Új privát üzeneted érkezett!

Márti!
Jobbulást Bendegúznak!!!
Ezek a virnykok is monnyanak le!!!!!!!!!!!!!

(az eredeti tandoori csirke egy földbe ásott, méhkasra emlékeztett anyag kemencében sül, ha jól rémlik muzulmán hagyományok alapján)

Tünde!
Az öcsi megszólítást én sekedvelem. Mikor kiderült, hogy Andris fiú (hi-hi), de télleg a 24-ig hétig két orvos is egybehangzóan állította, hogy lány, megmondtam, hogy az öcsi szó tiltólistán van!
A másik a Bandika. Brrrrrrr
Ha már, akkor Haramiabandika. De az ritkán van. Ő egy Tündér ANdris.

ayse
 
 


Sziasztok!

Sehol senki?
Kérdésem lenne...Ti már használtok fogkrémet a gyerkőcöknél fogmosáskor?????

Jah,és ezt nem hagyom ki:
Tegnap apa kiabál nekem a konyhából:Cica gyere egy kicsit!
Ma a kisfiam egész nap "tita"-nak szólított.. :lol: :lol: :lol: :lol:
Azt hittem megzabálom!!!!!!!!!!!! :lol:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Hú, de jó sokat írtatok, tegnap először a babanet nem engedett írn, utána meg az internetünk vacakolt :evil: .

Panna, ahányszor a család valamelyik tagja megy az Ikeába, hoznak nekem a papucsból, tök jó vendégpapucsnak, kár, hogy nem lehet mosógépben mosni.

Timi, olyan érdekes, hogy Grace Kellyről írtál, van most egy kedvenc számom, aminek Grace Kelly a címe, erre szoktunk Jackkel táncolni :D :
http://www.youtube.com/watch?v=uzA0nG_PurQ

Márti, az anyukám, és John szerint az a bizonyos "Ajjja" amit Jack nagyon sokszor mond az már "anya", de én még nem vagyok benne 100%-ig biztos, azért nem is írtam még.

Csatlakozom Ayséhez, monnnyanak le a vírusok a baktériumokkal együtt :evil: !

A mi éjszakáink se valami fényesek mostanában, ma reggel Jack nagyon rosszkedvűen ébredt, hisztizett kb. egy órán keresztül, utána viszont teljesen megjavult, nagyon aranyos volt egész nap, délelőtt apával játszóterezett, délután meg velem. Megint találkoztunk Cleóékkal a Károlyi Kertben, Maja már messziről kiszúrt minket amikor jöttünk, nagy lelkesedéssel rohant üdvözölni (tudja, hogy van keksz a babakocsink kosarában :lol: :lol: ).

Tegnap délután Jackkel elmentünk az ír nagykövetségre átvenni apa új útlevelét, aztán jót játszottunk az Erszébet téren:
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 

 
 

Tita :lol:

Ayse, a Bandi nekem sem tetszik, viszont az Andris nagyon, van két nagyon kedves Andris nevű barátom is.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Nagyon sportos ez a mini veszedelem a játszótéren! Szerintem még mindig hasomlítanak egymásra Andrissal!

Timi!
Megkérdezhetem, hogy mennyiért csináltattátok a huzatot?
Ma megpróbáltam megvarrni az autósülés huzatát, de tök nincs türelmem. Akkor tudom csinálni, amikor lefeküdtek a gyerekek, akkor meg teljesen kész vagyok. Inkább aludnék, vagy lazulnék, semmint Hamupipőkét játsszak. Nyiffnyaff.

Ma Andris nagyon nyűgös volt. Szerintem a foga.

ayse
 
 


Halihó!
Nálunk is becsapott a "ménkü".
Bendegúzt csak elvittem tegnap reggel orvoshoz, vírusos torokgyuszi, tegnap egész nap lázas volt, és az elmúlt két éjszaka igen nyüglődve telt, mert valami eszméletlen mennyiségű takony csorgott az ormányából szegénykémnek, ahogy kiszívtam és tüsszentett utána már csorgott újra. Levegőt abszolút nem kapott szegény az orrán, nem csoda ha állandóan felébredt. És köhög is sajna, ami miatt azért aggódom. Vissza fogom vinni meghallgattatni, mert a jövő héten szabin lesz a dokinéni, és inkább kapjon antibiotikumot, ha kell, mint túl későn.
Ma már nem lázas, és talán most hogy letettem aludni nem is szöcsög annyira. De olyan kis vakarcs ilyenkor, még anyásabb mint amúgy, alig bírtam ma letusolni, még a kádban voltam, már megjelentek az apjával reggel, hogy meg kell nézni anyát. :)
És hát nem nagyon eszik, leginkább gyümit, meg joghurtot. Biztos fáj a torka. De remélem azért ma már jobb lesz az éjszaka mint tegnap.

Ayse!
Szegény Lili. :( De talán márciusban még szebb lesz Sopronban!

Manka!
Jack tényleg nagyon vagány ebben a szerkóban. :) Látszik rajta hogy élvezte a játszóterezést.

Ppanna!
Hogy van David?

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Kukk be ide: http://www.mamavar.hu/

Köszi!
Orsi
aja
 
 


Sziasztok!

Márti, Ayse!
Gyerkőcöknek jobbulást!
Ágoston olyan régen (valamikor novemberben) volt már beteg, hogy rettegek, hogy lassan rá is sor kerül.

Ppanna!
Dávid hogy van?

Timi!
A porszívótól Ágoston is fél, de csak, mint Jack. Amikor bekapcsolom jön fel az ölembe, aztán felbátorodik, lemegy és ő tolja. Viszont kb. 14 hónapos koráig én is félkezesen porszívóztam. Addig nagyon félt.
Olyan jót nevettem, elképzeltem anyukádat, hogy tapogatja Norbi izmait!

Ayse!
Nagyon kíváncsi vagyok Andris szobájára. Nem tudsz róla képet feltenni gyerekekkel együtt?
Az öcsitől én is irtózom.

Márti!
Ágoston is szokott kérni puszit, ha valamilyét beüti. Sőt, van hogy direkt beüti valamilyét, és jön cuppogva a pusziért. Hiába mondom neki, hogy akkor is kap, ha nem üt be semmit. Amúgy szerintem rengeteget puszilgatom, de nem lehet neki ellenállni.

Kriszti!
Ágoston szokott használni fogkrémet. Na jó ez túlzás. Kap fogkrémet a fogkeféjére és azt lenyalogatja. Igazából azért kezdtünk el fogkrémet is adni neki, mert nem nagyon akart fogat mosni, gondoltuk, majd azzal. De így sem megy. Leszopogatja róla a fogkrémet, utána pedig amikor próbálnám megmosni neki összezárja a száját, vagy löki ki a fogkefét a nyelvével. Pár másodpercig azért meg tudom mosni mindegyik fogát, de ez így nem túl hatásos.
Van valakinek valamilyen ötlete, hogy hogy lehetne rávenni, hogy engedje nekem, vagy próbálkozzon saját maga?

Manka!
Úgy bírom ahogy Jack teli szájjal tud nevetni!
Néha Ágoston is szokta így csinálni, és olyankor mindig Jack jut róla eszembe.

Ágoston kb. egy hete felhozott anyósoméktól egy babát, ami még a legfiatalabb sógornőmé volt. (Vicces így leírni, mert még csak 17 éves.) Azóta azt ölelgeti, puszilgatja, és már ott tartunk, hogy azzal is alszik. Nagyon aranyos vele. Ugye ez ennyi idős korban még teljesen normális? Mennyi idős korban szokott kialakulni, hogy melyik nem mivel játszik inkább?
Amúgy pedig fogja a kezem és mindenhova húz magával játszani, vagy valamit megmutatni. Olyankor még az arcomat is meg szokta fogni és még jobban odafordítani arra, amit néznem kell.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Képek:

Ágoston és a babája
Kép

Ágoston épít
Kép
Kép
Kép
Kép

:P
Kép

Ujjbáb
Kép

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Réka!
Nem hiszem,hogy baj lenne, ha babázik, végül is apuka is lesz majd. Ráadásul épít, motorozik, minden oké! Inkább annak a jele, hogy nagy a szíve! :)
Nagyon helyes kisfiú!!!

Sajnos csak a szüleimnek van digigépük, de ha erre járnak, lefényképezem a szobát.

Márti!
Ti is jól kifogtátok!
Mielőbbi gyógyulást kívánok!

ayse
 
 


Ayse!
Köszi! Már 3 órája szunyál Bendegúz, ezek szerint most kap levegőt, és jobban van. Remélem.

Réka!
Nagyon aranyos képek! Hangulatos a lakásotok amennyi látszik belőle!

Szerintem sem gáz, sőt, jó ha van ilyen valami (akár baba/maci, kutyus) amit így szeretgetnek. Bendegúz is pont most kapott anyutól két babát, egy rongybabaszerűséget, meg egy olyan rendes kis műanyag babát, csak hogy ezzel is ismerkedjen. Mondjuk ő nem harapott rá nagyon a dologra, de szerintem is jó ha egy fiúnak van babája is.

Milyen ügyesen épít Ágoston, Bendegúz nem nagyon akar még mindig. Csak mondja, hogy epii (épít), de ez azt jelenti, hogy max egy kockát rárak a tetejére amit én építek, aztán ledönti. :lol: Bár most már megfontoltabban döntöget, előbb jól megszemléli, meggondolja, aztán dönti csak le. Amikor kisebb volt egyszerűen nekirontott, és borzasztóan tetszett neki ahogy elemire hull az építmény. :lol: :lol:

Mi Gabi fogkrémmel mossuk Bendegúz fogát az esti fürdéskor mindig, és néha reggel is ha eszembe jut. :oops: De neki mi mossuk meg, mert csak rágicsálja a fogkefét, ha van kedve hozzá akár 10 percig is, van hogy még törölközéskor se engedi el. Ha meg nincs kedve, akkor beledobja a fürdővízbe, miután apja megmosta neki a fogát. Amúgy az elején amikor nem akarta kinyitni a száját, azt csináltam, hogy én is mostam közben a fogam, és erre már hajlandó votl engedni.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Hahó!

Zitának gyerek Elmex-el mossuk a fogát, naygon halványan kenjük csak meg a fogkefét. Volt egy idő, amikor nem engedte, talán éppen jött a foga és érzékeny volt az ínye. Egyébként mi is azt vetettük be, hogy előtte mostunk fogat, és akkor kedvet kapott hozzá Zita is.

Márti, nagyon sajnálom, hogy Bendegúz is beteg lett! Gyógypuszik mennek! :)

Ayse, olvastam, hogy Lili milyen lázas. Remélem hamarosan jobban lesz!

Manka, vídijó szuper, jó, ahogy szövegel Jack. :)
Sztem viccet mesélt, mert Zita nagyon nevetett, amikor néztük. :)

Réka, sztem sincs semmi abban, hogy Ágoston babázik. Zita meg autózik, a babáit le se bagózza. :(

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Lili-híradó
estére lement a láza, még evett is (hónaljban volt 39,9). Szegénykém nagyon sápadt, de benne maradt az antibiosz. Nincs kétségem affelől, hogy éjszaka lesz még egy menetünk, általában 11 körül szokta kezdeni.

Andris olyan kis rendes! Lili amikor lázasan feküdt még, mondta, hogy főzzek egy teát. Erre Andris a kis játékkonyhájában a játék teásfőzőt odatette a tűzre, majd odavitte Lilihez és a szájához tette. Még cuppogott is, hogy így kell inni. Megzabálom, olyan aranyos :). Megértette, hogy ez a feladat és meg is oldotta. Sokkal több mindent megértenek, mint gondolná az ember!

ayse
 
 


Sziasztok!

Ayse, szegény Lili, sok-sok gyógypuszi Neki! Milyen aranyos Andris, hogy besegít a betegápolásba :) .

Réka, én is pont azt akartam írni, amit Márti, hogy örülnék, ha Jacket is érdekelnék a babák vagy a plüssjátékok. Úgy látom, Ágoston a topik másik építésza Jack mellett :D , olyan jó a harmadik építős kép, amikor büszkén nézegeti az építményét.

Tünde, hogy álltok a hasfájással?

Amúgy a képeken Jacken az a dzseki van, amit a kínaiban vettünk Krisztával, van hozzá kantáros naci is, együtt volt négyezerakárhány Ft volt, jó meleg és még nem is néz kis olyan rosszul.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Ayse!
De jó, hogy jobban van kicsit Lili. Andris tényleg nagyon édes lehetett, én is gyakran megdöbbenek, mennyi mindent megértenek már. És hogy mennyi szeretet van bennük. :)
Remélem azért nem lesz nagyon rossz éjszakátok.

Manka!
Még egyzser megszemléltem ezt a dzsekit, nagyon jól néz ki, és tök hasonló a felirat a dzsekin meg a sapin, nagyon passzentos! Valaki nagyon jól öltözteti ezt a kis pasit. :D
Milyen volt a mai Károlyi kertezés? Ha egyszer végre megjön a tavasz és szép idő lesz, és egészségesek leszünk majd bemetrózunk mi is és csatlakozunk.

Kriszti!
Nálunk a tita az csak mijam-mijam marad. Viszont érdekes mert a cici az meg titi/ tciti. :lol:

Tünde!
Megnéztem a képeket, nagyon helyesek együtt a pockok! :)

Na lassan megyek aludni amíg lehet, bár bízom benne, hogy ma már jobb lesz az éjszaka.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti, jó volt a Károlyi Kert, ott voltunk zárásik, csak volt 1-2 fránya tócsa, és azok nagyon vonzották Jacket, persze nem engedtem tapickolni és jött az éktelen hiszti :evil: . Szerencsére egész jól el tudom terelni a figyelmét ilyenkor, apa mindig morog, hogy miért van ennyi lom a babakocsi aljában (homokozószett, labda, kisautó, kekszesdoboz, kölesesdoboz...stb.), na hát EZÉRT :D .

De jó lesz, ha jön a tavasz!!! Már látom lelki szemeim előtt a nagy játszótéri talikat :D :D :D !

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


zárásig :evil:

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Igen, én is nagyon várom már! :D Zuglóban is vannak ám jó játszóterek. :) És most már azért élvezetesebb velük a játszótéren, mint amikor mindig négykézlábra ereszkedtek. Én nagyon értékelem ezt a kétlábonjárást, biztos azért mert Bendegúz később kezdett el járkálni. Nem szerettem négykézláb elengedni mindenfele, ki tudja miket evett volna meg. Még most is néha bekap egy-egy kavicsot. :lol: :roll:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti, én is szívesen kimegyek Zuglóba, meg bárhová, csak legyen már taaavaaaasz!

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Nna megyek alu :D .
Jó éjt!

Márti, it is kell mondani a telefonba, amire Bendegúz elkezd pápázni :lol: :lol: ? Na jól van??

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


it=mit :evil:

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Manak, megneztem a videot Jackrol , nagyon edes ahogy dumal!!
Es csatlakozom Tundehez, tenyleg viccet mondhat, mert DAvid is nevetett, sot nyafogott mikor elvittem a geptol!

Mart Bendeguz edi lehet, ahogy puszit ker! Szuper hogy ilyen gyorsan meggyogyult az ujja :)

Reka :)
Agoston is nagyon edes, es biztos hogy teljesen rendben van hogy babazik! En egyenkent vonatoztam mindig aztan megis normalis lettem :D nagyjabol :D

Voltunk dokinal, azt mondta mar nem piros sem a torka sema fule Davidnak, de most megint tok nyafogos.. Remelem igaza van a dokinak es tenyleg meggyogyult!

Ayse,
Jobbulast Lilinek!

Kép

Kép
ppanna
 
 


Manka :)
bocs :oops:

Kép

Kép
ppanna
 
 


Sziasztok!

Jobbulást a betegeknek!

Minket is elért valami vírusos betegség, kedd reggel óta folyamatosan hőemelkedése-láza van Fanninak.Le is vittem kedd délután a dokihoz, belenézett a torkába és mondta, hogy csúnya, piros.Azt is mondta, hogy 3 napig biztosan lázas lesz.
Van itthon Nurofen, nekünk nem nagyon vált be.Csak a Germicid kúp, de közben szegényke úgy sír.
Szerintetek a Panadol szirup jobb?
Szerencsére nem folyik az orra és nem is köhög.
Enni kb. mint Bendegúz.........tegnap főztem húslevest, na abból szépen bekajált.Meg a sztracsis tejpép, joghurt.
Most csináltam reggelire egy sűrű gyümölcsturmixot, banánból, narancsléből és avokádóból-ezt is megette.Az avokádóban legalább jó sok kalória van, és szereti is, ha lehet kapni mindig veszek neki.Körtével is szoktam keverni, úgyis fincsi.
Aludni délután 3,5 órákat, este kisebb- nagyobb megszakításokkal viszonylag jól alszik.
A múltkori rekedtséggel kezdődött a dolog.
Azért napközben úgyanúgy jön-megy, pakol.Szegényke már nagyon kivan attól, hogy nem tudunk játszóterezni.


Ayse, Fanni is szokott nekünk teát főzni, sőt ha mondom neki, akkor a Cinigyerekeknek is, meg az épp aktuális játékának is készít és úgyanúgy cuppogva itatja őket.
Gyerekülés: mi olyan 2005 nyarán csináltattuk és a két huzatért akkor 3000 Ft-ot kért, úgy hogy mi vittük az anyagot, de pl a szivacsbélést ő vette hozzá.
Anyaggal együtt asszem 5000 Ft volt.


Fogmosás: nálunk is csak lenyalogatja a fogkrémet-Colgate-úgyhogy hagyom is a francba.
A fogkefét leginkább rágja,ha el is kezdi mosni az max 30 mp ig tart.Én is vele együtt szoktam fogat mosni, de akkor meg ő akarja az enyémet tisztítgatni.
Úgyhogy esténként letörlöm egy tiszta pelenkával az a 6 fogat, ami van neki. :lol:
Igaz fent kijött már a 2 rágófog is, de azok még csak egy picit látszanak.

Jacnek tényleg jó a szerkója, little trouble felirata sapin: :lol:


Ágoston képek szuperek, egyébként Fincs sem épít.Inkább rombol.

Majd ha végre tavasz lesz , mehetünk majd a Városligetbe is talizni, nem? Viszünk pokrócot, meg sütiket..............

KépKép
tibicsoki75
 
 


tele írtam hibákkal a levelet, bocs

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Még nem olvastam vissza, csak gyorsan felteszem a most készült friss képeket!

Kép Kép
Kép Kép

Bocs, hogy ennyi, de nem tudtam választani. :oops:

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Tunde :) :)
De szépek vagytok!! Gratulalok!! Nagyon jol nézel ki, nem látszik hogy fáradt lennél, egyaltalan. Le a kalappal 8)

Kép

Kép
ppanna
 
 


Nna, jó sokat írtatok este. :)

Manka, hasfájásra kap Ákos cseppet (Sub Simplex), és ezzel elvan, de sajna néha még elfelejtem. :(

Sajnálom, hogy ennyi kis topiclakó beteg. :(
Gyógypuszik mennek, remélem nem neten terjedő vírusról van szó! :)

Lányok, itt annyira szép tavaszi idő van! Süt a nap ezerrel, melóhelyre pulcsiban+farmerkabátban mentem be.
Kép

Panna, köszi a dicséretet, azért fáradt vagyok ám, vagyis inkább álmos, de a fotózás előtt már lenyomtam egy cappuccinot. :)
És persze hajmosás, smink... :D:D:D
Mikor utaztok? Most repülővel jöttök?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Tünde!
Jó kis képek, én se tudnék választani! Tök aranyos Zita, ahohy mutat az ujjával, pont, mint Apukája, meg az a kispirosruhás manófalvi is nagyon édes!

Lili-híradó:

Éjszaka még volt 39-es menet, de sokkal gyorsabban elmúlt, mint a délutáni. Voltunk kinnt a kertben is, most 37,1, gondolom délutánra még kifogunk valamit. Szerencsére az antibiotikum bennmaradt!

Timi!
Köszi! Akkor majd lehet, hogy elkérem priviben az elérhetőségét. Még itthon futok egy kört előtte.
Szerintem a germicid a legjobb. A nurofent nem próbáltam még a apnadaol kiskutyafüle a germicidhez képest.

Márti!
Bendegúz hogy van?
Volna egy kérdésem Hozzád: Andris tarkóján a nyirokmirigyek még mindig duzzadtak a bárányhimlő után. A doktornéni szerint ez nem gond az MMR oltást illetően, csak a négy hetet kell kivárn. Engem nem nyugtatott meg. Te mit gondolsz?

ayse
 
 


Kép Kép

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Manka!
Igen, a "na jól van" ..(mentem, mennem kell, sziasztok stbvel folytatódó) telefonos mondatokra mondja Bendegúz hogy "pá-pá, elme" (elment).

Tegnap egyébként mondott egy kezdetleges kis tőmondatot.
Előző nap volt itt a tesóm, aki Kriszti, de Bendegúznak csak Titti, mert ezt tudja kimondani, és tegnap kiment az előszobába és közölte hogy "a Titti elme" = a Kriszti elment. Ma meg "apa elme do" = apa elment dolgozni. Ezeket persze még csak én értem igazán. De hát én vagyok az anyukája. :D

Timi!
Jó, menjünk a Városligetbe is!! :D
Szegény Fincsifancsi, akkor azért ő sem úszta meg a rekedtséggel. Már Bendegúznak is jó kis kappanhangja van. Meg köhög.

De az éjszakánk sokkal jobb volt, egyszer ébredt csak 4kor, igaz nehezebben aludt vissza mert köhögnie kellett, de aztán 8ig durmolt még. :)

Ayse!
Olvasom hogy most már tényleg jobban van Lili, az a 39.9 azért durva, még jó hogy ilyen jól lemegy a láza a priznicre. Hogy én azt hogy utáltam gyerekkoromban. :roll:

Tünde!
Nagyon szép kis család vagytok, tényleg jól nézel ki a fotókon. Mindegyik fotón máshogy pózol Zita, igazi kiscsaj. :)

Nagy nehezen sikerült kikuncsorognom a dokinéninktől, hogy holnap hadd vigyem be úgy Bendegúzt meghallgatni, hogy mi legyünk az elsők, és ne kelljen vele a beteg gyerekek között sokat várni. De a dokinénink nem volt túl készséges, hát ennyit az orvosok közötti szolidaritásról, meg protekcióról. :( :roll: Amúgy nem szeretem kihasználni ezt, de ha Bendegúzról van szó, akkor felteszem a pléhpofát, és igenis kérem, hogy naaa hadd menjünk elsőnek stb.

Eddig azzal foglalatoskodtam, hogy kiborítottam az összes IKEAs (azaz 4!) játékosdoboz tartalmát a franciaágyunkra és szétválogattam őket plüssállatkák-gumicuccok-csörgőkzörgők-zenélők-kisautók-formabedobó és tartozékai-karikák-labdák-legók stb. Persze kb egy napig lesznek így rendben, de legalább most megvan minden, viszont újabb dobozokat kell vennünk. Sőt még a habtapiját is összeraktam, mert abból ki voltak szedve az apró alkatrészek, hogy meg ne egye, de talán most már nem kezdi el egyből rágicsálni ha szét is szedi. Jól elszórakoztam. :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Ayse, nem engem kérdeztél, de kisgyermekeknél felső légúti hurut után (ha jól tudom, ez is volt Andrisnak) akár hónapokig is duzzadtak maradhatnak a nyirokcsomók. Mondjuk a kérdésedre nem tudom a választ, már ami az oltást illeti. :)

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Szépek vagytok! Ez az utolsó két kép pedig tündéri! Nem találok szavakat milyen édesek!

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Tünde!
Jajj, de édes képek!! Milyen szeretettel nézi Zita a tesóját. És hogy micsoda kis törpimanó még Ákos így Zita mellett, vagyis Zita már milyen nagylány. :D

Ayse!
Háát sajna érdemben nem igazán tudok ehhez a nyirokcsomó kérdéshez hozzászólni, de ha lesz kis időm esetleg utánaolvasok, hogy bárányhimlőnél előfordul e gyakran. Mikor telik le az egy hónap, mikor kapná Andris az oltást?

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


A négy hét letelt, akár meg is kaphatná, de még kivárjuk, hogy Liliről elvonuljon a mandulagyuszi.

ayse
 
 


Így van ahogy Tünde írja, de én úgy tudom Andris csak pöttyös lett, nem? Nem volt előtte takonykór, meg torokájás?

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Timi!
Lázcsillapításra nekünk sem volt jó a Nurofen, de a Panadol Baby sem.
Idáig a kúpok közül is csak a Germicid C vált be.

Márti!
Ilyet néha én is szoktam csinálni. Márminthogy szétválogatom a játékokat. De tényleg nem tart tovább 1 napnál a rend.

Manka!
Azon a képen amit írtál, hogy gyönyörködik a művében még meg is tapsolja magát, csak nem nagyon látszik. Különben sokszor csinálja, hogyha valamiről úgy ítéli meg, hogy ügyes volt, megtapsolja magát.

Minden beteg gyereknak mielőbbi gyógyulást kívánunk!

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Márti!
Amikor Andrisnak bárányhimlője volt, akkor Lilinek hörghurutja, aztán cseréltek :evil: .

ayse
 
 


Amikor Zita beteg volt, nekünk bevált a Nurofen. A Germicid C-t meg azt hiszem, hogy csak fél éves korig írhatja fel a gyerekdoki.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Akkor jól sejtettem, hogy a Germicid a legjobb.Reggel ébredés után 38,7 volt a láza, rögtön meg is kapta és 8-kor már semmi nem volt, sőt ma egész nap is csak minimális hőemelkedés.Eddig a Nourofennel majdnem egész nap meleg volt, igaz nem lázas.
Akkor nem veszek Panadol szirupot, csak pénzkidobás.Inkább gyümölcsre költöm.


Ja és még egy kérdés: szerintetek a fülhőmérő mennyire jó?
Kicsit össze-vissza mér-úgy vettem észre.
Tegnap vett a Tomi egyet, mert Fannit csak óriási hiszti árán lehet popsiban hőmérőzni és minimum kétszemélyes műsor.
(Az orrszívás hamarabb megvan)

Márti, ha hiszed, ha nem úgy ültem le a gép elé, hogy miután lejövök a csetről megyek IKEA-s dobozokat válogatni. :lol:
Szintén 1 napig fog tartani.



Tünde, tényleg tök jól néztek ki, Neked kifejezetten jól áll ha van rajtad pár kiló-remélem nem sértelek meg vele!!!!


Ayse, írjál majd ha aktuális.Ha gondolod küldök képet.

KépKép
tibicsoki75
 
 


A germicid c 10 kilóig ajánlott. Utána jön egy bonyolult nevű, mintha az amidozofen szó szerepelne benne. Lili már algopirint szed.

ayse
 
 


A fülhőmérő sztem kevesebbet mér, mint a valóság. A digitális hőmérővel is ez a tapasztalatom, ha utána mérek a hagymányossal, öt tized fok a különbség. Amit sztem megéri beszerezni, az a homlokhőmérő szalag. 470 ft-ért vettem, és 5 tizedenként van beosztva. Iránymutatónak nagyon jó, megbízható és 15 mp alatt megvan az eredmény. Nem utolsó sorban alvás közben is elvégezhető.

ayse
 
 


A fülhőmérő Zitánál nekünk se jött be. Elég macerás úgy beilleszteni a fülébe, hogy merőleges legyen az érzékelő a dobhártyájára. A higanyossal rázós volt mérni popsiban, mert ficánkolt, a digitális jó volt, 1-2 tized eltérés fordult elő összehasonlítva a higanyossal.
De érdekes, hogy a digit. pl nekem hónaljban mindig 35 körüli hőt mért. :? :shock:
Van egy felragasztható lázmérő is, nekem ez tetszik, de még sosem volt:

http://www.tiva-med.hu/homerok.htm

A Panadolt én se szeretem, én úgy vettem észre, hogy a paracetamol nem is használ mindenkinek.

Timi,
nem sértődtem meg. :) 48 kilóra nem szeretnék visszafogyni, de azért jó lenne olyan 8 kilót ledobni. (most 60 vagyok :()

Tényleg, Manka, elérted a bűvös 50 kg-ot?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Köszi a fogkrémes véleményeket.Az az igazság,hogy azért kérdeztem,mert Bence se mindig hagyja,hogy csürüszköljem a fogait...
Eddig még nem mertem neki fogkrémet használni.....én is próbálkoztam már azzal,hogy egyszerre mostam az enyémet is,meg az övét is.
Ő meg csak kiröhögött,hogy milyen jól habzik fehéren a szám........de van amikor aranyosan vicsorít,és várja hogy megsikáljam a fogait.... :lol:

Tünde!
Nagyon édesek a gyerkőcök,de együtt mutattok a legjobban 4esben!!!! :D

Manka!
Én is gondolkodom rajta,hogyha netán hidegebbre fordul az idő,akkor beinvesztálok egy ilyen overallt... Jack olyan kis vagány benne...:lol: :lol: :lol:

Réka!
Ágoston mennyit nőtt!!!!!!!! :D

Nekünk amikor bentvoltunk Bencével a Madarászban,azt mondta a dokinő,hogy a Germicid-c-t felejtsük el.....előszeretettel ajánlják a háziorvosok,a lázgörcs megelőzésére,és nagyon sok pici babát visznek be mégis lázgörccsel pont a germicid-c miatt...ez a sima Germicidre nem vonatkozik...Nekem azóta a NORAMINOPHENAZONI kúp,és az Antipiretikus kúp vált be/rp nélkül kaphatóak,kb 300 ft/...Nurofent ritkán adok....A Panadolt le sem nyeli..........

Ayse!
Nekem eddig nem volt bajom a digitális hőmérővel,ellenőriztem higanyossal/csak a 3 éves keresztfiamnál/és jó volt az értlék..de ez a homlokhőmérő jó ötlet!!!!!!!!!!Eddig nekem ez eszem,be sem jutott...bár ha az én fiam lázas,akkor nem alszik....
Mennem kell,Beni fölébredt.kezdődik a 3.gáz éjszakánk.... :cry:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Pont most mesélte anyukám, hogy a tesóm a germicid-c-től ájult el egyszer.
Mindegy, nekünk bevált, az asszem sima germicid
(fogalmam sincs, hogy pontosan ? kg a Fanni).
Az a hosszú nevű noramin.......lázcsillapító sem jött be eddig.

Homlokcsíkunk van, de nem engedi azt se, kapkod oda.Alvás közben nem merem piszkálni, mert Ő az a fajta, aki simán felébred ha nem alszik mélyen.
Pl a kocsiból se tudom úgy kivenni, hogy ne ébredne fel, amíg felérek vele a lakásba.
Mondjuk szerencsére ma már se hőemlkedése, se láza nem volt reggel óta.
Vacsorára evett rántott hagymakarikát.............


Ja és délben, ebéd elött olyan bénán vettem ki a húslevest a hűtőböl, hogy a lábos 90%-a kiborult :twisted: :twisted: , úszott a konyha a levesben.Szerencsére egy csészényi maradt az alján, Fincs meg tudta enni.
Úgy elbőgtem magam, tök finom leves lett és készültem arra, hogy ha elalszik, utána szép nyugiban megebédelek.

Szép rend lett a dobozokban! :wink:

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!
Húúú, micsoda termés :D . El is felejtettem mindent, olyan szita az agyam :oops: .

Apa holnap elmegy 4 napra Finnországba... ne is kérdezzétek, ha lesz türelmem majd leírom :evil: :evil: :evil: :evil: .

Tünde, annnnnyira jók a képek, nekem az utolsó (Zita+Ákos) tetszik a legeslegjobban.
ÁÁÁÁ, dehogy értem el a bűvös 50 kg :oops: , majd nyáron :P .
Én is néztem már ezt a ragasztós lázmérőt, de nem egy olcsó mulatság :? .

Én Jacknek rendes higanyossal mérem a lázát hónaljban. Amikor fájt Jack füle akkor semmi nem vitte le a lázát, viszont amikor legutóbb beteg volt, akkor a Panadol is levitte.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!
Jackkel elmegyünk hétvégére a szüleimhez, hétfőn, vagy kedden jövünk vissza.

Jó hétvégét mindenkinek, és remélem mindenki hamar meggyógyul!

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Na ha minden igaz, holnap este repulunk..
David mar tok jol van, meg neha szivom az orrat, meg kohog egyet-egyet, de a doki szerinte nem piros sem a fule sem a torka, es meggyogyult.

A fulhomero nekunk sem jott be. pl alvas utan legalabb tiz percig megbizhatatlan, mert sokkal tobbet mer. Egyebkent is kulonbozo ertekeket ad egymas utani mereskor.. Szoval nem vagyok megelegedve, most egyelore marad a digitalis popsiban, amit utal, es fel kell ebreszteni miatta ejjel. :? de ennek a csikank majd utananezek..

A fogmosas nalunk is valtozo, David a gyerekfogremet nem szerette, szoval a mi Vademecum-unkbol teszek ra alig valamennyit, es igy hagyja altalaban, hogy egy par mp-ig mossam a fogat.

Manka,
Jo hetveget anyukadeknal! A multkor neztem a Grace Kelly-s szamot, tokjo! :) Johnek milyen zenet jatszanak?

Kép

Kép
ppanna
 
 


Sziasztok!
Este ez a hülye nem engedte elküldeni amit írtam. :evil: :twisted: Aztán már nem volt türelmem kivárni mikor enged be újra.

Manka!
Jó hétvégét Nektek! Bár már biztos elindultatok. :) Finnország, négy nap.:evil:

Mi most maradunk itthon hétvégére, kúráljuk Bendegúzt.
Megjártuk a dokinénit, végül is normális volt, és tényleg hamar bekerültünk. Azt mondta nem hall semmit, nem kell antibigyó, csak a nyákoldó, C vitamin, orrszívás. Amúgy sem nézett ki betegnek Bendegúz, éktelen rossz volt, rohangált körbe körbe. alig tudtam elcsípni. :lol:

Mázlink volt mert nem áztunk ronyggyá, pont elállt az eső, amikor mentünk. :)

Ppanna!
Jó utat, örülök, hogy David meggyógyult! :)

Ayse!
Hogy van Lili? Megkérdeztem a dokinéninket is a nyirokcsomókról, azt mondta ő is, hogy ilyen kis gyerekeknek mindig van pár nyirokcsomója megduzzadva, mert tovább maradnak úgy gyulladások után. Azt is mondta az is lehet, hogy arrafelé volt több kiütése a barihimlőnél, vagy volt ami csúnyább lett, és azért is lehet nyirokcsomó. De a takonykór-hörghurut után is simán maradhat. Ha kivártátok az egy hónaot azt mondta ő is, mehet a MMR oltás.

Timi!
Húsleves. :evil: :evil: Én is elkeseredek ilyenkor, csak én még be is gurulok, és dühöngök, és bizony csúnyákat mondok. :oops: :roll:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti!
De aranyos vagy!!!! Köszi, hogy megkérdezted!!!!

Timi!
A pékségben egy nagypapa ma azt mesélte el, hogy az unokája a literes mézesüveget ejtette el, majd azon keresztül átgázolva beült a fotelba :twisted: :twisted:

ayse
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?