Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nekem is kellett egy pár kosztüm szerüség, és pár ezer forintért találtam a fehérvári u-i piacon a nemzetiségieknél. Jól néz ki, és úgy gondoltam, hogy nem érdemes extra minöséget venni arra a pár alkalomra, amig ilyen nagy méret kell.
Kicsit kinosnak tartom megkérdezni a szülési tarifát, de hát lehet hogy a végén az lesz belöle.
Azért az esönek van elönye is: egy kis lehülés. Sajna az esernyöm viszont most tört el.
Kellemes estét mindenkinek,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Kismamaruhát én a West End-ben vettem, nadrágot meg blúzt, az be is jött, elég jó. Igaz nem olyan olcsó, de 10 alatt van. (7 körül) (Gólya)
A Baross utcában szintén van egy kismamaruha-bolt, azt is nagyon dícsérik, de ott még nem voltam (Körútról lehet megközelíteni)
Igazából én alig vettem kismamaruhát, inkább olyan egyberészes ruhákat vettem ami elég bő. Most viszont már lehet hogy gond lesz, mert kezd szűkülni derékban...

Nekem szerencsére nem fáj a hátam.

Én már elkezdtem ruhácskákat beszerezni, így a 31. hét felé, de még rajtuk hagytam a címkét :-))) Szerintem a La Halle is drága egy kicsit és ott össze-vissza vannak a méretek. Nem járt arra valaki? Én két rugdalózót néztem, az egyik 10 cm-vel volt hosszabb a másiknál, de mindegyiken az volt, hogy 0 hónapos kortól...Ráadásul ezeken a cuccokon nem az van hogy 56-os vagy 62-es, hanem a hónap, de szerintem valami nem stimmel, mert összehasonlítva a máshol vett és mérettel feltüntetett darabokkal (itthon összemértem), eltér a nagyság. Ti 56-osból mennyit vesztek és mit? És nem lesz a kicsinek túl melege ha hosszúujjú bodyt és szintén ilyen plüss rugdalozót kap? (Nekem tuti melegem lenne ilyen cuccban szeptemberben...)

Docka
AE
 


Sziasztok!

sikerült végre ruhát venni az Auchanban, nem túl drága és tökéletes (igaz nem kismami, de legalább utána is tudom majd használni)Kép

A picurnak a bodykat mi úgy vettük hogy 56-62-ből 3-3-t (2-2 hosszú ujjú, 1-1 rövid ujjú), rugikat kaptunk... amúgy van egy babakelengye lista itt a babaneten, meg találtam egy párat még és az alapján összeállítottam egy listát, hogy miből mennyi ha valakit érdekel mailen elküldöm hétfőn! Kép

Mindenkinek jó hétvégét

Meme
Meme
 

 
 

Sziasztok!

Remélem jól aludtatok. Kép Mi most elég jól, jó kis levegő volt és keményedések sem nagyon voltakKép
Szóval ma kipihentebb vagyok.

Meme! örülök, hogy sikerült ruhát venned.
A listát szívesen megtekinteném, habár mi már elég jól bevásároltunk.Én is írhatok címeket ha valakit érdekel, mert én is innen böngészgettem .
Lassan a táskába is bekészítettem mindent, nem árt ha előre megvan és nem akkor kell kapkodni.Mert el tudom képzelni .....nagy kapkodás, párom azt se tudja hirtelen mi hol van ( más meg mégúgysemKép és biztosan itthon maradna vmi fontos dolog. Habár elég közel van a kórház , így bármikor be tudnak hozni bármit ami lemarad.

Ti gondoltok már néha a szülésre?Bennem mostanában kezd erősödni a gondolat.

Mi kisruhát nem vettünk túl sokat, talán 1-2 darabot mindenből.Szerintem előrre nem is kell túl sok. Biztosan sok mindenkitől azt is fogunk kapni, meg elég gyorsan növekszik a babó és hamar kinövi a 56-os méretet.Nagy bajban voltam én is, hogy mibe hozzuk majd ki, ( habár még mindig nem döntöttük el)de ez nagyon időjárás függő is lesz majd.Meg közben is lehet még elmaradt egy -egy ruhadarabot beszerezni.

Vigyázzatok magatokra!
Szép napot mindenkinek.

Anita
anita77
 
 


Halihó!

Engem érdekelnének a ruhalisták, főleg, hogy lehet, hogy nem én fogom megvenni őket, és ki kell adnom utasításba, hogy miből mennyit vegyenek. Szóval megköszönném, ha elküldenétek.

Anita,
én még nem nagyon gondolok a szülésre, remélem még van addig legalább két hónapom, de te már elég közel vagy hozzá (jó neked). Ha annyi idős leszek, mint te, biztos már bennem is felmerülnek majd ilyen gondolatok.

Meme,
klassz, hogy sikerült ruhát venned, főleg, hogy még utána is tudod majd használni.Kép

Jó hétvégét!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!Kép

A ruhalista engem is érdekel. Ha valaki esetleg azt is le tudná írni, hogy mit hol érdemes beszerezni, annak örülnék. Fogalmam sincs ugyanis, hogy mennyiért éri meg valami, tehát nem a legdrágább helyen szeretnék mindent megvenni.

Tegnap este olyan nehezen aludtam el, nem volt túl kemény a pocakom, de valahogy furcsán fájt és olyan kellemetlennek éreztem.Kép Most hulla vagyok, úgyhogy megyek is és visszafekszem.

Jó pihenést mindenkinek!Kép

Laura
Laura2
 


Anita! Te hol jársz? (Hanyadik hét?)
Pont arra gondoltam tegnap amit írtál: valami hirtelen lesz és be kell menni a kórházba és nálunk még alig van valami meg... (én a 31. felé járok) Épp tegnap mondtam ezt el a férjemnek, aki mókásan azt mondta, hogy majd bepakolja a szekrény tartalmát. Mindenesetre én is lassan kezdem összeállítani a kórházi csomagot.
D.
AE
 


Sziasztok Lányok!

Képzeljétek ma van az utolsó munkanapomKép Mostantól pihi aztán a piciKép Teljesen fel vagyok dobva, meg persze egy picit le is, olyan szomorkas volt összepakolni a kis dobozomat bent a cégnél...

A bevásárlólista engem is érdekelne. Sőt a kórházi lista is, ha valaki már csinált ilyet.
Nekünk szülésfelkészítőn azt mondták, hogy a kispapinak vigyünk kényelmes papucsot és akkor nem kell az ott kapott zacskót a lábára húzni. Nem tudom ez máshol hogy van, de esetleg majd kérdezzetek rá ti is.

Beszéltem tegnap a pocak görcsökről a dokival, és mivel a méhszáj teljesen zárt (és a lábam is görcsölni szokott) valószínű a magnéziumhiány. Nálatok esetleg nem társul lábgörccsel?

Docka
Még én sem készítettem kórházi csomagot, de teljesen igazatok van, bármikor kellhet. Én is most fordultam a 32. hétbe.

Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Én ugyan nem nyár végére várom a babámat, hanem inkább őszre, azért mindig olvasgatlak titeket.
Szeptember 26ra vagyunk kiírva, és a MÁV Kórházban fogok szülni Koós-Hutás Piroskánál.

Nekem van egy saját készítésű listám (babaruhák, felszerelés, kórházi táska), amit kb. másik 5-6 listából raktam össze. Ha valakit érdekel, írjatok, és elküldöm e-mailben.

Szerintem sem kell rengeteg ruhát venni, de azért legyen rövid- és hosszúujjú body is. Én azon gondolkodtam, hogy ha 60 cm-vel születik egy baba, akkor mi lesz az 56os ruhákkal. De egy ismerősöm azt mondta hogy még neki is jó az 56os. Nem nagyon értem, de mindegy. :-)

Én a nagyobb dolgokat szeretném mostanában megvenni, aztán apránként a többit. Múlt héten megvettük a babakocsit, Neonato Combinato Tris, szerintem nagyon klassz, elég sokféleképpen lehet variálni. Már úgy tologatnám :-) Persze az még odébb van, pedig már nagyon várom!!!

Üdv mindenkinek!
76vera (28+1)

KépKép Kép
76vera
 
 


SziasztokKép

Én is inkább az őszi babásokhoz tartozom, de lenne egy gyakorlati kérdésem hozzád Vera Kép

Mi is pont a babakocsi nézegetésben vagyunk, már komoly piackutatást végeztünk, és az ehavi Kismamában láttuk ezt a Neonato Combinato Tris nevű kocsit és eléggé tetszett.
De a cég, ahol árulják, legalábbis a reklám szerint (Matti) kint van Budaörsön és 8-16 ig tartt nyitva (hétfőtől péntekig Kép )
Meg tudnád írni, hogy Ti hol vettétek és esetleg hogy mennyiért?

KösziKép

Látom a Friss kismamákhoz is bejelntkeztél, azthiszem pont beelőztél a táblában Kép Kép
Egyébként egy helyen fogunk szülni, csak más dokinál..

Üdv
Bera
bera3
 
 


Szia Bera!

Igen tudom, Te is MÁVos vagy, régebben már találkoztunk abban a topicban, de Te sem írtál azóta. Gondoltam megpróbálom a "friss kismamikat" és ezt, itt jó sokan vannak!

Én is a Kismamában láttam ezt a babakocsit, ott azt hiszem 96 körül hirdették. Mi a Lehel téri babadiszkontban vettük, a bolt honlapja:
http://www.babadiszkont.hu/
Szombaton is nyitva vannak, nem tudom Ti merre laktok, de szerintem könnyebben megközelíthető, mint Budaörs. Egy kicsit meglepődtem, mert elég pici a bolt, ennek ellenére volt vagy 20féle babakocsi, kiságy, és végülis minden, ami kellhet.
Mi 99.490 Ftért vettük, úgy gondoltuk, hogy azért a 3ezer forintért nem megyünk ki a Matti Kfthez. Itthon viszont a garnciajegyen láttam, hogy ők a forgalmazók, tehát ez a babadiszkont is tőlük szerzi be.
Nagyon tetszik a kocsi, itthon mindenféle variációt kipróbáltunk, az hogy élesben milyen lesz, majd októberben kiderül...

Egyébként Te pontosan mikorra vagy kiírva? És nem tudod véletlenül, hogy mi lesz a szerdai előadás témája?

Köszi!
76vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera,
engem érdekelne a lista!Kép Köszi!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!
A listát elküldtem az emailedre.
Szia: 76vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Szia VeraKép

Köszi a gyors válaszKép
Szombaton megyünk portyázni babakocsi ügyben és a Lehel téri bolt is a listán van, majd megnézzük.
Nekünk mondjuk azért tetszik mert szemből is lehet tolni, és ilyen 4 funkciósat csak a Chicco triónál láttunk, de az 130 ezer..(meg szerintem a kettő tök ugyanaz a dizájn..csak más a neve..)

Én szept 27 re vagyok kiírva, de az UH alapján mért adatokból volt már szept 23 és okt 2-ig minden Kép
Mostanság én is csak olvasgatom a Friss kismamikat, mert itt a munkahelyen nem tudok igazán elmélyülni és bekapcsolódni a társalgásba. De majd otthonról írogatok gyakrabban augusztustól..

Sajna nem tudom mi lesz a téma szerdán, valahol olvastam (MÁV-os topic?) hogy ami a doki eszébe jut éppen... mi most valószínűleg nem megyünk, az elmúlt két alkalommal végülis uyganaz volt (a szülés menete, csak a szülésznő és orvos szemszögéből kicsit másként..)

Jó hétvégét Kép
bera
bera3
 
 


Sziasztok!

Lányok , aki kérte annak elküldem a listát.
Meme!Neked nem volt címed, ha megírod szívesen elküldöm.
Docka!
Mi a 35. hétben járunk a héten.
Most kicsit elfáradtam az ülésben , meg a levélküdésben Kép , de írok még majd.
Bera és Vera üdv. nektek is.

Anita
anita77
 
 


Anita!
KösziKép
De jó Neked, hogy már ilyen közel vagy a szüléshez! Biztos nagyon nehéz feküdni egész nap, de gondolj arra hogy nemsokára a kezedben tarthatod a babádat. Kép
Egyébként mostanában nekem is sokat szúr a hasam, főleg egy helyen, olyan mintha egy ponton belülről ki akarná fúrni vaalmi. Vagy valaki? Kép
Sokat pihenek, de szerencsére nekem nem kell feküdnöm.
Kitartás, már nem sok van hátra Kép

Bera!
Hát akkor sok sikert a babakocsi vásárláshoz, remélem sikerül vennetek!
Nekem is volt már többféle időpont az UH szerint, de a legvalószínűbb hogy csak októberben fogok szülni. Még az is lehet hogy találkozunk Kép

Üdv mindenkinek és jó hétvégét!Kép
76vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok Lányok!

Ruhaügyben hozzászólnék az eddigiekhez, saját tapasztalataimat írom le, úgyhogy az nem feltétlenül a nagykönyv szerint van, nem is feltétlenül tökéletes, szóval nem kötelező megfogadni Kép
Tavaly júliusban született a kisfiam, szóval akkor nem kellett azonnal különösebben meleg ruhákra gondolnunk, elvileg még a nyár végén is lehet kánikula, szóval rövidujjúakból mindenképpen kell. Amíg 25 fok körül volt kint a levegő én egy szál bodyban vittem ki sétálni, neki is úgy volt a kellemes, ésszerűnek is így találtam, a sok csúnya tekintettel a "tapasztalt" anyák részéről nem nagyon törődtem Kép
Viszont alig egy héttel azután hogy megszületett, jött egy hidegfront, mi meg akkor kapkodtunk hogy mit adjunk rá, mert vagy csak rövidujjú volt, vagy tök vastag rugdalózó. Alig lehetett egy épkázláb hosszúujjú-hosszúlábú rugit kapni, aminek elfogadhatóan vékony anyaga volt, és pont megfelelt a kinti (meg a benti) nem túl meleg-nem túl hideghez. Szóval szerintem ilyesmit 1-2 darabot szerezzetek be ha láttok. Ahogy nézegettem, most sem túl nagy a kínálat belőlük.
Az első ruhák, és hogy miben hozzátok haza... Mindig csodálkozva nézegettem a ruhákat, hogy hogy lehet egy újszülött ennyire pici, annyira aprónak tűnt az 56-os méret is hogy hihetetlen. Aztán megszületett Pindur, 56 centivel, szóval nem is volt pici, és akkor derült ki hogy még a legkisebb ruhák is lógnak rajta Kép 2 db rövidujjú body volt ami épp passzolt rá, azt az anyósom Olaszországban vette, a többi holmihoz el kellett telnie 2-3 hétnek míg belenőtt. Szóval nem kell megijedni, nyugodtan vehettek 56-ost, ha nem más az első hetekben úgyis jó lesz, és mikor már látjátok milyen iramban kezd fejlődni a baba, akkor lehet neki venni a többi ruhát, mindig épp ami kell.

Anita, 1-2 napja kérdeztél a szülésemről, csak nem voltam itthon, nem tudtam még válszolni. Azt lehet mondani hogy könnyű volt, este 7 felé tudatosodott bennem hogy valószínű ez már AZ, 10 körül indultunk el itthonról a kórházba. Kb. fél 11-re értünk be, mire a dokim is megvizsgált majdnem éjfél volt. Ő meg bejelentette hogy egy órán belül baba lesz Kép És igaza is lett, 1 előtt 5 perccel már ott nézelődött a hasamon a pici fiú Kép Mondta a doki hogy most is hasonló "menetrendre" lehet számítani, úgyhogy ha bármi OLYAT érzek, akkor futás a klinikára, nehogy a kocsit lássa meg először a tesó Kép
Amúgy nem pont így terveztük a korkülönbséget. A szülés időpontját kb. erre az időszakra, csak az egészet 1 évvel későbbre. De hát így alakult, és különösebben nem is bánom. Bár most egyre nehezebb ahogy nő a hasam, de szülés után ha visszatér az erőm, majdcsak összehangoljuk a dolgokat, aztán megy majd minden ahogy kell Kép
Bocsi hogy szinte novellát írtam, remélem nem untattam senkit Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Üdv minden új tagnak, már elég jó forgalom van itt.Kép

Anita
Köszi a mailt, úgyis lassan elkezdjük a nagybevásárlást, legalább lesz miből kiindulni. Már a 35. hét? De jó Neked, nemsokára itt a baba!KépKépKép

Diti
Köszi a jó tanácsokatKép. Én úgy gondoltam, hogy a melegebb ruhákból kicsit nagyobbakat veszek, mert ha nem lesz még azonnal hideg, akkor legalább később jó lesz.

Vera
Nekem is küldd el légyszíves a listádat.Köszi.

Ti milyen matracot vesztek a kiságyba? Mindenhol azt olvasom, hogy a kókuszmatrac a jó. Mondjuk még a kiságyat sem néztük ki, de gondolom matrac van több méretben is.

Laura
Laura2
 


Szia Laura!
A listát elküldtem.
Mi kókuszmatracot veszünk, mert állítólag sokkal jobban szellőzik, mint a sima. Ágyat még mi sem vettünk, mert én 70 cm széleset szeretnék, de ilyet eddig még csak kombiban láttam. A 60centis olyan picinek tűnik.

Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Szia Vera!

Mi tavaly a Brendon babaáruházban vettük meg a kiságyat a Pindurnak, 70 centi széles és csak sima rácsos, 3 magassági fokozatra állítható, és ami elég jó még benne, hogy van ágyneműtartója. Ott nem is csak ez az egyfajta volt ilyen típusból. A 60 centis tényleg keskeny, nekünk már most a 70-es is kezd az lenni, így egy évesen már sokat mocorog álmában a gyerkőc Kép Szóval szerintem a Brendonban érdemes szétnézni, nem túl drágán elég jó választék van ágyikókból.
A matracból szerintem is érdemes inkább kókuszt venni. Drágább, de megéri. Nekem egy év alatt semmi szagot nem vett fel, tiszta maradt, tényleg jobb lehet a szellőzése. Meg olyan kellemesen se túl kemény se túl puha érzete van.

Diti
diti
 
 


Lányok!

Mi kókuszmatracot vettünk, (nem akarok hülyeséget írni) én úgy tudom, hogy nem sok méretben van mi 60×120 cm-est vettünk , nálunk csak ez az egy méret volt. Mi ezért vettünk ekkora ágyat.Kicsit igaz drágább mert a matracot 9900.- forintért vettük, és az ágy is majdnem ennyibe került,de sokkal egészségesebb, mint a szivacmatrac.

Diti!
Nagyon is érdekel a szüléstörténeted, és hidd el szívesen olvasom, ha bővebben is írsz rólaKép.Biztosan most nehezebb lesz egy picit a picikkel , de nagyon jó testvérek lesznek majdKépA rugi ötlet pedig nagyon jó, tényleg igazad vanKép
Vera!
A listát elküldenéd nekem is?Hátha kihagytunk vmit....

Mostmár fekszem én is, majd holnap jövökKép

Sziasztok, jóéjt:

Anita
anita77
 
 


Szia Anita!

Ha már így bíztatsz, leírom részletesebben hogy jött világra szemünk fénye, remélem így egy év távlatából is minden eszembe jut.
Ott kezdődött az egész, hogy a dokim egy héttel a szülés előtt megjósolta hogy a következő héten szülünk. Ha addig bármi van hívjam azonnal, ellenkező esetben 1 hét múlva találkozunk a szokásos vizsgálaton. Na persze nem történt semmi, úgyhogy a következő hétfőn mentem hozzá ahogy megbeszéltük. Megvizsgált, kicsit erőteljesebben mint máskor, de ezt sem mondanám fájdalmasnak. Közölte hogy a méhszáj elejétől a végéig 1 ujjnyira nyitva van, úgyhogy most már tényleg bármi lehet. (Kb. a 6. hónaptól a külső méhszájam folyamatosan nyitva volt 1 ujjnyira, de az különösebben semmit nem jelent, most is már kinyílt kicsit) Szóval mondta hogy ez a helyzet, a vizsgálattól pedig meg is indulhat a szülés akár 1-2 órán belül - ez volt du. 3-kor. Ha bármi van hívjam, mert ő este épp nyaralni indul.
Telt a délután, de én ugyan nem éreztem semmi különöset, hiába figyelgettem hátha fáj valami. Lefeküdtem szunyókálni is, 6 körül ébredtem fel, és még bosszankodtam is hogy a francba megint elfeküdtem a derekam, mert fáj Kép Úgy 7-re vettem észre hogy csak nem múlik ez a fájás, azaz vissza-visszatér. Felhívtam anyukámat mi a helyzet, ő azt mondta szerinte ez már a baba. Hívtam a dokit, ő azt javasolta várjunk még egy kicsit, hívjam 9 körül, ha addig még megvan a fájdalom hívjam újra. Hát csak nem akart múlni a dolog, de abszolút nem volt fájdalmas, inkább csak kellemetlen húzó érzés. Különösebben nem is mértem az időt, hol jött, hol elmúlt. Elérkezett a 9 óra, hívtam a dokit, hogy itt bizony nem változott semmi. Na akkor ő most visszafordul, mert hogy időközben már elindult nyaralni, mi se kell hogy kapkodjunk, fürödjek nyugodtan, készüljek össze, aztán majd a klinikán találkozunk. Nagyjából 10 órára készültem el a fürdéssel, öltözéssel, a csomagom már kb 3 hete össze volt pakolva Kép Időközben picit erősödtek és sűrűsödtek is a fájások, olyan 5-10 percesek lehettek, és kb annyira fájt mint egy közepes erősségű menstruációs fájdalom, de érdekes módon csak a derekamban. Fürdés után a nyákdugó is elment, úgyhogy már tuti volt hogy innen nincs visszaút Kép
Nagy izgalmak közepette elindultunk, kb. fél 11-re értünk be a klinikára. Akkorra már 2-5 perces fájásaim voltak és kezdtek erősödni, de még abszolút az elviselhető szinten voltak. A felvételkor megvizsgált az ügyeletes orvos, közölte hogy 2 ujjnyira vagyok kitágulva és nagyon szépen halad a dolog. Mivel otthon még este sikerült WC-re menni, a beöntést megúsztam, szerencsére a borotválást is, ugyanis nekem eleve "igazított" fazonom van Kép Kép
Bekísértek a vajúdóba, ahova a párom még egy kis ideig nem jöhetett velem. Jött a CTG, aztán a szülésznő megvizsgált. Mikor befejezte, éreztem hogy sugárban ömlik valami a lábam között, egyből tudtam hogy elfolyt a magzatvíz. Ami miatt kicsit még most is mérges vagyok a szülésznőre, az az, hogy úgy csinált mintha valami idióta lennék, azt mondogatta nekem, hogy ez csak az amivel a kesztyűjét bekente a vizsgálat előtt. Na ja, én meg most jöttem a falvédőről Kép Amúgy nagyon aranyos, kedves és segítőkész volt, ezt az egyet nem kellett volna hogy hülyének néz.
Innentől kezdve már igencsak felerősödtek a fájások, most már tényleg fájt, kezdett kellemetlenül érinteni. Végre bejöhetett a férjem, ő meg teljesen elcsodálkozott, hiszen 10 perce mikor elváltunk, semmi bajom nem volt, most meg már szorongattam a kezét Kép Láttam rajta hogy kicsit ideges, de azért próbálja nem mutatni, annyira hálás voltam neki hogy ott van. De ezt sosem kellett erőltetnem, evidens volt neki hogy ott lesz a szülésnél Kép
Ekkor megérkezett a dokim, ő is megvizsgált. Ez volt úgy éjfél körül. Nagyon szépen halad, már 4 ujjnyi, úgyhogy 1 órán belül baba lesz. Én meg alig hittem a fülemnek, mondom ez is átver engem? Kép De ez csak úgy átfutott az agyamon, tudtam hogy ő nem vezetne félre, úgyhogy kicsit meg is könnyebbültem hogy már nem tarthat sokáig. Ezután kiküldtek hogy menjek pisilni, na az már nem volt túl könnyű, minden lépés nehezemre esett. És szörnyen éreztem magam hogy közben meg végig folydogált a lábam között a magzatvíz Kép Pedig tisztában vagyok vele hogy ez ezzel jár, mégis olyan szégyenérzet fogott el tőle. Mire visszaértem, néhány perc múlva már "zavartak" is a szülőágyra. Na oda felküzdeni magam a fájdalmak közepette nem volt egyszerű. Én igazából úgy emlékszem, csak ott kezdődtek igazán elviselhetetlenek lenni a fájdalmak. Bevallom őszintén, nem bírtam ki kiabálás nélkül Kép Nem sikoltoztam vagy ilyesmi, ha jól emlékszem azt mondogattam hogy én ezt nem bírom ki, de a sógornőm aki kint volt a folyosón, utólag azt mondta elég rossz volt hallgatni. Különösebben nem érdekelt, így úgy érzem jobban el tudtam viselni az egészet. Úgy fél, max. 3/4 óra telhetett el így, nekem ez már kicsit homályos. Egyszercsak jött a szülésznő hogy nem érzem-e úgy hogy nyomnom kell. Hát mit tudom én mondtam neki, nyom és fáj ez állandóan. Erre jött a dokim hogy akkor csináljunk egy próbanyomást. Elmondták hogyan lélegezzek, a következő fájásnál pedig kipróbáltuk megy-e. Megtettem minden tőlem telhetőt, majdnem tök jól is csináltam. Elmondták hogy folyamatosan fújjam ki a levegőt, ha elfogy, vegyek még egy picit és amíg csak érzem a fájást, fújjam kifelé. A következőnél már nagyon ügyi voltam Kép Igazából ekkor már nem is éreztem különösebb fájdalmakat, inkább csak koncentráltam hogy jól nyomjak, arra figyeltem mikortól meddig csináljam, utána meg pihiztem míg lehet. A következő nyomásnál a szülésznő szólt hogy már itt a feje. Még vagy 2 nyomás volt hátra, és kint is volt a csöppség. És tényleg, ahogy mindenütt lehet hallani, abban a pillanatban elmúlt minden fájdalom Kép Arról fogalmam sincs hogy a doki mikor csinálta a gátmetszést, bár a párom azt mondja ő hallotta. Na engem meg pont nem az kötött le Kép
Nagyon megkönnyebbültem hogy túl vagyunk a dolgon, boldog voltam hogy ügyesek voltunk és gyorsan átestünk az egészen, hiszen mindenkinek így a legjobb. A kisfiam nagyon édes volt, nem sírdogált, nézelődött a gyönyörű kék szemeivel. Utána elvitték megfürdetni, rendbetenni, apukája gyorsan szaladt vele Kép Én meg ott maradtam volna egyedül, szerencsére a doki szólt a sógornőmnek, hogy most már akár be is jöhet. Úgyhogy az ő kezét szorongattam amíg a doki a gátvarrást csinálta. Nekem az sem volt egy kellemes élmény, sziszegtem is eleget Kép De persze szavam sem lehet, abszolút nincs nyoma, a doki még ki is húzta a "cérnát" és újravarrt ahol nem tetszett neki, és megvan az eredménye. Varratszedés után max még 1 hétig éreztem hogy ott vágás volt, de az is már csak kisebb kellemetlenségnek tűnt, nem fájt.
Hát ennyi volt, tudom nagyon hosszúra nyúltam Kép Nem akartam ennyit írni, de így sikerült. Végülis nekem kellemes élmény volt az egész a fájdalmak ellenére, úgyhogy szívesen mesélek róla. Megvallom őszintén, mindezek ellenére a mostani szüléstől is félek Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Diti!

Köszönöm szépen, hogy részletesen leírtad a szülésed.Persze, hogy minden szülés fájdalommal jár, de ahogyan olvastam a soraidat, nagyon szép szülésed lehetett.
Bízom benne, hogy a második szülésed már könnyebb leszKép Kép .Annyi előnye biztosan van, hogy valamennyire tudod már mihez viszonyítani a fájdalmakat.A nyákdugó az nálad milyen volt?Annyi helyen olvastam már, hogy van aki észre sem veszi, hogy "kijön", már csak a magzatvíz elfolyását érzékeli. Habár olyan is lehet, hogy a magzatvíz is csak szivárog és van olyan aki azt sem veszi észre...Nálad kb mennyi mennyiség lehetett? Úgy értem, biztosan észre lehet venni, pl: ha éppen pisilnék, hogy a magzatvíz folyt el éppen?Ne haragudj a kérdéseimért, csak te már ebben a dologban tapasztaltabb vagy. Örülnék ha válaszolnál rá, mert mindenki másképpen éli át.
Most kicsit én is elgondolkodóban estem. Nálad az orvos szülésed utnán elment nyaralni?
Mert az én orvosom pont a 37-39ig hetemig lesz szabadságon. Igaz mondta, hogy nem megy messzire sehová, és bármikor bejön ha szülök,de nálad szülés után is rád nézett ,vagy sem?
Attól tartok, hogy szabija idején nem fog bejárogatni, ha netán előbb szülnék én is.Persze már az is nagy dolog, hogy bejön szülésre majd ha kell...
Hát vannak hátrányai is a nyári szülésnek.
Na , még párszor átolvasom a szülésed az biztos Kép
Köszi tényleg, hogy leírtad.


Szisz!

Mostmár aztán jó pihit nektek Kép .hidd el nem fog hiányozni a munkahelyKép

Mindenkinek jó hétvégét:

Anita
anita77
 
 


Szia Anita!

Remélem én is hogy a mostani szülésről is majd hasonló jókat tudok mesélni Kép
A nyákdugó nekem olyan volt, mint amikor épp megjön, először főleg nyálkás, aztán már kicsit véres, de semmi különösebb mennyiség. Mondjuk útközbenre azért betettem egy tisztasági betétet a biztonság kedvéért, de az itthon tapasztalt kis mennyiség után már nem nagyon jött semmi.
A magzatvízzel persze más volt a kérdés, na azt észrevettem Kép Egyébként azzal én is bajban vagyok hogy egy sima szivárgást észrevennék-e, bár közvetlenül a szülés előtt, amikor folyamatosan folydogál ha nem egyszerre folyik el, akkor az azért biztos egyértelműbb. Amikor nekem elfolyt, az már komolyabb mennyiség volt, semmiképp nem egyszerű szivárgás, de azt mondják mindig sokkal többnek tűnik mint amennyi jön valójában. Semmivel nem keverhető össze az érzés, ne izgulj hogy nem veszed észre Kép Valami hirtelen pukkanásfélét éreztem belül és akkor elöntött. Kicsit olyan mintha bepisilnél, csak nem tudod kontrollálni.
A doki a szülés után már rögtön indult is vissza a nyaralásba. Mármint úgy értem megvárta a 2 órát hogy minden rendben van-e, meg amíg befeküdtem az osztályra, de aztán már csak a 6 hetes kontrollon találkoztunk. Igazából én ezt nem vetem a szemére, a terhesség alatt is végig lelkiismereteen figyelt rám, mindenről tájékoztatott, a szülés alatt is nagyon klassz volt, szóval semmi szavam nem lehetett rá, meg nincs azóta sem. Kicsit az volt rossz érzés hogy mindenkihez jött naponta a dokija, csak hozzám nem. Viszont a másik orvos aki bent volt még a szüléskor, az bejött megnézni, ő szedte ki a varratot is, szóval volt aki figyelt rám, csak mégsem ugyanaz az egész, ha addig 9 hónapig mással teremtetted meg az orvos-"beteg" kapcsolatot.

Szia, Diti
diti
 
 


Ja, és megragadnám az alkalmat hogy egy időre elköszönjek tőletek, ugyanis a következő hetet Görögországban töltjük majd a párommal.
Mindenkinek jó pihenést!

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!Kép

Vera
Köszi a listát megkaptam.Kép Teljesen eluralkodott rajtam a bevásárlási láz. Azért még próbálom visszafogni magam és inkább csak nézelődök, hogy mi hol olcsóbb.

Gyerekágyneműt(paplan, lepedő) vettetek már? Ma néztem a tescoba, de össze vissza voltak kirakva a dolgok és így fogalmam sincs mi mennyibe került. Persze az árleolvasó sem működött.Kép

Diti
Köszönjük, hogy leírtad a szüléstörténeted. Jó nyaralást kívánok.Kép

Jó pihit mindenkinek!

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Vegre voltunk UH-n Kép Minden ok, mehlepeny hatul van. 1-2 hettel nagyobb a koranal, de az elozo UH-kon is nagyobb volt, szoval szepen novoget... A doki mutatott egy gorbet, minek mi a felso hatarahoz vagyunk kozelebb (kb. 75%-nal). Vagy nem varja meg a szeptembert odabennt, vagy nagybebi lesz Kép
Mondjuk en szept. 3-ara probalom rabeszelni, de azert jo lenne 4000g korul maradni.

Adatok (pont 31 hetesek voltunk):
BDP: 85 mm
HC: 308 mm
AC: 282 mm
FL: 63 mm
suly: 2037 g

sziasztok,
batkamano
batkamano
 


Sziasztok!

Most értünk haza, egész hétvégén a szülőknél voltunk. Sajnos nem voltam túl jól a hétvégén, mert újabban estefelé nagyon fáj a gyomorszájam, egy tenyérnyi területen úgy elzsibbad még a bőröm is, hogy nem érzem.
Rosszabb esetben a gyomorsav a torkomat is marja, mint most a hétvégén, úgyhogy a fél éjszakát a WCn töltöttem, mert sajna hánytam is. Ilyet utoljára 2-3 hónapos terhesen éreztem, nem gondoltam volna hogy lesz még ilyen.
Most próbálok többször keveset enni, hátha így nem terhelem meg annyira a gyomrom.

Nem tudom hogy esetleg ez összefüggésben van-e azzal, hogy pár napja abbahagytam az Elevitet, mert a dokim azt mondta hogy csak a 28. hétig szedjem, ha nem akarok óriásbébit.

Anita!
A listámat elküldtem Neked is, de gondolom ti már mindent beszereztetek Kép Olyan jó Neked, úgy szeretnék már én is ilyen közel lenni a szüléshez KépKépKép

Diti!
Köszi a tippet a kiságyhozKép
A Brendonban már én is voltam többször, majdnem itt van mellettünk... Ágyat egyelőre nem láttam olyat ami sima 70 centis lett volna, de lehet csak épp nem volt. Viszont a pelenkázót mindenképpen itt fogjuk megvenni, már ki is választottam.
Jó nyaralást nektek! Biztos nagyon szuper leszKép

Laura!
Vásárolni még én sem nagyon vásároltam semmit, pedig nagyon szeretnék már!
De szerintem ebben a hónapban+augusztusban én megveszek mindent, úgysem bírom tovább Kép
Na jó vettem már két rugdalózót, mert olyan édesek voltak, hogy nem tudtam ellenállni Kép + egy szoptatós párnát, ami egy kicsit könnyebbé teszi az alvást.

Bera!
Vettetek babakocsit a hétvégén?

Üdv mindenkinek:
76vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Vera, nekem is küldd el légysz a listát!
Pelenkázót milyet vettetek? Fürdetőkáddal egybeépítettet?

Docka
AE
 


Docka!
A lista elment.
Én nem akarok fürdőkádas pelenkázót, mert eddig mindenki azt mondta hogy azok a kádak olyan picik, hogy kb. 3 hónapig lehet használni, utána már nem kényelmes a babának. Ráadásul minimum 15ezer körül vannakKép
Én venni szeretnék egy állványt és rá egy nagyobbacska kádat. Viszont mi ezt csak a szobába tudnánk betenni, mert a fürdőszobánk elég kicsi. De így a vizet mindig be kell hordani a szobába.

A másik lehetőség hogy a nagy kádra veszünk egy sínt (a Brendonban lehet 2600 Ftért kapni) és arra fektetjük rá a kiskádat. Így a víz helyben van, nem kell cipekedni. Viszont a pelenkázó a szobában...
Nem könnyű!!!

Üdv:
76vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Nos mi is megjöttünk a hétvégi kiruccanásról! Nekem is el tudnátok küldeni a listát? Előre is köszike! Látom jó mozgalmas volt a hétvége alig bírtam utánna olvasni! Kép Most már kezdünk jó sokan lenni Kép, ez tök jó! Kép

De most megyünk lefeküdni

Mindenkinek jó pihit!

Meme
Meme
 


SziasztokKép

VeraKép

Megnéztük a babakocsit a Lehel téren. Még egyelőre nem vettük meg, majd a héten, de nagyon tetszik!! És a pasi is tök rendes volt, vagy 20 percig magyarázta mi hol van rajta. Egyébként a Madrinában is lehet kapni, csak egy ezressel drágább.
Egy gondunk van még, a mózeskosár belső szélessége 31 cm, ami kicsit kisebb, mint a hagyományos mózeskosár. És korábban egy másik kocsira (Graco Coach rider) ami 29 cm, az eladó azt mondta, hogy téli bundazsákban nem fér bele a babóKép És ugye mi pont télen használnánk a mózeskosarat. Te esteleg tudsz erről valamit? De azt hiszem megvesszük, mert tényleg nagyon tetszik. Ti milyen színűt vettetek?

Fürdető: eddig mi a pelenkázóval egybeépített fürdetőt néztük, de tényleg nagyon kicsinek tűnik.. Ez a sín a Brendonban jó ötlet! De ugye ez nem az a monstrum, ahol a kád egybe van a sínnel, mert az sajna elég sok helyet foglalhat..

Nyár közepi kismamák, aki a vége felé járnak, nagy drukk!!!!

bera
bera3
 
 


Szisztok!

Tényleg jó, hogy ennyien öszegyűltünkKép

Diti!
Jó nyaralást kívánok nektek.(habár már úton vagytok...).Mi sajna nem mehetünk sehová..., de majd bepótoljukKép

Batkamano!

Gratula a picihez,mondjuk a túl nagy babóca sem jó, fő , hogy jól vagyokKép!
Kisfiú, vagy kislány?

Laura!

Gyermekágyneműt nem vettem még, de szerintem annyira vastagon sem kell még betakargatni aug. végén vagy szeptemberben.Vettünk és vart anyukám jó kis hálózsákokat, vékonyabbat és melegebbet.Abban is jól tud alukálni majd, és az biztos, hogy nem sikerül a fejére csúsznia...De ha bárkinek más ötlete van, írjátok meg, mert én sem vagyok biztos benne, hogy így a jó.

Docka!

A listát próbáltam elküldeni én is Neked, de vmi miatt visszajött, azért majd még próbálkozom.

A fürdetés nálunk is kicsit nyűgösebb lesz. Ugyanis egyenlőre a picit a hálószobánkba szeretnénk elhelyezni, majd csak később lenne külön. A szobánk nem túl nagy, így át kellett rendezni.Mi nem vettünk külön pelenkázóval és káddal beépített fürdetőt, hanem a párom (ezermester) , megterveztem pont méretre ami bepasszol a szobába egy kis szekrénykét, amin a kád és a pelenkázó is elfér, alá pedig kisruhákat és fürdetőket lehet majd tenni. Szóval megterveztem , ő pedig kiviteleziKép
Mi sem tudjuk a fürdőszobába fürdetni.A másik dolog pedig az, hogy később ha hűvösebb lesz, akkor nem lesz mindenhol olyan meleg, ami a fürdetéshez szükséges.Így csak a szobában lesz melegebb.Kicsit macerás lenne a fürdőszobából átvinni a szobáig fürdés után...

Vera!

Majd írok, még nem néztem át.

Meme !

A listát küldöm hamarosan!Remélem jól telt a hétvégétek.Kép

Bera!

Aztán írd meg, milyen klassz babakocsit vettetekKép Kép .

Zsizsa!

Szorítok ám!!!!!!!

Olyan jó, hogy ennyien vagyunk és jó lenne, ha később is így együtt lennénk.
Néha beleolvasok a friss kisbabák topikjába, de ott már nagyon sokan vannak, és nagyon nehezen lehet követni a dolgokat.
Szóval jó lenne, majd nekünk is nyitni vmi jó kis topikot, ha meg lesz a babócaKép
Ti hogyan gondoljátok?


Bocsánat ha hosszúra sikerültem., és még magamról nem is írtamKép
Mostanában a hátamban néha olyan érzés van, mintha becsipődne, biztosan a pici nyomja.Na és képzeljétek, néha annyir ficánkol, hogy majdnem kibújuk a pocimon.A kis popóját úgy kinyomja, hogy namégKép( pedig fiú leszKép ha minden igaz )

Jó pihenést mindenkinek:


Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Bera!
Örülök hogy tetszett a babakocsi. A pasi velünk is hihetetlenül türelmes és segítőkész volt.
Hááát, én nem igazán mértem le a kocsit, de szerintem belefér a baba, még zsákban is. ReméljükKép
Mi azért is vettünk ilyet, mert ha hétvégén néha hazamegyünk a szülőkhöz, úgy gondoltuk hogy ebben egy pár hónapig a baba még éjszaka is tud aludni, és ráérnek a szülők később is venni kiságyat. Mert nagyon várják ám az unokát Kép Nálunk mondjuk már a második lesz a családban, mert a nővéreméknek már van egy 5 éves kislánya (persze ő a család szeme fénye), de a férjem családjában abszolút a miénk lesz az első.

Bera, ha itt veszitek meg a kocsit, arra figyeljetek oda, hogy adjanak leírást róla, mert nekünk ugyan megígérte a pasi hogy ad, de elfelejtettük, úgyhogy majd még vissza kell menjek érte. Utána itthon csak találgattuk hogy hogyan is kell összerakni, mert hirtelen nem jegyeztünk meg mindent. Persze majd ha már rutin lesz... Kép
Ja, és csak fél év garancia jár rá, ami azért húzós egy kicsit, mert mire még beletesszük a babát, eltelik 3-4 hónap, szóval elég kevés időnk lesz arra hogy kiderüljön, ha esetleg van valami hibája. De remélem, ennyi pénzért jó minőséget árulnak!

A kádra szerelhető sínt nem nagyon néztem még meg, de úgy emlékszem hogy a kád sarkától indul az egyik sín, és attól függően hogy milyen méretű kádat vesztek, annyira kell kihúzni (teleszkópos)a másik sínt. Fürdetés után pedig visszatolni.

Anita!
Jó Neked hogy ilyen ügyes a férjed, és ráadásul még kapható is az ilyenekre. Bár ha szeret barkácsolni... Kép

Te hanyadik hétben is vagy? Már jó közel vagytok a szüléshez, igaz?
Milyen gyakran kell orvoshoz menned? Gondolom most már sűrűbben.

Az új topic nyitását én is jó ötletnek tartom, persze csak a babák megszületése után.
Azt hiszem Te vagy közülünk az első, aki szülni fog Kép

Egyébként láttam hogy jászberényi vagy, én is abból a megyéből "származom" Kép


Üdv mindenkinek:
76vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!Kép

Képzeljétek mostanában hányingerem van reggelente, és néha le kell feküdnöm, mert úgy érzem elájulok.Kép Valahol mintha olvastam volna, hogy a reggeli rosszullét visszatérhet a 3. harmadban, de nemigen számítottam rá, mert az elején sem volt vészes.
Szerencsére csak egy kis hasfájásom volt a hétvégén, úgyhogy nagytakarítást tartottam.Kép

A baba fürdetésén még nem is gondolkodtam, de szerintem mi sem a fürdőszobában fogjuk fürdetni. A konyhánk viszont elég jó nagy és be is tudjuk fűteni, ha már hűvösebb lesz és onnan már csak pár lépés a szoba. Viszont én lehet, hogy a pelenkázást nem a babaágy mellet fogom csinálni,hanem a szoba másik felén, hacsak be nem fér egy olyan ágy ami egybe van a pelenkázóval. Sajnos máshogy nem férünk el. Mivel csak egy szobánk van együtt leszünk a babával. Talán pár év múlva veszünk egy nagyobb lakást és akkor lesz gyerekszoba is.

Batkamano
Gratulálok a szép nagy babáhozKép Én ezen a héten megyek nőgyógyászhoz, lehet, hogy utána én is megyek uh-ra. Jó, hogy megírtad az adatokat, így legalább lesz mivel összehasonlítani. Nekem eddig mindig csak a fejét meg a combcsontját mérték. A többi(AC, HC) mit jelent?

Anita
Lehet, hogy Te leszel közülünk az első, akinek megszületik a babája.Kép Majd akkor kitalálunk valami új topikot, ahol tovább tarthatjuk a kapcsolatot.

Vigyázzatok magatokraKép

Laura
Laura2
 


Sziasztok Kép

VeraKép
A friss kismamiknál van egy lány, aki pár napja rakott fel képet a babakocsijukról, szerintem ez egy az egyben az amiről mi is beszélünk.. megkérdeztem a méreteiről, remélem jó híreket ír vissza.
A garanciáról: mintha azt mondta volna az eladó, hogy a baba születéséig van visszavásárlási garancia, és utána kezdődik a fél év. De erre majd újra rákérdezek. No abbahogyom már a kocsi témát Kép

Jobban vagy már? Olvastam, hogy hétvégén rosszul voltál...

LauraKép
Neked is jobbulást, én is hallottam erről a 3. harmadbeli rosszulléttől, meg állítólag az aluszékonyság is visszatér...

bera
bera3
 
 


vera!

köszike a listát megkaptam!

meme
Meme
 


Sziasztok!

Tényleg jó, hogy ilyen sokan vagyunk, nagyon örülök! Szisz, - mint alapító tag- büszke lehetsz! Milyen otthon lenni? Nekem ez az utolsó hetem (31. hét) utána nálunk is pihi. vettek fel a helyedre valakit, vagy várnak vissza?

Diti! Jó pihenést! Bár nem tudom, hogy viseled az utazást. (?)

Vera, Antia! Köszi szépen a listát, megkaptam.

Bera! Ne hagyjátok abba a kocsi témát! Most aktuális ez is! Én is Neonato Conbinato Trist fogok venni. Már több helyen nézegettem és emelett döntöttem. Bár egy kicsit kicsinek tűnik a kereke, nem? Azt hiszem kitúrázok majd Budaörsre autóval. Nekem a Brendon babaüzlet nagy csalódás volt: babakocsit néztem vasárnap, de nem ájultam el tőle. Ilyen kategóriában akkor már a Mandrina jobb.

Laura, Batkamanó!
Nekem is egy hete hányingerem volt, igaz elmúlt. Viszont én is hallottam, hogy visszajöhet az utolsó harmadban. Egyik nap iszonyú rosszul voltam: lehet hogy a melegtől, vagy a rendelt ebéd volt megbuggyanva... Uh-n nekem is csak a fejkörfogatot (BPD) és a combcsont (FL) hosszúságát regisztrálják. Nálunk is elég fejlett méreteket mutat a kisfiú (szerencsére). Megnéztétek az átlagot azon a német honlapon? (http://www.9monate.qualimedic.de/us_werte.html)

Fürdetőkád: szerintem az a sín az tuti jó ötlet, és így legalább nem kell a vizet "szállítani". Én mindenképp a fürdőszobában szeretnék fürdetni, de ezt a pelenkázós-fürdetős állványt nem tartom túl praktikusnak: fürdeted a babát, utána fél kézzel fogod, visszateszed a tetejét és pelenkázol... hát egy kicsit macerás így első hallásra. Az egyik ismerősöm a babakádat a nagy kádba tette és abban fürdeti a picit. Lehet hogy nem hülyeség?
Nálunk beférne a fürdibe még egy pelenkázó, de a pelenkázást nem célszerűbb a szobában intézni?

Nagyon örülnék én is, ha indulna majd babás fórum!!!

Üdv, jó pihenést

D.
AE
 


Szia AEKép

OK, nem hagyjukKép
Sajnos azt hiszem olyan kocsi nincs, ami mindenben tökéletes lenne. A férjem pl előbb írta, hogy rájött, ennek nincs lábtartója és pohártartója (sportkocsi..), de én már nagyon be vagyok sózva...

De jó, hogy már az utolsó hetedet "taposod"Kép Én is a 31-ig dolgozom majd, még 3 hét Kép

Nagyon jó a német honlap!! Pont ilyet keresek már régen!

Bera
bera3
 
 


Sziasztok!

Docka
Örülök meg büszke is vagyok, hogy bejött a topicKépElég nehézkesen indult emlékszemKép
A helyemre határozott időre vettek (vesznek) fel embert és várnak vissza, de most már nagyon örülök a pihinek. Illetve annak hogy most lesz időm a picire, eddig sajna nem volt mert meg szeretem is a munkam és nagyon bele tudtam merülniKép
Neked is utolsó hét? Kiváncsi vagyok hogy éled meg, én egy ici picit szomorkás hangulatban voltam előtte is utána is. De már elmúlt. No majd mesélj!Kép
Apropó mesélnél a babakocsiról, amit kiválasztottatok?

Anita
Köszönöm a lista címeket, megkaptam! Most készül majd az enyémKép
Ha megszülsz, amire hazaérsz megcsináljuk neked a babatopicotKép

Tudtok esetleg segíteni, hogy hol vágnak méretre kókuszmatracot? Nekünk elég speckó mértetű az ágy (úgy kapjuk) és vágatni kell majd bele.
Valamint nincs esteleg webcímektet ahol sokféle babakocsit lehet nézegteni és olvasni róluk?

Üdv és mindenkinek szép mosolygos napot!
Szisz
szisz
 
 


Szia Bera!

Tényleg a baba születésétől indul a babakocsi garancia? Az jó lenne! Bár nekem elég hihetetlennek tűnik. De akkor majd én is megkérdezem, ha visszamegyek a leírásért.
Egyébként lábtartó van rajta, bár elég instabil. Nekem az volt a bajom vele, hogy nem átfordítható a tolókar. De végülis ezt helyettesíti a sporttető, amit viszont teljesen a baba elé is lehet húzni, ha süt a nap.

Docka!
A Brendonban én is néztem anno babakocsikat, nekem az volt a benyomásom, hogy a Brendon a Peg Perego kocsikra szakosodott, ami elég drága, és nem hiszem hogy sokkal jobb mint a többi.


Lányok! Nektek mekkora a hasatok? Én most úgy veszem észre (28. hét), mintha megugrott volna egy kicsit, és más az "állapota" is. Olyan mintha egy nagy dinnye lenne bennem Kép, kerekebb is, meg keményebb is, mint egy pár hete volt. Amúgy teljesen jól vagyok, csak néha nagyon feszül a bőröm. Kenegetem minden este, remélem nem reped meg. A babuci is rengeteget mocorog, bár most az is úgy tűnik hogy nem annyira erőteljes, mint a múlt héten. Néha itt-ott kidugja valamijét, fogalmam sincs hogy épp mit, de a múlt heti UH-on azt mondta a doki hogy most pont úgy fekszik, ahogy születnie kell. Lehet már így is marad, ha kényelmes neki, de még az is lehet hogy tízszer is megfordul.

Most megyek, mert ki kell venni a tortámat a sütőből. Nincs elég meleg a lakásban, még ezzel is jól befűtök KépKépKép

Üdv mindenkinek:
76vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera
torta?Kép) ne fájdítsd a szivemKép Már úúúúgy ennék valami fini édességetKép
No még 2 hónap és én is ehetekKép 3 emeletes tortát kértem szülinapomra és azt mondtam egyedül eszem megKép
Szisz
szisz
 
 


Vera!

Próbáltam átnézni a listát és egy két dolgot még írnék hozzá:

Szerintem bodyból nem szükséges 6 db körül, mert ha a pici nem is lesz olyan pici, akkor hamar kinövi , mi 2-3 db vettünk.
Nem tudom, hogy pólyát szeretnét használni majd? Mi vettünk azért, főleg a kezdeti időkben vesszük majd hasznát.
Ápolószerek:
a babafürdető és tisztálkodási dolgokat mi kezdetben a gyógyszertáriakat fogjuk használni, amit a kórházban írnak majd fel.
A listán kívül még szükséges: kamilla, Hexacloroohen ( köldökápoló hintőpor), Unventum Infantum ( popsikenőcs), Neogranormon kenőcs és fertőtlenítő folyadék.
A kórházi listához még: mellápoló kenőcs Garmastan, és aranyér kezelésére krém (ebből több féle is létezik) bimbóvédő, szivacs (fürdéshez). A WC papírhoz még annyit, hogy nagyon puha minőségit érdemes venni, mert elég fájdalmas olyankor a seb.
Kikérdőjelezted az úszógumit, azt gátmetszés esetén szokták használni, kényelmesen rá lehet ülni és úgy elviselhetőbb a fájdalom, ha ülsz éppen.
Amúgy nagyon ügyi vagy és nagyon jól összeszedted már a dolgokatKép.
Majd ha eszembe jut még vmi akkor szólok.

Sziszke!
Látod milyen jól beindult a topikKép, remélem lesz folytatása!!!!

Szép napot mindenkinek, a dolgozó nő(k)nek kitartás!!!!Na és jó vásárlást kívánok:

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Vera listáját is megkaphatnám?Kép Főleg ha ilyen részletesKép
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Szia Sziszke!

Elküldtem a listát.
Ezek szerint valamikor szeptember elején lesz a szülinapod Kép
A 3emeletes torta teljes elpusztítását szülés előtt vagy után gondoltad??? Kép

Üdv:
Vera (28+4)

KépKép Kép
76vera
 
 


Szia Vera!

Az a baj, hogy csak szülés után tehetem, mert addig diétára vagyok fogva a cukrom miatt. sőt utána még 6 hétig. Na de utána, októberben a szülinapomon bepótolomKép
Köszi a listát nagyon!
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Képzeljétek, az előbb az oldalamra feküdtem, és azt vettem észre hogy a pólóm tiszta víz. Aztán rájöttem hogy az tej...
Nem korai ez még??? A 28. héten?
Már máskor is éreztem, leginkább tusolás után, ahogy törölköztem, hogy mintha lenne rajta egy-két csepp, de ilyen sok még soha nem jött.
Ti mit tudtok erről?

Köszi:
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera!
Nem korai, mi 27 hetesek vagyunk, és kb a 15 héttől rendszeresen van előtejem. Ez állítólag mindenkinél más és más sőt a későbbi mennyiséget sem befolyásolja! Csak hát tök kellemetlen én is vettem melltartóbetét, de melltartóban meg nem tudok aludni, szóval minden éjjel egy póló....Kép
De azért bízok benne, hogy ez később is így marad, mármint a picur megszületése után ! Kép

Most viszont megyek csomagolni, mert holnap utazunk nyaralni a Mátrába (messzebbre nem nagyon mertünkKép), úgyhogy remélem szép időnk lesz!

Mindenkinek jó pihit! És hétfőn már jelentkezem!

Üdv

Meme
Meme
 


Szia Meme!

Akkor megnyugodtam Kép Még szerencsésnek is érezhetem magam, hogy nekem csak most kezdődött Kép

De jó nektek, biztosan klassz lesz, mert nincs az a kánikula, de hideg sincs.
Jó nyaralást, de azért pihenj sokat! Kép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera te is sütögetsz? Én is szoktam! A hasamat még nem mértem, de nekem azt mondták, hogy a 31. héthez képest kicsi. Szerencsére nem sokat híztam, úgy 8-9 kilót eddig, remélem nem is lesz sokkal több.

Szisz, a babakocsi az ami a kismama újság júliusi számában van. Neonato Combinato Tris. 4 féle pozícióban állítható. Bár Bera azt írta feljebb hogy ennek is vannak hiányosságai (pl. nincs hozzá lábtartó) Sajnos olyan honlapot nem tudok, amin a babakocsikról írnak részletesebben. Én eddig a Mammut II-ben lévő chiccoban, a mandrinában és a brendoban néztem babakocsikat és ez a neonatos tetszett a legjobban. Én mindenképpen olyat szeretnék, ami többfunkciós és viszonylag nagyobb a kereke. Többen mondták, hogy a nagy kerék nem rossz.

Ja, és kókuszmatracot készítenek méretre is! Ugyancsak a kismama újság júliusi számában van egy színes hirdetés erről, és telefonon is lehet rendelni! Nézd meg, igaz még nem teszteltem, de lehet hogy én is őket fogom hívni.

Milyen az ágy, hogy ilyen spéci alakú matrac kell?

Docka
AE
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: