Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Gratulálok Csirippiri! Vigyázz magatokra!

KépKép
nicika
 
 


Nicika!
Szerintem irjuk azt hogy 8 hetes vagyok,aug 6-án megyek dokihoz utána pontosítok.én elvileg a Szabolcsban a szülészeti és nőgyógyászati intézetben fogok szülni ha minden jól megy.

Szonibaba!
nagyon meglepődtem mert amikor az orvoshoz mentem azt hittem nincs peteérésem és ad valami gyógyszert.és erre azt mondja hogy terhes vagyok és 2 petezsák van.a párom nagyon örült Õ mindíg mondta hogy milyen jó lenne.most szugeráljuk hogy egy fiú és egy lány legyen.az orvos azt mondta hogy csak a végén lehet megtudni biztosan 1 vagy 2 petéjüek.szerintetek a 4D uh-n nem tudják megmondani?
tunka
 
 


Tunka: sokszor még szülés után sem biztos, hogy egy vagy kétpetéjűek-e a babák. És nagy pontossággal csak dns-vizsgálattal derül ki. Persze, ha nagyon hasonlítanak, az gyanús.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

 
 

Tunka! És akkor a kis számegynesen is 8 hetesnek vegyelek? Kereken 8-nak?

KépKép
nicika
 
 


Tunka!5 napja voltál dokinál, úgyhogy beírtalak 8+5-nek! Jó így?

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok
Nicika
bocsi, de tegnap rohannom kellett, és meg sem köszöntem a javítást. A kis centi/szallag nagyon aranyos.

A szüléshez én is hozzászólnék:
Nálunk az elején mondta a férjem, hogy Õ nem jön be mert a sima korháztól is rosszul van és nem akarja, hogy ővele foglalkozzanak. Kérdeztem hogy hüvelyi UH lesz bejön-e mondta hogy nem, a képet mutattam, és utána már bennt volt az összes vizsgálaton (az igaz hogy azok már nem hüvelyi Uh-k voltak) 4D-től meg el volt ájulva. Utána már a szülésre is be akart jönni, főleg hogy nőtt a pocim érezte a rugdosást, így már Õneki is volt "kapcsolata" a babával. Élete legszebb élményének tartja amikor látta megszületni a lányát (pedig problémás eset voltam, és sokáig is tartott). Most nem kérdés hogy ott lesz!!

Névválastás, mi még sehol sem tartunk ezzel :-)
de a multkor is kitaláltuk nagy nehezen, és a korházbamenet meg átvariáltuk, úgyhogy van még időnk :-)

Kicsit hosszú lettem....
tigi
 
 


Hát egyenlőre én is azt mondom hogy majd kialakul! Max. még azt meg tudom csinálni hogy a 12 hetes UH-ra viszek be videokazit és felvetetem és akkor itthon meg tudom mutatni a páromnak!

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok!

Nicika!
Szerintem is tök jó ötlet a számegyenes!

Az én férjem egyáltalán nem akart apás szülést.
Az első gyermekünk születésekor, azonban annyira ideges volt, hogy mire észbe kapott a nővérkék már beöltöztették zöld műtős ruhába, és mire felocsudhatott volna már ott állt a fejemnél.
Sajna a gyermekeim császármetszéssel jöttek a világra, így szülőszobába csak kb. 10 percet töltöttünk, így együtt, utána engem vittek a műtőbe. Oda pedig nem láttam sok értelmét, h. bejöjjön, segíteni úgysem tudott volna, és teljesen rosszul van a vértől.

Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Na megcsináltam a számegyeneses táblázatot! Ha valamit esetleg elhibáztam akkor szóljatok!

KépKép
nicika
 
 



Nicika,

köszi a táblát! Kép Tök jó! Kép És köszi a számegyenest.

Nicika, a képen neked van már ekkora pocakod?
Vendég
 


Igen! Nekem! De azt hiszem azon a képen fel is voltam puffadva! Csak mert most kisebb a pocim! Ja és este készült vacsi után!

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok!

Akkor az Apuka témához én is:
Nálunk Szonjánál az 1.uh-on egyedül voltam, akkor még csak sejtettük, hogy baba lesz. Az hüvelyi volt. ". uh-n nem is volt kérdés, hogy bejöjjön a férjem, mondtam neki, hogy ne lepődjön meg mert hüvelyi uh lesz. Erre én lepődtem meg a legjobban, mert nem az volt (lehet, hogy az apukára való tekintettel, ezt nem tudom?). Innentől kezdve minden alkalommal elkísért és nagyon élvezte a dolgot, még fényképezte is a monitort az uh-kon. Szüléssel kapcs. kicsit vacilált, mert nem bírja még a vérvételt sem, de Én mondtam neki, hogy nagyon szeretném, ha bejönne, ne hagyjon már magamra, stb. Aztán rábólintott. És amikor ott voltunk, olyan hős volt. Mindent megnézett: a baba fejét, amikor még csak kikandikált (pedig ezt mondtam neki, hogy ne nézze meg, mert megutál vagy vmi), elvágtaa köldökzsinórt és megnézte a méhlepényt is, emrt kíváncsi volt, pedig azt én sem néztem meg, pedig megkérdezték, hogy érdekel-e? Viszont amikor az infúziót kötötték be (streptococcus miatt), na azt nem bírta nézni. Láttatok már ilyet?
Szerencsére a gátmetszést megúsztam, pont emiatt is választottam azokat, akikkel szültem.

Hasamon nekem még nem látszik semmi, de írtam is, hogy azt mondták, hogy még kicsi a baba. Már én is nagyon várom a következő uh-ot, hogy megtudjuk végre, mennyi idős is a Picike?!

Úúúh, kicsit megint szabadjára engedtem az ujjaimat, bocsi.

MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Nicika
NAGYON JÓ :-)
lehet, hogy elnéztem valamit de Tunka nem 2x van benne??
Ha nem akkor bocsi :-)
tigi
 
 


Egyébként már eddig is bent voltál a táblában!

KépKép
nicika
 
 


Tunka csak egyszer van bent! Azóta már lecseréltem a táblát! Mensi alapján 12 hetes, de a doki szerint 8, úgyhogy lejjebb került a táblában.

KépKép
nicika
 
 


Azt azért még hozzáteszem hogy azért van három féle számegyenes, mert:
-akinek kéket tettem, annak lánya vagy lányai vannak, tehát feltételezem hogy fiút akar.
-akinek rózsaszínt annak fordítva
-akinek meg csillagosat ott nem tudom hogy mit szeretne, fiút vagy lányt, illetve az ikrekhez tettem még ilyet
Ha valakinek másik fajta tetszene az szóljon!

KépKép
nicika
 
 


Bocsi csak az ikres mamákat néztem, hogy milyen sokan vannak és akkor mintha úgy láttam volna...
tigi
 
 


Nicika, nekem jó az a számegyenes, amilyet csináltál.... Kép
Jó nagy a pocakod. Gratulálok! Mi nagyon egyidősek vagyunk, de nekem nem ekkora. És kb. csak egy hete kezdett igazán növekedni. Na jó, este azért nekem is nagyobb...Kép
Vendég
 


Hát a valóságban, ami tényleges pocak (nem kaja, meg felfújódás) az kábé a képen látottak fele!

KépKép
nicika
 
 


Név ügyben a véleményeteket szeretném kérni. Még csak a kislány neveket néztem át, de szeretném tudni hogy a következő listából kinek melyik tetszik a legjobban! Lécci szavazzatok!
Dorotea
Döniz
Hanna
Kármen
Mirjam
Nadin
Noémi
Szintia

KépKép
nicika
 
 


Kép, oké, akkor kb. akkora, mint az enyém...Kép

Én a Hannára voksolok!
Vendég
 


Köszi!

KépKép
nicika
 
 


Én a....

1= Nadin
2= Hanna

Azért írtam így ha csak egyre lehet szavazni akkor is érvényes legyen :-)
tigi
 
 


Nicika
Mi a vezetéknév amihez keresztnevet választassz?
Vagy ezek már olyanok amik ahhoz passzolnak?

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Balogh

KépKép
nicika
 
 


Nicika!
Köszönöm hogy betettél a táblába és hogy odatetted azt a szép mérőszalagot a 2 picurral!

Én eddig jól viselem a pocakosodást.Lekopogom.pedig állítólag 2 babóval rosszabb. nekem is kezd látszódni a pocim aki nem tud a babákról azt hiheti hogy meghíztam pedig a sulyjom nem változott de a hasam kerülete kb.5 cm.t
tunka
 
 


A fiú nevek pedig:
Damján
Dominik
Dorián
Levente
Lóránt
Marcell
Martin
Milán
Noel
René

KépKép
nicika
 
 


Én eddig 1 kilót híztam!

KépKép
nicika
 
 


Ja és szivesen Tunka!

KépKép
nicika
 
 


Voks: Levente
Vendég
 


Voks: Levente
Vendég
 


Lánynév közül: Noémi, Hanna
Bevallom nekem a Noémi a szívem csücske, az volt az egyik lehetséges lánynevem, de apa leszavazta sajna Kép

A fiúnevek küzül a Dominik, Marcell és a Milán.

Kb ebben a sorrendben. Kép

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Köszönöm! Az eddigi állás szerint a Levente és a Hanna viszi a prímet! Kép

KépKép
nicika
 
 


Jaj még elfelejtettem: Nicika tökjóóóóóóóó a tábla. Kép

MSE
Ha jól emlékszem Te írtad, hogy azért nem mentél a JÁnosba szülni mert ott szabdalnak ezerrel. Hát én sem azért mentem oda elhiheted, hanem mert a dokim ott dolgozik, ha máshol dolgozna akkor meg máshova mennék. Egyébként meg úgy gondolom, nem annyira gáz a gátmetszés, oké, nyilván ha nem kell akkor ne csinálják. De azért egy 4 kg feletti babát szerintem gátvédelemmel nem egyszerű megszülni, még vágással sem volt az.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Nicika! Nekem a Noémi és Hanna tetszik, nekem is szerepel ez a két név a listámon, de a tuti befutó az Emma Piroska.

Fiúnevek közül a Levente és Lóránt tetszik, nekem Apu után (és dédipapa után) Imre István lesz.

MIt szóltok a dupla keresztnévhez?

Ja, vezetéknév: Somodi.
csirippiri
 
 


Én nem is gondolkodtam azon hogy két nevet adok. meg aztán nehéz lenne összevariálni!

KépKép
nicika
 
 


Én is 1 kilót híztam, de én még csak!!!! 7 hetes vagyok, egyébként is egy "vastag csonttú" húsos leányka vagyok, kíváncsi vagyok a végére ütöm e a 90-et?! :-)))

Egyébként az egészség a lényeg, nem az hogy mennyit hízunk... Ha nem válik a baba vagy a mama egészségének a kárára, - én úgy gondolom - minden ( vagy majdnem mindnen) plussz kiló leadható.. Én ebben bízom..:-)))
csirippiri
 
 


Lehet, hogy nálunk is (de csak lány esetében, mert mondtam már a nagypapámnak, hogy fiú esetén a második név az övé lesz)marad az Emma.
csirippiri
 
 


Nekünk az első gyereknek két neve van Zoltán Ferenc (apja, nagyapja, dédnagyapja után szabadon)
A másodiknak csak 1 van: Kristóf
Most a 3.-nál ha lány lesz akkor Kata Szilvia
Ha fiú akkor meg András Patrik.
Patrik lett volna az első fiú neve, ha nem a hagyományt követjük, de még az is lehet, hogy marad simán Andris. Még meglátjuk.
Viszont érdekes, hogy eddig sosem volt lánynevünk. Mindkétszer úgy mentem szülni, hogy csak fiúnak tudtunk volna nevet adni. Mondjuk lehet, hogy most sem lesz rá szükség, de azért most olyan jó, hogy van.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


A Kata nagyon szép név, én is gondolkozom rajta, bár a páromnak nem annyira jött be.
Vendég
 


Én is csak "muszájból" gondolkodtam lánynéven, mert tuti fiam lesz.... Lehet hogy kinevettek, de érzem...

De majd meglátjuk, ha elég idős lesz! :-)))
csirippiri
 
 


Én kislányt érzek, bár igazából kisfiúra vágyom! Na de majd nemsokára kiderül!

KépKép
nicika
 
 


Szisz!
Biztos ki lehet bírni a gátmetszést (hisz a legtöbb nő kibírja) nem is ezt mondtam, csak azt, hogy az én célom ennek megúszása volt. Csak azért ne szabdaljanak szét, mert nekik így egyszerűbb és ez az ódivatú szemlélet az uralkodó. Szonjám egyébként 3400gr-al, 56 centisen született, azért Õ sem volt apróság.
Hogy lett ilyen nagy Babád? Jó hülye kérdés...Úgy értem, hogy ti is magasak vagytok, vagy csak jól tartottad? Kép

Nicika!
Az én voksom lánynak Nadin, fiúnak egyértelmű Milán. De ismerek egy ikerpárt (mellesleg gyönyörűek), ők Domi és Marci (Dominik és Marcell).
Dupla nevet mi elsőre sem adtunk és most sem fogunk. Mi a garancia, hogy az egyik jobban tetszik majd neki, mint a másik. Meg abból jöhetnek a galibák, hogy a családon belül kinek melyik tetszik jobban és akkor mindenki máshogy szólítja. Meg olyan hosszú is a dupla név. De ez csak az én véleményem...

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Kép Én már nem merek semmit sem érezni.
Az elsőt lánynak éreztem - fiú
Másodikat fiúnak éreztem - fiú
most 50-50 %, de ha tippelnem kéne akkor fiúra szavazok. Én meg pont úgy vagyok vele, hogy olyan messze van még a szeptember vége mire kiderül, nekem mindkettő eddig a 20. héten mutatta meg magát.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Mindenki leszólja a Damján nevet és a Levente felé irányít. De tuti nem lesz Levente mert a Párom utálja ezt a nevet! Kép

KépKép
nicika
 
 


Szisz! Arra emlékszel hogy hány hetesen érezted először mozogni a babáidat?

KépKép
nicika
 
 


Mi nagy kavarók vagyunk névügyben Kép Mindkétszer volt fix lánynevünk az első pillanattól kezdve.
Balu Emma lett volna, és ha a 38. héten születik, akkor ma Donátnak hívják, de végül túlhúztuk, így lett Balázs.
Zsoma Adél lett volna. És a mentőben még Zénó lett volna, de 22 óra múlva Zsomborként látta meg a napvilágot.
Mindkettőjüket lánynak éreztem. Most nem érzek semmit, talán inkább fiút. De nevünk az nincs egyse Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


MSE
Persze értem én, de hát ez van, én meg ragaszkodom a dokimhoz. Kép Jól tartottam. KépEgyébként 4150 g-al és 57 cm -el született Kristóf. Szóval nem volt egyszerű. Nem vagyunk olyan hűde magasak, apa mondjuk 183, de én csak 162 cm vagyok.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Nicika
Én az elsőt 20 hetesen a másodikat olyan 18 körül. De ez függ attól hogy a lepény a mellső vagy a hátsó falon tapadt-e meg. Már nem emlékszem pontosan, hogy melyikkel lehet hamarabb megérezni. De hátsóra tippelnék, javítsatok ki ha nem így van.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: