Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Zsóka, ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG!Kép

Anikó, szegény Lili Kép. Gyors felépülést kívánok neki és a párodnak is. Hogy bírod így a költözést?

Évi, hát ez tényleg nem sikerült fergeteges nyaralásnak Kép. Legfeljebb az vígasztalhat, hogy van, aki nem is nyaralt az idén (mint pl mi)Kép

Helena, üdv köreinkbenKép

Evey, nektek ugye nem kell evezõs leckéket vennetek?

Rólunk röviden annyit, hogy a züllõs hétvégén a szüleimtõl hazahurcoltunk valami agresszív influenza vírust, úgyhogy elõször én, majd a lánykám dõlt ki a sorból (láz, takonykór és egyéb csemegék), már csak apjuk tartja a frontot. Az én drágám takarít, mosogat, néha még fõz is, lehet hogy nem is kéne olyan gyorsan felgyógyulnom?Kép A lányom nagyon rosszul viseli a betegséget (mivel eddig ilyen még nem fordult elõ vele), semmit nem hajlandó enni és ráadásul a Panadol sziruptól még hasmenése is van.Kép Kicsit aggódom az amúgy sem mintagyerekként gyarapodó porontyomért.
Andi, a jövõ szombati partira azért igyekszük vírusmentesen és jókedvûen beállítani. Lucának addig is BOLDOG SZÜLINAPOT!Kép

Üdv mindenkinek
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok csajok,
nagyon szépen köszönöm a szülinapi jókívánságokat! KépKépKép
Aranyosak vagytok!

Egyébként pedig nem nagyon van kedvem írni, betesz nekem a párom távolléte. Anyukáméknál jó volt, mert nem voltam egyedül (úgy értem volt felnõtt társasdág), de így itthon a gyerekekkel nem igazán jó. Próbálok sokat kimozdulni velük, de... És ez sajna érzõdik a hangulatomon is, sokkal feszütebb, idegesebb vagyok, annyit kiabáélok velük KépKépKép
A tegnapi talira sem volt kedvem elmenni, pedig biztos jót tettvolna. Báér helyette volt a barátnõmmel és a kislányáéval egy állatkerti séta, ami mindannyiunknak jót tett. Úgyhogy nem panaszkodhatom, végül is...
Megyek is. Hátha Eddie Murphy felvidít egy kicsit...
puszi
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Én is ide írok, jó látni, hogy ismét van forgalom.

Évi! Sajnálom, hogy az idõ elrontotta a nyaralásotokat!

Momo! Jobbulást nektek, küldünk sok gyógypuszit. Tessék szombatig meggyógyulni!

Helena! Üdv itt!

Zsóka! Mi is sok boldogságot kívánunk! KépKép Ha tegnap eljöttetek volna, kaptatok volna egy kis extra jókedvet (meg tortát)! Ugye szombaton jöttök?

Ancsa! Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! Tomi mindig jöhet aludni, de csak Timivel együtt.Kép Zsófi is kérdezte reggel, hogy mikor megyünk Timivel a játszótérre, és hogy ugye ma is jöttök. Este elég könnyen elaludtak, de reggel nem vitték túlzásba. Éjfél felé lettem kész a rendrakással, bezuhantam az ágyba, de nem hagytak túl sokáig aludni. Fél hétkor már mind a kettõ ott ugrált az ágyamon. A mai nap gyorsan eltelt, eljöttek anyukámék csak úgy váratlanul. Hívták Zsófit is Gyöngyösre, de azt mondta nem megy, várja haza az apukáját. Ezen meglepõdtem, eddig soha sem mondott nekik nemet. (Szerintem anyukám egy kicsit zokon is vette, bár nem mondta.)
Ha tudod, melyik nap jöttök be Pestre, szólj!

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 

 
 

Sziasztok!

Helena, üdvözlet köreinkben. Kép Jó nagy babád van! Ha sokat van kézben, mindig gondolj arra, hogy mások mennyit fizetnek, hogy konditeremben súlyt emeljenek. Neked meg ingyen van, még utaznod sem kell. Kép Ügyi vagy a szoptatással.
Zsóka, fel a fejjel! Próbálj kimozdulni minél többet. Esetleg, ha meg tudod szervezni, akár nélkülük is.
Évi, sajnálom, hogy nem sikerült a nyaralásotok. Amúgy sem kellemes, idegen helyen egy kisgyerekkel esõs idõben. Mi is jártunk így pár évvel ezelõtt. A végére jól kiakadtam, és már mindenünk vizes, sáros volt. Kép
Momo, gyógyuljatok! A párod igazán tökéletes. És még táncol is. Kép Kép

Mi sem voltunk az idén nyaralni, viszont mostanra került a kert olyan állapotba, hogy egész nyáron nyaralás érzésem volt itthon is. Kép Szóval most jó volt itthon. A fiúk már korán reggel kimentek, és csak este jöttek be. Mostanra megnõttek a fák, és van árnyék még délben is. Már gondolkozom az õszi téli túlélõ felszerelésen. Majd ha megnõnek, akkor visszaengedjük õket a lakásba. Addig inkább a kertbe valók. Kép Bár ma kiakasztottak, mert jó nagy területen kitépkedték a féltett, locsolgatott füvet. Azzal dobálták egymást. Milyen jó ötlet... Különben folyamatosan tele vannak sebekkel, kék zöld foltokkal, és koszosak, de nagyon. Már várom is a gyermekvédelmist. Kép Benke(2 éves) egy kis falurossza. Kép Tökéletesen beszél, jól kiosztja a nagyokat, és szerintem meggyõzõdése, hogy õ már felnõtt. Egy dolgot kivéve: bilirõl hallani sem akar. Ha megemlítem, hogy tán abba kellene má', akkor befogja a fülét, vagy közli, hogy hagyjál. Ma a játszóról kellett hazajönni, mert telerakta a pelust. Hazafele mindenkivel közölte, aki szembejött, hogy kaki van a pelusban. Kép Kép A fütyi téma is izgatja. Mostanában teljesen váratlanul bárkitõl megkérdezi, hogy van e fütyije, mert neki van ám. Nagyon mulatságos. Kép Persze én meg égek néha.
Ma szalma vagyok én is. Megyek is aludni.
Bár valami okostojás éppen itt durrogtat petárdát az utcán. Lehet, hogy mégsem aludni megyek, hanem rendet rakni...
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Sziasztok Lányok!

Ez igen, egy kis dorgálás és máris nagy itt a forgalomKépKép

Zsóka! Tegnap nem volt idõm, de én is minden jót kívánok szülinapodra, így utólag is. Ha egy picit vigasztal nekem itthon van a párom és mégis nyûgös, ideges voltam az elmúlt 2 hétben. Biztosan azok a fránya frontok. És ha tudtok gyertek a köv. talira, mert talán kicsit jobb kedvre deríthetjük egymást.

Helena! Üdv itt. Valóban mondanak vadakat a védõnénik néha de még most sem késõ a kismanót jobb belátásra bírni alvásügyileg. Ágcinak úgyis megírom, akkor ha érdekel neked is. És valóban vannak itt kissebbek is és lesznek még egészen kicsik is/ ti. októbertõl áprilisig garantált a bébiesõ topicunkbanKépKép/

Évi! Annyira sajnálom, pont ezen gondolkodtunk mi is, hogy az idõjáráson mennyi minden múlik. Ráadásul Erdélyben olyan jókat lehet kirándulni. De mivel anyósodék ott laknak, reméljük jó idõben is eljuttok oda. Fel a fejjel. Örülök a jól sikerült bulinak.

Momo! Jobbulást mindenkinek. A lánykádat meg itasd limonádéval, Kubuval. Van benne kalória, hasfogó és vitamin is. A súlyát meg majd visszaszedi.

Tényleg, meséljetek! Milyen volt Andiéknál a buli tegnap?

Anikó! Hogyan telt a költözés? Hogy vagytok?

Kati! Tudom, hogy nincs netetek, de ha olvasnád valahogy adj hírt magatokról. Milyen volt a költözés? Hogy bírjátok új otthonotokat?

Lányok! Nem tudjátok mikor futunk össze KAdrival?

Mi jól vagyunk én tegnap voltam végre dokibácsinál /20 hete nem is láttam/ azt mondja a külsõ méhszáj kicsit nyitva de ez természetes. Tényleg az?
Pankának jön a 16. foga is ettõl függetlenül jobb a kedve, és éjjel is alszik 12 órátKépKép A neki kedves szavakat mondja de egyébként halandzsázik. Viszont állandóan simizi a pocakom és nagyon igényli az apája és az én jelenlétemet is. Imád kirándulni, képes kilómétereket gyalogolni csak bírjam erõvel. Olyan kis imádnivaló csajszi. Na ennyit rólunk, remélem szombaton minél többõtökkel találkozunk.

Andi? Akkor sütögetünk? Írj majd, hogy vállalod-e újra a népetKépKép

Jó éjt, üdv:Pankamama
PM
 


Csajok,
a kedves köszöntõ szavakat nagyon öszönöm nektek. Olyan kedvesek vagytok! Kép
Sajna a jövõ szombtai talira nem tudunk menni(míg olvastam a levelezés-elmaradásomat, láttam, hogy 31. is felmerült, reménykedtem, de lttam, hogy maradt a jövõ hétvége). Jövõ csüt-tõl hétfõig szüleimnél leszünk, buli lesz (szülinapom, leendõ sógorom szülinapja (egy napon született velem Kép) és anyuék házassági évfordulója. De gondolok majd rátok!
puszi
Zsóka

Pankamama, hány hetes is vagy tulképp? Ennyire telik az idõ, te jó ég.......

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Ancsa: fél kilencre értünk haza. De megérte! Kép

Liesel: hova írhatok neked mailt?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Betegeknek jobbulást!
Zsókának jobb kedvet!!! Kép

Az a nyanum , hogy Blankababámnak jön a foga! Gondolom sokan hülyének néztek! Jövõ héten lesz 3 hónapos. Gergõnek 3,5 hónaposan jött ki az elsõ rá két napra a második!!! Pedig úgy imádom a csupasz kis ínyüket!Kép De nekem úgy látszik ebbõl a csodálatból nem jár sok. De legalább nem okoz gondot a fogzás , legalábbis Gergõnél alig vettük észre.

Pocakosok!
Senkinek sem kellenek a homeopatás szüléskönnyítõim???
A barátnõm is ilyet szedett és tegnap három óra alatt lezavarta a szülést! Kép Elsõ babájuk. Szerencsétleneknek még nem sikerült befejezni a lakásfelújítást.A párom jár segíteni . Tegnap telefonált , hogy Dettiék megunták a mázolást és inkább elmentek szülni! KépKépKép

Anikó!
Hogy van a gipszes kicsi családod? Annyit gondolok rátok! Sok-sok gyógypuszi!KépKépKép

Andi!
Igazad van minek a turmixgép! Blnkának már ugyis jön a kucuja , majd szépen rágcsálni fog!!!KépKépKép
A piacon úgyis láttam egy anyukát aki lángossal és cólával! etetett egy kb. 9-10 hónapos babát!Kép

Liesel!
Képzeld nem tudom sokáig hordani kendõben Blankát (pedig nagyon jól megmutattad a SzigetenKép ) , mert a jobb bordámnál iszonyúan szúr egy idõ után. Nem tudom mitõl lehet.Kengurúnál nincs ilyen , abban viszont nehezebb.Lehet , hogy azért van mert csak a fél vállam van terhelve?

Evey!
Hogy vagytok? Mi van a Dunával?

Különben mi jól vagyunk! A pocakom meggyógyult és tegnap már fürödtem Gergõvel egy hatalmasat.Olyan boldog volt a drágám! Kép(3éves)
Olyan édes ha mérges azt mondja : Birgum-burgum ragtapasz!! Nem tudom , hogy kerül oda a ragtapasz! Kép

Virág!
Pocak???

Mostmár eldugulok!
Mindenkinek további jó pihit vagy nyaralást kívánok!
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Kanga,
mire gondolsz? Hogy teljesen OK-e a seb, és hogy nem érzékeny-e? Ha igen, akkor a válaszom igen és nem. Szóval minden rendben. A csap meg nem folyik, hanem ömlik. Kép Még soha nem volt ilyen jó. KépKépKép Kendõ: hogy-hogy csak a fél vállad van terhelve?

Zsóka,
így utólag boldog szülinapot! KépKépKép

Anikó,
én is küldök még sok-sok gyógypuszit. Kép

Andi,
akkor vigyünk pácolt husit? Mit még? miben segítsünk? Kép

Edó,
Ruben kérdezte tegnap hazafelé az anyósomtól (nem, nem az anyósomtól kérdezte), hogy mikor megyünk már hozzátok. Mondtuk, hogy majd sort kerítünk rá (vagy ti jöttök, most mindegy). Mikor hazaértünk, mondta a párom, hogy megérkeztünk. Abi, aki addig a kocsi padlóján feküdt, kikukucskált, és éktelen ordításba kezdett, hogy ez nem az Edókáék háza, ez a miénk, és õ nem itthon akar lenni, hanem az Edókáéknál. KépKépKép Alig bírtuk bevonszolni a házba. Várják már a találkozást nagyon! (Nem csak õk. Ugyi jöttök szombaton?)

Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Virág!
Igen ezekre gondoltam! Örülök , hogy örömötök lelitek a vízfolyatásnak!!! KépKépKép
Nekem a karikás kendõm van és az csak az egyik vállamon van.
Mi megyünk szombaton!! Kép
Üdv
KAnga
Kanga-Zsebibabák
 


Sziasztok!
Cory, a liesel@posta.net mostanában mûködik.
Kanga, lehet, hogy a féloldalas terhelés okozza. Bár általában nem szokott problémát okozni. Próbáld ki a megkötõs kendõt, abban tudod kétvállra is venni. Tudok egyet kölcsönadni.
PM, mégegyszer köszi a kazettát. Meddig maradhat még? Mert szeretném felíratni. Kell azért ilyen könnyített is, mert amikor a havi mikulás jön, akkor is mozgáskényszerem van. Viszont sokszor aggódok,ha erõsebbet tornázok, hogy ne legyen belõle gond.
Andi, szombati talira nem tudok biztosat mondani sajna. A páromat fûzöm. Csak az a gond, hogy a héten szinte folyamatosan 24 órázik, és még elkapott valami vírust is. Szombatra szerintem emberiszonya lesz. Ha mégis megyünk, akkor szólok.

Ma Esztergomban voltunk, a Szent István napokon. Voltak kézmûvesek, meg volt lovagi torna. Láttunk igazi õsmagyar lovas íjász bemutatót. Hangulatos, jó zene volt a színpadon. A fiúknak nagyon tetszett. A Duna itt is elöntött sok helyet. A szlovák oldalon pedig a Dunától pár méterre lévõ házaknak sincs bajuk. Ott ugyanis építettek gátat...
Ma ismét örülhettem neki, hogy nem engedtem a csábításnak, és szereztem be valami jobb kocsit. Ugyanis kimentem teregetni, és az autó felõl valami fémes csikorgást hallottam. Uána rögtön Benke szöszi vigyorgó fejecskéje tûnt fel. Kérdésemre, hogy mit csinál, rögtön odébbállt. Utánamentem, és látom ám, hogy egy jó éles kõvel a betont karcolja. No, a többit ki lehet találni. Persze látta a fiúktól, hogy a betonra rajzolnak puhább kövekkel. Innen már csak egy kicsi továbbfejlesztés az autórajzolás. Kép Szerencsére ezen a kocsin ez a kis dizájn már fel sem tûnik. Kép
A macska meg kirágta a kiteregetett lepedõt. Persze össze volt hajtva, így legaláb 4 lyuk keletkezett. Hát csupa móka és kacagás az élet nálunk is. Kép Kép
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Kanga!

Engem NAGYON érdekelnének a bogyóid, a 35. hétben járok. Nem késõ még elkezdeni? Megadom a címem, írnál pár szót a szerekrõl?

Köszi:

Mona
Mona
 


Kanga,

csak a cím maradt le: momi@emil.hu

Köszönöm!
Mona
 


Sziasztok!

Liesel: Köszi! Kicsit irigykedem a kert miatt! Jó nektek, hogy így ki tudtok mozdulni! Sebaj, majd jövõre! Alig várom már!

Pankamama: Jó lenne végre aludni egyhuzamban 5-6 órát, majd csinálok vmi címet holnap és megírom!

Kanga: mibõl gondolod, hogy jön a foga? Látszik már? Tényleg jó korai! Gergõ mérgelõdésén jókat derülök, akárhányszor olvasom.

Pusz
Helena
helena
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, ma jönni akartam, de kiderült, hogy 600 levél van, 3 helyre lementve és még mindig van 400! Anélkül, hogy elolvasnám nem akarok írni...

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Még mindig itt! belendültem!

Pankamama!
hurkadzso@freemail.hu
Köszönöm!

Még nemtudom, hogy kell feltenni képet, de majd igyekszem!

Pusz
Helena
helena
 


Sziasztok!
Liesel!
Ajánlatodat a kendõ kipróbálásáról szívesen elfogadom!Kép
Ha beválik rögtön veszek , mert két gyerekkel -rájöttem- máshogy nem lehet BKV-ni!Kép

Helena!
Annyira nyüstöli az ínyét az öklével , hogy már nekem fáj! A nyelvével is kotorja. És persze ömlik a nyál! Egy boxer elbújhatna!Kép
Hát igen Gergõ mérgelõdései nem semmik! Valahol hallotta a francot meg az anyádat és azóta , ha nem sikerül neki valami akkor azt mondja , hogy a franc anyádat! Ha rászólok akkor meg megmagyarázza , hogy õ jogosan használta ez igen helytálló kifejezést mert az a bizonyos dolog nem úgy jött össze ahogy az õ szerete volna! Na erre varrjak gombot!Kép Néha tehetetlen vagyok! Két hét múlva kezdi az ovit , akkor még különbekezt is fog mondani! Szerintem! Kép

Mona!
Mail ment!

Juca!
Kellemes olvasgatást!!!

Sziasztok!
Kanga és a Zsebijei
Kanga-Zsebibabák
 


Kanga,
ne aggódj, ha Pelét megkérdezed vagy engem, elmondjouk majd, Áron és Ruben hogy beszél... Kép De csak személyesen. Nem tûr nyomdafestéket olykor minden igyekezetem ellenére sem. De persze nem úgy, mint a kocsis... Kép Ráhel is nagyon nyálzik, és dörzsöli az ínyét, remélem, hamar vége lesz, bár fogat még nem akarok.

Edó,
hol vagy?????

Virág
Virág (fiore)
 


Virág!
Ájont már hallottam , Rubennél meg majd hallgatózóm! Kép
Nem aggódóm , csak néha idegesít!
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Sziasztok!

Megint nem voltam pár napig, úgyhogy kicsit összekuszálódnak a dolgok, meg még a leveleket sem olvastam el.

Zsóka!
Utólag is boldog szülinapot kívánok szeretettel! A kedved meg remélem javulgat! Kép

Kanga!
Engem is érdekelnek a bogyók, de ha már "elkelt", akkor is elméletileg: hol lehet bezserezni, hogy kell használni, mennyibe kerül, stb. Bár nem tartott túl sokáig Bálint születése, elég nehéz szülés volt, mert nagy baba volt, és a tolófájások ellenére sem akart kibújni. Most megint félhetek, hogy óriás babám lesz, nemcsak a hasam méretébõl kiindulva, hanem mert a 30. heti UH-n már egy héttel nagyobbnak látták. Bálintnál ugyanígy volt, és az eredmény 4,25 kg volt. (Az én méretem meg S-es.)

Liesel, vagy bárki más hordozókendõhöz értõ személy!
Valamikor valaki megmutatná a kendõ használatát? Talán valamelyik talira el tudok majd menni. Bálint már elmúlt 10 hónapos, amikor beszereztem egyet, de nem tudtam használni, mert képtelen voltam megkötni. Kép Hiába volt ott a rajz, Bálint elég labilisan ült benne, izgett-mozgott, és egyáltalán nem éreztem benne biztonságban a babát. Szóval nagyon béna voltam Kép Most viszont nagyon fontos lenne, hogy tudjam használni, mert két gyerekkel nehéz lesz majd közlekedni.

Andi3!
Feltételesen bejelentkezem szombatra én is, azért csak feltételesen, mert nem tudom, hogy alakulnak addig a dolgok. De mindenképp jó lenne eljutni és talizni Veletek!

Bálint (nemsokára 2 éves) már egyre több szót tud, és egyre okosabb. Egy csomó mindent megcsinál, amire megkérem. Például a múltkor odahozta nekem a WC-papírt, amikor elfogyott, és ültem a WC-n Kép (Ha már úgyis elkísér a WC-re legalább legyen valami haszna Kép.)
Én nem szoktam levest fõzni, de most a szüleimnél voltunk pár napig, és az anyukám gombalevest fõzött. Bálint jóízûen megette, de közben csodálkozva mondogatta, hogy gomba meg víz, biztos furcsa volt neki, hogy vízben van a gomba Kép.

Lányok, van még egy kérdésem (úgy teszek, mint aki még sose szült): mi az az óriás betét, amit szülés után használni lehet? Valami pelenkabetét, vagy micsoda? Nekem mondták, hogy vigyek nagyméretû betétet, dehát az mit sem ért, úgy véreztem. Így az egyik szobatársamtól kaptam betétet, aminek hasznát is vehettem (persze õ már a második babáját szülte). A kórházban nem adtak ilyesmit nekünk Kép. Mi a neve, és hol lehet kapni?

Na, egyelõre ennyi, megyek leveleket olvasni.
Puszi,
Ági
Ági
 
 


Ági

A betét neve Tena Plusz XL, nagyobb gyógyszertárakban lehet kapni, elég húzós az ára, mert 25 db 900 Ft, de megéri. Én is az elsõ szülésembõl okulva vettem ezt, s most a másodiknál már nem volt problémám az átázással és hasonlók.

Szia
Mona2
Mona2
 


Sziasztok!

Virág!
Itt vagyok, élek, olvasgatok, csak nem írtam.
A szombati találkozás elég feltételes, Imrét egyelõre nem lehet rábeszélni. Még a Te üzeneted után se Kép Megértem tulképpen, egész héten jön-megy, autóundora van lassan. És hétfõn is "mentünk", Szentendrén voltunk lakásszentelõn.
Így egyelõre két variáció van:
1. Elmegyek egyedül a kölykökkel Trabanttal. (tömegközlekedéssel azért túl messze van.) Ez nagy mutatvány lenne, mert Bp-n még nem közlekedtem úgy, hogy én vezetek (na jó, Csepelen és Erzsébeten igen).
Tudom, egyszer ezt is el kell kezdeni. Kép
2. Találtok valami munkát Kistarcsa környékére a páromnak szombatra. Arra nem mond nemet Kép

Ja, és jövõ héten festetjük a lakás nagy részét, tiszta õrültek vagyunk, hogy pont suli elõtt találtuk ki, de pont a kölykök miatt rendezzük át a szobákat, és ha már egyszer...akkor legyen tiszta is.
Szóval csomót kell pakolni elõtte is, utána is.
Azért megpróbálom összehozni, hogy elmenjünk Kép

Virág!
Örülök, hogy "csap" téren minden rendben !!! Kép

Kanga!
De jó, hogy Te is rendbejöttél!

Anikó!
Úgy sajnállak Titeket! Kép
Nagyon hõsies Lili, én nem tudom, Eszter hogy bírna ilyesmit, pedig már nagyobbacska.

Ancsa!
Mi van munka és bölcsi ügyben?? Mikortól fogsz dolgozni?

Pankamama!
Dobj egy mélt, hogy hogyan vállalsz kézíráselemzést! (nekem)

Liesel!
Kíváncsi vagyok, hogy nézel ki! Annyit írsz tornáról (én meg összeszedtem 1-2 kilót), szerintem már nagyítót is vinnem kell!

Andi3!
Bízom benne, hogy megyünk azért, de biztosat csak 1-2 nap múlva tudok mondani....

Mindenki másnak is pusszantás Kép

Edóka

U.i.:
85C-s Anita szopis melltartó nem kell valakinek? Használt, de jó állapotú, barátnõm adta a Gólyahírnek, de ilyet nemigen küldünk, nem kérdezzük a mellméretet, és csak 1 van.

Pele!
Pelusokat vigyem?
Edóka
 


Edó!
Én kérem a melltartót!!!!!!!!!!!
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Sziasztok Csajszik!

Momo!
Remélem már meggyógyultatok, ha még nem küldök sok gyógypuszit nektek! KépKép

Zsóka!
Hangulatod vidámabb már egy kicsit?

Andi!
Úgy néz ki hogy pénteken megyünk Pestre. Be tudtok jönni Ti is a bulira való készülõdés mellett? Ha igen, akkor hol talizzunk? Városliget? Csatlakozik még valaki lányok? Sajnos a hétvégi bulira nem tudunk majd menni, mert rokonsági "vigyorpartira" kell mennünk. Sok kedves rokon akiket évente látunk kétszer, és velük fogunk bájcsevegni. Próbáltam feszegetni, hogy mi lenne ha mi most nem mennénk, de nem volt kedvezõ a fogadtatás. Úgyhogy most majd csak gondolok rátok, hogy milyen jól érzitek magatokat, miközben én halálra unom magam. Kép

Kanga!
Az ilyen elszólások ismerõsek, néha én is csak hallgatom, hogy Timi mérgében miket mond. Persze olyankor megdorgálom, hogy így nem beszélünk, de én is attól tartok, hogy fog még különbeket is mondani, ha elkezdõdik az ovi. Ti is 2-án kezdtek? Hordozókendõ, szerintem be fog válni nektek is, én is csak azóta merészkedem Pestre két gyerekkel mióta megvan, és tényleg nagyon jól használható. Kép

Edóka!
Bölcsibe a héten megyünk látogatóba, és ha tetszik akkor beiratkozni. Szerencsére sikerült a munkahely közelében találni egy olyat, aminek van udvara. Kiváncsi vagyok hogy a gondozónõk milyenek lesznek, illetve hogy Tominak hogy fog tetszeni a hely. A munkahelyem hivatalosan augusztus 1-el visszavett állományba, úgyhogy most elvileg szabadságon vagyok, mert az évek alatt 80 nap szabadságom gyûlt össze. Fönököm azt mondta, hogy ennyi haladékom van, hogy az ügyeimet elintézzem (bölcsi, ovi), és ha úgy érzem hogy minden rendben, akkor szóljak és kezdhetek. Én most úgy számolom, hogy kb. október közepére jön el ez az idõ.

Lányok!
Van valakinek tapasztalata, hogy délutáni alvásra szoktatáskor kb. mennyi idõ után fekszik le sírás nélkül a gyerköc? Tomival most próbálkozunk elérni, hogy ne cicin aludjon el délután sem, hanem a saját ágyában, de elég sok még a sírás (kb. 1 óra). Ez a napok múlásával csökkeni fog?

Evey!
Megúsztátok az árvízet?

Puszi mindenkinek
Ancsa

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


Sziasztok

Juca de jo hogy haza jottel Vilivel. Szivesen olvassuk am a beszamolodat az elott hogy vegig ragnad a termesen magadat. Szerintem senki nem sertodne meg ha elosszor csak magatokrol irnal.

Lanyok Verusrol tud valaki valamit nagyon ren nem jelentkett mar. Levelcimevel is gondok vannak a lsitan.

Helena udvozollek kozottunk.

Anyanyanya Sajnos altatassal nincs tapasztalatom. Nekem Lia van hogy elalszik magatol minden siras nelkul kisagyba igaz nagyon ritkan, tobbnyire cicivel alszunk mi meg. Nektek visoznt bolcsi miat muszaly volna nelkule. Valami fele egyeb dolo gnem segit? Peldaul cici nincs de helyette nagyagyon osszebujas egy allatka segitsegevel aztan mikor igy mar megy akkor utana kisagyba allatkaval?

Ennyi tellet tolem Lia felkelt es mamahianyos. A szamarkohogese kizarva de azota is kohog es olyankor sokszor hany is. Viszont vegre talan lesz orvosunk igaz kicsit nehezkesen.

Minden szulinaposnak es nevnaposnak sok sok boldogsagot

Napocska
NApocska
 


Sziasztok!

Pár sor, mert halomban áll a vasalni való!

Ancsa, (bár most bagoly mondja verébnek, mert nálunk is napok óta gond van a délutáni alvással, de) én úgy csinálom, hogy kialakítottunk egyfajta rituálét, nem csak este, hanem délután is. Teknõcök vannak a szobájában annak integetünk, majd ad egy puszit, utána én, aztán õ, és így tovább amíg egyszer csak puszik közepette becsempészem a kiságyba. Kap egy kispárnát, egy kiskutyát, és elköszönök tõle. Eddig bevált, bár nem egy nap alatt történt a szoktatásKép

Tényleg mi van Verussal?

Momo, sajna engem nem vígasztalt a suliban sem, ha más rosszabb jegyet kapott nálam!Kép De már lenyugodtam nyaralás ügyileg, egy jó sírás csodákra képes!
Jobban vagytok?

Juca!!!!! De jó, hogy újra itt vagy! Várjuk a beszámolót!

Ági, én is Tenát használtam, és tuti nincs átázás. Én sokkal jobban éreztem magam, mert valahogy utáltam volna állandóan ágynemût húzatniKép

Mi jól vagyunk, csak Csongi nyûgös egy kicsit mióta hazajöttünk. Nagyon hozzászokott, hogy körülötte forog a világ, így még a mosogatáshoz is külön rafinéliákat kell bevetnem.
Ja, ma jöttünk haza autóval anyuéktól, én is Csongi, és belekeveredtünk egy akkora felhõszakadásba, hogy ki sem láttam a kocsiból. Megálltam az út szélén, de amikor csendesedett újra elindultam. Kár volt, pont egy felüljáróra érve szakadt a legjobban. 50-nel mentem végig, mint egy vakegér. Hát az izgalomtól majd be pisiltem mire hazaértünk. Ja, és ahogy kiértünk az esõbõl fel kellett vennem a napszemüveget, mert tûzött a nap. Kép

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Hali!

Ági: a TENA betétet én is használtam. Az elsõ pár napban a nagyobbat, majd a kissebbet (nagyon puha, nem piszkálta a varratokat). Úgy tudom, hogy tényleg elég drága, nekem anyukám iratta fel urulógussal- sokkal olcsóbb. A DM-ben is lehet kapni, és élelmiszerboltokban is láttam.
Én használtam hozzá TENA hálós bugyit is, nagyon jó volt fõleg a nagyobb betéthez. Sõt ki is mostam, pár óra alatt megszáradt.

Pusz
Helena
helena
 


Helló Lányok!

Köszönöm kérdésetek, a vírusos nyavalya kezd múlni. Jobban mondva a betegség óta kicsit felemásan alakultak a dolgaink. Timi mindössze 2 napig volt lázas, utána mintha elvágták volna. Én még most is kûzdök az eldugult orrommal és borzasztó nyûgös vagyok tõle. De hogy ez ne legyen elég, a lányom újabb dolgot eszelt ki a bosszantásomra: a betegség óta nem hajlandó mást elfogadni, csak anytejet, és mivel az már kevés neki, egy kis tápszert. A kanalat, bármilyen szögbõl is érkezik a szájához, lendületbõl üti ki a kezembõl, hiába van rajta akármilyen, általa korábban kedvelt étel rajta. Végigpróbáltam a kedvenc bébiételeit és fõztem is neki hasonló finomságokat, de mi vagy a kutya ettük meg.Kép Aztán hagytam neki, turkálja ki õ maga a tányérjából, ami tetszik, de esze ágában sem volt belekóstolni a kajába, a konyhát viszont már Picasso is megirígyelnéKép. Eddig sem volt jó evõ, de most mi lesz? És ami ma este történt, megdöntötte minden elméletemet. A párom csipszet majszolt a tévé elõtt, mire a gyerek kimart a zacsiból egy nagy darabot és magába tömte. A férjem még további darabkákkal leellenõrizte, hogy jól lát-e, engem meg elfutott a pulykaméreg. Szóval a kölöknek nem fáj a torka, vagy a most bújkáló felsõ fogai és szájpenésze sincs, egyszerûen csak piszkosul akaratos, és eldöntötte, hogy nem eszik mást, csak ami tényleg a fogára való. Most mit csináljak? Éheztessem ki, vagy birkatürelemmel adagoljam neki a tápszert, amíg meg nem unja? (Ja, mielõtt megszólnátok a bébitápért, a gyermek az anyatej szaporításában nem hajlandó közremûködni, mivel õ napközben pár kortyért nem strapálja magát.)
Várom az ötleteket, hátha ti higgadt fejjel tudtok néhány jótanácsot adni Kép
Évi, igazad van, engem sem vígasztalt soha a másik nyomoraKép
Sajna, mostanában nekem több adag sírásra is szükségem lenne, hogy jobban érezzem magamKép.
Ancsa, én nehezen tudok jótanácsot adni, mert az én lányom magától megtanult egyedül elaludni. Igaz, ehhez az is kellett, hogy a sírásra (persze, ha biztos nem volt más baja) egyre késõbb mentünk be hozzá. Mára odáig jutott a dolog, hogy délután egy méltatlankodó nyöszörgés után beveri a szunyát.
Ja, hogy el ne felejtsem, szegény kis marslakó teljesen hanyagolva van, de azért a péntek az övé, megyünk a genetikai UH-raKép. Kicsit izgulok, hogy minden rendben van-e.

Jó éjt
Momo és fogyókúrázó gyermeke


Momo
momo
 
 


Helló Lányok!

Köszönöm kérdésetek, a vírusos nyavalya kezd múlni. Jobban mondva a betegség óta kicsit felemásan alakultak a dolgaink. Timi mindössze 2 napig volt lázas, utána mintha elvágták volna. Én még most is kûzdök az eldugult orrommal és borzasztó nyûgös vagyok tõle. De hogy ez ne legyen elég, a lányom újabb dolgot eszelt ki a bosszantásomra: a betegség óta nem hajlandó mást elfogadni, csak anytejet, és mivel az már kevés neki, egy kis tápszert. A kanalat, bármilyen szögbõl is érkezik a szájához, lendületbõl üti ki a kezembõl, hiába van rajta akármilyen, általa korábban kedvelt étel rajta. Végigpróbáltam a kedvenc bébiételeit és fõztem is neki hasonló finomságokat, de mi vagy a kutya ettük meg.Kép Aztán hagytam neki, turkálja ki õ maga a tányérjából, ami tetszik, de esze ágában sem volt belekóstolni a kajába, a konyhát viszont már Picasso is megirígyelnéKép. Eddig sem volt jó evõ, de most mi lesz? És ami ma este történt, megdöntötte minden elméletemet. A párom csipszet majszolt a tévé elõtt, mire a gyerek kimart a zacsiból egy nagy darabot és magába tömte. A férjem még további darabkákkal leellenõrizte, hogy jól lát-e, engem meg elfutott a pulykaméreg. Szóval a kölöknek nem fáj a torka, vagy a most bújkáló felsõ fogai és szájpenésze sincs, egyszerûen csak piszkosul akaratos, és eldöntötte, hogy nem eszik mást, csak ami tényleg a fogára való. Most mit csináljak? Éheztessem ki, vagy birkatürelemmel adagoljam neki a tápszert, amíg meg nem unja? (Ja, mielõtt megszólnátok a bébitápért, a gyermek az anyatej szaporításában nem hajlandó közremûködni, mivel õ napközben pár kortyért nem strapálja magát.)
Várom az ötleteket, hátha ti higgadt fejjel tudtok néhány jótanácsot adni Kép
Évi, igazad van, engem sem vígasztalt soha a másik nyomoraKép
Sajna, mostanában nekem több adag sírásra is szükségem lenne, hogy jobban érezzem magamKép.
Ancsa, én nehezen tudok jótanácsot adni, mert az én lányom magától megtanult egyedül elaludni. Igaz, ehhez az is kellett, hogy a sírásra (persze, ha biztos nem volt más baja) egyre késõbb mentünk be hozzá. Mára odáig jutott a dolog, hogy délután egy méltatlankodó nyöszörgés után beveri a szunyát.
Ja, hogy el ne felejtsem, szegény kis marslakó teljesen hanyagolva van, de azért a péntek az övé, megyünk a genetikai UH-raKép. Kicsit izgulok, hogy minden rendben van-e.

Jó éjt
Momo és fogyókúrázó gyermeke


Momo
momo
 
 


Azért ennyire nem nagy a világfájdalmam, hogy kétszer is elküldjem. Bocsi

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok Lányok!

Évi! Ügyi vagy, én is jártam így a vezetéssel és bár csak 8 km-ter volt az út, az alvázat elmosó vízátfolyásoktól halálfélelmem volt. Én nyertem, csak 30-al blattyogtunkKépKép

Ancsa! Alvás ügyben nem tudsz mást csinálni, mint hogy megkeményíted a szived. Okos nagyfiad van, mondd el neki a szitut és magyarázd el, hogy nem tudod majd mindig te altatni. Aztán amikor szopizott utána tedd be az ágyába, mondd el neki a szokásos szertartást, add oda az állatkáit, ha vannak és határozottan gyere ki. Lehet, hogy sírni fog, kb. 2-3 percenként menj be hozzá, ne vedd ki, simizd, puszild meg, mondd el neki, hogy aludnia kell, és ugysem veszed ki, kár sírnia. Meglátod, hogy napról - napra egyre kevesebbszer kell visszamenned hozzá. Ha lelkifurdalásod van miatta, jól rejtsd el. Apája is bemehet de a lényeg, hogy ugyanazt tegye amit te és ez vonatkozik a felügyelõire /nagyik, barátnõk /is. Nálunk ez mûködik délutáni és esti elalvásra is, kivétel ha pocak ,-vagy egyéb fájdalom van, de akkor másképp is sír. Remélem segít.

Ágci, Helena a fenti írás nektek is szól, remélem ti is tudjátok használni.

Momo! Az én meglátásom szerint az evés egy bizonyos határig nem kardinális kérdés. Én még nem láttam gyereket telt hûtõ mellett éhenhalni. Szóval szerintem EGYFÉLE kajával kínáld meg etetésewnként, vagyis döntsd el, hogy reggelire, tízóraira, ebédre mit adsz és aztán azzal próbálkozz. Add oda neki a kanalat, hátha egyedül akar enni- ilyen nálunk is volt-aztán ha nem eszi meg akkor vedd ki az etetõszékbõl és hagyd menni dolgára. Ha akkor hisztizik, hogy éhes, akkor magyarázd el neki, hogy ehetett volna, ott volt a kaja, nem kellett, legközelebb x óra múlva lesz következõ étkezés, akkor újra ehet. És tedd is ezt. Közte ne adj neki semmit csak innivalót de lehetõleg ne cukrosat. Ne érezze rajtad, hogy te a lelked is kiteszed csak, hogy õ bármibõl is egyen egy falatot. Tégy úgy mintha neked mind1 lenne az õ étkezése. Pár napos sírás után meglátod, hogy annyit fog enni mindenbõl amennyi neki kell. És a mennyiséget viszont bízd rá, hidd el tudják, hogy mennyit akarnak enni, mégha ez nekünk édes kevésnek is tûnik. Remélem segítettem és beválik. Amúgy én is nyûgösebb, sírósabb vagyok mint általában de én a terhességnek tudom be.

Napocska! Örülök, hogy nem szamárköhögés. Jobbulást!

Juca! Írj már lécci magatokról!!!!!

Ági! A Tena nagyon jó volt nekem is és tényleg fel lehet íratni urológussal. Hány kilót híztál eddig? Milyen a hangulatod?

Andi! Írj lécci akkor a szombatról, ha lesz tali.

Mi jól vagyunk, Panka egyre többet sétálna én meg egyre kevesebbetKépKép, de ezentúl viszem a kissámlit és minden bogárnézéshez leülökKép Én olyan fáradt vagyok, csak tudnám mitõl. Ja, Zsóka ez bizony már a 28. hét. Hihetetlen nekem is.

Na kisregény befejezve. Pussz mindenkinek:

Pankamama
PM
 


Sziasztok Lányok!

Mi is hazajöttünk a "baliról", ahogy a fiam elnevezte.
Jó volt szép volt, de azért az elsõ három nap lógtak rajtunk a jégcsapok. Nekem csalódás volt a bali a fiaimnak meg nagy élmény még így is. Kicsi a víz, hideg és olyan koszos kinézetû. Pedig nem az csak felkeveredik a homok az alacsonyság miatt.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Pankamama!

Köszi a tippeket, sajna már mindent végigpróbáltunk, és a nagy gond az, hogy egyáltalán semmit nem eszik meg az anyatejen és a tápszeren kívül. Persze a gyerekorvos meg a védõnõ hümmög, hogy nem hízik a gyerek. Szóval ezért vagyok kicsit magamba zuhanva, de úgy döntöttem, le van sajnálva az egész probléma és mosolyogva adom Timinek a babatejes pohárkáját. Csak megunja egyszer azt is, vagy tévednék?

Andi!
Ha lehet kérni, valami pontos címet meg némi útbaigazítást írjál már szegény utazóknak, hátha könyebben eltalálnak hozzátok. Persze, ha még mindig akarsz bulit rendezni.

Üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Amikor én szültem akkor még nem a Tena betét volt, hanem a libero pelenkabetét és azt tettük a tena betét necc(hálós) bugyijába.

Momo!
Átérzem amit írtál, nekem a két jól evõ gyerekem csinálta egész nyáron, hogy az ebédre megfõzõtt eddig kedvenc ebédjükbõl egy falatot sem ettek. Elõszõr dühöngtem, hogy mi a fenének töltöttem akkor az idõt a konyhába, késöbb viszont én is lenyugodtam szó nélkül elpakoltam a következõ evésnél meg újra feltálaltam. Adigra többé kevésbé éhesek lettek és megették.
Pankamama jókat írt neked, próbáld meg.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bocsánat, bocsánat!

Már 100-on belül vagyok a levelekkel, csak ez a virágkarnevál is bekavart egy kicsit, meg a takarítás 3 hónap után... Kép

Estére/éjszaka jövök!

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Ancsa!
Igen mi is 2-án kezdünk! Gergõ már nagyon várja.Én is! Kép
A délutáni alvásról nem tudok mit mondani. Gergõ amióta nem szopik azóta nem alszik. Kép

Ági!
Úgy néz ki , hogy elkelt a homo-bogyó. DE majd leírom a nevét és mindent róla. Az ára nem vészes , a két hengerecske került kb.800 Ft-ba.

Mi a kórházban kaptunk betétet , de otthon én is Tenát használtam.És hozzá a neccbugyit.2 db van egy csomagban és ez kerül 300 Ft-ba. Ezt én jó sokáig viseltem , mert nem bizergálta a császárt.

A kicsifiamat elvitte a mamu (keresztanyja).Most van elõszõr távol tõlünk.Annnyira hiányzik!

Most mennem kell!
Pusza mindenkinek!
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Sziasztok!

PM, na jó egy kicsit túloztamKép Néha inkább 40 volt, mint 50! De ezek a vízátfolyások tényleg félelmetesek voltak!

Momo! Én még emlékszem, amikor Anikó kb. 1 éves Lilije cicin kívül nem igen akart mást elfogadni. Talán adhatna neked tanácsot, de gondolom lefoglalja a két gipszes, meg az új lakás.
PM módszerét én is alkalmaztam. Fontos, hogy pl. a víztõl megéhezik, de a cukros löttyök elveszik az étvágyát, mert szinten tartják a vércukor szintet. Ugyanez igaz egyéb nassolni valókra. És tényleg nem szabad hogy azt érezze, neked ez mennyire fontos. Nem fog éhenhalni, ha tényleg éhes lesz, akkor valamit eszik. Nos, lehet, hogy nem fõzeléket, de valamit tuti.

Bigacsiga, örülök, hogy újra itt vagy! Férjem azért nem megy a Balatonra, mert idegesíti, hogy kilómétereket kell gyalogolni egy kis "magasabb" vízért!

Kanga, nekem elengedni nehéz máshová a fiamat. Ha már otthagytam anyunál akkor próbálok kikapcsolni, de hogy õszinte legyek, nagyon tud hiányozni!

Csongi ma egész nap hapcizott, és folyik az orra. Egyenlõre ezen és a nyûgösségen kívül más tünetet nem észleltem, remélem csak egy kis egyszerû megfázásról van szó!

Csaó

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk a Balcsiról mi is. Pele, azóta sem írtál, amióta leírtam, hogy addig leszünk Földváron, amíg Ti. Nem kellett volna nekünk találkozni?!
Csak nem haragszol valamiért???? Kép Kép

Zoli szemét tegnap mûtötték. Most aktívan halódik. Nem hangosan, mint egy influenzánál, hanem csendesen. Összeszorított szemmel és foggal. És nem tudok segíteni rajta. Etetem, vigasztalom, felolvasok neki. De a fájdalmát a Ridol sem csökkenti, álmát egyelõre az Imovane sem hozza el. Hát most képzelhetitek, ha már ilyenek is szerepelnek a listán.

Allergiám tombol. Szemem viszket, orrom folyik. Felváltva cseppentek a saját szemembe és a Zoliéba (az övébe azért gyakrabban), a közbeesõ idõt homeopátiás szerekkel próbálom elviselhetõvé tenni és az ellátandókat látom el. Mint: 1.Mazsola, 2.Zoli.

Mazsi jól van. Apja szemérõl lekapdossa a pelust, idõnként barátságosan ráesik az apjára, hisztizik és trécsel egyfolytában. Amíg mentõztünk 24 órán át szórakoztatta a barátainkat, amíg 1 órára elmentünk, mert Zolit vittem kontrollra, addig végig sóvárogva nézte sógoroméknál az ajtót (amin kimentem)és sírt. Kevéssé konzekvens.
Kinõtt a hetedik fogának csücske is.
Mondjátok hogyan lehet fegyelmezni egy gyermeket, amikor éppen nem ön és közveszélyes, csak a munkaóráim számát emelné meg, ha leejti a paradicsomszószos kanalat a kõre? Ha azt mondom normális hangon, hogy "nem szabad!", akkor ellenállhatatlanul mosolyogva alulról leskel fölfelé (és persze ledobja), ha keményen szólok rá, akkor pedig teljes szívével, lelkével elkeseredik, kétségbeesik. Szája lebiggyed és remegni kezd, szemébe könnyek gyûlnek.

Zsóka!
Boldogságos szülinapot! Nagyon fogtok hiányozni szombaton. Már ha odajutunk valahogy...


Megyek megnézem, Kedvesem elaludt-e végre

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok csajok!

Végre, ismét fellendült a topic. Már azt hittem, eltûnik a süllyesztõben.

Önzõ leszek és most csak magunkról írok, mert a reagálásokhoz emlékeznem kéne egy csomó dologra, ami õszintén szólva most nem megy.Kép

Szóval:

Hiszti-hurrikán azóta is, naponta több alkalommal is lecsap. Néha mindent elsöpör, néha azonban kegyes hozzánk, és viszonylag gyorsan tovavonul.
Ms. Hisztizsák egyre nõ, és egyre többet dumál.
A hétvégén voltunk Nyíregyházán, a barátnõm ment férjhez. Nos, a lefele út nem volt kismiska, merthogy idegeim a vezetéshez azóta nincsenek, mióta meghúztam hónapokkal ezelõtt azt a Thalia-t. Mindegy. Elindultunk. Már eleve ideges voltam, mert úgy terveztem, hogy reggel 6 körül elhagyjuk az Istenhegyit, ehhez képest 11-re sikerült összeszedni a társaságot. Szóval, idegek alapborzoltsága 0-10 skálán mérve eddig 2-3.
Ezek után kedvesem úgy gondolta, majd õ megmondja minden szabálytalanul közlekedõnek a frankót a hátsó ülésrõl, persze mindezt 50 000 decibeles hangerõvel, hirtelen felcsattanva, amitõl én olykor majd összef.stam magam. Aztán a végén már én is kissé emelt hangon közöltem vele, hogy jó lenne, ha nem k..vaanyázna a hátsó ülésrõl, fõleg akkor nem, ha én vezetek, de ha gondolja, esetleg üljön elõre, és vezessen õ, ha meg nem, akkor legyen szíves rámbízni ezeknek a konfliktusoknak a megoldását. Eddigre idegek borzoltsága 5-6.
Az M3 bevezetõ szakaszán kilométeres sorok álltak, természetesen kedvesem nem bírta ki megint, újfent elkezdett mindenfélét mondogatni. Én meg egyre idegesebben mondtam neki, hogy fogja be, elõbb-utóbb csak túl jutunk ezen a szakaszon. Ott maradni tuti nem fogunk. A végén kiderült, hogy (persze) egy baleset volt elõttünk. Egy Suzukit valami úgy hátbakapott, hogy a csomagtartót belenyomta az elsõ ülések támlájába. Gyerekmentõ, miegymás. Nem normálisak az emberek.Kép Persze, ez az omen különösen jól hatott hangulatomra, idegek borzoltsága lassan eléri a 8-at.
Végre kijutottunk az autópályára, egy-két kezet rázó, száguldozó, a hülye-trabantos beszólás után megérkeztünk Füzesabonyba, ahol ugye át kellett volna keveredni a 33-as útra. Kedvesem, fantasztikus mitfahrer módjára, sikeresen lenavigált a helyes útról. Nem baj, úgyis tankolni kell, meg ihatnánk egy kávét is. Itt idegeim borzoltsága már elérte a 9,5-es álomhatárt. Üvöltöttem fûvel-fával, Borival, Zolival.Kép Tankolás és kávé után nekiindultunk a benzinkutasok által javasolt útiránynak. Naná, hogy rossz felé kanyarodtam el. Amikor pedig visszatolattam, már fékezés közben, de sikerült feltennem szegény Dinnye fenekét a szalagkorlátra. Azóta kissé nehezen nyílik a csomagtartó, a jobb oldali hátsó indexem pedig átmenetileg felmondta a szolgálatot, mivel az égõ kiesett belõle. Na, ekkor az idegeim már vagy teljesen felmondták a szolgálatot, vagy egyszerûen engedelmeskedtek egy-két õsrégi törvénynek, mindenesetre már csak halkan, és idiótán kacarásztam mindenen. Aztán Bori az utolsó 50 kilométeren bevágta a hisztit, attól egy kicsit megint ideges lettem, de egész türhetõ volt. Mindenesetre fél ötre, amikor is a szertartások elõtti állófogadás kezdõdött, már oda is értünk.
Gyors átöltözés, miegymás, irány a násznép.
Jött a polgári. Annyit láttam belõle, hogy Zsuzsa barátném leendõ férje oldalán bevonul, majd felkaptam a fennhangon magyarázó, és a székek tetején tornászó lányomat, és kimentem vele, mert hangosabb volt, mint az anyakönyv-vezetõ. A következõ, amit a szertartásból láttam, a kivonulás volt.
Jött az egyházi. Annyit láttam belõle... Kitaláljátok? HOGY BEVONUL A BARÁTNÕM. Na, jó, még a pap szónoklatának legelejét is elcsíptem, a mai moráltalan ifjúságról, meg a reklámok bûnösségérõl (mindkét házasulandó fél reklámszakember), amelyet azzal a konkluzióval zárt le, hogy dehát, gyermekeim, nektek is meg kell élnetek valamibõl. Na, ekkora Bori már kezdte szétszedni a padot, és jó nagyokat rikkantott, mert ugye, a templomban olyan szép a visszhang. Úgyhogy megint kimentem vele. Párom bezzeg végig látta a szertartást. Én meg nem. Szegény barátném úgy meg volt illetõdve, hogy végigbõgte az egészet. A násznép elõször azt hitte, csak a röhögés rázza némán a vállát, de aztán a következõ jelenetbõl rájöttek az igazságra:
Pap: -Zsuzsa, mondja utánam: Zsolt...
Zsuzsa válla csak rázkódik.
Pap: -Zsolt...
Zsuzsa válla továbbra is csak rázkódik.
Pap: (belehajolva Zsuzsa arcába, kicsit nyomatékosabb hangon) - Zsolt...
Zsuzsa, rázkódó vállakkal: - Zsohoholt...
Azt mondta, olyan megható volt az egész, hogy nem bírta ki sírás nélkül. Mire a lagzi következett, már vörösre sírta mindkét szemét.
Jött a lagzi, dínom-dánom, eszem-iszom. Folyt ott minden, volt háromfogásos vacsora, meg torta, meg süti és gyümölcshegyek. Egy bûnrossz zenekar húzta a talpalávalót. A gyerekek lekönyörögték a lufidekorációt a plafonról, majd azzal rohangáltak körbe-körbe, néha fennhangon sipítozva egy-egy szebb darabért. Na, és ki volt a leghangosabban sipítozó? Csak nem? De. A Borika.
Csodák csodája, de egyetlen lufi durrant csak ki az este folyamán.
Lányom úgy fél egy tájban már kezdett álmosodni, mondta, hogy menjünk. Oké, menjünk, csakhogy közben a menyasszony elvonult menyecskeruhát venni, azt azért még várjuk meg. Na, mialatt Zsuzsa átöltözött, Bori beállt táncolni. Úgy fél három-három felé már sikerült is kirángatni onnan, annyira élvezte. A felnõttek meg persze körbeállták, tapsoltak neki, meg dicsérték, hogy milyen ügyes, szép, okos kislány.
Egy sarokra volt a szállásunk, harmadúton Bori kezébõl kiesett a lufi, és fel sem ébredt másnap 11-ig.
Másnap megnéztük az állatkertet (kb. 4-5-ször akkora, mint a budapesti), voltunk strandon (Bori életében elõször be mert menni a vízbe, és még élvezte is, sõt, egyedül mászkált benne), sétáltunk a városban, és elvittük a házinénit az ottani Tescoba bevásárolni. Másnap indultunk haza, a görcs elmúlt, egész nyugis utunk volt, kivéve, ha kinyílt a hisztizsák.

Na, most már hagyok helyet másoknak is, késõbb még jövök, és még mesélek.

Csók: Dia

Ui.: Evey! Nem, hálistennek semmi baja nem lett a buksijának, azóta se. Kösz, hoyg érdeklõdtél. Örülök, hogy az árvíz titeket nem érintett.Kép
Dia
 


Sziasztok
Én az elsõ napok, hetek topiokból jöttem. Hátha Ti tudtok segíteni. A kislányom most 5 hetes és 3000g, koraszülött.
Az lenne a kérdésem, hogy mikor lehet társaságba vinni elöszõr (barátokhoz, családtagokhoz, bevásárolni)?
Sajnos mindenki mást mond a védõnõ és a doktornõ is. Teljesen tanácstalan vagyok. Sétálni már 3 hetes kora óta mindennap viszem.

Elõre is köszönöm a válaszokat.
Petra
 


Sziasztok Lányok!

Andi nem ír, nem merKépKépKép Ennyi ember odacsõdül szombaton, õk meg seholKépKépKép

Dia! Haláli amiket írsz, úgy megnyugtatsz vele, hogy nem csak mi vagyunk így.

Snoopy! Jobbulást Zolinak, pátyolgasd szegényt. Én most meg akarok nézni pár könyvet a dacosságról, mert az én angyali kislányom is pár napja egy jól fejlett ördögfiókához kezd hasonlítani és ez nekem ugye új. Szóval õ sem életveszélyes, csak mindent egyedül akar csinálni, pl. enni-inni, ami nem is lenne baj, csak a vizet a pohárból egybõl magára és a földre önti, majd mutatja, hogy még kér. Amikor már az árvíz ellepte a konyhát akkor iszik is. Na ilyenkor üvöltõ " nem " hagyja el a számat. Jobbat nem tudok. Dafke nem azt csinálja amit kérek tõle, ha valami nem úgy van ahogy akraja, úgy visít mint akit ölnek. Szóval nekem is elkelne néhány okos tanács, hogy mit is kell ilyenkor csinálni. Valaki?

Petra! Hát ez jó kérdés. Az orvosok nagyon óvatosak ebben a kérdésben. Ha szopizik akkor az immunrendszere erõsödik, szerintem a 6. hét után már nyugodtan viheted ide-oda. Bár itt vannak bátor versenyzõk, akik a két hetes-mondjuk nem koraszülött - babájukat vitték mindenhová. MadárkaKép?

Kanga! A homeo-bogyó neve és leírása engem is érdekelne.

Évi! Jobbulást Csonginak. Most én is azt tervezem, hogy a gyerkõcöt leadom hol egyik-, hol másik nagyinak én meg eljövök. Mert eddig én is ott voltam, de az nem volt nekem pihenés és a dolgommal sem haladtam. Ráadásul a szülés alatt anyósommal lesz, kellene szokniaKépKépCsak nekem is pár óra múlva rettentõen tud hiányozni.

Juca! Na azértKép

Üdv mindenkinek: Pankamama
PM
 


PM,
szólítottál? Nem leszel okosabb a könyvektõlKép, mert le van írva, hogy hagyd kibontakozni, és legyél következetes és türelmes. Olvastam olyat is ami a verést javasolja (még a boltban beleolvastam szerencsére, így nem vettem meg). Most képzeld el, amikor araszolok a dugóban, és ez Petrának nem tetszik, és akkor teli torokból visít. Akár egy órán keresztül. Eleinte még azt mondtam, hogy nem reagálok rá, mert akkor hátha abbahagyja, de ez hónapok óta nem jött be. Ha rászólok, akkor elégedetten kiröhög.... esküszöm, néha csak azért nem kap egy fülest, mert nem érek el addigKép. ha már elég neki valami kaja, vagy ital, akkor hatalmasat üt a kezemre, de akkorát, hogy az egész helység szutykos lesz.... Egy ismerõs vadi új 3,5 millás konyhabútorát így avatta fel Petrus joghurttal.
Azt el kell ismerni, hogy a leghatásosabb a birkatürelemKép


Petra,
gondolj csak bele, megszületik a baba, ott lakik a kórházban, sok más baba között, direkt babák számára megerõsödött bacikkal... nem is beszélve a többi frissen szült anyukáról, akik olyanok, mint egy feltupírozott baktériumtenyészetKép
(gyermekágyi vérzés). Levegõt vesz a baba, nem sterilet, hozzányúl a személyzet (én hülye, elolvastam, hogy a kórházi kézfertõtlenítõket hogyan kellene használni, lehet, hogy én voltam az egyetlen, mert megközelítõleg sem úgy használják). Ezek után szerintem a 4-6 os villamos influenza idején nem olyan gáz egy baba számára, mint a kórházKép... Én speciel sokkal szívesbben adom bármely barát, rokon kezébe a gyerekemet, mint egy kórházi dolgozóéba. Petrával 5, Rebekával 4 naposan mentem Auchanba. Petrussal 1,5 naposan mentem haza, és a barátnõm három lánya még aznap dajkálta. A baba immunrendszere nem igazán mûködik, még az anyatejbõl kapja meg a szükséges anyagokat az elsõ három hónapban, ezért van az, hogy a babócák három hónapos koruk körül gyûjtik be az elsõ náthát.
Mondjuk az én gyerekeim lelkesen tovább maradtak bennem, mint azt kellett volna, de három kilósan kilósan, meg ha már túl van a kiírt születési idõponton, én bizony már cipelném mindenfelé...

Dia,
nekem is van ilyen férjem, de nálunk õ amortizálja kocsitKép. Valami lökött miatt bepipul, nem lát a dühtõl, és itthon, a kapunál meghúzza a kocsit... A templomok akusztikáját Petra is csípiKép

Snoopy,
nem irigyellek. A férfiak a náthába is belehalnak, a szemmûtét meg állítólag tényleg fáj.... Ami mazsit illeti, olyan jó, hogy nemcsak nekem vannak ilyen élményeimKép. Megoldás: mosolyogva töröld fel a paradicsomotKép. Ha Petra fáradt, akkor ha valaki másnak telefonba mondom a NEM szót, már akkor annyira elkeseredve sír, mintha nyúznám...

momo,
és ha nem kap tápot, csak vizet? Szomjúság ellen az is jó...

Évi, PM,
én egy ilyen felhõszakadásban 90-el mentem, a párom csendben lapított mellettem, és a végén megjegyezete, hogy remáli, én többet láttam, mint õ. Hát nemKép, de nekem azt tanították, hogy ahol sok víz van, ott a féket el kell felejteni, és csak a gázt szabad nyomni, mert csak erõvel lehet kihúzatni a kocsit, és egyenesen tartani. Nem mondom, hülyének néztek, amikor a legnagyobb zuhéban elõzgetni kezdtem. Én nem mertem megállni, mert mögöttem voltak a gyerekek, és nem hiszem, hogy látszódott volna a kocsi az út szélén.


Na megyek, mert fölébredtek....
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Dia,
eszméletlen a szöveged. Kép Irtó jót mulattam.

Petra,
100%-osan egyetértek Madárkával. Abus és Ráhel 3 órásan már otthon volt. Mi az Auchanba nem mentünk olyan korán. Vagy mégis? Talán egy hetesen? Igen, olyantájt. (Milyen jól elbeszélgetek itt magammal...Kép) És ugyebár egy apa, 2-3 testvér, anya, anyós, sógor látta õket már pár órásan. Ja, és aznap kint pihiztünk a kertben. (Tájékoztatásul: a szoba levegõjének portartalma 60 %-kal magasabb, mint a kintié. Ami egyben utal a bacisûrûségre is.)

Snoopy,
párodnak jobbulást. Örülök, hogy végre újra "hallom" a te "hangodat" is. Kép Holnap?

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Ancsa, hogy gyûlt össze neked 80 nap szabi? Nekem azt mondták, hogy csak az elsõ évre jár a szabadság, a másik kettõre nem, mert akkor fizetésnélküli szabadságon voltam a Gyes miatt. Most, hogy lejár a Gyes és fölmondok, egyévi szabadságot fizetnek ki.

Napocska, remélem, hamarosan kiderül, hogy Lia miért köhög ennyit. Már nagyon megviselheti szegényt.

Juca, végre itthon! Vili mekkorát nõtt!

Ági, esetleg szerezz be egy hálós inkontinencia-nadrágot is (asszem 2db van egy csomagban, patikában kapható). Nagyon hasznos, mert ha átázol, kimosod és egy óra múlva már száraz. Ráadásul nagyon jól odafogja a betétet.

Fáziskésében vagyok, Helena is ezt javasolta. Kép

Momo, ne aggódj, hogy ki mit gondol a tápszerrõl. Ha egyszer Timi nem szopik eleget és mást se nagyon eszik, anyatejet nem tudsz neki szerezni, akkor marad a tápszer, mint végsõ megoldás. Nem arról van szó, hogy lusta vagy többet szoptatni, hanem Timi nem akar és az állapotod miatt kevesebb is a tejed. Nehogy éheztesd má'!

Pankamama, tényleg hihetetlen, hogy már 28 hetesek vagytok!

Snoopy, Zolinak aktív jobbulást, a halódás még korai. Mazsi akciózása ismerõs, nem is tudom, hol láttam már ilyet...?
Allergiádra próbáltad már az Allium Cepát? Gyakran beválik, akkor kell bekapni belõle 5 golyócskát, ha olyan érzésed van, mint amikor hagymát vágsz. ch30-as potenciálban. Akár negyedóránként ismételhetõ, amíg jobb nem lesz.

Mi nagyjából túl vagyunk az iskolai cuccok bevásárlásán, a jövõ héten vesszük meg Isti tankönyveit, Andris pedig majd az elsõ héten kapja meg a suliban. Aztán ebédbefizetés és a többi, egyelõre ismeretlen kiadás következik. Jaj!

Most tudatosult bennem, hogy holnap szombat és tali. Na, megyek, írok a levlistára.

Puszi
Iboly
iboly
 
 


Sziasztok

Jo irigy vagyok holnapi talalkozotok miat. Remelem majd lesz alkalmam nekem is ilyenekre eljutni ha otthon leszek.

Madarka valami iszonyuak a kepek. Ilyen heleyn laknek elso lenne hogy arviz utan megprobalnek megszabadulni otthonomtol. Nem hiszme hogy epp esszle kibirnam minden evbe az aggodast.

Juca Nagyon nagyfiu lett Vili. Jo volt olvasni a beszamlodat.

Pankamama Ilyen locsolas elkerulesere van nekem Liannanak egy kis uvege amihez szivoszal van max par csepp folyadekot tud landoltatni nagytobbsegebe a foldre. Habar mar idonkent tudja hogy lehet abbol is kionteni a vizet. En nagyonnehezen viselem maszatolast. Ezert nalunk kaja foleg darabos. Folyadekot meg mamaba csomagolva vagy a kis uvegebol kapja. Nalunk a legszebb egesz lakas szonyegpadl ha sokat locsolan meg igazan ki tisztitani se tudnam. Egyedul a konyh afurdo linoleon. De oda en bemegyek es mas el se fer rajtam kivul olyan kicsike. Etkezesre totalisan alkalmatlan.

Snoopy ferjednek jobbulas. Miert kelett a mutet neki?

Dia nem semmi a humorod teljes elismeresem erte. En fele ennyire se tudnam meg utolag se humorosan felfogni a tortenteket.

Virag nekem mazlimra sosincs hangszorom ugyhogy en meguszam nagy ilyedseget Kép.

Bigacsiga hat a hideg tenyleg nem jo a balatonra de meg szerencse hogy utana volt kis jobb idotok is.

En mondjuk pont kis viz miat szeretem a Balatont. Kisgyerekekkel sokkal biztonsagosabb. Akinek meg mely viz kell az meg mehet eszaki partra. Tavaly sajns nem jutottunk le oda. Helyette a Soltvadkerti to-ra mentunk. Az s sekely sot sekelyebb mint a Balaton igy meg Lia is egyedul maszhatott 4 kezlabb a szelen.

Vegre megoldodott Lianan betegsegenek a rejtelye. Kozepfulgyuladasa van. Most mar kap gygyszert es gyogyulgathat. Felteve ha nem epp gyogyszre bevetel kozbe hanyna szegenykem. Napi 4-6 agynemu huzas ruha csere van mostanaba. Meg anyatej is kijonn belole pedig napok ota mast se eszik.

Holnapra jo idot es jo szorakozast nektek.
Szulinaposoknak boldog szulinapot nevnaposoknak boldog nevnapot.
NApocska
napocska
 
 


Sziasztok!

Tessék írni ide is!!!!!

Ma voltunk babanézõben: 11 napos kis Bálintot láttunk. Nagyon helyes volt! És olyan csöpp!

Momó!
Száz százalékig egyetértek Pankamamával kajaügyben. Remélem, azért hamarosan javul a helyzet! Majd tudósíts!

Napocska!
Kis víz nekünk is bejött a Balcsinál. Én élveztem, hogy szuperül tudtak pacsálni benne a kölkek.

Pankamama!
Hehe, látnád egyszer Hannát...Kép(Madárka, ismerõs volt, amit leírtálKép) Hát, én is csak azt tudom mondani, hogy türelem. Ezen kívül csak az agyoncsapás segítKépKép

Hannus neváben köszi mindenkinek a jókívánságokat.

Puszi: Pele
Pele
 


Pele!

Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok,
mi ez a nagy pangás??????
Adalékok Petrushoz (18 hó): valamelyik reggel arra ébredtem, hogy Petra püföli a hálószobám ajtaját. A frász jött rám, de azután megfejtettük, hogy a kiscsaj felfedezte, hogy két rácsot ki lehet szedni, és ki is szedte. Ezt nem igazán láthatta, mert piszok nehezen mozdítható ez a két rács, így én nem is szedtem ki soha. Mint kiderült, nem a hálószobánk ajtaján kezdte a garázdálkodást, mert már ment a mosogatógép. Tehát becsukta az ajtaját, eltekerte a programkapcsolót, és bekapcsolta.. Még ugyanezen nap délelõttjén megpróbált a szék karfáján egyensúlyozni (naná, hogy felborult a szék), majd kíváncsi lett a nyomtatónkra (aranybánya: tele van gombbal, fax, nyomtató, fénymásoló, scanner egyben, és lég drága ahhoz, hogy magasan legyen). Odavitte a kisszéket az én gurulós székemhez, fölállt a kicsire, onnan átmászott a nagyra, majd a nyomtatóba kapaszkodott, a szék kigurult a lába alól, az anyukája meg némi infarktust követõen röptében elkapta. Lányom ezen jókat kacag, majd cipelte újra kisszékét, hogy vissza tudjon mászni.
Egyébként mostanság azzal szórakozik, hogy direkt olyat csinál, amit nem szabad (földhöz vág ezt-azt), és közben nézi, hogy én mit szólok hozzá. Ha látja, hogy vörös lesz a fejem a dühtõl, akkor hangosan röhög. Mit csináljak vele? Tudom, hogy tudja hogy dühít... Még valami. Kaptam valakitõl egy nagy üveg parfümöt, ami nagyon nem én vagyok, éppen ezért az íróasztalomba rejtettem (a ilyen dolgaim akkor is halomban állnak, ha csak a használtakat tartom a helyükön). Petra elõszedte, és szétspriccelte..... az egész lakás Issey M-ban úszik, és a gyerekrõl sem tudom lemosni. Mindenesetre, most jön egy barátnõm a maradékért, mondtam neki, vagy elviszi, vagy kivágom.

Napocska,
elég horrorisztikusnak tûnik, hogy ilyen nehezen lehet a gyereknél diagnosztizálni egy középfülgyulladást. Gyógyulgat már?

Sziasztok
madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok,

egy elveszett bárány elõkerült...

Örülök, hogy jól sikerült a tali. Kicsit irígykedtem.

Ma voltam a 13. heti UH-on. Olyan édi volt a kis Manó, már 6 centis Kép Lassan múlóban a rosszullétek, drága anyósék sokat segítettek, gyakran volt náluk Tomi, pedig még mindig nem tudnak az újabb unoka érkezésérõl... Anyukámék sem... Náluk is eltöltöttünk jó pár napot, ott meg szinte hozzá sem jutottunk Tomihoz, mert cipelték mindenhová magukkal, mi meg Gáborral jókat pihiztünk és olvastunk.
Tomival holnap megyünk a 15 hónapos oltásra, kicsit félek.

Juca,
jó, hogy újra itt vagy! És Vili nagyon helyes kölök!

Napocska,
remélem már jobban vagytok!

Most ennyi, remélem ezentúl gyakrabban tudok majd jönni!

Sziasztok, Erika
kerika
 
 


Sziasztok Lányok!

Andi! Örülök, hogy túléltétek a bulit, bár a képeket elnézve a lényegrõl lemaradtunk. Na majd jövõreKépKép

Napocska! Hogy vagytok?

Erika! Már 13. hét? Olyan jó látni a pici szivüket. Mikor mondjátok meg az örömhírt?

Madárka! Ugyanezt mondtam Pelének is. Hogy eddig hatott az " ezt nem szabad ..." kezdetû litánia, most meg falrahányt borsó. Panka is azt csinálja amit nem szabad. Olyan a térde és a homloka, mintha direkt húzgálnám a betonon. Most meg egész nap toszogatna valamit. Vagy széket, sámlit, hûtõtáskát. Mind1 csak jó nehéz legyen és hülye hangja legyen a kövönKépÉs közben dõl róla a víz. És kihasználja, hogy nem tudok úgy utána rohanni. És amikor huncutságot csinál, õ is sandán néz, hogy mit fogok csinálni. Szóval ez egy új korszak.

Lányok! a fentebb említettek miatt néha kezdtem besokalni és többeteknél olvastam, hogy hasonló korú csemetéjét leadta több idõre nagyszülökhöz. Ma és is kipróbáltam, délelõtt 11-este 8-ig odavolt és én olyan jól kipihentem magam, attól függetlenül, hogy egy rakás elmaradt dolgomat csináltam meg, pl. hûtõtakarítás. Mert Pankával nem ment miután percenként szedtem ki a hûtõbõl. Szóval be lesznek fogva a nagyik én meg dõzsölök. KépKép

Momo! Mi újság?

Iboly! Gergõ végülis gyomorrontást kapott?

Edóka! Még nem is írtam, hogy nagyon bátor és ügyi vagy, hogy egyedül el mertél jönni a városon át.

Tényleg! Adrival vajon mikor talizunk, mert állatólag hozta a gumigatyókat. Valaki nem tudja elérni? Mielõtt visszamennek Kép

Na pusszantás mára:Pankamama
PM
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?