Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Bocsi, hogy eltuntem, de baratnommel maszkaltunk nagyot (es persze Jazmin ott viritott a kendoben), utana doki bacsi es aztan Apa noverehez mentunk. Szoval volt progi boven!

Kangi
Jazi 11kor aludt el es 3ig durmolt. Utana setaltunk nagyot es 6tol8ig vigyorgott. Most alszik, ki tudja meddig. Remelem ma tobbet alszunk, mert hulla faradt vagyok! Es nektek,hogy telt a du.?

Myssnia
Ilyesmi van nalunk is, pedig nem erzem,hogy izzadna a karom...aztan ki tudja? Az a fura, hogy ezek a pirosodasok kb. fel ora alatt elmulnak.

Zulu
Az a lenyeg, hogy Anna jol rzi magat. Fuggetlenul attol, hogy mennyit hizik! Kép

Doki bacsi megdicsert, hogy ugyesen leadtam a kilokat, irt fel fog.gatlot, megvizsgalt es azt mondta, minden a legnagyobb rendben, fel lettem oldozva mindenfele tilalom alol. HURRAAAA! Kép Megyek is Apat boldogitani! Vegre hivatalosan is! Kép
Ja, lanyok meg kell neznetek! Feltettem a profilomba Jazi mai mosolyat. Haaaatt, tunderi! Nem vagyok elfogult, AAAAAAAA Kép
Norka es Jazmin
norkini
 
 


Norka!
Jázmin nagyon aranyos. Kép

Magdi
27+4
gallainémagdi
 
 


Norka,
édes ez a mosoly! Most látom, hogy Jázminnak is Sarolta a második neveKép.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 

 
 

Nagyon meglepõdtem, hogy ti is pati és kiütésgondokkal küszködtök!!! Beki már néhány napja olyan, mint egy kamaszlány, vagy még durvább, mert a haja alatt a fejbõre is patis, meg a nyaka körbe... Én sem tudom, hogy mitõl lehet, én arra tippeltem, hogy a pelenkákban maradhatott mosószer, gondoltam kifõzöm. Hátha...

Voltunk ma a Mega Toys-ban, busszal, 3 óra alatt megjártuk. Eléggé elfáradtam, de megérte, mert vettem 3 nagyon édi rugit, mert nem volt neki elég 62-ese.

A digitális fényképezõt vissza kellett adni a gazdájának Kép, de kaptunk kölcsön egy kamerát, igaz csak néhány napra. Nem tudtok eladó használt fényképezõt, vagy olcsó újat? Annyira szeretnék, fûzöm is Apucit, már hajlik... Kép

Mellgyuszi kezelésre a következõt találtam: Lenmag - ha esetleg becsomósodna valahol egy tejmirigy, akkor hasznos lehet. Összedarálva, egy kis olajjal elkeverve, gézbe csomagolva, a fájós területre téve, nagyon hamar leviszi a duzzanatot. Remélem segít.

Franyo,
nagyon szupi a tábla! Kép

Pusz
Miszike+Beki
miszike
 
 


Gombóc, Norka,
meglestem a profilotokban a csöppségeket, nagyon arik!!! Kép

Miszike
miszike
 
 


Norka Kép
Jázmin tündéri édes! A kispapám is megcsodálta!

A délután már csendesebb volt. Anyósom javaslatára ma kitoltuk a fürdést fél 10-ig, 10-kor evett, hátha kihúzza egy kajával az iccakát. Ha igy lenne, holnap nyilvánosan megáldom Mamót Kép (Drukkoljatok!)

Pussz, jó éjt!
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!

Manó2!

Bocs, hogy beleszólok, de jártam hasonló cipõben én is. Igaz, nekem nem durrant be teljesen, de ez csak a páromon múlott. Ugyanis, védõnénim megdöbbentõ, ámde zseniális javaslatára, mikor már három napja próbáltam fejni, nulla eredménnyel, majd másfél órán keresztül õ maga masszírozta a mellem, miközben én csillagokat láttam, megkértem apjukat, hogy szívja meg õ a gyulladt cicit. No, ez bevált. Totál jól le tudta szívni. Így egy héten keresztül napi kétszer fél órán át õ "kezelte" a beteg mellemet.Kép Lehet, hogy furán hangzik, de jobb, mint egy esetleges tályog és egy mûtét...
Ha más nem jön be, próbáld meg rábeszélni.

Csók és kitartás:

Dia
Dia
 


Jó reggelt! KépKépKép
Hát ma sem aludtunk hijjde hokáig, de a nyilvános áldás mindenképpen megillet
1. Mamót, mert Julcsi a 10-es etetés után 2-kor és fél6-kor kelt
2. a Gripe Watert és csaolt részeit (belertve az infoforrás Babanetet is Kép). Egy mokkáskanállal kapott este, meg eggyel éjjel, és mostanra szép, nagy, aranysárga, és ami igen fontos, csendes kupaccal telt pelust hajintottam a kukába, volt vagy másfél kiló Kép

Tényleg! Ti minden etetésnél adjátok? Mert az van rajta, hogy max.napi hatszor adható. Én meg elfelejtettem megkérdezni a védönénit.

Most persze itt hempereg rajtam, de ez már csak igy van,délelött gyömöszkélni kell öt Kép

Na megyek, mert ez azért nem nagyon kényelmes igy.
Pussz
Kangi+éjjelcsendes Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!

Micsoda termes lett itt ejszaka! Kép
Koszonjuk a dicseretet, hizik a majam, de nekem tenyleg annyira bejott ez a foto!

Zulu
En is este fedeztem fel, hogy Anna is Saci! Kép Tok jo, mert olyan ritke nev, erre itt ketten is nepszerusitjuk!

Kangi
Orulok, hogy aludtatok is! Kép En csak hajnalban adok a GW-bol es este, mert maskepp nyuglodne. Nalunk nappal felesleges, mert siman elvan nelkule. Orulok, hogy bejott!

Jazmin tenyleg a 6hetes fejlodoei szakaszat eli. Hihetetlen, neha orankent akar szopizni es nem csak nyammog, hanem eszik is rendesen! Persze ejszaka is...remelem hamar elmulik, mert mar nagyon almos vagyok!!
Ja, ha valakit erdekel, a Rossbannban lattam Aloe-s Johnson's baba olajat. A pivi 600 Ft. a dupla akkora 800....en sem ertem, de ma megveszem. Megneztem a szavatossagat, 2005-ig jo.
Na megyek meg pihizem kicsit.
Szep napot minden kis ragyasnak es anyukajanak. Kép
Norka es Jazmin aki mar megint alig aludt!
norkini
 
 


Jaj, most nezem miket irtam! Kép
Szoval : ritke= ritka , fejlodoei = fejlodesi,Rossbann=Rossmann , pivi =pici....csupan csak ennyi! Kép
Norka aki ma nagyon helyesen bir irni!
norkini
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok en is?

Franyo:
Nektek hasznal a Grippe Water? Gondolkozom, hogy veszek, mert Emmanak szerintem ejjel faj a hasa.
Szopi kozben teljesen befesziti magat es nagyokat pukizik.
Mennyivel a bevetel utan hat?

Kiutesek:
Nekunk is volt, de par nap alatt teljesen elmult. Nekem azt mondtak, hogy ha nagyon csunya, be lehet vekonyan kenni 1% os Hydrocortisonnal.

pusz
Kakukkfu
Emma 12 hetes
kakukkfu
 
 


Franyó!Kép
Egyedi eset voltam valószinü ne rémülj megKép Tuti nálatok is elmúlik legkorábban 6 hetes korában. A gyermekágyi folyásod tart még? Mert nálam nagyon érdekes volt, hogy a hásfájás úgy múlt el mintha elvágták volna, pontosan akkor mikor a vérzésem elmúlt. 6 hétig véreztem szülés után... Hmmm.

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Na elringattam a kisasszonyt. Kép
Elpakoltam a konyhat es hajat mostam.

Kinek bukos a babaja?
En mar allandoan mosok. Pedig rendesen bufizik. Sokszor mar akkor kijon egy mennyiseg, de kesobb is akarmikor johet. Ha leteszem hanyatt a babatornaztato ala, azt szereti, de latom, hogy neha nem jol erzi magat, sirdogal el kicsit, es utana ki is jon egy adag.
Nem kapkodhatom fel allandoan, vagy?
Nektek bejott valami?

Fejhamlas:
Sajnos allitolag a szoke babaknal gyakori a koszmo.
En bekenem olajjal, furdes elott egy oraval, es furdesnel frottir torolkozovel ledorzsolom. Utana szep egy napig, de visszajon, ugyhogy elorol kell kezdeni.
Es nem szeretem, hogy Mc Donald's szagu a feje az olajtol.Kép
Szerintetek lehetne hasznalni mas babaolajat?
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Zulu!
Tudod en sirtam mindig, hogy lasssan hizik a babam.
Kepzeld ezen a heten 190 gr ot hizott, ami nalunk rekord.
Most 4840. Egyszer csak elerjuk mi is az 5 kg-t.
Raadasul nem tudom gyakrabban etetni, mert nem kell neki, csak vigyorog.
Kakukk
kakukkfu
 
 


Kakukkfu!

Gábor fiam már 24 hetes és még mindig van, hogy naponta 3x öltözik, mert állandóan lehányja magát. Mindig is bukós volt és sajnos nem múlt el. Sõt már kap naponta 1x gyümit és abból is jön vissza, pedig reménykedtem, hogy a "mást" már nem adja vissza. Tetézi ezt még az is, hogy jön a foga és olyan szintem ömlik a nyál a szájából, hogy 5 perc alatt a mellkasáig körben csavarni lehet a ruhájából a nyálat. Megoldottam. Vásároltam jó sok partedlit (elõkét), abból napi 3-at tuti elhasználunk, de annak legalábbnem árt.Kép Olyant próbálj nézni ami patentos. A megkötõsök általában oldalt a vállát nem védik és ha oldalra bukik akkor felesleges volt rákötni a partedlit. A tépõzáras meg szúrhatja. Nekünk van 2 olyan nagyon jók csak néha látom, hogy piros lesz a nyaka tõle.
Itt van az albumunk. Elég sürün van elõtte partedli, bár azért a képek kedvéért le szoktam venniKép
[url=http://babanet.hu/album/main.php?album=78" TARGET="_top]http://babanet.hu/album/main.php?album=78[/url]
Az olajjal kapcsolatban. Póbáld ki egy kis területen a másfajta babaolajat. Én is untam már, hogy naprafortó olajjal kentem a testét, fejét. Neki nem volt koszmója, de nagyon száraz volt a bõre és hámlott a kezén-lábán és bekentem az egész testét szépen Jonsons babaolajjal és szép kis piros pöttyök jelentek meg a hátán, egész mellkasán, nyakán. Olyan sürün helyezkedek el, hogy amikor végighúztam a kezem a bõrén, mintha smirdlit simogattam volna. Azóta nem kencézem inkább vele. De lehet, hogy Emma nem érzékeny rá és akkor nyugodtan használhatod. Az aloe verásat vettem.

puszi
sasha és Gábor 24

Kép
sasha
 
 


Kakukkfu
Szia! Gyere csak! Kép
Az "Elso napok,hetekben" kuzdenek a csajok koszmoval es ugy tudom, ok babaolajat hasznalnak! Nem lehet, hogy tobbet kellene rajta hagynod?? Nalunk is hamlik Jazmin feje, de a doki neni azt mondta, hogy ez nem koszmo, nincs vele semmi teendo.
A GW nalunk kb. 20-25 perc utan hat. De ha szopi kozben itatod Emmat, akkor hamarabb letelik a varakozasi ido! Kép

Elmentunk setalni! Kép
Norka
norkini
 
 


Sasha
Megneztem az albumotokat! Gabi nagyon edes! Kép Latom nalatok is babakozelben van a kutyus? (Nalunk is, csak a babaszobaba nem mehet be). Hogy boldogultok a kutyaszorrel? Nalunk most, hogy vedlik, szinte maniakusan porszivozok... Kép
Norka
norkini
 
 


Sasha Kép
Gabcsi nagyon szép, és nagyon nagy!!! A "kutya orra"-kép különösen helyes!

Julcsi is bukós, bár inkább csak kicsiket. Én szopi közben is kétszer büföztetem, mert olyan mohó, hogy ha nem tenném meg, a végén lehányna (valós tapasztalat Kép). Igy nem bukik annyit.

Következö etetés után (kb egykor esedékes) elmegyünk megint a szölöbe, hétfön jövünk!

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Kakukkfû!

Az én Emmám is bukós, ilyen volt mindíg is, és még nem nõtte ki. Képes evés után 2 órával is még köpni. Ez van, már megszoktuk.Kép A koszmóra én is olajat használtam elõször, de az csak akoor szedi le, ha van nagyon sûrû fésûtök, és azzal fesülöd neki vissazfelé a haját, úgy tényleg leszedi. A sima gömbvégõ, ritkább babafésüvel nem szedi le. Ha nagyon makacs akkor lehet kérni orvostól krémet rá, az jobban feláztatja és könnyebb leszedni. Ja, és ne egy órát hagyd rajta hanem fél napot.

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Norka!

Nálunk is van kutya, épp most beszéltünk Sashával róla másik topicba. Nálunk a gyerekszobába is bemehet, kivéve éjjel mert akkor az elõszobába van zárva. Igaz az enyémnek nem hullik a szõre sose.

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


HUh
Hazaertunk egy jo nagy setabol. Kozben patikaba+Rossmannba is voltunk. Olyan jo, hogy mar lehet Jazminnal mindenfele maszlakni. De osszeesem a faradtsagtol... Kép
Mano
Belelolvastam a popicba! Kép Nalunk is elobb volt a kutya es bar anyos folyton el akarja vinni, nem adnam semmi penzert! Nagyon szeretjuk. Csak kicsit felek, mi lesz, ha Jazmin elkezd majd kuszni-maszni. Napi 2x porszivozok?? Kép
Megyek pihizni ameg hagynak. Jazmin ma eleg nyugos.

Pussz
Norka
norkini
 
 


Sziasztok Lányok,

Beköszönök ide is. Mostanában nem nagyon neteztem, mert hulla vagyok. Lili minden nap hajnali 3-ig ébren van. Sír, eszik, dumál. Persze a kiságyban nem marad meg. Azt hittem, hogy egy ennyi idõ s bébi, még csak a vegetatív szükségletei miatt sír. Lili viszont azért is sír, ha este nem teszem magam mellé az ágyba. Õ olyankor dumál, én meg...tegnap el is aludtam, úgyhogy ott aludt velünk. Pedig napközben simán eljátszadozik a kiságyban, éjszaka viszont nem. Nappal viszont nem dumál olyan sokat, mint éjjel. Tündéri olyankor, csakhát én elalszom közben. Biztos jó neki az is, ha az alvó anyának mondhatja a magáét. Biztos azt gondolja, hogy akkor most anya hagyja végre kibontakozni, és nem szól bele a szövegelésbe Kép

Gátseb - nekem mostanában néha kicsit éryékeny (nem fáj). Azelõtt nem nagyon volt gondom vele, mert a farkcsontom jobban fájt, így azt szinte nem is éreztem.

Doki - Lili másodszor volt kedden dokinál (szurit kapott), de egybõl elkezdett sírni a rendelõben. Szerintetek az elõzõ szuri miatt volt? Vagy ilyenko még nem emlékeznek az ilyesmire?

Norka,
Jázmin egy tündérbogyó Kép

Képzeljétek, a héten elkezdtük hordani a 68-as ruhákat, mert Lilin némelyik 62-es már nagyon feszült. Egyébként már 6 kilók vagyunk. Apája mindig azt mondja rá, hogy kövér baba. Pedig szerintem csak édes kis ducijuci. Olyan husis kis lábai vannak. És képzeljétek, lábszaga is van a lábának. Persze csak olyan visszafogott babásan. Kép Meg is nézhetitek Lilit itt:
[url=http://kep.tar.hu/ferinyul/index.phtml?aid=27559305" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/ferinyul/index.phtml?aid=27559305[/url]

Grippe Water - mi is kipróbáltuk, és hatásosnak tûnik. Én csak akkor adok Lilinek, ha úgy veszem észre, hogy gond van.

Kakukkfû,
Lili is bukós. Én már beletörõdtem. A doki azt mondta, hogy ha szépen fejlõdik, akkor nincs gond.
...most nézem, hogy Ti nem híztok olyan ütemben, mint mi, pedig szinte egyidõsek vagyunk. De szerintem ez inkább csak alkati kérdés. Bár nem tudom, Lili honnan örökölte a belességét. Én 49 kiló vagyok, és apája sem egy negydarab.

...na Lili ébredezik, de egyenlõre eljátszadozik a kiságyban.

pusz,

gömb és Lili
gombolyu
 
 


Norka

Nagyon édes Jázmin, elfogulatság nélkül. De én is elfogult anya vagyok, és én ezt a képet imádom Törpirõl:
[url=http://www.pollar.hu/0326/zaba.jpg" TARGET="_top]http://www.pollar.hu/0326/zaba.jpg[/url]
Nagyon komoly! Kép

Lányok
Ma éjszaka alig aludtam. HAjnal 3-tól ráadásul majd megfagytam, rázott a hideg. Nálatok volt már ilyen?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Norkini!Kép

KutyaszõrKép Amit kifésülök belõle naponta kétszer abból kijönne még egy kutya és még igy is tele van a szõnyeg. Ma már reggel 7-kor pórszívóztam és megint tele van. Újra nekifuthatok a dolognak, de szerencsére csak 1 szobát kell pórszívózni. A gyerekszobába nálunk se mehet be, de néha amikor a rácsot nyitva felejtem akkor beoson és lefekszik közvetlenül az ajtóba, vagy a küszöbreKép Csak hogy névlegesen bent lehessenKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha Kép

Nálunk macskák vannak, és nagyon szõröznek. Kép Ide nem jöhetnek be, de néha csak beosonnak õk is. Múltkor mikor kint aludt Törpi az udvaron, Fanni cica a teraszról örködött felette. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Most jöttünk haza elsõ méricskénkrõl, Annácska 3920 g, vagyis majdnem megvan az elsõ plusz kiló! Kép

Norka!
Jázmin nagyon édesen mosolyog, nem vagy elfogult, tényleg gyönyörû!

Kakukkfû!
Szerintem nekünk nem hatott a Gripe Water. Egyszer próbáltuk, az igaz, de nem történt igazán semmi változás, hacsak az nem, hogy Anna másnapra még sírósabb és görcsölõsebb lett... Kép. Most visszaálltunk az Espumisanra, az egy fokkal jobb volt. Ráadásul, lehet, hogy a ragyák is a GW-tõl lettek, mert most, mióta nem kapja, sokkal halványabbak, és nem jöttek újabbak sem.
És persze hogy csatlakozhatsz, már be is raktalak a táblába! Gyere minél gyakrabban!

Sasha!
Igen, tart... lehet, hogy összefügg? Nem tudom, de már nagyon unom, a folyást is, meg a hasfájást is...

Egyébként, nem tudom, kinek van meg a Kismamák Nagykönyve, amit a Magyar könyvklub adott ki, de abban is a hatodik hetet emlegetik fordulópontként. Férjem olvasta fel nekem hangosan, hogy "a hathetes Évike már kifejlett egyéniség, nyoma sincs a kis visító batyunak". Azóta mindig ezt dörgöli Annácska orra alá, hogy "hallod, babám, még van másfél heted..." KépKépKép

Sasha, Gömbölyû, Myssnia,
nagyon édesek a babák!!!!!!!!!!!! KépKépKép

Nekünk is rossz éjszakánk volt, alig aludtunk... Anna tegnap óta azt csinálja, hogy belealszik a szopiba, de már úgy 5 perc után, aztán negyedóra múlva sír, mert éhes. Akkor adok neki még, de 5 perc múlva megint alszik, és ez így megy... csak a levegõn alszik folyamatosan, a kocsijában. És akkor még hozzá jönnek a kakigondok... Kép

No megyek, küldök egy új táblát, Kakukkfûvel bõvítve Kép

<pre>
Anyuka Baba neve Baba szülinapja Baba születési adatai Baba kora
Manó Emma 2002.10.10 3400 g, 51 cm 24 hét + 1 nap
Zulu Anna Sarolta 2002.12.02 3500 g, 55 cm 16 hét + 4 nap
Kakukkf&ucirc; Emma 2003.01.03 3470 g, 52 cm 12 hét + 0 nap
Gombóc Zsombor Viktor 2003.01.28 3350 g, 52 cm 8 hét + 3 nap
Norkini Jázmin Sarolta 2003.02.09 2600 g, 48 cm 6 hét + 5 nap
Zsuzsi74 Miklós 2003.02.11 3460 g, 54 cm 6 hét + 3 nap
Miszike Rebeka 2003.02.15 3590 g, 54 cm 5 hét + 6 nap
Myssnia Szilárd Márk 2003.02.20 4050 g, 59 cm 5 hét + 1 nap
Kangi Julianna Angéla 2003.02.23 2700 g, 48 cm 4 hét + 5 nap
Franyó Anna Virág 2003.02.24 3000 g, 54 cm 4 hét + 4 nap
Manó2 Dorottya Rebeka 2003.02.25 3100 g, 53 cm 4 hét + 3 nap
Judó Hunor 2003.02.26 3900 g, 56 cm 4 hét + 2 nap
Momo Adrienn 2003.03.03 3200 g, 53 cm 3 hét + 4 nap</pre>
franyo
 
 


Hát ez nem jött össze, bocsi Kakukkfû... na mégeccer!

<pre>
Anyuka Baba neve Baba szülinapja Baba születési adatai Baba kora
Manó Emma 2002.10.10 3400 g, 51 cm 24 hét + 1 nap
Zulu Anna Sarolta 2002.12.02 3500 g, 55 cm 16 hét + 4 nap
Kakukkfû Emma 2003.01.03 3470 g, 52 cm 12 hét + 0 nap
Gombóc Zsombor Viktor 2003.01.28 3350 g, 52 cm 8 hét + 3 nap
Norkini Jázmin Sarolta 2003.02.09 2600 g, 48 cm 6 hét + 5 nap
Zsuzsi74 Miklós 2003.02.11 3460 g, 54 cm 6 hét + 3 nap
Miszike Rebeka 2003.02.15 3590 g, 54 cm 5 hét + 6 nap
Myssnia Szilárd Márk 2003.02.20 4050 g, 59 cm 5 hét + 1 nap
Kangi Julianna Angéla 2003.02.23 2700 g, 48 cm 4 hét + 5 nap
Franyó Anna Virág 2003.02.24 3000 g, 54 cm 4 hét + 4 nap
Manó2 Dorottya Rebeka 2003.02.25 3100 g, 53 cm 4 hét + 3 nap
Judó Hunor 2003.02.26 3900 g, 56 cm 4 hét + 2 nap
Momo Adrienn 2003.03.03 3200 g, 53 cm 3 hét + 4 nap</pre>
franyo
 
 


Sziasztok!

Kakukkfû,
na igen, emlékszem, mikor nagggyon megnyugtattalak hízásügyben. Az 5 kiló nálunk is nagy családi eseménnyé emelkedettKép, telefon ment az összes nagyszülõnek az eredményrõl.
Anna is bukós, most már kevesebbet, de vannak napok, mikor csak öltöztetek..., és öltöztetek...., és öltöztetek....
Pedig már nem is büfiztetek, és alig mozgatom kaja után, de még így is van, hogy fürdés után 3 hálócuccot váltunk.
Apja szerint így harcolja ki, hogy minél több ruhája legyen.

Kangi,
annyira jó nektek, remélem szép idõtök lesz a hétvégénKép!

Gömb,
jövõ héten összefuthatnánk a Millenárison, ha van kedved, mostanában már egész sokat vagyunk kint.

na pusz, megjött a pizzámKép
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Franyo!

nekem is magvan az a könyv, én is vártam a csodát a 6. héten, de sehol semmi.Kép Nálunk a 13. héten volt érezhetõ változás.

Gömb!

Nagyon szép a kislányod. És nem is kövér, csak kis gömbölyû, az enyém is ilyen, és imádom hogy kis husi.

manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok, lányok! Megjöttünk!

Lõrinc ma kilenc napos, és pont most rácáfol arra, hogy jó fiú! Úgyhogy gyorsan befejezem, és egy kicsit dédelgetem!

Beu és Lõrinc
beu
 
 


Sziasztok,

Köszönöm a bókokat Lili nevében Kép

Zulu,
Benne vagyok a taliban. Minden nap a Millenárison sétálunk. Kép

pusz,
gömb
gombolyu
 
 


Beu, de jó, hogy itt vagy! Lõrinc nagyon ari baba! Gyere gyakran, reméljük, Lõrinc is hagyni fogja... Kép

Momo!
Küldtem egy mailt!

Franyó
franyo
 
 


Bekerulhetunk mi is a tablaba?Kép

Gomboc! Sajna a tejkiutes nem csak moho gyerkocon jon ki. Lacko extra lassan tud enni es megis ragyas lett.Kép

Gomb Lacko is 6 kilo most es 62 cm, de o pl inkabb vekonynak hat. Tiszta ropi a keze meg a labaKép O inkabb olyan kis tomor, de vekony alkatKép

orsoly es Lacko
orsoly
 


Sziasztok

koszi a koldokcsonkos infot, meg mindig megvan sajnos pedig mar mindjart 14 naposak leszunk (mar csak ket ora Kép), ugy latszik igy szarad le, hogy kozben verezget.
Jart mar valaki ugy hogy delutan kettotol 7-ig nem volt teje, egesz eddig probaltam etetni de semmi, szopizott de kozben sirt, es ha megnyomtam sem jott tej. elotte rendesen evett es volt eleg piszkos pelenkaja is, mikor mar nagyon sirt apa elrohant tapszerert, furdott es most alszik. Persze en egesz este bogtem, hogy elment a tejem. most persze mar van egy kicsi Kép, viszont az egyik mellem nagyon faj, ez volt az erzekenyebb is, sebes is, es a mellbimbo alatt van egy joindulatu daganatos csomom is. Most van benne egy nagyobb negyzet alaku csomo is, ez kezdodo mellgyulla lehet? (az a baj, h. nem tudom eldonteni nem e egy ujabb daganat, vagy a tej csomosodott ossze, kicsit faj is ha felemelem a karom)
Lehet hogy azert nincs eleg tejem mert nagyon nagy sulyu a baba? Jart mar valaki igy? Mert nem szivesen tapszereznem, de eheztetni sem szeretnem.
eddig nagyon de nagyon ugyes baba volt, mar par naposan elemte a fejet, es 10 naposan nezegette az ujjait es a terdimenziokat.
no ez is egy kisregeny lett, amire senkinek sincs ideje ezert berekesztem.
Mindenkinek jooo Kép ejszakat
zsurlo + a mindjart 2 hetes
zsurlo
 


elemte =emelte
zsurlo
 


Zsurló,
csomókkal vigyázz, könnyen mellgyuszi lehet belõleKép. Nekem nagyon bevált, ha úgy szopiztunk, hogy Annát lefektettem az ágyra, én meg föléhajoltam. Elég vicces, meg fárasztó is, hajlított karral tartani magát az embernek, de nagyon jó póz, jól ki tudja üríteni a baba a cicit. Meg azt is próbálhatod, hogy egy kád jó meleg vízben megpróbálod kimasszírozni. Nekem többször volt ilyen csomócska, már fájt is, de szerencsére eddig mindig sikerült idõben elkapni.(koppkopp) Tedd cicire a babust amilyen gyakran csak tudod, ez jó a gyuszi ellen, és még a tejtermelést is felturbózza. Két legyet egy csapásraKép.
Pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Szia Zzurló' Remélem elfogadsz néhány tanácsot.Elsõ kettõ gyermekemnél én is hasonló cipõben jártam,de a harmadiknál bekeményitettem és láss csodát Ádám 15 hónapos és még mindig szoptatom.Nem hallgattam a -jótanácsokra-,anyuka ne irjak fel egy kis tápszert biztosan nem lesz elég tej, hiszen az elsõ kettõt sem tudta szoptatni stb. stb..Mupi alias Ádám akárhányszor igényelte annyiszor mellre tettem a család -pláne a segitõ nagymamák- állandó megjegyzései ellenére,hiszen gyakran -és nem hülyéskedek-,5-6 órát szopizott egyhuzamban.Utólag visszagondolva nem is tudom hogy birtam de megérte túl vagyunk rajta.Na de hagyjunk engem térjünk inkább rátok.Valószinüleg a melledben lévõ csomó a túltermelõdõtt tejtõl van és ezért fáj a hónaljad is.A babucit mellre kell tenni és szó szerint kiszopizza belõle.Ha a baba jóllakott és a csomó még mindig ott van el kell maszirozni.A technikát leirni nehéykes, de szerintem ez õsztõnõsen menni fog.A tápszert, ha már adsz neki csak aszoptatás után kináld meg vele, de szereintem az irásod alapján Nektek semmi szükségetek rá mert van ott bõven tej.Irtad, hogy megnyomtad a melled de nem jõtt semmi.Ne hidd, hogy üres, hisz a tej nagy része a szoptatás alatt termelõdik és ezt a te mohó babucid azonnal be is temeli.Én is tudom, hogy borzasztó mikor a bébi sir,és kõnnyebb kimenni a konyhába bekeverni egy adag tápszert csak legyen végre csend és nyugalom, ésegy állandóan siró csomag helyett édesebb egy jóllakott alvó kisangyal.A jelszó:KITARTÁS A sirás oka lehett hasfájás is, mert estleg olyasmit ettél amire a babapoci érzékenyebb,de még az is lehet hogy túl sokat evett és azért gõrcsõl.Lemérted a hamik után, hogy valóban nem evett semmit?Én sem vagyok a mérleg hive de néha úgy tünik nem szoptak semmit, mivel az elõzetesen meggyõtõrt cicibõl nem jõtt egy csepp tej sem,mire a mérleg ránk cáfol 1o-2o,5o-6o-,de akár 1oo grammokat is.Egyszóval én a helyedben egész nap csak szoptatnék, -és soha nem szabad sirni mertigenis sikerülni fog-,és kétpofára vedelném a Laktoherb szopis teát 1o-16 filtert is megittam egy nap és bevált.Cukor nélkül,napi 3-4 litert is megittam.Ennek kõszõnhetõen a harmadik gyerek után is 175 cm-hez, hamar visszanyertem 57 kg -os versenysúlyomat.Itt hallkan megjegyzem,ez 5 éves hyperaktiv fiamnak is kõszõnhetõ, aki születése óta folyamatos mozgásban tart,õ az én személyi trénerem állandó mozgásban tartja az egész családot.Úristen mennyi felesleges dologgal traktállak'.Bocsi.Az egésznapos szopi és a tea mellett sem javul a helyzet három napig, és fogy a baba akkor tápszer,de ha sir és mégis kellõen hizik akkor nem a tej a bibi mert van elég.Neked a leirtak alapján ez tuti.Ird meg bevállt-e valami,nagyon kiváncsi vagyok, és ha kell szivesen segitek. MUPI MAMI azaz Csipet Csapat HAJRÁ
Névtelen
 


Sziasztok, lányok!

Elkezdtem elejérõl olvasni a topicot, de nagyon lassan haladok. Lõrinc a szokásos déli hosszú alvását alussza (kettõ van ilyen: dél tájban és este 6 után - ilyenkor 3-4 órákat alszik, aztán fürdés - késõn, hogy apa is részt vehessen a fia életében - és éjjel egy felkeléssel alszik reggelig), így egy kicsit tudtam a gép elõtt ülni. Lassan fel fog ébredni, úgyhogy gyorsan kérek egy kis segítséget: a K vitamint hogy adjátok be? Olvastam, hogy anyatejjel, a doktornõ is ezt javasolta. De kiskanállal? Attól félek, hogy Lõrinc kiköpi. A cicin kívül néha próbálok neki adni egy-két korty vizet, de úgy csinál, mintha lenyelné nagy utálkozva, óriási fintorokkal, majd az összegyûjtött kortyokat meglepetésszerûen hosszú sugárban kispricceli - anyát hatalmas kacajra fakasztva. Kép Félek, a vitaminos tejjel is ez lesz - anya kisebb mértékû kacajával kísérve. Kép Na meg attól is tartok, hogy rosszul nyeli, és elkezd fulladozni. Kép Kép

A hosszú alvások között délelõtt és délután csak rövideket alszik, a köztes idõben többnyire a cicin lóg. Nem tudom, hogy ez is jó-e. (Neki biztosan, láthatóan imádja.) Vagy esetleg azért van, mert nem elég a tejem, és nem tud jól lakni. De nem lászik éhezõ babának. A cicim alig nõtt, úgy érzem, mintha még nem jött volna meg rendesen a tejem. Pedig már 10 napos a bébi. Nem volt belövellés, sehol duzzadó mellek. Normális ez?

Na, lassan ébredezik Lõrinc, úgyhogy elõkészítem magam egy hosszú szopira. Majd még jövök és behozom a lemaradásomat az olvasásban. Addig is mindenkinek szép tavaszi napot. (mi még csak bentrõl vágyakozunk!)

Sziasztok,

Beu és Lõrinc
(teszek fel új képet a profilomba)
beu
 
 


Most nézem ezt az ampullát, kibontani sem tudom!!!!

Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Bocsánat megint az elmaradásért, beteg lett a nagyfiam, és vele töltöttem mostanában kevéske szabadidõmet! De kedden már mehet oviba.

Franyo! Kép
Szuper a táblázat! Hunornak viszont van egy második neve is, György, be lehetne írni? Köszi!!!

Mi most kezdünk beállni a 3-4 óránkénti evésre. (Csak nehogy elkiabáljam!!!). Este nyolcas szopi után fél egykor, majd fél ötkor evett Hunor. A pocakfájást nekünk a Sab Simplex szépen oldja, csak kevés nyöszizés van délután, hat óra körül, fürdetésig.

Beu! Kép
Gratula Lõrinchez! Látom 11 nappal késõbb érkezett! Lehet, hogy a randikról is mindig késni fog majd? Kép Kép

Puszi mindenkinek, és próbálok majd lépést tartani!
Judó és Hunor
judó
 
 


Sziasztok!

Zsurló
Nekem is volt csomó a mellemben, ami annak köszönhetõ, hogy kézzel fejésnél erõsen megnyomkodtam a mirigyeket. Azt hittem, hogy elzárodótt csatorna és nekiestem. Mit tesz a tudatlanság. Eleinte nekem sem volt elég a tejem, akárki mit mond egész nap nyomtam a szopit, de csak sírt és éhezett. Kapott is tápszert, amit fokozatosan csökkentettünk. Nap mint nap elõfordul nálam amit írsz, isten tudja miért nekem sincs sok tej a délutáni órákban, estére meg aztán még annyise. Éjszaka megint van szépen, mit tesz az alvás... Kép Szóval alkalmanként még mindig pótólni kell nálunk, ezért meg is lehet vetni engem, mert nem vagyok elég kitartó... De mikor már másfél órája nyügösködik a cicin, hogy még mindig éhes, mert össz-vissz 50 milit evett, akkor jólakunk. Persze én is azon a véleményen vagyok, hogy ne add fel és szopizzatok!!!

Beu
ÜDv itt, Lõrinc nagyon édes!!!
Miért isztok vizet? Ha csak szopik akkor nem muszáj, legalább is az okosok azt írják. Kép
Amint írtam, nekem még most is érezhetõen változik a tej mennyisége, és több lett múlt héthez képest is. Eleinte nekem is alig volt. ÚGyhogy ne aggódj.
Szülésnél volt olyan a kórházban, akinek már ott tetemes mennyiségû teje volt, pedig amikor lehetett rajtam lógott Manófej. Kép Én meg írigykedtem rá.

myssnia
szilárd 5 hetes
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Beu
Az ampulla kibontására már más is panaszkodott. Kézvágás stb... Mi nem szedünk, így nem tudok segítna sajnos, hogy hogy kell szakszerûen kibontan.
Megyek, mert nyöszörgés van. Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok
Zsurlo
A tobbiek mar ellattak okos tanacsokkal, tobbet en sem tudok mondani Kép

Beu
Lorinc igazi kisfiu! Nagyon helyes. Kép Azert remelem majd hagy netezni is!
Az csak jo, ha sokat cicizik, majd beall neki a du. evesi rendje is,ne agodj. Ahogy Myssnia is irta, minden napszakban valtozik a tej mennyisege- minosege. Biztosan nalad is beall majd! Minel tobbet szopizik, annal tobb tej ermelodik, szoval nincs ebben semmi rossz, sot! Kép
En a Konakiont kiskanallal adom, ugy, hogy Jazmin felig ul a hordozoban, igy nem kopi ki. Szoktam csepegtetni melle egy kis tejcit is, nem mondom, hogy lelkesedik erte, de megissza. Az ampullat en ugy szoktam felbontani, hogy nem eroltetem hanem lazan megprobalom lepattintani a tetejet.Altalaban nem megy egybol, akkor kicsit elforgatom picit. Igy 3ikra szokott lepattanni gond nelkul es nem vagom el magam. Probald ki!

Judo
Jo, hogy gyogyul a fiacskad! Kép
Gratula a kajcsi beallashoz! Szerintem ha egyszer beall, akkor mar csak 6 hetes fog valtozni... Kép Kép

Tobbieknek is latom jol telik a szobmat! Alig van forgalom! Kép

Ma egesz nap kint logtunk a varosban, aztan felmentunk a Mecsekre kirandulni, vegul Picur haza jott apaval en pedig a baratnommel pizzazni mentem. Hatm nem mondom, hogy nem faradtam le... Kép Az elso Apas itthonmaradas eleg hisztisre sikeredett. Apa adott neki uvegbol tejcit, amit el is fogadott, de hianyzott neki a cici es ugy orditott, mint a faba szorult fereg. Igy nem volt mese, jonni kellett... Kép Apa hosiesen viselte a dolgot, de azt mondta, mostanaban ha lehet, inkabb nem vallal bebicsosz szerepet! Kép De olyan jo volt kimozdulni picit baba nelkul!!!

Norka es Jazmin
norkini
 
 


Zsurlo,
Szopizzatok sokat, ne csak harom orankent. Elotte probalj meg ellazulni, ha van ra mod, zuhanyozz le, vagy pihenj par percet. Sokkal jobban jon ugy a tej. Az nem mervado, hogy nem tudsz fejni, attol meg eleg lehet. Pl. amikor fejtem a nagyobb fiaimnak, akiknel megfelelo segitseg es batoritas hijan nem jott ossze a szopi, egy alkalommal max.ketszer volt tejleado reflexem, most, hogy Mikit szoptatom 4-5-szor is erzem. Estenkent probald meg gyakrabban szoptatni.
Ugy tudom a tej is valtozik, este ugyan kevesebb van (szerintem mindenkinel), de laktatobb.

Lanyok, ki ad jatszocumit a babajanak? Miki nagyon sokat sir estenkent, de annyira felek, hogy a cumitol elromlik a szopasi technikaja, vagy raun a cicire. Nem nagyon akarok neki cumit adni, de olyan rossz nezni ahogy kinlodik estenkent, az ujjamat viszont szereti cumizni (ilyenkor a cicit is elutasitja).

Az ejszakak tovabbra is remesek, bar a tegnap esti nagy orditasnak koszonhetoen Miki csak ketszer ebredt kajalni, ugyhogy turhetoen aludtunk. Aztan reggel akkorat tojt, hogy nyakig kakis lett, sot, meg a bodyja ujjaba is ment, mind a ket oldalon.

Ugy megneznem a babas kepeiteket, de soha nem marad ra idom! Kép
Mar csak par nap es megyunk haza.

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy bekontárkodok, de többször olvasram már hogy gondotok van a Konakion ampulla tetejének letörésével. Próbáljatok meg egy darab vattát v. valami mást hozzáfogni, és avval együtt letörni, így talán nem fogtok annnyira félni tõle és kisebb a sérülésveszély is, ha esetleg eltörne az ampulla teteje.

Andi
Dandy
 


Sziasztok!

Beu,
Gratulálok a kicsi fiadhoz, nagyon édesKép! A Konakion ampulla meg van gyengítve, ott, ahol az a kis pont van. Én egy textilpelussal támadok rá, úgy még könnyebben lejön.

hú, mennem kell, ordítanak
Z

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Myssnia! Csak néha iszunk vizet, ha nagyon nem bírom elcsendesíteni, gondoltam, hátha jót tesz, meg ha nagyon csuklik, akkor próbálkozom még a vízzel. De már feladom, mert úgyis kiköpi. Meg tényleg nem is kell. Csak az elsõ napokban számos nõvér, orvos és egyéb szakember ad tanácsot, és mindegyik mást mond! Teljesen megzavarodtam! Most próbálok a helyzethez igazodni.

A szoptatás dologgal csak az a baj, hogy folyton aggódom, hogy elég-e Lõrincnek a tej, nem éheztetem-e.

Köszi az ampullás tanácsokat, sikerült beadni úgy, hogy nem is spriccelte ki. Ügyes fiú volt! Az ampulla bontását még a mamámra hagytam, de a következõt már nekem kell.

És én soha nem érzem a tejadó reflexet!

Volt valakinek olyan, hogy a köldökcsonk leesése után vérezgetett a köldök. A csonk még a kórházban leesett, de mondták, hogy pár napig még váladékozni fog, kezelgessem. Én ezt is tettem, de a hintõpor mindig beleszárad, aztán ledörzsölõdik, és kicsit véres lesz. Mikor gyógyul be teljesen. Addig minden fürdetés kész rettegés, hogy nehogy vizes legyen. Pedig amúgy élvezné a fürdést.

Közben nézegetem a fotókat!
Zsuzsi! Micsoda gyõztes pózt vág Miki! Nagyon jó kép.

Zulu! Hatalmas haja és szeme van Annának!

Norka! Micsoda mosoly Jázmin arcán! Elbûvölõ!

Franyó! Anna is igazi szépség!

Mára ennyit! Holnapra is hagyok csodálni valót! Kép

Franyó! Te kezeled a táblát? Mi is felkerülhetünk? Adatok: Lõrinc, 2003. 03. 19. (Micsoda személyi szám lett végül!) 4450g 62 cm 1 hét 4 nap

Jó éjt!

Beu és Lõrinc
beu
 
 


Bocsi, hogy eltuntem, de mostanaban kezdenek a baratok lerohanni minket. Kép

Beu,
nalunk 3 szilankosra tort ampulla banta a K vitaminos probalkozast. Tenyleg jo egy zsepibe vagy pelenkaba belefogni az ampullat es ahol a feher potty van, ott megnyomva letorni a nyakat.

Myssnia,
miert vetne meg barki is a tapiert? Nekem se lenne szivem Zsombit bogni hagyni orakig azert, mert ehes. En nem vagyok szopi eletre-halalra párti, inkabba abban hiszek, hogy a gyerkoc legyen kiegyensulyozott es nyugis. Kép

MOst megyek aludni. Kép
Sziasztok,
Gombóc es a 2 honap+1 napos ZSombi
gombóc
 
 


Kakukkfû, az én kislányom dec. közepén született (igaz kisebbnek), de épp túl vagyunk a 4,5kg-n.

Zsuzsó
zsuzsó
 


Beu!
Az én sógornõm ápolónõ és Õ segitett anno a Mikinél a K-vitamin kibontásában. Az ampullán van egy fehér pötty, azt kell megpöckölni és utána egy határozott mozdulattal letörni a tetejét, nekem még nem vágta el az ujjam. Kép

Zsuzsi!
Nekem mindkét gyerek cumizott, Miki mostanában kezd leszokni róla (már csak néha kell neki, fõleg elalváskor).
Én azt vallom, hogy inkább cumizzon, arról könnyebb leszoktatni, mint hogy az ujját szopja.

A babucik tündériek. Kép

Magdi
27+6
gallainémagdi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: