Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztok!

Rebi: párodnak jobbulást. Menyemet puszilom! Kép

Rema: jobbulást a "távmenyemnek"! Kép

Utálom a meleget!!! Bár az is igaz, hogy tuti fogytam már a héten, mert csak inni vagyok képes. Szedek terhes vitamint, hogy azért kapjon értelmes dolgokat is Balu a tejben Kép

Balu most már mindenhol feláll. Nagyon édes. Ma már azon gondolkoztam, hogy reggel telepakolom a kanapénkat a játékaival, és addig is sikerélménye van, míg lepakolja Kép

Most végre alszik. Az éjszakáink rettenetesek ebben a melegben.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Márti! PiciLacin apró piros pöttyök lettek, csak a nyakán, a tokáján Kép, és a mellkasa felsõ részén. A pöttyök max. egy milliméter átmérõjûek, a közepük kicsit kiemelkedik, de nem más színû. Nagyon enyhén érdes tapintásúak. Megijedtem, mert egyszerre jelentkezett az elsõ meggyevéssel, úgyhogy megmutattam a védõnéninknek. Õ azt mondta, hogy igen, ez a melegtõl van. Viszont amióta barackot eszik, elhalványultak... Kép
Mi déli fekvésû panelban (reggel 10-tõl napnyugtáig az összes ablakunkat süti a nap) lakunk, a X. emeleten. Kép És az alattunk lakó is dohányzik. Az ablakon kihajolva... Kép Már többször megfordult a fejemben, hogy leöntöm egy kancsó vízzel... Kép
Kocsival úgy lehet eljutni az Omszki tóhoz, hogy elindulsz Szentendre felé, aztán amikor a szentendrei út kiér Budapestrõl, akkor max. 2-3 km. múlva ott van balra.
Babanyak-támasztót a Brendonban láttam nagyon édeset, a két végén jópofa állatfejek voltak. Az autósülések mellett rakták ki õket.

Zsu26! Jó nekem, gimis koromban okozott ez problémát, mára megszoktam, ez a +2 méret már fel se tûnik. Kép Kép
Gondolj arra, hogy mások egy vagyont fizetnének ilyen adottságokért, még akkor is, ha csak szilikonból lennének. Húzd ki magad, és legyél büszke rá! Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok

Akkor a kéréseket figyelembevéve:
Talik:

június 24 hétfõ: Városliget (iskolások játszókertje)
Július 1: Margitsziget
Július 8: Orczy kert
Július 15: Szent István Park
Július 22: OMSZKI tó

Igy jó lesz?
Hétfõn aki tud jöjjön a ligetbe. Találkozunk a homokózó közelébe a fák alatt. Aki már volt az tudja hol, aki nem és nem ismer senkit nyugodtan jöjjön oda ahol több plédet és több 1 év körüli és alatti babát lát.
A nagyobb tesókat is hozzátok, õk is tudnak együtt játszani.

A Margitszigeti talihelyre pontosítási javaslatok jöhetnének. (helyileg)

Puszi minden nagynak és kicsinek

Zkati
Zkati
 

 
 

Márti
Köszi Kép

Zkati
szerintem így jó lesz Kép

Virág
Elküldtem.

Tegnap remek napunk volt. Fél 4-kor hazacsörgött apa, hogy megyünk-e a Velencei-tóra. Naná. Ugyan odafelé szétolvadtunk, de a víz szuper volt. Petit is bevittük 2x 10 percre és nagyon élvezte, bár én kicsit aggódtam a víz tisztasága miatt. Este hazaértünk, és 1 óra múlva Peti most elõször a hátáról a hasára fordult. Kép Aztán még egyszer és már ma is csinálta. Tudom, hogy ez a dolgok rendje, de én ollyan büszke vagyok rá. Kép

szép napot
Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

GOrsi,
nagyon kis ügyi Peti!KépKép

Virág, várom a mailt!Kép

MÁrti,
hát nem tudom, hogy felvettek-e, mindenesetre amikor a felvételi volt, vittem Hangát is magammal, mert nem volt kire hagyni. A felvételiztetõ pasira rámosolygott a jány, mire a hapi közölte: ezért a mosolyért anyuka fel van véve.Kép

Az Omszkihoz meg a 11-es úton lehet jönni (Árpád hídról) és Békásmegyer után egyszer csak ott lesz egy Cora balra, és utána szintén balra ott az Omszki-tó. A tó után, a Renault szalon elõtt kell balra fordulni, aztán az elsõ utca balra (Tanító utca). Ennek az utcának a végében csináltak egy parkolót is (valami murva szerû izével van leszórva). Onnan már csak be kell sétálni a parkba.

Szerintetek nem õrültség holnap ilyen hõségben vonatra ülni? Mennénk Tatára valami konferenciára, de csak vonattal tudunk menni, mert az autósok már mind lent vannak.

Üdv
Szila&Hanga (aki éppen küzd a nagy meleggel meg szerintem a fogával is)
Szila
 


Sziasztok!

A tali nekem ok Kép Ha valalaki nem tudja, hol van, azzal szívesen találkozom, ha gondoljátok Kép

Gorsi: gratula Petinek!!! Kép

Virág: én sosenem kapok levelet? Kép cory@tar.hu

Úúúúúúúúútálom a meleget!!!!!!!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Hallottátok az idõjárárst???
Jövõ hét kedd-szerdáig ilyen idõt mond Kép Kép Kép

Gratula az ügyeskedõ babáknak Kép Kép Kép
Tekintve, hogy Réci nem hajlandó mászni, lila gõzöm sincs hogy fog rájönni arra, hogy fel is tud állni. Mert a kapaszkodást sem szereti, inlább azzal is pakol Kép

Virág! Fogyi ügyben a címem: remenyi@tvnetwork.hu
Már -4 kilónál járok Kép Kép Kép
Maradt még Kép , várok minden tippet, köszi elõre is Kép.

Puszi
Rema
rema
 
 


Sziasztok!

Én sem bíííííííííííírom ezt a meleget! Harminc fok van este is a lakásban, pedig minden ablak nyitva van. Hanga is nagyon rosszul alszik ettõl a melegtõl.

Az létezik, hogy a táplálékának nagy részét kiizzadja, kipárologja a pisilés helyett? Kaki az van rendesen (2/nap). Mert biztos, hogy iszik/eszik rendesen, mert kb. kétóránkét még pluszban meg is kínálom, van, hogy elfogadja, van, hogy nem. Plusz még néha megkapja a varázsitatót gyakorolni, valamikor sikerül is belõle inni.Kép

Üdv
Szila
Szila
 


Húúúú Szila!

Én is pont emiatt aggodalmaskodom. Hogy keveset pisil Bánk. most reggelre is alig valami volt a pelusban, aztán levettem róla és akkor kétszer is pisilt röpke pár perc alatt. Többiek nálatok hogy van ez? Én is állandóan itatom, hol így hol úgy, hol ezt adok neki hol azt, a lényeg hogy mindig próbálkozom. Most már remélem rendesen fog szopizni is megint, mert eddig az volt a probléma hogy náthás volt, teljesen eldugult az orra és akkor cicizni sem igazán tudott. Orrszívás után mindig lelkesebb volt, de addig....

Úúúúúúúútálom ezt a kánikulát!!!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


SZiasztok!

A taliidõpontokk így nagyon jók nekünk, köszi! KépKépKép

Itthon én is nagyon utálom ezt a kánikulát, de hétfõtõl anyukám jó kis vályogházában iletve annak a kertjében hûsölünk, akkor már szeretni fogom. És talán még úszni is eljutok, amire immár több, mint egy éve vágyom!

Tegnap voltunk Árminnal kocsmázni, az egyetemi évfolyamtársaimmal szerveztünk egy kihogyvan-kimitcsinál?-t,
szerencsére kerthelyiségben, úgyhogy Ármin is jöhetett. Olyan jó volt, hogy kivétel nélkül mindenki megdicsérte, hogy milyen szép, okos, stb! Kép Csak úgy híztam a dicséretektõl - most legalább tudom, hogy mitõl hízom szülés óta ennyire Kép Kép

Ármint valószínûleg megcsíphette valami, mert azóta vannak az általatok leírtnak megfelelõen kinézõ melegpöttyei is, a csúnya nagyokból viszont szerencsére nem lett több!

Most viszont elmegyünk zuhanyozni, mert 320 fok alá már egyáltalán nem megy itthon a hõmérséklet és hõgutát kapo KépKépKép

Márti+Ármin
márti
 
 


A hõguta miatti elírások javítása:
taliidõpontokk=taliidõpontok
iletve=illetve
és hát azért szerencsére 320 fok még nincs Kép csak 32 Kép

Ja! És most jöttem rá, hogy mire hazajövünk, már elmúlik július 1., így aztán már nagyon drága lesz internetezni, úgyhogy egy ideig sajnos ritkábban és rövidebb idõre tudok csak jönni, amíg nem lesz a modemezés helyett más megoldás Kép Már folyamatban van, de nem valami gyors!

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Hát tegnap megtörtént, aminek nem lett volna szabad: kicsi fiam leesett az ágyról. Hál'Istennek, nem lett baja, picit megkarcolódott a lába, no meg az ijedtség, de én is lesápadtam rendesen. Alig gyöztem tapogatni, nem tört-e el valamije. Kép Soha többé franciaágyazás! Szerencsére elég fáradt volt, némi kornyikálással el tudtam altatni az ágyában, de már háromkor újra a mi ágyunkban termett... Csak középre tettem...

A baj az, hogy ha mondjuk elaltatom cicin a nagy ágyban, utána nem tudom átteni az ö ágyába, mert már olyan nehéz, hogy csak a hóna alatt tudom megfogni. Tuti ébredés. (Ja, gondolkoztatok már azon, mi a szösz az a hóna??? Kép ) És persze mikor krepáljon be megint a derekam?!

Elcserélném 10 kilós gyerekemet két 5 kilósra!!! Kép Kép Kép

Azért egy jó hír: tegnap bementem Baival a nagymedencébe. Elöször megdöbbent, hogy nem ér le a lába, de aztán! Mint egy halacska!!!

Sziasztok! Elcammogok. Jó hétvégét!!!

Heni+Bai
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Én is köszönöm, hogy áttettétek a taliidõpontját!

Heni: hón= leszorított felsõ karja és az oldala közötti rész vagy valaminek a tövének a hajlata :-) szótárban utánanéztem. De jót nevettem a kérdéseden!!!
Dorka is esett már le, rossz érzés, de ezek a lurkók szerencsére elég rudalmasak, így nagy bajuk nem nagyon lesz.

Mivel ilyen nagy meleg van, mi Dorottyával este 6 körül szoktunk kimenni sétálni a hegyre. Egy lélek sincs persze ott, csak szerelmesek, na meg hajléktalanok :-( Tegnap a férjem értünk jött és kiszaladtunk Szentendrére, hogy ott sétáljunk a Duna-parton, isteni volt. Este 10-re értünk haza, de Dorka nem volt nagyon nyügi, igy lehet, hogy többször csinálunk ilyet. Szentendrén ajánlom mindenkinek a mexikói éttermet, normális árak, kertes, babával szívesen látnak (a tulaj felajánlotta, hogy a lakásukban szoptassak).

na sziasztok!
zsuzsi és Dorottya
zsu26
 
 


Sziasztok!
Már szinte teljesen elolvadtam ebben az õrûlt hõségben Kép
Tomi tegnap este benáthásodott, folyik az orra, és nem érti, miért nem kap levegõt. Ennek ellenére nagyon jól aludt éjszaka. A meleg hálózsákja helyett varrtam neki egyet egy fehér pólóból. Egész jópofa lett, annak ellenére, hogy nem nagyon tudok varrni, nincs is gépem, csak kézzel varrogattam. Az elejére textilfilccel rajzoltam. Kép
Tegnap volt a 17. házassági évfordulónk és este - Tomi lefektetése után - bementünk apával Pestre. A Lánchídnál megnéztük a tüzijátékot, amit a tiszteletünkre rendeztek. Utána meg sétáltunk a BElvárosban, amit nem tettünk 1000 éve. Nagyon romantikus volt! Kép
A gyerekek meg addig jól elvoltak itthon. Tollasoztak, társasoztak, aztán lefeküdtek.
Kicsit hûvösebb napokat mindenkinek!
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Azt hittem, hogy 2 nap után kisregényeket olvasok majd, de úgy látom, a napocska mindenkinek betett. Tegnap mi is lementünk anyámékhoz vidékre, hûvös ház, pancsolás, stb. Isteni volt.Kép

Szila, cory
Köszi Kép

Holnap mi is megyünk a talira, szinte remélem, hogy kapjon el minket a beígért zivatar.

üdv: Gorsi és Peti
gorsi
 
 


Sziasztok!

Gorsi: én is a zivatarban bízom. Csak azt nem tudom, hogy betegyem-e a babakocsi esõvédõjét, és ezzel elûzzem az esõt, vagy sem, és ázzunk el? Kép

Kik jöttök még a talira? Mi megyünk! KépKép

Balu rengeteget ivott ma. Alig szopott. Csak tea pohárból. Neki is sok volt a meleg. MÁr elõre örülök, hogy holnap nem kell a panelban fõnünk!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Rema!
Jobbulast, gyogyuljatok meg mihamarabb!

Marti!
Jobbulast nektek is!!!! Remeljuk mar tul vagytok rajta!!!!

Bogancsi!
Jobbulast Tominak!
Utolag nagyon boldog hazassagi-evfordulot!!

Ma a baratnoim rendeztek egy kisebb bucsu-vacsorat a szamomra, mivel 2 het mulva elegge messzire koltozunk es ki tudja mikor latjuk egymast megint. Igy mi nok elmentunk egy etterembe gyerkocok es ferjek nelkul. Kicsit izgultam mi lesz ez ido alatt Madikevel, ez volt az elso alkalma, hogy csak apuci volt vele meg a nagyobb lanyommal. De minden a legnagyobb rendben volt. Sot, Madike mintha tudta volna, hogy jonak kell lennie. Megetettem mielott elmentem, majd o szepen gagyaraszott az apjanak, majd aludt. Mire a kovetezo etetes jott, mar otthon is voltam. Na, attol a perctol kezdve mar nem aludt, szorakoztatott minket.Kép

Andysj

u.i.: jo talizast!!!
andysj
 
 


Sziasztok!

Mi nem tudunk menni a talira sajna, mert a dédimama azt mondta, ellátogatna hozzánk. Úgyhogy aki megy, annak nagyon jó talit, és ne legyen nektek ennyire meleg.

Hanga kb. 3 napja azzal szórakoztatja magát (és minket), hogy megtanult bürrögni a szájával. Ez akkor különösen vicces, amikor nyál is van, de még jobban tetszik neki, ha mondjuk spenóttal csinálhatjaKépKép.

Ja, és képzeljétek, a babakocsiban folyton fel akar ülni.

Üdv
Szila

Rakok egy táblázatot is, hogy ne kelljen annyit felfelé menni:

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Bmárti PiciLaci 2001. december 23. Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Jucusmamus Soma 2002. január 22. Budapest, Budai Honvéd Kórház Budapest, Kelenföld
Dzsili Napsugár 2002. január 28. Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX Fatime(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Évi Csongi 2001. Március
</pre>
szila
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi! Hol az a mexikói étterem? A Duna-parti sétányon?

Szila! A bürrögés nálunk hónapok óta megy, hiába no, fiúgyerek... Kép Tényleg annyira édes vele! Sokszor hangosan nevetem, ahogy csinálja, õ meg élvezi a közönségsikert. Kép Mondjuk a sikere viharosan csökken, mikor a gyümölcspempõvel csinálja, amit éppen próbálok a szájába tuszkolni. Kép Spenóttal is cikis lehet.

A talira nem mertem elindulni, ugyanis PiciLaci már 9 órakor, amikor a piacról jöttünk haza, õrjöngött a babakocsiban. Nagyon rosszul viseli szegénykém a meleget. Kép Most egy szál pelenkában, szétvetett kézzel-lábbal alszik a mi ágyunk közepén. Enni és pisilni õ se nagyon hajlandó mostanában, viszont rengeteget iszik, és olyan sûrûeket kakil, hogy szinte szét se kenõdik a pelenkán.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi,
én is akartam kérdezni, hogy hol az étterem! Tegnap pont Szentendrén sétáltunk (a Duna-parton), de nem találtuk.Kép

Szila
Szla
 


Sziasztok!

Ide is bejelentkezek, az évfolyamban azt hiszem Viliém lesz a legfiatalabb.
Anyuka: Norci.
Kisfiú: Vilmos. 2002 május 31. Szent istván Kórház. Budapest XI. kerület.

Norci
Norci
 


Szia Norci!
Olyan ismerõs a neved! Csak nem találkoztunk már valahol?!KépKépKép
Üdv nektek köztünk!!!

Kanga és Blankababa aki ma négy hetes
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem jelentünk meg a talin, de ma reggel néztem a naptárat, hogy csípõszûrés a mai program. Remélem jól éreztétek magatokat

Sziasztok
Zkati
Zkati
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon tetszik, hogy minden héten van valahol egy-egy tali más-más helyszínen, bár én még egyre sem mentem el, de a meleg miatt nem merek kimozdulni. Nem is magam miatt, Romolát féltem inkább. Majd megyünk, ha hûvösebb lesz.

Õ is sokkal kevesebbet pisil mostanában, nyilván a folyadék egy részét kiizzadják.

Heni! Merre laksz? És ki lakik még az Örs vezér térnél? (Én Árpádföldön.)

Zsuzsi! Régebben írtad, hogy Dorottya már magától felül. Ezt hogyan csinálja?

Mielõbbi esõt, lehûlést mindenkinek: Laura és Romola (6,5 hónap)
p_laura
 
 


Sziasztok!

Már többször olvastam, hogy van, aki félálomban szoptat, és az anyukájával alvó baba "önkiszolgáló" módon szopizik, de eddig el se tudtam képzelni, hogy ez hogyan lehetséges. Na, ma a délelõtti alvásból kb. 10 perces szundi lett, a délutáni ellen meg elszánt küzdelmet folytatott az én Drága Kisfiam. Olyan fáradt volt, hogy csak sírdogált, meg nyûgösködött már vagy egy fél órája, de amint vízszintes testhelyzetbe került, már örjöngött is, és képtelen voltam lecsillapítani. Mi szinte mindig ülve szopizunk, de most végsõ aduként megkínáltam cicivel fektünkben. Nem fûztem sok reményt a dologhoz, hiszen alig 2 órája evett, és max. 10 perccel az elõtt itattam meg teával, de hátha... Erre PiciLaci rászívta magát a cicire, és szerintem többet evett, mint a "rendes" kajálásokkor szokott. Még a másik oldalára is át kellett feküdnöm, hogy a másik cicit is megkaphassa, mert egy kevésnek bizonyult. Ezek után elaludt, óvatosan kicsúsztattam a cicibimbót a szájjából, a hátamra fordultam, és ájulásszerûen elaludtam én is. Egy óra múlva arra ébredtem, hogy az én Kis Drágám az oldalára fordulva felnyúlt, az ujjacskái közé csippentette a mellbimbóm, és húzta le a szája felé. Félálomban az oldalamra fordultam, hogy megdorgáljam: "Nem játszunk az ennivalóval!", õ meg röptében bekapta a cicit, és már szopizott is, mint aki napok óta nem kapott enni. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


HELLO!
BMárti!irigykedem a fekve szopizás miatt,nálunk ez nem megy,igaz hatalmas méretüek a melleim,és valahogy nem a megfelelõ'szögben áll',igy Ajsika nem igazán tudja bekapni a cicit fekve.
A hátam pedig ugyancsak kivan a szopiztatástól,mert Ajsi annyira ficánkol,hogy a hónalj tartásban szopizunk,amihez meg kell kicsit görnyeddnem.
Nálunk ebben a nagy melegben nem volt sikere a viznek vagy a gyümölcslének,viszont sokkal gyakrabban kér cicit.
Egyébként szerencsére Ajsikát nem igazán viselte meg a meleg.
OLvasom,hogy mindenkinél meleg a lakás,nálunk 26 fok körül van,igaz ez vályogház,egész kellemes a klima,nem is megyünk még az udvarra sem ,ha nem muszály,csak este és reggel.
Mindenkinek hüvösebb napot,és nyugodt gyerkõcöket.
bea
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan teszek fel egy új, aktuális táblázatot. Rohanok, mert rátört a sírás Hangusra. Holnap lesz fél éves!KépKép

Üdv
Szila

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Bmárti PiciLaci 2001. december 23. Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Jucusmamus Soma 2002. január 22. Budapest, Budai Honvéd Kórház Budapest, Kelenföld
Dzsili Napsugár 2002. január 28. Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX Fatime(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Norci Vili 2002. május 31. Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker.
Évi Csongi 2001. Március
</pre>
Szila
 


Sziasztok!

Szila!
Én is bejelentkeznék ide, ha van még egy szabad hely, bár látom nem mi vagyunk a legfiatalabbak, hiszen Norciék már itt vannak. Kép

Az adatok: Kata - Dóra - 2002.május 29. - Miskolc Megyei Kórház - Miskolc - Anita(15), Daniella (7)

BMárti!
Nálunk a hajnal 5 órás szopi ilyen fekve, alvós szopi. Kép Dóri jelzi 5 körül, hogy most már ideje lenne kajcsizni. Elõször csak finoman nyöszörögve, aztán ha nem reagálok, akkor kissé mérgesebben. Kép Én félálmosan megyek, peluscsere (ami az egyetlen ami minden hang nélkül történik, talán tekintettel van a drága, az apura és a nõvérkére? Kép ), aztán irány az anyáék ágya. Kép Olyan jól esik még ilyenkor szundítani egyet. Kép Szóval Dóri szopizik, 10-15 perc múlva büfizünk egyet, aztán újra alszunk. Dóri a cicivel a szájában. Kép Reggel 8 körül arra ébredek, hogy valaki motoszkál az arcom és a cici környékén. KépKépKép
Ez valahogy megszokás nálunk az elsõ napoktól, de Dórihoz órát lehetne állítani 5-kor is és 8-kor is. Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Jelentem mindekinek, hogy a lassan 9 hónapos Réci jányom életében elõszõr a hátáról a hasára fordult !!! Kép Kép Kép

Mindezt álmában tette, éjszaka. Nem is értem hogy nem sírt fel. Mindig utált hason lenni. Mostanában ha megfordítom bírja kb 5-10 percig, aztán mérges morgásba kezd. Az, hogy kihúzza maga alól a lábát, vagy a kezét soha nem sikerült neki. Aludni egy percet sem aludt hason soha. Most meg úgy durmolt... Amióta meleg van az oldalára fordulva alszik, valszeg így történhetett a "baleset" Kép

Mi is keveset eszünk, szinte egész nap teázik. Átálltunk a napi 4x-i hamizásra (reggel tápszer, délben:husi, fõzelék, du.: gyümölcs, este: tápszer), és esetleg adok még neki túrórudit, vagy kiflivéget, kekszet rágcsálni, ha kéri.

Most 20 fok van kint és nem süt a nap, viszont viharos szél fúúú, úgyhogy lila gõzöm nincs mit fogunk ma egész nap csinálni itthon, mert sétálni nem tudunk. De nem bánom (mármint, hogy hûvös van).

Hogy sikerült tegnap a tali?
Pussssssz minden babának és mamának:
Rema és Réci.
rema
 
 


Sziasztok!

Kép Kép Réci babának gratulálok! Kép Kép

Üdv körünkben az új osztálytársaknak!

Tegnap a tali szupi volt, bár igencsak zártkörû Kép! Mi mindenesetre sokkal jobban elvoltunk kint az árnyékban mint idebent, a panelban szoktunk.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Rema: Óriási gratula a nagylánynak! Kép

A tali tényleg jó volt. Mi is panelosok vagyunk, úgyhogy nagyon jó volt nem itthon ülni Kép

cory, és a 9,5 hónapos Balu

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Bea!
Nem emlékeztem és ezért nem találtalak.. Kép az elsõ napok hetekbe irtam neked, hogy én hogy szoptatom nagy cicivel fekve a babám. Remélem segit. Kép

Zsuny a nagyonbéna Kép

zsunya
 
 


Sziasztok!
Múltkor írtam, hogy Tomi nem nagyon fordulgat. Hát mától folyton fordulgat, hátról hasra és vissza is. Tegnap pedig oldalra fordulva aludt el délután.
Andysj!
Köszi a jókívánságokat.
Tomi csak akkor szokott pürrögni, amikor elege van az evésbõl. Így jelzi, hogy most már ne tömjek semmit a szájába. És vigyorog közben Kép
Örülök, hogy jó volt a tali.
Mi a tegnapi rekord melegben évzárón voltunk a 4 gyerekkel. Mindenki túlélte, fõleg, mert szuper okosan alig 5 perces volt az egész, aztán az osztályokban kapták meg szintén 5 perc alatt a biziket. Tomi kiválóan viselkedett. MIndenkire mosolygott, vagy csak nézett szépen, de nem nyûgösködött, pedig másfél óra alatt értünk be Pestre Kép
A lányaim hozták a szokásos formájukat: 4-4 dícsérõ, 1-1 négyes. Daninál is van 5 ötös, a többi négyes. Majd jövõre...
üdv mindenkinek!
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Bea! Én meg irígykedek a 26 fok miatt... Kép
A fekve szoptatásról annyit, hogy nekem se nagyon megy (80F a melltartó méretem), azért is volt ilyen nagy esemény, hogy tegnap összejött. Kép

Kata! A hajnali és a reggeli szopi nálunk is óramû pontossággal mûködik, mostanában kezd csak egy kicsit csúszni 4 és 8 óráról 5 és 9 felé. Én nagyon hamar rászoktam, hogy ülve szoptassam meg Lacikát a saját szobájában éjszakánként, mert így tudott tõlünk aludni az Apja, akinek ugye reggel menni kell dolgozni. Valószínûleg ezért is nem vált gyakorlattá nálunk a fekve szopizás.

Zsunya! Én is úgy válaszoltam a másik topikban, hogy fel se tûnt, hogy valami nem stimmel! Kép Sebaj, ott is jó, csak azok csodálkozhatnak, akik ezt itt nem olvassák. Kép Biztosan azt hiszik, megfõtt az agyuk ebben a nagy melegben, és valamit kihagytak olvasás közben. Pedig a mi agyunk fõtt meg. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Apa nélküli kimozdulás ügyben kérdezném azokat, akik már próbálták, hogy a babákat mennyire viselte meg az átmeneti "csonka család"?
Betett nekem ez a meleg, a Nõvérem meg lázít Kép, hogy miért nem megyünk le Lacikával pár napra Anyáékhoz, õ is eljönne a fiaival, csuda móka lenne. Az almafa alatt az árnyékban álló hintaágyban talán még élvezném is a nyarat... Kép Lacika meg friss és tuti bio barackot habzsizhatna, és mint legkisebb, alapos, össznépi kényeztetésben lubickolhatna. Szóval jó lenne nekünk otthon, de Életem Párja nélkül felborulna az életünk. Õ szokta fürdetni Lacikát, hónapok óta csak egyszer fordult elõ, hogy nem ért haza fürdetésre, és akkor Lacika végighisztizte az egész esti programot. Hiába igyekeztem mindent pontosan úgy csinálni, ahogy szoktuk, a szokásos vidám locsa-pocsálás helyett vad szabadulási kísérleteket tett fürdés közben, alig szopizott, örökké rángatta a fejét, és nézegetett kifelé az ajtón, aztán elaludni meg végképp nem volt hajlandó, amíg az Apja haza nem ért. El se hinném, ha nem a saját szememmel látom! Sírt, nyûglõdött, aztán Laci hazaért, adott neki jóéjszakát-puszit, betette a kiságyba, a gyerkõc meg a fal felé fordult, és már aludt is... Ezért aztán kicsit aggódok, hogy mi lenne velünk egy hétig a Nagyinál... Úgy tûnik, a kisfiam meglehetõsen apás, és eléggé ragaszkodik a megszokásokhoz. Bár lehet, hogy abban a nagy cirkuszban annak is szerepe volt, hogy én ideges és dühös voltam... Nem tudom. Ezért éredekelne minden ilyen tapasztalat, mielõtt rászánom magam az útnak indulásra.

Ja, még egy kérdésem van! Mennyi idõ alatt lakik jól más fél év körüli baba szopizással? Lacika újabban már csak percekig szopizik, nem tudom, normális-e ez.


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

A tali szerintem is jó volt, bár szuper kevesen voltunk. Peti a Városligetben produkált nyûglõdést azóta is nyomatja, remélem nem tart soká. Mi is megyünk anyukámékhoz pár napra apa nélkül.
BMárti
Szerintem ezt nem kell ilyen tragikusan felfogni, a friss levegõ hatására tuti elalszik az apja nélkül is. KépPeti is rövideket szopizik. Mondjuk õ mindig is hamar megette a kajáját. Most az az új módi, hogy kb. 2x eszik rendesen, hosszabban, a többi evés az van vagy 3 perc. Érdekes mindenesetre. Biztos a meleg hatása.

Ja, igen. Nálunk is bejött a fekve szoptatás. Ilyet utoljára kb. 2-3 hetesen csináltunk, az ülve szopival semmi gáz nem volt. Most meg a nagy nyügi közepette, lefektetem az ágyunkra, énekelek neki (ettõl lassan megnyugszik), majd végre hajlandó szopikázni és közben elalszik. Persze elõtte már fél órával sír, mert amúgy éhes. Kép

üdv: Gorsi és Peti
gorsi
 
 


Sziasztok!

Bennünk is felmerült a következõ meleg elõl az elszökés. Ugyanaz a gondom, mint BMártinak. Nem tudom, hogy fogjuk bírni Apa nélkül. Asszem még agonizálok ezen egy kicsit.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Remama! Nagy gratula Réci jányodnak! Kép Kép Kép Ezeket a pillanatokat már mi is nagyon várjuk!

BMárti! Vissza lehet sírni a kezdeti 45 perces szopikat: nálunk is már néhány perc alatt "telehabzsolja" magát a kisasszony.
Apa nélkül: szerintem ha ennyire más lesz a környezet és ennyi ember lesz PiciLaci körül, talán kizökken annyira a mindennapokból, hogy nem veszi észre "NagyLaci" hiányát. De ez csak tipp.

Sziasztok: Laura és Romola (nemsokára 7 hó)
p_laura
 
 


Sziasztok!

Mi sem mertük bevállalni a tegnapi bumlizást, a "taxivállalat" (Apa) pedig nem müködött, így kimentünk Gödöllöre nagyit boldogítani. Andi3, ti voltatok? Ne haragudj, hogy nem hívtalak, de most nem tudtál volna rábeszélni se!!! Kép Kép Kép

Laura, mi pont a X. és XVI. kerületek határán lakunk, a CEU mögött. De csak ideiglenesen! Pont egy éve költöztünk ide Mátyásföldröl. A végcél Gödöllö.

BMárti, nekünk elejétöl kezdve a fekve szoptatás vált be. Az elsö két hétben ugye nem tudtam ülni..., utána pedig a maratoni szopik miatt egyszerüen kényelmesebb volt. És mert nincs egy kényelmes fotelunk . Kép Így szokott át Barnika aludni is a mi ágyunkba... Én jóformán csak akkor szoptatok ülve, ha kiruccanunk. Ja, és persze, hogy elég már pár perc, fél évesen már nem csak cicikböl áll a világ!!! Aztán majd tizenévesen újra Kép, csak az már nem a mamié lesz!!!

Alvásról még annyit, hogy most olyanokat csinál a kis vacak, hogy elgurul tölem, aztán valahogy úgy gurul vissza, hogy nem éri el a cicit és megpróbálja magához húzni... Brrr! Kétszer megharapott, és még egyszer leesett az ágyról, pedig azt hittem, atombiztos a pozíció. (Mi apuval kucorogtunk a szélén, Öbarnisága pedig az ágy legközepén, cicibe kapaszkodva a fogaival Kép...
Tegnap nagyinál elaludt a cicimen, átraktam az utazóágyba, fél óra múlva felébredt, ordított, Apa és én közém fektettem, vigyorgott egyet, és már szundított is... Ajjaj.

Barninak is bövült a szókincse: az eddigi BABA anagrammái után megjelent a dadadada, tetetetete, és számos egyéb, leírhatatlan, de zabálni való hangsor. Akkor a legtündéribb, amikor magát szórakoztatja a szövegeléssel. A "szájpödrés ujjakkal" a favorit változatlanul, azt olyan méltatlankodva tudja csinálni! És ma du. alvás után kivettem a babakocsiból, hozzámbújt, és olyan hangokat adott ki, mintha azt mondta volna, szeretlek, anyuci! Elolvadtam!!!

Zsuzsi, köszönöm az infót! Kép Inkább csak költöi volt a kérdés, de ha belegondolsz, ha a "hón" valaminek a hajlata, akkor miért mondjuk, hogy a hóna ALATT?? Ez kb olyan, mint az "alig várom" kifejezés.... Na jó, nem nyelvészkedem, inkább visszatérek megszokott, pongyola stílustalanságomhoz...

Szila, gratulálok a szülinaphoz!

Üdvözlöm az új osztálytársakat!

Rema, szuper, hogy Réci forog! Barni is késön kezdte, de most belehúzott! Nem hittem volna, hogy ilyen izgága lesz, nagyon kis lusti és nyugodt volt.

Búcsúzom, mindenkit puszilok.

Ezentúl Henke leszek, hogy meg lehessen különböztetni a másik Henitöl.

Henke+Barnabás
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Már egyszer raktam fel egy aktuális táblázatot, de úgy látszik, valamiért elszállt.Kép Na, felteszem a végén még egyszer.

Rema: Hajrá, Réci!KépKépKépKépKép

BMárti,
szerintem is próbáljátok meg a nagyizást, biztos jó lesz egy kicsit kizökkeni a mindennapokból, és csak lustizni egy kicsit...KépKép PiciLaci is biztosan élvezni fogja.Kép

Ja, és nekünk is a fekve szopizás vált be. És mostanában Hanga is csak pjár perceket szopizik.

Mivel a sógornõméknek van mérleg, néha megmérem Hanga kajálását is: egy-egy ilyen 5-6 perces szopikor 110-120-at eszik meg, utána elfordul nem kell neki több cici, a másik sem. Viszont még simán behammol más kajából ugyanennyit. Ti értitek ezt?

Henke, köszi!Kép

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni (Henke) Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Bmárti PiciLaci 2001. december 23. Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Jucusmamus Soma 2002. január 22. Budapest, Budai Honvéd Kórház Budapest, Kelenföld
Dzsili Napsugár 2002. január 28. Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX Fatime(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Kata007 Dóra 2002. május 29. Miskolc, Megyei Kórház Miskolc Anita(15), Daniella(7)
Norci Vili 2002. május 31. Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker.
Évi Csongi 2001. Március
</pre>

Üdv mindenkinek

Szila és a ma féléves Hanga
szila
 
 


Közben megnéztem mindenki profilját (akié elérhetö Kép ), odáig voltam a sok szép babcsektöl. Szila, Barninak is olyan v-alakú volt a haja a homlokán kezdetben!

BMárti, mi rákényszerültünk, hogy Kedvenc Apánk nélkül is menjen a fürdés, meg minden, mert a rugalmas munkaidö sajnos azt jelenti, hogy olykor bizony még este 10-kor sincs itthon Kép. (De gyakran csak ebéd után megy a dolgozóba! Kép ) Bár most annyira apás lett Bai is, nem tudom, hogy viselne el hosszabb idöt nélküle. Én egy napot is alig bírok ki...

Erröl jutott eszembe, picit off, bocs, hogy ma megnéztünk egy eladó házat (sajnos úgy tünik, nem jön össze a tanya Kép Kép Kép ), egy négy gyerekes házaspár árulja. Állítólag mondta a pasi, hogy családi okok miatt eladó, de nem fogtam, és késöbb én marha rákérdeztem, miért akarják eladni. Erre közölte, hogy elválnak!!! Iszonyú zavarba jöttem (általában tapintatosabb vagyok, és Andrisom szokott ilyen szitukba keveredni), de késöbb még azt is elmondta a fickó, hogy a felesége szabadságra vágyik, ö pedig megadja neki!!! Ne tudjátok meg!

Ez egy pesszimista megszólalás. A sok Kép miatt. Pedig minden szép.

Henke
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Én (mi) is bejelentkeznénk, bár nem mi vagyunk a legfiatalabbak, de csak most találtam meg ezt a topicot. (Zkati segítségével)
Tehát én Szilvi vagyok, a pici fiam pedig Peti névre hallgat.
2002. május elsején a II. sz. Nõi Klinikán született császármetszéssel.
Mi a XIII. kerületben lakunk, ezért is bízom benne, hogy a jövõ heti margitszigeti talira mi is tudunk menni.
Addig is, sziasztok!

Szilvi és Petike
bszilvi
 
 


Sziasztok!

Gorsi! Rövidet hányszor szopizik Peti? Lacika maratoni evõ volt régebben, 1-1,5 órákat szopizott, aztán 4-5 hónapos kora körül ráállt a 1/2 - 3/4 órás eszegetésekre, ehhez képest most a 6-8 perces szopik után úgy érzem, nem is evett. Kép

Cory! Mi sajnos akkor is alig látjuk Életem Párját, ha itthon vagyunk. Kép Ráadásul a jövõ hete hiper-zûrösnek ígérkezik, ez is a kiruccanás mellett szól.

Laura! Én igazából nem sírnám vissza a maratoni nagy szopizásokat, ha nyugodt lennék, hogy eleget eszik. De már megint 2 hete nem gyarapodott egy grammot se... Kép

Henke! Igazad lehet, bár furcsa belegondolni, hogy hipp-hopp elszáll az a pár év, és a kis "hûtlen" Kép már vadidegen csajszik cickójáért lesz oda... Kép
Nálunk úgy alakul a rugalmas munkaidõ, hogy Életem Párja reggel idõben megy el dolgozni, délután meg az ég tudja, mikor jön. Kép Sokszor még 4 órakor nem tudom (nem tudja megtippelni se), hogy 5 órakor már itthon lesz (na, ez a ritka) vagy éppen csak hazaér 8 óra körül a fürdetésre. Az, hogy fürdetni se ér haza, szerencsére ritka, de legtöbbször csak 6-7 óra felé esik be, gyorsan vacsizunk, és már fürdethetünk is. Kép
A háznézõs szitu tényleg cikis lehetett. Igazából nem értem, hogyan lehet egy néggyerekes családanyának megadni a szabadságot... A gyerekek az apjukkal maradnak? Persze költõi kérdés volt, sejtem, hogy nem kérdeztél rá. Kép De amikor elönt a negatív hangulat, és tele van a szamóca mintás napozóm a Lacikkal, akkor mindig ott van hozzá az az érzés, hogy én már soha nem leszek szabad, a gyermekvállalás egy életre szól, gúzsba köt. Ezen jókat tudok keseregni, de az a vicces, hogy amikor pl. Anyósom elviszi sétálni a gyerkõcöt, és 1-2 órát lazíthatnék nélküle, akkor minden bajom van, amíg vissza nem kapom a gyerekemet. Kép Nem bírnék ki nélküle egy fél napot se. Kép

Szila! Köszi a biztatást! Kép Lenne egy kérésem a táblázattal kapcsolatban. Léci javítsd ki a nevem BMártira, nagy M-mel. Olyan nemecsek vagyok így... Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem nem felejtettek el bennünket. Hazatértünk a nagyizásból. Szóval vidéken vészeltük át a kánikulát. Jól éreztük magunkat, egy dolog nem stimmelt az etetés. Midnenáron a 25 évvel ezelötti dolgokat nyomták és már ott tartottam, hogy mit bánom én egyen akkor pörköltet az a gyerek.KépKépKép Persze ez csak vicc, csak egy kicsit kibuktam, hogy mindig azt hallgattam, hogy ez kell neki, meg az kell neki. Hanna nyüglödik a felsö fogakkal, egyre jobban látszik a kis csücsök, de egyelöre még csak az éjszakáinkat rontja el és nincs eredmény.Kép
Most már ül ügyesen, ha leültetem, nézegeti a kiskönyvét, és mivel van otthon egy cicánk, így amikor a könyvben cicát lát visít. Még max a nyuszi tetszik neki enniyre, de csak a hozzáadott hang miatt szerintem amit én próbálok kiadni magamból.Kép
A kiskádban kapaszkodva próbálja felhúzni magát, de ha megfogom felugrik, áll és toporzékol. egyébként nem kúszik, nem mászik néha tolat, de semmi más. De sietne mindenfelé, mert tartani nem lehet.Kép
na jó sokat írtam. MOst megyek és olvasgatlak benneteket, mi történt veletek. Örülök, hogy az Orczy kert el lett tolva, mert az nekünk is jó közel van, úgyhogy remélem oda már mi is eljutunk.
Szép napot mindnekinek

Tikk és Hanna
tikk
 
 


Sziasztok!

Még nem igazoltuk a hétfõi hiányzást.... Hát, mi bizony strandoltunk. Nagyon meleg volt, gyalogolni nem volt kedvem a lányokkal, és a házitaxisunk pont arrafelé dolgozik.
Henke! (még szokom az új neved Kép) ezért nem is hívtalak, mi is lógtunk. Hétfõn megyünk, lehet, hogy csak Lucával kettesben. Ház ügy Kép
(A névváltoztatáson már én is gondolkoztam. Úgy lettem az elején Andi3, hogy Zsófi rátenyerelt a billentyûzetre amikor írtam be a nevem, és így is regisztráltam.)

Szila! Boldog félszülinapot Hangának! Kép (Ezek szerint Zsófi 3 és fél éves.)

Mi is apa nélkül megyünk a szüleimhez, Zsófi ott is marad pár napra. Nálunk mindenki jól bírja, apa legalább hangosan hallgathat éjszaka is zenét Kép, a lányok meg élvezik a nagyszülõi kényeztetést. Én szoktam leghamarabb hazavágyni, ezért csináljuk úgy, hogy leviszem Zsófit, Lucával 1-2 nap után hazajövünk, pár nap itthon, aztán vissza Gyöngyösre Zsófiért.
Sajnos a családi nyaralás idén is kimarad, pedig nagggyyyon mennék.....

Rémama! Gratula Récinek! Kép

Laura! Mi is majdnem az Örsnél lakunk... Kép Csak 25 perc hévvel Kerepes.

Üdv az újaknak! Már jó nagy létszámú az osztály!
Puszi
Andi + Luca

Andi
andi3
 
 


Siasztok!

BMárti!
"Hetente egyszer elegendõ mérni a testsúlyát, ebbõl láthatod, hogy milyen ütemben növekszik. Általában két hetes korukra nyerik vissza születési súlyukat a kisbabák, s az elsõ hónapokban 12-150 grammot gyarapodnak hetente. Az adatok megítélésekor vedd figyelembe, hogy fél éves kor tájékán csökken a gyarapodás üteme, s átmeneti stagnálás is elõfordulhat. A fejlõdést sohasem szabad csak a testsúly alapján megítélni. Rengeteget számít a baba hangulata, külleme, az aprócska kis elõrelépések, melyeket nap mint nap észrevehetsz nála."
Ezt a Szoptatásért Egyesület honlapján találtam, megnyugtatásképpen. (A kiemelés az én mûvem)

Bogancsi!
Kép Kép Gratulálok a forgolódó Tomi babának! Kép Kép

Hangának kívánok boldog 1/2 éves szülinapot! Kép Kép

Üdv a legfrissebb osztálytársaknak! Remélem a következõ osztálytalálkozó már jó népes lesz!

Borcsa + Luca (Réka épp a Velencei tónál nyaral)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

BMárti,
már látom ismét hasonló "problémával" küzködünk!Kép gabó is sitt-sutt egyik cici, másik, aztán máris játszani szeretne. Különösképpen nem izgatom magam rajta, néha szoktam adni neki gyümölcspürével kevert HA tejpépet, csak a megnyugtatás kedvéért, hogy legyen mitõl híznia!Kép De õ eddig is annyit evett, amennyit akart, aztán mégis mindenhol 9-10 hónaposnak hiszik. Ez van!Kép
Apa nélkül, mi márciusban töltöttünk el 1 hetet a nagyszülõknél, apuka ugyanis kikapcsolódva a családi életbõl, elment síelni. Nagyon jól éreztük magunkat, a kicsi is. Mikor hazajöttünk, és meglátta az apját, kicsit bizalmatlan volt, hogy "naaa, honnan is ismerem ezt a pasit, most épp nem jut eszembe!" Aztán apuka karjába vette megpuszilgatta, dödögött neki, és akkor mosoly volt a válasz, látszott Gabón, hogy megnyugodott, vhogy beugrott neki...Kép! De akkor még kisebb volt!
Sziasztok:
Ágci

off: Andi3 megkaptam a recepteket, de még nem jutottam el odáig, hogy kipróbáljam. Majd beszámolok.

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Borcsa! Nagyon köszi, teljesen megnyugtattál! Kép
Pedig én is olvastam azt a honlapot, csak akkor még nem volt aktuális a kérdés, és átsiklottam e fölött a mondat fölött.

Ágci! Azt hiszem, nálunk is nagyon kellene már a kikapcsolódás mindkettõnknek. Valószínûleg ezért is állt rá Életem Párja olyan könnyen, hogy menjünk csak nyugodtan nélküle. KépKép
Az édes lehetett, ahogy Gabó bizalmatlankodott az Apjával. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Remama
Gratulálok Réci ügyeskedéséhez. Kép

Szila
Hangának boldog féléves szülinapot! Kép

BMárti
Fogalmam sincs, hogy hányszor eszik Peti. Kép Van, hogy 1 óra múlva megint kér, vagy másfél, vagy 2, de most pl. várom, hogy felébredjen, mert vagy 4 órája nem evett. Ma 11-ig 4x evett, de estére teljesen elveszítem a fonalat. Kép Amúgy Peti is 1,5 hétig stagnált súlyilag, pár napja indult meg újra. Mondjuk én nem aggódom, mert így is idõsebbnek nézik. Kép

Ágci
Most látom, tettél fel képet. Nagyon aranyos Gabó! Kép(persze te is, mármint, ha te vagy az Kép )

Ma este megyünk nagymamihoz, talán visszaérünk a hétfõi talira, de nem biztos. Szóval jó mulatást és elõre is szép hétvégét mindenkinek.

üdv: Gorsi és a hétfõn 5 hónapos Peti baba
gorsi
 
 


Hát lányok! A Városliget nekünk nagyon messze volt ebben a melegben. Most meg, amikor a Margit sziget lesz, ami hozzánk eléggé közel van, nem leszünk itthon mert mi meg most megyünk nagyizni vidékre! Kép Sebaj! Jó, hogy ezt a forgórendszert kitaláltátok, így biztos eljutunk mi is újra a talira! Kép

GOrsi! Még korábban írtad, hogy egy kicsit már most izgulsz a hozzátáplálás miatt. Én elhatároztam, hogy addig csak anyatejet adok Helenának, amíg egyértelmû nem lesz, hogy adnom kell mást is! Addig is szépen lefagyasztok neki ezt-azt. Most pl. meggyet turmixoltam és szûrtem le neki. Bár anyósom már alig várja, hogy betöltse a 6 hónapot! Állítom, hogy aznap majd megjelenik valami kis gyümivel, vagy fõzelékkel Helenának! BMárti! Én megbeszéltem a férjemmel, hogy ebben is mellettem áll, így állok a családi "hábórú" elébe! Kép

Ágci! Nagyon helyesek vagytok! Jó, hogy most már rólatok is van egy kép a fejemben! Kép

Norci! Kata007! BSzilvi! Üdv Nektek!Kép Kép

Menta És Helena
menta
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: