Új privát üzeneted érkezett!

Vadférj dolgozottKép, és persze kialudta magát, végignézett 2 dvd-t az elejétől a végéig, és kitakarította az egész lakást.

A Fábryból én is csak a dinnyét láttam, meg azt amikor valami gazdag fószer villájában voltak, mert akkor vadférj kihívott a fürdőszobából, hogy ki az a valaki akinek ilyen jó kis lakása van. Persze fogalmam sem volt.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Én meg egyáltalán nem néztem a Fábryt, pedig a dinnye miatt érdemes lett volna Kép.

Manka!
Szerintem tök egyéni, kinek mikor jön meg. Nekem pl. még mindig nem, pedig éjszaka 9-10 óra is kimarad szopi nélkül, és hozzátápizunk is. Mondjuk nappal ötször szopizik még Bendegúz, vagy négyszer ha az uzsira elég a gyümi, akkor nem mindig kér.
De szerintem ez alkati dolog is, kinek mikor indul be a ciklus meg a peteérés. Mondjuk biztos ami biztos alapon én szedek Cerazettet, nem akarjuk elkapkodni a második csemetét Kép.

Hát azt hiszem én ezt a talit kihagyom, muszáj pakolnom aznap, kilenc napra megyünk Bendegúzzal, és még apának is össze kell raknom a sícuccait mert ő meg céges síelésre megy a 15.-ei héten. És sok is lenne Bendegúznak egy napra a babatali, meg az utazás Keszthelyre. De legközelebb már nagyon szeretnék elmenni és megismerkedni Veletek!!
Meg szervezhetünk majd akár mini talit is nálunk, ha lesz kedvetek (ilyan igazi nagyot nem vállalnék be, ahhoz azért kicsi a lakás, vagy az anyukák vagy a gyerekek nem férnének be Kép).

Ma voltunk sétálni egy jót Bendegúzzal a szép napsütésben, nagyon élveztük Kép, csak a lefagyott hóakadályokat nem annyira.
Most meg aluszik, miután becéklázott ebédre. Lányok, hogy a céklától milyen büdit kakilt ma reggel, az hihetetlen Kép.

Tünde!
A megoldás az allergiára az lett, hogy amíg meglett a doktorim addig szenvedtem, aztán elmentem két évre külföldre ahol in vitro laborban dolgoztam sejtes munkát, és nem kerültem kapcsolatba állatokkal (mármint a laborbanKép). Meg aztán itthon is ilyan helyre kerültem szerencsére.

Na, megyek ágyat húzni.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Mi is voltunk sétálni, és vettem almareszelőt. Nameg vadférjnek "vajedényt" (butterdish). Írországból importáljuk a vajat, mert a magyarnak "nincs vajíze", és már évek óta mondja, hogy miért nincs nekünk butterdish. Hát most már van.

Márti, te hogy kezdted az almát? Gondolom a levét, de mikor két szopi között, előtt, helyett?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 

 
 

Ja, és a minitali az nagyon jó ötlet!

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Friss illatos az ágynemű!Kép

Bendegúz nem hízik ilyen ütemben, a tiszta súlya este 6400 volt, remélem azért nem éhezik. De nem úgy tűnik.

Tünde, amit a másik topicban írtál az éjjeli alvásról azzal egyetértek. Mindenesetre bármennyire is elhiszem, hogy az igény szerinti szopinál nincsenek tejmennyiség problémák, és ez tényleg nagyon klassz, nem biztos hogy ez a legjobb a gyereknek. Szerintem ha az ember próbálja szépen kialakítani az étkezések ritmusát napközben, akkor a cici egyértelműen a kajcsihoz kapcsolódik, és nem az lesz a minden, hogy éjjel is csak azzal tudjon visszaaludni a gyerkőc. Én is szeretem szoptatni Bendegúzt, és meg is nyugszik a cicimen szopi közben, van hogy el is alszik mire jóllakik, de éjszaka nem igényli. Persze a teljes sikerhez az kell, hogy az esti fürdetést és kajcsit is valahogy úgy csináljuk, hogy megtanulja hogy utána éjjel van és aludni kell, és akkor jó esetben szépen egyre tovább fog aludni, ahogy egyre jobban bírja kaja nélkül. Persze ehhez kell szerencse is, hogy nyugis jó alvó legyen a gyerkőc.
Manka én nagyon drukkolok Nektek, hogy előbb-utóbb sikerüljön valahogy Nektek is átaludni az éjszakát! Talán a hozzátápi is segíteni fog majd, lehet hogy már nagyobb a kajaigénye Jacknek, és nem elég neki csak az anyatej, még akkor se ha van bőven.
Na, nem okoskodok tovább.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Manka!
Én először almalét adtam neki egy pár kanállal, először szopi után uzsinál, de csak két napig, aztán már reszelt almát kicsit megbotmixerezve. De nagyon hamar áttértem arra, hogy a szopi előtt adtam, mert szopi után nem nagyon akart enni, és én azt szerettem volna, hogy egyen rendesen gyümit uzsira, és kevesebbet szopizzon, hogy estére maradjon több tejci, mert nekem akkor mindig olyan kevés volt. Most már ebédnél is szopi előtt kap főzeléket.

Akkor ha visszajövünk majd Keszthelyről, utána szervezünk minitalit, de jó!! Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok, itt vagyunk mi isKép

Tegnap kontrollon voltunk az ortopédián, szerencsére minden rendben, legközelebb akkor kell visszavinnem, ha már önállóan jár.Gondoltam ha már ott vagyunk akkor megnézetem a bőrgyógyászaton is, mivel mindig van valami a kis bőrén. Két órát vártunk, férjem szerint kicserélődtek az emberek, de még nem hívtak be. Aztán megkérdezte, hogy esetleg mikor kerülünk sorra, de nem válaszoltak, úgyhogy hazajöttünk. Röhej, h az ilyen pici bébikkel órákat kell várni a nagyobb gyerekeket meg soron kívül behívják ecsetelésre stb...
A vizsgálat max 3 percig tartott volna.
Gondoltam kiviszem Kelenföldre egy magánrendelőbe, de elöbb megvárom, mi lesz ha elkezdjük a hozzátápit. A nyakamat rá, h az anyatej miatt vannak rajta a foltok, pöttyök stb...
Ma levettem a babakocsiról a mózest és a legalsó fokozatba döntve+lábzsákkal vittem ki sétálni. A két órát simán végigaludta, csak a DM-ben ébredt fel és nézelődöttKép
A védőnő szerint nem kellene még így kivinni, de a hordozóban még kevésbé van vízszintesen.

Vajíz:hát igen, a legjobb íze a teavajnak van és a Bords Evenek-szerintem.Még a Bertolli jöhet számításba.

FindliFandli olyan szépen forog egy pillanat alatt, h öröm nézni csak hátról hasra nem tudja, úgyhogy a nap nagy része azzal telik, h fordul sír ha megunja hason és teszem vissza.

Tavasz! Merre vagy?

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Manka,
én is nagyon drukkolok Nektek, hogy mielőbb nyugis éjszakáitok legyenek!
Az ír vaj tényleg finomabb? Én most a Meggle vajra kaptam rá, az van ráírva, hogy frissen köpült. Kép

Márti,
minitali jó ötlet, kár, hogy mi Győrben lakunk. Kép 9 napig internet nélkül leszel?

Timi,
örülök, hogy jó lett az eredmény az ortopédián! Én már nem is próbálkozom állami rendelőben, egyszerűen képtelenség kisbabával kivárni a sort. Kép

8 hós terhesen küldött el a bőrgyógyász, hogy a hátamon lévő anyajegyet jó lenne levetetni. Elmentem a sebészetre, szóltam a véradóba, hogy telefonáljanak már át, hogy itt vagyok kolléganő, nagy hassal, stb. Így vártam 1 óra hosszat, de csak azért hívtak be, mert bekopogtam a papíromért, hogy elmegyek haza. Erre ott volt egy kis gyikfing rezidens (Márti, ezer bocs, de ez nagyon bunkó volt!), és elkezdett velem kötözködni, hogy ha már évek óta ott van a hátamon, akkor miért pont most döntöttem úgy, hogy vegyék le. Annyira idegbeteg volt, hogy nem is hallotta meg, amit mondtam: mivel a hátamon van, akkor látom, amikor a hátam közepét, és Anyukám véletlenül meglátta, és mondta, hogy nézessem meg stb. stb. Szóval anyajegy még mindig a hátamon. Kép

Ma délelőtt csavarogtunk egy nagyot, közben plázáztunk is. Végre megvettem az új Harry Pottert. Remélem, ezért nem gondoltok rólam semmi rosszat, de sztem nagyon jók a könyvet, én eddig egyiket se tudtam letenni. A filmek nem ilyen jók.

Holnap reggel jön értem Anyum, megyek vele Budaörsre,Kép szóval holnaptól internet nélkül leszek.Kép
Manka,
ha minden jól megy, péntektől nemcsak virtuális szerelem lesz a gyerkőceink között! Kép

Tünde
Vendég
 


Elfelejtettem: Zita tolat hátrafelé! Kép
Vendég
 


Na jól kipanaszkodtam magam az ősziben is, mostanában alig írok oda, ha van egy kis időm akkor inkább ide.

Gratulálok Zita tolatásához, akkor a talin Jackkel tolathatnak együttKép.

Tünde, én is elolvastam az összes Harry Pottert, csak angolul, úgyhogy az utolsó részt én még terhesen faltam fel 2 nap alatt.

Márti, azért gondolom, hogy nem az éhségtől ébred, mert még félig alszik, amikor felsír, és fúrja bele a fejét a matracba. Qrva fogzás, és még hónapokig is eltarthat. Ma különösen fájt neki, nagyon nyugtalan volt egész nap, mindent mániákusan rágott, a cicimet is jól megharapdáltaKép.

Olyan aranyosak vagytok, hogy így drukkoltok, annyira jól esik.

Timi,
Örülök, hogy minden rendben volt a kontrollon, bőrgyógyászatKép. Tényleg magánban kellene megpróbálni.
Az én könyvem (nagyon jó, sok okosságot tanultam belőle), ha a gyerek már tud ülni a babakocsiban, magyarul nem csuklik össze, akkor már feljebb lehet emelni, akár 4hós kortól.
Azt is írta, hogy ne buzeráljam a köldökcsonkot alkohollal meg hintőporral, hanem hagyjam békén, magától sokkal könnyebben gyógyul. Így is tettem , és nagyon szépen leszáradt és leesett. Mondjuk ezt mondta az ikrek anyukája is, Írországban és az Egyesült Királyságban ez a gyakorlat, az alkoholozást/hintőporozást már több mint 10éve nem ajánlják.

Az ír vaj nagyon finom, de én megeszem a magyart is, nem vagyok finnyás, nem úgy mint vadférj. Neki csak az ír kenyér a kenyér, az ír csoki a csoki és sonkából is csak 1 fajtát eszik meg, de az sem az igazi.

Tünde, jó utazást holnapra!

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Fúúú, Manka,
eddig azt hittem, hogy én baromi válogatós vagyok, de úgy látom, nem is. Kép
Kenyeret is importáltok? Vagy Te sütöd?
Harry Potter Kép

Jack-nek van cumija? Nekünk nagyon bejött. Bevallom, nehéz volt "rászoktatni", de így nyugodtabbak vagyunk. Zita is, mi is.
Állítólag nem törvényszerű, hogy minden fognál ugyan olyan rossz v. jó a gyerekeknek.

Nem tudom, mi van a vadférjemmel, de kiborít, amikor nem tudom, mikorra várjam haza. Ha München felé tud jönni, akkor elvileg 1/2 8-kor landolt Bécsben, tehát itthon kéne lennie. Ha nem tudott arra jönni, akkor gőzöm nincs, mert nem hívott fel, és ki van kapvsolva a mobilja.
Ilyenkor a frász kerülget. Már volt olyan, hogy a temetését is elképzeltem.
Nem voltam ilyen hülye aggódós, ez azóta van, mióta Zita bekerült a pocakba.
Vendég
 


Manka!
Ez azért nem semmi, nem próbáltad vadférjnél úgy mint a gyerekeknél a hozzátápit? Először egy-két késhegynyi magyar vaj, aztán szépen egyre több, és majdcsak megszokja az új ízeket a kicsike..Kép És szépen el lehet választani.. az ír vajról, aztán fokozatosan az ír csokiról, stb. Csak nem szabad elsietni, azt mondják az megviseli őket.. Szerintem lehet hogy beválna ez a taktika. Kép

Bújjanak már ki azok a csúnya fogacskák!! Kíváncsi vagyok Bendegúz mikor kezdi. Ma délután álmában felsírt egyszer, de aludt tovább, több mint 2 órát.

Jó Nektek, hogy együtt fogtok tolatni a talin. Bendegúz leginkább forog, ha hason van. Hol erre néz a kis feje, hol arra.Kép

Tünde!
Azért én bízom benne, hogy lesz még olyan, hogy jössz Te Pestre minitalizni!! Kép
Remélem vadférj megérkezett közben! Kép Biztos azért nem hívott fel, mert annyira sietett, hogy elérjen egy gépet!

Jó utat Nektek holnapra Pestre!
Igen én sajna nem leszek jövő héten netközelben, de talán egyszer-kétszer sikerül majd elolvassalak Benneteket. Ha nem, akkor majd 21.-én jövök és próbálok mindent visszaolvasni.

Timi!
Bőrgyógyászat Kép.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Na, most jött meg. Mgismerem a turbós Audi TT hangját. Céges autó, hálisten.Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Végül tgnap nem sikerült jönnöm. Elég nyugtalan Ágoston mostanában. Tegnap kibújt a második fogacska is. Épphogy, de azért egy pici részen áttörte már az ínyét.

Manka!
Én is jót nevettem az álmodon. Én múltkor azt álmodtam, hogy Tünde a horoszkópomat elemzi.
Sajnálom, hogy Jack alvókája nem javult meg a friss levegő hatására. Pedig én is nagyon bíztam benne, annyira átélem a helyzetedet.
Alvás terén nálunk a múlt hét még nem volt sima. Enni nem kapott, igaz úgy vettem észre nem is igényelné, viszont ugyan úgy felébredt kb. 2 óránkén. Most 4, vagy 5 napja egész jó a helyzet. De azért még nem tökéletes. Este 8-kor eszik, általában el is alszik a cicin. Éjfél körül felébred, akkor benyomom a cumit a szájába és alszik tovább.Utána 4 környékén ébred. Akkor kb. 5 percig simogatom a fejét és visszaalszik. Végül 5-6 körül ébred, akkor megetetem, és alszik még 7- 1/2 8-ig. Van még mit javulnia, de azért már sokkal jobb, mint eddig.
Nekem már lassan 3 hónapja megjött, pedig én még csak szoptatok. Akkor még éjszaka is többször. Én sem számítottam rá. Kibírtam volna még nélküle egy darabig.

Márti!
Egy picit irigykedem, hogy mész Keszthelyre. Nekünk Gyenesdiáson van egy családi telkünk, ezért Keszthelyt is nagyon szeretem.
Minitali jó ötlet, bár nem tudom, hogy el fogunk tudni menni. Régebben nem gondoltam volna, hogy ekkora ügyet fogok csinálni a gyerekkel utazásból. Egy másfél órás buszozást szerintem kibírna, csak a visszaúttól félek egy picit.

Timi!
Én is örülök, hogy rendben találtak mindent az ortopédián.
Babakocsi háttámláját mostanában én is fel szoktam egy kicsit emelni. A fekvő és az ülő helyzet között még 2 szintet lehet állítani ezen a babakocsin. Én a fekvőhöz közelebbihez szoktam rakni, ha pedig elalszik lefektetem.

Tünde!
Anyajegy: Nekem is volt egy, a hátam közepén. Eredetileg sem volt kicsi, de a terhesség alatt elkezdett nőni. A körzeti orvos egyből a Kékgolyó utcába utalt be. Először megvizsgált egy nő (kb. másfél órás várakozás után), aki azt mondta, hogy nem tűnik úgy mintha baja lenne, de tényleg jobb lenne leszedni. Mondta, hogy várjak a másik ajtónál, ahol majd kapok egy időpontot. Ott vártam megint másfél órát mire behívtak. Egy másik orvos megint megnézte. Kérdezte mennyire bírom a fájdalmat. Én naív, azt mondtam, hogy szerintem bírom. Azt hittem, hogy csak meg akerja húzogatni, kézzel megvizsgálni. Hát nem! (Nem láttam, mit csinál a hátam mögött.) Már vágta is. Erre én majdnem elájultam, mire lefektettek. Ez volt 32 hetes terhesen. Szerencsére elkísért a húgom, mert egész úton hazafelé bőgtem. Olyan rossz érzés volt, hogy valaki csak úgy belém vágott, mintha megvertek volna.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Réka!
Én is imádom Keszthelyt, már alig várom, hogy a Balaton parton tologathassam Bendegúzt! A szüleimnek volt eszük, hogy odaköltöztek anno, mindig mondjuk nekik! Jó volt ott felnőni Kép.

Én tele vagyok anyajegyekkel, szerintem nem ártana nekem sem ha látna bőrgyógyász egyszer. Csak nehogy találjon valamit!

Ja, és gratula Ágoston legújabb fogacskájához!Kép

Manka!
Hogy vagytok? Adtál almalét Jacknek?

Bendegúz kint alszik a teraszon, már majdnem két órája, olyan szép idő van, csak ne jósolnának már megint havazást, meg ónos esőt Kép.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Réka, úgy felháborodtam az anyajegyes történeteden. Szörnyű lehetett, főleg egy terhes kismamának.
Örülök, hogy jól haladtok az éjszakák terén, és gratulálok Ágoston második fogához.

Tünde, kenyeret általában ismerősök hoznak Írországból hébe-hóba, akkor egy veknit lefagyasztok, a másik meg elfogy egy nap alatt.
Jacknek van cumija, és az ujját is szopja, pedig én nem voltam ujjszopós gyerek, biztos vadférjtől örökölte.
Jaj, mindig elfelejtem írni, megkaptam a Pamperses kupont, köszi szépen.

Márti, holnap kezdem az almát, ma voltunk Cleóval a biopiacon a vásárcsarnokban, ami 1db árus néhány láda biocuccát takarja, és vettünk bioalmát jó drága pénzen. Én 2 darabot 324 ft-ért, aztán megbeszéltük, hogy nem egészen vagyunk normálisak, hogy vesszük itt az olasz bioalmát vagyonokért.
Aztán nagyot sétáltunk, jól el is fáradtam.

Megyek, mert Jack még nem alszik, apa próbálkozik az elaltatásával, nem sok sikerrelKép.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!
Hát nem megjött a hóesés megint! Kép Ez egy soha véget nem érő tél.Kép

Manka!
Hogy ízlett a bioalma Jacknek? És hogy telt az éjszaka?
Ma éjjel Bendegúz is felébredt egyszer fél 3kor, felsírt, pedig nem szokott. Ilyenkor mindig fogra gyanakszom én is. De aztán visszasimiztem, és aludt fél 7ig.

Réka!
Az anyajegyes sztori tényleg nagyon durva. Az a doki nem komplett.

Tünde! Zita!
Hiányoztok ám Nekünk! És még hogy fogtok jövő héten Kép.

Úgy látom Bendegúz ma átalussza az ebédidejét. Na, mégse, most ébredt! Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti!
Érezzétek jól magatokat Keszthelyen! Reméljük jön már az a tavasz, és tudtok sétálgatni a Balaton parton.

Manka!
Engenm is érdekel hogy ízlett Jacknek az alma. Ágoston tegnap kapott először, és még sokkal többet megevett volna, mint amennyit mertem neki adni.
Érezzétek jól magatokat a talin!

Timi!
Voltatok babaúszáson?

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Sziasztok,

Az almát nagy fintorok kísérték de egész jól csúszott, felvettük videjóra, nagyon vicces.
Réka, Jack is tátogatta a száját, hogy kér még, de mi is ügyelünk a fokozatosságra.

Márti, az éjszaka 2 ébredéses volt, ami nem túl rossz, viszont az elalvással voltak gondok (nagy sírás-rívás), pedig azzal nem nagyon szoktak.
Jó Keszthelyezést, gondolom lesz nagy kényeztetés, használd ki, pihizz sokat!

Timi, hol vagy?

Holnap beszámolok a taliról, viszek fényképezőt is, ha el nem felejtem.

Jó éjt!

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Képzeljétek, megkínáltam én is a lányomat almával, de olyan pofákat vágott, h erős kétségeim vannak a normális kajálással szemben.
Sőt lefejt anyatej sem kell neki, (tegnap nem voltunk itthon 3 órát és a nagymama vigyázott rá), úgyanúgy fintorog mint a teánálKép
Tegnapelött éjszaka fent voltunk 1/2 2-4-ig mivel hasra fordult és nem tudott visszagurulni, utána meg nem nagyon akart aludni.
Nem is mertem otthagyni, mert hason fekve belefúrja a matracba a fejét, meg nem tudom kap-e levegőt rendesen, mivel a hálózsák pántja is ott van......szóval Ti mit csináltok ha ilyen előfordul?
Egyébként hason fekve felemeli a fejét és tartja is szépen csak éjszaka nem tudom, h rájön-e magától arra, h hogy kap levgőt, hogy forduljon stb...

Babaúszáson még nem voltunk ugyanis nincs fürdőruhám, amiket meg eddig néztem........hát hagyjuk....mellben mindegyik kicsi. Na mindegy majd a nyári kollekcióból választunk, csak nem akartam sok pénzt kiadni egy olyan fürdőruhára, amit remélhetőleg nem sokáig kell hordani.

Tegnap meg tegnapelőtt a barátnőimnél szomszédoltam és az ő gyerekeikkel babáztunk( 15 és 6 hónapos kisfiúk).
Hétfőn ha jó idő lesz anyósomékkal felmegyünk a Mátrába síelni és felváltva vigyázunk a kis bébire, akinek király dolga lesz a jó levegőn a babakocsibanKép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Manka!
Már olyan rég akarom írni, de mindig csak lefekvésnél jut eszembe: Ágoston este lefejt tejet is kap. Napközben minden etetés után fejek, így jön össze estére 80- 100 ml. Nem biztos, hogy ezért, de lehet, hogy van köze hozzá, hogy könnyebben bírja kaja nélkül hajnalig.

Timi!
Ágoston is csak félálomban fogadja el a cumisüveget, ha ébren van kiköpi, és fintorog.
Õ háton szokott aludni, de ha velünk is hasonló történne én sem merném magára hagyni.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Sziasztok!
Még gyorsan írok, miközben pakolászok. Igazából a pakolászás enyhe kifejezés, vasalok és pakolok, mint a güzü.

Manka, Tünde!
Remélem jól sikerült a tali! Meséljetek majd Zita és Jack megismerkedéséről! Kép Fellobant a láng? Kép

Timi!
Én nem nagyon tudok ebben segíteni, mert Bendegúz a második héttől kezdve hason alszik, és forgatja a fejét álmában jobbra-balra, szinte mindig oldalra fordítja a kis száját. Mondjuk van légzésfigyelőnk is, ezért is nem aggódom.
Jó síelést hétfőre!

Réka!
Köszi! Kép Én is remélem hogy szép időnk lesz!

Majd ha visszajöttünk megpróbálok visszaolvasni és felvenni újra a szálakat!

Jó hétvégét Mindenkinek!
Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Mi így esszük a céklát! Jut még a szemünkbe is belőle! Kép

Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok,
Jól elfáradtunk, de jó volt találkozni a sok babával, mamával.

Jack elég szégyenlős volt, de én láttam, hogy alakulgatott valami Zitával, íme a bizonyíték:
Kép
KépKép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!
Dobok fel pár képet, holnap írok bővebben. Hulla fáradtak vagyunk.

KépKépKépKép

Nem tudom, látszik-e, de Zita nagyon beindult Jack-re. Kép
Vendég
 


Manka,
nem tudom, Jack alvókája megjavult-e, de Zitáé elromlott. Kép
Ordít, hulla fáradt, és nem tud elaludni. Remélem, csak ilyen egy napos dolog, és nem Jack vette el az eszét. Vagy Tofi, vagy Andris, velük huncutkodott még.
De csak Jack-nek csókolt kezet, és csak Jack-re mászott rá a kis szégyentelen. Kép Kép Kép
Vendég
 


Tünde, szerintem csak tülpörgött, nem romolhat csak úgy el egyik napról a másikra.
Nekünk szörnyű éjszakánk volt, legalább 15ször ébredtKép, ilyen rossz még nem volt sohaKép.

A képek haláliakKép, majd még jövök.

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Manka, éjjel 1/2 1-ig ment a buli, végül kapott egy Germicid C-t, aztán nagy nehezen elaludt. Én is a túlpörgésre gondolok, hiszen alig aludt vmit tegnap, max 1 órát egész nap, és azért ő délelőtt alszik 1,5-2 órát, du. 2-2,5 órát.
Arra gondoltam, hogy Jack nem hasfájós? Mert akkor buknak a babák, ha bántja a gyomrukat a tej, és Jack azért minden szopi után kiadott magából valamennyi tejet. Ettől simán lehet nyűgös.

Apa büntiben van, Zita nem látta 5 napig, és most nem néz rá, Apa hiába udvarol neki. Szegény, fogja, haverkodik vele, de nem néz rá.

Még nem olvastam vissza, hamarosan az is meglesz.
Vendég
 


Na, végre visszaolvastam!

Réka,
anyajegyes sztori szörnyű! én nagyon felháborodtam volna, és tuti lett volna következménye a dolognak! Hogy lehet vki ilyen barbár???? Kép
Még jó, hogy nem szültél meg!

Timi,
tök jó, hogy mentek síelni! ÁÁÁ, csak mi maradtunk itthon! Kép
Fanni hogy áll a kispasikhoz? Kokettál velük?

Márti,
jó pihenést Keszthelyen, és persze jó időt!
Kép
Köszi a hiányolást, Ti is hiányoztok!
Bende nagyon jól mutat a céklával, és mutatja az ujjával, hogy na igen, ez tuti fincsi! Kép

Manka,
sajnálom az éjszakát! Zitát letolom, hogy miért nem árulta el a titkot!
Vendég
 


cxn tvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvxxxxxxxxxxxxxxx v vhvjhfjnh bn .,,.,m bkkikj u mjm ymmmmmmn

Ezt Zita írta Jack-nek. Olyasmi lehet benne, hogy kakis a pelus, és mindjárt megyünk fürdeni, és én már a nagykádban fürdök, bebebebbebbe...
Vendég
 


asd
Vendég
 


Az előbbi aláírás-próba volt.
De lehet, hogy magammal dumálok, csak álcázom. KépKépKép

Manka, átküldtem a Jack-es Zit-ás (hihihihihihhi) képeket.
Zita megjavult, alszik ezer méter mélyen.
Vendég
 


Sziasztok,
Tudtam én, hogy nem örökre romlott el Zita. Ma reggel megleptek a szüleim, meglátogattak minket, és maradnak is holnapig. A húgomnál alszanak, úgy örülök nekik.

Köszi szépen a képeket, majd írok mélt. Nálunk még megy az esti műsor, lehet, hogy a hasfájásos dologbn van valami, mert tegnap és ma ettem mindent (máskor hanyagolom a tejet és a tojást), és nem stimmelnek a dolgok.

Megyek segítek apának,

Jó éjt,

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Elmentünk sétálni, arcunkra fagyott a mosoly. Zita nem is aludt egyáltalán, dumált a babakocsiban (is). Kép Végül betömtem a száját cumival, nehogy megfázzon a torka. Így cumival is dumált tovább, de inkább olyan morgásféle volt.

Manka, Kép Te nem fáradtál el a babatalin? Én tök hulla voltam.

Timi, Réka, Kirsten Kép Kép Kép(milyen rendes vagyok nem, hogy néha rákérdezek?)
merre vagytok?

Márti,Kép
ha visszaolvasol tudd, hogy csak azért nem hiányollak írásban, mert tudom, hogy Keszthelyen vagytok, és nem lett tavasz! Kép
Vendég
 


Sziasztok,

Nekem is az arcomra fagyott a mosoly, úgyhogy vissza is fordultam kb 150m után, de Jack elaludt, és még amikor hazaértünk az erkélyen is aludt egy félórát, jó kis szélvédett helyen, de friss levegőn.

Zita mikor kapja az 5hós szurit? Azt tudom, hogy Bendegúz már megkapta, a többiek is?

Én is nagyon elfáradtam a babatalin, és még izomlázam is volt másnap, Jack hordozókendőben való cipelése, eddig nem használt izomcsoportokat mozgatott meg.

Tényleg többiek, hol jártok?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Megnéztem a babatalis képeket, nagyon jól sikerülhetett.Édesek voltak ott körben a földön.
Az az igazság, h Fannit nem érdeklik a kispasik.(MÉG)Inkább tömi a szájába a kezét, vagy az épp aktuális rágókáját ha babázunk. Vőlegényjelöltje azért van, egymásról szokták tépni a ruhátKép
Remélem holnap sütni fog a nap a Mátrában!!!

Szerdán megyek asztrológushoz a bébivel kapcsolatban, már nagyon érdekel.
Persze jobb lenne ha már egyedül is ki tudnám elemezni a csajt, de majd egyszer csak eljutok arra a szintre.
Tegnap 2 és fél órát sétáltunk, olyan szépen sütött a nap.Ma persze már nem, de így is kimentünk délelött.Végig aludt, sőt most délután is 2 órát-ebből egyet hason.Olyan kis pufi volt az arca ébredés utánKép

Elég szépen eszi az almalét , igaz még csak 4 napja kínálom neki.
Kép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Manka, sztem csütörtökön fogom oltásra vinni, de lehet, hogy átcsúszunk a jövő hétre.

Timi, nem most hétvégén mentetek síelni?
Kihez mész horoszkóp-elemzésre? Mit eszik Fanni a képen?
Babatali jó volt, de sztem kicsit sokan voltunk, én elég sok anyukával nem is beszélgettem.

Én megkértem egy győri asztrolóust, hogy nézzen nekünk egy jó időpontot az esküvőre. Egyet talált, de nagyon húzta a száját, szerinte is jobb nekünk az együttélés. Szóval lehet, hogy most hülyének fogtok nézni, de inkább nem kockáztatunk, és maradunk a boldog együttélésben. Vadulunk tovább. Kép
Vendég
 


Tünde, eszembe jutott egy gimis osztálytársnőm, összeházasodtak sokéves együttjárás után, és lassan, de biztosan rájöttek, hogy nem boldogok, szétköltöztek, elosztottak mindent, beadták a válópert, aztán egy évre rá a bíróságon is kimondták a válást. És attól a naptól kezdve együtt vannak, nagy boldogságban, és egyetértésben, és nem mernek újra összeházasodni.

Persze, ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne házasodjatok össze, csak eszembe jutott a történet. Mi is vadulunk tovább veletekKép.

Timi, Jacknek is csúszik az alma, bár nálunk nálam van a kanálKép.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Nem tudom mi van, de már másodszor sírt fel Zita, és az utóbbinál bent volt a cumi a szájában. Remélem nem romlik el, és nem bántja a fogzás.
Nem tudom, hogyan bírnám, ami Nálatok is megy, Manka, és Prüntyiéknél, de nem is akarom kipróbálni se.
Manka, végül vettél hálózsákot Jack-nek?
Vendég
 


Nem vettem, vadanyós és vadapós (hihi) jönnek 29-én, kérdezték, hogy mit hozzanak, mert mindeképpen vesznek Jacknek ajándékot, és jobb, ha valami hasznosat, ami tényleg kell. Szóval hoznak hálózsákot is, plussz a meglepi ajándékok, mert ahogy őket ismerem, felvásárolják fél Írországot.

Jack egyre rosszabbul alszik (eddig sem volt valami rózsás a helyzet), nyugtalan, dörzsöli az ínyét álmában, kidörgöli a cumit, és csukott szemmel sír, szinte még alszik. Úgy sajnálom.

Holnap reggel felhívom doknénit, és vagy holnap, vagy holnapután beviszem Jacket szurira.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Naaaagyon sok boldog szülinapot Tünde, füled érjen bokáigKép!
Kép
Manka és Jack

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Manka, köszi! De jó, hogy Neked ilyen anyósod van! Az enyém féltékenységi jelenetet rendezett a fiával, hogy mi 3 napig anyukámnál voltunk. Simán rácsapta a telefont. Kép

A Panadol bébit nem próbáltad? Legalább ha éjszaka segítene vmit. A borostyánkővel mi van? Azt tudom, hogy vki kérdezte a talin, de nem hallottam, mit válaszoltál.
Vendég
 


Tünde, mi is boldog szülinapot kívánunk Fannival!

Nem mentünk fel síelni mert viharos szél fúj a Mátrában és nem valószínű, h kisüt a nap.
Talán csütörtökön, vagy jövő héten. Annyit nem ér az egész, h Fanni megbetegedjen, eddig még nem volt semmi baja.

Asztrológus: itt lakott a házban, tök véletlenül ismerkedtünk meg, aztán a lányával cseréltek lakást és most 10 percre van tőlünk kocsival.
Én sem házasodnék össze a helyedben!!!
Unokatesóméknál esküvő után 1 évvel jöttek a gondok, most válnak. Az asztrológusom szerint nekik is jobb lett volna papír nélkül.
(Skorpió-rák és Vízöntő-bak pár.............)

Fanni baba almalét ivott-evett kanálból. Persze én etettem, de mikor befejezte "elkérte" a kanalat, h a maradékot leszopogathassa róla.

Ja és majdnem egész éjjel hason aludt csak reggel kezdett el nyafizni, h nem tud visszafordulni. Várom már, h megtanulja a hasról hátra produkciót is.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Nagyon boldog születésnapot kívánunk mi is!

Gyerekek tündériek a képeken! Azért láttam a többi képet is, mindketten kacsintgattak másfelé is!
Jack tényleg ennyivel nagyobb Zitánál, vagy csak a képeken tűnik úgy?

Mi ma voltunk oltáson. Ott láttam egy kislány nyakában borostyánkő nyakláncot. Kérdeztem az anyukáját, hogy használ- e? Õ nagyon dícsérte.

Olyan jó, hogy egyszerre kezdték Fanni, Jack és Ágoston is az almát!

Idáig azt hiszem a mai éjszakánk volt a legjobb. 8- tól 1/2 5- ig fel sem ébredt. Akkor kapott enni és aludt tovább 7- ig. És én is jól kialudtam magam, már 9- kor elaludtam a tv előtt.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Sziasztok!

Réka, gratulálok, több mint 8 óra alvás, nem semmi. Nekem nem tűnt Jack sokkal nagyobbnak, bár elég hosszú gyerek. Holnap megkapjuk az 5hós oltást, és akkor majd megnézzük hány centi. A súlya az már több mint 8kg az biztos, holnap azt is megtudjuk, hogy mennyivel.
Ágoston hogy viselte az oltást? A régit, vagy az újat kapta? Ha az újat, akkor kapott szabin cseppet is hozzá?

Tünde, ha már végképp nem tudok mit csinálni, akkor adok neki Calpol-t (a Panadol brit alternatívája csak abban nincs cukor), de az sem segít hosszú távon. Jack nem alszik soha 3óránál többet, sőt, a 3 óra már egész jónak számít.

Most rohanok, megyek moziba a húgommal (behehe), vadférj vigyáz Jackre.

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!
Ágoston a régit kapta. Idáig az összeset jól viselte, ezt is. A súlya 7160 g, nem fog fél éves korára duplázni. Akkor 9 nap alatt öbb, mint 1 kilót kéne híznia. Írt is fel neki a doktornő tejpépet. Most 5 hét alatt hízott 340g- ot.
És beutalt minket a Rókus kórházba, a Neurológiára, mert amikor felhúzza ülésbe, beledől.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Egyszer már írtam délelőtt, de nem tudom, mit csinált vele a babanet... Kép

Timi, Réka, köszi Nektek is a jókívánságokat!
Nekem se tűnt nagyobbnak Zita, bár kétségtelen, hogy jó nagy feje van, és lehet, hogy ettől látszik nagyobbnak.
Mi csütörtökön megyünk oltásra, de holnap a babamasszázsos védőnőnél lemázsálom én is Zitát.
Réka, Nektek külön gratulálok a hosszú alváshoz!
Timi, na igen, van abban vmi, amit írtál. Én anyukám 2. házasságán láttam, hogy az eküvő utáni napon el is romlott. Ha vki ezt így mondja, tuti nem hiszem el. Anyukám nagyon uránuszi...

Olyan jó Nektek, hogy már ehettek gyümölcsöt! Bár már biztos nekünk is megengedi a dokibácsi, elvégre jövő héten félévesek leszünk!!! Kép

Réka, mit jelent az, hogy Ágoston beledől a felülésbe? Oldalra eldől?

Manka, mit néztetek a moziban? Azon gondolkoztam tegnap este, hogy ha vadférj, akkor a gyerekek a vadhajtásaink? A vadgyerek olyan hülyén hangzik...Kép
Vendég
 


A vadgyerek tényleg idétlenül hangzikKép A Rokonokat néztük, jó volt kicsit kiszabadulni, a Corvinban néztük, mert az közel van, 5 perc séta.
Szerintem Réka úgy értette, hogy Jack nagyobb mint Zita, vagy nem? Nincs is nagy feje.

A borostánkő nyaklánccal kapcsolatban, nem tudom, hogy hol lehet venni. Állítólag bioboltokban, de ahol én kérdeztem, ott egyikben sem voltKép.

Réka, mikor mentek a Rókusba? Drukkolok, hogy minden rendben legyen.

Megírígyeltük a Fanni kanalas képét, úgyhogy íme almára várva, és alma után boldogan.
KépKép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Tegnap írtam, de nem tudtam elküldeni. Kép

Manka, itt árulnak borostyánkő-láncot:

http://www.bababirodalom.hu/maincategory.php?id=125

Jack hogy viselte az oltást?
Vendég
 


Sziasztok!

Úgy értettem (és látam), hogy Jack a nagyobb.
A beledőlést pedig úgy, hogy előredől a lábához. Néha, amikor itthon felhúzzuk ülésbe, akkor vagy tartja magát és nézeget felfelé, amerre érdekes dolgokat lát (közben a kezét fogjuk), vagy azt csinálja, amit az orvosnál, hogy előre dől, és a lábai érdeklik, vagy amik előtte érdekesebbek. De az tény, hogy nem ül olyan szépen, mint Zita. Na, most direkt visszakerestem, hogy találjak Zitáról ülős képet. Pl. a Valentin napi virágos kép- Ágoston, ülne így, ha magasra nézne, mert ott találna valami érdekeset, de alapból előre dőlne.

KépKép
KépKép
oréka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?