Új privát üzeneted érkezett!


Sziasztok!

Habtapi: én lavórban szoktam "megfürdetni" a darabokat, egy kis mosószeres vízben, aztán leöblítem.

Zenebölcsi: Barnus én is vittem kb. másfél éves korától. Most úgy látom, már mindketten élveznék, de egyelőre nem akarom Márkot közösségbe vinni, nehogy beteg legyen a műtét előtt. De utána járni fogunk.

Ági! De jó, hogy már próbálkoztok a kistesóval. Irigyellek! Bennem valahogy olyan erősek az ösztönök, vagy mi... hogy legszívesebben évente szülnék. De most muszáj visszafognom magam egy kicsit.

Éljen, kész a bádogozás a tetőn. (Most mentek el.) Lehet rakni a cserepeket. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 



Még valami: az alvásról. Márk naponta 2x fél órát alszik, Barna kb. 2 órát délután, de már vannak napok, amikor egyáltalán nem alszik. :(
Persze nem panaszkodom, éjjel egész rendesen alszanak. Hát ilyen is van.

Boeske
boeske
 
 


Babafalváról eltűnt a kép a vonalzóm mellől. :cry: :cry: :cry: :cry:

Bosszúból felrakok helyette sok képet.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jajj, de jó ez a víz!
Kép Kép Kép

Anya, de vicces vagy.
Kép

Fárasztó ez az evés...
Kép Kép

Lógok, mint egy lajhár :mrgreen:
Kép

Séta után
Kép

Tölcsér a szájba, indulhat a játék! (Játék közben harapdálja, és nevetgél hozzá :shock: )
Kép Kép

Bibis a kisujjam. :cry: Ebcsont beforr...
Kép Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Füles. Hát, mondjuk nekünk még ráadásul a gyerekorvos jött, és mutizta, hogy pl a köldökcsonkot hogy ápoljuk.... érdekes, pedig az a nő eléggé fenn hodrta az orrát..., de mégis szívesen segített. Nem mondom, nekem is volt, hogy úgy mentem a csecsemősökhöz, hogy segítsenek, de amint tudtak jöttek szívesen.
Én a Dr Joó József Gábornál szültem. Szülésznőm saját nem volt, mivel a párom is ott volt, így nem éreztem annyira fontosnak, de aki épp ott volt ügyeletben, sajna nem emlékszem a nevére, egy tündéri kis nő volt!!! Szőkés barna haj, nagyon segitőkész, nagyon aranyos, le a kalappal elötte!!!! Így, hogy nem is ismeretm!!!!
És Te? Ki volt a dokid?
Nekem a nővérem is a klinikára jár (február elejére várja a kisfiát), Ő Csaba Ákoshoz jár.

Hát Kende tündéri!! Nagyon jók a képek MÁR MEGINT!!!!! :lol: :lol: :lol: Szilpa ahol lóg rajtad a kicsid, tisztára minth agEryt látnám!! Ő is ilyen hanyag lógó pózban képes rajtam aludni! Zabálni valóak!!!! :lol: :lol: na meg az etetőszékben alvás se semmi!!!!! :shock: :lol: :lol: :lol:


Én is lefotóztam tegnap a fürit, íme :

KépKép
KépKép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


na már írni sem tudok!!!! "hodrta"?????? :shock: Kép
szal, hordta! Ezt akartam! :oops: :oops:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Füles :)
Nekem is ez a második zenebölcsi, mert az elsőhöz mi is túl kicsik voltunk.
Ez itt nagyon klassz megrágja stba hangszereket, nem szólnak érte, mert a nap végén úgyis tisztítják őket.
Szerintem nagyon sokban függ, hogy milyenek akik tartják.
Nekünk ez egy játszóházban van így ha a manók megunják (mert biza ilyen is van) egyszerűen játszanak.

A csöppségek TÜNDÉRIEK!!!!

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!

Roncsi ma hamar elaludt, úgyhogy kihasználom az időt, hogy írjak. Nem szeretem, amikor ilyen hamar elalszik (fél 9-kor), mert éjszaka nem akar ilyenkor visszaaludni.

Sajnos alvás terén nem javul a helyzet. Bár korábban volt egy olyan időszak, amikor csak 2x kelt éjszaka, mostanság 2 óránként kelteget, és általában nekem is át kell mennem hozzá. Úgyhogy mostanában meglehetősen holdkóros vagyok a munkahelyemen.

Roncsi már egész gyorsan mászik, és ül. Sőt elkezdte felhúzni magát a jároka oldalán, úgyhogy hamarosan még mobilabb lesz.

Hétvégén Tokajban voltunk, nagyon jó időt fogtunk ki. Szombaton elmentünk a nyíregyházi állatkertbe. Nem tudom, jártatok-e már ott, hát sokkal szuperebb mint a pesti, mert az állatoknak sokkal nagyobb mozgásterük van, és nagyon szépen meg van minden csinálva. Roncsinak nagyon tetszettek a pingvinek, mert oda tudott állni az üveges részhez, ahol látszik, hogy hogy úsznak, és el akarta kapni a pingvineket.

Vasárnap jó nagyot sétáltunk Tokajban, aztán délután elmentünk Bodrogkisfaludra, a kedvenc pincénkbe. Roncsi nagyon élvezte a pincézést, dobogott a hordókon a kis kezével. Szóval nagyon jól éreztük magunkat. Remélem Egerben is ilyen jó időnk lesz.

Örömmel látom, hogy milyen szépen növekednek a babák.

Dzsú, Roncsi neve Veronika Eszter. Azért szeretném, hogy kiegészítésként tápszert is egyen, mert a fehérjétől kellene híznia, de így nem hízik rendesen. Még csak 6,6 kg, ami jóval kevesebb a kortársaihoz képest. Ráadásul mostanában cicizni is csak akkor akar, amikor teljesen nyugi van körülötte, különben inkább mással foglalatoskodik.

Hogy van a cicid? Roncsinak még nincs foga, de szerencsére elfogadja a bimbóvédőt is. Próbáltad a Bepanthent meg az Avent bimbókrémjét? Én ezekkel kentem még az elején, mikor még nem szokta meg a cickóm a szopizást.

Edina, hogy van a fogad? Kösz a tippeket, de az a bajom, hogy Roncsi csak reggel meg este szopizik, akkor is csak akkor, hogy ha éppen kedve van hozzá, hiába érzem, hogy van elég tej a cicimben.

Ludmilla nekünk is hasonló székünk van a kádazáshoz. Irtad, hogy Ádám nem evett rendesen. Nálatok mi volt a probléma?

Füles, üdv a csapatban.

Pkagi le a kalappal, hogy ilyen hamar belevágtok a kistesó projektbe. Mi Roncsi oviskorára tervezzük a tesót, de hát majd meglátjuk, hogy hogy állunk anyagilag, meg hogy bírjuk energiával. Ebben az esetben bővítenünk kell a házunkat, úgyhogy meglátjuk, de azért benne van a pakliban, bár eredetileg egy gyereket terveztünk. De olyan szépre sikeredett, meg olyan kis helyes, hogy gondolkodunk a folytatásban.

Nekünk is van ilyen pelustartó kukánk. Tényleg jól zár, viszont a betét tényleg drága bele, és még jó, hogy felfedeztük, hogy a Kikában is lehet kapni, mert a Brendonban egy csomószor nincsen.

A habtapit szappanos vízzel takarítjuk, aztán leöblítjük.

Én is szoktam dalolni, meg mondókázni. Roncsi nagyon szereti az Óvodások aranyalbuma CD-t is, amelyen gyerekek éneklik a legismertebb gyereknótákat.

Szilpa, javultak az éjszakák? Mi is megpróbáltuk ma az etetőszéket. Még ismerkedünk vele, mert Roncsi forgolódik benne, meg veri az asztalt.

Na megyek aludni, mert holnap reggel 8-kor már megbeszélésem van. Bízom benne, hogy végre ma sikerül 4 órát egyben aludnom.

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Újra itthon vagyunk - elvesztem egy kicsit. No mesélek:
Kincső péntek de hányt, utána gyenge hasmenése lett. Diéta, pihenés, várakozás... hétfőn rendel a doki.
Barangó szombat este hányni kezdett, irány az ügyelet, mert elég vacakul nézett ki és gyorsan romlott az állapota. 10kor már a kórházban voltunk, ma du engedtek ki minket. Gyenge hasmenése még van, folytatni kell a diétát, csütörtökön kell visszavinni, akkor kapjuk meg a zárójelentést. Szerencsére nem száradt ki, mert hamar orvoshoz került.
Kincső is jobban van, bár még neki is megy a hasa. Közben rajtam is átfolyt a vírus, az első éjszaka a kórházban. Gáz volt... Barangó infúziot kapott, közben meg rohangáltam a vödör fölé és állandóan elaludtam...
Kincső az apjával volt itthon, aki szintén szenvedet...
2 tesóm is beteg és Kincső barátnője és szülei is...
A lényeg, hogy itthon vagyunk, a gyerekek békésen alszanak, nekem jut egy kis időm erre-arra.

A fogam is jól van, ma ott is voltam, a doki betömte a gyökeret. Kicsit szúrt, fájt, de nem volt vészes.

Olvasni most nem fogok, majd holnap.
Jó éjt!

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!
Ed :( ,hát mindenkit elér ez a nyavaja? Szegény Barangó,jobulást Nektek!
Nálunk múlt hét pénteken hajnalban a lányom keltett,hogy anya hányni kell.Na szegény délig egyhuzamban hányt,estére 39 fokos láz :( .De hála égnek,szombatra semmi baja nem volt,a fáradságon,és a hasizomlázon kívűl.Na erre keddre a Szabi lázasodott be.Éjszaka 39fokos láza volt,még tegnap este is volt neki de,már nem ennyire magas.(Kop-Kop),a Szabi nem hányt,csak a hasa megy kicsit de,hála égnek ez sem vészes,ellenben csak szopizni hajlandó.Hát remélem mára már neki is kutya baja sem lesz.No aztán azután jöhetünk mi apával,ha már a gyerkőcők meg gyógyultak.

Lilla! Van egy barátnőm,akinek szintén ilyen picike volt a lánya mint Roncsi.Volt vagy 7,5kiló 1évesen.Bármit adott neki nem hízott,és nem is volt igazán jó evő.Sokáig ilyen aprócska,vékonyka kislány volt.Egyszerűen ezt örökölte a kislány de,mára már,teljessen áttlagos kisiskolás lett belőle.Szerintem ha hízik,fejlődik Roncsi és nincs semmi baja,akkor ő egyszerűen ilyen alkat,ne a hasonló koru gyerekekhez hasonlítsd.
A hugomnak 3lánya van,a nagy tök átlag,a középső 1fejjel kissebb a kortátsainál és mindig is kissebb volt,a pici pedig 3hós lesz és majd 7kiló.Szóval még a testvérek közt is nagyon nagy az eltérés,nem lehet áttlagot nézni.

mimi12
 
 


Sziasztok!

Már régóta akarok írni, de Mancikám annyira beindult a napokban, hogy mire elolvasom ezt a pár levelet, már mennem is kell. Most közöltem vele, hogy babnetezek, és ne merjen megzavarni, mert hatalmas puszilgatás lesz a vége :)

Ed!
Sajnálom, hogy ilyen szörnyűségen mentetek keresztül, jobbulást nektek!!!

Mindig szégyenklezem, ha ilyen hozzászólást olvasok, mert néha totál elhatalmasodik rajtam az önsajnálat a problémáink miatt, pedig nem kellene, mert Emma okos, egészséges baba, és ez a legfontosabb.

Babaácskák nagyon gyönyörűek, és hihetetlen, milyen gyorsan fejlődnek.

Ludmilla!
CSak kint van cipőben, itthon mezítláb. Nem rajong túlzottan érte, de kénytelen lesz elviselni. Tegnap rávettem, hogy tolja a babakocsit, így nem kellett hajolnom :oops:

Szopival továbbra is nagy gondban vagyunk. Volt olyan nap, amikor jobb volt, de tegnaptól állandóan kivérzik mind a kettő, és iszonyúan fáj. Néha azt veszem észre, hogy tejleadó reflex nem indul meg, mert annyira görcsölök, meg nem veszek levegőt. Olyan érzés, mint a vajúdás utolsó szakasza, amikor már nem tudtam rendesen lélegezni a fájdalom miatt. Nem szopizik bimbóvédővel, a lefejt tejet nem fogadja el sem cumisüvegből, sem pohárból. Ameddig birom, folytatom, utána majd csak lesz valahogy. Evéssel is cudarul állunk. Zöldséget, meg gyümölcsöt még mindig nem akar enni :(

No de ne csak panaszból álljak. Nem tudom, hogy írtm -e, de gyönyörűen pápázik, tapsol, önállóan áll, ameddig csak akar, pár lépést megtesz, aztán elesik. Már nem is kapaszkodv, inkább egy kézzel támaszkodva közlekedik. Könyvben rámutat a kutyára, meg a cicákra, ha kérem. Ők a kedvencek élőben is.

Kép

Emmáról láthattok még további képeket a www.emmano.uw.hu -n, apa a hétvégén frissített.

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Sudi! Nekem dr Krasznai István volt az orvosom, a szülésznő pedig Ria. Sajnos az ő vezetéknevét elfelejtettem. Mindketten nagyon aranyosak, segítőkészek voltak.
Nővérednek előre is gratula a babához! Csaba Ákosról nagyon sok jót hallottam! Te dokidat sajnos nem ismerem.

Lilla! Nehéz lehet dolgozni a picur mellett! Nekem fájna egyenlőre a szívem ha bölcsibe kéne adnom Marcit, de hát néha vannak kényszerítő körülmények! Szerencsére én itthon tudok maradni vele.

Majd folytatom de most sírás van.

Füles
füles2006
 
 


Sziasztok!

Annát több, mint egy órája leraktam aludni, és még mindig dumál! Pedig 3/4 6-kor kelt... Nála a napi 3 óra alvás (2 részletben) össze szokott jönni, és ált. éjszakánként is csak a cumi miatt ébred. Mostanában amiatt is csak ritkán (kopp-kopp-kopp). :wink:
Ádám viszont féléves korától csak 2 órát aludt, egész bölcsi végéig. De itthon már több, mint egy éve nem alszik nappal, és most már az oviban is csak ritkán. Éjjel 9 órát alszik, de azt nyugodtan.

Ed!
Jobbulást kívánok én is! Hát ez pocsék pár nap lehetett! :(
Ádám nyáron kapott el vmit, magas láza volt és négy napig ment a hasa. Szerencsére Anna nem kapta el.

Csak jótanácsnak írom: ha pár éves, nem pelenkás gyerkőcnek hasmenése van, érdemes neki is kenni a fenekét (csak a végbélnyílás körül) popsikenőccsel! És ne használjatok nedves törlőkendőt! Inkább langyosvizes öblítés+szárogatás. Szegény Ádám nagyon szenvedett, mert a napokig tartó hasmenés miatt szinte sebes lett a popsija, és későn kezdtem kenni. :(

Noémi!
Remélem, Szabi hamar rendbe jön, jobbulást Neki!

Lilla!
Ádám kb. 9 hós koráig csak anyatejet (üvegből), a vége felé egy kis tápit + némi gyümölcsöt és tejpépet evett. Szóval nála a fehérjebevitel megvolt, de a főzelékek egyáltalán nem mentek, meg a kanalazás úgy általában. De ő 9 kiló fölött volt így is, a sok tejnek köszönhetően, és a tápszert, babatejet, tejpépeket gond nélkül ette később. Tényleg, babatejet nem próbáltál adni Roncsinak? A gyümölcsös Milumil 3 nagy kedvence volt Ádámnak, és 9 hós kor után adható.
Egyébként lehet, hogy tényleg ilyen alakt, mint Noémi is írta. Nekünk is van ilyen ismerősünk, és teljesen egészséges kislány!
Szép lehetett Tokajban! Roncsi, a kis pincejáró! :P Most meg Eger, egész hozzászokik a leányzó! :lol:

Boeske!
Akkor minjárt kész a tetőtök, a cserepezés gyorsan megy! :P A szüleim nyáron újíttatták fel a házat (tetőcsere, szigetelés, nyílászárócsere, tetőtérbeépítés), jó nagy kosz meg zaj volt egész nyáron! De most teljesen megújult az amúgy 30 éves házunk!

Zenebölcsi nálunk is van, szeretnék majd menni Annával. Tapsolni meg táncolni már tud! :lol:

Szilpa!
Én látom a képet a vonalzódon! :wink: Csak a kor nem stimmel sok babánál, Annánál sem! :?: De azért jó, hogy feltetted a képeket, Kende még mindig szuper! :P

Sudi!
Fürdős Gery is nagyon aranyos! :lol: Mindjárt megpróbálok videót is nézni!

Aztán megyek a dolgomra, úgy hallom, mégiscsak kifáradt a csajszim! :wink:

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Dzsú!
Nagyon sajnállak, hogy ennyire szenvedtek a szopival! :cry: Én akkor adtam fel, mikor már fejni is véres tejet fejtem, és alig akart jönni, mert előre féltem a fájdalomtól (szopinál és fejésnél is). De Anna cumisüvegből szépen megitta, úgyhogy legalább a fejés működött, miután rendbejött a cickóm. Remélem, azért valahogy rendeződik Nálatok a dolog, és tudod szoptatni, ameddig tervezted. A felnőtt kaják se mennek Emmánál? Egyszer írtad, hogy azt jobban elfogadja. :?: Ádámnál kb. ilyen idős korában jött a fordulópont, és kezdett jobban enni. Hátha nálatok is csoda történik!
Egyébként nagyon ügyes Emma, mennyi mindent tud már! :P Ha páret lépeget, akkor már tényleg kell a cipő! Így megszokja a hordását, mire igazán elidul. És az úgy látom, nincs már messze! :P

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Szilpa!

Láttam a télieknél, hogy a nagyobb méretű lábfejes rugikat hiányolod. Jelentem: van ilyen! :lol: Nekünk van többféle is, vékonyabb pamut és vastagabb frottír anyagú. 1,5-2 éves korig bizts lehet kapni. Én még Ádámnak vettem őket, de gondolom, azóta csak nem szűnt meg! Tesco-ban, Auchan-ban érdemes keresni, hol pizsiként, hol rugiként árulják, hátul patentosak általában!
Mi egyébként még hálózsákot használunk (kezdettől fogva), ebben is fel tud állni Anna, akkor térünk át a lábfejesre, ha már menni fog, hogy reggel le tudjam rakni benne a földre.
Majd keresek képet Ádámról, amin ilyen pizsiben pompázik!
Ha közben írta már ezt vki a másik topic-ban, bocsi! :roll:

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Kép
Kép

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Mostanában vagy tízszer ülök a gép elé, mire írni is tudok. Emma nagyon beindult. Ha nagyon felpörög, akkor szaladgál. Alig tudom követni :) Nagyon felbátorodott, gondolkodás nélkül elindul, persze elesés a vége. Sajnos még mindig ritkán esik a fenekére, ezért állandóan kpkodom el, mert beüti a fejét, vagy körbepárnázom, mint most. Ez is csak addig lehetséges, amíg nem akar kitörni.

A szopi most kicsit jobban megy, a három óra szüneteket kivárom. Enni csak pulykamell sonkát akar. Apjától mást is elfogad, de ő csak este van itthon.

Ludmilla!
Emma is elfogadta még kisebb korában a lefejt tejcsit, mindegy volt, milyen formában, csak kaja legyen. Azóta sokat eszesedett, és tudja, hogy honnan jön kajcsi.

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!
Dzsú! Akartam is írni/kérdezni.Mennyi időnként szoptattsz?És ha sűrűn,akkor próbálj 3-4 óránként,hátha ez tényleg segít a gyógyulásban :) .
Húúú,nem semmi lehet futkározni Emma után.Gondolom 1-2-3hét és magától,elesés nélkül fog futkározni.
Hát én meg a négykézláb teperő fiacskám után rohangálok állandóan.Már a Szabi is minden elképzelhető helyen feláll,és már próbálgatja a fél kézzel kapaszkodva lépegetést.No és a tisztábatétel,kész rémálom.Egyszerűen nem hajlandó fekve maradni,kicsavarja magát a kezemből,miközben a lábát fogom,igy lasan megtanulom,hogy kell egy fejenálló gyereket tisztába tenni :D

mimi12
 
 


Sziasztok!

Jó hétvégét mindenkinek, mi nem leszünk itthon, megyünk sógornőmhöz a tanyára. Apa a Tátrába megy mászni, így mi sem maradunk itthon.
A gyerekek jobban vannak, bár mindkettőnek van még hasmenése. Talán a friss leegő jót fog tenni nekik.
Most nem is írok többet, mert rengeteg dolgom van még az indulásig. Hétfőn vagy kedden jövünk haza.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ugye, nem haragszol?? :roll:
Kép

Nézzétek! Ez az egyik kedvenc helyem: :D
Kép

És ez mostanában a kedvenc játékom :lol: : Az én kulcstartóm. vagy fogtartóm. Vagy nyelvtartóm? Vagy nemtommi... :roll:
(A legújabb, hogy így mászik, így játszik mindennel, hogy ez lóg közben a szájából.)
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem, bocsi.
De végre visszaolvastam.
Elég késő van, és már se erőm, se energián javítgatni, így elnézést a hibákért!!
Megpróbálok most már rendesen jönni.

Ludmilla!
3 évesen szürkül be Ádám szeme??? Pedig kezdtem reménykedni, hogy már nem változik. Azt mondta a védőnőnk, hogy 6 hós koráig kialakul. Kendének kék, de sötétebb, nem világos. Ilyen szürkés-kék. Szeretném, ha így maradna, nem barnulna b, de akkor sincs gáz.
Anna nagyon édes. És tényleg szépen ül!!
Ádámról is jó a kép.
Sajnálom, hogy apa nélkül maradtatok hétvégére. Én megértelek, hidd el. Én apa nélkül csinálom végig az egészet.
Anna is szép súlyban van már!
Brümmögéshez, tapsihoz gratulálok!
De jó ez a beülő!! Hol vettétek? Ezt kimondottam kádban való? De ezt csak akkor lehet használni, ha már rendesen ül, ugye?
Köszi.
Gratulálok a fogacskához! Meg a hosszú alváshoz is!! Én is meg bírnám szokni, az biztos!!
Köszi a rugi ötletet, majd megnézem akkor az Auchanban.

Boeske!
Köszi a kérdést, de az éjszakáink azóta is katasztrófálisak. 1-1,5-2 óránként kelünk. Ritka, ha többet alszik egyben. Ha már meg van 3 óra, már ugrálok örömömben. A másik lehetőség még, ha felébred, és nem hajlandó visszaaludni. Ha álmos, akkor sem! Mintha küzdene, harcolna az alvás ellen. Félek, nehogy baja legyen, és azért nem akar aludni. Már gondolkozok egy ilyen alváslaboros vizsgálaton. Majd beszélek a dokinkkal.
Remélem, már van cserép a házon!!

Dzsú!
Gratulálok a 4. fogacskához!!
Alváslaborról hol találok itt infót? Hol olvastad? És csak úgy lehet vinni? Vagy kell beutaló??
Emma édes lehetett, ahogy elhajította a bimbóvédőt! Sajnálom, hogy bánt a foga, és ciciproblémák vannk.
Milyen ülés vettetek meglepődött Emmának?? Képet láthatunk róla? Persze a tulajdonosával együtt is!
Cipővel édi!
Gratulálok, milyen sokat tud már! Pápá, tapsi, állás, lépés, támaszkodva közlekedés, kutya, cica! Nagyon okos kislány!!

Mimi12!
Hát, úgy tűnik, mások vagyunk. Én az első 2 éjszakámat sima szobában töltöttem, ahol nem voltak velünk a babák. De csak mert nem volt hely a babásban. Jó volt abból a szempontból, hogy tudtam pihenni. A másik 2 éjszakásat töltöttem babásban. Ott nappal végig velem volt, de első éjjel én is beadtam, amit megbántam később. De kikötöm, nem azért adtam le, mert pihenni akartam volna, hanem mert féltem, hogy mit csináljak vele, ha sír, éhes, fázik, pisi, stb?? Nem tudtam, mit kezdtem volna vele. Hiszen aznap ment el mindenki abból a szobából, és teljesen egyedül voltam. Jó lett volna, ha van ott velem egy tapasztalt anyuka. Szégyellem magam, de beijedtem. Sírtam is miatta eleget. A másodikkal már tudni fogom, mit kell kezdeni.
Szabi jó súlyban van! Grat! És ehhez hány centi?
Ti is elkaptátok? Örülök, hogy már jól vagytok.

Sudi!
Kendének is van napszemcsije. Mond meg apának, hogy ez igenis kell! Én még a nyár elején vettem neki, az UV miatt. Majd keresek neked képet róla.
Gerynek is szép méretei vannak már!
Ügyes lehet, ahogy mossa azt a sok fogát!
Sajnálom az orra esést. Kende is szokta. Szerencsére nem történt még nagyobb baj!
Köszi a dicséreteket!!
Nagyon édes Gery! Hogy integet a kiságyból!! És milyen jó kis markológépe van!! Aranyos, ahogy játszik vele. És a fürdés is aranyos nagyon!!

Lilla!
Nagyon jók a képek!!! Édes a manód!!
Roncsi tiszta anyja!!
Örülök, hogy ennyit tudtatok mostanában kirándulni!
Gratulálok a félkezes mászáshoz, meg az első szóhoz (baba), üléshez.
Milyen ülőkétek van a nagykádban? Érdekelne nagyon, mert Én is akartam Kendének, de amit ismerek, azt már rég kinőtte. Olyan, mint Ludmillának?
Maffiózód édes lehet a napszemüvegben.
Jó lehetett a kirándulás, meg az állatkert!
Én láttam a pelusos vödörhöz betétet a Mária nagykerben is!

Ed!
Gyökérkezelés? És szuri nélkül! Bátor vagy! Én be sem megyek az ajtón szuri nélkül. Nagyon kicsi a fájdalom küszöböm.. Egy hős vagy!
Köszi a név infót. Tehát, MTA levél, válaszra várni, és 2000Ft. Ok. Egyébként Mirza, és egy magyar versben találtunk rá.
Sajnálom ezt a vírust! Főleg a gyerkőcöket! Örülök, hogy hamar jobban lettetek! Jó, hogy ilyen hamar kórházba kerültetek! Biztos ijesztő lehetett! Remélem, már meggyógyultatok.
És remélem, jól érzitek magatokat a tanyán!

Füles2006!
Üdv köztünk!
Remélem, bekapcsolódsz te is.
Felvettelek téged is a táblázatunkba.
Első baba? Milyen méretekkel született? Merre laktok? Hány éves vagy? Persze nem kötelező válaszolni, csak én ilyen hiper kíváncsi vagyok. Írj arról, amit szívesen megosztanál velünk!
Sajnálom a szopi mizériádat, nem lehetett kellemes.
De ez a kaja allergia! Sajnálom nagyon! Ezt is. (Bocsi, ha ismétlem magam, de nem tudok más szót rá.)
Tényleg szép kis súlya van a manódnak!
Gratulálok a mászáshoz, álláshoz, és a 2 fogacskához!!
Azok nem sérülések rajta. Szerencsére. Azok szúnyogcsípések. Allergiás rájuk. Nagyon nagy lesz, nagyon viszket, és nagyon lassan gyógyul neki.

Pkagi!
Szia! Persze, hogy csatlakozhatsz!!
Mi a télieknél már találkoztunk! Akkor is megdicsértem azt az édes fiadat! A vezetős képe nagyon aranyos! Kis csibész! Máris kistesón dolgoztok? Az igen! Én is szeretnék! Simán bevállalnám, pedig tudom, nem lehet könnyű két ilyen picivel. Még mindezen szenvedések (éjszaka) ellenére is bevállalnám.
Én a pelusos kukát ajándékba kaptam. Magamtól biztos nem vettem volna. Jobban zár, d e mivel én elsőre eltörtem az egyik kört belül, csak a felső maradt meg, így nem zár annyira jól már, a kakist nem rakom bele, mert kiérezni a szagát. A pisis megy bele csak. A zacsit apával vetetem meg mindig, mert arrafelé dolgozik, ahol lehet kapni, így nem igazán tudom, mennyibe kerül. Csak azt tudom, nem olcsó.

Ja, akinek van a babájának honlapja, azt küldjétek el a weboldal címét, és azt is beírom a táblázatba!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Cső Csajok!!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Gyorsan leírom, utána még olvasok, ha van időm:

Képzeljétek! Van fény az alagút végén!!!

:D :D :D :D :D :D

1. Este fél 10-kor le tudtam tenni aludni Kendét!!! Már ez is nagy szó!
2. Eltekintve egy 10.15.-ös apró kis nyávogástól, ami után 1 perces simogatással visszaaludt, csak 1/2 3-kor kelt fel először!!! És gyors szopi után vissza is aludt.
3. Legközelebb csak 7-kor kelt, szintén gyors cici, és alvás!!
4. Ezután fél 10-ig laudtunk!!!!!!!!!

Most tiszta heppi vagyok.
Persze nem aludtam 2-ig, mert unokatesóm megtalált msn-en, és vele dumáltunk, mégis sokkal jobb a hangulatom, hogy csak 2* keltünk.

Ja, és most is alszik már 40 perce!!!

:D :D :D :D :D :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Sehol senki? :roll: :shock: :?

Akkor újabb napló bejegyzés: 8)

Na, ma délután sehogy sem tudtam rávenni a fiatalurat, hogy aludjon. :evil: Most este 1 órányi ciciés után fél 11-kor tettem le. Remélem, olyan lesz legalább az éjszakánk, mint a tegnapi. Nem kell jobb, nem akarok (vagy igen? :oops: ) minden egyszerre. Csak legyen olyan, mint tegnap! Drukkoljatok! Jó lenne végre pihenni egyet. :oops:

Párologtató: Én így szoktam, hogy ne unjam meg az illatát a levendulának: Már kora délután elkezdem égetni, hogy estére jól beszívjuk a nyugtató illatokat :roll: . Délután még narancs meg indiai citromfű keveréket csöpögtetek bele, ettől olyan jó illat lesz az egész lakásban, mintha valami citrus-narancs ligetben mászkálnék :) 8) . Estére pedig jöhet a levendula. Mielőtt elmegyünk fürdeni, levendulát rakok bele, mire kijövünk a fürdőből, már ez terjeng. :o

De ez az illóolaj nem hat azonnal (állítólag), nekünk kellett 3 nap, mire valami változás kezdődött. Illetve remélem, hogy kezdődött, és folytatódik is, nem csak egyszeri véletlen alkalom volt. :roll:

:?: Párologtatásról jut eszembe! Nem tudjátok, ami van elektromos párologtató, abba bele lehet önteni az olajból? Nem mernék, mert vízből is csak a deszt vizet szabad elvileg. Valaki tud erről vmit? :?:

OFF – Nézem a tv-t. El vagyok keseredve, hogy ezt csinálják az ünneplés helyett :cry: :cry: :cry: . És ez a véleményem párthovatartozástól független. Ilyenkor ünnepelni kéne. A másik meg, hogy pont most az ünnep miatt itt van sok ország vezető politikusa. És szégyellni való, hogy ezt kell látniuk :? :cry: . Na, be is fejeztem magam.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Szilpa!
OFF-Teljesen egyetértek Veled, szomorú, hogy emiatt vagyunk megint vezető hír a világban! :cry: Már egy ünnepelni sem tudunk méltóságteljesen! :cry:

Köszi a gyerkőcök dícséretét! :P Ha egymés mellett megnézem Anna és Ádám szemét, Ádámé már egyáltalán nem homogén kék. Szürkés-zöldes-barná-kékes egyszerre! :wink:
A kádbeülőt kölcsönkaptuk, így kicsit nyugisabb a fürdés.
Szombaton a Tescoban láttam pizsi-rugikat, a vékonyat és vastagabban is. A vastag plüss volt (nekünk frottír van). Bizti van Auchan-ban is!

Ed!
Remélem, jót tudtatok pihenni és a gyerekek is teljesen rendbe jöttek! :wink:

Anna átrendezi mostanában a napirendjét: a korai ébredés után (5-6 között) eszik, visszaalszik kb. 8-ig. Ezzel letudja a délelőtti alvást, és napközben csak 1x alszik, de akkor 2-3 órát. Azt hittem, egy darabig még marad a két alvás, de sebaj! Így sem panaszkodhatom rá! :P
Nem vagyok biztos benne, de lehet, hogy az elmúlt héten 3 foga jött ki felül! :shock: Csak nem hagyja, hogy rendesen megnézzem. Na, nem baj, nem sokára lehet érezni, ha kibújtak!
Adtam neki bulátát múlt héten, olyan édesen rágicsálja! :lol:

Tegnap végre befejeztük a kerítést! Alig hiszem el !:lol:

Ludmilla

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Bocsi, most látom, hogy egy csomó hibát vétettem írás közben! :oops:

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Marci még mindig alszik, úgyhogy gyorsan írok néhány sort! Kinek hogy telt a hétvégéje? Én nagyon szeretem az ilyen hosszú hétvégéket, mert akkor itthon van a férjem is!
Marci nagyon nyűgös volt tegnap, alig lehettett vele bírni, csak a közelemben maradt el, egyébként meg folyamatosan nyafogott. Szegénykémnek fáj a fogacskája. Már a 3. igyekszik kibújni.
Az első kettővel nagyon megszenvedett, éjszaka többször felébredt, hasmenése volt és láza. Egyenlőre csak hasmenése van és tegnap éjszaka egyszer felébredt. Remélem a lázat most megússzuk.

Ti főztök a babáitoknak vagy bébiételt vesztek? Én mindig főzök, mert Marci nem hajlandó szinte semmi bébiételt megenni. Kivéve a gyümölcsöseket.

Szilpa! Nagyon aranyos Kende a képeken! Nekem különösen a kulcstartós tetszik. Marci is az ilyen fém vackokat szereti rágcsálni!
Hú, ez az alvásmizéria azért nem semmi! Én biztosan már teljesen kidőltem volna a fáradtságtól. Nálunk Marci olyan jó alvó, hogy az kész öröm. Igaz, viszonylag későn 10 körül alszik el, de alszik reggel 9-10-ig. :D Szurkolok, hogy Kende is hamarosan ilyen jól aludjon!

A táblázatot hol tudom megnézni? Igen, igen Marci első baba, 3500g-al és 57 cm-el született a Sote I. klinikán. Azóta már 10kg-ra gyarapodott és 72 cm-re. (2. kerületben lakunk és31 éves vagyok)

Nagyméretű rugikat a C&A-ban lehet még venni. Én is ott vettem a mi kis óriásbébinknek.

Marci már mocorog, úgyhogy lassan mennem kell.

Üdv Füles
füles2006
 
 


Szilpa!
Kende alvása a párologtatás óta javul? :?: Hátha tényleg beválik!
A mi elektromos párásítónkba tuti nem lehet illóolajat tenni.
Mondjuk mi költözés óta nem használjuk. A régi lakásban száraz volt a levegő, ott kellett. Itt viszont 60% felett van télen.

L.

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Füles!
Én főzök, de időnként üvegest is adok Annának. Szerencsére mindenevő! :lol:

Ludmilla

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Vasárnapig Fehérváron leszünk, addig is minden jót!!!

Mi jól vagyunk, ritkábban szoptatok, és megfelelő pózt végre sikerült megtalálni, ami nem kényelmes, de leglább cicikímélő.

Rohanok pakolni, mert mindjárt indulunk :)

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyok a héten szabin (már alig vártam), úgyhogy most végre van egy kis időm írni. Kivettem ezt a pár napot, mert ma meg csütörtökön dokihoz megyünk, meg egy csomó mindent intézni kell.

A hosszú hétvégét Egerben töltöttük a barátainkkal, meg Roncsi vőlegényével. Nagyon jó időnk volt, bár eléggé felhős volt az idő, de nem esett az eső és tegnap kifejezetten meleg volt. Jó nagyokat sétáltunk a városban (az egyik kedvenc helyünk, szinte minden évben itt töltünk egy hétvégét). Végre sikerült rétest is vennünk, mert van a vár aljában egy szupi réteses, ahol ott csinálják előtted a jó kis házirétest, de eddig még soha nem tudtuk megkóstolni. Sétáltunk a várban is (nagy kastély és vármániások vagyunk). Voltunk Szilvásváradon kisvonatozni, és Lillafüreden is sétáltunk nagyot a tóparton. Majd csatolok képeket, csak le kell még töltenem.

Roncsi már egész szépen ül, csak időnként eldől oldalra. Itthon most már az etetőszékben eszik, mert a bébiülésből egész egyszerűen kimászik kaja közben. Nagyon jó volt, hogy Egerben jobban aludt, mint itthon! Csak kétszer kellett felkelni hozzá.

Képzeljétek úgy tűnik, hogy megunta a szopizást. Még lenne egy kevéske tejem, de az utóbbi időben eltolja magától, és jelzi, hogy inkább csak hozzámbújna elaludni cicizés helyett. Kicsit bánatos vagyok, mert szerettem szopiztatni, de annak örülök, hogy csak sikerült kihúznom gyógyszer nélkül, hagyni, hogy magától hagyja abba és ne kényszerből. Úgyhogy még várok pár napot, aztán megyek a vérnyomásdokimhoz visszaállni a csökkentőmre.

És még egy nagy dolog: elkezdte inni a tápszert is. Miután az utóbbi pár hétben szinte semmit sem hízott, kipróbáltam, hogy napközben hajlandó-e meginni. És igen! Ivott már készen kapható Humanát, most pedig az almás Humana is megy nála. Úgyhogy az utóbbi pár napban délelőtt és délután is iszik egy adagot tea helyett. Viszont a szopik helyett nem kell neki, igaz a cici sem. Lehet, hogy ennek is köszönhető, hogy mostanában fél 3-ig alszik egyben fél 1 helyett.

A mai délelőttünk szörnyű volt. Ma kellett mennünk funkcionális izotóp vizsgálatra, mert nem múlt el a vesetágulata, amit elvileg fél éves koráig ki kellett volna nőnie. ¼ 10-re volt időpontunk a Radiológiai klinikán, de előtte be kellett mennünk a Heim Pálba, mert csak ott tudták belerakni a kanült a kis fejébe. ¼ 9-kor már ott voltunk a Heim Pálban a rendelőben, ahol fél órai várakozás után átküldtek a veseosztályra. Ott újabb fél óra várakozás után vért vettek Roncsitól, és belerakták a kanült. Szegénykém kapott ilyen hálót a fejére, hogy ne szedje ki. Már ekkor tiszta fáradt volt, mert ¼ 7-kor keltünk. Hótt ideg voltam, hogy elkésünk, de közölték, hogy nem számít. Úgyhogy nem értem, mi értelme ennek az időpontosdinak, ha úgy sem működik.

Ezután átcipeltem a klinikára, mert a nővérke azt mondta, hogy max. 10 perc gyalog, és nehéz ott parkolni. Hát jó volt az bő negyedórának is (egy metrómegálló). Utána várnunk kellett majdnem másfél órát, mire ránk került a sor. Roncsi a kezemben aludta végig a délelőtti alvását, de még mindig nem jutottunk be. ¼ 10 helyett 11 után sikerült bejutnunk, ahol gúzsba kötötték, és nem mozoghatott fél óráig, közben a fején keresztül töltötték bele az izotóp anyagot. Mondanom se kell, hogy szegénykém végigüvöltötte az egészet, mert nem tudott mozogni. Egy után értünk haza, hótt fáradtan, úgyhogy kaja után aludt az egész família. Csütörtökön lesz meg az eredmény. Csak azt nem értem, hogy ha ennyi kisgyereket vizsgálnak (előttünk csak gyerekek voltak), akkor miért nem tanítják meg a klinikán valakinek, hogy hogy kell gyereket bökni, miért kell ezt minden egyes kisgyereknek végigszenvedni? És minek adnak időpontot, ha úgysem lehet betartani (nekem azt mondták menjünk a vizsgálat előtt 40 perccel a Heimbe, még jó hogy egy órával kalkuláltam)? Szóval ismét bizonyított a magyar egészségügy. Az a legrosszabb, hogy ezt a vizsgálatot nem csinálják máshol, mert úgy voltunk vele, hogy inkább kifizetjük a magánkórházat, csak megússzuk ezt a tortúrát. Remélem, hogy ezzel lezárjuk a témát csütörtökön.

Edina remélem meggyógyultatok, sajnálom a kórházasdit. Nektek milyen volt a kirándulás?

Noémi kösz a bíztatást, állítólag én is borzalmas evő voltam, tény, hogy tiszta csontkollekció voltam kislányként (ez ma már sajna nem látszik). A pelenkázás az utóbbi időben nálunk is rémálom, hiába próbálom lekenyerezni csörgővel, vagy popsikrémes dobozzal.

Dzsú, Emmáról nagyon helyes ez a kanalas kép. Remélem a cicid azóta javul, nagyon rossz lehet. Milyen sok mindent tud már Emma! Próbáltál már a te ételedből adni neki? Nekem Roncsi mostanában kaja közbe a lábamat rángatja, és követeli a kóstolót. Persze csak neki valót kap (krumpli, főtt husi a levesből). Hogy sikerült Fehérvár?

Ludmilla milyen szépen ül Anna! Gratula a fogacskákhoz! Továbbra is csak egyszer alszik napközben?

Szilpa, Kende tekintete tisztára a tied! Nekünk is olyan kádbeülőnk van, mint Ludmilláéknak, a Brendonban vettük. Remélem továbbra is jó éjszakáitok vannak! Mi ez a levendulás párologtató dolog, elmondanád? Tényleg ennek az eredménye a javulás? Lehet, hogy akkor én is kipróbálom.

Füles, én nem főzök, mert nincs rá időm, de Roncsi szerencsére nagyon szereti az üveges kajákat.

Üdv mindenkinek:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Lilla!
Sajnálom a tegnapi torúrátokat! :( Sajnos a mi családunkban is volt hasonló, öcsémék kisfia született veseproblémával. Egy éves koráig folyamatosan antibiót szedett, és neki is egy csomó vizsgálaton kellett átesnie, pl. az általad leírton is. Öcsém, aki amúgy sem egy türelmes ember, teljesen felhúzta magát ezeken a várakoztatásokon, ide-oda küldözgetéseken. De most úgy néz ki, renden van a Bence. Remélem, Ti is nemsokára elfelejthetitek az egészet!
Örülök, hogy Roncsi végre elfogadja a tápit és hogy sikerült kivárni, míg magától abbahagyja a szopit! :)
Egri pihenés klassz lehetett, remélem, jövőre már nekünk is több időnk lesz, hogy a gyerkőcökkel elmenjünk ide-oda.
Anna most hol 1x, hol 2x alszik, változó. Lényeg. hogy alszik! :lol:
Tegnap pl. 2x aludt összesen 1,5 órát, előző nap pedig egyben majdnem 3 órát. Majd kialakul! Most, hogy itt az ősz, éjjel is többet alszik, ma is 9-kor kelt (közben 6-kor azért kajált egyet). :)
Élvezd ki a munka nélkül töltött hetet Roncsival! :P

Dzsú!
Jó utat! Ez nagyon jó hír, hogy rendeződött a ciciprobléma, ügyesek vagytok! :P

Ludmilla

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!
Na a hátunk mögött egy hosszú hétvége,amit közel sem pihenéssel töltöttünk.
Sogórnőmék a hétvégén költöztek,ikerházban lakunk.Az előző tulaj ott hagyta a konyhaszekrényet,ami olyan ótvaros volt,hogy nekik nem kellett.Nos miután nekünk meg még hozzá kell építeni a házhoz egy előszoba-konyhát,hát úgy gondoltam,nekünk biza jó lesz az a következő pár hónapra.3napig pucoltuk és fertőtlenítettük de,megérte a fáradozásunkat.Egész jó kis ideiglenes konyhát hoztunk össze,a majdani étkezőből.

Dzsú! Örülök,hogy rendbe jött a ciciprobléma :D .Tök jó!!Az a kanaklas kép tényleg tündéri :D

Lilla,nem semmi amin keresztűlmentetek.Én tuti kiosztottam volna mindenkit.

Szilpa,majd számolj be,hogy müködik-e a párologtatás.Szerintem én is kipróbálom.És a hálóban is párologtatsz?
Amúgy tényleg nem vagyunk egyformák,( a korházra gondolok).
Én kapásból baba-mamás szobába kértem maga.Bár az is igaz,így második gyereknél azért egyszerübb volt.Mellesleg,szerintem tök jó volt segíteni a tapasztalatlan szobatársakat,és így szereztem is egy igen jó barátnőt.
De sajni a Szabi nagyon besárgúlt,mert 37 hétre született és nagy súlyal,így ment a koraszülött osztályra szolizni,és infúziót is kapott.Hát nekem a szívem szakadt meg,hogy nem volt mellettem 2napig,és hogy éjszaka nem láthattam.De legalább 3óránként lehetett menni szopiztattni.
Kaja- Én is inkább főzők a Szabinak.Több okból is,szerintem pocsékaka ezek a bébiételek,bár a Szabit ez nem igazán zavarja,megeszi,ha épp úgy alakúl.Másrészt sajnálom rájuk a pénzt,egy drágább bébiétel árából 2-3 adag kajcsit főzők,és legalább tudom mi van benne.Gyümölcs mindig van itthon,barack van a fagyasztóban,alma a kertben,így persze azért könnyebb.Mellesleg ami esetleg megmarad azt én is megeszem,mert nem förtelmes az íze,így nem kerül a kukába semmi :D .
De én már adok a Szabinak a leveszöldségből,esetleg tésztával de,már adtam neki grízgombócót is amit szerintem nem is lehetne de,nem lett tőle baja.Szóval ha olyan kajcsit csinálok a családnak ami babának is ehető akkor a Szabi is kap belőle.

mimi12
 
 


Sziasztok!

Kedden nem jöttem, mert hulla voltam. A hétfő esténk extra sz…r volt megint. :twisted: :twisted: :twisted: Hajnal 2-ig aludt, utána szopi, majd alvás, de nem túl mélyen, és negyed 5-től negyed 7-ig fent volt. Utána elaludt, de kb háromnegyed óránként megébredt, sírás, nehezen visszaalvás. Ezt játszottuk 9-ig, utána felkeltem, mert feladtam, hogy pihenhetünk. Mivel éjjel nem nagyon aludt, egész kedden nyűgös volt. Folyton mászott fel, és vagy sírt, vagy nyüszögött. Már tiszta ideg voltam én is. De elaltatni sehogy sem lehetett. Tudjátok, mikor tudtam letenni?? Este 6-kor!! Addigra már kiborultam teljesen. És ekkor is csak 50 percet aludt! Utána felkelt, és 10 perc múlva folytatta ott, ahol alvás előtt abbahagyta. :twisted: :twisted: :twisted:

Kedd este a szokásosnál icipicit jobb volt, de keltünk párszor így is. :roll: Viszont szopi nem volt olyan sok. :?
Letettem negyed 11-kor, 11 körül felkelt, de simizés után 5 perc alatt visszaaludt :) . Háromnegyed 1-kor is kelt, megitattam, mert elég meleg, száraz itt a levegő, biztos szomjas volt. Én is többet iszok mióta fűtés van. Utána simizéssel 2 (!!!) perc alatt elaludt. :D 3 után ébredt, kapott szopit, majd alvás. Miután letettem, 10 perc múlva megébredt, de abba is hagyta a pityergést, mielőtt az ágyhoz értem volna, visszaaludt egyedül. :shock: :) Már ha egyáltalán felkelt. Utána csak negyed 8-kor kelt enni, utána még pihikéztünk. Szal viszonylag jól sikerült.
Nem tudom, mi ez az össze-vissza éjszakázás. :roll:

Füles!
Én általában főzök Kendének, pár perc az egész. De azért be van tárazva még pár üveg bébikaja, ha nincs időm, kedvem, alapanyagom, akkor éhen ne haljon szegény! 8) 8) Szerencsére mindenevő. Mindegy neki, csak ehessen. Jó sokat! :) Minél többször!! :D :D
Köszi. :oops:

Táblázatot mindjárt felrakom, hogy te is hozzáférj, meg a többi új topikoló is.
Sajna még hiányos, így aki szeretné pótolni a többi adatot, az írja le, vagy küldje el nekem pü-ben, vagy e-mailben, és belerakom azt is. Természetesen semmi sem kötelező. :wink:

Ludmilla!
Amint látod, változékony az alvása még. Nem tudom, hogy ez a pár kevésbé rossz (mert jónak nem nevezném) éjszakánk az illóolajnak köszönhető-e, vagy másként is így lenne…?

Dzsú!
Örülök, hogy találtál cicikímélő szopitechnikát.
Ha hazajöttél, kérünk fényképes beszámolót! :D
Addig is érezzétek jól magatokat!!

Lilla!
Örülök, hogy ki tudtatok kapcsolódni. Irigykedem is rendesen!
Én is nagyon szeretem Egert. És a várakat, kastélyokat is szívesen látogatom. Igaz, ez nálam 2-3 éve fejlődött ki, eddig nem kötött le ennyire a sok szép belföldi látnivaló. :oops: Hogy miért, nem tudom, de igyekszem pótolni, hiszen annyi szép hely van itthon is. :D
Gratulálok az üléshez Roncsinak. :D
Na, meg nagyon ügyes, hogy így elválasztotta magát, és nem volt harc. És hogy elfogadja a tápit már, az is jó. :D
Sajnálom ezt a kórházas tortúrát. :( Nem is találok rá szavakat. Elkeserítő! :evil: :evil:
És hogy-hogy nem múlt el a vesetágulat? :?: Ez most mit jelent? Kinőheti? Jajj, úgy izgulok értetek!
Levendulás párologtató: semmi extra. Kis párologtató, alul mécsest bele, felül picit víz, bele 3-4 csepp levendula, és már párolog is. Persze sűrűn kell utánatölteni (kb 1,5 óránként).

Mimi!
Sok sikert a hozzáépítéshez!
Jó randa lehetett az a konyhaszekrény, ha 3 napig gányoltátok! :shock: Hogy volt gusztusa az előző tulajnak ilyen konyhában enni?? :o
Igen, a hálóban is párologtatok, ami nem nagy teljesítmény, ugyanis anyáméknál lakom, és egy nagyszobában vagyok Kendével. Ez a nappalink, hálónk, dolgozónk,stb.. :oops: (nagyszoba, az túlzás, panellakásban gondolkodjatok!)
Én is babás szobába kértem magam azonnal ez nem is volt kérdéses, csak először nem volt ott hely. A második babánál és is tudnám már mi a helyzet, így biztos nem ijednék úgy be.
Én is mindig megeszem a Kende-kaja maradékokat. :oops: :oops: :oops: Tényleg jó ízűek, különben oda sem adnám neki, és bajom sem lehet tőle, ha egy kisbabának jó, akkor nekem is.


Táblázat


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Lilla!

Ezt elfelejtettem (bocsi, most csak bemásolom, mert egyszer már máshol összeszedetten leírtam :oops: ):

Én vettem levendulát, meg narancsot, indiai citromfüvet. Ezek is jók nyugtatásra. Éjjel megy a levendula (amíg el nem alszom, mert nem merném úgy hagyni), nappal meg a citromfű + narancs. Tök jó illat lesz tőlük itt a szobában. Egyébként megnéztem egy illóolajas könyvben, mi jó még.
Alvászavarra: ánizs, bazsalikom, kamilla, kámfor, kakukkfű, levendula, majoranna, mandarin, narancs, ylang-ylang. (Persze van pár, ami nagyon durvának tűnik, nem merném kipróbálni. Pl:ánizs, kámfor)
Nyugtató: Bazsalikom, bergamott, jázmin, kamilla, kapor, levendula, majoranna, mandarin, muskotályzsálya, pacsuli, ylang-ylang.
Jó kis könyvecske. Van benne pár betegség is még, hogy mit kell párologtatni. Hogyan és mire-mivel kell párologtatni, fürdőt csinálni, inhalálni, szaunázni, borogatni, masszírozni, parfümöt készíteni, belsőleg alkalmazni, italokat, ételeket készíteni. Ezek mind 1-2 oldalasak. Meg benne van sok illóolaj leírása, mire jók, milyen hatásuk van, mikor nem lehet őket használni. Nekem nagyon tetszik.
Szerintem nyugodtan próbáld ki te is, hátha Roncsinál beválik. Egyébként azt mondta anyu, hogy persze, hogy az első 1-2 éjszakán nem hat. Ezeknek is kell pár nap, míg hatni kezdenek a szervezetben. Mert én az első katasztrófás éjszaka után már vittem is vissza neki az olajcuccait, hogy ez egy nagy sz…r . Szóval még próbálkozok.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


A mai éjszakánk is elég érdekesre (finoman szólva) sikerült. :x
Manót letettem negyed 11-kor. 11-ig kétszer megébredt, de csak megsimiztem, és 2 perc múlva aludt :? . 2-kor kelt, akkor evett is. Én csak 4 után tudtam elaludni, annyira folyt az orron (vízcsap szindróma), meg fájt a fejem. Végre elalszom, erre maki felkelt háromnegyed 5-kor, és sehogyan sem lehetett visszaaltatni :evil: . A fejem majd szétrobbant :x . Anyum is bejött 6 körül próbálkozni. Mivel látta, hogy esélytelen, fél 7-kor kivitte a szobából, hogy alhassak kicsit. Addig én csak háromnegyed órát aludtam. Utána még sikerült 3-at úgy, hogy közben kétszer megébredtem. :?
Nem merek tükörbe nézni most, mert félek, hogy a látvány miatt soha többé nem tudnék aludni... :x :x :x
A manó egy kis idő elteltével elaludt anyu ágyán, pihent ő is vagy 2 órát még. :?


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Megkaptuk a leletet, szerencsére Roncsi veséje teljesen jól működik. Ma voltunk neurológián is, ott is minden rendben. Ma is láttuk, hogy sorvasztják el a gyerekkórházakat. A Madarászt be akarják zárni, a Gyöngyösi utcában is csökkentették a rendelési időt és a páciensek számát. Nekünk csak az volt a szerencsénk, hogy nem tudtak elérni telefonon, így nem tudták átrakni az időpontunkat. Nagyon durva, hogy egyre inkább az látszik, hogy csak a pénz számít - fog számítani az egészségügyben.

Viszont a hétfői rohangálásunknak meglett az eredménye, én amúgy is meg voltam fázva, hát ez betett teljesen, tegnap teljesen kész voltam. Elkezdtem gyógyszert szedni, mert Roncsi már nem akar cicizni. Ma megpróbáltam este (gyógyszer után egy nappal), de tolja el, és balhézik, hogy hagyjam inkábbb aludni. Egyébként ő is szipog, úgyhogy porszívózni kell az
orrát, ami kétemberes munka, de még így sem tud rendesen aludni, éjszaka ma is óránként kelt.

Elkezdte felhúzni magát, kapaszkodik mindenbe, és tegnap egyszer magától fel is állt. Egyre ügyesebb.

Szilpa, a vesetágulatot ki fogja nőni, csak később. Keresztanyám, aki a gyerekorvosunk azt mondta, hogy ez gyakori eset. Csak biztos ami biztos elküldtek megnézetni, hogy tényleg rendben működjön a veséje. Miután kiderült, hogy nem alussza át az éjszakát, azt mondták a neurológián, hogy próbáljam meg még ébren lerakni a kiságyába, hogy ha felébredne, ugyanúgy találja magát, mint lefekvéskor (ezt olvastam már én is). Merthogy csak így fogja átaludni az éjszakát. Gondoltam ma kipróbálom, de tartottam tőle, hogy Roncsi balhézni fog, mert általában ez szokott történni. De csodák csodája úgy elfáradt, hogy hajlandó volt seperc alatt elaludni. Hogy állsz a megfázással? Én ma kicsit jobban vagyok, a Neocitrannak köszönhetően.

Mimi, merre laktok Budaörsön? Unokatesómék is ott laknak, és mi is sokat járunk arrafelé bevásárolni.

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!
Lilla!
Bocsi még nem javítottam a lakhelyemet,időközben Érdre költöztünk de,tőzsgyökeres Budaörsi vagyok/voltam,a lányom oda jár suliba,és anyum is ott lakik,a Media Markt utcájában,és elég sokszor ott vagyok :D
Örülök,hogy jók lettek a leletek,ez igazán jó hír!

Szilpa! Hát a konyhaszekrény az tényleg elég gány(mocskos) volt.Igaz nem mai darab de,egy doktorátussal randelkező tanárnőtől az ember,nem ezt várta volna.No de lefertőtlenítettük darabonként,és nekünk nagyon is jó lesz ez adig,míg nem készűl el a végleges konyhánk.

Amúgy a Szabit én is úgy altatom,hogy szopi után még ébren,beteszem a kiságyába.Napközben is így alszik el,és szépen elalukál egyedűl,és ha felkel akkor játszik a kiságyban.Most is ezt csinálja,hallom a bébifonban,hogy molyol és magyaráz :D
De megmondom őszíntén,a lányomnál,aki ugyi első gyerek volt,bizony ez nem így működött.Őt még 1évesen is kézben altattam.Én szoktam mondani,hogy kajcsi után ott kéne hagyni a gyerkőcőket,egyedűl szépen elaludni,csakhát nekem sincs szíven halgatni,ha sír a Szabi,így ha ez néha előfordúl,akkor bizony én is rohanok fel hozzá,és megvígasztalom.
De kitartás,egyszer minden gyerek megjavul,és legalább is ebben bízom.

mimi12
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan egy friss képet rakok fel kis családomról, :) éppen a képekkel vacakoltam az eladó cuccok hirdetése miatt.

Kép

Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Holnap elutazunk 1 hétre, a hetem kicsit zűrös volt, azért nem jelentkeztem. Majd jövök, ha itthon vagyunk és tartok képes beszámolót a nyaralásunkról.

Jó hétvégéket, szép időt, minden jót, vigyázzatok magatokra!

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

:arrow: Hát, a tegnapi éjjel megint csak közepesen volt gáz. :) A mostaniakhoz képest még a jobbik kategóriába sorolnám. Este felé nagyon sírt, mintha fájna valamije. :cry: :cry: Ez mondjuk nem annyira jó. Valószínűleg a foga, mert duzzadt rendesen az ínye. Szegény feszítette magát rendesen néha hátra. Láza nem volt, azt néztem. Letettem 9-kor :!: :shock: . (!!!) 11-kor már sírt megint úgy, fájdalmasan :evil: . Bekentük dentinox-szal, meg kis sétálás, megnyugodott, cicit neki, és nem is igazán evett, csak nyugtatónak volt jó. Pár perc múlva már aludt. :) Nem tettem vissza az ágyába, ha fáj valamije, érezze, hogy ott vagyok mellette :oops: . Persze én csak fél 1-kor tudtam elaludni (nem csak a gyerek miatt nem szoktam ám aludni, nagyon kivannak az idegeim is :cry: :oops: ). Aludt 4-ig!!!! :!: :!: 8) Azt hittem, hogy még mindig álmodok, amikor ránéztem az órára!! Gyors kajcsi, és aludt tovább. 7-kor kelt fel megint nagyon fájdalmasan sírva! :cry: Dentinox, szopi, pár perc múlva alvás. :) Tudjátok mikor keltünk :D ? Háromnegyed 11-kor!! :D De jó volt. Csak szegénynek ez a fájdalom kimaradhatott volna!! :roll:

:arrow: Képzeljétek!
Végre vettem erőt magamon, és elkezdtem honlapot csinálni Kendének. Már pár fotó, meg a mostani méretei fent vannak. Nem tudom, mikor hozom be a lemaradást. Meg olyan sok képünk van. Mire átnézem, hogy melyiket rakjam fel. Nem lesz kis idő. Mert én kb a 98%-át felraknám. De akkor már 3 hónapos képei után bővítenem kéne a tárhelyet, meg az idő, mire felpakolom… Persze mindet át kell neveznem, mert ezzel a névvel nem engedi feltölteni. Nem lehet benne szóköz, ékezetes betű, írásjel. De igyekszem.

Lilla!
Nagyon örülök, hogy rendben van Roncsi veséje!! 8) 8) 8) Nagyon drukkoltam.
Sajnálom, hogy beteg vagy :( .
Remélem, Roncsi nem esik bele valami kórságba, és elmúlik a szipogás!!!
Gratulálok a felhúzóckodáshoz!! :D
Nekem szerencsére csak 1 napos bajom volt.
Kendét sokszor teszem le ébren, vagy legalábbis megébred arra, hogy átrakom. Semmi különbség az alvásában. :? Mindegy, hogy ha úgy is rakom át, hogy alszik, vagy ébren, és ott altatom el. Eddig mondjuk ez sem ment. Már mostanában haladás, ha sikerül cici nélkül ott elaltatni.

Ludmilla!
Aranyos a családod!! :)

Mimi!
Köszi a bíztatást! :wink:

Ed!
Jó utazást! :D :D Várjuk a beszámolót sok fényképpel!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Lilla, örülök a jó hírnek, hogy minden rendben Roncsival! :P Felhúzódzkodik? Akkor beindul Ő is! :) Remélem a náthán hamar túllesztek!

Ed, jó utazást! :P

Szilpa!
Köszi :)
Ssajnálom Kendét az ínyfájás miatt! :( Most nálunk is több ébredés van az utóbbi napokban, felül 4 foga jön egyszerre, egy már áttört. De szerncsére nálunk csak a cumit odaadom és alszik tovább. Kivéve ma hajnalban, sírt vagy fél órát. Ádám meg hasfájással ébredt, volt egy kis hasmenése, de úgy tűnik nem komoly. Most jött be az udvarról, Apával dolgozott. :)
Exeddel nem alakulnak jól a dolgok, azért vagy ki idegileg? Nagyon nehéz lehet! :(

Jó hétvégét mindenkinek!

Ludmilla

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Upppsz..
De buta vagyok! :? :( :? :( :lol: :lol:
Még csak most jöttem rá, holl kell átállítani a babanetemet, hogy a jó időt mutassa. :oops: :oops: :oops: :oops:
Mentségemre legyen szólva, hogy a régi fajtát nem kellett átállítani. :roll:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Ludmilla!
Igen, azért. Úgy tűnik, megrekedtünk ebben az állapotban. Igaz, ha optimistán nézem, akkor jó, mert nem is lett rosszabb. :) De én nem tudom így nézni, és ettől vagyok ki. :cry: :cry: :cry:
Majd csak lesz valahogy.. :roll: :?


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!!

Utolsó erőmmel végigfutottam az irományokat!

Szilpa hajrá honlap!!!!! MI A CÍME?????? Azt lefelejtetted!!!
A képeket meg kicsinyiteni érdemes, akkor alig foglal helyet. Nekem most már majdnem tele a tárhelyem, de majd veszek +50MB-ot......

Várom a honlapotok címét!!!!! :-))))

A miénk esetleg aki még nem látta volna :

www.gerybaba.g-portal.hu

Ja és Szilpa tök jó az új avatar képed!!!!! :lol: :lol:
Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Húúúúú jó rég nem voltam, de mostmár gyakrabban fogok ám jönni. :wink:

Vissza fogok olvasni mindent.

Szilpa :)
Elvileg az olajos dolgokat nem lehet beleönteni a párásítóba, de azt hallottam egy pár csepp mehet bele, mert az még jól felhígul. Én ilyen mécses párologtatóssal szoktam illatot csempészni a szobába. Pl. eukaliptuszt ha meg van fázva Domi.

Ma visszaolvasok és ígérem írok bővebben is.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ezt még tegnap írtam, csak addigra elment a babanet:

Sziasztok!!!
Voltunk méreckedni: 9340g, 76 cm! :D

Az éjszaka katasztrófa volt. :twisted: 3-kor volt a harmadik ébredése, és fél 6-ig nem is lehetett visszaaltatni. Alig bírtam felkelni 8-kor, hogy menjünk a dokihoz. De ő is tiszta kóma. A dokinéni meg is jegyezte, hogy nem szokott ilyen lenni.
Én aludtam összesen 3,5 órát két részletben. És délután mennem kell dokinénihez is. Ma sem lesz nappali alvás.
Alvás: Megint panaszkodtam rá, mondták, hogy ilyen kevés az alvásigénye. Mondta a védőnő, hogy Kendének mindig is ilyen kevés volt. Mondtam, hogy ez nem így van, mert 2,5 hónapig szépen 12 órát is átaludt egyben. Addig nem hagytam a témát, míg dokinéni végre figyelt ránk, és mikor meghallotta, milyen későn alszik el, meg milyen sokszor kel, fent van hosszabban, mire mondta, hogy létezik erre egy kúp. Azt még kipróbálom.

Lent voltam a gyógyszertárban! Ez egyébként egy homeos kúp!
És HIÁNYCIKKKKKKKKKK!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Hát majdnem elsírtam magam, mikor meghallottam. Már annyira örültem, hogy van segítség. Azt mondták, ha járkálunk bent a városban, vagy valahol, mindenhol kérdezzük meg. Köszi. :evil: :cry:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


És akkor most innentől a mai:

Kúp:
Apunak ma volt dolga az ügyeletes gyógyszertár felé, hát bekérdezett oda. Ott persze volt. :roll: És azt mondák, mindig szokott lenni. Csak apunál nem volt pénz. Nem gondolta előre, hogy megy oda. 1300 Ft + 400 Ft ügyeleti díj. Majd holnap elmegyek, és megveszem. De megnézem akkor itt közelebb egy másikban is. Ezek szerint mégsem hiánycikk?? :roll: Akkor viszont bemegyek ezekhez, ahol ezt mondták, és elküldöm őket valamerre :evil: :evil: :evil: . Legalább ne mondjanak ilyet, ha nekik elfogyott. Azt hiszik, poénból keresek egy gyógyszert??

Bocsi, de olyan dühös lettem.

Ja, persze az éjszakánk nagyon xar volt. :twisted: Már nem is kell írnom. Én már teljesen kiborultam. Otthagytam üvölteni a kiságyban, leültem az ágyam szélére, bőgtem, közben ezerrel felhangosítottam a tv-t, hogy halljak valamit, és nem érdekelt semmi :oops: :oops: . Anyu jött be, ő elszórakoztatta makit, amíg el nem fáradt. (Fél 12 :shock: :shock: ). De ez nem állapot, hogy ilyen későig szórakoztassuk. Én már úgy voltam vele, felőlem ordít, amíg akar. :oops: Persze utólag nagyon lelkifurdalásom volt, hogy milyen anya vagyok :oops: . Akkor meg ezen bőgtem. :cry:
De egyébként is ilyen hangulatban vagyok már napok óta, szal most ez még rá is tett.
Magyarul nagyon klafa éjszakám volt. :cry: :twisted: :cry:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


[color=orange]Ma olyan aranyos volt Kende. 8) 8) 8)
Pakoltuk be az erkélyről a folyosóra a virágokat, nehogy megfagyjanak, Kende meg ott poroszkált a lábunk alatt. Kint a folyosón megtalálta a szomszéd kisfiú motorját. Rá kellett ültetni, és folyamatosan vigyorgott. :lol: :lol: Fogta a kormányt, és csuklóból tekergette, mint az igazi motoron a gázt, meg a kuplungot. :lol: Meg néha fordította is a kormányt balra-jobbra, de ez szerintem csak véletlen volt. Közben meg berregett hozzá, és repült a nyál szanaszét. :shock: :lol: Le is fényképeztem. Ha tudom, mindjárt fel is rakom.
Alig bírtuk őt elválasztani a motortól :? . Nem akarta elengedni, és folyton vissza akart menni.

A hangokra előjött a másik szomszéd néni. Imádja Kendét, mintha a saját unokája lenne. Neki sajnos nem lehetett gyereke, pedig nagyon szeretett volna :( . Most Kendén kiéli magát. A múltkor mikor ott volt nála (akkor is kijött, és ellopta egy 10 percre tőlünk :D ), akkor megetette cukrozott(!!! :shock: :evil: ) reszelt almával. Majd eldobtam a hajam! Mondtam neki, hogy nehogy adjon cukrot neki legközelebb! Kende a legsavanyúbb gyümölcsöt is cukor nélkül simán megeszi, még ízleni is szokott neki. Nehogy már rászokassa nekem itt az édes dolgokra! Meg nem is túl egészséges. Erre most mikor elvitte, mentem érte, hogy biztosan éhes, erre mondja, hogy most evett. Kérdem mit? Majd seggre (bocs) estem a választól. Csokit!!!! :shock: :shock: :shock: Ááááááááááá. :twisted: :twisted: :twisted: Mondtam, hogy soha többet ne adjon csokit neki! Meg semmit se a megkérdezésünk nélkül! Tiszta ideg lettem :evil: :evil: . Látta, hogy nem tetszik, és gyorsan azt mondta, hogy csak egy körömnyit szopogatott el. De dőlt a csokiszag a szájából :? . Akkor nem lehetett olyan pici darab. Persze a néninek próbáltam kedvesen előadni. Én itt óvatoskodok a kajákkal, mert van ételallergiás a családban, és inkább mindent később kezdek el, nehogy nála is gond legyen, erre becsokiztatják! :evil: Grrrrrrrr.............. :twisted: :twisted: :twisted: Eleve csokit sem szabad, meg a múltkor is mondtam neki, hogy nem akarom az édességre szokatni. :roll:
Szerencsére ezek után azért simán megette a nem cukrozott gyümölcsét. Még kevés is volt neki :D . Pedig nagyon féltem, hogy nem fogadja majd el.

Jajj, megint hosszú lettem. Bocsesz! :oops: [/color


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Uppsz, a bezárójel kimarad. Színtelen lettem. :cry:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Sudi!
www.istokkende.gportal.hu :D
Azért nem írtam még le, mert még alig van rajta valami. Gondoltam, majd ha már lesz rajta legalább 3 hónap termése, akkor. :roll: De ha így is érdekel, akkor nézd meg! :wink:
Majd beillesztem mindjárt még az aláírásomba is. Meg beleírom a táblázatunkba is. :D
Igen, kicsinyítem a képeket. Ide a babanetre sem tudnám anélkül feltenni, de a honlapra volt, amit még jobban lekicsinyítettem.
Én is már belekukkantottam Geryébe. :wink: Nagyon édes. :P
Köszi a dicséretet! :oops:
Aranyos ez a csilli-villi macis kép. :)

Pkagi!
Én is mécseses párologtatót használok.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 



Szilpa !
Sajnálom, hogy nem javul az alvás. Meg kéne próbálni - még akár sírás-rívás árán is kicsit rászoktatni az alvásra. Ezt Te sem fogod sokáig bírni így.
Emlékszem, Barnával mi is szenvedtünk, volt, hogy én sem bírtam felkelni hozzá. Kb. fél óra sírás után elaludt magától.
Ami bejött nekünk:
- éjjel nem gyújtottunk villanyt, vagy max. valami halványat, ha felébredt
- nem etettük-itattuk, nem játszottunk vele, nem beszéltünk hozzá, max. kis nyugtató dúdolás (persze ölbevettük, ha sírt, esetleg sétálgattunk fel-alá)
Szóval éjjel ingerszegény környezetet teremtettünk. Így pár hét alatt megtanulta, hogy az éjszaka más, mint a nappal, és főként alvásra való. Persze így is fel-felébredt éjszakánként, de mindig hamar vissza is aludt.
Márk már sokkal hamarabb megszokta a "rendet". Persze átlagosan 1 ébredés így is várható éjszakánként, de ez már kibírható.
Nem tudom, ez kevésnek számít-e, de Barna alvásigénye 8+2 óra, Márké 10+2.

Bocsánat, hogy ennyire belemásztam a témába, de nagyon szeretnék segíteni.


Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: