Új privát üzeneted érkezett!

Móni: gratulálok a bébihez. Egészen biztos, hogy egy hét múlva már lesz szívműködés is.
Nálunk tegnap(6+1 vagyok az UH szerint) már látta az orvos, de a nagyo izgalomban elfelejtettem megkérdezni tőle, hogy kaphatok-e róla fényképet. Látszik ilyenkor már egyáltalán valami az UH-os képen? Mit tudtok arról, hogy mennyire ártalmas az Uh, vagyis most vagyok 6 hetes, 12 hetes korig nem is mehetek, illetve nem is kell mennem Uh-ra? hogyan lehet azt kibírni?

Sági: mikor tudtad meg, hogy terhes vagy? Hogya bírod ki a 12. hétig. Én világgá kürtöltem az első nap! De ha jól belegondolok lehet, hogy Te csinálod jól!!!!

Kép
miaa
 
 


Mia
Nekem juni 26-án volt egy pozitív tesztem és két hét múlva látszott az uh-n a baba,szívdobogással együtt.Biztos olvastad,engem a doki kicsit megijjesztett az elején és akkor nem mondtam senkinek így most már kivárok!
Az uh nem ártalmas!Nagyon sokat olvastam róla,tudod a két naponkénti uh-tól én is megrémültem.Én is csak a 12.héten megyek uh-ra.Alig várom már,olyan lassan megy az idő.És én olyan kiváncsi vagyok már mekkora lehet a babóca!!!! :lol:
Vendég
 


Cat,
Hát nem tudom, hogy boldogulok a centivel, ha mindent jól csináltam, akkor már ott kell lennie az üzim végén.

Miaa,
Túl sok minden nem látszik még ilyenkor az uh-n, de én már ma is kaptam képet róla. Olyan jó lehet hallani a szívdobogását :D
Az uh-ról én azt olvastam valahol, hogy nem tesz jót a baba hallásának, de hogy ez mennyire igaz, vagy sem azt nem tudom.

Timocska,
Jó szórakozást és jó hétvégét neked!

Hétvégén én sem leszek, magyünk Szegedre a Szabadtéri Játékokra a Rudolf című musicalt nézzük, remélem jó lesz!

Móni

Kép
móni23
 
 

 
 

Sági: kb. 3 hét múlva leszel 12 hetes. Jól számolok. Jaj, nagyon jó lesz Neked: átléped a bűvös a 3. hónapot. És akkor már lesz képed is a babócáról, amit ugye mi is láthatunk majd???!! Jó lesz Veled örülni az első fényképnek, az miénk még olyan messze van...

Kép
miaa
 
 


Móni: most nagyon haragszom magamra, hogy így elbénáztam, és nem kértem képet. Ha van rá lehetőséged, és ha nem gond, ide feltehetnéd a képet.

Kép
miaa
 
 


Mia
Aug.15-én megyek a dokihoz,akkor mondja meg mikor menjek pontosan uh-ra.De jó lesz :oops:
Az én dokim magától adott fotót.Kérd,az jár!Sőt a videót is megpróbálhatod!

Lassan elköszönök mert megyünk az anyósomékhoz,bejelentjük nekik is a jó hírt.Vasárnap jövünk haza.
Mindenki nagyon vigyázzon magára!!!Jó hétvégét!!!
Sziasztok
Vendég
 


Mia,
Nekem is mondta a doki a videot is. Legközelebb biztosan viszek kazit.

Sági,
Jó utat nektek, és kíváncsi vagyok, hogy fogadják anyósék a jó hírt! Majd mejélj!

Kép
móni23
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, h. csak így belekotyogok a beszélgetésbe, de nem tudom megállni, h. Rókicának és az egykori Hápinak ne gratuláljak :D! Nagyon örülök nektek és az új babóknak! Minden jót kívánok az új várandóssághoz :!: :!: :!: (Most olvastam a családineten a jó híreket!) Zsuzsa és Bálint is nagyon szép kisgyermekké cseperedett :wink:! Gratula! Sajnos arra nincs időm, h. olvassalak benneteket rendszeresen, mert Eszter és Sára (aki már 5 hónapos :D) szinte minden időmet kitöltik. Néha adjatok hírt magatokról a régi csapatban is, légyszi :D, szívesen olvasnék rólatok!
További szép nyarat, jó pocakosodást kívánok, szeretettel:

Márti (2005. nyári babák)
csmarti
 
 


Timocska:

Angolul beszélünk vele. Én szoktam neki magyar mondókákat meg énekeket, meg ha játszótéren vagy családdal vagyunk, akkor is magyarul beszélek vele. De otthon és ha nincs más akkor angolul.


Vásárlás/babona:

Zsuzsánál én is vártam babonából a harmadik trimeszterig míg megvettük a bútorokat, ruhákat, kellékeket. Viszont addigra már akkora volt a pocakom, és pont nyár kellős közepe volt (hasonló hőguta mint most), hogy sokkal nehezebb volt akkor végigjárni az üzleteket, mint ha ezt kisebb pocakkal teszem. Ezt is számítsátok bele, hogy ha sokáig vártok, akkor tovább fog tartani és fárasztóbb lesz sokkal. Persze készülni lehet, utánajárni és megnézegetni, mit akartok majd megvenni. Erre a babára valószínű nem fogunk úgy ráköltekezni, hisz a gyerekszoba ki van festve, van benne bútor, van bölcső, kiságy, mózes, babakocsik, stb. Ezek a nagy tételek. Apropó, a bölcsőt/mózeskosarat mindenkinek melegen ajánlom, a nagyon pici babák sokkal jobban szeretik a kis helyeket mint a kiságyat, ami hatalmas és sivár a számukra a pocak után.


Miaa!

Üdv neked is a csapatban! Sajnos jól látod, mindenki mást mond, a saját vérmérséklete szerint, meg aszerint, hogy mikori információt fúj. Sajnos nem mindenki a legkorszerűbbet. :roll: Ezért érdemes utánaolvasni a dolgoknak, és saját magad dönteni, hogy szerinted neked mi lenne a legjobb.


Mit szabad, mit nem szabad:

Szintén mindenki mást mond, pl más országokban más-más a tiltólista. Alkoholt ugye nem szabad, bár a vélemények ezen is megoszlanak, hogy csak SOKAT nem szabad, vagy egyáltalán nem szabad... én a harmadik trimeszterben már megengedtem magamnak egy-egy pohár sört, pl. Az elején veszélyesebb, ez tény és való. Akkor nyers húst, tojást stb azért nem szabad mert a toxoplazmózis veszélye fennáll, bár kicsi, és az mindenféle kárt tud okozni a babában. A lágy sajtokban szintén van valami ami nem kivánatos. De Amerikában olyat is hallottam, hogy felvágottat se szabad a tartósítószerek miatt. Szóval azért szerintem túlzásba is lehet esni ezzel, mert persze ha valaki nagyon akar, akkor lehet 9 hónapig bio kaján élni, de szerintem nem feltétlenül szükséges.

A koffeinről pedig annyit, hogy mikor Zsuzsával a vérnyomásom 80/50 volt egyik vizit alkalmával, az orvos kifejezetten a kávéivást javasolta, hogy ne szédelegjek.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Moni en is gratulalok es nana hogy minden rendben van es lesz is!! :D

Vitaminok: nekem a 12. hetig (azaz maig :lol: ) csak folsavat szabadott szednem (a vedono szerint) es aztan meg napi egy vitaminkeszitmeny, ja es vas.

En semmitol sem tiltom magam, azelott is igyekesztem egeszsegesen enni, nem cigizek, nem iszom, nem drogozom. :lol:

Spanyolorszag tenyleg nagyon szep de szerintem Mo. is legalabb annyira szep ha nem szebb. :D Es dog meleg van itt!

En magyarul beszelek a fiamhoz, az apukaja spanyolul es teljesen jol elkulonitve, szepen szabalyosan nekem magyarul valaszol, az apjanak meg spanyolul, persze egy 2 eves szintjen. Nagyon buszke vagyok Ra! :lol: Nana hisz az en fiam! :lol:

Nem baj ha rakok kepeket?

Pociskepek:
Kép Kép

En meg a fiam:
Kép

Es az ifj. Fernando Alonso:
Kép

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok! :)
Mivel régen láttuk a kis táblánkat, ezért gondoltam, Vica hiányában felteszem én. Próbáltam frissíteni az adatokat, de akinek nem jó, vagy lenne még ötlete, hogy milyen adatokat tegyünk bele, az szóljon. Aki pedig szeretne bekerülni, az írjon privit vagy itt a fórumon is jó!
Pusza! :)
1154146130.96.xls

Nem tudom valamiért máshogy berakni a táblát, csak linkelve... :( :(

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Köszönöm a fogadtatást Rokica: igazad van abban, amit írtál. Csak ugye ez egy kezdőnél nem túl jó kilátásokkal kecsegtet, hogy alapvetően ha mondanak valamit, annak a saját és főként a baba érdekében minden esetben utána kell járnom. Nem túl egyszerű feladat, de ez van!

Tontica: szép pocakod van már, gratulálok.

Timocska : ha nem probléma, szívesen csatlakoznék a táblázatotokhoz. Megadom az adatokat hozzá, sorrendben ahogy a táblázatban vannak:
Mia/ 2006.április/7/június 10./25/első baba/07.27.:11 mm-es baba/2007.03.17./Pécs

Megint egy picit rácsodálkoztam, ahogy a táblázatot néztem, hogy vajon a 11 mm-es babóca nem túl nagy? Vajon lehet ennek oka, hogy rosszul mérte?

Kép
miaa
 
 


Mia,
Az előző terhesség alapján úgy látom, hogy nem lehet napra belőni. Hiába is mondogattam, hogy mikor estem teherbe, a mensi időpontját vették figyelembe, annak ellenére, hogy nem 28 hanem 35 napos ciklusom van. Azaz egy héttel fiatalabb volt a baba, mint ahogy a "pontos" uh mondta. Ők 19-re, én 25-re számoltam a babát és 24-n született. És a végén monden óra számít!! A mostani uh-nál mensi időpont hiányában nem is tippelt kort, csak annyit írt, hogy 7-8 hetes kornak megfelelő biometria. Igy megmaradok a saját számításaimnál.

Babona
Engem nagyon tud idegesíteni, amikor vészterhesen leszúrnak valami babona alapján. Előző terhesen a bejárónénim majd elájult, hogy megfogtam egy babaruhát 6 hónapos terhesen. Félig szívrohamot kaptam, mire rájöttem, mit is csináltam rosszul. Biztos koraszülött lesz! A végén már nagyon jó lett volna, ha jön, órákon át róttam a köröket a városban, hogy hátha megindul végre a szülés, de ha egy baba maradni akar, nem érdeklik ilyen dolgok.

Vásárlás
Szerintem nem babonából, de nem érdemes elkapkodni. Én amolyan 8-9 hónaposan még teljesen vásárlóképes voltam, mégis alig vettünk dolgokat. Előtte nagyon jól kerestem, mégis sokkolt, hogy mennyibe kerülnek a dolgok. Bosszantónak tartom, hogy (szerintem) felesleges dolgokért vagyonokat kérnek. Nekünk pl egy babakocsink van, ami jó volt újszülöttnek és a jelen 14 hónaposnak is. Tényleg nem szeretik a nagy tereket, de szépen be lehet őket csomagolni, és már olyan is, mintha kis téren lennének. Sírósabb baba pólyában csendesebb, szerencsére Nati nagyon emberbarát első baba, napi 15 perceket sírt max, neki minden jó volt.
Ruhákból mi az 56osokat szinte mind kaptuk ajándékba. Anyukámnak kb 500 ruháról kellett lebeszélni, amit meg akartam venni. Amíg nem született meg, nem is láttam, mi praktikus, szerencse, hogy nem volt sok. A másik dolog, hogy 58 cm-rel született, 5 nap kórház, amikor amúgy se a saját ruciját hordta és 3 hetesen mind kinőtte.

Sági,
A Péterfyt elsősorban azért választottam, mert ez van a legközelebb. Sokkal kevésbé vagyok aggódó, mint előzőleg, így nem stresszelem magam agyon a tökéletes kórház megtalálásán. Bár gondolkodom egy tényleg liberális kórházon, ahol le lehet lécelni nem sokkal a szülés után, mert szerintem az a 4-5 nap teljesen felesleges. A szülés után gátmetszéssel nyugisan sétáltam át a kórterembe, ha otthon lettem volna, biztos jobb az ellátás, több a segítség. A kaja egyenesen vicces.

Móni,
A SOTE I-en voltam. Látványosan felkészült, szerintem megbízahtó kórház. Nagyon szép szülőszoba, de ahogy megszültem, mindenki tett a fejünkre. Pl a vizit volt, hogy annyiból állt, hogy bekiabált a nővér, hogy lázas-e valaki.
Nem említették, hogy lehetne videót vinni, de itt nagy a pörgés. Volt hogy még papír se volt a nyomtatóban, pedig vittem a kis csekkemet, mivel ott csak úgy adtak képet.

Tonica,
Látom, te se tudnád elrejteni pocidat:) Nagyon aranyos a kis motorosod.

Különböző vélemények:
Néha olyan érzésem van, hogy ha még két orvost megkérdeznék, akkor két újabb véleményt hallanék. Nem tudom, miért, de egy olyan kényszert érzek az orvosokban, hogy mindent meg kell magyarázni, de lehet, hogy ez csak a páciensek elvárása, aminek maximálisan megfelelnek. Nekem általában megvan a saját véleményem a dolgokról, keresek egy olyan személyt, aki egyetért velem és boldogan megnyugszom.
Amit én károsnak tartok a szokásos, cigi, alkohol, koffein, tisztítószerek. Szénsavas üdítők, tartósítószeres dolgok. Ilyen melegben pedig húskészítmények, mert nagyon slendrián módon tárolják őket és nem ez a legjobb alkalom egy kis szalmonella fertőzésre. A helyi CBAnkban pl volt, hogy romlott felvágottat és túrót árultak. Aki visszavitte, az visszakapta a pénzét, aki csak belenyomta egy szendvicsbe gyorsan, az megette.
lorca
 
 


Sziasztok

Kicsit beleolvastam a topicotokba, nosztalgiazas gyanant, olvastam ,hogy korhazat kerestek, tudom ajanlani a Kutvolgyit, tiszta kulturalt, jo orvosok vannak akit erdekel esetleg szivesen valaszolok privatban vagy nezzetek at a Kutvolgyis topicba.

Jo pocakosodast:)
Reka


Kép
vaktyuk
 
 


Jóreggelt hétalvók! :D
Hogy vagytok? Remélem mindenkinek jól telt a hétvége, tök jó idő volt! :)
Reggel voltam vérvételen, jól megcsapoltak... :D Közben kiderült, hogy csak holnap kellett volna mennem. Elküldtek EKG-ra is, de elfelejtettem megkérdezni, hová kell mennem, illetve azt sem kérdeztem meg, hogy mikor lesz meg a vérvétel eredménye! Tiszta lökött vagyok! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Csak azért jöttem, hogy Timonak segítsek, hogyan kell betenni a táblát képként.
Szóval megvan ez az Exceles tábla, kijelölöd a táblát, másolás, megnyitod a Paint-et, ott beillesztés. Mentés másként, adsz neki nevet, és alul a mentésnél ott van, hogy milyen kiterjesztéásként szeretnéd menteni, ott kiválasztod a JPG-t. Elmented. Ezután egy képnézegető programmal lekicsinyíted, hogy kisebb legyen, mint 600x600 pixel. Ezt is elmented, és már lehet is mellékelni a hozzászóláshoz.

Nem nagyon fogok már jönni, nagyon sokat írtok, és nincs időm 2 topikot egyszerre olvasni, meg igazából már másfél éve a Babát szeretnék topik lakója vagyok, és ott ismerek mindenkit.
Itt meg nem tudom követni, hogy ki kicsoda, és kivel mi van.
Vegyetek ki nyugodtan a tábliból.

Boldog pocakosodást Mindenkinek!!!!!

Pusza:

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Vica!
Sajnálom, hogy nem jössz... majd olvasgatom azt a topicot is, hogy mi van veled! :)
Köszi a segítséget és boldog babavárást! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Próba tábla! :) Kép
Juhéé, sikerült! :)
Akinek hiányzik adata vagy szeretne bekerülni, írjon!!! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok Pocakosok! Kami ismet itt van :)

Klassz volt a Balcsi, az elso napot a napon, a masik 2-t az arnyekban toltottem. Szep szinem lett, de vizbe nem mertem menni, az mondjuk nem volt olyan jo...

Jo sokat irtatok!!! Hu! Volt egy ilyen tema, hogy mit lehet-mit nem lehet enni. Ami engem illet, mi a legelejen telepakoltuk a hutott csupa egeszseges dolgokkal: zoldseg-gyumolcs, amit csak el tudtok kepzelni. Hat, mit ne mondjak, semmit sem kivantam kozuluk: a felet vegul lefagyasztottuk, egy jo reszet kidobtuk, a maradekot a parom ette meg... Most arra torekszem, hogy minel kevesebb dolog legyen a hutoben es az is konzerv / befott / jol lezart. Igy nincsenek szagok, nincs romlando, nincs mit kidobni. Ami a szensavasat illeti, en innam szivesen - de ha akarnam se tudnam: ugy eg tole a gyomrom, hogy nem eri meg az a par korty Fanta jegcitrom (hmmm, pedig milyen finom is az hidegen, kulonosen ilyen dogmelegben!!!) A csokit en mindig is imadtam, de miota Zsebibaba van, azota se csoki, se suti, a fagyit is alig-alig kivanom... Zsebibaba vigyaz az alakomra :) Nalam a korte, oszibarack es nektarin NAGYON mennek: edesek, ledusak, isteniek lehutve! Es persze full vitamin mind. A terhessegem alatt eddig sikerult 1 kilot fogynom, pedig en nem hanyok... Mondjuk jo lenne nem most lefogyni, de ez talan meg nem egy veszes sulyveszteseg. kesobb meg ugyis jonnek a kilok, ha tetszik, ha nem...

En mar nagyon varom a kovetkezo UH-t (34. het) - az mar az 1. trimeszter veget jelenti es sokkal nyugodtabb leszek. Nemsokara mar kivulrol is lathatom, hogy novekszik Zsebibaba, de most meg olyan rossz, hogy semmit se tudok biztosan!!!!!

Nya, majd gyertek! Szep napot!
Kami
kami
 
 


Szép napot mindenkinek!
Nagyon ügyesen megcsináltad a táblázatot Timocska. Annyit esetleg tudnál benne javítani (biztos, hogy én írtam rosszul), hogy március 17-re vagyok kiírva. Pont egy nappal előtted. Hát ez izgis lesz, nem ?
Hogy vagytok, a hétvége kinek hogyan telt?

Kami irigyellek a Balcsi miatt, bizti szép idő volt. és hogy bírtad ki, hogy nem menj bele a vízbe? Én már alig várom az augusztus közepét, akkor 4 napra megyek, és ha ilyen meleg lesz, úszom egy kicsikét.

Kép
miaa
 
 


Sziasztok!
Hogy telt a hétvége? Mi jól éreztük magunkat Szegeden, de egy vihar miatt csak éjjel 11-kor kezdték el az előadást, így negyed háromkor lett vége, jól elfáradtunk.

Kami,
Mivel elég sokat járunk haza a Balcsihoz direkt rákérdeztem a dokinál, hogy lehet-e benne fürödni és azt mondta, hogy nyugodtan.

Timocska,
Már ilyen korán(7. hét) vérvételre kellett menned?

Tontica,
Szépen nő a pocid és a kisfiad is nagyon aranyos, a motoros kép egyszerűen imádnivaló :)

Mivel eddig sem dohányoztam, kávéztam és alkoholt is csak nagyon ritkán ittam, így ezekről nem volt nehéz lemondanom. Azonkívül azt eszem és iszom amit megkívánok. Én szénsavas ásványvizet iszom, de nem hiszem, hogy ez bajt okozna. Amúgy én is inkább a gyümölcsöket salátákat kívánom jobban mostanában.

Hogy áltok a rosszulléttel? Szerencsére eddig engem elkerült, amit nem nagyon bánok, de a melleim már nagyon feszülnek.

Kép
móni23
 
 


Szia Miaa,
Hat figyi, lehet h ez hulyeseg a reszemrol, de ugy voltam vele, nem keresem a bajt. Kibirtam, meg vegulis terdig be-bementem azert, lemosogattam magam, meg volt zuhanyzo is, az ala tobbszor bealltam... csak uszni nem mentem be, meg labdazni anyuekkal... ezt az aldozatot meghoztam Zsebibabaert... nem akartam felfazast-fertozest osszeszedni... biztos ami biztos...
kami
 
 


Halihó! :)
Én is nagyon csoki és édesség rajongó voltam, de mióta babát várok, egyszerűen nem csúszik le a torkomon. Fagyiból is max. 1 gombócot tudok megenni, azt is csak ímmel-ámmal. Nektarin nálam is nyerő! :)
Móni!
A dokim azt mondta, hogy a 12.hétig menjek el vérvételre, EKG-ra, fogászati szűrésre és a védőnőhöz, hogy megadja a kiskönyvet. Azt hiszem jövő héten el is megyek a védőnőhöz! :D
Mia!
Javítalak majd a táblában! :)
Én egész hétvégén nagytakarítottam, van egy lakásunk, amit szeretnénk kiadni és ott festettünk, ilyesmi. Bazira elfáradtam!
Csajok!
Ti hogy vagytok a szexel? Ugyanúgy kívánjátok, mint ezelőtt? Nekem valahogy nem megy, jól ellennék nélküle is.. bezzeg a párom, folyton a nyakamra jár! :oops: :oops: De azért megszeretgetjük egymást sokszor! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timi:

Az első trimeszterben az ember lánya annyira fáradt és émelygős, hogy nem csoda, hogy nem kell a szex. A második trimeszterben szokott visszatérni a szexuális étvágy, néhány szerencsésnek sokszorosan :) Nekem most kezd visszatérni....

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Szia Moni,

A helyzet az, nem akartam az elobb reszletezni es igazabol most sem fogom, de a noverem elso babaja epp igy ment el: tesom Gorogorszagban belement egy hasonlo vizbe es vagy felfazott, vagy fertozest kapott (a dokija mondta), mindenesetre egy hettel kesobb elvetelt. Tudom, hogy minden eset egyedi, es ami az egyiknek meg se kottyan, az a masiknak sokat arthat. En ugy dontottem, nem kockaztatok, megiscsak a tesom es ha genetikai a dolog vagy mittudomen, akkor akar velem is tortenhet ilyesmi. Ami kivulallokent persze furan hangozhat, de akinek ilyen tortenik a szuk csaladjaban, talan ugy tett volna, ahogy en... nemtom... a Balcsi egyebken most eleg tiszta, szoval nem biztatok senkit arra, hogy ne menjen bele. Ez az en dontesem volt sajat magamra vonatkozoan.
Nnnya, hat ennyi.

Timo - ebben (szex) megintcsak veled vagyok :) Nekem egyebkent mar hetek ota van kiskonyvem!
kami
 
 


Kami!
Én is megkérdeztem a dokitól, hogy mi a helyzet a fürdéssel (otton a kádban és szabadban). A kádtól nem tilott el (nagyon szeretek fürcsizni) viszont az összes többit, mint pl. strand, tó, folyó, tenger, az első 12 hétben nem javasolja a fertőzésveszély miatt. A második harmadban már lehet, ha nem nyílt a méhszáj!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


A russzullétek, azok vannak rendesen. Már egy hete folyamatosan hányingerem van, egy kétszer voltam "rókavadászaton" is. Elég szörnyű,pláne, hogy reggel és este jön rám, amikor szinte üres a gyomrom. És itt utalnék arra, amit Timocska kérdezett: szex. Valahogy nincs kedvem hozzá ilyen körülmények között. De azért próbálkozom ellne tenni. Elvileg az első három hónap múlva, amikor megszünnek a rosszullétek, kívánósabb lesz az ember. Remélem, hogy visszatér minden a régi kerékvágásba, mert már hiányzik nagyon!!!

Kép
miaa
 
 


Timo, en mar ezen meg se lepodok, hogy imadsz furcsizni. EN IS!!! Szep nagy sarokkadunk van, imadok benne nyakig elmerulni, mint egy vizilo! Kulonosen most, mikor ilyen dogmeleg van... Sokszor az emberrel egyutt furdunk :) Csaladi furdes: apa, anya, gyerkoc :P
kami
 
 


Kami,
Teljesen megértelek én sem vagyok még teljesen biztos benne, hogy bemegyek fürcsizni. A strandon meg pláne nem ahol annyian fürcsiznek.

Timi,
Mivel nekem ilyen nehezen és lombikkal sikerült, ezért eddig nem igazán mertünk szeretkezni, de a pénteki uh-n rákérdeztem a dokinál, aki azt mondta óvatosan lehet. Viszont utána egy napig görcsölt a hasam, úgyhogy most megint nem merünk semmit csinálni. Nektek nem szokott utána görcsölni a hasatok?

Kép
móni23
 
 


Oszinten szolva nalam az a helyzet, hogy olyan erzesem van, mintha "zavarnam" vele a babat. Nem tudok elvonatkoztatni attol hogy mosma "3-asban csinaljuk" es emiatt nemtok ellazulni es vegul mindig elmegy a kedvem, a parom nagy banatara... Remelem megjon gyorsan az eszem!!! Mondjuk az ember tok turelmes meg minden - de megiscsak pasi, nekik meg kell a szex, egy ido utan megorulnek a hianyatol!!!
kami
 
 


Nálunk inkább a párom zavarja, hogy van "az a dolog"! :) De ahogy észreveszem mostanában már nem, úgyhogy folyton nyüstöl! :) Én is bízom benne, hogy hamarosan visszatér a vágy, mert szegény párom úgy érzi, hogy megtette kötelességét (lesz baba) aztán innentől kezdve ő már felejtős... :(
Móni!
Nekem nem szokott görcsölni a pocim!
Kami!
Mi is kettesben, illetve most már hármasban szoktunk lubickolni! Igaz, nekünk nincs sarokkádunk, de azért beszuszakoljuk magunkat a normálba is! :wink: :wink:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Nem ment el az utolso uzim. A babanet viszont elment, kb egy orara... eljen a technika!
Na, sebaj, ugyse volt fontos, amit irtam volna...
kami
 
 


Sziasztok!

Na en is jo reg voltam mar!

Vica: sajnalom hogy nem fogsz irogatni, megertelek en is lassan mar 3-4 topikba irogatok es ez nagyon sok, nem megy.

Timocska: Szep a tabla de (mar irtam Vicanak is) hogy mi lenne ha csinalnal egy oszlopot a baba nemenek es nevenek majd ha mar tudjuk. Talan egy honap mulva (vagy ketto) mar majd mar latszani fog hogy kinek milyen nemu a kisbabaja.
Szex: detto, teljesen lecsokkent a vagyam es ezert mar en is megkaptam hogy: "Persze csak akkor akarsz ejjel-nappal ha babat szeretnel, most meg mar minek, ugye?" Na azert nem gondolta olyan komolyan :lol: de most valahogy tenyleg nem kivanom, remelem ez hamarosan valtozni fog!

Miaa: Latom pecsi vagy, Most hetvegen utazunk haza Pecsre, mar ugy varom!!!

Lorca: Ez a babona dolog nagyon durva, a falra tudok maszni az ilyentol! Vasarlas, mondjuk a 3 honapot en is kivarom de tobbet ugyse. Bar nekunk egy csomo kisruhank van a fiam utan, azert remenykedem benne hogy kislanyruhakat kell majd vennunk.

Kami:
"kovetkezo UH-t (34. het) - az mar az 1. trimeszter veget jelenti" Ezt irtad, 34.het??? Csak nem akkor lesz a kovetkezo ultrahang!!! :mrgreen:
En furodtem a tengerben nem is egyszer, sot majdnem ketnaponta es (lekopogom) semmi bajunk. Szerintem tiszta, legalabbis annak latszik!

Moni: koszi a dicseretet a fiam es a pocim neveben! :lol: Szerencses vagy ha elkerul a rosszullet bar meg nagyon az elejen vagy, ugy vettem eszre az igazi tunetek a 6. het utan kezdodnek. Az en melleim mar tejcsardakra emlekeztetnek, szoptatas utan hatracsaphatom majd oket a hatamra! :wink: :oops: Ja, es marhara fajnak!

Erdekes en nem vagyok kivanos egyaltalan es meg a farkasehsegem is elmult ami furi mert a fiammal ezek a tunetek vegigkisertek a terhessegemet, most olyan mintha nem is lennek terhes, nincsenek tuneteim egyaltalan csak a hasam nott meg a melleim, kulonben komolyan elgondolkoznek hogy most tenyleg babas vagyok-e! :lol:

Kepzeljetek ma reggel 6 orakor megszuletett a hugom kisfia 3 kg-mal es 50 cm-el, nagyon gyors es konnyu szules volt, mindketten jol vannak! Mar alig varom hogy lathassam Oket!!!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Szia Tonti,

Igen, az 1. trimeszter vege fele jarok, a 34. heten kell mennem nyaki redo vizsgalatra. Most a 31. het van (ugy ertem a naptar szerint, az 52-bol most telik a 31-ik... tehat NEM a terhessegem 31-ik hete :P ), tehat meg 3 het es hivatalosan is vege az 1. harom honapomnak... Csak mar jonne el!!!
kami
 
 


Sziasztok!
Örülök,hogy mindenkinek jól telt a hétvégéje.

Tontica
Gratulálok a tesódnak!!! :)
Ja és irigyellek a tenger miatt!Jó kis hűs tengervíz.... :roll:

Tegnap hajnalban az én barátnőm is megszült az Uzsokiban.Olyan simán ment neki...Jól vannak mind a ketten és nagyon boldogok!

Szex:Hasonló helyzetben vagyok.Már azt hittem velem van a hiba :oops:
Vendég
 


Sehol senki? Hol vagytok lányok?

Kép
móni23
 
 


Sex téma: Nekünk teljesen át kellett írni a forgatókönyvet. Előző terhességnél rókakoma rendszeres esti vendég volt (így nincs sok kedve hozzá az embernek) most pedig Nati. Ma éjjel pl 10 kor aludt el, 4kor kelt és közben volt 3 ébredés. Rendes volt, mert 6 előtt még visszaaludt 1.5 órára. Most lepasszoltam anyukámnak, édes szabadság aranyat ér. Pár óra nyugi. Jó lenne aludni egy kicsit, de persze nem ilyenkor vagyok álmos.

Tonica,
Gratula hugidnak! Gondolom nagy a családi öröm. Mikor fogod látni a picit? Nekem nagyon jól esett annak idején, hogy tesóm hazarepült Nati érkezésekor.
lorca
 
 


Sziasztok!
Én itt vagyok, csak mivel alig írunk, ezért nem írtam én sem.. :)
Tonti!
Én is gratulálok a huginak, jó lenne mindenkinek ilyen könnyű szülés! :)
Lorca!
Neked nagyon hiányosak az adataid a táblában, nem írod meg őket?
Móni!
Hogy vagy?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Hát megjöttünk...

Tegnap visszaolvastalak benneteket, de már képtelen voltam írni, beájultam az ágyba. Jó volt a kemp, végre találkoztunk rengeteg haverral, baráttal, akik szintén reggae kedvelők. :) Igaz, én elég sz*rul voltam, de azért jól éreztem magam. :) Első nap, miután odaértünk, végig nagyon rosszul voltam, 2x hánytam, és késő este majdnem mégegyszer. :? Utána következő két nap is elég rossz volt, egész nap hányingerem volt, de azért tudtam pörögni egész nap. Uccsó 2 nap viszont semmi nem volt, teljesen jól voltam. A barnázás teljesen abbamaradt 2 nap után, és végül az orvost sem hívtam fel.

Sajnos párom részéről visszaesés van. :( Szombaton megivott 4-5 sört, tehát kicsit többet a kelleténél, és nagyon összevesztünk. Valahogy feljött a téma, és onnantól csúnyán belekavarodtunk. Minden a baba miatt van, nagyon nem akarja, mondhatni irtózik a gondolattól, és ez miatt engem is kezd megútálni, mivel érzi, hogy én meg akarom tartani. Ha megtartom, akkor azonnal ott fog hagyni, és többet nem látjuk. Azt mondta, hogy kifizeti a gyerektartást, csak ne kelljen látnia, és főleg ne kelljen vele lennie. Ez nagyon fájt nekem, de sajnos nem nagyon tudok mit tenni. Rengeteget gondolkodtam utána, hogy mit tegyek. Az az igazság, hogy ha megtartanám a babát, sohasem tudnám feldolgozni ezt az egészet. Nem is azt, hogy elvesztettem miatta a párom, és a jövőm, hanem hogy a gyermekem apja gyűlöli őt is és engem is, és soha többet nem akar minket látni. Úgy érzem, hogy kevés vagyok ahhoz, hogy ezt egyedül végigcsináljam. Valahogy átalakultak bennem az érzések is azon a napon, és már nem tudok örülni sem neki...nagyobb a keserűség és a fájdalom az miatt, amit okozott. Egyfolytában vívódom, és kb. lelkileg már teljesen tönkrementem. :( Úgy gondolom, hogy mindketten akkor sérülnénk a legtöbbet, ha megszületne a baba. Igaz én így bele fogok betegedni, de ez el fog múlni egy idő után...a másik esetben viszont soha.

Jajj, most biztosan össze-vissza hablatyoltam mindent, és biztosan sokan csúnyán is néztetek, amint olvastátok a soraimat. De higgyétek el, hogy ez most nekem fáj a legjobban, és hihetetlenül kegyetlen dolog választani a 2 rossz közül. :(

Azért ma vagy holnap még leülök beszélni a párommal, nyugodtan és békében, és megkérem, hogy mindent gondoljon át, és mondjuk ki a végleges döntést, mérlegelve mindent, amit csak lehet. Utána elindulunk a döntésnek megfelelően. Ha megtartjuk, akkor doki a barnázás miatt, ha nem, akkor családsegítő. Szombaton kicsit ittas volt, és ingerült, tehát másabb volt úgy a véleménye, és az egész szituáció. Én még reménykedem, mert már voltak egészen jó pillanatai is a babával kapcsolatban. De nagyon-nagyon fáj és keserű ez most nekem. :(

Kérlek szurkoljatok nekem/nekünk!

És végül nagyon-nagyon szépen köszi mindenkinek a bátorító és segítő sorokat, elolvastam mindent! Valaki még be is kukkantott egy másik topikból, csak hgogy nekem írjon! Neked is ezer köszönet, nagyon aranyos vagy!

Látom mindenki nagyon jól van, és láttátok már sokan a babát, és hallottátok a szívhangokat! Annyira jó volt olvasni, hogy milyen boldogok vagytok, és hogy ez mennyire szép dolog! Sajnos nekem nem lehet az, és ezért nagyon irigykedem ám. :oops: De tényleg nagyon örülök nektek, és kívánom, hogy mindenkinél rendben menjenek a dolgok, és tavasszal mindenki egészséges és gyönyörű babának adjon életet! Mondjuk még velem is megtörténhet ez, de egyelőre nagyon kevés esélyt látok rá. :(

Mégegyszer bocsi, ha zavaros voltam, és hogy iylen sokat írtam!!! De most sajnos ennyire futja...szionte semmire nem tudok koncentrálni. :(
Vendég
 


Kisordog! Bocs, hogy ezt irom, de probald elhinni, hogy ha a parod a legnagyobb "bajban", amikor a legnagyobb szukseged van ra es a tamogatasara, azzal fenyeget, hogy hatat fordit neked, akkor valszeg nem o az igazi. Es adando alkalommal amugy is tovabb all. Amikor ugy dontesz, elveteted a babat, ne azert tedd, hogy ot megtartsd, mert ebben a formaban ez a legnagyobb butasag. Ezzel nem tartod meg ot. Ha mar igy dontesz, tedd azert, mert nem akarsz egyedul felnevelni egy gyereket, vagy mert nem birod anyagilag, vagy mert nem erzed magad erosnek - de csacskasag azt irni, hogy "elvesztettem miatta a párom, és a jövőm" mert ez termeszetesen nem igy van!!! Lehet, hogy epp azzal talalod meg az igazi jovodet, hogy o kilep az eletedbol es helyet ad a Nagy O-nek, ezt ne feledd!

Remelem nem zavartalak nagyon ossze, de ezt el akartam mondani neked. En egyszer feladtam onmagam egy pasiert, akit annyira szerettem, hogy vegul felesegul vett - majd elvaltam tole es boldogabb vagyok, mint valaha. Sose gondoltam volna, hogy van elet nelkule. De van - es nem is akarmilyen!
kami
 
 


Sziasztok :D

Ne haragudjatok, hogy így betolakodok közétek :D

Móni23
Te az a Móni vagy, aki egykor a Babaprojektes topikba írtál?
Túl sok az egybeesés :D a neved, meghogy építész vagy, meghogy sokáig vártatok a babára?
Ha igen, emlékszel rám? És ha gondolod, írj a Babaprojektes topik-babásaihoz, biztos a többiek is emlékeznek rád :D
És nagyon-nagyon gratulálok :D :D :D

Ha nem te vagy, akkor pedig bocsi :lol: De szerintem te vagy :lol:


Babus (Móni)

Kép
babus2005
 
 


Réka!
Olvastam a soraid és nagyon nemistudommitmondjak! :(
Nekem az a véleményem, hogy a te párod egy baromi önző ember (bocs), aki csak magával van elfoglalva és az érdekli, hogy ő jól érezze magát. Ha az én párom azt mondaná, hogy elhagy, mert "gyereket csinált" nekem (bocs a csúnya kifejezésért, de baromi felbosszantottam magam), akkor én lennék az, aki kiadná az útját, mert egy ilyen emberre semmilyen körülmények közt nem lehet számítani! És igaza van Kaminak, az első adandó alkalommal megteszi! És ez független lesz a babától. Szerintem egy pasi sem ér annyit, hogy feladd érte önmagad. És azok után, hogy elvetetted a babát, boldogabb leszel vele? Ugyenúgy fogsz rá tekinteni, mint azelőtt? Te sem fiatalodsz, ő meg pláne! Egy pasi, aki 30 évesen így gondolkodik, az 4-5 év múlva sem fog másként gondolni egy gyerekre!
Ha már így érzel ("Valahogy átalakultak bennem az érzések is azon a napon, és már nem tudok örülni sem neki...") akkor jobb, ha véget vetsz az egésznek. Csak a baba inná meg a levét. Nem kívánom neki, hogy egy boldogtalan anyuka mellett nőjjön fel, aki mindig a fejére olvasná, hogy miatta lépett le az apja!
Tényleg ne haragudj, hogy ilyeneket írtam,, nem akartalak megbántani, de ezt gondolom őszintén.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Kisordog: Timocska kicsit mergesen irta a valaszat, ne haragudj ra! De nagyjabol ugyanazt gondolja szerintem, mint en. En nem lettem duhos - lattam en mar sokmindent es en magam is sokmindenen mentem at. Konkretan ugyanolyan esetet is lattam, mint a tied - a srac az abortusz utan par heten belul lelecelt egy masik nocivel. Ez persze megint olyan mint a terhesseg - mindenkinel maskent tortenik, de ez a szitu, ahol a pasi igy foglalt allast, nem vegzodhet jol. Ha ezt sikerul megertened, meg az is lehet, hogy a baba mellett dontesz. Szerintem se tudnal mar te se ugy erezni iranta az abortusz utan, ahogy most hiszed, hogy erzel.

DE ezt neked kell atgondolnod. Egyedul. A pasid kifejtette, hogy mit akar. Konkretan meg rolad is kepes lenne lemondani! Innentol a dontes a tied. En se maradnek vele, meg akkor se, ha elvetetnem vegul a babucit. Nekem se kellene ilyen pasi, hogy oszinte legyek. De ez a te eleted, te alakitod. Remelem ugyes leszel!
kami
 
 


Kami!
Milyen aranyos vagy, hogy próbálod tompítani a reakciómat! :) De lényeg az, hogy megint "egy húron pendülünk" :lol: :lol:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Szia Kisördög!
Meglepődtem azon amit írtál.
Nagyon sajnálom,hogy ilyen rosszak a kilátások,de azt gondolom,hogy Kaminak és Timonak is nagyon igaza van!!!
Ha egy pasi azzal fenyegetne,hogy elhagy ha megtartom a gyereket azt hiszem én másnap csomagolnék és én hagynám el őt!!!Biztos rossz,hogy most folyamatosan bántjuk a párod,de nagyon megbízhatatlannak tűnik.Szerintem egy gyereket is olyan embertől kell vállalni akiben megbízhatsz,bármiben támaszkodhatsz rá és ha ránézel a babára akkor boldogság árasszon el és ne keserűség.És mi a garancia arra,hogy ha ma azt mondja bocs és akarom a gyereket,hogy két hónap vagy egy év múlva nem gondolja meg magát!?
Nagyon sajnálom,hogy így alkultak a dolgok!A döntés a tiéd,mi itt megértjük bármit döntessz!
Vendég
 


Jaja, tudom, hogy nem bantani akartad Rekat, de azt is tudom, hogy nehez hideg fejjel olvasni egy ilyen sztorit!!! Szoval total megertelek! Es igen-igen, megint ugyanazt gondoljuk :P Ez biztos amiatt van, mert mindketten imadunk furcsizni :)
kami
 
 


Lányok!
Azt hiszem dögrováson vagyok! :(
A tegnapi vérvétel helye bezöldült, reggel óta meg nagyon fáj a derekam, szurkál.
Ja, és mindemellett mensi szerű hasfájásom is van... mi lesz így velem? :wink:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Az az igazság, hogy már pár órája olvastam Réka hozzászólását, de pont olyan indulatok voltak bennem, mint Timiben, ezért úgy döntöttem nem írom le.
Kisördög,
Teljesen egyet értek a lányokkal ha el akarod vetetni a babát, akkor ne a párod miatt tedd, hanem azért, mert te nem szeretnéd. Ha elveteted és a párod is veled marad, akkor is mindig benned lesz, hogy miatta kellett abortuszra menned.
Persze neked kell döntened, mi csak a véleményünket írtuk le!

Timi,
Sajnálom, hogy ilyen rosszul vagy. A hasam nekem is szokott fájni, de a doki szerint, ha nem túl erős, akkor normális, mert tágul a méh és ezt érezhetem.

Móni

Kép
móni23
 
 


Azt hiszem, ha hazamegyek, elnyújtózom egy kád vízben! (persze nem túl melegben :wink: ). Persze, attól függ, mi a meleg.. :lol:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Kisördög:

Bár egyetértek az előttem szólókkal, azt kell hogy mondjam, hogy egy terhesség nemcsak a nőben kavar fel nagy indulatokat, hanem a férfiban is. És ahogy egy nő fejében is megfordul, hogy "kell-e nekem ez a gyerek" még akkor is, ha tervezett baba, így a férfi fejében ugyanígy. Az első trimeszter nagy velejárója a sok-sok heves érzelem, mind a nő, mind a férfi részéről. Szerintem ezt számítsd bele a dologba. Nem biztos, hogy amit ittasan mondott a párod, komolyan kell venni. Ha a higgadt megbeszélés alatt ugyanezt mondja, persze már más a helyzet. Ezzel együtt ő is meggondolhatja magát, egy férfinak plána nagyon absztrakt a dolog, nem az ő testével történik, neki mégannyi kapaszkodója sincs, mint egy nőnek, aki legalább érzi magán a terhességet, ha a gyerek majdani léte felfoghatatlan is.

Szóval szerintem is a saját elgondolásod alapján dönts, hogy te hogy szeretnéd, mert neked kell majd együttélned a döntéseddel. De szerintem se kösd össze a gyereket és a párkapcsolatot oly módon, hogy a párod határozza meg, marad-e egyik vagy másik. Te is lehetsz aktív fél a döntésekben, nem kell alávetni magad az ő akaratának!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: