Új privát üzeneted érkezett!

Piciri,
nagyon jó időt nektek Balatonon! Talán vége az esős évszaknak... Vigyázz magatokra!

Végre kiengedhettem a kutyákat a kertbe - el se hiszem, hogy nem esik az eső... :D Már rohamtempóval főzöm az ebédet, hogy odaérjek 3-ra :wink:

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Jó szórakozást a találkozáshoz!

Kaptunk a barátnőmtől kiságyat, bébihordozót, ruhákat. Egyébként mindenből újat vettünk Petinek, (majd a kistesónak is jók lesznek)
Én még előbb megveszem a kínai cuccokat, mint a turisat...

Utálom a jégkorszakot ...:twisted: :twisted: :twisted:
Vendég
 


Gigi,
köszönjük :D
Az előbb kinyitottam minden ablakot, hátha bejön némi meleg, de sajna, meleg az nincs... marad a fűtés... De legalább az eső elállt (egy időre :twisted:)
Amit kaptatok a barátnődtől, már elhoztátok, vagy a házba viszitek rögtön? Nekünk anyukámnál vannak a cuccok, holnap mérem le a kiságyat a matrac miatt. Kínai: érdemes megnézni a C&A leértékelt cuccait (gondolom, nálatok is van), nagyon megéri. Persze teljes áron horror, egy ruhácska kétezer forint, akciósan viszont egy áráért akár hármat is kaphatsz. Hogy állsz a vizsgákkal?

Kép
Ákata
 
 

 
 

Kata
Amit megvettünk, kaptunk az anyóséknál van... ott jobban elfér, mint nálunk...
C&A itt nincsen... :cry: , bár voltam a múlthéten a Westend-ben... nem voltam elragadtatva a kínálattól...
Vizsgák :evil: még vannak...
Vendég
 


Sziasztok!

Kata, nagyon ari vagy, h próbálsz vígasztalni, de akkor is... Mindegy, majd személyesen!!! :lol:

Mamy, szerintem nyugodtan beleülhetsz a kádba, az utolsó hetekben nem ajánlják ezt, illetve, ha valami miatt kinyílt a méhszáj. Mindennap kádban fürdök és rakok habfürdőt is a vízbe :lol: Pedig nekem sokat keményedett a hasam, de egy szóval sem mondta a dokim, hogy a kádfürdő ártalmas lenne.
Az tény, hogy túl forró vizet nem szabad engedni, az első három hónapban a vetélés kockázata miatt (bár a dokim szerint aki elvetélne, az forró víz nélkül is vetélni fog, nincs egyértelmű összefüggés) később meg azért, mert a vérkeringést megbolondítja és a babának sem tetszika a nagy hőmérséklet különbség.
De szerintem nyugodtan lehet fürödni, nem is értem, hogy bírjátok kád nélkül :lol: Gondoljatok bele, a strandolás sem tiltott alapból, pedig az aztán tényleg nem egy higiénikus környezet a kismamáknak...

Mindjárt indulok a talira,
pusz
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.20 07:55-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

A találka nagyon jó volt (én nem maradtam végig), nagyon örültem, hogy megismertelek Titeket! :D Remélem, a képek jól sikerültek (mármint amiket én készítettem - az érdi talin nagyon befürödtem velük :cry:), férjem dolgozik kicsit, aztán megkérem, szedje le a fotókat. Úgy örülnék, ha még a szülés előtt találkozhatnánk újra... És talán még lesz jó idő, és szabadtérre is tudunk szervezni :lol: Ez a Lukács cukrászda nagyon szép, és a kiszolgálás is teljesen korrekt - ami nekem furcsa, hogy a választék ehhez képest viszonylag kicsi. De finom :lol: (Azért amióta hazaértem, már burkoltam egy kis epret :D)

Kriszkrosz,
remélem, nincs semmi gond, hogy nem jöttél...

Gabi,
:( De majd legközelebb...

Elfáradtam kicsit, lehet, alukálok egyet... :D

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!
Tényleg jó volt a tali, örülök hogy megismertelek Benneteket személyesen is (ha nem is mindenkit - de majd legközelebb). Jó lenne még szülés előtt, valamikor augusztus elején összejönni.
Ákata!
Nem maradtunk már mi sem sokáig, kb. 6-kor jöttem el és már a többiek is készülődtek.
Én is azt hittem, nagyobb a választék a Lukácsban, de nem baj, azért vettem egy kis sütit a Páromnak is :lol:
Szerencsére időben hazaértünk, mert itt már villámlik és dörög, valamint ömlik az eső... :(
Jó hétvégét és szabadnapot mindenkinek,

Kép
mamy
 
 


Mamy,
nekem a férjem hozott még sütit (palacsintát) :D Milyet vettél neki?
Jaj, most kezd kijönni a szék hatása (pedig olyan kényelmesnek tűnt), nagggyon fáj a jobb sejhajom... Csak fekve jó...
Eső :roll: itt semmi, igaz, a fellegek elég csúnyák. Néhol azért ki-ki bukkant a nap (pár perce még). Reméljük, most már jön a javulás...
Holnap megyünk cseresznyézni anyukámhoz, remélem, nem mossa el az eső ezt a jó kis projektet - imádom a cseresznyét... Nekünk is van két germensdorfi fánk, de azok majd csak egy hónap múlva érnek (feltéve, ha lesz mitől).

Rejo,
mi van a muskátlijaiddal?! Nekem kint vannak a kert közepén egy asztalon, mivel még nincs ablakpárkány, ahova tehetném őket. Szóval éri eső/szél. És a félfutóknak elkezdett rózsaszín lenni a levele (ez ma történt, eddig semmi baj sem volt). Gondolom, a hidegtől... Te nem tapasztaltál ilyet?

Krisszi, Sz_Kata,
képleszedés DVD-ről:
1. elindítod a filmet a számítógépen, és ami kép kell, azt megállítod (pause).
2. van a menüben/vagy jobb egér alatt egy olyan funkció, hogy capture frame. Ezt megnyomod, és lementi a kívánt képet (van, amelyik programnál saját könyvtárba ment, más program felkínálja a lehetőséget, hogy hová akarod).
3. Előszeded a képet és paint vagy photoshop segítségével "átkereszteled" jpg-re (és ha szükséges, átméretezed).
A férjem aszongya, hogy a PrintScreen nem jó, fekete képernyő lesz belőle...
Sikeres próbálkozást! :lol:
(Ja, még mindig dolgozik a lelkem, úgyhogy gyanítom, képek csak holnap lesznek, de igyexem nem egy hétig húzni, mint a multkor az érdi talinál :oops:)

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!


Nagyon jó volt a tali, örülök, hogy megismertelek Titeket!!!
(Bár a folyamatos hajnali kelések miatt eléggé kómás voltam, de nagyon jó volt személyesen is találkozni!)

A fagyikehely lehetett volna mondjuk háromszor akkora, de azért így is megettem :lol:

Kata, csúcs vagy, köszi a segítséget a kép-ügyben, most neki is állok!

Puszi Nektek,
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!
Örülök ,hogy jól sikerült a tali....
Kata!
Eper?Csak azért teszek utána kérdőjelet, mert mikor előszőr jártam a dokinál januárban, felsorolta mit lehet és mit nem lehet enni és miért.....
eper, málna ,ribizli ,szőlő, dinnyék....
azt hittem rosszul hallok a nyári gyümölcsöket nem szabad?De eper ,málna allergiát okozhat a babának, sőt piros színű gyümiket nem is lehet a védőnéni szerint 2 éves korig adni.
hogy miért okoz allergiát?ezt kérdezed tudom ,és erre válasz atkák miatt.ami a kicsi magok és málna szemek között elbújnak és nem bírod kimosni őket....
Nekem most csorog a nyálam érte, de megpróbálom betartani....
Dinnye miatt fáj a szívem nagyon ,de az meg a vizesedés miatt ,majd a vége felé nem ajánlatos.
Őszi és sárga barack pedig hasmenést okozhat és azt mondta doki a hasmenés akár, rosszabbik esetben elindíthatja a szülést is....

Cseresznyemagokat lányok, aki eszi, ne dobjátok ki hanem szárítsátok meg és egy kis anyagba cserimagzsákot csináljatok belőle.Öregek mondták ,ha fáj a pocak babának csodákra képes ha felmelegítjük a zsákot és pocakjukra rakjuk.....

aki még nem vett babakocsit,dunakeszin a kenguruba rengeteg lengyel márkáju akcios ARTI SCART babakocsi érkezett.
2 funkciós + mózeskosár+ szűnyog ,esővédő....
Mi erre a babakocsira egy hónapot vártunk párommal ,persze zöld színűt szerettünk volna venni, de nem jött.
tegnap benéztünk és majdnem megütött minket a guta, mert 6 darab gyönyörű zöld babakocsi állt a boltba.
ja és most akciósan 29.990ft
és van még sok fajta más színnel is....
szóval érdemes eljönni ha gondoljátok.....

na most megyek mert Arti kutyus felébredt sétálni kell menni Vele
su
25+6
suezika
 
 


Jó reggelt!

Ákata!
Dobostortát és Eszterházy tortát vettem, utóbbit én ettem meg, finom volt, de az az igazság, hogy féláron ettem már jobbat is... :oops: A dobostorta viszont nagyon finom volt a Párom szerint!

Krisszi!
A fagyikehely valóban elég kicsi volt, az árához képest... Emlékszem amikor már azon fel voltunk háborodva pár évvel ezelőtt, amikor 100 Ft lett 1 gombóc fagyi, most meg már 250 Ft-nál tartunk... Szóval összességében a cuki szolgáltatásai lehettek volna bőségesebbek is, de ettől függetlenül a tali nagyon jó volt, valahogy most jobb hogy arcokat is tudunk kötni a nevekhez.

Rejo!
Említetted a Daubner (nem tudom, jól írom-e?... :oops: ) cuki nevét. Az hol van?

Suezika!
Nagyon érdekes amit írtál a piros nyári gyümikről, én ezt még nem hallottam, és bevallom őszintén, a múlt héten befaltam közel 1 kg epret (útmenti árusnál akciósan kapható magyar apró szemű ÉDES eper volt). Nagyon jól esett. A málnát is imádom, biztos hogy azt is fogok enni ha lesz olcsóbban. Az atkák (ha vannak) nem hiszem, hogy megemésztve kárt okozhatnának a Babának... Azt már inkább el tudom képzelni, hogy közvetlenül neki nem lehet adni. Én általában eléggé odafigyelek, hogy mit eszek és mit nem, pl. kék sajtokat nem, pedig imádom, de a magyar epret nem tartom veszélyesnek (a külföldről behozott hatalmas szemű, vízízű epret annál inkább).
De ez csak az én véleményem.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok
Bocsi lanzok :wink:
Barátnőm eladná,hátha valakit érdekel :wink:
-megkimélt kiságyát (60*120 )cseresznye antik pác szinben. Ára:8000 Ft
-Megkimélt járókáját (96*96 )világos fenyő szinben.
Ára: 8000Ft
Szerintem alkudni lehet nála ,átvehető Kispesten.
Telefonszáma:20-265-4278

Kép

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Suezika, szerintem ez félreértés lehet: a babának nem szabad ilyen gyümiket adni, mi ehetünk. Nekem külön mondta - az amúgy paragép és első köhintésre fekvést rendelő, nagggyon lelkiismeretes háziorvosom - hogy a dinnyeszezonban egyek jó sok dinnyét, mert vízhajtó és nagyon egészséges!

Kata, nem sikerült a DVD akció, de nem adom fel. Nekem másfajta lejátszóm van, gondolom, amolyan céges lebutított verzió és azon nincs capture frame vagy bármi ilyen funkció. Nem baj, valahogy meg fogom oldani.

Mamy: Daubner cuki: III. kerület, Szépvölgyi út alja, ha lentről mész balra. Leülni nem nagyon lehet, mert kicsi a hely, de a fagyi, a parfétorta, a sütemények nagyon finomak!

Sziasztok,
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok, Lányok,

Sue,
ez az eper-dolog döbbenet - azt hittem, a cseresznye "tilosabb" mindennél, mert - sztem - az sokkal jobban hajt, mint a barack... :?: Ma megyek cseresznyézni... Juteszembe, kaptam anno egy kis füzetet a védőnőtől, abban benne van, mit nem lehet enni. (Persze a füzet Isten tudja, hol van, de előkeresem, megnézem.) Gondolom, Ti is kaptatok... (Most kerestem kicsit a füzetet, de sehol...) Szőlő miért tilos?
Tök jó, hogy ilyen későn kel a kutyusod, nekem háromnegyed hatkor - igaz, elég őket kiengedni a kertbe egy gyorsra, aztán alszanak tovább... De amíg lakásban laktunk, nem volt kényelmes télen...
Ikerkocsi is van abban a boltban akciós? (Ha láttad véletlenül...)

Krisszi,
sok sikert! :D Várom a képeket!!! Mikó lesz má szerda........
Lehet, nem a hajnali keléstől voltál kómás - én is nagyon álmosnak éreztem magam - az idő lehet az oka...

Mamy,
én a legjobb sütit-fagyit Balatonon szoktam enni, az ottani cukrászdában, feleannyiért, mint itt. Meg a diósdi cukiban (ami hihetetlenül jó és nagyon szép). A kínálata hatalmas, és szép a kerthelyiség is. Csak hát, az tőletek messze van...

Gigi,
Westend C&A - nem ismerem. A Váci utcai boltjuk 3 szintes (a volt Fontana komplettül), ott elég nagy a kínálat... De a többiben még nem voltam. Itt is van egy, Érden, de mikor kiderült, hogy a terhesruhák az emeleten vannak, és lépcsőzni kell, elvből be se mentem. Mert ezt parasztságnak tartom.

Kép
Ákata
 
 


Mamy,
van egy cukrászda tőletek nem is olyan messze, a 16. kerületben, egy ismerősöm ódákat zengett róla, majd megkérdezem, hol van. (Egy mániákus vagyok már édesség terén. Most ettem tejbegrízt reggelire...)

Kép
Ákata
 
 


Krisszi,
most látom, hogy nem sikerült megoldani a dolgot :( Ha megírod, mi a neve a lejátszóprogramnak, talán tudok segíteni (persze nem én, hanem a férjem :wink:). Igazad lehet, hogy csak a bébiknek nem szabad adni ilyen gyümölcsöket. (Az eperről tudom, hogy csalánkiütést okozhat a babáknál.) Egyébként most nézegettem a netet, és az epret nagyon ajánlják, mert vérnyomáscsökkentő hatása van és vas van benne. Szóval eztán is enni fogom :lol:

Kép
Ákata
 
 


Krisszi!
Köszi szépen a címet, már utána is néztem a neten :lol: Mindenki nagyon dícséri!!! Szóval nem lehet rossz. Beiktattuk a programunkba... :wink:

Ákata!
Köszi, ha megírod, megnézzük azt is! Érdekes, én is mostanában nagyon rákaptam az édességekre, ha más nincs, sima babapiskótát is el tudok majszolni szinte egy egész csomaggal... Mi lesz később? Megeszem majd a gyermekem elől?... :oops: :oops: :oops: :lol:

Kép
mamy
 
 


Mamy,
szerintem a falánkság elmúlik a bébi megszületésével. Hidd el, eszedbe se fog jutni az evés, ha meg mégis, időd nem lesz rá :wink: :lol:

Kép
Ákata
 
 


Ákata!
Én megtaláltam azt a kis könyvecskét, amit említettél, amit a védőnőtől kaptunk az elején: "Táplálkozási ajánlások várandós és szoptató anyáknak" a címe. Átnéztem, de nem találtam konkrét utalást az említett gyümölcsökre. Viszont találtam egy ilyen mondatot: "Zöldségfélét és gyümölcsöt az idény szerint frissen vagy mirelit, illetve savanyúság, kompót formájában változatosan, rendszeresen, napota többször ajánlott fogyasztani, összesen legalább 500 g mennyiségben."
Ebből én azt a következtetést vonom le, hogy bármilyen gyümölcsöt lehet bátran enni, természetesen alapos tisztítás, mosás után.
Viszont ezt is írja:
"A nyersen fogyasztásra kerülő salátákat gondosan tisztított zöldségekből, gyümölcsökből készítse. Féregpeték lehetnek az erősen szennyezett vagy nehezen tisztítható zöldségféléken (fejes saláta, kelkáposzta, cékla, sárgarépa, stb.), amelyek nem megfelelő tisztítás vagy hőkezelés hiánya esetén bélférgességet okozhatnak."
Hát ez elég lehangolóan hangzik, de szerintem ezt úgyis mindenki tudja és nyilván alaposan mossa a zöldségeket, gyümölcsöket.

Kép
mamy
 
 


Mamy,
kelkáposztát szökőévenként egyszer eszem, fejes salátát szintén, sárgarépát meg pucolom és főzöm, úgyhogy hajrá! :lol: Tök jó, hogy utánanéztél, aranyos vagy :lol: Akkor most jöhet az eper cseresznyével! :lol: :lol:

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Kata!
Iker babakocsi azt nem is figyeltem ,de szerintem az nem volt,viszont a unokatesómék 49.000ftért vettek iker kocsit a bíró lajos és Könyves k.krtnél, de ezt már írtam Neked többször.

Egyébként, gondoltam mindeki így fog reagálni eper ésmálna hozzászólásomra ,anno barátnőm is így reagált és nem is vette figyelembe.
Nekem a doki kifejezetten a babára értette ,hogy megnöveli nagymértékben az allergia kialakulásának veszélyét,nekem semmi bajom nem lehet tőle.Egyébként Ausztriában élő sógórnőm, aki minden vacakra allergiás Neki is mondták, mivel ő jár olyan dokihoz aki ezzel foglalkozik ,szóval én megpróbálom betartani.
Tejről is hallottam pár dolgot , sőt a napi fürdetésről is amit szintén ez a doki mondott anno sógornőmnek,de már le se merem Nektek írni.Anyukáink is ették ezeket meg nagyanyáink is,szóval mindenki a saját lelkiismerete szerint cselekszik.
Dinnyéről azt olvastam múltkor, abban van a legtöbb vitamin csak az meg a vizesedés miatt nem ajánlott.
Kutyus dokija mikor meglátta, hogy babát várok annyit mondott ,hogy nagyon nagyon mossuk meg a zöldségeket gyümölcsöket,mert a legtöbben így kapják el a toxoplazmát.....
na jó mostmár befejezem, mert biztos elegetek van belőlem.....

voltunk pénteken 4D-s uhn a kleopátra házban.szuper élmény volt,bár szegény párom sajna lemaradt az elejéről ,3om sarokkal a cél előtt belementek hátulról és papírokat töltögettek....
:(
Rakok fel Vikiről képet,most épp 785g-os a kislány ,ha így haladunk azt mondta dokinéni meghaladja a 3500g-ot.
ha nem sikerül felrakni képet bocsánat.
su

Kép Kép
suezika
 
 


Sziasztok!

Szerintem nem szabad túllihegni, túlparázni a babavárást. Nyilván nem kell félkész, zacskós kajákon élni, igyekezni kell kerülni a tartósítószereket, alkoholt azért nem igazán kell naponta inni, no cigi, no drogok :lol: aki allergiás, az vigyázzon fokozottan, de szerintem többet árt, ha mindentől rettegünk és igyekszünk minden hülye előírást betartani, ami ránk lehet, hogy nem is vonatkozik.

Suezika, édes a babód!!! Az enyém bezzeg végig takarta az arcát.
Egyébként tényleg nem kötözködésből írtam le a véleményem vagy ilyesmi, addig jó, amíg mindenki leírja amit hallott, aztán közösen kiokoskodjuk a tutit. Mindenki mást mond és nagyon nehéz kiigazodni még a látszólag egyértelmű dolgokban is. (Pl most normális a 6,1 terhelt cukrom vagy sem? Háziorvosom szerint nem, másik dokim szerint igen. No comment.)

Kata, a gatyás nővel beszéltem, hívd fel légyszi, átküldöm SMS- ben a számát, hogy mikor tudsz menni v hogy mész-e a gatyákért.

Képzeljétek, sikerült olyan tutira megfáznom - mivel nálunk nincs fűtés, hogy alig élek... Nálatok milyen a hőmérséklet a lakásban?

Kezdetleges módszerekkel küldök egy képet a fiamról, a kinyomtatott képet fényképeztem le a digitális fényképezővel, szóval nem a legjobb minőség :oops:

Kép Kép

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Suezika, mennyi idős a képen Viki? Nagyon jók a képek, annyira kislányos az arca, nagyon szép.

Remélem, nem lett komoly baj, nagyon összetört az autótok?

Dinnye - vízhajtó hatása van, szóval nyugodtan lehet enni, falni, zabálni :lol:

Pusz,
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

Suezika!
Én sem bírom megállni, hogy ne szóljak az eper érdekében!

Egy hónapja mindennap eszek egy kilót. A férjem munkahelyén már röhögnek rajta (ő hordja nekem a piacról) mindig kérdezik tőle, Hogy mi van befőzni fogsz?
A babának nem szabad adni. Hogy allergizál közvetetten is? A méhlepény tutira nem engedi át az epermagot, az allergizál...A vitamint viszont átengedi, ami benne van.
Gondolj arra, hány kismama cigizik és iszik terhesség alatt, azoknak kötelezően allergiás gyereket kéne szülniük, és nem így van. Az eper pedig össze sem hasonlítható a cigivel...

Dinnye vízhajtó hatású, ahogy Krisszi írta. (meg a sör) Tehát kifejezetten AJÁNLOTT vizesedés esetén. Régen anyáinkat vizesedés esetén vízhajtóval kezelték...

Én azt mondom a szervezetem pontosan tudja, mire van szüksége, és azt kívánom mint a fene. Hülyeségeket eddig nem sikerült kívánnom, egy kocka csoki nem megy le a torkomon amióta terhes vagyok, nem bírok kávét inni, kívántam a mandulát az elején, a spárgát, tejet, kockasajtot csupa egészséges vitamindús, kalciumdús kaját, és veszettül kívánom az epret...

nehogy kihagyd a nyári természetes vitaminforrásokat (lsd. piros gyümölcsök), és elevitet kapkodj be helyette...

na ennyit az eper védelmében! :lol:

Tali szuper volt!! Küldjetek képeket!

Most mennem kell folytatni a vég nélküli vendégeskedést! :lol:

pussz:
Rejo

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok,
képzeljétek, hogy jártunk - hiába mentünk cseresznyézni, ehetetlen - ami megérett, az meg is rohadt, ami még nem teljesen érett, az meg savanya... :cry: Ez a nyomorult eső...

Krisszi, Sue,
édesek a babáitok! :D
Krisszi, köszönöm, felhívtam a varrónőt, megbeszéltük a szerda reggelt (UH-ra menet :D).
Sue, szerintem rostáld, amit hallasz, úgyis elválik majd a gyakorlatban... Fürdetésről sejtem, mire utalsz - hogy külföldön nem szokták minden nap, esetleg minden héten. Hát, no comment...

Lánykutyánk elkezdett tüzelni, amint vége, jön a műtét. Úgy sajnálom... De nekik nem lehet kiskutyájuk, tesók. Meg aztán elég lesz a két bébi, hát még hat kutyu...
Bébikéim nagyon virgoncak... Akkorát rúgott az előbb vmelyik a köldökömnél, hogy majdnem elejtettem egy tányérka csokis sütit :lol:

Kép
Ákata
 
 


Rejo,
teljesen egyetértek, de azért egy zárójeles: sógornőmet is vízhajtották az utolsó egy (vagy két) hétben (ennyivel hordta túl az unokaöcsémet), 6 kilóval lett kevesebb így még szülés előtt. Ő állítólag hihetetlen módon vizesedett.

Képek: ráuszítom a férjemet a digigépre.
Azaz csak uszítanám, mert elaludt... Remélem, még felébred ma este...

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Eper
Régen azt mondták, ha a kismama sok epret eszik, szép selymes haja lesz a babának... :lol: :lol: :lol:
A barátnőm (Ausztriában) szoptat és eszi az epret... ott is egyébként ahány orvos annyi féleképpen beszélnek...

Én egyébként igyekszem nem paramama lenni... paráztam eleget, amíg nem lett Peti a pocakomban... (most csak a heteket számolom, hogy mennyi esélye lenne a gyerekemnek egy egészséges életre, ha most megszületne...)
Eszek, ami jól esik és időnként egy-egy pohárka minőségi vörösbor is lecsúszik...

Krisszi, Sue
Bébik édesek... :lol:

Kata
Várjuk a képeket!
Vendég
 


Gigi,
ha igaz a népi bölcsesség, az én lányaim samponreklám-sztárok lesznek :lol:
Ami a paraságot illeti: én is a heteket számolom, ahogy Te.
Képek: férjem azóta is alszik...

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!
De jó, hogy rátok találtam!! Egy csomó kérdésemre megtaláltam a választ Titeket olvasgatva! Köszönöm! (pld. olyan jó volt olvasni, h más kismamák is merészkednek még a kádban pancsolni :) én már nem is mertem mondani senkinek). A puncs szeletet is megkívántattátok velem, uh. a tegnap én is elcipeltem a férjem itt egy helyi cukrászdába (Győr) :) Szal nagyon tetszik a társaságotok, gratulálok a babákhoz, külön gratula az ikrekhez! :)
De most előrukkolok azzal is, h miért nem maradtam meg csak az olvasásnál: bunny, mamy vagy akik még megkaptátok a bababoltos és babakelengyés listákat, legyetek olyan kedvesek és küldjétek el nekem is, előre is köszönöm: poszle@freemail.hu
Mamy < ha elmész a Daubnerbe ajánlom az epres túrótortát, sztem az a legfinomabb náluk!
Én is hozzászolnék az allergia témához, ugyanis épp a napokban olvastam erről a májusi NationalGeographicban (bár nem a magzati állapotban levő kicsikről van szó, de sztem érdekes): egy bajor kutatócsoport épp azt szeretné megtudni - öt országra kiterjedő vizsgálatukkal-, h miért hajlamosak kevésbé az allergiára a falusi gyerekek. (allergia = olyankor jelentkezik amikor egy penészgomba vagy más, egyébként rendszerint ártalmatlan anyag ingerli az immunrendszert, amely emiatt - tévesen - veszélyt érzékel) Szal ezek a kutatók arra a köv.-re jutottak, h a falusi gyerekek éppen azért ellenállóbbak az allergiás megbetegedésekkel szemben, mert "a talajban és állati ürülékben jelen lévő jótékony mikrobákkal való korai érintkezés segítheti az immunrendszert abban, h később meg tudja klbztetni az igazi veszélyt a látszólagostól."
Tehát csak minél természetesebben.
A dinnyéről pedig én is úgy tudom, h vízhajtó hatású.
Még egy kérdésem van és aztán eldugulok: mi a véleményetek az elevitről? egyik ismerősömnek javasolta az orvosnője, és ő fogyasztja is lelkesen, naponta egyet. Nekem is javasolta az orvosom, ugyan nem napi rendszerességgel, hanem heti kettőt, de nem siettem el a dolgot, úgy érzem a MagneB6 és a vas+folsav, egy (remélhetőleg) egészseges táplálkozás mellett, fedezi a baba szükségleteit. írjátok meg kérlek a véleményeiteket erről. Köszi!
Juci

Kép
juciferr
 
 


Szia, Juci,
örülök, hogy segíthettünk! És neked is kösz a segítséget :D
Én naponta szedem az Elevitet (mások a 14. hétig), úgy hiszem, ártani nem árt. Mondjuk ha eddig nem igazán szedted, most már nem nagyon számít - nem igaz?! Főleg, hogy annyi a gyümölcs...
Ha gondolod, írj magadról - hányadik babát várjátok, fiú-lány stb.
Üdv és kösz a gratulációt :lol:

Kép
Ákata
 
 


Lányok,
ajánlok egy oldalt:

www.poppet.hu

Itt 15 ezerrel olcsóbb az az ikerkocsi, amit már másutt kinéztem magamnak - jobban mondva a bébiknek. Lehet, ez másra is áll...

Közben nézem a Hairt és nosztalgiázom lázadó tinédzserkoromon...

Kép
Ákata
 
 


Szia Juci!
Elevitet és vasat szedek én is (mikor éppen nem felejtem el)... én a Magnéziumot hagytam el a 12. hét után...

Azt remélem, mindenki tudja, hogy magnéziumot (MagneB6, stb.) a 36. hét után ajánlatos abbahagyni!
Vendég
 


Gigi,
magnéziumelhagyás: miért?

Kép
Ákata
 
 


Kata
A magnézium meggátolja a méhösszehúzódásokat...
Vendég
 


Sziasztok,


most szállt el a szövegem, az agyvérzés kerülget :evil:

Na nekiesek újra!

Végre előbújt a napocska, bár az utóbbi időben nem így becézgettem :twisted:

Nagyon klassz volt a tali, tényleg jó lenne még pocakosan találkozni, hamar elmegy azidő, úgyhogy lassan elkezdhetjük szervezni.

Krisszi: Jobbulást Nektek!!! Szerintem még így is klassz a4d-s kép, nagyon cuki!!!

Suzeika: Mi holnap megyünk ugyanoda,két hét van köztünk, remélem nekünk is ilyen szép lesz, csak fiúsabb :lol:


Ákata:Az üléstől én is kikészülök, nekem a derekam bánja. Néha még a fekvéstől is... Milesz később??

Írtátok adinnyét, be is vágtam egy kicsit és most tesztelem, mert én nagyon vizesedek :roll:

Valószínűleg én már csak két hetet dolgozom, nagyon filózok rajta. De már annyira nem esik jól, hogy az elmondhatatlan.

A nagygépünk felmondta a szolgálatot, kb. 50 ezer lenne, úgyhogy most csak néha tudok belopózni ide a párom laptopján keresztül. Az esküvőig szerintem nem fogjuk tudni megcsináltatni :oops:

Puszi Nektek!!!

KépKép
Kép
jadey
 
 


Szkata: Elejtettem: Párod elhitte a pénztárca sztorit, vagy kételkedik?! :lol:

KépKép
Kép
jadey
 
 


Sziasztok lányok és babócák!

Olyan jó volt ma reggel arra ébredni, hogy süt a napocska! 8)

Suezika!
Gondoltam én, hogy úgy értetted az eper témát, hogy a mamának nem árthat. Csak nem voltam benne biztos, ezért írtam le inkább a véleményem. Szerintem a természet nagyon jól kitalálta a méhlepény funkcióját, én úgy gondolom hogy káros anyagok csak akkor juthatnak át rajta, ha nagyon durva módon "fertőznénk magunkat" - pl. alkohol, drog, cigi, stb... De egy esetleges eper vagy málna atka biztos hogy nem okozhat bajt... Dinnye valóban vízhajtó, pont jó a vizesedés ellen. Ezzel az erővel vizet se igyunk a vizesedés miatt. De a víz kifejezetten ajánlott, mivel jól átmossa veséket, a hólyagot, nincs ideje a baktériumoknak megtelepedni (ezt olvastam).
Én már alig várom a finom, édes görögdinnyét meg sárgadinnyét, két pofával fogom falni... :roll: :lol:
Természetesen mindenki azt teszi, amit jónak lát, de a túlzott óvatosság szerintem is fölösleges. Mondjuk olyasmit, hogy penészes sajt, vagy édesítőszer, én is iktattam az étrendemből.
Kislányod tündérien aranyos, igazi lányos arca van! Hányadik hétben is vagy? Mi is a Kleopátrába megyünk holnap, már nagyon várjuk!!!

Krisszi!
Érdekes módon a kisfiadnak meg igazi kisfiús arca van :wink: nagyon aranyos!

Gigi, Ákata!
Hát igen, most hogy közeledünk a szüléshez, előjön a "hány hét van még hátra"-para... Nálam is... Állandóan az jár a fejemben, hogy nehogy előbb jöjjön, mármint sokkal előbb. Úgy tudom, hogy a 37. héttől már nem számít koraszülöttnek a baba. Legalább addig maradjon bent! Bár hozzáteszem, semmi okom az aggodalomra, jól elvan a Pindurkám odabent, de azért tartok a dologtól.

Juci!
Köszi a Daubner-tippet :wink: ki fogom próbálni az epres túrótortát (nyami...) és valami csokisat-marcipánosat, mert az első számú kedvencem, és mostanában a csokis dolgokért csurog a nyálam... Lehet abban valami, hogy aki kislányt vár, az az édeset kívánja (lásd Ákata példája is :wink: ) aki fiút, az pedig inkább savanyút. (Persze, a kivétel erősíti a szabályt!)
Elevit:
Én is naponta szedek 1-et, szerintem végig szedni fogom. Végülis ez egy vitamintabletta kifejezetten terheseknek, tehát ártani biztos hogy nem árt. Nekem anno a régi dokim azt mondta, akár még a nagymamám is szedhetné, mert csak jó dolgokat tartalmaz. Magnéziumot csak akkor szedek, ha fárad a pocim és húzódik, és ha keményedik a méhem, bár ilyen még nem nagyon fordult elő, hogy annyira keményedne, hogy be kéne vennem. Általában 10 mp alatt elmúlik.

Kép
mamy
 
 


Jadey!
Most látom, te is a Kleopátrába mész holnap? :lol: Mi is! :lol: 12 órára.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok, Lányok!

Szép napsütés mellé hozzánk sajnos megérkezett a szél is - azt rosszul tűröm :(

Gigi,
jaj, ez eszembe se jutott :oops: Köszönöm :lol:

Jadey, Mamy,
nagyon drukkolok nektek az UH-ra, hogy szép képeket kapjatok a szépen fejlett bébikről :lol: Én is azzal ébredtem ma, hogy holnapután már szerda (én akkor megyek a Praxisba)... Babák rugdosnak ezerrel, most épp az oldalamat vetik szét :D Lehet, a szél miatt... Tegnap egyikük akkorát rúgott a kezem alatt, mintha egy tojás gurult volna el a bőröm alatt. Ilyen erőteljesen még nem éreztem :D

Jadey,
ha nem bírod a melót, sztem mielőbb hagyd abba. A bokám nekem is addig duzzadt, amíg ülőmunkát végeztem, azóta OK (ezt le is kopogom). Géphalál :cry: Azért gyere, ahogy tudsz... Esküvő: nem izgulsz nagyon?

Mamy,
én a savanyát is kívánom ám! :lol: Mondjuk mindig is nagy savanyúság-faló voltam... Úgy hallottam, az édeset azért kívánják a kismamák, mert a magzatok is jobb szeretnek az édesebb magzatvízből hörpölni... Mintha ezt ti írtátok volna... Nekem tetszik :D Más: a kókuszmatrac, amit vettetek, milyen vastag? Mi örököltünk egyet a sógornőmtől, teljesen ép (úgy értem, nem pisis v. ilyesmi), de nekem nagyon vékonynak tűnik (3-4 cm), és vhogy olyan, mint egy rosszul tömött szalmazsák - "törekes" és szúrós, és valami magszerűségek vannak a matracot borító háló alatt, ami végképp fura. Mindenképp szeretnék újat venni helyette, de ha ilyen a kókuszmatrac, lehet, más anyag után nézek.

Krisszi,
én is jobbulást kívánok! Reméljük, most már jönn a jobb idő, és a napsütés lehúzza a náthádat... Már nagyon várom a jövő hét utáni felkészítőt, kíváncsi vagyok, mint mond a gyerekorvos. Néha beleolvasgatok a nyári babás topicba, ott már sok az újszülött, és olyan kérdéseket feszegetnek, mint pl. köldökcsonk ápolása, és mint látom, minden kórház/orvos/nővér mást mond...

Kép
Ákata
 
 


Mamy!

Próbáld ki a Daubnerben a feketeerdő tortát. mennyei!!!!

Ez érdekes, hogy aki kislányt vár, édeset kíván, mert én a fiammal SEMMI édeset nem bírtam enni annó, most meg a csokin kívül kívánom az édeset. remélem ez is megerősít engem abban, hogy kislányom lesz. :roll:

Jadey!
melót sürgősen abbahagyni!!!!! Ami nem esik jól egy kismamának, az nem jó a babának sem. Ne erőltess semmit!

Kép

Kép
rejo
 
 


Ákata!
A kókuszmatracunk kb. 5 cm vastag, és valóban elég tömör, szinte keménynek tűnik. Én még nem néztem meg tüzetesebben, hogy mik vannak a huzat alatt, mert még nejlonban van (addig nem akarom levenni amíg használatba nem vesszük, mert csak porosodik). De azt láttam az üzletben, hogy cipzáras a huzat, azaz levehető. Szerintem a kókuszmatrac eleve ilyen kemény, ez a lényege, hogy a baba ne süppedjen bele (tartsa a kis gerincét) és még légáteresztő is. Más anyagot csak a szivacsmatracot tudok - vagy van még másmilyen is?...
Köszi a drukkot holnapra, hű már nagyon-nagyon-nagyon várom!!! Utána írok, és teszek fel képet is!
Babamozgás:
Pindurkám ma nagyon lustácska, csak piciket mozog néha-néha, reggel volt egy erős rúgás, amitől szinte "megijedtem" olyan hirtelen és váratlan és erőteljes volt, beleremegett megint az egész hasam. De olyan jóóóó!!!!!! Aztán biztos elszunyókált a Drágám, és ilyenkor mindig magam elé képzelem a pici testét, ahogy összegömbölyödve alukál a jó puha melegben...
Tali-képek: biztos hogy jók lettek, kivéve amikor én belemozdultam a képbe (bocsi!) Nagyon várom őket!

Rejo!
Feketeerdő-torta felírva a "listára" :wink:

Kép
mamy
 
 


Akkor én biztosan savanyú csokit eszem... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Mamy,
pont ez az, hogy a sógornőmék matraca nem kemény, hanem egyenetlen és több helyen süppedős... A magok (v. micsodák) meg átlátszanak a huzaton... És messze nincs 5 cm vastag.

Gigi,
savanya csoki :D mondjuk a joghurtos :lol:

Apropó, ma joghurtos fánkot csináltam, internetes recept alapján, és nagyon finom lett! (És keveréssel-sütéssel együtt kábé negyed óra alatt kész...) Most kicsit elfáradtam, jöhet a pihi...
Nálunk egyébként beborult, és egyre viharosabb a szél :cry: :cry:

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok,

Tatán voltunk, most búcsúztattak a kollégák... Fergeteges buli volt, és szerencsére, az eső sem esett. Mondjuk, kicsit fura volt már így, a hatodik hónapban hatodmagammal egy szobában aludni a földön, hálózsákban :lol: Azért, ezek hiányozni fonak...

Jadey,

A férjem azonnal kiszúrta a pénztárcát, kérdezte, honnan van. Én meg nagy ártatlanul bebflöfföltem, hogy ez már régi :wink: De nem hitte el, ő se ma jött le a falvédőről :lol: Hihetetlen, hogy férfi létére, azonnal kiszúrja, ha valami új van rajtam! :roll:

allergia-nem allergia: Azért egy kicsit kiakadtam ezen a témán. Ha az ember lánya mindent betartana, és mindenre odafigyelne amit innnen-onnan olvasni, hallani lehet, akkor a végén egy légüres térben lebegve, desztillált vízen és csíramentes kaján, minden ingertől elzárva kellene eltöltenünk ezt a csodás 9 hónapot.
Dobjatok rám követ, ha úgy tetszik, de én nem vagyok hajlandó lemondani a jó dolgokról, csak azért, mert állapotos vagyok. Szóval, mindent eszem, ami jól esik, még a jóféle bort sem vetem meg. bulizok, túrázom, élek, mint hal a vízben, és tökéletesen jól érzem magam. Nem vagyok hajlandó azon parázni, hogy esetleg az eper allergiát okozhat. Ja, a fa ága meg a fejemre eshet...Sőt, hiszitek vagy sem, de fogalmam sincs mennyi az AFP értékem. Nem is érdekel, tudom, hogy a fiam jól van. És mindettől nem érzem magam sem felelőtlennek, sem rossz anyának. De abban biztos vagyok, hogy a kisbabám kap majd egy boldog, kiegyensúlyozott anyukát, aki valószínűleg nem lesz tökéletes, de ezt ő nem fogja az orrom alá dörgölni.

:)
sz_kata
 
 


Sz_Kata,
igazad van :lol: Tulképp én csak a cigi-kávéról tettem le, mikor terhes lettem, meg a penészes sajtról. De az viszont már nagyon hiányzik, és néha kacérkodom egy jó szelet rokfort gondolatával... Sajtmániás vagyok, és pont a büdös, penészes sajtokért vagyok oda... Én már nem tudok túrázni sajna, most nem is hiányzik a pörgés, de klassz, hogy te még így bírod :lol: A tökéletesség meg nem ezen múlik... :lol:
Buli: haveri házaspárokkal nemsoká mehettek már ide-oda, persze babástul :D Több ismerősöm síelt például egy éves bébivel (vitték a nagymamát is a baráti társasággal, ő vigyázott a gyerekekre). Nekünk van egy nagy baráti körünk ott, ahol nyaralunk, sok a gyerek, jövőre már a mieink is ellesznek köztük :D Szóval gyerekkel se kell semmiről lemondani.

Alvajáró vagyok ettől a széltől, kóválygok, és mingyá' elalszom.

Kép
Ákata
 
 


Elnézést,hogy felkavartam az érzelmeket....ezekkel az epres dolgokkal...
nem parázok én sem egyébként.
Talán ,nekem két dolog miatt könnyű ,hogy kibírom ,egyeltalán
nem vagyok kívánós,habár ma kétszer is megemlítettem Gergőnek úgy ennék kovi ubit...
a másik dolog ,ha hiszitek ha nem én mindenfajta gyümölcstől, kivéve a két dinnyétől,fetrengek a hascsikarástól.
Remélem Viki, apukája pocakját örökli ,mert akkor nagy bajban leszek gyümi ügyben.
ja, és a citrusokat is bírom, de amit én kínlódok akár egy szem cseritől egy szelet baracktól......
előszőr tekeri ,aztán csikarja, majd jön a hidegrázás és a wc...
aztán alvás mert máshogy nem is bírnám a folytatódó görcsöket...
érdekes volt, terhesség elején az almát ismét megtudtam enni, de csak pucolva, ettem is sajttal rengeteget,de mostanra megint attól is szarul vagyok.
Szóval így én könnyen írtam, de csak jót akartam ,hátha Ti nem hallottatok ilyen dolgokról.

Mamy és Jadey!
Remélem Nektek is olyan fantörpikus lesz a holnapi nap, mint Nekem volt a pénteki a kleopátrában,képzeljétek
kaptok előtte egy sport szeletet,nyami.....Nekem forgolodott a csokitól,remélem Nektek is fog és nagyon kedves volt a doki hölgy.vmilyen Zsuzsa vizsgálta Babát.
Mamy pont ma kezdtük el a 27.hetet vagyis pénteken a 25+5 naposak voltunk.
most megyek mert vacsi idő van....
szóval bocsi mindenkinek....ha vkit kiborítottam.....
su
suezika
 
 


Sue,
részvétem a gyümölcs-érzékenységért :cry: Kilószámra eszem pont azokat, amelyeket említetted... Viszont ha egy héten keresztül minden nap eszem húst, tiszta kiütés leszek - nem vagyunk egyformák, de pont ez a jó :lol:

Melinda, Kriszkrosz,
nagyon eltűntetek... Minden OK?

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok Lányok,
Valaki tud valamit Manónéról?

Sajnálattal vettem észre, h központi helyet foglalt el étkezéseimben a jégkrém. Mi van benne amit ennyire kívánunk?
Képzeljétek, ma reggel mérges voltam valakire és ezért dühödten takarítani keztem, h levezessem mérgemet. Ezalatt a babám meg sem mozdult, mintha megszeppent volna.Majd amikor leültem, és megkérdeztem tőle hol van, elkezdett mozgolódni. Hihetetlen! Majdnem elsírtam magam.
Más: aki vashiányos mit érez? Én nem szedek vasat, csak elevitet és magne B6-ot mindennap. Egyébként lehet, h nem vettem észre, és már válaszoltatok, de a második labort és terheléses cukrot mikor csinálják? Ti mikor voltatok? Hányadik héten?
Bocsi a sok kérdésért...
Puszi Mindenkinek,
Rolex
rolex
 
 


Halihó!

Rájöttem, hogy Jadinek is van egy gépe, úgyhogy innen is tudok írni :D

Nemrég értünk haza, Jaddel elmentünk a Szt. István parkba, ahol leültem egy napos padra. Odabicegett egy öreg hapsi, aztán rájöttem, hogy valszeg ő maga az ördög... Ráült a gyerek kabátjára, majd elkezdett kiabálni velem, hogy takarodj innen, ülj a földre, stb... Normális esetben felrúgtam volna a Marsra, de mostanában érzékenyebb vagyok az átlagnál, így csak szavakkal bombáztam, de neki ez sem volt elég, végig üvöltözött velem. Szóltam a biztonsági őrnek, erre semmi, majd hívtam a páromat... Ő is kultúráltan kezdte, hogy ennyi év nem volt elég megtanulni, hogy állapotos nőkkel, meg egyáltalán nőkkel nem kötekszünk, stb... De azt mondta, hogy nem érdekli. Csak azért nem fajult el a dolog, mert a párom nem akar egy ilyen barom miatt a sittre kerülni... Lehet, hogy most sokan megszóltok emiatt, de nem kívántam hosszú boldog éveket a tatának! :oops: :evil:


Aztán hazaérve beájultam az ágyba és aludtam egy órácskát-tőlem szokatlanul-de nagyon jól esett.

Mamy: Mi délután 17h-re megyünk, mert Jadi 16.30-ig van suliba és ő is szeretné látni a tesóját :lol:
Kár, hogy nem talizunk, de megvárhatsz, ha gondolod :lol:

Ákata, Rejo: Munka: igazatok van és még másfél hetet adtam magamnak. Csak elég nehéz lesz huszad-harmincad annyiból megélni, igazából még el sem tudom képzelni és ez nem túlzás.

Szkata: Nekem is ilyen a párom. Állandóan lebukok... De van egy bevállt módszerem: Édesen odabújok és megkérdezem, hogy mennyire szeret.Rögtön tudja, hogy akarok valamit és BEJÖTT! Sőt, édinek tartja... :wink:
Tök igazad van abban, amit írtál. Én is ilyen voltam-vagyok (kicsit kevesebb bulizással), de éppen ezért hihetetlen jó a kapcsolatom Jaddel, mindamellett, hogy anya vagyok, a barátnője is egyben. És én éppen erre vágytam :D
Ráadásul én hiszek abban, hogy rossz felfogás, hogy mi vagyunk a gyerekekért... Félreértés ne essék, én mindenre képes lennék értük, de klasszul össze lehet hozni azt, hogy mindenkinek jó legyen... Vannak barátaink, akik sehova se tudnak menni, mert a gyerek csak otthon tud enni, inni, aludni... Na én biztosan begolyóznék. Én az elejétől vittem magammal Jadet és ő is imásta, persze nem arra kell gondolni, hogy éjjel a diszkóba nyomtuk s technora :lol:

De Bencussal azt tervezem, hogy majd visz bulizni és néhol azt hiszik majd, hogy én vagyok a csaja :lol: :lol: Csak vicceltem...

Suzeika: Én is remélem ,hogy jó kis képekkel és élménnyel térünk holnap haza... A csoki nagyon jó ötlet, nekem jöhet :lol:

Puszi

KépKép
Kép
jadey
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?