Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma rám tört a pánikroham :( ! Reggel arra ébredtem, hogy baromira görcsölök. Gyorsan bakaptam egy No-spa-t, aztán szép lassan elmúltak a görcsök. Többször görcsölgettem már de ilyen nagyon még egyszer sem. Úúúúúgy félek hogy valami baja lesz a babának ezektől a hülye görcsök miatt.

Pécsett a klinikán ( én pécsre járok komlóról) 2D-s uh van. Azon csinálják a tarkóredő szűrést is :? ! Van még 3D-s is, de azért fizetni kell (3éve volt 5000 ft), ha most bejelentkeznék talán március- április felé kapnék időpontot.
Aztán van még 4D-s egy magánrendelőben 15000-ért. itt odaadják a 20perces dvd-t és 4 db képet a babáról.

Nekünk is megvan a Maszkabál meg 2db Gryllus zenei cd.

Dóri!
Sajnos a diflucánra tényleg az van írva hogy kismamák nem szedhetik, de ezt az orvos felül bírálhatja. De legalább akkor írnák oda hogy hogy ezt a doki megteheti :evil: !

Timóca, Szilvih!
Most látom, hogy 2 héttel vagytok csak előttünk :wink: ! Szép sorba fognak jönni a babucik :D !

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Gyermekeink száma miként változtatja meg szokásainkat:

Az anyuka ruhái
Első gyermek esetén (1.): Azonnal kismamaruhákat kezdesz hordani, amint megállapítják a terhességet.
Második gyermek esetén (2.): Ameddig csak lehet, a rendes ruháidat hordod.
Harmadik gyermek esetén (3.): A kismamaruháid a rendes ruháid.


Felkészülés a szülésre
1.: Vallásos áhítattal gyakorlod a légzéstechnikát.
2.: Nem gyakorolsz, mert emlékszel, hogy a múltkor sem segített.
3.: A 8. hónapban előjegyzed magad epidurálra.


Babakelengye
1.: Előre kimosod, színek szerint rendezed, és precízen összehajtogatod a babaruhákat.
2.: Ellenőrzöd, hogy még tiszták-e, és csak a legsötétebb foltokat tartalmazóktól válsz meg.
3.: Miért NE viselhetnének a fiúk is rózsaszínűt?!


Aggódás
1.: Az első nyugtalan nyösszenésnél vagy fintornál felkapod.
2.: Akkor veszed föl, ha üvöltése felzavarná az elsőszülöttet.
3.: Megtanítod a hároméves elsőszülöttet, hogyan tologassa a babakocsit.


Cumi
1.: Ha a cumi leesik a földre, elteszed, majd otthon elmosod és kifőzöd.
2.: Ha a cumi leesik a földre, a cumisüvegből vett folyadékkal leöblíted.
3.: Megtörlöd a pólódban és visszadugod a szájába.


Pelenkázás
1.: Óránként bugyrot cserélsz, akár kell, akár nem.
2.: 2-3 óránként pucolod a dedet, ahogy szükség van rá.
3.: Igyekszel még azelőtt kicserélni a bugyrot, hogy a többiek a szag miatt panaszkodni kezdenének vagy kifolyna.


Pelenka tisztítás
1.: Mosás, szárítás, vasalás.
2.: Mosás, szárítás.
3.: Szárítás.


Babaprogramok
1.: Eljártok babatornára, babaúszásra, babazenére és babamese-klubba.
2.: Eljártok babatornára.
3.: Eljártok a közértbe. Mert, kell a kimozdulás!


Kimozdulás
1.: Első alkalommal óránként rácsörögsz a bébiszitterre.
2.: Mielőtt elmennél otthonról, még meghagyod a számodat, ahol elérhetnek.
3.: Meghagyod a bébiszitternek, hogy csak akkor hívjon, ha vér folyik.


Otthonlét
1.: Hosszú órákat töltesz el naponta csupán azzal, hogy a gyermekben gyönyörködsz.
2.: Naponta többször rájuk nézel, nehogy az idősebb összenyomja, böködje vagy megüsse a kicsit.
3.: Minden nap igyekszel némi időt eltölteni a gyerekek látókörén kívül.


Lenyelt pénzérmék
1.: Ha elsőszülötted lenyel egy pénzérmét, rohantok az ügyeletre és vered az asztalt röntgenért.
2.: Ha másodszülötted lenyel egy pénzérmét, gondosan figyeled a pelenka tartamát, hogy távozott-e. (És csak akkor aggódsz, ha a lenyelt 2 Ft-os helyett két 1 Ft-ost találsz.)
3.: Ha harmadszülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a zsebpénzéből!

Látjátok ezek így működnek :wink: , mondom én aki mindenen aggódik
:lol: !

Kép

Kép
erzsó78
 
 


dóri,
igen,sokszor engem sem értenek meg ha azt mondom hogy nem a dologgal van problémám hanem az elvvel :evil:

másik H: ha van itt egy tündéri szülésznőd akiben bízol kórházváltás felejtős nálam.azaz én imádom a szülésznénimet és én mondjuk miatta nem mennék másik H-ba hiába lenne valahol máshol egy nagyon szimpi doki.én biztosan azok közül válogatnék akik ott vannak.én szerencsém:enyim doki rohadt jó emberismerő.a szülésznéni akit ő ajánlott egy angyal és annyira de annyira egy hullámhosszon vagyunk hogy fantasztikus.de mikor el kellett neki menni mindig egy és ugyanarra a dokira bízott arra az estre ha szükség lenne rá.és ez a doki nekem szintén nagyon nagyon bejött. szóval eddig akit ő ajánlott nekem senkiben nem csalódtam.

kliont én is kaptam b-nél :evil: és én nem bírom a kliont így elég gyakran kidobtam a taccsot tőle :roll: :oops: diflucanból meg annyit ettem már hogy rezistens vagyok rá :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: úgyhogy én mondom no para :lol: és ez azért sokat számít ha egy ilyen paramami mondja,hiszem ismersz már 8)

maszkabál nagyon érdekelne meg a másik kaláka is ha nem pofátlanság :oops: :oops: :oops: pelikán nekünk is megvan.
bemésolom nekünk mi van és én is szívesen átveszem ha kell neked vmi :D

Alma - Alma
Alma -Téli alma, nyári alma
A nagy mesealbum 2
Babazene 1
Babazene 2
Babazene 3
Cifra palota
Disney rajzfilmválogatások magyarul
Halász Judit – Mákosrétes
Halász Judit – Helikoffer
Halász Judit – Hívd a nagymamát
Halász Judit – Fonográf
Halász Judit – Boldog születésnapot
Halász Judit – Rendkívüli gyereknap
Halász Judit – A fiam meg a lányom
Halász Judit – Micimackó és a többiek
Halász Judit – Minden felnőtt volt egyszer gyerek
Híres rajzfilmslágerek magyarul 1
Híres rajzfilmslágerek magyarul 2
Judit és a zenemanók 1
Judit és a zenemanók 2
Judit és a zenemanók 3
Judit és a zenemanók 4
Kaláka – Bőrönd Ödön
Kaláka – A pelikán
Kolompos – Én elmentem a vásárba
Meseház-napsugár
Meseház
Meseház 2
Meseház 4
Meseovi
Téli meseház
Zeneovi



szilvi,
ovi téma:szóval ez az amire én azt mondom hogy ha ezt harapom ez fáj,ha azt az :roll: elhiszem hogy örülsz neki hogy D oviban lesz és tudsz magaddal is foglalkozni.de én pl nem tudnám még oviba adni b-t.holott én is vágynék néha 1-1 napra vagy csak délutánra mikor magam vagyok,sőt úgy szeretnék többet foglalkozni kettecskémmel is,és ezt ugye meg is tehetném ha b oviban lenne,de akkor sem tudom megtenni.és megint csak azért amit írtál.mert ezzel lezárul egy korszak.egy számomra nagyon csodálatos korszak,amikor még csak én voltam neki.nekem meg csak ő.ha egyszer oviba megy nincs visszaút többet.bekerül egy mókuskerékbe és soha nem lesz vége már :cry: és ha beadom oviba kicsit úgy érzem én indítom a lavinát :roll: :oops: meg hát ugye b évvesztes is,így van plusz egy év......................nekem ez az ovi téma nagy dillemmám és őgy érzem nem tudom elég jól csinálni :cry:

erzsó,
a görcsök biztosan nem ártanak a babának csak kérdés hogy mitől lehetnek a görcsök.szvsz kezdj el magna b6-ot szedni 2X2-t.
ez nekem is segített.legtöbbször azt érezzük ahogy nő a méh és feszül.és erre nagyon jó a magneb6.de hogy én sem maradjak le volt most 2 nap mikor esténként nekem is görcsölt a pocak.nem erősen csak éreztem és nekem már ez furcsa volt mert abszolút nem éreztem ilyet mióta szedem a magnéziumot.hát nem kicsit pánikoltam be én is :oops: és már úúúúúúúúúúúúúúúgy várom az uh-t!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

melyik két gryllus van meg :lol: ?mert ha nincs meg érdekelne mert imádom :oops:


ON:hétfőn megyek UH-ra,nyaki redőre és nagyon nagyon várom már de egyben nagyon nagyon be is vagyok tojva :oops: és nem is azért hogy esetleg a nyaki redővel ne stimmelne valami hanem minden mástól fosok.

Kérdés:sztetek ha a 10.hét végére kezdtek enyhülni a tünetek az rendben van?nem kell megijedni hogy vmi baj van amiért múlnak???????????????????????????annyira frusztrál ez az időszak mikor még nem érzi az ember lánya igazán hogy mozog és a tönetek sincsenek......................hát honnan tudja így vki hogy minden rendben van e odabent???????????????????????

na megyek családi életet élni
puszi
Vendég
 

 
 

sziasztok,
nagyon sajnálom,h ilyen ritkán tudok jönni, de elég rosszul vagyok, ha tehetem, csak fetrengek.
Hétfőn megyek dokihoz, remélem minden rendben lesz...
további boldog pocakosodást...
jövök, ha már jobb lesz picit...

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Sziasztok!

Erzsó: nagyon jó, amit küldtél :lol:

Gigi: Én is folyton azon pánikolok, hogy minden rendben van-e azzal, hogy ilyen jól vagyok :roll: . Ha rosszul vagyok, akkor meg azért :? . Szóval sehogy sem jó. Én is alig várom már az UH-ot, az megnyugtatna, de még 2 hét :( .

Zsanci: jobbulást.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Gigi!
Szerintem tök rendben van, ha csillapodnak vagy eltűnnek a kora terhességi tüneteid. Örülj neki! :lol: Ha baj lenne, tuti más dolog is történne Veled, ne gondolj mindig a legrosszabbra. :)

Jó a lista, majd mazsolázom, mert én nem vagyok (már) ilyen naprakész az albumokból. :oops:

Zsanci!
Kitartás. Nincs más megoldás. :D

Megyek vacsiztatni. :)
Vendég
 


Timi, egyszerre írtunk. :)
Vendég
 


Sziasztok!
Én sem tüntem el, de a krónikus álmossággal még mindig kűzdök, így ha egy pillanat szabadidőm van, azonnal eldőlök az ágyban.
Gombák (valaki írtam, már nem emlékszem ki, bocs), én a terhesség elejétől irdatlanul viszketek, már 3x is vettek kenetet, de mindig negatív lett. Írtó kellemetlen, komolyan, már azért drukkolok,hogy kiderüljön valami és adjanak rá valami gyógyszert. Kaptam 1x kúpot, 3 napig kellett szedni. Az orvos még akkor írta fel, amikor nem tudta az eredményt, csak biztos ami biztos alapon.Szerinte meg veszélyesebb a kezeletlen fertőzés, mint maga a gyógyszer meg a kúp. Ahány doki, annyi nézet...Most kamillával mosakodom, elég halovány az eredmény.

Az uh papírra azt írták,hogy nyaki redő nem látható. Szerintetek ez mit jelent???Én úgy tudtam,hgoy mindenképpen van, csak nem szabad nagynak lenni. A dokim nem mondott rá semmit, én meg csak utólag vettem észre. Újabb dolog, amin rágódhatok.

Más. Észrevettem,hogy az utóbbi időben vonzódom a pongyva kismama könyvekhez. Már az előző terhességemnél és így volt, aztán amikor megszületett Boldizsár, akkor rávetettem magam a szépirodalomra, és a tudományos könyvekre. Biztos nem bírta a szervezetem a silány dolgokat :lol:

Valaki nem fedezett fel időközben valami jó kismami ruhás helyet? Az a baj, hogy még nem elég nagy a hasam a klasszikus hordó ruhákhoz, viszont nem férek bele már semmibe. Egy barna gatyót nyüvök, de ahogy nézem,már nem sokáig.
puszi mindenkinek
Makesz
makesz
 
 


Sziasztok Lányok!

Becsatlakoznék én is ha lehet...
Az első babámat várom, 10 hetes vagyok. Olyan jó volt visszaolvasni a paráitokat, mert nekem ugyanezek megvannak, csak nem tudtam kitől megkérdezni.
Az elején voltak hányásos-émelygős reggeleim, de pár hete semmi bajom! Ez az egyik parám tárgya. Még két hét az uh-ig, addig izgulok, minden rendben van -e ott bent.

Az Uzsokiba járok, és mintha olvastam volna, hogy van itt még uzsokis kismama. Jó lenne... :)

Csilla
Vendég
 


Sziasztok!

Csilla!
Üdv. itt! :) Én volnék az uzsokis kismama itt, csak épp dokim nincsen, mert akivel a két gyermekemet szültem külföldön lesz, amikorra ki vagyok írva, és dokivadászatban vagyok. Picit feljebb visszaolvasol elolvashatod pontosan hogy van. :evil: :roll:
Te kihez jársz?

Dóri
Vendég
 


Sziasztok!

Csilla!
Üdv. itt! :) Én volnék az uzsokis kismama itt, csak épp dokim nincsen, mert akivel a két gyermekemet szültem külföldön lesz, amikorra ki vagyok írva, és dokivadászatban vagyok. Picit feljebb visszaolvasol elolvashatod pontosan hogy van. :evil: :roll:
Te kihez jársz?
Vendég
 


Na, meghülyült a babanet. :shock:
Vendég
 


Csilla, írtam privit, hogy ne a többieket untassam a kálváriámmal. :?
Vendég
 


Szia Dóri!

Mi most költöztünk ide, és én orvoskereséssel kedtem.
A barátnőm Lukács dr-t ajánlotta, nála szült és nagyon meg volt elégedve. Én eddig egyszer voltam nála uh-n, a kórházban fogadott. Szimpatikus volt: részletesen elmagyarázott mindent, nagyon kedves volt, az összes kérdésemre kimerítően válaszolt.

Ma reggel voltam éhgyomri vérvételen. Mire rám került a sor rosszul lettem az éhségtől :( Holnap mehetek újra.
Vendég
 


Dóri, privi ment! Cs
Vendég
 


makesz,
viszketés:nálam is néha néha előjön de nem mérvadó.dokim azt mondta hogy mivel sok a váladékom ez irritálja a hüvelyt és azért van.lehet hogy nálad is.............és azért negaítv folyton a kenet.......
nyaki redőt meg nem tom :oops:

cs,
üdv itt :lol: pont azon gondolkodtam vmelyik nap hogy az már oké hogy mi itt hülyére parázzuk magunkat a többedik gyerekkel :roll: asszem normális jelenség hogy a többediknél jobban aggódik az ember.....de mi van azzal aki az elsőt várja és uígy parázik :shock: létezik ilyen egyáltalán?erre megjelensz :lol: :lol: :lol:

dóri,
átküldöd priviben a címedet mert akkor küldenék 2 cd-t a maszkabálra meg a másik valamire amit nem tudok hogy mi :lol:


én egyre rosszabbul viselem ahogy közeledik a hétfői uh mert már ébren is rémálmaim vannak :cry: :cry: :cry: megtudja nekem vki modani a nyaki redő "refenciatartományát" csak hogy már felkészülten menjek oda 8) áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááássatok el :evil: :cry: :roll:
Vendég
 


Úgy tudom, hogy 3 mm alatt normális a nyaki redő. Lehet,hogy alsó határ nincs is???
makesz
 
 


Lányok, lehet nem lesz itt orvosprobléma, mert így is úgyis még pluszba is csengetni kell a kórháznak, na ez tényleg gáz...

Innen Újpestről tökmindegy fogadott doki-e vagy éppen az ügyeletes, mert fizetnem kell 30%-ot max 100 ezret (ha megszavazza a kedves parlament), ezen felül ugyebár a fogadott doki díja, a fizetős szoba díja, a kórházi kezelési (=napidíj), szülésznő, csecsemősök. Szóval nem egyszerű, sőt.. :roll:

Gigi,
írok privit, amint megtömtem a bendőmet :lol: , csak nekiálltam itt ezen a kórház dolgon bosszankodni. :evil:
Vendég
 


Gigi,

http://downszures.lap.hu/

Itt mindent megtalálsz a down kórról. Fontos, hogy nemcsak a nyaki redőt nézik, hanem, hogy az orrcsont kifejlődött-e, mert down-osoknál ilyenkor még nem szokott. Egyébként ha megteheted, van az anyai vérből végzett integrált teszt, meg négymarkeres teszt is, ez 90 százalékos biztonságú, mondjuk 25 ezer pénz.

Csilla, én is szültem már az Uzsokiban. Üdv itt..

Mai nagy fejtörésem: A híradóban volt, hogy be fogják vezetni, hogy csak a lakóhelyhez legközelebbi 3 kórházból lehet választani gyógykezelés céljából, különben plussz pénzt kérnek. Plusz pénzt kérhet a kórház akkor is, ha vkinek a fogadott orvosa ügyeleti időn kívül van bent. Szóval elég gáz... Szerencsére hozzánk az István közel van, az elég jó...

Teggnapelőtt nálam nagy para volt, elkezdtem barnázni, persze munkaszüneti nap. Az Istvánba mentünk, megnézett egy aranyos dokinő uh-n, szívhang jó volt, azóta fexem, ma már csak fokozott váladékozás volt, remélem, megússzuk. (KOpp-kopp).
Azért holnap kinézek a börzére, muszály terhesgatyót vennem. Különben is börzemániás vagyok.
Még akartam írni, de várnak a kádnál....

Kép
Kép
szilvih
 
 


Dori, megelőztél kórházügyben... :roll:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Lányok!

Hol lesz a börze??? A Hungexpón?
Vendég
 


Sziasztok!

Makesz: próbált ki a popsikenőcsöt, nekem az segített a viszketésen, 1 nap alatt elmúlt :lol:

Csilla: üdv köztünk :lol: . Azt hiszem, eddig Te vagy az egyetlen első gyermekes kismama :lol: . Úgyhogy ha bármi kérdésed van, csak nyugodtan, megpróbálunk segíteni :lol:

A börzéről azt hiszem, megint lemaradok. Készülünk a vasárnapi szülinapi party-ra :lol:


Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Hát, nem tudom hogy az első terhesség nyugodtabb -e. Nem tudom összehasonlítani, ezért minden tünetet újnak élek meg.
Az elején produkáltam a klasszikus tüneteket, de pár hete (lemondtam a reggeli kávémról) semmi!

Hülyeség attól félni, hogy ha nem hányok akkor valami baj van? Tényleg annyira tünetmentes vagyok, hogy ha nem lenne uh-s képem, el sem hinném hogy terhes vagyok.
Gondolom ha valami történne a babával, annak bizotsan lenne jele (görcsölés, vérzés...).

Csilla
Vendég
 


Csilla!
Nekem nyugodtabb volt. :) Se hányinger, se semmi, még csak egy émelygés sem. :) És minden a legnagyobb rendben volt. Vikivel konkrétan végighánytam az első 4 hónapot, moist meg azért jobb egy fokkal. :) Ne izgulj, lenne jele, ha vmi baj lenne odabenn.

Mivel Viki volt oly kedves és nem aludt megint délelőtt, így irány a nagy sétálás. :roll: Kicsit lusti vagyok ma..

Szép hétvégét!

Gigi!
JELENTKEZZ ÁM!!!
Vendég
 


Szerintetek Nasivin orrspray-t lehet használni? Nem találom a papírját, de már két napja el van dugulva az orrom :(
Vendég
 


Sziasztok!

Már jó régen voltam, de azért olvastalak benneteket csak ídőm nem volt írni!

Üdv az újaknak!

Gigi!
Gryllus Vilmos: Dalok 1. ill. 2 óvodásoknak és kisiskolásoknak cd van meg. Az első cd lent van az autóban, ezért nem tudom leírni milyen dalok vannak rajta. A 2-en a következők vannak:
1. Hallgatag erdő
2. Harkály kopogtat
3. Mókus, mókus
4. Borz
5. A vadász és a róka
6. Ragyogókék szalakóta
7. Hangyák
8. Pókcsalád
9. Szúrós gombóc
10. Macska jár a kert alatt
11. füstifecskék
12. Kémény tetején
13. A mi diófánk
14. Őszi levél
15. Jégeső
16. Élet a tóban
17. A teknőbéka
18. Kárókatona
19. Békavacsora
20. Sikló
21. Színvilág
22. Kutyát kérek
23. Kis tücsök

Nagyon kis klassz dalok, mi is szeretjük a férjemmel :wink: !

Csilla!
Én néha görcsölgetek, de azt mondták hogy ameddig nincs folyás, vérzés, magas láz, addig nincs gond!
Egyébként én sem éerzem magam babásnak, azt leszámítva hogy még mindig baromi ingerlékeny vagyok :evil: ! Szegény Adél szerintem már azt gondolja hogy anya nem normális :? !

Én nagyon gyógyszerellenes vagyok. Szerintem a Nasivintől nem lesz semmi baj ha 1-2× befújod. Már van olyan Nasivin is ami direkt csecsemőknek van. Sz.tem nagyon jó a Sterimare ill. a fluimare orrspray ami tengervízes oldat. Én inkább azt javasolnám!

Tök jó hogy lesz nálatok bababörze, én is úúúúgy mennék!
talán tavasszal lesz Pécsett is!

Lányok fennt vagytok a fotóalbumban? Kit milyen néven lehet megtalálni??? Imádom a kis lurkókat nézegetni :lol: !

Kép

Kép
erzsó78
 
 


A lényeg lemaradt:

TÖKMAGOCSKA MA 8 HETES! :D :D :D :D :D

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Gigi, a múltkor akartam írni, hogy babaruha csere majd mehet, jó lenne, mert az azt jelenti, hogy mindkettőnknek ellentétes nemű gyereke születik :roll: :twisted: . Szerintem mindketten vágyunk erre egy kicsit, nem?

Down-os félelmeid elmúltak már? 8) Próbálj majd közben kérdezni, hogy ne csak egy értelmetlen papírdarabbal menjél haza, és esetleg más dolgokat képzelj bele az orvosi kifejezésekbe.:) Én különben erősen gondolkodom az Istenhegyis teszten, de csak ha egyben a nemét is meg tudják mondani. :oops:

Erzsó, a No-spa-n én is gondolkodtam, de a szokásos terhesség alatt csak orvosi utasításra szöveg elijesztett. Te használtad Adéllal is?

Én ma kivánszorogtam a börzére. Máskor 8tól 1-2 óráig ott szoktam lenni, most 10kor kidőltem. Vettem néhány elég jó terhesgatyót meg Dorkának tök jó sínadrágokat, és húztam haza a belem. :roll: Annyira fura, hogy ilyen gyenge vagyok. Remélem, már ebből is csak 2 hét van hátra... :twisted:

TÖbbiek? Le kell még ülnötök 2 lépésenként?

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvih!
Adéllal abszolút nem görcsöltem. Vagyis egyszer a 20. héten amikor bekajáltam füstölt csülkös lencselevesből :oops: ! Akkor az ügyeleten No-spa és algopyrin inyót kaptam.

Nekem a dokim mondta, hogy nyugodtan szedjek a No-spaból 2×1-et.
Már írtam, hogy én nagyon gyógyszerellenes vagyok ezért csak akkor szedek be egyet ha nagyon görcsölök. Asszem Gigi írta hogy Ő MagneB6-ot szed. Végtére is a magnézium jó a simaizom görcsének oldására, a B6 meg hányingerre.

Ma anyóséknál ebédelünk, ezért nincs gondom a főzésre :wink: !
Este még bekukkantok!

Kép

Kép
erzsó78
 
 


LIVIKÉNEK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!

Kép

Kép
erzsó78
 
 


LIVIKÉNEK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Jó nagyokat Lányok!
Úgy hiszem, nálam hamarabb nem sokan tudják meg a terhességüket... :) Lombik-kezelésen vettem részt, már a 12. napon úgy kimutatta a teszt a két csíkját (vagy a foga fehérjét?) mint a pinty. Ha nem haragszotok, én ellátnálak Benneteket millió kérdéssel. És nem csak azért, mert 32 évesen én most várom az első babámat, hanem (talán a lombik miatt is)- rémesen parás vagyok. A 4-5. hétnél tartok. Ilyenkor mindig "megnyugtatnak" az orvosok a tisztességes hcg-érték láttán, hogy: - Kedves asszonyom, azért mégse élje bele magát a terhességbe, Önnel még bármi is történhet! Én azonban optimista szeretnék lenni, jó lenne, ha belőletek erőt meríthetnék és nem filóznék, mikor vetélek el. Ugye????
2 hét múlva megyek uh-ra, akkor derül ki, mi újság odabent. Addig én is (természetesen?) agyalgok azon, mit kell(ene) éreznem, biztosan megvan-e még a baba, miért viszketek alul (de tényleg) és ÚÚÚÚÚristen!!!!!!!!! Mennyi minden ilyenkor eszembe jut!
Első kérdésem: a mensis jellegű görcsök valóban megszokottak?
Lehet érezni korai szakaszban ha a baba elmegy?

A pohár félig tele van. ;-)
sugár
 
 


Sziasztok!

Erzsó: köszöni Livi a köszöntést :lol:

Sugár: Üdv. közöttünk :lol: . A görcsölés teljesen normális, ilyenkor nő a méhed, stb... azért van (én így tudom). Nekem is görcsölget még most is a hasam (első terhességemnél is így volt). Ajánlom a MagneB6-ot. (nekem ezt ajánlott az orvosom)
Nem tudom, hogy lehet-e érezni, ha a baba elmegy, de ne is gondolj ilyesmire :evil: . Nagyon fontos a pozitív hozzáállás, ezt Te is tudod :lol:
A viszketés is valamennyire normális (vagyis inkább megszokott), a felborult hormonháztartás miatt. Meg a terhesség egyébként is hajlamosít az ilyen fajta gondokra :roll: .
Hogy mit kéne érezned? Szerintem ilyenkor még semmit :lol: . Lányommal a 8. héttől kezdtem hányni, de most teljesen jól vagyok. Néha még mindig nem hiszem, hogy újra terhes vagyok :roll:
Én is kb. 2 hét múlva megyek köv. UH-ra :lol: .
További kérdésekre is szívesen válaszoltunk :lol: .

Megvolt a szülinapi buli :lol: . Livike nagyon örült a szülinapi ajándékoknak :lol: . Én meg teljesen lefáradtam a tegnapi egész napos takarításban + a mai buliban :oops: . Ráadásul mindkét nap kimaradt a délutáni alvásom. :roll: Holnap mge vizsgázom (még bele sem néztem)

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Erzsó: köszöni Livi a köszöntést :lol:

Sugár: Üdv. közöttünk :lol: . A görcsölés teljesen normális, ilyenkor nő a méhed, stb... azért van (én így tudom). Nekem is görcsölget még most is a hasam (első terhességemnél is így volt). Ajánlom a MagneB6-ot. (nekem ezt ajánlott az orvosom)
Nem tudom, hogy lehet-e érezni, ha a baba elmegy, de ne is gondolj ilyesmire :evil: . Nagyon fontos a pozitív hozzáállás, ezt Te is tudod :lol:
A viszketés is valamennyire normális (vagyis inkább megszokott), a felborult hormonháztartás miatt. Meg a terhesség egyébként is hajlamosít az ilyen fajta gondokra :roll: .
Hogy mit kéne érezned? Szerintem ilyenkor még semmit :lol: . Lányommal a 8. héttől kezdtem hányni, de most teljesen jól vagyok. Néha még mindig nem hiszem, hogy újra terhes vagyok :roll:
Én is kb. 2 hét múlva megyek köv. UH-ra :lol: .
További kérdésekre is szívesen válaszoltunk :lol: .

Megvolt a szülinapi buli :lol: . Livike nagyon örült a szülinapi ajándékoknak :lol: . Én meg teljesen lefáradtam a tegnapi egész napos takarításban + a mai buliban :oops: . Ráadásul mindkét nap kimaradt a délutáni alvásom. :roll: Holnap mge vizsgázom (még bele sem néztem)

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Livikének én is boldog szülinapot kívánok!Teljesen sima popsikrémet használtál?

Sugár! Gyere csatlakozzál! Bár én csak ritkán tudok írni, mert még mindig tiszta álomkóros vagyok. Szerintem előre ne izguljál, meked most az a feladatod,hgoy pihenjél, meg jókat egyél. A viszketés miatt lehet,hgoy érdemes lenne elmenni a dokihoz, hogy csináljon egy kenetvételt, de nekem állandóan csinálnak és mindig negatív. Én viszont állandóan ettől parázok, a dokit is az örületbe kergetem ezzel. Melyik kórházban fogsz szülni? Van valaki aki a Schöpf-Merei-ben?

Lányok, nekem egyáltalán nem szűnik az émelygés, meg az álomkór, remélem nem tart ez 9 hónapig? most töltöttük be a 13. hetet. Egyénként az előző terhességnél semmi nem volt, az orvos jól rám is ijesztett (vagy csak én magamra :lol: ?) Aztán minden simán ment. Én az afp-től parázok,nekem anno nagyon alacsony lett, voltam is genetikai vizsgálaton, persze csak annyi derült ki,hogy kisfiúnk lesz. Mindenesetre megspórolnám ezt a kört megint. De hát ez is olyan dolog, amit egyáltalán nem tudunk befolyásolni.

Kitartás, lassan mindenki túljut a kritikus időszakon!

Makesz
makesz
 
 


Sziasztok!

Sugár, üdv itt. Jelszó no para - úgysem tehetsz semmit, aggódni meg kár. Ha gond lenne észrevennéd, vérzés stb (de még az sem mindig feltétlenül jelent gondot!) esetén meg irány a doki. Mást úgysem tehetsz.

Makesz, én is émelygős vagyok sajna.. étvágy nuku, de majd csak elmúlik ez is. AFP nekem is alacsony lett Vikivel (0.7, a határérték), de nem volt semmi gond. Még annyit fűznék hozzá az AFP-s cirkuszhoz, hogy mivel dokiváltásban vagyok sajna éppen, 2 doki 2 különböző időpontot mondott a levételre, az egyik éppenhogy a 16. hét elejét , a másik rá egy hetet számolt ki, na most pár nap is eltérést hozhat, úgyhogy én eldöntöttem már magamban, hogy ezen aztán végképp nem fogok idegeskedni mégegyszer. Kár tényleg, a baba bánja meg a családod. Ha annyira bizonytalan lennék vagy a legapróbb dolog is felmerülne, én biz' az amniocentézis helyett a vérvételt választanám.

Ma fogászaton voltam, és kettő fogat hátul betömött, hááát most fáj a fejem és tök kellemetlen az egész. :(
Vendég
 


Sziasztok!

Holnap felhívom a dokit, hogy minnél hamarabbra (!!!!) adjon időpontot az uh-ra. Nem létezik, hogy ennyire semmit ne érezzek.
Az elején amikor még émelyegtem-hánytam, rájöttem, hogy a kávétól van. Azóta nem iszom. Tegnap kiváncsiságból megittam egyet, hátha megint rámtör az érzés... de nem.
Hülyeség?
Tényleg muszáj izgulni, van olyan nő, aki nyugodtan bírja?

Livikének én is!
Sugár, üdv a parázós kismamák klubjában.

Csilla
Vendég
 


Sziasztok!

Ha megengeditek, én is csatlakoznék hozzátok. 5 hetes terhes vagyok (remélem), és én is nagyon parázok, mert semmi tünetem nincs! (néha szédülök, fáj a hasam alja, éhes vagyok, de csak rövid ideig.) és a dokim csak 24-én lesz. Szóval nem vagytok egyedül :lol:

3. babámat várom. Van két lányom. Az egyik 7,5, a másik 3 éves.

Nelli

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok Lányok! :)

Nelli!
Üdv. a csapatban! Gyere sűrűn! Bár 2 gyerek mellett tudom milyen.. :wink:

Csilla!
NYUGI!! Nem muszáj "érezni" mindig. Gergőnél észre sem vettem, hogy kismama vagyok. :lol:

Én ma este megyek 2-es számú jelöltemhez fél 7-re (ha ez a doki sem jön be, akkor szülök az ügyeletesnél), aztán Apával mozizni a Westendbe, gyerekek anyumnál alszanak. Kirúgunk a hámból hihihi :P :lol:
Vendég
 


Dóri: nálam az émelygés mellé sajnos nagy étvágy párosul. Van,hgoy éjszaka felkelek almát enni. :lol:

Szerintem se aggódjatok,hogy nincs "semmi jele" a terhességnek.Tök felesleges, minden rendben lesz.

Üdv Nelli!
Érdekes,hogy mindenkinek már van legalább 1 gyerkőce a csapatban. Haladóknak több is! Már kezdünk nagyon sokan lenni, nekem nehéz is fejben tartani,hogy ki kicsoda. Kéne csinálni egy táblázatot. Én vállalkozom rá,hogy megcsinálom, csak azt nem tudom,hgoy kell ide felrakni, meg hogy mik szerepeljenek benne.

Makesz
makesz
 
 


Makesz, Dóri :)
Köszönöm az üdvözlést!

A táblázat nagyon jó ötlet!

Adatok lehetnének: név, lakhely, életkor, hány gyerek van, a gyerekek neve, életkora, most terhes-e az illető, ha igen, hanyadik héten van.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Köszi a nyugtatást, úgy látszik az anyai aggoddalom már ilyen korán beindul!

A táblázatot én is jó ötletnek tartom, valamelyik topicban láttam is ilyet. Ott inkább a jelen terhességre vonatkoztak az adatok: hanyadik hét, mikorra várható, baba neme, neve, kórház ahol születik , ker. ahol lakik, stb.
Úgy látom itt van is melléklet feltöltési lehetőség, csak word-ben meg kell írni. Szívesen segítek Makesznak.

Csilla
Vendég
 


Kép

Ő az én kis pocaklakóm 8 hetesen.
(Csak kipróbáltam a mellékletfeltöltést :))
Vendég
 


Cscsi :)
Gratulálok a 8 hetesedhez, gyönyörű!
Én is a 8. héten fogok tudni eljutni a dokihoz, mert most szabin van. Addig lerágom a körmöm izgalmamban :lol:
És már ilyen szép babát fogok látni, ha minden rendben megy?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! Jujjj de jó, hogy ilyen szépen sokasodunk :D !

Csilla!
csodálatos a kép a babádról! Kb. a milyenk is is ilyen lehet, mert a 8. héten tartunk :wink: !

Makesz!
Hát sajnos étvágy az nálam is van :oops: . Adélnál szinte alig csipegettem valamit, most meg álandóan éhes vagyok. A fenekem már nővésnek indult :roll: ! Mi lesz itt még júniusig??!!!!

Dóri!
Szoritok, hogy ez a doki elnyerje tetszésedet! Olyan nehéz olyan dokit találni aki szimpi és ért is ahhoz amit csinál.

Sugár!
Szoritunk neked, nektek! Próbálj pihenni és ne gondolj rosszra! Persze elhiszem hogy baromira izgulsz! A pozitív hozzáállás már fél siker.

Timóca!
Nézhetünk majd szülinapos képeket? :wink:

Tegnap már elővettem a kismama gatyómat. Tök jó, ebben már látszik egy kis pocak :lol: ! Még beleférek a régi nacimba is de kezd kényelmetlen lenni!

Rita, Gigi!
Merre jártok???
Hiányoztok! :cry:

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Nelli, csak nem a pöttömös Nelli vagy??????????

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szép jóestét!

Csilla!
De édike! :):) Remélem megnyugodtál. :wink:

MEGVAN A DOKIM!!!!! :) :lol: :lol: :lol: :lol: Teljesen olyan hozzáállásban, mint aki eddig volt, és úgy érzem ő az én emberem. :)
Viszont mesélte a kórház mizériát, hogy akkora a fejetlenség, fogalmuk sincs mi lesz és konkrétan hogyan. A helyzet jelenlegi állása szerint azonban, mivel nem vagyok zuglói, nem veheti le a vért az AFP-hez jövő hét pénteken az a csaj, aki eddig szokta,m hanem kaptam egy beutalót, és azzal próbálkozzam az újpesti (ahol lakom) sztk-ban, de készüljek fel rá, hogy előbb elhajtanak az ottani (sztk-s) terhesgondozóba!! :shock: nem durva?? Ezzel tényleg csak mi szívunk kismamik. :evil: vagy marad az átjelentkezés akár ideiglenesre is a barátnőmhöz Zuglóba, és akkor nincs ilyen probléma. Azt is mondta, hoyg a kórház nem kér lakcímbejelentőkártyát, mert nem nyomozóiroda. és a szülés, ami NORMÁL, minden komplikációtól mentes, az 300ezer , és ennek az egyharmadát kéri ugyebár a kórház a nem oda tartozóktól.. Jó, mi? :evil:
Remélem pozitívan alakulnak ezek a dolgok nekünk, és még nem lesz konkrétum addigra, tényleg a jó ég tudja mi hogyan lesz. De egy biztos, én ragaszkodom a kórházamhoz és most már a dokihoz is! :D

Mozi nagyon jó volt! :)
Vendég
 


Nelli!!!

Hát persze hogy te vagy!!!
Mikor jelented be a Pöttömökben????
Mit csinálsz most majd? Visszamész dolgozni? Táppénz? Csak azért, mert ha hivatalosan ez évben csak
gyesed volt, akkor jövőre csak a minimálbér alapján kaphatsz táppénzt, ha idén kezded, még a régi béred
alapján. De azt hiszem, már mondtam.
De örülök neked!!!!!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Dori, csak azt tudnám, hogy mi lesz ezután azokkal, akiknek hirtelen, nem otthon indul be a szülés, és másik kórházba tudnak csak bemenni, akár más városba. Vagy ha sokadik gyereknél elszámolod magad, és későn indulsz kórházba,é s egy nem hozzád tartozó szülőotthonba esel be???
Megírod majd, hogy ki ez az álomdoki? Priviben akár. Örülök, hogy megtaláltad.

Csilla, a kávét jobb elhagyni, nehezíti egy csomó hasznos anyag felszívódást, pedig arra most nagy szükség van... És szoptatás alatt sem túl jó, tehát hosszú távra készülj... De megéri... :twisted: Ha nem megy, ne is erőltesd... :twisted:

sugár, nagyon örülök neked, hanyadik lombikod volt? NAgyjából tudom, miből áll egy ilyen kezelés, le a kalappal mindenki előtt, aki végigcsinálja!!! A legjobb módszer a kivárás.Semmi negatív gondolat, de tényleg babonából még ne kezdj babaruhát vásárolni. :twisted: Most nehogy félreérts, csak babonás vagyok.
Pihenj sokat, olvass jó könyveket, nézz filmeket, hozass kaját... Pár héten belül tuti jelez a babád! (Ha nem, szerencsés vagy, mert kihagyod a hányingert... :lol: )
Mi itt mindannyian parásak vagyunk, előttünk nem kell szégyellened.

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi :)
Most jól lebuktam :oops: pedig még nagyon az elején vagyok, és mint olvashattad, igen bizonytalan. De nem baj, hogy Te tudod. Még addig nem szeretném bejelenteni, míg doki nem lát, ő meg most szabin van, és csak 24-ére kaptam időpontot.

Nem írtad ezt a táppénzes dolgot. Ez azt jelenti, ha dec. 7-én lejár a gyesem, menjek rögtön táppénzre? vagy előtte kivehetem a szabijaimat, és utána táppénz? Sokat segíteénl, ha ezt leírnád pontosan. És ha jövőre megyek táppénzre, akkor csak a min. bér, vagy annak kétszerese az alapja?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: