Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

nehanyan tuti emlekszenek meg ram a FrissbolKép Lassan mi is a finishez kozeledunk, es ennek kapcsan lenne egy kerdesem. A vedonenimet kerdeztem a gyerekorvosrol, es azt mondta, hogy falun nincs ez, hogy a gyerekorvosnak kotelezo kijonni, amikor a baba hazajon a korhazbol. Egeszseges rendeles van az Egeszseghazban, hetente 1x. Most oszinten szolva nem igazan ertem, hogy a telen szuletett, par napos/hetes babamat kene hetente elvinnem a rendelesre, hogy lassa orvos? Aki falun lakik kozuletek, ott is igy van? Varoson a gyerekorvosnak ingyen kell kijonnie az elejen? (Persze ha nem valasztott, hanem a korzeti.) Mert ezt igy erosen diszkriminativnak erzem a falun lakok feleKép Kerdesem lenne meg (tekintve a helyzetet), hogy tud-e valaki jo gyerekorvost ajanlani Kistarcsa es kornyeken, vagy a 16-17. keruletben?

Elore is koszi, lassan mi is megerkezunkKép

Pusza: orsoly 37+4
orsoly
 


Orsoly!
Mi "falun" lakunk, és kijött a dokinéni mind a két gyerekhez. Bár nem tudom, kötelezõ-e. Zsani asszisztens egy gyerekorvos mellett, talán õ többet tud mondani.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ilke!

Köszönöma vígasztalást.Kép Remélem tényleg így van a tejjel.Kép

Áfonya!

Emma még csak 10 hetes, de õ nappal nem alszik 2-3 óránál többet, néha még annyit sem. éjjel alszik kb 8 órát. Úgyhogy Detti tényleg szerencsés vagy az alvással.
Ami a gyümit illeti: valóban enyhe hashajtó hatásúk pl a narancs a szõlõ a körte. Általában a tápszeres babáknál szokott segíteni. az anyatej sokkal könnyebben emésztehtõ, lehet hogy nálatok ezért más a hatás. De Emma pl tápszerrel átlag 2 naponta kakilt, ha kapott pár kanál szõlõlét akkor naponta. Most viszont 2 napja szõlõlé nélkül is van kaki, na ezt viszont nem tudom mi okozza.Kép

Baby Gym: Én is azt vettem emmának de már odaadtam neki. Hát, egyenlõre még csak néha nézegeti, fõleg ha én rázom neki. Viszont tegnap vettem neki egy "hordozó bölcsõt", "sitter", vagy nem tudom ki milyen néven ismeri. Végülis olyan mint az autós hordozó, csak állítható a láb és fejrésze is, és ami a legfontosabb nem izzad bele. Imádja!! Most is abban alszik, és olyan jó hogy szinte ülõ helyzetben aludt el, és simán lehajtottam fekvõbe és fel sem ébredt. Az autósülést mindíg párnákkal támogattam fel.

Kataa, Detti!

Mi Humana HA 1-es tápszert eszünk. Illetve csak EmmaKép A kakilása mondjuk mint már írtam nincs rendben, de mi próbáltuk a Beba 1-et és a Nutrilon AR-t is, mindegyikkel nehezen ment a kaki, úgyhogy nem kisérleteztem tovább. Amúgy Emma a nem HA tápoktól kiütéses lett az arcán, úgyhogy gyorsan abbahagytuk. pedig nincs allergiás a családban. Csak õ nagyon bukós volt, ezért próbáltuk elõször az AR-t.

Manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

 
 

Orsoly!

Mi ugyan Pesten lakunk, de én úgy tudom hogy a védõnõ mindenképpen kimegy, és elõször a gyerekorvos is. Az más kérdés hogy én utána megbeszéltem vele hogy minden héten jöjjen el, mert én ilyen aggódos vagyok, ez már nem kötelezõ, én szoktam neki adni pénzt. De az elsõ alkalom az szerintem nem falu-város függõ, hanem az orvoson múlik.
Várunk pár hét múlva.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Detti!

Nekünk is elõször narancsot ajánlott a gyerekorvos, pár kanállal a széklete miatt, de nem jött be, nem szerette az ízét, állandóan vissazjött. aztán váltottunk szõlõlére, azt Emma csak úgy issza.Kép Mondjuk ha rendben lesz továbbra is nélküle a kaki, akkor leállok róla, mert tényleg felesleges amúgy még neki. Nekünk a narancs után az almát, majd a banánt javasolta amúgy az orvos.

És Emma is a Mecsek baby teát issza.Kép Sajnos azt csak cukorral issza meg.Kép próbálkoztam én forralt vízzel is, de nem volt hajlandó meginni, és tényleg én is úgy látom hogy szomjas idõnként, kb naponta egyszer iszik, akkor olyan 1-1,5 dl-t.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok

Beszti

Szerintem senki sem akart megbántani , ahogy Te sem akartál senkit...KépKépKép Én is megszenvedtem a szopival és nem csak a császár miatt. Ja és a császár miatt is nagyon elõítéletesek az emberek, de ezt is biztos tapasztaltad. Ne törõdj vele mit gondolnak mások....Kép
Kép

Kataa

Emília nagyon szereti a Baby Gymet, bár mióta tud fogni bedühödik, hogy a lelógó micsodákat nem tudja megkóstolni...Kép Másik kedvenc játéka egy plüss óra, aminek van keze meg lába, a lába csörög a kalapja meg sípol és csupa színes. Egyszerûen megõrül érte.Kép Az õ hatására kezdett el sikítozni....

Kép

Sasha

Lasagna...nyami....törölgettem a klaviatúrát mikor olvastam, hogy azt csinálsz...Kép Most mióta rendben van a gyomrom, a vasszöget is megenném...

Panda

Nehéz ez a mézeskalács-dolog? Esetleg megpróbálnám...

Kép

Nyuszi
Nyuszi
 


Kedves Orsoly!

Én is falun élek már három éve. Ért engem is itt egy-két meglepetés. A falunak nincs gyermekorvosa, a felnõtt orvos hétfõnként délelõtt gyerekrendelést tart. Sokan beviszik Székesfehérvárra magándokikhoz a gyerkõceiket. De errõl is hallottam olyat, hogy aztán amikor hirtelen ki kellett hívni a faluban lévõ dokinénit, akkor az odavetette a kismamának, hogy miért nem viszi be most is Székesfehérvárra. Nálunk egy kijövetel állítólag 3000 Ft/alkalom. Vagyis mindenki ennyit ad, mert állítólag , ha nem adsz, legközelebb nem jön ki. hallottam olyat is ( egy héttel késõbb szült az illetõ, mint én), hogy fizetnek egy fix havi összeget a doktornõnek (én ötjegyû összegeket hallottam), és õ autómatikusan minden héten meglátogatja a kismamát és a babucit. A szembe szomszédunk is Székesfehérvárra hordta az egy éves kislányát. Egyszer késõ este 40 fokos láza lett, s mivel a mi doktornõnk az ügyeletes hétközben ( hétvégén Székesfehérváron van ügyelet), felhívta telefonon. Õ éppen (a falu szolgálati lakásában) tévét nézett, s mondta, hogy vigyék le a gyereket. Hát mi a doktornõtõl 30 perc gyalogútra lakunk. A lány elég ideges lett, felhívta az anyósát telefonon, mert csak nekik van kocsijuk, s úgy vitték le a kislányt. S állítólag a doktornõ megsértõdött, mertnem kapott pénzt. Hát én eléggé elborzadtam ezeken a dolgokon. velem mindig tök normális a doktornõ, igaz, ha bármikor felhívtam telefonon (eléggé pánikolós vagyok) mindig nagyon segítõkész volt, de mindig azt mondta, ha úgy gondolom, hogy megnézze, vigyük le hozzá. Még nem gondoltam úgy, mert mindig telefonon sikerült megnyugtatnia. Szóval ezért írtam feltételes módban, mert ezek csak pletykák voltak, de elõfordulhat, hogy igaz. Én amikor hoztuk haza a babucit, felhívtam telefonon, s hazafelé elõbb hozzá mentünk be, s csak utánna jöttünk haza. Állítólag itt az új babukhoz ki jön házhoz, de akkor kötelezettségek vannak(megvendégelés, pénz, jópofi...)

Detti
detti
 
 


Kedves Manó!

Nekem is csak cukorral issza meg a teát. Ha a nélkül próbálom, fintorog és kiköpi. Pedig még az elején elhatároztam, hogy az én gyerekem nem lesz olyan édesszájú, mint az anyja. A védõnõ azt mondta, hogy decinként egy mokkáskanál cukrot tegyek bele, mert ez kamillát is tartalmaz, s a kamilla székrekesztõ hatású, de ha van benne cukor, akkor széklet lazító. Hát én ezt elhittem és így is tettem. A kaki pedig rendbe is jött.
Tegnap kapott Lorka körtelét, s a kakija ma elég híg lett. Így holnap biztos nem adok neki. Viszont mikor próbálhatom a körtét újra? Jaj-jaj, hogy kell ezt a fránya gyümietetést-itatást csinálni.

Detti
detti
 
 


sasha: kijavitottam a nevet Kép Tudom hogy amandarin és a narancs déligy., miért mondod? De egyébként még citrusféle is, azért sem ajánlják. De unom már, hogy mindent minden csoportba besorolnak, én meg csak nézek hogy mit miért is nem lehet... Kép

Panda: gratula a családi sütéshez Kép

Orsoly: az index fórumon is olvastalak, de ha már meg lettem szólitva, akkor ide válaszolok. A válasz csak elméleti, nem tudom biztosan, mert én pesti orvos mellett dolgozom... Szóval _elvileg_ ki kellene mennie az illetö háziorvosnak (még akkor is, ha esetleg egy másik faluból jár át), merthogy egy újszülöttet nem szabad közösségbe vinni, még egészséges rendelésre sem ajánlott. Nálunk egy téli babát 6 hetes kor elött sétáltatni sem javaslunk, épp ezért elég abszurdnak tünik, hogy egy frissen hazavitt újszülöttel várakozzon az ember egy gyerekekkel teli rendelöben...
Elméleti rész lezárva. A másik: ingyen KELL kimennie, ugyanis ö ezért kapja a pénzét (értsd: a te gyereked leadott kártyája után), a szolgáltatás része, mégpedig hivatalosan "újszülött látogatás" a neve. Söt, van "egészséges látogatás" is, amikor szintén kimegy, ez ált. az elsö 2-3 hónapban van, kéthetente. Mondjuk már észrevettem, hogy nálunk kicsit másként mennek a dolgok, mint más rendelökben (pl. mint ahova mi körzetileg tartozunk), lehet hogy az én dokinénim túl becsületes? Nemtom. Mondjuk nem is fog sose Mercedessel járni, és kacsalábon forgó villája se lesz sose.

Zsuzsa: Juli jól viselte az oltást, az elsönél kicsit sirt, a DTP-nél pedig jobban. De utána vigyorgott, kutya baja se volt Kép Söt, most kezdte el a lábfejét fogdosni KépKépKép Beborogattam neki, olyan aranyos volt a combján egy férfizokni levágott gumijával Kép Mintha felcsúszott volna a térdvédöje Kép Kapott kúpot, reggel meg majd megmérem a lázát, mert a múltkorinál még volt höemelkedése másnap is.

Áfonya: és nem elég 1 széklet egy nap a babának? KépKépKép

Jó ez a táblázat Kép Emlékszem, hogy mikor még én tanultam a suliban, akkor simán tanitották a tojást fél éves kor körül a fözelék komplettálására... Mennyit változott azóta a világ... KépKép

zsani (aki ma nem fog éjjel mászkálni, bár még mindig telehold van)
zsani
 


Sheila,
Annyira édesen meséltél Melissáról. Kérjük a képetKép!

Orsoly,
Hozzánk is kijött a doki meg a védõnõ szó nélkül, sõt õk kérdezték, hogy mikor jöjjenek. Igaz mi Bp-en lakunk. Azért ez elég durva, hogy vidéken ez a helyzet.

Forti,
Mizujs veletek?

Puszi
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Hali!

Orsoly!
Én a XIX. kerben lakom és itt a védõnõ már elõre közöle, hogy az elsõ héten ki fog jönni a dokinéni, a körzeti. Ki is jött, megnézte a babulit, meghallgatta és mivel bakakilt át is pelenkázta. A védõnõ meg egészen 6 hetes koráig jött minden héten.

Detti!

Most mér csodálkozol, hogy édesszájú a gyermek???KépKépKép Az anyatej pl elég édes. Gondolom a tápszert sem savanyura, vagy keresüre készitikKép Az egyik Kismamában olvastam: A gyerekeket az anytej által édesség kúrára vannak fogvaKép

Zsani!Kép

EjKép Tudom, hogy tudod, hogy déliKépKépKépKép Biztos nem raktam a szöveg után elég mosolytKép

Sheila! NõvérkémKép

Hangfelvételt is kérek MelissárólKép Nagyon drága lehetKép És már mondja, hogy "anya" a maga kis nyelvén??? De jóKép:Kép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Jo reggelt Kép
orsoly
mi hozán is kijöt szó nélkül a dokinéni én lementem az utca végén lévö sztkba és szoltam hogy hazajötünk mert én már elöte találkoztam a gyerekorvosal bár csak 1x jött ki hozánk de nem kért pénzt bár én peten lakom.

Lányok
tegnap este petike megfordult hátárol a hasára magátol Kép
és a lábát is megfogta Kép

Beszti
UGYE NEM HARAGSZOL ?

Puszi Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Zsani,
de elegKépKép De ha lehetne valasztani, akkor visszakernem a regi anyatejes tobbszorit, mert ennek biza' mar szaga vanKépJa, es mar tobbszor is akartam kerdezni, csak mindig elfeledtem, hogy piros zoknis kep miert nincs fenn?!Kép

Folteltavolitasra en vettem Vanish szappant, es mosas elott bekenem vele a foltos reszt, eddig szepen kivitte.

Lanyok, itt a szopis reszeknel olvastam valakinel, hogy milyen macera az allando sterilizalas, stb. Ti tenyleg igy csinaljatok? Minden egyes eves kozott kifozitek? Most igy karacsony elott majdnem mindennap meglogok itthonrol es akkor a potmamanak /aki az ApukamKép/ kikeszitenek cumisuvegben tapszert, hatha kell. De a reggel forralt vizbol csinalom, aztan neha este megkinalom az addig hutoben tarolttal, stb. Szoval en elegge nagyvonaluan kezelem ezeket, en sose fozom ki /na jo, ugy hetente/ Reka cumisuveget, csak kimosom, a tanyerjat, kanalat detto. Meg nem frisset csinalok. Illene? Nehogy valami baja legyen emiatt a Kincsemnek.

Sheila,
megbeszelhetjuk. Csak ahhoz gyakrabban kell idejarnodKép

Reka kapott levelet, hogy holnap reggel 8.30-kor jelenjen meg a rendeloben BCG-ellenorzesre. Tudtok errol valamit? Nekem nem szolt a vedono, csak ez a level jott.

Csics,
gratula Petikenek, dolgozik akkor szepen a kissracKép

Csak hogy a kaja-tablazatot vegkepp osszezavarjamKép, nekunk a babant nem ajanlotta a doki, mert Reka ekcemaja elojohet tole. En persze megprobaltam, de kipottyosodottKép Persze, lehet hogy nem attol, de tobbet most nem probalkozom egy ideig.

Nagy a csond, megnezem mi tortent:
-Afonya
afonya
 
 


Kedves Áfonya!

Szerintem ez az ellenõrzés, az oltás helyének az ellenõrzése. Nekünk is mindig megnézik a tanácsadáson, akkor is, ha csak súlyt mérni megyünk.

Sterilizálás-Tápszer. Errõl én írtam. Sajna Lorka szájpenésszel jött haza, s eléggé pánikoltam mindentõl, s egy könyvben ezt olvastam, mármint a sterilizálást, s mindig szorgalmasan fõztem ki mindent. Háát, ez már nálunk is elkopott. 4-5 naponta fõzöm ki az összes cuccát. Bár férjem édesanyja szerint, ez is tulzás, mert így majd minden baja lesz késõbb, mert nem eddzõdik az immunrendszere.
Én minden reggel felforralok annyi vizet, amennyi kb. egész napra kell, s ezeket kiméregetem a cumisüvegekbe (hét adagot). Még az a szerencse, hogy jó sok cumisüveget kaptunk és mi is vettünk. Aztán ha eszi kell, berakom a vizet a mikróba, elszámolok 15-ig (hahaha) aztán kész a víz. Ebbe rakom a tápszert és kész. Eleinte nem mertem még vízmelegítésre sem mikrót használni, mert valamit olvastam a tápszeres dobozon. Aztán elolvastam lassabban is, miután a férjem kinevetett, s csak a kész tápszert nem szabad mikrózni. Én ezért el sem készítek elõre tápszert, mert a kész tápszer melegítése macerás lenne. Gondolom melegvízbe kellene állítani, és várni amíg felmelegszik. Ez ha Lorka éppen visít az esziért, elég lassú lenne. Vagy én gondolom rosszúl a módszert? valaki ásványvizet használ, s így vizet sem forral. Csak ehhez milyen ásványvíz kellene? Szerintem semmi baja nem lesz a kicsidnek!!!

Detti
detti
 
 


Detti,
koszi. Az oltassal az a bajom, hogy eddig is jartunk majdnem hetente, hol sulyt merni, hol valami natha miatt, szal nem ertem, miert kell most igy idore menni.

Tapszer-ugyben nagyon amator vagyok, ezert sok ujat mondtalKép En pl ugy csinalom, hogy mar langyos vizben keverem ki, ugy remlik, a Similacon az van, hogy lehutott, elozoleg felforralt vizet adjunk hozza. De elbizonytalanitottal, megnezem majdKép A microval kapcsolatban bennem az maradt meg valahonnan, hogy azert nem ajanljak melegitesre, mert nem egyforman melegiti fel a reszeket. Mondjuk en mikrozom, kezmelegre, aztan jol osszekeverem-felrazom-tesztelemKép
Tobbiek?
Afonya
 


Sziasztok,
Nagyon jo ejszakanak volt: ))))Bejott a doki neni javasalata,eves utan betettem a kisagyba es egy cumival a szajaban elaludt,persze felsirt neha de akkor odamentem es megnyugodott.Igy ma hamarabb is kelt fel,ami jo mert leglabb igy nem csuszik a nap es eszik 6*-7*.ja es nem utolso sorban en sem fejfajassal ebredek!!!
Mar tul vagyok a vasalason es az ebed fozesen.

Afonya,
En a gyumi lere gondoltam,mert hat az segit a kakiban nem???
De ez is erdekes dolog.A noveremnek aki nem itt el azt mondtak hogy nem ekell adni gyumolcslet a gyereknek 9 honapos kora elott csak a pepet de izesetes nelkulit mert akkor raszokinak az edesre hamar.
Hat igen latom is a hazban az 1 eves szomszed kislanyon amikor csokit meg sutut eszik es egyfolytaban log a szajabna a gyumileves cumi.Remelem en nem jarok igy.

Zsuzsa,
Levi baba annyira edes!!!
Most jutott eszembe hogy nekunk is ban miki sapkank a babara csak anyueknal maradt.Na majd karacsonykor csinalok kepeket rola.Remelem mar belenott mert az unokatesoi 8 honaposan karacsonyoztak benne.

Panda,
Ez jo,pedig te mar tapasztalt anya vagy.Neha megsem jo ez a tultajekozottsag.De hat Noeminel jol csinaltad mert tunderi kis pofija van.

Ildiko,
60gr egy heten az nagyon jo,miert kene tobb?
Nekem is 700 ml kozott eszik Alex bar o kisebb,viszont neked lanykad van tehat nem kell olyan koverkenek lennie.
Mindig azt mondjak a gyerek tudja ennyit eszik,de ez engem sem nyugtat meg.

Orsoly,
Hozzank is kijott avedono es az orvos mikor hazajottunk.Azota is jonnek hetente kethetente.En adok nekik neha penzt ,neha ajandekot.Es azt hiszem ez azert osztonzoen hat,sajnos.
A korzeti gyerekorvost valasztottuk mert nem tudtam mast.Eddig bevalt.
Nyugodtan szolj hogy nem szeretned a babadat cibalni a telben legalbb 6 hetig.
Konnyu szulest!

Mano
Miota Alex nem eszik turboban azota minden nap van kaki,csak nezek!!!Lehet hogy eddig tomtem mint egy libuskat!?
Most hogy mar nagyobb O donti el mennyire ehes.Viszont en sem es a ferjem sem volt nagyevo ugyhogy talan ez is orokles kerdese.
En kamilla teat adok neki de csak a kaki miatt es nem minden nap mert nem igenyli,es sokszor visszajon.Persze csak cukrosan issza meg ; )))

Nyuszi,
Tenleg valami pluss jatek is jol jonne,persze ha zenel az meg szuperebb.

Csics,
Gratula Petikenek,ugyes baba!

Afonya,Detti
Hat en nem fozok ki mert allando para volta konyhaban az elszivo sem birta.Hanem vettem fertotlenito tablettat a bababoltban es abba rakom minden mosogatas utan fel orara adolgokat.En minden fejes utan is igy csinaltam amikor meg fejnem kellett.Marha nagy macera de z van.En ejszkara elkeszitem a tapszert es ugy teszem a hutobe mert komasan nem tudnam megcsinalni: )))
De napkozben a lehutott felforralt vizet keverm neki a tapszerrel es igy rakom a meleg vizba.De jo hogy mondtad hogy a vizet lehet mikroban is melelgiteni.Na en id igy fogom csinalani mert mire megmelegszi a vizben Alex mar turelmetlen.

Ilke,
Kaptam kremet a koszmora es mar szepen javul : ))))

Pusz
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!
Megint lemaradtam egy kicsit, mert anyukám sajnos megint nincs jól. Kép De persze nem szomorítalak benneteket.

Sheila!
Üdv újra köztünk!!!!!
Megkaptad a mailomat a képekkel????????

Afonya, Bera!
Látjátok mennyire nem egyformák a gyerekek? Dóri nagyon élvezi a bevásárlást a Corában. Már õ kapaszkodik egyedül fogni sem kellene, de úgy vagyunk vele, hogy jobb félni mint megijedni. Kép
Viszont õ semmi jelét nem mutatja, hogy mászni próbálna. A lábát felhúzza maga alá, de ettõl többre nem hajlandó. Ha valamit el akar érni, akkor odagurul érte.

Kaki téma: Bocs akit nem érint, de hát ez is emberi dolog... Kép
Dórinak is csak napi egyszer van, mióta mást is eszik, és nem a régi megszokott híg fajta. Azóta nem csak hallani lehet, hanem az arcán is látszik amikor "dolgozik".

Kata és a 2 fogú Dóribaba Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!
Afonya,
Réka kakija tökéletes. Olyannak kel lennie.Kép
Miért adsz neki tápit? A súlya miatt?
Én kb. 7 hónapos korától csak elmostam az eszközöket, csak néha dobtam bele neomagnolos vízbe a cumit, játékait. A tálkát, poharat mosószeres vízben mosogattam el, külön szárítottam.
Ne szoktasd rá a gyümölcslére, nagyon nehéz lesz róla leszoktatni, és teljesen felesleges. A víz tökéletes, esetenként egy kis tea. A jó babagyümilevek piszok drágák, ami nem olyan az meg tele van cukorral. (mondjuk nálunk inkább én ittam meg, csak 1-2 kortyot volt hajlandó elfpgadni (de az nyáron volt). Ha mindennap kap gyümölcsöt, késõbb zöldséget, akkor nem kel édes lötyi.
Küldök egy mélt.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


sr xéõya s

Hát ez a fiam karácsonyi üdvözlete nektek, kicsit bitorolhatta a billenytûzetet, közben itt fogja a kisujjamat,elég érdekes így pötyögni Kép Imádja a mosolygós arcocskákat a sorok között.

Dani is mond valami Aja-hoz hasonlót, ez lehet, hogy tényleg az anya szó? Nálunk most a berregés a favorit nyelvöltögetéssel kísérve.

Amikor mi még a legelején tápszereztünk, akkor mi is ásványvizet használtunk, de a gyerekorvos tanácsára azt is felforraltuk és lehûtöttük. A lényeg, hogy ne legyen magas a nátriumtartalma. Szerintem most a Nestlé Aquarel a legjobb.

Na, most gyümiztünk és szopiztunk, most meg alszik a drága.
Délután viszem karácsonyi partira a munkahelyemre. Olyan jó látni, hogy ott is szeretik, meg hogy bármikor bemehetek.

Van valaki közületek, aki baba mellett otthonról dolgozik? Én februártól fogom kezdeni a munkát, és már most gondolkozom valami ésszerû napirend beosztáson, hogy mindenre jusson elég idõm. Napi 5 órát kell gépeznem, bár volt olyan is, hogy mikor még ben dolgoztam, akkor a napi 8-ból 3 óra alatt végeztem a munkámmal. Remélem sikerül beosztanom az idõnket, bár ez állandóan változni fog, mert amint elkezd rendesen közlekedni a lakásban a gyerkõc, akkor nem ülhetek egyfolytában a gépnél. Szerencsére a férjem is mondta, hogy mindenben segít, csak ne maradjak el a feladatokkal.

Szopi téma:
Korábban már én is leírtam, mit szenvedtem közel 2 hónapig, míg rendesen lett tejem. És nagyon büszke vagyok magamra és a kitartásomra! Ezzel nem akarok senkit megbántani, mert én is jól tudom, mit jelent az a sok idegeskedés, hogy elég-e a tej vagy nem, mi az, hogy tápszerezni, melegíteni, fertõtleníteni. Én úgy tudok segíteni másoknak, hogy megsoztom a tapaztalataimat, hogy én hogy csináltam illetve, hogy nem csinálnám, mindezt a saját bõrömön tapasztaltak alapján. Illetve azzal tudok segíteni, hogy adok másoknak is tejet és ez nagyon megnyugtató, bár volt egy anyuka, akik lustaságból már nem viszik a tejet, na nekem errõl meg is van a véleményem, de mindegy. Ráadásul még pént sem kértem érte. Én hülye meg csak fejtem és fejtem nekik, a saját fiamnak éppen annyit tettem el a mélyhûtõbe, amennyi szükséges, õk meg nem díjazták. Azzal az rüggyel mondták le a tejet, hogy az õ gyerekorvosuk szerint túl erõs a tejem, amit kétlek, mert ilyen nincs, pláne, ha 2 hónapig jó volt nekik. Mindezt megemlítettem az én gyerekdokimnak, akik nagy szemeket meresztett, hogy ilyet még õ sem hallott, pedig õ sem ma kezdte az orvosi pályát. Nagyon szomorú voltam emiatt. Ami még jobban elkeserített, hogy elmondtam nekik, hogyan kell az anyatejet tárolni, meddig lehet kint szobahõmérsékleten, és volt olyan eset, amikor jöttek a tejért és utána elmentek sétálni..., a hozott cumisüveg tisztaságáról nem is beszélve... Szóval... Én ezt nem értem. Ha nekünk nem lett volna tej, és megadatik a lehetõség, hogy van akitõl kapjuk, akkor az elsõ dolgom, hogy menjek a tejért, mert kell a kisbabámnak.

Szóval sajnos elkeserítõ, hogy iyen anyukák is vannak.

Szeretnék én is belepillantani a talis képekbe, ha persze lehet, bár én lemaradtam errõl, sajnos. Nem hívott senki, bruha-ha-ha... Persze, azért, mert csak késõbb lett netünk, így nem is tudhattam róla idõben. De azért legközelebb bevesztek minket is, ugye?

Pusz:
gumicukor és 24 hetes Dani

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Detti!
Mi egy kis faluban lakunk, de nekünk van választott gyermekorvosunk, aki a 10 km-re lévõ városból jár hozzánk. Öt hónapos koráig kéthetente jött, most pedig havonta. Hát, ti elég nagy összegekrõl írtok, a mi dokink 1000,- forintot kér egy látogatásért, viszont oltásra sem kellett bevinnem a rendelõjébe, hanem itthon beadta.

Én a cumisüvegeket kb. háromhetente fõzöm ki, lehet hogy sürûbben kellene, és a kész tápszert a mikroban melegítem fel, és utána jól összerázom. Amikor éjszaka is evett, bekészítettem a hûtõbe 2 üveg tápit, és azt mikróztam.
Szerintem lehet mikrózni, csak mindig alaposan fel kell utána rázni, mert nem egyformán melegszik fel.

Manó!
A te babád bukik még, ha igen, hányszor naponta? Voltatok kivizsgáláson, gasztroenterológusnál-ha jól írom-?
ildikó
 
 


Gumicukor!

Minden elismerésem neked, és a hozzád hasonló kitartó anyukáknak. Én biztosan örültem volna ha tõled kaphatott volna a kislányom anyatejet. Nálunk sajnos nem volt ilyen anyuka a közelben.

Ildikó
ildikó
 
 


Mi ugyan Bp-en lakunk, de hozzánk is kijár a gyerekdoki, mert mi direkt kértük. Amíg kicsi addig nem nagyon szeretnénk a rendelõbe vinni. 2 hónapos koráig 2 hetente járt ki, utána már csak havonta, az oltásokat mi is itthon kaptuk meg. 1-1 alkalomkor 2000 pénzt szoktunk neki adni, mi ennyit gondolunk. Szerintem ez nem nagy kiadás a babánk érdekében.

Kifõzésrõl:
Én a mellszívót 2-3 naponta szoktam kifõzni, és minden használat után antibakteriális mosogatószerrel elmosom, egy pelusra kiteszem száradni, egy másikkal pedig letakarom
Mi ritkán cumisüvegezünk, cumink sincs, általában,amikor a nagyi eteti a Danit, mikor mi nem vagyunk otthon, egyébként kanállal eszünk + cici. Ezeket hetente 1x kifõzöm (a cicit persze nem Kép), egyébként meg alaposan elmosom. Szerintem ennyi elég, nem kell mindent agyonmosni, mert egy kis kosz kell abba a gyerekbe, különben pont attól lenne beteg, hogy nem tud az immunredszere megerõsödni, mert egy darab bacival sem találkozik.

Van aki kutya macskával lakik együtt? Errõl mi a véleméynetek? Nálunk van mindkettõ. A kutyus minden este fürdik, napközben fix helyen mászkálhat a lakásban, este meg az alvós helyérõl sem jön ki, tehát nem mászkálja össze a lakást. Amikor hazahoztuk a kórházból Danit, akkor megmutattuk a kutyusnak az új jövevényt, messzirõl nézte. Szerencsére nem féltékeny. A macskánk meg még életében nem volt kint, pontosabban az anyósomék macskájáról van szó.Van egy kosara, oda vackolja be magát, megaz ablakban szeret üldögélni és nézelõdni, mint az öreg nénikék. Neki is fix helye van évek óta, szobába nem jöhet be. Így nem szõrös tõle minden.

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Ágci, Kataa!
Ha én gyümölcscentrifugázom a gyümölcsöt, nem adok hozzá cukrot, miért rossz? Tele van vitaminokkal. Ha már gyümölcspépet ad neki az ember, akkor lét miért ne? Én ezt nem igazán értem...Szerintem ha az ember ilyen természetes lével kezdi egy-két hétig, akkor utána a pépet is jobban elfogadja ízesítés nélkül és nem terheli meg a gyomrát a hirtelen sûrûbb pép. Mert akkor nem csak a gyümölcs ízéhez kell hozzászoknia, hanem a sûrû állagához is. Persze lehet, hogy én gondolom rosszul. Na azért én sem arra gondoltam, hogy a gyümölcslés cumisüveg ( még ha nem cukrozott, általam készített 100%-os is-ebben is benne van-de csak az- a gyümik természetes cukortartalma) a szájában lógjon. Hanem ha szomjas, megitatom vele és aztán elveszem az üveget.

Kata 007!
A Lorka legelejétõl úgy kakil, hogy látszik a fején. Piros lesz és kidugja a nyelvét. Elõszõr nagyon megrémültem, hogy ez mi, de az állaga pont jó volt, s a doktornéni szerint ez normális, ha a kakilási ingerre már ilyen kicsin nyomással reagál. Így már amikor akciózik, bontom is ki a pelust. Õ már a legelején nagyon " formázottat" kakilt, a dokinéni csodálkozott is. Mióta kap gyümölcslét ( nem cukrozottat, általam készített 100%-os igazit), egy kicsit hígabb, zöldesebb és szagosabb a kaki. Naponta egyszer kakil.

Detti
detti
 
 


Hali!

Gumicukor!
Nagyon rendi volt tõled, hogy ingyen adtad a tejcsit a kisbabának. Kár hogy ilyen az anyukája! Persze, hogy gyerek a következõ talira!Kép)

Csics, és a többiek akikel a szopis topikban elhangzottakról beszélgettünk. Én az ilyen anyukákra godoltam. Szerintem meg sem próbált szoptatni és kényelmesebb volt neki ha más szenved helyette, de még arra is lusta volt, hogy az ingyen tejciért elmenjenKép

Mitõl buknak a babaák? Az én fiam is nagyon sokszor bukik. 1 hete még majdnem minden etetés után bukott. Azt gondoltam, hogy azért mert nem büfögte ki magát rendesen. De akkor éjjel amikor önkiszolgás és nem veszem fel büfögni akkor nem bukik. Mondjuk 1 hete már csak napi 2-3x bukik, de sosem olyan hüdenagy mennyiségeket!

Ildikó!
Milyen az a gasztroenterológus?Kép MÁrmint milyen az a vizsgálat és mit takar ez az elnevezés? Eléggé tudatlan vagyok még, ebben a témában meg pláneKép

Ma reggel úgy ébredt fel a fiam, hogy csupa csipa és könny volt a szeme. Olyan sürü sárga könny ami olyan nyúlós-ragados. Ilyet még nem tapasztaltam. Pár napja már nem csak hapcizik, hanem néha köhög is és kissé szörcsög, de a fene tudja hogy hogy néha elmúlik neki, vagy csak kitüsszenti... Ma meg ez a csipa ügy!Kép Az elõbb olvastam a Bölcsõhalálos topikot. Azóta a hideg ráz és percenkét rohanok a fiamhoz megnézni lélegzik-e, hallgatóztem felette, minek az lett a következménye, hogy félig felébresztettemKép Nem is nézek többet szét a többi topikban, mert csak megzizzenek tõlükKépKép
puszi
sasha és a 10 hetes Gábor!

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Hû, olyan jó sokat írtatok, hogy már egy órája csak olvasok - pedig mennyi mást kellene csinálni.

Kicsit én is benne voltam abban, hogy indult ez a szopis téma, de már jól kiveséztétek, úgyhogy már csak néhány szót tennék hozzá. Szerintem amit Detti írt (a hosszú) abban tökéletesen benne van, hogy mi a bántó benne. És ezen szerintem senkinek sem szabad megsértõdni, hanem inkább egy kicsit okulva belõle, többet segíteni akkor is, ha minden erõnek ellenére sincs tejcsi. Én pl. úgy éreztem a végén, hogy már elmehetnék szoptatási tanácsadónak (na jó tulzok), de fogalmam sincs róla, hogy akkor én most mit csináljak. Lehet, hogy külön egy topic kellene erre, nem tudom, de ott állni tanácstalanul, az sem jó. A gyerekorvos csak felírja a tápszert és kész. Nekünk akkora szerencsénk volt, hogy a mai napig kapunk még anyatejet - igaz már csak napi 1 evésre - de amikor elkezdtük, akkor nagyon meg voltam ijedve, mert volt aki azt mondta, hogy Õ bizony ezt nem tenné, nem veszélyeztetné a babáját más tejével, ha nem forralom fel, vagy nem a gyüjtõbõl hozom. Én viszont nem sok értelmét láttam a pasztõrözött tejnek és....nem akarom ezeket ujra leírni, most csak az a lényeg, hogy semmilyen infót nem találtam erre, csak azt, hogy szoptassak.
És igazad van Sasha, hogy vannak másféle anyukák is, de én úgy hiszem, hogy talán(remélem)azok vagyunk többen, akik nem lustaságból nem szoptatnak...

Áfonya!
Lili kb. 3 órát alszik nap közben, de azt vagy 4 részletben. Viszont cserébe átalussza az éjszakátKép
(OFF: és tényleg kaptam cukormentes gesztenyemasszátKép Kép)

Hozzátáplálás: akkor most szerintetek egy olyan baba, mint Lili, aki már csak napi kb 1,5 dl anyatejet kap, az mikor kapjon a fõzelékébe husit is? Ezt valahogy nem tudom eldönteni, hogy mikor is kezdjem.

Kata!
Hááááát ezért a Corás dologért irígykedekKép De akkor jól értettem, hogy valamelyikõtök folyamatosan fogja Dórit? Akkor apa nélkül még Ti sem mentek? (Csak el akarom tanulni, hogy ha aktuális lesz, akkor menjen.)

bera
berka
 
 


Sasha!

Köszönöm, hogy legközelebb én is talizhatok!!! Hurráááá!!! Sok kis bébi!!!

Viszont azt még mindig nem tudom, hol nézhetlek meg benneteket babatali közben.

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Drága Sasha!
Amikor én egyik este beleolvastam a bölcsõhalálos topicba, aznap éjjel magam mellé vettem Dórit.
Apja másnap délután kiságyat pakolt. Kép
A gyerekszobából a miénkbe. Azóta is itt alszik velünk. Vagyis egy szobában, de a kiságyban.

A csipa-könny jelenségre nálunk bevált, hogy szopikor "véletlenül" belespriccelt a cici a szemébe. Észre sem vette, mert gyakran elõfordult akkor még, hogy jobban érdekelte mi van a háta mögött és ilyenkor az egész arcát végig spricceltük.
Nekem is itt a topicban ajánlották és bevált. Volt viszont akinek nem használt és szemcsepp lett a vége.

bera!
Nekem sem alszik Dóri sokat napközben, de jól fogalmaztál: "Viszont cserébe átalussza az éjszakát"

Vásárolni mi apával járunk. Már csak azért is, mert mi panelban lakunk és fel sem tudnám egyedül hozni a cuccot, hisz az egyik kezemet lefoglalja a babahordozó. És igen, félig jól értetted, valaki mindig fogja a kocsit. Dórit már nem kell, de vannak bunkó emberek, akik nekimennek a kocsinak, úgyhogy mi azért féltjük. Ne tudd meg mennyire élvezi a nõszemély, hogy már nemcsak a plafont látja, mert eddig a hordozót raktuk a bevásárlókocsira.

Detti!
Dóri csak azóta csinálja mióta fõzelékezünk. Elõtte sokszor csak a szagról vettük észre, hogy valamit pakolt a pelusba. Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Bera, Kata007

Nálunk is az a helyzet, hogy éjszaka nyugi van, nappal viszont "csak" 2-3-4 órányi alvás és az is több részletben...
Vásárolni mi is apával vagy nagyival járunk.Kép Általában babakocsival. A múltkor ,még ANgliában kipróbáltuk a kengurut.Tudjátok, amiben kifelé is tud ülni a Manó. Namost az eredmény az lett, hogy a lányom, mint szélmalom kalimpált végig kezével-lábával, olyan izgatott lett...nagyon édi volt.
De többnyire babakocsiban ,vagy hordozó-babakocsi kombinációban vásárolunk.Ez utóbbit azért szereti jobban, mert ha nem alszik jobban kilát.Ma több vásárlót felizgatott az Árkádban a sikongatásával...Kép

Ilke, Petra2

Képzeljétek, tök jól megy a hátról hasra fordulás! Már többször meglepett bennünket vele, hogy megfordult mire visszamentünk a szobába. És imádja a járókáját. Olyat vettünk, amit lehet magasabbra is állítani, mármint az alját persze.Kép

Sasha

A bukásról olvastam régebben a Babamagazinban, meg a dokinõ is mondta, hogy a gyomor-nyelõcsõ találkozás fejletlensége miatt van és teljesen természetes.Persze csak ha nem túl gyakori és nem nagy mennyiségeket bukik. Még Emília is szokott néha, van viszont, hogy napokig nem...Nem tudom mikor növik ki.Szerintem amit Gabi Babádról írtál teljesen OK.

Mi is Bp.en lakunk és mint Gumicukor, mi is 2000 pénzt szoktunk adni a dokinéninek, aki kijár.A pénzt nem õ kérte ,én gondoltam, hogy megérdemli, ha mindig kijön rendelés után.Havonta egyszer.Most az 5 hónapos szuri után már csak 2 havonta fog jönni.

Lányok

Süt valaki pulykát karácsonykor? Mi ugye angolszász szokás szerint sütünk, Apuci miatt. Hol lehet Zuglóban egész pulykát kapni,az Árkádon kívül? Van itt piac valahol? Vagy jó hentesüzlet?

Kép

Nyuszi
Nyuszi
 


sziasztok Lányok
Petike megkapta az oltását hát a második szuri nem tetszet neki és egy kicsit sirt Kép de elmagyaráztam hogy ez szükséges ahoz hogy ne legyen beteg Kép kapot kupot és most itt alszik mögötem az ágyon .

Sasha
ne olvas rossz dolgokat mert akor álandoan atol fogsz félni hogy gabibabával is az történhet .

Gumicukor
persze hogy jöhetsz a köv. talira Kép az elsö tali képeit a westendes topicba találod meg a második taliképeit zsani csinálta igy a pontos helyét ö tudja

Nyuszi
gratula a forgáshoz Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Gumicukor,
En is szerettem volna otthonrol dolgozni de a rendszer amit bent hasznalunk meg nem erheto el internetrol.Ja es ossze van kotve kulfolddel tehat nagyon sok lenne ha itt nalam kiepitenek.
Nem is csak a penzert akartam volna hanem hogy hasznaljam az agyam.Es mikor akarsz visszamenni fizikailag?
Nalunk ha nem jon a teso en 2.5 evesen,marmint Alex lesz annyi, gondoltam.
Hat igen ez nem volt egy minta anyuka.En sajnos nem talatam senkit aki kozvetlenul adott volna akar penzert,bar az anyatejgyujto ingyen adja.
Legalabb valamit visszakapok az evek soran befizetett TB-bol ;))))

Ildiko,
Biztos hogy lehet mikroban tapszert melegiteni?mert en ugy tudom hogy csak ha a baba mar elmult 9 honapos akkor lehet.
De nekem ma bejott az hogy a mikroba melegitem a vizet es utana keverem ossze.

Detti,
Ha te magad facsarod a gyumilevet az persze egeszen mas leglabb csak termeszetes gyumolcscukrot tsrtalmaz.
Majd megkerdezem a mi gyerekdokinakat hogy O hogyan gondolja.De ha adok majd neki akkor is csak otthon keszitettet.
Ja es vettem egy csecsemo szakacskonyvet,majd abbol kotyvasztok Alexnak.Bar azt hiszem azert a bebei etel is befigyel majd : )))

Bera,
Ez jo megfogalmazas volt.En is MINDENT tudtam csak epp szoptatani nem mert nem volt ami jojjon: (((
Nekem a vedonom nem javasolta a tejet (bar O altalaban semmit sem javasol ami szerintem jo ) mert hogynem tudom kitol van.Hat en ezen tultettem magam,es a lenyeg hogy van.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Kata, jobbulast Anyudnak. Fogunk meg mindig nincs, jelentem, de ettol fuggetlenul ma ugy megharapta az ujjam, hogy ihaj. Kakaugy: mi /vagyis csak RekaKép/ a higgal kuzdottunk, de nagyon, fejtorzulas, szemkonnyesedes, stb.. most meg eszre se veszem, mikor produkal.

Kicsit off, hosszu isKép

AgciKép
Gyumilet en nem adok, azt valaki mas irta. Tapszerugy: emlekszel, mikor tanacstalan voltam, mivel higitsam majd a fozeleket? Akkortajt mondta epp a vedono, hogy feleves korig lehet feliratni /vagy olcsobb?/ a tapszer, igy irattam. Mondjuk, jo sztori volt, a doki ketdezte, melyiket irja, en mondtam , nem tom, o nezett ram, mire tisztaztuk, hogy meg sose irt fel. Ezt csak azert meselem, mert annyira alap, hogy tapszeresek a gyerekek, hogy csak na. /nem vitaindito!!Kép/
Szoval felirta, en meg azzal higitom a hazi-fozelekeket, kicsit a sulya miatt is, igen. Es ha elmegyek itthonrol, akkor a potmamanak keszitek egy uveggel, hatha kell. De kovetkezo szopira mindig itt vagyok, meg nem volt olyan nap, hogy 20 grammnal tobb fogyott volna, az meg csak jatek lehetettKép Neha este is probaltam par hete, mikor kevesnek tunt, de kiderult, enm azert nyafog, mert nem kellett neki. Viszont most van egy, lassan egy honapja megbontott tapszerem, amit dobhatok ki, pedig majdnem tele van. De legalabb megnyugtatott, nem azert sovany Reka, mert eheztetem, hanem mert ilyen, nem kell neki mas sem. Mert hiaba tartozom azon "szerencsesek" koze, akiknek sikerult a szoptatas, allandoan stresszelek a sulya miatt, ami tapszeres gyereknel ugye nincs /legalabbis ugy gondolom/. Es ez az egyik buktatoja a szopinak, szerintem sokan ezen csusznak el. Off vegeKép

Alvasugyben megnyugtattatok, nem csak nalunk van keves alvas csakKép

Na megyek, Apa kivetelesen hazaert idoben, megyek penzt kolteniKép

-Afonya
afonya
 
 


Sasha!

Hogy pontosan mi is az a gasztroenterológus, azt nem tudom, de ált. az emésztéssel, gyomorproblémákkal foglalkozik. Pl. ha egy baba sokat bukik, itt alaposan kivizsgálják nincs-e tejcukor v. tejfehérje allergiája stb, megnézik ultrahanggal a gyomrát, ilyesmi. Mi még nem voltunk, pedig a Napsugár régen sokat bukott, de az orvosunk azt mondta, hogy amig szépen hízik és fejlõdik, ne foglalkozzunk vele.
Viszont az érdekes, hogy itt a babaneten írtam a doktornõnek, aki azt válaszolta, hogy vigyük el egy ilyen vizsgálatra. Hát akkor most mit csináljak???


Ildikó
ildikó
 
 


Csics,
Nagyon ügyi Petike!Kép

Sterilizálás,
Igaz mi csak cicibõl eszünk, de a fejõkémet én minden használat után kifõzöm. Egyébként a játékait viszont nem szoktam nagyon fertõtleníteni, kb. havonta mosom el-ki õket egyszerû mosogatószerrel.

Micrózással kapcsolatban, én úgy hallottam, hogy a micro azért nem jó, mert nem egyenletesen melegít, azaz egyes részek forrók lesznek így bizonyos vitaminok károsodnak.

Csak egy kérdés a kajcsis táblázattal kapcsolatban: ha azt mondják, hogy a kukorica is allergizálhat, akkor miért írják, hogy 6 hónaposan már kaphat kukoricapelyhet?

Kataa,
Örülök, hogy javul a koszmó, elvileg pár nap alatt el kell, hogy mulassza.

Gumicukor,
Ez az AJA ismerõs, Lili akkor szokta mondani amikor elkezd sírni.
Hû ez az otthoni munka nem lesz egyszerû gondolom.
Azt hiszem mi egy cipõben jártunk tejcsit illetõen. Nekem is volt-van bõven tejem, én is ajánlgattam mindenkinek. Elsõsorban a családban született koraszülött kisbabának, de a szülõk elhárítottak, azzal az indokkal, hogy õk már ráálltak a tápszerre, most már nem változtatnak. Azért ez engem is kiborított. Nagyon sajnáltam azt a kisbabát, mert annyira adtam volna neki. Persze pénzt én sem kértem volna érte. Azóta kapott több baba is a tejcsimbõl és senkitõl sem kértem pénzt, valahogy ez nekem olyan természetes volt így. Szóval teljesen meg tudlak érteni.
Az elsõ találkozó képeit a Westend topicban találodKép.
Nekünk csak ékszerteknõceink vannak, azok aztán végképp le vannak korlátozva az akváriumukbaKép.

Bukás:
Nálunk is probléma volt ez az elején. Lili minden evés után bukott, hol többet hol kevesebbet. Aztán úgy 3-4 hónapos korára valahogy ez szép fokozatosan elmúlt. Most már egyáltalán nincs. Tudom ajánlani az olyan etetést, hogy a feje feljebb legyen mint a popsija. Illetve nálunk nagyon bevált, hogy evés közben többször is felvettem büfizni. Azt írják a könyvek, hogy max. fél éves korára el kell hogy múljon minden babánál, ha nem akkor azt azt hiszem refluxnak hívják akkor ezt a betegséget. Ilyenkor már dokihoz kell fordulni, azaz gasztoenterológushoz (õk amolyan belgyógyász féleségek, nem tudom pontosan behatárolni, de a párom is ilyen dokihoz került amikor a lisztérzékenységével kezelték).

Sasha,
Próbálj néhány csepp tejcsit belecseppenteni a szemébe, ha nem javul akkor szerintem nézesd meg dokival. Nekünk amikor egyszer volt, csak a szemcsepp segített, de az 1 nap alatt.
Most, hogy ilyen bizalomgerjesztõket írtok a bölcsõhalálos topicról akkor én inkább nem nézek bele, nem akarom a szépen alakuló karácsonyi hangulatomat elbaltázniKép.

Szoptatás:
Nagyon nem akartam hozzászólni ehhez a témához, de leírom a mi helyzetünket csak érdekesség képen. Szóval az anyukámnak amikor én születtem, rengeteg tejcsije volt, lakott mellettünk egy másik baba, így anyukám vállalta, hogy megszoptatja azt a babát is amikor kell. Régen persze nem voltak fejõgépek, fejhetett volna kézzel, gondolom nem veszõdött vele, inkább annyi idõ alatt megetette a kisbabát. Aztán amikor a nõvéremnek születtek kisbabái akkor neki viszont kb. 3 hétig volt teje, pedig fejt, de mégis elapadt. Aztán született nekem nemrég egy LilimKép és nekem viszont rengeteg van. Én szerencsének tartom, mert nem kellett érte igazából tennem semmit, szülés utáni 2. nap már 200 gr-ot fagyasztottam le a kórházban. Szerintem ez nem örökölhetõ, mert akkor a nõvérkém miért nem tudott szoptatni? Pedig nagyon akart, kicsit depis is lett miatta, hogy nem sikerült. Élete legnagyobb kudarcának tartjaKép.

Nyuszi,
Édes lehetett Emi kifelé fordítva a kengurubanKép. Egyébként mi is apucival járunk és mi is a babakocsi és autósülés variációt szoktuk használni, már csak azért is, mert Lili általában elalszik alatta és így amikor végzünk, nem kell felébreszteni a kocsiba beszálláskor. Hátról hasra? Ez igenKép! Nálunk ennek semmi jele, viszont a legújabb, hogy fekvésbõl akar felülni, állandóan emelgeti a fejét.
Pulykát én sütök karácsonyra, de nem egészet hanem csak egy óriás mellet. Fehérboros bazsalikomos mártással, tegnap meg is vettem hozzá a friss bazsalikomot. A Tescoban láttam elég szép egész pulykákat tegnap, igaz itt a Szentmihályi úton.
Nagyon kedves képeid vannak, látom jó adag karácsonyi hangulattal tértetek hazaKép.

Dokival kapcsolatban, én mivel elég közel van a rendelõ, így el szoktam menni a dokihoz, mert általában egy méreckedés is mindig aktuális, de ha beteg Lili akkor ki szoktam hívni, ilyenkor én is adok neki pénzt.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!
Detti,
nem bántásból írtam a gyümilevet, természetesen ha te csinálod az más.Kép Azért szoktuk azt "tanácsolni" ez így elég nagyképûen hangzik, de jobb szót nem találtam, hogy csak 1-2 kiskanállal kezdjük a hozzátáplálást, mert az nem terheli le a babucik gyomrát annyira, és nagyon fokozatosan kell csak bevezetni a különféle kajcsikat.
Nem tudom, azt tudjátok-e hogy a WHO egyébként azoknak a babáknak is a 6 hónapos korig való csak tápszeres etetést javasolja, akik valamilyen oknál fogva nem szopiznak. Sõt nekik még fontosabb lenne. Ezt sem kötözködésbõl írom, csak úgy hogy ti is tudjátok.Kép

Sasha,
nekem a kisfiam nagyon-nagyon bukós volt. Elvittük dokihoz, aki azt ajánlotta, hogy rizsliszttel sûrítsünk 1-2 étkezést. Anyatejet kellett összekeverni rizsleóiszttel. Ez nem használt, akkor kapott egy gyógyszert, amit félig beszedett aztán ment a kukába, mert minden úgyanúgy volt. Elvittük uh-ra, teljesen egészséges emberkét mutatott a ketyere. ÉÉÉs itt jön a poén, tudod mitõl volt: attól a tejtõl amit én megittam. Elhagytam, és elmaradt (erre teljesen véletlnül jöttünk rá). Utána még próbáltam 1-2x különféle idõpontokban, és akkor megint magamon találtam áltlaában a reggelijét. Most hogy már elmúlt 1 éves, 1-2 lecsúszott egy kis dobozos ice caffee, és úgy néz ki nincs probléma. Nehéz volt lemondani a tejrõl, de amennyit én mostam, és mikor kijött szegény babából.... Egyébként nagyon sokat hízott akkor is, tehát nekünk mondta a doki is, hogy addig nincs komolyabb baj. Szóval azért próbáld meg. Sajnos a tejtõl nem csak hasfájós lehet a babulek.

Afonya,
ha megkeresed Gabómamót, õ tudna mondani, mit etetett õ már Jázminnal, hogy hízzon, az anyatejen kívül, szerintem lassan az összes tápszert kipróbálták, de hát.... Állítólag a Sinlac megdobja a babák súlyát. Gyümivel ehetõbb. Doki írja fel, úgy olcsóbb. Azért elgondolkoztató, hogy a doki kérdezi meg, miylen tápszert írjak anyuka...?

Szopi téma, akkor talán legtöbben még pocakosok voltatok, amikor ezzel az öröklõdik vagy sem, volt egy igen nagy vita itt. Nem öröklõdik, sajnos a legtöbb esetben az eü-i dolgozókon múlik, illetve õk azok akik legtöbbet ártanak abban, ha egy anyuka vmilyen problémával szemben találja magát. Aki érdekeset szeretne olvasni, itt az Anyaság témában keresse meg, a Szoptatás-Kitõl ne fogadjak el tanácsot topicot. JUJJ!

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Már a hétfõnél tartok az olvasásba, lassan útolérlek benneteket.
Ma voltam suliba és MÁR CSAK két vizsgám van. Mikor elindultam akkor a Petra nem akart szopizni már tiszta ideg voltam és akkor kipróbáltam azt, hogy fölé hajoltam és úgy kellett neki. Nekem bejött Zsani. Az ember mit meg nem tesz csak azért, hogy igyon pár kortyot. Az én kezem meg teljesen begörcsölt. Biztos érzi rajtam, hogy feszült vagyok a vizsga miatt.

A Petra már nem sír. Nem tudom, hogy mi volt ez az egy napos fogfájás. Éjjel is nyugidtan alszik és csak reggel szopizik.
A Babák hány órát bírnak ki kaja nélkül? A Petra tegnap 21-kor szopizott és én meg felkeltettem reggel 8-kor mert, hogy már eltelt 11 óra kaja nélkül.

Gumicukor
Mikor van a MÁV-ba baba-mama torna? Engem érdekelne.

Csics, Forti, Bera
A Petra is fogdossa a fülét. Van a mikor egyszerre a kettõt és úgy gagyarászik. Ilyenkor olyan aranyos. Szerintem csak most kezdik felfedezni, hogy van fülük. (Csics nálatok más volt a helyzet mert Petike sírt is) Nálunk csak az a baj, hogy észrevette, hogy fülbevalója is van, szóval vigyázni kell vele.

Sasha, Zsuzsa, Pemeske, Beszti, Panda
aranyér: Én is hallotta a Reparon krémrõl állítólag az jó.
Ha valakinek van aranyere egyszerü krémmel is meg tud gyógyúlni?

Bajni, Kata007
Én egyszer próbáltam adni a Petrának fagyasztott tejet de Õ sem fogadta el. Majd meglátjuk a fõzeléknél mert nekem is van a fagyasztóba 8 liter.

Betti
Sajnos nálunk is távfütés van és nagyon száraz a levegõ. Nekünk a radiátoron van 5 edény amibe van víz és még külön párologtató is de még így is nagyon száraz. Ha valaki jön hozzánk akkor mindig kérdezik, hogy hogy bírjuk. Én már nem érzem mert megszoktam de a Petrának reggelre beszárad az orra és a doktornõ írt fel valami sóoldatot és abból csepegtetek bele. A kis bõre is annyira száraz, hogy azt is mindennap krémezem.

Viki
Bocs az e-mailért csak most értem oda az olvasásba.

Petra
petra2
 
 


Bébipulykát lehet venni a Garay piacon, VII. kerület, jobboldalon kell keresni a baromfi húsosoknál. 79-es troli végállomása elõtt (Keleti pu.) van. Én ide szoktam járni, és szép husik vannak, csak a hentes pasiknak szokott gúvadni a szemük, amikor fiatal csaj a vevõ... Sajnos az árára nem emlékszem, de szépek voltak a pulykák.

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Emma már nem bukik olyan sokat, néha visszajön a kajcsi, de nekem is azt mondták majd kinövi. Nem voltunk orvosnál e miatt, sõt az AR tápot is abbahagytuk és semmivel sem bukott többet azután. Hasi Uh-on voltunk, de a hasfájása miatt, Semmit sem találtak nála szerencsére.

Ami a bölcsõhalált illeti, tudom hogy nagyon ritka, de ettõl függetlenül én is nagyon félek tõle, fõleg hogy Emma külön alszik, úgyhogy nálunk légzésfigyelõ van.

Én sterilizálni minden evés után szoktam, és a fejõt is minden használat elõtt sterilizálom, van egy elektromos sterilizálónk. de utána viszont csak egy sima pelenkán tárolom, úgyhogy azért túlzásba nem viszem.Kép Én elõre felforralom a vizet a táphoz, és mikróban melegítem fel a vizet, abba teszem bele a tápszert frissen amikor etetek.

A doktornõ nálunk nem kér semmit azért hogy kijön elvileg, de én mindíg adok 1000 Ft-ot neki, néha 2000-et. az oltást emma is itthon kapta.

Állatok +baba téma: Nálunk 1 kutya és 3 tengerimalac van. A kutya bejár minden szobába, a babához is, bár nem szokott csak úgy ott tartózkodni, csak ha én is megyek. A lábait minden séta után mosom, teljesen kb 2 hetente fürdik. Eddig semmi gond nem volt. A tengerimalacokkal is szokott egy légtérben lenni Emma ha bevisszük abba a szobába.Kép Szerencsére a gyerekdokink nagy állatbarátKép Hozzáteszem hogy a kutyi egy kis szörmók, minden agresszió nélkül, így ilyen veszély nincs. Még a tengerimalót sem bántja.

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!
Hihetetlen, hogy mennyit írtatok! Kb. egy hete nem voltam, nem is tudok hozzászólni mindenhez.

Ilke, nálunk is többször van szopi éjszaka, kb 2,5-3 óránként. A kolleganõm azt javasolta, hogy próbáljam meg teáztatni északa, és akkor rájön, hogy azért nem érdemes felkelni. Hát Betti utálja a teát, s mivel nem akarom, hogy fellármázza a többieket, marad a szopi. Abban bízom, hogy fél éves korára lesz változás. A hugom kislánya is félévesen egyik napról a másikra átaludta az északát.

Detti, üdvözöllek én is, szopi témában nagyon egyet értek veled.

Áfonya, a napközbeni alvás nagyon változó nálunk, de általában reggel még visszaalszik 8-9 ig, délelõtt és délután is alszik egy-egy órát. Aztán este 6-7 tõl reggel 6-ig jön a nagy alvás 2,5-3 óránkénti szopikkal tüzdelve.

Kata007, annyira jó neked, hogy már így megy a vásárlás. Alig várom, hogy tudjam én is ültetni, mert a hordozóban gyakran rájön a feszengés, és akkor a sírba tud tenni.

Kaja téma: tegnap voltunk 5 hónaposak, de már jó egy hónapja megy a fõzelék, gyümölcs. Szoktam fõzni is a zöldségeket, azt anyatejjel turmixolom, de nálunk nagyon bejöttek a HIPP kaják. Nagyon finom, a maradékot anyuci bekanalazza. Egyébként kb. 100 gr-ot eszik egyszerre, nem tudom ez kevés-e.

Fertõtlenítés: Én egy nagyon kényelmes megoldást találtam. Van a Chicco-nak egy fertõtlenítõ folyadéka, ami 24 óráig fertõtlenít. 1200 egy flakonnal, de sokáig elég. Azért a cumikat néha ki szoktam fõzni. Szerintem néhány hónapos kor után felesleges a túlzott fertõtlenítés, úgyis mindent a szájába vesz, nem lehet elõtte mindent megmosni.

Conti és Betti 5 hónapos

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok!

Koszi mindenkinek a tanacsokat.Kép

Zsani! Hmmm, azert ez erdekes, meg egyszer ra is fogok kerdezni a vedononel, hogy hogy is van ez. Koszi!

Rzsuzsa: nagytarcsai vagyok, tehat echte falu. Szerinted ez a doktorno (Balogh Maria), kijonne Nagytarcsara is? Tudsz adni hozza elerhetoseget vagy valamit esetleg? Mert ha nalunk nincs gyerekorvos, kenytelen leszek keresni egyet es max fizetek.Kép

Ildiko! Gondolom az orvos-dolgot nekem szantad nem Dettinek, koszke. Sajna a mi falunk Pest mellett van, ez az arakban is megmutatkozik.Kép

Gumicukor! Koszi neked is az infot. Egyebkent nem azzal van bajom hogy fizetni kell a dokinak, hanem azzal hogy egyszeruen nincs! Allitolag ha beteg a gyerek, a felnott orvos kijon (valami vizsgat le kell tenniuk, de azert az csak nem ugyanaz), szal meg valasztani sem tudok a dokik kozott mert nincs kibol.Kép

Nyuszi, gumicukor: egyikotok dokinenije sem 16 vagy 17. keruleti? (Nyuszi pulykaugyben javaslom esetleg a Bosnyak teri piacot)Kép

orsoly
orsoly
 


Petra!
A két vizsgádhoz DRUKK!

Ádám is fogdossa mostanában a fülét, néha ki is kaparjaKép. Tegnap egy csomószor megfordult a hasáról a hátáraKépKépKép. Úgyhogy, Áfonya, igazad lesz, kezd kibújni a barlangjából az én lusta kis mackóm.Kép

Nyuszi!
A mézeskalács nagyon egyszerû, én is innen lestem a receptet a "Karácsonyi menü" topicból. Leírjam? (Azt hiszem, Áfonya is ezt sütötte.)

Érdekes amit írtatok, hogy depis lett valaki, mert nem tudott szoptatni. Én szerencsére tudokKép, de én meg a császár miatt voltam nagyon sokáig letörveKép. Mivel Noémi se született túl könnyen, nagyon szerettem volna a másodikat rendesen szülni. Úgyhogy eléggé érzékenyen érintett, hogy császár lett a vége. Pedig vajúdtam is rendesen, nem lehet mondani, hogy egyáltalán nem szültem, de mégis.Kép

Fertõtlenítés: mivel nagyon ritkán használunk cumisüveget, én elmosom, aztán Chicco fertõtlenítõ oldatban sterilizálom. A mellszívót is abban szoktam. Ha elkezdünk kanalazni, azt nem fogom fertõtleníteni, csak simán elmosom.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kedves Ágci!
dehogy haragszok, hiszen azért kérdezek, hogy egy-egy dolgot más szemszögbõl is megismerjek, hátha jobb és igazabb, mint amit én gondoltam. Az igazat megvallva, amikor már látszott, hogy Lorka tápszeres babu lett, úgy gondoltam, hat hónapos koráig csak tápszert adok neki. Most a 16. hetet tapossuk, s egy olyan problémám lett, hogy annyira megnõtt az eszi igénye, hogy sokszor (7-8x ) is evett volna és sokat is akart enni. De a pocijának a térfogata behatárolt. Így sokszor még látszott, hogy éhes, de a kaja már folyt vissza. S két óra múlva újra evett volna. Most még nincs komoly probléma, de úgy gondoltam, hogy ha most elkezdem a gyümileveket szép lassan megismertetni vele, akkor amire már katasztrófálisabbá válik a kaja mennyiség és pocitérfogat közti ellentmondás, addigra kezdem el a darabosabb fõzelékeket. Így talán megkímélem õt attól, hogy gyorsabban kelljen megszoknia a nem tejízeket. " lassú víz partot mos" címen.

Bukás! Én nagyon bukós kisbaba voltam. Még a fõzelékeket is visszabuktam Anyu azt mondja, mindig savanyú szagom volt. Aztán kinõttem. De utána hányós kisgyerek lettem, s minden reggel ovibamenés elõtt hánytam (epét). Ez még általános iskolában is folytatódott, s az orvos, akihez emiatt elvittek, azt mondta, hogy idegi alapon van. A stresszre válaszoltam így. Lorka is bukós baba. Nekünk sem adtak erre semmit, még a tápszerben sem váltottak. Azt mondták, emeljük meg az ágy végét, ültessük autósülésben evés után stb. Ahogy nõ, egyre kevesebbet bukik. S azt is megfigyeltem, hogy ha álmából ébred és akkor eszik, vagy nagyon nyugodtan eszik, akkor nem bukik. Éjszakai etetésnél pedig már szinte soha!

A fülét õ is sokat tépi. Most nekem az a legnagyobb gondom, hogy megpróbálja a kezével szájon át elérni a vakbelét. Persze a vége öklendezés, köhögés, fuldoklás. Akár evés vagy cumizás közbe is a cucli mellé még az öklöcskéjét is bedugja. Mit lehet tenni az ökölevés ellen?

Detti
detti
 
 


Sziasztok Lanyok!

NAlunk kitört a karacsonyi stress pedig nem is erzem magam abban (talan mar hozzaszoktamKép)!De rendrakas,ajandek beszerzes,es !kitalalas! (is meg) vasarlas es a ket gyerek ja es a kispaparaol se feledkezzünk meg - valahogy nem jön össze a dolog.Pillanatnyilag nem tudom miert,de nem jutok a nethez!Mega maileket se tudom olvasni.
JA es meg vagyunk fazva,Rebi is nyügösebb es köhög - remelem komolyabba nem valik a dolog!
Talan azert,mert szombaton el akarunk utazni a nygymamahoz es ezert mindennel elöbb kell kesz lenni - ezt pedig meg csak nehany napja tudom! Kép

Kellemes ünnepeket kivanok mindenkinek,csodalkozo nagy szemekkel mosolygo babakat,amint megpillantjak a karacsonyfat es Ti pedig probaljatok meg elvezni az ünnepeket ne csak süssetek-fözzetek!Kép
Sziasztok
Kryss es Rebecca

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Lányok,
Sterilizálással kapcsolatban azt szeretném csak mondani, hogy amikor elkezdtem leadni a tejet, akkor én is pont Chicco folyadékot használtam és az elsõ két tejcsi baktériumtartalma + lettKép. Aztán beszéltem az ottaniakkal és mondták, hogy fõzzem ki, az a tuti, azóta kifõzöm és egyszer sem lett többet gond a tejcsivel. Szóval szerintem nem teljesen megbízható ez a szer.

Conti,
Hát én sem akarom teáztatni Lilit, így marad az etetés.

Petra,
Kitartás a vizsgákhoz, nem is tudom, hogy van hozzá energiád.

Nekünk lehet, hogy zûrös éjszakánk lesz, mert alig bírtam elaltatni Lilit, majd fel falta a rágókáját. Valszeg az az iciri-piciri fogkezdemény rakoncátlankodik az inyében. Hozatok is Apával Dentinoxot, mert hát ugye õ most céges karácsonyozik.

Jó éjt!
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Raktam fel új képet Lilirõl a profilomba!Kép

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ilke!

Nagyon aranyos Lili! Igazi Kislány!

Detti
detti
 
 


Sziasztok!

Kisfiam 6 hónapos, bukását akár már hányásnak is lehetne minõsíteni(mennyisége és gyakorisága alapján), de már nem aggódok miatt. 2 hetes volt amikor hasi ultrahangon voltunk, anatómiailag minden oké. Tapasztalatok szerint amint a baba többet van függõleges helyzetben javul, majd elmúlik a bukás. Én nem adtam semmit Neki csak a matracát emeltem meg, nem segített. Több orvost végigkérdeztem kb. 8 hónapos kor körül záródik rendesen a gyomorszáj, addig nem kóros a bukás ha a baba jól fejlõdik. Szerintem ez a lényeg, persze ha nem javul a helyzet 1 éves koráig szakorvost keresek fel újra.

Fabrika
fabrika
 
 


Jo reggelt
Fertõtlenités :
mi is használtuk a Chicco folyadékot de nagyon érzödöt a szaga és hiába öblitetem el alaposan hideg viz alat a szag csak megmaradt igy én inkább kifözöm simma vizben az jobb és nem aggodok hogy jol kiöblitetetm -e a cumis üvegét hogy ne maradjom fertötlenitös .

Panda
gratula a forgáshoz Kép

Ilke
nagyon aranyos lili Kép

Conti
gratula az 5honaposhoz Kép

Lányok
ugy nézki 2 kupal megoldotuk az oltás utáni lázat most itt durmol az ágyában még Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Kezdetben én is a Chicco fertõtlenítõt használtam, de mivel ezeket elvileg utána nem szabad lemosni, én inkább vegyszermentes megoldást akartam találni. Állandóan vizet forralni nem akartam, így vettem egy micro-s sterilizálót. 2 dl víz kell bele és kb. 8 perc alatt már készen is van.

Tegnap mi is túlestünk a 4 hónapos szurikon. Este volt egy kis hõemelkedése, illetve most is van egy kis hõemelkedése Balázskának. Kúpot csak akkor akarok adni neki, ha már lázas lesz.
Egyébként most már tényleg lassul Balázska gyarapodása. Most 8,45kg. Azaz 4 hét alatt 0,7kg-ot gyarapodott.

Pár napja én is adok Balázskának egy kis gyümilevet. Azaz pár kanál Hipp alma-szõlõ-t keverek össze egy kis forralt vízzel. Az egész kb. 20ml. És azzal kínálgatom a manócskát.
Ebbõl kb. 10ml az, amit megiszik.
Szóval csak erõsen az ismerkedés szintjén tartunk.
Én is azért kezdtem el, mert attól tartok, hogy az én kis 8,5kg-os csemetémnek egyszer csak kevés lesz az anyatej.
Így remélem, hogy addigra már nem fog idegenkedni annyira az új ízektõl.

Pusszancs
Pszi és Balázska (18 hetes)
pszi
 
 


Sziasztok,
Ha tegnap ezte nem jott be az agybantaros cumis project.Sirt keservesen vagy 2 orat aztan magatol elaludt.Az a baj hogy meg nem tudtam egy strategiat kidolgozni altatasra,mert szerintem ha megerzi hogy aludni kell maris sztrajkolni kezd.Ugyhogy ugy csinalok utolso lakalommal is mint ha misem tortent volna hogy ne erezze kenyszerben magat mert akkor visit ezerrel.
Kiprobaltam mar a felig sotetben valo evest ,csendet de akkor mar rogton sirt.Szoval fog ez javulni valalmikor???/
2 honapos koraig aludt nagyon szepen ejszakankent most meg nem akar : ((

Jaj tegnap lattatok az M1-en Sejtejeink c dok folmet.3 parrol szolt a kik belevagtak a lombik bebi programba.Annyira meghato volt.
Es a csoda az volt hogy az egyikuknek 5-odszorre sem sikerult aztan spontan lett vegul terhes J)))
Ne is gondolna az ember hogy mit kell egyeseknek szenvedni egy ilyen kis tunemenyert ami nekunk van.


Afonya,
Hat eddig en sem izgultam asulya miatt csak miota ahet elejtol nem hajlando megenni az az adaogit amit szokott.Bar mar javul a helyzet: )))
Most csak 10 napa alatt hizott 20dkg-t eddig 1 het alatt tette ugyanezt vagy egy kicsit tobbet.Egyaltalan nem hizik jobban mint ha csak szopna,(bar ugye en sok anyatejet is adok neki ).
Ne izgulj a kislanyok mindig kisebbek es torekenyebbek.EN azert orulok hogy Alex olyan kis formas baba,se nem kover se nem sovany.: )))

Ilke,
Ez a krem leglabb nem olyan budi mint az olaj.
Felkeltetted az izlelobimboim erdeklodeset ezze la pulykaval.Elkerhetem a receptjet????

Agi,
Miert nem vesztek egy parologtatot.Nekunk is az van pedig nem tavfutesben lakunk es erzekelem a kulnobseget.Nagyon jo hidd el.


Panda,
Erdekes ez a csaszar depi tema.Engem ez nem hatott meg annyira ,gondolom azert mert orultem hogy nem kell nagy fajdalamakat ereznem.Ja es hat nalam ez volt az egyetelen megoldas ugyhogy ezt tartottam termeszetesnek es fo a baba egeszsege.: )))
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Kataa,
A recept nagyon egyszerû: Megsütöd egészben a pulykamellet, esetleg meg lehet tûzdelni baconnal vagy fokhagymával, aztán amikor megsült akkor a sültlébõl készítem el a mártást, apróravágott friss bazsalikomot szórok bele és fehérborral kicsit összeforralom, picike tejszín, végül hideg vajdarabkákkal finomítom. Párolt zöldség és szezámmagos burgonya lesz hozzá.

Sajnos mi kicsit megbetegedtünk, éjszaka a szokásosnál is többet kelt Lili, köhög és szörcsög a nózija.Kép Láza szerencsére nincs.

Detty, Csics,
KöszikeKép.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: