Új privát üzeneted érkezett!

Edith!
Drukk, hogy csak a fogacska legyen a ludas, a záp- és szemfogak Tündénél is lázzal jártak. :? Ma benézek még többször, írj a fejleményekről!

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Laptetejjjj!!!! :D :D :D

Edith!
Sikerült :D
Most már írjál!!! :wink: :D :D :D

Tényleg leléptem, mindjárt itt vannak a vendégek, s a házam még szalad... :oops: :roll:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Boldog szülinapot kivánunk mi is Tündének!!!

Meli, nagyon jók az ablak-képeid! Hogy értsem, hogy külön fested meg, és utána ragasztod rá az ablakra? Mire fested? Fóliára? Azt hittem, hogy az ablakra direkt. Jó ütlet igy disziteni, mert legalább biztos egyedi diszitést tudsz létrehozni. A boltokban kapható ablakdiszitések mind egy lére mennek. :?

A torta szerintem még jobban sikerült mintha vásárolt tortalappal készitetted volna. :wink:

Edith, türelmetlenül várjuk a hireket. Naponta többször is eszembe jutsz.......

Ági, mi történt? Miért voltatok kórházban? Amikor tudsz, irj bővebben!!!!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 

 
 

Sziasztok!

Emese!
Köszi nektek is! :D
Igen, fóliára festem meg, s onnan kerül az ablakra. Oda direkt csak úgy lehetne festeni, ha leszedném az ablakot, különben lefolyna a festék. Meg szerintem fóliára könnyebb is dolgozni, bár üvegre nem próbáltam. Én nem a teljesen sima fóliára festek, és nagyon könnyen lejön :D
A sablonokat az internetről töltöttem le, rengeteg van, de tényleg. Millió vagy még több :D
Hát az tény hogy a torta fincsi volt, a mi szánk íze szerint készítettem. Egy csomót meg is ettem belőle :D Tündének nem nagyon jött be, asszem össz-vissz 3 falást evett. Nincs oda az édességekért - kivétel a csoki :wink: (Nem mintha sűrűn kapna, eddig talán 4-5x, de akárhol kiszúrja... Hihetetlen :roll:

Vendégek ígérkeztek délelőttre, már egy órája itt kellene legyenek, de sehol senki... Én meg nem haladok a készülődéssel... :evil:

Na, mentem. Pá-pá! 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Meli, már megdicsértem a képeket, azt azonban elfelejtettem írni, hoyg haláli az a kettőt mutogató kép. Hát hogy is érne rá a nagylány! :lol: :lol: :lol: Az apja bakancséában sem semmi! :D
NAgyon vagányak a matricák is! Én vettem egy könyvet, abból csináltam, de néhány hópelyhet a netről is letöltöttem. Az az igazság, hoyg ilyen cakkos hópelyheket többé nem csinálok. Tegnap egyet eldobtam, mert nem tudtam felragasztani az ablakra.

Emese, most szégyenlem magam, mert múltkor rákérdeztél, hoyg milyen ez a matricázás és én nem válaszoltam. :oops: Igen, spéci festék van hozzá, hobbiboltokban lehet venni. Nem olcsó, az igaz, de elég sokáig tart. Nekem szinte mindegyikből legalább fele még megvan. De van oylan szín is amiből kevés fogyott. A fehér viszont majdnem mind elment. Egy 80 ml-s doboz 6 lej itt.
Én is fóliára csinálom, én még nem is hallottam másként. Általában könnyen fel lehet szedni őket a fóliáról (mégha sima is), a hópelyhemet (az egyiket) csak a sok cakkja miatt nem sikerült. Illetve felszedtem, de aztán összeragadtak. :evil:
Te nagyon ügyes vagy a sütéssel. Legalábbis nekem lehetetlenségnek tűnik ilyesmit is csinálni egy kicsi és egy pici mellett, plusz adventi koszorúk + stb. Le a kalappal előtted! :)

Ági, mi volt veletek, gyere és mesélj! Remélem, most már Jázmin nem lesz beteg többé!!! :)

Zsuzsa, sajnálom, hoyg ti is mind betegeskedtetek. És ne haragudj, már nem tudom, még miről írtál. :oops: Vissza kell még néznem.

Én holnap szándékszom sütni két féle sütit - a tavasziaknál leírtam a recepteket. Ma akartam, de nincs meg minden hozzávaló és csak du-este tudunk elmenni vásárolni, mert IStván nincs itthon. De nem baj, az egyik úgyis annyira megpuhul, jobb minél később lerakni. Hétfőre viszont már nem szeretném hagyni!
JA, Meli, és a mézesem ügyesen puhul már. Ami hozzáért az almához, valóban már megy is szét. De a többi is már "szörnyen" ehető! :wink: Csapjál rá a tieidre! :wink: :lol:
Azélrt remélem, ma is jól érzitek magatokat, a kezdeti "incidens" ellenére is.

Na, megyek, kitisztítom a nagyszobában a vitrint. :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Helloztok!
Meli bisztos szuper lehet az uvegfestegetes, kar hogy, en nem ertek az ilyesmihez!

Emese ede a szankos kep Jankaval, nalunk meg nem volt szankozni valo ho sajna!

Hat nalunk ugy kezdodott a korhazosdi, hogy egy szombat reggel belazasodott adtam neki egy kis nurofent az le is huzta viszont el kezdett nagyon csunyan kohogni akkor mar hivtam a haziorvost, de az nem vette fel (masnap kiderult nem volt az orszagban), ugyhogy fel oltoztunk es bementunk rogton a korhazba.
Akkor kaptunk ospent mertazt mondta a doktorno, hogy piros a torka meg orrcseppet adot meg!Kohogesre semmit!
Hazamentunk adtam neki a gyogyszerekbol probaltam enni adni neki, ekkor mar 2 napja nem evett es nem is ivott.El aludt olyan 2 ora hosza mulva fel ebredt 39.6 fokos lazzal ecetes zoknit huztam a labara amitol le is ment a laza de enni, inni csak nem akart fajt a torka szegenykenek es nem birt mostmar tudom!
De mar ugy horgott, hogy alig tudott levegot kapni gozltunk neki akkor egy kicsit jobb volt de egesz ejjel nem aludtunk, mert nem birt aludni!
Ugyhogy reggel oltozes es ujra szaladas a korhazba ahol mikor meglatta az eppen ugyeletes doktorno szaladt is vele a reanimarera, es meg minket szidott hogy ilyenkor kell be jonni vele?
Ott engem ki raktak a folyosora mig vettek tole egy halom vert lattam mert be neztem annyira orditott mar agyerek ja es vagy 10 helyen meg szurtak mire be raktak neki a branult, mire en bemehettem hozza felig ajultan fekudt es azt mondta anya anya(amit addig meg soha).Kozben apa hazaszaladt cuccokert pizsama meg ilyesmik!
Aerosolt csinaltak kapott infuzion hidrocortizont meg ascetint(antibiotikum), estere mar egeszen jobban volt megitta a cumis uveg teajat is meg 3 napot ultunk ott aztan atraktak minket egy masik osztalyra ahol sajnos nem volt jo az aerosol ami szerintem a legjobban segitett rajta, ott meg egy hetet toltottunk el de meg mindig kohog eleg csunyan es reggel este jarunk kezelesre amit a branulba adnak neki be, ma megint csereltek neki branult de mar annyira oszevan szurkalva, semmi hely nincs es pukkanak ki a venai ughogy most a labafejen van a cucc es nagyon idegesit nem tud menni es ordit ha leteszem az olembol!
Szoval ki vagyok nagyon keszulni karacsonyra semmi eselyem, segitsegem nincs a ferjem ma is dolgozik, ughogy legfeljebb holnap neki fogok en is valaminek ha tudok!
Bocsi ha roszul irtam valamit remelem meg ertitek, hogy ekezetek nelkul irtam!
Puszi nektek vigyazzatok magatokra!
Es egy kep Jazminrol
Kép

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Sziasztok!

Edith!
Köszi :D
Az egyik hópehellyel én is megjártam, összetapadt amikor tettem fel, de szerencsémre szét tudtam választani.
Én nem merek még hozzányúlni a mézeskalácshoz, mert egyrészét ajándékba szánom, s félek, nehogy hoppon maradjak... :wink: :lol:
Hajrá holnapi sütés :D

Ági!
Jaj, de sajnálom, ami veletek történt :( Ezt még olvasni is szörnyű volt, nemhogy átélni... :shock: :cry: :cry: :cry: Kívánm, hogy Jázmin a lehető leggyorsabban teljesen meggyógyuljon, neked pedig erőt, kitartást ezekben a nehéz időkben!!!
Egyvalami nem derült ki számomra, végülis mit diagnosztizáltak nála? Tüdőgyulladást?
Kórházi hozzáálláson nagyon kiakadtam!!!! Nemrég volt egy hasonló eset Edith anyatopikjában, hát, kinyílt a bicska a zsebemben akkor is és most is. Hogy milyen felületesek és közömbösek tudnak lenni egyes orvosok... :shock: :shock: :shock: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Sok-sok-sok gyógypuszit és gyógymanókat küldünk nektek!!!
Nagyon-nagyon jó a kép a kishercegnőről!!! :D :D :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Nem tudom, hogy a következő napokban hogy lesz időm (meg netem, mert azt azért sose lehet tudni :wink: ), ezért most kívánok minden topiklakónak

Áldott Karácsonyt!!! :D :D :D :D :D

Kép

Juhász Gyula:
Karácsony felé

Szép Tündérország támad föl szívemben
Ilyenkor decemberben.
A szeretetnek csillagára nézek,
Megszáll egy titkos, gyönyörű igézet,
Ilyenkor decemberben.

…Bizalmas szívvel járom a világot,
S amit az élet vágott,
Beheggesztem a sebet a szívemben,
És hiszek újra égi szeretetben,
Ilyenkor decemberben.

…És valahol csak kétkedő beszédet
Hallok, szomorún nézek,
A kis Jézuska itt van a közelben,
Legyünk hát jobbak, s higgyünk rendületlen,
S ne csak így decemberben.

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Jó reggelt!

Meli, a sütés már megvan, épp az imént zártam el a gázt, hoyg ha nagyon belemerülnék a babanetbe :wink: , nehogy odaégjen az utolsó lap! :D

A kisasszony még alszik, mert az éjszaka jókedve volt, kb 12 és fél 3 között nem aludt :shock: , most pótolja. Én meg fogok is hozzá a krémekhez, de gondoltam először benézek.
Úgyhogy, most csak ennyi is, hoyg 1-2 perc jusson máshová is! :wink:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Eléggé el vagyok havazódva, nem tudom, mikor tudok ismét jönni, ezért megragadom az alkalmat és:
Áldott, meghitt Karácsonyt és mindenben gazdag, betegségmentes, idődús boldog új évet kívánok minden topiklakónak és családjának!!!!
Emese, Neked külön köszönöm a mailes képeslapot, idén nekem a mailezés nem fog menni. :oops:
Kép
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Mi is áldott, békés karácsonyi ünnepeket kivánunk mindenkinek!!!!!! Kép

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Kellemes es bekes Karacsonyt Kivanunk mindannyiotoknak!!!
Kép

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Várom, hogy lejárjon a mosógép... :roll:

Nálunk még ma is tartott a szülinapozás :wink: Komolyan mondom, nekem sose volt ilyen jó dolgom :) 8 napja tartjuk!!! :lol: :lol: :lol:

Tegnap komámék és barátaink voltak itt, 5 felnőtt, két gyerek. Jó volt :D
Tücsök kapott többek közt egy babát, ami érintésre elkezd kacagni (elég, ha lehuppan valaki melléje :roll: ) és abba se hagyja jóóóó sokáig. Szerencsére jó ropogósan kacag, még nem idegesít (nagyon :wink: ) Amikor először "megszólalt":
Kép

Tündének nagyon tetszik :D
Kép

Úgy belejött a tortázásba, hogy ő vitte be a hokedlit a nappaliba, amikor meglátta, hogy teszem rá a gyertyákat. Ment a szekrényhez, hogy vegyek ki terítőt, s mutatta, hova tegyem. :D A kép azt a pillanatot örökíti meg, amikor tóóóóóóóóóótaaaaaaaaaa felkiáltással előrerohant, hogy a "helyén" várhassa :lol: :lol: :lol:
Kép

Mintavétel :D Van esze a kiscsajnak, a mellette álló kisfiúval kóstoltatta meg először :lol: :lol: :lol:
Kép

Lakmároznak :D
Kép

Őőőőőssszzz (Örs :D) hámmmmm!!! :lol:
Kép

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Ma Anyukámék jöttek és hoztak egy katica-tortát. :D Tünde mikor meglátta, azt se tudta, hova legyen örömében, csak hajtogatta, hogy tóóóóótaaa, tszitsza (katica)!!! :lol: :lol: :lol:

Itt már készült elfújni a gyertyákat :D
Kép

Phúúúú... :D (Kicsit béna a kép, de nagyon gyorsan kellett fotóznom, ha el akartam kapni :wink: )
Kép

Már el is fújta :D
Kép

Kóstolás - Apukámmal :D
Kép

Mama, kérsz? :lol:
Kép

Anyukámmal, Öcsémmel és Apukámmal :D (Nincsen, figyelsz??? :wink: )
Kép

Lejárt a mosógép, megyek.

Mégegyszer BOLDOG KARÁCSONYT mindenkinek!!! :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok! :)

Remélem, mindenkinek szépen és jól telt a tegnap estéje. :) Mi jól éreztük magunkat, jó hangulat volt anyóséknál. MAjd hozzánk jöttek sógornőmék (együtt jöttünk anyóséktól), ma mi voltunk náluk (hazavittük őket), majd Édesanyámékhoz mentünk.
Kriszta rengeteg ajándékot kapott, meg sem nézett még mindent rendesen, de majd sorra fel fogja fedezni, úgyhogy, nem is gyúrok neki mindent! :)

Az éjszaka nagyon szarul voltam, annyira sugárzott a fájdalom a csípőmbe-farforgómba, hoyg nem tudtam felkelni egyedül az ágyból. :oops: Utána is nagy nehezen, csak IStván segítségével tudtam elvánszorogni a vécéig. MA is folytatódott ez többször is. Remélem, csak addig tart, amíg szülök és utána nyomtalanul eltűnik. NAgyon rossz, olyan, mintha a lábaim mennének ki alólam, miközben semmit sem tudok tenni ellene. :roll:
MA a hasam is szúrkálgatott, de semmi sehol. István zenélni van bálban, de eljött velünk Édesanyám, hoyg ne maradjak itthon egyedül bármilyen eshetőségre. Eddig még fölösleges volt! :D

Bemásoltam a felvételeket a gépbe, de még csak azok a fotók vannak meg, amiket itthon készítettünk.
Hatalmas sikere volt a fának, fenőfa!!! felkiáltással rohant felé:
Kép (félhomály volt, azért is ilyen gyenge a kép :oops: )
Aztán megostromolta a gömböket, legszívesebben mindegyiket külön-külön megfogta-simogatta volna. :D
Kép
Itthon a mi ajándékunkat kapta meg, a Micimackót:
Kép Kép
Keresztszüleitől egy csini kis ruhát kapott kabátkával:
Kép Kép
Illetve anyóséktól kapott egy pár csizmát, amit azért adtunk át (én vettem meg neki), hogy már ráadhassam a lábára. :oops:
Itt épp kiveszi a másidokat is és azt mondja: Szelusz (szervusz) csizma! :lol: :lol: :lol:
Kép
Itt meg velünk van a kisasszony, közös fotót sajnos nem csináltunk:
Kép Kép
(Bocs' a túl sok képért, de nehezen tudtam válogatni. :oops: )

Sajnos, mi kicsit betegek lettünk. :( Kriszta igaz, csak lightosan taknyizik, illetve reggeliben szokott köhögni is, mivel ez most inkább a foga miatt van (megvan a 17. foga az egyik leghátsó), viszont ma reggelre én kezdtem orrot fújni, sőt, annyira fáj a torkom, hoyg annak örülök, ha nem kell nyelnem. Kész kín minden nyelés. :roll: Fogalmam sincs, honnan jöhetett ez nekem, de nagyon nem tetszik. :evil:

Most azt hiszem, be is fejezem, mert már eléggé nehezen bírom magam! Rég volt a reggel! :roll: Jó éjt mindenkinek, további szép ünneplést. Holnap az én családom látogat meg minket, édesanyám itt van, még jön Apu, a húgom és a barátja.
Puszi:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Megint Anyuektol irok, epp csak annyi idom van, hogy

Edith Istvanjanak


BOLDOG NEVNAPOT kivanjak! :D :D :D

Pussz mindenkinek!!! 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Meli, István köszöni szépen a köszöntést, én meg az este akartam írni, de elfelejtettem :oops: , hogy a TE ISTVÁNODNAK IS BOLDOG NÁVNAPOT KÍVÁNJUNK!!! :) :) :)
De azért még érvényes! :wink:
További szép ünneplést mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Mi is Boldog Nevnapot Kivanunk Istvannak!!!

Edith a kepek nagyon szuperek, latszik Kriszta menyire orult az egesz karacsonynak, talan itt az ido es par ora mulva kezedben tarthatod a masodik babadat?!

Jazmin is orult a karacsonyfanak, de a jatekok csak addig voltak szamara erdekesek neha neha jatszik veluk de nem nagyon foglalkozik veluk!
Meg mindig jarunk reggel es este a korhazba inekciora mar nem kohog es szerencsere semmi jele, hogy beteg lenne meg!

Meli a kerdesedre valaszolva tudogyulladasa es legcsohurut gyulladasa volt!Es nem is tudom, hogyan kaphatta el amikor nem is jarkaltam ki vele!
Tucsok nagyon edes ahogyan fujja a gyertyat el!

Teszek en is par kepet!Ha nem baj!
Ajandek bontas kozben
Kép
Kép
Elloptam anya telefonjait:)!!!
Kép

Puszi

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Ági, sajnálom, hoyg ilyen nehéz, rossz betegségeken mentetek át, de most már remélem, hamarosan vége lesz! :)
Miárt lenne baj, ha teszel képeket? :shock: Sőt, minél többet!!! :wink:
Én bizony most feldobom az anyósoméknál és az édesanyáméknál készült fotókat is, de vállaloma felelősséget, ha le akartok lőni miattuk. Picit sok...
Anyóséknál is repült a fához: Kép
Csinoska (csak épp nem nézett ide, a gitár jobban érdekelte :roll: )
Kép
Várja az ajándékot:
Kép
Gitározik: Kép Amúgy aznap este nem igazán érdekelte más játék, volt csomag, amit csak másnap bontottunk ki otthon, mint pl. a főzőcskekészletet vagy a fa építőkockákat. Akkor már nagyon örült nekik! :)
Kép Kép

Édesanyáméktól egy nagyon szép nadrág-pulcsi szerelést kapott Kép
illetve sapka-sálat is: Kép
A húgomék egy csecsemőbabát vettek neki:
Kép
A pálmát viszont az összes ajándék és játék közül az anyuéktól kapott kicsiszék viszi. Azóta is az a főkedvenc! :D
Kép
Ráadásnak egy huncutkás kukucsikép :D :
Kép


Emese, hogyan ünnepeltetek? HA van szusszanásnyi időd, írj te is pár sort! :)
Puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ági még azt akartam írni, hoyg először Krisztának is szerettem volna ilyen kuglikészletet venni, de aztán inkább a kicsiszéket választottuk. Illetve Anyumék azt vették az én ajánlásomra. Jópofa lehet az a mászós baba! :)

Na, jó éjt! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok, megint én...

Sajnos, nem jövök túl jó hírekkel, mindkettőnk állapota (Kriszta + én) romlott mára. Krisztának szörnyen folyik az orra, alig győzöm porszívózni, én meg reggel óta egyet köhögök, a tegnap-tegnapelőtti torokfájásom meg "lehúzódott" a gégémig. Orvosnál (még) nem voltunk, de ha nem javulunk, muszáj lesz. Egyelőre mindketten az Oscillo..., Stodal, Echinaceea, C-vitamin, méz kúrát követjük, meglátjuk, mi lesz! :roll: Nekem muszáj hamar felépülni, mert nem volna jó erőtlenül menni szülni! :roll:
Szerencsére, eddig a láz elkerült bennünket, és a taknyi meg néhány reggeli köhintésen kívül Krisztának nincs is semmi plusz tünete. Remélhetőleg hamar kikúrálódunk! :)

Írjatok, jelentkezzetek, tegyetek képeket!!! :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Látom mindenhol gazdag anygyaljárás volt. :lol: Nálunk szerényebb volt az angyalka, de annál inkább jó volt a hangulat. A keresztelő is megvolt a tegnap, és úgy sikerült, ahogyan elképzeltük, szűk családi körben, kevés stresszel. Azóta is alig lehet hallani a száját a kisasszonynak, mármint a legkissebiknek. Jankával is ez volt a tapasztalatom, hogy ennyire jó hatással volt rá a keresztelő. Utána mintha megváltozott volna, már nem ordit annyit, lecsendült. Lehetséges, hogy a kor is már hozzájárul, mert most már 2 hónapos lett. Az este mértük, és már 6 kiló fölött jár..... :wink: Aminek nagyon örülök, hogy a templomban végig aludt. Annakidején janka végigorditotta az egészet, jóformán nem is hallottam, mit mondott a pap. Most is csak Janka kezdett el sirni, mikor megszólalt az orgona. Annyira érzékeny, hogy ha már valami ujjal találkozik, meglepődik, és előbb utóbb sirás lesz belőle. Az unokatesóm keresztelt, és itt voltak a gyerekei is, az ikrek, akik már 7 évesek. Janka végig csüngött rajtunk, nehogy valaki a közelébe merészkedjen. Ha mégis megtörtént, mintha magába zárkózott volna, nem lehetett ráismerni. Ki is fáradt rendesen.
Mostanig sem volt nagy merész ő, de mostanában mintha még fokozódott ez benne. Pedig igazán nem zártuk el a világtól......vittük ahova csak lehetett....Mi lesz később, mikor tényleg emberek közé kell menni? Pl oviban.....Remélem még fog változni. :?

Azt ne is mondjam, hogy mennyire összegyült a fáradtság.....a három torta közül az egyikkel hamar végeztem. Egyszerűrn kicsúszott a tál a kezemből miközben vettem ki a hűtőből. Éreztem, hogy a sirás is elfog, de a vendégek előtt tűrtőztettem magam :x :cry:

Felteszek én is pár képet.

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Edith, remélem jobban vagytok. Már tényleg készülődik a baba. Szerintem már halad lefele, nyom valamit ott, ami okozza ezt a fájdalmat. Szülés után biztosan megszünik

Ági, remélem ti is most már jól vagyok, és azt is remélem, hogy nem fog megismétlődni a dolog.

Meli, ez igen! 8 napig ünnepelni....

Egyébként annyira jók a képek mindegyik gyerekről! Fel se tevődjön a probléma, hogy esetleg túl sok kép kerül fel az oldalra!!!! Csak minél több!!!! :lol: :lol:

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Kedresztelőről képek később, most megyünk Jánosozni.

Isten éltesse az Istvánokat!!!!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Na, ismét itt....Hol van mindenki?

A kis télapó (télanyó :lol: )

Kép

Itt van néhány kép a keresztelőről:

Az egyik általam készitett torta. Kép

Kép Kép Kép Kép
Kép

A teriték része volt a két kiscsizma :D Kép

Apa és lánya
Kép

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!

Merre jartok?!
Emese, nagyon szepek a kepek es a pici lany anyira aranyos es csendes is!Szerencsed volt akkor, hogy aludt a templmban!Annak idejen Jazmin is vegig aludta meg horkolt is.

A cumis kep nagyon edi!

Edith, merre vag?Talan meg erkezett a baba annyit gondolok rad!Hogy mi ujsag van?!
A ti kepeitek is jok, Kriszta nagyon kis csini!

Meli ti merre jartok?!

Puszi

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, jól vagyunk (most már, elkapott vmi ünnepi hasmenés vagy mi, csütörtök reggeltől ma délig dögrováson voltam :? ), olvasni olvasgattam, de egyébre nem volt erőm - szó szerint... :?

Most nem vagyok jó semmire, nagyon húz már az ágy, csak gondoltam beszólok, hogy nem vesztünk el, de idén mindenképp jövök még :D :D :D

Jó éjt mindenkinek!!! 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Épp csak beugrottam... :wink:

Mikor kigyúlnak a fények, pajkos tündérek zenélnek,
Huncut mosollyal, egy rád kacsint, kicsi kendőből csillámport hint...
Így adja át üzenetem: Csodás Új Évet kívánok neked!


Kép

Minden topiklakónak és családjának BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!!! :D :D :D

Meli, István és Tünde 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Az élet banknál a 2008-as számládra átutaltam 1 év szerencsét, 12 hónap szeretetet, 52 hét egészséget, 366 nap jókedvet és 8784 óra szerelmet. Sok bölcsességet az "elköltéséhez"! BÚÉK: Lorincz Család

Oromokben Gazdag Uj Evet Kivanunk Mindenkinek!!!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Sziasztok!

Nem gondoltam volna, hogy idén még írok ide, de a lányom tesz róla :wink: :lol: :lol: :lol: Ebéd közben ragadt le a szeme, de még mindig nem alszik, pedig már egy órája, hogy letettem... :shock: És amíg ébren van, nem csukom be az ajtót, mert jól szigetel s nem hallom, mit művel a kisasszony... Ugye ki tud jönni az ágyból, s volt már, hogy vígan rámolta a szekrényét, miközben mi azt hittük, édesdeden alszik... :roll: Addig meg nem tudom végezni a dolgom, mert ha zakatolok, tutira kijön megnézni, mit csinálok... :roll:
Most már alszik, de ezt megelőzte egy keserves-sírás rívás, hisztikezdeménnyel körítve... :shock: :? Csak tudnám, miért, időben letettem, álmos is volt, áááááááá...... :shock: :roll:
Azért most már megírom, amit akartam, a munka várhat még egy kicsit... :wink:

Istvánköszöntéseket köszönjük! :D

Edith!
Annyira jóóóók a karácsonyos képek!!! :D :D :D Kriszta tündér mint mindig!!! :D :D :D A kedvencem az utolsó, a huncut kukucsi!!! :lol: :lol: :lol:
Olyan rossz olvasni, milyen betegek vagytok (főleg te :(). Gyógyuljatok meg hamarhamarhamar!!!

Ági!
Jázmin is nagyon édes!!! :D :D :D És milyen csini!!! :wink: :D Több képet is tehettél volna! Amúgy legjobban az tetszik, ahol a mászós babát figyeli :lol: :lol: :lol:
Meddig kell még a kórházat járnotok? És nem mondtak semmit az orvosok, hogy kaphatta el vagy hogy alakulhat ki ilyen, hogy lehet megelőzni??? Annak nagyon örülök, hogy már semmi jele a betegségnek!!! :D :D :D

Emese!
Örülök, hogy jól sikerült az ünnep és a keresztelő is!!! :D :D :D
Torta :(
A képek szuperek!!! :D Mind a két lány tündér :D :D :D
Janka milyen gondoskodó, ahogy a babáját rendezi!!! :D Zselyke pedig ennivaló a télanyós képen és ahol alszik! :lol: :lol: :lol:
A kiscsizmás asztaldísz annyira tetszik!!!

Na, megyek, mert dolog van. :)
Nem tervezünk semmi különöset mára, csak mi leszünk itthon, de a múlt héten annyit tekeregtünk, hogy felgyűlt a házimunka... :roll:

Edith, ha bírsz, adj egy-két füstjelet!!! :D

Szép estét mindenkinek! :)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Itt a füstjel... :D

Lányok, köszi, hyog izgultok értünk! Ági, sajnos nem a babab jött, hanem csak egy ronda vírus vagy mi, ami 3 napra ágybadöntött. Most már lényegesen jobban vagyok már tegnaphoz képest is. Ma már felkeltem, és tettem-vettem egy kicsit, mert már a csípőm-forgóim kikészültek. :roll: Remélem, 1-2 nap és teljesen rendbejövök. Nem tudom, hogy Mütyürke tudja-e ezt, de jólesne, ha figyelembe venné. :D Ha nem, hát... nem... :)

Meli én is bekukucskáltam a téliekhez, ahol írták, hoyg beteg vagy. :( Remélem, most már jól vagy!!!! Küldök még neked is gyóymanókat! :)

Ezenkívül pedig mindenkinek e kedves sorokkal kívánok minden jót az új esztendőre:
"Kamrátokba finomat, házatokba békét,
Szívetekbe a szeretet áldott csendességét!
A tervhez szerencsét, a munkához kedvet,
Minden földi jót és BOLDOG ÚJ ÉVET!
Kérem a Jóistent, küldjön áldást Rátok,
Az új év minden napján vigyázzon Reátok!" :)

Vidám Szilvesztert Mindenkinek! :D
Kép

TAlálkozzunk szerencsésen, egészségesen és bővebb "csapattal" - HOLNAP!!!! :D :D :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!
Jobban vagyunk, bár a torkom még baromira fáj, kész kín a nyelés, illetve dugul az orrom és köhögök. Ez utóbbi azonban még eltart egy ideig. Krisztának még mindig folyik az orra. Tudja a fene, tegnap már sűrű volt és kevés, mára meg ismét olyan vízszerű volt és szinte állandóan folyt. Megfázhatott volna? De hol?

A szilveszter nekünk csendesen telt, ugyanis a lányaimmal töltöttem. :D :D :D igaz, nem szaporodtunka külvilágban :wink: , de így is jó volt! :) István zenélni volt. Megnéztem 2 filmet, aztán lefeküdtem. Ma meg normál nap volt.
Itt most szállingózik a hó, de nagyon csendesen. Mindegy, ha eléggé kitartó, talán sikerül felfrissülnie a régi, már eléggé piszkos hónak! Sajna, mi még nem mehetünk amúgy ki. Nem szeretném, ha bármelyikünkél is pont most visszafordulna a betegség! :roll:

Teszek néhány képet Krisztáról, valamikor a napokban készültek, teljesen "civilben"=otthoni cuccokban, sőt, betegség közepette. Plusz a piros blúzosok maiak és én fotóztam az új gépünkkel, amit az "angyal" hozott. :D
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Bocs', hoyg csak magunkról írtam. Kinek hoyg telt a Szilveszter?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziaszto!

Megegyszer BUEK mindenkinek!!! :D :D :D

Szilveszterunk jolt telt, abszolut csendesen, nem igazan kulonbozott egy atlagos hetkoznap ejszakatol :wink: Kiscsaj fel 10 korul ment aludni, mi Apaval romiztunk, kozben tevet neztunk, itteni es magyar ejfelkor is koccintottunk, meggyujtottunk 1-2 csillagszorot, s 2 elott mar agyban voltunk. :D Tegnap Anyoseknal majd Anyueknal BUEK-oltunk, estefele pedig athivtuk a szomszedokat lencsevacsorara. Ujitottam egyet, fincsi volt nagyon. :D
Apa reformalja a szgepet, most epp vmi Linuxot tett ra, semmi nem olyan, ahogy megszoktam, s raadasul meg magyar karakterek sincsenek... :evil:

Edith!
Meggyogyultam, koszi. :D
Most mar ti vagytok a sorosok!!! Drukk, hogy hamarosan mar csak rossz emlek legyen ez a betegseg. :D
Ooooolyan jok a kepek, Kriszta edes, aranyos huncut kismano mint mindig. :D :D :D Es latom, jol szuperal az uj gep! :wink: Hasznaljatok egeszseggel! :D
Nem mutatsz friss pocikepet? Ugy szeretem nezni :D :D :D Amugy rendes kicsilanyod van, megvarja, hogy Anyukaja meggogyuljon, megerosodjon :D :D :D

Tobbiek???

Na, megyek, mert kikeszultem, hogy folyamatosan torlok, mert mindegyre "magyarul" irnek...

Pussz mindenkinek, majd jovok meg. 8) :roll: :wink:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk. Valahogy most kászolódtunk kis a sok orrfolyásból, vagyis legalább felcsillant a fény az alagút végén, hogy kezd alábhagyni a sok tüsszögés. Edith, nem hiszem, hogy megfázott Kriszta, mert Jankával is úgyanúgy jártunk, és én is. Nem volt igazán, hogy hol megfázzunk. Tehát csak valami virus. Én úgy sejtem, hogy a keresztelőn szedtük össze, mert töb ember volt itt, és a gyerekek ott is szortyogtak. Hát ez van, szerencsére Janka elég hamar lábra állt, habár nyügösebb egy keveset.
Azt ne is mondjam, hogy a legnyügösebb én voltam, mert ...ne is kivánjam senkinek......minden porcikám fájt, a bőrömhöz a ruha se érjen, az orrom folyt, folyton tüsszentettem, és mindezek mellett még el kellett látni a család apraját, nagyját. Édesanyám sokat segitett, meg a párom is, akit csak utólag vett le a hülés a lábáról. Szerencsére Zselykémn semmi jel nem mutatkozott. Remélem, hogy nem is lesz!!!!

Tehát mi igy szilvesztereztünk. Érdekes módon Levi a tavaly szilveszter éjszakáján is az ágyat nyomta. Lassan már viccé fajult, hogy ő emiatt már nem is várja a szilvesztert. :lol: :lol:

Edith, milyen gépet hozott az angyal? Nekünk is az angyalka ezt hozott. (micsoda egybeesés!) A miénk Panasonic, és tényéleg annyira jó képeket lehet vele fényképezni, hogy azóta is naponta több képet is készitünk. :D :wink:

Most mennem kell, mert hiv a kötelesség....

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Ja, és Boldog Új Évet kivánunk mi is mindenkinek!!!!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Emese, én még meg sem dicsértem a képeket, amiket feltettél. Mármint, azt, amit a képek tartalmaznak! :wink: Gyönyörűek a lánykáid. És örülök, hoyg a rosszban a jó: Zselyke nem betegedett meg. Ti is gyógyuljatok meg hamar. Sajnállak benneteket, mert most mi is átmentünk/megyünk ilyesmin.
Tudom, hyog Kriszta is valami vírust nyalt be, de már múlóban volt a betegsége. Csak újból elkezdett tüsszenteni és az orra is állandóan folyik, oylan vízszerűen. Erre írtam, hoyg vajon közben még meg is fázhatott valahol? Pedig mi már dec. 27-e óta nem jártunk kinn. Én ma elsétáltam a boltig. Hááát, megváltás volt. :oops:

A fényképezőgépet az anygal hozta, de nem nekem, hanem nekünk. :) Méghozzá amerikai angyal. :D (Istvánnak egy volt munkatársától vettük, aki időközben Amerikába költözött. ) Ez is Panasonic, egy Lumix FZ 30-as. De ahhoz képest, hyog itt miylen áron lehet kapni, mi "aprópénzért" vettük, plusz a srác még csomó minden kelléket adott melléje.

NA, most csak ennyi vagyok, megyek lefeküdni...
Jó éjt. Aztán, ha action van, mey az sms... :wink:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!!!

Mi van veletek?!Mi nalunk nagyon hideg van ,ugyhogy nem voltunk kint sem!
Varjuk a tavaszt a meleget de nagyon vagy legalabb egy kis havat ide is, itt meg nem volt az iden!

Edith a kepek jok!
Igen egy utolso pocis kepet rakhatnal meg fel, ha meg mindig sehol semmi!
Vagy megis?!

Mi szilveszterkor buliztunk Jazmin a szuleimnel volt mi pedig egy barati korunkel buliztunk reggel 5 oraig, en jol ereztem magam nagyon amiota Jazi megvan nem volt ilyen!

Jo hogy mindanyiotok meggyogyult a betegsegbol!!!

Teszek en is par kepet ma oda hozot Jazmin nekem 2 csatott, hogy rakjam a hajaba eddig meg ugy kiszedte, hogy csak!
Ime:
Kép
Kép

Agi

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Sziasztok!

Örömhírrel jövök!!! :D :D :D

Most kaptam az sms-t:


"Sütő Boróka Júlia jan. 5-én reggel 6:20-kor bújt ki a pocakból. 3850 g, 57 cm és szőke."

Itt is nagyon sok szeretettel gratulálunk, várjuk a beszámolót és a képeket, drukk, hogy minden rendben legyen!!! :D :D :D :D :D

Jajj, csajok, olyan izgatott lettem, alig tudok írni!!! :wink: :lol:

Jól megnőtt a kicsilány odabent :D Remélem, nem kínozta meg nagyon az anyukáját. Kíváncsian várom a részleteket :wink:

Pussz mindenkinek, a lányom már nagyon reklamál... :wink:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Jaj de jo hir Meli!!!

MI Is szivbol gratulalunk a kis jovevenynek!!!
Kép

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Látom, Meli, már megelőztél az örömhir továbbadásával. Sejtettem, hogy már irtad ide, mivel én hamarabb nem tudtam gép elé kerülni..... :D

Mi is gratulálunk még egyszer!!!!! Egészséget és sok sok tejet kivánunk!

És várom a részleteket, mivel tényleg olyan, mintha még egyszer szültem, volna, annyira beleéltem magam az egész terhességbe. :lol: :lol: :roll:

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Minden kedves fórumozó számára kívánok egy nagyon boldog új évet, amely valóra vált sok-sok álmot, beteljesít minden vágyat! Jó egészséget és boldogságot a kicsiknek és a nagyoknak egyaránt!

2008.-ban is bővül a www.pszichologia.multiply.com oldal.
Pszichológiai tanácsadásért továbbra is a pszichotanacs@freemail.hu címen várom leveleiket. Bővebb információ: www.pszichologia.mlap.hu oldalon.

Barátsággal, Nisreen
nisreen
 
 


Sziasztok!

Hirtelen felindulásból takarítottam egy nagyot, most meg itt pihegek... :roll:

Tegnap írtam sms-t Edith-nek, még nem válaszolt, viszont a tavasziaknál olvastam, hogy talán ma hazaengedik őket. Izgatottan várom én is a fejlemeényeket :D

Ági!
A nagy izgalomban elfelejtettem :oops: írni, hogy tündéri a kis Jázmin!!! :D :D :D Tünde csak az ősszel engedte meg, hogy copfot kössek a hajából, és azt is csak 10 percig bírta. :roll: Jol allnak neki a csatok, és a mosolya... :D :D :D
Kórházasdi tart még? Amúgy Jázminon fel nem fedeztem semmi nyomát a betegségnek :D

Na, megpihentem, be kéne fejezni a takarítást, a protörlés még hátravan, jajj, de úúúúútálom... :?

Szép napot mindenkinek, s ha vki megtud Edithékről vmit, írja meg!!! :wink: :D
8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Mar varom a hireket Edithekrol na meg persze a kepeket a pici lanyrol!

Meli igy van Jazminon mar nyoma sincs a betegsegnek es szerencsere az etvagya is viszajott mert sajna fogyott egy kilot!
A hajat csak mostansag engedi o is mert eddig o is kiszdegette, mielott levagtam volna a hajat meg engedte viszont!

Meli ugyi vagy!!!
Egy takaritashoz mar en is hozza kene fogjak de haaat kedvem az nincs! :o

Emese,
mar a multkoris akartam mondani hogy, olyan fincsinek neznek ki azok a tortak!!! :P

Puszi nektek!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Edith írt a tavasziakhoz!!!
Idézem (bizti nem haragszik meg érte... :wink:


"Sziasztok!

Itthon vagyunk!!!
Egyelőre még mindig nehézkes a szopi, bár már ügyeskedik a csajszi. Amúgy jól vagyunk. :P :D
Kriszta szuperül fogadta a tesókát, majd megmutatom videón, de az nem éppen most lesz.
Amint egy kicsit ülni is tudok, majd jövök beszámolóval. Addig is puszilok mindenkit! :)"


Edith!
Hát ez remek!!! :D Úgy örülök nektek, mintha legalábbis rólam lenne szó!!! :D :D :D Szuper, hogy Kriszta jól fogadta a hugicáját, és hogy Boróka kezdett ügyesedni a szopi terén. Mennek a drukkok ezerrel!!! :D
Pihengess, amennyit csak lehet, s aztán gyere majd, várunk szeretettel!!! :D :D :D

Puszi

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Kaptam Edith-től sms-t, bemásolom ide (igaz, csak a 2. fele jött át, de így is érthető):


"(...)kínlódunk ezerrel a szopival, mert csak az egyik mellett fogadja el, és az is hosszas, amíg elkapja. De ha sikerült, akkor már jól eszik. Kriszta még a mamáéknál van, szombattól leszünk igazi kétgyerekesek. De ez most nagyon jó így. Puszi"

Én sajna nem tudok neki sms-t írni, mert kikapcsolták a telefonunkat (másra kellett a pénz :oops: ), még megpróbálom a baratikor.com-rol, de ide is leírom:

Edith!
Nagyon-nagyon drukkolok nektek szopiügyben!!! :D Ha tudok segíteni, vagy panaszkodni akarsz, hívj nyugodtan!!!

Puszi nektek és várom, hogy jelentkezz fénykép(ek)kel, beszámolóval!!! :D Vagy csak egy füstjellel!!! :wink:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Megint hozom a híreket!!! :D :D :D Edith sajna nem tud ebbe a topikba írni, nem töltődik be ez az oldal, s mivel én úgyis leselkedek utána :oops: :wink: , engem kért meg, hogy tudósítsak róluk. :D

Ezt írta ma a tavasziakhoz:


"Kicsi lányom alukál, így még rászánok néhány percet egy gyors helyzetjelentésre. :D

Szóval, pénteken éjjel kb. fél 1-kor kezdődtek az erősebb, de rendszertelen fájások. MIre megfürödtem és rendbetettem magam (kb. fél 3-ra) sűrűsödtek, de még mindig szabálytalan időközönként jttek.Krisztát felöltöztettem és IStván elvitte anyósékhoz. Mire megjött, mindennel kész voltam, akkor voltak felváltva 5 és 2 perces fájásaim. Kb 4-kor érkeztünk a kórházba, 4 cm-re nyitva. negyed 6-kor 6-7 cm voltam, 5.20-kor burkot repesztettek. Akkor kezdődött a haddelhadd :D, de szerencsére nagyon felgyorsultak a dolgok és kerek 1 órára rá, 6.20-kor kibújt a kicsi kincsem. :D Megváratta magát, de kárpótolt a gyors világrajövetellel. JAj, és képzeljétek, egyetlen fájással kinyomtam. :shock: :oops: Egy hosszú nyomással kijött a feje, majd icipici szünet után, egy másik nyomásra kicsusszant a többi része is :D , 10/10-es lett az Apgarja.

A szopi nehezen ment a kezdetektől, nehezen kapja el a bimbómat, azt is csak a bal mellen eddig. :roll: a másikat fejem. Tejcsi annyi van, mint hétnek, azért nagyon remélem, hoyg ahogy még nő, ügyesedik egy picit és akkor a másikat is el tudja kapni, mert a bal, már kissé ki van készülve. :roll:
Nagyon hosszasan kínlódunk az elkapással, de ha rácuppant, akkor már jól eszik. Ha jóllakik, akkor utána nagyon sokat alszik, az éjszaka pl. kb. 4-től szinte de. 10-ig vágta. NAgyon jó baba, keveset lehet hallani a hangját, bár picit hasfájós, és ez is megviseli.
Nos, kb ennyi, dióhéjban.
Amúgy aggódok magam miatt, mert 37 körüli a hőm, és nagyon félek, hogy ne ismétlődjék a "történelem", mint anno Krisztával, hoyg nem tisztult ki rendesen a méh és visszakerültünk a kórházba. :( Azt hiszem, ha így lenne, nem bírnám ki depi nélkül. :oops: De nagyon remélem, hoyg nem kerül erre sor.

Most megyek, mert a csajszi, kezd mozgolódni. :)

Kép

Szóval ő Boróka Júlia, hazaérkezés után néhány perccel."

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Meli, köszönjük a helyzetjelentést!

Edith, várunk majd, hogy ide is irj! Drukkolunk a szopi miatt!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Naszóval:

Edith!
Gyönyörű a kicsilányod!!!!!! :D :D :D És hasonlít a pici Krisztára, ha nem tévedek :D Legalábbis ezen a képen :D

Szopihoz mennek a drukkok!!! Végül vettél olyan bimbókiemelőt? Szorítok, hogy ne ismétlődjön a "történelem", de biztos minden rendben lesz!!! Jaj, olyan izgatott vagyok egyfolytában :lol: :lol: :lol:

Hihetetlen, hogy alig pár napos, egyáltalán nem látszik rajta, hogy még csak most született!!!

Mégegyszer nagy gratula hozzá!!! :D :D :D

És naaaagyon várom a viedót a testvértalálkozóról, oolyan kíváncsi vagyok Krisztára!!!! :D
Hogy viseli a távollétet??? És te??? Bár így legalább ki tudod pihenni a szülés fáradalmait, aztán hajrá kétgyerekes élet!!! :D

Minden jót nektek!!!

(Egyébként én sem tudok írni ide csak úgy, ha másik böngészővel nyitom meg ezt az oldalt... :roll: Nem értem, minden babanetes oldal megy, csak ez nem... :roll: )

Többiek, hol vagytok, bújjatok elő!!! :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!!!

Edith!!!!Olyan gyonyoru a baba!Es szep kis formas es kis pufok!
Kivanom, hogy belejojjon a pici a szopizasba!

Jaj mar el is felejtettem milyen egy pici baboval, mar szeretnem en is a masodikat ugy erzem, plane mikor latom itt a szebnel szebb babakat!!!

Nekem nincs problemama a megnyitassal bar regebben volt de akkor rakatintottam annak a nevere aki utoljara irt epen ide es a hsz-ok megtekinteset nyomtam a profiljaban es igy jottem :P

Mi jol vagyunk Jazminban pedig annyi az energia hogy csak na!

Most csak ennyi puszi nektek!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: