Új privát üzeneted érkezett!

Mi van csajok, kihal a topic :?: :?: :?:
Hogy vagytok? Bébik?

Csibb, edzés hogy megy?

Dobok ide is képet! :D

Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita
Hááát sajnos az edzés mostanában nem megy, mert a múlt héten apa nem ért haza, hogy el tudjak menni, ezen a héten pedig Fanni döntött úgy, hogy ne menjek, mert megfázott a drága, és őt ápoltam.

Nagyon sok minden történt azóta, hogy nem írtam, ugyanis Fanni azóta sem hízott, úgyhogy már nem bírtam tovább várni (ugye csak 20-ra kaptam időpontot a gasztroenterológiára), és a barátnőm apósával találkoztunk a barátnőmnél (aki gyerekorvos), és megnézte Fannit, meg kérdezett párat, aztán szépen összeraktuk, hogy Fanni pont azóta nem hízik, mióta nekem megjött... úgyhogy úgy néz ki, hogy azóta nem tápláló a tejem, mert hiába fal be baromi nagy adagokat gyümölcsből, meg főziből, attól nem fog hízni, és azt is valószínűleg azért teszi, mert éhes...
úgyhogy most el kellett kezdenem tápszert is adnom a szopi mellé.
az első tápszeres evésénél ott bőgtem fölötte, hogy szegény kicsi lány, hónapokig éheztettem, úgy itta a tápszert, mintha mindig is cumisüvegből evett volna világ életében... a szopi maradt ugyanúgy, mint eddig. szerintem már nehezebb, cipelni legalábbis biztos... de majd kiderül mit mond a mérleg... :lol:
a megfázás miatt most már 2 éjszaka óta félóránként, óránként vagy jó esetben 2 óránként kelünk, ugye még a fog is jön, tehát minden összejött neki sajnos. illetve hát valószínűleg azért is fázott meg ilyen könnyen, mert jön a foga.
de tegnap elmentem patikába, és a homeos nénitől kaptunk bogyókat fogzásra és egy kis immunerősítőset, és ma éjjel egyszer sem kelt fel, este 8-tól reggel 7-ig aludt!!! :shock:
pedig még náthás szegénykém.
megismerkedett a porszívóval is, és legnagyobb meglepetésemre 1 nap alatt megszokta a tortúrát, és már nem is sír, csak közben nyafog, és utána ahogy abbahagyom mosolyog!! megzabálom!!!
én ettől féltem a legjobban, hogy majd porszívóznom kell, és hű de kínzom a gyerekem, de már ezen is túl vagyunk, és nem is olyan vészes!

Botika már ilyen vagányan ácsorog??? nem semmi!!! nagyon édes!!! :D

én is aggódom a topik miatt, már azért nem is írtam, mert szinte magamnak irogatok, persze jó társaság vagyok magamnak, ráadásul mindenben egyet is értünk, de gondoltam inkább szóban beszélem meg magammal a dolgokat az gyorsabb, mint gépelni... :lol:

puszi csajok, remélem azért jöttök!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Na akkor én írok egy kicsit, bár a tavasziaknál már leírtam mindent!

Nálunk is szopizűrök vannak, a jobb cicim tiszta seb, mert a drágám kireszelte a fogával. Most azt fejem és pohárból este a napi termést megkapja. Kétszer eszik a szopik mellé, általában amikor a két nappali alvásból ébred. Akkor nem fogadja el a cicit.
Én nem adok tápszert, hanem inkább majd több kajcsit, mert nálunk a nagylány (11 éves)a tápszertől ekcémás és asztmás lett.
Persze ez mindenkinél más.

Ja, és a krumplitól meg fáj a hasa és olyat kakil mint egy sziklatömb. Úgyhogy azt is kiiktattam egy időre.

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 

 
 

Tünde
Húúú, nem irigyellek a reszelés miatt... :shock: mivel kezeled???
Nekem muszáj a tápszer, mert a főzitől, meg a gyümölcstől hiába evett iszonyú nagy adagokat belőle, nem hízott, csak többet kakilt..
még nem duplázta meg a súlyát, pedig már 7 hónapos lesz holnap... :(

a kakigondokra esetleg megoldás lehet, ha adnál neki szilvát, az segít.

Rakok fel pár képet:

Kép
Fanni és legújabb barátja

Kép
betegen is van program, a lázmérő dobozát rágni...

Kép
Ha nem fogadsz szót, kikapcsollak!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok,

talán még nem késő csatlakoznom.
Kisfiam Artúr baba (Anna babához hasonlóan) február 9-én született, a 36. héten, 2290 grammal és 50 cmvel.

Még nem volt időm teljesen végigolvasni a topikot, de igyekszem, hogy be tudjak kapcsolódni.

Artúr baba eddig nagyon utált hason lenni, úgyhogy legelőször azt tanulta meg, hogy kell visszafordulni. Most már forog minden irányba és próbál kúszni is.
Rövid ideig egyedül megül, de még elég bizonytalan.

Kezdetektől szopizik, 5 és fél hónapos korában kapott először gyümölcsöt.
Imádja, nem úgy, mint a főzelékeket, de azért kezdi azokat is elfogadni.

Most 7 kg körül van és 72 cm.

Ja, és még fogatlanok vagyunk...

Üdv.
Gombócka /Szabina/

Úgy látom Timivel egyforma a vonalzónk :lol:

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is csatlakoznék hozzátok. Eddig is olvasgattalak benneteket, de mostmár aktívabbá teszem magam.

Kislányom Zsófia február 11.-én született. Kb. 5 hónapos koráig kizárólag szopiztattam, utánna jött a gyümölcslé, gyümölcs, főzelék és most a husis főzelék. Jelenleg 4-5-ször szopizik naponta.

Most 69 cm és 6510 g. Nem egy "vastag" baba, de kiegyensúlyozott, nyugis kislány. Mindig agódtam a súlya miatt (minden hónapban a minimumot hízta meg), de szerencsére a doktornénink se egy tápszer párti, így ő azt mondta, hogyha nem éhes, végig aludja az éjszakát, akkor nem kell neki pótlás. Viszont ebben a hónapban csak 1 cm nőtt és kb 200g-ot!!!

Csibb!

Olvastam a hozzászólásodat. Kicsit meginogtam, hogy kell e Zsófinak is a tápszer. Ti mennyi szilárd kaját esztek és mennyit szopiztatod? Én amúgy általában mind a két cicimet felkínálom Zsófinak, de a másodikból csak ímmel-ámmal eszik, innen gondolom, hogy nem a mennyiséggel van a baj.

Üdv
Zsu
zsu77
 
 


Gombócka, Zsu üdv a csapatban, ránk fér az erősítés!!! :lol:

Zsu
Gondolom azért sem kéne tápszerezned, mert azért bár szépen komótosan, de hízik!!! a maga módján. nem kell minden babának nagynak és dundinak lenni, vannak kisebb, vékonyabb babák is!
Viszont Fanni iszonyú nagy iramban hízott az elején, és 4 hónapos kora óta ugyanannyi a súlya!
Annak ellenére, hogy 5-6 szor szopiztunk, az utóbbi időben még többször, és de. megevett másfél-két bébiételüvegnyi gyümölcsöt, ez volt, hogy üveges, de általában igazi gyümölcsöt jelent. du. meg szintén ugyanennyi főzeléket. tényleg nagyon jó étvágya volt, nem is értettük, hogy miért nem hízik... :shock:
mondjuk így utólag meg azt nem értem, hogy ha éhes volt, akkor hogy lehet, hogy végigaludta az éjszakákat... és sosem sírt, és nem nyügizett.. na mindegy... :shock: rejtélyes ez a gyerek... :lol:

Zsófi babát és Artúr babát üdvözöljük, és szeretnénk mihamarabb képet is látni róluk! :D

Képzeljétek!!! ma megmértem Fannit, és 6830 g volt!!!
legutóbb 6080 volt...
szóval nagyon beindult a csaj!!! én meg kicsit megnyugodtam!
:roll:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok kislányommal Emmával.Február 25-én született 3000 grammal és 57 centivel.Mostanra már 72 centi és 8és fél kiló.
A kisasszony egy kissé lustácska,mert még mindig csak a hátáról hajlandó a hasára fordulni.Evészet terén pedig nálunk még mindig a tejcsi a nyerő!

Segítsetek nekem !letöltöttem vonalzót,de nem tudom,hogy kell ide tenni!Köszi


Anna+Emma
annnna
 
 


anna
amikor megcsináltad a vonalzót megjelennek mindenféle kódok, és a bbcode-osat kijelölöd, lemásolod (ctrl+c) és az aláírásodhoz beilleszted (ctrl+v).
remélem érthetően írtam le... :oops:

és nektek is örülünk!! :D

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb

Köszönöm szépen,Megpróbálom,remélem sikerülni fog.Abszolút antitalentum vagyok a számítógéphez. :oops:
Azt sem tudom,hogy képet hogyan fogok majd feltenni ha szeretnék.Ez még a jövő zenéje! :?:
Majd próbálkozom.Jó hétvégét mindenkinek!

Anna+Emma+Matyi
Kép
Kép
annnna
 
 


Anna
ha kicsit visszaolvasol, akkor találsz leírást, Bea-nak is voltak régebben gondjai, ha utána sem megy, csak szólj, segítünk!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Próbáltam Zsófi babáról képet felrakni, de nem sikerült. Én arra gondolok, hogy nagyobb a fájl, mint amit ide le lehet tölteni, de annyira nem értek hozzá.

Meg szeretném kérdezni, hogy van e valakinek tuti tippje gyümölcs és főzelékfoltok ellen. Már majdnem minden ruhánkon van valamilyen folt és nekem semmivel sem jönnek ki. Még a zoknijaink is foltosak, ugyanis a kisasszony előszeretettel rakja evés közben a lábát a szájába.

Csibb!

Úgy látom lányaink eléggé hasonlóak. Kicsit megnyuggodtam, hogy van más baba is, aki olyan vékonyka mint Zsófi. Azért aggódom (hiába mondja mindenki, hogy nem kell), hogy más ilyen korú babák már 8 kg körül vannak. Egyébként Zsófinak cseppet sem olyen jó az étvágya, mint Fannikának.
Mi hajnalban, általában 5-6 között kelünk elősszőr, akkor szopizunk, utánna 8 - 8.30 körül ébredünk, akkor szintén szopi. Utánna délben főzelék (kb. fél üveg), majd szopi. Délután 4.30 körül tejpép (kb. 100g )+ szopi, majd este 7.30-kor főzelék (3/4 üveg) és lefekvés előtt szopi. Próbáltam a főétkezések között gyümölcsöt adni, de nem kellett neki. Ha délelőtt 11 körül el is fogadja, utánna nem olyan éhes és nem tudok neki főzeléket adni. Nem tudom mit rontok vagy rontottam el, de csak ennyi kaját tudok neki adni. Ha éhes egyébként bármit, bármilyen főzeléket megeszik, de ha nem felbonthatok, készíthetek bármit semmit nem fogad el. Azt, hogy mennyit szopizik nem tudom, mert van mérlegünk, de nem tudom lemérni Zsófit, mert ahányszor rárakom, annyiszor más értéket mutat.
Egyébként barátnőm kislánya majdnem 9 hónapos, szinte semmit nem eszik meg, van hogy 1-2 kanál valamit hébe-hóba, de ő majdnem 9 kg. Ha Zsófi is így nőne én sem aggódnám agyon magam.
Zsófika szintén náthás egy kicsit.

Ma nagyon nyügi Zsófi, most is itt ordítozik mellettem a szőnyegen, aludt ebéd után 1,5 órát, de azóta szinte semmit nem tudok tőle csinálni. De mostmár azért is befejezem "írásom". Várom már, hogy üljön vagy másszon, mert remélem akkor majd kicsit el fogja magát foglalni.

Sziasztok, nem bírom tovább hallgatni.....
zsu77
 
 


Zsu
le kell kicsinyíteni a képeket, mielőtt felrakod (asszem 600X600-as lehet max.) erre is lehet találni a topicban leírást az első oldalak valamelyikén... :wink:

Foltok: nekem tuti tippem a vanish szappan. meleg vízzel kiöblítem a cuccot, bekenem a szappannal, kicsit átdörzsölöm vele és egy fél órára benne hagyom a szappanos vízben ázni, aztán be a gépbe a többivel. Eddig még minden kijött, amit én gyártottam a ruhákra, a régi, más által gyártott foltokat nem szedte ki. (az örökölt ruháknál)

az az érdekes, hogy Fanni a kevéske súlya ellenére nem néz ki soványnak... nem tudom, hogy csinálja, de a combjai vaskosak, és hurkásak. most hogy elkezdett hízni, már kezd egy kicsit tokásodni is :lol:

szerintem amíg nő a súlya, akármennyivel is (mert ilyenkor azért meg szokott állni hízás), addig tényleg nem kellene aggódnod (jó, tudom, hogy fogsz :wink: ) Pláne, ha az orvos vagy védőnő látja, és nem mond rá semmit, hogy gond lenne vele!
Tényleg ők mondtak valamit?

Jobbulást Zsófikának!!! remélem, sikerül képet felraknod, kiváncsi vagyok a manöken alakjára!!! :lol:
de ha nem megy, felrakom szívesen, küldd el mailben!

Fanni már két napja nem nagyon alszik... a délelőttit lerövidítette félórásra, tegnap még aludt egy nagyot 1-től, de ma már az is félórásra sikeredett, ennek megfelelően estére már hulla fáradt, és már 6-kor menne lefeküdni... azért valahogy elhúztam fél 7-ig a fürdést, úgyhogy szopi, tápszer, orrszívás, negyed 8-kor feküdt csak le, nem kellett sokat ringatni.

De ilyen időben nem csoda, hogy nyügi szegény Zsófika, babafront van biztos! :?

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1158673761.98.jpg[/img] [/img]
Sziasztok!

Íme Zsófi baba, de megint nem tudok sokat írni, mert megint nyüszörög. Majd, ha lefektetem jövök.

Üdv.
Zsu
zsu77
 
 


Sziasztok!

Lefeküdt az én Drágaságom, úgyhogy itt vagyok.

Csibb!
Kérdezted, hogy mit szól a dokinéni és a védőnő a súlyához. A doki nénink azt mondta, hogy ha még 5-ször szopizik és ha keveset is, akkor sem kell neki a tápszer. A védőnő azt mondta, hogy várjunk még egy hónapot, de ő is azt mondja, hogy ne aggódjak. Egyébként nem tudom, hogy ha tápszert kell adnom majd, azt hogy tudom megoldani, ugyanis Zsófika sem cumisüvegből, sem itatópohárból nem hajlandó inni.

Lányok Ti adtok már husis főzeléket a babáknak?
Én igen. A védőnő azt mondta, hogy egy héten egyszer adjak neki májat. Mivel nem főzök Zsófinak ezért csak egyféle májas konzervet találtam, de elég iszonyat. Zsófi mindent megeszik, ha van kedve enni, de ennél elsírta magát.
Nem tudom miből faragták az én lányom, de amit én főzök nem kell neki, mindenből csak a bolti. A gyümölcsöt sem fogadta el. Szóval, ha van valakinek valami "májas" receptje leírhatná. Ráadásul most vettünk 10 tanyasi csirkét, ami garantáltan nem táptól hízott. Szívesen készítenék neki valami finit.

Csibb!
Még azt szerettem volna megkérdezni, hogyha hamarabb fekteted le Fannit, hamarabb ébred e reggel, mint ahogy szokott. Mondjuk nekünk nagyon beállt a 8 órai fürdés, sosem kell Zsófit korábban lefektetnem, sőt 7 - 8 között az egyik legvidámabb időszaka.

Jó éjt mindenkinek!

Zsu
zsu77
 
 


Zsu
nahát, milyen édes Zsófi baba!!! :D

Ha mégis tápszerre kerülne a sor, Fanni sem nagyon ivott a cumisüvegből, és mikor megkapta a tápszer, csodák csodájára, mintha mindig is abból evett volna, olyan jól ment neki!!! :lol:
Szerintem tudnak ők, csak lusták, vagy csak a megfelelő dolgot kell számukra belerakni!!! :lol:
Persze ehhez az is feltétel, hogyha esetleg kéne, akkor szeresse is a tápit.

Én már adtam husis főzit Fanninak (csirkemellet), májat még nem, de kéne, úgyhogy engem is érdekelne májas recept!!!

Vicces, mert én meg pont azt vettem észre, hogy Fanni csak azt szereti, amit én főzök... a főzelékekből... a gyümiből szereti az üvegesen is!!! viszont az üveges főziknek a negyedéd sem eszi meg, míg az enyémből több mint egy üvegnyit ! Olyan kedves, nem??? :lol: :lol: :lol: szereti a főztöm! :lol:

jellemzően nem kel hamarabb, ha hamarabb fekszik, de volt már rá példa. mostanában felkel 6-kor egy szopira, és még visszaalszik bele, és 7-8-ig alszik. ha korán feküdt, inkább 7-ig, ha később, inkább 8-ig.
Nekünk is jól kialakult az esti rendünk, csak most megkavarta a nappali alvásokat, és ezért estére elfárad, de gondolom, majd ezt is kialakítja újra. csak most nem nagyon alszik napközben, és úgy nehéz neki fennmaradni már este...

Mi voltunk ma a gasztroenterológián, igazából nem nagyon mondtak semmit, csak hogy kicsit túletettem a gyereket, ha szoptatom még, akkor kevesebb tápit adjak neki, mert azért bukik annyit.
vinnünk kell kakimintát, meg írni kell, hogy mennyit mikor és mit eszik.
és félévente megnézik Fannit.

Képzeljétek, kezd kiskutya lenni a gyerekem, már olyan gyorsan kúszik, hogy csak na, és már kikúszik utánam a konyhába!!! nagyon vicces látni, ahogy teper!! :lol: :lol:
reggel meg odakúszott a lábam elé, és rángatta a pizsigatyám, hogy vegyem fel!!! :lol:
ez azért is vicces nekem, mert a barinőm kisfián is mindig nevettem, hogy kiskutya, és most az én gyerekem is átment kiskutyába! Csak még nem kunyerál, de szerintem az is mindjárt itt van. :lol: (az övé már jár, úgyhogy ő már csak nagyon ritkán kiskutya..)

Puszi nektek!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!


Jó rég jártam erre! :oops:

Májas recept, én így csinálom Csonginak:

1 szem krumplit és egy csirke vagy pulykamájta megfőzök. Egy almát külön megpárolok összeturmixolom egy kis olajjal és petrezselyemmel. És kész is. Mondjuk én útálom a májat, amikor főztem meg turmixoltam majd elájutam, na gondoltam a fiam ezt tuti nem eszi meg, erre bevágott belőle másfél üvegnyit!

Majd igyekszem gyakrabban jönni, csak Csongira nagyon kell figyelni, mindenbe kapaszkodva feláll jön utánam mindenhova, egy kis nyüzsigép. Megvolt a keresztelő vasárnap, most hétvégén pediog Bp-re megyünk esküvőre.

Olvasgatni azért esténként szoktam, csak már írni nincs energiám.
:oops:

Kincs és Csongor
KépKép
kincs
 
 


Sziasztok!

Lassan olvasgatom a hozzászólásokat visszafelé. Láttam, hogy "tejpép" dilemma volt az egyik téma.
Zsófika úgy tűnik tehéntej allergiás. De a doktornőnk írt fel HA tejpépet és semmi baja tőle. Azért kértem, hogy írjon fel, mert Zsófi elég vékonyka és úgy gondoltam, hogy ebbe azért van kalória. Naturt veszünk és teszek bele gyümölcsöt. Szóval Zsófinak semmi baja tőle.

Kincs!
Köszönjük a májas receptet. Ki fogom próbálni. Jövőhéten megyünk nyaralni, de utánna újra megpróbálom a főzést Zsófikának. Sok anyukától hallottam, amit Csibb is említett, hogy a babija anyuci főztjét szerette. Hátha Zsófinak változott az ízlése.

Látom mindenki gyönyörűsége már mászik, ül, lassan feláll, stb.... Már nagyon várom, hogy Zsófi is elkezdjen valami "produkciót", de egyenlőre semmi. Jó lenne már, mert szegénykém nagyon jó kislány, de elhiszem, hogy egy idő után nagyon unalmas neki a háton fekvés. Főleg a délelőttünk nyügisebb, ugyanis Ő 1/4 9 felé ébred (hajnali szopi után egyből visszaalszik) és utánna általában már nem alszik. Viszont 1/2 1 felé lefektetem az ágyikójába és általában 2-3 órát alszik. Ha felébredt, játék, uzsi és megyünk sétálni. Így a délután már gyorsan telik.
Tudom, hogy nem szabad sietetnem semmit, nem szabad türelmetlenkednem.

Sziasztok, mindenkinek nyugodt, szép éjszakát!

Zsu
zsu77
 
 


Egyébként Ti tudjátok, hogy milyen kaja mennyiséget kellene a babáknak enni ebben a korban? Sehol, semmilyen táplálási tanácsadóban nem látok mennyiségeket, csak azt, hogy melyik időszakban, mi javasolnak, de hogy mennyit, azt nem. Mindig el vagyok szomorodva, hogy nem eszik Zsófika, de igazából nem is tudom, hogy mennyit kellene ennie.
zsu77
 
 


Hú, de mérges vagyok!! elszállt, amit tegnap írtam... :evil: :evil:

Köszönjük Kincs a májas receptet, tegnap este meg is főztem Fanninak, majd beszámolok róla, hogy ízlett-e neki.

Zsu
biztos hamarosan beindul a kiscsajszi!!! aztán majd vissza fogod sírni a nyugalmat!!! :lol: :lol: :lol:

Sajnos elszállt az ihletem, már nem is emlékszem miről írtam oly sokat tegnap..., de majd ha jön új ihlet, jövök!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Ja még azt is írtam, hogy én sem tudom a mennyiségeket, de gondolom, (ez csak tipp) hogy egy bébiételnyi lehet egy normál mennyiség...
de ha valaki rendesen szopizik, akkor lehet, hogy kevesebb is tök jó! Fogalmam sincs... :oops:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Fú, jó régen írtam!üdv az újaknak!

Gombócka!Szinte minden stimmel, Anna is 36-37 hétre született, csak ő 2540 gr, és 48 cm volt.

Anna nem ül és áll még, viszont négykézlábazik, bár a mászást még csak próbálgatja, és ülni is úgy igyekszik, hogy négykézlábról leül a sarkára.Egyszer adok neki egy nap főzit, próbálkozom házi készítésűvel, van egy jó bioárus a piacon, nála vásárolok be.Már néha kap egy kis csirkemellet, és ma trappistát tettem a zöldséghez.Főztem már neki bio natúr rizst, és kukoricapelyhet is.néha adok pár csepp olivaolajat az ételéhez.Úgy gondoltam, hogy ha betölti a 8 hónapot, már kétszer kap mást, egyszer főzit, és egyszer gyümit.Annyiféleképpen írnak a hozzátáplálásról, nem tehetek mást, mint igyekszem saját magam kiokoskodni a menetrendet.Recepteket én is szívesen veszek!!Ezek szerint petrezselyemmel lehet ízesíteni.
Én a csirkét sárgarépával és krumplival párolom.Állítólag a bolti bébiételek ízesebbek, azért nehezen fogadják el a saját főztünket, ez is az oka annak, hogy én boltit legfeljebb csak tiszta gyümipépet adtam neki, vagy HIPPet, amiben tényleg csak zöldség van.Azt is csak egyszer .

Majd igyekszem gyakrabban írni.
puszi mindenkinek!

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Sziasztok!!

Már nagyon régen írtam ide :oops: :oops: Remélem mindenkivel minden oké. :wink:

Üdvözlök minden új mamit és babócát!! :lol:

Zsu-Neked szeretnék pár sort írni.Azt hiszem "sorstársak" vagyunk.Lili babám is minimum hízó baba.Most indult be kicsit jobban,mióta kap mást is a tejcsin kívül.Most 6300gr és 65 cm.Teljesen normál méretekkel született(3400gr,52cm)Ő szopizott 6 hónapos koráig.Hál'Istennek nagyon jó evő baba.Szeret majdnem mindent,amit eddig próbáltunk,kivéve a sütőtököt,de azt sem adom fel. :wink: Kap tejpépet egyszer egy nap,lefejt anyatejjel,amit napközben fejek.Na valószínülg ettől hízik most jobban,mint eddig.Ma már 3. napja kapott husis főzeléket ebédre,és nagyon szépen evett belőle. :lol: Sztem Te se aggódj Zsófi baba miatt,persze bagoly mondja verébnek,én is folyamatosan aggódtam.Mostanában azonban egyre lazább vagyok.Lili is még szopizik 4szer egy nap+ a tejpéppel is kap tejcsit. :wink:

Üdv a többieknek is.Megpóbálok újra bekapcsolódni,de most lassan fürcsi. :wink:
Illetve egy kép még a kicsi csajról :wink:
Kép
Vendég
 


Kincs
Először megijedtem, hogy nem tetszik a máj, de úgy látszik, csak fáradt volt már, mert alvás után megkapta a maradékát, és be is puszilta az egészet! :lol: úgyhogy aratott a recept! köszi

Babcika
nagyon édes Lili baba a képen, jól megnőtt, mióta utoljára láttam!!! :)

Bea
Ügyes Annácska, ari lehet, ahogy négykézlábazik!!! (a kis pelusos popók... :lol: )

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én is újra itt :D

Kincs dobhatnál még recepteket :wink: Mondjuk én azt hittem a májat majd csak egy éves kor után. De tényleg könnyű elveszni a hozzátápi útvesztőiben.

Mi jól vagyunk. Illetve csak Botond, mert én elég vacakul vagyok (arc-,és homloküreggyulladás - már megszokott, csak kellemetlnen nagyon,hogy ilyen rossz a közérzetem). Boti már nagyon stabilan áll, persze napról napra ügyesebb, ő is Csongihoz hasonlóan mindenben megkapaszkodik (legalábbis igyekszik) és már húzza is fel magát. Jó fiú, ügyes és aranyos! És az enyém, és imádom! :D :wink:

Lehet,hogy már az én tejem sem elég tápláló... (bár tudom, sokan azt mondják,hogy ilyen nincs. az anyatej mindig megfelelő összetételű a baba számára) Egyszerűen két napja hiába szopizik sokáig, rá fél órával éhes. Sinlacot simán bevágja, meg kipróbáltam, hogy adtam reggel tápit is a szopi után,hogy éhes -e. (Dokinő írt fel HA-t), és simán lehúzott 100-t. Pedig most a 3-4 helyett, többször is megkínálom, és vagy 5-6x is szopizik egy nap (egy keveset?)
Kicsit tanácstalan vagyok. Most próbálok inkább több szilárdat adni, bár a tejcsiféleségre is szüksége van. Közre játszhat a mensi???

Most rohannom kell, mert felébredt a drága. (Kajája meg félig van kész, de nem is evett annyira régen.)

Üdv az újaknak!

Mesi: mi van veletek?

Pussz.

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Hát mi ma kipróbáltuk a rizst... Nem nagyon arattam vele sikert...
Mondjuk zöldborsóval és cukkinivel adtam, és a borsót most ette szintén először, lehet, hogy az nem kellett neki, nem a rizs, majd még próbálkozom...
De a receptek engem is nagyon érdekelnének.

Pl. a dokinőnk mondta, hogy majd ha lesz, adjak neki gesztenyét, na erről sem tudom, hogyan kéne elkészíteni...

Anita
Jobbulást neked!!!
Nekem az derült ki, hogy nem szopizik eleget Fanni. Most, hogy voltunk a gasztroenterológián, és írni kellett mindent, hogy mit eszik, iszik, mennyit és mikor, látszott, hogy 1 hét alatt 2-szer szopizott 80-at, egyébként olyan 40-50 az átlag... hát ez édes kevés, nem csodálom, hogy nem hízott ez a gyerek...

Ma leadtuk a székletmintát, jövő héten lesz eredmény. Kiváncsi vagyok, mit fognak mondani...

meg még most, hogy így írtam mindent azon tanakodom, hogy vajon elég vizet iszik-e Fanni... szinte csak akkor hajlandó, mikor főzit eszik...
A ti gyerkőceitek mennyit isznak egy nap???

olyan gyönyörű idő van már napok óta!!!
nagyokat sétálunk, ma a Normafánál voltunk fenn, tegnap itt a környék utcáin sétáltunk, és találtunk egy játszóházat, csütörtökön ki is próbáljuk! Vicces, mert a szomszédom kisfia ugye még csak 2 hónapos, és így más csoportba lennénk osztva, de mondták a telefonban, hogy pont ezt a két csoportot összevonják, mert olyan nagyon nagy különbség nincs a foglalkozások között, és a kicsiket főleg masszírozzák, azt lehet a nagyobbak mellett is..
na majd meglátjuk, milyen, nagyon kiváncsi vagyok...
jó lenne, ha tetszene, mert jól jön programnak a rossz idős napokon..

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Gyors végigfutottam amit írtatok, örülök, ha bejött a recept.

Írok még egyet. :wink:

Tescoban vagy Sparban lehet kapni bio fagyasztott gesztenyét. Én ezt szoktam venni, és megpróbálom feldarabolva berakni a fagyra. Aztán ha kell előveszem és kis pulyka vagy csirke husival megfőzőm. Mondjuk érdemesebb a husit előbb megpárolni és utána beledobni a gesztenyét. Aztán vagy rizst vagy almát párolok hozzá, de lehet mindkettőt. Turmix és kész.

Majd este próbálok jönni és valami értelmeset is hozzászolni.

Kincs és Csongor
KépKép
kincs
 
 


Ákom – Bákom Gyermekruha Börze!!

Extra minőségű, márkás mosott angol, olasz, svájci új és alighasznált ruhák 0 – 128-as méretig

adams, GAP, George, Ladybird, MARKS & SPENCER, NEXT,L.O.G.G., REBEL, Benetton, MEXX, stb

2006. 10. 09.-13. között Újpesten az Izzó ltp.-en

Referencia a gyerekeimen. :lol: Ha érdekel írj PÜt.
Kép

Kép
flocika
 
 


Megint nincs nagy forgalom :?

Csibb, mi lett a tenyésztés eredménye? Hogy van Fannika? Elég ideig főzted a rizst a múltkor?
Nálunk ma a spenót nem jött be.
Képzeld, mégsem kell tápi. Sőt, 3 napja szinte csak szopi van (jön a 3., 4. fogacska). Nálunk a mensi kavar be nagyon a szopiba :?
Nálunk szinte csak a szopi a folyadék. Néha kevés víz a főzi után. Viszont most azt mondta védőnő, próbáljam meg a teát. 2 napja kap Boti, de ez bezzeg csúszik neki. Ha igazán szomjas lenne, nem meginná a vizet is? Védőnő szerint nem...

Kincs, köszi a gesztis tippet, nagyon bejött :D Várok még recepteket :oops:

Mi újság a 8. hónapos bébikkel???

Puszi!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Szia Mesi! :D

Gratula a fogacskához, mászáshoz, szóutánzáshoz, alváshoz, mindenhez! Nagyon ügyes Hanna!
8 kg, az nagyon szuper!
Salátát hogy készítetted?

Boti nem utánoz szavakat, csak az megy,hogy "nem", meg vmi igen hangzású.... , már várom a babbbbbaba-t, meg mammmama-t :D
pápá-t tanítgatom, már nyitogatja a kis tenyerét az ölében :D
Mi ma megyünk zenebölcsibe :wink:

Írj majd, meg mindenki!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita

Hál istennek negatív lett az eredmény, és minden ok, most 1 hétig mértem minden szopit, és nagyon keveset eszik, ez volt a baj. de most már szépen hízik. pont ma voltunk dokinéninél, merthogy váltottam orvost, és 2 hét alatt 300 g-ot hízott a drága.

a rizst olyan sokáig főztem, hogy csak na, mint még soha (én kicsit keményen szeretem, ha nagyon picit roppan a közepe), de ez igazi trutymós volt! :lol: lehet, hogy a zöldborsóval volt a baj, tényleg azóta nem is próbálkoztam, mert most írni kellett mindent, és a tuti beváltakat főztem neki, hogy egyen.

ma megkérdeztem a dokit az ivásról, és azt mondta, hogy teljesen jó, amennyit iszik, mert ugye a tápi is folyadéknak számít, meg a szopi, és úgy már bőven elég a napi vízfogyasztása.

múlt hétvégén esküvőn voltunk, dobok fel képeket mindjárt!!!

És szívesen látnék Botiról is!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Kép
odabújás

Kép
fűben kúszás

Kép
cukiskodás

Kép
bele a kamerába is

Kép
nagyon vidám volt, pedig nem is aludt egész du.

Kép
így örül... :)

Kép
4 generáció

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Hazaértünk a nyaralásból. Hát nem mondom, hogy életem legnyugisabb nyaralása volt, de azért összességében jó volt. Azért Zsófika másként viselkedett, mint itthon, elég sokat volt kézben is, úgyhogy most tart a visszanevelés.
Tudtok valami honlapot, ahol vannak fennt főzelékreceptek? Megpróbálok főzni neki, mert most elég gyatrán eszik. Éjszaka is hamarabb felébred, 6 helyett már 1/2 4 -kor.

Csibb!
Hogy tudod lemérni Fannit. Nekünk is van digitális mérlegünk, de ahányszor ráteszem annyiszor mást mutat, összevissza kalimpál Zsófi. Nekem azt mondta a doktornő, hogy fejjem ki a tejet és így megtudom, hogy mennyi van. De ha kifejem mit eszik a baba, ugyanis utánna biztos nem issza meg cumisüvegből.
Hányszor adsz Fannikának tápszert? Minden szoptatás után? Jövőhéten lesz Zsófika 8 hónapos, addig várok, ha nagyon gyatra a súlya én is megpróbálom a tápszert.

Trose!
Most jutottam el, hogy válaszoljak kérdésedre. Az egész úgy kezdődött, hogy Zsófi nagyon sokat kakilt, kb. 5-6-szor egy nap, hígat és volt, hogy olajzöldet. Erre azt mondta a doktornő, hogy anyatejes babánál belefér. Amikor 4 hónapos lett egyszer tisztábatevés közben kakilt és pici friss vércsíkot vettem észre a kakijába. Kb. 2 hónapig kisérleteztünk vele (ÁNTSZ, gyógyszer), de mindig megjelent a vér, volt hogy 2 hétig semmi, de aztán megint. Végül a doktornő mondta, hogy ne egyek semmilyen tejterméket, mert ez irritálhatja a bél nyálkahártyáját. Azóta 1-2-szer kakil naponta, amióta szilárdat is eszik, teljesen keményet. Szóval innen gondoljuk, hogy tehéntej allergiás.
Egyébként iszonyat nehéz, hogy nem ehetek tejterméket. Már nem tudom kitalálni mit egyek, mit főzzek. Sajnos tömöm magamba a péksüteményeket, mert se sajtot, se joghurtot semmit nem ehetek. Hízok is rendesen. A terhességem alatt 16kg híztam, abból a korházban lement 12, de azóta feljött 4. Mindenki azt mondta, hogy a szoptatás alatt, hogy mennek le a kilók, hát nálam ez nagyon nem jött be. De sportolni meg nem merek, előtte 3-4-szer hetente jártam konditerembe, terhességem alatt is csak az utolsó hónapban nem tornáztam. De hallottam olyat, hogy a sport elveszi az energiát a tejtermeléstől és így sem vagyok egy tejcsárda.
Ti hogy álltok a kilókkal. Valaki tornázik közületek? Most nem a baba-mama tornára gondolok, mert azért az nem egy megerőltető.


Üdv
Zsu
zsu77
 
 


Zsu

Hol voltatok nyaralni??? ha már írtad, akkor bocsi... :oops:

Mérés: hát elég nehéz dolog, az biztos, de én azzal próbálkoztam, hogy vittem magammal mindig valami érdekes játékot, vagy játéknak minősített háztartási eszközt, és akkor az lekötötte, és nem ficánkolt annyira. de hát nyilván csak nagyságrendileg lehet megállapítani, hogy mennyit eszik, de mivel egész héten minden szopinál mértem előtte és utána, és sosem volt nagy ingadozás, ezért egyértelműen kiderült, hogy keveset szopizik.

kiskanállal nem próbáltad még odaadni neki a lefejt tejet?
Fanni nagyon bírta a kiskanalazást már egész kicsi korában is.

tápszert reggel és este adok neki szopi után. reggel 150 ml-t, este 180-at.

súlykérdés:
rajtam 4 kg van masszívan, egyáltalán nem mozdul, hál istennek azért felfele sem, pedig hát zabálunk rendesen...
1 hónapja kezdtem el újra járni edzésre (kosár), de nem befolyásolta a tejmennyiségemet, ugyanannyi mint volt. ugyanolyan kevés, de nem lett kevesebb... :lol:
és remélem lassan rólam is lemászik ez a hájréteg... néha hasizmozom is este, de azt tényleg csak néha... :oops:

tejérzékenység:
barátnőm is olvasgat minket néha, és olvasta, hogy nem tudsz mit enni, és szólt, hogy írjam meg neked, hogy ... várj, inkább bemásolom, amit írt: "van már mindenféle finomság a tejérzékenyeknek! laktózmentes tej vaj, margarin, sajtok, rizstej, szojaatej és szoja termékek,amik finomak is!"

puszi nektek!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csibb!Én a gesztenyét simán megfőztem héjában, kb. fél óra, aztán pl. almával szereti Anna./Én is Kincstől tanultam mit csináljak vele, előtte csak utcai árusnál ettem gesztenyét, vagy pürét vettem/ :oops: :lol:

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Bea
Gratulálunk a 8. hófordulóhoz!!! :D
Úristen, milyen gyorsan nőnek a csemeték... :shock:

Jajj, mi már megint betaknyosodtunk, az éjszakánk pocsék volt, kb. óránként keltünk, nagyon sírt, nagyon hajnalban még orrot is kellett szívni, mert nem kapott levegőt szopi közben.
:(
annyira utálom szadizni ezzel a porszívóval, és a szörcsögést is utálom hallgatni, mert az jár közben a fejemben, hogy szívja fel a homlokába...

még egy hét szenvedés...

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!

Törökországban voltunk nyaralni. Sokan mondták, hogy hülyék vagyunk, hogy ekkora babákkal elindulunk (barátaink is jöttek 9 hónapos Dana babával), de úgy gondoltam próba szerencse.

Nekünk is elég rossz éjszakánk volt. Nem tudom mi baja Zsófikának. Csütörtök óta szinte semmit nem eszik, nappal semmi baja, de éjszaka többször felsír, általában éjfél és 1/2 1 között, valamikor nem megyek át a szobájába és pár perc után visszaalszik, de ma éjjel 1 órát fennt voltunk. Utánna 1/2 4 felé ébred, 6 helyett, akkor már megetetem és alszik tovább. Ma jött hozzánk a doktornéni, szurit kapott Zsófika és azt mondta, hogy nem lát rajta semmit. Én úgy gondoltam, hogy lehet, hogy a torka vagy a mandulája, mert egyszer volt már így, hogy nem akart Zsófi semmit sem enni és kiderült mandula és torokgyulladása volt. Kicsit megvan az ínye dagadva Zsófinak, úgyhogy lehet hogy a foga. Ma este mindent bevetünk. Zselé, kúp. Amúgy nem tudom mit panaszkodok, 8 hónap alatt egy kezemen megtudom számolni, hányszor volt húzósabb éjszakánk. De az ember nagyon könnyen hozzá tud szokni a jóhoz... Pont tegnap találkoztam egy anyukával, akinek szintén 8 hónapos babája van. Nekik kb. 2 hétig volt normálisabb éjszakájuk. Este 10 körül fektetik le a babát, hogy hátha végig aludja az éjszakát. Éjfél előtt már fennt van. Utánna 3-tól 6-ig ébren van. Kínjukba már közéjük veszik a nagy ágyba, de a baba már elkezd mászkálni az ágyban, nem alszik el ott sem. Tegnapelőtt 4 - kor apuka kiment játszani a babával a nappaliba és 6-ig fennt voltak. Ja és a baba ennek ellenére napközben is csak 1-1 órát alszik. Azért ez már tényleg húzós. Nem tudom, hogy bírják energiával az ilyen anyukák.

Babcika!
Neked mit szól a doktornénitek Lili baba súlyához? Kap tápszert is? Én ma kérdeztem a doktornénitől, hogy mit csináljak, mert szerintem Zsófika ebben a hónapban is kb. 300 g-ot fog produkálni. Ő nem erőlteti a tápszert, inkább a kaja mennyiséget kellene szerinte növelni. De nem tudom hogy. Ma reggel 1/4 9 felé szopizott Zsófi. Délelőtt nem adok neki gyümit, hátha kiéhezik főzelékre délre. Ehhez képest megevett kb. 1/3 üveg főzeléket. 1/2 2 -kor ismét megkínáltam, hátha éhes már, de szinte semmit nem evett. És nem is láttam, hogy nyűgös, hisztis lenne az éhség miatt. Nektek mi a napirendetek?
A doktornéni is javasolta a gesztenyés főzelékeket a nagy kalóriatartalma miatt. Egyébként ő azt mondta, hogy anyatejjel is összetumixolhatom.

Csibb!
Fannikának jobbulást kívánok. Ez az orrszívás tényleg elég brutálisnak tűnik. Zsófi szegény annyira nem bírja, hogy volt hogy hívtam segítséget, aki lefogta... Szerencsére csak pár napig reggelente kellett csinálnom.

Zsu és Zsófi baba
zsu77
 
 


Sziasztok! :)

Zsu-Doktornénink az elejétől fogva azt mondja,hogy Lili ilyen alkat,ne várjam tőle,hogy summozó lesz :wink: Na jó keresztül mentünk azon,hogy méregetni kellett mennyit eszik egy nap,de miután kiderült,hogy nem szopik keveset,700-750 ml/nap volt az adagja.Ez a méregetés kb. 4 hónapos korában kezdődött,mert addig hízott,nem sokat ugyan,de hízott(rekord: 3 hét alatt 500 gr),de ekkor el kezdett stagnálni a súlya.Dokinéni ,miután kiderült,hogy szépen eszik Lili,hallani sem akart tápiról,inkább azt javasolta 2 óránként szoptassam Lilit.Ez meghozta az eredményt,Lili újra elkezdett hízni,a tőle megszokott lassú ütemben(volt,hogy 1 héten 5 dekát,volt,hogy 13-at...)6 hónapot betöltve kezdett el mást is kapni:gyümi,majd zöldséges főzik...és kitaláltam,hogy mivel a kisasszony már nem igazán küzd a tejcsiért,így a maradék bent maradt tejet lefejem és ezt odaadom gabonapéppel Neki.Na ez az amitől hízik most már icipicit jobban,múltkor 3 hét alatt 300 gr-ot.Így 3 hete volt 6300gr és 65 cm.Különben Lili szerintem jó evő gyerekecske,méreteihez képest szépen eszik,nem is túl válogatós.
Ez a napirendünk:
3/4 7 felé kel fel,majd fél 8 felé szopizik,addig még eljátszadozik,nem éhes rögtön.ezután játszi,majd 9 fél 10 felé elalszik kb. 11,fél 12-ig.
Ekkor szopi,ami után ismét játék 1-ig,fél 2-ig.
Ekkor kap főzeléket,néha husival,ebből 90-100 gr-ot eszik meg majdnem mindig,utána már öklendezik. :wink:
Teli pocival ismét alvás kb. 2-től úgy 4-ig,fél 5-ig.
Ébredéskor szopi,fél 6 felé gyümi(ebből több fogy,mint a főziből,átlagban 130 gr.)Ezután játék,vagy séta.
7-kor gabonapép lefejt tejjel(átlagban 100 ml tejből)
Este fél 9-kor szopi és alvás reggelig. :lol: :lol:
Húúú,de sok lettem bocsánat :oops:
Zsófika hány kiló most és milyen hosszú?Ti napirendetek milyen?
És még vami:Sztem Te is jobb,ha elfogadod,hogy a lánykád picike,ne görcsölj rajta mennyit hízik.Egészséges az a lényeg.Én már szinte 100%-ig elfogadom ezt és kész,nem aggódom miatta.ÉS olyan kis aranyos! :) (persze minden baba az :wink:)

Remélem többiek is jól vagytok,Csibb Fannikának gyógymanók mennek.Lili is szörcsis volt,de hál Istennek meggyógyult. :)

Még egy kép Pöttöm Liliről:
Kép
Vendég
 


Csibb-Nagyon jó ez képsorozat! :)
Vendég
 


sziasztok!

Köszönjük a jókívánságokat, remélem hatni fog!!! :lol:
szegény Fanninak taknya-nyála egybefolyik, ahogy mondani szokták, 5 percenként át kéne öltöztetnem, mert tiszta nyál a ruhája... csak nincs ennyi ruhája sajnos, úgyhogy a ronggyal támadok ha látom, hogy folyik... :lol: :lol: :lol:

viszont nagyon jókedvű! láza nincs, úgyhogy nem komoly a baj, csak kellemetlen, főleg neki... :(

napközben kétszer kicsit több mint fél órát aludt, remélem ma éjszakánk jobb lesz...
Mi lett az én nagy alvó kislányomból??? a 12-13 órás éjszakai alvásokból, nappali hosszú alvásokkal???
visszajön még vajon??? :roll:

Zsu
én úgy szívom az orrát, hogy bebugyolálom egy kistakaróba, mert különben nagyon hadonászik a kezével. ha nem vagyok egyedül, akkor apa szórakoztatja közben, és akkor mosolyogni is szokott közben. innen lehet tudni, hogy ez nem fájdalmas beavatkozás, csak hangos, és különben is hagyjuk már őket játszani inkább! :lol:

a mi napirendünk:
7-kor kelünk, szopi, tápi, játék
9-kor elalszunk kb. 10-ig
1/2 11 gyümi 200 g általában
mostanában de. sétálunk, mert az esti séta már nem lesz jó télen a sötétben
12-1-igy séta
fél 2 főzi szopi után, ha nem alszik be szopi közben, ha bealszik, akkor utána kapja meg a főzit
2-3 alvás (van, hogy tovább, de ez az átlag, és van hogy később kezdi..)
du. játék, még egy szopi
7-kor fürdés, szopi, tápi, mese, alvás 8-kor

mostanában éjfél körül felkelés általában csak fel kell venni és megnyugszik és alszik tovább, de van, hogy csak a szopi nyugtatja meg, majd fél 6-kor is felkel egy szopira, aztán rögtön visszaalszik 7-ig.

hát tegnap éjjel nem így volt, kicsit többször kelt...
remélem, ma nem így lesz!!!

Babcika
Lilkó még mindig tündéri!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Babcika!

Örülök, hogy van egy sorstársam... Gondolom a Te környezetdben is ritka az olyan vékonyka baba, mint Lilike. A szomszédunkban lakó kisfiú 3,5 hónapos és több, mint 7 kg. Zsófika a múlt hónapban, 7 hónaposan volt 69 cm és szerintem most kb. 6800 g. Holnap megyünk mérekezni a védőnőhöz, mert van itthon mérlegem, de én nem tudom lemérni a Kismanót, mindig izeg-mozog, valami testrésze mindig lelóg. A mi napirendünk a következő:
Jó esetben 5-6 között ébredés, szopi, majd egyből visszaalszunk 8-ig.
1/4 9 szopi.
10,30-11 között elalszik, de csak kb. 1/2 órát, valamikor ha későn ébred nem alszik, azaz 11.30 körül elaludna, de én mint gonosz anya nem hagyom, hogy ebéd után le tudjam fektetni.
12 körül főzelék, normál esetben 3/4 üveg.
13 körül szopi, alvás kb. 3-ig.
16 körül tejpép kb. 1 dl, utánna szopi és indulunk sétálni. Mostanában 18 körül, amikor jövünk haza elalszik Zsófika, de csak 1/2 órára.
19 órakor főzi, általában megeszik 1 üveggel.
20: fürdés, szopi.

Most azt találtam ki, hogy uzsira gyümölcsöt adok neki és este főzelék helyett tejpépet. Csak azért szorgalmaztam a főzit kétszer egy nap, hogy nagyobb a kalóriatartalma és hátha jobban hízik Zsófika.

Csibb!

Ti hogy aludtatok? Mi most egész jól, az előző napokhoz képest. Vettem Zsófinak homeopátiás kúpot + 17 órakor és lefekvés előtt kapott homeopátiás bogyókat, ami mindenre jó, alvászavar, fogzás, hasfájás, stb. Csak 1/2 5- kor ébredt és egy hangja nem volt addig, előtte pedig többször felsírt éjszakánként.

Most befejezem, mert a Kisasszony reklamál...
zsu77
 
 


Hali!!

Zsu-háát igen ilyen pici bab nem igen van a környezetünkben.Apum most mesélte,hogy a főnöke kisfia most 2 hónapos és kb. 6 kiló.Nem rossz Lili elmúlt 6 hónapos mikor átlépte a 6 kilót :shock: :wink: :lol:
Sztem egyáltalán nem eszik keveset Zsófika,ha megeszik egy üveg főzit. :shock: Nagy vagy kis üvegre gondolsz?Mert a nagy 190 gr ám!!! :wink: :lol: Ügyes a kis csaj!!Lili 100gr főzinál nem igen evett eddig többet! :? :roll:
Én most agyalok kicsit mennyit hízik a mostani időszakban,mert rengeteget mozog,kb. 1,5 hete kúszik és nincs megállás,csak ha alszik. :roll: Na mindegy,mi jövő csüt. megyünk méricskére.

Pusz!
Vendég
 


Szia Babci!

Az az igazság, hogy Zsófi elég szélsőséges. Pl. most csütörtök óta szinte egy falatot sem evett a szopizáson kívül (és egyébként nem láttam rajta, hogy éhes lenne), de tegnap este aztán megevett egy üveg főzit. A 190g -os fajtából.
Mi eddig 5-ször szopiztunk, de mostmár megpróbálok átállni én is a 4-re. A délelőtti szopit azonnal elhagytuk, nem is kereste, hiányolta. Nekem egyébként az a bajom, hogy Zsófi csak akkor eszik, ha legalább már 3 óra eltelt a két étkezés között. Délelőtt is azért nem eszünk gyümit, mert kb. 11 felé fogadná el, de akkor délben nem tudok neki főzit adni. És olyat, hogy őt szopi után meg lehessen etetni...

Szerintetek ha elhagyom a délutáni szopit, akkor elkezd apadni a tejem? Itt arra gondolok, hogy ha pl. 1/2 2-kor szopizik és utánna csak 1/4 9-kor elég sok idő telik el és ugye azt mondják, hogy minél több inger éri a mellett, annál több tejcsi termelődik. Szeretném azért még egy ideig szopiztatni Zsófit.

JÓ ÉJSZAKÁT MINDENKINEK!

Zsu
zsu77
 
 


Zsu-Sztem egy idő után erre a rendszerr fognak átállni a cickóid,nem hiszem,hogy rohamosan apadni fog a tejed.A szoptatás végefelé már majd csak reggel és este lesz szopi,de akkor sem fog egyik napról a másikra elfogynu.Háát tényleg elég rapszódikus evő Zsófikád :) Lilire mindig lehet számítani,ha kaja van láthatáron,de nem eszik egyszerre sokat.Mi nem igazán tudjuk még elhagyni a d.e-i szopit,mert még mindig csak egy cicizünk(kezdetektől fogva :shock: ),kivéve este kap két cicit,de akkor sem mindig kell neki a másik.Tehát,ha kihagynám a d.e-it,gyümi lenne helyette,aztán 1kor főzi,nekem már szétrobban az aktuális cici d.u-ig az tutti.Nem tudom mikor fogunk innen tovább lépni,mármint elhagyni még egy szopit,de én nem is nagyon akarom,jó ez így,pláne,ha hízik is(REMÉLEM :!: :wink: )

Jó éjt!!
Vendég
 


Sziasztok!

Voltunk méricskén. Zsófika ma 8 hónapos, 70 cm és 6800g. 300g - ot hízott 4 hét alatt. Ha azt veszem, hogy nyaralás alatt is alig evett, utánna meg 5 napig szinte semmit nem is olyan rossz. Ez most megerősített abban, hogy ne tápszerezzem. A délutáni szopit úgy döntöttem nem hagyom el, hogyha keveset is de legalább azzal is többet eszik, iszik.
] Kép [/img]
zsu77
 
 


Zsu-Hurrá,hurrá!!!Lili múltkor úgy hízott 30 dekát,hogy rendesen evett,főzit,tejpépet,gyümit,szopit...ÉS az a 70 centi??? :shock: nem semmi a csaj! :) Ügyesek vagytok.És nagyon jól döntöttél szopit illetően!!Szuper a kép,szépek vagytok mindketten!! :)

Többiek??? :) (jó,hogy reklamálok,mikor alig jövök én is :oops: )
Vendég
 


Köszi Babcika!
Én is fel vagyok dobódva. Ráadásul ma olyan jó kislány volt Zsófi, semmi nyűgösködés, egy tündér. Egész nap dalolászott, kurjongatott. Múltkor az apukája beszélt a barátunkkal, közben Zsófika sikoltozott jókedvében. Kérdezte a párom, hogy: hallottad, van egy házi majmunk. Kedves, nem?

Kérdeztem a védőnőt, hogy mennyi az a mennyiség, amit Zsófinak kellene enni főzelékből. Azt mondta, hogy 150g körül. Mivel Zsófi vékonyka, ezért napi kétszer husis főzelék, egyszer tejpép. Most azt a taktikát választottam, hogy ebédre zöldséges főzit kap, uzsira gyümölcsösset, vacsira tejpépet. Így azért kicsit változatosabb.

Csibb!
Hol vagytok? Remélem jól vagytok Ti is.


Zsu
zsu77
 
 


Szia Zsu(és a többieknek is,még ha csak olvastok is :wink: )

150 gr???Áá én nem tudok Lilivel ennyit megetetni(bár egyszer vmi sima gyümiből evett 170 gr-ot,ez a rekord,azóta meg sem közelítettük).Elfogadom,amit a védőnőtök mond,de én egyáltalán nem vagyok híve annak,hogy minden nap,sőőt naponta kétszer is kapjon husit.Én sem eszem minden nap húst!! :shock: Én úgy adom Lilinek,hogy 2 napig husi,két napig csak zöldség.De ma pl. rízst is kapott,ami sztem szintén jó kis kalóriabomba.Ja de Te üvegeset adsz Zsófikának ugye?Bár úgy is van rízses kaja.Azért leírom:jól megfőztem a rízst és egy kisebb db csirkemellet és összeturmixoltam körtével.Lili imádta 90 gr-ot megevett belőle(utána már öklendezett,látszott,hogy tele van,de 90 gr-ig csak úgy tátogott :) :) )Ha gondolod egyszer próbáld ki.MA hogy evett Zsófika különben?Remélem jól :wink:

Gyertek Többiek is,nehogy már csak Zsu és Babcika topic legyen a februári babákból :lol: :lol:

Jó éjt!! :lol: :lol:
Vendég
 


Mi is élünk, tegnap el is kezdtem írnni, csak aztán nem tudom, mi történt, hogy nem fejeztem be... :oops:
szóval az éjszakáink jobbak, nem óránként kelünk, de azért a régi szép idők még mindig nem jöttek vissza, mikor szünet nélkül 11-12 órát aludt az én kis tündérem, most úgy néz ki 2-szer minimum felkel...
továbbra is minden ok, Fanni vidám, csak náthás eléggé...

2 napja az az új figura, hogy miután lefektettük, 5 perc csönd után elkezd nagyon sírni, semmivel nem tudom megnyugtatni. eddig a víztől csak mégjobban sírt, merthogy ilyenkor mindent kipróbálok, hogy mi lehet a baja, de ma ivott egy csomót, majd szép csendben aludt tovább... :shock: ki érti ezt???

ma voltunk barátnőm apósánál, aki gyerekorvos, és kitisztították az orrát a két huligánnak :lol: (barátnőm kisfiának is), és meg is tanították nekünk, hogy hogyan kell jól kiszívni. nagyon jó módszer, sokkal több jön ki, mint az én eddigi módszeremmel!
és még levettek Fannitól vért is, ez még mindig a nem hízás miatt, csak megnyugtatás végett, hogy minden ok-e vele, nincs-e vashiánya, vese, máj jól működik-e, stb.
mivel már jól vagyunk hízásilag, ezért ezzel pontot is teszünk a dolog végére, ha minden ok.
du. meg fogorvosnál voltam... :?

Zsu
nagyon szépek a méretek!!! Ügyik vagytok!!! szerintem sem kell tápszer!!! (mi is 6810 g-ot nyomunk, a centit nem tudom, de az utolsó mérésnél csak 65 cm volt)
és gratula a hófordulóhoz is!!!
a kép is nagyon jó, tényleg nagyon csinos lányka Zsófika, és a mamája is! :wink:

képzeljétek, Fanni idáig utálta a sütőtököt, mondjuk csak üvegeset evett, és sütöttem neki én, és azt meg megette!!! úgy örültem!!!
:D
holnap, vagy holnapután kipróbálom a gesztenyét. kiváncsi vagyok!

jó éjt mindenkinek!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ezen a kétszer husis főzeléken elgondolkodtam. Most én is elakarok kezdeni Zsófinak főzni. Csak az a baj, hogy egy vidéki nagyvárosban lakunk, ahol tudtommal egy helyen árulnak bio zöldséget. Tegnap el is mentem, hogy veszek és ma főzés lesz, de nem kaptak árut, talán majd ma. Elég bio mániás vagyok, magunknak is inkább biokajákat veszek (már amiből van) és nem akarom a Picit vegyszerekkel mérgezni. De ez a rizses kaja nagyon jól hangzik, ki fogom próbálni.

Csibb!

Nem tudom ismeritek e a Doktornéni könyve című könyvet. Nagyon tudom ajánlani, nagyon mai, nem elavult. Pont tegnap olvastam, hogy 8 hónapos kor körül jelenkezik a babák első szorongásos időszaka, ami éjszaka jelentkezik főleg. Ez a napi élmények, tapasztalatok miatt van. Lehet hogy ettől alszik rosszabbul Fannika? De az is lehet, hogy nátha miatt. Mi is egyébként az utóbbi időben rosszabbul aludtunk, Zsófi is fel-fel sírt, volt hogy át is kellett mennem hozzá. A fogára gyanakszunk, de még mindig nem jött ki és hétfő óta ismét jól alszik a baba. Nem tudom hiszel e a homeopátiában. Én hétfőn és kedden adtam neki egy szert, amit sok mindenre ajánlanak, többek között alvászavarra is és jól is aludtunk. Nem tudom, hogy ettől e.

Le tudod írni, milyen az a jó orrszívásos módzser vagy így nagyon bonyolult?

Szép napot mindenkinek!

Zsu
zsu77
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: