Új privát üzeneted érkezett!

Kisördög!
Azzal a tudattal majd együtt tudsz élni, hogy egy gyilkos vagy? Ne hidd, hogy "ez el fog múlni egy idő után"!
tigris
 
 


Egyetértek mindenkinek a véleményével, nem volt erős egyáltalán! Ez egy ilyen kemény helyzet! Sajnos már agyilag és érzelmileg is teljesen kifacsart a dolog, kb úgy érzem magam, mint akmikor régen sokat tanultam, és már gondolkodni sem tudtam, pláne infókat befogadni. Most már csak tehetetlenséget érzek egy kis fájdalommal. Igazatok van a párommal kapcsolatban, de ő többször hangsúlyozta, hogy nem velem van a probléma, de ő tényleg nem akar gyereket még. Nagyon nem... Tudom, hogy ez főleg az én döntésem, és ez lesz az erősebb, viszont higgyétek el, hogy én egyedül nem lennék erre képes. 22 éves lennék, mikor megszületik, se diplomám, se lakásom, nem is dologoztam még. Úgy gondolom, hogy a szüleimnek nem akarok szülni egy 3. gyereket, az nem lenne fair, egyszerűen nem tehetem meg. És később is miből tartanám el? Hova mennénk? Nem beszélve a lelki dolgokról... Minden ellenére szinte biztos vagyok benne, hogy ha megszületne a kicsi, akkor teljesen másképp gondolkodna a párom, és még tőlem kérne bocsánatot, de ez most nem segít. 7 hónap sok idő ahhoz, hogy teljesen megőrítsen mindkettőnket. A szívem szakad meg, de egyedül nem tudom megtartani!!! Egyedül a hátralévő nyugodt beszélgetésünk az, amibe még kapaszkodhatok, talán még van egy kis esély. Azt sikerül egyre joban félretenni, amit ittasan mondott.

Rókica Neked külön köszönöm amit írtál!! Pszichológusként te tudod a legjobban, hogy mi játszódik le most bennünk...főleg a páromban. És azt hiszem, hogy nagyon jól látod a dolgokat. Hát nem piskóta...
Vendég
 


Réka!
Nem akarok többet hozzászólni a dologhoz, mert csak bántanálak vele. Kívánom neked, hogy soha, de soha ne kelljen megbánnod a döntésedet!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 

 
 

Sziasztok Lanyok!

Hat engem is nagyon felkavart Kisordog mert mar egeszen ugy latszott helyrejonnek a dolgok de megse! :cry:
En oszinten borzalmasan tudok haragudni amikor valaki nem vallalja a felelosseget a tetteiert, foleg egy ilyen eletbevago dologban!

Azt hiszem ha az en parom ilyet mondana hogy "ha nem veteted el fel is ut le is ut!" abban a szent minutumban pakolnam a borondot es inkabb a hid alatt laknak az tuti!!! Azt hiszem rogton elmullna az iranta erzett szerelmem.
De Kisordog en is voltam nagyon-nagyon szerelmes es buta (22 evesen) de most aldom az eget hogy nem azzal a ferfival vagyok mert tonkretenne!!!
Szerintem NEKED kell dontened mert en ugy erzem egyaltalan nem szamithatsz a parodra, meg fogja erteni az erzeseidet ha elveteted a babat es szomoru leszel??? Hogy tudod majd tovabb szeretni ha arra gondolsz hogy ezt tette Veled?
Tenyleg nagyon fiatal vagy meg de ez MAR MEGTORTENT es fel kell nonod a feladathoz!!!

Amugy a hugom baratja is volt hogy el akarta hagyni a hugomat mert annyira nem akarta babat de a hugom akar egyedul is vallalta volna es vegtelenul tisztelem ezert Ot! A fiu pedig szereti a hugomat mert ha valaki igazan szeret nem hagy el semmiert es senkiert!!! (Vagy lehet hogy alomvilagban elek?)

Tegnap reggel szuletett meg az unokaocsem es most nagyon boldog mind az anyuka mind az apuka!

A hugom baratnoje nem igy dontott, O elvetette a babat mert a parja nem akarta azota mar ki tudja hanyadik baratjat "fogyasztja" es drogos! Szep kis elet!

Miert nem beszelsz a szuleiddel? Tudjak egyaltalan?

Na, leallok mert tenyleg nagyon elragadtak az indulatok!!!

Meg egy dolog: az orokbefogadasra nem is gondoltal, annyian szeretnenek babat!!! Es szerintem sokkal de sokkal humanusabb a babaval szemben!!!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Jo reggelt.

Elgondolkoztam tegnap este azon, amit Rokica irt, es biztos vagyok benne, hogy a pasikban is van felelem, izgalom, jo vagy rossz erzes a szuletendo babaval kapcsolatban (latom is a sajat paromon, aki neha olyan mafla tud lenni - nyilvanvalo, hogy nem azt erzi, amit en, mert BENNEM van a baba es nem benne..) - megis ugy gondolom, hogy az a reakcio, hogy "soha tobbe nem latsz" nem helyenvalo egy parkapcsolatban. Egy pasi ennyire nem lehet "megijedve" es "osszezavarodva". Meg ha nagyon fiatalnak erzi is magat a babahoz. Az a pasi, aki ilyet mond, csak magara gondol es itt a "parkapcsolat" szerintem mar meg is bukott.

Ami pedig az ittas tetteket illeti, hat azt gondolom, hogy pont inkabb akkor a legoszintebb az ember, amikor ittas: minden gatlasat elvesziti es mondja, amit valojaban gondol, szuro nelkul. Amit jozanul nem mer ebben a formaban eloadni. Reka pasijanak az elso reakcioja az volt, hogy nem akarja a babat. Aztan telt mult az ido - megenyhult, de mostmar inkabb azt gondolom, csak rahagyta Rekara es abban bizott, hogy majd megoldodik valahogy. Adando alkalommal viszont kiderult, nem gondolkodik o maskent, mint az elejen - sot most, hogy hajtja az ido, kesz tovabb lepni.
Hat, sajnalom, ha el kell vetetni Rekanak a babat, de mindaz, amit leirt (suli, szulok, egyebek, meg csak 21 eves stb) azert azt igazolja, hogy valoban mindenkinek ez lesz a legjobb... Nehez dolog ez... Nekunk babasoknak gondolom azert, mert mi mind pasistol akarjuk a sajatunkat, mas nalunk a szitu, mint Rekaeknal... en megertem ot es elfogadom a donteset. Reka, sok szerencset kivanok neked a jovoben!

Mas: Timocska, jobban vagy? Ugye igen?

En lanyok annyira elvezem ezt a huvoset, szelet, igaz, hogy tegnap meg labszarig allt a viz az utcankban, de most ez nagyon jo kis ido. Lehet az utcan levegot kapni, a kanikulatol mar lassan agyverzest kaptam lakason / irodan kivul!!!

Mindenkinek szep napot! Gyertek majd!
Pusz,
Kam
kami
 
 


Jóreggelt! :)
Hogy vagytok? Engem teljesen feldobott ez a jó kis lehülés! :) Tegnap ugyan a vihar majdnem leverte a virágokat az ablakból, de mégis olyan jó volt! :)
Kami!
Igen, jobban vagyok, este vettem be egy MagneB6-ot és elmúlt a pocifájás! :)
Tegnap hihetetlenül hisztis voltam otthon... lehet, hogy jókat mosolyogtok majd, de leírom mi volt a baj. Még sírtam is...
Van egy nimfa papagájunk... sajnos... januárban örököltük meg, mert meghalt a párom papája és ránkhagyta az átkozott madarat... nagyon nem szeretem (bocs az állatvédőktől), büdös, piszkos, szemetel és ráadásul baromi hangos is! :twisted: Tegnap az egész lakásban a papagáj szagát éreztem, pedig minden ablak nyitva volt... a párom hajthatatlan abból a szempontból, hogy mondjuk beadjuk az állatkertbe a jószágot.. :( Úgyhogy ezen annyira felhergeltem magam, hogy a végén már tehetetlenségemben bőgtem... ja, és ehhez az is közrejátszott, amit Rékával van vagy volt... Nem tehetek róla, mostanában nagyon érzékeny lettem! :cry: :cry:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Tonti!
Nagyon igazad van abban, hogy ha már "megtörtént a baj" akkor vállaljon érte felelősséget az ember. Mert itt nem egy pohár vízről van szó, ami ha kiömlött feltörölöm és minden olyan, mintha meg sem történt volna! Na, mindegy.
Ha jól látom a héten mész uh-ra! Izgulsz már?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Hi Timo :) Tetszett a nimfas sztorid :) Remelem nem terjeszt semmit az a madar, probald meg kerulni, ha tudod. Vagy veletlenul hagyd nyitva a kalitka ajtajat :twisted: na jo, csak vicc volt... Kolcsonbe se tudjatok adni valakinek, mig meg nem szuletik a baba? Arrol se akar hallani a parod?

Az erzekenyseg normalis, ne aggodj! En mostanaban nem sirok, de par hete azert sokszor elpityeredtem, filmeken mondjuk...

Ma megkaptam a laboreredmenyeket, minden szep es jo. Az EKG-m meg sajna hianyzik, ez az atkozott labor itt a ceg mellett nem vallalja (pedig tudom, hogy csinalnak, mert nekem is csinaltak februarban es most is jonnek egy cegtol dolgozok kivizsgalasra, most is hallottam hogy beszeltek az EKG-rol...) Fogalmam sincs, hova fogok menni... :(
kami
 
 


Kami!
Az Uzsokiban csinálnak EKG-t! :) Nekem be kellene menni a véreredményemért, aztán utána hova tovább? Menjek először a háziorvoshoz és aztán a védőnőhöz vagy fordítva? Meg mit mondjak a háziorvosnak? Oda minek kell menni?
A papagáj marad, hallani sem akar még arról sem, hogy szüleimhez hazavigyük. Megkérdeztük a dokit, semmit nem terjeszt.
Nincs kedvem dolgozni, csak szenvedek itt benn... :(

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Telleg??? Az Uzsokiban? Vajon az eleg, ha akkor csinaltatom, amikor visszamegyek UH-ra a 13. heten? Hu, felhivom a dokimat mindjart es akkor ket legyet utok egy csapasra!

En elobb a vedonohoz mentem, o adott kiskonyvet es eliranyitott a haziorvoshoz. Nekem gondolom azert kellett odamennem, hogy valaki be tudjon utalni hivatalosan vervetelre meg a tobbire. De ha teged a nodokid elkuldott mar mindenfele, akkor talan nem is kell haziorvoshoz menned... menj eloszor a vedonohoz, o elmondja, mi mindent kell meg csinalnod. Nekem nagyon jo a tapasztalatom vele, kedves volt, emberi, segitokesz. Timo, te melyik keruletben laksz?

En se csinaltam meg am semmit, pedig forditanom is kellene, ma van az egyik hataridom... mondjuk nem nehez szoveg es csak 3 oldal, amibol 1-et mar megcsinaltam... de kinek van kedve ilyenkor forditani???
kami
 
 


Sziasztok!
Isteni idő van!Idejét sem tudom mikor aludtam utoljára ilyen jót! :lol:

Kisördög
Sokat gondoltam rád tegnap.Beszéltetek a pároddal,jutottatok valamire?Tontica írta az örökbeadást.Mi a véleményed róla?Az igazán szép dolog lenne.Szerinted végig tudnád csinálni?

Tontica
Holnap uh!!!!!? :)
Vendég
 


Vérvételen is az Uzsiban voltam, onnan küldtek egyből EKG-ra. Csak lusta vagyok elmenni, de mivel a tesóm egészségügyis, hétvégén megcsinálja nekem! :)
A XV.ker-ben lakom. És te? Küldjél egy képet priviben, kiváncsi vagyok rád! :) :lol:
Mit fordítasz és milyen nyelvről milyenre?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Na tessek, Timo, igazad volt! Felhivtam a dokit, aszondta ne aggodjak, ha megyek nyaki redore (idopontot is kaptam: aug 17 09:00, HURRA!), majd megcsinaljuk azt is. Ennek most nagyon orulok!!! Ha most vagyok a 10. hetben (ami a vonalzomon latszik), akkor 2 het mulva a 12.ben leszek, tehat 17-e az realis idopont. max visszamegyek egy het mulva, ha kell, de legalabb 2 het mulva kiderul, hogy eddig minden OK-e! Uuuu, vagom vissza a centit!!!
kami
 
 


Sziasztok!
Éjszaka végre tudtam aludni, olyan jó idő volt :)

Réka,
Remélem azért sikerül megbeszélned a pároddal a dolgokat nyugodt körülmények között.

Anita,
Tényleg holnap uh? Már én is nagyon várom a következőt, de még egy hetet várnom kell.

Timi, Kami,
Olyan jó, hogy már van kiskönyvetek, remélem hamarosan én is mehetek érte :)

Cat,
Mi van veled? Olyan régen jelentkeztél, remélem nincs semmi baj.

Lányok,
Végre behívtak egy munka meghallgatásra, csak azt nem tudom mit csináljak. Mondjam meg most előre, hogy babát várok és valószínűleg februárig tudok csak dolgozni, vagy várjak vele? Ti mit csinálnátok? Kérlek adjatok tanácsot!!

Móni

Kép
móni23
 
 


Kami!
Nekem majd csak szeptember 4-én kellene mennem 12 hetes uh-ra, de akkor munka miatt nem tudok. Remélem nem gáz, hogy az az előtti héten megyek majd! :) De az még nagyon messze van!
Móni!
Még nincs kiskönyvem, jövő héten megyek védőnénihez...
Munka kapcsán: nehéz helyzetben vagy...szerintem szólj most, úgy tisztességes. Én biztos szólnék, ne legyen az, hogy most felvesznek, aztán egy hónap múlva meg elkezdesz gömbölyödni ők meg csak pislognak nagyokat! Nem akarlak elkeseríteni, de így nem biztos, hogy téged választanak majd...
Milyen munka?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Igen, mar csak egyet kell aludni es ultrahang, juhej! :lol:
ar 2 hoapja ezt varo, de azert megfordul am minden a fejemben, remelem minden rendben lesz!

Timocska: tokeletesen megertelek. Meseld csak el a parodnak hogy nekunk is volt egy amazoniai papagajunk ami addig imadnivalo volt amig meg nem szuletett a fiam aztan megbolondult a feltekenysegtol, csipett es egyfolytaban kiabalt. Honapokig szenvedtem vele aztan el kellett adnunk. Cseppet sem sajnalom mert teljesen kiidegelt, soha tobbet nagy papagaj!
Es mennyit sirtam miatta duhomben amikor felebresztette az alvo csecsemot!!!

Kép Kép

Kami: en is megertem Rekat es meg a parjat is de nem ertek egyet azzal hogy mindenkinek az a legjobb ha elvetetik, mert a babanak tuti nem az a legjobb, talan a legjobb mindenkinek az orokbeadas lenne.

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Bocsi, nem olvastam at, nem mindig mukodik az N es az M betu!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Timocska,
Bocsi, azt hittem hogy már neked is van kiskönyved, de majd jövő héten.
Munka: Hát igen, én is így gondoltam, meg amúgy is van próbaidő azalatt meg már elkezd látszani, az se sokkal jobb, ha egy hónap után küldenek el. Amúgy egy tervezőirodába keresnek tervezőt, nekem tetszene a munka, de lehet hogy így tényleg nem engem választanak.

Kép
móni23
 
 


Tonti!
Köszi a tippet! :) Én alapból sem rajongok a madarakért, valahogy fóbiám van... irtózom még egy galambtól is! :roll:
Az uh-n minden rendben lesz! Remélem kapsz képet és megláthatjuk a pocaklakódat! :lol: A kicsit fiad tudja már hogy tesója lesz?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timo - en a XIII-ban lakom. Probaltam foltenni fotot, de ami van tul nagy, tul szeles, tul ize, szoval marad a privi, mindjart kuldok. A parom is utalja a madarakat, en mondjuk elvagyok veluk. A multkor befeszkelt egy galamb az erkelyunkre - hat kimenni se volt hajlando, mig el nem tunt egyszercsak a feszek tojajsostul-anyamadarastul...

Tonti - jaja, tenyleg klassz lenne az orokbeadas de gondolj csak bele: nem sokan lennenek kepesek 22 evesen kihordani egy gyerkocot ugy, hogy a szules pillanatatol nem is lathatjak. Nem egyszeru dolog a terhesseg, kell hozza lelki-szellemi erettseg, hogy az ember ugy elje meg, ahogy kell es hogy belul a baba is egeszseges lelkuve fejlodjon. Nincs igazan jo megoldas, en azt mondom... es nem kivanom, hogy barki is ilyen helyzetbe keruljon... egyaltalan Kisordogeknel hogy jott ossze a baba, tudja valaki? Volt errol szo?
kami
 
 


Kami!
Hogyhogy hogy jött össze a baba? :lol: Tudod, méhecskék és virágok... :oops: Hi-hi-hi... gondolom nem védekeztek. De nem tudom, ilyenről nem volt szó.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Kami,
Én is a XIII-kerületben lakom. Te merre felé? Mi Angyalföldön.

Timocska,
Hát én gyerekkoromban nagyon szerettem volna papagájt, de sajnos nem lehetett, mert volt egy asztma szerű betegségem, amit szerencsére azóta már kinőttem. Szóval így csak egy teknősünk van immáron 12 éve.

Kép
móni23
 
 


Kicsi elmegyek bevásárolni és máris mennyie írtatok.
Kiskönyvet már én is kaptam,mindenki abba írogat.
Papagáj:nem szeretik a zellerlevelet...Sajna tapasztalat :cry:
Én is a XIII-ban lakom.
Vendég
 


Hat ez az, nem vedekeztek? Vagy ugy jott, mint Rokicaeknal Zsuzsa? Szoval azert ez sem mellekes...

Na, de mindegy. En mar nem ragom tovabb ezt a csontot, epp eleg baj ez nekik, reszemrol a tema lezarrrrrrva!!!!

Moni: mi kozel lakunk a Duna Plazahoz, de nemtom minek hivjak a teruletet :)

Ha mar az allatoknal jarunk, nekem egy kubai sugerem van. Nagy bamba allat :) Szorakoztato, csendes (mar amikor nem turja a kavicsot), szep es nem eszik sokat :) Ajanlom mindenkinek! :mrgreen:
kami
 
 


Tervezi valamelyikőtök,hogy elmegy genetikai vizsgálatra?
A kórháztól függetlenül egy szűrésre?
Vendég
 


Lanyok, pedig volt rola szo! Vagy csak a masik topikban olvastam?
Szunetet tartott a bogyoval es azt hiszem a ciklus 12. napjan voltak egyutt utoljara de persze azt nem tudtak hogy egy norm. ciklus 13-15. napjan van peteeres es a kiskatonak 3 napig fogamzokepesek, nana hogy rogton osszejott a baba!
Valahogy nekunk is igy jott ossze, mi a ciklus 10. napjan voltunk egyutt es utana vedekeztunk de ugy latszik nekem elobb volt peteeresem mint kellett volna. De nem banom!!! :lol: Most mar a parom is nagyon varja a kis jovevenyt! :D

Kami: egyetertek, nem egyszeru kihordani es aztan orokbeadni egy babat 22 evesen de en valahogy arra gondolok hogy meg mindig konnyebb a mamanak atmenni ezen mint a babanak az abortuszon! :roll:

Na, azt hiszem becsukom a szamat most mar! :oops:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tonti!
Szerintem ezt máshol olvashattad, most visszanéztem, itt nem volt szó róla! :)
Sági!
Én nem terveztem különösebb vizsgálatot a kötelezőkön kívül. Te mire gondolsz?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Akkor ezek szerint sok gólya járt mostanában a kerület környékén :D

Sági,
Én sem gondoltam semmi különleges vizsgálatra, és remélem nem is lesz szükség rá. Viszont valamikor szeretnénk 4D uh-ra menni, de ez még odébb van.
Te milyen vizsgálatra gondoltál?

Kép
móni23
 
 


Vérből+ uh-val 94% pontossággal ki tudják szűrni a downt és más kromoszoma rendellenességet.Ajálják 35 év alatt is,mert ebben a korban nem rutinszerű a szűrés és ebben a korosztályban születik több downos.A nyakiredő vizsgálat ha nem a megfelelő időben csinálják akkor nem mérvadó.Nekem csak azért ajánlották,mert ugye még mindig nem tudjuk pontosan milyen idős terhes lehetek.Számomra sokkal megnyugtatóbb lenne.Szerintetek hülyeség,felesleges pénzkidobás?
www.downszures.hu
Vendég
 


Sági!
Biztos, hogy megnyugtató lenne.. majd a 12 hetes uh-n meglátod, hogy mit mondanak. Aztán lehet, hogy mi is elmegyünk (a párom nagyon aggódós), végülis sokkal haszontalanabb dolgokra is költöttünk már el 25 ezer forintot! Mikor szeretnél menni?
Ja, mensi alapján nekem sem megállapítható, milyen idős terhes vagyok. Uh alapján számolnak. Azt mondják, az első időben nagyon hasonlóan fejlődnek a babák, jól megállapíthatók a koruk.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sagi: en a fiamnal is megcsinaltattam es most is meg fogom. Itt nem kell erte fizetni de ha kellene akkor is megcsinaltatnam mert akarmennyire abortuszellenes vagyok egy beteg babat nem tudnank felnevelni es nalunk apa eleg idos es ugy tudom az is befolyasolja a dolgokat.


Szerintetek lehet ide zenet bekilikkelni vagy valahogy feltolteni? Van egy csomo (szerintem) nagyon jo spanyol zenem ha erdekel Titeket! :lol:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


A 11. és a 13. hét között kell menni először.Szerintem ha 2 vagy 3 hét múlva kellene menni,akkor pont beleesnék abba az időbe.De nagyon segítőkészek,azt hallottam róluk.Elmondom,hogy mi van és ők kalkulálnak és adnak egy időpontot.Lehet,hogy akkor fel is hívom őket.
Vendég
 


Sziasztok!

Hat, en nemtom... annyi vizsgalatot vegeznek igy is, gondoljatok, hogy nem szurnek ki mindent? A 2. trimeszterben is lesz egy down-kor vizsgalat kulon! 35 ev utan azert javasoljak (de ha jol tudom, ott mar raadasul gerincfolyadekbol veszik a mintat), mert ettol a kortol folfele gyakoribb a Down-kor felbukkanasa... OK... de mi meg nem vagyunk kozel se 35 evesek, nem? Persze elotte is elofordulhat, de en pl. most kaptam meg a laboreredmenyemet es a verrel kapcsolatos vizsgalatok szama 26 (!), plusz meg jon a tarkoredo es ha nem idoben nezik meg, azert csak visszahivnak. Kesobb meg gondolom barmikor kimutathato... En nem aggodnek, de persze artani nem art. De szerintem vard meg a tarkoredo eredmenyet, Sagi, akar meg is kerdezheted a dokidat utana, hogy javasolja-e ezt is. Ha totalfoloslegesnek tartja (tehat bizik a sajat iteleteben), meg fogja mondani, mint ahogy azt is, hogy hasznosnak tartja-e...

En mondjuk alapvetoen nem vagyok aggodos, az elejen talan az voltam, mikor meg uj volt a dolog, most inkabb csak ovatos...
kami
 
 


Hát nem tudom...Nem csak downra szűrnek,ez már egy pozitívum.
Nyitott gerincre is néznek.
Ezek az arányok igaz elég biztatóak,de azért évről évre romlik.Én most 29 éves vagyok az 1:1000-hez.Nem tudhatom,hogy nem én vagyok e az az EGY.Nálunk van fogyatékos a családban,sajnos nem egyszerű az élete szegénynek.
25 alatt 1:1500 0.066 33 1:570 0.175
25 1:1350 0.074 34 1:470 0.212
26 1:1300 0.077 35 1:380 0.263
27 1:1200 0.083 36 1:310 0.322
28 1:1100 0.091 37 1:240 0.416
29 1:1000 0.100 38 1:190 0.526
30 1:910 0.110 39 1:150 0.666
31 1:800 0.125 40 1:110 0.909
32 1:680 0.147 41 1:85 1.17
Vendég
 


Nekem egy a nyolcszazhoz :) En most nem aggodom, megvarom a nyaki redot, aztan majd meglatom. De ha biztonsagot ad neked a vizsgalat es van fogyatekos a csaladban, akkor csinald szerintem nyugodtan! Ahogy Timo mondja: foloslegesebb dolgokra is koltottunk mar 25e ft-ot!
kami
 
 


Sági,
Ugyanazt mondom, mint Kami. Ha neked megnyugtatóbb ez a vizsgálat, akkor csináltasd meg. Megnéztem az oldalt és nekem kicsit magasnak tűnt a tévesen pozitív eredmények aránya. A nyaki redő és az AFP vizsgálat is kb. ennyire pontosak úgyhogy én csak akkor megyek, ha ott találnak valami rendellenességet.
Különben a másik topicba ahova írni szoktam volt egy lány, akinek azt mondták, hogy beteg a babája és nem sokáig fog élni a szülés után. Az egész terhességét végig idegeskedte és sírta és végül egy makk egészséges gyönyörű kisfiúnak adott életet.
Szóval nincs 100%-os viszgálat és mindegyik tévedhet. Az a fontos, hogy ha így nyugodtabb vagy, akkor csináltasd meg.
Amúgy úgy tudom, hogyha volt valami rendellenesség a családban, akkor javasolják is.

Kép
móni23
 
 


Biztos az a baj,hogy én az egészségügyben dolgozom és sajnos az a tapasztalat,hogy amit orvosok elnézhetnek azt sajnos néha el is néznek.Szeretek a puszta tényekre támaszkodni.Igaz a számok és a gépek is tévedhetnek.Ez egy ördögi kör!
Vendég
 


Hat ez az; mindenben talalhatunk hibat. Nalunk itt a budosnagymultinal azt szoktak mondani: aki dolgozik, hibazik. 100%-ra nem mehetunk sohasem, semmiben. A legkorultekintobb orvos is tevedhet es a leglazabb is ellavirozhat egyetlen hiba nelkul evekig. Ugyhogy bizzunk abban, hogy MI, MAMIK mindent megteszunk: egeszsegesen elunk, eljarunk a szuresekre, ha kell, extra koroket futunk - a tobbit bizzuk a termeszetre. Szerintem. Garancia ugyanis akkor sincs, ha az egeszseges baba megszuletik...
kami
 
 


Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatlak benneteket és remélem hogy hamarosan csatlakozhatom is hozzátok.
Sajnos egyenlőre még nincs pocakbabám, de már dolgozunk rajta.
33 éves vagyok, 5 éve házasodtunk össze a párommal és 3 hónapja próbálkozunk. Ügyvédként dolgozom és minden vágyam egy kislány.

Amiért most mégis írok az kisördög!
Érdekelt a történe így visszaolvastam az összes hozzászólását. Az elsővel kezdve, ami 2005. novemberi. Ahol azt írja hónapokon át, hogy babát szeretne és hogy reméli hamarosan terhes lesz meg hogy abbahagyta a gyógyszert stb...
Szval számomra ez nem igazán világos, és nagyon hülyítésnek tünik ez a dolog... Végigolvasni még nem volt időm mindent, de szemet szúrt..
Ezt igazán elmagyarázhatnád nekem....

Mindenkinek boldog Babavárást.

Üdv: Adrien
adrika
 
 


Szia Adrien!

Oszinten remelem hogy nemsokara kozenk tartozol majd!!! De biztosan igy lesz!

En is megneztem, igy igaz! Ez borzalmas! Szerintem Kisordog a parjat akarta valahogy megfogni a babaval de most hogy latja nem kell neki kepes lenne elvetetni! Borzalmas, komolyan mondom, jol becsapott mindenkit, meghogy veletlenul sikeredett be a baba! Honapokig kuzdott erte most pedig el akarja vetetni! Hat, most jovok ra hogy talan tenyleg az lenne a legjobb a babanak is mert Kisordog meg nagyon de nagyon felelotlen es fiatal!!!

" A történetem annyi, hogy nagyon fiatal vagyok, 21 leszek, de az életfelfogásom kicsit más mint az átlag, ezért már most szeretnék babát, ennek van több oka is. (ezt most nem írnám le miért, majd lehet, h később kiderül) Most úgy áll a helyzet, hogy szeptember elején abbahagytam a gyógyszer szedését,"

"Mindenkinek nagyon nagyon szurkolok, félelmetes, h miken kell keresztülmenni egy kis csöppség miatt! De megéri, és higgyétek el, itt midnenki egytől-egyig megérdemli, és biztos vagyok benne, h szép lassan mindenki becsíkosodik majd abban a frankó kis táblicskuban"

"VAN felelősségérzetem, és a legjobbat szeretném a gyerekemnek!"

Ezeket csak ugy bemasoltam okulasul!
Azt hiszem Kisordog ezek utan nem nagyon fog ide irogati!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

Ma reggel voltam ÚJRA vérvételen mert valamit nem néztek meg a múltkor, a vizeletemben pedig túl sok volt a fehérje, azt meg kellett ismételni. Remélem minden rendben lesz. Nekem is van nyaki redő UH-ra időponton, aug 15-re. :) Viszek kazettát, állítólag 2000 forintért felveszik. David akkor éppen Amerikában lesz, sajnos nem tud velem jönni. Zsuzsával kétszer voltunk ilyen 4D ultrahangon, hát jó drága, de akkora élmény! Először olyan 20 hetes terhesen, akkor még elég múmiásan nézett ki Zsuzsa, utána már egy kicsit túl későn, a 36. héten, amikor már csak a hatalmas hörcsögpofija fért bele az UH látóterébe. :) Meg is jegyezte az ultrahangos, hogy micsoda kis kövér pofija van! :) Az is volt.


Kami:

Zsuzsa ugyan véletlenül csúszott be, de azért lényeges különbségek vannak. Egy, hogy én akkor már 30 éves voltam, megélhetéssel, élettel és tapasztalattal a hátam mögött. Kettő, hogy a párom szintén akart gyereket. Három, hogy egymástól akartunk gyereket, csak kicsit később, hat hónappal azután akartunk elkezdeni próbálkozni anyagi meg minden más praktikus okok miatt, de mi NAGYON akartunk gyereket, valószínűleg ezért is voltunk felelőtlenek és így "csúszott be" Zsuzsa. Pont aznap mikor David megkérte a kezem. :) Tudtam én, hogy pont esedékes a peteérés, be is vettem utólag ilyen esemény utáni tablettát (rendesen, nem megkésve), de Zsuzsa megkapaszkodott.


Állatkás sztori:

Nekem két macskám volt mikor Zsuzsával teherbe estem, az egyikük sajnos beteg lett és elpusztult mikor 6 hónapos terhes voltam. Nagyon megsirattam. :( Még Amerikából hoztam ezeket a cicákat, több mint 10 éve járták velem a világot. A másik cica bekattant mikor a társa eltűnt, és olyan patáliát csapott itt a lakásban, hogy nem lehetett mellette megmaradni, úgyhogy Anyukámnak adományoztam, neki már van egy macskafarmja meg kertesháza, ott beleveszett a macskatömegbe. Jobban érzi magát.

Viszont a terhességem kiderülte után pár nappal David meglepett két pici futóegérrel. Karácsony előtti nap tudtam meg, hogy terhes vagyok, és David karácsonyi ajándéknak szánta a két kis jószágot, és ideig-óráig örültem is nekik mert nagyon aranyosak voltak, de aztán beálltak a szürke hétköznapok, én terhességgel megspékelt szaglóérzékemmel mindenhol egérszagot éreztem, állandóan kaparásztak vagy rágcsáltak, ki kellett őket tenni a szobából, kitúrták maguk alól az almot és takarítás után 5 perccel már úgy nézett ki, mintha semmi se történt volna. Szóval én nagyon boldog voltam mikor sikerült őket elpasszolni, és hálistennek mielőtt Zsuzsa megtanult volna mászni.


Rólunk

Képzeljétek, egész délutánt a szemészeti ügyeleten töltöttük (a fentieket még előtte írtam), és kiderült, Davidnek operálni kell a szemét, minél előbb. Pénteken ment volna Amerikába a nagyfiát látogatni, már le volt rendezve hogy a nagyszülők is mennek látogatni, nagy családi hepaj, és most nem mehet. :( Szegény Zsuzsa egész jól bírta, aztán ahogy sikerült anyukámat elérni megkértem vigye el és fektesse le, mert mi 8 után értünk haza a sok vizsgálatból. Úgy érzem, nagyon ránkjár a rúd. :(

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Szia Rokica,
A parhuzamot csak abban huztam, hogy lehetett szamitani arra, hogy jon a baba, vagy nem feltetlenul! Erted??? Az napnal is vilagosabb, hogy a ti szitutok mas, en teged is abba a kategoriaba ertettelek, hogy "Nekunk babasoknak gondolom azert, mert mi mind pasistol akarjuk a sajatunkat, mas nalunk a szitu, mint Rekaeknal... " Csak arra utaltam, hogy vedekezes mellett is johet a baba, mint pl nalatok!!
Mi a baj a parod szemevel? Hogyhogy ennyire hirtelen kell operalni? Remelem rutinmutet!!!

Udv nalunk, Adri. Es koszi az infot. Hat, mas megvilagitasba kerult a dolog, en epp ezert kerdeztem, hogy vajon hogy johetett ossze naluk a baba: felelotlenek voltak? Csak az egyik volt az? Vagy vedekeztek, es ugy? Mert azert ez nem mindegy... ha ez a helyzet, akkor csak a szimpatiam illant el a leanyzo irant, de attol a szitu meg sajna fennall...

Nya, felejtsuk el, majd megoldja valahogy Reka. (Most igy hirtelen eszembe jut Kivulallo uzenete - tobbet tudott, mint mi, na...)
kami
 
 


Kami,

Csak arra akartam rámutatni,hogy nálunk egy csomó minden megkönnyítette a helyzetet gyerekvállalás terén.

Davidnek retina leválása van, abszolút hirtelen történt és azt mondják, ez nagy műtét. :(

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Jo Reggelt!

Rokica nagyon sajnalom a ferjedet, mitol lehet valakinek retinalevallasa? Megeroltette Magat? Sok erot kivanok a mutethez!!!
Nalunk is felelotlensegbol jott ossze a baba mint irtam de a kulonbseg hogy en nagyon de nagyon akartam es a parom is csak egy kicsit kesobb, viszont utolag azt mondta nekem hogy tisztaba volt vele hogy siman osszejohet a baba es ha annyira nem akarta volna akkor 100 %-osan vedekezett volna! :D Tehat vallalta a felelloseget en pedig boldog vagyok hogy osszejott!!! :lol:

Mindjart megyek ultrahangra!!! :D Szurkoljatok hogy csuppa jot mondjanak!!!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!
Úgy érzem ez a Réka dolog már lerágott csont, nem is akarok többet hozzászólni. De úgy gondolom, nem fog ide írogatni... max akkor, ha megtartják a babát!
Róki!
Nagyon sajnálom a férjedet, még nem is hallottam ilyenről, hogy retina leválás! Érdekes betegségeket produkál az élet. Apukámnak tavasszal volt lágy szájpadi daganata... azelőtt erről sem hallottunk. Na, de hát addig jó, míg nem kell beleásnunk magunkat a betegségekbe!
Tonti!
Nagyon drukkolunk mindketten Babácskával, hogy minden rendben legyen! A fiadnál mikor tudtad meg, hogy fiú lesz? :)
Lányok!
Ti jól vagytok? Tudtok enni rendesen? Semmi panaszotok nincs? Mert ez egy jó kis topic, senki nem ír hányásról, hányingerről stb. Nekem elég rossz a gyomrom, nem bírom megenni az édeset (holott előtte Gombóc Artur voltam), nem kívánom a húst és az olyan dolgokat, amit olajban sütnek! :( Szóval, szinte semmit. Pedig se hányinger, se hányás nincs... :(
Ja, híztatok már valamit?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Kami!
Még mindig nem küldted... a privit! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!
Rokica
Nagyon sajnálom a párodat!Mikor és hol lesz a műtét?Úgy tudom minnél hamarabb elvégzik annál jobb a gyógyulás.Sok sikert és erőt kívánok neki!!!
Tontica
Uh-Uh-Uh-Uh-Uh-Uh-Uh-Uh-Uh!!!!!! :lol:
Feltétlenül írj ha végeztél és fotót is tehetnél fel.Szerintem mindenki nagyon kiváncsi már!
Timocska
Evés???Nekem reggel mihelyst fölkelek rögtön ennem kell egy kicsi mert utána nagyon rossz a gyomrom,ez segít.Érdekes,hogy az édesség eszembe sem jut,holott előtte híres csokizabáló voltam.Amitől undorodom az a HÚS!!!Mondta a védőnő,hogy ez nagyon gyakori.Amit nagyon bírok az a kefír jó hidegen,előtte is megettem,de nem napi fél litert. :lol: Na meg a gyümölcs,bármi bármennyi.Még nem híztam,pedig igen csak az a fajta vagyok :(
Vendég
 


Sziasztok!

Timo: probaltam tegnap priviben fotot kuldeni, de megintcsak tul nagy volt. Igy nincs mas hatra, minthogy add meg priviben az emilcimedet (ha nem gond) es oda kuldok parat :) Oszinten szolva nem vagyok egy IT guru (amint a vonalzogyartasom is mutatta :)), lehet, hogy valahogy le lehetne csokkenteni a fotok meretet, de nemtom hogy...
Kaja: tegnap ramjott a fagyiehetnek es lenyomtam egy fel doboz (!) szimpla csokolades Carte d'or fagyit, hmmmmmmmm! Isssteni volt! Ajanlom mindenkinek! Hust en se sokat eszem, az utobbi idoben kizarolag Kaiser's dan szalami formajaban. Amit szivesen eszem, az a dinnye, oszibarack, korte, ilyenek. Reggelente egy bogre hideg tej. Vacsira neha kukoricasalata (sima joghurt + picike tubusos majonez + konzervkuki lecsopogtetve, jo hidegen).

Roki: mikor lesz a mutet vegul? Mennyi ideig tart majd a gyogyulas es mivel jar?

Tonti: szurkolunk! Es varunk a beszamoloval!!!

Kami
kami
 
 


Köszi lányok, hogy nem vagyok egyedül kaja problémáimmal. Sajnos a tejet sem bírom, max a reggeli tejeskávémba! :( Fagyiból max.egy gombócot, azt is joghurt ízűt... még én sem híztam, pedig nem vagyok egy filigrán nádszálkarcsú lányka! :) Gondolom visszaüt még ez, szerintem lesz még édességhabzsolás, dőzsölés stb! :lol: :lol:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


A parom az elobb vett nekem egy feher kitkat csokit. Regen ugy buktam volna ra, mint liba a takonyra (szoktak ezt igy mondani???), meg a liftben folfele elfogyott volna - most viszont itt van az orrom elott az asztalon es ra se birok nezni. A baba szepen beszabalyozza, hogy mit jo, ha eszem es mit nem :) Talan kesobb is igy marad, nemtom. A tesom mondta, hogy a 2. kolokkel 30 kilot (!!!) szedett fol, 50-rol indult es 80-nal vegzett, kerdeztem, hogy sikerult ezt osszehoznia, aszonta hat lent volt a fornettis a hazuk also szintjen, feljott mindig a szag, es annyira jo volt, hogy lecsabult es vett 20 deka ezt meg 20 deka azt, otthon volt egesz nap es mast se csinalt, csak evett, mert ehes volt... Mondjuk most is 55 kilo, jol nez ki 2 kolok utan nagyon, de azert ijeszto, hogy a normal sulytobblet 3xosat sikerult osszeszednie... Remelem nem genetikus! :shock:
kami
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: