Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Sziasztok!

Nevek:
Emma nálunk Szonjánál merült föl (eközött a 2 név között örlődtünk). Milán a kedvencem, de a férjem hallani sem akar róla. Én csak a csúfolás miatt vacilálnék rajta, ha egyébként szabad kezet kapnék.
Egyenlőre most kutakodás nélkül a Benjámin tűnik esélyesnek, lányban talán a Bíborka vagy maradunk az Emmánál. De az is lehet, hogy ha beszerezzük a könyvet, akkor teljesen más neveket választunk.
Neten azért nem keresek (tudom, hogy vannak lelőhelyek), mert sztem ez túl izgalmas ahhoz, hogy itt görnyedjek a gép mellett.
Nicika!
Ilyen különleges neveket honnan sikerült találnotok? Biztos nem lesz 2 az osztályban Kép

Tigi!
Alvással kapcs. rémísztgetni akarsz? Jó, azért nem panaszkodom, Szonjám nem olyan vészes, és különben is olyan jó összebújni vele.

Cory!
A gyerkőcök iszonyat tünemények Kép Igazi rosszcsontok, mi? Kép

Egyébként jól vagyunk, semmi különös, egyre sűrűbben vagyok éhes.
Többgyerekesekhez egy kérdésem (de más is válaszolhat, ha tud):
Mi a véleményetek a cipekedésről? Értem ezalatt a 10 hós csemetém és babakocsija buszra föl-le pakolását. Mennyire lehetek vagány ezügyben? Nem akarok kényeskedni, de meggondolatlanul a kőkemény csajszit sem szném játszani. Nehogy a Picikém kárára menjen itt a fenenagy önállóságom.

(pisimentes) Jó éjt Mindenkinek:
MSE
És csatlakoznék a táborhoz, Én is kelek min. 2-szer, ha a lánykám egyébként nem ébresztene.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Kedves Mindenki!
Nagyon örülök, hogy rátok találtam! Először vagyok terhes. Az orvos szerint 4-5 hetes lehet a baba. Nem hittem volna, hogy ilyen hamar teherbe esek, mivel 8 éven keresztül a FEMODEN nevű fogamzásgátló tablettát szedtem, és állítólag ilyenkor még több hónapon keresztűl védett maradok. Már 3. hete vártam a mesit, de csak nem jött. E hét kedden, be voltam jelenkezve a nőgyógyászomhoz a szokásos kontroll vizsgálatra és jeleztem neki, hogy férjemmel babát szeretnénk, ezért abbahagytam a gyógyszert a múlt hónapban. Jeleztem a tüneteimet:3 hete késik a mesim, nagyon feszesek és fájnak a melleim, hőemelkedésem van, a hasfalam felpuffadt és olyan érzése van mintha, most jönne meg és állandóan pisilnem kell.Nagyon fáradékony vagyok és a munkahelyemen kiegyensúlyozott, olyan "anyáskodó" lettem. Másnap berendelt ultrahangra, ahol egy kis pöttyöt vett észre a méhemben. Azt mondta, hogy ez bizony terhesség, de akár lehet a menses kezdetét jelző vércsepp is. Hétfőn újra megyek hozzá, abba a rendelőjébe ahol modernebb gépek vannak, azt mondta vegyek egy terheségi tesztet és hétfőn reggel csináljam meg. Hát nem bírtam ki addig!!! Tegnap megcsináltam és már fél perc elteltével pozitív eredményt mutatott. Kicsit félek a gyógyszer utóhatásaitól. A dokimat már 4 éve ismerem. Tavaly, a nőgyágyászati munkásságáért a köztársasági elnök lovagrendel kitüntette. Közületek ismeri valaki? A Dél-Pesti kórházban is és a vecsési Szakrendelőben is rendel. Dr. Bottyán Ferencnek hívják. Köszönöm, mindenkinek! Era

KépKép

KépKép
lingelera
 
 


Szonibaba: én cipekedni fogok most is, mint ahogy Zsomával pocakosan is ezt tettem. Én úgy voltam vele, hogy inkább néha kicsit nehezebbet (babakocsit föl ide-oda), minthogy a 10kg körüli csimotát folyamatosan cipeljem. Úgyhogy babakocsiztam végig. Zsoma vasárnap született, és kedden még a Margitszigeten jártam Baluval babakocsival (a város másik végén lakunk). A lépcsőzést általában megoldottam úgy, hogy leléptettem a babakocsit a hátsókerekein. Nagyon más választás nincs Kép
Igen, igazi rosszcsontok Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

 
 

nicika
CVS: chorionboholy-biopszia.... hasonlóan genetikai vizsgálat, mint az amniocentesis... a placanta bolyhaiból vesznek mintát.... hamarabb elvégezhető, mint a magzatvízvizsgálat, az első eredmények már 3-4 nap múlva, alaposabb vizsgálati eredmények 2-3 héten belül megvannak.
Gond esetén jobb egy kisebb terhességet megszakítani, mint egy 20 hetes körülit....
lettymama
 
 


Era!

Gratulálok! A tesztekről azt olvastam, h. 100 %-os bizonyossággal adnak eredményt.
Két barátnőm is a gyógyszer abbahagyása utáni 3-4. hónapban már terhes lett, a gyermekeik egészségesek, édesek.
Te mikor hagytad abba?

MSE!

ÉN néha felkapom a 18 kg-os lányomat, de őt nem kell már cipelni, 7 éves. Amikor vele voltam terhes, a fiam 2.5 éves volt, és még nagy hassal is sokszor ölbe volt.
Szerintem, ha nem fáj a hasad nincsen gáz, de azért próbáld meg a kocsit és a lánykát külön-külön fölvinni a lépcsőn.

Mindenki jól van?

Üdv: Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Szonibaba! Már nem is igazán tudom honnan jöttek ezek a nevek, bár ha jól emlékszem, akkor a párom Patrik vetette fel őket. Azt mondta hogy ő valami különleges nevet szeretne a gyerekének, olyat amiből nincs a faluban már 500! És egyetértek vele. Mondjuk hugom egyik osztálytársát Damjánnak hívják, de Nádint pl. egyáltalán nem ismerek! Most hogy így mondod a Milánt, az nekem is nagyon tetszik! Kép
Ami a cipekedést illeti én abszolót el vagyok tiltva tőle, de egy egészséges terhességnél oké. A lényeg hogy ne hírtelen emelj és azért ha nem muszály tényleg ne erőlködj, hagyd a párodra.

Lingelera! Örülök hogy itt vagy köztünk! Tetszik a nick neved! Hát bizony akkor tényleg babát vársz! Gratulálok! És gyere nyugodtan máskor is!

Lettymama! Neked mért kell CVS vizsgálatot csinálni? Az ilyet nem csak 35 éves kor felett csinálják? Vagy te kérted?

Ami azt illeti én lelkileg egyáltalán nem vagyok jól, mert úgy érzem hogy a párom elhanyagol. Mondtam neki hogy jöjjön be velem a 12 hetes UH-ra, erre azt mondta hogy minek... Meg aztán szinte annyit vagyunk együtt, hogy épphogy csak együtt alszunk! Még beszélgetni sem nagyon szokott velem...
Testileg pedig most már 3-4 napja pocsékak az éjszakáim! Nem tudok jól aludni! Meg aztán folyton pisilnem kell! Mi lesz velem az utolsó hónapokban? Még belegondolni is iszonyat! Akkor majd éjszakánként 10-szer kell felkelnem?

KépKép
nicika
 
 


Nicika!

Pedig szerintem próbáld meg becsalni a párod a 12.hetes uh-ra, mert szerintem az egyik legjobb időpont, hogy egy az egyben lássátok a pocakodban a picurt és ha szerencsétek van még integetni is fogKép
Utána már csak részletekben tudja megmutatni a doki, persze az is izgalma, de emlékszem nekünk óriási élmény volt az első gyereknél, nem is számítottunk rá.
becsi
Iklad
 
 


Becsi!
Nagyon aranyosan a gyermekeid! Mennyi idősek?
Az enyémek is pont ilyenek, a fiam a nagyobb (9 éves, a lányom a 7, most megy suliba.

Nicika!

Én sem vagyok túl jól, de én inkább fizikailag: fáj a hasam és tök fáradt vagyok, nemrég mentek el a rokonok: főzés stb. már nagyon untam.

Én a babanetes szüléskalkulátor szerint 6 hetes vgyok, de még senkinek sem mondjuk, csak a gyerekeim tutják + Ti.

Ti mikor mondjátok, mondtátok a családnak, barátoknak, hogy újabb jövevény érkezik?

Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Ritaa kösziKép
Bence 7,5 Dorka 3,5, ez még téli kép, azóta sokat változtak.
Mi most héten jelentettük be a doki után, 8 hetesen.Gyerekek sem tudták, bár olyan régóta vártuk, hogy szinte már itt élt velünk a nem is létező kistesó, így nem volt meglepi.
Nekem hogy nem árulták el a gyerek a rokonoknak?Az enyémek alig várták, hogy világgá kürtölhessék.
Ti mit szeretnétek, gondolom fiú, lány után csak, hogy egészséges legyen.Mi így vagyunk vele, bár ha valakiket egy szobába kell majd rakni, jó lenne ha a 2 kisebb lány lenne.

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Köszi Mindenkinek, kicsit megnyugtattatok cipekedésileg, de azért próbálom redukálni a dolgot.

Nicika!
Sztem is jó, ha különlegesebb neve van a babának vagy legalábbis nem az éppen favorit nevek. Bár ez utóbbit nehéz kivédeni, ha pont az a befutó (lásd Emma).
Párod miatt meg ne legyél elkenődve, lehet, hogy most össze van zavarodva, még új neki a szitu, hogy apuka lesz, nem tudja, hogy hogyan is kéne viselkednie. Nincs a közeletekben kispapa? Az jót tenne neki. Az én férjem már úgy osztogatja a tanácsokat, hogy öröm nézni, pedig azelőtt nem nagyon érdekelték a kicsik. Mostanában, ha vásárláskor meglát egy picibabát, rohanni kell a bébi után, hogy meg tudjuk rendesen nézni, édes pofa. Tarts ki minden rendbe fog jönni!
Apás szülés lesz?

Cory!
Zsoma és Balu az igazi nevük vagy becenevek? Nagyon tetszenek, főleg a Balu.

Era!
Gratula a babóhoz, aztán gyere és mesélj, hogy mi volt a dokinál!

Ritaa!
Mi még nem mondtuk el senkinek, csak az egyik barátnőm tudja, de Õ is csak azért, mert rákérdezett, hogy mikorra tervezzük a tesót, én meg nem bírtam ki és elnevettem magam, persze egyértelmű volt, hogy már megvan a Picike. Persze, ahogy a lányomnál, most is alig bírom megállni, hogy ne mondjam el, de vhogy mégis tűrtőztetem magam, nem akarom, hogy idő előtt elkezdjék az aggodalmaskodást, hogy hogy fogom bírni kettővel, amikor még a lányom is ilyen kicsi, stb.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Becsi!

Az én lányom is Dorka (Dorottya)a fiam Dani.


(Sem ide, sem a profilba nem sikerül képet csatolnom, azt írja ki, hogy túl nagy a kép. Tudja vki hogy kell, hol kell a méretét csökkenteni?)

Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Szonibaba: a becsületes nevük Balázs és Zsombor Kép Mindkettő elég gyakori, de remélem, azért a becenevükkel nem lesznek tucatok.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Köszönöm, a gratulációkat! Holnap este megyek újra orvoshoz utána jelentkezem.
Én is gratulálok az összes KISMAMÁNAK!

Ritaa!
Én a gyógyszert, a múlt hónapban hagytam abba. Ezért, eléggé aggódom a kicsi miatt.

Era

KépKép

KépKép
lingelera
 
 


Ritaa

Kerestem is képetKép
Nálunk a Bence gyerekkori álom volt, akkor még ritka volt, mint a fehér holló, és az már csak pech, hogy mindenkinek akkor tetszett meg mikor nekem már gyerekem születettKép
Bajban is vagyunk a fiú névvel......mivel benne volt a pakliban az ikrek esélye arra kitaláltuk, hogy Lázár és Zalán lesz, de így elvetettük ezeket.
Szerintem egyébként a Bencéhez a Balázs megy a legjobban, de a páromnak nem tetszik, de mégpuhítom.....
A lányunk Dorka /nem Dóra, Dorottya/, ezt a párom választotta és beleszólásom nem sok volt, mert neki sem a BencébeKép
Lány nevünk most a Szonja...........aztán a kozmetikusom kapásból 3 kismamát említett aki Szonját vár......
Majd figyelek kinek mi a név ötleteKép
Becsi

Én csak az én gépemen tudom, hogy csökkentsem a méretét a képnekKép
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!
Üdv az új kismamiknak. Remélem mindenkivel minden OK.

Hát ismét itt. Még visszaolvasni nem tudtam egészen, de bepótolom ígérem.

Név: hát nálunk már fixre megvan a név. Ha fiú lesz akkor Andris, ha lány lesz akkor Kata. Nálunk sajna(?) a férjem ragaszkodik a magyaros nevekhez így a lánynevem eleve kilőve, de kiegyeztünk ebbe a két névbe amit egyébként a nagyfiam talált ki. Kép
Egyébként a neten találtam egy helyet ahol fenn vannak a 2004-ben leggyakrabban adott fiú és lánynevek, majd megkeresem nektek, persze ha érdekel valakit.

Cipekedés: én is kénytelen vagyok cipekedni, most hogy jön a tesó vettünk egy nagyon könnyű sportbabakocsit és most a kisebbiket abban fuvarozom, viszont a házunk előtt lépcsőn vagyunk kénytelenek feljönni, ahol van ugyan babakocsi felhajtó, de nem jó a szélessége, nekünk kisebb a kerekek távolsága mint a felhajtón az a két sin. Szóval jól kivan ez találva. Mondjuk most még Kristóf nem egy súlyos darab 11 kg + a babakocsi nemtom mennyi. Majd nagypocakosan lehet, hogy külön-külön fogom őket a lépcsőn felvinni.

Képzeljétek holnap után megyek dokihoz! Kép
Milyen hamar elment ez a 4 hét.

Nálam a rosszullétek még mindig megvannak, de most már remélem 1-2 hét és vége lesz.
Aludni még mindig nem tudok. Éjszaka is alig aludtam valamit. Amikor végre elaludtam jött a nagyobbik fiam felkeltett, hogy feküdjek mellé. Hát átmentem hozzá, néztem egy darabig a plafont, épp elaludtam volna, akkor meg felkelt a kicsi akkor kezdődött előről minden. Ráadásul a kicsi reggel 7 körül ébred. Nem egyszerű, csoda ha fáradt vagyok?

Na jó most már eldugulok.

Kép

Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Az ígért link:
www.babazo.hu/tervezo/index.html

A hasznos címszó alatt vannak a nevek.
A lap alján van egy szülés kalkulátor amibe ha bementek, van egy kínai fogamzásnaptár is.

Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Sziasztok,

újra itt két hét nyaralás után. Kép Látom, csatlakoztak egy csomóan, tök jó! Kép
Szerencsére semmi probléma nem volt kint (Montenegro), de az utolsó pár napban kijött rajtam valami allergia (pici piros pöttyök, mint a szúnyogcsípés), kálciumra visszament, itthon pedig teljesen elmúlt.
Képzeljétek, nekem a múlt hét óta (9. hét) megszűntek a rosszuléteim. Szerencsére addig sem hánytam, de egész nap émelyegtem és marha fáradt voltam. Lehet, hogy a pihenés is segített, de megszűntek ezek a rosszullétek.
Úgyhogy (lekopogom) tök jó most, jelenleg teljesen panaszmentes vagyok!! Kép Ahogy olvasom a többiek leveleit, hálát adok a sorsnak, hogy eddig megkímélt a nagyobb rosszullétektől.
Úgyhogy nem is kell, csak augusztus végén visszamennem a dokihoz UH-ra, és akkor már nyakiredő mintavételre. Addigra már nagy lesz a baba, 14 hetes leszek. Utoljára 7 hetesen voltam, azt hiszem elég nagy lesz a kontraszt!!! Kép

Egy pár jótanács azoknak a kismamáknak, akik utaznak külföldre: hal és tengeri herkentyű kajáktól kíméljétek meg magatokat, mert bár egészséges, de rendkívül allergén! Ha husit esztek bárhol, jól süttessétek át.
Amúgy a tengervízzel semmi gondom nem volt!

Puszi mindenkinek
Vendég
 


Sziasztok....

Fenysugárka:
Görcsre a magne B6-ot szokták ajánlani.

Kamilla:
Muszály volt daedalon kúpot haszálnom, mert másfél hét alatt fogytam le 4 kilót, és a folyadék se maradt meg bennem. Azt mondta a doki, ezzel kevesebbet ártunk, mintha folytatódna a drasztikus hányásom. Egyébként a gyógyszer leírásában sincs semmiféle jelzés arra, hogy pl. a terhesség vagy szoptatás alatt nem ajánlott, de még az se volt benne, hogy csak orvosi ajánlásra. Én is aggódtam, de ez az utóbbi 2 infó teljesen megnyugtatott.

Cory:
Nekem Kalival 10-16. hétig tartott a hányás, most meg 7-10-ig. De nagyon sokan meg se érzik a terhességet ilyen formában.

MSE:
Szerintem az első 3 hónapban ha lehet minél kevesebbet emelgess, cipekedj, utána már nem olyan veszélyes, de azért figyeld a tested reakcióit.

Lányok: Én azt vettem észre, ha álmosabb vagyok, vagy elfáradtam valamiben, akkor a hasan szúrkál és feszít. Másnak is van ilyen tapasztalata?

Nicika
És egy kép a táblázatba, ha gondolod...
http://www.babanet.hu/album/albumimages/2514/49065.jpg

Titati
titati
 
 


Sziasztok Kismamák!Köszönöm az érdeklődést.A csütörtöki UH eredménye : IKREK!!!!!egyik babó 20mm,a másik 16,4 mm.jó szívhang mindkettőnél.
Nicika! szeretnék a táblába kerülni:
Zsuzsi
UM:ápr.29
az orvos szerint 8 hetesek
januárba hagytam abba a gyógyszert kivártuk a 3 hónapot és elsőre sikerült
20mm,16,4mm jó szívhang
az uh-n látszanak a fejecskék, kéz és láb kezdemények!
Trallala!neked mit mondott az orvos lehet tudni hogy egypetéjű vagy kétpetéjű ikrek! mi a párommal szugeráljuk hogy egy kislány és egy kisfiu legyen! a hétvégén elmomdtuk a család egyik felének majd kiugrottak a bőrükből!
tunka
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok errefelé, de gondoltam beköszönök.
Mi február végére, március elejére várjuk a babát, de az orvos sem tudta pontosan, hogy mikor jön. Eddig egy UH volt, a következő ezen a héten lesz. Úgy izgulok... Főleg azért, mert az elmúlt héten beteg voltam.

Mariannka

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


Sziasztok.

Voltam az orvosnal a barnazas miatt, sajnos ugy lassa, hogy vetelesnek indult, de en meg remenykedem.
Szedem en is a Duphastont, es a tegnap mar kevesebb barnasag jott, es az ejjel ota meg kevesebb.
Probalok pihenni es arra koncentralni, hogy nehogy elmenjen a kisbabam.
Remelem megmarad, ellenkezo esetbe nagyon szomoru lennek.
Meg azt szeretnem kerdezni, hogy az UH-n hany hetes kell legyen a terhesseg, hogy lassak?

Minden jot mindenkinekKép
fenysugarka
 
 


Sziasztok

Egy hétvége alatt jó sokat termeltetek, még vissza sem tudtam olvasni

Szonibaba nem rémisztgetlek, nálunk így alakult, de rosszabbnak hallani mint amilyen :-)

Én úgy tudom, hogy 12-13. hétig ha lehet kevés emelés nem hirtelen, picit rogyasztott térd, késöbb is valahogy így, csak az elején érzékenyebbek vagyunk. Kicsi gyerkőcnél meg kivédhetetlen, de ha lehet akkor apuka emeljen többet.

Tunka GRATULA az ikrekhez

Fenysugarka drukkolunk

Szép napot mindenkinek
tigi
 
 


Sziasztok!

Nevek:
Nálunk a nagylány Patrícia, a kicsi Dorina.
Én kinyomtattam a netről egy összes nevet tartalmazó listát és a férjemmel bekarikáztuk (külön-külön) kinek melyik tetszik.

Gyed, Gyes:
Ha valaki gyeden, vagy gyesen van és babát vár érdemes elmenni táppénzre ha rendesen van bejelentve a munkahelyén, mert sokkal több pénz jár. Nekem a gyedem a maximális 83.000,- bruttó, de a 12. hét után elmegyek táppénzre és lényegesen többet fogok kapni.
A http://forum.index.hu oldalon lehet utánanézni mindennek a GYÁS/GYED/GYES & egyebek fórumon.

Cipekedés:
Tudom, hogy elkerülhetetlen az emelgetés, de azért vigyázni kell vele! Van akinek semmi baja nem lesz, de már korábban írtam a barátnőmről, aki bevérzett, de szerencsére a baba nem sérült.


Fenysugarka: Remélem minden jól alakul, kb. 5-6 hetesen már látszik a petezsákban a babakezdemény.

Era: Szerintem nem kell aggódnod a gyógyszerszedés miatt, mert ha összejött a baba, akkor már nem volt hatása a fogamzásgátlónak. Azért szokták ajánlani a 3 hónap szünetet, hogy megerősödjön a méh nyálkahártyája.

Nicika: Ne aggódj a férjed miatt, az eleján tényleg sok férfi nem tudja helyesen kezelni az új helyzetet. Beszélgess vele az érzéseidről és várj türelmesen. Az apás szülésről mi a véleménye?

Esztipeszti: Örülök, hogy jó volt a nyaralás és elmúltak a rosszullétek, sajnos én ezt nem mondhatom el.

Tunka: Gratulálok az ikrekhez!

Titati: Ha szúr a hasad, de más nincs, akkor pihenj le, lazíts egy kicsit. A későbbiek folyamán is előfordulhat a méhszalagok nyúlása, ami elég kellemetlen.
Nekem is szokott itt-ott fájni a hasam, ha fáradt vagyok.

Mindenkinek szép napot!

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!
Fenysugarka
Pihenj sokat, vigyázz magadra és remélem minden rendben lesz.

Tunka
Gratula az ikrekhez

Kérdés a 3. babát várókhoz: Ha már Tünde felhozta ezt a gyed dolgot. Van valaki aki minimálbéres gyedről megy majd most megint tgyásra?
Nálam az a helyzet, hogy amikor az első gyes-en túl lettem utána kivettem a szabimat aztán betegállomány volt egészen a 2. szülésig, utána tgyás, majd a gyed (ami a minimálbér 2szeresének 70 %-a) pont ma beszéltem a munkahelyemmel és azt mondták jobban járok ha gyed-en maradok szülésig mert ha elmegyek betegácsiba akkor azt is minimálbér alapján fogják számolni és az uannyi lesz mint most a gyed-em. Én már semmit nem értek.Ha az első szülés után jobban jártam amúgy akkor most miért nem.
Van valaki hasonló helyzetben? Vagy csak én vagyok már megint ilyen extra eset?

Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Honnan szerzitek azokat az aranyos mérőszalagogat!a 2005/2006-téli babáknál a szintén ikreket váró kismama táblájába van olyan amin 2 baba jelzi az eltelt időt.Én is betenném a táblába csak nem tudom hogy kel!

FÉNYSUGÁRKA!kitartást drukkolunk hogy rendbe legyetek!

Esztipeszti!
Repülővel utaztatok?Én a 11.hétben leszek és akkor megyünk spanyolországba az orvos szerint semmi baj nincs nyugodtan mehetünk! a tengeri herkentyüktől milyen alergia jön ki!
tunka
 
 


Honnan szerzitek azokat az aranyos mérőszalagogat!a 2005/2006-téli babáknál a szintén ikreket váró kismama táblájába van olyan amin 2 baba jelzi az eltelt időt.Én is betenném a táblába csak nem tudom hogy kell!

FÉNYSUGÁRKA!kitartást drukkolunk hogy rendbe legyetek!

Esztipeszti!
Repülővel utaztatok?Én a 11.hétben leszek és akkor megyünk spanyolországba az orvos szerint semmi baj nincs nyugodtan mehetünk! a tengeri herkentyüktől milyen alergia jön ki!
tunka
 
 


Bocsi 2X küldtem el az előzőt!
tunka
 
 


Tunka
www.lilypie.com
És lehet ikerbabákat is rakni a szalagra Kép

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Sziasztok!
Most értem haza... fekvés legalább holnapig.... család kiszolgálKépKépKép

Tünde
Előszőr az elmaradt szabit érdemes kivenni.... az átlagkereset... táppénz átlagkereset 70%-a...

http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,35161&_dad=portal&_schema=PORTAL


nicika
az előzményeim miatt kellett....
lettymama
 
 


Szonibaba! A párom elzárkózik teljesen az apás szülés elől! Kár! Pedig én nagyon szeretném ha ott lenne velem!

Ritaa! Kép méretet csökkenteni valami progival kell. Pl. Photoshop, vagy ACDSee, stb

Titati! Természetesen a képet beteszem! Nagyon aranyosak vagytok rajta!

Tunka! Betettelek a táblába! De azt szeretném kérdezni hogy akkor most mennyi idősnek is írjalak, mert a mensi alapján 12+4 vagy, a doki szerint meg akkor 8 körül! Szóval mennyinek írjalak?

Fénysugárka! Ezek nem túl jó hírek! De azért még van remény! Főleg amíg csak barna jön! Szerintem hogyha a ciklus középidejében termékenyültél meg akkor a mensi kimaradtával már láthatják a petezsákot! A babát majd csak később, úgy 5-6 hetesen!

Tünde köszönöm, de még sajnos nem a férjem! Úgy volt hogy jövőre lesz az esküvő. Hát most lehet hogy tolódik még egy évet! Az apás szüléstől teljesen elzárkózik, mert nem bírja a szendvedés és a vér látványát!

Ha valaki szívesebben látna számegyenest a táblázatban, az szóljon és csinálhatunk! Na? Mint említettem bármilyen ötletre vevő vagyok! És ha már van táblánk, hát akkor legyen a miénk a legszebb a neten! Kép Időm meg van hogy kreáljam! Kép

KépKép
nicika
 
 


Nicika! A párodnak beszélgetnie kellene (persze nem lehet erőszakkal rávenni) olyan apukával, aki bent volt a szülésnél. Én nem bírtam volna ki, ha nincs bent az APUKA. Mondjuk mindenki más, volt olyan ismerősünk, aki szintén elzárkózott, aztán mivel ő vitte be a párját, így segített neki az elején átöltözni, lepakolni, aztán egy kicsit maradt, utána már nem is akart kimenni. Vér nincs, max. a végén, de akkor már ott a baba és senki nem veszi észre.

Lettymama: Köszi a tippet a szabiról, majd beszélek a cég könyvelőjével.
Pihenj sokat, mikor lesz eredménye a vizsgálatnak?

Szisz2: Érdemes lenne a fent megjelölt fórumon leírnod az esetet és ott a Szakbarbár nevű segítő leírja mi miért van az ellátásokkal kapcsolatban.

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!

Szilvi!
Megnéztem a Babázó-t, de vmi miatt nem nyitotta meg azt a névlistát. Majd még megpróbálom később.

Becsi!
Nekünk Szonjánk van Kép Ez a név már gyerekkorom óta tetszett, csak aztán bejött a képbe az Emma is, de végül mégis Szonjánk lett.
Nekem asszem csak másodlagos szempont, hogy mennyire gyakori egy név (persze jobb, ha nem hívnak minden 2. gyereket úgy, mint a Tiédet), ha egyszer az tetszik, nincs mit tenni.
Most pl. a Banjáminnal vagyunk úgy, hogy amikor Szonit vártuk és még nem tudtuk, hogy mi lesz, a fiú név a Beni volt. Most meg az egyik bnőmnek született kisfia és Beni lett. Akkor most én ne adjam azt a fiamnak (ha az lesz), csak azért, mert a bnőmnek hamarabb születt fia? Nem tudom, de ez igazságtalanság lenne. Még persze ez nem végleges név.

Fénysugárka!
Nagyon nagyon drukkolok, hogy megmaradjon a Babád!
Pihenj amennyit cask tudsz, még többet is.

Tunka!
Nagy gratula az IKREKhez. Nem ijedtél meg egy kicsit, amikor megtudtad? Vagy legalábbis azért meglepődtél? Nyugtass meg kérlek! Kép És nálatok lehet már tudni, hogy 1 v. 2 petéjűek?

Ne haragudjatok, de mennem kell, kész van a kiscsalád a fürdivel, ki kell vennem Szonit apa mellől.

Puszi:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Találtam egy címet, ahol a megvan az összes név, jelentése, névnapja:
http://otlettar.try.hu/kismama/nevek.xls

tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde! Párom bátyja bent volt a szülésnél (nehéz szülés volt), és azt mondta hogy ha nem jön be hozzám a Patrik, akkor örök életére bánni fogja, mert az egy olyan élmény, amit soha nem lehet elfelejteni. Azt mondta számára teljesen pozitív volt az élmény, pedig a feleséges sokat szenvedett. Ha ő nem lett volna vele, akkor még később született volna meg a baba!

KépKép
nicika
 
 


Jó reggelt sorstársak! Kép

Tunka! Mi busszal mentünk (még akkor fizettünk be, amikor csak egy kósza gondolat volt a baba), és elég hosszú, majdnem egy napos út volt Montenegróba, de viszonylag jól bírtam! A tengeri herkentyűk és a halak általában eléggé allergének, és mivel alig főzik, párolják, ezért az esetleges bacik sem tudnak megfelelőképpen elpusztulni. Az biztos, hogyha utaztok, és valaki hajlamos allergiára, akkor feltétlenül vigyetek Calcium Sandozt, és ha kijön valami pöttyös nyavaja, akkor háromszor egy pezsi jót fog tenni. Nyugodtan lehet szedni, a kálcium még jót is tesz.

Nicika, bevennél engem is a táblába? (amúgy szerintem legyen mérőszalagunk, mert nagyon klassz)
UM: május 18
másodszorra sikerült
első baba
29 év
Budapest
Első UH a 7. héten: 24 mm-es petezsák, szabályos szívhang
Következő UH: aug. 23.
Holnap leszek 10 hetes

Nicika, szerintem is valahogy beszélgetnetek kellene a pároddal az új családtagról, a létezéséről, arról, hogy lesz. Sok férfinak ez nagyon furcsa, hiszen bennük nem történik változás, kívülállónak érzik magukat. Talán ezért sem érti, hogy miért is menjen be UH-ra, hiszen nem őt UH-ozzák. Próbáljatok meg már most "beszélgetni" a babával, esténként hívd oda, hogy simogassa meg a hasadat, mert a baba is érzi, ha apu simogatja, és megnyugtató neked is és neki is. Azt hiszem, ezekkel lehet egyelőre bevonni az apukákat az események zajlásába. Erőltetni úgysem lehet, hogy menjen be veled, de láttam én már sok tiltakozó apukajelöltet, akik, amikor elindult a szülés, mégiscsak ott voltak, és nem ájultak el, nem voltak rosszul, és hihetetlen élményekről számoltak be. Szóval ne add fel! Csak egy kis bátorításra van szüksége! Kép Kép Remélem tudtam egy-két okos dolgot mondani.

Ehhez kapcsolódva: a párom tervezi, hogy itt a babaneten csinál egy 2006. tavaszi leendő apukák fórumát, ti mit szóltok hozzá? Szerintem nekik is jó, ha van hol megbeszélni az ő örömüket, bánatukat, nem???

Puszi mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem a 12. heti uh mindkétszer még hüvelyi volt, nem is hívnám be rá a páromat. És nekem úgy rémlik, hogy még a 20. hét körül is belefér egyben a monitorra a baba.
Nálunk apukának ehhez érnie kellett. Balunál még nem tudott mit kezdeni a pocakosságommal,Zsománál már jobb volt, most meg lassan eléri azt, amire vágytam kezdetektől Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Tünde
Köszi a tippet meg fogom keresni azt a fórumot, hátha tud valamit mondani.

Látom szülünk! Kép
Nálunk apás szülés volt. A férjem az elsőnél nem bírta eldönteni, hogy bejöjjön vagy sem. Én teljesen rábíztam a dolgot, mert tényleg nem jó eröltetni. Szeptember 1-én született a fiam és a férjem augusztusban közölte, hogy bejönne. Persze én nagyon örültem neki. A másodiknál meg most a harmadiknál már ez nem kérdéses.
Azt mondja életében nem fogja elfelejteni azt a pillanatot amikor megszülettek a fiai. Kép Azóta ha olyan kispapákkal találkozik akik vacilálnak ezügyben mindenkinek mondja hogy ne hagyja ki. Egyébként nem annyira véres a dolog mint azt gondolják. Ha van gátmetszés az igen, de a párom a második esetben azt már kihagyta (nem nézett oda) és így nem volt gáz. Mikor a lepény megszületett akkor meg már nem volt ott, elment megnézni, hogy fürdetik meg a fiát.

A barátnőm férje is nagyon írtózik már a fehér köpeny és a kórház látványától is. Nem is ment be az első babánál, hanem egy bartánő volt bent végig a szülésnél. A második babánál a barátnő nem ért oda időben így a vajúdáshoz kénytelen volt a kispapa bemenni, de amikor következett a kitolás stb. addigra kiment. Van ilyen is.
Szóval szerintem tényleg rájuk kell bízni.

Nicika addig még van elég sok idő lehet, hogy a párod addigra meggondolja magát. Próbáld addig is bevinni uh-ra, lássa ő is "élőben" a babát. Más a képernyőn látni, ahogy rugdal meg más az uh képen. A férjem is amikor először látta a monitoron a babót majd elolvadt.

Bocsi hogy ilyen hosszúra sikeredett.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Köszi lányok a jó tanácsokat! Én is sokmindennel próbálkozok hogy megszerettessem a párommal a babánkat. Egyenlőre még nem veszi emberszámba. "Olyan kicsi? És már van lába? Az hogy lehet?" - Mindenesetre aranyosak a kérdései! Kép Én meg nem adom fel! Persze néha van pocisimu, meg puszi! De aztán ennyi!

KépKép
nicika
 
 


Nicika, még ajánlok egy jó könyvet (bár szerintem sok történet túlzás, de az elején tényleg vannak benne érdekes dolgok): Lelki köldökzsinór. Párom néha olvasgatja, és ő újságolja nekem, hogy már ezt és ezt csinálja a babánk, és már erre is képes, meg arra is.

Nektek dudorodik már a pocakotok? Nekem kb. egy hete már észrevehetően nagyobb! És ez már nem csak a szokásos puffadás, ami lement időnként, hanem kitartóan ugyanakkora. Kép Na jó, még így is pici, de azért már a farmerek nem jönnek rám. Még szerencse, hogy mostanság csak bő, lenge ruhákban kell járni. Kép

Ja, és még annyi Nicika, hogy ha mégis sikerült, szerintem is menjen be a párod az UH-ra, nálunk nagyon nagy öröm volt, amikor mind a ketten láttuk és hallottuk a szívverését. Az már nagyon kézzelfogható...Kép És utána talán már ő is jobban fogja érezni, hogy márpedig baba van! Kép
Vendég
 


Csak most azon morfondírozok, hogy ha hüvelyi UH lesz, az nem lesz zavaró a páromnak?

KépKép
nicika
 
 


Nicika, nálunk is hüvelyi UH volt...Mi ilyen szempontból alapból nem vagyunk szégyenlősek egymás előtt, és hát ennél kényesebb szituációkban is voltunk már együtt, és a páromat abszolút nem zavarta. Meg hát nem is azt nézte, hogy ügyködnek láb között, hanem a monitort.
Esetleg kérd meg a párod, hogy menjen inkább a fejedhez, nem kell benézni láb közé. Amúgy pedig nézze a monitort, esetleg foghatja a kezedet, akár háttal is állhat a konkrétumnak.
És hidd el, amint meglátja a szabályosan lüktető kis szívet, azonnal el fog olvadni. Kérjétek meg az orvost, hogy mutogassa el jól érthetően, hogy mit lehet látni. Amúgy meg bíztasd a párod, hogy nyugodtan kérdezzen ő is a dokitól, bármit szeretne tudni. Itt nincs szégyenlősség, akár kínosabb dolgokat is meg lehet kérdezni. Azért van az orvos, hogy válaszoljon. Az én párom pl. egy csomó kérdést feltett, ami nekem eszembe se jutott az izgalomtól. Kép
Aztán biztosan vannak olyan férfiak is, akiknek kellemetlen, hogy kvázi egy idegen férfi nyúlkál a kedvesében....Kép Így is fel lehet fogni. De azért ez mégis más szitu. Legalábbis nekünk.

Hm? Kép
Vendég
 


Szisztok Kismamák!
Tegnap, megszületett az eredmény: A pocaklakóm 5 hét 4 napos. Mindent rendben talált a doki, Azt mondta jelentkezzem nála a jövő hét kedden, ott majd megbeszéljük a továbbiakat, addig is szedhetem az ELEVIT nevű étrendkiegészítőt. Ez a leírás szerint valamennyire tompítja az émelygést, ÉS TÉNYLEG.
Hüvelyi ultrahang: Nekem eddig 2x volt. Nem túl kellemes, de nem fáj.A páromat Én sem hívtam be. A doki felvette egy lemezre a picit vagyis még csak a "zsákját". Már lassan az egész család látta.
A munkahelyemen ma szólok, mivel be kell, hogy jelentsenek valamennyivel nagyobb bérrel, még erre az évre. Biztos vagytok még egy páran a "minimálbér" szindrómával.

Még jelentkezem,
Erika

KépKép

KépKép
lingelera
 
 


Eszti! Én pont erre gondoltam! Mármint hogy talán zavarná hogy valaki a lábam között ügyködik! Na de majd megkérdezem hogy mit szól hozzá! Én nagyon szeretném ha látná a babát, mert akkor talán kicsit jobban az agyába vésődne hogy fél év múlva megszületik a kisbabánk.

KépKép
nicika
 
 


Módosítottam a táblát, de még csak az eleje van meg! De addig is:

http://gportal.hu/picview.php?prt=119027&gid=430766&index=10

KépKép
nicika
 
 


Nicika
Ha rászánja a párod magát arra, hogy bemegy a szülésre, ott is nyúlkálni fognak és nem csak a doki ....
De ha úgy gondolod, hogy zavarná őt akkor vidd be akkor amikor már bizti hasi uh lesz.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Azt hiszem a legjobb lesz hogyha valamelyik nap elbeszélgetek vele és megkérdezem hogy van e kedve bejönni. Nagyjából elmondom hogy mit fog látni, aztán majd meglátjuk mit szól! Erőltetni nem fogom!

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok!

Most jöttem a védőnőmtől, 2006. március 11-re vagyok kiírva!! Alig várom már, hogy betöltsem a 12 hetet és mehessek konmtrollra!

NIcika!

Az én párom is tartózkodik a nőgyógyásztól, sajnos ő nem tud nem férfi szemmel nézni, de én is megpróbálom rávenni, hogy bejöjjön legközelebb.
csirippiri
 
 


SziasztokKép
Néha olvasgatlak benneteket.
Én 33 éves vagyok és van egy 11 hónapos kisfiam, Bálint. Most 7+4 napos terhes vagyok.
Az első vizsgálat szerint ketten vannak a babák, de ez majd augusztus 8-án biztosan kiderül.
Egyelőre még nem szeretnék bekerülni a táblázatba és tényleg csak ritka lakója leszek ezen topiknak, de NicikaKép apás felvetéséhez szeretnék hozzászólni.
Nálunk sem tudta a férjem, hogy benn szeretne-e lenni szülésnél illetve tartott attól, hogy a hüvelyi ultrahangra bejöjjön.
Aztán valahogy úgy alakult, hogy bejött velem beszélni az orvossal az első vizsgálatra, benn maradt az ultrahangon és majdnem elsírta magát, mikor hallotta a szivecskéjét és látta a kis formáját.
Utána egy percig nem volt kérdés, hogy bejön-e a szülésre (pedig sose erőltettem volna) és minden barátjának, akik először szülnek mondja, hogy nem szabad nem bemenni, csak ügyesen kell helyezkedni.
Szóval, szerintem is próbáld bevinni magaddal, ha nem tiltakozik nagyon (hasi uh már teljesen "steril") és meglásd máshogy fogja látni a dolgokat.
Egyébként pedig a férfiak nagy részénél tényleg van egy olyan dolog, hogy mivel nekiik nincs igazán fizikai kapcsolat a pocaklakóval és hormonális változások sem következnek be náluk, csak az asszony gömbölyödik, ezért az igazi kötődés majd csak akkor alakul ki, ha kézzelfogható a baba.
na nem okoskodom tovább.
Problémamentes pocakosodást nektek.
Edit 7+4

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Nicika, azt elfelejtettem írni az adataimhoz, hogy február 23-ra vagyok kiírva. Ahogy néztem, lesz egy csomó Hal, és Vízöntő baba...Kép

Az előbb próbáltam csinálni mérőszalagot, de nem tudtam...Kép béna vagyok, újra próbálom Kép

Ja, visszatérve a nevekre: nekünk most a Petra és a Bence a befutó. Egyelőre...aztán majd meglátjuk. Nekem még tetszik az Emma is.

Ja, és csatlakozom az éjjel sokszor pisilők táborához...Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Nicika, ha szabad az ügyedben nekem is okosnak lenni, akkor én azt tanácsolnám, hogy ne erőltesd. Szerintem mutasd meg neki a képet, amit csinálnak, meg meséld el, hogy milyen klassz látni és hallani a szívét. Ha erőlteted és állandóan nyaggatod erősödik benne a NEM.
Ne felejtsétek el a férfiak másképp működnek és nem segít nekik az anyai hormon, mint nekünk. Ja és szerintem nem a hüvelyi UH-val kellene kezdeni, inkább 4D, vagy 3D-sel azt jobban látná, és megfoghatóbb lenne számára.

Egyébként a barátnőm párja is negatív volt az ilyen dolgokkal kapcsolatban, aztán amikor bent voltak a kórházban nem volt szíve magára hagyni, úgyhogy bennmaradt.
platipus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: