Új privát üzeneted érkezett!

http://www.szafarisport.hu/?id=1&valt=10

Hát nem sokkal olcsóbb, de azért egy lehetőség ez is! :)
Én ugrálókötelet vettem, de szégyenszemre két-három percnél tovább nem igazán bírom.... Lóg a nyelvem, mint a kutyának.. :cry: :oops:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

:arrow: Képzeljétek, milyen fa..a éjszakám volt a tegnapi!!! :shock:
Beszélgettem egy haverommal a neten, utána 1 körül kikapcsoltam a gépet, gondoltam lefekszem. :) Kende 1/4 2-kor ébredt, hogy éhes. :shock: (Persze nem hiszem, hogy az volt, eddig sosem evett ilyen korán). Próbáltam a cumit, nem kellett. :( Cumisüveg nem kell, nem is tud belőle enni/inni. :( Simi, ringatás nem használt. :( Oké. Legyen szopi. :roll: Mire befejezte úgy elkezdett folyni az orrom, mintha a csapot nyitnám meg. :( Nem is tudtam tőle aludni! :( Erre végre 3-1/4 4 körül csillapodott, gondoltam, akkor végre alszok. :D :D Na, fiam megint megérezte, hogy aludnék. 1/2 4-kor felébredt. :shock: Először csak hangos ásítozás jött a kiságy felől. :roll: Utána jött a legújabb "találmány", a szájjal fingó :lol: hang adása miközben ezerrel tolja ki a nyálat. 8) Az arca két oldalán is szokott csurogni, meg fröcsköl minden felé. :P Hurrá! Ez ment legalább 10 percig. :roll: Amikor már bizsergett a szája, abba hagyta :) , de jött az éneklés, meg a beskálázás. :shock: Na, eközben megtalálta az alvós rigóját, aminek csörög a feje. Azt kezdte el rázni, meg csapkodni. Hol az ágyhoz, hol a másik kezéhez. :? Közben az éneklést felváltotta a duma meg a sikongatás, és a kezével elkezdte a rácsot püfölni, meg kaparászni. :shock: Több, mint 3/4 órán át ment a műsor. :twisted: :twisted: :roll: . Amikor elfáradt, akkor rájött, hogy nehogy már üres pocakkal kelljen elaludni, 1/4 5 után elkezdett sírni, hogy kaját kér. :evil: Persze kapott. 5-kor tudtam végre elaludni!!!! Persze a drága felettünk lakó, aki újítja fel a lakását, pontban 8-kor elkezdett fúrni. :evil: :twisted: :evil: :x :twisted: Kende csak nyögött, de aludt is tovább. Én viszont naná, hogy felkeltem, és csak amikor abba hagyta, akkor tudtam tovább aludni, de csak 1/4 11-ig, mert akkor már teljesen felkeltünk a manóval együtt.
Szal ezekért tudok én sokáig aludni. Szerencsém, hogy nincs több gyerek, meg háztartás. :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


[color=orange]Odex!
Köszi. De ritka nálunk is, mint a fehér holló. :( Szerintem véletlen volt. :D
Szerintem hogy kinek mikor jön meg, az adottságtól is függ. Unokatesóm a három gyerekét 15/13/12 hónapig szoptatta, de neki 9-10 hónappal szülés után mindig megjött. Én még mindig szoptatok ezerrel, sőt mostanában éjjel is egyre többször kéri, mégis már 4 hónapos korában megjött. :evil: Jó nektek, hogy még mindig nem talált meg titeket a mikulás! :D [/color


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Odex!
Köszi. De ritka nálunk is, mint a fehér holló. :( Szerintem véletlen volt. :D
Szerintem hogy kinek mikor jön meg, az adottságtól is függ. Unokatesóm a három gyerekét 15/13/12 hónapig szoptatta, de neki 9-10 hónappal szülés után mindig megjött. Én még mindig szoptatok ezerrel, sőt mostanában éjjel is egyre többször kéri, mégis már 4 hónapos korában megjött. :evil: Jó nektek, hogy még mindig nem talált meg titeket a mikulás! :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


[color=orange]Így tudunk zsonglőrködni az imádott labánkkal:
Kép

Ez volt a legelső próbálkozás. hogy felnyomjam magam:
Kép

Így indulok el, ha nagyon süt a nap. Legalább a csajok nem látják, ha nagyon méregetem őket. :wink:
Kép[/color


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa,

jót nevettem ahogy leírtad miket csinált Kende önmaga és talán a te szórakoztatásodra éjjel.
Amúgy tök furcsa, de ugyanazon az éjszakán Bálint is hasonlóan éber volt, ő is kb 2 óránként ébredt, nyöszörgött, kúszott-mászott (a maga módján) és nem tudtam mit kezdeni vele. Ez volt a születése óta a legrosszabb éjszakám. :-(

Odex,
én ezt a címet nem találtam mikor kerestem, de mindegy.........már megvettem és ez a bolt nem is volt túl messze tőlünk.
Egyébként az ugrálókötelezés nagyon durva szerintem, iszonyú állóképesség kell hozzá. Mondjuk biztos nagyon hasznos is tud lenni, de én itt a harmadikon nem hiszem, hogy alkalmazhatnám. :-) Jó nekem ez a csendes hullahoppozás, közben meg nézem a tv-t, Bálint meg csak bámul, hogy mi a fenét csinál ez a mama?!?

Petra
petra73
 
 


Sziasztok,
Hol vagytok Lányok???????? Otyka, Ilba, Sancsi

Szilpa,Odex
én is csodálkozom, hogy ennyi mindent csinálunk. Nagyfiam ennyi idősen még csak forgott. Aztán persze már 1 évesen ő is sétált. Most az utóbbi 2 napban ezerrel gyakoroljuk a 4 lábon-kézen állást. és magyaráz ezerrel. Ja, meg a kutyába csimpaszkodás a legizgalmasabb (na a kutyának annyira nem):):):):)

Petra,
és hogy érzed hatásos a karika? én most rendelem meg. milyen méretet vettél? Én úgy tudom a derekamig kell érjen, az a jó méret.

Szilpa,
Nálunk pont az ellenkezője, hogy megjött a hűvös, első nap reggel 10-ig aludt. Figyeltem is már 8-tól, hogy mit csinál, milrt nem kel már fel. Ma is aludt 1/2 9-ig, és most megint alszik Apával vagy 1 órája. Na, fel is kelt:):):) hallom magyaráz

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


na és a tudományunk:
Kép

Kép

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

:arrow: Én hulla fáradt vagyok. Tegnap este megint lementem a haverokhoz, és a végre jó sokan össze gyűltünk. Teljesen spontán jött, és nagyon jó hangulat lett. :D :D Jó későn jöttem haza (1/4 3-kor), és az én ügyes kisfiam megvárt az első ébredésével. Csak 3/4 3-kor ébredt fel! :D Pedig már féltem, hogy anyu itt fogja ringatni mire jövök, de ara gondolok, hogy csak szólt volna telefonon, hiszen tudja, hogy itt vagyok a földszinten, és 2 perc alatt hazaérek. De mégsem. Egy szavam sem lehet Kendére, mert szépen aludt, míg nem voltam itt. :D
És azért dicsekedni is tudok kicsit: A péntek estét végig aludta. :D Este fél 10-től reggel 8:20-ig aludt!! :P :wink: Viszont akkor nem tudom megfejteni, hogy a többi éjjel miért kel fel.. De majd csak kialakul az alvás.


Petra73!
Ezek szerint aznap éjjel valami front zavarta meg a manóinkat!!! :?: :roll:

Zseppy!
Nagyon jók a képek Enciről!!! :D :P Néha a fiadról is felrakhatnál egyet. Vagy olyat, amin együtt vannak!!!
Irigyellek a nagy alvások miatt!!!!
A kutyát már Kende is megtalálta. :D Bár anyám nagyon külön akarja tartani őket egymástól, de szerintem már épp itt az ideje, hogy Kende mgismerje a "teljes családot". :P :wink: Ma pl amikor Roxy(snaci) odaült a hordozó mellé ebéd közben, Kende annyira megörült neki, hogy azonnal megtépte a szakállát. Persze Roxy jól nevelt kutya módjára "semmit nem vett észre" az egészből. :lol: :lol: :P


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


hát jó, engedek a nyomásnak:

Kép

Kép

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Élünk még, csak időm nincs! :?
Szoktalak titeket olvasni, de a válasz már nem jön össze. :cry:
Enéh mostanában nem hajlandó szopizni :? :cry: :? :cry: , ennek örömére állandóan az öklembe akar lenni, vagy ott kell legyek mellette. Hiába van a "játszótere" úgy kialakítva hogy közvetlenül mellettem, az nem jó! Ha anya fél méternél távolabb van, akkor ordítás van, és apa se jó! Csak anya!

Már 4kézlábra áll, úgy hogy a talpa a földön, fenekét az égnek emelei, és a legújabb hogy a fejét is leteszi, úgy, mintha fejre akarna állni! Iszonyat jó fej, csak állandóan a szívbajt kapom hogy mikor esik fejre.
Most röviden ennyi, majd ha lesz időm teszek fel az oldalára képeket, meg írok bővebebn is!

-cs-

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

Szilpa nagyon helyes a zsonglőrködő kisfiad! :)
Hát minden elismerésem, hogy ilyen sokáig el tudsz maradni bulizni anélkül, hogy nem alszol el közben! :lol: :wink: Én tuti nem bírnám most így. :oops: :roll:
Jövő hét végére meg vagyunk hívva egy "pótesküvős" kertiparty-ra, hát nem tudom meddig fogom bírni. :roll:
De azt az éjszakát is nehezen bírnám, amit írtál, hogy Kende szórakoztatott. Egy ideig nagyon édesek, de amikor már nagyon álmos vagyok, akkor már nyűgös szoktam lenni ilyenkor meg türelmetlen. Szerencsére nem volt sok példa erre (kopp-kopp)! :)
Tart még az anya-függő időszak???

Petra bevallom hősiesen, hogy múlt hét óta elő sem vettem az ugrókötelet. :oops: Pedig nagyon kéne, és nagyon szemezek a karikával is. Csak nem akarom, hogy az legyen, hogy kifizetek érte ennyi pénzt, aztán meg nézegetem a sarokban, mert nincs hozzá lelkierőm, hogy használjam. Nagyon össze kéne szednem magam ilyen téren, mert el vagyok lustulva. :oops: És már egy lájtos fogyinak is neki kéne állnom megint.

Zseppy nagyon édesek a gyermekeid! :) Így együtt meg pláne. Enci olyan "nagylányos" már, ez hülyén hangzik, de többnek néz ki a koránál! :) Irígyellek az átaludt éjszakák miatt! :)
Bár most nálunk is kicsit javult a helyzet, most csak általában egyszer ébred éjjel, eszik és alszik tovább. Ma reggel 1/4 7-kor ébresztett, már kezdtem is aggódni, hogy már nem lesz alvás, de magunk közé tettem az ágyba, szívott egy párat a ciciből, és 1/4 9-ig aludt velünk! Végre aludtam egy jót én is! :) Bár most estére ugyanolyan hulla vagyok mint amúgy... :roll: Nekem semmi nem elég. :oops:

Sancsi már írtam Szilpának is, hogy nálunk is volt ilyen "semmi nem jó csak anya" időszak. Kicsit korábban mint nektek, de szerencsére 2-3 hét alatt le is zajlott. Elég nehezen viseltem már a végén. Mondjuk nálunk Aisa akkor is rendesen elfogadta a cicit szerencsére.

Nálunk egyébként nem sok változás van: állunk egyfolytában (leginkább az üvegasztalnál szeret felállni - én meg ugrásra készen mögötte, hogy mikor esik el), mászunk az etetőszékig, aztán abban felállunk, mondjuk, hogy NEM (és közben rázzuk is hozzá a fejünket) és sokat nevetünk magunkban is.! :)

Na lépek, jó éjt mindenkinek! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

:arrow: Kende írtó nyűgös volt ma. :evil: Semmi nem volt jó, még ölben is sírt. :cry: :evil: Minden evés után el akart aludni, de vagy egyáltalán nem jött össze, vagy 5 perc után felébredt. :x Késő délután mondjuk aludt egy órát, de utána is tiszta nyűg volt. Szerintem a frontot érzi ő is, mert dognak még nyomát sem látom. Nincs fehérség, vagy duzzadt íny, pedig nyálzik már vagy 2 hónapja, és egyre jobban, meg mindent a szájába vesz, és ezerrel rág. A mi fogunk még várat magára. Csak nehogy egyszerre akarja majd behozni a lemaradást, mert akkor aztán lesz banzáj!! :twisted: :twisted:

UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUtálom ezt az időőőőőt!!!! :!: :twisted: :evil: :x :shock: :? :( :cry: :roll: :!: :twisted: :evil:

Zseppy!
Nagyon jók a képek! :P Ilyen jöhet gyakrabban! Annyira jó együtt látni a tesókat, akik szeretik egymást!! :P
Enci is jó nagylány már! :D

Sancsi!
Jó hallani ám rólatok is! :)
Enéhről nincs kép? :roll: Dobhatnál fel párat!
Édes lehet, ahogy égnek meredő popóval fejjel lefelé "áll". :lol:

Odex!
Tart még a függő időszak, de inkább mindenki függő, csak ne kelljen feküdni, és főleg ne egyedül!!!! :roll: Szal ez inkább ilyen elkényeztetett hisztinek tűnik. :oops: :oops:
Aisa édes lehet, ahogy mondja, hogy neeem!! :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Szilpa: szerintem túlzás 1 éves korig nem adni lisztet. Én 7 hónapos korától kezdtem adni. Először gabonás gyümit, aztán a hip-es babakekszet. 8 hónapos kora óta pedig a kenyér és kiflicsücsök az egyik kedvence. Csak az elején kell figyelni, hogy allergiás-e a gyerek a gluténra. Állítólag elmegy az étvágya és fogyni kezd, ha valami gond van.

Rakott fel apuci állatkertes videót a weblapra:
http://viktoria.try.hu/

Odex: Aisa nem szedi le a lábáról a zoknit? Nekem már kezd elegem lenni a folyamatos zoknihuzogatásból. Már arra gondoltam, hogy cipőt veszek neki, akkor nem tudja a zokniját levenni.

Nekem sem hiányzik a mensi, de lassan már tervezgetjük a másodikat, és szerintem jobb lenne, ha előtte egy ideig meglenne. De lehet, hogy rosszul gondolom, majd a dokibácsi felhomályosít.

Kende baba napszemcsis képébe beleszerettem :P

Kint van a 4. fogunk is. Kivi vagyok mennyi nyugtunk lesz a következő kör előtt.

Sajna megállapítottam, hogy nálunk nincs akkora hely a lakásban, hogy karikázzak, vagy ugrókötelezzek. Majd valami mást találok ki.
Persze csak, ha abbamarad a szopi, aminek egyenlőre nincs esélye. Cicifüggő a lányom. Sokszor addig mászik rám és vetkőztet, amíg nem kaparintja meg a cicict :D

Zseppy, Viki is megnézte az új képeket és ezerrel integetett a gyerekeidnek. Azt hittem megzabálom :)

Szeretnénk további képeket látni Bálint babáról és Enéhről is!

Otyka, te merre vagyol?

Végül még pár kép a nyaralásról
Kép Kép
Kép

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok

Megpróbálok írni, de nem tudom mikorra sikerül befejeznem. a Kiscsaj írtó hisztis. Állandóan ígényli, h foglalkozzanak vele :( Ez a hideg idő teljesen kikészíti. Éjjel többször is kelünk :(( Sokkal jobb volt a kánikula. Akkor olyan jó napjaink voltak. Rendesen evett, aludt napközben legalább 1x 3 órát, éjszak pedig 6-ig aludt. Most meg .... :((

Szilpa
Tök klassz, h el tudsz menni a heverokhoz. Mi most vagyunk hivatalosak egy buliba a hetvegere, nem hiszem, h nekem túl sokáig tartana. De én se tudnék sokáig fent maradni :))

Odex
Tök jó, h ilyen ügyes már Aisa :)) Gondolom jól elfáradsz estére. :))

Zseppy
Szoktad még frissíteni a képeket a babaneten? Elküldöd a címét mégegyszer, mert gépet raktam, s elveszítettem :oops: :?
Klasszak együtt a gyerekek. Biztos nem lehet egyszerű, 2 gyerekkel :))

nálunk igazából semmi változás fejlődésügyileg. Voltunk állatkertben múlt hét hétfőn. Tök jó volt, bár a 21 éves hugicám jobban érezte magát, mint az én gyerekem :) De a Kiscsajnak ngyon tetszettek a tehenek :) Már ügyesen tud mászni, már nem is hullám mozgással közlekedik. Eleinte úgy csinálta, h a csipőjét letette a földre, majd a kis kezeivel előre lépett. pont úgy mint a táncosok :)) Vicces mikor anyait-apait belead :) S állandóan figyelni kell rá, mert mindig vmi rosszat akar csinálni. Továbbra is papucsot, és kábeleket akar rágni :) Kacagni továbbra sem tud, de rájöttünk, h helyettesíti vmi szörnyű fuldoklós hanggal :)) Hát nekünk ez jutott :))
Ráadásul tök hideg van nálunk. 22 fok van a lakásban, de szerintem fázik a gyerkőc, mert hideg a nózija, s a keze, de ennél több pulcsit, már nem tudok ráadni, egyrészt nincs (nem voltam felkészülve, h ilyen hamar beköszönt az ősz), másrészt nem tudna mozogni :))
Ja, 3 hét alatt 5 cm-t nőtt :) Így már 70 cm. :)
na megyek, mert már megint kábelezik :))

Tali?

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Szilpa sajnálom a nyűgös Kendét, no meg persze téged is. Neked sem lehet így könnyű. :(
Az, hogy nem látszik még semmi fogkezdemény, nem jelenti azt, hogy nem attól nyűgös. Nekem mondta a dokinéni, hogy belül a csírák (vagy mik) már "dolgoznak" és ezt is érezheti a gyerkőc, ami nem kellemes nekik. :( Lehet, hogy ez van a háttérben nálatok is.
(húúú már megint nagyon okos voltam :wink: :roll: :oops: )

Kati, Aisa nem kapja le a lábáról a zoknit szerencsére. Régen mindig lerúgdosta, most hagyja békében. Főleg, hogy a nap nagyrészében a talpán ácsorog, úgy meg azért nagy művészet lenne levenni! :):) :lol:
Ő a cipőt nem tolerálja, csak ilyen kocsicipőt adtam rá, de ma is addig szenvedett vele, amíg levette magáról. :shock:
Én lisztes dolgok közül kiflicsücsköt meg ilyesmiket adok, babapiskótát, meg néha lecsusszan egy-egy fagyitölcsér stb. Egyébként minden védőnő/dokinő mást mond a hozzátáplálásról, nekem ebből van elegem. Az én dokinénim annyit mondott, hogy minden mehet, ha bírja a gyomra, kivéve a tej, hal, és tojásfehérje egy éves korig. Meg annyit mondott hogy lisztes dolgokat ne adjak. (Hát ezt nem tartom be 100%-ban :oops: , de figyelem, és nincs semmi gond szerencsére.)
Máris kistesón gondolkodtok???? Hát én most nem bírnám bevállalni máris. Néha még Aisa is sok, nemhogy még egy pici baba is. :roll: :? Én mindenképpen megvárom, míg ő két éves nem lesz.
Mensi megjövetele-újabb állapotosság ügyben annyit tudok mondani, hogy nekem a nőgyógyászom mesélte, hogy volt olyan páciense (már jó régen), aki 22 éven át nem menstruált. :shock: 11 gyereket szült az asszony, és két-két gyerek között sosem jött meg neki... :roll: :roll: Elképedtem, amikor ezt mesélte!!! :shock:

Otyka sajnálom, hogy nálatok is zűrösek a napok. Csak azzal tudlak bíztatni téged is, hogy tényleg nem tart sokáig egy időszak sem a gyerekeknél.
Hát estére valóban elfáradok, főleg, hogy ha beteszem a járókába Aisát (hogy legalább WC-re nyugodtan el tudjak menni), még le sem ér a popója a földre, de már ordít... :twisted: Utál benne lenni, mintha tudná, hogy abban nincs sok hely a mászkáláshoz. Ha leteszem a habi-tapira és elfordulok, fél pillanat alatt lemászik róla, és keresni kell, hogy éppen merre indul! :lol: Olyan édes, de így aztán már tényleg semmit nem tudok csinálni, amikor ébren van. :roll: :!:

A legújabb az, hogy elmászik az etetőszékéig, abba kapaszkodik bele, és húzza fel magát állásba. Persze az gurul egy kicsit, nem stabil, de neki ez kell! :):)
Most már nem attól félek, hogy mekkorát fog esni a kövön, hanem attól, hogy ne fázzon fel rajta. Szinte egész nap ott ücsörög (kivéve, amikor áll rajta), remélem a pelenka szigetel annyit, hogy nem engedi felfázni szegényt. :?: :?: :roll:

Végre vettünk egy jó babakocsit. :lol: :lol: Egy használt Peg Perego Venezia. Már fel is avattuk, Aisának nagyon bejött! :) Látszott rajta, hogy ebben szívesen ül, nem úgy mint a régiben! :) Holnap kimosom a huzatot, lepucolom a vázat, aztán megyünk egy nagy kört a faluban! :):) Nagyon örülök neki!!

Na megyek tusolni, meg apának kaját készíteni! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

:arrow: Nekünk nagyon jó napunk volt. :D Az este csak egyszer ébresztett a manó, de igazán nem is kelt, meg nagy sírás sem volt, így hagytam, és simán aludt tovább. :D :D Csak ¾ 9-kor kelt fel. 8) Akkor is arra, hogy a felettünk lakó veri le a csempét. :twisted: De erre is csak annyira kelt fel, hogy elkezdett nyávogni, éhes volt. :? Persze mindezt csukott szemmel. :) Kivettem, evett csukott szemmel, és aludt tovább 10-ig. :D Én már nem aludtam vissza, de nem keltem fel mellőle, hanem 1 órán keresztül néztem, hogy alszik :oops: :wink: , meg vártam, hogy mikor fog felkelni. :roll:
Kíváncsi vagyok, ma éjjel mit művészkedik a fiatalúr. :roll:

:arrow: Délután vásároltunk, utána volt egy nagy alvás (majd 2 óra :shock: :D ), és utána egész estig eljátszott egyedül a szőnyegén!!! :!: :shock: :D Csak egyszer volt nyafi, amikor kezdett éhes lenni. Akkor kapott gyümit. Alma-narancs. 150g-ot úgy benyomott, mintha sosem lett volna a tányérban. :shock: :) :) Utána megint szőnyeg, és egészen fürdésig teljesen jól elvolt. 8) Egész délután nevetgélt. :lol: Akármit mondtunk neki, vagy csináltunk vele, nevetett. :lol: Még egymagában is. :lol: :lol:
Ha felvette apja, vagy tesója valamiért, és később vissza rakták, akkor sem hisztizett, pedig ilyen nála eddig lehetetlen volt. :wink:

Épp megbeszéltük anyuval, hogy ilyen tündérkirályfi már nagyon régen volt a manó.

Zkatica!
Azért nem fogok lisztet adni a manónak. :wink: Az én védőnőm ezt mondta, és én nagyon óvatos vagyok, mert nálunk van mindenféle allergiás a családban. Még étel allergiás is. És apja is allergiás, meg én is. Igaz, nem ételre, de akkor is. És mindez növeli az esélyt, hogy a picur is allergiára hajlamos. :( Nem akarok egy esetlegesen korábban bevezetett kajával előhozni belőle valamit. Inkább hagy erősödjön meg az immunrendszere rendesen. Ha mégis kijön, akkor ne gyötörjön egy életen át a lelkiismeret, hogy én kapkodtam el vele valamit. :roll:
Kende még csak egyszer szedte le magától a zoknit. :) Igaz, nem is volt rajta sokszor, csak mostanában. Inkább zoknistól eszi a lábát. :? :D Utána meg csavarhatom belőle a nyálat. :lol:
Viki komoly lehet, ahogy vetkőztet a ciciért. :lol: :lol:
Nagyon jók a képek! Tündéri hajas babát látok mindegyiken!!! :P :P

Otyka!
Sajnálom, hogy Panna így elromlott. :( Nekünk meg pont fordítva van.
Gratula, hogy már így másztok!!! :D
Jó nagyot nőtt így hirtelen!!! 8) :wink:
Attól hogy a keze, vagy nózija hideg, még nem biztos, hogy fázik. Nekem azt mondták, hogy nézzem meg a hátát, nyakát is hátul, és akkor kapok teljes képet. :o Kende pl sokkal jobban bírja a hideget, mint én. Jobban is érzi magát. Ő ebben a melegben nem tudott mit kezdeni magával, én meg akkor vagyok elememben, ha tűz a nap ezerrel. :D Szép kis páros!! :lol: :lol:

Odex!
A védőnéni nekem is mondta ezt a fogcsíra dolgot, de már 2 hónapja, amióta nyálzik ezerrel. :? Pont ma állapítottuk meg apjával, hogy most sokkal kevesebb nyál folyik kifelé belőle. :) Mintha most ma megállt volna a folyamat. :shock: Ma szinte nem is, vagy csak 1-2* kellett megtörölni a száját. Pedig még tegnap is dőlt belőle, ma meg mintha elzárták volna a csapot. :roll:
Annyi minden más volt ma, mint szokott. :roll: Lehet, hogy az éjjel valaki kicserélte a gyerekemet? :?: :?:
Ezen a felfázás dolgon már gondolkoztam én is. Jó lenne azért rákérdezni dokinál vagy védőnőnél.
Az új kocsiról kérünk képet!!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Kisasszony alszik, így tudok írni pár sort! Remélem hagyja!

Először is! Mától hivatalosan is főiskolás vagyok! :lol: :lol: :lol:
Kérdeznék-kérnék valmit ezzel kapcsolatban. Nincs valakinek egy felesleges középiskolai matek „zöld könyve”? Kb. 1 hétig lenne rá szükségem szept. első hetében.

Enéh!
Már aktívan mászik, úgyhogy nekem is nagyon oda kell figyelnem. Egyelőre a szobából még nem „ment” ki, de szerintem már az sem tart sokáig.
Kész explorer. A legkedveltebb pozitúra: deréktol lefele lógunk a pelenkázón, ágyon, vagy bárhol ahol lógni lehet. Próbál felállni, olyankor néha maga alá néz, mintha fejre akarna állni.
Írtó aranyos, meg hisztis is. :?
Már próbálkozik ülni is, de az azért még nem megy olyan jól mint a mászás. Nem is tudom hogy így betehetem-e az etetőszékbe. Eddig a hordozóban etettem, de néha nem bírja, és olyankor vagy az én ölemben ül és apa etetei, vagy apa ölében ül és én etetem, vagy az eteti akinek épp az ölében ül.
A krumplit nem igazán csípi, így össze szoktam keverni valamivel.
Már látszik a bal alsó foga, és jön a jobb alsó is.

Mensi. Sajnos nekem is megjött már, :? :cry: :? persze ugyanúgy fáj a hasam mint terhesség előtt, és ráadásul tök erős. Egy tampon kb 2 óráig elég(bocsi).

Most ennyi, mert felébredt a szentem!

Jah! 2 kép!
Már majdnem fejen!
Kép
Explorer: Kép

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Hahó!

Képzeljétek Aisa hosszú idő után ma megint átaludta az éjszakát. :shock: :shock: :lol: :lol:
Reggel fél 6-kor arra ébredtem hogy pisilni kell, és akkor eszméltem, hogy nem is voltunk ébren éjjel. Aisa még fél 7-ig húzta a lóbőrt! :)
Úgy örültem neki, remélem, most megint így marad egy ideig, végre sikerült pihennem egy jót nekem is. :lol:

Szilpa tök jó, hogy Kende is ilyen tündérfiú volt tegnap. Aisa is ma jó passzban van. És már azt csinálja, hogy feláll valamelyik bútorban, és kapaszkodva végigmegy mellette, megkapaszkodik egy másikban, és így tovább... Ma simán körbejárta így a dohányzóasztal környékét. :shock: 8) Már olyan ügyin egyensúlyoz, hogy csak na. Azért mindig ott vagyok a közelben, nehogy nagy baj legyen.

LESZ TALI VALAMIKOR??? Lassan iskolába fognak menni a "picik", amikor újra találkozunk! :twisted: 8) :lol:

Mennem kell, felébred a tündérlány!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

:arrow: Úgy tűnik, az előző jó éjszaka csak egy véletlen kisiklás volt. :( Tegnap éjjel megint ébredt a fiatalember 2 órakor. :( Mivel előző éjjel bemutatta, hogy át lehet aludni egy éjszakát kaja nélkül (meg 2 hós korától majdnem 5 hós koráig is ment), ezért úgy döntöttem, nem kap kajcsit, aludjon vissza. :o Persze nem ment. :roll: Akkor kivettem, hogy majd ringatom. :? Mindig mikor majdnem elaludt volna, valahogy megébredt. És nyafizott tovább, kereste a cicit. :shock: Vizet nem tudok neki adni, mert cumisüvegből nem tud inni/enni. 1 órát „szórakoztunk” egymással, mire a gerincem már annyira fájt, hogy 3-kor feladtam :oops: , kapott cicit, és aludt tovább. :roll: Végre én is lefekhettem vízszintbe. Ez a sz..r, hogy ilyenkor lehet, hogy ha apa itt lenne, és ő ringatná, rajta nem érezné a tejszagot, el tudna aludni, de én hiába ringatom. :( Majdcsak leszokik róla magától.

Sancsi!
Enéh nagyon ügyes már!!! :D :D Mászás, ülés, állás-próba... :wink:
Jó ez a fejen állós meg a lógós kép. :D :D Néha Kende is csinálja már, de még nem kapott rá az ízére.
Etetés nálunk sem megy ölben. De még másnak az ölében sem, mert akkor forgolódik, hogy ki fogja, miért beszél, stb. Nálunk csak a hordozó jött be.
A krumplit mi még nem próbáltuk.
Fogacskák remélem nem fogják Enéht nagyon megkínozni!!! :D

Odex!
Nagyon ügyes Aisa ezzel a hosszú alvással!!! :D :P Örülök, hogy tudtál pihenni kicsit!!
És nagy gratula a fogódzós sétáláshoz!!! 8) :P Milyen nagy már!
Lassan tényleg iskolába mennek... :lol: :lol:

Tali:
Nekem mostanában elég sűrű napjaim várhatóak, de szeptembertől felőlem mehet egy tali.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Ja, késő délutánra, mivel kimaradt az alvás, nekünk is nagyon nyűgös napunk lett. :( :( Alig vártuk, hogy este legyen. Remélem, alszik majd éjjel rendesen!! :( :(

Az esti fürdés után kb 5 perc alatt elaludt cicin :) , tehát 1 órányi alvás után felébredt bepótolni. :shock: :? Ilyet még nemcsinált! :roll: Utána meg alig tudtam letenni, nehogy felébredjen. :( És az előbb is felsír egy kicsit. :cry: De szerencsére aludt is tovább. Lehet, hogy a foga a nyafi tárgya? :?: Ááááá. Nem tudom...

Kaki:
Képzeljétek, amióta mást is eszik, azóta 3-4 naponta van kaki!! :D :D Az eddigi 9-10 naphoz képest ez már elég jó. :) És volt tegnap is, bár nem 3 napi adag jött ki, de valamennyi mégiscsak volt. :D Erre ma is sikerült bekakilni!!! :D :D :wink: Hát én olyan nagyon örültem neki!! :D El sem hittem volna régebben, hogy egy adag büdi kakinak ennyire tudok majd örülni!!! :lol: :lol: :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Na már megint nagyon rég írtam … :oops:

Rólunk annyit, hogy nagyon gyorsan elmegy egy napunk, pedig annyi mindent tervezek mindig.

Éjjelek: Szörnyűek. 4-5x kelünk, nem ébred teljesen meg, csak szenved, kinyomja magát, próbál forogni, de mivel szinte alszik, így arra ébredek, hogy veri a fejét a rácsba. Van mikor elég picit megpaskolni a fenekét, de legtöbbször cicin nyugszik meg. És ezt 1,5-2 óránként.
Amúgy kb. 22-től 9-ig alszunk.

Nappali alvás: általában 2x alszik még, délelőtt kb. fél12-től, délután uzsi után kb. 17-tól 1-1,5 órát.

Fogak: azok meg mik??? :lol: :lol: :lol: (nem gáz szerintetek?)

Evés: Na a semmiről hozzátápiban eljutottunk odáig, hogy ebédre kap főzeléket, mikor jobb napja van, akkor lecsúszik akár 100 mili is (tegnap pl. semmi), uzsira meg kap gyümölcsöt, ez valamivel jobban megy, ebből általában megeszik 60-120 milit. Tejcsi mindig van még utána. Eszik kb. reggel 10-kor, fél2-kor, 5kor és a vacsit 8 és 9 között.
Tegnap volt 9230g és 76cm.

Mozgás: szerencsére kezdi összekapni magát, bár minden babához képest szinte van lemaradás. Kúszik ezerrel, iszonyú gyorsan, felhúzza magát térdelésbe és néha állásba, de ez nem jellemző még.

Értelmileg: a felhúzhatós báránykáját felhúzza, ha megkérjük rá, keresi a Papát, ha kérdezem hol van, ha elmegy egy busz, vagy egy villamos, akkor nézi és sikongat, hatalmas puszikat ad, integet.

Eddig nagyon szépen eljátszott magában, de most már csak a járókában tudom egyedül hagyni, de ott meg már nem nagyon szeret lenni. Kedvenc játékai a vizes palack, távirányító, mobiltelefon, kábelek, konektorok. :D
Enéh-hez hasonlóan ő is imád lefelé lógni (2x már sikerült is fejre esnie :oops: ).

Visszaolvasni nagyon felületesen tudtam, Kendét olvastam, atya ég, tök jó, hogy minden rendben van.
A képeket viszont megcsodáltam, nagyon nagy lett minden baba és persze gyönyörűek! :wink:

Kati,
Nagyon jók a nyaralós képeitek, már akartam korábban írni, hogy nekünk is van ilyen kék kockás biciklis gatyónk, én is nagyon szeretem Benin. Viki mosolya mindig nagyon huncut.

Szilpa,
Kende nagyon nagyfiús lett, és eszméletlenül hasonlít Rád!
Csajozós szerkó nagyon állat! :wink:

Zseppy,
Nagyon szépek a gyerekek, a közös kép a legjobb, és hasonlítanak egymásra. Enikő szereti ezt a kádba ülőkét? Stabil?

Odex,
Aisa eszméletlen ügyes, nagyon le vagyunk maradva hozzá képest.
Boldog hófordulót Nektek!!!
Hallottad, hogy a KL 2. kislánya is megszületett?

Na, megyek, csinálok valami ebédet, remélem ma megevős hangulatában lesz Beni.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

:arrow: :P Az éjszaka csak 1* kelt fel Kende! Negyed háromkor megébredt, gyors kaja, és utána csak reggel kelt fel 9-kor. :D :D De akkor is csak arra, hogy én mászkáltam. :oops: Tudtam volna még aludni, de nagyon kellett pipilni. :oops: :roll:
Egész nap annyira jó kedvű volt a manó, hogy folyamatosan vigyorgott, nevetgélt :lol: , pedig kimaradt egy alvás, és csak egyszer tudott ma aludni. :roll: Többször is próbálta szegény, csak valami mindig közbe jött. :? És mégsem volt hiszti, csak óriás mosolyok!!! :lol:
:arrow: És!!!!! Kétszer is magától aludt el napközben. :!: :wink: 8) Láttam, hogy fáradt, leraktam, és pár perc múlva már aludt is, még egy nyekkenés sem volt!!! :D :D Este sem cicin aludt el, hanem utána fél órával, mégis "szó nélkül" ment neki!!!! :D :) Nagyon örülnék, ha ez így maradna! Ma egy csoda volt, hogy milyen aranyos volt!!!
:arrow: És már a harmadik napja, hogy minden nap van kaki!! Ma is volt!!! :P :lol: 8)
:arrow: Nagyon jó napunk volt ma. Ezért is, meg egyébként is. Pedig féltem, hogy mi lesz, mert anyuék elutaztak ma reggel, és csak vasárnap este jönnek haza. Addig édes kettesben. :roll: Nem tudom, hogy hogy oldom majd meg, ha nagyon hisztis lesz. :roll: (Fürdés, kaja, stb...) Ezekre eddig mindig itt voltak anyuék, hogy amíg én végzek a dolgommal, ők figyelnek rá. Most aztán teljesen egyedül leszek vele napokig. De aranyos volt, az első napot simán vettük. :wink: :lol: :D

Ilba!
Jó végre hallani felőletek! :)
Még mindig nincs foga? :shock: Nem is akar jönni? Nem látszik még??? Dokinéni mit mondott rá? :?:
De jó! :) Beni már csak 4* eszik??? Én nem tudnám a pontos időt sem megmondani, hogy mikor eszik, mert ez nálunk össze-vissza van, ahogy épp éhes lesz. :roll: De kb 6-szor.
Szerintem ne aggódj, hogy lemaradt a mozgással! Azt mondják, minél tovább kúszik-mászik egy baba, annál jobban ki tud fejlődni az idegrendszere! :wink:
Értelmileg, pedig nagyon ügyes! :) Ő erre fejlődött jobban, majd ezután meg a mozgásra fog koncentrálni a szervezete. :) Édes lehet, ahogy pápázik, meg puszit dob, meg sikongat a villamosnak. :D
Sajnálom, hogy a kajcsi nem megy annyira. :( Biztos jobban ízlik neki a tejcsi! :wink: De majd ha úgy érzi, hogy arra van szüksége, biztos beindul ez is!!!
Gyönyörű nagy már a kispasid!!!! :P :P
Kende köszöni a dicséreteket. :oops:
Ki az a KL? Már ha nem titok? :?:

:arrow: Csak kellett mondanom, hogy Kende nem szeret fejjel lefelé lógni! :o
Ma állandóan fordult ki a kezemből, és percekig úgy hallgatta a zenéjét, hogy csak fejjel lefelé volt nyugton. :roll: Utána meg a pelenkázón is úgy akart lenni. :shock: Egy kézzel tartottam, a másikkal próbáltam megoldani a rugi patentolását. Persze nem jött össze. De nem esett fejre, csak vissza kellett rakni, hogy fel tudjam adni rá a ruhát normálisan. :)


AISA és BENI!
NAGYON BOLDOG 9. HÓNAPOT NEKTEK!!!!! :lol: :lol: :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Csatlakozom az előttem szólókhoz, bár azt hiszem én már korábban is írtam. Nálunk is állandó műsor a fejjel lefelé lógás, mindenhonnan. Ha fél pillanatra nem figyelek rá, már tuti lóg valahonnan. Mi is már kétszer leestünk, de ez nem tartja vissza.
Engem megnyugtatott, hogy a többi gyerek is ezt csinálja :P

Mi is vettünk utazás előtt sport babakocsit. Nagyon sokat rohangáltunk utána, de végül örülök, hogy kivártunk, mert szerintem szuper darabot sikerült találnunk. Klagenfurt főterén abban feszít Viktória a korábbi képen.

Otyka, beszéltél már valamelyik kosárlabda csapattal, hogy hol fog a lányod játszani? Nem semmi mekkora a csaj!

Baba ügyben én csak azért sietek, mert Januárban már 34 éves leszek, és nem akarom bevárni a 35-öt a következő gyerekkel. Kicsit paráznék a szurkálástól.
Szóval én sem holnap állok még neki, csak a jövő évben jó lenne ha megszületne.

Aisa nagyon ügyes, ezek szerint hamarosan járni fog!

Sajna napok óta rosszul alszunk 2 óránként fent van a lányom. Ma reggel pedig fél 6 után már csak játszani akart, azt hittem pálcikával kell nyitva tartanom a szemem :roll:

Mi csak 1 szer aludtunk a héten napközben. Én jobban szerettem a 2* fél órát, mert így este nagyon nyűgös.

Bár nem tőlünk kérdezted, de mi sokat használtuk a kádba ülőkét, és szerintem nagyon jó dolog. Most már szerencsére nem kell, mert egyedül ül a kádban is.


Szilpa, örülök, hogy lassan nálatok is megoldódnak a kaki gondok. Szerencsére a hozzátáplálás nálunk is csodákat tett.

Fogak terén ne izgulj, nálunk is most jött ki egyszerre 4. A keresztlányomnál pedig 10 hónaposan jött az első. Gyereke válogatja! Ha volt a családba valakinél késői fogzás, akkor főleg ne izgulj, mert állítólag öröklődő.

Legyetek jók, most hétvégére megyünk megint házat csinosítani eladás előtt.

Puszi

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok!

Szilpa,
Nagyon ügyes fiú ez a Kende, találkozhatna már az én fiammal, hogy meséljen milyen jó is éjjel aludni és nem szenvedni. :wink:
Igen, mikor egyedül vagy venni észre, hogy mekkora segítség, ha hirtelen le tudod passzolni valakinek a gyereket. De ezek szerint ügyik vagytok. Sajna én sokat vagyok egyedül Benivel, kész felüdülés ha jön valaki és nyugodtan tudok például fejni, vagy wc-re menni.
Fog még nincsen, dokinénihez majd csak 1 hónap múlva kell menni. Annyira nem izgulok (legalább nem harap :D ), Apjának 10 és fél hónaposan jött ki az első. Megduzzadva csak alul oldalt van neki, máshol azt se látom.
Ez a már csak 4x eszik azért elég becsapós, mert ha eszik, akkor tényleg jó, de azért általában nem eszik, így később mindig próbálkozom. Volt 1 hét, mikor aztán tényleg nem akart semmit enni, akkor egész nap mentem utána és próbáltam legalább valami folyadékot beletukmálni.
KL Odex-el egy közös ismerősünk. :wink:

Kati,
Jó a babakocsitok nagyon, én nem veszek, a miénk most is jól használható, igaz nem olyan könnyű, 9,4kg, de nagyon szeretem. Jané.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Végre beindult a topic :)

Nálunk katasztrófális a helyzet. Állandóan felhúzza magát, aztán persze elesik. Szinte egész nap bömbölés van. :) Hol a fejét üti meg, hol a vállát, hol a kezét, lábát. :shock: :shock:

Eleinte még felkaptam, ha elesett, de már azt sem. 5 percenként mégsem rohangálhatok utána :)

Kezd megint jó idő lenni, reggel csak a párom órájára ébredt a gyerek, 5-kor. Úgy látszik Ő csak melegben hajlandó jól aludni. Na mennem kell, felébredt :))
Ímhol 2 kép:
Kép Persze, h a széknél kell feltérdelni, hátha együtt zuhannak :)
Kép A mackó és Én :)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Katica,
megértelek a babával kapcsolatosan... nekem nagyfiamnál sem jött meg addig, amíg szoptattam.

Otyka,
nálunk dettó ez a helyzet. a fejecskénk már kész térkép:):) a térdünk is piros. de a legjobbakat azon nevetem, ahogy tud pörögni esés közben.

még írok, megyek....

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de ma is hulla fáradt vagyok, nem tudok ide ülni...
Mint ahogy tegnap sem, pont ezért. Nem tudom, mi van velem.

Röviden:
:arrow: Kende a tegnap előtti estét nem aludta át, de csak 4-kor kelt fel a szokásos 1-2 körüli ébresztő helyett. :) Viszont a tegnapi estét megint végig aludta. :lol: 8) Már nem tudom, mikor, miért és hogyan alszik... :roll:
:arrow: Tegnap előtt manó végig vigyorogta a napot. :lol: 8) Ma sem volt hiszti, elvolt, mint a befőtt. :D
:arrow: És úgy néz ki, beállt a kakatéma végre. :D :D
Már az 5. nap, hogy minden nap volt kaki!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Egyébként mindkét napunk teljesen jó volt. :D :D :P

Remélem, holnap tudok jönni bővebben is, és tudok reagálni mindenre.

Jó éjt!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Lányok,
nagy helyzet van nálunk újabban:
nagyfiam újabban alig kakil. hetente max 1x. és ez szerintem egy olyan gyerkőcnél, aki előtte naponta kakilt probléma. szóval 1 hete nem kakilt, már mindent próbáltunk. tej+gyümi, kakilós szirup, langyos-cukros tej stb. szóval kapott egy glicerin kúpot. hát ettől nagyon rosszul volt, mert visszatartotta a kakit a kúp ellenére. izzadt, csak feküdt és mág sírni sem sírt, meg nem panaszkodott. közvetlenül a kúp után félórát járkált körbe és üvöltötte, hogy ezt nem kellett volna és csak fogta a popsiját. aztán lefeküdt és onnantól kezdve csönd. végül 2 órával később sikerült kakilnia. ez volt kedden. Aztán végre tegnap megint volt. én azt hittem már túl vagyunk azon, hogy figyelni kelljen a kaki témát, de úgy látszik nem

Benedek, Aisa
boldog 9. hónapot):):)

Tali mikor és hol??????????

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok

Nekem tali ügyben bármikor és bárhol jó.

Zseppy
Próbáltátok már a gyógyszertári lekvárt? az elvileg jó. Állítólag anyu is ezt adta nekem gyerekként. + jó a langyos víz, vagy szilvalekvár.

Képzeljétek lábra állt a lánykánk. Azóta még nagyobb borulások vannak. Tegnap akkorát esett, azt hittem beszakad a padló :oops: :? Persze volt, sírás-rívás. De esküszöm egy pillanatra nem figyeltem csak oda.

Odex merre vagy?

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám én is, folyamatos olvasó üzemmódban, írni már nem nagyon marad időm. :( Meg aztán sok programunk is volt az elmúlt néhány napban, alig voltam gépközelben. :) Voltunk csavarogni, meg vendégségben, jól teltek az utóbbi napok. Az éjszakák már sajnos kevésbé. :cry: Aisa mintha érezné, hogy hétvégén korán kell kelnem, ilyenkor csakazértis többször ébred, és nem elég hogy ébred, hanem szórakoztatni is kell. Vasárnap hajnalban 1 órától fél 4-ig játszani kellett vele az ágyban. :roll: :shock: :cry: Hát én tök kész voltam. Villanyt nem kapcsoltunk, nehogy még jobban felébredjen. Egy ideig minden bajom volt, mérges voltam, de amikor már teljesen éberek voltunk mi is, már nem lehetett haragudni rá, olyan édes volt. Dumált, visongott, mászott volna, felállt stb.... Reggel olyan voltam mint a fos..... :lol:

Szilpa, úgy látszik ezek a gyerekek ennyire kiszámíthatalanok alvás ügyileg. Aisa is egyik éjjelt átalussza, aztán ébren van két óránként, tegnap meg pl. fél 10-től, 3/4 5-ig szunyált, aztán gyors kaja, és szunya 8-ig. :lol: Olyan jó volt megint, ezt könnyen meg tudnám szokni. :)
Tök jó, hogy így rendeződött a kaki Kendének, legalább vége a szenvedéseknek! :)

Ilba, nem hiszem hogy gáz, hogy nem jött még ki foga Beninek. Barátnőm kislánya is 10 hónapos volt, amikor egyszerre bújt ki a két alsó.
Minden baba másképp fejlődik fizikailag, szellemileg egyaránt. Figyeld meg Beni hamar behozza majd. Aisa is mindent két hét alatt kezdett el csinálni. :)
Nem hallottam egyébként, hogy megszületett Laciék kislánya. Gratula nekik azért ezúton is! :wink:

Kati, a babakocsi amit mi vettünk még nem ilyen esernyőre csukható. Abban még nagyon nyeklik-nyaklik Aisa. Az még kb. 4-5 hónap, mire bele tudom ültetni. Viszont ezt tényleg nagyon csípi, ma meglátta, de nem raktam bele, mert nem mentünk sehová, és elkezdett hisztizni, hogy ő akkor is bele akar ülni! :wink: :lol:
Aisa a fagyi-tölcsért imádja nagyon! Ha olyan idő van, és megyünk sétálni apummal, megyünk a fagyishoz, és ott mindig kapunk egy üres tölcsért, és képzeljétek szinte az utolsó falatig megeszi, és utána meg benyom két őszibacit uzsonnára! :lol: :lol: :shock:

Otyka, nagyon ügyi kislányod van, hogy felállt már! :lol: Nem semmi fél évesen! Akkor neked is vége a nyugis időszaknak! :) Fog még koppanni rendesen szegényke. Azért nem jövök én sem, mert ha ébren van akkor folyton a nyomában kell lenni, mert nagyon bátor ám. Simán elengedi a kapaszkodót, ha valami érdekeset talál, és akkor van nagy bummmmm.. :lol: Egyik nap kétszer esett el egymás után kb. 5 percen belül, és mindkét alkalommal a kövön landolt szegény.... :cry: :oops: Alig bírtuk megnyugtatni. Nagyon ki tudják használni azokat a fél pillanatokat, amikor az ember máshová figyel. :)

Zseppy sajnálom, hogy nagyfiadnál is ilyen zűrös a kaki dolog. Ezek szerint inger van, csak menni nem akar. :roll: Hát én biztos nem tudnám ilyen sokáig visszatartani... :oops: :roll: :wink: Lehet, hogy fél a "klotyómanótól"???? :lol: :lol:

Tali: szeptemberre majd akkor megbeszélhetünk valamit, akkor még lesz talán olyan jó idő, hogy Margit szigetre vagy Hajógyárira el tudjunk menni.

Otyka, azért ha nekünk van kedvünk addig összefuthatunk ám egy séta erejéig. :) Mit szólsz?? Gondolom te is csak otthon "unatkozol" egész nap. :roll:

Kati még egy kérdés hozzád: te beleteszed Vikit bébikompba?? Kinek mi a véleménye erről?? Én kapok majd kölcsönbe (nem kell vennem szerencsére), de azért kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy ésszerű használat mellett ki mit mond, jó-e vagy sem. :)

Legyetek jók!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Egy pár kép:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Megint csak távirati stílusban megy…
Ma sem tudok visszaolvasni, mert fáradt vagyok. :roll:
Ma a jó időben egész nap csavarogtunk, csak enni jöttünk fel, és utána mentünk le újból. :)
Valahogy mindig olyan gyorsan elmegy a nap.

Kendének 5 napig volt rendesen minden nap kakija :D , de tegnap meg ma megint nem. :( Pedig direkt ugyanazt a gyümit is meg kapta pluszban még délután. Nem értem. :roll:

Gyakoroljuk már a kutyázást is. 8)

És! Kibújt az első foga!!!! :lol: 8) :lol: :P 8) A bal alsó metsző kikandikált reggelre. :D :D Pedig nem számítottam rá, mert nem volt se láz, se hasmenés, se több hiszti. :D Sőt! Kevesebb!!! 4 napig folyamatosan kis vigyori huncutka, állandóan jó kedvű volt. :lol: :lol: Nem is hittem el elsőre, hogy tényleg van fog. :shock: Igaz, a tegnap éjszakánk elég virrasztós volt. :?

Miután letettem, egy órával később felkelt :( , akkor sírt picit, de nem volt vészes, cicire hamar megnyugodott, fél óra múlva aludt. :) Utána 4-kor Kende felkelt :? , és semmivel sem lehetett vissza altatni. :evil: Játszott mellettem, pedig én aludtam volna. :( Persze amikor a csörgőjével püföli a fejemet, utána a játék telefonjával az ágy oldalsó deszka lapját, akkor ez nemigen megy. :( Persze ő minden mutatványt hangosan kommentált, és még nevetgélt is közben. :lol: Már sokszor én is nevettem rajta félálomban. :wink: 6-kor végre elaludt. :D Persze csak és kizárólag cicin. Én már teljesen feladtam, gondoltam, hogy szopi közben elalszok, bármeddig is akar enni. De ő is elaludt szerencsére. 7-kor arra ébredtem, hogy ahogy fordul, húzza le rólam a takarót. :shock: :D 10-ig sikerült aludnunk. (Én kikapcsoltam a gépet, tv-t 11-kor, de így is csak fél 2-kor tudtam elaludni. Pedig álmos voltam, gondoltam végre pihenek egyet. :roll: )

Most is 9 óta altattam, és csak 3/4 12-kor sikerült elaludni. :( Szopi után úgy felébredt, hogy itt viháncolt a nagyágyon. 8) Kutyázott, meg kúszni-mászni próbált nem sok sikerrel, meg fejenállás szerűt mutatott be, csak csalt, mert lent volt a lába. :wink: :wink: Közben hangos nevetgélés, meg dumálás, tekeregés. :lol: :D :P

Egyszerűen imádom. :oops: :P :P :D

Huhh! Most nézem, jó rövid lett ez a távirat. Nekem ez a rövid, tömör valami nem megy. :wink:

Ha tudok, majd jövök, és olvasok, meg reagálok is. Most gyorsan megyek aludni, hátha sikerül.. :D
Jó éjt!!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Itt vannak e tegnap ígért képek (valamiért nem engedte már tegnap feltenni) !!

Így szeretünk pancsizni a jacuzziban: :):)
Kép

Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Na, nem vagyok egyszerű! :):):)
Kétszer sikerült ugyanazt a képet feltenni! :(
Na, majd legközelebb! :lol: 8)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám én is, csak nem sok időm van. Enéh már aktívan mászik, úgyhogy csak akkor tudok leülni a gép elé, ha alszik, amit napközben nem nagyon produkál,(2-3x fél órát) de cserébe alszik éjjel(lekopogtam), csak néha sír fel, de akkor is hamar visszaalszik!

Odex!
Én feleslegesnek tartom a bébikompot, nem is veszek Enéhnek, meg neki az orvos sem ajánlotta a csióőficsam miatt.
Egyszer olvastam valahol valami vitát róla, ott az egyik gyerekorvos azt mondta, ha valaki nagyon ragaszkodik hozzá, akkor az naponta 1-2x 10 perc legyen, játék gyanánt, ne pedig a helyváltoztatás eszközéül szolgáljon.

Ennyit a mai írásról! felébredt kisasszony, megyek!

Jah! Vannak új képek az oldalán.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Frissült a honlap :))

www.gportal.hu/majnekpanna

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok

Tali ügyben én is alkalmazkodom. Milyen helyet találjunk ki?

Otyka, hihetetlen a nagy maci :P Szeret vele játszani?

Zseppy, nagyfiad egyidős az idősebbik keresztlányommal. Nála is folyamatos a kaki gond. Remélem nálatok nem állandósul.

Voltunk dokinéninél tegnap. 9210g-ot nyomunk és 74-cm magasak vagyunk. Sajna lelassult a súlygyarapodásunk, de nem csodálom ennyi mozgás mellett.

Az étvágyával nincs semmi gond, sokat eszik, csak ledolgozza. Vasárnap benyomott anya husileveséből 3 dlt, tele fini zöldségekkel és husival. Utána kikönyörögte, hogy szilvásgombócot is ehessen. Feldaraboltam neki egyet. Hát pár darab kivételével, ami a földön kötött ki, azt is megette. Szóval ez már egy felnőttnek sem kis adag :shock:

Egyébként kérdeztem dokinénit, hogy nem gond-e a péksüti, keksz evés. Azt mondta, hogy ilyen korban, ha rendben van a baba fejlődése, már ehet szénhidrátot. Sőtt tojást is ennünk kell /már többször megkóstolta anya rántottáját/. Szóval szinte mindent ehetünk.

Nekünk nincs bébikompunk. Leginkább azért nem, mert nem fér el a lakásba. Viszont régebben bébiszitterkedtem és volt a kislánynak. Akkor nagyon jó dolognak tartottam. Ha főzni kellett, vagy valahova elszaladni, nem kapott az ember frászt tőle, hogy mi van, ha elesik. Szóval, ha ingyen van, szerintem használd. Csak egyszerre ne hagyd sokáig benne.

Hétvége óta körbe járunk a járókában. És pakolunk mindent, amit elérünk a lakásban. A kis bestia viszont sokszor nem hajlandó leülni, ha elfárad, hanem visít nekem, hogy segítsek neki. Persze ilyenkor nem leülni akar, hanem segítsek neki állni :roll:

Megnéztük Enéh új képeit. Hát tündéri a leányzó. Pont úgy lóg az ágyról, mint Viki. Ugye még nem vágtátok a haját? Nekem nagyon tetszik a göndör frizkója :D

Aisának kiszőkült a haja???? Teljesen más az arca így. Sokkal nagylányosabb.

Pannát is megsasoltuk apával. Ő is kész hölgy már! Nem semmi, hogy így áll a járókában, gratula!

Most rohanok, mert hamarosan visszaér nagyanyóval a sétáról és újra műszakom lesz mellette.

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Hahó

Köszönöm mindenkinek a bébikompos véleményeket. Venni biztosan nem vettem volna, egyébként én is hasonló véleményen vagyok mint Kati. Talán jó szolgálatot fog tenni, ha el kell menni wc-re, vagy meg kell pucolni néhány szem krumplit. Főleg, hogy a járókában nem szeret lenni, ahogy leteszem már visít. :(
Persze nem szeretném egész nap abban tartani a gyereket, csak azért hogy ne kelljen vele foglalkozni.

Jut eszembe, nekünk is van ám honlapunk, csak mostanság nem nagyon van időm vele foglalkozni, így csak félig-meddig van készen.
www.aisa.g-portal.hu

Ma voltunk előszőr homokozóban. Gondoltam élvezni fogja, mert itthon előszeretettel túrja ki a virágok alól a földet. :roll: :lol: :?
Betettem a homokózba, aztán ült ott feltett kezekkel, a lábát is alig merte letenni, pedig hosszúgatyában volt. :shock: Ismerkedett csak az anyaggal, nagyon fura volt neki. Néha belenyúlt, de túl nagy sikert nem aratott. :) Majd legközelebb!

Összes csajszi nagyon szép a képeken, látom Panna is nagyon belejött a felállásba! :)

Jó éjt mindenkinek! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Odex!
Nagyon szép lány Aisa!!! Nagyon hasonlít rád!!!
Jó ez a kép! Hol tudtatok jakuzzizni? Csak nem nálatok van otthon??? :wink:
Én is így vagyok a hajnali bulijával Kendének, meg a két napja nem akarok elaludni műsorával is. Haragudnék is rá, de annyira édes, hogy nem tudok. :oops: :D
Én eddig sem akartam igazán bébikompot, meg el sem férne, de ezek szerint akkor tényleg ne is vegyek! Azért jó ezt is tudni. :wink:
Majd meg tetszik neki ez a hmokozó dolog, és ki sem tudod majd rángatni onnan, csak nagy harcok me gvisítások árán!! :D

Otyka!
Panna irtó édes az óriásmacival!!! :lol: :lol: :lol:
Mikorra fogja vajon túlnőni??? Erről a maciról a való világos igazmondó maci jutott az eszembe. :D :oops:
Gratulálok a felálláshoz!!! 8) 8)

Zseppy!
Nagyon sajnálom Zsolti kakagondjait. :( :( Meg tudom érteni őt is (nekem is volt soxor gyerekkoromban), meg téged is. :( Remélem, hamarosan javul a helyzet.

Zkatica!
Viki milyen szép nagylány már!!! :P :P
És milyen jó evő! :shock: Nem semmi kis evőkéje van! Ügyeske! :wink:
Édes lehet, ahogy lepakol mindent!

A honlapokat már nem nézem ma meg, mert elég fáradtka vagyok, hogy fiam két napja milyen bulikat rendez, és én meg már 5 napja nem aludtam napközben egy kicsit sem!!! Most jöttem csak rá. :idea:

Ja, és lement valahogy rólam megint 2 kg. :lol: :lol: Már "csak" 10kg ( :roll: :cry: ) van rajtam a régi önmagamhoz képest!! :lol: :lol: (a terhesség előtti is több volt ennél 4 kg-val!!! :D :D )

:arrow: Tegnap meg tegnap előtt nem volt kaka :( :( , pedig előtte 5 napig volt minden nap!! :) Erre ma csak narancsos ősziarackot kapott. :wink: Na, ez meg is hozta a várt eredményt. :oops: :D :shock: Amikor oldalról bekukkantottam a pelusba, hogy onnan jön-e a szag, a fél ujjam tiszta barnaság lett. :roll: Pedig épphogy a pelus szélét fogtam meg, hogy benézzek oldalt. Hát, így jártam, de örültem neki nagyon. :D

:arrow: Ma a második este, hogy az esti fürdés utáni cicizés-altatás nem jön be, mert nem akar elaludni. :x Ma is csak éjfélkor volt hajlandó végre :shock: . Ja, a tegnapi későn alvása után hajnal 2-től óránként-másfél óránként ébredt fel. :evil: Szerencsére egy kis altatással, meg cicizéssel hamar vissza lehetett altatni. :) Azt hittem, mára kint lesz a másik foga, és azért csinálta, de nincs még egy fog. :roll: Így nem értem, mi volt ez a banzáj.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Közben Kende fél 2-kor felébredt olyan fájós sírással. Szerintem még egy fogacska kínozza. Pedig az elsővel tegnap előtt nem volt gond. Igaz, már a tegnap éjszaka is olyannak hatott, mintha fjna valamilye. Most bekentem Dentinox-al, meg cumi be, ringatás, és hamar abbahyagta, visszaaludt. Remélem, ma tud aludni szegénykém.
Áááá. Most is ébredezik.

Ja, azt majdnem elfelejtettem! Ma lenyírtuk a haját 3-as géppel, hogy egy kicsit erősödjön, meg dúsabb legyen. Olyan kis kopter lett! Nem mintha eddig sok haja lett volna…

Kép majd holnap.
Jó éjt!
Vagy jó reggelt! Vagy akármi…


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Odex!!!! Multkor véleltelnül olvasgattalak benneteket, és megláttam, hogy a kislányod AISA!!!! Az enyém is az!!! Megkérdezhetem, hogy esett erre a névre a választásotok?? Mi Aisánkon kivül még 1 Aisát ismerek, és úúúúúúúúúúúgy megörültem, hogy látom, más is adta ezt a nevet. Neked elfogadta a környezeted? Ránk néha furin néznek :D
Remélem, nem hari, hogy ismeretlenül irok :)
Mi Aisank 2004. szilveszterén született, és van egy fiu tesója.
Remélem, válaszolsz!!!
Szia
Isan
isan
 
 


Sziasztok!

Szilpa sajnos nem nekünk van otthon jacuzzi, hanem nővéreméknek (keresztmama). :(
Hétvégén voltunk náluk, aztán beültünk egy órát kb., és nagyon élveztem én is. Aisa is kb. 10 percig volt bent, de visongatott, vigyorgott, bejött neki ezerrel! :) Tudja már most, mi a jó... :):)

Isan, én is örülök, hogy találkozok egy "névrokonnal" :)
Nálunk a páromnak tetszett meg a név, én az elején nagyon tiltakoztam, aztán végül "beadtam a derekamat". Egyébként utónévkönyvben találtunk rá. Nálunk a faluban (kb. 4-5 ezren lakunk) van már egy Aisa, de sajna nem ismerem. Meg itt a neten is olvastam, hogy egyik anyukának így hívják a kislányát, csak ők j-vel írják (Ajsa).
HÁt amikor mondom, hogy hogy hívják, mindig mindenki visszakérdez, hogy HOGY?? Kérdezik, hogy milyen eredetű stb. De valóban nem egy közismert név, és sokan furcsán néznek ránk.
A lényeg, hogy nekünk tetszik! Ha van kedved dobhatsz egy pár képet róla! :) Rólunk a honlapunkon van egy csomó!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Odex! Szupi, hogy válaszoltál!! :D
Megpróbálok képet küldeni, remélem, nem leszek tul béna :oops:
Te Aisadról már láttam pár képet, meg a többi itteni babóról is :)
Nagyon aranyosak mind!!!!!!!!!!! Kép
isan
 
 


Nah, nem is vagyok olyan ügyetlen. Ez a kép tavaly julius végén készült, majd keresek frissebbet és felrakom :D
isan
 
 


Sziasztok!

Tegnap éjjel nem igazán tudtam aludni, mert nagyon soxor nyögdécselt, mint aki mindjárt felkel. :( :x Negyed 5-kor sikerült végre elaludnom. :roll: :D És sikerült 1 órát aludni egyhuzamban!!! 8) 8) Haladás!! Utána is fél- háromnegyed óránként keltünk. :evil: 10-kor már kimásztam, hogy semmi értelme így tovább próbálkozni. :evil: Egész nap mosott sz...rnak éreztem magam. Vajon miért?? :?: :roll: Délután, amíg nagypapa játszott vele, én elájultam másfél órára :D , de ő csak este 6-tól 7-ig aludt ma. :roll: Nem is értem, hogy bírta egész estig, hogy ne aludjon. Nagyon szenved szegénykém a fogával. :cry: Egész nap csak sírt, nyávogott, tekergett, morgott. :wink: :evil: :( Most is esti fürdés + cici után elaludva letettem, sikerült neki aludni egy egész fél órát!!!! :roll: :( Épphogy arra volt elég, hogy vacsizzak, meg kiöblítsem azt a pár ruháját, amit beáztattam. Most itt szenved, meg morog mögöttem az ágyon. :shock: :shock:

Odex!
Egy jó kis jakuzzit én is el tudnék most viselni. Nem csodálom, hogy Aisának is tetszett.
Egyébként a téli babásoknál Hencsinek van egy Ajsája ( ő j-vel írja).

Na, akkor keresek pár képet, ha nem baj.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Így tud aludni a "játszóterén": (Ez pont aznap készült, amikor majdnem megfulladt. Ez 1 órával azelőtti kép.)
Kép

A 3 pasi forma 1-et néz:
Kép

Innen sokkal szebb a világ:
Kép

Segítesz nekem vonatot szerelni?
Kép

Esti buli anya ágyán (még "hosszú" hajjal):
Kép
Kép
Kép

Birkanyírás után:
Kép
Kép

Bocsi, kicsit sok lett.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Amíg itt a képekkel szórakoztam, szépen elaludt csendben!! :D Ez is csoda. :shock: :lol: Megyek én is gyorsan, amíg alszik, hátha nekem is sikerül. :oops: Pápá!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukkra jöttem.

:arrow: Kint van a 2. fog is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Remélem, ezzel egy kis időre vége a nagy nyűglődésnek. Ezért drukkoltam, hogy péntekig kibújjon, és nyugodtan mehessünk nyaralni. 8) Nem lett volna túl jó, ha közben szenved a drágám.
Szerintem még az este kibújt, mert visszaaludt olyan negyed 12 körül, és utána csak reggel fél 9-kor ébredt fel!!!!!!!!!!! :D :D :P :wink: Igaz, hogy én csak 2 körül tudtam elaludni, mert úgy folyt az orrom :evil: , de utána olyan jó volt ekkorát alucikálni!!! :P Igaz, megébredtem 6-kor, hogy alszik-e még, de már aludtam is tovább. Most olyan jó kedvem van. :lol:

Na, sietek míg alszik, mert vasalnom kell, meg pakolnom, hajat mosni, stb, stb… :roll: :roll:

Egyébként rájöttem, miért akadtam ki tegnap annyira. :idea: Nem csak a fáradtság miatt. Fura is volt, hogy Ezért így kiborulok. Hát bekopogott a mikulás újra. Grrrrrrrrrrrrrr. :twisted: :twisted:

Pápá!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa
gratula a fogakhoz :) De jó, h nem szenvedtétek meg. :) Nagyon jók a képek. Egyszerűen tündéri :)

Odex
Tényleg mehetnénk sétálni, de a helyzet az, h párom mostanában 12 órázik - nincs kocsim -, gyalog átmenni, meg nem nagyon van kedvem, mert át kell szállni, ha viszont gyalog megyek az pedig sok :) Tök jók a képek. Már be is tettem a kedvencek közé a honlapot.
Hogy bírja a bébikompot? Én is kapok 1-2 napra kölcsön, megnézem szereti-e. Ha igen akkor én bizony veszek egy egyszerűbbet, mert kajálni sem tudunk már nyugodtan.

Na megyek enni adni neki. aztán folytatom :)

Na be is aludt. :)

Szegénykém annyira fáradt. :( De elkezdtünk mi is fogzani. Emiatt már 2. napja nem alszik éjjelente, csak 1-1 órát, utána forgolódik, sírogat. Szegénykém, annyira sajnálom. Viszont most már máshogy nem hajlandó létezni, mint állva, s ez azért engem is rendesen kifáraszt :?
Valamelyik nap világgá akart menni. :lol: Egészen a küszöbig el is jutott, de ott annyira érdekesnek találta a világot, h meg is feledkezett róla. S vagy egy órán keresztül bambult :)

Hihetetlen, h már mekkorát nőttek a gyerkőcök. :)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: