Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Lanyok, ketsegbe vagyok esve; irtam ugye, hogy a heten megcsinaltattuk a quartett tesztet, az este folhivtak, hogy az eredmeny rossz. 1:95-hoz az eselye, hogy baj van a babaval es ajanljak elvegezni a magzatvizvetelt. Ezt surgossegi eljarasban jovo heten megcsinalnak a Telki magankorhazban 135 000 ft-ert. El kell mondjam, hogy egy olyan erzesem is van, hogy nem-e azert csinaljak ezt velunk mert tudjak, hogy meg tudjuk fizetni. De nem merem vallalni a kockazatot, hogy ne csinaljam meg; az en ocsem down koros, tudom mit jelent, semmi esetre sem szeretnem.

De mondjatok, hogy lehet megszakitani egy 18-19 hetes terhesseget? Mar reg, hogy erzem a mozgasat!

Szamoa, neked hol ajanlottak, hogy elvegeznek a jovo heten a magzatvizvetelt? Es milyen vizsgalat alapjan nyugtattak meg?
Gabi, Szilvia koszi a batoritast lepenyugyben.

Kitty, azt tudom, hogy a koles nagyon jo vaspotlo, erdemes enni rendszeresen. A kalcium es vas tablettat sose egyszerre vedd be, hanem az egyiket reggel, a masikat este. A vas melle jo, ha szedsz C vit-t is.

Ildiko(17+1)
kildiko
 
 


Szia Ildikó!

Tudom, könnyű mondani, de az első, hogy próbálj megnyugodni. A baba nem érezhet ebből semmit.
Szerintem se kockáztassatok, csináltassátok meg a vizsgálatot.
Addig is szeretgesd a két gyerkőcödet, és gondolkozz azon, hogy mit fogtok tenni, mi lenne a legjobb.
Még mindig van egy kis remény!
Nagyon szorítunk neked!

Sok puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Szamoa örülök hohy jó lett az eredményed. Most már megnyugodhattok.

Ildikó: Ezt az eredményt ha viszed a saját dokidnakk ő nem tud ajánlani olyan helyet ahol csinálnak magzatvízvizsgálatot? Elhiszem hogy félsz hogy beteg lehet a baba, én még is inkább azt mondom kérdezd meg a dokidat, az ilyen helyen szeretik levenni az embert, már csak azért is mert tudják hogy az ember mindent negtesz a gyermekéért. Ne is mondd milyen lehet elvetetni 18 hetesen, még belegondolni is szörnyű, sajnos az utcákban kellett megszülnie 20 hetesen (velem egyidős terhes volt) a babáját a szomszédunknak, azóta én annyira kivagyok csak nem akartalak titeket traktálni vele.

Szóval csak a jóra gondolj, reméljük nem lesz semmi baj. És szerintem először beszélj a dokiddal, csak ne sokáig várj.

Gabi
21+2

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 

 
 

Na már írni sem tudok. Nem az utcánkban kellett megszülni, hanem az utcánkban lakik.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szia Ildi!

Ha jol tudom, Te vagy sepsziszentgyorgyi. Szerintem ne menj a Telkibe, hanem gyere Debrecenbe, a Klinikara. Lehet, hogy itt is fizetned kellene, de valoszinuleg olcsobb lenne, nem tudom milyen ellatas jar kulfoldi magyaroknak ingyen. Viszont biztosan hamarabb sor kerul rad, raadasul ez kozelebb is lenne neked. Egy ismerosomnek egyik nap mondtak, hogy meg kellene csinalni a vizsgalatot, kapott egy nap gondolkodasi idot, masnap bement es rogton keritettek orvost, aki el is vegezte. Tehat tutira nem kell varni heteket! Megadom a Klinika telefonszamat, hivd fel oket es kerd a genetikat: 52/417-144. Ha esetleg nem veszik fel, akkor kerd szemelyesen dr. Torok Olgat, o a fo-fo genetikus! Nem mondom azt, hogy nyugi, mert tudom mit elsz at! Csak annyit, nem lesz semmi baj!
szamoa
 
 


Lanyok, Kép koszonom a szives fogadtatast es a drukkokat!

Andi,Kép en is ezt probalom szugeralni magamba, hogy nem lesz semmi baj.

Bogi, Kép koszi, hogy betettel!

Szamoa 17+4
szamoa
 
 


Sziasztok Lányok Kép

Ildikó
Nagyon sajnálom, hogy ilyeneket kell átélned.... Kegyetlen világban élünk, nem? Hogy mi mindenre képesek az emberek a pénz miatt? Szerintem menj más kórházba, klinikára, és csináltassátok meg a magzatvíz vagy a lepény vizsgálatot. Egyik kolléganőmnek a lepényét vizsgálták, neki is a 3.kislánya született, de neki a kora miatt kellett elvégezni. Cselekedjetek minél hamarabb, de addig se stresszeld magad, az hatással van mindannyiotokra! Autóval szoktatok Mo-ra jönni? Én vásárhelyi születésű vagyok, ezt eddig nem mondtam. Nincs Erdélyben egyetlen nagyvárosban sem jó klinika, ahol ezt elvégeznék? Tudom, hogy nem túl modernek a kórházak, de ennyire???

Pumukli
pumukli
 
 


Lanyok, koszi a biztatast. 12-re megyek, az itteni orvosommal beszeljem meg a dolgot. Valoszinu, hogy hetfon utazunk ujra.
Szamoa, koszi a debreceni tel. szmot, fel fogom hivni, a gond csak az, hogy ott valoszinu az eredmeny 2-3 hetre lesz meg, Telkiben pedig 2 nap alatt.
Ha tobbet tudok, majd irok.

Ildiko
kildiko
 
 


Ildikó

Írtad, hogy most voltál UH-n a Praxisban. Én is ott jártam, és úgy láttam, hogy nagyon jó az UH gép, és az orvos is lelkiismeretesen nézi a babát. Ő nem mondott semmi olyant, hogy gond lehet a babával? Mert ha ott nem látta, talán nincs is semmi gond.
Annak idején én is utána olvastam a Quartett-tesztnek, és úgy emlékszem, hogy ez sem ad egy biztos eredményt. Gondolom az arányszám kialakításánál figyelembe vették a korodat, és a Down kóros öcsédet is, így lett ilyen alacsony.
Persze én is azt mondom, hogy csináltasd meg a magzatvíz vizsgálatot, de hátha olcsóbban is lehetne. Fent a lányok már írtak más lehetőségről is. Addig meg próbálj kicsit megnyugodni, perzse tudom, nem könnyű.
Te látom 17 hetes vagy. Amikor nekem csinálták az aminot, volt olyan csaj, aki már a 20. hétben volt. Még nem késtél le róla. Sőt Zalaegerszegen, ahol nekem csinálták, azt mondták, hogyha eltérés van, már 10 nap múlva látják, és értesítenek telefonon. Addigra már elkezdenek nőni a sejtek és állítólag ha nagy a gond, már hamar látható. Úgyhogy nem kell 4 hetet várni. Ha meg múlik az idő és nem szólnak az csak jó jel lehet. (Persze állítólag nem minden kórházban gyakorlat, hogy a vizsgálat befejezése előtt már lehet tőlük érdeklődni, de hátha me lehet beszélni a genetikai laborral. Egerszegre én legalább 5-ször telefonáltam amig vártam az eredményt, és egyszer sem hajtottak el, mindig kedvesen válaszoltak)
Szóval beszéld meg Velük.
És nagyon drukkolok Neked, hogy minden rendben legyen!!!!!!

Kitty
kitty123
 
 


Ildikó!

Most olvasom, hogy azt írod, hogy a telkiban 2 nap alatt megvan az eredmény. Hát nem tudom... Ahogy én tudom, a levett magzatvízben levő sejteket ki kell tenyészteni. El nem tudom képzelni, hogy erőszakolják meg a sejteket, hogy gyorsabban nőjenek. Nekem még a 10 napon sem kezdtek el értékelhető módon növekedni. Ez biztos, hogy uaz a vizsgálat?

Kitty
kitty123
 
 


Ildi, en is ugyanazt akartam kerdezni, mint Kitti, hogy tudnak 2 nap alatt barmit is mondani? Nem csak a penzetekre utaznak?

Sz.
szamoa
 
 


Ildi, én is azon csodálkozom, hogy ha voltatok a Praxisban, ott biztosan rendesen végignézték a méreteket meg amit lehet, hogy lehet az, hogy ott nem tűnt fel semmi??? És ha a 12. heti tarkóredőmérés is rendben volt, akkor ugyan most miért egy teszt alapján kell ilyet kimondani, állítani? Hozzád hasonlóan én is biztosna megcsináltatnám a magzatvízmintavételt, de előtte alaposan körbeérdeklődnék a lehetőségek után és nem ugranék fejest az első ajánlatba. Annyi időd van, hogy utána tudjatok járni, érdeklődni, nem ezen az 1-2 napon múlik szerintem És legfőképp ne izgulj!!!!

Azért halljátok, ezt a pofátlanságot, hogy ennyit elkérnek egy ilyen vizsgálatért????!!!!
bagandre
 
 


Sziasztok

Ildi
Nagyon szomorúan olvastam a rossz eredményedről.Kép A quartett-teszt eredménye sem ad 100 %-os bizonyosságot, bár lényegesen biztosabb, mint az AFP. Mindenképpen , s mihamarabb csináltasd meg a javasolt vizsgálatot (akár a Telkiben, akár Debrecenben a Klinikán), tekintettel arra, hogy családodban már előfordult a betegség. És ne a legrosszabbra gondolj! Nagyon drukkolok Neked a jó eredményért.

Lányok, most igy más témára nem is tudok reagálni...Kép Ildi, ne stresszeld Magad, cselekedjetek mihamarabb!

Szilvus
ma 20
szilvus
 
 


Sziasztok!

Eddig csak olvastalak titeket, de gondoltam most en is beleszolok.

Teljesen igaz amit irtatok az amnio-nak az eredmenye NEM LEHET meg 2 nap alatt!!! A sejtek nagyon lassan tenyesznek es ezert kell a 3-4 het!!! Nem pedig azert mert ilyen lassuak a laborban!!! Teljesen felhaboritonak tartom, ha a Telkiben ilyet mondtak, plane ennyi penzert egy ilyen vizsgalat!

Jol felhuztam magam.

Mindenkinek minden jot,

Reka
12+1

ui. Tulajdonkeppen kozetek tartozom, majus 14-re vagyok kiirva!
Reka
 


Sziasztok,

Bár nem tisztem a Telki Kórházt védeni, de mellékelten idemásolom a Babanet főoldaláról elérhető tájékoztatót erről a vizsgálatról. Én nem értek hozzá, tehát nem tudom eldönteni, hogy lehet-e eredmény 3 nap alatt vagy sem. De szerintem ti sem. Az, hogy mennyi pénzért vizsgálnak, az az ő dolguk. A vizsgálatot nem kötelező náluk végeztetni.

Én voltam már telkiben Uh-n, és elégedett vagyok. Sőt, genetikai UH-ra is oda megyek. A doktornő akihez járok semmiféle vizsgálatot nem erőltet, hogy ott végezztessem el. Meg is beszéltem vele, hogy a labor vizsgálatokat (vérkép, AFP, ellenanyag, cukorterhelés) a helyi SZTK-ban fogom végeztetni, a helyi védőnőtől kapott beutalóval. Azt mondta, hogy semmi gond. Nem végetek eddig felesleges vizsgálatokat. Eddig általában 7600 Ft-ot fizettem, mikor ott jártam (uh ára).

Egyébként valószínűleg nem Telkiben fogok szülni, mert nincs rá pénzem. De havonta 7600 Ft-ot kibírok, és nyugodt vagyok a terhességemmel és a babával kapcsolatban.

Szóval a Babanetes infó (vsz. fizetett hirdetés, de nem egyértelmnű):

"SÜRGŐSSÉGI" MAGZATI KROMOSZÓMAVIZSGÁLAT

Az anyai vér kórjelző markereinek (ilyen az AFP, inhibin, hCG, ösztriol, PAPP) vizsgálati eredménye vagy a magzat ultrahangos vizsgálata vagy esetleg csupán az előrehaladottabb anyai életkor alapján felmerülhet a magzat magasabb Down-kór vagy kromoszómaberráció kockázata. E gyanú megerősítését vagy kizárását szolgálja a magzatvíz (amniocentesis) vagy magzatburokboholy (chorionbiopszia) vétel útján nyert magzati sejtek kromoszómavizsgálata.

Két technikai probléma azonban sok várandósban aggodalmat okoz. Egyrészt a magzati kromoszómavizsgálatot végző hazai intézmények túlterheltsége miatt a mintavételre sokszor több hétig is várni kell. Másrészt a magzati kromoszómavizsgálat eredményének a megismerése - a magzati sejtek tenyésztésének időigényessége miatt - általában 3-4 hetet igényel. A legkorszerűbb módszer, az ún. PCR technika alkalmazásával azonban ez az idő 2-3 napra csökkenthető.

Nemzetközi együttműködésben most lehetőség kínálkozik e "sürgősségi" magzati kromoszómavizsgálat elvégeztetésére is. A mintavétel - előzetes időpont egyeztetés után - a Telki Magánkórházban történik, míg ezt a gyors és biztos eredményt adó kromoszómavizsgálatot a szakemberek által elismert prágai genetikai laboratórium végzi. E sürgősségi magzati kromoszómavizsgálat önköltségi ára 135.000 forint.
tmarianna
 
 


Na tessek, van uj a Nap alatt. Mindig tanul az ember. De ez akkor valami masfajta modszer, ha jol ertelmezem. Es mindjart megindokolja, hogy mitol ilyen draga.

Kosz az infot Mariann!

Sziasztok!

Reka
Reka
 


Sziasztok,

Réka,
vsz. más módszer, de én ehhez nem értek. Infót szívesen. Bár, ne lenne erre az infóra szükség.

Ildikó,
csak annyit tudok kívánni, hogy vaklárma legyen az egész.

Mariann
tmarianna
 
 


Ildi
Remélem segít a döntésben Mariann infója. Valszeg fizetett hirdetés, de ennyi pénzért NEM LEHET kamu a 2-3 nap. S kiemelten "sürgősségi" kromoszómavizsgálat a neve. A quartett teszt is sok pénzbe kerül de annak is hamar megvan az eredménye - egy londoni laboratóriumban. Mig az AFP-re 2 hetet kell várni. Beszéljétek meg otthon a lehetőségeket, nagyon kívánom én is, hogy bárcsak vaklárma legyen a rossz hír, melyet kaptál.

Mariann
Sokáig úgy gondoltam, ha gyereket szülök, azt a Telkiben teszem majd, ám a közel 7-800 ezres végszámla nekünk is sok(k) lenne. Szerencsére a választott MÁV-nak nagyon jó a híre (nem fizetett hirdetésKép, s a főorvos úrról is csak szuperlatívuszokban tudok beszélniKép Igy sem lesz 2 fillér az egész.

Lányok, Ti mind választott orvoshoz jártok? Előre egyeztettétek a "piszkos anyagiakat"? Szülésznőt választotok, vagy aki éppen ügyeletes lesz?

Ma annyit ugrabugráltam, hogy jól esik ülni. Azt hiszem, csökkenteni kell a lépcsőzéseket, rohangálásokat. Tényleg nem esik jólKép

Ennek örömére éljen a piskótakocka csokiöntettel!Kép

Sziasztok,

Szilvus
szilvus
 
 


Sziasztok lanyok!

Eloszor is udv Rekanak itt koztunk.

Ildiko,
nagyon szoritok, hogy ne legyen semmi baj a babaval. De ennyit elkerni egy vizsgalatert, nem mondom.

Na, ma voltam en is vizsgalaton. Mikor bementem az AFP eredmenyemert a no rogton mondta, hogyha az uh-on azt mondjak, hogy meg kell ismetelni, akkor rogton menjek vissza, kerjek idopontot. Gondoljatok, hogy ez mennyire megnyugtatott. Megneztem, AFP 0,6 volt B-hCG pedig 1,7. Uh-on azt mondtak, hogy ismeteljuk meg, de megnyugtatott, hogy uh-on minden rendben van, jol fejlodik a pocaklakom. Ez megnyugtatott. Most megyek es kiertekelem a babarol kapott eredmenyeket. A nemet most nem tudtuk meg, mert osszezarta a labait. De nem bankodom, a lenyeg, hogy egeszseges, nem? Kép

Eszty 17+4
eszty
 
 


Szamoa! Nekem 0,6 volt, minket is ijesztgettek, én végül vállaltam a vizsgálatot csak azért, mert úgy éreztem még 4 hónap bizonytalanság szörnyü. Nem bántam meg, mert igy nincs kételyem, hogy egészséges a baba. Nektek se hiszem gond lenne, ahogy irtam, többnyire feleslegesen ajánlják. Igaz nekem a fö-fö genetikus ajánlotta, én nem is megyek többet hozzá.

Ildi! Irtam már korábban neked, hogy nekem is mélyen tapadó a lepényem, kicsivel jobb a helyzet mint neked, de szigoru fekvés, no sex, melo, bevásárlás. SZoval maradj sokat az ágyban, kiméld magad. Nekem sajna még nem került feljebb a lepény.

Kitty! Örülök hogy túl vagy rajta, nekem nem volt utána rosszullét, de a lényeg hogy nem kell ismételni.

KnéRita még mindig bent fekszik a klinikán, már
na olyan büszke voltam nemrég, hogy még csak 1,5 kg hiztam, tegnap mértek, már lett belöle +7,5. És a kettö különbséga 1 hónap alatt jött rám. Számitottam rá kicsit, hogy a sok süti lehet hogy meglátszik, most majd vigyázok. A baba viszont mégse nö nagyra Kép

Nekem azt mondták tegnap, hogy nem mindenkinél ismétlik meg a cukorterhelést, nekem 1 elég volt, mert ezt mondta a belgyógyász. Érdekes, mert itt kevesebb cukorszinttel eddig mindenkinek kontrollt irtak elö Kép

Ildi! Nekem a szegedi klinikán csinálták, 1 hétre kaptam idöpontot, ingyen. Nekem se josoltak kisebb esélyt, ahogy irtam, én a megnyugvás miatt vállaltam. Itt a 24. hétig meg lehet szülni, ha beteg a baba. Szerintem nagyon sokat kérnek a magánintézményben, ne oda menj! Nekem 21+4 csinálták meg, igy is lett volna idö dönteni, ha neked a klinika nem tud csak 2 hétre adni idöpontot az se késö! De biztos nem lesz baj, eddig akit ismerek mindnek neg. lett. Igaz a várakozás elég szörnyü.

Én is mindenütt azt olvastam a neten, hogy 2-3 hét mire a sejtek kitenyésznek, kell ennyi idö. Nem tudom pl. ezzel a sürgösebb vizsgálattal mennyivel lett megbizhatóbb, ha pl. nem hamisabb az eredmény.

Képzeljétek én meg csak néha szedek Kálciumot, meg hetente 1x Elevitet, erre most a doki megkérdezte mit csinálok, hogy ilyen szupi lett a vérképem. Bezzeg amig naponta szedtem vitamint gond volt. Nos nem tudom, a lényeg hogy jó!

Karmen(26+1)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy titeket traktállak ilyenekkel, de ki kell írnom magamból a ma történteket. Gondoltam egy merészet, beraktam a kislányom a babakocsiba, megfogtama szomszédasszonyt és irány a Mc Donalds, egy light-s délután kajálásra. Beültünk az Üllői úton lévő Mekibe enni. Egyszer csak bejön két alak az ajtón, leültek a mögöttem lévő asztalhoz. Eszünk tovább beszélgetünk, majd a két alak távozik. Ekkor lerohan a Meki személyzetének néhány tagja, hogy megvan e mindenünk, mert ők úgy látták, hogy kizsebeltek. Sajnos nem mertek idejönni szólni nekem (holott már többször látták itt már ezt a két embert, sose ettek semmit, viszont mindig eltűnt valami), mert attól féltek, hogy este megvárják őket és megverik. Hát benyúltam a kabátzsebembe , amit hülye fejjel a szék háttámlájára tettem (hová máshová, hisz fogas nincs), és mindenki lásson csodát, lenyúlták a telefonom. Üzletvezető egyből hívta a jardot, ők ki is jöttek kb 2-3 percen belül, és elvittek egy sétakocsikázásra, hátha látom valahol a két emberkét. Persze ők felszívódtak, mint a takony. Rátelefonáltam a telcsimre a szomszédéról, és a bunkók még fel is vették, és románul elkezdtek nekem hablatyolni. Kértem hozzák vissza a kártyámat, de miután le sem tojták, hogy miről beszélek, így válogatottabbnál válogatottabb szitkokkal illettem őket, hogy ha már a telcsit buktam, legalább a dühöm kiadjam. Közben a 19 hónapos kislányom a szomszéddal a mekiben majszolta a halas szendvicsét. Utána persze ügyfélszolgálatra telefon, tiltsák le, majd futás haza, a telcsi papírjaiért, gyereket otthonhagyni, (pont jött az anyósom - 9 éve először jó időben- ), szomszéddal vissza a kapitányságra feljelentést tenni. ( A kártya ugyanis céges, csak a telefon volt az én tulajdonomban) Odafelé eszembe jutott, hogy minden Mc Donalds be van kamerázva, így irány a meki. Üzletvezető kedves volt, végignéztük a kazettát, és meglett amit kerestünk. Látszik a képen ahogy 3-szor elsétálnak körbe körbe, keresve ki legyen a mai balek, látszik ahogy kiszúrnak minket, hogy a gyerekkel vagyok elfoglalva, szomszédasszony 9 hónapos terhes (valószínűleg nem fut utánuk). Látszik, hogy bejönnek, leülnek mögénk 15.07-kor nem esznek semmit, majd 15.11-kor távoznak, és az egyik valamit a zsebébe dug. Na vajon mi lehetett az??? Kép
A jardon várakozás, ügyeleteshez be, aki éppen csak hogy meg nem kérdezte, hogy mi a francnak jöttem ide, hisz ugysem lesz meg. Kéretlen - kelletlen felvette a feljelentést az ismeretlen tettes ellen, kiírta a papírokról a telcsi adatait, semmit nem kérdezett. Odaadtam neki a Mekiben kapott biztonsági kamerás felvételt, jól leszúrt, hogy most jó törvényellenes dolgot csináltam, mert nem hozhattam volna el, és különben is, ha az elkövetőknek jó ügyvédjük van ez nem fog bizonyítéknak számítani! - De könyörgöm: mikor a járőrök ott voltak, nem nekik kellett volna ez az eszüke jusson???? - Mikor mondtam, hogy volna még hozzáfűznivalóm, azt mondta, hogy nem lényeg, mert azt délután a járőröknek elmondtam, azok biztos felírták. (Sajnos én ezt nem látam, de hát ugye ő szolgál és véd, miért is kérdőjelezném meg a szavát) Szerettem volna elmondani, hogy nem egy hanem két emberről van szó, szerettem volna személyleírást adni rólunk, illetve elmondani a jegyzőkönyvbe, hogy románul beszéltek a telefonomba, mikor felhívtam a készülékem... Mondta, hogy kőröztetni fogja a készülékemet! Bravo!!! Talánnem a tetteseket kellene keresni, vagy minden rendőr kap egy leírást a telefonomról, hátha összefut vele az utcán?! Érdekes. Az, hogy a két pali hogy nézett ki nem is érdekelte az üti-t. Én a helyében lehet, hogy inkább őket kezdem el kerestetni...

na valaki irigyli a mai napomat, mert szívesen átadom?!
goczane
 
 


Sziasztok!

Mariann!
Szeretnék valamit kérdezni, ha akarsz válaszolsz ha nem akkor nem. Véletlenül nem Vasvári doktornöhöz jársz a telkibe??

Erika! hu ez nem semmi én is járok abba a mekibe. Az a durva hogy az alkalmazottak nem szolnak. Jo fél de azért valahogy csak jelezhetett volna. Hihetetlen. A telefonodat pedig azért körözik mert minden telefontársaságnak van biztonsági szolgálata és ha a telefont körözik és azt bekapcsolják akkor meg tudják mondani a telefon helyzetét, nekem két telefonom is meglett igy mondjuk westeles vagyok,és van ismerösöm a biztonságiaknál, de elvileg ez igy müködik minden körözött telefonnal.Nem hioszem hogy ez megnyugtat.De probálj nyugodni, már ugy is mindegy. Sajna.

Sziasztok

Viki
bencebaba
 
 


Sziasztok!

Bencebaba,
Varsányi, de szerintem rá gondoltál.

Szilvus,
Én vsz. a Rókus kórházban fogok szülni. Ott választott orvosom van, de ő nálunk a körzeti nőgyógyász is. Igaz, a hivatalos rendelésére nem járok, mert ott mindig ezren vannak. Nagyon rendes, aranyos doki. Mikor tavasszal elkezdtem vérezni, a helyi nőgyógyászati rendelésre rohantam, és akkor találkoztam vele előszőr. Nagyon rendes volt, megvizsgált, próbált megnyugtatni stb. és beutalt a Rókusba. Mivel előtte soha nem jártam a Rókusba, meg kórházba se nagyon (irtózom is tőlük), felhívtuk egy ismerősünket, aki a MÁV-ban dolgozik, és ő mondta menjünk nyugodtan oda, és ajánlott is egy orvost. Rohanás a MÁV-ba, de már akkor sejtettem, hogy késő. Sajnos, így is lett, a babát elveszítettem. A MÁV-os doki is megvizsgált, UH-t nem csinált, és nem kaptam Anti-D-t sem (azóta kiderült, RH- vagyok). Akkor még eléggé járatlan voltam ezekben a kérdésekben, úgyhogy nem gondoltam, hogy nem volt ez teljesen oké. 3 hét múva elmentem a körzeti nőgyógyászhoz, ő adott beutalót vércsoport vizsgálatra stb. Szóval akkor döntöttem el, hogy őt választom. Bár a Rókus nem a legszebb kórház, és pl. a szülészeten sincs semmi "extra", d eaz orvos miatt erre a kórházra esett a választásom. A MÁV-ba én nem akarok többet menni.

Még a Margit kórházról hallottam sok jót, de én már maradok itt.

Ha megnyerem ma a lottó főnyereményt akkor Telkiben szülök Kép

Erika,
hát no comment... a rendőrök ilyen "pitiáner" üggyel úg látszik nem foglalkoznak. Kép Felháborító!

Mariann (15+4)
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Szeretnék bejelentkezni, a "pár hetes" topicból már néhány embert ismerek, de jó lenne hozzátok is tartozni Kép

Magamról annyit, hogy 28 éves vagyok, férjemmel az első babánkat várjuk, akit a kiírás szerint május 9-én várhatunk, tehát most vagyok 13 hetes és 1 napos. A Péterfyben fogunk szülni, neveket még nem tudok mondani, de erősen törjük a fejünket Kép Bogi, bekerülhetnénk mi is a táblicskuba? Kép

Csütörtökön láttuk őkelmét UH-on, csodálatos volt, videora is felvették, és jót nevettünk azon, ahogy a kis tappancsát mutogatja Kép Úgyhogy azóta csak Tappancsnak nevezzük, ez azért lényegesen jobban hangzik, mint ahogy a párom az előző UH után hívta: kisguppi Kép

Ildikó, neked annyit tudok üzenni, hogy nagyon izgulok érted így ismeretlenül is, kitartás, és legyetek rajta mihamarabb túl, egyébként a PCR technika tudomásom szerint azt a célt szolgálja, hogy a sejtek szaporodását felgyorsítja, tehát ezért tud a Telki 2 nap alatt eredményt adni (nem vagyok orvos, csak régen dolgoztam eü-ben, és épp akkor vettünk ilyen PCR gépet mi is a Debreceni Klinikán a profnak). Remélem, minden rendben lesz veletek!

Minden kismaminak jó kerekedést,
Móni
kirmon
 
 


Sziasztok!

Moni,
En meg arra alapoztam a velemenyemet, hogy csutortokon a radioban pont errol beszelt Csakany dr., hogy ez sajnos 3-4 het es nem lehet gyorsabban, mert igy tenyesznek a sejtek. Azt hittem ez friss informacio de ezek szerint megsem.

Reka
Névtelen
 


Szia Réka,
én csak laikusként dumálok bele Kép, de úgy emlékszem, amikor magyarázta, az volt a lényege a dolognak, hogy a mintából származó DNS láncot reprodukálja, megduplikálja. Ahol én dolgoztam, a prof arra használta, hogy szívizom-sejteket "növesztett" vele. Ha esetleg jobban érdekel benneteket a téma, interneten biztos van róla olyan anyag, ami nálam értelmesebben is elmagyarázza Kép Ja, és valszeg azért nem alkalmazzák sok helyen, mert iszonyú drága technológia sajnos még mindig, pedig milyen jó lenne, ha nem kellene az embernek olyan sokáig aggódnia az eredményéért ... Kép
Móni
kirmon
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Hát azért jöttem, hogy megmutassam Annáról a 4d-s uh-s képet a profilomban, de olvasni kezdtem a termést.....

Ildikó! Én sem értem, ha baj lenne, szerintem a Praxisban látták volna. én is nagyon drukkolok, hogy csak vaklárma legyen az egész!
Nagy disznóságnak tartom, hogyha egy ilyen vizsgálatot 2-3 nap alatt (akár pénzért) meg lehet csinálni, akkor ugyan már, miért kell az anyukákat 3-4 hétig gyomoridegben tartani??? Az AFP miatt én sem aludtam 1,5 hétig....tudom, tudom, a pénz, de annyi sz@rra költ ez az ország, pont ezen kell spórolni??? Nem értek hozzá abszolút, de nem értem, ha 2-3 nap alatt megvan egy magánkórházban (akármilyen technikával) miért kell 3 heteket várni????????
Ne izgulj, és ne is gondolj, hogy mi lesz ha....igez, én is ezen gondolkodtam amikor magas lett az AFP....
Nagyon szorítok, és valahol én úgy érzem, nem lesz semmi gondKép

Puszi: Kata
LadányiKata
 


Sziasztok!

Hogy telt a hétvégétek? az enyém nagyon gyorsan, alig voltunk itthon. Szombaton temetőket jártuk végig, vasárnap meg anyósomékhoz mentünk ebédre utána meg a nővéremékhez mentünk át.

Nem szeretem amikor ilyen keveset vagyubk itthon, ráadásul a most következő hétvégén sem lesz nagyon pihenés mert a hálószobánk tapétázása festése következik.
Aztán a nappali előszoba marad tavaszra.

Én ma megyek a védőnőhöz, kiváncsi vagyok mit fog szólni az 5 kg-hoz.


Gabi
21+5

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Na, ma megint mentem vérvételre. Újra levették az AFP-t. Kiváncsi leszek, hogy jövőhét szerdán mennyi lesz. Mondták, hogy lehet hogy azért alacsonyabb valamennyivel valamivel hamarabb vették le. Én ugyanis 16+1 voltam amikor levették. Majd meglátjuk, hogy most mennyi lesz. Múlt héten adtak a pocaklakómról egy felvételt. Azok közül az adatok közül melyik lenti a baba méretét? Tehát honnan tudom, hogy mekkora?

Erika,
nagyon sajnálom ami veled történt. Én is jártam így, csak engem a Jászain loptak meg és nekem az egész táskámat vitték el. Ez kb. 2 éve volt. Hála Istennek a főbb cuccaim nekem meglettek másnap, mert az irataimat, kulcsaimat táskámmal együtt eldobták a Lukács uszodánál és onnan telefonáltak, hogy menjek érte. A mobilom, egy megkezdett parfümöm, egy ezüst medállom és pár száz forintom lett oda. Kép

LadányiKata,
nagyon édesek a képek, gratulálok mind a két törpédhez! Kép

Eszty 18+0
eszty
 
 


Szia Eszty!

A CRL az ülőmagasság, vagyis a fejtetőtől a farokcsont végéig. Tehát a lábikók nincsenek benne.
Már többször leírták ide a rövidítések jelentését.

Nekem és még sok 18 hetes kismamának pl. a CRL-t le sem mérték.
Nekem az utolsó információm a 12 hetes UH, amikor még csak 7 cm volt Kép Azóta a könyvek szerint már 30 is megvan.

Neked ha van CRL, akkor az mekkora?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a vitaminokat, egyéb készítményeket a doki javasolja és írja fel nektek? Újra és újra rámjön a megfázás előtti rossz közérzet és már nemigen segít az a kevés gyümölcs, amit eszem a vitaminpótlásban... Szeretném megúszni még ezt a pár hetet, amíg dolgozom, betegség nélkül és már szinte allergiás vagyok a prüszkölő, köhögő emberekre, mert félek, hogy elkapom tőlük a bacit...Kép

Ma még vár rám egy végleges tömés is a fogdokinál, remélem szülésig már kitartanak a fogaim...

Hétvégi és ma reggeli tapasztalatom alapján be kell vallanom, hogy kezdem megutálni a kocsikázást és a vezetést így terhesen. Azt hiszem már bennem van egy kis félsz is, pedig már nagyon régóta vezetek és rendszeresen, ismerem a pesti forgalmat, de most valahogy szétszórtabb vagyok és nagyon sokszor megfájdul hirtelen a pocim, ha hirtelen fékezek vagy megijedek egy-egy szituban (a hétvégén háromszor is mákom volt és sikerült elkerülni a balesetet)... Ti hogy vagytok ezzel? Engem mindig nagyon megrémítenek ezek a hasfájások, amik persze elmúlnak, de nem kellemes érzés, eddig max. csak a gyomrom vagy a szívem szorult össze, ha megijedtem...Kép

Hogy valami pozitívat is írjak: süt a nap!!!:-) Habár reggel akkora köd volt, hogy az orromig se láttam és egy-egy előzés az úton felért egy kamikáze akcióval...

Ja és csütörtökön megyünk a Praxisba, ma felhívtam őket, hogy mit vigyünk magunkkal, mit adnak ők (videokazi, CD, stb.). Azért a színes kép darabja ezer forintért nem rossz bevétel...de fekete-fehéret adnak a vizsgálathoz... már alig várom a legutóbbi rossz szájízű genetikai uh után!!!Kép

Szép napot!
Andi
ma 20!!!
bagandre
 
 


Sziasztok!Kép

Süt a nap itt is, bár a hidat alig látom a ködtől! Najó, már látom, oszlikKép

Erika
SzegénykémKép Vacak és bosszantó, együttérzek Veled. Sajnos nagy segítségre ne számíts a rendőrségtől, sajna tehetetlenek. Amikor az autómat lopták el jópár éve, csak a saját anyukámról és adataimról faggattak. És a vállukat vonogatták. Már az is piti ügynek számít. Ne bosszankodj!

Andi
A doki írja ki a vitaminokat, az Elevitet meg szabadon megveheted a patikában. Télen úgyis szedünk vitamint, hát szedj olyat, ami mindkettőtöknek jó! Vasat kaptál a legutóbbi viziteden? Az is javítja az ellenállóképességet... vezetés: no, hasonló a véleményem. Amig rosszul voltam az elején azért útáltam (lésd zacskók..hehe), most meg, hogy nagyobb a pocakom, azért. Nem tudom, mi lesz későbbKép Az ezidáig imába foglalt sportülés és sport-öv sajnos ilyen állapotban nagyon kényelmetlen (még az övfeszítővel is). Jóformán a földön ülök, nehéz bemászni, de főleg kimászni. A baba RÜHELLI a pedálozást (fék-kuplung) a csúcsforgalomban, az állandó ficergése pedig elvonja a figyelmemet. Mert sajnos arra kell odafigyelni, hogy MÁSOK mi hülyeséget csinálnak. Néha egy másfél órás hazaút után izomlázat érzek az alhasamban kétoldalt. Ez nem biztos, hogy jó nekünk...Ahogy Te is írod: hirtelen fékezgetések, kormánykapkodás - nem ismerek magamra. 1szóval nem tudom meddig tudok még autókázniKép Pedig annyira imádok (tam?) vezetni, mint 1 pasi!...Igy aztán azon drukkolok, minél később essen le a hó, mert az a nap lesz az első, hogy autó marad a parkolóban én meg otthon!
Kíváncsian várom a beszámolót a 4D-ről! A 10e HUF-ban nincsenek benne a szines képek???!! (láttam, a színes = barna és sárgás).

Szilvus
20+3
szilvus
 
 


Bogi,
minden rövidítést megnéztem, de így laikusan nem tudtam megállapítani, hogy melyikből állapíthatom meg a méretét. Nekem sem mértek CRL-t, így azthiszem nem tudom meg, hogy mekkora. Viszont a kis kép jobb sarkában vannak ilyen számok, hogy: Tlb 0.2, MI 0.9, F#99, 14.9 cm. Ezek az adatok mit jelentenek? Nekem 12 hetesen 59 mm volt. Jövőhét szerdán megyek vissza uh-ra, majd megkérem, nézze meg, hogy mekkora.

Eszty 18+0
eszty
 
 


Eszty,

Azok a számok csak a progi beállításai, nem jelentenek semmit. A babához nincs közük.
Méresd meg jövő héten.
Én már voltam 4D UH-n is, és elfelejtettem kérni, hogy mérje meg, pedig meg lehetett volna.
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Andi, Szilvus!

Mint azt az előzpekben írtam, nekem volt egy balesetem 3-4 héttel ezelőtt. Nem én voltam a hibás. De ha nem én vezetek, akkoris bármikor előfordulhat ilyesmi. A kocsit majdnem totálkárra vették, 30.000 Ft hiányzott hozzá (870.000 volt a javítás egy 5 éves VW Polo Classic eetében).

Szóval tényleg rettenetes dolog, hogy mások hülyeségeire kell odafigyelni, hiszen ilyenkor az ember óvatosabb, amit mások tökölésnek vesznek, és mennek mint az őrült. Pedig itt Győrben még nem is olyan a forgalom mint Pesten. Bár ahogy a TV-ben mondták, a megyében a legtöbb a halálos balesetek száma.
Szóval vigyázzunk nagyon!

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


A Praxisba be lehet jelentkezni a neten keresztül, igy 7000 Ft az alap vizsgálat, ebben a fekete-fehér képek vannak benne. Szines képet nem érdemes kérni, mert tényleg drága. De lehet kérni a cd-re irását, igy nem egy , hanem több szines képed lesz meg. Nem vittem magammal se cd-t, se videó kazettát, igy fizettem 8000Ft-ot.
darla
 
 


Bogi,
pedig már reménykedtem, hogy a 14,9 cm a méretet jelenti. Kép Kép Viszont jövőhéten megméretem, ha már szegénykémet egymás után vizsgálják, akkor legalább ezt is mondják meg, nem? Kép

Eszty
eszty
 
 


Én is a neten eresztül jelentkeztem be a Praxisba, így az alap 8000 Ft helyett csak 7000-ről indulunk. A fekete-fehér képek benne vannak ebben az árban, ha színeset kérsz, azért kell plusz 1000 Ft/db fizetni. A videokazira ingyen felveszik az egészet, kazettát persze mi viszünk. A képek CD-re írása (CD-t ők adják) lenne akkor 1000 Ft, ha Darla 8000 Ft-ot fizetett? Ezt nem tudom biztosan... Viszont ha DVD-re írják (DVD lemezt ők adják), akkor az plusz 3000 Ft, ezt ma reggel mondták.
Sajnos nekünk nincs videómagnónk, így csak vagy az ismerőseinknél vagy anyuéknál tudjuk megnézni a videokazettát, van viszont DVD-lejátszónk, így a DVD-t azon bármikor meg tudnánk nézni... Végülis egy tizest úgyis rászántunk erre, ha lúd, legyen kövér, úgysem minden nap vagy héten megyünk ide!Kép

Pénteken majd írom a beszámolót, hogy mik voltak a tapasztalatok, ok?

Ma gyümölcsebédet tartottam, összevásárota egy csomó gyümit és azt ettem, remélem délután nem leszek farkaséhes...Kép

Andi
bagandre
 
 


Bogi
JujjKép Kép No, PONT erről beszéltem, hogy fárasztó arra figyelni, hogy MÁSOK mi balfékséget követnek el ellenünk. Sajnos a tavaly szeptemberi "kamionos-találkozóm" óta kicsit félek is. 650ezres javítás, 700ezernél már GTK (3,5 éves addig hibátlan autóKép ), 7 hónap veszekedés a biztosítóval, kereskedelmi mennyiségű levélhalmazzal, mire mindent kifizettek (az atyaúristent is rájuk "vertem"Kép. Nem szivesen élném meg ismét a babával a pocakombanKép No, de ne is gondoljunk ilyenekre! Vigyázzunk magunkra Lányok!

Andi
Majd hívlak és elmeséledKép Ha DVD-t is írnak akkor jó, szerintem irassátok arra, arról még mindig át tudjátok venni video-kazira a szülőknek.

Andi, egyél sok-sok kiwit mert abban van a legtöbb C-vitamin!Kép

Olvastam, a baba ilyenkorra (21. hét) már meg tudja különböztetni az ízeket és perszehogy az édeset részesíti előnyben!Kép Mi meg szedegetjük fel szépen a kilókatKép
szilvus
 
 


Sziasztok!
Ági vagyok, 33 éves és nemrég szültem a második babámat. Amiért viszont itt vagyok, az egy info miatt adódott. Bencebabától - Vikitől kérdeznék az orvosáról, Baltschik doktorról, akit a jövőben én is választani szeretnék nőgyógyászként, lehet, hogy szülészként is, mert szeretnék még egy babát. A kérdéseim: magánba jársz hozzá? Érdekelne a gondozásért és a szülésért fizetendő összeg. Ha itt nem írnál róla, akkor majd magánba.
Előre is köszi.
GeriÁgi
 


Andi! Én nem vezetek amióta terhes vagyok, mert ugy érzem nem tudok ugy figyelni, mindig elvitetem magam valakivel. Szerencsére mindig van aki ráér.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen
De jó Neked!KépHa meg tudom oldani, engem is az Öcsém és a Párom fuvaroz, de sajnos az Ő munkaidejük nem mindig egyeztethető össze az enyémmel...

Eszty
Mi 12 hetesen 5,6 cm-sek voltunk. 16 hetesen pedig 10,1 (CRL mindkettő). 19 hetesen pedig 12 cm (CRL), de szerintem nagyon összehúzta magát a kicsike és le is hajtotta a fejét. Nézesd meg, 18 hetesen valahol a kettő között lesz a kicsikeKép

Kata
Annyira aranyosak az Anna-képek (és Peti is!Kép Igy szembefordult Veletek Annababa?Kép

Gabi
7végi program nagyjából hasonló, mint Nálatok. KépMire eszméltünk, hogy egymással is foglalkozzunk, vasárnap este volt. Rövid ez a 2 nap.

Na lépek, kezdődik a "nemszeretem" hazaút. Kép

Sziasztok,

Szilvus
20+3
szilvus
 
 


Sziasztok!

egy pár napja én is érzem hogy lassan reagálok a dolgokra vezetés közben, nekem viszont m uszály vezetnem, mivel sokszor kelle mennem az oviba agyerekért, meg vásárolni, orvoshoz. De már én is sokkal jobban oda figyelek, nem magamra hanem inkább az úton közlekedőkre.

Voltam du a védőnőnél, hát sok értelme nem volt mert közölte hogy látja a dokim milyen rendesen vezeti a kiskönyvet így ő nem is mér sem súlyt, sem vérnyomást. Háromnegyedórát vártam a semmiért. Mondta hogy legközelebb ne menjek majd ő kijön, pecsétet úgy is a doki ad.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Szilvus,
remélem meg fogják mérni jövőhéten a babót. Ha már a nemét nem mutatja meg, legalább a méretét tudjam! Kép

Lányok! B6 vitamint lehet egyszerre vassal szedni? Ugye nincs semmi összeférhetetlenség közöttük.
Ki mikor fogja abbahagyni a munkát? Én vacilálok, hogy már januártól ne dolgozzak, vagy csak februártól.

Eszty 18+1
eszty
 
 


Eszty,
Szedd a vasat reggel, a B6-ot este. Asszem a vasat a Kalciummal nem lehet együtt szedni.

A munkát számításaim szerint december 23.-án abbahagyom. Kép HURRÁ-HURRÁ! Kép Ám, mivel az utódomról még semmi hir, elképzelhető, hogy januárban még bejövök párszor. Legszivesebben már MOST otthon lennék ...

Gaby, a kiskönyvemben nekem is MÁR megvan a 4 pecsét, a doki is rendesen vezeti, a védőnő is. A héten - mintha lecsengett volna az influenza... - lemegyek a háziorvoshoz is, igy az a pecsét is rendben lesz.

Sziasztok!Kép

Szilvus
20+4
szilvus
 
 


Szilvus,
annyi mindent kell szednem, hogy be vagyok osztva. Kép Reggel vas + B6, ebéd után Maalox szirup, délután B6, este, lefekvés előtt pedig megint Maalox szirup. A maaloxnál ráírták, hogy 1-2 óra el kell hogy teljen másik gyógyszer szedésénél, de a többinél nem írt ilyet.

Hát, már én sem igazán jönnék, bár én 2 héttel le vagyok tőled maradva. Kép Én is azért vacilálok, mert mondták, hogy nehéz utódot találni. Kép

Eszty 18+1
eszty
 
 


Eszty
A Maalox mire jó? Én csak Tardyferon Fol-t (nem Maltofert, rosszul emlékeztem) kaptam, napi 1x, plusz Kalcium Sandoz-t, heti 2x. Kiváncsi vagyok, mennyit romlott a tökéletes vérképem a 12. héthez képest.
VISZONT: nem tudom, Ti tapasztaltátok-e, vagy köze van-e a babaváráshoz a vérnyomás csökkenésének? Nekem mindig 120/60 volt, a 12. héten mérték, még akkor is. Most viszont legutóbb 110/55 majd tegnap este is 105/58. Perszám jó, de az első érték kevés.
Munka: nálunk még nem is keresik az utódot, pedig időben szóltam. Ő bajuk. 1 hónap betanítási idő viszont muszáj(ly). De nem az utód miatt vacilálokKép Ez már nem a mi gondunk, azért van a HR, hát nem?Kép

Ebédidő van!!!Kép

Szilvus
aki állandóan éhes...
szilvus
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Szilvus Kép
Én is állandóan éhes vagyok...és elkezdtem hízni Kép Félek, hogy nemsokára gurulni fogok Kép Szombaton éjjel kettőkor arra ébredtem, hogy nagyon éhes vagyok, ettem is egy melegszendvicset uborkával, és utána békésen aludtam reggel 10-ig Kép

Tegnap ismételt AFP-s vérvételen voltam, de állítólag az előzőnek jó lett az eredménye. Csütörtökön kiderül, akkor kapom meg a védőnőtől magyarázattal.

Ma megyek először kismama-tornára, úgy izgulok Kép

Eszty Kép
Én még Tőled is le vagyok maradva bő 1 héttel Kép de én úgy tervezem, hogy max. január végéig dolgozom, ha nem bírom, akkor abbahagyom hamarabb...

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!

Szilvus: terhesség alatt a vérnyomás alapvetően alacsonyabb, az enyém még a tiédnél is alacsonyabb, 90/60, néha megy csak 100 fölé.
Amikor a Norbival voltam terhes akkor még a védőnő pecsétje is kellett a szülés után járó pénzhez, most már elég a doki pecsétje és a majd szüléskor ad egy papírt hogy részt vettem a terhesgondozáson.

Ma már korán reggel Pestet jártam, mert Betti beteg, és muszály volt elvinnem az orvoshoz. Hörghurutja van, azt mondta a doki hogy lehet még az arcüregére is rámegy. Csütörtökön kell vissza mennem vele.

Gabi
21+6

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: