Új privát üzeneted érkezett!

Exdeus,
nem hiszem, hogy mi lennénk a kevésbé elmaradottak...
Írországban sincs sok vizsgálat (ott tilos az abortusz, úgyis meg kell szülni, akkor ugye minek), és Hollandiában sem. A finn terhesgondozást nem ismerem. Lehet, hogy korfüggő a kivizsgálás mértéke...? Nálunk viszonylag sok a felesleges vizsgálat, ezt csak úgy álatlánosságban mondom, nem a szülészetre értem, mert ahhoz nem értek.
potter_76
 
 


Sziasztok!

Külön üdv az újaknak is! Ne aggódjatok, MINDEN tünet, amit eddig nem tapasztaltatok, normális. Úgy értem: az idegesség, a levertség, a hirtelen bőghetnék, a mellfeszülés, mellfájás, hasfeszülés, gyomorégés, gyomorfelfordulás, hányinger, hányás, stb...
Nem vagyok hipohonder, de úgy emlékszem, nekem már mindegyikben volt (van) részem. Kép

Amúgy Tarhonya észvesztő tempóban növekedésnek indult. Vagy amire gondolni sem merek: én indultam hízásnak. Kép

Üdv,
T. (13+5, de ez a szigorú naptár szerinti)
tarhonyanya
 
 


Sziasztok!

Jó látni, hogy egyre többen vagyunk:-)
Pannamari (Ancsa) én is a Schöpf-i be fogok szülni május 25 és júni 1 között valamikor. Szerintem nem olyan szörnyű a korház, voltam már vérvételen ott, meg UH-n és állítólag az újszülött részlege nagyon jó. Meg az orvosi gárda is profi.
Nekünk első babánk lesz, így majd korházi felkészítőre is szeretnék járni. Majd megkérdezem a dokitól mikor vannak az előadások és megírom, ha gondolod.
Neked ki a dokid? (elég akár csak monogram)

További szép napot mindenkinek!
Kari
(14+0)

ui: Judit78 Veled mi a helyzet? Jól vagytok?
kari
 
 

 
 

Tnyanya,
kizárt a hízás. Kép Biztos Tarhonya az, vagy a mérleg rossz. Kép
potter_76
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok, a 12. hétben már hasi ultrahangot csinálnak? Nekem eddig két ultrahangom volt, mind a kettő hüvelyi (5 hetes, és 7 hetes). A következő karácsony elött lesz, még pontosítani kell a dokival, de akkor már 13 hetes leszek kb.

Ma voltam éhgyomorra, hányingerrel vérvételen... élmény voltKép de legalább ez is megvan. Egyébként most 9 hetesen, egy kicsit ritkábban van hányingerem, vagyis nem egész nap. Így persze máris jobb a hangulatom. Várom a karácsonyt, főleg, hogy nem kell majd dolgozni, elég nehezen megy nekem most a munka!
Vera
veraa
 
 


Sziasztok!

Veraa! Nálunk a kórházban a 12 hetes uh hüvelyi volt! Én magam teljesen ledöbbentem, amikor megkérdezték, hogy ugye üres hólyaggal jöttem? Kép Én meg persze pont hogy gyűjtögettem előtte a "cuccot", merthogy a hasi uh-ra meg állítólag telt hólyaggal kell menni... Ekkor persze még mindig nem tudtam, hogy mi van, azt hittem csak tudatlan vagyok. De amikor visszamentem klotyó után és közölték, hogy vetkőzzek le, akkor esett csak le, hogy mi is lesz itt! Kép Szóval, én teljesen úgy készültem, hogy hasi lesz, de hüvelyi volt (mondjuk lehet, hogy ezért is sikerült ilyen szupi képet kapni a babóról). De az is lehet, hogy nem mindenhol azt csinálnak, ki tudja.

Üdv, Hello (13+6)
hello
 
 


Sziasztok!

A hétvégén is nagyon szarul voltam, már hánytam is, amit az előzőnél még nem követtem el. Kép Holnaptól nem dolgozom, de nem magam miatt, hanem mert beteg lett a kiscsajszi. Kép Ma voltam vele orvosnál, úgy viselkedett, hogy no comment. Most apa van vele otthon.
A hétvégén volt egy fél napom pihenni,csúcs volt de az a baj, hogy az addig jó volt amíg pihentem, de utána ugyanúgy fájt a gyomrom mint előtte. Kép Vettem MagneB6-ot, hátha attól jobb lesz. Kicsit jobb, de lehet hogy csak bebeszélem magamnak.
Sajnálom, hogy semmi vidámat nem tudtam írni, pedig annyira szeretnék már egy tünet mentes napot.
Ági!
Arra már nem emléksze, hogy milyen volt a rákszűrés terhesen, de most megúszom. Most már én is szeretem, hogy egykorúak vagyunk, de előszőr furcsa volt, mert mindig csak idősebb tagokhoz jártam.
Mindenkinek további szép napot!
Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Veraa,
hüvelyi lesz.
potter_76
 
 


Kanyin,
Kép
az Elevitről azt írják, hogy csökkenti ezeket a kellemetlen tüneteket...mondjuk nemtom, én szedtem, de lehet, ha nem szedem se lett volna semmi.

Mondta már valamelyikőtöknek valaha az orvosa, hogy ezt vagy azt szedjen, vagy mindannyian magunk "gyógyszerelünk"? Kép
potter_76
 
 


Kanyin! Ez a szinte állandó gyomorfájásod, nem tudom, hogy normális-e. Én ilyen terhességi tünetről eddig nem nagyon tudtam, max. az émelygést, hányingert, hányást emlegetik általában. Szerintem meg kéne kérdezned a dokidat, hogy normális dolog-e ez, nem valami más áll-e a gyomorfájásod hátterében! Jobbulást! Kép

Potter, nekem a dokim azt mondta, hogy általában a 16. hétig szokta ajánlani a kismamáinak az Elevitet, és azt követően pedig lecserélni azt valamilyen vas+folsav készítményre.

Hello
hello
 
 


Potter, nekem sem mondtaKép, de mikor említettem, hogy szedem az elevitet, azt mondta, hogy jól teszemKép Szóval lehet, hogy mondta volna?KépKép
Ma voltam UH-on, ma 9 hetes a csemeténk, egyedül vanKép (ami azért nagy dolog nálunk most, mert a legelső UH-on 3 petezsákot láttak..)az ülőmagassága 22mm.

Kép
verus
 
 


Sziasztok!

Hello.Az első terhességemnél is nagyon fájt a gyomrom, de (10-12. hétig) talán ennyire nem, vagy mivel volt időm pihenni,jobban viseltem. Nem tudom. Akkor is furcsálták a dokik, és elküdtek hasi UH-ra, de ott is rendben találtak mindent. Mivel akkor is így volt, ezért már biztos, hogy nekem ezzel jár a várandósság. Kép Gondolom, hogy az állandó hányinger, hányás sem túl happy, de talán azért vannak jó időszakok. Nekem meg van mikor érzem, mikor fáj, és egy idő után már nagyon nem bírom elviselni. Nem azért mert erőteljes, hanem mert állandó.
Ági!
Kipróbálom az Elevitet is, hátha.
Verus, gratulálok a kis 22mm-eshez.
Azért köszönöm a jótanácsokat és az együttérzést.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Szia Verus!

Nekünk is pont ekkora volt Tarhonya 9 hetesen! Gratula! Kép
Azóta már nagyon nagyra nőtt, 6,5 cm-ig meg sem állt!
(és a 12. héttől intsetek búcsút a régi gatyóknak, mert könyörtelenül növésnek indul a pocak!! Kép
tarhonyanya
 
 


...és az álommanók is 3 napja szadiznak!! Ha leülök a tv elé, tuti, hogy 2 percen belül elalszom, függetlenül a napszaktól, vagy a műsortól... Kép
tarhonyanya
 
 


Köszi LányokKép Tarhonyanya, sajnos én vmi oknál fogva már most meghasasodtam...Ez kissé elkeserít, de a férjem biztat, hogy meg kell "asszonyosodnom"Kép

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
Potter, hát én nem tartom feleslegesnek ezeket a dolgokat. Azért a 4 UH nem sok, igaz van olyan, aki ezeket a 20 hétre letudja (mint pl. én Kép ). Mondjuk tény, hogy így is csúszhat homokszem a gépezetbe, de legalább vannak takarítók...
Na mindegy.
Veraa, ahogy írták, hüvelyi UH lesz. Megsúgom, én is hasira számítottam, és egy tapasztalatból adódóan nem mentem el pisilni. Hozzáteszem, a doki nem is küldött el, de simán látott mindent. Egyébként ha már egy kicsit nagyobbacska a baba, akkor így is úgy is észreveszik, persze ha épp nincs semmi, akkor kell a hasihoz a teli hólyag, hogy tudja a doki, hogy melyik szerv mi. Kép
Tarhonyanya, én meg csak fogyok és fogyok, a régi nacijaim inkább leesnek, mint feszüljenek. Kép Pedig ma vagyok elvileg 13 hetes... Végül is nem aggódom, mert csak a 20 héttől "kaptam engedélyt" a hízásra, ha szerencsém lesz, akkor mire befejezem a terhességem elérem azt a súlyt, amivel indultam. Kép
Én most csak folsavat szedek, de az Elevittel sem volt bajom - az árán kívül. Kép Viszont nem biztos, hogy kell, ha egyébként változatosan táplálkozik az ember. Én most még a C-vitamit is rágcsálom, lekopogjam, még nem ért el semmiféle kór.
És a fogaimmal sincs baj, egy kis fogkőt leszámítva, amitől a dokibácsi gyorsan megszabadított.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Kicsit eltüntem.Mióta kijöttem a kórházból nem tudom összekapni magam.

Először is"ÜDV AZ ÚJAKNAK!!!"
Nagyon örülök,hogy ennyi kismami van már köztünk,de ébresztő régiek,nemcsak én tüntem el.Bár én azért olvasgattalak titeket.

Egy-két dologhoz hozzászólnék.
Nemcsak a BKV-én rossz a helyzet,de engem a múltkor a TESCO-ban egy öreg majdnem hasba vágott,ha nem lettem volna fürgébb mint ő.Pedig nem volt rajtam a kabátom és rajtam már elég jól látszik mi a helyzet,mivel már a 19.hetet taposom.Tehát véletlenül sem lehetne ráfogni,hogy ez egy kis hízás.
A 12.heti UH-ról annyit,nekem hasit csináltak,nem kellet teli hólyaggal mennem és így is tökéletesenlátszott minden.Én is maszekba járok dokihoz,ott csinálja az UH-t is,de mindig ad papírt az eredményekről(hány mm;hány gramm,stb.).Ezt a papírt pedig kéri a védőnő,hogy ő az ottani kartonomra fel tudja vezetni az eredményeket.
A hízásról annyit,én fogytam 6 hét alatt 3kg-ot,viszont a tökmag normális ütemben fejlődik így nem mondta a doki,hogy ez egy marha nagy tragédia lenne.Főleg nálam,mert nagy súllyal kezdtem a terhességet.

Verus!
Ki a dokid?Csak azért kérdezem,mert aki nekem csinálta a lombikot ott praktizál.De bárkihez is kerülj,remélem nem fogsz csalódi benne és tényleg jó doki.Én már annyinál megfordultam,még a lombik előtt,hogy akihez most járok olyan mint egy álom.Ilyen doki nincs is,és lehet,hogy tényleg álmodom.

Na sziasztok,nem untatlak már titeket!
Mindenkinek kellemes estét!
Andi

UI.:Nálunk szakad a hó.Eddig csak az eső esett.

Kép
Kép
veráska
 
 


Szia Andi!
Itt most épp semmi nem esik...
A hízáshoz annyit tennék hozzá, hogy én 4 hét alatt 8 kilót dobtam le az elején, de én sem vagyok csörgőcsontú Kép , és babóca is jól van!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Andi, Borsay dr. Először nem őt ajánlották, de a telefonos megbeszélés után nagyon nem volt szimpi az a másik, így kb. 20 pécsi topikot átolvasva találtam rá erre a dokira. Telefonon megkerestem, normális volt, most az UH-on is. (pl. tudom, hogy hülyeség, de nekem tecc, hogy azt mondta: megtiszteltetésnek veszi, hogy rá gondoltam.) Most elsőre ennyi..majd meglátjukKép A fociőrült bátyám megjegyezte, hogy pont a VB alatt fogok szülniKép, csak reménykedem, hogy a dokim nem akar Németo.-ban tombolni..
A fogyós soraitokat átugromKép...

V.

Kép
verus
 
 


Sziasztok!

Én is ma voltam dokinál, először és a kölyök ott van, dobog a szíveKép!!!!!!!!!

Verus, nekem "csak" a harmadik, de már látszik, fogalmam sincs hogy tudom a család előtt karácsonyig meglepiben tartani, de ez a többediknél már így van, te tudodKép
6+5

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok Kép
Eljött az idő, hogy végre én is bejelentkezzek Hozzátok, túl az első trimeszteren, bár szinte az elejétől olvasom a topicot.

A Pici Boci a pocakomban a második csemeténk, az első (=Kisboci), Hanna, most volt 2éves.
Pontos adatot nem tudok mondani, de kb. ma vagyunk 13+1. Ma voltunk UH-n, darabra mgvan minden, nyaki redő ok. Kép Ha minden jól megy - úgy mint először - a MÁV kh-ban fogunk szülni/születni.
Szerencsére engem a durva tüntek elkerülnek, egy kis pocakfájás volt beágyazódáskor + émelygés, utóbbi még néha van, de már nem napi rendszerességgel és igen rövid ideig! Kép Hammával is kb ennyi volt, nem is számítok semmire (max. az utsó hetekben egy kis túltengő gyomorsavra - hol van az még Kép ), remélem, nem is lesz!
Ahogy azt is remélem, hogy akinek van, mielőbb elmúlik! Kép

További jó pocakosodást mindenkinek!
Ann
annann
 
 


Sziasztok, külön üdv az újaknak!!
Veraa!!....ezek szerint orvosa-kórháza válogatja.
Nekem az első gyereknél is és most is hasi uh-gal nézték a nyaki redőt a 12-13 hetes vizsgálaton. Kórházban! (Szent István)
Mindenkinek kitartást az émelygésekhez és a satöbbikhez..
acer
acer
 
 


Köszönöm az infót az ultrahangrólKép
Acer: nekem is a Szent Istvánban lesz az uh, tehát akkor lehet, hogy hasi lesz.
Igazából azért érdekel, mert eljönne velem a párom, viszont hüvelyi uh-nál nem szeretném hogy ott legyen, nem mintha titkaink lennének egymás elöttKépde mégsem...
veraa
 
 


Sziasztok!

Hozzám képest ti már nagyon előre jártok. Kép

Mi már elmondtuk a családnak a Babát, mert a férjem végkép nem tudja tartani a száját. Azt viszont megtiltottam neki, hogy a haveroknak szóljon a 12. hét előtt.

Amica
Gratulálok a babádhoz. Olvastalak a megint megjöttben. Neked már tényleg látszik? Rajtam még semmi, igaz első baba.

Majcsi
6+4

Majcsi
majcsi
 
 


AmicaKép mi már régóta terveztük, így a nagyobb gyerekeknek rögtön a teszt után elmondtuk, a kicsiknek pedig mostanában. Mert uyge nem emelgetem fel őket..stb. ÉS a hasamra sem kellene huppanniuk.Kép
És hát igen..elég egyértelmű a helyzet már nálunk isKép

Ann, Majcsi: gratulálok mindkettőtöknekKép

Tényleg, Hello, akartam már kérdezni, hogy a nagyfiad mit szól a babához? Nálunk a nagyobbik fiú (Tomi, 10 és fél éves) azt mondta, hogy tök jó, de fiú legyenKép..Ha meg lány lesz, akkor majd hozzászokik a gondolathozKép, hogy még egy "csaj" van a családban.

Verus

Kép
verus
 
 


Szia Annann! Kép

Én is a MÁV-hoz tartozom, elvileg június 1. körül fogok kapni egy kb. 3,5 kg-os csomagot, elvitelre... Kép Hogy hívják a dokit? Én Kisfalvi dr-hoz járok, nagyon rendes és itt is csak jót hallottam róla.

Kedves Hányingeres Többiek! Kép

Örömmel jelentem, hogy a 13. hét vége felé halvány jelek arra utalnak, hogy mégis van fény az alagút végén! Vagyis a 24 órás hányinger mérséklődni látszik, bár a hangulatom még közelében sincs az "áldott boldog kismama kor"-nak. A héten a korpovit jön be, próbáljátok ki! Kép

Üdv,
T.
tarhonyanya
 
 


Sziasztok!

Regen voltam itt az biztos. Kép De en tanulok, dolgozok itthonrol es Lilizek is egyben. Kép Mindezek mellett meg emelygek es sokszor van hanyingerem. Mikor Lilivel voltam terhes, ezek a tunetek mar reg elmultak. Kép Remelem nem fog meg sokaig huzodni.

Udvozlom az ujakat. Kép

verus: Aranyos lehet az idosebbik fiad, ahogy mondja, hogy majd hozzaszokik. Kép Jo nagy korkulonbseg lesz.

Kanyin: nekem is eleg surun faj a gyomrom. Bar nem folyamatosan. De van olyan, amikor ugy faj, hogy fel se tudok allni. Kép Lilivel is ez volt. Ugyhogy ez termeszetes. A hanyinger, emelyges es hanyas megviseli a gyomrunkat is. En az elejetol fogva szedem az Elevitet, de nem ugy tunik mintha csokkentene a tuneteket. Vegul is embere valogatja. Mindenkinek mas a szervezete.

Sziasztok Rita

Kép
Kép
trita
 
 


Amica,
már látszik??? Kép Nem semmi. Nem tudja a család? A férjed sem?

Annan,
szia. Gratulálok. Kép Én is mávba járok.

Verus,
hanyadik bébi?

Majcsi,
olvastalak a babaprojectes topicban, jő, kogy megnyugodhattál végre.

Exdeus,
elhiszem, hogy neked nem felesleges, mert láthatod a babádat. De hagyjuk, gondolataim meghaladják a topic kereteit. És kihangsúlyoztam, hogy nem a szülészetre értettem.

Én se nem híztam, se nem fogytam, de mivel minden nacim csípőfazon, most pont mindegyik ott szorít, ahol a méhem dudorodik, pláne, ha leülök. Nem tudtok valami normális kismamaboltot, ahol nem bohócruhákat árulnak? Nekem olyan nacik kellenek, amik tulajdonképpen a saját méretem, csak hasban bővíthetők. Voltam pár boltban, némelyik elég gáz volt... És voltam olyanban is, ami marha drága. Ha nem találok mást, akkor bevállalom azt.

Ági 15+3
potter_76
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi is most mondtuk el a szülőknek és nagyszülőknek. Eddig nem mertük, mert sajnos több baráti párnál sem volt jó ötlet túl korán szólni. Na de nagy öröm volt és így rögtön egy 13 hetes pocaklakóról kaptak hírt, meg láttak Uh felvételt.
Engem is érdekelne ha tudtok jó kismamaruhás üzletet Budapesten, mert eddig igaz 1,5 kg-ot híztam csak, de a hasamon kezd a nadrág már kényelmetlen lenni+ melltartót se ártana lassan nagyobb méretűt beszerezni.
Van köztetek RH negatívos kismama. Érdekelne 1-2 fontos kérdés ez ügyebn???

További szép napot!
Kari
(14+1)
kari
 
 


Potter, 6.KépKép
A profilomban van link a gyerekekhez, ill. itt van ez: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=7116 ebben meg a nyaralás képei vannak.

Kép
verus
 
 


Kari,
szia. Kép Mi is a hétvégén mondtuk el a dolgot, hasonló okból.
melltartó: Anita maternity, ha balra ráklikkelszi az ikonjukra mindent megtudsz róluk. A regisztrálj és nyerj szövegnél. Persze nem olcsó.
potter_76
 
 


Sziasztok!

Nálunk tegnap+ma van/volt a nagy elmondási nap Kép Én babonás vagyok ebből a szempontból, az 1. trimeszter végéig jobb, ha nem tudja senki. Mondjuk ebből a szempontból kicsit fura, de a kislányunk már onnantól kezdve tudja, ahogy mi Kép
Tényleg, ha vki rá kiváncsi, az albumok között vmi Kisbocink albuma vagy ilyen néven van róla pár kép 0-2 éves korig - még UH kép is Kép

Hízás: olyan az alkatom, h egy kis pocim mindig van, úgyhogy belefér még a 13 hetes baby :D - mármint kívülálló nem látja. De mostmár jobb lenne vmi hasban bővebb gatyót beszerezni... Sokan tartják jónak a Baross utcai üzleteket - ott van egymás hegyén hátán vagy 3. Én nem tudom, m főleg nyáron voltam pocis, azokat a ruhákat meg varrattam... Szóval én is keresem a megfelelőt!

UH: olyan érdekes, nekem már az első UHm is hasi volt (8-9. hét körül), nem mondom, h hiányzott a hüvelyi :D

Tarhonyanya, én is júni elején tervezek egy max 3,5 kg-os csomaggal hazatérni (mielőbb) Kép Megbeszélünk akkorra oda egy randit? ;) A dokimról nem írok semmit (max priviben), az előző pocisságom alatt komoly problémáim voltak belőle, hogy ezt meg azt leírtam a babaneten. Kép Pedig akkor is és most is meg vagyok/voltam elégedve, de ezek szerint allergiás rá. Amúgy már én is voltam Kisfalvinál, amikor 1x a dokimat helyettesítette - nekem is szimpi!

Trita, olyan érdekes, most én is sokkal tovább voltam rosszul, mint Hammával. Akkor sztem a 7-8. hét után nem volt semmi, vagyis hazudok, akkor a pocim fájt, de émelygés már nem volt. Most meg az szerencsére nincs és az émelygés húzódott el. De vagy 4-5 napja az is pápá Kép Nekem már boldog pocakosság kora van, remélem, minél tovább megmarad Kép

Csajszik, nem gondoltátok, hogy kellene táblázatot készíteni rólunk? Ki, mennyi idős pocakos, mikorra van kiírva, hanyadik baba/tesók kora... esetleg hol szül, mittomén. Sokan vagyunk és remélhetőleg még többen leszünk, egy idő után nehéz lesz követni Kép Utána 1-2 hetente elég feltenni és mindjárt könnybb eligazodni. Persze nem muszáj, csak egy 5let, máshol bevált. Ha vkinek tengernyi ideje van, talán meg is csinálhatná :D:D:D (Na jó, esetleg én is...) Mit szóltok?

Szép napot!
Ann
annann
 
 


Kari, egyetértek Potterrel, az Anita melltartók nagyon jók, nekem szopis melltartóim vannak - egy álom Kép A nemtommilyen utcában - de sztem a honlapjukon rajta van a márkabolt címe Budán a Déli mellett... szal ott ha kéred, segítenek, mert nem biztos, h Neked az a méret való, amit gondolsz...
Nekem a 90B helyett javasoltak 80C-t, ami nem mindegy, de tényleg jobb nekem az utóbbi Kép
A.
annann
 
 


Sziasztok!
Ann, ha kapok adatokat az exdeus@freemail.hu-ra (nick, kiírt dátum, hol, esetleg telcsiszám) szívesen megcsinálom, és tovaküldöm. Kép
Potter, nekem nem azért jó az UH, mert láthatom a gyereket, hanem azért, mert azt látom (legalábbis igyekszem azt látni), hogy EGÉSZSÉGES! Õszintén megmondva, engem az első UH után 6 hétig evett a penész, mivel semmi tünetem nem volt, hogy akkor most mi a rák van, főleg, hogy doktori utasításra olyan gyógyszert szedtem az elején, amit elvileg terheseknek nem is lehetne!
Ruciügyben Pesten nem tudok tanácsot adni, de nekem elég egyszerű a helyzetem, mivel az anyósom varrónő.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exdeus,
úgy gondolod, h nem publikus tábla lesz, amit mindenkinek mélben szétküldünk? Már a telcsiszámból gondolom Kép Ez is jó 5let. De én eredetileg úgy gondoltam, h a publikus adatok bemennek egy táblába, ami 1-2 hetente friss adatokkal (ki hány hetes + új emberkék + ha már bújnak ki a babók, akkor az is) felkerül ide, h mindenki lássa. De lehet 2 tábla is, egy publikus meg egy nem publikus, ez utóbbit gondolom elég csak akkor kiküldeni ha változás van vki adataiban vagy újak jönnek!
Kivi vagyok, a többiek mit gondolnak Kép
A.
annann
 
 


Sziasztok!

Majcsi! Kép Ez érdekes: nálunk pont fordítva van. Mi előbb mondtuk el a barátainknak (no nekik sem azonnal), azután a férjem szüleinek, és az én családomból pedig még mindig nem tudja senki a babát.

Verus, a nagy fiam örült a hírnek. Mondjuk nem úgy kell elképzelni, hogy a nyakamba ugrott, mikor elmondtam neki, de 1-2 nap múlva, mikor már megemésztette, egészen pozitív lett. Már azt is mondta, hogy örülne, ha lány lenne, merthogy húga még nincs. Kép Én inkább örülnék egy fiúnak, mert szerintem a kicsi szempontjából az lenne a jobb. Ha már sikerült ezt a 2 év korkülönbséget ilyen jól belőni, akkor már 2 fiú szerintem jobban el lenne egymással hosszú távon. De persze azért egy kislánynak is ugyanúgy örülnénk!!!

Hello (14+0)
hello
 
 


Ann, nekem úgyis jó, hogy csinálunk kettőt. Mondjuk azt spec. nem tudom, hogy ide lehet-e táblázatot feltenni, de ha te mondod... Kép
Többiek, vélemény???

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exdeus, asszem Excelből simán kimásolják, a kort, mármint h hány hetes meg vmi képlettel...
no majd kipróbálom, lehet, h a többiek azt mondják, h nejjó 5let Kép
annann
 
 


Nos, probléma leküzdve, már tudok táblázatot gyártani ide (Exdeus, majd megmutizom, hogy sikerült) - ha egyálalán van rá igény Kép
A
annann
 
 


Sziasztok!Kép
Annann, szerintem naggyon jó ötlet a táblázat!!Kép (bár én sajnos nem tudok ebben segíteni, igen anti vagyok ebben a témában...)
Verus, csodaszépek a gyerekeid, s hogy Te milyen fiatal vagy! Nyugodtan leehtnéla nővérük is.Kép
KariKépsajnos a 16.héten biztos, hogy nem találkozunk a kórházban, ugyanis én nem csináltatok afp-t!!Mindkét terhességemnél rendkívül alacsony értékem lett és rengeteg átaggódott és átsírt éjszaka van már a hátam mögött. Most úgy döntöttünk, kizárt, hogy ezt újra átéljük.
Annak idején még a genetikára is elküldtek, s ott azt mondta a dokinő mikor megkérdeztem, mégis mitől lehet a normáltól ennyire eltérő értéket kapni, hogy rengeteg mindentől. Függ súlytól, kortól, ikrektől, ha nem a megfelelő héten veszik le a vért, sőt, pajszmirigy-problémák miatt is...remek...mindenesetre nekem két gyönyörű gyermekem született ennek ellenére, de hosszú hónapok teltek el aggódással. Lényeg a lényeg, nem látom értelmét. (A védőnénink szerint pár éven belül megszünteteik az afp-t, külföldön már nincs is ilyen vizsgálat, s a nyaki redő lesz kötelező.)Majd 4D-re elmegyünk egy alapos "átvilágításra".
A kismamaruhákkal én is hadilábon állok, semmi normálisat nem találok, ha van is, 10-en fölül...Így most kénytelen vagyok egy darabig az elnyűtt kismamafarmeromat koptatni, mert a régi ruháimba már nem férek bele.Kép
A hányingerrel küszködőknek továbra is kitartás, már közel a vég!Kép
Szép délutánt!
J. (14+1)

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Jaj, bocsi az elírásokért, de gyorsabban járt az agyam, mint a kezem...Kép
Hello, az én fiam is (7 éves)úgy nyilatkozott, mikor elmondtuk Neki a tesót, hogy jó-jó, de most már fiú legyen!!!!!Kép
(Mikor a hugit vártam, és mentünk a genetikai uh-ra, Õ is ott volt, s mikor szóltak, hogy lány, a gyerek a fülembe súgta:"Anya, ezt elszúrtuk!!!"Kép

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Sziasztok Mamák!

Épp most jöttem vissza, rókakomával randiztam az imént a slozin. Kép Még jó, hogy pont ma írtam, hogy látom már a fényt az alagút végén. Kép

Annann! Kép
Az ötlet nekem nagyon tetszik, olvastam az "öregebbek" topicjait is, ők már összejárnak, együtt varrogatnak mindenféle babarucikat, stb...
Én nem akarok titkolózni (kivéve a nevem, itt a cégnél még nem tudják, és kb. 2 hét a bónuszosztásig, szóval ki tudja...), íme az adatok: kor: 13+6 (11.29-én) babák száma: Õ az első. Kórház: MÁV, lakhely: épp költözködés alatt, Bp-ről kiköltözünk Tárnokra.

Most pedig megpróbálom befejezni az ebédem. Szorítsatok! Kép
tarhonyanya
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, nekem sikerült egy boltot találnom az Etele térnél.. valami Teresa butik, vagy mi, ahol 3500(3800??) Ft volt a kismama gatya, kord, egyszerű.. hogy hol, azt pontosan még nem tom, de ha érdekel benneteket, naggyon komolyan el kezdek gondolkodni rajta. Nincs zsebe, de jó, máshol is ilyet láttam, jóval ezen az áron felül..
Egyébként én máj.22re vagyok kiírva, és ha jól számolom, akkor 15+1 a "babakorom".. remélem jól számoltamKép
Üdv: Satuk

satuk
 
 


Részemről OK a táblaKép

Hello, nálunk anyámat kellett volna kihagyni a megmondásnál.Kép De a férjem meghozta a döntést rögtön: eltiltott anyámtólKép (ez nekem csak jóóó..), mert nekem ugye nyugalomra van szükségem, nem kárálásra.
És hááát a két fiú kis korkülönbséggel..hm, tudod te mire vállalkoznál??KépKép

Judit, kösziKépKép
Nekem a 3. gyerkőcnél lett kissé magasabb az AFP, akkor a SOTE-ra kellett mennem genetikai UH-ra, közel félnapos várakozás után, rákerültem a futószalagra, és mint egy húsdarabot, analizáltak..Szerencsére minden OK lett, de én se kívánom senkinek azt, amit akkor átéltünk. És mindez már a 20. héten, amikor már igencsak mozog a baba, tényleg tudatában vagy annak, hogy benned él.

Ann, megnéztem a fotóalbumaidat..Szépek vagytokKép

V.

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
Épp kb. két-három napja találtam egy orvosi hozzászólást az AFP-vel kapcsolatban. Ott a doki leírta, hogy azért van, mert kell, de akkor sem szabad felidegelni magad (vagy kétségbeesni, stb.), ha épp nem épp a kívánt szintű eredményt adja, mert ugye mindig lehet valami. És oda volt biggyesztve, hogy jelenleg a legfőbb eszköz a rendellenességek kiszűrésére az UH!!!!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Ma itthon voltam a lányommal, és egész jól éreztem magam. Azért még lehetne jobb.
A táblázat nagyon jó ötlet. Három éve is volt abban a topicba, ahova akkor jártam.
Azt hiszem volt életkor, terhesség kora, született babák száma, kórház, sőt talán még a doki neve is, lakhely.
Azért én megírom az adataimat.
33 év, 7. hét, másodk baba az első 2,5 éves, MÁV, T.ZS. (doki)Bp. X.ker.Majd megpróbálok visszakeresni, hogy nézett ki.

Verus, gyönyörű gyerekek.

Én anno az Árkádban az alaksorban a Sparhoz közeli üzletben vettem kord naciakat viszonylag jó áron 3500-4000 körül. A C&A-ban is vannak azt hiszem kismamarucik. Interneten van egy olyan oldal, hogy teszvesz.hu, ott baba-mama részen árulnak használt ruhákat, de van egy-két gyártó is és azok 4000 alatt vannak (képpel ellátott), ha esetleg valakit érdekel.

Pusszancs

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Már megint itt vagyok. Ha valakit érdekel és a keresésnél beírja, hogy daleei, akkor a talált file-ok között a 6. pontra rákattintva, a táblázatot fogja behozni.

Kép
Kép
kanyin
 
 


Az orvos könnyen mondja, h nem szabad felidegelni magát senkinek, ha rossz az eredmény!!Ez azért nem ilyen egyszerű...
Én még senki olyannal nem találkoztam, aki ne ijedt volna meg a rossz eredménye láttán!
J.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Hát megsúgom, én nem fogok. Pontosan emiatt. Engem tökéletesen megnyugtatott, hogy az AFP értéke annyi, amennyi, ha véletlen valamilyen gond van, akkor az UH úgyis kimutatja.
Egyébként az AFP nem kötelező vérvizsgálat???

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Nagyon kimerültem, de majd én is küldöm a tábliba az adataim. Annann, részemről is tetszik az ötlet, köszi.

Potter Á., még csak a férjem tudja, a család sem, gyerekek is már rögtön játszanának a kistesóvalKép
Az elsőnél sokáig nem látszott rajtam semmi, de most reggel már nem vagyok "etióp", estére meg már nem tudnám letagadni a megváltozott pocakomat. Persze ismeretlenek még nem látják...

Ma voltam védőben is, holnap sorbanállás a gondozóbanKép

Jó pihenést mindenkinek! Kanyin, pihenj nagyot holnap is!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: