Új privát üzeneted érkezett!

Ákata!
De édesek! :lol: Olyan jó látni őket, ugye? Én is teljesen magamon kívül vagyok tegnap óta :lol:
Emlékszel, amikor a talin kérdeztem, hogy egymást nem tudják bökdösni, rúgni? Mondtad hogy nem. De ha csak egy vékony hártya van köztük?... :roll: Bocs a tudatlanságomért, de a hártya hogy védi meg őket egymástól?...

Kép
mamy
 
 


Mamy,
nem tudom, hogyan, de védi őket a hártya... Bár lehet, kék-zöld foltokkal jönnek majd a világra :lol: :cry:

Lányok, a talin nézegettünk egy kádba tehető babatartót, vmelyikőtök mondta, hogy a Brendonban 4 ezer forint körül van. A börsi Auchanban 9-étől akciózzák, 1400 forintba kerül. Plusz lesznek bébi- és kismamacuccok is akciósan. Az általános Auchan-katalógusban pedig szintén 9-étől 4 db-os kombidresszt hirdetnek, 0-36 hónapos korig, 100 százalék pamut, 1000 forintért. (Az akciók 15-éig tartanak.)

Ami a talis képeket illeti, a digigép itt várakozik a tévé tetején arra, hogy a férjem leszedje róla a képeket :oops: Az én agyam a rövid, sajnos, de este odateszem a gépet az ágyra, akkor tán nem felejtem el (vagy ráfexik :lol:) :oops: sorry :oops:

Kép
Ákata
 
 


Kata!

Mi az a kádba tehető babatartó? :shock:

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 

 
 

Bali,
a kiskádba kell tenni, és megtartja a babát, vagyis nem kell fognod. (Szóval egyedül is tudod fürdetni az újszülöttet.) Megpróbálok képet vadászni róla.

Kép
Ákata
 
 


Lányok!

Ti már ennyire vásároltok? Bár iaz jóval előrébb vagytok, mint én... Nekem még nem jött meg hozzá a kedvem. Most épp lakásprojekt van, mert vettünk egy új lakást és azután lótunk-futunk...

Meg mindenki arra int, hogy még nehogy vegyek bármit is, babona....

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Bunny,
eddig mi se nagyon vettünk semmit, de vmikor el kell azért kezdeni... Sok dolgot kapunk használtan, úgyhogy nem kerget a tatár, de azért nézelődök (a neten), jegyzem, mi hol olcsóbb. Így aztán a férjem is tud majd vásárolgatni, ha én "kidőlök" :wink: Ezzel együtt az akciókat szeretném kihasználni - így az érvágás sem olyan nagy, mintha egyszerre kéne venni mindent.

Most pl. ezt találtam (olyasmi, mint a babaholmiolcson):

http://www.nexus-kft.hu/arlista.html

Bali,
találtam képet - nem mondanám, hogy magáért beszél, de ez van... (olyan nem találtam, hogy kádba lenne betéve)

Kép kadtart

Kép
Ákata
 
 


Ákata!
Hát azért nagyon reméljük, hogy nem lesznek kék-zöld foltok :? Nem is úgy értettem én, hogy annyira tudnák egymást "bántani", csak hogy mennyire védhet ez a hártya?... Persze a természet jól megalkotta a dolgokat, biztos hogy nem kell aggódni emiatt. Sőt, talán még jó is, hogy érzik egymást, hogy ott van a közelben a tesó, és ezért alakul ki az ikrek között az a hatalmas összhang. :wink:
A kádba tehető babafürdetőről a kép nagyon jópofa, nem is láttam még ilyet! Csak kád-alakút, amit a kád szélére kell tenni, de az nekem nem szimpi, mert mi van ha megcsúszik és belepottyan a kádba?... Szóval ha veszünk akkor ilyet veszünk, ami a képen van. Ez lesz akciós az Auchan-ban? Egyébként köszi szépen az Auchan-os infókat! Ez nagyon hasznos.

Bunny!
19 hetesen még mi sem vettünk semmit, nem vagy elkésve. De most már muszály pár dolgot beszerezni, tényleg nem lehet mindent az utolsó pillanatra hagyni, kell a babakelengye, meg a mi holmink a kórházba, otthonra, stb. Nem szabad rosszra gondolni, mert ezzel az erővel inkább itthon maradok, mert mi lesz ha?... Remélem érted, nem akartalak megbántani!

Kép
mamy
 
 


Mamy,
a babatartó - ha jól látom - ugyanúgy néz ki a képen, mint az Auchan katalógusában. De nem onnan vettem... Örülök, ha segíthettem :D Érdemes megnézni az imént feltett linket is, ott is olcsó dolgok vannak...

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok lányok!
Csak egy gyors bekukk...
Jadey,Mammy:
Nagyon jok a képek az aproságokról már most milyen pofijuk van..
Ákata:
Tündériek a lányok,elsem tudom képzelni hogy birod 2 babával a hasban,föleg hogyan tudod megkülönböztetni öket már most.. Nem beszélve a dupla mozgásokrol amit produkálnak :o :wink:

Pont ilyen babafürdetö vettünk ma kiskáddal együtt csak almamzöldet.

A kisfiam a leglehetetlenebb helyeken rugdal soxor éjszaka is felébredek rá
.
Ma voltam párommal a lehel térnél a templom melletti babadiszkontban,csak ajánlani tudom nektek.Eléggé zsufolt belül,de sok minden van. Utazóágyat vettünk fiamnak éppen csak 13 ezzerrel olcsobban mint a brendonban
meg vettük a bébihordozot is szerintem nagyon aranyos(Bár azt a brendonban vette párom de sehol nem volt ez olcsobb sokkal)..babakocsi és minden egyéb van..Már a kocsit is kinéztem(Hauck)
Lányok ti nem érzitek néha a hasfalatokon mintha elpattanna valami.Vagy csak nyulik az izom?Tiszta hülye vagyok nem elsö terhességem de lányom már olyan nagy és nem emlékszem ilyenre,vagy csak többet feküdtem vele talán azért??

Mindenkinek további szép babavárást..
Tina


Kép Az autós hordozónk.
Kép :o
Vendég
 


Ááá, értem már! de asszem egyedül is menni fog... pesti lány koromban csecsemőotthonban dolgoztam :D és nálunk a "minél kevesebb holmi-koncepció" van életben... Tudod, pici panel... :)

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Bali,
én fakéz vagyok, nekem jól jön egy ilyen cucc :lol: Neked dupla gyakorlatod van, ahogy látom - irigyellek is érte :wink: :lol:

Tina,
gyönyörű a hordozó! Megkérdezhetem, mennyiért vettetek/láttatok ágyat? Merthogy én most találtam a neten egy diósdi céget (az hozzánk közel van), ahol babaágyakat gyártanak/árulnak, és egész olcsók (asszem). Amit kinéztem, az fokozatmentesen állítható (mármint magasságra), és leszerelhető bölcsőtalp (!) van hozzá. Lakkozott fenyő, ára 16 ezer.
Köszi a Lehel úti tippet! :D
Ikrek: nekem az a furcsa, hogy valakinek csak egy van a hasában, és egy oldalról érzi :lol: :lol: :lol: Párban szép az élet, nem igaz?! :wink: :lol: :lol: :lol:

Kép az ágyról:

Kép ágy

(Lassan úgy érzem magam, mint valami tévéshopos balfácán, úgyhogy szóljatok, ha elég volt az "akciós ajánlataimból" :lol:. Mentségemre szóljon, én nem tudok shoppingolni/válogatni kocsi nélkül, így a virtuális butikokban élem ki magam :oops:)

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!


Kata, olyan jó hogy küldöd az infókat a virtuális butikokból!!! Köszi és csak tartsd meg ezt a jószokásod :lol:
Át tudnád küldeni a diósdi cég linkjét?

Lányok, hol van pontosan a Lehet téri babadiszkont?

Képzeld, megnéztem az általad küldött oldalt (babakocsis) és az, amit én kinéztem, ott 10 ezerrel drágább mint a Brendonban... Ez az én formám...
Az általad választott kocsi viszont nagyon szuper és az ára is csúcs. Hihetetlen!!!
(Lehet, h két kocsit fogok venni inkább én is, nekem mondjuk a travel system nagyon fontos, mivel kocsival járok mindig...)

UH súlybecslés - képzeljétek, ma eléggé lelomboztak - vagy nem is tudom, inkább kioktattak - azzal, hogy ez UH alapján súlybecslés annyira pontatlan. Nem tudom...
Mamy, nekünk is hajszálra azt mondták, amit Nektek, hogy a méretei alapján nagyobb a baba, 29-29+4 hetesnek felel meg... Elújságoltam a nőgyógyászomnak és ő mondta, hogy azért ezt nem kell készpénznek venni, ettől még nem lesz óriásbébim.

Kata, olvastam egy könyvemben - Pocakosnapló - hogy "ikrek magzati korban elsajátíthatnak bizonyos viselkedésformákat, amiket később megőrizhetnek. Egy esetben az ikrek az UH felv étel tanúsága szerint mintha arc-az-archoz érintő játékot játszottak volna és arcukat az őket elválasztó memránhoz érintették. Születésük után kb egy évvel a kedvenc játékuk az volt hogy egy függöny két oldalán ülve a függönyön keresztül érintették meg egymást, jókat nevetne ezen"

Nagyon aranyos, nem?

(zárójelben: a napokban írtam, hogy bezzeg mostanában egyáltalán nem vágyom bulizni... hahaha... tegnap fél egykor vánszorogtam haza az osztálytalinkról :oops: , annyira jól sikerült és olyan jó volt látni a gimis osztálytársaimat.)

Puszi,
Kriszta

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Ákata!
Én nagyon élvezem! Nehogy abbahagyd! Mi még semmit nem vettünk. Eddig babonából. Most meg a lakásfelújítás előtt semmit nem akarok behozni a lakásba csak kivinni.:) Az esküvőről nem is beszélve- úgy csinálunk mintha spórolnánk...
Ha nagyon aktuális lesz, még kikérem padló ügyben a tanácsod..
Jadey,
GYÖNYÖRŰŰŰŰŰ!
Mamynak is gratulálok Gesztihez. Nagyon édi. Azt hiszem ma lesz a napja, h mi is bejelentkezünk! Nem bírom tovább. Ha 2 hét múlvára kapunk időpontot, pont 24 hetes lesz a babánk. Csak van értelme...
Sz_Kata,
Nagyon ügyi vagy. (TB)
Puszi mindenkinek!
Rolex
rolex
 
 


Sziasztok Csajok!

4d-s képek olyan édik! Én is minden este megnézem. A hétvégén mondta apósom, tiszta fia, azóta látom én is csak rajta. Magamtól nem fedeztem fel hasonlóságot.

Szuper volt a hétvége, a rossz idő ellenére jót pihentünk a Balcsin. Piciri nagyon keveset mozgott, ill. általában kevesebbet mozog mostanában. Biztosan jól van ez így.

Örülök, hogy a tali jól sikerült. Valaki írta, hogy lesz pénteken Aranytízben előadás. sos: Mi lesz, hánykor? Tudtok rá választ adni?
Érdemes elmenni? Érdemes apával menni?

Megjött a gyomorsavas időszakom, ha ez így lesz még 3 hónapig, főbe lövöm magam. Órákon át ég a nyelőcsövem, akármit ezsem-iszom rá, nem múlik. Nincs valami módszeretek ellene?

Melba!
Jánosban milyen volt a felkészítő?
Budaörsi intimtorna elérhetősége?

Ez az időszak a legjobb. Mindenki bókol a munkahelyemen, hogy szebb lettem( :twisted: ), kipirosodtam, kikerekedett az arcom(ettől rettegek a legjobban :arrow: eleve kerek fejű vagyok :!: külön örülök, hogy fiúnk nem rám hasonlít). Pocak nem teher, csak mutogatni való, büszkén viselem. Mindenki értem aggódik, érdeklődik, figyelmes...

Szkata!
Mondtam neked, hogy körzeti dokin sok múlik, hajrá.

puszi
Erika
piciri
 
 


Nos lányok!

Az elmém már el kezdett felkészülni a szülésre... Rémálmaim vannak az alsó felemre irányuló erőszak mindenféle formájáról... :( És mivel már volt "szerencsém" egy ilyen élményhez, másodjára már nem akarom "hagyni magam" mindenben...

Kérdés: intimtorna és gátvédelem témában nagyon érdekelne a véleményetek... Keresgéletm a neten gyakorlatok után, de egyelőre nem találtam semmit...Szerintem mifelénk nem nagyon van ilyen tanfolyam sem. Biztos vagyok benne, hogy metszenek ha kell ha nem, de mégis megpróbálnék felkészülni, a lehet.... :)

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Piciri,

pénteken 17 órától az Arnytízben lesz egy extra várandós klub. Annyiban extra, hogy szülésfilmeket is nézünk, és azután a felmerülő kérdéseket megbeszéljük. Ha apát is érdekli, miért ne hoznád?

Ákata,

Hát, még nem néztem utána, hogy akkor most az elbírálásig kapok-e pénzt. Ezt a melóhelyen múlik, vagy a TB-n? mert ha melóhelyen, akkor tutira nem...Bár erre úgy gondolok, mintha bankba tettem volna a pénzt, mert amíg nem kapom meg, nem tudom elkölteni :roll:

Mamy,

az erős idegzetet nem az árakra értettem, hanem, mert nagyon nehéz nem megvenni MINDENT :lol:


Én már nagyon nézelődnék, vásárolgatnék babaügyben, de még hátravan pár vizsgám, ami valamilyen szinten szobafogságra ítél..

A fürdőkádas csúszásgátlóval kapcsolatban én említettem a Brendont, mert ott 4900 Ft-ért láttam olyat, ami bele an építve a kádba, és kétfelöl lehet beletenni a babát, így akár ülő, akár félig fekvő helyzetben is megtartja a kicsit. így a kád egy éves korig használható. Amúgy brutálisan drágának tartom a Brendont, de szerintem ez kivételesen egy jó termék, jó áron.

tetőtér: úgy néz ki, olyan lassan haladunk a melóval, hogy szerencse lesz, ha augusztus végére készen leszünk. Nem nagyon szeretnék káoszba kisbabát hazahozni, de még az is megeshet, sajnos :x

Megyek, ma még legalább egy tételt meg kéne tanulnom, amíg be nem alszom :roll:
sz_kata
 
 


Sziasztok,

Képzeljétek, mágikus erővel rendelkezem: Amikor hazajöttünk, 'csak úgy' bekapcsoltam a rossz gépünket és láss csodát :lol: Pórom dobott egy hátast, ugyanis ő már megállapította, hogy 50 ezer, minimum a javítás... Remélem nem szerelmi fészekre kellett volna a pénz :lol: :lol:
Viccet félretéve, egyre furábban érzem magam. Amúgy is féltékeny vagyok, de most ez még erősebb. Úgy érzem magam, mint egy elefánt, pedig tudom, hogy semmi bajom. Hülyeség, mi???

Rolex, Tina, Piciri, Szkata: Köszi a bókokat!!! Azóta sem tudok betelni a képpel :lol: Mindenkinek mutogatom, annyira cukibaba!!!

Szkata: Gratula a vizsgádhoz! Bocsi, hogy eddig nem írtam... Ügyi vagy, biztos súgott a kisfiad :? :) :D


Ákata: Klassz, hogy Te így résen vagy!! Amúgy ápp most járt úgy egy barátnőm, hogy nagyobb babát szült, mint amekkora ruhácskákat vettek... Egyetlen egy se ment rá. Szerintem mi is cserélgethetnénk, ha hasonlóan lenne majd, nem???

Mamy: Én még nem is írtam Neked: tündéri a kis Gesztenyétek!!!

Rolex: Okvetlenül menjetek el, tényleg nagyon nagy dolog és eszméletlen érzés, amikor meglátod a babócádat, hogy már nem egy "arc nélküli" valaki, hanem ő az :lol: Szjvdobogtató!!!!

Puszi Nektek

KépKép
Kép
jadey
 
 


Sziasztok csajok!

Csak gyorsan írok, mert pakolok, holnap megyünk Pécsre, és csak jövő hétvégén jövünk haza, úgyhogy nem nagyon leszek, ott nem mindig jó a net.

Addig is küldök magamról egy képet, hogy ne hiányozzam. :lol: Vagyis inkább a pocakomról. Aki még nem látta a talin. :lol:

Kép

Kép

Kép
rejo
 
 


Húúú, Rejo!

Te nagyon jól nézel!!!! Csinos has és alatta egy csinos nő, ez igen! Mindenki ilyenre vágyik.... mondom, mindenki :oops:

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Szia Mindenki!

Most voltam a doktorbácsinál és sajnos közölte velem, hogy a méhszájam kinyíló félben van, úgyhogy meg is írta a beutalómat a korházba.
Úgy kellett kikönyörögnöm, hogy csak holnap reggel kelljen bemennem, mert ugyebár még össze kell pakolnom... :cry:

Hát ez az, amitől féltem.
Itt állok a babaszoba rendezés kellős közepén és nem tudom befejezni.... :cry:

És ki tudja meddig kell majd bentmaradnom :? :shock:

Úgyhogy most ismét nem jövök! Vigyázzatok magatokra és a babócákra!

Ákata!
Nagyon csinik a csajok, gratulálok!
Engem is érdekelne a bababútoros címe, mert ugye a babaszobát mégis be kell valahogy rendeznem, csak hát némi segítséggel....
Majd én a korházból írányítom az eseményeket. Remélem...

Nagyon jó, hogy valaki ennyire képben van, mi-hol olcsóbb!! :lol:

KépKép
napraforgo13
 
 


Sziasztok!

Napraforgó, ne legyél szomorú!!! A lényeg, hogy minden rendben legyen a babával, szobát majd rendezgetsz később, most pihizz sokat és lehet, h egy-két hét múlva jöhetsz is ki! Drukkolunk!

Kata, Mamy, szerintem érzik és meg is tudják érinteni egymást a babók. Van egy kép a Pocakosnapló c könyvben, ahol egymás fejét simogatják az ikrek. Olyan édes!
(Kata, ez a nexus kft is csúcs - viszont nem tudom láttad-e, de Velencén van...)

Jadey, ezeket a csúnya gondolatokat száműzd gyorsan az agyadból!!! Tök szép vagy és csinos is, pocak ide vagy oda! Méghogy szerelmi fészek.... Bocs, de ezen most röhögök :lol: Szerintem a párod rá sem tud nézni más nőre, nemhogy szerelmi fészekeken gondolkodjon. Ha igen, akkor pedig Veled :lol:

Ti hogy álltok a gyomorégés-problémával? Nekem kb egy hete minden hajnalban elkezdődik és addig tart, míg nem eszem valamit reggelire. Elég sz-r, azelőtt sose volt... (Viszont az energiám - csodák csodájára - visszatért!!! Tegnap hajnalban ablakot pucoltam, utána megtanultam a fél PTK-t, átszaladtam Apukámnak ebédet adni, stb stb. Remélem, még pár hétig így marad...)

Babaképek gyönyörűek!!!

Rejo, csini a pocakod! Mikor jössz vissza?

LÁnyok, akinek freemailes címe van, meg tudná nézni, hogy be tud-e jelentkezni? Nagyon idegesítő, hogy tegnap óta nem tudok belépni az ezeréves jelszavammal. Azt csak nem felejtettem el...

puszi,
Kriszta

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Szegény Napraforgó!

Sajnálom, de ennek legalább van értelme... :D Apát nem lehet megkérni, hogy adjon hírt Rólad?

Megynyugtató, hogy rajtam kívül senkit nem aggaszt a szülés... :roll:

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Bali,

Nem vagy egyedül a paráddal. Én is félek, de konkrétan a szüléstől való rettegés még nincs annyira napirenden. Én azzal nyugtatom magam, h a babáért van. És Érte mindent. Én valahogy hiszek az orvosomnak, h nem szórakozásból csinál nekem kellemetlenséget, magának munkát. Nem gondoltam volna, 1 hónapja, h ezt fogom mondani-mert ettől rettegtem a legjobban- de valahogy jobban meggyőzött a csendes,nyugodt orvosi állásfoglalás, mint azok, akik vehemensen fröcskölődve azt állítják, h minden doki egy állat, aki vág.Mert vágni nem kell még a 4 kilós babánál se.
Üdv,
Rolex
rolex
 
 


Sziasztok, Lányok,

tegnap este óta nem működik az eddigi felhasználónevem és jelszavam.. Nálatok előfordult már ilyen?

Először a tegnapi levelemet másolom be, aztán jöjjön a mai:

Krisszi,
babakocsi :( pech... Én nem néztem travel systemet, mert abból nincs ikerkocsi - én legalábbis nem láttam... Remélem, azért ezt össze lehet csukni...
Diósdi link:
http://www.helimexbaby.com/
Lehel úti babadiszkont (ha minden igaz):
http://www.babadiszkont.hu
Ha Diósdra mentek, ajánlom a cukrászdát... (Osváth, Balatoni út 3, a Mol-kúttal szemben) Isteni sütiket vettünk, 200 forint körüli áron. Nyammmmm.
Jó lehetett az osztálytalálkozó - nekünk egy hónapja volt, én is nagyon élveztem :lol: Mit szóltak az exosztálytársak a babához? Meggyógyultál egyébként?
UH súlybecslés: én pont arról olvastam (mamák tapasztalatai), hogy az UH alulmérte a babát, és nem fordítva. Óriásbébid biztos nem lesz, ezen ne aggódj :lol:

Rolex,
24. héten már érdemes menni :lol:
Nekünk is hátravan még a festés és a parkettázás, de már nem bírok magammal. Eddig elvoltam, de most rámtört a fészekrakás. Azt mondják, ez a harmadik trimeszterben jön elő a mamikból :lol: Hát belőlem most jól kijött :roll: Simán elköltenék egy kisebb vagyont a bébikre. Bár megtehetnénk... :wink:

Piciri,
gyomorsav: nekem is volt pár ilyen nap. A lányok azt tanácsolták, hogy ne egyek fekve, illetve ne feküdjek le kaja után. Megfogadtam a tanácsot, és azóta OK. És még egy: mikor nekem égett, folyamatosan kajáltam, mert csak evés közben volt jó. Csakhogy utána 1. kipukkadtam, 2. rosszabb lett. Úgyhogy ezt a megoldást nem ajánlom... Mindenesetre jobbulást!
Jó lehetett a Balatonon :lol: Mentek még az idén?

Krisszi, Rolex,
köszönöm a biztatást, akkor továbbra is küldöm a netes okosságokat :lol: Bár már inkább a beszerzésnél szeretnék tartani... Lehet, hétvégén elcipelem a férjem a diósdi egységbe, bár péntektől új időszámítás kezdődik, mivel indul a focivébé :evil: Egy-két meccs nem zavarna, nade napi 8 túlzás. És sajna mi minden adót fogunk, ami közvetíti a mérkőzéseket :evil: :evil:

Ti hogy bírtátok a mai napot?
Én ma kétszer elaludtam délután, és néha szúrt a hasam is. Asszem, front jön - kérdés, milyen...

Mai hozzáfűzés:

Napraforgó,
:cry: Nagyon sajnálom... A babaszoba miatt ne aggódj, szüleid, barátaid biztos segítenek majd. A diósdi linket Krisszinek már betettem. Vigyázz magadra!

Krisszi,
velencei cég: igen, láttam, de nekünk az közelebb van, mint pl. a Lehel úti babadiszkont :wink: (Lehet, az autópályán nektek is...)
Aktivitás: tök jó, de azért vigyázz magadra, ne pörögj túl :lol:

Rejo,
nagyon jó utat nektek és szép időt!

Lányok, ma Medárd van, és süt a nap!!! :lol:
Tegnap megfőztem az idény első lecsóját (mármint nekünk első), és pár órára rá fájni kezdett a hasam. Nem menstruációs görcs volt, nem keményedés, hanem nyilallások gyak mindenütt, hol egymásután, hol pár perces kihagyásokkal. Azon tűnődtem éjféltájt, hogy bemenjünk-e a kórházba, de belealudtam a dilemmába. Ma reggelre határozottan nőtt a hasam. Kérdés, a lecsó volt-e (felfújt), vagy a méhem tágult. A fájás nem jött elő azóta. Az UH egyébként mindent rendben talált... Nektek volt már hasonló?
ákata2
 
 


Rolex!

át nem tudom, én is hasonló állatságokat gondolok... Egy rémálom volt! ...utána is... Minden elképzelhető beavatkozást elvégeztek rajtam, amit nem indokoltak meg. Lehet, hogy volt rá okuk, de mivel nem tudtam, mit kérdezzek, így ezt már sosem tudom meg...
De most legalább már meg tudom kérdezni, hogy miért csinálja, amit csinál. :)

Barátném pl. megkérdezte egy órányi vajúdás után, hogy esetleg nem megfelelő ütemű a szülés vagy valami baja van a gyereknek azért indulnak-e felé az oxitocinnal? Válasz: Ja, tulképp, nem. Akkor nem kéri? Neeeeeemmmmm kérem, ha nincs értelme....! Jól tette, mert azt mondja, így is majd kirepült belőle a baba :D

Összefoglalva: egyszerűen csak infókat gyűjtök, hogy ne pislogjak bambán, mint legutóbb és tudjam, hogy dolgokra mondhatok nemet, még akkor is ha ott az a rutin...

Lányok!
Kezdődik a foci vb holnap!!!!!!! Senkinek nem befolyásolja ez a tény a életét? :D

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Kata,
Nekem is volt már hasonló. Valszeg nőttetek. Annyira hamar elmúlt nálunk, h nem volt időm bepánikolni.
A tegnapi napom katasztrófálisan indult.Nem bírjuk a frontot. A babánk is csendesebb volt.
Nem volt itthon koffeines kv, próbáltam a mentessel felültetni a szervezetem. Kb 1 óra múlva fejfájás-hányinger- éhség egyszerre, hozzá nem- érdekel- semmi érzés, majd úgy döntöttem, h kemény 2 óra megtartása után inkább lépek valami izgalmasabb ügy irányába. Megrendeltük a barátnőmmel az esküvői cipőmet, ahol jó erős kávét is kaptam és mondanom se kell elvágtak minden szenvedést.:)
rolex
 
 


Rolex!

Ja, munka, kellemetlenség..... Nálunk nem lehet (semennyiért) szülőszéken szülni, mert az orvos nem csinál MAGÁNAK kellemetlenséget.... Én erre gondoltam, és félek tőlük :cry:

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Sziasztok Lányok!

Ma visszatértem végre az aktív babanetezők sorába. Eddig a munka nagyon lekötött sajnos. (tegnap előadást kellett tartanom elegáns konferencián, előtte nem aludtam, hasmenés, stb.)
De ideje lassítani.

Ákata:
Nekem tök jó, hogy a linkeket küldöd, mivel semmi időm sincsen erre. (És nagy eséllyel nem is lesz, mert valszeg aug 10-ig fogok dolgozni.)

Vásárlás:
Szombaton végre vettünk kókuszmatracot (Bippa Kft. 8500 lengyel macis) és babakocsit is néztünk.
Ami most legjobban tetszik, bár sokan próbáltak lebeszélni, merthogy kitörik a kereke az a Pierre Cardin. Nagyon olcsó (25-30000 Ft), és olyan extra funkciói is vannak, hogy átfordítható tolókar, meg állítható karmagasság, vízszintesig dönthető támla, lábzsák, esővédő.
Travel system: mi is sokat autózunk, de ebbe a pierre Cardinbe teljesen biztonságosan bele lehet tenni a hordozót, amit már megvettünk. Szóval valszeg ez lesz. és már a második babakocsit is kinéztünk, ha már tud ülni - valami Giraffe márkájú, könnyű aluvázas, 16,000 ft-ért.

Nálunk a páromra jött rá a vásárlás, átrendezés, festés láz! Aminek nagyon örülök!

Mellszívó: Valaki nem látott akcióban Avent Isis mellszívót???

SzKata:
Pénteki kismamaklub: azt hiszem végre én is elmegyek, hogy lássak már szép szülős filmet is!!!
Te jössz?

Ciao,

Dorka

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Bali!!
Szívemből beszélsz. Azzal totálisan egyetértek, h mindenről tudjunk, ami ugye velünk történik éppen, ill. az orvos tájékoztasson arról, h mit miert mikor csinál. Ezt előre meg kell vele beszélni.
FOCI VB....Lányok, szerintem, ha holnap elköltöznék, sem venné észre. Nálunk nem lesz annyira nagy a változás, mert állandóan foci meccs megy a tv-ben (mert persze mindig van olyan csatorna ami azt sugározza) Ha nem, akkor ő rúgja.....
Sikerült azonban annyit elérni, h menjünk le Balatonra, h legalább nekem is jusson a hétvégéből valami jó. Feltéve ha jó idő lesz.
rolex
 
 


Rolex, Bali,
SORSTÁRSAIM!
Nekem annál rosszabb, hogy a férjemnek munka is van a VB-vel (táblázatokat és cikkeket csinál róla), ezért kötelező jelleggel meg kell néznie a ráosztott meccseket. Csak hogy tudjátok: holnap az első meccs 3-kor, az utolsó 9-kor kezdődik. Hát majd elirkálgatunk itt egymásnak addig :wink: Mindenesetre délelőtt elcipeltetem magam Diósdra (ha időben felkelünk...) Én szüléssel kapcsolatban nem tudok mit írni, ezért hallgatok...

Dorka,
a babaszoba.hu-n az apróhirdetések között láttam ilyen használt mellszívót, többet is. Akcióban nem láttam, de nézd meg az avent.hu-t, talán náluk van. Tök jó, hogy a férjed ilyen aktív... A babakocsik jól hangzanak...

Csak a travel systemes kocsikat lehet szállítani autóban?! ugye, nem?! :evil:

ákata2
 
 


Rolex, Bali,
bocs, nem holnap, hanem szombaton kezdődnek így a meccsek. Viszont vasárnap is...

ákata2
 
 


...ha van a Balcsin tv, biztos belemegy! :D Mi is akarunk menni most vagy jövőhéten a Tiszapartra, de nem mindegyik faázban jó a tv, így még szervezzük...
Te elbagatelizálod a dolgot! :D A foci vb nem egyszerűen sok meccs, hanem valami pótolatatlan, utolérhetetlen életérzés :D :D :D A párom és az összes barátja már olyan transzban vannak, amit semmilyen más módon nem tudnál előidézni... :D

Most még vicces, de kérdezd meg 3 hét múlva, mit gondolok :shock: ...de így legalább este is enyém a gép...

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Holnap este Németország-Costa Rica nyitómérkőzés......

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


ja, és 6-kor

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Jajjjjjj
előre utálom :cry: Főleg, hogy biztos hóttizgalmas lesz, előre lefogadom az eredményt... Egyedül a döntőre vagyok kíváncsi.
Nálunk egyébként csak egy tévé van, az is a hálóban, így kénytelen leszek végigélvezni a meccs minden pillanatát...

ákata2
 
 


Livi, Kata!!:)))

A holnapi nyitómérkőzésről nem lehet lemaradni. Persze, hogy van TV, azért mehetünk. De az első estét megúszom.:)
Én csak szombaton csatlakozom a fiúkhoz, mert "gonosz" osztályozó értekezlet lesz du., ráadásul hangversenyre "kell" menni este anyóssal.
Szóval, szombat reggel számítok egy "Hoztál hideg kólát meg paradicsomlevet?"-re. Nem baj, csak ne nekem kelljen 5 fiúra főznöm, mert még 1-re se megy nagyon.
rolex
 
 


Kata!

Ez jóóóó nagy szívás! Látod, ez benne az alattomos... azt hiszed, hogy aznap nincs, szünnap van stb.és kiderül, hogy csak elnézted a műsorújságot! :D

Na most előveszek egy zacskó vb-s szotyit és megnézek vagy 6 epizódot a Jóbarátokból... :)

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Rolex,
egyedüli lány leszel a férficsapatban?!
Osztályozó értekezlettől a hideg kiráz...
Hű, de jó, hogy már nem dolgozom, nem tudom, ti munkás csajok hogy bírjátok.

Dorka,
ez az augusztus 10. nagyon húzós - lehet, nekem addigra már meglesznek a bébik :lol:

ákata2
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó reggelt mindnekinek :-)

Ákata: engem is felfújnak a kaják és utána dörgésháború van a hasamban....

Gyomorégés: ajánlom figyelmetekbe a mandulát. Apukámnak folyamatosan ég a gyomra és bekap egy pár szem mandulát és kész, elmúlt... Lehetőleg ne a sós verziót egyétek, de ha nincs más otthon az is jó!

Szerelmi fészek: szerintem sok kismama fejében megfordul az, hogy Úristen, olyan vagyok, mint egy bálna és a párom biztos kikacsingat. Szerintem ezt gyorsan el kell űzni a gondolatainkból, mert a papák is tudják, hogy az ő gyermeke miatt is változunk :-)

A párom tegnap teljes extázisban volt, amikor mondtam neki, hogy mocorog Borsó. Jaj, és mit érzel, milyen? Annyira cuki volt :-)

A kollégáim Kanibál Hanibálnak hívnak :-)

Szóval süt a nap és szép az élet.

Ákata: tartsd meg jó szokásod.

Babaruha cserélgetés: jó ötletnek tartom. Főleg akkor ha fiúra készül és lány pottyan ki belőled. Egyik ismerősömnek végig azt mondták, hogy fia lesz, be is vásároltak fiús cuccukból és kispuncis lett belőle...

Apropó: mit szóltok egy következő találkához?? Talán egy hétköznap délután, amikor kisebb annak az esélye, hogy elutaznak a kismamák??

Rolex: regisztráld magad a babaneten és kapsz azt hiszem 1000 ft kedvezményt a Praxisnál. Nem nagy összeg, de HM biztos lehet venni valami apróságot ebből is :-)

pusza

Bunny

Bunny

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Kata,

Legalább nektek a hálóban van a TV. Én a nappaliból vagyok kiszorítva....Ilyenkor sokszor száműzve vagyok a hálóba olvasni, aminek általában korai elalvás a vége..
A munka nagyon laza. Nem csinálunk semmit. Már nem tanulunk. Megy a lógás 1000-rel..:) Csak reprezentálni kell.
Az értekezleteket pedig a mellettem ülő kollega jólfelszereltségéből adódóan rejtvényfejtéssel töltjük. Egyébként tiszta időrablás. Szerencsére messze ülünk a vezetőségtől.:)
Ami a fiúkat illeti, már 4 éve megszoktam őket. Azt hiszem idén sem sikerül rajtam kívül más nőt is felvonultatni. Vagy szívesen otthonhagyják őket. Nem tom..
rolex
 
 


Bunny,
Köszi! Éppen az előbb regisztráltam. De még nem sikerült elérnem őket. Csak az a mobilszám van?
rolex
 
 


Foci! Jaj de jó, hogy az én páromat az egyáltalán nem izgatja fel... De hétvégére érkezik az egész család, anyuék és anyósék... A párom már menekül otthonról én meg főzhetek :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Rolex!

Igen, csak az a a mobilszám van, és kb. két hét mire bejutsz a rendelőbe... Nagyon felkapott, mert azt mondják, hogy szuper a Győrfi doki. Ja, hozzá kérd magad!! Bár lehet, hogy csak ő van???

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Rolex,
reggel 8 körül hívd őket, később már nagyon nehéz elérni... Sajna, csak ez a mobilszám van, próbálkozni kell... Ált. Győrfi doktorhoz osztanak be, de biztonság kedvéért kérdezz rá :lol:
Hát nem irigyellek a sok fiú miatt...

ákata2
 
 


A babaruha-cserélgetés télleg tök jó ötlet!!!! Bár már ott tartanánk, alig várom már, hogy megszülessenek :lol:

ákata2
 
 


El vagyok velük, csak ne kelljen főznöm rájuk. De csak megkímélnek..
Az előbb sikerült felhívnom őket, de pont le kellett tennem, mert csörgött a másik és fontos volt..:)
rolex
 
 


Sziasztok lányok!

Mindenkinek nagyon-nagyon köszi az elismeréseket és dícséreteket Gesztenye nevében is :lol:
Annyira tündéri, most már egyre aktívabban mocorog, és én ezt úgy élvezem! :lol:

Gyomorégés és egyéb emésztési problémák:
Nálam is előjöttek... :? Tegnap este rámjött a hasmenés, tekert és szurkált a hasam, borzalmas volt. Éjjel is felébredtem rá, hogy elfeküdtem a pocim és megint fáj, de szerencsére nem keményedett vagy ilyesmi, hanem "csak" hasmenéses fájdalom volt. Szegény Párom persze felébredt hogy forgolódok, és aggódni kezdett... De aztán elmúlt. A gyomorégés egyelőre (hála Istennek!) csak ritkán fordul elő, de volt már, és elég rendesen, biztos hogy lesz is még... A mandulát imádom, ki is fogom próbálni!

Krisszi!
Persze, én is gondolom hogy kb. 1 hetes eltérés még nem jelenti azt, hogy óriásbébi lenne :roll: De azért jó a tudat, hogy szépen növöget! Főleg azután, hogy a legutóbbin 1 héttel kisebbnek mérték, mert pancser volt a csaj. De ezzel sem kell foglalkozni, mert plusz-mínuszban ugyanúgy előfordulhat kis eltérés. Pár milliméteren múlik a dolog, hogy hová teszik a kis mércét az UH képen.

Napraforgó!
Bár valószínűleg ezt már nem olvasod, de azért leírom, erőt és kitartást kívánok a kórházi tartózkodáshoz, meglátod nem lesz semmi probléma, ott majd figyelnek Rátok! A babaszoba megvár. Most a Picik a legfontosabbak.

Bali!
Jaj dehogyisnem aggaszt a szülés!!! :roll: De próbálok elhessegetni mindenféle rossz gondolatot, és azt szugerálom magamba, hogy ha másoknak sikerül, akkor nekem is sikerülni fog! És a világra hozom a Gyermekemet, aki mindent megér! Persze biztos hogy lesznek őrült fájdalmak, de ez edzi az embert, és a lényeg, hogy minden rendben legyen!!!

Foci VB:
Lehet, hogy most perverznek tartotok, de én már nagyon vártam! :wink: Imádom nézni a JÓ focit! Párom szerencsére nem az az elvakult focirajongó, sört nem iszik, szóval nálunk a meccsnézés is a szokásos esti tévé előtti összebújás kategóriába tartozik... :lol:

Kép
mamy
 
 


Mamy,
látom, nem egyedül küzdök alhasi problémáimmal... Jobbulást Neked!
Foci: nálunk is összebújós kategória van, feltéve, hogy nem kell írnia róla, mert akkor közénk áll a laptop... :wink: Asszem, holnap ez a verzió lesz.

ákata2
 
 


De jó neked Mamy:) Nálunk nagy társaságos-lármás-éjszakábanyúló-cigis-sörös esemény...
Kata, mármint a Praxis-t hívtam, de nem tudtunk időpontot egyeztetni...most meg ki van kapcsolva..
Milyen jó, h süt a nap!
rolex
 
 


Kata,
Hová kell írnia róla?
rolex
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?