Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Voltam ma UH-n, babánk 49 mm hosszú, nyaki redő rendben.
Igaz ma még csak 11+0-n vagyok, így lehet hogy korai volt, de majd jövő hét pénteken megyek vérvétellel egybekötött UH-ra, az lesz az igazi :-)
Ráadásul addigra megint 1 cm-t fog nőni a picur, így addigra már hatalmas lesz!!!!

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Sziasztok!

Már sikerült is eladni a járókát. :lol: Mi is azért döntöttünk így, mert keveset volt benne, amikor nagyon muszáj volt. Ráadásul most beépített szekrényt szeretnék csinálni, stb..Ezért vettünk helyette egy utazóágyat, mert nagyiéknál jó hasznát vesszük majd. Pierre Cardin, táskás, emelővel, zsebbel, és csak 9 000 volt, mert kiállítási darab. Semmi baja nincs, egyedül onnan látom, hogy az, hogy a lába kicsit koszos. Szóval most örülök!

Dorka! Örülök, hoy jó az eredményed!!! :lol:

Bunny! Én is szeretem azt a szonográfust (nem doki!), jó fej, kellemes, korrekt. Én nem sajnáltam azt a pénzt rá. A minap néztem meg Gergő felvételeit,hát még most is nagy élmény!

Üdv. cic
cicmerák
 
 


Na sikerült az őszi babásoknál megtudni, hogy is kell a képet feltölteni: -)

Itt van a mi kis Büszkeségünk:

KépKép
KépKép
bunny75
 
 

 
 

Kép

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok,

Szomorúan láttam, hogy nincs meg bejegyzésem tegnapról így most újra küldöm:(


Na a hét legnagyobb eseménye, hogy visszajött a főnököm így el mondtam neki a nagy eseményt. Teljesen jól fogadta (bár úgy tudom, mivel magánéletéről nem sokat tudunk, hogy pont a nászútján volt. A házasságot is a gyűrűjéból fedeztem fel.), azt mondta ez ternészetes fiatal házasoknál...., persze a jövőre nézve garantálni semmit sem tud, viszont biztosított, hogy úgy nem vesz vissza, hogy 3 hónap múlva meg kirúg. Bár most már gondolkozom rajta, hogy lehet, hogy jobb, mert akkor kapnék végkielégítést, ami nem olyan rossz. Szóval rendes volt.

Persze a hiénák már le is csaptak a novemberben felszabaduló helyemre, az egyik kolléga már be is akarja protezsálni a lányát.
Ami, azért esik rosszul, mert megtudja egyik nap, másnap meg már megy a főnökhöz, hogy tud valakit. Ja persze ezt azok után, hogy egyébként meg lenne itt cégen belül is aki átvenné a munkámat és akkor biztosabbnak látnám a visszajövetelemet.

egyébként az is kiderült, hogy ez a munkatársam (aki a lányát hozná ide), az már régebben is gondolkozott ezen. Az ő feladatköre ugyanis bizalmi és egyedi munka, amit nem mindenkire lehet rábízni, és mivel egy két évvel a nyugdíj előtt áll, szeretné olyannak átadni, akiben megbízik, stb. Szóval valójában nem is az én munkaköröm kell neki, hanem csak az hogy bekerüljön a lánya. Ja metrt egyébként nálunk is létszámstop van.

Mindezektől függetlenül azért ez rosszul esik.

De persze ezzel nem is kellene most foglalkoznom, csak emberből vagyok.

Dorka,

Örülök az jó UH eredményednek!:)

Bunny,

Örülök, hogy nincs semmi baj, gondolom okoztak neked pár kellemetlen napot a diagnózissal, de remélem most már megnyugodtál.:)

Nálad már mennyivel többet lehet látni és élesebben a 20. héten, nagyon jó képek!


MEg akartam kérdezni, hogy a táblával csináljuk úgy, hogy mindig legyen fenn egy az adott oldalon? Mert, ha lementik akkor mindig keresgélni kell az előzőekből.

csernusn
 
 


Niki!

hát ez a munkahely örökös probléma... Én követségen dolgozom és tudom, hogy mire vissza akarok jönni, már nem az a diplomata bagázs lesz itt, akik ismernek. így nagy a valószínűsége annak, hogy én is repülök, miután kivettem az összes szabim.

Nálunk is már pályáznak a helyemre, és tudom, hogy szarul esik... Néha azt érzem, hogy folyik nélkülem a munka, és minek is vagyok itt? Szerintem július közepétől kiiratom magam és lesz még egy szabad nyaram, amikor úgy élhetek, mint diákéveimben....

Tegnap voltam védőnéninél, ez már a második idén, és igaz csak egy alkalommal találkoztunk de tök jókat nevettünk. Most kapom meg a harmadik védőnőt. Nekem egy rossz szót sem szólt a súlyommal kapcsolatban... Tanácsokat adott, több mint egy órán át dumáltunk. SZóval nekem pozitív tapasztalat... Ja és azt is megtudtam, hogy tök mindegy, hogy hova vagy bejelentve, a lényeg hogy hol laksz és az alapján tartozol védőnénihez...

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Kép

Andriskának vettük ezt a lámpát... Ha netán Ti is kerestek lámpát, van egy teljes katalógusom... A tulaj nagyon aranyos, igaz az árak egy picpt magasak, de kőris fa, jó minőség :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Ezt meg a hugának vagy az öcsinek :-)

Kép

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok!

Nekem bevallom, kicsit fura olvasni, hogy rosszul érintett Titeket, hogy pályáznak a helyetekre. Nekem tök természetes volt, hogy nyolván felvesznek vkit a helyemre. Aliog vártam, hogy ne kelljen dolgozni mennem.

Bunny, Andriska jól eltakarta az arcát, kis titokzatos!

Lányok, én nem tudom, mi van velem és a pocaklakómmal.
Talán éppen múlt héten írtam, hogy a mellbimbóm sötétebb lett. Hát, én már semmi ilyet nem látok, sőt, a cicim is tiszta plötty. Egyedül a hányinger van, hasilag se érzek semmit. Ez normális????
Vendég
 


Sziasztok,

Nekem nem az esett rosszul hogy valaki átveszi a munkámat, mert ez tök természetes, hanem az a stílus, hogy egyik nap megtudja a kollégád, hogy terhes vagy, gratulál. stb. Másnap meg bejön és megkérdezi az előtt a kollégám előtt, aki egyébként a feladataimat vette volna át (és ő is nagyon örült, mert pont decemberig szólt a szerződése, és őt akkor meghosszabították volna), "lenne egy indiszkrét kérdése: Mennyi a fizetésem?"- Egyrészt nálunk senki sem tudja nyíltan kinek mennyi a fizuja és egyébként is soha nem beszélünk ilyenekről. Szeritnem ez már nem divat. Kettő szegény másik kollégám ebből valszínű levette, hogy mégsem stimmel valami, mert miért érdekelné a "Bélát", hogy mennyi a fizum. Ja és az is hogy még van bőven öt hónapjuk!!!! Miért másnap reggel???És szerintem jó munkaerő vagyok :)))

A munkahelyem meg nekem a jelen állapotban teljesen ok. Nagyon jó, rugalmas a munkaidő, abszolút gyerekbarát, a fizum az elvégzett munkámmal teljesen arányban áll. Nehéz belegondolni abba, hogy elveszíthetsz egy számodra minden szempontból megfelelő munkahelyet.Az én szakmámban pedig egy két év, felér azzal, hogy teljesen kiesel a munkaból, szóval akkár egy teljesen új szakmát is tanulhatnék. Amit egyébként szeretnék is.:)

Bocsi kicsit hosszúra sikerült.:)

Davallia,

Kedves hogy ezt írod, fenn láthattad az indokaimat is. Egyébként araníos hogy csernusne-nak hívsz, mindig anyukám jut az eszembe.:) A felhasználó azonosítóm csernusn, de a Nikit jobban is szeretem.:)

Havtunde,

Én sem érzek semmi különöset a 16. hétsen sem! neha olyan van, hogy a hasamban (méhben) azt érzemhogy a folyadék az egyik oldalról átáramlik a másik oldalra. Az már gondolom a baba miatt van.

Szép hétvégét mindenkinek!


Niki

csernusn
 
 


Sziasztok!

Megprobalok irni egy kicsit mig a nagyfiam alszik.

Munkaugyben nem nagyon tudok semmit mondani, mar 3 es fel eve nem dolgozom es addig nem is szeretnek amig a gyerekeim eleg nagyon lesznek es amig nem talalok egy olyan munkat ami igazan tetszik.

Meg aztan nagyon nehez lenne mivel itt annyira hulyen van megoldva hogy 3 eves korban kezdodik a suli, reggel 9-tol du. 1-ig aztan siesta es 3-tol 5-ig megint, szoval ez mellett dolgozzon az ember. :?

HavTunde:
En sem erzek semmit, bar meg nagyon az elejen vagyok es sajnos nekem is olyan plottyek a melleim pedig szeretnek mar megint bogyos lenni! :wink:

Davallia:
Olyan szep a kicsi lanyod, es a Te keped is nagyon szep, az eskuvodon keszult?

Bunny:
Nagyon szepek ezek a lampak, en is lattam ilyet valahol otthon, majd a kisteso szobajaba nezunk egy szepet csak elobb jo lenne tudni hogy kislanyosat vagy kisfiusat! :lol:

Nagyon szepen latszik a baba a kepeken, irigyellek hogy Te mar itt tartasz!

Cicmerak:
Lattalak a Jonasos topikban, nekem pont a Jonas naptar altal megjelolt napokban volt peteeresem es kislanyt jelol, hat remelem neki lesz igaza! Jo lenne egy kishugi nagyon! Te elarulod hogy Neked mit josolt?


En voltan penteken a szulesznonel vagy vedononel ahogy tetszik de O nem nezett meg igy fogalmam sincs hogy jol van-e a baba, sajnos itt csak a 13. heten csinalnak eloszor ultrahangot :evil: de mar kitalaltuk az egyik baratnommel hogy elmegyek az ugyeletre hogy nagyon fajnak a veseim hatha akkor soron kivul megneznek! :twisted: Ha nem latnak at rajtam! :shock:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Lányok, köszi a bíztató szavakat! Ez az állandó hányinger tuti jel, sztem is. :cry: / :wink:

Davallia, Natasa fílinges Panda csuda aranyos! Irigyellek, hogy semmi bajod nincs. :oops:

Tontica, én se bírtam volna ki, hogy a 13. hétig semmi biztosat ne tudjak. És ha nagy ártatlanul azt mondanád, hogy fájdogál meg húzódik a hasad? Mintha semmi sejtésed nem lenne pocaklakóról...

Niki,
megszületik a kisbabád, és eszedbe se fog jutni a munkahely, hid d el.

Bunny, ez a kullancsos sztori elég durva, remélem monden ok lesz!

Képzeljétek, már 2007 tavaszi topic is van!
Vendég
 


Sziasztok!

Elég rég voltam, sajnos kevés az időm. Júli 29-én lesz a párommal az esküvőnk, úgyhogy van mit csinálni!
Ezen a héten lettem 12-es és UH-n is voltam! Nagyon aranyos volt a Csöpp! Nem is gondoltam volna, hogy már így mozog! Nagyon élénk volt! Minden okés vele, szépen fejlődik és ráadásul meg is akarta mutatni a pofiját az anyukájának, amit a doki bácsi meg is örökített! Nektek is megmutatom /sokan nem látják a képről, de Ti már profik vagytok ebben szerintem/! Kép Kép

Hát ő volna az! :)
Réka[/img]
Vendég
 


Réka, jaj, de jók a képek! Szetm kislányos arca van. :oops:
Vendég
 


Sziasztok
Remelem mindenki jol van ebben a melegben :roll: Hat nekem tegnap ugy de ugy bedagadt a labam hogy azt hittem rosszul latok :? Pedig anno csak augusztus korul kezdodott,es Alex oktoberi raadasul,tehat mar eleg a vegen volt ez.Jol be is ijedtem..de ma szerencsere nem volt semmi.Biztos a sok maszkalas sem tett jot,Egerben hetvegezunk egy nagyon szep szallodaban 8) :lol: Alexot ki sem lehett szedni a medencekbol :D
Sokat setaltunk,nezelodtunk is,rajottem hogy miert is nem akartam ujra nyaron babas lenni :roll: De hat igy alakult :lol: Sokkal rosszabbul turom a tuzo napot mint amikor nem varok babat :shock: :roll:

Brigo
Nem tudom,a dokim azt mondta hogy inkabb ne vallajuk a rizikot a ronthennel,pedig ez is melennyel lett volna. De utobb kiderult rontgen utan is csak kihuzta volna. :roll:
En olyanrol is tudok aki meg nem tudta hogy babas es tudo rontgenen volt,aztan emgis egeszsees a babaja,tehatez sem egyertelmuen tilos csak jobb vigyazni.

Bunny
szuper hogy a 4D-n mar nem latszot a szalag :D Mi s Gyorfinel voltunk anno,O a z orszag egyik legjobb szonografusa.Ha O megnyugtat akkor az tuti.
Arik a kaepek,latszik hogy Andriskat hogy takarja a fuleit,nem tetszik neki a zaj..Anno neknuk is volt ilyen kep :)
Kullancs ugyben mi ujsag? En tudom alahol,talan a Tisztiorvosi Szolgalatnal bevizsgaljak.
Titok hogy melyik kovetsegen vagy??? Csak ugy erdekelt ,mert az Amerikaival voltak ugyenik.

Cic
Az utazoagy nagyon hasznos tud lenni :)

Niki
En teljesen megertelek,anno engem is pont igy erintett a munka dolog.Sot a fonokom nagyon nehezen valasztott utodot,tehat mar jo keson jott a lany,de valahogy utaltam ahogy a helyemen ul...Aztan amikor eljottem mar nem erdekelt.Persze amikor kiderult hogy nem valt be a csaj,az jol esett a majamnak..Mar csak azert is mert nem akartak hogy hatarozott idore jojjon,pedig en szoltam hogy visszajonnek 2 ev mulva.Tehat bizonytalansagban voltam addig amig a fonokom fel nem hivott hogy kirugta az utodomat es menjek ha tudok.Hat tudtam ,mert Alex mar 2.5 eves volt akkor.
Most mas a felallas,ragaszkodnak (rossz tapasztalat utan ) ahhoz hogy csak 2 evig legyen heyettem valaki .En emg pont most hezitalok,hogy ket gyerekoc mellett nem biztos hogy akarok en amr 8 oras munkat...segitseg meg nincs a kozelben,egy allando rohanast meg nem szeretnek.Majd meglatjuk,azert jo tudni,hogy hak ellene esetelg a penz akkor van hova visszamenni :lol:
Egyebkent egy masik ugyanolyan beosztasu kollegina is babat var,par nap kulonbseggel....Na O nyomul ezerrel..nalunk most vezetik be az SAP-t es csom trainingunk is van,lesz ,kulfoldon/belfoldon egarant.En meg a juliusikra elmegyek,de a csaj meg akara z augusztusiakra is repulgetni.Kicsit rosszul esik,mert mar regebben megbeszeltuk cegen belul hogy arra mi mar nem megyunk.Erre O megis megy,valahogy fel hogy nem vennek emiatt vissza...Es tudom hogy nem karrierista tipus csak mutatja hogy milyen lojalis tud lenni :twisted:
Bocsi a litaniaert de csak hogy lasd meg egy babat varo kollegina is tud kellemetlen lenni...
Szerintem tabla eleg hetente egyszer .

Tunde
Zitanal is volt ilyen ?:lehet hogy most ez egy tunet mentes babassag,az sem olyan rossz am.Bar en csak hirbol ismerem,de jo lehet :wink: :lol:

Tontica
Bizti minden rendben van, persze azert ha tudsz ugy a 7-8.heten eleg egy UH-t kisirni,mert akkormar szivecskeje is latszana.

Davalilla
Panda nagyon szep kis mano,latszik hogy elvezte a furdozest.

Reka
Gratula a nyari eskuvohoz.Es kismami eskuvoiben elszel?Azok olyan szepek.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Kata, tünetmentességről nem beszélhetek, állandóan hányingerem van, szédelgek, és tök rossz, hogy éhes vagyok, de nem kívánok enni semmit.
Csak hasilag és (már) mellesleg vagyok tünetmentes.
Jó lehetett a hétvége, én is megfogadtam Zitával, hogy nem leszek többször nyáron pocakos... :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Réka! Grat az esküvőhöz, majd tegyél fel képeket!

Én elég nehezen bírom ezt a meleget :( Elmenni sem nagyon merek sehova, mert félek, hogy rosszl leszek, és nem tudom micsinálnék még közben Gergővel. A légkondit fontolgatjuk már egy ideje, de hát mindig valami másra kellett :twisted:

Davilla! CSúcs a csajod, ebben a kis fürdőruciban :)

tontica! Neked akartam még írni, hogy a Jónás szerint abban a hónapban, mikor megfogant, lányt jósolt. De biztosan tudom, hogy nem azokon a napokon fogant, hanem 3 nappal előtte.! Én érdekességképpen töltöttem le, nem hiszem, hogy valamit is segítene. De hát majd meglátjuk! :)

Ja, és ma megyek dokihoz, úgyhogy szorítsatok!!!!!!!

Cic
cicmerák
 
 


Sziasztok Lányok,

Davallia,

Panda nagyon vagány az első képen, tök jól néz ki abban a sapiban!:)

Réka,

Gratulálok az esküvőhöz, milyet terveztek? Nagy, kicsi, kismama ruhában, különleges, vagy egyszerű?

És az UH felvétel is jól ikerült.:)Én nem tudom a lányok, honnan tudják, hogy milyen a neme.:)Úgylátszik én még nem vagyok szakértő.:)

Lányok,

a haskeményedés az olyan, hogy érzek egy gombócot a hasamban és úgy ki is tapintható? Mert én ilyet érzek, de ha elmegyek pisilni utána mindig elmúlik.Ilyenkor már szokta nyomni a méh a hólyagot?

Ti csináltok magatokról fényképet, hogy hogyan nő a pocitok? Én az elsőt most csináltam a hétvégén. Szeretném végigkövetni a terhességemet, hogy ha már nagyobb lesz a gyrmekem akkor majd megmutathassam neki. Bar szeritnem ez inkább kislányokat érdekelhet, mint kisfiúkat.


Aki még nem küldött adatokat a táblához a külje gyorsan, hogy minél előbb teljes legyen.:)

csernusn
 
 


Davallia,

Moist látom a besenyői vagy. Nekem a barátnőm is odavalósi, csak már Sz. fehérváron él. Józsa Szilvia, nem ismered?

csernusn
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni, ha nem bánjátok. December első hetére várjuk a kicsit :D Már keresgéltem egyéb társalgókban is a téli babás csoportokat, s nagyon örülök, hogy végre rátaláltam erre. Bár szívesen olvasgatom az őszieket is, sokat okultam már belőle.
Természetesen gratulálok mindenkinek a bébihez!
szana80
 
 


sziasztok!

Szana! Üdv. itt :)

Voltam dokinál, minden ok. pont a korának megfelelő. Jó nagyot nőtt. Jövő héten megyek afp-re, majd genetikaira. Képet sajna nem tudok most rakni, de szép :)

Ki is volt 4D-n a praxisban? Mennyi most babanetes regisztrációval?

Cic
cicmerák
 
 


Cicmerak: Gratula, de jo! A nemet meg nem tudjak megmondani? Azert majd rakd fol a kepeket ha tudod!

Szana:
En is gratulalok Neked a bebihez, akkor Te mar "nagy" terhes vagy, en meg csak 6 hetes. Elso baba?

Niki:
En is tuti csinalok majd kepeket magamrol es szerintem a fiadat is /ha fiu/ erdekelni fogja majd!
Haskemenyedest en a fiammal inkabb csak a vegefele ereztem, szerintem meg korai, inkabb a holyagod lehet, es igen, nyomhatja mar, nana!

Kata:
Eleg nehez kikerulni a nyarat, 9 honap hosszu ido de hidd el szerencse hogy telen leszunk nagy pocakosak mert akkor meg rosszabbul turi az ember a meleget. En szeptember elejen szultem, vegigszenvedtem e nyarat.

Reka: Nagyon aranyosak a kepek!!!

Davallia
Gyonyoru szep kislanyod van es iszonyuan irigyellek a kertert ahol lehet pancsizni, mi lakasban elunk. :(

A fogamat ma kiidegeltek es mar sokkal jobb (lekopogom) ugyhogy remelem vege a szenvedesnek most mar!!!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

Niki!
Mint gyakorlott keményedés-gátló szedő hamar felfigyelek a haskeményedésekre. Azt tapasztaltam, hogy ha tele van az ember hólyagja, akkor a keményedés, vagy kontrakció igen sürgőssé teszi a pisilést. Mire kipisiled magad, addigra éppen lecseng a kontrakció is, így a kemény laszti is eltűnik a pocakodból. Ami tapintható gömbölyűség, az szinte tutira a méhed, amikor össze vannak húzódva az izomsejtjei.

Davalilla!
Csodaszép jányod van! :D

Bunny!
A lámpák is nagyon bejönnek nálam :)

Munka!
Mivel én rosszul viselem a hosszú időt csak bébivel összezárva, ezért szeretnék dolgozni amíg csak bírok, hogy feltöltődjek az első hónapokra. Egyébként félállásban vagyok napi 8 órában, csak minden második nap. Kb. A főnököm épp ma kérte, hogy ugyan tök jó lenne, ha hármat ügyelnék havonta és, hogy nagyon kevesen vannak augusztus végén, így szeretné, ha kivételesen minden nap bejönnék. Egyébként az osztályunkról éppen ketten vannak otthon babázni és mindenkit visszavárnak ezerrel. Még vannak friss házasok gyerek nélkül....
Azért van előnye a közalkalmazottságnak is és az állandó anesztes hiánynak... :D

No megyek kipakolni, tegnap jöttünk haza a Balcsiról. Halmokban áll a koszos ruha.....
Jóccakát
Snoopy
snoopy
 
 


Sziasztok

Ma felhivtam az AFP labor az eredmenyemert.1,8 MOM,azt mondta no hogy ez az ertek nagyobb terhessegre utal.Mondom igen mert 16+6 voltam a vervetel napjan,csak mivel a doki szerint kesobb volt peteeresem ezert jottem kesobb a vervetelre.Igy kiszamolta a 17.hetre is es 1,4 MOM lett.Szerinte ezek jo ertekek.Hat remelem is,bar Alexnal 1,2 volt es az valahogy megnyugtatobban mutatott.
Valakinek volt ennyi????Csak kivancsisagkepp,mert tudom hogy 2,0ig normalis de megis .

Tunde
Na akkor aggodni nem kell,a hanyinger az hanyinger :wink: Te szoptatsz meg?Mert talan attol is lehet mas a melled.

Niki
Nekem is van ilyen ha surgosen kell wc-re mennem,mivel Alenal nem volt kemenyedes(na de ilyen sem )talan ez az ,de a lewnyeg hogy par perc mulva elmulik.
Mi csinalunk fotokat,jo lesz majd nezegetni,es hidd el egy fiut is erdekel majd hogy o ott volt bent es Anyanak mekkora pocija volt mar a vegen :lol:

Szana
Udv itt :D Meselj magadrol.

Cic
Azt hiszem a babanetes regisztacioval 1000 Ft lejon az arbol.
Szuper hogy Ok volt minden a dokinal,olyan feldobott tud lenni az ember ilyankor :wink:

Tontica
Na vegre megoldodni latszik a fogad, gondolom megkonnyebbultel :roll:
Hat en azert nyaron is leszek nagy pocis,sot mar most sem kicsi a merete,es nem si sa meretevel van a gond nyaron,csak ilyenkor nehezebben turom a hoseget,pedig nem sok kg van rajtam,de megis...

Snoopy
Es miota dolgozol megint? kisebbik bolcsis mar? En is max 2 evet birok ki otthon.LEgalabb is eddig igy volt...talan kettovel mar nehzebb az idopont egyeztetes.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Én pénteken megyek AFP-re, s rettenetesen izgulok. Pedig azt hittem a 12 hét elmúltával, nem lesz ennyire para.
Első baba, bár nem első terhesség, sajnos pár évvel ezelőtt kb. 8 hetesen elvesztettem a bébit :cry: A mostani terhességemnél ugyanebben az időben volt egy kis gond, ezért napokig ágyban kellett maradnom. S ezért sajnos nem is dolgozom, amit nagyon nehezen viselek - én, a 'sztahanovista'. Valamilyen szinten tényleg az voltam...
Szóval marad a házimunka.
A nyári időszaktól én is tartok kicsit, tegnap kifejezetten ájulásközeli állapotban voltam egész nap. Ráadásul az én pocim azért már igencsak növekszik...

Kép
Kép
szana80
 
 


Sziasztok lányok,

Köszönöm mindenkinek a választ a gombócra a hasamban.:) Az egész napos fejfájásra mit mondtok? Sajnos tegnap óta az gyötör, pont a fejem tetején. Szerintem a melegtől van...

Szana,


Üdv a körünkben! Örülök, mert Te is akörül fogsz szülni mint én.:) Én Dec.2-3-ra vagyok kiírva, és én szerdán megyek AFP-re.
Ha szeretnél a kismama-kisbaba táblánkon szerepelni, akkor küldd el az adataidat a csernus.n@freemail.hu címre és akkor beleszerkesztelek téged is.:)


Egyébként nekem azt mondták,az AFP-nél hogy éhgyomorra menjek, és a neten is azt olvastam. De szerencsére nem kell sorban állnom,és lehetek én az első.:)


Kata,

Az AFP eredményt hány nap múlva tudtad meg? (már nem emlékszem mikor voltál), Azt is olvastam, hogy az AFP-nél a Testsúly is fontos. Azt megkérdezték valahol tőled? Mindegy biztonság kedvéért lemérem magam reggel.:)

AFP:
Amit róla találtam az interneten (persze az internet nem megbízható forrás, de azért ezt orvosok válaszolták)

"Az AFP önmagában egy lelet, annyit ér, mint mondjuk a testsúly. A genetikai, tehát a fejlődési rendellenességeket szűrő programnak egy borzasztó sok fölös idegeskedést okozó kövülete.
Az AFP értékét általában nanogramm/ml-ben szokás megadni, de mivel szintje több tényezőtől is függ, ezért egy átláthatóbb meghatározása terjedt el a terhesszűrésben. A MoMk érték egyrészt a terhesség pontos ultrahangos korához (12. heti ultrahang szűrés fontossága!) és az anya folyadéktereihez (ezt a testsúly megadásával becsüljük ) viszonyítja a magzatban megtermelt és az anyai vérbe átkerült (!) alfa-fötoprotein mennyiségét. Sajnos ez az utóbbi tényező (a folyadéktereket a testsúly alapján modellezik) az egyik nagy bizonytalansági tényező. A MoMk értéket adott terhességi héten 0,7-2,5 között tekintjük a normál tartományba esőnek. A ng/ml-ben megadott AFP érték általában 20-100 ng/ml közé esik.
Tapasztaljuk, hogy az AFP magasabb értéke többször fordul elő olyan esetben, amikor később a magzati fejlődés károsodását (méhen belüli elhalás avagy később a fejlődés visszamaradása = retardáció) észleljük. Nem a magas AFP az ok, az egy jel.
A baba pedig bármilyen AFP érték mellett lehet egészséges.
A méhen belüli diagnosztikában ma a legjobb eredményességű az ultrahang.
Dr. Nagy László
Teljesen igazat adok Önnek, nincs rendben, ha valamiféle szűrővizsgálatot végzünk, de annak értelmezését nem magyarázzuk el a kismamának. Emiatt tényleg sok a keringő téves nézet, az indokolatlan félelem. A terhesgondozás szabályait szigorúan előírja a szülészeti szakmai kollégium, ettől az előírástól a kezelőorvosok nem térhetnek el.
Tehát: az AFP vizsgálat a terhesség 16-18. hete között végezhető (és végzendő) el. A kórosan magas értéket 2,5 MoM felett mondjuk ki, ekkor a "nyitott gerinc" kockázata magasabb. Az alacsony érték általában 0,7-0,8 MoM alatt értendő, ekkor a kromoszóma rendellenességekre kell fokozottan figyelni.
Dr. Ács Nándor"


Tontica,

Örülök, hogy végre nem gyötör a fogfájás!:)


Snoopy,

Én simán el tudnám képzelni, hogy főállású anya legyek (persze modern felvilágosult főállású anyuka:)), vagy csak azért dolgozzak mert kedvem van, de a mai világban ez sajnos nem mindenkinek adatik meg.:(


Szép napot és jó hűsölést!

Kép Kép

csernusn
 
 


Sziasztok!

Gyorsan telik az idő, de én mégis jobban felgyorsítanám.:)
15 hetes vagyok, jhéten AFP, 2hét múlva UH.:)
Már nagyon várom az eredményeket! De akit mégjobban az a kispocaklakónk!!

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Köszi Niki, elküldtem az adatokat. A fejfájás engem is kínoz - elég nehezen viselem ugyanis soha nem voltam fejfájós. Igyál minél többet, talán az segít.
Én folyton az AFP miatt aggódom, bízom benne, hogy nem kell sokat várni az eredményre. Mióta olvasgatom a fórumokat, azóta vagyok ennyire rákattanva, úgy tűnik most értettem meg a súlyát. Eddig csak a következő Uh- val voltam elfoglalva, amikor esetleg kiderül a kicsi neme, s remélhetőleg az, hogy teljesen egészséges.

Kép
Kép
szana80
 
 


Kata, már nem szoptatok. És úgy tűnik, tegnap óta megjavultam, végre tudok enni!

Tontica, de jó, hogy már nem fáj a fogad!

Úgy nézem, kezd kismama pocakom lenni, már nemcsak olyan szülés utáni hájhasam van. :lol:
Vendég
 


Sziasztok,

javított kiadás, amiben már Szana is benne van.
Kép Kép

csernusn
 
 


Niki: februar 9-ere vagyok kiirva, es legyszi tegyel egy kerdojelet a lany utan mert ez nem biztos. :D Koszi!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok,


A mai nap elég tikkasztó gondolom mindenki hűsölni próbál.:)

Ma voltam AFP-n, az eredmény keddre lesz meg állítólag.Mint kiderült a kórházból csak pénteken viszik el a Shöpf-Merei-be (így kell ezt írni????) tehát nem érdemes előbb érdeklődnöm, sajnos.:(
Remélem azért jó értékem lesz.

Na akkor én is hűsölök.:)

Tontica,

Javítom a kéréseidet.

csernusn
 
 


Sziasztok!

Épp néztem, hogy rohan az idő..jhét elején lesz az AFP levéve, rá 2hétre UH.:)
Most viszek videokazit is.:)

Ti szoktátok kérni vegyék fel nektek?

Sziszike.

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Ma is meleg lesz nagyon..:(

Tegnap reggel 10-től 6ig voltunk távol.
Dokinál voltunk Heim Pál-ba agyerekekkel.

Nagyon kifáradtam.:(

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok Lányok!

Ezt az őszi babák topikban írtam lée, de titeket is érint :-) csak hogy tudjátok :-))

-------------------------

Apu bent volt a TB-nél, és azt a tájékoztatást kapta, hogy az előző évi leadózott fizetést veszik alapul. Ebben benne van jutalom, 13. havi.... Ha táppénzen vagy és nincs meg a 2006ban a 180 napod az sem baj, mert az előző két évben kell, hogy meglegyen!

táppénzből csak szjat vonnak le a baba születéséig veheted igénybe, ez ugye az orvoson múlik és már beszéltünk róla

Tgyás: 2005 év leadózott fizujának a 70 % amiből még vonnak le szjat
majd gyed: ugyanez... levonás szja és 8,5 %
gyes, azt hiszem 20ikszezer forint és itt már nem vonnak le szjat, csak a 8,5 %. Gyes alatt vissza lehet menni dolgozni és a második gyerek előtt érdemes is 180 napig ismételten munkában lenni, hisz, ha ugyanezekkel a feltételekkel akarsz pínzt kapni, akkor dolgozni kell. Ott dolgozni kell, nem lehetsz ebben az esetben táppénzen!!!!

Ennyi röviden és tömören... Persze sok függ Gyurcsány Apánkon... Dobrev Klára nem megy szülni???

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Bunny, a 2. gyerek előtt nem kell visszamenni dolgozni. Én ua a lóvét kapom majd kistesóval, mint most Zitával. Ill. most nem megyek táppénzre, maradok Gyeden.
Vendég
 


de de vissza kell menni dolgozni, hogy ugyanazt az alapot vegyék.. Pontosabban, akkor a második gyereknél nem a bejelentett fizut veszik alapul, hanem a minibálbér kétszeresét és annak a 70% kapod csak meg... Legalábbis ma ezt mondták neki a tb-nél...

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Szia Bunny,

Én a Magyarország.hu-n olvastam a következőket.

2006-ban egyszeri anyasági: 58.050- ez az, amit 4 védőnős talizás fejében igényelhetsz a baba megszületését követően.

TGYÁS: A 2005-ös, ill van akinél a 2006-os teljes jövedelmed 70%-a. Ha a bruttót nézzük, akkor abból még lejönnek a levonások, de szerintem egy leadózott jövedelemből, nehogy már mégegyszer SZJA-t vonjanak?????

A Gyed nem tudom pontosan, de max. 87.500.

A Gyes pedig 2006.01.01-től: 51.600.

Éneddig ezt tudtam meg. Most felmegyek az OEP honlapra és szétnézek.:)


Szerintetek már érezhetem a babócimat? Olyan alul ról jövő érzés, és mintha egy amőba nyújtogatná a csápjaít, hogy az egyik irányba, hogy a másikba. Biztos nem a hasam az mert ez lejjebbről jön.:)

Vettem egy babanaplót,(üres emlékkönyv), hogy abba írkáljak mindent a kisbabánkkal és velünk kapcsolatban. Érzések, megfigyelések, fényképek...

csernusn
 
 


Jól elnéztem a GYES-t, az 51600 csak ikrek esetén jár. egyébként 25800. Tényleg nincs köztünk olyan, akiknek ikrei lennének?

csernusn
 
 


Csernusn

nem a védőnénivel kell 4x találkozni, hanem rendszeres terhességi vizsgálatra kell menni, de már ez sem szükséges, hisz szüléskor az orvos kibicsájt egy papírt, hogy terhességgondozáson megjelentél.. HIsz ezért kérik a védőnénik a 4 db pecsétet a kezelőorvostól a kiskonyvbe :-)

a tgyást úgy számolják, hogy veszik a 2005 éves fizetésed alapul (tehát ami után befizettél adót, ebben benne van a prémium, 13.havi és egyéb ) és azt osztják 12vel, aztán annak veszik a 70% így ez lesz a "bruttó" fizetésed, és ebból vonják le az szját.

a gyed meg úgy van, hogy szintén z előző évi fizetésed veszik alapul és annak a 60%, de max 87500 forint. Ebből lejön az szja és még 8,5%.

a gyes pedig már csak 8,5% vonnak le...

Mozgás: érezheted persze :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


igen Niki, a gyes csak huszonikszezer... És akkor már dolgozhatsz is

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Egy kiegészítés: az anyaságihoz a 4 pecsét nem a védőnőtől kell, hanem a védőnőtől és az orvostól együtt.
Tudom, ti rendes kismamik vagytok, és minden hónapban védőnőhöz is jártok :D , de én nem :oops: (az előző terhességemnél csak 2-szer találkoztunk) .
Az orvoshoz természetesen igen, de védőnőhöz csak elég ritkán (3 gyerekkel elég macera, amúgy meg csak a leleteimet írja be a könyvbe, súlyt, vérnyomást mér (ezeket itthon én is megtudom csinálni)).
Mivel a kifizető nem nézhet a várandós könyvbe, ezért a 4 pecsét meglétéről az orvos ad majd igazolást.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok,

Szana
De jo hpgy most minden rendben van,megerdemled :) En sem turom a meleget...nagyon elvezem itt az irodaban a klimat.ez az egyik oka hogy nem maradok meg otthon.Mefg en mar tudom milyen otthon :wink: Ugye Alex oviban en meg egesz nap fozhetnek+takizhatnam a lakast... :roll: Na akkor inakbb itt,madj csinalom meg ezeket ha itt lesz a kisteso.

Niki
Fejfajasra,csak sotet szoba es borogatas a homlokdra.Nem mondom hogy igy elmulik de elviselhetobb :wink: En nem vettem be sosem gyogyszert,pedig bizti lehet de nem akartam.
En most a labgorcsolessel szenvedek ejszaka.Mar elkezdtem innia Kalcium pezsgo tablettat,az bejott anno is.Pedgi eleg MAgne B6-ot eszek,de megis.
Szerdan vettek le az AFP-t nekem is es hetfon volt meg az eredmeny.3 munkanap napra ra van meg,nekem is Schofiben kellett telefonalnom.UGyhogy probalkozhatsz mar hetfon is.

Havtunde
De jo is az ha valami etel vegre jol esik. :lol: En csak 2 hete erzem ezt,de kiraly :wink:

Sziszike
Mi viszunk videokazit,ugyanarra vesszuk ra mire Alexet.
Miert voltatok a Heim Palban?

Bunny
Szerintem Te ugy ertetted hogy annak kell/eri meg visszamenni,akinek jo bejelentett jovedelme van.Tehat a TGYAS tobb neki mint akar a maximum gyed. Akinek nem tobb annak nem eri meg tenyleg.Szerencsere nekem megerte visszajonni.A jutalmakkal egyutt a tappenzem+TGYAS is teljes havi fizetes lesz, mint Alexnal.

Beszti
Hogy vagy???

Pusz,jo hetveget
kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Igen Kataa, erre értettem :-), mert nem biztos, hogy mindenkinek megéri :-) Nekem igen :-) és az őszi babáknál azt írták a lányok, hogy védve vagy a gyes alatt is, ha visszamész... Tehát nem rúghatnak ki... Ez is valami új rendelet...

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


sziasztok,

Bunny,

Akkor kb ugyanazt tudtuk. Én azon voltam kiakadva, hogy úgy értettem a leveledből, hogy a 2005-ös nettó összjövedelmed (adózott jövedelmed) 12-ed részének 70%-a után kell még SZJA-t fizetni, ami azért durva lett volna. Tehát a 2005-ös bruttó összjövedelmed 12-ed részének 70%-a lesz a TGYÁS. :) Megnyugodtam és bocsi hogy félreértelmeztem, amit írtál. :oops:

Egyébként a magyarorszag.hu tök jó honlap, nem is gondoltam volna, hogy ennyi mindent megtudhasz belőle.


Ha mondjuk visszamegyek a GYED után dolgozni, akkor a fizumat is kapom meg a GYES-t, meg a családi pótlékot is?. Vagy hogy lehet GYES mellett dolgozni? Azt tudom, hogy teljes munkaidőbe is visszamehetsz.

"Dolgozhat-e a gyesre jogosult szülő?
A gyermekgondozási segélyben részesülő személy - ide nem értve a nagyszülőt - kereső tevékenységet
a gyermek egyéves koráig nem folytathat (2004-ben még a gyermek másfél éves koráig nem dolgozhatott a szülő), kivéve a kiskorú szülő gyermekének gyámját;
a gyermek egyéves kora után 2006-ban már időkorlátozás nélkül folytathat (2005. végéig a napi 4 órát meg nem haladó időtartamban vagy, ha a munkavégzés az otthonában történt, időkorlátozás nélkül folytathatott) "

Tehát van akinek megérné, egy év után visszamenni dolgozni és még GYEST is kapna mellette?

Olyan bonyolult!!!

csernusn
 
 


Kata,

Köszi az együtt érzést.:) Szerintem a fejfájás a nagy melegtől volt, mára már elmúlt.:)
Akkor én is bepróbálkozok hétfőn a Schöpf-nél. A labort kell kérni?

Üdv,

Niki

csernusn
 
 


Sziasztok!

Heim Pál-ba azért voltunk, mert Annának 1cm-es veseköve van, a Bethesdában azt mondták várjuk meg, amíg beékelődik, aztán egy komoly műtét lesz, de ez nem nyugtatott meg, így jutottam el a Heim Pál-ba.
A vesekövet a hugyúti fertőzéssel, amikor bent feküdtünk, akkor látták meg UH-on.
Nagyon kicsi még Anna-ez a gond..szerettük volna a porlasztást, az kíméletesebbnek hangzik..de azt mondták nem vállalja senki, de mikor tegnap bementem találtak vkit..
Ami váratlanul érintett.
A doki javaslatára Zsoltit is megnézték, hogy vae nála is...1-2mm-es követ láttak, ami semmi és teeandő sincs vele.:)
A családban senkinek sem volt, ezért fura ez, s senki sem tudja mitől alakult ki.
Aneszteziólógussal is beszéltem már...s végül a "nagy" nap jhét csütörtök.:(
Nagyon félek!!! Illetve nagyon féltem!
Remélem nem csak kísérleteznek vele, a legfiatalabb baba 20 hós volt, akinél csinálták a porlasztást..:(
Utánna 3 napig megfigyelés, úgy néz ki hétfő reggel jöhetünk haza.

Ha egyszobában szeretnék maradni Annával, akkor napi 2500/nap az ágy, 4 éjszkára az 10 000.:(
Plussz a 2műtős doki, 1 altatós doki, nővér...

Nem számítottunk erre a költségre, de nem érdekel ez most, csak a picink legyen túl rajta. :) :D


Én Gyedet kapok most, de ahhoz, hogy a következő baba után is ezt kapjam, ahhoz el kell mennem 1 hónapot minimum dolgozni, hogy onnan menjek el szülni. Mivel terhességem miatt kirugtak, s 2005.május 31ig állítottuk csak vissza a munkaviszonyomat a per után. Nem számítottam erre. :wink:

Ha 2006-ban szülsz, akkor a 2005-ös jövedelmet nézik, előző 2évben meg kell lennie a 180 napnak és biztosítottan kell elmenned szülnöd.

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike, szegény Anna! Szorítok, hogy minden rendben legyen!!!
Vendég
 


Sziasztok! Nem tudom emlékeztek e még rám, bocs, hogy ennyi ideig nem jelentkeztem, de nagyon féltem, hogy baj van. Röviden annyi, hogy a 12. heti UH-n a tarkóredő 2,7 mm volt, ami a szonográfus szerint sok. A dokim ugyen nyugtatott, hogy nincs ott baj, mert 3 mm alatt jó, de ha már valaki beteszi az ember fülébe a bogarat... Szóval ma voltam megint UH-n, sajna a tarkóredőről nem tudtak nyilatkozni, mert kifutottunk az időből, azt mondták, majd a 16. heti AFP fog irányt mutatni. A baba CRL-je 95 mm, ami 1 héttel előrébb van, mint a menstruáció szerint számított terhesség, és ebből is adódhatott, hogy nagyobb volt a tarkótájredő mérése még anno, most meg már nem tudják mérni, mert 90 mm-es CRL-ig van értelme. Bemásolom pontosan mi van az UH leleten:
"Az érvényben lévő szakmai protokoll szerint elvégzett vizsgálat során jelenleg durva eltérés nem ábrázolódott. Az aktuális CRL alapján, az érvényes protokoll szerint a tarkótájredő vastagsága mérése nem informatív.
CRL: 95 mm A biometriai adatok 15 hetes és 2 napos terhességnek felelnek meg"
Végigolvastam ám, hogy kivel mi újság, de most bocs, nem tudok mindenkire reagálni, örülök, hogy mindenkinél minden oké!
Sziszike! A lánykádat sajnálom, remélem minél könnyebben fogja viselni a műtéttel járó macerát! Drukkolok nektek!
Anita
ldanita
 
 


Anita! Nem lesz ott semmi baj. De akkor figyelni kell az afp-nél is, nem? Mármint melyik időpont szerint mész, az uh szerint, vagy a mesi szerint?

Sziszike! Én is szorítok Annának! Egyébként hogy derült ki nála?

Niki! Na, mi lett az eredmény?

Mi megyünk strandra :)

üdv. mindenkinek!
cic
cicmerák
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: