Új privát üzeneted érkezett!

Szila,
írd meg az emilcímed, fogyásügyben írok.

Virág
Virág (fiore)
 


Virág,
email-cím a profilombanKép, csak mindig elfelejtem jelszóval elküldeni a hozzászólást.Kép VAn valami extra trükköd?Kép

Andi,
a házimunkával valahogy én is így vagyok...Kép

Remama,
gõzöm nincs hogy sikerült, ma reggel voltunk rendelésen, és hazafelé már nagyon meleg volt, odaadtam neki (mindig van nálam, és víz van benne) a varázsitatót, aztán amikor elvettem kb 50 milivel kevesebb volt benneKépKép, úgyhogy valószínûleg rájött, hogy szívni kell.Kép De azért nem mindig sikerül neki.
Olyat is hallottam, hogy a csõrös (szelep nélküli) 3 lukából kettõt be kell tömni gyufaszállal (belülrõl) és akkor az egy lukon nem fog annyira folyni.

Tényleg, a rendelésen mérték: 68 centi, és 6,55 kg. Na már most hajnali 1/2 6-kor evett, a mérés az kb. 1/2 9-kor volt, addig semmit nem evett. Ellenben amikor hazaértünk, megevett egy egész üveg almapürét + még szopizott is, így összesen 270 grammot nyomott be a hasikójábaKépKép. Ti azt értitek, hogy a 190 milis gyüm.pépbõl elfogyasztás után hogy lesz 150?

Üdv
Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Narancs! Mi se bánnánk, hogy köztünk van, csak így nem pihenünk igazán, ezért tuti megoldás, hogy hajnalban viszem csak át. Így megvan a nyugodt pihenési szakasz is, és a köztünk lustizós családi pihenés is. Azért az megnyugtató, hogy más hasonló korú babák is csinálják ezt a mûsort. Kép

Szila! A Cora-ban még baba-mama szoba is van! Szerintem tuti jó 5let az Omszki-tó, nekünk legalábbis jó közel van. Kép
A billentyûzetért PiciLaci is örjöng. A megoldás: rendszeresíteni kell a babáknak egy sajátot, lehet akármilyen ócska, kiszuperált, a lényeg, hogy úgy nézzen ki, mint a tiéd, és õ is verhesse. Kép

Norcsi! Én úgy csinálom, hogy két ablakban van ugyanaz a topik letöltve, az egyikben olvasok, a másikban írok. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 

 
 

Sziasztok újra! Kép

PiciLaci a varázsitatóból azonnal ügyesen ivott. Valószínûleg azért, mert elõtte már ugyanabból az üvegbõl ivott néhányszor cumival, azután vettem rá itatócsõrt, nehogy cumizavar legyen a vége. Így a cumisüveget felismerte, és rögtön cumizni kezdett (vagyis szívta és nyomkodta össze a szájával) a vazázsitató-csõrbõl. Az elsõ néhány próbálkozásnál még gondot okozott, hogy nagyon jött a tea az itatóból, de azt is hamar megtanulta, hogy mennyire szabad megszívni, ha nem akar belefulladni. Kép

A mozgásban õ is kis lusta, eddig (kb. 4 hónapos kora óta) kéthetente produkált egy-egy átfordulást, a hátán fekve "kukacolt" elõre, vagy éppen forgolódott, mint egy kis kerge iránytû. Most kb. egy hete napi 1-2 átfordulásra sûrûsítette a programját, és tegnap megtörtént a drámai áttörés: hason fekve maga alá húzta a lábát! Ettõl az oldalára esett, és már a hátán is volt. Na, ez nagyon tetszett neki, egész délután gyakorolta, és este már kúszott is, igaz, még az orrán radírozott közben, de határozottan haladt elõre! Kép
Eddig csak a kezeit használta az átforduláshoz, így kézzel-lábbal dolgozva biztosan sokkal könnyebb neki.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!
Köldökcsonk: valahol még Rékáé is megvan, a kórházi karszalaggal együtt.
Tali: hogy lehet eltömegközlekedni az Omszki tóhoz?
Amúgy itt, Kelenföldön is van egy jó játszótér: a Bikás. A 7-es Kelenföld-Központ megállójánál. Eléggé kutyapiszokmentes, és most készült el egy szupi új bekerített játszótér.
Mi legközelebb valószínüleg Rékástul mennénk.
Van rólunk kép a profilomban, csak szegény Apácska maradt le.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Feltettem azt a néhány képet, amit csináltam a talin: Ismerjük meg...->Osztálytalálkozók.
Van benne egy kis bénázás is, bocs érte.

Menta
Ti vettetek már etetõszéket ill. tud már ilyesmiben ülni Helena? Mi még nem próbáltuk, de úgy 1-2 hónap múlva már mindenképpen esedékes lesz a vétel.

Gorsi
gorsi
 
 


Menta
Azóta is keresek szélcsövet, de egyszerûen nem kapok, és állítólag nem is hoznak mostanság. Te hol vetted? Békáson?

Tettem fel új képet Petirõl a profilomba.

Gorsi
gorsi
 
 


Gorsi,
megnéztem a képeket, tök jók lettek.Kép Próbálom kitalálni, ki kicsoda rajta.Kép

Miért kell a szélcsõ, nem kakil Peti?

Szila
szila
 
 


<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Bmárti PiciLaci 2001. december 23. Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Jucusmamus Soma 2002. január 22. Budapest, Budai Honvéd Kórház Budapest, Kelenföld
Dzsili Napsugár 2002. január 28. Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX Fatime(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Évi Csongi 2001. Március
</pre>

Szila
szila
 
 


Hát mi is sok boldogságot kívánunk a sok ünneplõnek! Kép

Dzsili! e jó! Már hiányoltalak titeket! Szóval Helena most kb. 7 kg lehet és 66cm körüli. Azért írom így, mert június elejérõl származnak pontos adataim. Mostanában szünetelteti a forgást, inkább csak oldalra szeret forogni, de azt nagyon. Írtó édes kis hangja van, sikongat, hangosan nevet, még a kutyaugatásra is! A lábacskáit rágicsálja és csak most kezdte el nézegetni a kezeit. Nagyon szereti, ha énekelek vagy mondókázok neki. Ja és most kezdte el az arcomat a kezével is markolászni és a tükröt is nagyon élvezi! Hát ennyi róla!

Gorsi! Ezt neked is írtam. Mi járókát vettünk mostanában, etetõszéket még 2 hónapig nem akarok. Ugye te is csak szoptatsz még? Nagyon-nagyon helyes a kisfiad! Mi jövõ júniusban szeretnénk összehozni Helena kistesóját. Lehet, hogy újra nagyjából együttszülünk? Jó lenne! Kép Ja! És a szélcsövet itt Békáson vettem a patikában.

Virág! Hát neked egy csodatündér kislányod van! Biztos nem akarsz még egyet? Kép


Norcsi! De jó hallani rólatok! Már írtam neked emilt, de nem tudom elküldeni mert nem tudok csatlakozni még ahhoz szerverhez, amivel emailt tudunk küldeni.

Szila! Nekünk is tuti lenne az Omszki tó! De a Margit-sziget is!

BGabi! Gyógyuljatok meg gyorsan! Kép Kép Kép

Menta és Helena
menta
 
 


Sziasztok!

Menta, a Margit-sziget nekünk is okés! Ha a villamosra mégsem tudom felpakolni a babakocsit, a hídon egy megállót kell csak tolni.Kép

Etetõszéket nekünk is jó lenne venni; én fa etetõszéket szeretnék, viszont abba még nem tudom beletenni Hangát, mert még nem ül. Az a másik fajta meg nem tetszik, nagyon drága, de dönthetõ támlájú, és bele tudom tenni a jányt. Most azt csináljuk, hogy vettünk a jómúltkor egy autósülést (0-18 kg) a Corában, és abba szoktam betenni, amikor kajálunk. Csak az a baj, hogy már mindenütt tiszta kaja (szerencsére mosható huzatú), de ha soxor eszi le, az egy idõ után akkor is meg fog látszódni rajta.

Üdv
Szila&Hanga
szila
 
 


Sziasztok!

Etetõszék.
Noémi már bõ hónapja abban eszik. Õ valamiért nem szeretett a hordozóban enni. Így elég sokáig ölben etettem, ami azért nem a legegyszerûbb. De ahogy nagyjából megült beleraktam az etetõszékbe, és sokkal egyszerûbb így. Nekünk egy mûanyag etetõszékünk van, nagy tálcával, még Flóriánnak vettük, elég olcsón, akciós volt. Amire ki szeretnék lyukadni, hogy tavaly õsszel úgy döntöttünk, beszerzünk egyet anyukámékhoz is, hogy könnyebb legyen a gyerek etetése. És kinéztem a Cora katalógusból egy etetõszéket. Hát azt kell mondjam, hogy ránézésre nem túl szép, de imádom abban etetni Noémit. Sokkal jobb még most az neki, mint ami itthon van etetõszék. És ami még nem elhanyagolható, csak 3e Ft. Ez tálca nélkül van, de állítólag ugyanennyiért van hozzávaló tálca is, de nekünk arra nem volt szükségünk. Ha valamelyikõtök úgy gondolja, hogy úgyis jó lenne majd a nagyihoz is egy etetõszék, akkor szerintem érdemes egy olyat venni az elsõ idõkre, amíg nem ül már tényleg tökéletesen a baba.

Köszönjük a jókívánságokat Kép Noémi még mindig köhög, de már nem taknyos. Nagyon szeretném már, hogy végre rendezõdjön teljesen, és megerõsödjön õszre.
Én holnap megyek újra az orvoshoz, leveszi a kötést, azt mondta, mostanra már teljesen gyógyult lesz. Már nem fáj a lábujjam, néha érzem, mikor egyszer-egyszer ráállok, hogy érzékeny. De még egy hét, és a doki szerint tökéletes lesz. Hát nagyon várom.

Képzeljétek, Noémi már simán feláll, ahol meg tud kapaszkodni KépKép Egyre ügyesebb. Már minden reggel állva vár a kiságyban. Amit viszont még nem tud, hogyha elesik, akkor a fenekére huppanjon. Sajnos sokszor hátra esik, lekoppan a bobója, és akkor van nagy sírás. Sajnos nem tudok mindig a nyomában lenni, néha Flóriánnal is foglalkoznom kell.

Sziasztok
BGabi
bgabi
 
 


Sziasztok megint!

Tettem fel pár új képet én is Hangáról az "Ismerjük meg egymást"-ba.Kép

Nagyon meleg van még mindig.KépKép

Szila
6929
 


Sziasztok

Gorsi:
Nagyon jók lettek a képek, köszi, hogy felraktad

Virág:
Nagyon ügyi Ráhel, ez a mutatvány a talin is már kezdett látszani.

Következõ tali?
Jövõ héten ismét hétfõn?
Hol legyen?

Aki most nem tudott eljönni a hely miatt az javasoljon, hogy minél többen megismerkedhessünk. Én autós vagyok bárhova el tudok menni.
Többen javasoltátok az OMSZK parkot, szerintem azokra gondolva akik ahhoz laknak közel oda is lehetne az egyik talit szervezni.
Legyen minden héten? Vagy kéthetente?
Valaki vállalja magára a döntést.

A tali azért is jó, mert a hûvös fák alatt nem is érezzük annyira a meleget. Mi a lakásba megsülünk, és ha lemegyünk sétálnoi az sem több egy óránál mert kitikkadok. Egyedül meg uncsi üldögélni egy padon. A játszóteres kismamákhoz meg még kicsik vagyunk.

Sziasztok
Zkati
zkati
 
 


SZiasztok!

Gratula az ügyesedõ babáknak! Kép

Boldog szülinapot az öregeknek Kép

Etetõszék: nekem a fõ szempontok:
1. levehetõ legyen a tálcája (hogy tudjon velünk együtt enni az asztalnál)
2. állítható magasságú legyen (hogy jó magasságban legyen az asztalunkhoz)

Az Omszki tóhoz mi tuti nem megyünk.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Halihó!
Szila!
Köszi a táblázatot jó látni minket is benne! Nekem nagyon tetszik a neve bár sokan túl extrémnek találják, de a lánykáknak a kicsi fiam ovijában tetszett úgy hogy bízom benne, hogy Napocskának is fog mire nõdögél egy kicsit.
Napsugárt teljesen kikészíti ez a meleg, nem tud aludni napközben még annyit sem mint szokott. Igaz, hogy bent a "hûvös" szobában is jó 26 fok van.

Menta!

Tudtam én hogy ilyen ügyes a kicsi lányod és milyen nagy már! Én sem tudok pontos méreteket adni mert utoljára az elõzõ oltásnál mérték akkor volt 6500 g és 68 cm. Nem kövér csak hurkás de a lábát nem tudja a szájába venni bár szeretné! Az énekeket õ is imádja fõleg azt a dalt aminek az a refrénje, hogy "Napsugár ó napsugár én szeretlek nagyon, jöjj el hozzám minden hajnalon..." Milyen színû ahelena szeme kék a képen nem egyértelmû? Nálunk a fiúk az én szemem színét örökölték, egészen sötét barna mind a kettõé, a kicsi lányé pedig kék, apa színû szeme van.

Etetõszék

Mi két hete vettünk egy Big Brevit, ez egy nagy több fokozatba dönthetõ szerkezet, a lányom nem nagyon szereti eszegetni is a hordozójában szokott, azt hittem majd jó lesz a konyhában, de õ mindíg felakar ülni benne láthatóan nem kényelmes döntött állapotban. Szerintem jobban jártok ha akkor vesztek ilyen alkalmatosságot ha a baba már tud ülni és így eszegetni, aludni meg úgysem ebben fog egy jót. Persze ez személyes tapasztalat, nekem ez egy csalódásba és jó néhány ezer forintba került, mert az egyszerübb nem dönthetõ székek olcsóbbak.

Üdvi : Dzsili
dzsili
 
 


a Helena természetesen nagybetû, bocs csöppség elbénáztam..

Dzsili
dzsili
 
 


SZiasztok!

Mi a jövõ héten megint nem érünk rá, de elvileg elmennénk az Omszkihoz is (bár a sziget sokkal jobb lenne). Az én javaslataim a városban vannak, azért azokat írtam, mert talán mindenki számára könnyen elérhetõek. Orczy Kert: közvetlenül a Nagyvárad téri metrómegállónál van, garantáltan kutyamentes, van rét fákkal, tó, büfé, WC (bár azt még sosem próbáltam), vízcsapok és nyáron mûködik benne napközis tábor is, de nem vészes a tömeg. Én szinte mindennap ide járok. A Nehru-part a Petõfi híd pesti hídfõjénél van, a 2-es villamossal, a 4-6-sal, 15-ös busszal lehet megközelíteni, ott már rég jártam, de az ismerõseim dicsérik.

Virág! A fogyást mailben nekem is, kérlek!!!!! Megkaptam a listát, majdnem mind megvan, így legalább azokat is a többi mellé pakoltam! Kép

Norcsi! Bánknak gyógyulást! Hogy fázott így meg?

Etetõszék: Én asztalra szerelhetõset gondoltam, azt könnyû bárhová magunkkal vinni. Amíg nincs, addig vagy ölben etetem Ármint vagy a hintájában. Ma majdnem egy egész üveg répát (125 gr) megevett egyszerre! De nem túl következetes: hol eszi, hol nem. Végül is, nem erõltetem, ha kéri, jó, ha nem, úgy is, mert szerintem még bõven elég lenne bneki a tej is. A hosszát most nem tudom, mert elkevertem vhová a cm-t, de 8,20 kg pucéron!

Ma megint megnyírtuk, mert nagyon gyorsan nõ a haja, ráadásul olyan sûrû és erõs, mint a drótkefe. Nagyon édes lett kopaszon! (3mm) És szerintem barnul a haja, szerintem nagyon szép lesz sötétbarna hajjal és kék szemmel! Kép Nem?

Muszáj mennem aludni, sosem tudok eleget írni Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Laura, BMárti: mosolyogtam magamban, mikor írtátok nem csinál semmit a babátok, de aztán felsoroltatok csomó mindent, hogy már miket csinálnak :-))) Szerintem a fejlõdésüket egyre természetesebbnek vesszük és nem vesszük észre a kis lépéseket.

BGabi: nem tudom, hogy írtam-e vagy csak akartam, de javasolni akartam neked a mûtétet az ujjadra, hogy az biztosan segít. Remélem tényleg jól vagy, és többször nem lesz bajod a lábaddal. Noémi jó stramm lány, hogy már állni tud, nem semmi!! :-) Az etetõszéknek mi a márkája és mikor vettétek, minden Corában lehet ezt kapni, ez mûanyag vagy fa????? Az ára fantasztikus.

Dicsekszem:
Tegnap leugrottunk a Balatonra a dédihez és a nagyihoz, isteni volt, én úsztam egy jót, Dorka pedig nagyizott. Szerencsére a vezetés jól ment (a jogsim 1 éves), csak visszafelé már fáradt volt Dorottya és 2-szer meg kellett állnom szopira (M7-esen most alig van pihenõ, így elég nehéz volt). A vezetésrõl már egyszer írtam, hogy a kényszer nagy úr, egyszerûen muszáj egyedül (a férjem éjjel-nappal dolgozik) megoldanom a vezetést és ezáltal nincs alkalmam félni és ha van siker élmény, akkor egyre jobban megy a vezetés! Egyet bánok, hogy vezetés közben nem látom Dorkát. Nem értem ezeket az autósüléseket, miért hátrafelé van tervezve (menetiránynak). Ma meg a szakdolgozatom ügyében voltam egy munkaközvetítõnél, a babát is vittem, mert nem tudtam lepasszolni, és a beszélgetés alatt végig csendben volt, aranyosan figyelt. A nõ is tök rendes volt, mert a végén megengedte, hogy az elnök szobájában szoptassak és pelenkázzak :-)) (a tárgyalóasztalon). Ezek után betértünk hazafelé egy kertes kávézó-sörözõbe (ismerõsömhöz), ahol egy Heineken és egy jeges kávé után dalolva sétáltunk tovább haza a déli hõségben. Viccesek voltunk Dorkával!!! Így mulat egy kismama!

Szóval lazultam. Persze férjem éjjel-nappal dolgozik, alig látjuk, hétvégén is egyedül sétálunk...szörnyûûûû

na befejezem regényemet, vigyázzatok magatokra!
Üdv:
zsuzsi és Dorottya (6,5 hónapos)
zsu26
 
 


Sziasztok!

Márti: A Nehru parkba viszik a kutyákat pisilni, szerintem oda ne szervezzünk talit. Én még tudom ajánlani a Gellért-hegyet, persze az elsõ szintû játszótérhez, ahol a 2-évesek játszója van :-)) nem a csúszdákhoz. A Károlyi-kert (ferenciek tere)is jó, de ott sokan vannak, de ÁNTSZ szerint is megfelelõ a homokozója. Különben az Orczy kert, jó árnyékos, nem de?
na ennyi
üdv.
zsuzsi
zsu26
 


Szila!

Koszi, hogy beirtad a Fatus nevet a tablazatba, az elejen meg nem akarta, most meg mar igen.
Mi "konnyen" vagyunk ebben a melegben, hisz a lakasban allando homerselet van.(legkondinak koszonheto) Igaz az utcara csak este 7 utan mereszkedunk, akkor elviselheto az ido. Olyankor jo nagyokat szoktunk setalni az apartmankomplexhez tartozo ket to korul. :-)))
Megneztem Hangat!!!! Nagyon aranyos, szep!!!
Koszi a verses, dalos oldalt!!! Foleg en tudom jol hasznositaniKép!!!

Marti!
Gratula a vezeteshez!!!Nalunk lehet kapni valami ugynevezett nyakparnacskat a babanak, ez egy U alaku szivacs, eloszor beteszem Madiket a kocsiulesbe, majd elotro ugy berakom ezt a nyaktamaszt, hogy az U alak egyik vege az egyik oldalon, a masik a masikon az U alak kozepe igy elorekerul es tartja szepen a fejet. Nekem szuksegem volt ra, mivel naponta vezetek, es Madike tobbnyire egyedul van hatul. A mi kocsiulesunkhoz van allithato kocsibarakhato tarto, azon lehet allitani, igy nalunk Madike nem ul, hanem fekszik.

Udvozlet az uj osztalytarsaknak!!!!!!

A sok kis szulinaposnak - evesnek, felevesnek - Boldog Szulinapot Kivanunk!!

BGabi!
Nagyon ugyes Noemi!!

Jo talizast nektek!!!!

Kedden voltunk dokinal, szegenykemnek eldugult a konnycsatornajaKép, kapott ra kenocsot, most mar minden rendben van, hosiesen egy szo nelkul viseli, ahogy a kremet a szemehez teszem. Es ha mar ott voltunk le is mertuk. Madike mar 6940 gr. es 62 cm!!!!! A doki bacsi megdicserte, hogy milyen szep formas baba. Kép Mar teljesen lecsereltuk a ruhatarat.

Na most mar illenek aludni mennem, nalunk ejfel mulott 20 perccel.

Legyetek jok!
pussz,
Andysj
andysj
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Nézd meg ezt a képet, Noncsi ül benne. Utána ha gondolod, kérdezz.
[url=http://www.csucsposta.hu/bgabi/nagykepek/gyerekn04.htm" TARGET="_top]http://www.csucsposta.hu/bgabi/nagykepek/gyerekn04.htm[/url]

BGabi
bgabi
 
 


Sziasztok!

Írtam egy hosszút, Luca meg rátenyerelt a billentyûzetre és törölte. Kép Kezdhetem újból...

Norcsi! Jobbulást Bánknak! Gyógyuljon meg gyorsan, aztán gyertek talizni! Én viszek nagyobb gyereket is. Kép

Virág! Nagyon ügyi a kicsi Ráhel! A talin is olyan aranyos volt, ahogy az oldalára fordult és szopizta az ujját. (A negyedik vajon nekem is ilyen nyugis baba lesz?Kép)

Zkati! Magamra vállaljam a döntést? Na jó.... Akkor legyen minden héten tali. Mindenki akkor jön, amikor tud. Én úgyis megyek be a lányokkal hetente kétszer a városba. (Zsófi reggel óta hátizsákkal rohangál, hogy menjünk mááááár...)
Jövõ hétfõ? Nekünk jó. Hol? (Sziget, Orczy-kert?) Mi szívesen mennénk az Omszk-parkba is, de nekünk tényleg naggggyon messze van. Esetleg megbeszélhetnénk, hogy aznap legyen tali egy másik helyszínen is, így az is ott lehet, aki Budakalászra nem tud kimenni.

Puszi
Andi

Bgabi! Ez nem ikeás etetõszék? Az is így néz ki, ennyibe is kerül és tálca + párna is vehetõ hozzá.

Andi
andi3
 
 


De, Andi, csak úgy látszik, félre "beszéltem" Kép Bocsi mindenkitõl!

BGabi
bgabi
 
 


Sziasztok!

Dzsili,
etetõszék ügyben ne hamarkodd el, hogy nem alszik el evés közben. Épp szerdán volt itt egy baráti házaspár: már nagyobbak a gyermekeik(7 és 4 évesek) és az anyuka mondta, hogy de jó, hogy ennek dönteni lehet az ülését, mert az õ gyerekei állandóan evés közben szundítottak el. Úgyhogy alakulhat ez még!Kép

Szila,
lehet kapni matracvédõt, nem is olyan drága baby bruin. teríts le azzal a hordozót. Amíg eszik nem lesz maszatos a huzat, könnyen le tudod róla mosni vizes szivaccsal, ha mégis mellé menne a kaja.

BGabi,
nagyon édes Noémi!

Lányok, írjátok meg nekem légyszi, hogy 3 hónapos leánykáitok milyen paraméterekkel rendelkeznek!Kép Súly, hossz. Az egyik barátnõmet ugyanis azzal rémisztgeti a doki is meg a védõnõ is, hogy túl sovány és hogy tápszer pótlást kell neki adni, persze van annyi teje, hogy még az anyatej gyûjtõbe is adhatna... Kíváncsi lennék, hogy mennyire kirívóak a kislány méretei. 3110-mal hozták haza a kórházból. (A felvilágosultabb védõnéni persze mondta, hogy ne foglalkozzon vele, de hát az anyai szív...)

Mi jól vagyunk, tegnap elég hülye napunk volt, de mára elfújta a szél! Gabó nagyon ügyes, forgolódik össze-vissza, négykézlábon áll, emelgeti a kezét, csak még nem jött rá, hogyan tudná megközelíteni a kiszemelt objektumokat! A múltkor bujócskáztunk, ráhúztam a fejére a pelenkát, és úgy tettem mint aki nem találja, ezt persze hangosan mondtam neki. Annyira tetszik neki, hogy azóta saját magának ráhúzza a pelust a fejére és várja, hogy "megkeressem". Mikor mondom neki, hogy hát hol van ez a babulek, nem látom sehol, 2x-i ismétlés után lehúzza a fejérõl a pelenkát és vigyorog, vagy hangosan kacag!Kép Próbáljátok ki, nagyon édi!
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Andi3!

Köszi! Igyekszünk majd. Nekünk a Márti által ajánlott helyek nagyon jók lennének, Orczy kert pl.

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Ágci,
Hanga 3 hónaposan 5540 gr volt (nagyjából) és 63 centi. Kb. akkor kezdett el lelassulni a súlygyarapodása is, ezzel szemben õrült tempóban nyúlt.Kép A helyettes gyerekdoki neki is felírta tápszert, azzal, hogy minden kaja elõtt(!) adjak neki 20-30 grammot. Szerencsére Hanga nem ette meg, úg yhogy ki is hajítottuk azt a dobozt. Amikor kérdezte a doki, mondtam neki, hogy nem nagyon akarja a jány enni én meg nem erõltetem. Ezért mi már olyan négy hónapos kora körül elkezdtünk ismerkedni az ízekkel.

Tali-ügyben meg valakinek össze kéne szedni a helyszíneket; és aztán kiválasztani mondjuk azt a négyet, ami a legtöbbünknek jó.

Nekünk nagyon jó az Omszki tó, a Margit-sziget, esetleg még a Liget is. (A többi helyrõl nem tudom pontosan, hol vannak, de ha úgyis össze lesznek a helyek szedve, majd átnézem õket.Kép)

Ez a fejre pelus dolog nálunk nem jön be, mert ha teljesen rajta van Hanga fején a pelenka, nagyon nem tetszik a dolog neki, megijed. Úgyhogy marad a fej elõtt tartás, az viszont tetszik.Kép

BGabi,
tényleg édes Noémi a képen!Kép
szila
 
 


Jaj, nem írtam alá!

Szép napot, sok árnyékos helyet, hûvös lakást Mindenkinek!

Szila&Hanga
Szila
 


Sziasztok!

Én is csatlakozom: sok boldogságot kívánok a féléves, egyéves szülinaposoknak!!! (Barni holnap lesz 3/4 éves!!!)

Szila, köszönjük a névnapi jókívánságot!

Andi, kár, hogy nem hívtál, rá tudtál volna beszélni, hogy menjünk!!! (Csak szegény nagyi maradt volna le a kisunokájáról Kép )

Tali-ügyben: szerintem jó ötlet, ha minden hétre szerveztek egyet! Lehetne azt, hogy mondjuk minden második vagy harmadik tali a Ligetben, vagy a Szigeten legyen? (A Margit-szigetet én nagyon szeretem...) Nekem azok "picit" jobban útba esnek, mint az Omszki-tó! Még a Nagyvárad-tér is jól megközelíthetö metróval. A következön szívesen ott lennénk!

Márti, most egy pár hete van Barninál ez az állandó állni-akarás. Eleinte az ölünkben húzatta fel magát, aztán már a földön ülve is ránk kapaszkodott, és pici segítséggel felállt. Pár napja segítség nélkül is, tegnap pedig a járókában, teljesen egyedül sikerült felállnia!!! De ez csak egyszer esett meg, még nem mindig sikerül jól igazgatnia a lábát. Hát, mászni pedig úgy tünik, nem fog. Kép És a lépegetés: 2 napja jött rá, hogy ha felemeli a lábát, és odébb leteszi, akkor HALAD, de még ez is csak véletlenszerü. Még böven ráér mindennel, nem? De az utóbbi hónapban tényleg nagyot fejlödött.

Jókat derültem a kakis eseteiteken Kép Nekünk eddig mákunk volt, viszont újabban olyan büdöseket alkot kicsi fiunk, hogy hívni szoktuk a légvédelmet a tisztába tevéséhez Kép

Már nagyon várom a vizsgaidöszak végét!!! Jobban, mintha a sajátom lenne...

Szombaton megint megyek vízitornára.

Barni olyan keveset eszik ebben a melegben. Inkább a mi ételünkböl adok neki, mert nincs értelme se külön fözni neki, se kibontani egy üveget 3 kanál kedvéért... Szerencsére szopi van... Vizet is iszik néha.

Andysj, Fatime lányod angolul is anyanyelvi szinten beszél? Tudsz neki magyar meséket olvasni?

Virág, nagyon ügyi Ráhel! Mindjárt rohangálni fog!!!

Gorsi! Irtó édes Peti, tiszta nagyfiú már! A többiek képeit is megnézem majd, csak ilyenkor nagyon drága Kép
Majd este én is teszek fel pancsizós képet.
Sziasztok, szép napot!

Heni
gesztenye
 
 


Sziasztok

Tali:
Akkor mit szólnátok hozzá, ha hétfõn (24-én) lenne tali az Orczy kertben és az OMSZK parkban. (Kinek melyik van közelebb )
Július 1-én Margitsziget
Július 8-án Liget (Iskolások játszókerje)
Júlis 15-én Szent István Park

Midegyik délelõtt 11-tõl

Aztán kezdõdne minden elõrõl

Ágci:
Az én fiam a jövõ héten lesz 3 hónapos, most 5700gr., hosszát nem tudom. De õ 3850-nel született, ahhoz képest szerintem õ sem hízott túl sokat, de minket nem piszkál sem a dokinéni, sem a védõnõ.Kb 100-150gr/hét

Sziasztok
Zkati
Zkati
 


Heni
KösziKép

Szila
Legközelebb talán teszek feliratokat is, hogy kik vannak a képeken.
A szélcsõ kaki miatt kell, bár most lekopogom, mióta keresek, nem kellett segíteni Petinek.

TALI:
Ahogy elnézem 4 helyszín tûnik elérhetõnek és kedveltnek: Orczy kert, Margit-sziget, Városliget, Omszki-tó. A hétfõk megfelelnek akkor mindenkinek? Én ezt a sorrendet javaslom, tehát minden hónap 4.hétfõje legyen Orczy kert(jövõ hétfõ),
1.hétfõ: Margit-sziget
2.hétfõ: Városliget
3.hétfõ: Omszki-tó
Ha van 5. hétfõ, arról döntsünk elõtte, az lehet pl. egy teljesen más helyszín vagy szünet.
Ez persze csak javaslat, úgyhogy rajta lányok, lehet változtatni, csak most már konkrétumok kellenek.

Olyan jó, hogy mostanság minden baba mennyit fejlõdik, mintha a nyügi front után ügyi front jött volna. Kép

Csoda, hogy nem fogyok? A tervezett tökfõzelék helyett éppen pudingot majszolok ebédre.

üdv: Gorsi és Peti
gorsi
 
 


Zkati, bocsi nem olvastalak elõtte.Kép Szerintem jó, amit írtál, csak az egyszerre 2 helyszínnel nem értek egyet. Éppen azért van több helyszín, hogy legalább 1x-1x mindenki tudjon jönni. Ha kettõt adunk meg egyszerre, akkor félõ, hogy mindig ugyanazok találkoznak, mert nincs "rákényszerítve" a csapat egyik fele, hogy találkozzon a másikkal. Legyen mondjuk az 5. hétfõ az Omszki-tó?

Gorsi
gorsi
 


Oké, akkor július 22 OMSZKI tó.
És utánna kezdõdik elõröl.

Talán még egy ilyen kanyar belefér a jó idõbe.

Jó mindenkinek ez a variáció?

Sziasztok
Zkati
Zkati
 


Nekem jó, júliusig csak rájövök, hogy jutunk ki oda...
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Ágci! Zsófi 5830 gr és 63 cm volt 3 hónaposan (3050 grammal és 52 centivel született), Lucánál csak 4 hónapos adatom van. (Nem nagyon méregetjük...)
(A receptek a gép mellé vannak készítve, és várom, mikor lesz pár percnél több idõm. Megpróbálom ma este, ha a lányok is úgy akarják...)

Heni! Legközelebb akkor hívjuk egymást!

Zkati! Nekem jó ez a variáció. (Az Omszki-tóhoz sajnos nem megyünk.) Nekem azért tetszett az elsõ javaslatod, mert így az sem maradt volna ki, aki hasonlóan hozzánk nem tudja vállalni azt az utat.
Valaki tudja, kb mennyi idõ tömegközlekedéssel az Omszki-tó? (És hogy jutok oda?) Még csak autóval jártam arra.

Gorsi! Szerintem nem baj az, hogy akik nem mennek az Omszki-tóhoz aznap taliznak valahol máshol. Részemrõl ez nem lustaság kérdése. Ez csak egy ötlet volt, lehet, hogy rajtam kívül nem is érdekelne mást. (Én pl Norcsiékra meg Coryra gondoltam.) Ja, és köszi a képeket! Kép Kép

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Szia Zsuzsi!

Dehogy nem vesszük észre a kis lépéseket! Hosszan tapsikoltam örömömben, mikor PiciLaci hason fekve maga alá húzta a lábát. Kép Viszont papírforma szerint már javában másznia kellene... Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Agci!

Mint irtam, Madike 6940 gr. es 62 cm, es csak szombaton lesz 3 honapos. (Madike 3393 grammal es 48.5 cm-rel szuletett). A nagyobb lanyom 6720 gr. es 62 cm volt harom honaposan (3150 grammal es 49 cm-rel szuletett) De amit a baratnodnek mondtak, nem tudom mi az oka. Hisz ha ehes a baba ker, ha nem ker es vidam, jol van, nincs szuksege masra. A genekben benne van, mit orokolt. Nem varhatjak el, hogy minden baba ugyanugy fejlodjon!!! En a helyeben kikernem mas orvos velemenyet is, vannak dokik, akiknek csak a duci baba az egeszseges. A volt kolleganom lanya hosszu es vekonyka volt, neki a doki azt mondta, hogy ilyen es kesz. Ma mar nagy es orvos sem latta surun, fejlodesben sem maradt le. Korabban allt es ment mint mas hasonlo koru baba.

Heni!
Nekem a nagyobb lanyom sem maszott, azt valahogy kihagyta. De cserebe mar 7 honaposan felallt es 11 honaposan mar szaladt. Gratula Barninak!
Fatime nagyon jol beszeli az angolt. 5 eves volt mikor kijottunk, azota itt tanul. Most volt masodikos. S annyira jol beszeli, hogy nem hiszik el, hogy nem itt szuletett, semmi akcentusa sincs. Most nyaron magyarul tanulunk, es otthon magyarul beszelek vele, nem akarom hogy elfelejtse, bar az angol sokkal jobban megy neki. Es vannak magyar mesekonyveink, verses kotetek, azokat olvassuk.

De jo nektek!!! Havi 4 tali!!! Sargulok az irigysegtol!! Kép Talan egyszer majd mi is eljutunk, igaz nem iden lesz!!!!

Na ma nagyon meglepett a kisasszony. Tegnap este fel 10-tol ma reggel negyed 10-ig aludt!!!!!!!!!

Andysj
andysj
 
 


Csak röviden: Omszki-tó. Batthyányi térrõl a Szentendrei Hévvel. Kb. 25 perc, de mivel Budakalásznál kell leszállni, ami már nem Bp. ezért kell külön jegyet is venni.

Menta
menta
 
 


Sziasztok!Elfoglalt a családom mostanában,valahogy krónikus idöhiányban szenvedek mindig.Szerdán meg egy másfél éves babára vigyáztunk Ajsival! Bp-en,anyukája vészhelyzetben volt,nem volt kire hagyni a babát-egyébként terhesen ügyeltem rá.Hát volt egy két nehéz percem,de aranyosak voltak,és Ajsikával megkerestük 3 heti pelus árát.
Nem gyõztem olvasni az elmúlt napok eseményeit.Tali ügyben irigykedem,valamikor mi is felcuccoljuk magunkat,jó lenne egymást ismerni személyesen is.
zsuzsi ,együttérzek veled,nagyon tud az embernek hiányozni a párja.
Akinek nem irtam mélt,bocs,megpróbálom összekapni magam.
Ajsi nyakig kakis,mennem kell.
bea
 


Sziasztok!

Pár napja már nem vagyunk, és elõre láthatóan még pár napig nem leszünk .. szegény párom épp a vesekövével küzd, most anyósoméknal tengõdünk ... pontosabban fõlünk ...

Csenge ma bevágott egy egész õszibarackot ... Kép

pussssz
Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Szia Menta!

Régen nem jártam már arra, de úgy rémlik, mintha a tó elég messze lenne a budakalászi HÉV megállótól. Jól emlékszem?

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


SZiasztok!

Jaaaaaj, neee! Kérlek titeket, ne jövõ hétfõn legyen az Orczy kert, mikor elutazunk, mert megszakad a szívem, hogy ti ide házhoz jöttök és mi elmegyünk vidékre KépKépKépKép

Ha mégis idejöttök, perszem leírom, hogy hogyan lehet jól megközelíteni és hogy hol van jó letelepedõs hely a parkon belül, de valaki vállaljon szívszakadásvarrást! Kép

szóval: Az Orczy Kert Nagyvárad téri metrómegállónál van, ugyanez a hely megközelíthetõ a 24-es villamossal is, ez a Keletitõl jár a Közvágóhídig, ahol a 2-es villamos végállomása van. De a metró sokkal kulturáltabb! Sajnos itt nincs mozgólépcsõ, úgyhogy ha vki nem szereti emelgetni a nehéz babakocsiját, de nem riad vissza kb. 6-8 perc gyaloglástól, annak azt ajánlom, hogy a Klinikáknál szálljon le, mert ott a mozgólépcsõ a felszínre hozza, aluljáró sincs. Aki esetleg kocsival jön, vagy úgy ismeri jobban a helyet: a Bárka SZínhází mögött illetve az Üllõi úti Bébiker Áruházzal szemben található. A színház elõtt mindig van néhány parkolóhely, még ha telítettnek tûnik is a parkoló.

A parkba 3 helyen lehet bemenni:
1. Nagyvárad tér felõl (magas SOTE-épülettel majdnem szemben) Aki itt jön be, az egy sportpályához jut, amin keresztül kell menni ahhoz, ogy megmeneküljetek a lépcsõktõl. Átérve a pályán már látszik a tó, ennek a jobb oldalán érdemes végigmenni, míg el nem jut az ember a tó egyik csücskánél kezdõdõ erdei futópályáig. Itt kezdõdik egy viszonylag széles út, aminek a jobb szélén az "erdõ", balján egy nagy rét van, szemben pedig egy építés alatt álló hatalmas ház (ez messze, a TTK volt épülete. Érdemes efelé elindulni, és ahol véget ér az "erdõ" az út jobb szélén lesz egy fákkal szíegélyezett tisztás lenyírt fûvel. Én erre gondoltam találkahelyként.

2. Be lehet menni közvetlenül a Bárka mellett egy hidacskán. Ekkor beérve át kell menni a gesztenyefák alatt és a nagy réten az "erdõ" bal csücske felé (azaz épp szembe).

3. Van még egy út, ehhez a volt TTK épületet szembõl kell megközelíteni (ez annak lehet érdekes, aki a Klinikák felõl jön) és az épülettõl még innen, az Üllõi úthoz közel jól látható a park bejárata. Ha innen jön vki, a bejövetel után rögtön balra kell fordulnia egy hepehupás útra, ami mellett balra van az építkezés, jobbra a nagy rét és szinte szemben a találkarét.

Hát, remélem, nem voltam túl zavaros! KépKépKép De azért, ha lehet, cseréljétek meg a helyszíneket!

Képzeljétek, Ármin beszéde "visszafejlõdött" Kép Már napok óta szinte csak morog és azt mnondogatja: "Hökk" (Na, most rákezdett dádádázni), de az egész napi szókincse szinte kimerül a "hökkentésben" Miért?????
Viszont: tud már úgy is négykézlábalni, hogy csak a tenyerei és a talpacskái vannak a földön, a térde nem! Kép
És me 2 részletben megevett egy nagy (190 gr) sütõtökpürét.

Na, majd még visszajövök, de nyafizik nagyon és mivel kettesben vagyunk, nem háríthatom át Apára!

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

BMárti,
a tó a hévtõl kényelmes sétatempóban 7-8 perc. Most már járda is van, nem kell az úttesten menni.

Annamari,
milyen volt az Alapítványnál a kezelés? Balázs hogy bírta?

Üdv
Szila
szila
 
 


Menta,
NEEEEEEEEEEEEM!!!!!!!!!! KépKépKép

Gorsi,
megtennéd, hogy mélben is elküldöd a Ráhelrõl készült képeket? (Csak hogy tovább tudjam küldeni. ) Köszike elõre is! Kép

Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Mi is köszönjük a féléves jókívánságokat!
Bogancsi, nektek is!Kép
Egyébként, hogy megnyugtassalak, Réka sem forog, bár féléves szülinapja örömére már kis segítséggel sikerült neki hátról hasra, de ez még nem az igazi.
A MÁV-ban a Podmaniczky111-ben van a torna, egy fiatal gyógytornász lány tartja, több csoportja is van, mi kedden 2-tõl járunk. Úgy látom, hogy kezd bekeményíteni, a babák egyre jobban elvannak egymással és egymás játékainak elrablásával, mi meg dolgozhatunk rendesen! Ja és 300 Ft-ba kerül. És jó a társaság is!Kép Csak Rebiéket hiányoljuk most már hónapok óta!!! Kép

Tali: mi ma megjártuk a Margitszigetet, szerintem az nagyon alkalmas, de az Omszk tó kivételével nekünk a többi hely is megfelel. Bár nem hiszem, hogy mi minden héten el tudunk menni, de biztos, hogy mindig lesz a talikon egy kisebb banda, valahogy majdcsak találkozik mindenki mindenkivel!

Réka már a barack mellett az almával is megismerkedett. Három napja van etetõszéke is, most már a tálcáját is megkóstolta!Kép Mi ajándékba kaptuk, de elégedett vagyok a keresztpapa választásával. Bebe Comfort, összecsukható, biztonságiöves!, nagy tálcás és Réka igen peckesen ül benne!Kép

Na, megyek aludni, mert fejfájással küszködöm, hála ennek a jó melegnek!Kép

Pussz,
Zafi és Réka
zafi
 
 


Sziasztok!

Találkák helyszinének változtatása, nagyon jó ötlet! Jövõ hét elején mi sem vagyunk és nekünk is jobb lenne az Orczy kertes tali, ha megváltoztatjátok, akkor a Mártiékkal együtt mi is örülnénk!

Az Omszki tóhoz, hogy lehet menni autóval? Ha megyek, akkor egy babás mamát betudok vállalni, de autósülést valahogyan szereznie kell.

Virág:
Dorottya mióta "beszélgettünk" arról, hogy hisztizik-e az alvással, sokkal rendesebb lett. Tényleg a leghatásosabb módszer a mászkálás és a babusgatás. Ha nem akar aludni, akkor mászkálunk a sötétben a szobában, majd leteszem az ágyikójába és ott maradok vele, amíg el nem alszik, ilyenkor már nem üvölt, hanem csendben néz engem, majd becsukja a szemét. Valószínûleg igazad volt, hogy túl szigorúan vettem ezt az elaltatást. Sajnos ennekellenére még mindig kb. 3-szor fel kell kelni hajnalban (fél 2-kor, 5-körül és 6-kor, van mikor éjfélkor is).

Dorka imádja a barackot, csak erre nyitja a száját :-)) Így a hozzátáplálás nálunk elég nehezen és rapszódikusan történik. Ma végre hajlandó volt kb. 20 ml-t vizet is meginni! Mert már nem bírom, hogy ebben a melegben óránként kér szopit.

BGabi:
nagyon aranyos a lánykád, a kisebb fotóin nagyon hasonlitott Flórira, de mintha most nem annyira, persze nagyon kislányos :-)) Az etetõszék milyen magas? És akkor az IKEA-ban lehet ezt megvenni?

befejezem irományomat.
mindenkinek kellemes hétvégét, ha nem jelentkeznék!
üdv:
zsuzsi és Dorottya (6,5 hónap)
zsu26
 
 


SZiasztok!

Amit még szerettem volna: milyen a melegkiütés? Árminion lett néhány nagyon randa pötty, 4 a jobb halántékán, kettõ a jobb kézfején, Abban bízom, hogy semmilyen betegség nem kezdõdik így - de akkor mi lehet? Csípés? Nagy, kemény, piros foltok (kb. 3-4 mm átmérõvel), közepükön fehér, pattanásszerû, szintén kemény pont.

Mi is fürdünk napközben, mert másképp nem lehetbne elviselni ezt a kánikulát! Ármin már szereti akezével-lábával rugdosni a vizet, de még nem ül egyedül, így nem tud elég szabadon mozogni, így a játékokkal játszani se nagyon. De ma már nagyon próbálgatta a féloldalas ülés mellett a hasizomból való felülést is, csak még nem sikerül.

Nálunk a hálószobában most 31 fok van KépKépKép Nem panel, csak déli fekvésû a lakás ésaz alattunk lakók úgy dohányoznak, mint a gyárkémény, ezért éjszakára sem lehet nyitva hagyni az ablakot, mert dõl be a füst Kép, de úgy, hogy köhögünk tõle!

Zsuzsi! De irigyellek a Balcsi miatt!!! Olyan jó volt ott nekünk is! Ti merre voltatok? És a vezetésért külön elismerés! Én a városban már viszonylag gyakran vezetek Árminostul, anyukáméknál is voltam már néhányszor (Gödöllõ mellett), de a Balatonra még nem mernék elindulni! Persze, könnyû nekem, nem vagyok rákényszerítve! Hogy áll a szakdolgozatod?

Gorsi! Hát, Peti szépségére sem panaszkodhatsz! Kép Úgy fekszik a takaróján, mintha benne lenne a talicskában!

Szila! Ha idõszerû lesz, megírod majd, hogy kocsival hogy lehet menni az Omszkihoz? (ha leszek elég bátor hozzá...)Végül is hogy sikerült a felvételid?

Andyjs! Az utazós nyakpárnára már ébn is gondoltam, de eddig csak felnõttnek valót láttam, felfújhatót. Talán van a bababoltban kisebb is, de a szivaccsal jó ötletet adtál, végül is az is elképzelhetõ, hogy varrok egyet, nem lehet túl komplikált!

Zafi! Nekem ma kivételesen nem fájt a fejem, de ismerem az érzést! Nagyon sajnállak! Ezt küldöm: KépKépKép


Márti+Ármin
márti
 
 


Szia Márti!

Dorkának pont 1 hete volt kiütése, de neki elõtte hétvégén láza is volt és a fején kezdõdött, majd végig ment az egész testén. Neki piros különbözõ méretû foltjai voltak, amire mindenki azt mondta eleinte, hogy vagy allergia vagy melegkiütés. A végén a dokinéni vírust mondott. Általában ha vírusos a kiütés, akkor a torkuk is piros és fáj, vagy náthásak egy picit vagy köhögnek. Ha Ármin teljesen egészséges és csak pár foltja van, akkor vagy a melegtõl van vagy allergia (akár a naptejre, a napra...). Ha a kakija zöld, akkor azért betegségre gyanakodhatsz. Különben csípés is lehet, minket is megrohamoztak a pókok.

Balatonkenesén a szabadstrandon voltunk.
Lányok ! Én nem szoktam meg ezt a Marilyn mellbõséget, egyszerûen megõrülök a pasik bámulásaitól, még futni sem tudok, mert úgy remeg mindenem. Ti, hogy bírjátok ezt ilyen melegben, mikor az ember már nem tudja annyira takargatni magát???
üdv: zsu26
zsu26
 


Sziasztok!

Húúú lányok a tegnapi nap egy horror volt Kép
Reggel azzal kezdte Réci, hogy belázasodott. Napok óta felhúzza a vállát a füléhez, a fejét pedig odahajtja és közben vörös, mint a rák. Na amint a bal füle alá nyúltam elkezdett grimaszolni és pityogni. Az orvos persze délután 3-tól rendelt, és még késett is. Nem mondta egyértelmûen, hogy fülgyulladás, de neki is u.azt produkálta, csak akkor már égtelenül üvöltött szegénykém. Délután 4-re eljutottunk a fülészetre. Addig is ha nem volt ölben, vagy kocsiban csak sírdogált szegénykém. Már láttam magam elõtt, hogy szúrják a fülét.
És ekkor jött a jótündér!!!
Szerencsére senki nem volt a rendelõben, hamar bejutottunk. Nagyon-nagyon kedves doktornéni volt bent, aki megnézte mindkét fülét, és mindent rendben talált Kép Az egyikben volt egy kis cicakaka (ahogy Õ mondta) azt kitisztította. Megkérdezte leszívja-e az orrát, vagy hagyja? Mondtam szívja csak, én otthon biztosan nem vagyok olyan ügyes. Azzal is minden rendben volt, nem volt semmi a nóziban. Na ekkorra már levegõt sem vett szegénykém, csak ordított, amolyan hüppögõsen. Levörösödött a kezemben, megmerevedett, gyorsan az arcára fújtam, erre még a sírást is abbahagyta, és kezdett megnyugodni. A szívem majdnem megszakadt. Aludt is utána egy órát az autóban. Cserébe viszont van egy enyhe torokgyuszink, amire kaptunk augmentint. Elagyarázta azt is a dokinéni, hogy azért húzogatja a fülét a vállához, mert a mandulája duzzadtabb és "nyomkodja", lehet picit a fülére is sugárzik, de nincs baj. Láza nem volt sem délután sem este Récinek, és egész éjjel nyugodtan, hang nélkül aludt. Már alig várom, hogy ébredjen és mérjem a lázát.

Én kiskoromban állandóan mandulagyulladással (kb.havonta 1x) küzködtem, anyukám is, valszeg ez Récire is igaz lesz Kép Csak azt nem tudom mitõl, semmi hideget nem kap, minimum szobahõmérsékletû minden.

Na lányok, ez egy jó fogyókúrás nap volt nekem, tuti lement két kiló az idegességtõl.

Bocsi, nagyon hosszúra sikeredtem.
puszi
Rema
rema
 
 


Rema,
gyógyuljatok meg minnél hamarabb! A mandulagyulladásnak semmi köze a hideg ételekhez, italokhoz. Ha mégis van, pont fordítva, mint ahogyan gondolod. Kép

Márti,
az NEM melegkiütés... Kép Ti is gyógyuljatok! Kép A beszéde meg fejlõdik, ne félj. Most máshoz van kedve, mint tegnap. Kép A válaszmélt majd küldöm.

Zsuzsi,
örülök. Kép

Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: