Új privát üzeneted érkezett!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 22:41-kor.
Vendég
 


Gabi
A 12-13. héten kötelező az UH vizsgálat... Down-kór szűrése miatt...

Gigi
Vendég
 


Sziasztok Anyukák!
Eljött a pillanat, hogy végre Én is csatlakozhatok hozzátok.Elméletileg 2006. szeptember 27-re várom a Pocaklakómat.Az elsőt.
A dokim azt mondta, hogy a méretek alapján most lehetek 6 hetes terhes.Tegnap hallottam a Drágám szívhangját...Szívmelengető érzés volt.
Ha kislány lesz: Margaréta, ha kisfiú - hát azt még nem tudjuk eldönteni.A dr. Diósszilágyi Sámuel Kórházban (Makón) fogok szülni.
Egyébként én is Elevitet szedek, éjszaka félóránként felébredek, nem tudok hason aludni, mert fájnak a melleim, és egész nap émelygek.Édes kín...
Anita
botanita
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!
Köszönöm mindenkinek a biztatást. A rosszullét elég vacak dolog lehet, engem eddig elkerült. Viszont az utóbbi napokban én is aluszékonyabb lettem, de lehet, hogy csak azért, mert itthon vagyok és megtehetem... és főleg délelőtt vagy koradélután tudok durmolni egy órácskát.
ANGEL a melleimmel nekem is csak a gond van, amúgy is jó nagyok, de most aztán olyan érzésem van, mintha lassan a fejméretemet is elérnék, majd leszakadnak. Melltartóban megfulladok, nélküle meg fognom kell és vonszolnom... nem tudom mennyit nőhet még...
BOTANITA kb. egyidőben vagyunk, nekem szept.21-et saccolt az uh, de múlt hét hétfőn még nem volt szivhang. A Margaréta nagyon aranyos, de minél többet nézegetem a neveket, annál nehezebb választani. A fiú nevekkel gondban vagyok én is, lánynévből nagyon sok szép van.
BUJKA én is köszi a táblázatot, nevek tekintetében még passz, a kórház Schöpf Merei Ágost, de nem fontos, és az uh szerint szept. 21 a szülés. De ez is csak kb....
MINDENKINEK további szép napot, holnap benézek újra.
Krisz

Kép
kriszkrosz
 
 


Sziasztok, Lányok,

annyit írtatok, hogy alig bírom követni - de örülök nagyon! Néha már úgy kihalt ez a topik, hogy egész lelombozódtam...

Simigabi,
védőnő nagyon aranyos volt, másfél órát töltöttem nála, mindent (labor is) bevezetett a kiskönyvembe (nála maradó) és a mami-könyvembe (enyém). Legközelebb a 12. heti UH után megyek. Sajna, a vérnyomásom elég magas volt, 132. Ugyanis én olyan vagyok, hogy ránézek egy vérnyomásmérőre, és azonnal felmegy bennem a pumpa. Ez azért van, mert évekkel ezelőtt a stressztől volt már magas vérnyomásom (140 felett), és akkor mindig rettegtem, most mennyi lesz. Volt, hogy háromszor mérték egymás után, és mindig más volt az érték... Jövő héten megyek a háziorvoshoz, ott is megméretem majd - addig eltanulok vmi relaxációs technikát... Mert tudom, hogy most igazából nincs baj a v.nyomásommal, mivel azt érzeném (a tarkómon).

Kriszkrosz,
fel a fejjel, én is vérezgettem (azon a héten, mikor meg kellett volna jönnie). Szerintem ne stesszelj, pihenj sokat! Fekvés nagyon jót tesz ilyenkor. Kaptál hormont? Hajrá, Érdiek!

Melinda,
szívesen :-))) Mi volt az UH-n? Drukkoltam neked... (Védőnőt lásd fent.)

Üdv az újaknak, gratula a babákhoz!

Puszi mindenkinek - Kata

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Örülök, hogy már minden rendben, nagyon vigyázz Magatokra! Ez az uh-os mizéria engem is biztos az őrületbe kergetett volna.
Kata és én is érdi vagyok Kép Te merre laksz? Én a Botond utcában, a Csaba utcához közel.

Zsuzsa!
Üdv itt és gratula! A szupi táblában már Te is benne vagy ám! Kép
Én is így voltam vele, hogy hullámokban jött a hányinger és kis kajcsival egy darabig szüneteltettem a dolgot. Csak estére volt olyan érzésem, hogy menten szétdurranok Kép De most már sokkal jobb Kép Neked is szép lassan elmúlik!
Dávidod mellett hogy bírod? Gondolom Õ is egész nap lót-fut Kép

Kriszti!
Örülök, hogy már mosolygósabb a világ és Te is! Az teljesen normális, ha néha padlót fogunk, de aztán újra mindent szépnek és jónak látunk majd.
Köszönöm a drukkot, bejött Kép
Jobbulást Neked!

Gabi!
2 barátnőmnél is kimaradt a 12.heti uh, ők ugyanoda jártak, az újpesti Szülőotthonba. Õk sem értették, hogy nekik miért nem kellett menni, de a babák egészségesen megszülettek.
A Praxisban biztos meg fognak nyugtatni, nagyon profi a gépük és az uh-os doki (neve nem jut eszembe) nagyon kedves. Aztán lehet, hogy már jártatok ott az előző terhességnél? Én meg osztom itt az észt Kép Bocs!
Petid egy igazi Bill Gates lesz Kép De gondolom, ennek most nem örülsz. Nem semmi, hogy ezeket a porontyokat már most a gép elé tudják szögelni ezekkel a játékokkal. És mi lesz később! Jobb bele sem gondolni Kép Kép

Anita!
Téged is üdvözöllek az egyre népesebb csapatunkban! Gratula!
Margaréta névről még nem is hallottam, de tetszik Kép

Kata!
Örülök, hogy a védőnő tetszik! Ez nagyon nagy szám Kép A vérnyomimmal én a dokimnál jártam így még Marcinál, de én sem paráztam, mert tudtam, hogy nem magas, csak ott valahogy felspannoltam magam. A relaxációs technika sosem jöhet rosszul Kép

Annyira jó, hogy ilyen sokan kezdünk lenni, bár néha elvesztem a fonalat, hogy most kivel mi is van, de majd belejövök, egyre jobban összeszokunk és megismerjük egymást. Kép
Nem tudom melyikőtök írogatott így topikokba, de az a topik, ahová én Marci 3 hónapos kora óta írok, nagyon sokat jelent nekem. A lányokkal megnyugtatjuk, bíztatjuk egymást, segítünk ott, ahol tudunk. Meglátjátok, mi is így fogjuk egymást segíteni (ahogy már most is!) a terhesség egész ideje alatt és amikor a Babók a világra jönnek. Na és utána jön majd az igazi izgalom Kép

Ketteskével ma voltunk a 12. heti uh-on. Szerencsére minden rendben, a kobakmérete alapján akár 13 hetesnek is megfelelne őkelme. Marci is ilyen nagyfejű baba volt Kép
A nyaki redője tökéletes (Marcihoz hasonlóan) 1,5 mm Kép Fejétől a popójáig már 67 mm. A fejecskéje a két füle között 22 mm széles Kép
Teszek fel Róla egy fotót! Ne a minőségét nézzétek, hanem azt a pirinyó kis emberkét Kép

Kép


A tábla sem maradhat el!

Kép

Mindenkinek jó éjszakát és puszi: Melinda (11+5 Kép)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Bujka!

Nagyon édes! Teljesen elérzékenyülök ilyenkor Kép Én tegnap megkaptam a kiskönyvemet és majd a jövő hét utáni hétfőn v. kedden megyek ultrahangra, és már alig várom! Nálunk nem adnak fotót Kép, de azt találtuk ki, hogy viszem a digit.gépet, és megkérem a dokit, hogy a párom csinálhasson fotót...hátha.

Jubi (10+6)

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Bujka
Gratulálok az UH-hoz...KépKépKép

Tényleg jók ezek a fórumok... én még mindig aktív vagyok az egyik lombikbabás topikon... nem tudok elszakadni attól a társaságtól...

Lehet találkozót is szervezniKépKép

Gigi
Vendég
 


Sziasztok!
De jó látni, hogy egyre bővül a táblázat! :-)
Bujka, érdekes hogy nálad már most megcsinálták a 12. heti UH-t, a 11. hét 5. napon? Vagy ennek nincs jelentősége? Én amikor megyek, pontosan 12. hetes és 1 napos leszek. Már alig várom!!! De már csak 6-ot kell aludni :-)
Érdekes módon, azt vettem észre, hogy mintha kezdenének enyhülni az émelygéses tüneteim. Néha sokáig nincs, aztán rám tör hirtelen erősen. De eddig úgy volt, hogy szinte folyamatosan, egész nap émelyegtem, hol jobban hol kevésbé. Hányingerré, hányássá szerencsére nem fajult a dolog, de én amúgy sem vagyok egy hányós típus. Hát nem tudom, lehet hogy már kezdek kilábalni ezekből a tünetekből, elvégre lassacskán közelítem a 12. hetet :-)
Képzeljétek el, nemrég derült ki, hogy a húgom is babát vár, ő is az elsőt, és ez annyira jó, szinte fel sem tudom fogni, hogy egyszerre leszünk pocakosak!!! Õ most a 6. hétben van, már van szívműködés, és nagyon boldogok! Kb. 1 hónappal később fog szülni, mint én. Nagyon örülök!
Lányok, mikortól lehet terhestornára járni? Tud valaki egy jó helyet Bp-en?
Szép napot mindenkinek!
Mamy (11+2)

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Melinda,
nagyon-nagyon édes az UH-kép... elérzékenyültem... Már alig várom a magunkét :-))) Nagyon örülök, hogy minden OK. (Neked csináltak genetikai vérvételt? Nekem fognak, a pajzsmirigy és korom folytán, az UH előtt.)
Védőnővel tényleg szerencsém van :-)))

Ja, és még egy: A 12. HETI UH tudtommal KÖTELEZÕ!!! Akkor is, ha a védőnő által adott tájékoztatóban nem szerepel!!! Nekem pl. direkt be is írta. Úgyhogy nem értem, hogy egyes helyeken hogyhogy nem csinálják. Pont tegnap nézegettem itt egy topicot erről - igaz, az még 2003-as volt, és ahogy kivettem, ez az ezredforduló elején még új eljárásnak számított. De most már nem az!!!

Mamy,
nekem is a 12+2-n csinálják az UH-t (de nekem csalós, mert én kevesebb leszek elvileg, de rövidebb a menstruációs ciklusom. Szóval most vagy a 10., vagy a 11. héten vagyok - már magam se tudom...) Én feb. 21-én megyek, férjestül - ő fogja fotózni digigéppel a monitort. A SOTE II-n ezt így lehet megoldani, mert nem csinálnak videót. Gondolom, nálatok sem tiltják majd meg... Gratula a húgod babájához :-)))

Lányok, Ti melyik 4D-s UH-ról hallottatok jókat? Árban is eltérnek, úgy tudom. És mennyivel előtte érdemes bejelentkezni?

Most búcsúzom, vár a munka (itthonról, persze).

UI: ma d.e. többször fehér lap jött elő a babanetes főoldal helyett... Ilyet tapasztaltatok már?

Kellemes, hányásmentes napot kívánok mindenkinek :-)))

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!
Majd jovok gyakrabban is, csak most itt van meg edesanyam segiteni.

Csak azt a tevhitet szeretnem eloszlatni, hogy a terhesseg alatt EGYETLEN VIZSGALAT SEM KOTELEZO. 4szer kell elmenned, ha akarod az anyasagi tamogatast. De ha egyszer sem megy sehova akkor is koteles az ugyeletes orvos felvenni es vilagra segiteni a kicsinyedet. A vizsgalatok javasoltak. De egyikre se menj ugy, hogy jajj mi lesz. Mert pont az lenne a lenyege, hogy megnyugodj. Persze konnyu ezt mondaniKép

Ha magan dokit valasztok magamnak o valoszinu elvarja, hogy altala szokasos vizsgalatokra menj el. Hat ennyi. Remelem nemsokara elmulik a rosszullet es igazi topiclako lehetek.

csengo 12+6
Vendég
 


Sziasztok!
Megint benéztem, kicsit összekapargattam magam.

Bujka
Nagyon jó az uh képed, tök édi, hogy profilból lehet látni és látszanak az arc vonalai.
Nekem a 8. héten volt az utolsó uh, akkor még olyan kis Sabajtóbiás szerű volt a képe. Pénteken leszek 10 hetes és a 12. héten megyek újból Uh-ra. Biztosan nagy lesz már a változás.

Holnap megyek vér-, és vizeletvizsgálatra, nagyon magas a bilirubinom és a fehérvérsejtem a vizeletben, úgyhogy megnézik, hogy nincs-e máj, illetve epebajom.
Bocs hogy így részletezem, de ha van székletem (kb. 2 naponta), akkor az hasmenés és rikító sárgás a környzete. Van valakinek tapasztalata?
Szerintetek lehet a sok savtól?

Pitypalatty és Csengő
Kitartás lányok, bár én sem látom a fényt az alagút végén.

10+5

Kép
manka2
 
 


Ja bocsi:

9+5

Kép
manka2
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 22:42-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon régen voltam itt!

Sajnos változatlanul küszködöm a 24 órás émelygéssel, viszont az jó hír, hogy a kórházban töltött napok óta (2 és fél hét telt el azóta), csak egyszer hánytam. Persze sokszor érzek rá erős késztetést, de ilyenkor elrágcsálok egy kis Korpovitot vagy valami hasonlót, és akkor kicsit jobb lesz.

Szombaton voltam UH-n, mindent rendben találtak, volt szívhang is, meg a végtag kezdeményeket is látni lehetett. Jövő héten megyek újra, tarkó redő vizsgálat lesz. Az UH szerint egyébként nem 10+6 most a baba, hanem három nappal kisebb, de ez nagyjából mindegyKép

Bujka!
Némi kiegészítő adat a táblázathoz: Az Újpesti Szülőotthonban fogok szülni. A nevek közül még sok szerepel a listánkon, majd ha szűkül a kör,szólok!

Cupicica
cupicica
 
 


SZiasztok!

Csak azért pofátlankodok ide egy kicsit, mert tavaly ilyenkor derült ki nálunk is hogy baby lesz, és olyan jó visszagondolni a Ti problémáitokon keresztül, hogy nekem milyen volt Kép
Az én kis gengszterem már majdnem 5 hónapos.

MINDENKINEK CSODÁLATOS HÓNAPOKAT KÍVÁNUNK!!!!!

Angi+LAckó a majdnem 5 hónapos kisgengszter

Kép
Kép
gangi
 
 


Igazatok van, félreérthetően fogalmaztam. Nem úgy értettem a kötelezőt, hogy elmenni az rá, hanem úgy, mint a tüdőszűrés - megkapod rá a behívót mindenképp, aztán eldöntöd, elmész-e. Vagyis e helyzetre lefordítva, az orvosnak fel kell hívni a figyelmet a 12. heti UH-ra (én legalábis ezt szűrtem le az ezzel foglalkozó topicból). Nekem egyébként a védőnő azt mondta, hogy 35 fölött kötelező a az a down-kór vizsgálat is, amikor "hasbaszúrnak" a tűvel - de én tudom, hogy arra sem kötelezhetnek (pláne, hogy még nem vagyok 35, csak közelítek...)

Cupicia, gratula a javuláshoz!

Gabi, kösz a tippet, meg is nézem a neten a Praxist...

Sziasztok - Kata

Kép
Ákata
 
 


Olvastam egy érdekes cikket a 3D (4D) UH-ról. A "szórakoztatás" című fejezetet ajánlom figyelmetekbe...

http://www.medicare.hu/html/uhtechnologia02.htm

Jó estét mindenkinek!

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Bujka
Nagyon csodás a kép a piciről.Kép
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan bekerültem a táblázatba. Nevet még nem tudok mondani, nem is gondolkoztunk még rajta. Előbb jussunk el a 12. hétig.Bár Dávid is csak a 7. hónapra kapott nevet.
Hát ha nem lenne a rosszullét akkor egészen jól tűrném a Dávid diktálta tempót. Ha rosszul vagyok megmondom neki, és úgy tűnik megérti, mert hozza a dokitáskáját és meggyógyít.

Cupicica
Régi ismerős.Kép
Most már én is tudok ide írni, látom te sokkal hamarabb idetaláltál.
Örülök, hogy jobban vagy már. Kitartást már nemsokára vége a rosszullétnek. Vissza fogsz menni dolgozni, vagy táppénzen maradsz már?

Manka2
Nekem nem volt ilyen székletem egyszer sem. Nem lehet, valamelyik gyógyi okozza? Nem tudom szedsz e magzatvédőt, folsavat vagy bármit. Ha nem tudsz enni rendesen a rosszullétektől az is okozhatja.

Mamy
Milyen jó a tesóddal együtt lesztek pocakosok, így tudtok egymásnak segíteni.
Ugyan ahhoz a dokihoz is jártok, vagy egy kórházban fogtok szülni?

Ákata
Gratulálok a kiskönyvöz. Jó érzés nem? Én olyan büszke voltam rá akkor amikor Dávidot vártam. Most még várok 2 hetet és csak akkor megyek a védőnőhöz.

Nektek is hetente kell menni uh-ra a 9. hétig? Nekem a doki azt mondta így menjek, elővigyázatosságból. Remélem nem azért mert valami baj van.
Mindenkinek szép estét!

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!

Én is bejelentkezem. Ma voltam dokinál, ahol 12 hetes pici izgő-mozgó babát láttam a hasamban. Van két keze, lába és sokat tátogott. Õ második baba lesz, már van egy 14 hónapos tünemény kisfiam, Áron. A rosszulléteket a 12. héten mintha elvágták volna. Menszi szerint augusztus 24. a nagy nap, de hamarabb foggant, 266 nappal számítva augusztus 19. Kútvölgyiben szültem és most is ott szeretnék.

Bufo!
Én havonta járok UH-ra.

Manka!
Nekem van egy polip az epémben. Apai ágon a családomban mindenkinek van valami epabaja. A tapasztalatom: Zöld vagy sárga, akkor epeőmlés valami kajától, ami nagyon nem esett jól. Ha ilyen diétázom egy kicsit és elmúlik.

Mamy!
Tornázni 12. hét után ajánlott.

Hányoknak, émelygőknek kitartás!

Andrea

KépKép
Áron
 
 


Sziasztok!

Isten hozta az újakat! Gratula mindenkinek!

A gyógyulás útjára léptem, már csak köhögök, igaz, azt nagyon..viszont fekszem, pihenek egész nap, ami meg nagyon jól esik.
Pénteken derül ki, hogy mit rejt a petezsák...nem mondom, hogy nem izgulok...legalább megtudom, mekkora a baba.
Ma 70 napja, hogy utoljára megjött, ez alapján pont akkora vagyok, mint Gabi (10 hetes).
A dokim szerint másfél hete voltam három, hét elején, akkor péntekre kb. 6...ami a plusz kettő elvén 8. hát ebbe bele lehet hülyülni...
az a legjobb, hogy a családban folyton kérdezik, hogy akkor most mekkora is a baba, amire én kedvesen mosolygok, hogy nem tudom...

Manka, ez a hasmenés nem hangzik jól...igyál nagyon sok folyadékot, hogy pótold a vízveszteséget, és egyél kekszet (szárazat). És mielőbb beszélj a dokiddal! Drukkolok!

Puszi nektek, újfent megyek inhalálni...kezdem megutálni a kamillateát...Kép

Kriszti
Vendég
 


Megint itt vagyok...
Melinda, gyönyörű a kép!! egészen meghatódtam..nagyon édes így profilból!
Zsuzsa, nagyon helyes a kisfiad! szinte látom magam előtt, ahogy komolyan viszi a táskát...Kép
Ez jó jel, mert nem lesz féltékeny a tesóra.
Nekem a doki azt mondta, amikor 3 hetes volt a baba, hogy menjek vissza 2 vagy 3 hét múlva, ha akarom, szívesen megnézi, hogy mi van a petezsákban....naná, hogy akartam! ez lesz most pénteken.
Dukkoljatok nekem! Ti már olyan szépen előttem jártok, szívhang, mozgás, uh-kép, GRATULA MINDENKINEK!
néha eszembe jut, hogy mi van, ha nem lesz ott semmi...nagyon vacak volt a hormonrendszerem a terhesség előtt, most meg itt ez a betegség...mindegy, nem gondolok erre, a szívem azért azt súgja, minden ok..

Jó éjt mindenkinek!
rosszul lévőknek kitartás, pozitív energiákat küldök!

Kriszti
Vendég
 


Angel
Drukk....

Ákata
Down szűrésre létezik vérvétel is... a 12. heti UH és a laboreredmény alapján el lehet dönteni, hogy a magzatvíz-vizsgálat szükséges-e (haszon-kockázat mérlegelése)
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!

Zsuzsa
én is büszke vagyok a kiskönyvre :-))) Én a 7. héten voltam UH-n, és a 12-en kell menni újra. De nem csodálom, hogy nem forszírozza az orvos, az UH tele, több órás a várakozás... Egyébként én szívesen mennék mondjuk kéthetente babanézőbe :-))) Dávid aranyos, mint gyógyító :-))))

Kriszti,
jobbulást, és ne számolgass :-))) Majd a doki megmondja most már pontosan. Nálam is van egy hét csúszás, csak fordítva...

Gigaboszi,
megyek genetikai vérvételre is... Hallottam egy angliai módszerről (szúrás helyett), de elég vegyesen nyilatkoztak róla itt a fórumon. Asszem, nem gyötröm magam ezzel a kérdéssel - kár is volt utánaolvasnom, most csak drukkolok a vizsgálat miatt. Inkább el is felejtem ezt a részét, és csak a kellemesre koncentrálok - hogy láthatom a babákat végre :-)))
Hogy érzed magad?

Puszi mindenkinek - Kata

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Én a nyári topikba írogatok, de még kitudja...lehet, hogy csak ősszel szülök.

Andrea,
akkor mi szinte egy korúak vagyunk Kép. Mondjuk én mensi szerint vagyok aug. 19., de a fogantatás és az uh. szerint is aug. 20. No, hatalmas különbség Kép. Megjegyzem aug. 20-án lesz az első házassági évfordulónk. A baba meg 98%-ban nem azon a napon fog születni, mint amikorra kiírnak Kép.

Bujka,
gratulálok a kis manódhoz Kép! Nagyon édes így oldalról! Neked hüvelyi uh-od volt, mert olyan szép élesen látszódik? Ja és hatalmas méretű a babád!!! Én is 11+5 koromban voltam az uh-on és napra pontos volt a baba mérete. Csak 45,6mm! Neked 67mm?! Ez tuti?

Adi 12+5
adi77
 
 


Szia Mindenki!
ÁKATA - kaptam hormont igen, azt mondta a doki, hogy a vetélések elég nagy aránya az alacsony hormonszint miatt következik be. Meg kaptam magnéziumot(panangin) és rutascorbint (rutin+c vitamin). Ezeket szedegetem szorgalmasan. Drukkoljatok, ma megyek dokihoz, kb. 6-7 hetes lehetek, remélem már lesz szivhang.

BUJKA - én egy kicsit másfelé lakom bár autóval nem nagyon vannak itt távolságok. Börzsöny u.
Már látom, hogy meg kell szerveznünk majd az érdi baba-mama találkozót. Legalábbis szerintem szupi lenne.
Nagyon-nagyon édi a felvétel, olyan jól kivehető a babóca, hihetetlen!!!
Én is úgy gondolom, hogy sokat adhatunk egymásnak lelkileg itt, jó olvasgatni, ki hogyan éli meg ezt az időszakot, miken megy keresztül és hogy tapasztaljuk meg az újdonságokat, a pici növekedését. Bár még én is nehezen tudom követni és vissza-vissza kell olvasnom, és nehéz is egyenként lereagálni, soxor nem is teszem, de mindenkivel együtt tudok érezni és mindannyiunknak nagyon drukkolok.

MAMY a terhes tornáról infó engem is érdekelne, meg jó lenne, ha esetleg néhányan tudnánk egy helyre járogatni majd esetleg...
Jó érzés lehet, hogy egyszerre vártok babát, az egyik barátnőm is előttem jár egy picivel, olyan jó mindig megbeszéljük az eseményeket.

MANKA szoritok, remélem nem lesz semmi komoly baj...

ANGEL - örülök, hogy gyógyulgatsz. Én sem tudom követni hol is tartok, de nem is fontos talán... Ha az uccsó menzesztől számolom, akkor már 8 hetesnek kellene lennem, de az UH szerint másfél hete voltam 4-5 között, ami igaz is, ha nem a menzesztől számitom, hanem két héttel későbbtől, amikor is szerintem fogant. Úgyhogy én nem számolgatom már, úgy döntöttem...
Pénteken drukkolok, és veled izgulok azért is, mert én ma megyek délután UH-ra, és nekem sem volt még szivhang legutóbb...

Szóval ma én is nagyon izgatott vagyok, mit mond a doki. Este beszámolok, drukkoljatok nagyon.
Mindenkinek szép napot mára is.
Üdv,
Krisz

Kép
kriszkrosz
 
 


Sziasztok!

Csak életjelent szeretnék adni magamról! Sajnos tegnap Marci semmit nem aludt szinte, így nem tudtam jönni. Estére pedig betaknyosodott, éjjel sem sokat aludtunk. Szegénykémből folyik a cucc, totál fáradtak vagyunk mindketten. Kép
Nem tudom, mikor jövök majd megint rendesen, de addig is mindenkinek további szép panaszmentes, pocaknövesztő napokat kívánok! Kép

Puszi: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit visszaolvastam. Örülök, mindenkinek, aki jól van, és kitartás a roszzul levőknek! (sorstársaimnak)

Lányok én olyan de olyan érzékeny lettem. Nevetséges. Ma bementem a boltba(COOP) és valami iszonyat nyálas csöpögős zene szólt. MEg bent volt az a szoci közért szag. És én valamitől úgy meghatódtam, hogy tök spontán elsírtam magam. (Ez a vég. Annyira kellemetlen volt, hogy az hihetetlen.)

Maradt két csoportom, akiket tanítok, szegények nem tudnak kiigazodni rajtam, néha teljesen kiszámíthatatlan, hogy hogy reagálok valami poénra, vagy bármire.

Nagyon furcsa ez a szeszélyesség, velem még nem volt ilyen. De le kell küzdeni valahogy.

Az émelygésre szedek homeós Cocculine bogyókat, de nem nagyon használ. Csak annyira, hogy van napi 2 jobb órám.

Most megyek, még nem vagyok igazán jól, de várom, hoyg jobban legyek, és akkor tényleg mindnekinek írhatok amjd külön-külön is!

Puszi
Piró
(10 - kereken)
pitypalatty
 
 


Sziasztok,

a guta megüt, imént szállt el ismét a levelem (a szerver nem tudta végrehajtani a kérést, próbáljam újra - de hogyan?!).

Kriszkrosz,
én Utrogestant, elevitet, folsavat és magnéziumot szedek - vasat szerencsére nem kell, a vérvétel eredménye jó lett. Drukkolok Neked a mai UH-hoz - szerintem már látszani fog a bébi! Nekem a 7. hét legelején már gyönyörű szívhangok voltak, úgyhogy ne izgulj! Írj még az este mindenképpen!

Érdi mamitalálkozó nagyon jó lenne - főleg, ha egy darabig még Melinda is érdi lakos marad :-))) Egyébként nem laksz tőlünk messze, mi a Lőcsei folytatásának a végénél vagyunk.

Melinda,
jobbulást Marcinak, és több pihenést nektek, főleg neked! Gyere, amint tudsz, és vigyázz magatokra!

Puszi mindenkinek - Kata

Kép
Ákata
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 22:42-kor.
Vendég
 


SZIASZTOK!

Jó ismét köztetek Kép Nem győztem visszaolvasni a topikot, olyan szorgalmasan irogattatokKép
Nagyon tetszik, hogy egyre erősebb a közösségi szellem! Kép

4 napig nem láttam a topikunkat; teljesen úgy jártam, mint Ákata. Bár most sem értem, mi volt a baj, mert nem az esti csúcsforgalomban jöttem volna ide... kedd óta meg nem jutottam géphez..
És igazság szerint én sem vagyok a legtökéletesebben- émelygek 1000-rel. Kép

Lányok kedden megint megtörtént a csoda! Láttuk a szívverést és hallottuk is!! Kép Leír6atlanul jó érzés volt! Elvileg azt mondta a doki, hogy 8 hetes, pedig "csak" 1,6 cm a mérete, az egyik terhes könyv szerint 8 hetesen már 2-2,5 kell lenni. ?! Viszont ma én is "megkiskönyvesedtem" Kép Kép

Manka2

Nekem már volt egy epeműtétem, ki is vették, és pontosan tudom miről beszélsz. Ne izgulj, ha nem görcsölgetsz és nem állandóan megy a hasad, az még val. nem komoly baj, csak epeürítési zavar. Bár az tény, hogy érdemes rá odafigyelni, mert ha nem, 1-2 éven belül kő is lehet belőle. (Nekem is ezt mondták az orvosok, és sajna én nem "vigyáztam" és be is jött)Legfontosabb: ne stesszelj, ne hajtsd túl Magad, ne egyél fűszereset és zsírosat. Bár ezt pont egy terhes nőnek írom... Kép

Melinda

Imádni való a kép!!!! Nagyon tisztán kivehető a pici kis tündér! Kösz, hogy eljuttattad az infót a többieknek!

Ákata

Úgy látszik kísértetiesen hasonló technikai gondokkal küzdünk..;)Nekem is elszállt egy levelem még múltkor, de most ezt is megpróbálom kicselezni. Bemásolom a Wordbe, mielőtt feladnám; így ha nem megy el, utána csak be kell másolnom újra ide. Hogy van a két kis kedvencem ? Kép

Szeretném megkérdezni az érdiektől, hogy az érdi találkózón való részvételen megnézitek a lakcímkártyát, vagy Vecsésről is lehet csatlakozni ? Kép

A terhestorna engem is érdekelne, bár igazság szerint most az egyik barátosném a kismama jógát javasolta, ő már szült, és azt mondja neki nagyon bevált.

Mamy

Ki az orvosod a Nyírőben? Már régóta jársz oda, vagy csak mostantól? Én is ott fogok szülni, és nagyon meg vagyok elégedve velük. Az én orvosom a Fülöp doktor, és nagyon úgy tűnik, hogy jó választás volt. Eddig minden nagyon kerek a kórházzal!

Piró

Ezen ne izgulj! Én még egy babás reklám után is törölgetem a szemem, és akár tök ok nélkül is moslygok magamban. Ez vele jár! Nem kóros Kép

Angel

Az, hogy nem vagy rosszul és nem voltak régen jók a hormonjaid, az egyáltalán nem azt jelenti, hogy nem ágyazódott be jól! Nekem azt mondta a védőnő, hogy nem véletlenül sikerült mégiscsak spontán. Bár nekem is kell szednem Duphastont, egyre inkább úgy gondolkodom, hogy nem számíthat a PCO-s előzmény. Fel a fejjel, minden rendben lesz az UH-n!! És a megfázástól nem lesz a picinek semmi baja, most meg már kifelé jössz belőle!

Kriszkrosz

Drukk! Drukk! Este írd meg mi volt!

EGY KÖRKÉRDÉS

A mozi tényleg árt a pocaklakóknak??! Mert, most ezt hallotam, pedig ha nem is gyakran (főleg most, hogy nem vagyok valami jól) de mi azért nagyon szeretünk járni!

Minden újdonsült kismaminak gratula, és üdv a topikon!

Holnap reggel jövök olvasgatni Titeket!

puszi Mindenkinek!

J.E.
macifülke
 
 


Sziasztok!

Macifülke,
mozidolog elképeszt, semmi ilyesmit nem hallottam még, okolni se tudnám a tilalmat. Mert még ha a számítógéptől tiltanának, vagy a mikrosütőtől... Én pont azért nem olvasok szakirodalmat, hogy ne paráztassanak mindentől. Viszont átolvastam a kismamakönyvet, amiben az van, hogy ne együnk majonézt (nyers tojás miatt). Én úgy általában is kívánom a hidegtálas cuccokat, salátákat, de most majd' megdöglök értük. (Főleg a kaszinótojásért, holott régebben a rokfortos v. kőrözöttes sajttekercs volt a gyengém). Tűnődtem azon, hogy lemondjak-e róluk, de végül nem tettem - szerintem a hidegkonyhákon a majonézes öntet nem nyers tojásból készül. Kívánom még a hagymát is nagyon. És néha az édességet. De azt lelkifurdalással eszem, így nem esik jól :-)))

Az UH-hoz gratulálok :-))) Ami pedig az érdi találkozót illeti, MINDENKIT szeretettel várunk! Igaz, még nem szerveztünk semmit, de jó lenne... Ha sokan leszünk, olyan helyet kéne választani, ami nagyjából egyforma távol van mindenkitől. Majd töröm rajta a fejem. Tán Pest lenne a legjobb. Bár az az igazság, hogy nemigen tudom, ki hol lakik - annyi biztos, van köztünk debreceni és kecskeméti is.

Lányok, aki szívesen jönne egy találkozóra, írjon!

Simigabi,
kösz a tippet! Egyébként az a szokásom, hogy a levleket kimásolom (Ctrl C), és ha eltűni, Ctrl V-vel újra beillesztem. Néha viszont elfelejtem - és olyankor Murphy törvénye szerint el is száll :-))))

Jó egészséget mindenkinek!

Kép
Ákata
 
 


Macifülke
Ez a szegény kismamák életének megkeserítőjeKépKép mindenféle rémísztgetések...

Nem lenne egyszerűbb, akkor 9 hónapra egy üvegbúra alá vonulni?
Vendég
 


Sziasztok!

Kriszkrosz, mesélj, mi volt az uh-n?

Melinda, tartsatok ki Marcival. Sztem nyilatkozhatok a többiek nevében is, hogy virtuális gyógypuszikat küldünk neki...Kép!

Macifülke, gratula!!!! de szép lehetett!!!

Piró, jó hallani rólad...tarts ki, nemsokára túlleszel az émelygésen. Magnéziumot szedsz? Hányinger ellen szuper és jó a sejthártyáknak is.

Érzékenység nálam is megy 1000-rel, most, hogy beteg voltam, mesekönyveket olvastam, és azon bőgtem, hogy a süni tüskéire felragadtak az almák, és az erdőben minden állat őt dícsérte...na, ezen nekem potyogtak a könnyeim..még jó, hogy nem látott senki...Kép

mindenkinek köszönöm a drukkot, hetek számolását felfüggesztem, és várom a holnapi uh-t...sztem megint várok kb. 3 órát, mint a múltkor, hogy bejussak, de valamit valamiért..

A tali jó ötlet!

Puszi mindenkinek, jó pocinövesztést!

Kriszti
Vendég
 


Sziasztok!

Épp csak átfutottam az írottakat és köszönöm szépen a gyógypuszikat Marcikám, valamint a bókokat Ketteském nevében Kép Ugye milyen klassz lett a fotó Kép
A lényeg, hogy Marci hősként viseli a betegséget a szörcsögésen kívül alig lehet észrevenni rajta, hogy beteg. Meg persze a betegen csillogó szemein Kép Szívom az orrát, amit sajnos nagyon nem csíp. A "poén", hogy én is lerobbantam, fáj a torkom és folyik az orrom. Ezt a kórt Párom hozta haza, de Õ már 1 hete szenved tőle, minket pedig Marcival most kapott el.

Az érdi taliban benne vagyok! Már annyiszor akartam írni Katának is, hogy majd egy kis jobb időben akár találkozhatnánk is pocaktali ürügyén. És tessék háromra bővült az érdi kiscsapat Kép

Megyek, holnap azért benézek.
Puszi Mindenkinek: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Maciful, moziban csak a hangerore kell vigyazni. Ne nezz meg napi ot filmet! Amugy, hogy a nagy zaj karos a babakra azt a 80-as evekben mar kimutattak, hogy 'diszkos mamak' babai kozott sok volt a serult (nyitott hasfal stb.) De ezek altalaban olyan anyukak voltak, akik a hangfal mellett dolgoztak.

Torna! Az elso babammal az aranytizbe jartam kismama fitnesszre. Senkit ne tevesszen meg a hangzatos cim, szo sincs zsiregetesrol, hanem egy nagy klassz kis lelekmelengeto torna volt. Nem volt olcso, de mi az amit kismamaknak javasolnak? Nagyon jo tenyleg hogy a 13 hettol mehettunk oda es vegigkisert. Nem csak torna hanem vajudasi pozok, gatizom stb volt.

En is a kedvencekbol nyitom meg a topicot igy eszre sem veszem, ha eltunik, csak azt hogy mar jo ideje nem irt senkiKép

csengo 13+0
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem két bajom van a babatornával - azt mondják, ha eddig nem tornáztál, ne most kezdd el - és én már évek óta nem tonáztam, sajna... (ráadásul nemtom, veszélyeztetetteknek szabad-e.) A másik pedig, hogy én csak úgy tudok bejutni Pestre, ha visz a férjem, mert igen messze van tőlünk a busz/vonat - a helyijárat pedig, ami kivihetne a megállóhoz, kábé óránként jár. Ezért nehezen mozdulok ki, a vizsgálatokat, programokat úgy időzítem, hogy akkor induljak, amikor ő munkába. A torna viszont általában délelőtt van... De ez egyéni probléma...

Jókat hallottam a babajógáról is, az talán a magamfajta kripliknek is ajánlott :-)))

Érdiek, itt is van egyébként torna, védőnéni mondta, de csak akkor lehet menni, ha az orvos engedélyezi (írásban?). Ez, gondolom, minden kismamatornára vonatkozik...

Melinda,
gyógyuljatok gyorsan, vigyázz magatokra! Ha levonult a kór, jöhet a találkozó :-))) (Orvos látott már titeket?)

Kriszkrosz,
mi volt az UH-n? Drukkoltam :-)))

Csengő,
tényleg, a mozizaj... Ez eszembe se jutott volna... Egyébként nekem azt mondta egy ismerősöm (aki műegyetemet végzett), hogy óvakodjak a hangszórótól (valami bizgentyű van benne, ami káros lehet). Ez vonatkozik a számítógépére is, le is szedtük róla...

Puszi mindenkinek, és jó egészséget!

Kép
Ákata
 
 


Szia Lányok!
Bocs, hogy tegnap már nem irtam, az igazság az, hogy már 8-kor elszunditottam...
Köszönöm szépen a drukkot mindenkinek, nagyon jól csináltátok, mert minden rendben volt.
A picikém még csak egy jókora fej szinte, tiszta ufó, de már lehet látni a szivverését, bár hallani nem hallottam, nem tom, hogy a készüléken van-e hang egyáltalán, a saját rendelőjében kicsit ósdibb a berendezés, mint a kórházban. Igy csak megmutatta a képernyőn, hogy ott ver a kicsi szive... de én már ettől is elolvadtam.
Végképp nem tom azt sem, hogy hány hetes, mert a kórházban másfél hete 4-5 volt, tegnap a doki szerint 8-9, szóval passz. Méret szerint 9 mm, azt hiszem megnézem majd itt a neten, mit ir a fejlődésről.

ÁKATA én duphaston nevű hormont kapok, és tegnap óta folsavat, E-vitamint is kell szednem az elevit, magnézium, rutin és aszkorbinsav mellett.
Ennyi gyogyót egy év alatt sem szedek be, mint most naponta...
Na ez a találkozó nagyon érik! Valóban nem vagyunk messze egymástól.

MACIFÜLKE - gratula a kiskönyvhöz, hát igy igazodjon ki az ember a korát illetően... Ha a Tiéd 8 hetes, az enyém a 9 mm-kéjével nem is lehet annyi...
Én majd akkor kapok kiskönyvet a doktorbácsi véleménye szerint, ha olyan alakot látok már a monitoron, hogy felvisitok örömömben. Talán ha olyan szép lesz már, mint Melindáé...
Nem vagyok babonás, de azért nem bánom, hogy nem hamarkodjuk el...
Nem hinném, hogy ragaszkodunk a lakcimkártyához, sőt!!! Legyünk minél többen.

ANGELKRISZTI ma neked drukkolunk, és kivánom, hogy legalább úgy örülj, ahogy én tegnap. Biztosan nagy élmény lesz!!!

MELINDA - én is kivánok mihamarabbi gyógyulást, kitartást, már látom, ahogy tologatjuk hármasban a babakocsit Érd utcáin...

ÁKATA - szerintem a babatorna nem megeröltető annyira, de az úszás is ajánlott állitólag.
Persze én is csak akkor megyek bármelyikre, ha túl leszek a veszélyeken. Nekem nagyon hiányzik már a mozgás.

Most búcsúzom, kicsit puccba vágom a lakást, pusszantás, kitartás, aki nem jönne annak nagyon szép hétvégét, én még megpróbálok bekukkantani.
Krisz

Kép
kriszkrosz
 
 


Sziasztok!

Annyit írtatok, hogy alig győztem visszaolvasni.
Tegnap nem tudtam jönni, mert nem voltunk itton. Hát jól elfáredtam, 15 cm hóban babakocsit tolni nem egyszerű. Sőt többet cipeltem mint toltam. Na ez nem éppen használt nekem , gondolom. Remélem nem okoztam semmi bajt a babának. Egyet elértem vele izomlázam az van.
Én kedden megyek uh-ra remélem megint szépet látok majd.

Kriszkrosz
Legalább kipihented magad, az is fontos. Bevallom én mostanában ebéd után lefekszem a gyerekkel. Nagyon jól esik, így legalább könnyebben viselem du a Dávid tempóját.
Nem irigyellek ennyi gyógyszerért, ez 3 embernek is elég lenne.
Jó takarítást!

Ákata
Nem hiszem, hogy ártana a babatorna. Menj elpróbáld ki, ha bírod és nem megerőltető akkor szerintem nem árt. Mindig rábízzák a kismamákra, hogy ezt, vagy azt a gyakorlatot tudja e csinálni, és ad könnyebb feladatot is. Legalább is ahová én jártam ott így volt.

Bujka
Gyógyulást Marcinak, és neked is. Pihenjetek sokat. Gondolom gyógyszert most nem szedhetsz,így később jössz helyre, kitartást.

Angel
Kitartást az émelygés egyszer elmúlik, nekem is mindig ezt mondják.Kép
Láss szépet az uh-on.

Megyek főzni, hogy legyen mit enni. Ha tudok még benézek.
Szép napot mindenkinek!

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!
Örülök a jó híreknek, hogy mindenkinek jól van a Pocaklakója :-)
Macifülke! Nekem a Mészáros dr-nő az orvosom, nem ismerem nagyon régóta, de csupa jót hallottam róla, és nekem nagyon szimpi.
Lányok, ti hogy álltok a székrekedéssel?... Engem sajnos eléggé megkínoz. Van valami gyógyszermentes megoldás, vagy ki kell bírni?... Félek nehogy az erőlködéstől baja legyen a Picinek.
Friss UH-osok! Az a lényeg, hogy rendben legyen a Pici, a CRL mindenkinél egyéni, nem lehet minden baba egyforma. Nekem 7 hetesen 9.6 mm volt, azaz kis híján 1 cm, és már hallhattam a világon a legédesebb hangot, a szívverését is. Valóban ez az UH készüléktől függ. Legutóbb, a múlt héten már 4.2 cm-es volt, a gép csak 2 napot tévedett a korát illetően, 10+6-ra saccolta, holott 10+4 voltunk aznap. Ha nagyjából jó a CRL, szerintem nem kell aggódni. Legközelebb 14-én megyek, a 12. heti UH-ra, nagyon izgulok, és már alig várom, hogy újra láthassam a Picike testét, láthassam ahogy izeg-mozog, és természetesen hallhassam a szívhangját ismét! Tényleg fantasztikus érzés hallani.
Minenkinek szép napot, jó pocaknövesztést!
Mamy (11+4)

Kép
mamy
 
 


Mamy
Székrekedés ellen sok folyadék és rosros étel a jó. De nem mindenkinél válik be. Ha szedsz valamilyen vaskészítményt akkor nem fog sokat javulni a helyzet. Tehát kitartást! Ártani nem ártassz a babának vele, csak borzasztóan rossz érzés.
A 7. héten nekem 9.5mm volt tehát a mi babáink nagyon egyformák. Én is hallottam a kis szívét, olyan jó volt.

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Mamy!
Én az előzőekkel, és most is székrekedéses vagyok. Szedtem a magneB6-ot de abbahagytam, mert csak fokozza. Nálam a reggeli nagy pohár forró kakaó sokat lendít a dolgon, ill. a változatos, rostban gazdag táplálkozás, gyümölcsök... Sajnos csodaszer - ahogy az émelygésre - erre sincsen.

Jubi (11+1)

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!
Sajnos nálam a sok folyadék nem segít, pedig sokat iszom, (vizet, tejet elsősorban, meg gyümölcslét), de semmi.... Tényleg nagyon rossz érzés, de hát tudjátok. Gyógyszert nem merek szedni, hiába mondják hogy kismamák is szedhetik, én úgy vagyok vele, hogy inkább semmi fölösleges gyógyszert. Még akkor sem veszek be semmit, ha nagyon fáj a fejem. Sajnos ez is előfordul néha. Olyankor próbálok aludni, az segíteni szokott.
Zsuzsa! Tényleg nagyon egyformák a babáink, végülis csak 3 nap van közöttünk. Te mikor mész 12. heti UH-ra?

Mamy (11+4)

Kép
mamy
 
 


Sziasztok,

Kriszkrosz,
örülök, hogy minden OK volt az ultrahangon. Méret miatt ne aggódj, szerintem a kor miatt se, majd a következőnél megint mást mondanak :-))) A baba meg úgyse akkor jön, amikorra kiírják :-))))) A babakocsis kép nagyon vonzó, bár már ott tartanánk... E-vitamin minek kell?

Bufo,
ha az orvos ajánlja, feltétlen elmegyek majd a bébitornára, valszeg itt helyileg. Remélem, az érdi csajok is velem tartanak majd :-))) Úszni nem merek a fertőzésveszély miatt (egyébként is csak élővízben úszom, a medencéktől sok női kórságot kaptam már, sajna, hajlamos vagyok rá...) Viszont a babákkal tervezem majd a bébiúszást. Igaz, ikrek révén ehhez a férjem is kell majd :-)))
Emelgetéstől nem lett baj, ugye? Vigyázz magadra!
Nálunk is hatalmas hó van, a kutyák nagyon élvezik, én kevésbé - már a tavaszt várom nagyon... Olyan átok dolog, hogy ilyenkor keményít be az idő, ahelyett, hogy karácsonytájt ontotta volna a havat Holle anyó...

Mamy,
én felkelés után megiszom pár korty koffeincsökkentett, híg lére eresztett neszkávét. És már megyek is... De a síma meleg vízzel is ugyanilyen hatást érhetsz el (pláne, ha le tudod gyűrni). Próbálkozhatsz egy kis lekvárral is. Ja, azt olvastam egy könyvben, hogy a kellő rostmennyiség és a sok folyadékbevitel is segít.
Én egy héttel később megyek UH-ra, várom már, mert a 7. hét elején voltam utoljára. Nem nagyon forszíroztam, a kórházban tele a váró, több órát kell sorban ülni. A 12. heti UH viszont máshol készül, és előzetes bejelentésre.

Puszi nektek, mindenkinek szép napot!

Kép
Ákata
 
 


Szia Mindenki,

Kösz az infókat a mozival kapcsolatban, közben én is utánanéztem kicsit, és Csengőnek volt igaza: a túl erős dolby hangok nem tesznek állítólag jót, abban az időszakban, mikor a hallószervek alakulnak, vagy mi. Amit ebből leszűrtem; inkább romantikus vígjáték, mint Gyűrűk Ura. Kép (Pedig moziban a nagyszabású, mozgalmas és látványos filmek a legjobbak, szerintem)

Azt tegnap nem is írtam, hogy amikor a védőnéninél voltam, egy pszihológus "néni" is kikérdezett, pontosabban "felmért", méghozzá "Milyen babonák léteznek a terhességgel kapcsolatban?" címmel. Roppant érdekes volt! Ti hallottatok már arról, hogy a tűzfoltnak mi az eredete a babona szerint? Én még eddig nem, viszont most elmondta, hogy a kismamának állítólag vigyáznia kell, hogy terhesség alatt ne dobják meg semmivel (aktuálisan hógolyó Kép ) DE főleg gyümölccsel vagy annak magjával (?!) ne, mert ott, ahol megdobják vele, ott lesz a babócán tűzfolt. Méghozzá olyan lesz a fomája a tűzfoltnak, amivel megdobták. Szerencsére én csak bizonyos dolgokban vagyok babonás, de azért most nem megyek gyümölcsszüretre. Kép

Minden érdinek előre is köszönöm a találkozás lehetőségét, szívesen élnék vele.
Nekem a helyszín is megfelel, mert, ha nem is gyakran, de szoktam arrafelé járni, mert laknak ott barátaink.

Kriszkosz

Ezt a centis dolgot én sem értem, minden könyv mást ír, mást mond az orvos is; igazság szerint csak annyira érdekel, hogy már végre túl legyek a veszélyeztetett időszakon. 1 hét ide- vagy oda nem számít, mert a lényeg, hogy végre mind babát várunk! Kép Gratula a felemelő szívdobogáshoz!

Ákata

Nekem is azért szimpatikusabb a jóga, mint a torna, mert sajna be kell, hogy valljam, az utóbbi időben, azaz években, elég keveset mozogtam. Sokkal nyugisabbnak tűnik!

Bujka

Az egész családnak jobbulást!! Családunk Marcija (sógoromék kisfia) tegnap kapott védőoltást (okt. 4-én született, tavaly) belázasodott, és mosz ő is nagyon nyűgi szegény Kép A legrosszabb, hogy egy ilyen picinél az ember még tehetetlenebbül érzi magát.

Angel

Aztán várjuk a beszámolót az Uh-ról!

Gigaboszi

Veled mi van? Mostánában mindig csak röviden szólsz hozzá. Amúgy max. egyetértek Veled, a különböző kutatások mind ellentmondanak egymásnak, de minden témában létezik olyan kutatási eredmény, ami azt mondja: nekünk nem szabad. (pl. lazac; egyik cikk szerint kerüld, másik könyv meg kifejezetten javasolja, hogy fogyaszd a terhesség alatt.)

Mindenkinek szép 7végét! Minket megint vár Eger. Kép
Hétfőn délelőtt jövök; nem fenyegetés, de ígéret!

puszi: J. E.
macifülke
 
 


Sziasztok Lányok!

Még mindig nem tudtam visszaolvasni, csak le akarom írni milyen tahók voltak velem ma.
Beiratkoztam az egyetemre, és kavarás volt a csekkel, persze a sok viháncoló ifjúság között nem olyan vicces órákig sorban állni a tanulmányi osztály sötét folyósóján. Aztán Meg innen oda, onnan ide küldenek. MErt a titkárnők az "urak".

Nos, történt eme kálvária folyamán, hogy felküldtek az 1. emeletre a csekknyomtatóba - persze csak úgy lehet csekket kérni, hoyg először sorban állsz a gépterembe, aztán igényelsz,a ztán délután átveheted. Na, én bementem, mondtam, hogy veszélyeztetett terhes vagyok émelygek, és nincs erőm végigcsinálni, nyomtassanak már egy csekket nekem.
Mire a nő üvöltözni kezd, és leküld a diákjóléti bizottság határozatáért. Megint sorba állás, aztán fel az emeletre. Amikor lépek be, akkor a hátal ülő mammer épp ezt mondja: "El sem hiszem, hogy ezek a kis csitrik mi mindent tudnak még kitalálni, ha ha, na persze, veszélyeztetett terhes. Tudod ám..."

Csajok, nekem annyira eldurrant az agyam, hogy sírni tudtam volna a dühtől. És olyat mondtam neki, amit egy kicsit szégyellek is utólag.
Persze pisszenni sem mertek utána és az is ciki volt, hogy valami főnököcskéjük is áldogált az ajtóban...

Még mindig totál ahatása alatt vagyok.
Ezt nem hiszem el. Ez egy katolikus egyetem.
na ja.

Puszi Nektek!
Piró
10+1
pitypalatty
 
 


Mamy
Nekem még kicsit odébb van a 12.hét, én holnap leszek pont a 8.héten. De a kilencedik hétig minden héten mennem kell uh-ra. Így jövőhét kedden megyek.

Pityplaty
Ne húzd föl magad! Hülyék miatt nem érdemes. Engen csak az döbbent meg, hogy még egy kis jóindulat sincs az emberekben. Bár el tudom képzelni mi mindent ki nem találnak a lusta és nemtörődöm hallgatók, de általánosítani nem szabad.
Legalább jól beolvastál nekik remélem. Volt benne nyomdafestéket nem tűrő kifejezés is igaz.Kép Én biztos mondtam volna ilyet is.
Nyugodj meg és próbálld meg elfelejteni az egészet!

Macifülke
A centik miatt ne aggódj, minden baba más. Mi sem vagyunk egyformák. A táblázatok is csak a nagy átlagot mutatják, de ettől lehet eltérés. Az a lényeg, hogy a doki szerint is minden rendben legyen és egészséges babó nőjön ott bent.
Jó utat Egerbe!

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Szia Zsuzsa!
Jaj bocsánat, véletlenül a te üzeneted alatti Juborka üzenetének a végét néztem, amikor azt hittem hogy 11+1 napos vagy, közben Juborka az... szóval érted.... mégegyszer bocsi.
Pitypalatty, ez tényleg dühítő, de nem érdemes lesüllyedni az ilyenek szintjére, ráadásul most fokozottan érzékenyek vagyunk, biztos ez is közrejátszott, hogy ennyire kiborultál. Az ilyen lelki sivárokat csak sajnálni lehet. Ne törődj velük, csak magaddal!
Szép napot mindenkinek,
Mamy (11+4)

Kép
mamy
 
 


Sziasztok lányok!

Hát ezek a babaméretek hihetetlenek...ma 7-kor megyek uh-ra, akkor okosabb leszek, előre is köszönöm a drukkot!

Piró, ismerem a helyzetet, ez tényleg a ppke-re vall...mi is nagyon utáltuk a TO-t. jól tetted, hogy megadtad nekik, megérdemlik, kegyetlen, cinikus banda. azért rosszabb, hogy kat. egyetem, mert elvárásaid vannak, hogy itt majd kedvesek lesznek. na persze. NE TÖRÖDJ VELÜK, ODABENT VAN NEKED EGY CSÖPPSÉG, AMI 1000 TITKÁRNÕNÉL TÖBBET ÉR! azóta sztem kicsit elszégyellték magukat.

Mindenkinek szép napot, jó pocaknövesztést, Melinda Marcijának gyógyulást!

Mamy, nálam a tej a tuti befutó...szó szerint, mert azonnal futok tőle. de a sok zöldség, gyümölcs szintén jó lehet.

Egy hatásos turmix:

őszibarack befőtt, kevés zabpehely, egy kanál méz (ha kívánod), tej, ezt turmixold össze. én a zabpelyhet egy kicsit megmelegítem a tejben, úgy puhább. Finom, egészséges, és hat!


Puszihegyek mindenkinek!

Kriszti
Vendég
 


Sziasztok!

Macifülke,
pszich. néni elképesztett - ezt a sztorit azért adta elő, hogy megmutassa, milyen hülyeség a babona, vagy azért, hogy megszívleld a tanácsot? Valahogy nem derül ki... Ha Melindáék meggyógyultak (remélem, jobban vannak már), elkezdhetjük szervezni a találkozót. Csak ne legyen méteres hó... Jó hétvégét Egerben!

Piró,
amit írtál, felháborító. Barátnőm is odajár egyetemre, és hasonlókat szokott mesélni a tanulmányi osztállyal kapcsolatos kavalkádjairól. Ne szégyelld, hogy odamondogattál - a helyedben én is így tettem volna, sőt... szégyelljék ők magukat! Különben is, micsoda dolog az, hogy ennyit kell b*szódni egy csekkel (már bocsánat) - ezek a bürokratikus dolgok mindig rámhozzák a frászt, elvégre mit kell ilyesmiért órákig sorban állni?! Főleg, ha még ilyen pimaszsággal is párosul - elvégre nem te vagy a titkárnőkért, hanem fordítva...
Remélem, már nem vagy zaklatott, mert az nem jó a bébinek, meg neked se. Pihenj egy nagyot, és ránts rá vállat... tudom, nem egyszerű...

Kriszti,
drukk az UH-hoz, írd majd meg, milyen volt!

Jó pihenést mindenkinek!

Kép
Ákata
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?