Új privát üzeneted érkezett!

Jajj, Lányok, nézitek a híradót?
Hogy ennek az Orsós Vityának nincs jobb dolga, mint hergelni a tömeget. :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Bocs az OFFért.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Jó kis nap volt a mai, Jack nagyot játszott a Károly kertben a szép napsütésben, aztán elmentünk "segíteni" apának a Beckettsbe elkészíteni a színpadot a ma esti koncertjükre (nagyot néz majd este a basszusgitáros, mert Jack elcsavargatta az erősítője gombjait :P :lol: ), és ha már ott voltunk, Jack segített a pultoslányoknak is fel-le kapcsolgatni a hangulatvilágítást, a bélyegzővel összebélyegezni a jegyzetttömböket, rendberakni a szívószálakat és a koktélpálcikákat :lol: :lol: .

Lányok, akkor most tényleg leszavaztuk a telet? :?: :?: Olyan jó lenne, ha már jönne a tavasz, Jack imádja a játszóterezést, sokkal könnyebb vele, ha kint tudunk lenni délután másfél-két órán keresztül. Itthon mindenre felmászik, a hajam égnek áll, odatolja a széket az ablakpárkányhoz, és szépen felmászik a székre, majd a párkányra és ott feláll :evil: . A konyhaasztalra is feláll :evil: .

Réka, de jó látni Ágostont, tényleg mennyit nőtt Ő is. Jack nem mutatja a kakit-pisit, viszont ha leveszem róla a pelenkát, hogy hagy szellőzön egy kicsit a feneke, és szólok Neki, hogy oda ne pisilj, akkor gyorsan odapisil, bárhol van :evil: :twisted: .
Nagyon jók a farsangi képek is, jó lehet az ilyen nagycsaládi farsang.

Tünde, nagyon aranyos Ákos szupermanpózban :D , nyugodtan írj róla, most már Ő is topictag :D . Tényleg, az alvás hogy van, ki alszik kivel egy szobában?
Jack soha nem aludt 3 óránál többet, úgy látom, Ákos is jó alvó lesz.

Kriszta, ügyes vagy, akkor most jön az ünneplés?

Panna, ez a tallini költözés hogy lesz? Apa előremegy majd előkészíteni a terepet? Algír-Tallin vagy Algír-Budapest-Tallin költözés lesz?

Márti, de jó, hogy Bendegúzpracli jól van. Tényleg nagyon kell vigyázni ezekre a gézengúzokra, mert annyi veszély leselkedik rájuk, a Jack keze is mindenhová elér már, nem lát fel a konyhapultra, de lábujjhegyen állva kotorászik hátha a kezébe akad valami érdekes. Mindent oda pakolok, ahová úgy gondolom, hogy már nem ér el a keze, és utána még odébbtolom 10-15 centivel, mert ért már meglepetés :evil: . Amikor Jacket megláttam az ablakpárkányra mászni, rögtön eszembejutottál, nem is olyan rég beszéltünk erről, és mennyire igazad volt.

Ayse, én nem bánom, ha Jack átveszi az Andris étkezési szokásait, ha megeszi a "felnőtt" kajákat, úgyhogy majd holnap reggel megmutatom Neki az irományt :D .

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Tüntetés: tök szánalmas, én mindig csodálom azokat, akiknek ennyi ideje van, főleg péntek délután.................


Tünde, most már értem a kérdésedet!
Éjszaka átalvása:
Nem tudom, hogy sikerült, de az tuti, hogy nem a pótlástól alusszák át hamarabb az éjszakákat :lol:.
Napközben nem telhetett el 3 óránál több a két etetés között(egyik kezdete-másik vége alatt értsd a 3 óra időtartamot), mivel Fanni kis súllyal született.
Emlékeim szerint megittam napi 1 liter laktoherb teát(4-5 filter ment 1 liter vízhez), nem ittam semmi koffeineset-mondjuk alapjáraton sem iszom kávét meg ilyeneket............és mivel a drága csillag hasfájós volt 3-7 hetes kora között, minden délután 4-8-ig iszonyat sokat volt cicin, mert anyuka nem bírta idegekkel az üvöltést. :lol: Holott azt mondták, hogy ilyet még véletlenül se tegyek, mert ettől még jobban fog fájni a hasa.Frászt.....
A tejtermelésnek kétségkívül jót tett, hogy ilyenkor akár fél óránként is mellre került.
Mikor pedig éjjel felébredt akkor halvány lámpafénynél, egy szót sem szólva a gyerekhez "letudtuk " a szopit.Eleinte bealudtam rajta.Ültem a szobájában a fotelben és arra ébredtem, hogy esik le a fejem.
Csak akkor pelenkáztam, ha nagyon kellett, de akkor se beszéltem hozzá.
(Gondolom ezzel Ti is így voltatok-vagytok, mivel a védőnők, meg a könyvek ezt javasolták.)
Plusz kezdettől fogva külön alszik.Na jó, néha volt olyan, hogy közöttünk aludt el, de akkor azonnal vittük is át az ágyába.
Kegyetlenség vagy nem, nekünk bevált.

Asszem ennyit mára az okoskodásból, de ha valami bejön ezek közül, akkor örülök majd.
Tudom ,hogy nem könnyű,de a háztartás helyett aludjál, ha alszanak a gyerekek!!!!!!!!!

Ayse, csak szólj, nagyon rendes és ügyes a varró csaj(együtt jártunk oviba)
Itt dolgozik, ahol mi lakunk.Náraynál tanult varrni.

Mióta Fincs berekedt azóta kiváló az étvágya!

Márti, jó, hogy Bendegúz keze ilyen hamar rendbejött.
Égési sérült osztályon dolgozni..........ááááááááááááá nekem megszakadna a szívem.

KépKép
tibicsoki75
 
 

 
 

Alvás: eddig Zita aludt a szobájában, mi hárman meg a hálóban. Tegnap elkezdtük "összeszoktatni" a gyerekeket, így én is ott aludtam Ákossal Zita szobájában. Hajnalban felébredt Zita, muszáj volt villanyt kapcsolnom, mert Ákos tokától-bokáig tiszta pisi volt, szóval át kellett öltöztetnem.
Nem tudom, mi van vele (még mindig Ákos), már 2x hányt sugárban emésztett tejet, elég nagy mennyiséget. Remélem, nem reflux, hanem csak túlette magát. :(

Manka, ez a nem látok fel, de tapogatok, hátha találok vmi érdekeset, nagyon ismerős. :D Én néha odakészítek Zitának vmi érdekeset, hadd örüljön.
A legnagyobb slágerek a fürdőszobaszekrényről a kencéim. Tegnap óta az avonos bőrfeszesító tégellyel mászkál, sőt, még a babakocsiba is beülteti (mondja, hogy csüccs), és tologatja. :)

Kriszta, mit tanulsz?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Timi, a szopin kívül én is mindent úgy csináltam Zitánál, ahogy Te!
Ákos viszont még egyszer sem aludt az ágyában. :oops:

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Tünde!
Nem mindig mondom, hogy orvos vagyok. Amikor először mentünk az idős dokibácsinak mondtam, hogy egy elabortált orvos vagyok, aki most olvasott utána, hogy a másodfokú égést hogy kell ellátni. :roll: :oops: De akinél tegnap meg ma voltunk kötözésen, annak nem említettem. Amúgy helyzettől függ. Ha úgy látom, hogy valaki tapló (van ilyen sajnos) akkor mindenképpen megemlítem, nehogy pont velem bunkózzon. Néha meg egyszerűen azért, hogy lássa valamennyit konyítok a dolgokhoz, és ehhez mérten beszéljen.

Manka!
Szerintem a tél húzzon el, és menjünk játszóra. Ma délután mi is ott voltunk jó sokat, Bendegúz eszméletlenül évezte.
Ugye mondtam én az ablak dolgot. Nagyon vigyázz rá, szerintem inkább szoktasd le róla.

Azt hiszem Bendegúz megtanulta, hogy mi a meleg. Mondja a konvektorra, hogy "mee", meg ma a virslire is mondta.

Timi!
Valószínűleg igazad van, ha délután kicsit gyakrabban raktam cicire mindig több lett a tejem nekem is estére, de én is pont a hasfájástól való félelem miatt igyekeztem nem túl gyakran engedni szopizni.
Amúgy ez tuti bejön, hogy éjszaka nem beszélünk hozzá, nem csinálunk semmi szokatlant, csak szépen félálomban megszopizunk. Én később néha elszúrtam, hogy kihoztam a szobájból éjszaka, sokkal nehezebb úgy visszaltatni. Bendegúz is kb két hetes korától az ágyában alszik, nem is nagyon tudna szerintem közöttünk, egyszer próbáltam kínomba még nyáron, de csak fincergett.

Most kidőlök, már kumtam a TVnél egyet, de most muszáj rendesen bedőlnöm az ágyba.
Jóéjszakát!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Manka!

Annyira,nem ünnepelek,mert még van 1 évem..... :)
De azért már jó túllenni rajta!
Bence mellett nem egyszerű,de azért megoldható....

Tünde!
Jajj ne.reflux...hála az égnek már én nem tudom Beni mikor hányt utóljára.remélem Ákosnál szóba sem jöhet,és tényleg csak sokat cicizett!Jah,érettségire készülök...anno abbahagytam,a szüleim halála miatt...most 10 év után újra le kellett vizsgáznom ,és így befejezhetem az utolsó évet..mert muszály....nem akarok kórházban maradni,a 3 műszak nem menne gyerek mellett...vagy fogászat,vagy valami hasonló szakrendelő felé elindulok majd.A HIDat nembiztos hogy bevállalom gyerkőc mellett,de az ált.áp és assziszt szaksuli már mindenhová kevés..........majd meglátjuk.....

Megyek,mert Bence nyöszörög...mostanában hajnali 4 kor ébredünk...

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Kriszti, hát igen, ismerős a szitu. :)
Mi is törjük a fejünket, hogy mi lesz, ha letelik az időm, és visszamegyek dolgozni. Apa ugye sokat utazik, a véradóban is 3 féle időben jártam dolgozni, ezt gyerekek mellett nem lehet. Ha rendelőbe mennék, az meg kevesebb lenne, mint most a Gyedem. :(
Én a Hidat elvégeztem, és most verem a fejem a falba, hogy anno nem mentem el dipl.ápolóira, pedig Bp-re felvettek, de akkor őrültem meg, hogy nem akarok tovább kórházban dolgozni, és nem mentem el. Pedig akkor elmehetnék orvoslátogatónak, ami igencsak egy műszak, jó pénz, kocsi, stb.
Most a munkahelyemen, és a győri kórházban is leépítések vannak. :(

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Lányok, jól kifogtam én ezt a két Pasit. :wink:
Én alszom középen, és éjjel nem is tudom, merre forduljak, mind a kettő horkol, Ákos még röfög is néha. :D:D:D:D

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Tünde!

Én csak úgy tudnék HÍDra menni,vagy a dipl.ápra ha a kórházzal aláírnék még vagy 5 évet.azt már nem!!!!!!!!!!!!!!!!!!Majd egyszer talán önerőből...most elég az érettségit kinyögnöm.
10 év szakmunkás ágytálmosásból,pelenkacserélésből,mosdatásból elegem van......Most építik át az osztályunkat,mind a két emeleten 1-2 3-ágyas VIP kórteremek lesznek.....+2 db 7 ágyas.De szerintem a helyzet nem sokat fog változni.
Fogorvos mellett lenne helyem,magánrendelőben!
Bár még ráérek gondolkodni a jövőt illetően,de azért biztos ami tuti....
Nekem is horkol mind a két pasim!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


megyek Bencézni,mert álmos a lelkem....4kor ébredt...
megetetem,aztán alszunk :lol:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok! David ejjel jol belazasodott, regglre 39, 7 volt szoval nem tudunk ma repulni, attetettuk a repjegyet egy hettel.. :?
Remelem gyorsan rendbejon. Most felvaltva kap haromorankent Advilt meg paracetamolt.. de nagyon jol lett egyszercsak..

Manka :)
Egyszerre megyunk mindannyian Tallinnba, de elotte egy honapot otthon leszunk Bp-n, ha minden igaz a lakasunk is kesz lesz addigra. Szoval bele a kozepebe nem am elore kuldjuk apat :)

Marti, orulok hogy Bendeguz keze rendbejott!

Timi, en pont ugyanigy csinlatam mint Te, es megsem maradtak el az ejjeli szopik.. szoval azert a "hozott anyagon" is mulik :D

Kép

Kép
ppanna
 
 


Sziasztok!

Panna!
Jajj de sajnálom! Gondoltam is rá, hogy ma utaztok. Akkor ezek szerint mégsem. :(
Dávidnak gyógypuszik mennek.
A költözés nagyon izgalmas lesz! Várod már?

Timi!
Én is mindent úgy csináltam mint Te, de nálunk sem maradtak el az éjeli szopik. Bár egy idő után csak megszokás talán.

Tünde!
Nagyon örülünk, ha látunk Ákosról is képeket! Olyan kis pöttöm!

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Panna!
Jobbulást Dávidnak!

Nálunk ANdris akkor szokott le az éjjeli szopiról, (két hete), amikor napközben többet hajlandó volt inni. Addig csak ímmel-ámmal és éjszaka itta meg a magáét. Legalább is ez az elméletem.

Ma azért kelt félegykor (én féléjfélkor feküdtem). AZt hittem nem bírok kikelni az ágyból. Este jól bepizzázott, aztán alig szopizott. Azt pótolta később.

ayse
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem tudtam jönni, itt voltak a szüleim, Laci főzött állati finom tandori csirkét, én meg sütöttem pogit. Bendegúz maratonit aludt előtte, úgyhogy délután itt pörgött ezerrel, de jól el is fáradt, meg későn is került ágyba, már tök hisztis volt szegényke. Viszont jól aludt.
Ma meg megyünk a tesómhoz ha felébrednek a pasijaim. :)

Húú ne tudjátok meg Bendegúz hogy élvezi hogy pancsolhat mindkét kezével, ez volt a legnehezebb a héten, hogy ki kellett tartani a bekötözött kis kezét a vízből, és nem tudott semmit csinálni, pedig imád fürdeni. Na, tegnap kifürödte magát. :D

Megtanulta hogy ha valamit beüt és fáj az a bibi, és mondja is hogy "bibiii", és odatartja hogy meg kell puszilni, mert mindig megpuszilgatom neki. Ha nincs senki kéznél, aki puszilhatná, akkor meg megpuszilja magának. Meg kell zabálni.
És tudja, hogy a játék/játszás az a "jáá", és ha a konyhában dolgozok valamit, odajön, eltol a mosogatótól, és közli hogy jáá. Hát nehéz neki ellenállni, nem is nagyon bírok. :lol:

Kriszti!
Gratula a vizsgáidhoz, nagyon becsülendő, hogy Bence mellett nekiálltál újra tanulni.
Én is folyamatosan vacilálok, hogy valamit kellene még tanulni, és azon agyalok mihez kezdjek ha vissza kell menni dolgozni. Néha az tűnik a jó megoldásnak ha visszamegyek ahol edidg dolgoztam, mert tulajdonképpen nem rossz munkahely, jó fej munkatársakkal, máskor meg annyira kedvem lenne valami egészen mást csinálni.

Ayse!
Én is úgy vagyok vele valahogy ahogy Ti, hogy folyamatosan azon agyalok mi is legyek, aztán egyszer csak azon veszem észre magam, hogy már nyugdíjas vagyok.

Hogy áll Andrisszoba?

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Bocsi, kimaradt.

Ppanna!
Basszus, ez Murphy hogy pont az utazás napján lázasodott be szegényke. Jobbulást és gyógypuszik a kis betegnek.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


A fal kissé sárgább lett, mint számítottam rá, én azért ennél halványabbat képzeltem. Mondjuk nagyon vidám és gyerekszobánál ez fontos szempont. Gyakorlatunk nem volt a színkiválasztásban, mert a fehér az fehér ugyebár. A festék elég lesz, a dekorcsík még csak most jön.

ayse
 
 


Éljen a gyógyult Bendegúz-kezecske!
És mi lenne az a más? Gyógyítás? Vagy tökéletesen más terület?

ayse
 
 


http://www.weborvos.hu/cikk.php?id=94&cid=8278

Ti olyan sokat jártok külföldön...soroljátok már fel azokat az Eu fővárosokat ahol kb fél éve esztétikus vaskordonnal le van a zárva a parlament!! Ez a kisseb baj...hol nem lehet szabadon véleményt nyílvánítani Mo-n kívül?? A franciák mikor felgyújtották a fél országot, hónapokon keresztül állt a "bál", az rendben volt ugye?
Itthon ha diktatúrával szemben végre valaki mer csinálni valamit az már csürhe , fasiszta... nem hibáztatlak 40 év piros könyvvel a zsebben nem múlik el nyomtalanul, él a beidegződés, ezért cselekszik így a kormány is!
Ti csak fizessétek bátran a vizitdíjat, ágydíjat, receptdíjat, emelt gázt,emelt villanyt, emelt tömegközlekedést...és szüljetek hol is..??
De választhatjátok a kínai családmodellt is (tisztelet a kivételnek)!
mzille
 
 


[ON]

Sziasztok!

kezdeném azzal hogy a Krisztina párja vagyok.. néha néha szoktam hallgatni mikröl dumcsiztok pletykáltok itt.. :)

mzille!
mint olyan aki nem szokott ebbe a topic-ba irkálni csak félig meddig szemlélödö vagyok, de ez most még nekem is szúrja a szemem! (mielött elkönyvelnél hogy milyen oldalra húz leginkább a gondolkodásmodom, de te biztos nem arra gondolnál soraim után!)
Elsösorban ez a forum és ezen belül EZ a topic nem a Mo politikai nézet megvitatására szolgál! de he neked szúrja a szemed a jelenlegi helyzet szivesen ajánlok neked jopár olyan oldalt ahol megoszthatod nézeteidet!
másrészt hogy ne bonyolodjak bele nagyon felidézném kedvenc idetartozo szolásomat! :)
-Mindegy melyiket választod ugyis a Sz@rabbat fogod választani! -Al Bundy-
esetleg nyiss külön topicot vagy légyszives máskor ne ebbe ird a véleményed ami tisztán megmutatja melyik oldalon is állsz!

köszönettel! [OFF]

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Mzille!

Sztem egyszer már elküldtünk innen.
Itt egy neked való fórum, hogy ne csak a falnak beszélj (írj):

Babanet Társalgó » Életmód » Mit tehetünk családosok a mai politikai helyzetben?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Mzille!

Megkérlek szépen, hogy legközelebb akkor írjál ide, ha a gyerekneveléssel kapcsolatban szeretnél velünk valamit megosztani.Azt sokkal szívesebben olvassuk! :lol:
Ha politizálni szeretnél kövesd Kriszta férje javaslatát.

KépKép
tibicsoki75
 
 


vagy Tündéét :lol:

KépKép
tibicsoki75
 
 


Nem én kezdtem ITT politizálni!!
Ami pedig a Söfivel történik az kőkemény politika, így sajnos kapcsoloódik a gyerekeink sorsához is!
Nem engem kéne regulázni aki csak reagál a feljebbi fröcskölődésre, ebben a "babás" topicban!!
Al Bundy csak egy amerikai, nincs miért felnéznem rá...
mzille
 
 


Mzille!
A nagy számok törvénye alapján, valószínüleg minden topikban vannak mindkét oldalról.
De már bocsi, Te azt figyeled, hogy mikor hol miről írnak és ha politikai elképzeléseidbe nem fér bele, akkor lecsapsz rá? :shock: :shock: :shock:
Mért nem inkább babás témákhoz szólsz hozzá?????

ayse
 
 


Márti a tandori csirkéről jut eszembe, hogy kipróbáltam az
Uncle Ben's maláj aszalt szilvás csirkéjét............isteni finom lett!

Kriszta vizsgái: gratulálok!:lol:


Panna, hát igen, tényleg kell valami más is, ezek szerint :lol:
Van olyan ismerősöm, akinek a kislánya 1 hetes kora óta alszik éjszaka...

Fanninak bővült a szókincse: puff-al, hopp-al.

Most este az apja befúrt pár lukat a falba-remélem szídtak rendesen a házban-és annyira féltette az apját a betonfúrótól, hogy zokogott a kezemben és közben kiabálta, hogy ápá, ápá........

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Timi!Köszi!
Igyekeztem!

Márti!
Neked is köszi! A muszály nagy úr! :lol:

Nincs kedvem hozzá,de nem hagyom szó nélkül...........

Kedves mzille!
Nem érdekel hogy te nem nézel föl Al Bundyra,mert csak egy amerikai...nem az a lényeg hogy ki mondja,hanem hogy mit!!!!
Nekem pedig nincs miért fölnéznem a te általad istenítettekre...a "fröcskölödéseket" meg inkább hagyjuk.........
neked mindig is volt,van,lesz is hozzáfűznivalód.csak ha lehet akkor ne itt fejtsd ki,mert mint többen próbálunk rávezetni,senkit nem érdekel a politikáról való véleményed!!!!!!!!!!!!!!!!!
A Schöpf -Méreis problémák itt csak pár embert érintenek,ezzel ne takarózz!!!Ahogy Timi is írta,esetleg babás témabeli hozzászólásaidat szivesebbenn olvassuk!
Részemről a téma itt lezárva. itt lezárva!!!!!!!!

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Timi, ez tök jóóó!
Nálunk is volt ma fúrás pár polc erejéig, Zita nagyon élvezte, ott sündörgött mindig láb alatt. :)
Azért Fannitól naygon rendes, hogy féltette apáját. A porszívótól is fél?

Panna, Dávid jobban van? Meddig lesztek itthon?

Milyen a tandori csirke? :?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Mzille!
Nem értem miért pécézted ki magadnak ezt a topikot :? .

Én sem értek egyet a Schöpf Merey bezárásával, de azzal sem, hogy a parlament mellett sátrat, büfét meg wc-t állítsanak fel, részegen ordítozzanak, összeszemeteljenek mindent... akkor inkább a kordon.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Lányok, sztem lehet, hogy Mzille vásározott a Parlament előtt, és ezt sírja vissza. :D

Manka, ha még csak annyi lett volna, amit írtál... de sztem se oda való az ürülékszag. :(

Részemről ennyi volt, tényleg nem erről szól a topic.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Manka!
De jó hogy látlak!Hogy vagytok?

Nekünk tegnap elég rossz éjszakánk volt...Bencének volt egy kis láza,és 2 órát aludt.reggel apa vette észre,hogy áttört a rágófoga alul jobboldalon.......
Panna!Dávid hogy van?
Igazad volt,Beninek a foga miatt volt a nem evés,nem alvás stb....Még jó hogy holnap mentünk volna oltásra. de ha lázas lesz,akkor nincs szuri......


Tünde! :lol: :lol: :lol:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Tünde, naná, hogy fél, mint a tűztől..................
Úgy kell porszívóznom, hogy a gyerek az egyik kezemben van, a másikkal meg dolgozom.Közben leszakad a derekem, mert szerintem most több mint 11 kg lehet, alig bírom el.Határozottan hízott.
Nincs szívem a kiságyába berakni, mert ott is sír.
Viszont ha csak áll a szoba közepén a gép és nincs bekapcsolva akkor odamegy hozzá és úgy tesz mintha porszívózna.

Pedig mikor csinálták a ház szigetelését akkor is hallhatta a fúrót, néha egészen közelről ugyebár............

Manka pontosan az idegesít engem is, hogy egy idő után már kirakodóvásár jellege volt az egésznek.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Anyukám az egyik nagy könyvkiadónál dolgozik, és szombaton Pécsett volt egy céges bál, aholis találkozott Schobert Norbival, beszéltek is pár szót, mivel a büfében egymás mellé kerültek.El volt ájulva, hogy milyen kedves, udvarias, szimpatikus fiatalember, és nem tudom milyen apropóból, de megfogta a karját és csak hüledezett, hogy milyen izmos ez a Norbi. :lol:
Tök aranyos volt ahogy elmesélte.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Olyan jó kis napunk volt ma, délelőtt apa eltolta Jacket triciklin a játszótérre, addig én itthon pakolásztam, aztán Jack aludt majnem 2 és fél órát, és miután kihoztam a nappaliba, a kanapén az ölemben aludt még 20 percet :shock: :lol: . Ebéd után kimentünk a Károlyi Kertbe, ott találkoztunk Cleóval és Majával, és miután a gyerekek kijátszották magukat, még felmentünk hozzájuk egy jó kis "bandázásra" :D . Olyan aranyosak voltak a kis makik, bár még nem igazán játszottak együtt, de figyeltek egymásra, Jack vitte Majának a vizet, vigyorogtak, kiabáltak egymásra :D :D .

Kriszta, akkor most hány foga van Bencének? Jacknek még mindig nem törte át az ínyt a jobb alsó rágófog, de már ott van fent, érzem az ujjammal a csipkéit.

Panna, jobbulást Dávidnak, jó, hogy nem repültök, a fülész szerint Jacknek is amiatt fájt a füle, mert még egy kicsit taknyos volt, amikor elmentünk Írországba.

Olyan furcsa, amikor valaki mondja, vagy írja a Murphy-t (a törvényt), akkor először mindig azt hiszem, hogy rólunk van szó :lol: :lol: .

Lányok, akkor mi lesz a talival? Nem tűzük ki a dátumot?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Izmos Norbi :lol: :lol: :lol: .

Jack is fél a porszívótól, de csak az elején, amikor bekapcsolom, aztán fél perc után Ő is segít, és vérig van sértve, amikor kikapcsolom :lol: .

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Timi, tetszik, hogy Ti iylen "hagyományőrzők" vagytok. Náklatok a könyvkiadós dolgo, férjednél meg a cukrászat. :)
Zita szereti, ha Apa porszívózik, segít neki, tolja a porszívót utána. :D

Vmelyik nap kiporszívóztam Ákos orrát. Zita először sírt (talán sajnálta? :roll: ) aztán felmászott mellé az ágyra, és tolta volna be az orrába a Sterimart.
Ma az Ő orrát szivattyúztam ki, nagyon kis okoska volt, nem sírt, és a saját orrába is dugdozta a Sterimart. :)

Manka, Jack mennyi ideig van el a triciklin?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Tünde, Jack egész jól elvan a triciklin, itthon a lakásban is gyakran kéri, hogy toljuk rajta, kint meg imádja, szerinte sokkal jobb móka, mintha babakocsival mennénk, de a mi triciklink tiszta műanyag (nincs gumi a kereken, a vázban sincs fém), úgyhogy elég döcögősen lehet vele haladni, nem beszélve a műanyag kerekek dübörgő hangjáról, már két utcával odébb is hallja mindenki, hogy jövünk :roll: :lol: .

De jó Neked, ha nem érsz rá, szólhatsz Zitának, hogy "légyszi porszívózd már ki az Öcsi orrát" :lol: :lol: !

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka, ÖCSI, bbrrrrrr!!!!
Erre nagyon ugrok, ha vki ezt mondja, annyira utálom! Nekem ez olyan hülyegyerekes.

Ez az a tricikli, amit az anyósodéktól kapott?
Fotó, használat közben?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Dehogy hülyegyerekes!! Na jó, akkor tesó :D .

Igen, ez az a tricikli, majd csinálok róla képet használat közben, addig is a mai játszóterezős dumálós videjó:

http://s52.photobucket.com/albums/g24/m ... V03404.flv

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Manka! Fogak száma jelenleg 8+az egy tegnapelőtt áttörő alsó rágó jobb oldalon.A bal oldali is készülőben.....így jövőhétre toltuk dokibácsival az oltást....

Nekem Bence lusta...se bébitaxi,se motor,se semmi...fejreállítja őket,és inkább azt keresi,hogy lehetne szétszerelni.... :lol: :lol: :lol:
Jack nagyon édi,ahogy magyaráz! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nekem Beni nem fél a porszívótól,csak akkor amikor az orrát kell szívni..de hála istennek az már jó régen volt...
Izmos Norbi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Jó reggelt!

Iszonyat gáz éjszakánk volt........
1/2 3-1/4 6-ig fent voltunk.
Igazából nem tudom mi baja volt, csak sírt keservesen.Végigpróbáltuk a szokásos, cici, víz, tea, dentinox, ringatás, simizés túrát, de ő csak kiabálta, hogy ápá...ápá.Gondoltam eszébe jutott az esti fúrás.....
Akkorra már a Tomi is felébredt és odavettük magunkhoz.Ott egy kicsit megnyugodott, gondoltam visszateszem.3szor felhúztam a zenélő bárányát, közben simogattam, nagy nehezen elaludt.
20 perc múlva besettenkedtem leoltani a kislámpát, látom ott ül és rákezdte a sírást.
Aztán megint cici, (ekkor már 1/2 5 volt) és vissza az ágyába.Nehezen, de befordult oldalra.Akkor végleg le is kapcsoltam a lámpát.Közben azért felsírt még párszor.
Úgyhogy vagy a foga vagy éhes volt vagy rosszat álmodott, de én most hulla vagyok az biztos. :lol:
Az éhség azért érdekes, mert vacsorára 1 tányér paradicsomlevest, 1 tányér krumplistésztát és vagy 8 kölesgolyót evett.
Napközben is normálisan kajált.

Nekem fura ez, mert ilyen utoljára 2 hónapos korában volt mikor éjszaka véletlenül adtam neki Infacolt és 2 órán keresztül üvöltött.Nálunk nem nagyon váltak be ezek a hasfájós csodaszerek.

Pénteken vettünk neki egy műanyag Thomas vonatot.Persekly valójában, nem forog semmije, de nem is baj.Meg van veszve érte.Egyszer látta véletlenül a Minimaxon, azóta kész van tőle.
Most hogy újra adják a mesét, minden nap nézheti, ott táncol a zenéjére a tévé elött és huhog egész nap. :lol:

KépKép
tibicsoki75
 
 


Jack :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi!

Ismerősek az iszonyat gáz éjszakák.Nekünk eddig a mai napunk katasztrófa.megáll az előszobában,hozzákezd bömbölni....felül az ágyon,hozzákezd bölni......enni szinte alig,de se Panadolt,se mást nem hajlandó lenyelni,rágja 4 ujját.........
Szerintem Fannikának is a foga lesz.Bencének kb 3 hét kinlódás után bújt elő,és még nincs vége........... :cry: :cry: :cry: :cry:
Bár tegnap éjjel aludt,de ma pl délben 3/4 óra után visítva ébredt.remélem éjszaka fog aludni.

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Koszii az erdekoldest mindenkitol :)
Kezd jobban lenni David, most a paracetamolt mar nem is adom neki Csak Advilt hat orankent. Lanyok annyira jo ez az Advil, otthon lehet kapni, adja valaki?
Szoval most 38 es 37, 5 kozott vagyunk, popsiban, de mivel felere csokkentettem a gyogyszert, szerintem ez egesz jo igy.
Remelem szombatra mar tenyleg teljesen rendbe jovunk, es nem sujt le rank ismet Mankaek torvenye :D :D :D

Manka, David is imadja a triciklit, ugyanolyan orult hangos van nekunk is mint Nektek, mikor egyszer irtam, hogy van egy csomo egyforma targyunk a kepek alapjan, ez volt az egyik :) (meg az ikeas papucs) :D

Tunde, ket hetet maradunk, szoval azert is lett volna nagyon rossz ebbol egyet betegeskedessel tolteni. Egyebkent David sokaig birja a triciklin, egyszer el is aludt mikozben toltuk :D :D

Timi, Cristi, ejszakak :( Jol megszenved mindenkia fogakkal.. NEm jo a Dentinox vagy valami mas? a borostyan Tundeeknel olyan jol bejott.. Sajnos nekunk David le akarja venni mindig..

Cristi, David most Advilt kap, ahhoz van egy olyan jo adagolofecskendo szeru valami amivel tokjol be tudom adni Davidnak, nem tudja kikopni. Otthon nem tudom van -e Advil szirup..

Gondoltam Mzillenek is irok egy-ket sort arrol, hogy mi hogy van kulfoldon, pl hogy oszlatnak tomeget Parizsban stb, de gondolom azota mar rajott hogy nagyon eltevedt itt.

Kép

Kép
ppanna
 
 


Ppanna!
Itthon nálunk az Advilmég csak lágyzselatin kapszula formájában kapható.én úgy tudom......
De Bence mostanábn nem hajlandó bevenni sem a Panadolt kanállal,sem a Nurofent az adagol fecsivel.........
A dentinox,Bébident,és hasonlók csak addig jók,amíg bekened vele a gyerkőc ínyét...a nyállal azonnal le is jön...ha nagy gáz van,akkor inkább valahogy a Panadolt erőltetem bele,meg a Nurofent..ha lázas,és ezeketn nem nyeli le,akkor kúp...../Antipireticum,0Noraminophenazoni/

Timi!
Remélem a mai éjszakátok job lesz!!

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Most látom a hibákat.bocsi,de Bence itt tobzódik mellettem,így nem tudok figyelni........ :lol: :lol: :lol: :lol:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem tudtam, meg ma sem, de talán este majd.

Pedig most aztán volt itt élet.

Mzille!
Szerintem inkább ne írj ide többet, senki nem kíváncsi Rád. De én ezt már a múltkoriban is javasoltam, ha jól emlékszem. De ha van esetleg valami jó ötleted, tanácsod fogzásra, látod arra többen vevők lennének itt. :lol: :twisted:

Timi!
Remélem ma jobb éjszakátok lesz. Szerintem ha a foga nem szokta így megszenveszteni Fannit, simán lehet hogy csak rosszat álmodott és megijedt, vagy ennyire rossz hatással volt rá a fúrás.

Manka!
De jó kis hétvégétek volt akkor Nektek is. :)
Nekem ez a Murphy-nél nem is jutott eszmebe, bocsi.
Még nem néztem meg a triciklis videjót ezen a hüle Linuxon nem lehet, de este mindenképpen.

Ayse!
Szegény Lili, nagyon drukkolok, hogy meggyógyuljon hamar, mondjuk holnapra és ne kelljen a soproni út miatt aggódnod.
Bendegúz is lázas volt ma 38,7, és egyre többet köhög, szegény lehet hogy csak nem ússza meg ő sem, és ráragasztottunk valamit. Holnap reggel beugrok vele a dokinénihez meghallgattatom, meg nézze meg a torkát, inkább fölösleges legyen, mint később megbánjam, hogy nem vittem be. Megpróbáltam kiszippantyúzni szegénykém orrát, hogy hátha taknyos is, de alig jött valami. :oops: :roll:

Tünde!
Milyen rendes Zita, hogy így segít az orrporszívózásban. :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


..az első sorhoz jön még egy "jönni".. :lol: :lol: :oops:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Panna, mi a dentinoxot használjuk és Fincsnek úgy látom hatásos is, mert a bekenés után általában megnyugszik.
Tegnap szerintem sem a foga volt.
De majd ma maglátjuk.
Napközben inkább vasaltam és néztem egy dok.filmet Grace Kelly életéről( az utolsó évében beállt egy szektába), pedig aludhattam volna.,
na megyek, kijöttek a fürdőből.............

KépKép
tibicsoki75
 
 


Manka!
Megnéztem Jacket a játszón, annyira aranyos. Nem azt mondja, hogy "anya", az elején? Nem is mondtad, hogy mondja.

Timi!
A Dentinox nálunk is bevált.

Tünde!
Az eredeti tandori csirke máshogy van, Laci úgy csinálja, mintha pörköltet főzne csirkecombiból, csak ezzel a tandori fűszerkeverékkel, meg vörösborral, meg worchester szósszal csinálja, és a végén erős pistával jól megcsípeti, és rizzsel esszük, és állati finom. :D Az eredeti tandori csirke valahogy úgy készül (tudomásom szerint) hogy natúr joghurtba kell belekeverni ezt a tandori /vagy tandoori azt hiszem helyesen (paprikás, currys és egyéb fűszeres) keveréket, és kis olajat, és ebben pácolni a csirkemelleket a hűtőben, aztán a joghurtos páccal együtt tepsiben megsütni.

Ppanna!
De jó, hogy gyógyul David! :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?