép, büszke voltam szép gyermkemre.

Az októberi börzére én is kinézek, az már ponta alkalmas a vásárlásra, nemKép?


Na, mindenkinek szia
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


SYS!Írd ám meg,mi volt az uh.-n!Én is megyek 2hét múlva!puszi
ildi10
 
 


Sys!

Jó ötlet ez a BNV-s tali! Én benne lennék!

Barbara
babar
 
 


Sziasztok Csajok!!
Barátnőm!
Tegnap beszéltek a fiúk.Mondta Gyuri?
Igy nem megyünk a Balcsira.
Most pár napig fájt a hasam/biztos az idegeskedés/.De szombaton gyertek át!
Főzök valamit.OK?Kép
Majd szólj,hogy hányra jöttök!
Én is akarok menni a BMV-re.Megyünk együtt?
Puszi,DiaKép17+1

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!

Tegnap végre Ficánka produkálta magát Apukájának is. Drága férjem egész este "pocakozott". Én tévéztem, ő pedig beszélgetett a gyerekkel, puszilgatta a pocakomat, hallgatózott és tapogatta. Olyan volt, mint egy kisgyerek! "Figyu, most éreztem....! Most megint!"
Nagyon boldog volt, hogy már tud kommunikálni a gyerekkel. Először nem csinált semmit, majd mondtam neki, hogy beszéljék meg, hogy ő az Apukája és ő is nagyon szereti. 10 perc után Ficánka reagált és még 1/2 12-kor se nyugodott, amikor én már igencsak álmos voltam.
Persze ma reggel már elujságolta a haverjainak, hogy tegnap beszélgetett a pocaklakóval! Kép
Hogy ezek a pasik milyen édesek tudnak lenni! Kép
babar
 
 


Sziasztok!

Állítólag mindig akkora tömeg van a BNW-n, én azért ódzkodom egy kicsit.

Képzeljétek, van egy ismerösöm, akinek már a 12.hetes egyszerü (nem 4D-s) UH-n megmondták, hogy milyen nemü a babája, és tényleg az is lett. Én még ilyet nem is hallottam, hogy ilyen korán látnák.

Az elsö gyerekkel én az elsö 4D-s UH-n voltam a Praxisban,nagyon rendes a doki, jóval elötte be kellett jelentkezni. Olyan 8 ezer körül volt 2 éve. A második uh-ra, amire elmentem, a Hattyúházba, a Biovitalba voltam. Drágák is, és én nem voltam elégedett a dokival, ráadásul valamin meg is voltam ütközve, mert tök mást mondott, mint amit az eddigi vizsgálatokon megtudtam. Nekem nagy csalódás volt, oda többet nem megyek.

Van már valaki köztünk, aki tudja, mi lesz a kis lurkó?

Sys!

Én mindig a menzim alapján számolom a heteket, persze, az UH általában kisebbet mutat, mert hát ugye elméletben is 2 héttel kisebb a bébi, mint ahány hetesek vagyunk, az UH pedig ezt az értéket számolja. Szerintem te is a menzidtöl számolj, abból indulj ki, aztán mikor már nagyobb lesz a lurkó, akkor úgyis pontosabban megmondják, a méretei alapján, mennyi idös. Nekem Petránál is mindig kevesebbet mondtak, de én mindig a menstruációtól a szülés várható idöpontját néztem,én ahhoz viszonyítottam laikusként, és bejött.
Szerintem nem lett ettöl kisebb a lehetöség,hogy nem együtt szülünk, mert az is lehet, hogy pl. te a január 13-i idöponthoz képest 1-2 héttel késöbb szülsz, (ez akár abból is következhet, hogy több, mint 28 napos volt a menzid)én meg lehet, hogy a jan.22-höz képest kicsit elöbb szülök, mint ahogy az elsönél is.
Nem tudom, abból mi igaz, de állítólag, ha az elsö elöbb jött, akkor a másodiknál is várható ez, nálunk Petra 1 héttel jött elöbb.
Nálatok Reni idöre jött?
Mi volt az UH-n?
Elborzasztottak a családi fotóink? (nem vagyok fotogén típus)
Érdekel ez a sterilizálás, majd elmondod, hogy és mivel kell?

Puszi:
Anett
12
anettka
 
 


Sziasztok Kispocik!

Köszönöm mindenkinek a sok jó tanácsot, tényleg igazatok van.

Szia Hajdum!

Köszi, hogy megírtad, hogy az Auchanban egy ilyen kis babaruci szett 1990.- ez most nekem nagyon nagy segítség. Azt hiszem hogy nekem kisfiú lesz de egyébiránt nagyon szeretnék terhes lenni akkor még amikor a fiam 2 éves lesz és akkor szeretnék egy kislányt és én is olyan színeket szeretnék választani, amit mindkettő hordhat. A sárga tényleg tökéletes, főleg hogy a micimackós cuccokat imádom. Megnyugtattál a sterilizálót illetően is, mert én is ezt mondom, hogy tényleg kell a sterilizáló.
Ma voltam AFP-én levettek egy kémcső vért meg igényeltem Magzati adókedvezményt, ami havi 3.000 forint, az AFP-ém két hét múlva kész lesz, a hepatitis B pedig 1 hónap. Hát jó sokat kell mindenre várni, de megnyugtatott a dokim, hogy a nyaki redő 12 UH-on azt jelenti, hogy ha az érték 2,5 érték alatt van, akkor tényleg nincs utaló jel Down-kórra.
Nekem 1,7 mm volt, szóval azért nyugodtabb vagyok, de persze nem teljesen.
Vigyázz magadra és köszönöm a sok jó tanácsot, ha esetleg valami tapasztalatod van még szüléssel, gyermekkel, más egyéb dologgal kapcsolatban, szívesen olvasnám, mindig tanul az ember.
Sok puszi: ANDI
tandi
 
 


Szia Marica!

Köszönöm, ari vagy, hát ugye aki kezdő de kb ahogy leírtam a kérdésemet, nagyjából akkor jöttem rá, hogy milyen marhaságot kérdeztem.
Köszi még egyszer.
Pussz: ANDI
tandi
 
 


Szia Sys!

A BW-és tali jó ötlet fogjunk össze lányok és menjünk együtt én is ezt mondom.

Pussz: ANDI
tandi
 
 


Enikö, Ildi!

Töletek szeretném kérdezni, hogy Szegeden hol érdemes melltartót venni? (Mármint kismama, és/vagy szoptatós melltartót) A piacon érdemes megnézni? Vagy inkább Cora, Tesco, stb? Persze nem az 5000,- ft-os érdekelne, hanem egy kicsit olcsóbb. Kinéztem az uj Quelle katalógusban egyet (ill. 2 db= 5000,-), de a tapasztalt kolléganöim közölték, hogy ha nem jó, akkor nem tudom kicserélni, mert fehérnemüt nem cserélnek. Ugyhogy maradok a próbálósnál!
Meg persze ugyanez a kérdés a bébiruhára is! Köszi!

A másik téma: igaz, már a szegedi topikban szó volt róla (meg itt is), de Kecskeméten melyik 4D-s a jobb?? Mert kettö van: egy a Kápolna u-ban (dr. Altorjay Balázs), egy meg a Fráter Gy.-ben (dr. Nemes András). Ennyi pénzért jó lenne minöségi képeket kapni a Bébinkröl! Kép

A BNV-re én is szivesen elmennék, de nem tudom milyen állapotban leszek addigra Kép! Onnan nekem cirka 2 hét van szülésig!

Anett! Nagyon örültem a hozzászólásodnak, mármint hogy a használt cucc is ugyanolyan jó, mint az új. Néha már röstellem, hogy majdnem minden használt lesz szegény babánknak, persze csak a szebbet, jobbat veszem meg azok közül is. Amilyen árak vannak, újat aligha tudnánk venni mindenböl Kép!
Meg hát ugy is kap egy csomo ajándékot, azok meg újak lesznek! Kép A ruháknál meg minden méretböl lesz 1 új,kihozni a kórházból, orvoshoz, meg tanácsadásra vinni. Kép Ja, meg karácsonyra is! Kép

Barbara! Ugye milyen jó érzés, ha mocorog a pici! Kép Teljesen oda vagyok érte! Nálunk is szokta apuci "okosítani" a kicsit Kép, de igazán majd akkor lesz elemében, ha megszületik. Ugy érzem most még nem az igazi a párbeszéd Kép.

Marica
marica69
 
 


Szia Barátosném!

Nos hát a Balcsi tényleg ugrott állítólag baromi meleg lesz hétvégén, de esős idő, hát nem örülök, viszont megbeszéltük apával, hogy elmegyünk reluxát venni, be kellene ugrani az Auchanba azért a kezdő ruci szettért, 1990 ft. Vennék egyet, mondjuk Mici mackósat. Van benne rugi rövidújjú, hosszú újjú póló, előke, sapka, kesztyű. Ez nem rossz ennyi pénzért.
Szóval akkor szombaton megoldjuk este program.
Jól kipocakozzuk magunkat.
Mit fogsz főzni?
Vigyünk valamit, sört, üccsit?
Képzeld voltam most reggel 7-kor AFP-én és sikerült jól levenni a vért, most nem hagytam széttrancsírozni magam, két hét múlva meg lesz az eredmény, meg mehetek UH-ra is, viszek kazit.
Gyuri már nagyon várja, hogy láthassa a drága pici kicsi fiacskáját, legalábbis reméljük hogy kisfiú és jól láttuk a képen.
Szerintem is menjünk ki októberben a BNW-re, a többi lányka is jönne, meg kellene szervezni, ha összejön, ha nem akkor viszont mi ketten legalább menjünk ki. Érdemes. Majd tolatva közlekedünk, akkor már hét hónapos terhesek leszünk, nem baj maj visznek az uraink.
Szombat mondjuk este 5-6 óra megfelel nektek?
Ha igen írj.
Pussz: ANDI
tandi
 
 


Szia Barátnőm!
Nekünk jó az az időpont.
Gondoltam főzni csirkemellet sütve cukkini szósszal+hasáb,vagy rántott husi+hasáb,vagy ujkrumpli is lehet a köret.Vagy van ötleted mit
szeretnél enni?
Csak magatokat hozzátok!Ha mentek az Auchanba
vennél nekem is olyan szettet?Szombaton kifizetem.Mi lehet,hogy kiugrunk a Mega Toysba
szétnézni.Puszi,Irj!DiaKép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!

Engem egyáltalán nem bánt, hogy a gyerek használt ruhákban fog rohangálni. Az, hogy otthon miben van szerintem egyáltalán nem gond, úgyis álladóan maszatos mindenük (büfi, kaja, kaka, stb.). Állandóan mosni kell a kis ruhákat. Persze nem azt mondom, hogy rongyosan kell járatni, de azt se tartom okos dolognak, hogy mindenből vadi újat vásárolnak. Ha mindent újonnan szeretnél megvenni akkor nyugodtan el tudnál költeni 500.000 forintot.
Én azt mondom, hogy kell egy-két "kimenős ruha", de azt ajándékként megkapjuk. Persze úgysem állja meg az ember lánya, hogy pár darabot beszerezzen. Kép A nagyikról nem is beszélve!
babar
 
 


Sziasztok!

Na ma minden kiderült. Voltam uh-n. Fantasztikus volt. Annyira ficánkolt a kicsike, hogy alig tudták megmérni. Integetett. Olyan jó volt látni. És minden rendben van végre megnyugodtam egy kicsit, hogy láthattam.
Tehát: 12+5 vagyok és a szülés várható időpontja 2005. január 16.

Marica!
Megtennéd, hogy módosítod ezt az adatot a táblázatban?
Egyébként nekem is szinte csak használt ruháim voltak az első gyereknél is. Sőt most már ugyanazok többszörösen is azok, mert mióta az én lányom kinőtte azóta 2 gyereken ment keresztül, és most vándorolnak vissza hozzám. Ebbe semmi szégyelni való nincsen inkábbb egy hatalmas segítség. Még akkor is ha veszed a használt ruhákat hiszen harmad annyiba kerülnek. Én tavaly a bőrzéről 10.000.-ft-ért rengeteg ruhával mentem haza.

Anett!
Egyébként nem olyan vészes a tömeg a bőrzén mert elég nagy terület és eloszlik valamelyest. Mondjuk a gyereket semmi képpen nem vinném ki.
Kiváncsi leszek ez a bébi mikor akar megszületni, mert a lánykám halál pontos volt. Úgyhogy lehet, hogy arra lesz szükség, hogy te szülj egy kicsit előbb. De majd megbeszéljük velük, hogy legyenek jó gyerekek és akkor jöjjenek amikor mi mondjuk.Kép
Még nem tudták megmondani a nemét sajnos pedig már borzasztóan kiváncsi vagyok. Apa azt mondja, hogy biztos hogy lány, mert úgy szétrakta a lábait. A REni is megmutatta magát már a 20.héten.
Nekem most egy hete olyan kényszerképzetem támadt, hogy a párom csalódni fog ha nem kisfiú lesz. De ez már olyan szintű volt, hogy azt álmodtam, hogy elvált tőlem, mert nem fiút szültem neki. Tiszta dinka vagyok nem? Megnyugtatott, hogy neki teljesen mindegy, hogy mi lesz.
Most egy kicsit számolgattam és hát most nagyon úgy néz ki, hogy mégis haza kell jönni egy napra a Balcsiról, mert igy előbb leszek 16 hetes.

Most befejezem. Puszi mindenkinek!

Sys
sys
 
 


Sziasztok lányok!

Én is volam UH-on a pici nagyon aranyos volt alig tudták megmérni, mert nem hagyta magát. Azt mondták, hogy nagyon szépen fejlődik a BPD 22 mm, azt furcsáltam, hogy nem mondták meg a tarkoredő mértékét és azt sem hogy mekkora a magassága.
A szülés várható idejét sem módosították.
Remélem minden renden van.

Én is beszélgettem a párommal, hogy ha lehet felmegynk a börzére szétnézni.

Remélem mindenki jól van.
Puszi mindenkinek.

Andi
andrea79
 
 


Márti!
A Biovitalba azért mentem, amit már régebben leírtam, hogy a 21-es, 13-as, 18-as triszómiára az alapkockázat alapján mennyire számolják ki a személyre szabott valódi kockázatot. Az,hogy ez 3D ultrahang, lényegében nem is érdekelt. A Megatoys ultrahangról nem tudom, hogy számolnak-e ilyen speciális kromoszómavizsgálatot és mivel nekem a Mammut jóval közelebb van azért mentem oda. Az 5-6 kép az persze mind nyomtatott kép, a vizsgálatot pedig videóra veszik nem CD-re írják.

A babaruhákkal kapcsolatban szerintem is ráértek még. Az elején általában sokan beleesnek abba a hibába, hogy 56-os ruhából túl sokat vesznek, holott ez max. egy hónapig jó, vagy még addig sem, ha szép nagy baba születik.
A hyper és szupermarketek kínálata szerintem is nagyon megfelelő, de jó cuccok vannak a bizományikban is.
A lánykámnak eleinte én is új holmikat vettem, de nagyon jó turik is vannak, ahol olcsón igényes, jó minőségi ruhákat lehet beszerezni. A BNV-n kívül ajánlanám még a havi bababörzéket is, a Babaneten is összegyújtik,hogy hol mikor vannak ilyen börzék.
http://www.babanet.hu/hol-mi/borze.php
kire
 
 


Szia Barátosném!

Akkor megyünk szombaton 5-6 felé, jó ha kimegyünk Auchanba akkor két szettet veszek, jó lesz a citromsárga micimacis?
Jó lesz a csirkemell cukkini mártással, de jó ha csinálsz rántott husit, rántott cukkinit, de egyébiránt teljesen mindegy mert én mindent felfalok.
Ha csinálnál nekem egy pici rizst mert tudod én annyira a sült krumplit nem eszem inkább Gyuri, én inkább rizst szoktam. De jó a sült krumpli is, mert megbírom enni semmi gond.
Jól van akkor érkezünk.
Ha mentek a Megatoysba, nézd meg mennyibe kerül a négyfunkciós babakocsi, a cumisüveg sterilizáló és a kiságy. Csak úgy kíváncsi vagyok.
Puszika. ANDI
tandi
 
 


Szia kedves Rékacs szobatársnőm!

Szabin voltam és nagyon jó sikerült, mert végig babáztam. A sógórnőméknél és a barátnőméknél is 1 hónaposak a babák és felváltva jutott mindig valamelyikükből.
Nem semmi, hogy mikre nem vállalkozol?Kép Én néha úgy felpuffadok, hogy olyan mintha 5 hónapos lennék és annyira nehéz a hasam, hogy alig bírom, nem hogy még rázzam is. De biztos nagyon jó lehet a babcinak is. Finom, lágy mozdulatok. Csak nehogy hozzá szokjon a picurka, aztán majd ha megszületik, akkor majd amikor gőgicsél hajnalok-hajnalán ropod vele együtt a sexis táncit.Kép De reméljük nem lesz egyikünk bajája sem sírós.
Én már büszkélkedhetek kiskönyvvel, de nekem már rá kénne vennem magam a fogorvosi, belgyógyászati vizsgálatraKép
Egyébként mi is jól vagyunk, leszámítva, hogy elég sokszor szokott lenni hasmenése. De tudom, hogy a Mg. Tényleg, neked kell szedned valamit?
A börze szerintem is tökéletes nekünk, pont jókor. És még olcsóbban is megtudjuk venni a dolgokat, vagyis remélemKép

Andi
Hogyan kell igényelni a havi 3000.- Ft-os magzati adókedvezményt? Honnan gondolod, hogy fiú lesz? Úgy érzed vagy megtudták mondani?

Sziasztok
Márti 16
hajdum
 
 


Márti!

Igazolás kell az orvostól, hogy betöltötted a 91 napot és azt kell leadni a munkahelyeden a bérszámfejtőnek. Sürgősen intézd el, mert attól a hónaptól jár amikor betöltötted. Szóval neked már a múlt hónaptól, de azt hiszem azt már csak év végén fogják jóvá írni. Most már mindenképpen jár ha 16 hetes vagy.

Szia!

Sys
sys
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: