Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok pocakosok!

Remélem jól van mindenki.
Constanze!
Te mitől fogysz? Én csak ránézek a kajára és már hízok.

Anett!
Már azt hittem elvesztél. Én holnap megyek a dokihoz reggel még nem tudom hogy mikor küld uh-ra, de szerintem a jövő héten. Már alig várom hogy megint lássam. Remélem, hogy minden rendben lesz. Az AFP-t is gondolom megtudom holnap. Remélem nem kell egy nappal hamarabb hazajönni a nyaralásból, mert nekem meg csak szerdán délután meg csütörtök délelött rendel a dokim magánba és a vérvételt is ott csinálják. De szerintem legfeljebb ad beutalót és megcsináltatom az SZTK-ban. Ráadásul a hepatitist is ilyenkor nézik azt meg a védőnőnek küldik.
Megcsináltattad már a kiskönyvedet? Nekem még a fogászatot el kellene intéznem de hihetetlen módon rettegek. Inkább szülnék egymás után 3x.
Mész majd 4d uh-ra? Én majd szeretné, de csak a vége felé.
Te is szerencsés voltál a főnöködnél. Jó neked, hogy csak decemberig dolgozol én azt mondtam, hogy év végéig és hát sajnos lehet, hogy kellek is addig.
Most befejezem, mert már megint dolgozni kéne egy kicsit (azért nem viszem túlzásba).

Puszi mindenkinek

Sys
10+6
sys
 
 


Anett!

Valaki itt írta, hogy kimarta a hüvelyét a klion kúp! Nem tudom, hogy milyen, mert én még nem használtam. Én canesten kenőccsel és teacserje-kivonattal próbálom kordában tartani a gombáimat, mivel iszonyatosan gyenge a hüvelyflórám. Az orvosi kartonom méretét már csak kilókban lehet mérni. Állandóan szenvedek ezekkel. A dokim megigérte, hogy a 16. hét után 10 napos kúrákkal fogjuk gyógyítani a gombácskákat. Majd meglátjuk!

Hajdum!
Én is vettem a Muttában kismama-tangát. Nagyon kényelmesek és szerintem a végéig kitartanak. A jövő hónap beruházása pár kismama melltartó lesz és egy-két gatya meg felső. Sajnos leginkább csak szűk dolgaim voltak, és most már mindenből kilóg a pocakom. Az irodában ez annyira nem nyerő! Kép

Barbara 15+6
babar
 
 


Engem nem csípett ki a Klion. Attól semmi bajom nem volt, csak utána még kellett valami Gyno-Pevaryl is, az csípett.
De nekem tök jól emulasztotta folyásomat, meg a hüvelygyulladást.
Constanze
15+2

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 

 
 

Rékacs
Az igaz, hogy spenót (vagy sóska?) evés közben nem láttam az alsód, de azért megnéztelek magamnakKép és nem kell túlzásba esni, hogy mindjár elgurulsz.
Én is voltam a piacon és jó dolgokat kaptam én is, de elég nehéz mert kevés a nagy méret. Az anyukám ruhái között már én is gondolkottam, hogy szétnézek, mert aranyoskám ő is "félidős".

Anett
Próbáld ki a kamillázás+canestenezést. Nálam bevált.Elmúlt. De amikor úgy érzem, hogy valami megint nem akar stimmelni, akkor 1-2 napig csinálom aztán minden tökéletes. Persze a doki látta, hogy mennyire vészes a gomba. Mert ha erős lefolyású, akkor kell talán a kúp. De a KLION talán akkor is erős.

Constanze
Végre valaki, aki úgyan úgy fogy, mint én. Azt hittem én vagyok az egyetlen. De nem hánytál és azért? Mert nálam csak a babci zabálja a tartalékaimat.

Na, megyek haza és csak hétfőn jövök hozzátok. Pihenjetek, pocakosodjatok.
Puszi mindenkinek.
Márti
hajdum
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, eddig babonából nem mertem. (bár 1-szer már írtam!) Most taposom a 8.hetet, a számításaim szerint február 16.-a körül születik majd meg babóca (pont a másfél éves házassági évfordulónkon). Enikő, akkor veled nagyon egy időben járok!Kép
Szívesen felíratkoznék én is a táblázatba: 1.baba lesz, 24 éves vagyok, MÁV Kórházban fogok szülni, a nevek pedig, nekem a Dóra és a Bence a kedvenc, de apuci még nem hagyta jóvá.Kép

Móni
Monik
 


Hajdum!

Tudom, hogy nem vagy hétfőig, de azért érdekelne, hogy is csinálod ezt a kamilla-canesten kúrát. Leírnád nekem, hátha segít.

Köszi

Barbara
babar
 
 


Móni: Szija Kép Mikor volt az utcsó mensid? Csak mert nekem ez a február 16-kai dátum, a most 6 hetes terhességemre vonatkozott. Kedden voltam UH-án és a baba méreteiből következtettek arra, hogy most hány hetes vagyok. De végső babakort csak a 12. heti genetikai Uh-án fognak mondani! Kép Az utolsó pár hónapban ugyanis kb. 2 hetente menstruáltam Kép És nem tudjuk, hogy most melyik volt az utolsó igazi mensim. (Szerény számításaim szerint május 12 Kép) És neked???
Bp-i vagy?
Szióka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hüvelygombára: A megelőzésre nekem az orvosom azt javasolta, hogy mártsak egy tampont élőflórás joghurtba és egy egész éjszakára helyezzem fel a hüvelyembe. Ezt ha hetente egyszer megcsinálod, szépen beáll a hüvelyflóra és csökkan a hajlam a minden féle gombás fertőzés elkapására....
Egy próbát megér!
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Mitől fogyok?
Hát a 11. hétig végig hánytam, nem sokat ettem, addig összejött 4 kiló minusz, azóta nem hányok, viszont nem is híztam, még összejött egy fél kiló fogyás, szóval így a 15. héten 44,5 kg vagyok. Hihetetlen!:-))

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Szia Móni! Kép Te itt? Én is itt!!!! Kép

Böbe
baba76
 
 


Sziasztok!

Constanze,Rékacs!
A Kliont a hülyi kenet rossz eredménye miatt kaptam, a leleten az van, hogy "kevés gennyes baktérium". Én is úgy gondoltam, hogy várok a 12.hétig a gyógyszerrel, de félek, hogy minél késöbb kezdem, annál nehezebb kikezelni.

Babar!
Ez 10 napos kúra lenne!

Márti!
Milyen az a kamilla-canesten? Hogy kell alkalmazni? Neked ezt doki mondta, vagy kitaláltad?

Enikö!
Elég bizarr ez a tamponos-joghurtos "dugaszolás". Nem hiszem, hogy most mernék feldugni tampont ilyen állapotban. Te csinálod?


A bugyiról csak annyit, hogy én az elsö gyereknél fehérnemü-nagykerbe vettem L-es méretü, nagyon rugalmas bugyit, az végig jó volt a terhesség alatt, és kb. 300 ft/db volt! (Igaz, nem tanga, de akkor valahogy nem is vágytam rá, hogy a fenekemet is vágja valami)

Sys!
Én nem értem, hogy számolnak a dokik. Nekem ápr.15 volt az utolsó menstruáció, és így küld a 12.UH-ra július 14-én. (de messze van még!)Az nálam a 13.hét.
Majd mondd, hogy neked mit mondott a dokid ma!
Én az elején gyorsan túlestem minden kötelezö vizsgálaton, védönön. Fogdokihoz én évente járok, és ráadásul annyira aranyos, hogy attól nem féltem. Attól viszont tartok, hogy javasolta, menjek el lézeres fogköleszedésre, ami nem fáj. Akik átestek rajta, azoknak meg igenis fájt!
Úgy tervezem, hogy mielött lemegyünk Balcsira, bejelentkezem a Praxisba 4D-s uh-ra arra a hétre, amikor már itthon vagyunk. Akkor elvileg már látszik a neme, és megesz a kíváncsiság, hogy minél elöbb megtudjam, milyen névröl kell meggyöznöm a kedves férjuramat! Alig várom, hogy átválogathassam már végre ennek tudatában a lányom ruháit!
Te, ti nem akarjátok megtudni?
Alig várom, hogy betöltsük végre a 13.hetet, túl legyek mindenféle vizsgálaton, hogy megnyugodhassak, minden rendben, és utána már csak nöni kell a picurrnak és a pocinak!

Ne felejts el majd a 91.naptól igazolást kérni a dokitól, onnantól jár még 3 ezer forint a fizud mellé!

Puszi mindenkinek:

Anett
11
anettka
 
 


Anett: Most nem csinálom. Már csináltam kúraszerűen és azóta nem volt semmi gombás megbetegedésem. Lehet kapni ilyen flórabeállító kúpot is, de ez a joghurtos megoldás olcsóbb Kép és ugyanolyan, sőt ez utóbbi természetes.
Nekem is elég gyakran volt (főleg az első terhességemnél) gombásodásom. De most úgy léátszik ez a joghurtkúra segített Kép (kopp-kopp)
Sztem kérdezd meg az orvosodat, lehet-e most csinálni. Nekem is ő javasolta.Mármint a saját orvosom.Kép
Anett mekkora már a pocakod? Nőtt?

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő

Május 9.-én jött meg utoljára és a -3 hónap +7 nap módszerével számoltam a február 16-ot, mert a legtöbb helyen én úgy tudom így számolnak, de a MÁV Kórházban biztos, mert ott dolgozom, meg persze így ott fogok szülni is. Amúgy nem pesti vagyok, hanem gyöngyösi (ezidáig ide is jártam dokihoz, majd most keresek egy MÁV-osat), de naponta járok Pestre munkába, illetve már csak hétfőig, aztán itthon leszek babóval.Kép

Móni
Monik
 


sziasztok Lányok!

Meg tudja nekem mondani valaki, hogy az AFP vérvételre menni kaja nélkül lehet csak?

Köszi
Babóca(16+1)
babóca
 
 


Babóca, igen, éhgyomorra menj az AFP-re!
Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Babóca!

Csak éhgyomorra mehetsz és ha még vizelet vizsgálat is lesz, akkor az éjfél utáni első vizeletet kell begyűjteni. Én holnap megyek és már előre tartok tőle, hogy hajnalban félálomban pisi gyűjtés közben mit fogok művelni. Kép
babar
 
 


Babar, nekem annak idején senki nem mondta ezt, hogy éjfél utáni első kell, ennek következtében nálam nem is így történt. Miért éjfél utáni első kell?
Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Ezt mondta az asszisztens! De szerintem ezt senkinek nem hangsúlyozzák! Biztos semmi problémát nem okoz, ha a reggeli elsőt viszed. Ennek nincs köze az AFP-hez!

Barbara
babar
 
 


Babar!

AFP vérvételre éhgyomorral kell menni és vinni kell magaddal 1 zsömlét és 2 dl tejet. (A terheléses cukorvizsgálat miatt.) Ezt meg kell enni és kb. 1 óra múlva hívnak újra. Legalábbis nálunk ez így van.
spectro
 
 


A terheléses cukrot is akkor csinálják amikor az AFP értékét veszik le???? Már olyan rég voltam terhes Bogival, hogy el is felejtettem hogy zajlik ez Kép
Nekünk anno, valami cukor szirupot kellett vinni és az első vérvétel után meginni. Utána 2 óra múlva megint vettek vért. Egy örökkévalóságnak tűnt az a 2 óra éhgyomros cukrostrutyis várakozás, amikor az ember lánya állandóan éhes! Rettenetes volt és émelyítően édes az a lötty! Bele kell facsarni egy citromot, hogy az ember ne öklendezzen tőle.

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Nekem az AFP-nél nem volt cukorvizsgálat, akkor csak az AFP volt (a 16. héten), és a 26-27. héten lesz a cukorvizsgálat.
Enikő, ez is kórházanként változó, hogy cukros víz vagy tej és zsömle, tőlem a Kútvölgyiben megkérdezte az orvos, hogy melyiket választom, és a tejet-zsömlét választottam. Ja, és ezután csak egy órát kell várni, nem kettőt. Azt mondta az orvosom, hogy teljesen mindegy, hogy cukros víz vagy tej-zsömle, kérdeztem, hogy akkor miért van az, hogy valaki a cukros vizet választja. Azt mondta, azt azok választják, akik tejérzékenyek, vagy egyszerűen csak utálják a tejet. A Kútvölgyiben így van. Kép
Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Specto!
Szerintem összekeverted. Az AFP az nem a cukorvizsgálat, az később jön.

Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Ja az AFP nem cukorviszgálat.:-)
Az nálunk a 24. héten van, és cukros. NÁlunk nincs választás 75g cukrot feloldanak vízben, azt kell fellöttyinteni.
Constanze
15+4

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Sziasztok!

Ma reggel voltam AFP vérvételen. Már eleve nagyon szarul ébredtem és elég gyenge voltam. Mire beértem a kórházba már kicsit jobb volt, majd elkezdték csapolni a véremet és a 2 kémcső után megállt. Egyszerűen nem jött! Elkezdtem pumpálni, de a karom már tiszta lila volt. Sikerült levenni fél kémcső vért, de lehet, hogy ez nem lesz elég. Beszéltem a dokival. Hétfőn rákérdez, hogy elég-e (akkor viszik át a Schöfibe, így csak akkor tudnak válaszolni) és kedden lehet, hogy megint megyek csapolásra. Kép
Hát így indult a napom. Nagyon rossz kedvem van, bár tegnap a gyerkőc olyan hajcihőt rendezett délután a pocakomba, hogy csak na.
Majd este jött a kutyámhoz az állatorvos és lehet, hogy daganatos az én kis Dömperkém. Hát ennyit a hétről és még az idő is rossz, totál depi!

Üdv
Barbara
babar
 
 


Sziasztok!

Nekem az AFP együtt lesz a vércukorral éhgyomorra kell menni és cukros vizet kell inni! A zsömlés megoldás pedíg sokkal jobban hangzik! Kép

Réka
kucus
 
 


Sziasztok!

Tegnap lógtam egy kicsit a munkahelyemről.Hihetetlen, hogy egy nap alatt is mennyi minden történik itt.

Anett!
Voltam dokinál. Megvizsgált és azt mondta, hogy növegetünk. Most éppen öklömnyi valami, de gondolom a z a méhem. Meg azt is mondta, hogy még mindig hátrahajló a méhem. Remélem ez nem okozhat problémát. Én a jövő hét csütörtökön megyek uh-ra. Elvileg akkor vagyok 12 hetes.Nekem ápr.8-án volt az utolsó menzim. Dehát olyan jót nevettem mert már megint egy másik időpont van. A doki 1 hónapja jan.21-et mondott, a védőnő 2 hete jan.13-át írt és most meg 24-ét írt a könyvembe a doki. Na mindegy majd az uh-n úgy is kiderül. Az AFP miatt még vissza kell mennem 22-én megbeszélésre mert aug első 3 hetében van a doki szabin és azt meg nem tudni, hogy a kispesti SZTK-ba megcsinálják e. Úgyhogy valószinüleg az erzsébeti SZTK-ba kell majd mennem. Hú nagyon bonyolult.
Egyébként én is nagyon szeretném majd megtudni a nemét, de én majd csak a vége felé szeretnék elmenni 4D-s uh-ra, amikor már szép fejlett. Aztán ha szégyenlős lesz a rendes uh-n akkor lehet hogy nem fogom kibirni és elmegyek. Pénzügyileg biztosan jobban járnánk egy kislánnyal. Rengeteg ruha meg játék. Én pillanatnyilag azt várom nagyon hogy megmozduljon. Esténként ahogy végre leülök ráteszem a kezem a hasamra és nagyon kérem hogy jelezzen, de hát még nem akar. Jó, tudom még korai, de már olyan türelmetlen vagyok.
Te nem vagy mostanában ingerlékenyebb? Mert én nagyon hihetetlen gyorsan fel tudom kapni a vizet akár hülyeségeken is és nem kis akaraterőmbe kerül visszafojtani. Amúgy sem vagyok a nyugodtság mintaképe.
Volt tegnap egy édes kis sztorim. Tegnap elmentünk egészséges rendelésre nagyobbacska kislányommal, ahol elújságolta, hogy neki kistestvére fog születni. Megkérdezték tőle, hogy mit szeretne. Ő persze mondta, hogy kisfiút. Kérdezték: és ha kislány lesz? Válasz: hát annak nem örülnék! Nagyon remélem hogy nem igy lesz. Mondjuk az én drágám nagyon fiú párti. A bölcsiben is csak fiúkkal játszik. Emellett viszont azért babázik otthon.

Na jó most már befejezem a szó...t:

Puszi mindenkinek! Végre itt a hétvége!!!KépKépKép

Sys
11+1
sys
 
 


Rékacs!

Nem kevertem össze az AFP-t a cukorvizsgálattal. Nekem ez már a második terhességem és ez nálunk így történik. Mellesleg örülök neki, hogy már most is csinálnak terheléses cukorvizsgálatot, nem csak a 28. héten.

Csilla
spectro
 
 


Csilla!
Ez felénk is igy van, a 16 hetesen vérvételkor nézik az AFP-t, a vércsoportot, a cukrot, a toxoplazmát, a hepatitiszt (?), vagy valami ilyesmit is! Szerintem ez tök jó, hogy egy vérvétellel ennyi mindent elintéznek! Kép Bár engem nem zavar ha megcsapolnak, de sokan nem birják ezt! Szóval itt a 2 dl tej + zsömle után kell menni a vérvételre és szólni, hogy: Na ekkor és ekkor telik le az 1 óra a reggelitöl számolva. Igy nem is kell sokat várakozni Kép, ha ügyesen kiszámolja az ember lánya!

Szóval ezen a témán nem is érdemes vitatkozni, mert látjátok: ahányan irunk, annyiféle hangzik el! Kép Ez a szuper egységes magyar egészségügy! Kép Az a lényeg, hogy a doki "utasításai" szerint menjünk a vérvételre!

Marica
marica69
 
 


Marica!
Nálunk a vércsoport meg a többi már a terhesgondozásba vételkor megtörténik, szóval nekem a 6. héten megcsinálták.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Sziasztok!

Mar korabban irtam ide. Nekem is apr. 15-tol volt az utso mensem, tehat 11 hetes vagyok, es nekem a dokim azt mondta, hogy a 11. heten menjek tarkoredot meretni. Egy ketgyerkocos anyuka baratnem is a 11. hetet mondta, de mivel itt mindenki a 12-13. hetben megy ez megzavart. Ez a kis elteres is korhaz/orvosfuggo, mint minden mas vizsgalat? Biztos nem ertettem felre, mert fel is irta a konzultacios lapomra a dokim. Hetfon akarok menni, aztan ha minden OK, akkor szeretnek en is rakerulni a Marica-fele tablazatra.

Udv: dorye
dory
 
 


Sziasztok!
Nálunk az Istvánban az AFP vérvétellel a hepatitist is nézik.
Nekem a vércsoportot a 10.heti vérvételen nézték.
Barbi!
Hogy hogy rugdos már a kicsi????
Nem korai?
Én még semmit nem érzek!
Pusz.Dia.Kép 16+2

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!
Én pénteken voltam AFP-n,hepatitiszt is néztek.
Nekem mintha tegnap megmozdult volta a kicsi Kép de nem biztos.Én is irigykedve olvastam hogy Barbinak már mocorog,de nem vagyunk egyformák.
pusz 16+6

bea
beatron
 
 


Sziasztok!

Én nagyon érzem már Ficánkát! Ha lefekszem a hátamra és a pocakomra teszem a kezem, akkor rendesen érzem már. Napközben még nem érzem normás függőleges helyzetben. Csak a vízszintes jön be! Kép
Persze nem mindíg érzem, de néha olyan ramazurit csap odabent, hogy kilukad a pocakom. Ez különben mindenkinél más. Sok mindentől függhet, hogy mikor érzed először. Lehet, hogy az én Ficánkám születése után is ilyen nyughatatlan lesz?! Szép remények! Kép
Barbara
babar
 
 


Szia Barbi!
Én pedig azt remélem,hogy most azért nem érzem
picurt,mert a párom nyugalmát örökölte.KépKép
Puszi,Dia 16+5

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok Lányok!

Sikerült visszaolvasnom csütörtökig az irásaitokat, remélem mindenki jól van.

Sys
Nekem is április 8-án volt az utolsó menstruációm és nekem január 13-át irták a szülés várható idejének de valószinű. hogy csúszni fog mert elvileg Július 1-én töltöttem a 12 hetet de csütörtökön az UH-on azt mondták még nincs annyi idős a kicsi, úgyhogy a héten csütörtökön megint megyek tarkoredőt nézetni.

Puszi mindenkinek
Andi

Andi
andrea79
 
 


Barbi!
Nem akartalak megbántani a másik topikban!
Pusz,DiaKép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Ugyan Dia, dehogy bántottál meg! Drukkolok, hogy Te is mielőbb érezd a kis lurkót!

Pusza
Barbara
babar
 
 


Sziasztok Lányok!

Azt hiszem tegnap este 10-kor éreztem valamit.KépVagy 10 percen keresztül ilyen belső kis rugdosódás-féle volt.5-6-szor egymás után, aztán kis szünet, és megint kétszer.
Ez már nem bélmozgás, ugye?
Olvastam valahol a neten, hogy az első érzett mozgáshoz 200 napot adnak hozzá első terhesség esetén, és az megadja a szülés időpontját kb.
Hát ez nálam nem jött be, mert az január végére esne, én meg dec 15-re vagyok kiírva. Kép
Esetleg más adatot tud valaki ezzel kapcsolatban?
Csak kíváncsiskodom...Kép
Puszi Mindenkinek! Kép
Babóca (16+5)
babóca
 
 


Sziasztok!

A hétvégénk rosszul sikerült: kirándulás közben a gyerek leborult a sötét csigalépcsön, mire kiértünk a fényre, már vérben úszott szegény, mi meg nem tudtuk, honnan vérzik. Szerencsére "csak" a száját harapta el, de azt három helyen, úgyhogy szegényböl azért ömlött ennyire. Másnap elvittük a biztonság kedvéért az ügyeletre, mert elég csúnyának láttuk, de ott mondták, hogy így gyógyul.

Nekem most lesz cukorvizsgálatom, a 12. héten, mert az elsö gyerekkel terhességi cukros voltam. Amúgy, én úgy tudom, és akkor úgy is volt, hogy a 21-23. hét körül nézték a terheléses cukrot.

Az AFP-t a 16.hét körül nézik, azzal együtt pedig a hepatitiszt, ez utóbbi eredményét a védönönek küldik meg, az AFP-t pedig a dokinak.

Dory!
Üdv, egyidösek vagyunk! (mármint hétben)


Sys!
Szerintem meg a január 15. a jó idöpont neked, valahogy elszámoltad, mert én leszek csütörtökön 12.hetes, te már 13.leszel, ha 1 héttel elöbb volt meg neked utoljára, mint nekem. (neked ápr.8, nekem ápr.15)Látod, 1 héttel elöbb is mész az UH-ra, mint én. A babóca meg úgyis akkor bújik majd ki, mikor ö úgy gondolja. A babanetes kalkulátor mit mond?

A méhem nekem is hátrahajló "alapban", de a doki szerint már szépen kiemelkedett.

Küldesz képet Reniröl az e-mailemre? (krammer.anett@vipmail.hu) Küldök én is, ha kiváncsi vagy. Tényleg, hogy tudod megoldani a bölcsibe járást érte, ha ilyen sokáig dolgozol? Hová jár bölcsibe a kislányod? Amúgy sem egyszerü, de így pláne nem irigyellek!
Meddig tervezed az otthonlétet a 2.babával?

Én most úgy vagyok vele, hogy remélem, a Balcsin megmozdul majd a bébi, jó lenne már érezni.
Ingerlékenyebb? A fene se tudja, van amikor igen, van, hogy nem. Mindenesetre jól fel tudom idegesíteni magam dolgokon, ami nem a legjobb.
Remélem, ha fiú lesz, ha lány, jól el fognak játszani a tesókák. Az én lányomnak most az az álláspontja, (ami, ahogy látom, mindig változik), hogy nem "Kanna" (Panna) lesz, hanem "Lemente" (Levente, de ezt nem tudom, honnan vette, eddig szóba sem került, mint név).

Puszi mindenkinek:

Anett
11+4
anettka
 
 


Babóca!
Neked másoltam ezt ki : Felhasználható az első magzatmozgás érzésének ideje a szülés dátumának kiszámításához is. Ez úgy történik, hogy a magzatmozgás időpontjához az először gyermeket váró nők esetében 20 hetet (ha naptári hónapban számolunk, akkor 4 és fél hónapot), ismételten szülőknél pedig 22 hetet (naptári hónapban számolva 5 hónapot) adunk hozzá. Az így kiszámított szülési időpont kevésbé pontos, mivel az első magzatmozgás megérzése szubjektív.

bea
beatron
 
 


Babóca!
De ez alapján meg korábban fogunk szülni Kép
A napokban már én is éreztem valamiféle mocorgást a pocakomban,ami biztos nem bélmozgás volt.Tegnap pl kifejezetten mozgolodott a kis huncut Kép
pusz

bea
beatron
 
 


Csilla!

Ne haragudj, egyáltalán nem akartalak megbántaniKép!
És tényleg nem rossz, ha hamarabb is cukroznak, de az volna szerinte,m az igazán praktikus, ha a vége felé is megnéznék még egyszer, mert nem egy barátnőm a végére cukrosodott be.Persze, a 28. héten is a határon volt az értékük, csak azt még elnézik!
Na, mindenkinek szia és jó munkát!
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Andi, Anett!

Most már igazán nem értem, hogy hogy számolják. Én máj.27-én voltam 6 hetes tehát most 8-án leszek 12. Eza az én számolásommal azt jelenti hogy jan.21-én lesz a 40. hét. Egyébként a védőnő is 13-át számolt. De én meg tudom hogy a menzim alapján nem számolhatok mert nem volt rendszeres. Amikor februárba abbahagytam a gyógyszert akkor 28 napra jött, de utánna már 36-ra a következő meg már nem jött a baba miatt.
Anett! Akkor te még csak most leszel 11 hetes ha csak 14-én mész az uh-ra? Mert én most 8-án 12 hetes uh-ra megyek. Na mindegy majd csütörtökön kiderül nekem is hogy mit mondanak. De azért jó lenne együtt szülni. Talizunk majd a Balcsin?
Én is nagyon remélem hogy már meg fog mozdulni Balcsin.
Egyébként nálunk Apuci a pesztra délutánonként met ő 24/72-be dolgozik. Amikor meg 24ezik akkor többnyire Anyukám megy érte. A 2.babával szeretnék minnél többet otthon lenni, meg igazából nem szeretnék a kereskedelembe visszajönni. Jó lenne valami 8-16-ig munka.
Képzeld 0,9 volt a vérképemen a cukor. Állitólag az elég alacsony, de nem mondott semmi különöset a doki.

Most befejezem. Puszi!

Sys
11+4
sys
 
 


Sziasztok!

Most jottem meg az UH vizsgalatrol. Annyira izgultam elotte, hogy mi lesz, meg mit fogok latni, mert elotte csak kb. 5 hetes koraban lattuk a babacskat, es akkor meg nem voltak eletjelei. Hat ugy nez ki, hogy minden OK, meghallgattuk a szivhangjat, lemertek a tarkoredojet, meg le is centiztek, a feje bubjatol a popsiaig kereken 5 cm, ugyhogy azt mondta a szonografus, hogy ez olyan nagy baba, hogy nem 11, hanem inkabb 12 hetes. Nagyon kis mozgekony, annyira forgott, hogy alig tudta megmerni, amit kellett.

No, most hogy igy kioromkodtem magam, szeretnek felkerulni a tablazatba. Adataim: 1. baba, 25 ev, utso mens apr. 15., a korhaz a SOTE II-es noi, a varva vart idopont jan. 21., nevek (de ez meg valtozhat) Johanna/Vilmos.

Most nagyon boldog vagyok! Kép

Udv: dorye
dory
 
 


Dorye!

Örülök, hogy minden rendben van. Meglátod most már olyan gyorsan telnek a hetek.
Fel sem ébredünk és már a szülőágyon küszködünk! Kép
babar
 
 


Sziasztok!

Üdv Dorye! Örülök a jó eredményeidnek!! Igaza van Barbarának, valóban rohan az idö! Ez néha nagyon jó, mert rögtön megszületik a babánk Kép, néha meg ugy élvezem, hogy kismama vagyok, hogy szinte sajnálom hogy el fog rohanni 1-2 év, és már "babázni" sem lehet! Ugyhogy érdemes kiélvezni minden percet Kép!

Itt a táblácskánk:
<pre>
Anyuka neve Kora Szülés várható ideje baba s.sz. Neve Kórház neve
Marica 34 nov. 9. 2 Róbert/Mariann Szeged/ Klinika
Kriszti 29 nov. 28. 1 Zsombor/ Luca Bp./ Schöpf-Mérei
Eszti ? dec. 1. 1 Laci/ ? Bp./ Schöpf-Mérei
Feketebárány ? dec. 8. ? ? Bp./ Szent István K.
Beatron 27 dec. 12. 1 Milán/Viktória Miskolc/ Szentpéteri K.
Diána 28 dec. 15. 1 Dominik/Csenge Bp./ Szent István K.
Barbara 28 dec 16. 1 Dániel Tamás/ Szonja Barbara Bp./ Szent István K.
Csilla 29 dec. 16. 2 ?
Hulcsi 28 dec. 16. 1 Nándor/ Dorottya Bp./ Szabolcs u. Klinika
Manós 29 dec. 18. 1 Barnabás/Virág v. Lili Bp./ Szent Imre K.
Constanze 28 dec. 20. 1 ?
Claudia 26 dec. 31. 1 Roland/ Claudia Bp./ Szent Imre K.
TAndi 29 dec. 31. 1 Tamás/ Enikö Bp./ Szent István K.
Judit 30 jan. 5. 1 László Dániel/Zsófia Csenge Bp./ Szent István K.
Tüni 28 jan. 6. 2 ? Bp./ Máv K.
Rékacs 30 jan. 7. 1 ? Bp./ Schöpf-Mérei
Márti 28 jan. 8. 1 ? Bp./ Schöpf-Mérei
Fabrika ? jan. 2 ?
Esbib 30 jan. 12. 2 &#192;kos/ Flóra Bp./ Bajcsy K.
Andi 25 jan. 13. 1 ? Gyöngyös/ Bugáth P.K.
Brigi 30 jan. 18. 3 ? Bp./ Bajcsy K.
Sys 29 jan. 21. 2 Szabina, Petra Bp./ Jahn Ferenc K.
Dorye 25 jan. 21. 1 Vilmos/ Johanna Bp./ SZOTE II. Nöi
Anettka 27 jan. 22. 2 ? Bp./ Jahn Ferenc K.
Kátya 29 jan. 26. 2 Gergely/ Anna v. Sára Bp./ Kútvölgyi K.
Ildi 27 jan. 28. 1 Martin/ Szimonetta Lia Szeged/ Klinika
Vica 29 febr. 2. 3 ? Bp./ Szent István K.
Enikö 26 febr. 16. 2 ? Szeged/ Klinika
Móni 24 febr. 16. 1 Bence/ Dóra Bp./ Máv K.
Böbe 28 febr. 24. 1 Géza/ Lilla Bp./ Margit K.
Zsuzsa 28 febr. 26. ? ? Bp./ Szabolcs u. Klinika</pre>

Marica
marica69
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!
Nektek mi a véleménytek a 12.hetes 3d-s UH-ról?Érdemes elmenni,vagy még korai?Van itt valaki,aki volt,vagy készül oda?Köszi a tanácsot!
Ildi</font>
ildi10
 
 


Szia Ildi!

Igazából a 12.heti UH-n még nem sokat lehet látni. Bizonyos kórházakban (pl. István) automatikusan 4D-t csinálnak (ingyen), de szerintem amennyire drága inkább későbbre tartogasd, mikor már minden szépen látszik. A 12. héten mérik a nyaki redőt és nézik a nyitott gerincet, tehát egy alapos vizsgálat így is úgy is.
Ez egy vélemény, ettől még nyugodtan mehetsz.
Barbara
babar
 
 


Szia Marica!
Nem is gondoltam,hogy már ilyen sokan vagyunk
a táblázatban.
Ez tök jó!KépKépKép
Pusz,Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Barátnőm merre vagy???????????????Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: