Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Hazajöttünk ám, csak egyszerűen mire idejutok, hulla vagyok. :shock: :cry: Semmi energiám visszaolvasni, vagy írni. Kende napközben teljesen lefoglal. Irtó hisztis. :twisted: De amint tudok, jövök!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Szóval röviden rólunk.
:arrow: Kende nagyon jól bírta az utazgatást. :) A Balaton parton nem volt hajlandó aludni :x (biztos azért, mert nem voltunk ott sokáig, és nem akart lemaradni semmiről :D ). Szóval estére már elég hisztis lett a fáradtságtól, mire egy kicsit elszenderedett. Nagyon nyugtalan volt mindkét éjjel, és sokszor fel is ébredt. :roll: :? Ettől eltekintve jól éreztük magunkat. :D Csak mire hazaértünk, hulla fáradt voltam már én is a sok nem alvástól. :?
Mióta hazajöttünk, azóta itthon folytatja a nyafogást. :cry: Egyszerűen nem lehet otthagyni sehol. Még az a jobbik eset, ha le tudom rakni, akkor is ot kell leni vele. :shock: De ha már nem vele foglalkozunk, rögtön visít. Sokszor kézben is. :twisted: Ja, és nappal nem igazán alszik. Ha elszenderedne, mindenre felriad. Max 10 percet alszik napközben. :( Éjszakáink is nehezen telnek, sok ébredéssel. :evil: Ami után általában csak a cici nyugtatja meg. Tegnap már teljesen kimerült, így végre aludt reggelig egyfolytában :) , de sokat mocorgott közben. És nem alszik már reggel olyan sokáig sem, mint régebben. :( Ez a sok kimaradt pihenés nekem nagyon hiányzik. :cry: Nem is értem, ő hogy bírja? :?:
:arrow: Ma délután hosszú szünet után végre volt kaka, így utána nyugisabb volt egy fokkal. :D :P
:arrow: És elkezdtük tegnap a hozzátápit is. :) Kapott almalevet. Egy nagy alma majd felét kipasszíroztam, mindet bepuszilta. 8) Húzta a szemét össze, de mégis ha meglátta, hogy jön a kanál, már óriásira tátotta a száját. :o És még előre is hajolt, hogy hamarabb bekaphassa. :D Nagyon édes volt. :P Ma is teljesen transzba esett az almájáért. :P :shock: :D Ha eddig a levét kapta, mikortól kaphatja a pépet?? Vagy először másnak (pl. barack) levét kaphatja?? Nem is tudom, hogy van ez… :oops: :roll: :?:
:arrow: És már simán megy a visszafordulás is. :D Szóval már nem fordul, hanem forog. :D :D Már nem hagyhatom az ágyon egyedül, mert két perc alatt egyik végéből a másikba ér. Jön utánam tátott szájjal. :lol: Addig forgolódik, meg ficánkol, míg nem jut oda ahova akar. :D Pedig nem kúszik, meg nem is tudnám leírni, milyen fajta mozgást végez, de ott van egyszercsak. :o :D :P
:arrow: Tegnap meg először nyúlt felém, hogy vegyem ki a járókából. Épp pakoltam, ő meg a szokásos sírásával boldogított :( , oda néztem rá, és könnyes szemmel nyúlt felém. :cry: Persze, hogy nem bírtam ki. :oops: :D A szívem facsarodott egyet, és ki kellett vennem. :oops: :P

Egyelőre ennyi. Már teljesen kidőltem. Ha lesz energiám, majd vissza is fogok olvasni, ígérem. :roll:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Hűűűű, nagyon ügyesek ezek a babák, mindig csak ámulok, miket írtok. Nagy babákon is, hogy már miket tudnak és a kisebbeken is, hogy mindjárt utolérik Benit. :wink:

Benedek 3 napja kúszik, de rohamosan fejlődik, remélem most már végre tényleg beindul (vagy eddig volt jó nekem??? :lol: )
Voltunk tegnap tanácsadáson, megdicsérték, olyan mint egy 1 éves szerintük :shock: , 9 kiló és 75cm.
Hozzátápival nagyonnagyonnagyonnagyon lassan :D , de haladunk, ma pl. 70g főzi ment le ebédre és pépből is kb. ennyit eszik meg, ebbe keverem a gyümölcsöt is, mert magában egyáltalán nem eszi meg. A többi meg 2-3 korty víz és tejcsi.

Fogyókúra: csatlakozom, szopi végéig nem érdekel, igaz, nem is vettem fürdőruhát se.

Odex,
Köszi és nektek is boldog 8 hónapos szülinapot!!! :wink:
Hűűű, dolgozol? Le a kalappal!
Aisa nagyon ügyes, Beni totál messze van még az állástól.

Otyka,
Kicsit önző vagyok lehet, de még jó is, hogy szopizik éjjel, mert ugye ezt napközben nem teszi, ezért kell állandóan fejnem. Éjjel viszont így megúszom. És most nem akarom elkiabálni, de 3 napja csak 1x ébred, ez így tök okés.
Cumija nincsen, nem is tud cumisüvegből inni, éjjel meg nekem elég macera lenne a pohárból itatás. Mert amúgy vizet pohárból kap. Tejet napközben meg kanállal.

Szilpa,
Jó, hogy jó volt Balatonon, Kende Apukájávak hogy jöttetek ki? :wink:
Tök jó, ezek szerint Kende is szeretni fogja a más ízeket.

Petra,
Bálint hatalmas baba. Raksz fel képet?
Letelt a 14 nap, nem? Hogy vagy?

Kati,
Viki kis királylány volt ebben a ruciban, nagyon aranyos!

Én most megint nem leszek, holnap megint megyünk 1 hétre nyaralni Dobogómajorba, ez Hévíz és Keszthely között van.

Nagyon szép hetet Nektek! 8)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 

 
 

Sziasztok!

Végre visszaolvastam!!! :D :D

Otyka!
Adnék én neki vizet, de a cumisüvegből egyáltalán nem fogadja el :( , pohárból meg alig-alig :? . Bár onnan azért könnyebben lemegy 1-2 korty. :) Ezt adom is ha látom, hogy szomjas/melege van.
Tök jó, hogy Panka már ennyit mozog. :) Kende is nagyon aktív lett mostanában. Hát igen, sokszor mondták, hogy visszasírjuk majd, amikor még csak simán feküdt. Hát most már én is értem, miért mondták ezt. :roll: :)
Édes lehet, ahogy szájában a rágókával két mondat közt elájul (elalszik). :lol:

Petra73!
Bálint majd megszokja ezt a sok mászkálásos tortúrát. :) Ha tudsz, menjél vele sokat! Én is akartam menni, csak egy időben a derekam nem hagyta :( , amikor meg rendbe jöttem, jött ez a nagy meleg, amikor inkább elbújunk, mert Kendét nagyon kikészíti :evil: . Remélem, nem szokik hozzá, és nem lesz itthon ülős fajta. Ha nem lesz ennyire meleg, én is akarok sokat mászkálni vele. :wink:
A hordozóban sírással meg nem tudom, mit kell tenni. :o Pedig Kende is ilyen volt. :( Egy ideig nem volt baja, utána semmit sem csináltunk vele, mégis utálta, és egyszer csak megint jött egy fordulat, és azóta nagyon szereti. :shock: Alszik benne simán a kocsiban, sokszor itthon is már abba kell tenni, hogy kicsit lenyugodjon, és abban vinni mindenfelé, ahol láthat minket. :? De hogy ez a fordulat mitől jött, azt nem tudom. :?: :idea: Én is értetlenül állok előtte. :roll: Minden esetre légy türelmes, majd eljön a ti időtök is. :)
Remélem, jobban van a gyomorbajod! És kitartást az antibiotikum kúrához. :P Azt nem értem viszont, hogy közben lehet szoptatnod??? :?:

Zseppymanó!
Encibaba is jól megnőtt már!! :shock: Ti mikor mentek legközelebb dokinénihez?? Mi kedden.
Azt el hiszem, hogy nagyfiadnak tetszet a Visegrádi lovag! :) Nekem is tetszett volna. :oops: :D Szerintem az ilyen kirándulás még egy felnőttnek is jó kikapcs, meg élmény.
Hogyhogy nem tudsz felrakni képet? :?: Mit ír ki??? :?:

Zkatica!
Nagyon jók a képek! :shock: :) Tátott szájjal bámultam őket! :o Nem is tudok kedvencet választani, mert mind tetszik!! Gyönyörű gombszemű lányka!!! :P :P

Odex!
Aisa már nagyon ügyi, hogy térdel magától, meg állni is tud! :) Igazi nagylány!!! :) És egyre szebb lesz!!! Hercegnő!! :P :oops: :P

Ilba!
Beni is jó nagy már!!! :shock: :) Ne aggódj, hogy lemaradt Aisától! A fiúk mindig lustábbak!!! :D :wink:
Kendeapuval igazából semmi nem változott. :( Nem is vártam igazán, mert most a haverokhoz mentünk bulizni, és nem olyan kettőnknek való nyaralás volt. Napközben haverokkal voltunk (én inkább a csajokkal :) , meg vegyesben, ő meg inkább a pasikkal volt ivósba :( ). Éjjel én haza az apartmanba a manóval, ő meg segített hazamenni, meg fürdetni, utána ment vissza bulizni, és csak hajnalban esett be valamikor „jókedvűen” :roll: :? . Reggel megint haverok. De ez a hétvége erről szólt most.
De jó nektek, hogy megint mentek nyaralni!! :D
Jó pihenést!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


:arrow: Pár új kép:

ismerkedés unokatesóval
Kép

hahhhhóóóó
Kép

a sátor hűvösében
Kép

a saját "Balatonomban":
Kép

a csajozás fő szabálya:
Nézz komolyan a szemébe!!!! a többi jön magától...
Kép

a frissen mosott lábujjnál nincs is finomabb
Kép

anya hiába takarja el párnákkal az asztalt, úgyis hozzájutok a telefonjához!!!
Kép

...jajjj! Már megint az a hü...e fényképező!! Hozd már az almámat!!!
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Ja, még ami kimaradt:
Adtam neki már tegnap meg ma almapépet. Előtte ugyebár csak a levét kapta meg. Hát, a pépre már nem tátog annyira, mint a lére, de amit a szájába rakok, azt szépen megeszi. Már a 3. napon simán lement neki 30g. Mivel nem akarok kiváltani vele egyetlen szopit sem, én ezt már szép mennyiségnek tartom. De nem tudom igazból, mennyit kéne ilyenkor még ennie ezekből.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa
Én már egy egész üveg bébiételt adok neki, de utána még tejcsit is kap. Az enyim az szerintem csak éhesebb lesz a főzelékektől :) Szerintem ne aggódj emiatt. Sőt kap 125 ml-nyi almalevet, vagy gyümipépet, s még azzal sincs kaja kiváltva.

Tök jó volt a keresztelő, majd mesélek még, de most mennem kell elaltani a gyereket, mert rettentő nyűgős.

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Na addig nyöszörgött míg beauldt :)

Odex
Aisa már nagyon ügyi :) Nemsokára már szaladhatsz utána :)
Mi van a fogaival?
Milyen a munka? Jobban bírtad most? Tudtál pihenni?
Mi most fogjuk leengedni a kiságyat, mert én már nem merem így hagyni. Nem ül még fel, de a fenekét állandóan az égbe tolja, meg hintázik már, nem szeretném megvárni, míg átbukik rajta.

Kati
Nagyon cuki volt Viki ebben a ruciban:) Annyira okosan tud nézni. Olyan jó, h mosolyog a fényképezőgépnek. A kiscsajt nem tudom rávenni, amint meglátja a fényképezőt, rögtön elkomolyodik.


Nálunk egésznap kaja van. Mindig enne. A tejcsiről nem hajlandó lemondani, viszont főzelékből a sütőtököt nem tudom belediktálni. A Hippes finomfőzelék a nyerő nálunk, abból már egy egész üveg lemegy. De persze én is olyan leszek, mert mikor máskor tüsszentene? Ha kaja van a szájában :)
Meggylevet cumisüvegből megitta, pohárból nem.
A keresztelő tök jó volt. A gyerkőc egész jól viselte, este a bulin, pedig mmkor már táncos mulatság volt, bealudt, s végig aludt :) Rengeteget táncoltam én is. Ahh olyan jól éreztem magam. :)
Felteszek két képet.

Kép Apával és a Keresztemamával

Kép Keresztmamával

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Otyka!
Nagyon szép a kiscsaj. Igazi kis királylány. :P
Örülök, hogy sikerült neked is kikapcsolni kicsit! :D

Neked mennyi idő volt, míg elértétek ezt a mennyiséget?? Mármint az egész üvegnyit. Ma volt itt a védőnő, hogy elmondja a hozzátátpiról amit ő meg dokinéni képvisel az ügyben. Azt mondta, a cél a délelőtti szopi kiváltása, tehát egy kajálásnyi adag. Persze ezt szépen fokozatosan. Minden nap kicsivel többet. De ma is csak annyit evett, mint tegnap. Igaz, tegnap délelőtt is beletukmált anyu ennyit, meg déluán én is, de nem tudom, egyszerre mikor fog legyűrni akkora adagot. Persz azt én sem szeretném, ha rögtön olyan sokat benyelne. Csak kíváncsiskodtam, kb mennyi idő alatt érünk oda... Húúú, ezt jól megaszondtam... :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Ezt még tegnap akartam, csak valamiért nem engedett írni:

Ma délelőtt amíg pihiztem, anyum adott neki almát, mert nélkülem nem akart újat bevezetni (még szerencse), de ő úgy gondolta, hogy a manónak kell egy kis gyümi. :shock: :shock: :?: :?:
Nem mondtam neki inkább semmit. Mind1.
Viszont én ebéd után adtam neki őszibarackot. :D Most kapott először. :shock: Hát ettől nem volt annyira elájulva, mint az almától. :? Az alma édesebb volt. :) Ez úgy összehúzta minden falatnál a szemét szegénykémnek, de hősiesen tűrte, hogy kanalaztam be a szájába. :) Édes volt. Nem tátotta előre a száját, de amit beraktam, lenyelte. :D Lement belőle 30g. :D :!: Így elsőre az nem rossz ugye?? :?: Nem tudom, mennyit kell ilyenkor benyomnia ezekből. :roll:
De utána még a falról is barackot kapartunk :lol: , mert nála is volt egy kanál, amivel hadonászhatott, és sikerült eltalálni az én kanalamat vele. :lol:
Meg amikor belebeszélt a kanálba 8) , az is édes volt. Csak még volt a kanálban barack. :wink: Tudom, ez csak így eleinte édes, később bosszantó, de most még tetszett. :D Még a kis zoknija is barackos lett. :wink: :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Bocs, hogy elmaradt a nagybeszámoló, de folyamatosan havazódom.

Szilpa: én már a szülés óta dolgozom, csak 2 hetet hagytam ki. Az a baj, hogy az elején ez még jól is működött, csak heti 1 napot voltam bent, és dolgoztam itthon, amennyit bírtam. Azonban ez mostmár heti 3 nap minimum. Nem bírom mellette itthon elvégezni a házimunkát, főzésről pedig inkább nem is beszélek. 6 hete pedig minden hétvégén házfelújítás ment, a férjem örökségét próbáljuk eladható állapotba hozni. Szóval nem egyszerű.

Kaja ügyileg, én mindig annyit adtam neki, amennyit szívesen megevett. Adjál neki nyugodtan, ha szívesen eszi. Szerintem az őszibarit először az almához keverd, úgy sokkal jobb íze van!

Én nem etettem rá soha a gyümire és főzelékre, hanem 1-1,5 órával később, most pedig már kiváltottunk 3 főétkezést. Nekem azt mondta annó a dokinénim, hogy minél több gyümit, és rostot adjak Vikinek, minél hamarabb jussunk el a napi 3* gyümihez. Ez szorulós gyerek esetén nagyon fontos, mert helyre rakja az emésztését. Tényleg így történt. Remélem nálatok is beválik, és elfelejtitek a kaki gondokat!

Odex: Aisa gyönyörűen tartja magát! Szerintem hamar el fog indulni. Képzeld tegnap Viki egyedül felállt, egy ülőgarnitúrába kapaszkodva. Majd eldobtam magamat :shock:

Este pedig addig nyűglődött, amíg nem adtam neki a bolonyaimból. Kis darabokra vágtam, hát látnotok kellett volna, hogy milyen imádattal ette.
Már nem tudok semmit sem enni mellette anélkül, hogy nem adok neki. Rettenetesen követelődző :D

További újdonság, hogy magától rákezdett a pápá integetésnek. Sőtt, ha rosszalkodik mindig rászólunk, hogy hagyja abba, mert dádát kap. Pár napja visszabeszél ő is, hogy dádá, és közben csapkodja a combját. Haláli a csajszi :P

Otyka, gratulálok a keresztelőhöz. Irigykedek is egy kicsit, hogy tudtál bulizni. Én ma szerettem volna 2 órát meglógni, de persze nem sikerült.

Zseppy, Petra mi van veletek?

Minden babának sok puszi:

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Hála az őszibarack kitalálójának! :D :D :D
4 nap után volt kakaaa!!!! :lol: :oops: 8)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Ez volt ma délután:

Szerintem csak azért aludt el, hogy ne kelljen tovább enni barackot. :D Ez annyira nem jön be neki, mint az alma. :? Egy darabig kénytelen-kelletlen lement :o , de utána csak úgy, hogy ki a gyorsabb játékot játszottunk. :roll: Szája félig nyitva. Ha hamarabb érek oda a kanállal, minthogy becsukná, betöltöm, és én nyertem. :wink: (Ami bent van, azt már lenyeli :) ). Ha hamarabb becsukja, van még egy lépése: belefúj a kanálba. :shock: Ha én vagyok a gyorsabb, és időben elveszem, én nyertem, mert megmenekültem. 8) Ha ő a gyorsabb, ő nyert, mert én vagyok csupa barack. :lol: Jó játék. :D :x Neki. :) :oops: Nekem csak akkor, amikor én nyerek. :wink:
De látta, hogy nem adom fel :) , így az egyik pillanatban még ott volt a kanál a szájánál, a másikban már ezt láttam, amikor közelítettem a frissen újratöltött kanállal: :shock: :lol: :lol:

Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Zkatica!
Nem irigyellek!!!! :(
Holnap kipróbálom keverve az almát és a barackot, hátha többet megeszik belőle. :roll:
Viki felállt???? :shock: :D De ügyes!! :P !Gratulálok! :P :P
Nagyon édes lehet, ahogy pápázik, meg dádázik!!! :wink: :D
Hát, a bolognainak én is szoktam örülni! :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa
Mi csak finomfőzeléket eszünk még, meg a répafőzeléket. Eddig csak ezt sikerült bvezetni. De azt majd 2 hét alatt sikerült. Most fogok bevezetni mást is. Gyümit én is keverem, s cumisüvegből adom, mert lusta vagyok kanállal bajlódni :)
Ja és én is tízóriara, s uzsira adom a főzeléket, közte a gyümiket. A főzelék után én csak félórát várok (bár a védőnő azt mondta rögötn is lehet), s adok neki tejcsit.
Apával mi van? Történt változás?

Odex
Vettetek rolót?

Kati
Gratula a nagylányhoz :) Már olyan szívesen látnám.

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Ááááá, sajnos semmi..... :cry:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok! :lol:

Szilpa örülök, hogy jól érezted magad a Balatonon és hogy Kende is jól viselte azért az idegen környezetet! Nem csodálom, hogy fáradt voltál mire hazaértél! :roll: :?
Hozzátápival kapcsolatban: ha pár napig adod neki a levet, akkor utána nyugodtan adhatod neki a pépet, de annak a mennyiségét is fokozatosan emelve. Hozzá vannak szokva ugye a folyékony táplálékhoz, persze, hogy furcsa nekik az új íz is, meg az hogy nem folyékony a kajci. Ami a mennyiséget illeti: annyit adj neki, amennyi jól esik neki. Szépen lassan nőni fog a mennyiség. Én még most sem igazán hagyom el a szopit. Nálunk most az a „menetrend”, hogy kaja előtt alszik Aisa, és csak cicivel tud elaludni. Így eszik ilyenkor, alszik egy nagyot, és utána kapja a főzit vagy gyümit. Én azért nem is hagyom el még a szopit, mert ebben a melegben szükségük van a folyadéka. No, meg Aisának nem árt, ha hízik egy kicsit. :wink: :roll:
Nagyon helyes kispasi lett ám Kendéből! Igazi „csajozós figura”!!! A legjobban a kaja közben elalvós kép tetszik! :lol: :lol: 8)

Aisa köszöni a dícséreteket! :oops: 8)

Ilba én már úgy vagyok vele, hogy addig volt tök jó, amíg csak a hátán feküdt! :lol: :? Addig nem volt semmi gond, nyugton volt és eljátszott úgy. Most meg már az ülés sem elég neki, egyfolytában állni akar. Beni is gyorsan megtanul majd mindent. Aisa pl. még egyáltalán nem mászik, kúszni sem igazán tud. Felemeli a kis popóját, de amikor indul előre a kezével, akkor rögtön visszaengedi a földre a popsiját. Így meg nem igazán megy neki... :oops: :x
Igen, dolgozom! :roll: Hát hétvégén eléggé fáradt voltam így hogy fél 6-kor keltem, és éjszaka kétszer etettem Aisát is, és csak 11 után feküdtünk le. :twisted: De remélem fogom bírni egy ideig...
Jó pihit nektek Dobogómajorban. Irígy, irígy....

Otyka nagyon csini volt Panna a keresztelőn a kis „mennyasszonyi” ruhájában! :lol: :lol: Örülök, hogy jót mulattál te is!
Aisának újabb foga azóta nem jött, az egyetlen már kb. Félig kint van. Olyan édes, amikor vigyorog már látszik rendesen!
Munka fárasztó, de mennie kell. A kikapcsolódás jót tesz azért, meg a testmozgás is. :oops:
Nálatok mi újság a hízással? Így hogy kap már más kaját is, többet hízik?? Vagy azóta nem voltatok még méreckedni??
Rolót még nem vettünk, most egész jól viseljük a hőséget Aisával. Bár a hétvégi 33-35 fokot nem várom. :twisted:

Kati, gratula Vikinek a felálláshoz! :lol: Nagyon ügyes kislány! Vége a nyugalomnak....főleg, hogy már vissza is beszél....hmmmmmmm :roll: :? :lol:
Te nem félsz, hogy félrenyeli a darabos kaját?? Néha olyanokat köhög Aisa, hogy tök megijedek. :shock: Ma megevett egy fél sárgabarackot úgy egészben! Nagyon ízlett neki! :lol:


Majd még írok magunkról is, csak ebédelek amíg alszik a főnök! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Szóval rólunk néhány szó:
Azt hiszem azóta nem is írtam, hogy Aisa is felállt egyedül múlt héten csütörtökön! :) Azóta is próbálgatja, de még elég sok dolognak rendben kell lennie ahhoz, hogy összejöjjön neki. Ha pl. nem állnak jól a lábai, akkor nem tud felállni. Érdekes, hogy úgy szinte mindig feláll, ha a mi kezünkbe kapaszkodik, pedig nem segítünk neki, mert közben mi is fogjuk a járóka rácsait. Ha meg neki kell a rácsokat fogni, akkor nem mindig megy neki, mert rossz helyen fogja meg, és akkor féloldalra dől csak, és nem tudja kihúzni a lábait! :)
Tök aranyos, egyfolytában állni szeretne, nagyon tetszik neki úgy a világ! :lol: Megértem...

Az éjszakáink nem lettek sokkal jobbak: mostanság 3 óránként kel a kisasszony, és kajál. :shock: Ha nem adok neki enni, képtelen visszaaludni. Reggel max. 7-ig bírja, akkor megint eszik, fél 9 körül elfárad, aludna, de az csak cicivel megy. Szóval szerintem többször eszik mint eddig valaha. REmélem, azért fog is hízni, ha megyünk mérlegelni legközelebb.

Én most azon vagyok, hogy még egy étkezést kiváltsak rendes kajával. De most annyira kuszák így a napjaink, hogy nehéz előre tervezni bármit is. :(

Voltunk a budakeszi vadasparkban, nagyon tetszett Aisának! Meglátta az őzikéket, és úgy elkezdett vigyorogni,nagyon örült nekik! :) Persze a varacskos disznók meg a bölények nem jöttek be neki! :)

Egyik legújabb "mutatványa" Aisának, hogy úgy akar szopizni, hogy ő közben hason fekszik. Általában sikerül is neki, olyan édes, úgy alszik el ilyenkor! :)

Na, most így hirtelen ennyi, bocsi ha sok voltam. :oops:
Majd dobok képeket is!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Egy közeli fotó:
Kép

Nagyon meleg van:
Kép

Imádok fürdeni, pláne ha apa bohóckodik közben:
Kép

Sárgabarack MEGESZLEK!!!!:
Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

:arrow: Kende ismét végig aludta a tegnap estét !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D
Este 22-kor leraktam, és csak reggel fél 9-kor kelt fel! 8) :P 8) :P Mint a régi szép időkben! De jó volt!!! Nem hittem reggel a szememnek. :shock: Kb 4-szer néztem meg az órát, hogy ez tényleg igaz? :roll: :P Persze én még akkor is tudtam volna aludni. :oops: Kende is, ahogy néztem, mert nem nyitotta ki a szemét, csak hanggal követelte a kaja adagot! 8) De másért muszáj volt felkelni. :x Mentünk dokinénihez méreckedésre.

:arrow: Dokinéni átvizsgálta, minden a legnagyobb rendben. :D A szemét kell figyelni, mert néha mintha kancsalítana, de ilyenkor még gyenge lehet a szem, és nem biztos, hogy baja van. A fénypontot kell figyelni, hogy az mindkét szemén ugyan ott van, akkor nincs gond. Azt mondta a dokinéni, hogy csak azért kancsalít be néha, mert annyira koncentrál rá. :shock: Hát, így legyen! :!: És a méretek majd 6 hósan: 8140g (született:3900g), 70cm (54cm), fejkör: 46 cm(34cm) :!: . Kicsit meg voltam lepődve, hogy csak 1 cm-t nőtt egy hónap alatt :oops: , erre a védőnéninek kinyílt a szeme, hogy mit akarok még, hiszem így is milyen óriásbébim van!! :oops: :!: Sok 1 éves van aki 70-74 cm között van. Na jó!! De viszont fél kilót hízott. :D Be is fogtam. :oops: :oops: :)

:arrow: Ma délelőtt keverve kapott almát és őszit. Ugyanannyit evett belőle (szopiidőben éhesen), mint az elmúlt 4 napban minden másból 30g-ot. :roll: De 10 perc múlva már kért tejcsit. :( Már azon voltam, hogy ő nem fog többet enni gyümiből. :? Elvileg minden nap kicsit többet kéne. Erre, nehogy elkenődjek, a délutáni alma-ősziből benyomott 65g-t :D , és kiürült a kis edény. :shock: :lol: Lehet, hogy ha lett volna még készen, akkor még bele lehetett volna kanalazni valamennyit :?: :shock: , de már nem álltam neki akkor még csinálni, mert addigra tuti megunta volna, mire elkészülök. :oops: :? Egyelőre ennyi is elég, majd holnap csinálok többet. :!: :) Ezután persze kibírt még plusz 2 órát szopiig. :D Tehát ennyivel tudtuk húzni az időt. Szal mégis haladunk. 8) Tiszta heppppi vagyok. :D :P Kérdés, meddig eszik ilyen jól... :?: :roll: Csak védőnő szerint inkább a délelőtti kajcsit kéne majd ezzel kiváltani. Ez miért nem mindegy? :?:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Odex!
Köszi, már pár napja pépeset eszik. :D Csak két napig kapott levet.
És Kende is köszöni. :P
Már feláll Aisa? :shock: :) Húúú! Ez nagyon jó! :D Gratulálok a kis ügyesnek! :P
Egyre szebb a kislányzó! :P És téged is egyre jobban látlak benne!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Lányok,

Ne haragudjatok, hogy nem jelentkeztem. Sajna Hugicámék úgy néz ki válnak. Az Ő lelkét ápolgattuk. Mostmár bele nyugodott, de nem lesz egy szép válás az biztos!:(:(:(

Szóval,

Odex,
Aisa még mindig gyönyörű! és ahogy eszi a sárgabarackot:):):):)

Katica,
Gyönyörű Viki, nem semmi milyen haja van.

Otyka,
Nem semmi szépség volt a keresztelőn Panka.

Szilpa,
Nálunk is ez a küzdés volt a gyümivel. Még most sem a kedvence, de legalább megeszi mostmár. NAponta 2x gyümi, egyszer főzelék.

Képzeljétek,
Enci popsija nem bírja a popsitörlő kendőt:(:( teljesen kipirosodott tőle, de olyan szinten, hogy szerdán csak üvöltött egész nap. El is mentünk dokinénihez. Kaptunk egy nagyon jó, de nem igazán jó illatú kamillás kenyőcsöt. Azóta csak vízzel törölgetjük a fenekét és péntekre már gyönyörű volt.

Nálunk anyósom hozza a formáját. kérdése az volt, miért almát adok picilánynak. most nem almát kéne adni. Mondtam is Páromnak, hogy legközelebb is ilyen lesz, kiosztom az tutti:(:(

na, megpróbálkozom megint a feltöltéssel:

Megint csak annyit ír ki, hiba történt!!!

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok! :)

Szilpa, Zseppy Aisa ismét köszöni a dícséreteket! :)

Szilpa, adj hálát, hogy Kende végigalussza az éjszakát! Mit nem adnék én is érte. :roll: Ma próbálkoztam azzal, hogy lefekvés előtt nem csak cicit kapott, hanem egy adag tejpépet is. Hátha jól lakik annyira, hogy éjszaka nem ébred fel enni. Kíváncsi vagyok, beválik-e a "trükk". :roll: :D

Képzeljétek, Aisa ma kétszer felült hason fekvésből. :) :shock:
Egyszer a délelőtti alvás után, hallom a bébiőrzőben, hogy ébren van. Megyek be a szobába, erre ott trónol az ágy közepén, és dumál. :) Olyan édes volt. :) Aztán meg délután apának is megmutatta a tudományát. :lol:
Szóval most már nem nagyon hagyhatom a nagyágyon, mert ülésből már "megy" mindenhová. :)

Na, most megyek "apa vár"!!!! Kivételesen nem kaja kell neki.... :lol: :lol:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

:arrow: Ma új gyümit vezettünk be: meggy. :? Hogy ne legyen nagyon savanyú, és nagyon új, így fele-fele almával keverve adtam neki. Megkóstoltam, nekem még így is túl savanyú volt. :shock: Már előre sajnáltam a manót, de ő nem húzta a száját annyira, mint a barackra. Teljesen meglepődtem. :o Anyu ölében volt amíg etettem, és csak azért hagytam már abba, mert mondta anyu, hogy már teljesen elengedte magát. Már azt vártuk, megint két falat között elalszik. :lol: És képzeljétek, még akkor sem köpte ki amit a szájába raktam, hanem valahogy mégis lenyelte! :D :roll: Pedig tuti, hogy már nyakig volt szegénykém. Majd megzabáltam, hogy mégis lenyeli az utolsó falatot is. :P Nem tudom, meddig bírta volna, mert inkább nem adtam többet. Pláne, hogy új íz. És lemértem, még így is többet evett, mint eddig! :shock: :D Már 85 lecsúszott neki!!! :D :P :D :!:
Olyan büszke vagyok rá! :oops: :oops:

:arrow: Voltunk ma Corában. Az a hőmérséklet, ami ott van, Kendének pont jó. :) Már a múltkor is észre vettem. Már arra gondoltam, megkérdezek ott valakit, hogy pontosan hány fokra van állítva a klímájuk. :?: :oops: :D Ott sose fázik, nincs túl melege trikóban, rövidgatyában, és mindig a legjókedvűbb arcát veszi elő. :) Tök jól elnézelődik. 8) Ma rátettünk egy kis pluszt azzal, hogy a hordozóban a kezébe(+lábába) adtunk egy 18cm-es labdát. Alig látszott ki alóla. :lol: Hát azt látni kellett volna!! :!: Ahogy feküdt a hordozóban (merthogy fekve van rárakva a bevásárló kocsira), kézzel+lábbal pörgette, mint az artisták a cirkuszban, és folyamatosan dumált hozzá. :lol: :lol: „dabdabdabdabdabdabdab”. :lol: Előtte csendes szemlélő volt, de akkor a labdával bekapcsoltunk valami hangot rajta. :wink: Meg néha megjelölte egy kis nyállal, hogy az az övé! :wink: Mint a kutya a kertjét. :D Még a pénztárnál is folyamatosan mondta. :D Persze az óriás labdát nem bírtuk otthagyni. :oops: Nézett is utána a pénztárnál, amíg a néni lehúzta. :( De utána rögtön megkapta, és vigyorgott tovább. :lol: Amikor már túl sokszor leesett a laszti, és elraktuk, akkor sem bírt leállni a monológjával. :D :D Bementünk a gyógyszertárba, mert aput behívták segíteni (ez a munkája, és a vezető észre vette, hogy arra járunk, nehogymá’ kikapcsolódjon szegény egy nyugis vásárlással :( :) ), mi meg ott álltunk, Kende ott is "beszólt" mindenkinek. Az egyik gyógyszertáros néni kijött hozzá és beszélgettek, egyszer csak a kisfiam hirtelen elkezdett kiabálni a nénivel. :shock: :lol: De ugyanazt mondta, mint addig, csak nagy hangerővel. Mindenki nevetett, én meg ott kerestem a halkító gombot rajta. :?: :!: De mondták, hogy neki még kiabálni is lehet ott. :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Zseppy!
Sajnálom a húgodékat!!! :( :( Remélem, még nincs baba.
Mi úgy néz ki, nem küzdünk a gyümivel, csak egyszerűen délután jobban elfogadja. :D De hogy miért?? :roll: :?:
Anyósodtól nem kérdezted, hgy ha nem almát, akkor mégis mit? :?: Olyan jó, ha van egy okos ember a családban, nem? :evil: Különben valami baja lenne a gyerekednek! :!: Bocs, hogy így kifakadtam, de a másik topikban, ahova "járok", ott is most megy a tömeges kiakadás, az ilyen "profi" gyereknevelő/tartó/etető emberektől, és kicsit lesokkoltam már magam tőlük. Hogy mindenhol vannak ilyen professzorok!! :!: :evil:

Odex!
Hálát adtam! :) És megígérem, adok is minden nap, ha ez így marad!!! :) :oops:
Kívánom, hogy a tejpép hozzon nektek is kedves álommanókat!!! 8)
Hűha! :shock: Ne várakoztasd meg apát nagyon! :!: Jó szórakozást! :D :D :oops: :wink: :oops:

Többiek!!!
Petra!
Zkatica!
Otyka!
Sancsi!
Ilba!

Hahhó!
Mindenki egyszerre nyaral??


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Hahó mindenki, jöttem helyzetjelenteni! :cry:
Sajnos nem volt jó éjszakánk megint. :( Este megevett Aisa egy jó nagy adag tejpépet, aztán kb. 20-25 percet aktívan szopizott. Letettem aludni kb. 9 körül, de már éjfélkor ébren volt és követelte az adagját. Aztán fél háromkor, és utána 5-kor. Aztán 8-ig húzta a lóbőrt. Én kivagyok, nem tudom mitől lehet ez a nem alvás. Lehet, hogy meleg van neki hozzá???
Segítsetek, hátha nektek több ötletetek van...Már annak is örülnék, ha csak egyszer ébredne valamikor éjjel.

Szilpa nagyon aranyos lehetett Kende a labdával. :) Gondolom hogy megbámulta őt mindenki! :) Aisa is szereti a labdákat, és úgy fogja meg, mint egy igazi kézilabdás: egy kézzel felülről. Pedig a mi labdánk sem kicsi. :)
Nem mondta nektek a dokinéni, hogy ha új kajcit adsz neki, akkor szépen fokozatosan kell növelni a mennyiséget? Előszőr néhány kanál, másnap kicsit több stb....
Nekem így kellett csinálni. Most már nem így csinálom, de a legelején csináltam, nehogy gond legyen.

Na, megyek, nem bírja már a kiscsaj nélkülem! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Mi is így csináltuk. Fokozatosan vezettük be. De sana nekünk fogja a székletét a répa, eléggé erőlködik szegénykém. :( Most próbálom helyretenni gyümivel. De semmi sem akar segítenhi. Nem tudom mit tehetnék.

Szilpa
Kende édi lehetett a labdával. Nálunk nem menne az ilyesmi, mert a Kiscsajnak az a vicces, ha útközben kidobálhat mindent a babakocsiból, lehetőleg úgy, h anyu ne vegye észre :)

Azt csinálja, h séta közben kidugja a kezét valamelyik játékával, majd egy óvatlan pillanatban elengedi :) A sapkát azt szabályosan kihajítja. Én csak azt látom, h repül, s a földön landol :)

Odex
Sajna nem tudok segíteni, nekem is vannak ilyen napjaim :( Nem tudok mit tenni ellene. Aztán elmúlik. Persze akkor szokott ilyeneket csinálni, mikor másnap valami pogram van. :)

Nekem most hawaii van. Itt van az újdonsült keresztanyuka, s Ő vigyáz a Kiscsajra. Nekem ugyan a gépét kell bűvölnöm, de még ez is jobb mint babázni. kicsit sok volt nekem. Kell egy kis kikpacslódás :)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok


Zseppy, sajnálom a Húgodat! Tartsd benne a lelket valahogy. Remélem legalább pozitív irányt vesz így az élete, és megtalálja idővel a hozzá illőt.

Odex, gratula Aisának a felüléshez. Viki is mindig felül, ha felébred és úgy üvölt, hogy tessék rám figyelni. Hát igen, most már sehol sem teheted le nyugodt szívvel. Én napok óta rosszul vagyok a sok fejkocitól. Azt hiszem ez nehéz időszak lesz addig, amig meg nem tanul állni, és visszaülni.
Nem tudom, hogy vígasztal-e. De nálunk szülés óta megy a minden éjszaka többször eszek. Sajna én sem tudom semmivel sem leszoktatni. 2-3 szor ő is eszik. Hasonló időközönként, mint Ti. A védőnőnk azt mondta régebben, hogy ha majd több szilárd kaját eszik, és este jól belakatom, akkor nem ébred fel, dehogynem :roll:
Sőtt azt veszem észre, hogy nagyon nem is függ nála az esti evésmennyiségtől.

Szilpa, a meggy a Vikinek is nagyon bejön, őt sem zavarja, hogy savanyú. Annyira szereti, hogy én fagyasztottam le neki, hogy mindig legyen itthon. Azt hiszem én 2 napig tartottam a pár kanállal kezdjük szitut. Aztóta annyit eszik, amennyi jólesik neki. Bár a tejpépet úgy utálja, a sárgarépával együtt, hogy abból 1 kanál után már nem tudok mégegyet a szájába gyömöszölni 8)

Otyka, én ilyenkor venném elő valamelyik okos baba táplálkozásos könyvet, és próbálnám az összes székletkönnyítő kaját összekeverni. Végszükség esetén pedig cukros kamillatea.
Irigykedek a segítséged miatt, nekem egyre kevesebb van, de még bírom. Csak néha hoz ki a sodromból a picúr :D

Most elhúzúnk egy hétre Ausztriába nyaralni, így kicsit távol leszek, de jövő hétvégén újra jelentkezem. Addig vigyázzatok magatokra és a picúrokra.

Puszi

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Cicigyulladás: :twisted: :twisted: :twisted:
Tegnap éjjel begyulladt a jobb cicim. Szerencsére még csak kétszer volt ilyen. Nem tudom, mitől indult így be, mert tegnap, meg a napokban nem volt nagyon termelésnek kitéve. De már éjjel olyan 2-3 körül kezdtem érezni, hogy ebből reggelre gáz lesz. Már akkor nehezen feküdtem le. Reggelre nagyon fájt, és egy nagy kemény gumó volt az egész. :shock: :evil: :shock: :evil: Persze Kendét arra rajtam szopizni, de mintha mi sem történt volna. Utána visszaaludtunk (annyira még szerencsére nem fájt, hogy ne tudnék aludni). Amikor jött a következő kajaidő, akkor a bal még bírta a strapát, így megint a fájós jobbra raktam Kendét. Már vagy 10 perce evett, és még mindig fájt, már kezdtem kétségbe esni, hogy akkor most nagy fájdalmak között ki kell majd masszírozni, de a fiam megmentett!!! Ezerrel rákapcsolt a szívásra, és jó sokáig evett még belőle (ez mostanában nem szokása. Kb 15 perc alatt el szokta intézni). Mire befejezte, addigra már csak emlék maradt a fájdalom. Hát én annyira örültem!!! :lol: :lol: :lol: Csak ha nagyon megnyomorgattam, akkor éreztem, hol fájt igazán előtte. :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Odex!
Sajnálom az éjszakátokat!! :( A babások 90%-a ettől szenved mostanában a melegben, úgyhogy ne aggódj, nem vagytok egyedül! Persze tudom, hogy ettől neked nem jobb. Tényleg sajnálom, hogy nektek is elromlottak az éjszakák! :( 5letem nincs, de ha te hallasz valamit, majd mond el nekem is légyszi!!! :roll:
De, igazából mondták, hogy új ízt csak pár kanállal, de én sajna bekeverem előre az egészet a kajába, és akkor már lemegy több is. :roll: Lusta anya. :oops: Eddig szerencsére nem volt belőle gond. Majd megpróbálok jobban odafigyelni. :wink: :oops:

Otyka!
Édes lehet a kiscsaj, ahogy kihajít mindent! :lol: :P Gondolom, ez neked már nem annyira édes, mint nekem.
Örülök, hogy tudsz egy kicsit lazítani!!! :P

Zkatica!
Nagyon jó nyaralást nektek! :D :D :D
Kérünk majd sok képet is!!!! :!:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Merre vagytok???????????

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Olyan régen írtam, hogy már azt se tudom mikor voltam itt utoljára. :oops:
Mondjuk van mentségem. Párom egy ideig délelőttös volt, meg lent voltunk Veszprémbe.

Remélem mindenki jól van!

Nálunk a helyzet: Enéh már 4kézláb áll, és „hintázik”. Ha megunja, lefekszik hasra, ha azt is megunja, akkor elkezd kiabálni hogy fordítsam meg, mert hátrafordulni lusta, pedig már azt is tudja. :?
Nagyon aranyos, mert a mászás az még csak hátrafele megy neki, így olyan mint egy kis rák.

Szerencsére az éjszakákat átalussza(lekopogtam). Néha megébred hogy kiesett a cumija, vagy megint megunta hason. Olyankor cumi vissza, hátra fordítás, pici simi, és már alszik is tovább.

Evés! Mi is sok mindent kipróbáltunk már. Meggyet még nem próbáltunk, de a krumplis kajákat nem nagyon szereti. Legalábbis azokat nem amelyikben érződik a krumpli, mert a paradicsomos burgonyát imádja.
Úgy vettem észre hogy semmi nem fogja meg a hasát, sőőőőt! Egy nap többször is van kaki. Persze általában olyankor „tisztel meg minket” mikor éppen eszünk, de olyankor is nagyon édes, mert hangosan nyom közbe!
Ezt mondjuk akkor is csinálja ha épp olyanja van, vagy magaslati levegőre vágyik, mert egy időbe egyből felkaptam és vittem a pelenkázóra. Mostmár csak belesek a pelusba és ha látom hogy nincs kaki, akkor hagyom. Persze a pelenkázás egyre nehezebb, mert mindig hasra fordul közbe, úgyhogy áldom a liberosokat hogy kitalálták az up&go pelust. Azzal lényegesen egyszerűbb a helyzet.

Enéh oldalán vannak friss képek!
www.eneh.gportal.hu

-cs-

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

Csak köszönök, meg bejelentkezek, hogy még megvagyunk. :)

Péntek, szombat, vasárnap strandon voltunk :D , péntek, szombat este buliztunk (tam) :lol: , így vasárnap estére alig volt erőm már az esti hajcihőhöz is :x . Pl. fürdetés, etetés, altatás. Ma délelőtt barátnőm volt itt a nagylányával :) , délután pedig Kende csak egyszer nyűglődött. :? Kb. déltől idáig. :evil: Mindezt alvás nélkül persze. :evil: :shock: Szal eléggé kivagyok. :(
Hosszabban majd talán holnap már hagy a főnök... :roll:

Megyek is tentizni. :) :?

Jó éjt!!! :wink:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


na, csak gyorsan próbálok képet feltenni:

Kép testvérek

Kép

Kép Dédivel

Kép lovagolt Csibe

Lányok, majd még írok...

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok,

jó régen nem írtam szokásomhoz híven, de úgy látom mindenki nyaralgat, meg próbálja a meleget elviselni.
A nagy meleg sajnos nálunk is felborítja kicsit az életünket, legalábbis remélem csak amiatt ébred fel Bálint újra éjszakánként. :(
Szegénykém estére már iszonyú nyűgös szokott lenni, tegnap este teljesen kiakasztotta apukáját, amit nem csodálok, én se bírom mikor még ölben is üvölt.
Amúgy pár napja megfordul hátról hasra, persze a beszorult kezét még hosszas munkával tudja csak kihúzni, de édes mert sose sír, hogy én segítsek neki! Ennek köszönhetően persze nálunk is nehezedik a pelenkázás, amint felteszem a pelenkázóra már tekeredik is és fordulna a hasára.

Ma vettem fa hullahoppkarikát, már ki is próbáltam. 5 percig csináltam (azt olvastam, hogy napi 5 percet csinálod és egy hét után -1cm), és rendesen éreztem a derekamat. Kicsit fáj, ahogy folyamatosan ütődik a derékhoz, dehát ez fogyaszt szerintem.
Ha érdekel valakit, a XIV. kerület Ungvár utca 56/a-ban vettem, vmi Active sport nevű bolt, ahonnan amúgy interneten is lehet rendelni. Ha személyesen megy az ember érdemes odatelefonálni, hogy van-e készleten, mert pl.múlt héten épp nem volt nekik ez a méret (90cm átmérőjű kell a felnőttnek - elsőre nagynak látszik, de tényleg ez a jó méret).

na szép estét mindenkinek,

Petra
petra73
 
 


Sziasztok! :)

Otyka megnéztem a képeiteket, nagyon nagyot nőtt Panna! :) Hány kiló most? Rendbe jött így a hízása, hogy már mást is eszik nemcsak tejcit?
Mi jövő héten megyünk mérlegelésre, kíváncsi vagyok mi lesz. Szerintem egy dekát sem hízott... :roll:

Katica nektek jó nyaralást. Végülis kempingezni mentetek Ausztriába?? Mesélj majd, merre jártatok, hogy bírta Viki a túrát stb., stb... Azért irígyellek ám egy kicsit, főleg ha a hegyekbe mentetek! :) :oops:

Sancsi Enéh is nagyon édi-bédi! :) Remélem, megkuksizhatom nemsokára élőben is! :)
Ti már az Up&Go pelust használjátok?? Hány kg most Enéh? Jól tudom, hogy 7 kg-tól lehet kapni ilyet?? Most én is nagyon gondolkodom rajta, hogy veszek, mert Aisa mániája, hogy teljesen leveszi magáról. :roll: Ma reggel is feküdt a kiságyában, én még kómában a nagyban, hallom: egy tépőzár ki, aztán mégegy. MIre odanézek, a pelus már a kezében, kihúzta a popsi alól. :roll: :lol: :shock: Hát nem semmi a csaj. Muszály vagyok ráadni egy kisgatyát, hogy ne vegye le napközben... :lol:

Szilpa sajnálom a cicigyulladást, de nagyon ügyes kisfiad van, hogy meggyógyított! :):) Hová jártok strandolni?? Mi itthon pancsolunk minden délután jobb híján. :roll:
Hát egy jó bulizás már nekem is jól esne. Kis alkohol ( :oops: :oops: ), tánc, buli....Hmmmmmmmmmm, de rég is volt már.... Azért az ilyenek nagyon hiányoznak. És így, hogy Aisa megint kel éjszaka esély sincs rá, hogy lazázzunk egyszer együtt a párommal. :cry: :cry:
De ami késik nem múlik....majd egyszerre pótoljuk be a lemaradást, de akkor Aisa egy hétig a nagyszülőknél lesz! :wink: :lol: :lol:

Zseppy, nagyon édesek a gyermekeid! Az a kép nagyon tuti, amikor együtt fekszenek az ágyban. Nagyon keveset jössz mostanában.. :cry: Gondolom, hogy a nyári szünet miatt nem nagyon marad időd. De azért írhatnál egy pár sort majd. :)

Petra nagyon ügyes fiad van, hogy már így forgolódik. Gratula neki! És az tök jó, hogy nem sír, ha beszorul a keze. Mi mindig rohangálhattunk segíteni neki, vagy azért, hogy vissza fordítsuk! :) Óóóó azok a régi szép idők! :)
Ez a hullahopp karika érdekelne engem is. Így hogy fel kell venni a fürdőruhát (no persze csak itthon merem :lol: ) rájöttem, hogy nagyon gázul néz ki a pocakom. Kaja terén még nem tudom visszafogni magam a szoptatás miatt (de jó, hogy van mire fogni :wink: ), és egy kis mozgás nem ártana. Majd megnézem a honlapjukat, lehet hogy rendelek egyet magamnak.

Nálunk annyi újdonság van, hogy Aisa elkezdett szépen lassan mászni. :) Persze még nem mindig jön össze neki, sokszor elhasal, de napról napra többet tud megtenni. Olyan édes, csak annyit hallok sokszor, hogy csattan a kis keze a polifoamon. :)
Egész nap jön-megy, ha ott vagyok mellette, akkor persze engem használ járóka-rácsnak, egyfolytában belém (cici, fül, haj, fülbevaló stb.) kapaszkodik, és már nyomja is ki a fenekét, és áll fel. :)
A felülés is tök simán megy neki már, éjszaka is amikor felébredt már ült amikor mentem érte! :)
Most már a kiságyat is teljesen letettük, mert ma megint kétszer felállt tök egyedül a járókában. Szóval nincs mese, tényleg vége a nyugalomnak. De tök jó, örülök neki, hogy így fejlődik! :) Azért rendesen lefáradok a nap végére mindig.
Éjszaka persze még mindig ébred, de kaja után szerencsére mindig visszaalszik hamar. Egy kicsit fáradt vagyok emiatt, de kezdem megszokni az újra- kelést. :?

Na, asszem ennyi. :)
Ja, a múltkori taliból nem lett még semmi.... Bepótoljuk valamikor, ha nem lesz ilyen dög-meleg, és mindenki itthon lesz?? Én már olyan kíváncsi vagyok az összes babára!

Jó éjt mindenkinek!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Ez reggel készült, miután kicsomagolta magát a pelenkából:
Kép

Most már tényleg egyedül áll :)
Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Ilyeneket csinál már:
(ha épp nem ülök mellette, akkor szívbajt kapok, hogy mikor borul fel, és veri be a fejét a kőbe....)
Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Na, most már eldugulok, jó éjt mindenkinek! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


na mi is élünk még. Bár nagyon meleg van. Nehezen bírjuk.

Odex, Aisa már nagyon ügyes. Nemsokára elindul majd, akkor rohangálhatsz csak igazán utána :) Mit fogtok csinálni a kővel, ha már menni fog? Nem félsz, h elesik rajta? Én már most problémázom miatta, mert már elkezdett kúszni, s persze mindenáron a kőre akar menni :)

Szilpa, rossz lehet a cicigyulladás, én is átestem már néhányon. Remélem azóta minden rendeződött.

Zseppy, nagyon klasszak a fényképek. Tényleg aranyos ahogy alszanak :) Miket tud már Enci? Ti is mindjárt félévesek lesztek :)
Mész majd vissza doki bácsihoz vmikor kontrollra?

Petra, mennyiért vetted a fa hullahoppkarikát? Szerintem én is fogok venni egyet :)

Nálunk annyi változott, h a Kiscsaj már négykézláb hintázik, s múltkor már ült is. Ugyan támaszkodott, de ráült a lábára. És kúszik ezerrel. Persze mindig rossz helyre, mert vagy a követ veszi célba, mindenáron a papucsokat akarja megenni, vagy a kábeleket a másik irányban. A játékai már annyira nem is érdekesek. :) Na mennem kell, mert felébredt s próbálja legyilkolni a bébiőrt :)

írjatok!!!

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Megvagyok, csak egyszerűen minden percemet lefoglalja a főnökúr! Én nem tudom, hogy sikerült, de már nem tudom egyedül hagyni, mert rögtön kitör a hiszti rajta. Elrontottam a nagyfiút, és most le kéne szoktatnom erről valahogy. Napközben nagyon keveset alszik, így akkor végre én is alszok, vagy olyankor megpróbálok az ezer elmaradt dolgomból valamit pótolni. Esténként meg vagy hulla vagyok, vagy az idegeim miatt nincs türelmem géphez ülni. Szal folyik az élet nálunk…

A kakilással komoly gondjaink vannak. Mert a gyümölcsök kezdik helyre rakni a ritka kakagondokat, sokkal sűrűbben van kaki (már3-4 naponta!!)m viszont annyira fáj neki, hogy kb fél óra kínszenvedéssel jön csak ki neki. Ja, kúppal!!! Végig üvölt, és valami játékot szorít ezerrel, meg harapja is közben. Mi meg közben nyugtatjuk, drukkolunk, meg anyu segít neki nyomni (a kezével ő is nyomja a popó mellett). Én általában vele szoktam sírni. Tegnap felfedeztük (véletlenül), hogy a kádban, vízben sokkal könnyebb nyomni, nem fáj annyira úgy neki, és hamarabb kijön. Kétszer is vizet cseréltünk, de legalább már kijött minden. Csak előtte több mint fél órát szenvedett szegény. Holnap le is megyünk a dokinénihez megkérdezni, hogy mit tegyünk. Annyira sajnálom szegényt.

Egyébként a hozzátápival nagyon jól haladunk. Simán megeszik egy adagot 160-190g között. Csak nem bírja kivárni a következő kaját utána, mert max 1 óra múlva már cicit kér. Mintha csak étvágyat csinálna neki! Pedig a védőnéni azt mondta, hogy próbáljuk meg a 10 órait kiváltani gyümivel. Nem tudom, ez mikor fog menni az én kis zabagépemnek!!!

Bocsi, de visszaolvasni most nem tudok (kb 10 napos lemaradásom van). Majd később remélem, lesz időm.
Remélem, mindenki jól van.
Akinek időközben hónap/hét fordulója volt, annak boldog fordulót! Természetesen a névnaposoknak is!
Megpróbálok most már rendesen jönni.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van!
Sok időm nincs, most is csak azért néztem be, hogy megkérjelek titeket hogy ha van 1 kis időtök, szavazzatok ránk! www.minimano.hu (sajnos csak regisztrált felhasználók szavazhatnak :? )

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok! :)

Otyka, a kővel kapcsolatban: félek én is, hogy lesz belőle sok-sok baleset. :cry: Egyelőre egy arcra eséssel megúsztuk, mert már tényleg ügyesen mozog, általában csak olyankor bukik el, ha már nagyon fáradt. Aisa is egyfolytában lemászik a hab-tapiról, megy a kanapéhoz, és megpróbál abba kapaszkodva felállni. :shock: De ez nem sikerül neki, mert nincs fogása és nem tudja felhúzni magát. És ez a kanapé persze már a kövön van. Általában a szívbaj kerülget amikor látom, hogy ott ólálkodik. Meg már az üvegasztalig is elmászik, az a következő kényes bútordarab.
Felszedni nem fogom a követ, reményekedem, hogy nagy baleset nem lesz. :roll: :?

Szilpa amikor Aisa ilyen idős volt mint Kende nálunk is ez az "anya-mánia" volt. Ahogy hátat fordítottam neki, már kezdett is ordítani. Szerencsére 2-3 hét alatt kinőtte, és már nem is vagyok neki olyan érdekes, ha tud mászni, meg felállni. :lol: Szerintem nálatok sem fog sokáig tartani. És nem hiszem, hogy te rontottál el valamit. Én is azt hittem, hogy el lett kapatva, de nem. Ez egy ilyen időszak úgy látszik.
Kaki: sajnálom nagyon, hogy ilyen kínkeservesen megy nektek. Szilvát próbáltál már adni neki?? Azt már lehet ilyen korban is asszem (talán héj nélkül), és az elég hajtós. Talán megkönnyítené szegény pici szenvedését. :( :roll:

Sancsi, megyek szavazni! :) :wink:

Többiek merre vagytok???

Nálunk annyi a változás, hogy Aisa már lépeget szépen előre, amikor mi fogjuk a kezét! Olyan mint egy kis katona, ahogy rakosgatja maga előtt a kis lábait! :lol:
Járókában is tök simán feláll már egyedül, fél perc sem kell neki. Mászni is egyre jobban megy már neki, komoly távolságokat tud már megtenni! 8)
Jön a második fogunk is, szerintem 1-2 nap és kibújik, mert már tök fehér az ínye, és meg van dagadva. Gondolom emiatt ébred még mindig éjszaka.
Ma 5-kor felébredt, és nem volt kedve aludni már, így játszani kellett vele fél 8-ig. :twisted: Én meg tök álmos voltam, így türelmetlen, és mérges, hogy miért nem tud aludni még egy kicsit ez a libus. Aztán 10-ig szunyáltunk még együtt, de az már nem volt olyan. :(

Üdv. mindenkinek!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

:arrow: Ma teljesen kivoltam. Megijedtem nagyon.
Manó majdnem megfulladt. Még most is sírok, ha eszembe jut.
Aludt a földön a játszó szönyegén, hason. Én kint voltam a konyhában, szerencsére már egy ideje kijöttem a fürdőből. A bébiőr be volt kapcsolva szerencsére, csak elég halk volt.
Épphogy alig hallottam rajta valami köhécselés félét. (amikor a legnagyobb vihar volt.)
Még gondoltam is, hogy alig köhög, lehet, hogy álmában köhög, nem jövök be, nehogy arra keljen fel, inkább hátha vissza alszik.
De valamiért mégis bejöttem.
Hát látom, hogy már háton van, körülötte minden telehányva, a szája is tele, és fuldoklik.
Úgy kaptam fel, és ráztam.
Szegény csak köhögni bírt, csak jó pár másodperc után vett levegőt.
Lógott keze, lába, feje.
Nagyon rossz volt. Úgy megijedtem.
Azután tök sokáig le se tettem, csak fogtam magamhoz. Ültem vele a kád szélén, anyu vette el egy idő után, hogy végre megfürdesse. De még akkor is olyan kis gyenge volt, meg nagyon fehér. A fürdő vízbe is belehányt, de akkor már szerencsére ott voltunk.
Utána pár perc múlva már visszajött a színe, meg mosolygott is.
Ma este itt alszik mellettem. Én biztos nem fogok tudni elaludni.

:arrow: Tegnap panaszkodtam, hogy nem alszik el magától, erre ma rám cáfolt csak azért is! Bekajált egy egész üveg Hipp alma-őszit (190g), utána még picit tátogott, meg nézett körbe, mire rájött, hogy nem adok többet. Utána még játszottunk, meg zenét hallgattunk, majd amikor már láttam, hogy fáradt, meg az én hátam is eléggé lefáradt, letettem a szőnyegére, és letette a fejét, elkezdett altatót dünnyögni magának. Gyorsan kimentem a szobából, ne is lásson, mert akkor jön a hiszti, és 5 perc múlva bementem, már édesen aludt hason, az ujját szopizva! EGYEDÜL!!!
Jó lenne, ha ezt bevezetné szép lassan!

:arrow: Ja, kaka!
Ma, miután megette az alma-őszit, utána fél óra múlva, ahogy hasalt a szőnyegén, elkezdett vörösödni a kis feje, és nyomott 1000-rel. Ezt már megszoktam, gondoltam is, hogy nemsokára jön majd a nagy sírás, meg szenvedés, majd jöhet a kúp, stb… De pár perc múlva, ahogy a hátára fordult, és elkezdett a lábaival kalimpálni, elkezdett kiszivárogni a szag… Gyorsan benéztem, és másfél nap után volt kaka!!!! És egyedül ment, sírás nélkül!!!! Pedig tegnap direkt nem is adtam neki semmit a tejen kívül, hogy meg tudjon nyugodni picit a pocija.

:arrow: Szal akkor még azt hittem, milyen jó napunk lesz, mert rendesen evett, egyedül kaki, egyedül elalvás…
Ekkor még nem akart megfulladni szegény.

:arrow: A gyerekdokihoz nem mentem be végül is, mert a helyettes védőnéni (dokink is, védőnőnk is szabin. Egyszerre!) megnézte ott a váróba, hogy ne kelljen sokat várni.
- A kakira azt mondta, hogy ha az őszi nem jön be, mert nagyon megcsikarja, és csak fáj tőle a poci, akkor nincs más, itassak vele jó cukros kamillát, hogy az lazíthassa a székletet. Ez után már meg sem kérdeztem, hogy mi van olyankor, ha nem hajlandó inni??
- A fülvakargatásra azt mondta, valószínűleg csak egy rossz szokás, mert ott a füle körül megnyomkodta, és nem reagált rá Kende. Elvileg ezért mentem le első sorban, mert pár napja állandóan piszkálja, meg vakargatja a fülét. Főleg a jobbat, de néha a balt is.
- A bőr foltokra (halvány barna folt a mellkasán, de elég nagy, meg egy pici a bal alkarján azt mondta, hogy a saját izzadsága csípi ki!!! Attól barna a bőre??? Na, mindegy, inkább ezzel megvárjuk a saját orvosunkat/védőnőnket.
- A kis zacskóján középen van egy kis kb fél cm-es kör alakú piros folt, arra meg nem mondott semmit, csak hogy picit ott szárazabb a bőr, de semmi bajt nem jelent, de azért leecsetelte a biztonság kedvéért.
- Megkérdeztem az alma kérdést is. Sárga almát is lehet adni, meg zöldet is. Nem csak pirosat. Annyi van csak, hogy a kifejezetten nyári almák egy kis hasmenést okozhatnak. Tehát gondot nem jelenthez. Ez nekünk mondjuk nem ártana néha…
Még szerencse, hogy igazából nincs nagyobb gondunk. Állítólag nagyon jó dokinéni ez a helyettes is, és itt a védőnénivel egy követ szoktak fújni, szal a védőnéni is ugyanazt mondja, ezért is nem mentem már be a dr-hoz.
De inkább meg várom a saját orvosunkat, és ha megjön a nyaralásból, majd leviszem hozzá is egy kukkantásra.

Látom, mindenkinek milyen szépen fejlődik már a babója!!!

Zseppy!
Nagyon jók a képek!

Sancsi!
Enéh is már milyen kis ügyes!!

Petra73!
Remélem, azóta már megoldódott a has alá szorult kéz kivételének technikája!!!
Használod a fa karikát? Ment már lejjebb az az 1 cm? Én vettem a múltkor egy karikát, de csak műanyagot kaptam. Persze még elő sem vettem.

Odex!
Aisa már egyedül kivetkőzik a pelusból? Hát, nem semmi!!!
És milyen kis ügyes ő is! Mászás, meg felállás??!!! Lépegetés?????
Köszi a megnyugtatást. Ez tényleg csak ilyen anyán-lógok-időszak? Pedig nagyon sok emberrel kapcsolatban van. Direkt viszem le a haverokhoz az utcára, mindenki megfoghatja, kiveheti, játszhat vele. Már teljesen megszokta. De itthon katasztrófa. Nem lehet egyedül hagyni.
Én úgy tudom, szilvát még nem adhatok neki.
Az őszi ugyan megcsinálja a kakit, de annyira megcsikarja a hasát, hogy akkor meg azért sír.

Otyka!
Persze, az a gyulladás szerencsére csak el akart kezdődni, de a kisfiam megelőzte! Kis drágám!
Panka is már milyen ügyes!!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Csajok,
Ma vagyunk 6 hónaposak:):):)
Helyzet jelentés (súly és méret majd 2 hét múlva, akkor lesz Doki néni)
Már eszünk sok mindent, a karfiolos dolgoktól öklendezünk, viszont sütőtök minden mennyiségben és formában és keverve jöhet. Szeretjük a tejpépes dolgokat is. NAponta 3-szor eszük a sok finomságot.
Pár napja cirkálunk a lakásban, így el vagyunk max.félórát. Egyébként hihetetlen módon unatkozni tudunk.
Már felhúzom magam állásba, de leginkább térdepelni és térdelve ülni szeretünk. Rengeteget magyaráz, és kacag egy csomó mindenen.
A Bátyussal rengeteget játszunk, nevetünk és sírunk.
Elaludni csak anyával hajlandó. éjszaka azért még félkómásan bevágjuk a tápit.

Majd teszek fel képeket is.

Odex,
hát igen, két ilyen nyüzsgő gyerkőccel eléggé nehézkes írni is, pedig olvasni szoktalak ám Benneteket.

Otyka,
ne izgulj, nem lehet semmi baja, ha néha beüti a fejét. Persze nagyot szól, meg aztán van hangja a kiscsajnak is, de csak így tudja megtanulni a saját határait, meg új dolgokat is.

Szilpa,
Ez a hányás nem semmi. Vajonmitől volt? "csak" a köhögéstől? A kakilás remélhetőleg megoldódik a gyümi evéssel.
mindezt leszámítva Enci baba csak altatásnál nagyon anyás. Egyébként úgy tud örülni Apának, ha hazaér.


Tegnap elmentünk délelőtt villamosozni Apával. Mindenki Encit nézte. Még oda is jöttek, hogy ki ez a gyönyörűség, mennyi idős stb. Olyan zavarba tudok jönni ezektől, pedig tényleg mindig ez van, akárhová megyünk.

KAtica,
Remélem kipihented magad és jól éreztétek magatokat.

Sancsi,
megyek is szavazni:):):)

Petra,
interneten is lehet rendelni tőlük? megírnád a telefonszámot?

Most, hogy hűvösebb van tali???

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

:arrow: Szerencsére már semmi gond, túl vagyunk rajta. Legalábbis Kende. Én még most is sírva fakadok, ha eszembe jut. :cry:
Hát, az éjszakám szörnyű volt. :shock: Nem mertem elaludni, pedig itt feküdt mellettem. Valamikor 4 óra után alhattam el. :roll: Reggel meg hamar felébredtem!! ÉN!! :!: :?: :shock: Ez még számomra is hihetetlen. De amikor néha megéreztem, hogy forgás közben épp a térdemet fejeli le (Ő fel sem kelt rá :) ), vagy a hátamban van a lába térdig, akkor megnyugodtam.
Azóta nem hányt szerencsére. Nem evett sokat, csak kb amennyit szokott, és azt is 3 órával előtte. :roll:

:arrow: Tegnap el is felejtettem írni, hogy Kende is már felnyomja néha magát ötkézlábra (térdek – tenyerek - homlok), és próbál mászni. Már 1-2-szer elő fordult, hogy haladt vele előre picit.

:arrow: Ma délután aludt már 3/4 órát, utána felébredt, kaja, és visszaalvás (persze cicin).És még több, mint 2,5 órát aludt!!! :!: :D :lol:

Zseppy!
Boldog hófordulót nektek!!! :)
Nagyon sok mindent tud már a nagylányod! 8) Mi rendesen le vagyunk maradva Encihez képest!!! :roll:
A hányás nem a köhögéstől volt. A köhögés volt azért, mert fulladozott. :cry: Nem tudom, mitől hányhatott. Lehet, hogy a pocinak sok volt a kaja. Pedig Kende még nézte az üveget, simán lenyelt volna még pár kanállal. Lehet, hogy ahogy a földön feküdt, benyelt valami szöszt, ami ingerelte. Nem tudom. Vagy a hasa alatt volt a keze, mint elég sokszor, és az nyomta. Sokszor, ha álmában fordul át hasra, akkor a keze a teste alatt marad, mert alszik, és nem húzza ki.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok
Hazaértünk, csak azóta vagy nem tudtam ide belépni, vagy havazódtam.

A nyaralás nagyon jó volt, csak kevés :(

Dél-Karintiában voltunk a Klopeiner-See-nél. Apartmant foglaltam végül, még idén nem mertük bevállalni a sátrazást.

Ott is nagyon meleg volt, így napközben mindig mentünk, kirándultunk valahová, délután 4-5 után pedig strandoltunk.

Több szurdokot megmásztunk, voltunk magasan 2500m körül is. Mindent élvezett a csaj, de leginkább a vadrezervátumtól volt magán kívül. 3 órán keresztül hangosan beszélgetett, kommunikált az állatokkal. Nagyon helyesek voltak, őzikéket, kecskéket... hagytak az emberek között is szaladgálni, lehetett etetni is őket. Szóval nagyon izgi volt. A veszélyesebbek kerítés mögött voltak megtekinthetők.

Azóta ha a tv-ben, vagy bárhol állatokat lát újra jön a műsor :P


A tó 28 fokos volt, ami Vikinek kevésnek bizonyult. Nem rajongott a pancsolásért, inkább a csónakban való ringatózást és a kacsák megnézését élvezte.

Sancsi: nagyon helyes a lányod. Mi is hátrafelé kezdtük a mászást :lol:

Odex: Aisa nagyon ügyi, hogy már lépeget. Mi még a felállásnál tartunk. Sajna azt mindenhol megpróbálja, a falnál, szekrénynél, üvegasztalnál. Stb. Így mi már sokat potyogunk. Szerencsére még csak kisebb koccok voltak.

A másik szórakozása, hogy imád lefelé lógni az ágyról, aminek köszönhetően, ha nem vagyunk elég gyorsak, hogy elkapjuk a lábát, akkor pottyan a szőnyegre. Már kétszer leesett, de nme tanul belőle.

Sajna a konektort és villamos vezetékeket is megtaláltuk, nem győzök rohangálni utána.

Zseppy: el vagyok ájulva a kicsiktől, irigyellek, hogy neked már kettő van!

Dokibácsink még 2 hétig szabadságon van. Én napokig próbáltam elérni, aztán bementem és ott mondták. Kicsit idegesített, hogy még mindig nem jött meg. Panni azt mondta, hogy ha még szoptatok, akkor nem ritka az ilyesmi. Mindenesetre a dokit is keresem majd ha visszajött.

Otyka, tényleg kerekebbnek tűnik Panna, hízott valamit?

Petra: bevált a hullahopp? Mondjuk rám kicsi lenne a 90-es karika :x

Sajna nekem új fürdőruhát kellett vennem az indulás előtt, mert a cicim nem fért bele a régibe.

Szilpa, szerintem nyugodtan próbálkozzál a többi gyümivel is. Én is hamar adtam neki mindent, ami elérhető volt. Ki kell tapasztalni, hogy melyik gyümi lazítja görcsök nélkül a székletét.
Szerintem adhatsz neki szilvát hámozva és pépesítve, nekem legalábbis engedte hamar a dokinő.
5 hónaposan Viki már kézből ette a narancsot, ami szintén lazít. Rakhatsz narancslevet az őszibaris almához, jobb íze lesz és lehet, hogy segít. A sütőtöklére ugyanez igaz. Szerintem próbálkozz!

Mi sem tudtunk gyümivel kaját kiváltani, ha nagyobb súlyú a baba szerintem ez érthető, mert ennek a tejhez képest kicsi a kalória tartalma, és ráadásul könyebben emésztődik. Majd idővel /6-7 hónapos kortól adható/ rakjál bele a pépbe babakekszet, akkor már jobban táplál.
Vagy lehet venni müzlis, gabonás gyümit is üveges babakajába, avval is tovább bírják.

Végül, de nem utolsó sorban egy hét alatt 3 fogunk jött ki, és szerintem holnapra a negyedik is kint lesz. Sajna a cicim azóta kiképzés alatt van, szinte folyamatosan fáj, mert az éles fogacskái kikezdik. Amíg nem lesz kanibál, addig azért folytatom a szopiztatást.

Sajna tegnap az én gerincem is megadta magát, így most nem tudom a leányzót kellően ellátni, segítségre szorulok. Az jó dolog viszont, hogy így eljutok a számítógéphez :shock:

Minden babának pussz

ui: képek vannak a weblapon:
http://viktoria.try.hu/

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok,

bocs, hogy nem név szerint válaszolok, de nincs sok időm és válaszolni szeretnék a hullahopp kérdésekre. :-)
Szóval. Azt hiszem pont egy hete vettem, de lent voltunk a Balcsin pár napot, így akkor kimaradt a hullahoppozás. Amúgy csinálom minden nap olyan 5-10 percig és rendesen megizzadok közben, meg érzem ahogy verdesi a hájat. :-) Én nem mértem a derekamat meg, ugyanis már jó rám az összes régi ruhám, csak nem állnak úgy rajtam , mint régen merthogy a derekamon ott egy fránya úszógumi. (amúgy 3-4 kg felesleg van még rajtam) Szóval a ruháimon úgyis rögtön érezni fogom, ha vékonyodik a derekam. Mindenesetre szerintem tutira hasznos dolog és a derékkarcsúsításra csak ezt ajánlják, meg a derékforgatást mondjuk seprűnyéllel. A hullahopp élvezetesebb.
Amúgy én mivel ugye nem szoptatok, már kb.2 hónapja tornázok reggelente, míg alszik Bálint. Bíró Ica dvd-jére, ugyanis hajdanán nekem az nagyon bevált és abszolut megcsinálható halandó embernek is - sikerélménye van az embernek (az izomláz mellett) - és a hatása is valóban látható. Próbáltam mást is, pl Béres Alexandra, de nekem az túl erőltetett volt, nem vagyok én fitness lady és a Rubint Réka félét már meg se próbálnám, csak elvenné a kedvem. Pedig nem vagyok 'gizda' csaj, mindig sportoltam, futottam....stb. Mindegy, szóval nekem ez vált be.

Amúgy a cég honlapja, ahol vettem a tornakarikát (ez a hivatalos neve) www.aktivsport.hu, az egyik telszám:06 20 372 8271. Az ára azért húzós - szerintem -, de mivel máshol én nem találtam, megvettem. 4340FT

Nálunk Bálint mostanában jól viselkedik, mióta pedig bejött ez a 'rossz' idő, újra nem kel fel éjjel. Vagy ha nyöszörög is, berakok cumit a szájába és általában meg is nyugszik.

A Balatonon mindenki mondta, hogy miért nem fürdetjük meg a balcsiban, de én nem mertem. Lehet ilyen pici gyereket már tóban fürdetni? Én azt gondolnám elkaphat vmi betegséget, ilyesmi....

Szilpa,
az a fulladozás szörnyű lehetett. Nekem egyszer volt olyan, hogy az ölemben elkezdett fulladozva köhögni Bálint, majd látszott rajta az ijedtség és, hogy már vörösödik ahogy nem kap levegőt. Hát én is majdnem szívinfarktust kaptam. Reméljük Kendének tényleg csak valami szösz, ilyesmi okozta a bajt.

Szép estét mindenkinek,
Petra
petra73
 
 


Sziasztok!

Zkatica!
Jó újra hallani rólatok.
Édes lehetett Viki, ahogy transzba esett az állatoktól.
Nincs róla video?? :) 8) :P
Én úgy tudtam, hogy a sütőtök az fog. :roll:
Babakekszet meg nem akarok neki adni, mert lisztes, ezt pedig nem adhatok neki 1 év alatt. :(
A narancsot kipróbáljuk. :) :) Remélem, segít majd neki.
Szilvát is úgy emlékszem, azt mondta a védőnő, hogy még nem lehet. :(
Gratulálok a 3 fogacskához! Nem semmi, hogy hirtelen ennyit kinövesztett!!! 8) 8) És már minden órás a negyedik is!!! :shock: :lol:
A gerincedet sajnálom. :(

Úgy néz ki, hogy az enyém is megint vacakol. :(

Petra73!
Simán mehet már Bálint a Balcsiba. Én be is vittem volna Kendét, csak akkor épp hideg volt a víz. :( De a Balatonvízből raktunk a kismedencéjébe, azt melegítette a nap, és ment is bele a manó. :lol: Semmi baja nem lett. Nagyon sok ilyen pici baba volt már idén a Balcsiban, és egyiknek sem lett semmi baja. (A másik topikban olvasom én is) :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok! :)

Szilpa én is nagyon megijedtem volna a te helyedben. Megértem, hogy még mindig sírhatnékod van, amikor eszedbe jut a történet. Sajnálom, hogy ilyen történt, de a lényeg, hogy most már minden rendben van. :roll:
Gratula az egydül elalváshoz (ez Aisára sajnos egyáltalán nem jellemző :twisted: ) és a könnyű kakihoz! :) :lol: No, meg az ötkézlábazáshoz! :lol: :lol: Nagyon édes lehet! :)

Zseppy utólag is boldog hófordulót (félévfordulót!!:))!!! Hú tényleg jó sok mindent csinál már a kiscsajod! :) Eltelik néhány hét, aztán már szaladhatsz is utána!!! :lol:

Katica örülök, hogy jól sikerült a nyaralás. Biztos nagyon szép lehetett, én is imádom a hegyeket. Már évek óta tervezzük, hogy egyszer nyáron elmegyünk oda, ahol télen síelni szoktunk, de sajna sosem jön össze. :cry: Talán majd jövő nyáron... :roll:
Szerintem amiatt ne aggódj, hogy még nem jött meg. Legalábbis én nem teszem.... :roll: , sőt még örülök is neki. Barátnőmnek is kb. 10 hónapos volt a lánykája, amikor megjött neki. Szóval még van egy kis időnk... :wink: Te is szoptatsz még elég sokat, így ez normális szerintem. De kíváncsi vagyok, hogy mit mond majd a dokibácsid...
Nem semmi, hogy egyszerre 3 fog bújt ki... :) :roll:
Sajnálom, hogy vacakol a gerinced. :cry: Pihenj amennyit tudsz, és írj többet nekünk! :lol: A képeitek nagyon helyesek! :)

Petra én is készülök ilyen karikát venni. Mi alapján kell méretet választani??? Szerintem is bevihetted volna a babát a balcsiba. Ha máshogy nem akkor a kis lábait belelógatni, és akkor már úgyis jelzi, hogy jó-e neki vagy sem.

Hullahopp karika ügyben: neten találtam még egy oldalt, ahol van. És ott mintha olcsóbb lenne, mint ahol Petra vette. Mindjárt megkeresem az oldalt.

Magunkról most nem nagyon írok, mert már mennék aludni, mert reggel 5.20-kor kelek. Majd holnap bepótolom! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: