Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jó sokat írtatok ma. :D

Mimi12!
Ezen a mondatodon meglepődtem: „azon kevéske anyucikhoz tartoztunk,akik baba-mamás szobába kérték magukat”. Én úgy tudtam, hogy a legtöbben oda szeretnének menni, és kevés az, aki nem. Ez fura. :shock: :shock:

Dzsú!
Sajnálom, hogy nálatok is ilyen rosszak az éjszakák. :(
Nem is tudtam, hogy el lehet menni ilyen alváslaborra, hogy megnézzék, miért nem alszik. :shock: Tényleg le voltam maradva. Én azt hittem, csak ilyen műtét előtti alvásvizsgálat ez. :roll: Jó tudni! :idea:
Gratula a harmadik fogacskához! :P Meg az egyelőre megbúvó negyedikhez is! :wink: :P
Köszi a repcsis infót. Lehet, hogy jövőre szükségünk lesz rá. :)

Sudi!
Nagyon édes Gery. :P
Fogselyem. :lol: :lol: :lol:
És az a 4 fogacska!!! :shock: :D :P
Igen, ma is volt borulás párszor, mert dolgom volt, és nem értem rá körülötte tartani a kezem állandóan. :? De ez valahol jó is sajnos, mert kell neki, hogy megtanuljon esni. :? Most épp magamat nyugtatom, mert nekem is fáj :( , ha beüti azt a kis okos :oops: fejét.
Lehet, hogy a felső fogaktól fintorog. :roll: A múltkor már nagyon úgy viselkedett (3 hete kb), mint akinek megint jönnek a fogai, de azóta semmi hír róluk. Pedig mindig nézem, nincs-e beduzzadva az ínye, nem fehér-e, de nem. :(
A rossz alvást bármire ráfoghatjuk. Eddig nem volt front mégis. Vagy a front, vagy a fog, vagy hozzászokott az éjjeli cicikhez, vagy rám ébred fel, vagy akármi. :( Én már nem szeretném semmire fogni, én azt szeretném, ha aludnánk. :oops: Addig meg álmodozok. :roll:

Ed26!
Húú! Ez az anyakönyvezési história érdekelne, mert ha sikerül ismét apával lenni, és kistesónak lányzó jön, akkor szükségünk lehet rá. :roll:
Majd ha lesz időd priviben leírhatnád, hogy hogyan kell ebben elindulni, mi kell hozzá, mennyi idő, stb. meg minden, amire most épp nem is gondoltam, hogy kellhet. Előre is köszi. :oops: :D Állatkert biztos jó lehetett! Bár valaki azt mondta, hogy most a felújítások miatt sajna kevés állat látszik rendesen.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Tegnap lemaradtak a képek, mert felébredt a drágám :(
Az éjszakánk egész tűrhető volt, csak leginkább csak kajálni kelt, igaz két óránként :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

:oops: esküszöm, máskor nem teszek fel ennyi képet :oops:

Kép
dzsú
 
 


Dzsú!
Nagyon édes Emma a képeken. Meg szép is!
A legjobb a mérleghintás.
De-de tegyél fel sokat nyugodtan!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Próbálok én is életjelet adni magunkról, bár nem könnyű, mert Anna náthás és elég nyügi szegénykém. Meg úgy látom, újra támadásba lendültek a fogacskák, most éppen a felső ketteseknél van beduzzadva meg kifehéredve az ínye.
Itatásos hozzászólásokat köszönöm, én is gyakran kínálom, remélem, megissza, amire szüksége van.

Dzsú!
Emmáról már utcát is elneveztek? :lol: Jók a képek, tegyél csak fel bátran máskor is! Örülök, hogy jól sikerült az út!
Fogacskához gratula!

Sudi!
Szerintem is érdemes a bölcsiről korán érdeklődni, kevés a hely. Nálunk van a cégnek bölcsi-ovi, biztos Anna helye, de még így is azt kérik, mielőbb szóljak, ha be akarom adni.
Ez a kötöző rágcsálás Annánál is nagyon megy! :lol: Kedvence a melegítőm kötője!

Ed(ina)!
Szia! :) Szépek a gyerkőceid! A kislányod egyenesen gyönyörű!!
Kisfiadnak tényleg nem hétköznapi neve van, nem fogják összekeverni senkivel!
Állatkert tetszett a gyerkőcöknek? Mi is régóta készülünk Ádámmal, de még csak a veszprémibe jutottunk el tavaly. Nem volt nagyon oda érte, ezért nem erőltettel. Majd talám jövőre, már Anna is nagyobb lesz.

Szemszín: Ádámnak is szép kék volt, de 3 éves kora körül kezdett beszürkülni. Most is szép, de már nem igazán kék. Annáé még világító kék (főleg a szőke haja mellett), de szerintem még változni fog.

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Kicsit náthás vagyok: Kép
Ilyen ügyesen ülök:
Kép

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 



Sziasztok!

Dzsú!
Örülök, hogy jól sikerült az amsterdami út. Nem sokára mi is kipróbáljuk a repülést.

Ludmilla!
3 évesen szürkült be a szeme Ádámnak? Akkor még Márknak is változhat. (sajnos)

Szilpa!
Hogy aludtál/aludtatok?

Ed, Mimi!
Írjatok helyettem is. olyan ritkán jutok ide.
Ezerrel építkezünk, épp most engedtem be a bádogost. Szerencsére szép az idő, és a jövő héten a cserép is felkerül a ház tetejére. (Ennek örülök a legjobban, mert egyszer csúnyán beáztunk, nem szeretnék még egyszer.)

Jó hétvégét!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Ludmilla!
Jobbulást Annának!

Remélem, hogy nem szólom el magam, de szerda óta sokkal jobban alszik Emma. Most éjszaka csak kétszer kelt, akkor is kajálni. Sokszor mocorog, keresi a cumiját, de nem sír, hanem beteszi magának. Nem tudom, hogy ez a jó alvás annak köszönhető e, hogy szerdán kibújt a foga, vagy a közelségnek, és kényelemnek. A kényelmet arra értem, hogy amikor együtt aludtunk az ágyban, hiába nagy, nem volt jó, állandóan zavartuk egymást.

Tegnap kibújt a negyedik fogacska :P

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Dzsú!
Köszi, javulgat. :P
Remélem, tartós lesz az éjszakai javulás. Hát igen, mindenkinek ki kell kísérletezni a legjobb megoldást, és az időbe telik. Nekünk Ádámnál az együtt alvás (bár kissé kényelmetlen volt, és eleinte nagyon nem akartuk) jött be, de mikor nagyon elfajult a helyzet (szinte csak 1-2 órát töltött a kiságyban), kiraktuk a szűrét. :wink:
A Ti megoldásotok sokkal jobbnak tűnik.

Boeske!
Majd alkalomadtán keresek képet a szeméről, azért most is szép! De Márknak még simán maradhat kék a szeme! Csak a babáink között feltűnően sok még a kék szemű, én ezért vagyok kicsit szkeptikus. :?

Hétvégén kettesben vagyunk Annával, Ádámék szüretelni mentek anyósomékhoz. A nappali egyedüllétet megszoktam, de az esték nagyon furák voltak. Nagyon rossz lehet, ahol az Apának sokat kell távol lenni! De ma ebéd után már jönnek haza. :P

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Kép

Úgy látom, a vonalzók nemigen működnek! :roll:

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Szilpa!Ne lepődj meg.Én is azt hittem,hogy az a normális,hogy egy frissen szült anyuka ,a bébijével szeretne lenni.De bizony ez a korházban nem így volt.5 ágyas szobában voltunk,mellettünk volt még egy babás szoba de,ott estére elvitték a babákat,és még vagy 3-4 nem babamamás szoba volt,tehát vagy 20 anyuka.Nos a mi szobánkban mindig volt üres ágy :? .Úgy látszik nem mindenkinek ez a normális.De azért a fizetős részen,ott csak baba-mamás szoba van(ha jól tudom).
Ludmilla!Ja de,nagyon szép szeme van Annának.(majd megyünk udvarolni :D )

Boeske,kitartás!Mi nem rég költöztünk,nekünk is még nyakunkon egy csomó munka.Tetőtérben nincs kész a fürdő,a házhoz hozzá kéne építeni,a nappaliban bontani,burkolni,..stb.No de legalább van fedél a fejünk felett,no és nem utolsó sorban van fűtés is :D
Jé most nézem,egész közel vagyunk egymáshoz :)

mimi12
 
 


Sziasztok!
Emmáról nagyon jók a képek, nekem is a hintás tetszik nagyon!!!! :lol: :lol:
Anna is nagyon helyes!!! Gyönyörűek a szemei! :lol: :lol:
Én úgy tudtam, hogy babák szeme 1 éves korukig változhat. Remélem Gerynek is ilyen kék marad mint most. Nekem is az....... :shock: :shock: :lol: :lol:
Ja és Annának gratula a 4. fogacskához!!!! :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Voltunk tegnap DECATHLONban és kapott Gery is napszemcsit.
Apa kissé forgatta a szemeit, de Én nem bírtam otthagyni és megmagyaráztam, hogy télen amikor a fény visszaverődik a hóról, és olyan vakító, akkor ez tök jó lesz Gerynek. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sudi :D ,nagyon vagi.
Hát én is drukkolok,hogy a Szabi szeme ilyen maradjon,apának is,és nekem is zöld a szemünk de,nagyszülőknél,dédszülőknél van kék szemü.

mimi12
 
 


Kép Kép Kép Kép

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 



Lilla!
Szuperek a képek. Látom nálatok is sláger játék a teknős.
Milyen jó kis házipapucsa van Roncsinak. Lehet ilyet nagyobbat is kapni? (25-ös kéne a nagyobbik fiamnak, mert állandóan mezítláb van. A zokniját is mindig lehúzza.)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Gyorsan szakítok egy kis időt munkaközben pihenésként, mert tegnap lemaradt a levelem. Már lassan másfél hónapja dolgozom, szerencsére Roncsi jól viseli, szépen hozzászokott, hogy napközben az apjával vagy a nénivel van.

Fél 9 körül jövök el otthonról, miután felvette a nappali gúnyáját, és kicsit játszottunk. Általában sikerül 5-kor elszabadulnom, úgyhogy fél 6 felé érek haza, kicsit sétálunk, ha szép idő van, játék, vacsi, fürdés következik, aztán kis cicizés és már szépen elalszik legkésőbb 9-kor. Olyan szépen beállt erre a rendre, hogy 7-kor ő szokott általában kelteni, ahogy csavargatja az orromat, merthogy 6-kor cicizik és utána átkéretőzik még egy kis közös alvásra hozzánk.

Hétvégenként sokat kirándultunk mostanában, hogy kihasználjuk még a jó időt, most hétvégén is megyünk Tokajba, aztán jövő hétvégén meg tizesben Egerbe, úgyhogy remélem marad még egy darabig ez a szép idő.

Elkezdett mászni, ülni úgy, hogy fél kézzel azért még támasztja magát, és megvolt az első szava is: baba-baba-baba. Most minden baba. Kibővítettük a játszószőnyegét is, hogy nagyobb helyen tudjon gyakorlatozni, de kedvenc elfoglaltsága, hogy elmásszon a szőnyeg végére, és a járólapot csókolgassa (az egész alsó szintünk járólappal van lefedve). Biztos tetszik neki, hogy hideg.

Enni főzelékeket és gyümölcspürét szeret, viszont tejpépből csak vaníliásat hajlandó, tápszert pedig egyáltalán nem. Ez azért rossz, mert ugyan még szopizik, de már nincs sok tejem, úgyhogy jó lenne, ha kiegészítésként enné, de nem hajlandó rá. Vettünk mindenféle fajta tápszert, hátha bejön neki valamelyik, de egyelőre teljes sikertelenség van még mindig ezen a téren.

Most hogy már egész szépen ül, lassan beültetjük az etetőszékbe, mert mostanság ha eszünk a férjemmel, odakúszik és elkezdi rángatni a lábamat, hogy vegyem fel.

Inni viszont rengeteget iszik, napi kb. 7 decit, gyümölcslevet, teát. A cumisüveggel teljesen kiszolgálja magát, de lassan szeretnénk átszoktatni a varázsitatóra vagy pohárra. A varázsitatóval már párszor szépen boldogult, de rájött, hogy jól lehet rágni a végét, úgyhogy azóta inkább rágókának használja. A pohár tartalmának felét meg általában magára dönti, úgyhogy ezt még gyakorolnunk kell.

Fürdeni már a nagykádban fürdünk, ülőkével. Azóta megint nagyon szeret pancsolni, mert az ülőkén tudja csavargatni a virágokat.

Aludni viszont még mindig nem szeret, min. 2x kelünk. Általában csak szomjas, és néha beéri azzal, hogy az apja megitatja, de sajna általában engem is áttutul, pedig nem is akar semmit, csak nekem kell berakni a kiságyába. Ezért általában elég holdkóros vagyok, már 10 körül bezuhanok az ágyba. És akkor még nincs is foga, úgyhogy kicsit parázok, hogy hogy fogjuk ezt a zűrös időszakot majd átvészelni.

Szilpa, nem irigyellek az éjszakákért! Javult a helyzet valamit azóta? Roncsi 68 cm és 6,5 kg, ami nem is csoda, mivel nem hajlandó hízlalós dolgokat enni (tejpép, tápszer). Most azzal próbálkozunk, hogy a lefagyasztott tejeket belekeverjük a főzelékébe, hátha így sikerül egy kicsit hízlalni a kisasszonyt.

Roncsi is imád szuszogni, ha mérges, rögtön nekiáll hangosan fújtatni. Ha utánozzuk, akkor meg nevet.

Sudi, Gery nagyon édes! Én úgy vagyok vele, hogy inkább adom a bébiételt Roncsinak, ami ellenőrzött anyagokból készül, minthogy nekiálljak főzöcskézni a játék helyett. Mondjuk korábban se főztem, a férjemmel hétközben a munkahelyünkön ettünk, hétvégén meg vagy étteremben, vagy valamelyikünk anyukája főzött. Roncsi is evett már túrós meg joghurtos dolgokat, de nem ízlettek neki.

Mi is vettünk neki még nyár elején napszemüveget, úgy fest benne, mint egy kis maffiózó.

Dzsú, irigyellek az amszterdami kiruccanásért. Emma édes, látszik tetszett neki az utazás. Mi jövő nyáron készülünk Görögországba (eddig minden nyáron ott nyaraltunk) repülővel, remélem majd nekünk is zökkenőmentes lesz az út.

Javult az alvása Emmának? Nálunk szerencsére legalább a cumival kiszolgálja magát, ha kiesne a szájából.

Edina, üdv a csapatban, gyönyörűek a gyerekeid! Barangó egy napon született Roncsival, csak én a MÁV-ban szültem.

Ludmilla, Anna is nagyon édes! Meggyógyult a náthából?

Boeske, ezt a mamuszt Skóciából kapta Roncsi anyuméktól, úgyhogy nem tudom itthon lehet-e ilyet kapni.

Üdv mindenkinek:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem, de napok óta nem tudom utolérni magam.
Napközben Kende teljesen lefoglal. Előjött az anyás korszak. Senki más nem jó neki. Szombaton is meglátogattuk apát. Amikor Kende látta, hogy készülődök, majd leugrott apa mellől az ágyról, annyira akart utánam „rohanni”. Persze azonnal vigasztalhatatlan ordítást rendezett, nehogy ott hagyjam. Akkor nyugodott meg csak, mikor odamentem érte. Ha végre elalszik, vagy hamar feléred, vagy én is próbálok pihenni vele, mert az éjszakák továbbra sem túl pihentetők. Ha egyik sem, akkor meg épp próbálom behozni valamelyik elmaradásomat. Tegnap pl 3,5 órán keresztül vasaltam!!! Ebből 1 órát anyu foglalkozott a manóval, 1 órát aludt, a többi időben hol a kezemben volt, hol a lábamon csimpaszkodott, tépte le a nadrágomat. Egyik kézzel őt tartottam, nehogy elboruljon, a másikkal vasalás. Persze mindig a vasaló állványnál akart felállni, szal tudjátok ti is, milyen érdekes tud lenni egy ilyen „apró” feladat.
De megpróbálok jönni most már rendesen.

Kende picit köhögcsél. Voltunk dokinéninél, megvizsgálta. Igazából semmi baja, de adjak neki Rinathiolt a köhögésre. Ennyi. Szerencsére semmi más.

Egyébként egy igazi kis terrorista lett belőle. Sokszor még ha felveszem se jó neki. A kezemben is nyávog. Csak a cicin lógna. Most épp egymás idegeit csavargatjuk. Ő azért, hogy adjak neki cicit, én meg azért az övét, mert nem adok mindig.

Az éjjelekkel nem tudom, mit kezdjek. Nem tudom kipihenni magam. Még mindig 3-4* kelünk. Ha 4 órát alszik egyben, már örülök, mint a majom annak a bizonyos testrészének. Persze én még így sem tudok vele aludni mindig, mert sokat jár az agyam. Pedig én jobban szeretnék aludni. Na, mindegy, majd csak jobb lesz egyszer.

Megpróbálok visszaolvasni majd este.

Most is lepasszoltam manót apunak, hogy megírhassam ezt a pár sort, de már hallom, hogy nyávog utánam.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Én sem vesztem el, csak péntek óta fájt a fogam, így semmihez sem volt kedvem. Ma már jobb a helyzet, gyökérkezelték érzéstelenítő nélkül, csillagokat láttam, de megérte, mert most jobb a helyzet.
Remélem holnap alvásidőben lesz időm jönni írni-olvasni.
Jó éjt, megyek aludni.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 



Szilpa!
Sajnálom, hogy nem javul az alváshelyzet. Jó, hogy írod a vasalást, nekem is kéne.

Edina!
Miért nem kaptál érzéstelenítőt? Egy tömést még én is elviselek anélkül, na de gyökérkezelést???

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Ed!
Részvétem a gyökérkezelés miatt :(
Nekem nem fájt a múltkor a kezelés, mert nem a fogammal volt a gond, de igy is frászt kaptam.

Szilpa!
Emma addig anyás, amig én akarok meglógni előle, de ha őt viszik el mellőlem, akkor semmi gond.
Múlkor elfelejtettem irni az alváslaborról. Itt a babanet honlapján olvastam róla, egészséges gyerkőcöket lehet vinni. A kezdő oldalon van.
Most nem panaszkodnék Emmára, mert sokkal jobban alszik mellettünk, de ez is változó. Tegnap éjszaka ötször kelt kajálni, ma csak kétszer.

Lilla!
Miért akarsz Roncsinak tápszert adni? Nem lehet tejtermékekkel, vagy valami komplex vitaminnal helyettesíteni?
Lehet, hogy lemaradtam róla, de Roncsinak mi a keresztneve? Petronella?

Mi jól vagyunk, de a felső fogak várhattak volna még. Nagyon fáj a szoptatás, pedig nem harap, de a kis recék felsértik a mellbimbóm. Ehhez edződik a mellbimbó, vagy általában ekkor ér véget a szoptatás?
Tegnap próbálkoztam bimbóvédővel szoptatni, de Emma letépte a cicmről, és eldobta :)

Hétfőn voltunk védőnőnél, 7.960 g, 72 cm.

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!
Ed :( ,sajnállak!Tényleg,miért nem kaptál érzéstelenítőt?Ezt nem igen értem?Hiszen van olyan amit szoptatás mellett is lehet.

Hát a Szabi sem épp jó alvó.Mi is kelünk még a mai napig éjszaka 3óránként szopizni.Ráadásúl ha jön a Szabi foga akkor képes egész éjszaka a cicimen lógni.De megmondom őszintén,én nem bánom.Itt a lányom jó példának.Higgyétek el,sokkal de,sokkal jobb éjszaka kelni,mint egy kiskamasszal viaskodni :D .És egyébként is,olyan gyorsan felnőnek(én már tudom)
Mi is voltunk tegnap méreckedni.9,5kiló a Szabi de,ezt nem is csodálom.Hisz még mindig 3óránként szopizik,és emellett még napi 3x kap mást is enni, gyümit, főzeléket,és tejpépet,no meg előszeretettel eszi már a zsömlét,kiflit is.

mimi12
 
 


dzsú! A Szabinak 4foga van,néha én is érzem a fogacskáit de,egyre kevésbe úgyhogy gondolom, hozzá edződik a mellbimbó.Már miért érne véget ilyenkor a szoptatás?Én a lányomat 1évig szoptattam a Szabit szeretném tovább.De ha jól tudom Ed majd 2évig szopiztatta a lányát,úgyhogy remélem majd Ő is megosztja a tapasztalatát :D

mimi12
 
 


Sziasztok!!!!!

Húúúú, gyökérkezeléééés???????????? :shock: :shock: :( :(
Részvétem!!!!!!!
Jobban félek a fogorvostól, mint a szüléstől!!!! ÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!

Roncsi nagyon aranyos a képeken!!! :lol: :lol:

Tettem fel videókat Gery honlapjjára, ha van kedvetek nézzétek meg! Már régen is volt, de változások voltak és most ismét eljutottam odáig, hogy felrakjam a videókat, többet is mint volt és vannak nagyon frissek is! :lol: :lol: :lol: :lol:
Mi majd pénteken megyünk mérickélni a dokihoz. Kiváncsi leszek! :lol:
Puszi mindenkinek!!!!

Kép

ui.: olyan irigykedve olvasom, hogy még mindig szoptattok!!!! :cry: :cry:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Gyorsan néhány gondolat... alszanak a kölkök, bár Bari nyafog álmában.

Szoptatás: igen, Kincső másfél éves koráig szopizott, el kellett választanom, mert Barangó már a pocakomban volt. Barangót is szeretném kb másfél éves koráig szopiztatni, addig sem kell tápszerezni, utána meg ihatja a bolti tejet.

Dzsú, csak saját tapasztalatból tudom, hogy a fogas szopi nem fáj. Megszokja a bébi, hogy foga van. :lol: Viszont Barangó imád harapni, ha nem éhes. :?

Noémi, 9,5kg? Nem semmi. Bár már a kórházban sem volt pici és ott is rengeteget tudott enni.

Lilla, ha van még tejed, akkor miért a tápszer? Ha úgy érzed, hogy kevés, akkor igyál valami tejserkentőt. alkoholmentes sör? Nekem az bejött. :lol: Amúgy én még mindig iszom a laktoherbet, szeretem...

Szilpa, mi a választott nevetek, ha nem titok? Írni kell az MTA-nak (a pontos címet is megírom később) levelet, hogy ezt a nevet szeretnétek, ha ügyesek vagytok, megkeresitek a név eredetét. Majd ők válaszolnak, hogy ok-e. Ha ezt a baba születése előtt megteszitek, akkor már ezen a néven lehet anyakönyvezni és 2000 Ft, ha jól tudom.

éjszakai alvás: nálam Kincső volt másfél éves koráig nemalvós. Eddig szopizott. Nem érdekes? Ahogy elválasztottam, vége lett az éjszakázásoknak. Na jó, azért még néha ébred, de szerintem csak álmodik, azért.
Barangó aránylag jó alvó, de ő is elkezdte az éjszaka többször ébredek és szopizok projektet. Így fürdés előtt teletömöm főzelékkel vagy sűrű tejpéppel, fürdés után szopi 8-9 között, így kb 3ig bírja.

Talán Barangó azért is alszik jobban éjszaka és délután, mert van napirendünk (Kincsővel nem volt, első gyerek, és imádott babakocsiban aludni, az ágyban viszont nem). Naponta 2* megyünk játszóra (de 3 óra, du 2 óra), ahol Bari is jön-megy. Hintázik, mászik a nagyok után, homokozik, udvarol a csajoknak, falevelet gyűjt. :lol: Eljött az idő, hogy 2felé kell rohannom. :lol: De élvezem... :lol:
Van egy olyan fotóm, ahol együtt hintáznak a gyerkőcök. Megkeresem és felteszem...

Fog: ez van, meglepetésszerűen ért, de utólag sokkal jobb volt így. kb 10 perc és kész volt a kezelés. viszont egy kicsit még mindig fáj, lehet, hogy holnap ismét mennem kell.
Sudi, én végre találtam egy fogorvost, akitől nem félek, akármennyire szadi volt a dolog.

Üdv mindenkinek, remélem jövök még. Hú, mennem kell főzni, bocsi...

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


:arrow: Kende mit csinál 2 napja! :!:
Rekedt hangon brekeg. :lol: :lol: :lol: Vagy valami ilyesmi.
Tegnap előtt este fürdésnél feküdt a kádban a szivacsán, és fogta mindkét lábát a kezeivel, és harcolt velük. :D Nyújtogatta a lábait, közben meg húzta vissza a kezeivel. :lol: Olyan muris volt. Közben nagyokat vigyorgott, és elkezdett brekegés féle hangokat kiadni. :shock: :D Mikor rábrekegtem, jól kiröhögött, és utánzott. :D :P Azóta is sokat brekegünk egymásnak. Ha elkezdem, hatalmas vigyorgással utánoz. Olyan kis mérges-erőszakos-kiabálós hangon. :lol: :wink: :lol: Meg tudnám zabálni! :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Hú, egész jó termés volt, mióta nem jártam itt! :) Remélem, hagy a lánykám egy kis időt írni!

Noémi!
OK, jöhettek udvarolni! :lol: Bár kicsit messze vagyunk...
Fogfájás! :( Én évek óta nem voltam fogorvosnál, már nagyon el kéne mennem egy ellenőrzésre. :oops:

Sudi!
Naggyon vagány a napszemcsis fiacskád! :wink: Én is gondolkodtam rajta, de Apa leszavazta!

Lilla!
De gyönyörű Roncsi is! :P Ahogy elnyúlik a hintában, nagyon tetszik! Szép időt a hétvégi kiruccanáshoz! Én is úgy várom már, hogy családi programokat csináljunk, de idén sajna még a kert elvette minden időnket. Jövőre talán kicsit jobb lesz már, a kertünk is használható lesz és időnk is több marad.
Tényleg jó sokat iszik Roncsi! De az nem baj. Poharazás majd kialakul, mi egyenlőre még a cumisüvegnél tatrunk!

Dzsú!
Sajnos nekem nincsenek fogas-szopi tapasztalataim. :cry: Meg fogatlan se sok. :cry:
Roncsi szerintem Veronika, nem? :?:

Szilpa!
Már épp hiányolni akartalak! :) Ezek szerint még nemigen következett be javulás az éjszakákban. Szerencse, hogy szüleid azért tudnak kicsit segíteni!
Brekegő Kende jópofa lehet! :lol:

Mi is voltunk a héten mérésen, 8600 g a kisasszony. Most sokat hízott, majdnem fél kilót 4 hét alatt!!! Előtte 2 hónap alatt hízott 400 g-ot. Pedig egész nap mozog! Igaz, eszik is szépen, vele nincsenek olyan evés-gongok, mint Ádámnál voltak. A hossza csak kb. 68-69 centi, ami a születéskori 58 cm-hez képest nem sok, de egyébként OK.
Megtanult brümmögni meg tasolni Anna, és a rendelőben ezzel szórakoztatta a nagyérdeműt! :lol:

Úgy örültem a héten: egyik barátnőm küldött megint egy csomó kislányruhát, komplett őszi-téli kollekciót! Annyira aranyosak ezek a lánykarucik, Apának mutogattam őket, de Ő nem tudott kellően lelkesedni! :lol: :roll:
Megvolt az első közös fürdés a nagykádban! És ami a meglepő: Ádám kérésére! Egyébként nem annyira lelkesedik a hugi közeledési kísérleteiért, de remélem szép lassan változik! :?

Kép

Na megyek, kiszabadítom a csajszimat a járókából, sziasztok!
Ludmilla és

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Mimi, Ed!
Remélem, hogy gyorsan edződik a mellbimbóm, mert ha nem, akkor feladom. Lapos mellbimbóm van, márha azt egyáltalán bimbónak lehet nevezni. Az elején is gond volt a szopival, szétrepedt a mellbimbóm, és iszonyatosan fájt. A szoptatásokat együtt üvöltöttük végig a gyerkőccel, aztán szerencsére rendeződött a helyzet. Azóta is volt olyan, hogy kisebesedett. Egyébként is érzékeny bőrű vagyok. Mára még rosszabb a helyzet. Emma még kb. 10-12-szer szopizik. A kis recék felsértik a mellbimbóm, vérzik, majd begennyesedik. Kenni nem tudom, mert akkor nem szopik, hiába mosom le előtte. A pozíciókat változtatom, hogy ne csak egy helyen cincáljon. Ennyit a panaszkodásról :)

Sudi!
Napszemüveges Gery haláli :) Biztos nagy nőcsábász lesz.

Közben Emma meg elmászott mellettem :shock: ilyet még nem csinált.

Ludmilla!
Aranyosak a gyerkőcök. Lehet, hogy Ádám eddig nem tudott mit kezdeni a kistesóval, mostmár viszont látja, hogy jó kis játszótárs lesz.

:( mennem kell, vége a mászásnak

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Már régóta olvasgatlak benneteket - pocakos idők óta - de eddig valahogy nem volt kedvem nekem is irogatni.

Az én babócám, Marci is januári, 14-én 18.55-kor született a SOTE 1. klinikán. Egyenlőre nagyon jó kisbaba, többnyire végigalussza az éjszakát, jó evő és mióta mászik egy kis huncutka.

Üdv mindannyiótoknak, nagyon szépek a babák!

Füles
füles2006
 
 


Szia Füles,üdv itt!
Dzsú!Azért ne add fel.Bizti hamar edződik.Nem kell semmi különleges kencével kenegetni.Szopi után kend be kis anyatejjel,és hagyd megszáradni,és ha lehet otthon ne hordj melltartót,hagyd sokat szellőzni.Ja és ha,mégis bekencézed valamivel,akkor a lemosás után is,kis anyatejjel kenegesd le,hátha így nem lesz krém illata.Amúgy azt mondják az anyatej a legjobb fertőtlenítő.Én soha nem mosogattam,kenegettem extrán a cicimet,és nem volt sem a Szabinak ettől baja,sem nekem.

mimi12
 
 


Szia Füles!
Ugye nem gondoltad komolyan, hogy ezzel a beszámolóval megelégszünk, és képet sem kérünk :)

Mimi!
Köszi a biztatást, meg a tanácsot!

Déletlőtt nem maradt időm megírni, hogy végre egvettük az ülést. Nagyon szuper, rögtön betettük, és már abban ülve jött haza Emma. Egész úton meg sem nyikkant, valószínűleg azért, mert meg volt rémülve az új helyzettől :)

Brekegős kende édes lehet, már róla is jó régen láttunk képet!

Sudi!
A szülőszobás videótól kis családom frászt kapott. Totál hangerőn volt a gép, és azt hitték kínoznak egy kisbabát :)

Hétfő óta nem megy a fürcsi, és nem tudunk rájönni, hogy miért. Tegnap már a vízbe sem tudtuk beletenni, pedig eddig abból volt cirkusz, ha kivettük.

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Kende most éjjel elaludt fél 11-kor, és felkelt háromnegyed 2-kor (még Gepail-lal taliztunk is Skype-on), és 2 órát :!: fent volt! :twisted: Nem sírt, nem játszott, nem dumált, csak 3/4 óra szopi után nézett engem a sötétben. :shock: Néha ijesztő volt, annyira kimerevítette a szemét. Mintha nyitott szemmel aludna. Ki tud így aludni?? :roll: Amikor meg épp elaludtam volna, akkor beledörzsölte az arcát az ágyba, fej meg fordít picit, majd pár perc múlva folytatta. Nem tudom, mikor aludtam el, és ő mikor aludt el, de 1/2 4 után még néztem az órát, azt tudom. :roll: A kövi ébresztő negyed 8-kor volt. Ezután még picit visszaaludt, egészen fél 9-ig.
Ja, és újabban az a szokása, hogy úgy bújik hozzám, hogy be akarja kapni az arcom. :D :oops: Ez olyan édes tőle, mikor közelít tátott szájjal mosolyogva. :D :D De nem akar megharapni. :!: Ha épp fekszünk, akkor vagy bekapja az arcom, vagy ráfekszik a fejemre :lol: :lol: . Lecsúszik valamerre, de teljesen neki tolja magát a fejemnek, vagy ha nagyon lecsúszott, vissza akar mászni.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Hát nem is tudom hol kezdjem! Jó sok oldal megtelne ha mindent leírnék! De majd apránként.
A szülés nagyon szép élmény maradt nekem, Marci aránylag gyorsan és könnyen született. Ha kíváncsiak vagytok, egy következő levélben szívesen leírom a szülés történetemet.

Szülés után az első 2-3 nap eufóriában telt, aztán következett a feketeleves, mert nem nagyon akart beindulni a tejci. Ő is bőgött én is bőgtem, végülis 3 hétig szenvedtem, a gyerkőc pedig csak fogyott és fogyott. Végül szopi+tápszer lett a vége. Tápival kiegészítve 3,5 hónapig tudtam szoptatni, aztán teljesen kiürült a "tejcsárda" mert Marci már egyáltalán nem is akart szopizni, csak cumisüvegből volt hajlandó enni.

Szerencsére az evéssel most már nincs baj, már csak reggel és este kap tápszert, napközben pedig főzeléket és gyümölcsöt.
Persze ez sem ment egyszerűen, mert először a banánra lett allergiás, most pedig a sajttól jött ki az allergia.
Ennek ellenére szép súlya van a kis lurkónak, már 9800g és 72cm. Holnap lesz épp 9 hónapos.

Már mászik és feláll, van két fogacskája, talán most jön a harmadik.

Hát talán így egy szuszra ennyi! Képet egyenlőre nem tudok felrakni, mert még le kell kicsinyíteni és nem tudom hogy kell, de este majd megkérdem férjuramtól.

Most mennem kell, mert Marci hiányol
üdv Füles
füles2006
 
 


Kép

Szia Füles!!!
Te is a Sote1-en szültél! Én is, csak épp 16-án. Lehet hogy még láttuk is egymást a folyósón!!! :lol: :lol: Hányas kórteremben voltál?? Mi a 6-osban, a csecsemősszobához közel. És Ti??? Tegyél makd fel képet, hátha rádismerek!
Amúgy gratulálok a kis Marcihoz!!!! :lol: :lol:
Mi is sokat bajlódtunk a szopival, én 16 hétig tudtam Gerynek csak anyatejet adni, utána tápszer is kellet és onnantól elég hamar, pár hét alatt elapadt teljesen a tejem.
Ez van.
Mi pont ma voltunk mérésen, 7420gr és 70cm a lelkem.
Ja és Te mikorra voltál kiírva? Voltál aznap ( szombat ) CTG-n? Mert Én igen, mert már naponta kellett mennem a túlhordás miatt! Nem futottunk össze?????

Képzeljétek Gery szerdán megkapta az első fogkeféjét, ilyen tanitósat. Az egyik vége rendes kis fogkefe, pici fejjel, poha sörtével, a másik vége pedig egy maszírozófej. Ezt a komoly 4 fogacskát már ápolni kell, és nem akarok később esetleg nehézségeket. Este a fürinél kis sika-mika és maszirgázás! :lol: :lol: Úgy láttam eddig tetszik Gerynek, még majdhogynem tartja is a kis száját, aztán a kezébe adom és olyan mint aki szépen magának mossa a fogait! :lol: :lol: :lol: Olyan kis édes!!! :lol: :lol:

Dzsú, nem gondoltam volna, hogy ekkora lesz a hatás!!! :oops: :lol: :lol: :lol:

Ludmilla!
Nagyon jó a kádas kép!!
Még, még!!!! :lol:

Képzeljétek szegény fiam ma úgy taknyolt a pofijára, hogy még az orra is vérzett. Nem vészesen!! Mindig már olyan gyorsan mászik, szinte rohan, hogy van amikor a keze nem bírja a tempót és orrabukik. Most is ez történt, pont láttam, azt hittem a fogát verte be, egyből volt nagy sírás-vigasztalás és aztán láttam, hogy véres lett a nózija belül. :shock: :? :cry: :cry: Szegénykém. ondat neki, nem szeretném ha olyan orra lenne mint a boxosoknak, vigyázzon jobban!!!! :) :D :lol:

Na most mennem kell!!!
Halihó mindenkinek!!!!!


[img]http://www.babanet.h
u/tarsalgo/attachments/1160755874.39.jpg[/img]

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


[i] Kép

Szia Füles!!!
Te is a Sote1-en szültél! Én is, csak épp 16-án. Lehet hogy még láttuk is egymást a folyósón!!! :lol: :lol: Hányas kórteremben voltál?? Mi a 6-osban, a csecsemősszobához közel. És Ti??? Tegyél makd fel képet, hátha rádismerek!
Amúgy gratulálok a kis Marcihoz!!!! :lol: :lol:
Mi is sokat bajlódtunk a szopival, én 16 hétig tudtam Gerynek csak anyatejet adni, utána tápszer is kellet és onnantól elég hamar, pár hét alatt elapadt teljesen a tejem.
Ez van.
Mi pont ma voltunk mérésen, 7420gr és 70cm a lelkem.
Ja és Te mikorra voltál kiírva? Voltál aznap ( szombat ) CTG-n? Mert Én igen, mert már naponta kellett mennem a túlhordás miatt! Nem futottunk össze?????

Képzeljétek Gery szerdán megkapta az első fogkeféjét, ilyen tanitósat. Az egyik vége rendes kis fogkefe, pici fejjel, poha sörtével, a másik vége pedig egy maszírozófej. Ezt a komoly 4 fogacskát már ápolni kell, és nem akarok később esetleg nehézségeket. Este a fürinél kis sika-mika és maszirgázás! :lol: :lol: Úgy láttam eddig tetszik Gerynek, még majdhogynem tartja is a kis száját, aztán a kezébe adom és olyan mint aki szépen magának mossa a fogait! :lol: :lol: :lol: Olyan kis édes!!! :lol: :lol:

Dzsú, nem gondoltam volna, hogy ekkora lesz a hatás!!! :oops: :lol: :lol: :lol:

Ludmilla!
Nagyon jó a kádas kép!!
Még, még!!!! :lol:

Képzeljétek szegény fiam ma úgy taknyolt a pofijára, hogy még az orra is vérzett. Nem vészesen!! Mindig már olyan gyorsan mászik, szinte rohan, hogy van amikor a keze nem bírja a tempót és orrabukik. Most is ez történt, pont láttam, azt hittem a fogát verte be, egyből volt nagy sírás-vigasztalás és aztán láttam, hogy véres lett a nózija belül. :shock: :? :cry: :cry: Szegénykém. ondat neki, nem szeretném ha olyan orra lenne mint a boxosoknak, vigyázzon jobban!!!! :) :D :lol:

Na most mennem kell!!!
Halihó mindenkinek!!!!!


Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre a topikra. Ugye csatlakozhatok? Kisfiam: Dominik 2006. január 3.-án született.
Jöhetek?

Kép

Kép
pkagi
 
 


Pkagi!
Üdv, gyere bátran!

Szilpa!
Kende édes lehet :) Mostmár tényleg kérjük azokat a képeket!!!

Füles!
Marci olyan nagy, mint Emma, de majdnem két kilóval nehezebb :shock:

Sudi!
A tanítós fogkefe az milyen? Emmának is van, de nem hinném, hogy taítós, a csomagolás meg már nincs meg.

Ciciproblémám tegnap este óta ismét súlyosbodott. :( Nagyon kész vagyok miatta, a leányzó meg alig eszik rendes kaját, úgyhogy jól jönne még egy kicsit a szopi.

Emmácskám már rendes cipőben járkál, nagyon édes, borzasztóan élvezi, csak először idegenkedett tőle.

Kép

Kép
dzsú
 
 



Szia PKÁgi!
Persze, hogy jöhetsz! Ugye írtál régebben a téliekhez?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok.

Köszönöm szépen a szíves fogadtatást.

Boeske :)
Igen jól emlékszel írtam oda régebben, sőt most oda is írtam.
Mikor Domi megszületett sikerült eladni a lakásunkat és 3 hetes korától folyamatosan kerestük a nekünk megfelelőt.
Augusztus elején sikerült is beköltöznünk, addig és azóta is rengeteg dolgom volt ezért is maradtam el.
Mostmár leülepedtek a dolgok így gondoltam visszajövök. :)

Na akkor egy kicsit rólunk:

Dominik 2006.01.03.-án3770 grammal és 54 cm-l született császárral.

Nagyon jókedvű, baba (forgója miatt egyedi kis frizkóval rendelkezik), nekünk holott már 9 hónaposak elmúltunk még nincs kinnt egy fogunk sem.
Már mindent eszik amit mi is és már közlekedik a bútorok melett, néha mikor elfeledkezik magáról meg is áll egyhelyben.
Az anya vagy ahogy ő mondja ana az megy nagyon. Placcsog a kis kezével utánam ha valamit szeretne és közben állandóan ismétli, hogy ana,ana,ana. A pá-pá-t most tanuljuk.
A kacsát háppának nevezi. Nagon szeret magában játszani, na és egy-két reklámot különös figyelemmel néz.
Persze ezer apróságot tudnék még írni, de majd folyamatosan.

Végezetül dobok egy pár képet manóról és rólunk. A közös képeket én csináltam meg is látszik. :oops: :lol:

Kép


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Oppsz.
Bocsi, hogy elárasztalak titeket, de képekkel is el vagyok maradva.

Kukucs!
Kép

Oda kéne valahogy kijutni...
Kép

De jó kis csigát kaptam!
Kép

Na, ez meg hogyan működik??
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Van mééég! :oops: :oops: :oops: Bocsi, ha sokkkk vagyok. :oops:

Bement az oroszlánom az asztal alá.
Na, majd én kihozom.
1. Bemegyek.
Kép
2. Nem jó. Hogy is van..?
Kép
3. Anya! Mit fotózol? Nemhogy segítenél!!
Kép

Húúú!! De jól laktam. Pihegni sincs erőm. (sorozatkép)
Kép

Ki rakta ilyen messzire ezt a kukát??
Kép

Nem merek többet felrakni mert velünk van tele az oldal, és lincselés lesz. :roll:
A többit majd holnap.
Mégegyszer ennyi van még kb... :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Sudi, én a 4-es kórteremben voltam. Szombaton már nem voltam ctg-n. És 20.-ra voltam kiírva. Marcival megbeszéltem, hogy jó lenne ha előbb érkezne, mert nem szeretnék minden nap azon aggódni, hogy esetleg megindítják a szülést. És hallgatott rám a drága!
Amúgy a gyermekágyas rész számomra eléggé horrorisztikus volt.

Ági! Nagyon édes Dominik. Régebben, főleg pocakos koromban, még olvasgattam a terhesség örömei topikot és emlékszem oda is írtál! Kb annyi idős várandós voltál min én, úgyhogy mindig érdeklődve olvastam az írásod!
Kistesó projekttel hogy álltok? Vagy még vártok ezzel? (Mintha a másik topikban írtad volna, hogy szeretnétek még egy kis lurkót.)

Szilpa! Nagyon aranyos Kende a képeken! Látom ő is vonzódik a műszaki dolgokhoz, akárcsak Marci! Na és hol szerezte a sérüléseket?

Dzsú, nem tudsz esetleg bibmbóvédővel szoptatni? Vagy Emma úgy nem fogadja el a cicidet?

üdv Füles
füles2006
 
 


Füles :)
Igen rajta vagyunk a kistesó projekten. Ez az 5. próbálkozós hónap. Ha nem jön spontán, akkor decemberben megyünk vissza a doktorbácsihoz. Anno szülés után így egyeztünk meg, hogy adjunk 6 hónapot magunknak.

Szilpa :)
Nagyon édes a kis manó! Te mennyire vagy megelégedve a pelusos kukával? (nekünk is van) Az biztos, hogy jobban zár mint a sima, de a zacsi bele nem valami olcsó.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Pkagi!
Szia, üdv itt!
Tündéri a kisfiad, szépek vagytok együtt!!!! :lol: :lol:
Ja és drukkolok a kövi babáért!!!!! Jó hamar rászántátok már magatokat! Biztos nagyon tündér lehet a kicsid, hogy igy gondolod. Én most abban a fázisomban vagyok, hogy nem lesz másik baba! Volt amikor az ellenkezőjét gondoltam, de már egy ideje egyre csak erősödik bennem, hogy ez az egy kicsiny fiam lesz, akit természetesen IMÁDOK!!!!!!

Szia Füles!
Hát így nem tudom még mindig, hogy láttuk e egymást. Majd ha tudsz, tegyél fel képet legalább Marcit lássuk!!! :lol: :lol:
Miért volt horror a gyermekágyas rész?
Nekem szerencsére pozítív élményeim maradtak, végig együtt voltunk a kisfiammal. A csecsemősök aranyosak voltk, a nővérek már nem annyira, de aztán velük is megatláltuk a hangot és jól elvoltunk. Szerencsére aranyos szobatársaim is voltk, segítettük egymást ahogy tudtuk! Szóval nekem jó volt minden. Az egész terhesgondozástól kezdve a szülésen át a gyermekágyas dolgokig. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kendéről ismét nagyon jó fotók kerültek ide fel!!!! :lol: :lol:
Kis cukibaba!!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Akkor Én is rakok fel két képet!!!
Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Lopok egy kis időt egy gyors bejelentkezésre! Szerencsére az utóbbi pár hétben reggelente kb. fél órát eljátszik a járókában Anna. Már ez is nagy eredmény!

Füles! Ági!
Sziasztok, jó hogy jöttetek! :P

Ági, Dominik nagyon helyes kissrác! És ügyes, ha már felismerhető szavakat mond! :P Neki is hátul van forgója? Annának 2 is, elég érdekesen áll a haja! :roll:
Költözés! Mi két éve költöztünk, de még mindig van mit csinálni! :wink:

Füles!
Marcinak szép méretei vannak! :shock: Tessék gyorsan megtanulni a képkicsinyítést, hogy láthassuk is! :wink:

Dzsú!
Sajnálom, hogy ilyen nehézzé vált a szopi! :( A téli topicban volt valaki, aki megküzdött a fogas szopival, de aztán rendeződött a dolog. Csak nem emlékszem, ki volt? :oops:
Otthon nem cipőben jár Emma, ugye? Mert a mezítlábazás a legjobb .

Sudi!
Szerintem még meggondolhatod magad,ha korábban nem csak egy babát akartál! Én először két évnél kisebb különbséget akartam, de miután meglett Ádám, bennem is fölmerült, hogy lehet, egyke lesz! :roll: Aztán eltelt egy kis idő, és persze már újra akartam kistesót! :) És másodjára könnyebben túljutottunk a nehezebb időszakokon, pedig már két gyerkőc volt! Igaz, Ádám már nem volt kisbaba.

Szilpa!
Aranyosak a képek, főleg az oroszlánosak tetszenek nagyon! :lol:

Ádámék kaptak az oviban egy ajándékcsomagot, volt benne egy fogkefe is. Neki már kicsi, így megkapta Anna. Pelenkázás közben oda szoktam adni rágcsálni, így picit nyugton marad. :wink: Hétvégén kibújt a 3. foga, bal fölső 2-es. A párja is hamarosan kint lesz.
Szüleimnél voltunk hétvégén, és Anna szombaton este fél 9-től aludt reggel 8-ig! Hozzá tudnék szokni!

Na megyek, elfogyott a türelem a járókában! :?

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok.

Hál istennek lekopogom. Nekünk az alvással ninsennek problémáink (még) 10-12 órát alszik egyhuzamban és napközben is van 2-3 db 1-2 órás alvása.
Azért írtam ezt a méget, mert nálunk még nincs kinnt egy fogacska sem, elképzelhető, hogy akkor nálunk is felborul ez.

Sudi :)
Nagyon édes a gyermeked. Milyen hatalmas kék szemei vannak!!!

Képzeljétek, mi járunk Domival zenebölcsibe. Ez egy 20-25 perces zenés mondókás foglalkozás.

Kérdés : Biztosan nektek is van habi-tapitok. Ti mivel takarítjátok?

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!

Van 1-2 új kisvideó Geryről. Bemásolom ide a linket, és ha minden igaz akkor csak rá kell klikkelnetek. Már akit érdekel.... :lol: :lol: :lol:


http://videa.hu/play.php?v=m9U3HROFJrW4ThNh
http://videa.hu/play.php?v=EgbmMT4iEKe5Gv1S
http://videa.hu/play.php?v=d21Jym1h6S6TyLyr
http://videa.hu/play.php?v=V9o2K7kz5080WocH


Dzsú!
Igen Én is azt nem akartam, hogy egyke legyen a gyerek, de most nem is annyira a nehézségek, hanem magam miatt úgy érzem nem akarom mégegyszer.Ne értsetek félre. Nagyon labilis a kedélyállapotom.De tényleg lehet, hogy majd évek mulva belefogunk mégegy babaprojecktbe.........

Én állandóan töltöm a bölcsis-ovis gyerekzenéket, már nagyon sok van és azt hallgatjuk Geryvel szinte egész nap szól valami zene én meg énekelek is nagyon sokat neki. :lol: :lol:
Ezt a szivacs habit mondod biztos Pkagi, én át szoktam menni a pórszívóval rajta és vizes rongy vagy szivacs.

Szép napot mindenkinek!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Az első link nem lett jó!
Na még1szer :

http://videa.hu/play.php?v=m9U3HROFJrW4ThNh

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Dalok, versek, mesék, animációk kicsiknek és nagyobbaknak!
Nagyon jó kis oldal! Nézzétek meg!! :


http://www.egyszervolt.hu/ret/fomenu/index.html

Na tényleg mentem!!!

Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Sudi!
A gyeremkágyas rész nekem azért rossz emlék, mert egy percet sem tudtam aludni, pihenni. Marci végig velem volt, ez nagyon jó volt, de nekem nem igazán segítettek a csecsemősök. A szobában lévő anyuka mutatta meg a köldökápolást. Sajnos ő másnap elment. (A másik két szobatársam borzasztóan horkolt. Egyikük éjszakára mindig leadta a gyerekét, hogy tudjon aludni. Hát ez elég fura volt.)
Egyébként Te kinél szültél és ki volt a szülésznőd?

Kistesó projekttel még mi is várunk, úgy érzem még nem vagyok felkészülve egy következő babára.
Pedig Marci igazán jó baba. Jól alszik, 11-12 órát éjszaka és napközben is 2*2 órát. Igaz mostanában kezd egy kicsit hisztis vagy makacs lenni. Egyenlőre szerencsére nem veszélyes.

Ági! Mi is tervezzük, hogy télen megyünk tücsökzenére! Milyenek ezek a foglalkozások? Mekkora gyerkőcök vannak? Láttam, hogy már 6 hónapos kortól ajánlják, de egyik barátnőm, aki jár a kislányával azt mondta, hogy 1,5 évesnél fiatalabb babák nem nagyon vannak!

Most mi csütörtökönként babaúszásra járunk! Marci nagyon élvezi, úgy lubickol mint egy kis halacska.

Ígérem, előbb utóbb teszek fel képeket, de egyenlőre valamiért nem sikerül. Pedig már lekicsinyítettem a képeket!

Füles
füles2006
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: