Új privát üzeneted érkezett!

MAmy! Nekem sem segitett semmi , amikor a fiamat vartam. Olyannyira nem hogy vegen parafinnolajat ittam. Hetente egyszer egy evokanallal. Igy hetente egyszer 'produkaltam'. Elvileg van a laevolac es a duphalac szirup amit kismamak is ehetnek, de az nekem tul eros volt es nem szabad! Ezeket mind a dokim mondta, hogy bevehetem. Most mas a helyzet, legalabbis eddig, 3-4 naponta sikerul. De tenyleg szornyu.... En is probaltam anno a zabpelyhes joghurtot, de csak egyszer segitett, masodszorra mar nem.

Piro, tenyleg iszonyu az embernek mit kell kiallnia. Es engem is zavar hogy az elso 4 honapban okadtam es nagyon rosszul voltam, akkor meg nincs pocid igy szarnak rad, meg ha mondod is. Viszont amikor latszott akkor neha (mert ne higgyetek hogy szules elott egy hettel a villamoson helyet kaptam...) figyelmesek voltak az emberek. Most jo hogy a fiammal be tudok allni a kismama sorba a corabaKép

Mi voltunk mar 12. heti uh-n. Irtam, hogy szinte semmi nem volt, csak vegszaladtak rajtam. A 18. hetit varom, persze hogy fiu, vagy lany leszKép

csengo 13+1
Vendég
 


A székrekedésről jut eszembe...Tudjátok szülés után sem engednek haza a kórházból addig, ameddig nincs széklet (legalábbis nálunk így van). Na most a szülés előtti beöntés miatt az embernek rendesen kiürülnek a belei, így hát én még a szülés utáni negyedik napon sem produkáltam semmit. Erre adtak nekem két evőkanál ricinusolajat. Én meg kis naív be is vettem. De soha többé!!!! Friss gátsebbel száguldoztam a folyosón a mosdóig...szörnyű!!!! Nem túlzok! Egyszerűen nem tudja az emberrel kontrollálni a dolgot...senkinek nem kívánom!
Csak hogy tudjátok, ha esetleg benneteket is ricinusolajjal kínálgatnának Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!
Vagyok, csak éppen eléggé elfoglalva... Itthon tengetem a napjaimat...KépKépKép
A párom tanítási anyagait csináltam meg Power Point-os bemutatókba... Régi írásvetítő fóliák alapján...

Székrekedés: nekem a reggeli kávé segít...Kép Kép

Piró
Igazán "emberbaráti" az egyetem...KépKépKép

Levolac=Duphalac....adagot be lehet állítani... osztályon szeretjük azt adni a betegeknek...

Kedden megyek utoljára a Kaáliba... (legközelebb majd a kistesókért...). Akkor lesz a 12. heti UH...

Rókicák még itt tanyáznak és álomkórban szenvedek...
Ennek ellenére belekezdek a suliba... 27-től lesz az első konzultációs hét...

Tali: nekem Pest jó...
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Visszaolvasni úgy rendesen semmi esélyem most, de ígérem, hogy holnap a lemaradásomat bepótolom és reszkessetek, hogy milyen hosszú levelet hozok itt össze Nektek Kép
Azért Piró mai napját elolvastam és engem is nagyon fellázított.

Piró!
A lényeg, hogy ilyen tahókkal nem kell foglalkozni, ez az ő szegénységi bizonyítványuk. Azért a beolvasásért gratulálok Neked, jól tetted és ne szégyeld magad miatta! Kép Szégyeljék ők magukat!

Holnap majd én is leírom a mai belgyógyászati vizsgálatom "élményeit" Kép

Marci javulgat, az éjszakát is végigaludta, napközben pedig rekordalvást nyomott, 3,5 órát! Én sz@rul vagyok, de tegnap úgyis megkértem az égieket, hogy Marci betegsége is kerüljön rám, nekem úgy is mindegy Kép Mára ez bejött, mert Drágám egész jól volt ma. Remélem a mai éjszakánk is okés lesz.

Holnap jövök! RESZKESSETEK!!!!!!!!!!!!!! Kép Kép Kép

Pusz: Melinda (12+1)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!

Jelentem, 7+3 hetesek vagyunk, 1,3 cm-esek, és VER A SZÍVÜNK!!! életem eddigi legszebb élménye!hallani nem lehetetett, de láttuk! és be kell szereznünk egy digitális fényk. gépet, mert nem tud a dokinő nyomtatni...
De óriási volt!
(a doki szerint nettó hét hetes, ami ugye akkor 9, ettől meg máris kusza az egész...mindegy, én a 7 hetet számolom.)
két hét múlva megyek újra, addig lezavarok pár laborvizsgálatot (vagy 3 papír...)

Puszi mindenkinek, KÖSZÖNÖM A DRUKKOT!
most pedig beájulok az ágyba...

Kriszti
7+3

ja, szülés vmikor szept. vége felé, pontosat még nem tudok.
Vendég
 


Melinda
Jobbulást...
Pelust keressek magamnak? Kép Kép Kép

Gigi, aki már elérte a mágikus 12. hetet...KépKépKépKépKép
Vendég
 


Sziasztok!

Angel
A hét nem számít,ha minden rendben van az a fontos.
Akkor kb egyszerre szülünk, mert én szept. 24-re vagyok kiírva. De ugye a babák ezt nem szokták figyelembe venni.

Gigaboszi
Én is szeretnék ott tartani. Akkor már nem lesz rosszullét(szerintem). De ma vagyok a 8. héten. Gyomrom borzasztó tegnap este óta. Most nem segít semmi ami eddig bejött.Kép

Bujka
Jobbulást nektek. Milyen éjszakátok volt?
Várunk és reszketünk!Kép

Mamy
Semmi baj, hogy előbbre tettél, már szeretnék ott tartani. A rosszullét talán javulna egy kicsit.

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastam szerdától, nem volt semmi! Biztos lesz olyan hozzászólásom, ami Számotokra már elavultnak tűnik, de néha bizony nem tudom magamban tartani a mondandómat, ami a leveleim hosszából már szerintem eddig is látszódott Kép

Mamy!
A 12. hetinek mondott nyaki redős uh-ot, nem a betöltött 12. héten, hanem a 12-13. héten szokták csinálni. Nekem Marcinál is kb. ilyenkor a 12. hét vége felé csinálták.
Gratulálok a húgodnak is a pocaklakóhoz! Neki is jó pocakosodást! Közel laktok egymáshoz?

Kata!
Nekem nem kellett genetikai vérvétel, de ha Neked indokolt persze, hogy meg kellett csinálni. Örülök, hogy okés lett az eredmény. Kép
Én is a Praxist tudom ajánlani 4D-re, kb. 3 hétre tudnak időpontot adni emlékeim szerint. És itt a Babaneten a főoldalon van egy link uh-os képekre, ott ha regisztrálsz, kapsz 1000 Ft-os kedvezményt náluk!
Pontosan melyik utcában is laksz? Mert már elvesztettem a fonalat. Házszámot nem kérek Kép
Én sem tornáztam a terhesség előtt, így én sem most fogom elkezdeni, de van itthon kismama kazim, azt hiszem arra fogok mozogni majd egy picit. Sajna az érdi tornára én nem tudok járni, mert Marcit nem tudom kire bízni. Tudtommal mindenhol kérnek orvosi igazolást, hogy járhass tornázni, jógázni stb.
Nem voltunk Marcival dokinál, mert "csak" az orra folyik, láza nincs, a torka rekedt egy picit. Ha köhögne, rögtön mennénk. Ebben sajnos kialakul egy idő után egy kis rutin, hogy minden orrfolyással nem kell dokihoz vinni a prücsköket, mert akár a fogától is lehet. De majd 1 év múlva Kép

Manka!
A 8. héten nekem is egy kukacra emlékeztetett Ketteském, most meg mindene olyan szépen látszódott, még a kezein az ujjacskáit is meg tudtuk számolni Kép Neked is hihetlen lesz majd a változás!
A vér- és vizeletvizsálat alapján kiderült valami? Remélem semmi komoly bajod a májad és epéd területén. Szerencsére nekem hasonló tapasztalataim nincsenek, de az étkezés biztos döntő lehet.

Gabi!
Te regisztráltál a kedvezményért a Praxisba? Még nem késő, sok kicsi sokra megy Kép

Cupicica!
Neked rendületlenül kitartást az émelygésben!
Gratulálok a szívhangos uh-hoz Kép

Gangi!
Köszönjük a drukkokat és gratula Lackódhoz Kép

Zsuzsa!
Tündéri lehet Dávidod, ahogy gyógyítgat Kép Marcim még kis lököttke, a 14 hónapos kis fejével mondhatok én Neki bármit, akkor is beletenyerel a hasamba, stb.
Nálunk sincs hetente uh, de gondolom a dokid alapos akar lenni. Ne izgulj emiatt!

Andi!
Üdvözöllek és itt is fogadd gratulációmat! Kép Klassz, hogy a rosszulléteidnek búcsút inthettél.
Táblába mindkét dátumodat beírom, aztán majd meglátjuk...

Kriszti!
Jobbulást a megfázásból!
Gratulálok az uh-hoz és a szívveréshez! Kép A kora nagyjából mindegy, a fontos hogy szépen fejlődjön Kép

Adi!
Nekem ez az uh. is hüvelyi volt, biztos azért is olyan szuper a kép Kép Tuti a méret, mert a doki is mondta, hogy már betöltött 13-nak tűnik, tehát 1 héttel idősebbnek, mint az általunk előtte bekalkulált kor. A 10. héten még "stimmelt" a mérete, aztán meglódult. Én sem izgatom magam, majd valami köztes időpontot belövetek a dokival szülésnek, mert elindíttatni semmiképpen nem akarom majd a dolgot.

Piró!
Érzékenység totál normális. Én az első terhességemnél elég érdekes dolgokat műveltem (most még nem tapasztaltam hasonlót), egyik pillanatban nevettem, másikban sírtam, minden komolyabb ok nélkül. Sajna a vége felé, a Párommal is sokkal könnyebben összekaptam minden kis hülyeségen. Erre majd figyelek, amennyire majd tudok.

Macifülke!
Gratulálok a szívhanghoz! Kép Én még nem hallottam, "csak" láttam, de már a látvány is egy csoda, hát még hallani Kép
Ezen a babonás dolgon jót nevettem. Marcinak a nyakán van egy tűzfolt, olyan pici vesealakú. Akkor engem vesével dobáltak??????? Hogy nem vettem észre? Kép Kép Kép Nekem egyébként van itthon egy babonás könyvem, abban olvasgattam ilyen eszement dolgokat. Majd szórakozásképpen írogatok belőle! Kép
Remélem a Ti Marcitok kiheverte az oltás szövődményeit.
Eger Kép Már én is nagyon várom a hosszú hétvégénket ott!

Csengő!
Most hogy már betöltötted a 13. hetet, berakhatlak a táblázatba? Kép

Krisz!
Gratulálok Neked is a pocaklakó szívveréséhez Kép Én sem hallottam, de majd később Doplerral biztos Ti is meghallgatjátok, ahogy mi is Marcit Kép

Jubi!
A kórházban nekem is ajánlgatták a ricinusolajat, de én inkább kúpot kértem. Szerencsére arra sem volt szükség Kép De most már tudom, hogy az olaj lehetőségével inkább nem élek!

A terhesség alatti vizsgálatok kötelező voltáról Katához hasonlóan én is úgy gondolkodom, hogy a dokinak igenis fel kell ajánlania a vizsgálat lehetőségét és ezek után az ember lánya eldönti, hogy igénybe veszi-e vagy sem. Pl.a 12-13 heti uh tuti benne van az orvosi protokollban, innentől kezdve a dokinak kötelessége lenne azt felajánlani.

Érdi csajszik!
Amint Marci és én is rendesen meggyógyultunk, szívesen találkoznék Veletek. Mivel nem tudom milyen idő lesz (derékig érő hó, vagy bokáig érő eső), így szívesen látnálak Titeket nálunk. Kép Oké? Marcival inkább a saját lakásunkat szednénk szét továbbra is, máséért nem vállalok felelősséget Kép

Topiktali: Mindenkivel szívesen talizok! Nekem szerintem a hétvégi időpont lenne szerencsés, de gondolom a dolgozók többségének is, mert eddig sem tömegközlekedtem eddig Marcival (értsd: Marci 12kg + kb. 8 kg-os babakocsi + egyéb felszerelés), és asszem nem most szeretném elkezdeni.

Marci tartja a tegnapi szintjét, szépen aludt az éjszaka, kapja a vitamint és a köptetőt, szívjuk az orrát. A kedve szerencsére jó Kép Én talán egy kicsit jobban voltam ma, de a torkom piszkosul fáj és elég kótyagos vagyok. De asszem megmaradunk Kép

A héten kitaláltam egy fiú nevet, ami Páromnak is bejön. Még ízlelgetjük a hangzását, de a táblába már beraktam. BENEDEK Kép

Ugye, hogy hosszú voltam. Na azért ilyen horrorhosszú leveleket nem írok ám minden nap, nyugi Kép

Puszi Mindenkinek: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Kép

M

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Jó reggelt!

Bufo (Zsuzsa)
Ebben reménykedem én is... jó lenne most már, ha abbamaradna... rókicák továbbállnának... már nagyon régóta itt vannak nálunk...
Ma reggel bedugtam az utolsó Utro-t...KépKépKépKépKép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Angel, gratula az UH eredményéhez! Nálam olyat csináltak, hogy hallatszott is, ami tényleg csodálatos volt - de a lényeg, hogy van szívhang, nem igaz?! :-))))

Melinda,
gyönyörű a táblázat. Örülök, hogy legalább lázasak nem vagytok, de azért vigyázz magatokra!Érdi találkozó nagyon jó lenne :-))) mi a Szent László térnél lakunk, szóval gyalog kicsit messze, de majd a férjem elvisz autón. Macifülke írta, hogy ő jönne szívesen Érdre is :-))) Úgyhogy gyógyulj gyorsan! (Vérvételt félreérthetően írtam - a genetikai nekem csak az UH-t megelőzően, de ugyanaznap lesz. Azért is kérdeztem, hogy neked volt-e, mert csak UH-ról írtál.) A 12. heti egyébként nekem is a betöltött 12. hét után lesz. Bár én a rövidebb ciklusom miatt már elvesztettem a fonalat...
Melinda, nem írtad le végül a belgyógyászati vizsgálati tapasztalatokat... Mi volt a baj?

Csajok, írjatok, mi a véleményetek majd egy topicos találkozóról, és hogy nektek hol a legjobb (város)!

Puszi mindenkinek, és szép napot!

Kép
Ákata
 
 


Vigyázzatok, előbb nem tudtam elküldeni a levelemet (kiírta, hogy foglalt fájl), bár most csodamód vissza gombra nem szállt el... Szóval Ctrl C javasolt :-)))

Kép
Ákata
 
 


Kata
Nekem Bp. jó... amikor jár a vonat...Kép

Időpont: a konzultációs heteim függvénye...
Vendég
 


sziasztok!

Most egy nagy butaságot fogok kérdezni...mi az a betöltött hét? Én már totál elvesztem a hetek kavalkádjában. Amikor azt írjátok, hogy pl. 10+3 hetesek vagytok, az azt jelenti, hogy a baba ennyi idős, vagy bele van számolva aza két hét is?
A babás könyvek mindig a +2-vel számolnak, az ottani hetedik hét az valójában csak az 5.
Nekem a doki azt mondta, hogy a hetedik hét elején vagyok, de ez a baba kora. A babás könyvben pedig a 7. hetet nézzem. De ez meg totál ellentmondás!
Csak azért nem hagy nyugodni, mert jó lenne tudni, hogy mikor is vagyok túl azon a bizonyos 12. héten...meg hát szeretem követni, hogy éppen mije alakul ki, mit csinál, jó érzés...Csak nem tudom, melyik hetet nézzem...Kép

Puszi mindenkinek!

Kriszti
Vendég
 


Kriszti
Hivatalosan az UM. első napjától számolnak...ezt veszik alapul a szülés várható idejének kiszámolásához... így vagyok én 12+2... a gyerekem pedig 10+4... (majdnem megvan a +2 hét...Kép Kép)
Nekem kicsit bonyolult volt kitalálni, hogy mikortól kezdjünk el számolni...KépKépKépKép a gyerek kora nálam pontosan ismert...
Vendég
 


Kriszti,
én úgy tudom, hogy a babakönyvek is az utolsó menstruáció első napjától számítják a heteket, és az orvos is így nézi. Mikor én pl. a ms. ucsó napjától számítva 6 hetes és két napos voltam (ami azt jelenti, hogy eltelt hatszor hét nap + 2 nap, tehát a 7. hétben voltam), akkor voltam UH-n. És a leletemen is 7. hét van, nem pedig 5.
A szülés várható időpontját is ehhez mérik, nekem szept. 10. lenne, de mivel a ms.ciklusom rövidebb pár nappal, hát szept. 4. Ez annyit bonyolít a helyzeten, hogy pár nappal előbb végzik el a nyaki redős UH-t is...

Van egy honlap. lilypie.com, ahol kitöltöd az adatokat angolul (utolsó mensi, szülés várható időpontja), és egy nagyon édes grafikont csinál, hogy hányadik hétben vagy és hány napod van hátra. Én ma fejezem be a 10. hetemet :-)))

Gigaboszi,
írd majd meg, mikor jó neked pontosan :-)))

Puszi nektek

Kép
Ákata
 
 


Gigaboszi!
Bocsi a zargatásért, csak láttam a táblában az adataidat, tavaly én is aug. 25-re voltam kiírva (aug. 16. lett belőle) és a fiú név nálunk is a Péter volt, de lányunk lett, ő Lívia. És mi is pontosan tudtuk, órára, a gyerek korát.Kép
Nem feszítem tovább az érdeket, leléptem!
Sziasztok!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ange79

A terhességet szinte mindenhol az utolsó MS első napjától számítják, azért, mert ez biztos. A megtermékenyítés pontos idejét pedig ritka esetektől eltekintve nem lehet biztosan tudni. Tehát a 10+3 a terhesség idejét jelzi, de a baba ettől fiatalabb annyi idővel amennyivel az utolsó MS első napjától számítva megtörtént a megtermékenyítés. A szülés ideje is csak támpont, ami nem 100%, csak kb akkor fog történni.
Én így tudom.

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!

Én még teljesen új vagyok itt, de ha jól látom, ide tartozunk. Én szeptember 25.-ére várom a babánkat. mindenki.

KépKép
Kép
jadey
 
 


Nem értem, de csak a szövegem felét küldte el... Akkor még1x: Már néhány hete olvasgattam az üziteket és nagyon szimpi nekem. A babánk lesz a 2. trónörökös, már van egy 7 éves királykisasszonyunk. Nos, befogadtok?Kép

KépKép
Kép
jadey
 
 


Szia, Jadey,

ide tartoztok, Isten hozott :-))) És nem is te vagy a "legifjabb kismama" köztünk (van szept. 27-i is.) Túl vagy már az első UH-n, émelygésen? :-)))

Üdv - Kata

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!
Latom azert szepen lassan gyarapszunk. Remelem masnak igen, de nekem meg nem mulik a rosszullet, pedig mar 13+4 vagyok. A fiammal a 18. heti uh-n dobbentem ra hogy elmultKép Remelem most nem kell addig varni.

adatok
Beatrix 2006.08.17 ? masodik BP, Szt Margit kh.

Udv az ujaknak is:
csengo
Vendég
 


Szia Jadey!

Gratulálok a babához! Üdv közöttünk!Kép
Csak egy nap az eltérés a babáink között, mert én szept 24-re vagyok kiírva.
Te hogy viseled, rosszullétek?
Nekem eddig teljesen más mint az első terhességem.

Ákata
Mi a helyzet, hogy vagy?

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!

Ma csináltam meg a terhességi tesztet, mert már kb 1 hete késik. Hát... persze két csík volt az eredmény. Nekem van egy kislányom áprilisba tölti a 2 évet, és most jön a kistesó, legalábbis nagyon úgy néz ki. Olyan furi, mert mi még nem terveztüka másodikat.
Még mindig olyan hihetetlen, hogy babánk lesz, azt hiszem kell egy kis idő míg feldolgozom.
Előrelátólag okt. közpére érkezik.

Üdv

Szilvi
sylvia
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Üdv köztünk, Szilvi, gratula a babához! Mikor mész dokihoz?

Csengő,
fiúnév? Már ilyen korán látszik a kora, vagy lányra készültök? :-)))

Zsuzsa,
köszönöm, jól vagyunk. Holnap lesz a háziorvosi vizsgálat - vérnyomás, ilyesmik. Nálam nincs hányinger, de még mindig nagyon fáradékony vagyok. Kíváncsi vagyok, hogy a 14. héttől valóban elmúlik-e ez a fáradtság... Ezesetben vissza tudnék menni dolgozni, mert jelen állapotomban nem bírnám a tempót... hál' Istennek, egyelőre itthonról dolgozhatok, ami sokkal kevésbé megterhelő - és valljuk be, kevesebb is... de most épp elég.

Ti hogy vagytok? Miben más ez a terhességed?
Mikor a barátnőm babát várt (tíz év után a másodikat), ő is mesélte, hogy az első teljesen máshogy zajlott - akkor nem volt pl. hányingere egyáltalán...

Macifülke,
milyen volt Eger?

Melinda,
gyógyulgattok már?

Kriszkrosz,
remélem, veletek is minden OK...

... és mindenki mással is.

Puszi minden kismaminak! Kata

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Üdvözlet és gratula az újaknak! Benn vagytok a táblában! Kép

Szilvi!
Igaz, mi már terveztük a második babát egy kicsit későbbre, így minket is meglepetésként ért a zebrás teszt Kép Jó ocsúdást, aztán nagy-nagy örömködést a második babához!

Kata!
Tényleg, most beugrott a Szent László tér, ami tényleg nincs hozzánk túl közel, de klassz, ha meg tudjátok oldani. Kép
Genetikai vérvételről akartam írni, de nekem nincs és nem is lesz. A gen. uh előtt csak a mindenkinek kötelező AFP szűrés lesz, de egyéb más semmi.

Kriszti!
Én is kb. úgy írtam volna le ezt a hetes mizériát, mint Zsuzsa. A lényeg, hogy az a hét (utcsó mensi első napjától számítva) amiről mi beszélünk azt a baba korának tekintjük, annak ellenére, hogy a baba ténylegesen ennél kb. két héttel fiatalabb. Szerintem ne foglalkozz ezzel a bizonyos két héttel, mindig azt vedd alapul, amit a dokit mond, mert ő mindig a fentiek alapján (utcsó mensi) adja meg.

Tali: nekem mindenképp hétvége lenne a jó, Budapesten.

Valóban elfelejtettem a belgyógyászos esetemet leírni, amit elsősorban az érdiek figyelmébe ajánlok. Ha ide az SZTK-ba készültök megcsináltatni a belgyógyis vizsgálatot, semmiképpen ne Nagy Krisztinához kérjetek időpontot (csak előjegyzésre fogadnak), mert egy hülye picsa (bocsi, de még most is felidegesít, ha rágondolok). Az emberre szinte rá sem néz, flegma, és úgy szól hozzád (ha éppen megteszi), mintha egy rakás sz.. lennél. De ugyanígy viselkedett a tüneményes asszisztenssel is. Annak ellenére, hogy csak a tüdőmet hallgatta meg, kettőt nyomot a hasamon és az asszisztens megcsinálta az EKG-t, kaptam egy 1 oldalas leletet. Na annak a felét nem csinálta meg (pl. pupilla, reflex vizsgálat, vese tapintás és még sorolhatnám). Van összehasonlítási alapom, mert Marcinál is itt az SZTK-ban voltam, de akkor egy tüneményes idős úr vizsgált (aki helyett van ez a banya), és legalább 15 percet benn voltam, mert alapos volt és kikérdezett. Csak belegondoltam, hogy ha tényleg van valami rizikófaktor egy kismamánál, hát akkor biztos nem ennek a nőszemélynek a vizsgálata fogja azt kideríteni. Tudnék még vérlázító dolgokat írni róla, de nem akarok itt senkit untatni. A lényeg, hogy semmiképp ne ehhez a nőhöz menjetek, a másik belgyógyászt, aki itt rendel nem ismerem, úgyhogy ő lehet, hogy normális. A háziorvos is ki tud egyébként vizsgálni. Ha tudtam volna, akkor inkább oda megyek...

Marci még erősen taknyol (tegnap estétől egy kicsit vacakabbul van), de aludni legalább tud. Ha nem javul, irány a doki. Nekem csak a torkom fáj.

No ennyi, pusz: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Kép

M

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziqasztok!

Látom, szaporodik a társaságKépKépKépKépKép

Kata
Ha nincs hóakadály és egéb vonatközlekedést akadályozó tényező, akkor nekem jó elvileg... (konzultációimat még nem tudom... 27-től lesz az első sulis hetem...)


Gabuska
Nagyon aranyos a csemetédKépKépKép

Bujka
Sajnos vannak ilyen doktorok...

Genetikai vérvétel
Az Istenhegyi úton van egy magánklinika... ott 20000 körüli összeg... néhány napon belül megvan az eredmény...
Sajnos, ezt OEP nem támogatja, pedig vannak olyan laborok az országban több helyen is, ahol képesek elvégezni ezt a vizsgálatot...
Vendég
 


Sziasztok,

Melinda,
szerencsére én a háziorvosomhoz jelentkeztem be, holnap fogad... Védőnő nekem is felajánlotta az ottani belgyógyászokat, de nem éltem vele, mert nem szerettem volna ismeretlen doktorhoz menni - és a történeted olvasva még milyen szerencse! Sajnálom, hogy ilyen rossz éleményed volt, de vigasztaljon, hogy minden rendben van :-))) Torokfájásra nekem a méz nagyon jól beválik (mióta nincs mandulám...). Gyógyulást nektek!

Gigaboszi,
nekem ingyen csinálják a vérvételt a klinikán... De ez nem a méregdrága, Angliába küldős Down-kór, hanem - gondolom - egy másik. De majd rákérdezek a dokinál, hogy mit mutat ki pontosan. Nekem a pajzsmirigyem miatt csinálják. (Azt olvastam egyébként ezen a honlapon a hozzászólások között, hogy az angliai fittyfenét sem ér... De én ezt nem tudhatom...) Egyébként nem tudok a családban (és a férjem családjánál sem) genetikailag öröklődő betegségről - hacsak nem a rövidlátás :-)))

Kellemes estét nektek - én most faltam fel egy zacskó (mirelit) epret :-)))

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Szilvi, Jadey, üdvözlünk köztünk!

Lányok, köszi a hetes infókat! Közben utánaszámoltam: utsó mensi szerint 10+5 (!!!) hetes vagyok, úgyhogy korrekt a dokim "nettó" 7 hete...Direkt rákérdeztem, hogy melyik hétre gondol, és azt mondta, hogy a +2 nélkülire.
Sztem dec. 21.-ei a drága...Akkor meg pláne kijön.
Tök jó, már nincs is olyan messze így a 12. hét...Kép

Melinda, írjunk be a táblába szept. 14-et...max. javítjuk, hátha legközelebb már tudok pontosabb dátumot.

Marcid jobban van?

Kriszkrossz, Pittypalatty, Gigi, Zsuzsa, Csengő, Macifülke, hogy vagytok?

Kata, nálam most a mogyoróvaj-mánia tombol...mennyivel egészségesebb az eper...
Tuti kihagytam valakit, bocsi....de a kérdés mindenkire vonatkozik! Kép

Puszi

Kriszti
10+5 (Kép)
Vendég
 


Sziasztok Kismamik!

Hihetetlen tempóban gyarapszunk; mármint a kis csapat! Kép

Eger most is nagyon klassz lett volna, de sajna 3 napja rosszul vagyok..Kép Kép
Iszonyú ez a folyamatos émelygés+ büfi hegyek! (bocsánat) Emellett állandóan fel vagyok fújódva. Kép Na, de elég a panaszkodásból!
Ma elmentünk moziba. "Mindegy, hogy hol vagyok rosszul" felkiálltással: és szerintem a babóca is élvezte, mert a moziban kicsit jobban voltam. Kép
Bocs, hogy most csak így általánosságban írok, de nem volt időm rendesen átolvasni Titeket, mert szerencsére annyira élő a fórum!
A talit nagyon várom, nekem Pest is jó, ha nem Érd lesz belőle! Holnap is csak röviden tudok jönni, mert elkezdődik a nagy procedúra: elkezdjük intézni a hitelt! Már előre rettegek!!
Na mindegy, a cél a fontos!

Mindenkinek nagyon szép estét! Üdv. az újaknak!
sok puszi: J.E.
(Remélem, szerdán mindenkinek lesz időm külön írni!)
macifülke
 
 


Megint én...

Ákata, köszi a lilypie-tippet!

Megcsináltam, aszerint:

10+4 napos vagyok
szülés: szept. 16!!!!

Puszi mindenkinek, aludjatok jól!

Kriszti
Vendég
 


Sziasztok!

Macifülke!
Bocsi, tegnap lemaradt, hogy Téged is nagyon szívesen látlak Érden nálunk Kép Az egész társaságot sajna nem merem bevállalni talira, max. 4-5 emberkét. Bocsi!.
Mielőbbi jobbulást Neked! Puffadás az nálam is totál elől van, úgy nézek ki, mintha 5-6 hónapos terhes lennék, annak ellenére, hogy fogytam 2 kilót az eleje óta. Jó, mi?!
Mozi Kép

Kriszti!
Melyik dátumot írjam be? 14 vagy 16? Kezdem én is elveszti a fonalat! Kép Kép Kép
Marcinak ma már kétszer szívtam az orrát Kép, viszont rendületlenül jól alszik, ami nagyon jó. Kép Sajnos a gyerkőcöknél ezek a taknyos betegségek eléggé elhúzódóak.

Kata!
Örülök, hogy Te megúszod az ominózus nőszemélyt.
Az igazat megvallva, sejtem és bízom benne, hogy nincs semmi bajom, de ha lenne is és esetleg egy kicsit rejtettebb, az nem ezen az "alapos" vizsgálaton derült volna ki Kép
Én tegnap este fagyasztott málnát ettem. Szerintem az puffasztott fel, de annyira, hogy szabályszerűen feküdni nem tudtam, mert fájt a hasam.

Gigaboszi!
Mit is fogsz tanulni? Ha írtad már, akkor bocs a figyelmetlenségemért.

Megyek, mert Marci már kiszed a székből. Mindenkinek puszi: Melinda (12+5)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok lanyok!

Van egy elado legzesfigyelonk, hatha erdekel valakit!?


Eladnám 9 honapig hasznalt ÁlomVirág legzesfigyelonket. Eleinte parszor beriasztott - rohantunk be mint az orultek es kislanyom nem vett levegot De szerencsere a ketyere jelzett. Es meg Kb. 4-5x az elso par honapban. Aztan szerencsere tobbet soha! Igy megvalnank tole. Ha kerdesed van, irj batran!

Eredeti dobozaban . Van hozza Oktato CD, ja es 3 honap garancia!! 16E penz

Mindenkinek tovabbi jo pocakosodast! Kép
Norka
norkini
 
 


Sziasztok!
Hazaértem babanézőből...KépKépKépKépKép olyan édes a picurka...

Bujka
Okleveles ápoló... másfél éves kiegészítő képzés, egyetemi végzettséget (Msc) ad...
Vendég
 


Kép

Itt van az én drágám...
Vendég
 


És apától kaptam egy nagy meglepit Valentin-napra... megszervezte a klinikán a 3D-s UH-t...KépKépKépKépKép
Kép
Vendég
 


Gigaboszi!

Nagyon édes a Babód! Neki is milyen szépen látszik mindene. De ahogy nézem, egyidősek vagyunk. A 3D-s is nagyon jó, hogy látni a köldökzsinórt, orrocskát, fülecske kezdeményt, hihetetlen Kép Gratulálok ehhez a szép babához!

Pusz: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!

Bujka
Köszi a kérdésed, a vér-és vizeletem teljesen negatív, azaz nincs semmi bajom. Hétvégén jól voltam, ette is sokat, de tegnap is meg ma is visszatért a savazás. Este is és reggel is hihetetlen mennyiségű savat hánytam. Annak ellenére, hogy szerintem minden készletem kijött, e pillanatban is érzem a kotyvasztást a gyomromban.
Nagyon várom már a jövő pénteket, ugyanis pontosan 12 hetes leszek és végre megint megyek UH-ra és láthatom a babut!

Gigaboszi
Nagyon édesek a képek, tök jó, hogy van mit nézegetned. Nagyon aranyos volt a párod, hogy megszervezte a 3D-t.

Mennünk kellene csempéket rendelni a házba, de sajna tegnap rosszul voltam, most talán volna erőm, most viszont a párom nem ért még haza, pedig nagyon haladnunk kellene már az építkezéssel, hogy mire megszületik a kisbabánk minden készen legyen.

Mindenkinek puszi, kitartás a hányósoknak!

Kép
manka2
 
 


Sziasztok!

Gigi, gyönyörű a babád!
A párod meg egy angyal, hogy így megszervezte a 3D-t...le a kalappal!

Melinda, legyen 16, sztem úgyis változik még...
Az nem baj, hogy Marci alszik, sőt, azalatt gyógyul (te meg pihenhetsz egy kicsit...Kép)

Többiek jól vannak? Kevesen jártunk ma errefelé..

puszi
Kriszti
Vendég
 


Köszönjük a dícséreteketKépKép
A párom tényleg nagyon jó fej...KépKépKép Nélküle biztosan nem lenne, most a pocakomban az édes babácska... Nagyon bíztatott és mellettem volt az egész lombikos procedúra alatt... döfködte belém a szurikat...

Gyerek apa szerint rám hasomlít... szeret kényelmesen feküdni... kispárnának használja a placentát...Kép Kép Kép
Vendég
 


Szioasztok!

Tegnap voltam dokinál minden rendben van szépen növöget a kicsi. A rosszullétek mintha kicsit enyhülnének, de nem akarom elkiabálni.
Most nincs időm mindenkinek írni, de bepótolom.
Jobbulást, kitartást a szenvedőknek!
Szép napot mindenkinek!

Gigaboszi
Gratulálok, nagyon szép babátok van!
Látszik, jól érzi magát ott benn.

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Gigaboszi!
Én is gratulálok! Annyira édes!!! Az az igazság, hogy én az előző kettővel nem kaptam ilyen fényképet, és az uh monitort sem láttam igazán miközben feküdtem, így már alig várom a jövő hét elejét, hogy mehessek uh-ra, készíthessünk fotót, és én is gyönyörködhessem Kép Ezek az élet nagy pillanatai közzé tartoznak Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok, Kismamák!

Gigaboszi,
csak ismételni tudom az előttem szólókat... Gyönyörű a babátok! Nem is tudtam, hogy már ilyen "fiatal" korban is érdemes 3D-t csinálni... Ha túl leszek a 12. heti UH-n (jövő kedd), én is bejelentkezem... Mégegyszer gratula, és elismerés a férjednek... Mennyi idős is vagy most? (Ezt a terhességi hétre értem :-)))

Zsuzsa,
gratula Neked is, mind a szép eredményhez, mind a rosszullét múlásához :-)))

Manka,
jobbulást neked! Hol építkeztek? (Ha írtad már, bocsánat, biztos én vagyok a figyelmetlen.)

Kriszkrosz,
mi van veletek? Rég írtál...

Melinda,
gyógyultok már? A háziorvosom nekem is csak EKG-t és vérnyomásmérést csinált. (Utóbbit kérésemre kétszer is, először - mivel szétizgultam magam - 140/90 lett, aztán negyedóra múlva 136/80 - sajna az előbbit már beírta a kiskönyvembe. Más is van köztetek, aki ilyen eredményeket produkál a vérnyomásmérő láttán? :-((( ) Azt mondta egyébként, hogy ahhoz, hogy "pénzem legyen", háromszor kell bepecsételnie a kiskönyvembe. Ezt nem is tudtam. (Hogy milyen pénzre utalt pontosan, azt nemtom.)

Mivel az orvos Pesten van, nem jöttem haza Érdre, hanem kóvályogtam kicsit a belvárosban, néztem kismamanacit. (Nekem a két bébivel már aktuális - már oldalra is nő a hasam, a csípőcsont felé, és kicsit a csípőm is szélesebb lett.) Guta majd' megütött, ugyanis mindenhol irtó klassz leárazások, maminaci viszont sehol, csak a C&A-ban - ott viszont 10 000 forint körül... Ráadásul egy kivételével mindegyik már a 6-9. hónapra való, 30 centis betéttel - hát arra ráérek még. Az az egy pedig, ami "kezdő" kismamáknak való volt, négy számmal volt nagyobb nálam...

Nem tudjátok véletlenül, hol lehet 10 000-nél olcsóbban ilyen ruhadarabot venni? Hétvégén elmegyünk a Brendonba, hátha...

Melinda, Érden nincs valami jó bolt?

Puszi nektek, és bocs, hogy ily hosszan soroltam unalmas kalandjaimat... Mindig csak a végén veszem észre, hogy irdatlan hosszú lettem... A jövőben majd igyexem velősebb lenni :-)))

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!
Gigaboszi, nagyon aranyos a picurka, és milyen jó hogy van róla már most 3D-s képetek is!
Mi is voltunk tegnap uh-on, azon a bizonyos 12. hetin. Nagyon izgultam, hogy minden rendben legyen! Párom is bejött velem, Õ is végignézte a vizsgálatot, video felvétel is készült. Jaj hát elmondhatatlan, hogy milyen fantasztikus élmény volt! Picikénk végig nagyon aktiv volt, izgett-mozgott, kalimpált, rugkapált. Biztosan nagyon nem tetszett neki a macera. Hálistennek minden értéke teljesen normális, a tarkóredő 1,2 mm, ennek borzasztóan örülünk! CRL 6,3 cm, és a többi mérete is szuper (combcsont, fejátmérő, karcsont). Nagyon boldogok vagyunk! Itthon egymás után többször is megnéztük a felvételt, kockáról-kockára, és majdnem bőgtünk...
Remélem, ti is jól vagytok mindannyian!
Szép napot mindenkinek!
Mamy (12+2)

Kép
mamy
 
 


Mamy,

nagy gratuláció nektek az egészséges babához!
Milyen érdekes, hogy már ilyen korán is mocorognak odabent, és mi még semmit sem érzünk belőle...
Én biztos már a helyszínen bőgtem volna :-)))

Kata

Kép
Ákata
 
 


Szia Ákata!
Köszönjük szépen a gratulációt! :-)
Hát, én is nagyon a határán voltam a bőgésnek ott a vizsgáló ágyon, de próbáltam uralkodni magamon. Aztán amikor kijöttünk, megint majdnem sikerült elérzékenyülni, ugyanis ahogy a férjem szemébe néztem, láttam hogy ő is a könnyeivel küszködött, tudod azt azért észre lehet venni, főleg azon, akinek napjában többször is a szemébe nézel :-) Szóval nagyon megható volt az egész, az biztos. Tényleg nagyon érdekes, hogy semmit nem lehet érezni ezekből a pici mozgásokból. Biztos azért, mert még olyan gyengék. Bezzeg, majd később! :-)
Már alig várom!
Puszi
Mamy

Kép
mamy
 
 


Szia, Mamy,

ez még hagyján, milyen csoda lesz majd a kezünkben tartani az újszülöttet :-))) Amíg nem voltam terhes, valahogy el se tudtam képzelni, de most már igen, és alig várom... Furcsa, hogy fejlődik napról napra a mamatudat - legalábbis bennem.

Sajna, nálunk nem csinálnak videót a babákról, viszont digigéppel fényképezhetjük őket a monitoron, jobban mondva majd a férjem fotóz...

Ahogy látom, ilyenkor "nagyot" nőnek odabent a bébik - én a 11. hétben vagyok (de gyak. már a 12. elején, mivel rövidebb a menstruációs ciklusom), és szinte napról-napra nő a hasam... És érzem is, oldalt úgy feszít... Ilyet eddig nem éreztem.

Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 


Szia, Mamy,

ez még hagyján, milyen csoda lesz majd a kezünkben tartani az újszülöttet :-))) Amíg nem voltam terhes, valahogy el se tudtam képzelni, de most már igen, és alig várom... Furcsa, hogy fejlődik napról napra a mamatudat - legalábbis bennem.

Sajna, nálunk nem csinálnak videót a babákról, viszont digigéppel fényképezhetjük őket a monitoron, jobban mondva majd a férjem fotóz...

Ahogy látom, ilyenkor "nagyot" nőnek odabent a bébik - én a 11. hétben vagyok (de gyak. már a 12. elején, mivel rövidebb a menstruációs ciklusom), és szinte napról-napra nő a hasam... És érzem is, oldalt úgy feszít... Ilyet eddig nem éreztem.

Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Először is gratulálok minden kismamának a babákhoz. Én tavaly pont ilyenkor (február 12-én) estem teherbe a második babánkkal, aki azóta már egy 4 hónapos óriásbébi.

A genetikai vérvétel miatt írok tulajdonképpen. Nekem megcsinálták a vérvételt és vele együtt az ultrahangot is. A Rózsakert Medical Centerben csinálták, ugyanis ott volt az orvosom magánrendelése, de magát a vérnek az elemzését az Istenhegyi Genetikai Intézet csinálta. Az UH és a vérvétel együtt volt 28000 Ft, ami nem kevés, de ha azt vesszük, hogy maga a 3D ultrahang eleve 10000 Ft körül van, akkor úgy már nem is annyira drága. Ja és itt nem punciultrahang volt, hanem hasi, így több szögből is meg tudták nézni a babát. Reggel volt a vizsgálat és délután már hívtak is az eredménnyel a Kutatóintézetből. Nekem nagyon megnyugtató volt, ráadásul a MÁV rendelőben elvégzett AFP vizsgálaton eltűnt a vérmintám, így ha ez a vizsgálat nem lett volna, akkor izgultam volna, hogy nincs-e baja a babának.

Ákatának üzenem, hogy nem kötelezhetnek a hasbaszúrásos magzatvíz vizsgálatra, csak 35 év fölött a védőnőnek ajánlania kell. Mi még szeretnénk babát és én is 35 vagyok már, de biztos, hogy nem fogom hagyni. Inkább megcsináltatom a genetikai vérvétel a 19. hétben is. A két vérvétel és a két UH együtt szinte 100 %-os eredményt ad. Ezt az orvosom mondta, aki egyébként a családunknak régi jó barátja, tehát nálam biztos nem a lehúzásra ment a dolog.

Bocsi, hogy így beleokoskodtam a beszélgetésetekbe. Mindenkinek további jó kismamáskodást, és fel a fejjel lassan vége az álomkórnak és a rókacsaládnak is.Kép Aztán már csak a gyönyörű babák jönnek.Kép

Kép
Kép Kép
sildike
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?