Új privát üzeneted érkezett!

Eszti, írok Neked emailt. :wink:

Kép
ire81
 
 


Szólíts csak Funkynak, ez nem csak itt a nicknevem.
Szerintem Esztiék sem gyerkőcök nélkül mennek nyaralni? Vagy én nem olvastam valamit?
Mi sem hagynánk itthon, még egy órára sem hagytuk másra eddig sem..

Lehet hogy más olyan ásványvíz is van, amiben megfelelő mennyiségű a nátrium, csak nincs ráírva, hogy babavíz.
Mi mindenesetre Janát iszunk, szerintem ez a legfinomabb! De most komolyan!!! Kísérletezünk mostanában más vizekkel is, mert egyrészt drága, másrészt horvát és szívesebben innánk magyart.. Nálunk nyáron kb napi 6 liter ásványvíz elfogy. De a legtöbb ásványvíznek van valami mellékíze. :?

Eszti, mi Horvátországba mennénk ha megyünk egyáltalán. Eddig úgy volt hogy idén nem, mert Bazsu még nem élvezné.. de most D. elkezdte nézegetni a szállásokat, csak nem talált megfelelőt.
Mi tavaly is meg tavaly előtt is ott voltunk, de akkor csak elindultunk és vagy kivettünk egy apartmant vagy campingeztünk.. Hát most Bazsuval már nem ilyen egyszerű az indulás.
Olaszországba én hét lóval sem tudnám elhúzni, utálja a homokos partokat.. Mezítláb (húú azt hisze most először írtam le ezt a szót) nem hajlandó homokba menni.. :roll:
Vendég
 


Na tényleg nem olvastam valamit. Lehet a második gyereknél már én is lazább leszek, és rá merem majd hagyni másra is a babát a páromon kívül, de még nem bíznám senkire. :oops: Na meg ha akarnám se tudnám, mert más nem tudná megszoptatni.. :oops:

Reni, megelőztél! Igen, most már rendesen kúszik, sőt néha ráérez és mászik is, szabályosan kéz, láb, kéz láb és halad előre!! Simán megtesz pihenés nélkül 3 métert, ha valamit kiszemel magának.

Teszek fel egy mindjárt egy tornázós képet! :wink:
Vendég
 

 
 

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.08.16 08:23-kor.
Vendég
 


A kért kép:
Kép Kendőben
Kép Pancsi után

Köszi az üdvözlést :)
Szopi téma: sajna Zsolti első naptól kezdve nem élt a cicizés lehetőségével, így fejtem, de az sajna nem tartott sokáig, így tápos a drágám :)
Nyaralás: mi is csak a telekig jutottunk el, bár lehet még szóba fog jönni a Balaton.

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Bazsu,nagyon ügyes,bár ezt már írtam. :oops: :lol: :lol:

Zsolti meg nagyon édes kis manó,a hatalmas szemeivel. :lol:

Nálunk a nyaralás idén szóba se került,nincs rá keretünk. :oops:
Ez van. :oops: :?

Elvileg a jövő héten utazunk vidékre,anyukámhoz pár napra,ez lesz az első komolyabb kiruccanásunk Pankával. :D

piki
 
 


Pankit egyelőre mi is csak 1-2 órára hagytuk nagyira,azt el se bírom képzelni,hogy több napra itt hagyjuk.Ő biztos túlélné,én tuti nem. :oops: :lol: :lol:
De nem ítélek el senkit,aki másképp gondolkodik.Néha azért nekem is vannak ilyen vágyálmaim...csak én a megvalósításig nem jutnék el... :oops: :lol: :lol:

piki
 
 


Én is csak sétára adom oda anyunak a gyereket, amíg én dolgozom :)
Kíváncsi leszek holnap a kereszelőn hogy fogja viselni a keri kezében :D

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 



Hihi. Úgy látszik én vagyok a paramami. Mert én még 10 percnél tovább nem hagytam másra Norcsit.

Zsuzsi: Biztos szép lesz a keresztelő.

Marcsi: izgi lesz a kiruccanás, az biztos.

Funky: Bazsu nagyon ügyike.

KépKép
sweetmamy
 
 


Fanni, nagyon cuki Bazsu!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Jól olvastál, csak félig... :lol: :lol: :lol: Mennénk pár napot a köv. hetekben családostul, aztán meg szept. első hetében kettesben. De, ha ez megnyugtat titeket, Bibunál fél év után kezdtük fél nap-fél nap- egész napok-ott alvás. Hát a mai napig sírunk a lépcsőházban és a kettesben levésünk fele is róla szólt, de ez van. :lol: Én azt hiszem kell egy párnak a kettesben levés is. És ami jó a szülőknek, az jó a babának is. :lol: :lol: :lol:

Zsuzsi, nagyon szép fiú Zsolti!!!! Sok sikert a holnaphoz! nekem a lányom nem bírta, de mondjuk Ő már 11hónapos volt.... :shock: :lol: Hozzánk elvileg holnap jön a Keresztapuka (most jött haza Amerikából), bemutatkoznak egymásnak, aztán megbeszéljük szeptemberben mikor legyen a buli. :lol: :lol: :lol:

Sztem a vízet megint félreértettétek. :lol: EZT NEM ÉN TALÁLTAM KI!!!!!!! Orvosok mondták. De ha ez titeket megnyugtat mi is Janát iszunk vagy csapvizet forralva, ami ráadásul egészségesebb, mint bkié. :D

Reni, nekem Bibunak kb. 5hós korától volt szenvedés az utazás úgy 10hóig. De mondjuk mi sokat mozgunk mindenhova cipeljük őket. Nekem csak Lilluci olyan, hogy ha nem vagyok ott hisztizik... :roll:

Na, lépek. A csajok alszanak, voltunk ma játszizni, aztán én is kidőlök... :D
Vendég
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok ám :D

Üdv. az újaknak. Elég jól fellendült a topik, vissza sem tudok olvasni, meg olyan nehéz írni, mert mindig csinálunk valamit ebben a jó időben + most a lakást nézzük meg a házakat.

Leléptem, mert kész vagyok ettől a számlától, fogadtam egy nagyon jó ügyvédet itt Szegeden, remélem segít. Azért ne fizessek már be 250 000Ft-ot, ha nem muszáj.

Az újaknak Üdv. itt!

Nem is tudom mit is írjak. Ma voltunk a férjemmel egyet strandolni, addig a kisasszony a nagyiéknál volt és hála az égnek nagyon jó érezte magát.
Az én lányomra egy panasz sem lehet. Cicizik még mindig és cumisüvegből is meg tudják etetni, tehát ha elmegyek is nem hal éhen. Imádja a vizet, mostanában napi 4 dl-ert szokott inni. Mindent amit csak megkóstoltatok vele azt megeszi (inkább házi kosztot :D) a spenótos krumplit imádja.

Ő is már rángatja a popsit és már tud kanállal enni, nem volt vele sok gond. Szóval amióta nincs hasfájás egy szavam nem lehet rá. Minden új dolgot szeret.

Tegnap együtt fürödtünk a nagy kádban, azok a röhejek, nagyon édes.

Eszti igazad van kell a kikapcsolódás. Én meghülyülnék, ha néha nem tudnék elmenni azért kettesben a férjemmel valahová. Persze nem sűrűn, mi is olyan régen voltunk már valahol. És jó, hogy anyuéknál megmarad a baba, szóval a lényeg, hogy az ember azért nem őrülhet meg és amikor elmegyünk utána sokkal jobban megy a babázás megint!

Mi voltunk Harkányban nyaralni, ezért nem megyünk már sehová. Jó, hogy Jázmin olyan jól viselte.

Mi is áruljuk a lakást, holnap nézegetünk házakat, hátha találunk valami jót.

Fejés, hát én már kézzel fejek kb. 2 hónapja és bevált a dolog!

Édesek a babók a képeken. Én is mutatok egyet!

Bemutatkozás pár mondatban:

Szabó Anna vagyok 22 éves, tavaly októberben házasodtunk össze a férjemmel és március 25-én szültem meg a szerelmünk gyümölcsét Jázmint 48 cm-el és 3050 grammal. A topikban nekem volt a legkönnyebb szülésem és jó élményekkel távoztam a szülőszobáról!
Vékonyabb lettem a szülés óta mint eddig valaha voltam és boldogabb is (175 cm és 60-65 kg)!
Szegeden élünk egy lakásban, amit most árulunk.

Igazából mást nem is tudok írni. Ja igen voltunk oltáson a kisasszonnyal és 7010 gramm :)

Fogacska: mi nem vagyunk nyűgösek, de az alsó ínyünk már fehér és puklisodik!

Víz: itt jó a víz és én forraltat adok, ha elmegyünk sok időre, akkor veszek Jana Babyt, pl. amikor voltunk nyaralni, de mivel itt jó a víz minősége így nem veszek ilyen dolgokat.

Ja és rájöttem, hogy mennyi mindent összevettem a gyereknek amit nem is használunk ( kenguru, mellszívó, cumisüveg melegítő...)

Kép
Vendég
 


Kép Angyalkám

Kép

Kép
Vendég
 


Hello-hello

Hát Csajok, nem unatkoztatok, jól belendítettétek a topikot! :)

Üdv Kriszta és Anita! :D
Szilvinek hívnak, 22 éves vagyok, első babás, ápr. 8.-án született Barnabás "kis"fiam 3800 grammal és 58 centivel, szerintem ő volt itt a legnagyobb baba születésekor. :roll:

Mi még nem tudunk olyan jól kanállal enni, de haladunk! :wink:
Ma főztem neki egy kis szem krumplit és tápszerrel hígítottam, hát szegény gyereknek nagyon nem jött be. :(

Reni mi az a paszternák? :oops: :oops: Tudom én vok a hülye, de én még nem hallottam. :oops: :lol:

Viharból nekünk is kijutott itt. Egyszer esett, egyszer nem, de egyfolytában villámlott, de úgy h csak 1-2 másodpercre hagyta abba,meg dörgött is. Tegnap lejött hozzánk Balázs,mert hiányoztunk neki (pedig csak 2 napja nem vagyunk otthon) :lol: és még jó h itt aludt, mert én összefostam volna magam itt egyedül. :? :D

Én nem forralok neki csapvizet,mi Janát vettünk eddig de most valamiért áttértünk a Szentkirályira. Nem érzem, hogy lenne különbség a 2 víz között.

Fogzásnak nálunk jele nincs, bár felül bal oldalt be van neki duzzadva nagyon (máshol nem), de a jobb oldalán is, de elöl nem,se alul se fölül,de még nem fehér az ínye, ugyh nem hiszem h ez az lenne.

Már nem bírok sem írni, sem fogalmazni, nagyon álmi vok, (bocsi a rövidítésekért).

Üdv Zsuzsi! Én is Palotai vagyok. :)
Ha jól tudom, Te írtál az uzsokis topikba is,ugye? Olvastam a 2010-es uzsokis szülést, mert az én Fiam is ott született. :)

Szilvát lehet adni ilyen pici babáknak? Mert a könyvben azt olvastam, h 1 éves kor után, de a sparban láttam vmelyik nap üveges szilvát, ha jó emléxem hippes volt.

Eszti te sem tudod megjegyezni a történteket miután visszaolvasol? Hát én sem. :D Már egy jó ideje azt csinálom, h mikor sokat írtok kajak jegyzetelek 1 kis papírra, kulcsszavakat írok,h mit akartam írni, így legalább nem felejtem el. :oops: :lol: :lol: :lol:
Remélem ezt érthetően írtam le. :roll: :lol:

Fanni nagyon kis ügyes Bazsu!!! :D Már mászik, hihetetlen. :D:D

Az én lusta kölyköm, még átfordulni sem hajlandó,nem hogy kúszni/mászni. Oldalra tud fordulni, kérdőjelezik is,feküdni nem szeret, sem hason lenni, de viszont ha ültetem ölembe v etetőszékben...az bejön neki, h belát mindent. Sőt megfogja a bodyját és emeli fel a fejét, húzza fel maghát, mintha fel akarna ülni. Állítom mi előbb fogunk ülni,mint mászni. :lol:

Meg h nem szeret hason lenni, félek, h enm fog tudni mászni,meg rendesen kitolni magát a kezével, mert hasra rakom, pár percig elvan utána meg üvölt. Mit csináljak vele?

Csajok hogy kell tejberizst csinálni? :D
Már tök régóta akarok csinálni, meg kívánom is mint állat, de egy párolt rizst sem tudok összedobni,nem h tejberizst?! :oops: Ezért veszek mindig gyorsrizst. :roll:

Nálunk Barni szerencsére mindenhol elvan, nem zavarják az idegenek, megnézi őket, aztán ennyi. A lényeg, h teele legyen a pocak,sés üres a pelus.

Na most jó sokat írtam! Megyek is aludni

Jóéjt Mindenkinek!

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Ami még lemaradt:

Bibu nagyon kis muris, ahogy fintorog, Lillusnak pedig az az alvópóz...... :D:D

Anna tündéri Jázmin,nem is tudom h dícsérjem! :lol:

Eszti nem tudom mi bajod magaddal,tök jól nézel ki!!!!! :wink:

Anna nekünk is van ám olyan kisvirágo ágyneműhuzatunk! :wink: :lol:

Na most már tényleg dugulok..... :roll:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Szerintem ilyen hosszú oldalt még a topikos pályafutásom alatt még nem írtam. :shock:

Jóéjt! Most már tényleg.... :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok! Hú, mennyit írtatok, jó pörgős a topic, szuper!:)
Én sem hagytam még nagymamira a babámat, csak apára szeretem hagyni, ő mindent úgy csinál, ahogy én mondom és kérem. :wink: És max, csak annyira hagytam apára, míg fogorvoshoz mentem, ugyanis a szopiztatás miatt (valószínűleg) egy csomó fogam kilyukadt és folyamatosan tömetni kellett járnom. Nehéz időszak volt.

A képek gyönyörűek, szépségesek a babucik:)
Eszti, gyönyörűen nézel ki, bárcsak én lennék ilyen csinos! Csatlakozom az "úgy nézek ki mint a saját öreganyám" csapathoz:)))))

Fejés: nekem is kezd elapadni a tejem, mert Dorkának már nem kell. Egyik ciciből iszik csak, onnan sem sokat. És próbálom a kézi fejőt használni, de szétmegy a csuklóm és utálom is emiatt.
Vendég
 


Na,most én is úgy vagyok,hogy annyi mindent írtatok,hogy a felére se fogok tudni reagálni,mert a többit elfelejtem. :oops:

Szilvi:a tejberizs majdnem olyan egyszerű,mint a vajaskenyér. :lol:
Felteszed főni a rizst,vízben :!: ,nem tejben,majd amikor már legalább félkész,felöntöd tejjel.Én ilyenkor szoktam beletenni cukrot,citrom reszelt héját,ki mit szeret.Viszont innentől érdemes gyakran kevergetni,mert könnyen leég.
Az elején én kábé olyan arányban csinálom,hogy egy bögre rizs-2 bögre víz....tejet meg érzed nagyjából,hogy mennyit vesz fel még ahhoz,hogy kívánt sűrűség legyen.

Anna,Jázmin nagyon szép,olyan gyönyörű szemei vannak!
Sok sikert a ház/lakás vásárláshoz,nézegetéshez.Remélem,kiderül,hogy a hőszámla meg valami félreértés csak. :?

Csapongok,de valaki kérdezte a szilvát,talán Szilvi,ha jól emlékszem.Mindegyik hozzátápis útmutató mást ír,én egyiket se nézem már jó ideje.Van bébiételben szilvás 4 hós kortól,Panka imádja,de én itthon is csináltam már többször.Csak meg kell szabadítani a héjától,+ én először meg is pároltam picit,de most már nem.Krumplival szoktam összeturmixolni,nagyon szereti.
Szilvi,krumplit hígíthatod a saját főzővizével is,illetve ha összemixeled almával vagy őszibarackkal,sokkal jobb az állaga és az íze is első körben.

piki
 
 


Sziasztok.

Szilvi: Nem semmi "nagy" fiad van. Nem értem miért siettetitek annyira a mozgásfejlődést? most ezt nem csak tőled kérdem. Barni pont annyit tud, amennyit kell neki tudni. Ültetni ugye nem sokat ülteted? Nem szabad még, mert megerőlteti még nagyon a gerincét. És az nem most, hanem kamasz és felnőtt korban jön ki. Én inkább kifele fordítva fogtam már ilyenkor. Hason pedig azért sír, mert egész pici korától kell hasra tenni sokszor, hogy szokja. A babák nem szokták szeretni. De kéne legalább napi 3*5 percet, mert a hátát csak így tudja erősíteni. Tudom, hogy sír, próbáld meg lefoglalni. A hozzátáplálással sem vagytok még semerre elkésve.
Mászni majd 8-9 hósan kell neki:)

Tejberizs: annyi vízben teszem fel amennyi ellepi, kis lángon párolom, amikor felszívta a vizet, öntöm hozzá a tejet, kb. hogy a rizs 1.5*vel, lefedve tovább párolom. Valaki sütőbe teszi ezután, valaki félrehúzza a tűzhelyről én villanytűzhelyen (ami elég régi és nem működik olyan szuperul) 2-en párolom tovább, míg meg nem puhul a rizs. Kavargatni nem szabad, csak rázni. Aztán teszek bele margarint és cukrozom.
De nézd: http://www.desszert.eu/tejberizs mondjuk ebbe nem ír margarint, az én receptem meg igen.
itt egy másik recept is: http://www.nosalty.hu/tejberizs_recept_869

Reni: anyós nem semmi. Nekem nem szokott sírni Nóri, 4 hósan se sírt. Ha nem voltam ott, nem látott akkor igen, persze. Hiszen velem van a nap 24 órájában, mióta megszületett. Ez teljesen természetes. Na meg azt se szerette, ha egyszerre az egész rokonság köré állt, hogy jaj üngyürümbüngyürüm.... de az nálam is kiverte a biztosítékot.

Anna: Én nagyon sokat használtam az erszényem, a Mei Tait és a kengurut is. Norcsi is nagyon szereti. Mikor újszülött volt és végképp nem akart aludni, betettem az erszénybe, nem kellett 5 perc és szuszókált. Imádta.... De nagyon szereti a babakocsit is. Jázmin is nagyon szép baba

KépKép
sweetmamy
 
 


Nem is tudtam,hogy nem szabad kavarni a tejberizst. :shock: :shock: :shock:
Én eddig is kavartam,ezután is fogom. :lol: :lol: :lol:
Nem akarok kötözködni,csak a "nem szabad" kicsit erős egy ilyen kajánál.Szerintem. :shock: :roll: :oops:

piki
 
 


Szilvi én sem tudok tejberizst csinálni :D de most megpróbálom! Én is gyorsrizst szoktam inkább használni.

Megyünk lassan házakat nézni. Ebben a melegben nem lesz semmi. Megbeszéltem anyummal, hogy vigyázzon már rá, mert a férjemmel és apával megyünk kocsival 8 km az út és félek, hogy ebben a melegben hőgutát kapna Jázmin így 2 órát nagyizik + nehéz úgy nézegetni házat, hogy ott sír vagy nyűgös a hordozóban.
Remélem hamar eladjuk ezt, kicsit sajnálom, mert szépen felújítottuk és a plafonok a kedvenceim :P (rozetta)

Kép
Vendég
 


Eszti fantasztikusan nézel ki :D wowwwwww büszke lehet rád a kis párod :P

Mostanában ezt hallgatom :D

http://www.youtube.com/watch?v=pX5m8x_s ... =1&index=9


Kép
Vendég
 


Jázmin épp a lábát rágja :D olyan édes. Úgy szeressem a kis pesztricámat :D

http://www.youtube.com/watch?v=pX5m8x_s ... =1&index=9
Vendég
 


Marcsi: bocs! Szóval nekem így írja a receptkönyvem, ezért írtam így. :lol: de értelek. hihi. Na nem magyarázkodom .....

KépKép
sweetmamy
 
 


Köszönöm a dícséretek, de nem azért írtam, hogy itt ömlengjetek rólam, csak gondoltam megmutatom a mai magam... :oops: :oops: :oops: :oops: Na, de azért jól esett... :oops: :lol: :lol: :lol: Csak híztam tőle :lol: :lol: :lol:

Gyerekek alszanak, a kajának kell még egy kis óra, addig pihizek... Utána takarítok...pfujjj!!! :mrgreen: :evil:

Anna, na látod, téged kihagytalak...bocsi!!! :oops: :oops: :oops: Iszonyat a számlád, de mi télen jártunk így az Elmüvel (meg Nénikéim is, sziontén télen!) Nekünk is kb ennyit vagy talán kevesebbet kellett kifizetni. Kevesebbet, igen. (ezt csak magamnak! :D ) Hát nem esett jól, mondhatom.Félig mondjuk nekünk a saját hibánk volt. De csak félig!!!!
De jó ötlet a költözés. És ne hagyd annyiban!!!!!

Szilvi, na látod a tejberizs nekem sem megy... :oops: De nem is próbálkozom vele... :oops: :lol: Így nincs kidarcom! :lol: :lol: Főzni, mag majd megtanulsz!!!! :lol: :lol: Én is nem régóta tudok főzni. Mióta terhes vagyok.... :lol: öööö, kicsit unatkoztam... :lol: akkor még nem fórumoztam. :lol: Ja,meg mikor Bibu ilyen 7-8hós lett akkor kezdtem igazán belendülni. Eleinte a legegyszerübbet is órákig csináltam, most már minden meg van pikk-pakk. Szóval majd belejösz, ne aggódj. Ha meg nem, majd Apa megtanul... :lol: :lol: :lol: Mi meg irigykedünk! :lol: :lol: :lol:

Anita, ne haragudj, nem akarlak megbántani, de ezt most muszáj leírnom! Én nem hiszem, hogy mi itt bmit is eröltetünk! Anna és az én babám refluxos, így nekünk eleve el kellett kezdenünk 4hósan a hozzátápit, de a nagyobbikam is 4hósan kezdte, kutya baja! Nekem spec. doki mondta, hogy ekkor kezdem a betegsége miatt ismét nem saját szüleményem. a "csak" popóringatózást én Bazsuhoz értettm. Én soha semmit nem eröltettem, sem gyakoroltattam velük. Nekem pl. Bibu 4hósan ült, 5hósan stabilan, 6hósan mászott és állt kapaszkodva. Egyfolytában mindenki ezzel csesztetett, de Ő (ismét hangsúlyozom, hogy Ő maga) csinálta. DE! spec unokatesóm 4hósan állt, 9hósan stabilan járt....De van bnőm, akivel 1hét van a babáink között és neki is már áll a babája. Én fogtam és ahogy ült, onnan fölhúzta magát a két kezemet fogva. Szóval én úgy érzem itt senki sem eröltett semmit, hanem minden babó magától csinál annyit, amennyit bír. Minden baba más, ki mit csinál. Lehet a tied már most kifog mondani egy szót (nekem a kersztfiam 6hósan mondta ki az elsőt) és 21hósan folyékonyan beszél. Látod nekem Bibu mozgásban ovis szinten van, beszédben meg Lillusén. Hát ez van. És szted nem beszéle vele? Dehogynem,mégsem beszél.
Na ennyi, és ismét kérlek, ne haragudj, csak kicsit úgy éreztem, hogy azt hiszed mi itt a "játszótéri" verseny stílust visszük és le szerettem volna írni, hogy nem.

Á, Lilluc felkelt, négykézláb kakil. :shock: Miket csinál???? Nem is lehet kényelmes így kaksizni! :lol: :lol: :lol:

Na, én tegnap tejeslepényt csináltam, fogyi stílusban. :lol: Juj, Bibu imádta!!!!
Vendég
 


Eszti,mi az a tejeslepény? :oops: :lol: :lol:
Lillucin is ennyire látszik,amikor kakkant? :lol: :lol: :lol:
Pankának is azért nem piros soha a feneke,mert azonnal észreveszem,amikor kakil.És annyira megszokta,hogy rögtön peluscsere van,hogy most már reklamál is,ha azonnal nem intézkedem. 8) :lol:
Remélem,ez a szokása majd akkor is megmarad,mikor 1-2 év múlva majd szobatisztálkodni kéne... :lol:

piki
 
 


megjöttem én is :)

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Nem rossz értelemben írtam. Én erre írtam: "Az én lusta kölyköm, még átfordulni sem hajlandó,nem hogy kúszni/mászni." Idézet Szilvitől. És az miért is baj, hogy azt írtam még Szilvinek, hogy nincs elkésve egyáltalán a hozzátáplálással?
Nem értem. Nekem estek, egyikőtök azért mert azt írtam, hogy nem kell (jaj bocsánat) megkavarni a rizst, a másikótok meg azért, mert le mertem írni, hogy egy 4-5 hós babának még nem kell tudni mászni, és az se baj, ha nehezebben fogadja a kanalas kaját? Na megyek is, úgyis sz.r napom van.

KépKép
sweetmamy
 
 


Szerintem senki nem esett neked,talán te vagy érzékenyebb,ahogy írtad is,hogy szar napod van. :roll: :roll: :roll:
Mi itt még soha nem veszekedtünk,nem volt háború,mint sok más topikban és szerintem ezután se lesz. :oops:

piki
 
 



Jajjj Anyám,mik vannak.... Elindítottam egy lavinát?? :shock:

Köszi a tejberizses tanácsokat, kipróbálom mindegyik verziót, aztán meglátjuk melyik sikerül jobban. :wink:

Marcsi ma úgy csináltam neki a krumplipürét, hogy a krumplival együtt főztem egy kis almát is,és megint táppal hígítottam,de már szegény annyira éhes volt, h le sem nyelte,csak sírt, ugyh tápot ebédeltünk. Nem akartam beleerőltetni,majd Mama mondta,h hígítsam neki fel még 1 kicsit,és próbáléjam úgyh cumisüvegbe,mert lehet a kanál nem tetszik,mert én nem tudom olyan gyorsan lapátolni a kis szájába,mintha ő szívná üvegből. Hát nem tudom. Kipróbálom a köv. etetésnél, aztán meglátjuk. :roll:
Amúgy ti csapvízzel főzök a babóknak, én nem tudom lehet-e azzal, ugyh én babavízzel csináltam ma meg tegnap neki. :oops: :lol:

Nem ültetem sokat Barnit, meg úgy szoktam ha az ölemben van, h hátradőlök vele,és akkor olyan mintha a hordozóban "feküdne",mert ugye abban is ül valamennyire, de ha megunja úgy,akkor simán felhúzza magát,ha meg elfárad,azt látom rajta,meg nyekereg is olyankor kicsit. :)

Hason aludt végig míg pici volt,de egyszer éjjel arra keltem, h cumivalk a szájában belefúrta az arcát a matracba teljesen,és bepánikoltam, h megfullad,na azóta nem alszik hason, de ő sem szeret hason lenni, hiába tettem után is hasra.
Amúgy mindennap hasazik,de pár percnél tovább nem bírja. :?
Meg azt szokta,h háton fexik,.és emelgetni a popóját, azzal szerintem a hátát is erősíti,jó nem anniyra mintha hason lenne, de az is vmi.

Anna remélem találtok vmi kis fasza lakást. :wink: Bocsi a fogalmazásért.
De én hiszek abban,h minden okkal történik, és lehet azért volt ez az egész számlás szitu,h találjatok egy szebbet,jobbat,ahol sokkal jobban érzitek majd magatokat. :wink: :D :D

Eszti igazad van (mindenben), később már muszáj lesz rendes kaját főzni a gyereknek, de ha nem eszi meg majd Apa főz neki,ő úgyis megtanul /t, és most 25.-én már vizsgázik! :D
Persze eddig elő sem vette a tételeket. :? De a főzés jól megy neki, csak a számításokkal vannak kicsi gondjai, mármint úgy értem, h tök bonyolult,mert még én aki vendéglátós suliba járt,még én sem értem. Ez azért már gáz sztem.... :oops: :lol:

Tejeslepényre én is kivi vok. :wink:
4kézláb kakálás??? De édes! Megnézném! :) Ha legközelebb így kakkant, fényképezd már le léccccci!!!!! :wink: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


vagyok Marcsi :)

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Látom már nem vagy, akkor jó pihit Pankóccal! :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 



Főzni nyugodtan főzhetsz csapvízzel,gondolom,annyira nem übergáz nálatok a víz,hogy indokolt lenne a babavíz használata a kajákhoz is.
Bár ezt csak te tudhatod. :lol:

Arról viszont nagyon szeretnélek lebeszélni kivételesen,hogy híg főzeléket adj cumisüvegből!!!
Ha valami egészségügyi gondja lenne Barninak,oké,de így semmiképp nem javaslom.
Nem annyira életbevágó még neki a kanalazás,várj esetleg pár napot.
Később sokkal rosszabb lesz,ha az elején így kezdenétek.
És most nem én akarom megmondani a tutifrankót,de ez szakmai tapasztalat...

piki
 
 


Nem vártál meg,Szilvi? :x :lol: :lol: :lol:

Egyébként egy babát megtanítani kanállal enni,új ízeket elfogadni nagy játszma.
Mindegyik más és más világ,egyéniség...ami az egyiknek még híg,az a másiknak már olyan sűrű,hogy fuldoklik benne...van,amelyik gyerkőc mindent melegen szeret,a másik épphogy csak langyosan.
Vannak babuk,akik csak egy bizonyos ízt szeretnek,mások szívesen vesznek minden új dolgot.
Sokszor az se mindegy,milyen kanállal próbálkozol,amíg az egyikkel csak kínlódik a pici,addig a másikkal gyönyörűen eszeget,és még sorolhatnám egy oldalon keresztül.
Akinek olyan a babája,hogy az első perctől szívesen és ügyesen eszik kanállal,mindenfélét,az örüljön neki,de nagyon. :lol:

piki
 
 


Én sem érzem neked esésnek a dolgot, sajnálom, hogy így értelmezted!!!

Marcsi, Szilvi, mindjárt belinkelem!
http://www.azila.gportal.hu/gindex.php?pg=20377597 :arrow: na itt is van. Én fogyis lisztet meg édesítőt használtam. A gyerek meg Apjuk persze ette lekvárral. Én meg simán. Úgyis fini! :lol:

Szilvi, drukk-druuk Balázsnak! Én sem tudok számolni... :lol: :lol: :lol: ezért mentem bölcsész szakra. :lol: De gondolom itt te a kalkulációkra gondolsz. :wink:
Juj, de jó neked, hogy főznek helyetted! Látod, mondtam én, hogy majd irigykedünk!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
A kanállal én is néha úgy voltam felaodm, de jól írta Marcsi, hogy nem mindegy a kanál. Bibu is utálta vettem vagy 4félét, most meg véletlenül az egyik kiránduláshoz nem vittem (a felkészült anyuka... :oops: és nem is első gyerekes... :lol: :lol: :lol: ) és vettem egyet a Brendonban és ezt IMÁDJA!!!!! De még Bibu is. Lehet a tescoban is venni. Szilikonos, puha fejű. Ezzel nekem sokkal könnyebb. Ha gondolod próbáld ki ezt is. Nem vészes 340 ft vagy mennyi???

Teszvesz? Én is imádom! Meg a vateát is...Most is bevűsűroltam... :oops: :oops: :oops: Nem bírtam magammal... :oops: :lol: Marcsi, te mit vettél? Ja, meg jól lehet rajta eladni a gyerekcuccokat mad, ha már nem kell.
Vendég
 


Pankának néztem téli cuccokat,de egyelőre még semmit nem vettem neki,csak nézelődtem.
Magamnak vettem mostanság 2 Dorothy Perkins gatyát... :oops: :oops: :lol:

A linket mindjárt megnézem! :lol:

piki
 
 


ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚHHHHHHHHHHHHH!

Tök jó ez az oldal,megnéztem a gyümölcsös sütiket is,ömlik a nyálam... :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:
Lehet,hogy ma még sütni is fogok? :lol: :lol:

piki
 
 


Nénikém barátnőjéé. Van benne néhány családi recept is. :wink: :lol:
Én ma a maradék kepényt úgy csináltam, hogy csokipudinggal (persze édesítősen), amit hígabbra hagytam. Apa nagyon odáig volt. Pedi utálja a kakaót, csokit... :roll: Kész szerencse! :lol: :lol: :lol:

Jaj, ne is mond....lassan télieket kell venni..egy rakat pénz lesz. Cipők, téli kabátok... :roll: :roll: :roll: Remélem Lilluci is kibírja a járkálést tavaszig... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Amíg nagyjából elolvastam mit írtatok megettem 8 Raffellot. :oops:

desszert.eu-s oldal nagyon jó, azt én is szoktam használni!

Azért ne tűnj el sweetmamy!
Vendég
 


Vagyis 9-et, apa most számolta meg az üres papírokat.. :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Fanni,egészségedre! :lol:

Azt én is remélem,hogy Anitát nem üldöztük el... :oops:
Ma amúgy is valami front van,Panka is csak nyűglődött,míg el nem aludt,Andris dettó... :oops: :lol: :lol:

piki
 
 


Te jó ég, most is sokat írtatok, nem lehget itt aztán eltűnni pár óránál tovább, mert nem bírom követni.

Make love,not war, Csajok, mindenki szeret mindenkit, úgyhogy no para, az meg, hogy néha félreértések vannak, totál belefér, mert írásban nem tudod úgy visszaadni a mondandód lényegét, ahogy szóban. Úgyhogy Anita, tényleg ne tűnj el légy szíves, örülünk, hogy itt vagy! :lol:

Itt van a vihar, esti sötétség.
Most délután a nagykádban fürödtünk egyet Nyuszival, tegnaap először egyedül, ma meg velem, nagyon élvezte, pénteken viszem először babaúszásra, ezért hűteni kell egy kicsit a víizét, kb 32 fokra fokozatosan, meg átt vele a nagykádba, hogy szokja a nagyobb vízmennyiséget, meg zuhanyizni is kell, mert ott is köteéező előtte, utána, és ott szoktak nagyon megijedni a babók.

Tejbegríz/rízs: anyukám receptje szerint csinálom, mindjár folyt. küöv

Kép
ire81
 
 


Szóval én felofrralok 1 liter tejet, abba egy csipet só, meg kb 3 evőkanál cukor, ha felforr, bele 30 dkg rízs, vagy 5-6 evőkanál gríz , rögtön leveszem 1esre és egy negyedóra alatt kész, néha kicsit megkavarom. Ennyi. Ja és a legelején teszek kb fél deci vízet az edény aljába, így nem ég le a tej.

óóóó, most látom, hogy laptetü vagyok :lol:

Itt k...va sötét van, para :? , de leglább szükőmentes este, nem jönnek a vihaar miatt :lol:

Kép
ire81
 
 


Reni,minden rosszban van valami jó! :lol: :lol: :lol:
Nálunk egész nap borult,aztán estére kisütött a nap... :lol:
Pankával sétáltunk is egy órácskát.

piki
 
 


Sziasztok!


Huh mennyit írtatok :)

Túl vagyunk a keresztelőn nagyon jól sikerült. Szépen csendben kivárt mindent a kicsi fiam majd pont a keresztelés közben bedobta a szunyát :)

Szilvi: igen jártam arra is :)

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Zsukka: de szuper lehetett a keresztelő! Nekünk szeptember közepén lesz és már nagyon várom, biztosan gyönyörű lesz!:)

Ma nem nagyon tudtam jönni, egész nap sírt szegény Dorkám és estére megvolt az ok: kijött a második fogacskája is, már éreztem az ujjammal. Remélem, hogy holnap már vidámság következik:)
Vendég
 


Twist: főleg vallás függő, de bizti nektek is nagyon jó lesz :)

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Sziasztok!

Huuuu nem semmi ez a sok írás. Hmhm igazából remélem nem lesz itt veszekedés stb...mert még itt sosem volt és jó is.

Igazából ezt írni is akartam, hogy nem szeretném, ha versengés lenne itt a legjobb anyu szerepre. Igazából ez a én sosem hagytam ott a gyereket a nagyinál....meg én ott hagytam, mert el kellett mennem esetleg orvoshoz (érezd ezért sza***ul magad) meg ilyenek.

Meg, most lehet, hogy én leszek a nagy bunkó és milyen csaj, de amikor már 5 oldalon csak a hozzátápiról beszélünk már kicsit unom :S :S :S most ezt nem tudom megfogalmazni, hogy értem. Szóval lehetne a gyerekeken kívül is néha beszélni dolgokról sztem. Pl. én már nem is tudok mit írni Jázminról, csak hogy aranyos, most alszik, eszik......meg ilyenek.
Jó persze, ha valami van akkor igen beszéljünk róla.

Más téma: sajnos nem találtam semmi jó házat, mind gatya. Egyszerűen 7 milliónál nagyon gagyi, olyan lebontásra szoruló házak. Tehát nem fogunk elköltözni házba idén.
Egyenlőre lehet maradunk itt, az ügyvéd majd rendezkedik valamit és majd lesz valahogy, csak sza** nem jókor jött ez a nagy számla.

Remélem megússzuk fizetség nélkül, mert ki kell cserélni a bejárati ajtót, mert kicsit huzatol+ akarok venni függönyt egy másikat...az előszobába...stb...szóval van itt mindig mire költeni.

Nekem is vennem kell egy csomó téli motyót. Már várom a szánkózást :D:D

Tegnap egy nagyot sétáltunk Jázminommal meg barinőmmel, Ő egy jorkival sétált :D

És ne veszekedjünk...mert nem éri meg. Nem szeretném, ha a topik feloszlana+ igazából mindenki másként csinálja a dolgokat!!!

Jázmin fémkanállal is evett már a nagyiéknál és tök jól ment neki. Hihetetlen, hogy minden újat elfogad, remélem ez így is marad :D

Kép
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: