Új privát üzeneted érkezett!

Amica
Kép

Exdeus,
ha nagyon nem akarod, semmi sem kötelező. Mégiscsak a te szervezetedbe "avatkoznak be". Bár akkor a doki is korlátozottan tud véleményt nyílvánítani.

Nézzétek meg Doryy ma délutáni válaszát a Lakóhely szerint/ IX.ker, ferencvárosi kismamák ide-topicban. Szerintem majd az összes pesti boltot leírja.
potter_76
 
 


Sziasztok,
ma örültem, hogy "jó korán" ideértem, mert a fiam ma nem sokat aludt napközben, és hamarabb le tudtam tenni aludni. Erre annyi a termésetek, hogy csak késő lett mire mindent végigolvastam!Kép

A táblázat szerintem is jó ötlet, mert szerencsére jó sokan vagyunk, nekem már néha nehéz követni ki kicsoda (persze nem biztos, hogy a táblázat megoldja a helyzetemet) Kép
Technikailag én sem sokat tudok segíteni, de az adataimat leírom: 33 év, 14+3, második baba, az első januárban lesz két éves, János kórház, Bp.XII.,

Verus, mit szóltál volna, ha tényleg hárman vannak? Kép Amióta megvan a fiam, én csodálattal adózom az ikres anyukák előtt.

Az Anita Maternity a XII., Kékgolyó utcában van, nyitvatartásuk H-P 9,30 - 17,30. Azért tudom, mert nem messze lakunk tőle, és szombaton akartam benézni hozzájuk harisnya ügyben. Engem már nagyon szorítanak a "hagyományos" Kép harisnyák. De szombaton zárva vannak!

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Doren, amikor mondta a doki, hogy egy nagyobb és két kisebb petezsákot lát..hááát, jó, hogy feküdtem. A férjem nagyon vigyorgott...(persze nem enki kellett volna kihornai őketKép), majd már áttervezte a házunkat..) Itthon jól kianalizáltuk a képet aztán, az egyiknek nem is volt szabályos alakja, abban biztos voltam, hogy felszívódik, de másik kicsi tök normális volt. De én nagyon örülök, hogy egyedül van a Kicsikénk.

Szép napot Nektek:
Verus

Kép
verus
 
 

 
 

Szép reggelt!
Legalábbis szebbet, mint ami nekem adatott, m tegnap du óta fáj a fejem és nem is tudtam kialudni.. grrrrr.... most meg össze kéne szedni magam (is meg a csemetémet) és elmenni a védőnőhöz. Nincs kedvem, m új védőnő van és fogalmam sincs semmiről.
Na de amiért jöttem, tegnap este még kreáltam egy táblázatot, meg egy képletet, ami kiszámolja a baba korát, de ahhoz jó lenne, ha azt adnátok meg, h mikorra vagytok kiírva - ebből fogom kiszmolni a kort Kép
jajj, a kislányom pizsi nélkül rohangál! Leléptem Kép
A
annann
 
 


Szép reggelt.
Már amennyiben reggel van, és a borús, esős időt szépnek lehet nevezni... Kép
Ann, hát én inkább megírom, hogy most mennyi idős vagyok, és hogy szerintem mikor szülök, aztán majd meglátod, hogy a gép mit ír ki, és kreálsz egy jó dátumot. Kép Ennek az az oka, hogy még sehol egy kiírt dátum, mivel nekem a mensim alapján számolták, és én ahhoz képest-az extra hosszú ciklusaim miatt-le vagyok maradva.
Szóval elvileg ma vagyok 13 hetes és 2 napos, ha ennek alapján számolok, akkor elvileg 2006. 06. 05-én születik babóca. De majd ő kitalálja. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a jó ötleteket kismamaruha és fehérnemű ügyben.
A táblázat ötlet nekem is tetszik, de nem vagyok egy műszaki zseni, így megírom az adataimat inkább:
Babó 14+2, 27 éves vagyok, Első babánk lesz Õ, május 25-re vagyok kiírva, Schöpfi-be fogok szülni és Bp-en élek a 13.kerületben. Előre is köszi.Ha bármi adat még kell akkor megírom.

Én bízom a dokimban nagyon, eddig is elégedett voltam vele,alaposnak tűnik, ezért megpróbálom nem izgatni előre magamat az AFP miatt. Schöpfi-ről is jókat hallottam , így bízom benne hogy én is és pocaklakó is jó kezekben lesz/van.
Szerintem igazán megnyugodni úgyis már csak akkor lehet, ha rendben lemegy a szülés és a baba a kezünkben van már! Ami sajnos még odébb van:-(

További szép napot!
Kari

Ui:
Judit sajnálom, hogy nem futunk össze a korházban, de megértelek. Jó pocakosodást és jó egészséget Nektek!
kari
 
 


Kedves Exdeus, megsúgom, semmi sem kötelező!!
A terhesgondozás maga sem!Ha akarsz, nem mész orvoshoz 9 hónapig sem!
De kívánom, hogy Te jó afp eredményt kapj és ne legyen okod megijedni.
A többiről majd beszélünk, ha Neked is lesz kisbabád!
Üdv:
J.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


KariKép, én is sajnálom, hogy nem találkozhatunk, jó lett volna élőben is megismerni egymást!Kép
De lesz még alkalom, hisz a "korunk" napra pontosan megegyezik, milyen jó lenne, támogatnánk egymást ott a kórházban!Kép
Ugye jól emlékszem, Sz Gy az orvosod monogramja?
Az adataim a táblához: 27 éves vagyok, 3.gyermekemet várom, 14+2 vagyok (Kari, hogy lehet, h én meg május 29-re vagyok kiírva?Kép ), Schöpf-Merei a kórház, Dr. Arnold László az orvosom és a XI.kerben lakunk. Ugye ennyi kellett? Köszi szépen!Kép
Hányingermentes napot!
J.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Sziasztok!

A táblázat szerintem is jó ötlet és jó támpont az események követéséhez.
Megírom az adataimat.
30 éves vagyok, első baba, ma 6+5, júliusban érkezik (pontosan szerintem a jövő heti doki után), Szent Imre kórház, és Budapesten lakom.

Amúgy mindenkinek jó hétvégét kívánok, mert én most elutazok egy kicsit konferenciázni. Kép Kép

Majcsi

Majcsi
majcsi
 
 


Sziasztok!

Igazad van Judit most néztem meg, hogy elírtam:-(

Ha lehet kérnék javítást, mert május 29-re vagyok kiírva, hiszen most 14+2 vagyok és nem május 25-re! Úgy látszik tudat alatt már siettném a pocaklakót:-)
Én is remélem, hogy Veled egyszerre leszek majd bent, főleg Te mint tapsztalt anyuka sok okosat tudhastz már a dolgokról:-)! Meg különben is. Most látom, hogy egy idősek is vagyunk ( bár a Judit 78-ból rájöhettem volna , hogy 78-as vagy Te is:-)
Te gondolom a korházba sem fogsz járni ( hiszen már mindent tudsz) előkészítő tanfolyamra. Én szeretnék menni majd dokimtól megkérdezem mikor vannak. Meg apuka is kezdő lesz még , mint én, így jól jön egy kis okosság még nekünk:-)

Szép napot és jó egészséget mindenkinek!
Kari

ui: Sz.Gy a dokim tényleg és nagyon kedves és korrekt emberke , Te dokidat csak hírből tudom, hogy ügyes Õ is.
kari
 
 


Hahó Lányok!

Ma reggel a Blahánál (József krt. 9.) láttam egy kismama boltot, de mivel munkába rohantam, természetesen nem voltam bent, úgyhogy felelősséget nem vállalok! Kép
Viszont a boltra ez volt kiírva: www.kismamaruha.hu
Itt vannak bemutató darabok is, a gatyók, ami gondolom a legfontosabb, én legalábbis már nagyon érzem a hiányát 7000,- Ft-tól kezdődnek.
Sajna még nem volt időm egyáltalán ruhavásárlással foglalkozni, fogalmam sincs, hogy ez reális ár-e egy pár hónapig hordható ruhadarabért.
Gyanítom, hogy nem...

T.
tarhonyanya
 
 


Szia Judit!
Hát lehet, hogy semmi sem kötelező. Viszont a négy pecsét igen (vagy legalábbis az sem árt, ha az ember hozzá akar jutni némi zséhez).
És tény, hogy lehet, hogy elsőre megijednék, DE lehet tájékozódni, kérdezni...
Ann, elfelejtettem megírni, hogy szemtelenül fiatal vagyok - nem is tudom ki írta - 23.-at töltöm, és a szegedi Női Klinikán fogok szülni, és első baba.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ann, én 32 vagyok, ma 7+0, soproni, itt is szülökKép, van már két gyerekünk,ő lesz a 3., ha kell még valami pótolom.
Köszönöm!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


<pre>
Nick ék. Lakhely baba kora szülés várható kórház testvérek
Doren 33 Bp. XII. ker. 14 hét 3 nap 2006.05.28 János kh. fiú (2004. január)
Judit_78 27 Bp. XI. ker. 14 hét 2 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László 3. baba
Kari 27 Bp. XIII. ker. 14 hét 2 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Sz.Gy. elsö baba
Tarhonyanya 31 Bp ... Tárnok 13 hét 6 nap 2006.06.01 MÁV kh. elsö baba
AnnAnn 30 Hatvan 13 hét 3 nap 2006.06.04 MÁV kh. Hanna
(2003. 11. 04)
Exdeus 23 Szeged 13 hét 2 nap 2006.06.05 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Kanyin 33 Bp. X. ker. 7 hét 1 nap 2006.07.18 MÁV kh.
T.ZS. lány (2,5 év)
Amica 30 Sopron 7 hét 0 nap 2006.07.19 Soproni kh. 3. baba
Majcsi 30 Budapest 6 hét 5 nap 2006.07.21 Szt. Imre kh. elsö baba</pre>
annann
 
 


Szia Ann!
Nagyon ügyi vagy!!!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Nos, ezt sikerült összehozni táblázatilag Kép A baba kora szerint rendeztem (kicsit parázok, h nem szúrtam é el vmit... de majd sikít, aki hülyeséget lát!!!), remélhetőleg ilyesmi sorrendben is fognak születni.

Exdeus, én nem akartam lenyúlni a táblázatkészítés örömét, csak elkezdett érdekelni, h hogy lehet egyszerűen kiszámoltatni a baba korát. Így most az van, h beírom az aktuális dátumot ő meg kiírja az aktuális kort, csak másolni kell. Pár nap múlva, ha mindenki, aki benne szeretne lenni, megmondta az adatát, átküldöm Neked is, így nem csak én tudok módosítani (+ el sem tud veszni... nálunk halódnak a wincsik néha - pontosabban 1, de ez nem azon van!), ok? Kép

Már van kiskönyvem Kép Ma sikerült 1 óra alatt (+ 3/4 óra várakozás) megszerezni + a laborbeutaló hegyeket, többek között az AFPset is. 2x akart küldeni laborba.. hahaha, mondtam neki, h köszönöm szépen, elég ha 1x megszúrnak, úgyis levesznek vagy 7-8 kémcső vért... ha nem többet. + rábeszéltem, h nézessünk vasat is, m lehet, h ez nálam a béka s.gge alatt van a terhesség + 25 hó szopi + 2. terhesség -ből kifolyólag.
A.
annann
 
 


Exdeus, léccilécci, küldj egy mélcímet nekem, h át tudjam küldeni majd a táblát! Mélcím a profilomban.
Kép
A
annann
 
 


Szóval!
A profilomban megtalálod, átállítottam. Kép
Nekem anno kb. 1 óra alatt meglett a kiskönyvem, hál' Istennek a központi terhestanácsadásra meg csak időponttal lehet menni, ott max. 10-15 percet csúsznak, de amikor először voltam, kb. 5 perccel hívtak be később a kiadott időponthoz képest.
Engem 2* fognak szúrni, mivel kb. 10 hetesen voltam sima laborvizsgálaton, és holnap kapom meg az AFP-s papírt, azzal ugye majd 3 hét múlva megyek vámpírékhoz. Kép Mondjuk engem nem zavar, megszoktam...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Mint új versenyző jelentkeznék be hozzátok. Múlthéten pénteken voltam orvosnál 7. hét júl. 3-án jön a baba. Második. A kisfiam most 10 hónapos, nagyon örülök neki hogy itt sok a többgyermekes anyuka (visszaolvastam )mert én be vagyok sz...va. Vajon mit fog csinálni a nagyobb? Neki még magyaráthatom egyelőre teljesen mindegy. Olvastam gondjaitok vannak ruha ügyben esetleg ötle ha nem ragaszkodtok a vadi újhoz de szeretitek a minőséget. IX. Tompa utca van web cím www.ármánia.hu én gyerek ruhát vettem náluk nagyon jókat és kismama ruhákat is szépeket láttam kintről hozott tisztitott. Ezen kivűl én a Corában tudtam nagyon jó áron jókat vásárolni, sajnos majd megint kell mert semmit nem fogytam és az előzőnél közel 20 kiló 3 számmal nagyobb ruha innen indukunk.
Én szerencsés vagyok mert a hányingert nem ismertem és most sem ismerem minden kinek jobbulást és kitartást.

Bocsi ez kicsit hosszú lett
Sziasztok
Cila
cila
 
 


Ann, köszi, kicsit megfiatalítottál, már 32 vagyokKép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknakKépÉn is szeretnék a táblázatba kerülniKépAz adataim:27 év 2. baba a szülés időpontja június 23.Uzsoki kórház kislányom zsófi 26 hónapos remélem ennyi elég.
Hogy telnek a napjaitok?Remélem mindenki bírja valahogy a hányingert már akinek van....én úgy érzem határozottan javul a dolog lehet hogy most kisfiút várok, hogy hamarabb elmúlik?Ki tudja...
Kismamaruha engem is érdekelne én tegnap előtt voltam a Lövőház utcában 2in1 üzletben nagyon drága szerintem egyáltalán nem éri meg úgyhogy nem vettem semmitKépMinden felső 8.000 Ft minden nadrgág 13.000 Ft szerintem ez igencsak irreális.Szóljatok légyszi ha tudtok valami jó helyet előre is köszi!
Kriszti
10+3
babszem27
 
 


Szia Kari!
Neked még annyit írnék, hoyg RH negatív vagyok kérdezz bátran a 2. babámat várom
Kriszti
babszem27
 
 


Sziasztok!

Nagyon szupi lett a tábla! Be lehet még kerülni? Kép Ha igen, akkor: 34 év, Bp. XII. ker., szvi.: 2006.05.30., Budai Honvéd Kh., 3. baba (fiú 1991, fiú 2004).

Annann! Én is most fejeztem csak be a szopit, pontosabban, a kisfiam (18 hó) magától elhagyta egy pár napja... És láss csodát: a vasam teljesen jó volt az első vérvételen! (Pedig én is vérszegény szoktam lenni általában.) Szerintem a férjem főztjének köszönhetően lett ilyen jó... Kép Kép Egyébként, az afp-s beutalót mikorra kaptad?

Üdv az újaknak! Eltűntek, hol vagytok? Ja, és én is Rh negatív vagyok!

Pussz, Hello (14+1)
hello
 
 


Sziasztok,

Annann, szupi a tábla, köszi. Ha nem gond, tennék egy kis kiegészítést, amit én hagytam le, a fiam neve Laci (2004.01.20.) Így pontosabb, köszike.
Hello, irigyellek a férjed főztje miatt! Kép A sógornőmet szoktam kérdezgetni, hogy honnan a fenéből szerzi a pasiait, mert eddig valamennyi fenséges ételeket főzött neki, volt köztük olyan is, aki a Jamie Oliver könyvből készített ebédet... Kép Kép

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!
Megint rengeteget írtatok,ha nem olvasom mindennap nem is tudlak titeket követni.
Kismamaruha ügyben,igaz én siófoki vagyok de nálunk nagyon rossz a helyzet.Egyetlenegy kismamaüzlet van és csak L-es vagy 44-es méretig vannak ruhák,ami rám kapásból nem jó.Így egy nagy méretű ruhákat árusító üzletbe mentem el,ahol 42-60-as méretig vannak ruhák,itt találtam magamnak egy farmer és egy kord nadrágot,aminek gumis a dereka.Az a röhej,hogy 48-ast vettem és nagy egy kicsit,de a másik üzletbe a 44-est csak combközépig tudtam felhúzni.A felsőkről meg ne is beszéljünk.Csak feszülőset lehet kapni,amibe aztán marha szépen néznék ki.
Judit!
Nekem a doki azt mondta az AFP-ről,hogy ha alacsony akkor megismétlik a vizsgálatot,mert a 18. hétig meg lehet ismételni,ha viszont magas akkor az UH-n úgyis látják hogy minden rendben van-e vagy nem.DE!!Egyik érték sem,se a magas,se az alacsony nem jelenti azt,hogy bármi baj lehetne a babával.Azt meg már te döntöd el,hogy megcsináltatod,vagy nem,mert tényleg nem kötelező.Legfeljebb azt mondja a doki,hogy ejnye-bejnye.
Annann!
Én is szeretnék felkerülni a táblára!
Az adatok:30 éves vagyok,siófoki,2006.04.26-ra vagyok kíírva,ez az első babánk és a várpalotai kórházban fogok szülni.
Mindenkit irigylek akinek tud és jól főz a férje.Bárcsak nálunk is így lenne,nem nekem kellene mindig azon gondolkozni,hogy mi legyen a kaja.
Mindenkinek szép napot!
Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok!

Annann, köszi szépen, hogy beraktál a táblába, tényleg jó ötlet volt ez a táblázat!:-)

Babszem27 és Hello köszi szépen, hogy megírtátok, hogy Rh negatívosak vagytok.
Az érdekelne főleg, hogy az első terhességnél szerintetek okozhat e gondot, hogy a férjem RH pozitívos , én meg ugye negatívos. Mert úgy tudom, hogy a szülés után mindenképpen kell majd kapnom Anti D injekciót(vagy valami ilyesmi a neve), mert különben a következő babát megölné a szervezetem vagy nagy a vetélés kockázata, de az elsőnél nem okozhat semmi bajt???
Nektek első terhességnél néztek anno ellenenyagtermelést 1-2 havonta vagy ez nem szükséges? Erről bevallom csak olvastam és rácsodálkoztam, hogy az miért kellene, de gondoltam inkább megkérdezem, mit tudtok erről.
Köszönöm előre is a válaszotokat.

További szép és hányinger mentes napot mindenkinek!
Kari
(14+3)

ui: Ja és egy kérdés még Lányok, hogy a gyerekeitek negatívosak lettek végül vagy pozitívosak?
kari
 
 


Jó reggelt Mamik!

Annann! Kép
Köszi szépen a gondoskodást! Úgy látszik, vannak itt még szunnyadó energiák és tehetségek! Kép

Kismama boltban még mindig nem voltam, viszont isteni jó befőttes gumit fűztem a gatyóm felső gomblyukába, így nyertem vagy 3 cm-t! Kép Apuka teljesen ki volt akadva, azt mondta, hétvégén addig ráncigál, míg nem veszünk legalább 2 igazi kismama gatyót. Aztán röhögve lefényképezte a gumi mögül dudorodó pocit. Kép

Lányok! Én még csak 1x voltam a védőnőnél még októberben. Adtam neki 2000 Ft-ot, nagyon kedves volt, azt mondta, hogy hamarosan kijön terepszemlére. Azóta eltűnt, mint a kámfor. Nem tudja véletlenül valaki, hogy a 2. találkozás (és pecsét) kb. mikor aktuális?

Köszi!
T. (14+1)
tarhonyanya
 
 


Sziasztok!
Kari, az ellenanyagos dologról semmit nem tudok, de annyit biztosan, hogy nálunk anyu és apu is Rh+, és az öcsém mindenek ellenére kiharcolta magának az Rh- vércsoportot! Kép
Tarhonyanya, nagyon jó ez a gumis dolog. Kép Én még a Corában anno akcióban vettem egy 48-as farmert, kellett Kép , de mivel abból a súlyomból ledobtam 8 kilót, és most egy kicsit megnőtt a derekam, ismét kényelmes. Kép
Nálatok a védőnő ad pecsétet??? Nálunk úgy működik, hogy a körzetis védőnő jön terepszemlézni, és a központi tanácsadóba kell járni pecsétért. Ha abból indulok ki, hogy az enyém épp ezen a héten támadott le a 12. heti UH-val kapcsolatban, akkor mondjuk valószínűleg az AFP után is jönni fog, tehát a tiédnek sem ártana jönnie. A körzetis nálunk meg is mondta, hogy 1-1,5 havonta jön!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Kari! Az Rh- kismamáknál - apuka vércsoportjától függetlenül - folyamatosan (1-2 havonta) nézik a vérben az ellenanyagszintet. Ebből biztosan nem lesz semmi gond később! Kép Amúgy nekem mindkét fiam pozitív lett (a férjem is az), úgyhogy én is mindkétszer megkaptam azt a bizonyos anti-D szurit.

Férj: én is irígylem magam miatta! Kép

Hello (14+2)
hello
 
 


VeráskaKépUccsókat szólok az afp-hez, aztán én a magam részéről lezárom ezt a témátKép.Sajnos a normál érték sem jelenti egyértelműen, hogy egészséges a kisbabád! (Nekem több ismerősömnek is született down-os babája normál afp érték mellettKép )Így úgy ahogy van SZÁMOMRA teljesen megbízhatatlan az egész, de ez természetesen az én véleményemen és főleg tapasztalatomon alapszik.
A dokim szerencsére (bár ez nem befolyásolt volna) nem ejnyebejnyézett, úgy tűnt, a szíve mélyén egyetértett velem.
KariKép, hiába vagyok tapasztaltabb, én úgyanúgy parázok sokszor, mint kezdetben. Legfeljebb kevesebb időm jut rá.Kép
Lányok! Nemrég találtam egy kismama-varrodát itt a neten, ahol is egy hölgy rendkívól jó áron vállal varrást a farmertől kezdve az alkalmi ruháig. Ha valakit érdekel, megpróbálom elővadászni!
J.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Hello és Exdeus köszi az Rh-s választ. Akkor ezek szerint nekem ezzel semmi tennivalóm és a dokim intézi ezeket, mármint vérvételek esetén. Így már nyugodtabb vagyok:-)

Jutit engem érdekelne a varrónő száma, címe, ha meg tudnád írni, akkor megköszönném!

Kari
kari
 
 


Hű!

Most olvastam, hogy kismamáknak TILOS a mikró előtt ácsorogni, amikor működik!!!
Még szerencse, hogy nem vagyok egy konyhatündér, nálunk is hasonló a helyzet, mint Hello-éknál. Apuka a konyhafelelős! Kép

T.
tarhonyanya
 
 


Sziasztok!

Gratula az új kismamiknak. Már elég rég jelentkeztem, de csak a sok munka meg a tanulás tartott vissza az írástól. Azért olvastam ám a topicot.
Szeretnék én is bekerülni a táblába, ha lehet: 32 éves vagyok, BP III. ker-ben lakom, 16+1 ma, 2006.05.17-re vagyok kiírva és a SOTE I-en fogok szülni. Ja, és az első baba.
Holnap megyek AFP-re.

Szép napot mindenkinek

Clair
clair
 
 


Judit, látod, én is ezt mondtam, hogy akármi van, az AFP nem megbízható, ha jó az eredmény, ha rossz. Ezért van az UH. Kép

Kari, épp ma néztem a papíromat, amin a vércsoport vizsgálat eredménye van, hogy Ellenanyagszűrés és egy Direct Coombs. Gyanítom, hogy ezek azok, amire egyébként kíváncsiak a dokik, de javítsatok ki ha tévedek!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Nos, a mai állás a következő:

<pre>
Nick ék. Lakhely baba kora szülés várható kórház testvérek
Veráska 30 Siófok 19 hét 1 nap 2006.04.26 Várpalotai kh. elsö baba
Clair 32 Bp. III. ker 16 hét 1 nap 2006.05.17 SOTE I. elsö baba
Doren 33 Bp. XII. ker. 14 hét 4 nap 2006.05.28 János kórház Laci
(2004. 01. 20.)
Judit_78 27 Bp. XI. ker. 14 hét 3 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László 3. baba
Kari 27 Bp. XIII. ker. 14 hét 3 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Sz.Gy. elsö baba
Hello 34 Bp. XII. ker. 14 hét 2 nap 2006.05.30 Budai Honvéd kh. fiú (1991)
fiú (2004)
Tarhonyanya 31 Bp .. Tárnok 14 hét 0 nap 2006.06.01 MÁV kh. elsö baba
AnnAnn 30 Hatvan 13 hét 4 nap 2006.06.04 MÁV kh. Hanna
(2003. 11. 04)
Exdeus 23 Szeged 13 hét 3 nap 2006.06.05 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Babszem27 27 10 hét 6 nap 2006.06.23 Uzsoki kh. Zsófi
(2003. 09. hó)
Kanyin 33 Bp. X. ker. 7 hét 2 nap 2006.07.18 MÁV kh.
T.ZS. lány (2,5 év)
Amica 32 Sopron 7 hét 1 nap 2006.07.19 Soproni kh. 3. baba
Majcsi 30 Budapest 6 hét 6 nap 2006.07.21 Szt. Imre kh. elsö baba</pre>

A táblába bármikor be lehet kerülni, csak írjátok meg a megjeleníteni kívánt adatokat.
Ha vkinek módosítani kell, sikítson nagyokat!
Babszem27, szólj, ha Zsófi nem szeptemberi, csak tippeltem. Azért nem írtam, h 26 hós, mert hamar elévül Kép
Exdeus, mostmár átküldöm a táblát!
annann
 
 


Sziasztok!

Huha, mennyit irtatok! Kép Alig gyoztem visszalovasni. Mi jol vagyunk, csak suru teendoim vannak es a tanulas is elviszi az idomet.
Emelyges meg mindig tart. Kép Nem tudom mikor lesz ennek vege, de a lanyommal ilyenkor mar reg vege volt. Na, azert turelmes vagyok. Kép

Ann: en is szeretnek bekerulni a tablaba. 33 eves vagyok, Göd-on lakom, ma vagyok 13+6 napos es 2006 junius 2-ara vagyok kiirva. A SOTE I. szamu noi klinakan fogok szulni es kislanyom Lili 2004.06.26-an szuletett.

Koszonom es sziasztok Rita

Kép
Kép
trita
 
 


Hali,

Tarhonyanya, nekem meg se fordult a fejemben, h a mikró előtt ácsorogjak - örülök, ha leülhetek :D (vagy épp mehetek a dolgomra, ha ott készül vmi) Ebből is látszik, h marha nagy konyhatündér vagyok, a kaják 90%a ott készül berakom, kiveszem módszerrel.

Judit, én annyira egyet értek Veled az AFPvel kapcsolatban! Én megcsináltatom, mert a dokim kérte, de én már annyi ösznyevisznyaságot olvastam ezzel kapcsolatban, h nem hiszek neki egyáltalán! Ettől eltekintve nem bánnám, ha normál érték lenne!
Amúgy meg jönnek az ünnepek - nekem szerencsére 12.19-én meglesz, tehát nem kavar be, de nem irigylem, aki a karácsonyi + két ünnep közötti mizériában megy vmikor. Korántsem biztos, h pont akkor vesznek AFP-t, amikor épp XY hetes. Nálunk pl. csak hétfőnként vesznek... és ha kevesebb vagy több hetes vagy, akkor végképp nem ér semmit. A másik meg, h mikor lesz eredmény... ilyen körülmények között, mire eredmény van, már nincs lehetőség ismétlésre sem. A legjobb megoldás, ha mindenkinek határértéken belüli lesz, és kész, Judit meg nem izgul Kép

Exdeus, védőnő-pecsét téma. Nálunk úgy volt, h nem a védőnő adta a papírt a 4 tanácsadáson való megjelenésről, hanem a dokim a szülés után a záróval együtt, úgyhogy akár el se mentem volna 1x se a védőnőhöz... Mondjuk most azért megyek, m a dokim Bpn van, és laborba nem rohangálnék oda, olyan mind1, h hol szúrnak meg.. így a védőnő utal a laborba. No meg a végén nem árt néha a vérnyomást meg a cukrot ellenőriztetni.
Nálunk nincs kp-i meg területi védőnő, csak területi van. Szerencsére nem jön/jött ki a pocakosság alatt, csak ha megvan a baba. Pedig asszem a szülés előtt ki kellene nekik jönni, de én annak a híve vagyok, h ne zaklassuk egymást, ha nem muszáj!

Hello, én merem remélni, h a Tiédhez hasonló véreredményt produkálok majd ;) Én se szoktam vérszegény lenni, de még sose volt jó magas a vasam...

Exdeus, engem sem annyira a vérvétel zavar (régebben pedig paráztam tőle meg a nőgyógyitól, meg a fogorvostól, ma már mind rutin Kép ), hanem a cécó, ami vele jár. Csak hétfőn 8-9 között lehet menni, bazi nagy tömeg, egyszer sorra kerülsz, közben tedd vhova a nagyobb gyereket stb stb. Nem hinyzik ez nekem Kép

Harmadik napja fájdogál a fejem (ez enyhe volt, 2 napig baromira fájt, ma épp csk fájdogál) - sztetek front van???

Ann
annann
 
 


Szia Ann, okés, küldd! És majd lementem. Talán nem tűnik el. Kép Tavaly csinálta egyszer öcsém, hogy mindent eltűntettet a merevlemezről, volt rajta egy rakat kép-többek között az eljegyzésünkről, még jó, hogy azokat ki is nyomtattuk, de volt egy csomó, ami ugye csak ott volt. Kép De azóta igyekszünk pótolni...

Igen, az tény, hogy gyerekkel menni tömeges helyre nem lehet valami könnyű! Nálunk 7-9:30-ig van vérvétel...

Én spec. dec. 16-23 között vagyok hivatalos AFP vizsgálatra, és jan. 6-án kell visszamennem a tanácsadóba, és 11-én megyek UH-ra.

Nekem semmi bajom azzal, hogy jön a védőnő. De asszem írtam, hogy a múltkor nagy szerencséje volt, ha meg mégse lettem volna, jött volna máskor, de egyébként is felhívtam volna! És nem volt itt 10 percnél tovább...

Én tegnap este lettem rosszul egy kicsit, nem tudom mi volt velem. Anyum megkért, hogy segítsek neki husit panírozni, és kb. a 6-7. szelet befejezése után rohantam a tesóm szobájába lefeküdni, kinyittattam vele az ablakot...rámjött a szédülhetnék, émelyeghetnék, minden. De hál' Istennek kb. negyed órával később semmi bajom nem volt.

Na ennyi elég, mert ki leszek utálva.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok,

én is beszereztem a kiskönyvemetKép
Táblázatba szeretnék én isKép bekerülni:
Verus/ 31 év/ Baranya megye/ 9 hét 3 nap/ 2006. 07.03./ Megyei Kórház, Pécs/ lány(93); fiú(95); lány(97); fiú(01); fiú(03).
Köszönöm!

Ann, tuti, hogy front-vonulás van. Mi tudsz csinálni fejfájás ellen?

Ja, pecsétek: az a bizonyos (ami az anyasági támogatáshoz kell) 4 db pecsét a terhesgondozást végző dokitól kell. Az én régi kh.-ban igazolást adtak, hogy 4* megjelentem. De elvileg a kiskönyv is elég, amiben lennie kell a 4 db. orvosi köralakú, és a terhesgondozó hosszú pecsétjének.
Én pont azt beszéltem meg a védőnővel, hogy majd én megyek hozzá. (hozzánk is mindig akkor esett be, amikor a legkevésbé számítottam "vendégre".)
Mondjuk nekem fura, hogy lehet kommunikálni a védőnővel, mert Bp.-en totál bürokratikus volt az öreglány.Kép

További boldog babavárástKép
Verus

Kép
verus
 
 


Ex/Ági, mér' lennél??Kép Akkor itt van egy terhességi tünetKépKép De félre a tréfával: meg is undorodtál a hústól?

Kép
verus
 
 


Szia Verus!
Nekem csak kerek orvosi pecsétem van, de gyanítom, hogy nálunk nincs is más. Kép
Jelentem, nem a hússal volt a gond (hisz pipimell volt-a kedvencem), már előtte du. is éreztem, mikor leültem a szgép elé, hogy szédülök, de ez az érzés csak akkor teljesedett ki, amikor a husit paníroztam. Szerintem akármit is csinálhattam volna... Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Olyat is olvastam, hogy nyers húsokat sem nagyon szabad a korai kismamiknak piszkálni!!

Ma kiolvastam a fél internetet, úgyhogy annyira parás lettem, hogy el sem merem mondani... Kép

Hogy valami jó is legyen benne: mindezt munkaidőben. Kép
tarhonyanya
 
 


Tarhonyanya, erről már volt szó (lehet, hogy épp a másik topicban, ahol előferdülök, már nem emlékszem), de csak annyi, hogy megenni nem szabad!!! Attól, hogy hozzányúlsz, talán nem lesz bajod, esetleges kivétel az lehet, hogyha pl. friss vágás van a kezeden, és azon keresztül bejut valami a szervezetbe...szerintem.
És inkább ne olvass parázós dolgokat, tessék szépeket olvasni, ha már ennyire olvashatnékod támad munkaidőben. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


A nyers husit én még simán se bírom - nézni, nem még most. Amúgy most megint hússztrájkot tartok, az alőző pocisságom alatt se igazán csúszott a hús.. de mostmár nem is csodálkozom Kép

Tarhonyanya, ne olvass össze mindent!!! Kép Főleg majd nagypocisan ne olvass szülésstorykat. Emléxem anno a Kismamában volt olyan rovat, h elmesélték, h mi hogy volt, meg így meg úgy nem volt jó és akkor ez meg az lett! TILOS! Kép Egyszer átfutottam, utána azt a részt kihagytam. Legfeljebb szép történeteket lehet olvasni (nekem jó szülésem volt, azt lehet Kép ). A mikro az ok, de pl ezek az elrettentő történetek nem készítenek fel semmire, csak feszültséget keltenek! Grrrrrrr.

Verus, fejfájás ellen perpillanat nem teszek semmit, csak pihenek (néha homeobogyó), ... a vacsi se készül magától :D fel vagyok háborodva, fel kéne kelni!

Ha folyton velem van tele a topic ki leszek utálva???
Jóéjt!
Ann
annann
 
 


Sziasztok,
Ann...légyszi engem is tegyél be a táblázatba:
acer, 32 év, ma vagyok 15+4, szülés máj.22, Szent István kórház, fiú 2004 okt.
Köszi,acer
acer
 
 


Ann, nekm is fáj egész nap a fejemKép

Azért gyere ám a topicba!!!!!!!!! Semmi utálkozós hangulat!!!!!!!!

Tarhonya, tényleg hagyd ki az elrettentő dolgokat, remek sztorikat fogsz kéretlenül is hallaniKépKépKép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!

Bocs, bocs, tegnap valami kóbor hormon birizgálhatta az agyam, ijedtemben még erre a 4 markeres down-kór vizsgálatra is bejelentkeztem, ahol a vért kiküldik a ködös Albionba, mert ők mindent tudnak, amit ehhez tudni kell...

Aranyosak vagytok, köszi a gondoskodást!! (hüpp-hüpp, megőrülök, most bőgni fogok???)

Kárpótlásul azt álmodtam, hogy már megvan a bébi, és valahol sátorozni vagyunk hármasban. Tiszta idilli volt. Kép Viszont a nemére és egyáltalán arra, hogy hogy nézett ki a kis aranyos sajna totál nem emlékszem...

Annann, Kép
Nyugodtan írj, amennyit jólesik! Kép

Mindenkinek szép napot, és kitartást, mindjárt 7vége!!!
tarhonyanya
 
 


Sziasztok!
T., nekem is volt régebben ilyen álmom, de akkor még hírből sem voltam terhes. Kép Én akkor megálmodtam, hogy mije volt, de már nem emlékszem...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


<pre>
Nick ék. Lakhely baba kora szülés várható kórház testvérek
Veráska 30 Siófok 19 hét 2 nap 2006.04.26 Várpalotai kh. elsö baba
Clair 32 Bp. III. ker 16 hét 2 nap 2006.05.17 SOTE I. elsö baba
Acer 32 15 hét 4 nap 2006.05.22 Szt. István kh. fiú
(2004. 10. hó)
Doren 33 Bp. XII. ker. 14 hét 5 nap 2006.05.28 János kórház Laci
(2004. 01. 20.)
Judit_78 27 Bp. XI. ker. 14 hét 4 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László 3. baba
Kari 27 Bp. XIII. ker. 14 hét 4 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Sz.Gy. elsö baba
Hello 34 Bp. XII. ker. 14 hét 3 nap 2006.05.30 Budai Honvéd kh. fiú (1991)
fiú (2004)
Tarhonyanya 31 Bp.. Tárnok 14 hét 1 nap 2006.06.01 MÁV kh. elsö baba
Trita 33 Göd 14 hét 0 nap 2006.06.02 SOTE I. Lili
(2004. 06. 26.)
AnnAnn 30 Hatvan 13 hét 5 nap 2006.06.04 MÁV kh. Hanna
(2003. 11. 04)
Exdeus 23 Szeged 13 hét 4 nap 2006.06.05 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Babszem27 27 11 hét 0 nap 2006.06.23 Uzsoki kh. Zsófi
(2003. 09. hó)
Verus 31 Baranya m. 9 hét 4 nap 2006.07.03 Pécs, Megyei kh. lány (93) fiú (95)
lány (97) fiú (01)
fiú (03)
Kanyin 33 Bp. X. ker. 7 hét 3 nap 2006.07.18 MÁV kh.
T.ZS. lány (2,5 év)
Amica 32 Sopron 7 hét 2 nap 2006.07.19 Soproni kh. 3. baba
Majcsi 30 Budapest 7 hét 0 nap 2006.07.21 Szt. Imre kh. elsö baba</pre>
annann
 
 


Rájöttem, hogy nekem megint olyan izgő-mozgó babám lesz, mint Hamma Kép Õt is 12 hetes kora óta éreztem mozogni, most is érzem pocakbocit már egy hete, esténként olyan hancúrt csap odabent - gondolom, kihasználja, hogy még van helye.

Tarhonyanya, sztem a kis Tarhonya (vagyis már nagy) bent baromi nagyokat röhög az ő aggodalmaskodó anyukáján, közben meg tök jól van és makk egészséges Kép De ha attól megnyugszol, menj el mindenféle vizsgálatra!

A.
annann
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: