Új privát üzeneted érkezett!

Barbi!

Nem olvastad, amit írtam a múltkor a banánról?
Vendég
 


Tünde!

Te vagy az én emberem, már látom!
Hogyan tudom ezeket a smile-kat, gif-eket ide betenni?
Mert eleve nem tudom lementeni mappába, mert nem lesz ilyen mozgó, csak állókép.
Ide meg aztán végképp nem tudom becsatolni.
Tudnál nekem segíteni?

Köszönöm!!!!

Kép
kuha
 
 


Mea!
Látod, Leon is csak 4x eszik. Én először a du. evést váltom ki gyümivel, utána az ebédet főzivel. Reggel és este szopni fog. Remélem így a tej is elég lesz és este nem kell pótolni.
Ebéd után meg du. evés után megkínálom innivalóval, szerintem ez így jó lesz.
Lívinél is elég a napi 2 tápi szerintem.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 

 
 

Igen Barbi, én is csatlakozom Tündéhez, és a védőnő is megerősített ebben. Mert ugye megemlítettem, hogy Gergő a banántól pöttyös lesz. És ugyanazt mondta, mint Tünde.

(Tünde, lehet egyébként, hogy Barbi azért nem olvasta, mert mialatt szünetelt a topic, egy csomó írás elszállt, és a csüt-pénteki írások nem is jöttek vissza Kép )

Kép
kuha
 
 


Tünde!
Biztos olvastam, csak nem emlékszem......
Leírnád még egyszer?
Köszi
Barbi

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Mea!
Mi is 4× eszünk 4 hónapos kora óta (most 5 hós). Reggel 200 ml tápszer, ebédre főzelék, uzsira gyümölcs, este megint 200 ml tápszer. Az uzsit csak nemrég váltottuk át tápról gyümire. (Nagyon néha éjjel is felkel, akkor is tápit kap.)
Külön nem itatom, a főzit csinálom hígabbra.
Nálunk ez vált be, de minden baba más.
Az igaz, hogy a kakija hol csontkemény, hol meg folyik, nem tudtam rájönni, hogy mitől, már nem is agyalok rajta.

Tünde,
én is megkérdeztem a gyerekdokit, azt mondta, nem hallott erről a banán dologról. Igazság szerint én sem nagyon hiszem, meg ha tényleg igaz, hiányolom a médiából. Mostanában már minden sz@rt bemondanak, megírnak, egy ilyen horderejű dolog biztos nyilvánosságra kerülne. Persze én sem tömöm kilószám a banán Lívibe, de azért néha kap.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Kuha!

A smiley-kat elmentem képnek, és csak bebiggyesztem, mint a fotót.
Azt nem tudom, gif-ből hogyan lehet jpeg-et csinálni. Vki leírhatná!

Zita ma kihagyta az uzsonnát, egyszerűen nem volt hajlandó enni.
Így kajál: 1/2 9, 12, 1/2 5, 8, 11.

Barbi!
A gyerekdoki mondta: a banánt egy bizonyos DDT-vel permetezik (rovarirtószer), ami Európában már be van tiltva. Ez a szer bentmarad a banánban, és mérgező. Ezért a dokim nem javasolja gyerekeknek, és felnőtteknek is csak ritkán, mert tönkrevágja az immunrendszert.
Vendég
 


Gabuska!

Nem tudom, de inkább vigyázok. Már máshonnan is hallottam, hogy magyar gyerek egyen magyar gyümit.
A médiában én egyáltalán nem bízom, mert csupa nem fontos dologról szólnak a hírek. Engem pl baromira nem érdekel, hogy amerikában ki kire lő, és hogy hány baleset volt ott.
Majd egyszercsak előveszik ezt a témát is, ha éppen nem lesz vmi fontosabb hír, pl hogy Marsi Anikó terhes, és hogy a Palik mégis gyereket akar...
Vendég
 


Tünde,
persze, nem is azért írtam, hogy más is így csinálja, csak a kételyeimet mondtam. Amikor a médiát említettem, arra gondoltam, hogy mostanában az is hír, ha egy kenyeret másnap adnak el, akkor pont erről hallgatnának? 30-án megyünk oltásra, majd felhozom megint a témát a dokimnak, hátha azóta utánajárt.
Csak tudod már annyi mindenre mondták, hogy ilyen ártalmas meg olyan ártalmas, ezért nem tudom egyből komolyan venni ezeket.

Na, jó éjt Nektek!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Igazad van, attól én még eszem a banánt, terhesen is ettem.
Én csak örülnék, ha Neked lenne igazad, de ezt honnan tudnánk meg?
Vendég
 


Vendég
 


sziasztok!

írtam és elszállt! KépKép
Szóval "elkezdtük" a hozzátápit. Kép Ma almát ettem és odatratottam Vikinek, és nyalogatta! Ízlett neki, úgyhogy szerintem fogok majd neki adni hamarost. Akinek ez nem tetszik, az csukja be a fülét/szemét. Kép Még negyed óra múlva is ki-be nyújtogatta a nyelvecskéjét, nem vágott csúnya arcot sem. Kép

Mea!
A képek Líviről nagyon jók, azon nevettem magamban, hogy Viki sérója ugyanúgy ki van kopva, mint neki! KépKép

Tünde! Kép
Elfelejtettem, a kifli receptet, mindent elfelejtek, tiszta hülye vagyok. De holnap du-ra meglesz. Kép

Dobok egy képet, ahol éppen mindenki a legkisebbet ajnározza a nappali közepén. Kép

Ja, és Viki is csak 4x evett ma 3 hós létére!:
7.30
10.45
16.30
20.30

Akkorát aludt du, mint egy mormota. Kép Kimaradt a fél 3-as szopi, de volt helyette almácska. Kép

Jóéjt, megyek a tyúkokkal aludni.

Dóri & Viki (14+2)KépKép
Vendég
 


Húúú, Dóri, nem semmi a dekoltázsod!!! Kép Kép Kép
Az én méretem maradt, csak a tartása nem. Kép Kép
Viki 3 hósan nagyon ügyin betalál a szájába!

Mea!
Nem is tudom, le merjem-e írni, apa mit mondott Lívi sérójára!
Ezt: Miért nem csináltok vmit a hajával, mi lesz, ha konektorba nyúl?
Persze viccből mondta, és nem gondolta komolyan!
Vendég
 


Tünde! Kép

ha ha ha, ez a szopitól van, nekem is szépen visszaáll majd az eredeti 75B. Kép és ki tudja milyen lesz a bőröm majd. KépKép

Ja, ez Viki legújabb tudománya, betalál a szájába, és odahúzza a rongyokat. Kép meg a kardigánját is, tiszta nyál mindig. Kép

Átmentél linkelőbe? KépKépKépKép Éljennek az okosságok! Kép Na jó, csak vicc volt, egyébként tényleg érdekesek, amit leírsz.
Vendég
 


Dóri! Kép

Igyekszik az ember lánya, hátha így okosabbank tűnök én is!! Kép Kép Kép

Még egy:
http://www.babanet.hu/album/main.php?own=1&album=8152
Vendég
 


Igazából Zita albumát akartam belinkelni...
Vendég
 


Tünde,
megnéztem amit beszúrtál, még egy csomó mást is említ a banánon kívül, a legjobb lesz, ha az erkélyen csinálok egy kis veteményest. Kép
(Nem gondolom, hogy okoskodsz, ha beszélgetünk, de nem ugyanazt mondjuk, az nem az!)

Help! Nem jön be Zita albuma!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csak csodálkozom, milyen sokat esznek a babáitok.
Emi 12 hetes, de ő egyre kevesebbet kajál.
Már örülök, ha 100 gramm összejön egy evésnél.

3 óránként eszik, de tegnap már nem bírta ki, 2 óra múlva követelte.

Nem tudom, mit csináljak, tömni nem akarom, de 100-120-nál többet nem eszik meg, egyszer kajál 160-180 körül, általában késő délután, vagy este.

Jobb lenne már, ha ritkábban enne (pl.5-szöra 6-7 evés helyett) és többet.

Mikorra alakul ez ki?
Uxi

Emi 12+3

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok,

Tünde,
Okésos, a tábliban majd csinálok rendszert, meg kipótolom Kép Ez úgyis olyan pótlós topik KépKépKép
Én sem látom az albumot Kép


Mea,
Dávidunk 2 hós(!) kora óta eszik pont úgy, ahogy Livike. Akkor még csak szopcsi volt, de az időpontok ugyanazok.
Ez van ám most is, csak az adagok változtak Kép Remélem, nem kap szívbajt senki, de nálunk ilyenek:
8 - fél9-kor 280 ml tápi (8 lapátos Kép,
12 - fél 1-kor 3 deci főzelék
4 - fél 5- kor 2 és fél deci tejpép, vagy ugyanennyi gyümi vmi gabonával (a sima gyümi nálunk már kevés Kép)
8 - fél 9-kor 280 ml tápi.
össze sem merem adni a napi adagot Kép De ennyi kellett, hogy újra elinduljon a súlynövekedés (az utóbbi két hóban alig hízott...)
Ja és a főzelék, meg a gyümi, tejpép után én adok folyadékot, vagy vizet, vagy teát, kb 1 decit benyom még Kép
pankata
 
 


Pankata!

Én is szoktam a főzelék után vizet adni Gergőnek. De van, hogy látom, hogy kaja közben is megszomjazik, igaz, akkor kevesebbet adok, nehogy má' azzal telítődjön el.

Egyébként Te milyen gabonát szoktál hozzátenni a gyümihez? És azt is beleturmixolod a gyümibe? Érdekelne, mert szerintem Gergőnek is kevés lesz egy kajára a csak gyümi.

Kép
kuha
 
 


Sziasztok!

Szeretném tőletek megkérdezni, hogy adtatok-e már meggyet és céklát a gyerkőcöknek és ha igen, hogyan? Magában, vagy kevertétek valamivel?

A másik kérésem, hogy írnátok pár kombinációt, mit, mivel adtok? Pl. krumplit mivel?
Ma kostóljuk először, egyelőre kis anyatejjel keverem.
Köszi!
Andi

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Duda,
nálunk minden főzelék alapja a krumpli, ahoz adok répát, sütőtököt, brokkolit, spenótot, almát fele-fele arányban, a krumpli (vagy almáskrumplinál az alma) főzőlevével higítva. Meggyet lehet magában is, a céklát szintén egy kis krumplival.
Szoktam még kombinálni a s.tököt almával és/vagy krumplival.
Eleinte én is anyatejjel adtam a főzeléket, de már nem szereti a gyerekecske.
Sok sikert!!!!!!!!!Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Duda!

Én adtam már meggyet Gergőnek, nagyon ízlett neki. Igaz, a savanyúsága miatt raktam bele egy kis banánt, nem sokat, mert nagyon megfogja őt.
De azt mondta a védőnő, hogy nyugodtan lehet magában adni, vagy tehetsz szerintem mellé egy kis barackot is. Az is jó édes.

Céklával még várjál, megkérdeztem a védőnőtől, azt mondta, hogy inkább egyenlőre ne adjak neki, mert harmadik helyen szerepel azon a listán, amiknek nagyon magas a nitráttartalma. Második helyen van a répa, arra is azt mondta, hogy csak ritkán adjam neki, és ha higítom, akkor ne a főzőlevéle, hanem inkább sima forralt vízzel.

Akinek volt egy kis szerencséje, az még péntek délelőtt el tudta olvasni, miket mondott a védőnőm. Azóta meg elszálltak innen ezek a szövegek, a szünet miatt. Ha nem baj, most nem gépelném be megint azt a nagyon sok szöveget (pont akkor volt szófosásom).
Kép
Ha valami kérdés adódik, és épp tudom a választ, akkor meg úgyis jelezem.

Ahogy Gabuska is mondta, krumpli mellé elég sok mindent tehetsz, nyilván főleg zöldséget, de mehet az alma is. Max. ha az almát is párolod, akkor ne együtt a krumplival párold, hanem külön, mert savat tartalmazó élelmiszerrel (alma, citrom, paradiszom)együttpárolva a krumpli nem puhul be.

Szintén sok sikert! :-)

Kép
kuha
 
 


Helló mindenki!

Ti a főzőlével hígítjátok a főzeléket vagy tápszerrel? Azt olvastam valahol hogy a főzőlével kell mert abba marad valami és csak azzal együtt lesz tápláló a babónak. Szerintetek is így van?

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Gabuska!

Ez az okoskodós dolog nem Neked szólt, Dórival szoktunk ezzel viccelődni, utalva a másik topicra. Kép

Lányok, Nálatok a főzeléknek rendesen főzelék állaga van?

Az album nekem se jön be! Kép
Nem tudom megcsinálni, mindig azt írja, hogy a kép feltöltése közben hiba keletkezett. Kép Kép
Vendég
 


Uxi!

Rendesen megeszi a kaját vagy csak nyögve nyelősen? Nekünk is volt egy korszakunk amikor kevesett evett és kiderült hogy nem ízlett neki tápszert váltottunk na azt rögtön nyakalta.

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Kuha, Gabuska!

Köszönöm szépen!
Hú, Kuha te aztán már profi vagy!Kép
Nem tudom, mi van ma, de a lánykám egész délelőtt alszik!Kép
Barackot sajnos nem kaptam tegnap. Fagyasztva szerettem volna venni, de nem volt a boltban. Kellett volna elraknom nyáron.Kép

Andi

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Hú Tünde, ez a DDT elég szarul hangzik....
Elolvastam amit belinkeltél, hát elég riasztó.
Szerintetek az üveges banán (hipp) is veszélyes lehet? Mert Leon nagyon szereti.
Mondjuk Noel is, tavaly pl. szinte minden nap megevett egy banánt (akkor még nem volt egy éves) és most is eszi.
Akkor neki se lehetne adni??????
Mondjuk szerintem akkor a piaci répa, krumpli, alma is veszélyes lehet, mert ki tudja mivel permetezték, kezelték........
Esküszöm, már nem tudom mit lehet adni a gyerekeknek és mit nem.
Az alma a tuti, mert az a telkünkről van, tuti nem permetes. Meg nyáron majd lesz egy csomó gyümi, zöldség amit merek nekik adni, mert az bio.

Barbi

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


ilyen kis mosolygósak vagyunk Kép
Kép

Kép
Kép
gangi
 
 


Nem akartam senkit megijeszteni!
Valszeg Gabuskának van igaza.
A bio gyümire is lehetne mondani, hogy ki tudja, milyen a talaj?!
Na jó, eldugulok!!!
Kép
Vendég
 


Gangi!

Én főzőlével higítom, kivétel a répát. Lásd néhány hozzászólással feljebb, hogy miért.

Duda!

Nefélj, idén nyáron én is telirámolom majd a fagyasztót mindenféle földi jóval...

Barbi!
Én is így vagyok, lassan már tényleg nem tudom, mit adhatok neki.
Viszont néztem hétvégén a Fókuszt, pont a bio-nem bio kajákról volt szó, pro és kontra.
Na, egy bizti. Én pl. szeretem a zöldséget, gyümit pl. a Corában megvásárolni, mondván, hogy mennyire fantasztikusan szép, egészségese(nek néz ki). Mert ház ez csak a látvány, de kicsit részletezték, hogy mitől olyan szép. Hát, Gergőnek inkább nem ezekből fogok kaját csinálni, az tuti
MOndtamis a férjemnek, hogy akkor inkább megveszem az ABC előtt áruló nénitől.

Kép
kuha
 
 


Gangi,
lehet tápival is higítani.
Jó a kép, csak kár, hogy ilyen kicsi!

Tünde,
tudom, hogy nem nekem szólt az okoskodás, pont azért írtam, hogy attól még nem okoskodsz, hogy más a véleményed mint nekem. Na, ugorjunk!Kép

A főzelék állaga mikor milyen. Ahogy épp sikerül. Arra azért vigyázok, nehogy leves legyen belőle.Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok,

Nagyon jó titeket olvasni,örülök ennek a topiknak.Király Katinak hívnak és a téli babásokhoz irogattam, de mindig olvastam az őszi topikot is.Két fiam van Bence 4 éves ovizik, Balázs 2005 nov.4-én született.Bencét 7,5 hónapos koráig szopiztattam, Balázsnál viszont hat hetesen elfogyott a tejem szó szerint.Mivel Õ nagyon besárgult, így szinte 3 napig kékfény alatt volt 3 óránként 20 percre vehették ki, éjszaka pedig végig benn volt ott etették cumisüvegből, így mire hazaértünk alig akart szopizni.Persze én szorgalmasan adtam neki, de ami a cicibe volt az kevés lett neki, így jött a pótlás.Az etetések így zajlottak, szopi-táp-fejés, macerás volt , de gondoltam csak beindul,de nem.Szedtem és ittam mindent, de egy idő után már a cici sem kellett.nagyon sokat sírtam emiatt, szerintem ez sem tett jót.Aztán szépen-lassan egyre kevesebbet tudtam fejni.
Mára érzem úgy, hogy le tudom írni lekiismeret furdalás nélkül, hogy tápszert eszik Balázs.Szerencsére a család támogatott mindenben,sőt a védőnő és a doktornénink is.

Lassan 3 hós Balázs, de már kostólgatj a banánt és az almát.
Az éjszaka csak egyszer, vagy egyszer sem kel, ez sajna nem tudom mitől függ.Hol 60ml végig alussza az éjszakát, hol 180-at is megeszik de kel éjszaka.
Mi a beba Ha/AR esszük egyenlőre csúszik neki.

Mégegyszer nagyon örülök, hogy vagytok és, hogy van ez a topikKép)

Üdv.Kati
királykat
 
 


Sziasztok!
Ma nem mentünk sétálni, mert hazaszólt a férjem, hogy ki ne menjünk a lakásból, mert neki is befagyott a torka! Úgyhogy most itthon alszunk.
Ez nem kaja téma, de hátha lesz megoldás:
Vettem Bogyónak egy olyan karkötő formájú rágókát, ami olyan puha, folyadékkal teli, amit le lehet hűteni. Nagyon tetszett neki, aztán egy idő után szagolom a kezét, mi a fene ez? Hát ez a rohadék rágóka bűzlik!!! Iszonyú büdös gumiszaga van! Pedig rendesen elmostam, mielőtt megkapta. Van valakinek tippje, hogy mit csinálhatnék vele, azon kívül, hogy kivágom?

Ilba,
Nóri csak egyféle cumit fogadott el és azt is csak kb. 5x életében, ez a lapított Mam volt, a többit kilökdöste a nyelvével. Én is sokszor úgy éreztem, hogy az üres cicit nyammogja és ezért próbáltam lefejtet adni neki, de nem kellett. A szoptatás elején 2x30 percig cicizett, én már 10 perc után úgy éreztem, nincs benne több. A dokinéni azt mondta, hogy ha éhes maradt volna, bármiből megitta volna. Szerintem ügyes voltál a kanállal, de ha cumiból nem kéri, akkor lehet, hogy elég volt és felesleges 20-30 ml-t kanállal, úgy több levegőt nyel és csak visszaköszön.

Kaja ügyben pedig én már azt sem tudom, kinek fia, kinek lánya, kinek mit eszik, hányszor, mennyit!!! Pedig mindent visszaolvastam és egy nagy zavar lett az agyamban. Látszik, kezdő fórumozó vagyok. Bocsi.
Viszont azt látom, hogy sokan 4x esztek. Én Nórit felkeltem 23-kor szopizni, így húzzuk reggel 9-ig. Hát lehet, hogy ezt már kinőhetnénk. Mi így eszünk 5x és mindig én kezdeményezek, tehát sose miákol, hogy éhes: 9 szopi, 13 szopi+gyümi, 17 szopi, 20 tejpéppel kezdjük kiváltani a szopit, 23 szopi félálomban. Febr. 16-án koncertre szeretnék menni, Papa vállalja Bogyót, ha addigra megy a 20 órás pép, 23-ra meg hazahúzok. Viszont ha áttérünk a 4 étkezésre, amit szerintem simán bírna, akkor a pépet 17-kor kell majd adjam, hogy az utolsó legyen a szopi. Szerintetek ilyet lehet? Hogy bevezetem a pépet 20-ra, aztán majd egyszer csak 17-kor kapja? Ja és ezt jó lenne majd két hét alatt levezényelni, mert utána síelni megyünk, ott meg jól jönne a hosszabb alvás. Azért ez egy kicsit önző dolognak tűnik nekem is, hogy úgy etessem a lánykát, ahogy nekem programom van, de most először és utoljára szeretném!!! Na aki erre az összevisszaságra válaszol, az előtt le a kalappal. Kép

KépKép
KépKép
jdora
 
 


GAbuska, nagyon nyögve nyelősen eszik.
de a lefejt tejet is így eszi.
Szerintem a a tényt utálja, hogy cumisüvegből is kap.
Előtte mindig van cici is, de abból csak 60 gramm körül van a kettőből (délelőtt még sikerül 100 körül, akkor egyáltalán nem fogad el pótlást, délutánra már csak 40-60, akkor cumizik.)
De mindig nagyokat fintorogKép.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Jaj, Ganginak akartam címezni a hozzászólást.

Amúgy nem csodálnám, ha nem ízlene neki a tápi, Humana Ha1, megkóstoltam, elég keserű.
Nektek mi nem ízlett, és mi váált be helyette?
Uxi
Emi 12+3

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Jdora!
Szerintem a babóknak tök mindegy, hogy melyik kaját hánykor kapják (kivéve este talán). Sztem nem lesz gond a péppel, ha majd délután adod.
Ha meg nem balhézik, hogy mi van már, hol a kaja, nyugodtan etesd úgy ahogy neked is jó. Nincs abban semmi rossz.
A leírás alapján nekünk is van ilyen rágókánk, nem büdös, de lehet, hogy csak azért, mert hónapokig a játékos dobozban figyelt és azalatt kiszellőzőtt. Na jó, ez lehet, hogy nagy baromság.Kép Sajna nincs 5letem, mit csinálj vele.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Királykat,
de jó, hogy jöttél!!!
Persze mindenkinek örülök, csak itt a többségnek már nagyobb babája van (nem baj, minden infót raktározák ám el! ), a Te Balázsod viszont csak 6 nappal idősebb az én Benedekemnél.
Írod, hogy kevés volt a tejed. Ezt miből vetted észre? Én most jelenleg ott tartok, hogy szerintem kevés, eszem-iszom-szedek-csinálom, amit csak tudok és sírok.

Láttatok volna mit adtam elő a konyhában ...
3x vettem ki lefagyasztott tejet és 3x tettem vissza. És tanakodva percekig csak állok a fagyasztó előtt.

És felhívtam egy szopis tanácsadót! Azt akartam megkérdezni, hogy a felengedett tejet meddig szabad szobahőmérsékleten tárolni. Õ készségesen megkérdezte, hogy inkább beszéljünk arról, hogy hogyan lehet több a tejem. Szerinte feküdjek le Benivel az ágyra, tegyek be jó kis zenét, egyek, igyak, ciciztessek és aludjunk nagyokat. Hol él???? Tényleg pihizek, amennyit csak lehet, de ki fog mosni, kaját csinálni, nem tudom, de ezek szerint szerinte egy 2 és fél hónapos gyerek elvan egész nap az ágyban? Az enyém nem. Érdeklődik, nézeget, szeret játszani. És mivel rendben van a kaki és pisi, ezért elég a tej is, és különben is megduplázta a súlyát, és csak fél évesen kéne neki, mit akarok, és nem baj, ha szopi után nem nyugodt, esetleg sír, nyugtassam meg és tegyem kicsit később cicire és ne mérjem.
Hát nem tudom ....

Ja, tegnap este 25milit ivott meg üvegből nagy nehezen, be kell, hogy valljam, nem volt türelmem a kanálhoz és nem akartam, hogy megint minden visszajöjjön.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Királykat!

Itt is találkozunkKép.
Mikor kezdted Balázzsal kóstoltatni az almát és a banánt?

Én csak áprilisban terveztem Emivel, de ha ennyire nyögvenyelősen megya tápi, lehet, hogy hamarabb kellene.

Mi még a szopi-tápi- fejés hármasban forgunk, reggel egyre több, este egyre kevesebb a tejem.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,
bár nem én vagyok a címzettKép, Lívia csak a humana ha1-et eszi meg. Próbáltuk a bebát, a humana baby fit1-et is. Amúgy szerintem is sz@r a humana ha1!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Levi a Beba Ha-t kapja, de mióta elkezdtük az almát azóta nem nagyon rajong érte. Sőt ma már répát is ettünk. Aranyos volt ahogy ette, de rá volt írva az arcára, hogy "Anya, ez nem alma!!"
belyjuska
 
 


Ilba,
amiket írsz sokszor mintha magama hallanám 3 hónappal ezelőtt. Ez a kevés tej szerintem minden szoptató anyuka parája. De ha tényleg jól gyarapszik, van kaka, akkor tényleg nem lehet kevés. Nóri például azért is sírt, mert csak 3 hónapos korában kapott játszócumit és csak cicin tudott elaludni. Viszont ha felébredt az ágyikóban, miután átcsempésztem, nem tudott visszaaludni, tehát megint jött a cici. Sokszor azért sírt, mert álmos volt, nem pedig éhes. De valahányszor sírt én azt képzeltem éhes. Ez egy ördögi kör, nekünk három hónaposan, amikor megkapta a cumit, mintha elvágták volna. Nóri sokkal könnyebben elaludt, többet is aludt, a tej is beállt. Nem szeretnélek rábeszélni a cumira, mert lehet, hogy Te ellene lennél, de tud Benedek eleget aludni napközben?
Gabuska,
köszi, lehet pihentetem kicsit, mielőtt a kukában landolna, mert egyébként annyira aranyos!

KépKép
KépKép
jdora
 
 


magamat, upsz

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Jdora,
hát tényleg tök szar érzés, főleg úgy, hogy a nyelve miatt én anno majdnem kiszárítottam a fiamat. Kép A drágám meg tűrte, picit sírdogált, kezdő szülei meg mit hittek, fáj a poci és még tornáztatni is elkezdtük.
Nnnnna, ezen szerencsére túl vagyunk és a heti 40dekás hízással kényeztet a drágám. Illetve múlt időben, mert mostanában alig 20dekákat hízik, most pedig 1 hét alatt nem hízott. A szopis tanácsadó szerint ez sem gond, főleg, hogy 1 hete kapta a 2 hós szurit.
Beni egy angyalka, látom, hogy fáradt, akkor felveszem, ringatom kétszer ide-oda és már szunyázik is. Most is 2,5 órát aludt, most kelt fel. Ez nem lehet gond. Éjjelre meg fürcsi, hálózsák, szopi és ő szó nélkül alszik is már.
Cumizott kb. 2-3 hétig, de elraktam, azóta sem hiányzik neki szerintem, én tömködtem csak néha a szájába, de szinte mindig kiköpte.

Nóri nagyon cuki, meglestem! KépKépKép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
Te sem látod az Istvános topikot? Nekem nem jön be.Kép
Lívi két hete nem mozdul el az akkori súlyáról, de eszik, úgyhogy biztos nincs gond.

Vejem egy angyali jó kiskrapek!Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ilba,
akkor meg mi a baj? Minden héten nem hízhat 40-et! Nálunk is pont ez volt, evidens, hogy csökken a gyarapodás egy idő után. Ha meg egy hétig nincs, az sem baj, velünk is volt ilyen. Ha még jól is alszik, akkor meg szerintem beéri most ennyivel, ne adj se fagyi tejet, se pótlást. Ha éhes maradna, nem tudna így elaludni sem. Gripe Watert esztek? Az nagyon jó.

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Jdora,
Hát, hogy szerintem szopi után látom, hogy még szopizna. És most mértem pár napig, este csak 70mili körül tud enni, napi 6-700 jön össze, pedig már 1 hete 5540g volt. Védőnő szerint 800 fölött kéne ennie. 1 hónapja simán 800 körül evett.
Gripe Water? Nem. Mi is az?

Gabi,
nem jön be nekem sem, a II.sz-ig látom. De keresőből bejön, legalábbis nekem.
Livike pedig egy angyalka! Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
Szerintem hagyd szopizni, amíg csak akar, pici mindig jön. Lehet, hogy most van egy növekedési ugrása.
Nekem is voltak akkoriban napok bőven, hogy csak 600-at evett, de az is volt, hogy 900-at. Én mindig úgy csináltam, hogy reggeli szopi után fejtem, akkor tudtam, napközben sosem. Azt persze este nem itta meg, viszont így több termelődött este és én is nyugodtabb voltam, hogy van tartalék, ha kéri megeszi, ha nem kéri, nem eszi. Ha éhes maradna, hidd el meginná a fagyit is.
Gripe Water- természetes összetevőket tartalmazó gyógyvíz, bélműködést, pukizást segít. Gyógyszertárban, DM-ben kapható. Sokkal nyugodtabbak tőle a babuk. Próbáljátok ki!

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Csajok,
ma alig tudom Nórit elaltatni napközben! Ezt ugye az időnek köszönjem, ne a megemelt pépadagnak (4 kanálka)!
Ja és bocsi, hogy itt ennyit szopitémáztam, most nézem...

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Sziasztok! Zsu vagyok. Nekem 5 hós kisfiam van, 2 hós kora óta tápszeres. 3 hósan kezdtük a kajcsikat. Most már eszik gyümit, nagy kedvenc a Hipp sárgabarack, főzeléket, tejpépet. Tápszert csak este és éjjel, no meg reggelire egy kicsit. Mert sajna minimum 2x kel, és muszáj megetetnem, mert teától nem alszik vissza. Ti is adtok éjjel? Szerintem nagyon hizlal. Krisztofer Beba Ha Startot eszik, és már 8 kiló.
Zsu
zsu2
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: