Új privát üzeneted érkezett!

Kóbor!
Csak kérdezz nyugodtan, azért vagyok! Kép
Igen, folyamatosan barnáztam akkor.
Viszont nyugodj meg, ez nagyon fontos (tudom, hogy nem lehet)!
Olvastam már kismamákat akik többször barnáztak a 3. hónapig úgy, hogy nem kaptak rá semmi gyogyit és megmaradt a baba. Nekem kimutatták terhesség előtt a progeszteronhiányt, így nekem szednem kell az Utrót. Emellett viszont valszeg azért barnázom, mert a kúp felpuhítja méhnyakat és a hajszálerek sérülékenyebbek.

Szórítok érted és Prünytiért!
Azért kérdezzétek meg a dokit sztem, hogy mit szólna progipótláshoz!!!

F.
9+6
falina
 
 


Megann,
érdekelne a telószám (Nőgyogyi+UH-s szakember)és a pontos cím! Nőgyogyi tarifája is érdekelne. Ha ide nem akarod, akkor: tima@freemail.hu
Köszi!

Prüntyi,
nekem az első nagyon alattomos volt. Csak minden nap barnázgattam és ez még sokáig folytatódott volna és mivel spontán nem ment el, megműtöttek. Ez volt ám az igazi arculcsapás. (Nem volt elég elveszteni az első baámat még azzal is büntetett a sors, hogy nem ment el szépen spontán otthon. Nem kívánom az ellenségemnek sem.)
A második kezdődött barnával, majd rá 1-2 napra erős vérzéssel és erős görccsel köszönt el tőlem, immáron otthon.
Most is barnázok, de most jobban az esélyeink. Korábban a 7. hétig jutottunk csak, szívhang egyiknél sem volt még.
Sejthetitek, voltak időszakok az elején, hogy idegroncs voltam már. Mostanra megnyugodtam és itthon fekve várom, amit a sors rámszabott. Reményeim szerint ezúttal egy egészséges babát! Kép
F.
falina
 
 


Sziasztok,
jaj, lányok ne ijesztgessetek! Nekem az első is "nehezen" azaz 5 hónap után fogant, de akkor jól kapaszkodottKép A tesóval is próbálkoztunk már szept. óta, ez is az 5. próbálkozásra fogant, de most hogy látom mennyien elvesztettétek a koraterhességeteket, komolyan megijedtemKép
Ha Kóbornak korai volt bejelentkezni, én pláne várhattam volna, kb 5.hétben vagyok csak.

Drukk megy minden barnázónak és idegeskedőnek, fel a fejjelKép Kép

üdv
Penna
penna
 
 

 
 

Dunyi! már nem tudom

Prüntyi! hogyne vennéd észre? képzeled, hogy csak úgy felszívódik??? Kép fenét! ha a barna pirosba megy át, akkor indul meg. 5 hetesen bejelentkeztem a dokihoz, és a 8. hétre kaptam ip-t. (cseszhettem Kép ) erősen nyilallt a hasam mikor egyszer felálltam, és olyan nagyon érzékeny volt, hogy hatalmasra püffedtnek éreztem. menjél el dokihoz, mert lehet, hogy hormontabletta kell neked! én addig voltam elkeseredve, amíg nem tudtam biztosat. mikor már megtörtént, azon voltam, hogy túllegyek rajta, és már számoltam is a következő peteérést. az meg összejött. (kop-kop)
amúgy nem hordasz véletlen nagyon szűk gatyát? mert nekem úgy kezdődött!

Csillam! honnan vettek ezek 11 petesejtet? Kép) gyűjtögeték?

amúgy szerintetek a szívhangot kellene nézniük? mert nekem nem nézték. igaz úgy fickándozott a gyerkőc, hogy még.

Ancsipancsi
10+6

ancsipancsi
 
 


Sziasztok!

Gyorsan beugrottam a pihenés közepette, és nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat! Nekem azóta semmi barna (kopp-kopp-kopp), pedig a doki rendesen megnyomogatott.

Falina,
én rákérdeztem a progipótlásra, de azt mondta a doki, hogy mivel csak egy alkalommal volt kis adag vér, ráadásul pont az elmaradó mensi ideje alatt, és most meg semmi az égvilágon, méhszáj zárt, a baba korának megfelelő, ezért biztosan nincsen semmi gond. Most azért is figyelek nagyon, hogy ha esetleg lesz még valami, akkor rohanhassak vissza, hogy mégis adjon valamit. De úgy látom, hogy tényleg több barna jelzi, ha el akar menni a baba. Nekem a lányommal egyáltalán nem volt ilyen problémám, ezért ijedtem meg. Remélem, nálad csak a kúp okozza a barnát, és lesz egy egészséges babád!

Prüntyi,
nekem egy mutatóujjnyi korrekt barna vérfolt volt. Szerintem ha továbbra is jön barna, akkor ne várj péntekig a dokival! Egyébként nem vagy hülye, én is beszélek a babóval, és bíztatom, hogy egészségesen fejlődjön, és kapaszkodjon, sőt én a méhemmel is beszélgetek, hogy vigyázzon rá, meg a sárgatesttel, hogy termeljen sok progit. Ha valaki hülye, az én vagyok.

Na, megyek vissza vízszintesbe, hátha tényleg segít.

Kóbor
kóbor
 
 


Sziasztok

Most voltam kint a munkahelyemhez közeli nőgyógyászaton(nem fogadott orvosom). Előtte felhívtam, s mivel nem volt már időpont elmondtam a szitut, és mondta, hogy akkor menjek át soron kívül megnéz! Nagyon jó érzés volt, kicsit megnyugodtam. Megnézett kacsával (vagy mi az?) Aztán megnézett UH-on is (ami náluk csak előjegyzésre van)és megkaptam az első képemet!! Kép

10,2 mm-es 7+2 a hivatalos kora! És nem csak láttam doobogni, hanem hallottam is! (amit állítólag nem minden UH gép tud) Na ekkor eltört a mécses!

A lényeg, hogy a doki nem látott semmi problémát, de a biztonság kedvéért javasolta a betegszabit, és felírta a Utrogestan hüvelykúpot.

Mivel a fogadott dokim tudta nélkül semmit nem akarok szedni, úgy gondolom, hogy ha nem rosszabbodik a helyzet akkor a kúpot mellőzöm péntekig, de a pihenést betartom!

Hát most ez a helyzet, remélem jól csinálom!

Szűk gatyát nem hordok, mert már mindegyiket kigombolva hordom. Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


sziasztok! én tegnap láttam először 2csíkot,a fog.tól számítva így csak 2hét és 2napos terhes vagyok!a nőgyogyim szabin van,azért ugrottam be ide:melyik az a híres kritikus időszak és mennyi ideig nem szokták szétkürtölni(babona meg ilyesmi miatt)?jó lenne ha válaszolna valaki,amíg nincs dokim...köszi

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Szia Nyúlné!

Üdv nálunk!
Először is gratulálok a tesztedhez!
Remélem nagyon örülsz nekiKépKépKép
Ha jól veszem ki a szavaidat, első terhességed!
A legfontosabb, hogy gyorsan vásárolj magadnak folsavat és magzatvédő vitamint(Elevit) a patikában!
Mindkettőből egyet egy nap!
Azt hogy kinek mondod el és kinek nem, az a te döntésed(azaz te+apuci)Én pl most vagyok a 7+3 azaz 7 hét és 3. napon,(orvosilag számolva, azaz az utolsó mensi első napjától számolva, te is számolj így mert mi itt így számolunk, meg az orvosok is így számolnak) de mi még senkinek nem mondtuk el, mert én nagyon babonás vagyok!
A kritikus időszaknak az első 12 hetet mondják, én szeretném legalább eddig megőrizni a titkot(azaz orvosilag a 14. hétig).
Az hogy ez mennyire fog sikerülni még nem tudom!
Valaki viszont a szűk családnak már elmondta, valaki meg világgá kürtöli(egyébként ebből kevés van köztünk)
Ezt neked kell eldöntened!
Azért szerintem az első orvosi vizsgálatot és az első uh(6-7 hét)-t érdemes megvárni!

PrüntyiKépKépKép
Jajjjj de jóKépKépKép
Hogy ilyen jó híreket hoztálKépKépKépKép
Mielőbb menj azért orvoshoz, mert tényleg lehet hogy nem árt valami hormon
Jaj de boldog vagyok, hogy minden ok nálatok!!!KépKépKép

Kép

Kép
megann
 
 


Nyúlné,
nem is szabad rosszra gondolni! Nincs semmilyen kritikus időszak! Kép
De ha mégis, akkor az a 7. héten szokott lenni barnázás formájában. Ha ez jelentkezne, azonnal pihenj le és hívd az orvost.
Én megnyugodni a 14. héten fogok, mert akkora már átveszi a méhlepény a sárgatest szerepét.
Üdv köztünk és maradj sokáig!
Falina
falina
 
 


Prüntyi,
úgy örülök, hogy nincsen gond a babával!Kép Remélem, péntekig is minden oké lesz! Azért ez furcsa, hogy neked rögtön felírták az Utrot, nekem meg a doki azt mondta, hogy csak akkor, ha ok van rá (persze vérvételre azért nem küldött el, hogy kizárja, bár lehet, hogy a tapasztalat mondatta vele, hogy velem nincsen ilyen téren gond). Érdekes, hogy mennyire különböznek a dokik. Nekem a biztonság kedvéért sem írta fel... Na mindegy, legyen igaza!Kép

Nyúlné,
gratulálok a két csíkhoz!Kép Mi az első babánkat a 12. heti uh után mondtuk el, addig senki sem tudott róla, a mostaniról viszont tud a húgom és az anyukám, mert valakinek muszáj vigyázni a lányomra, amíg dokihoz megyek. De a többieknek szintén csak a 12. heti uh után mondjuk el.

Továbbra sincsen barna (továbbra is kopp-kopp-kopp).Kép

Kóbor
kóbor
 
 


SziasztokKép

NyúlnéKép Gratulálok! Üdv közöttünkKép

KóborKép Pihengessél! Vigyázz magatokraKép

PrüntyiKép De jó neked!KépHallotad is a szívhangot,Kép.elhiszem ,hogy meghatódtálKép
A progi kúpot is használhatod szerintem,ártani nem fog! SőtKép
Te is pihenjél sokatKép

AncsipancsiKép

A 11 petesejtet én produkáltamKép jó adag injekciókúra utánKép Kaptam -hasba-fenékbe kb 1 hónapig /nap a beültetés előtt! Utána ,csak fenékbe 20 napig!
Úgyhogy olyan lettem mint egy tűpárnaKép
Azóta is érzem az összes szúrás helyét!
De le van tojvaKép ugyanis a babámért tettem,és ő kárpótol mindenértKépKépKép

A kistesóért is végig fogom csinálniKép


Puszi Csilla
csillam
 
 


Sziasztok, most értem haza, hulla vagyok, de holnaptól betegszabin vagyok, így itthonról tudok rátok nézni!

Puszi mindenkinek!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Prüntyi sorstárs,
hidd el jól cselekedtél, hogy tp-re mész. Feküdj minél többet és nem lesz semmi baj!
Én már 3 és fél hete fekszem emiatt.
Falina
falina
 
 


Sziasztok!

Tudom, kicsit ritkan jelentkezem, lecci ne haragudjatok Kép

Tegnap en is voltam orvosnal, mindent rendben talalt, de ugy latszik itt (USA) az is hozzatartozik az elso vizsgalathoz, hogy mintat vesznek a mehnyak-nyakbol mikrobiologiara. Es itt kapcsolodnek a verzes temahoz: egesz eddig minden rendben volt, de a "brutal" vizsgalat utan jott egy kisebb mennyisegu piros ver, utana mentem ultrahangra (amit itt nover csinalt), o is nagyon megijedt, mikor meglatta!
Aztan estere szepen elmult, de ma is volt par csep barna. Az orvos mondta meg tegnap, hogy csak a vizsgalattol volt ne izguljak... Hat probalok nem izgulni, Kobor lehet hogy neked is vizsgalat utan volt?

Megann, szerintem a doki a szikholyaggal (ami nem ugyanaz mint a petezsak, hanem azon belul van) egyutt merhette az embriot, meg biztos nem kulonultek jol el egymastol. Nem hiszem, hogy az ulomagassag ill. a labak hossza miatt lenne, mert ekkora korukban meg nincsenek is kifejlett vegtagok legfeljebb icipici "vegtagbimbok" Kép
Az en magzatkam 17 mm, pont 8 hetesnek megfelelo az orvos szerint.

Mindenkinek puszi, pihenjetek sokat,
Poci
pocika
 
 


nagyon köszi mindenkinek mindent!
azóta mi is megnyugodttunk,beavattuk egy nagyon kedves házaspár barátainkat,a lány ápolónő(ráadásul elég tájékozódott is),a srác a párom egyik legjobb barátja és van egy 3éves fiuk,akinek a növekedését mindig figyelemmel követhettük.na azóta,hogy ők is tudnak róla teljesen kisimult az arcunk,gáz volt,hogy náthás vagyok(láz nélül)és nem tudtam mit lehet és mit nem!azért persze jöhetne a nőgyogyim!rém izgis az egész(igen,ez az első)Ráadásul csak főpróbát tartottunk a rásegítő gyogyi használata elött(14.nap elötti 2nap semmi dugcsi,aztán mindent bele,úgylátszik mindent bele is adttunk).aztán tegnapelött szívrohamos-öröm-nemtom mivan,aztán totál para infohiány miatt,de most jó......nagyon jó!én is örülök,hogy itt!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Csilla,
nem semmi ez a sok szuri, nekem tűfóbiám van, mindig rosszul leszek a szuritól, szóval hős vagy a szememben. Bár a babáért biztos, hogy én is megtenném.Kép

Prüntyi,
pihenj sokat!

Pocika,
nálam nem volt orvosi vizsgálat a vérzés előtt, csak uh-n voltam aznap, az meg nem okozhatta. A doki most vett volna mintát rákszűréshez, de mondta, hogy a vérzés miatt inkább most hagyjuk, majd később. Egyébként úgy emlékszem, nekem is volt kis vér a lányomnál, amikor a rákszűrés miatt vettek mintát az elején. Szerintem ha nem jön több, akkor ne izgulj, mert valószínűleg csak a méhnyak sérült egy picit.

Nyúlné,
örülök, hogy megnyugodtatok.Kép

Nálunk úgy tűnik, tényleg minden oké (kopp-kopp-kopp, erről már sosem fogok leszokniKép).

Kóbor
kóbor
 
 


Sziasztok!
Nyúlné!Üdv közöttünk! Gratulálok a két csíkhoz, csak semmi izgalom!
Prüntyi!
Nagyon jó, hogy nincs semmi gond. Csak pihenjetek sokat.
Meg egyáltalán. Mindenki pihengessen sokat!!!! MOst ez a legfontosabb!!!!
Tegnap voltam a dokimnál a folyás miatt, nyugtatgatott, hogy biztos semmi olyan, de azért elkérte a tisztasági betétet, megnézte, és láttam, hogy eléggé elbizonytalanodik. Ez tényleg vízszerű, mondta, aztán ajánlott egy tesztbetétet, ami kimutatja a magzatvízszivágást. Mondta, ha kimutat valamit, reggel azonnal menjek be hozzá a kórházba. Gondolhatjátok, hogy féltem!! Nekem minden végigment az agyamon. Szegény férjem gyógyszertári körútra ment, az ötödik helyen kapott csak tesztet. Megcsináltuk, és úgy örülök, hál istennek nem mutatott semmit. Lehet, pszichésen volt az egész, mert azóta semmi nincs, még egy csepp sem!!!! (gyorsan lekopogom..)
Jövő szerdán megyek UH-ra, nagyon izgulok! remélem akkor már kapok képet is..
HOgy vagytok a hányingerrel?
Nekem csak egyre erősödik!
Már nem tudok ránézni semmi kajára. Főleg a húsok, a szalámik ingerelnek. Egyedül a sajtos pogácsa csúszik le.
Dunyi

Kép

Kép
dunyi
 
 


Csilla! Bocs, de én marhára nem értek a dolgokhoz. Mikor csinálnak ilyet, mint nálad? Ha mondjuk nincs rendesen peteérés, csak szurira? És ha igen, ezt már régen is tudtad, hogy nincs neked??

Pocika!
Nálunk is elő van írva, hogy minden terhesnek rákszűrésen kell átesnie (kenet a méhszájról), de nem tudom, hogy másoknak csinálják-e. Én még a teherbeesés előtt 1 hónappal megcsináltattam magamtól.

kíváncsi lennék, hogy a nőgygyógyászok mennyire rugalmasak, és hogy ők írnak-e ki táppénzre, vagy ők csak javasolják, és a háziorvoshoz kell menni?

ancsipancsi
 
 


AncsipancsiKép

Minden rendben volt velem :peteérés,méh-állapota,stb. "Csupán ,, mindkét petevezetékem el volt záródva. Így nem tudott találkozni az én érett petesejtem a kiskatonávalKép
( Mivel a petevezetőben kellene megtermékenyülnie,)
Ezért kellett a lombik! Csak a lombiknál több petesejtet érlelnek meg,mert ugye ez mesterséges beavatkozás,és biztos maradjon legalább egy ,amit vissza lehet ültetni!
Röviden: Nálam 9 petesejt bizonyult alkalmasnak !Utána a férjemtől is vettek mintát. Összerakták őket randizni egy lombikba. (ez helyettesítette a petevezetéket)
Másnapra 6 megtermékenyült.
Következő nap 3-at visszaültettek !
A maradék háromból pedig kettő élte túl a fagyasztást! Ők most fagyibabák!Kép

A visszaültetett 3-ból ,pedig csak ez az egy maradtKép

Hát ezért kell minél több petesejtet produkálni!
Mert elég nagy tortúra ez az egész,és tényleg csak a legerősebbek jutnak el a beültetésig!

Hát röviden ilyen a lombik!
Remélem mostmár jobban értedKép

Barnás lányokKép

Továbbra is pihenés-sok fekvés!Kép


Csilla
csillam
 
 


Csilla! és mitől záródott el, és még mindig el van? és nem tudnak ezzel valamit csinálni? akkor vérzésed se volt rendesen? (mert a petefészekből nem jutott ki a pete?)

Ancsipancsi
11

ancsipancsi
 
 


AncsipancsiKép

Nem tudni ,mitől záródott el.De valószínű,hogy felfázás,vagy fertőzés!
Még mindíg el van záródva,és úgy is marad! Kétszer is megműtöttek tavaly, ez miatt májusban és júliusban! Nem sikerült átjárhatóvá tenni!
A ciklusaim 28-naposak voltak!
Ez nem befolyásolja a vérzést.
A szervezet ugyanúgy érzi,a peteérést-felkészül a terhességre-ha nincs megterékenyülés,akkor megjön!
Az én petém valahol félúton mindíg felszívódott,mert nemtudott tovább menni!


Csilla
csillam
 
 


halihó!elmentem Elevitért(folsavam már volt),meg sok narancsért,kamilláért,mézért-a nátha miatt.az imént inhaláltam,remélem most már meggyógyulok.a mocsok nőgyogyi,hogy pont most síelget valahol!
vicces,hogy olvasom,olvasom az üziket,de még nem nagyon vagyok képbe,nem baj ráérek megérteni a kismama-nyelvet Képjaj,csajok!azért már várom,hogy én is mindenféle menő adatokkal szolgálhassak!
és egy kérdés,már most is ügyelni kell nagyon arra,hogy ne emelgessek(és most nem az 50kilós súlyemelőre gondolok,hanem bevásárló szatyi,stb.)?meg még mire?

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Csilla! "Az én petém valahol félúton mindíg felszívódott,mert nemtudott tovább menni! " --> de hát a megtermékenyítetlen petesejtnek ki kell jutnia a petefészekből, vér kíséretében. ha felszívódott, akkor hogy volt vérzésed? bocs, de sík tájékozatlan vagyok ezügyben.

Nyúlné! szerintem 5 kilóig lehet emelni. az Elevitben nincs folsav eleve???? A folsavat nem csak receptre lehet kapni?

ancsipancsi
 
 


Sziasztok!

Én hétfőn tudtam meg, hogy beköltözött a pocimba a baba. Akkor azt mondta a doki, hogy az 5-6. hét körül járok, és kb. 5 mm. Enni én se bírok, a gyümölcsökre és a folyékony dolgokra bírok egyedül ránézni.

Én még dolgozom sajnos, de az 5. hónap körül majd én is kiíratom magam. Remélem nem lesz addig semmi gond.

Én is beszélgetek vele rendszeresen, hogy fejlődjön szépen, vegyen el mindent, ami kell neki, én majd pótolom. Csuda izgalmas ez!

Mindenkinek jó babavárást!

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Bodza! hogy megy a kiíratás? simán? Kép

mert én is szeretnék a 7. hónaptól már táppénzen lenni. (ha addig birom)

ancsipancsi
 
 


AncsipancsiKép

Én is hasonlókat kérdeztem a dokitólKép
Én is így gondoltam ,mint teKép

De elmagyarázta,hogy nem a pete távozik vér formájában,hanem a méhnyálkahártya válik le és lökődik kiKép Mert nem észlelt terhességet.
A pete meg,kb 0.0 akárhány miliméter,ami szépen felszívódik!
És kezdődik minden előröl: A mensi után ,a méh megint felkészül a befogadásra -méhnyálkahártya megvastagszik,sárgatest hormont termel,stb..!
Aztán ha nincs megtermékenyítés-beágyazódás,akkor megint leválik a méhnyálkahártya és jön a mensi!

BodzaKép
Üdv köztünk!
Ne izgulj maj elmúlik az undor!
Addíg is azt egyél -igyál ami jólesikKép

NyúlnéKép

Amire még ügyelj: vegyszerekkel ne nagyon érinkezz -én azt hallottam a nyújtózkodás sem jó-lehetőleg 0 gyógyszert vegyél be-ha elfáradsz ,tessék pihenni-vigyázz mert most könnyebben elkaphatsz bármien betegséget-zötykölődni sem jó(busz)


Csilla
csillam
 
 


Ancsipancsi
Nem tartozom ide, de belekotyoghatok?
A mensi attól van, hogy a pete nem termékenyült meg, így nem kezd a megfelelő hormon termelődni, a sárgatest elsorvad és a méh nyálkahártyája lelökődik (vérzik). Tiszta hormonjáték az egész. A testedet nem érdekli, hogy a megtermékenyítettlen pete ezalatt hol szambázik. Amúgy úgy tud felszívódni, ahogy egy véraláfutás.

Majcsi

Majcsi
majcsi
 
 


Ancsipancsi!

Szerintem a dokidat kell megkérned, hogy írjon ki, ad egy papírt, amit beviszel a munkáltatódnak. Szerintem ennyi.

Viszont azt én is szeretném tudni, hogy a GYED kiszámításánál beleszámítják-e pl. a nyelvvizsgapótlékaimat. GYED alatt gondolom jutalom nem jár, de egyéb juttatások se (kajajegy, bérlet, ruhapénz)? Tud ezekről valaki valamit?

Ja, és nézegettem már kismama tornákat mindenfelé, de tök bosszantó, hogy a dolgozó kismamákra nem gondolva vagy délelőtt 9-10-kor, vagy délután 3-kor kezdődnek a foglalkozások. Én meg 1/2 6 előtt sehova nem érek oda Kép. Van valakinek valami ötlete?
Köszi!

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Ancsipancsi,van benne folsav,de vlki azt mondta nem baj,de az Elevitet úgyis csak most kezdtem,max.a nőgyogyi majd kitalálja miből mennyit!amúgy recept nélkül is lehet!
ha elmegy a baba,azt mindenképpen barnás cucc,vér stb.követi még az elején is?
ha egy picit görcsölget,de mindig máshol,az gáz vagy csak érzékelem a vándorlást?
mellesleg az én étvágyam kitünő,semmi hányinger,mondjuk elég egézségesen táplálkozom mindig.

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Ancsipancsi,van benne folsav,de vlki azt mondta nem baj,de az Elevitet úgyis csak most kezdtem,max.a nőgyogyi majd kitalálja miből mennyit!amúgy recept nélkül is lehet!
ha elmegy a baba,azt mindenképpen barnás cucc,vér stb.követi még az elején is?
ha egy picit görcsölget,de mindig máshol,az gáz vagy csak érzékelem a vándorlást?
mellesleg az én étvágyam kitünő,semmi hányinger,mondjuk elég egézségesen táplálkozom mindig.

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Bodza,
én úgy tudom, hogy kajajegy jár, de nem tuti az infó.
Falina
falina
 
 


kösz ,Csajok, ég a pofám! Kép most már legalább tudom, hogy mi újság. azt hittem, hogy a megtermékenyítetlen petesetj is távozik ilyenkor Kép

Bodza! semmi se fog járni, amit közben kaptál a cégtől. (kajajegy, ruhalóvé, stb.) a GYED-be a tavalyi évi átlagkereseted fog beleszámítani (fizu+jutalom), az idei már nem. a kiírást azért kérdeztem, hogy csak ennyi? megkérem és kiír? nem kell különösebben indokolnom, félholtat játszanom, stb.?

Nyúlné! szerintem biztos, hogy vérzés követi a babaelmenést. (habár feljebb azt írták, hogy simán felszívódik a petesejt...node megtermékenyítve is??) nekem mindenesetre jó nagy hashullámzással, vérzéssel (előbb 1 nap barnázással) járt a kb. 6. hetemben. de ne is izguljatok ezen, hogy elmegy, vagy nem!!!

ancsipancsi
 
 


komolyan? jár a kajajegy?? ismerősöm semmit nem kapott.

ancsipancsi
 
 


Nyúlné!

Egy kis info!
Igen az Elevitben van folsav, csak kevés!
Ráadásul ha beteg vagy, akkor többet kell szedned, mint napi egy db. Azért mert a bacik, vírusok imádják felfalni a folsavat, így ha beteg vagy ők jönnek és lakmároznak a folsavadból, és a babunak meg neked nem hagynak semmitKépEzért ha beteg vagy 2-3 szemet is bevehetsz, hogy jusson mindenkinek!(Ezt a nőgyógyászom magyarázta el.Túladagolástól nem kell tartani, mert simán kiürül a szervezetből)
Továbbá: igen kerülni kell minden nehéz cipekedést, buszon való zötykölődést, intenzív testmozgás(minden ami zötyögéssel jár,) + elkerülni az összes elesési lehetőséget, kezdetben kerülni kell a forró ülőfürdőt, ha még eszember jut valami megírom!
3 kérdésed: Sajnos van olyan hogy a baba elhal és mégsem lökődik ki, ilyenkor egészségügyi tisztító műtéttel fejezik be a terhességet, és olyan is van, hogy felszívódik!Én ezt is, azt is hallottam már!KépKép

Jaj lányok, ne hívjam föl az uh-s dokit, hogy mi a fenét méricskélt össze vissza???
Olyan idegesítő ez az egész.....vagy várjam meg a következő uh-t és akkor kérdezzek rá???

Kép

Kép
megann
 
 


köszi az infot!akkor most adok egy kis folsav löketet,lehet ezért nem gyógyulok!
Megann!
ha idegesít hívd,bizti nem te vagy csak türelmetlen,kiváncsi kismama!Képlegalább,ha megtudod kereshetsz valami más izgulni valót!és ez még csak nem is feltétlenül kismama tuljdonság,tipikus női,úgyhogy hajrá!
meg mi si kiváncsiak vagyunk!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Sziasztok

Ancsipancsi,
betegszabira a körzetid ír ki, de minden hónapban, amíg betegszabin vagy, kell a nőgyógyidtól egy rövid igazolás hogy kéri hogy vegyen fel. Sok az ellenőrzés, a doki magától valszeg nem vesz fel, de a fogadott orvosok ált. szó nélkül megírják, ha kéred.

Bodza,
merrefelé laksz? Az A1-ben van asszem péntek du is (Buda, Árpád fejedelem útja) de van sok helyen.
http://kismama.lap.hu/
Itt a sport-utazás-üdülés címszó alatt van egy csomó, de a legtöbb sima fitneszben van már vagy kismamatorna, vagy nagyon jó a jóga, a gerinctorna is.
Végső esetben meg marad valami jó kis kazi otthon. Kép

Lányok,
tudom,hogy néhányatoknak nehezen jött össze, meg sokadik próbálkozás, abszolút megértem, ha ők óvatosak, és izgulnak, hogy minden rendben legyen. De akinél normál terhességről van szó, semmilyen izgulnivalótok nincsen. Nem szabad idegeskedni, mert azzal aztán végképp nem tesztek jót! Csak nyugisan, persze az alapdolgokat be kell tartani, de alapvetően élhetitek úgy az életeteket, mint eddig.KépKépKép

szép napot
üdv
Penna
penna
 
 


Lányok!
Hahó, itt vagytok még?
Megmondjam nekem mi a legnagyobb problémám?

A kedvetlenség!
Egész nap kedvetlen vagyok, nincs kedvem az ég világon semmi teendőhöz, még a vásárolni se(pedig ebben mindig nagy voltamKép), nics kedvem még a ruhákat se elpakolni a szekrénybe, egész egyszerűen még moccanni sincs kedvem!És nincs kedvem enni sem, pláne nem azt amit én főzök, csak a szendvicsekben gondolkodom ha éhes vagyok..ami egyenlő a rohamos súlygyarapodással(kenyérféle)
Ti nem éreztek ilyet???
Hogy utazzak én így el az USA-ba Floridába????
Nagyon nehezen bírom elviselni magamKép
Tisztára meghazudtolom magam, épp az ellenkezője vagyok valós önmagamnak, imádok társaságba járni, csavarogni, serénykedni, mostmeg mint valami savanyú uborka. egy barátra sem vagyok kíváncsi...és kimoccanni is utálok!!!
Ráadásul 2 napja esténként mintha még émelyegnék isKép

Most jól leírtam a tüneteimet, miKép?
Szerintetek ez is belefér még a "terhességi" szindrómákba, vagy forduljak dilidokihoz????

Megann

Kép

Kép
megann
 
 


MegannKép

Tulajdonképpen mi is a bajod???

Régóta vágytál egy babára--Most ott van a pocakodbanKép

Sokat tanultál---levizsgáztál ötösreKép

Utazol FloridábaKép

Nekem úgy tűnik ,hogy minden jó megtörténik veledKép

És te meg kedvetlen vagy???? Ejnye-bejnyeKép

De ha továbbra is fennáll ez a helyzet,akkor én szívesen feláldozom magam és elutazom helyettedKépKépKépKép

Csak nembiztos ,hogy a férjed díjjaznáKépKépKép
Ha mégis ,akkor szólj! Már csomagolok isKépKép


Tessék ,vigyorogni ,így.: Kép
Minden okod megvan a boldogságra,és semmi a rosszkedvreKép

puszi Csilla
csillam
 
 


Csillám!

Azt hiszed, hogy én nem vagyok tisztában azzal, hogy kivételesen szerencsés ember vagyok?
Hogy sokan csak álmodnak utazásról, jó iskolai eredményről, babáról???
De ez engem mégjobban dühít!Félre ne értsd, magamra vagyok dühösKép!Mert alapvetően egy tök vidám, nyüzsgős, minden lében kanál csaj vagyok!
Mostmeg csak húz az ágy, de aludni nem alszom többet, és nem vágyom senki társaságára!
Boldog vagyok és mégis kedvetlenKép
Érti ezt valaki????

Azért még ne készítsd a bőröndödtKép ahova megyünk 25 fok van és napsütés!
Na erről azért nem mondanék leKépKépKépKépKépKépKép
(Egyébként lehet hogy a téltől is depis vagyok)

Kép

Kép
megann
 
 


Ezek szerint csak nekem változott meg a kedélyállapotom?

Ja és még valami, CSOKOLÁDÉVAL próbálom enyhíteni a rosszkedvem= rohamos popsinövesztésKépKépKépKépKép

Kép

Kép
megann
 
 


MegannKép

Nyugi! Nekem sincs valami fényes jókedvem ,mostanság!
Főleg most,hogy nem is utazhatok helyettedKépKép

Na de majd túlélem ,valahogy!

Nekem sem esik jól a saját főztöm,és én sem szívesen csinálok semmit!
Már meg is jegyezték anyósomék,hogy mostanában mindíg otthon vagyunk!

De kinek van kedve bárhová is menni ,mikor csak -fogy -fogy a felvehető ruhák száma! Viszont a kilók csak jönnek felfeléKép

Ma én is jobbkedvre akartam deríteni magam.Mondtam a férjemnek ,vehetnénk egy Gas farmert a mostani méretemreKép
Hát ,nem volt jó ötlet ,mert ami nadrág tetszett,abból legalább két számmal nagyobb kellett volna,mint amit felpróbáltamKép

Nagyobb meg nem voltKép
persze ott mentegetőztem,hogy azért vagyok ilyen bálnaméretű,mert terhes vagyokKép

Ezen felbuzdulva,elmentünk szétnézni egy közeli kismamaboltba.
Na, ha mindenhol ilyen ruhák vannak,akkor inkább meztelenül leszek itthon 9 hónapigKép

Úgyhogy a mai nap után,igazán átadhatnád nekem azt az utatKép

Ilyenekre gondoltál?? Kedélyállapot változás ügyben???
MERT AKKOR NEM VAGY EGYEDÜL!!

Csilla
csillam
 
 


Megann,
én is depisebb vagyok kicsit, mint szoktam (nem szoktamKép), meg a lányommal is türelmetlenebb (ejnye!). Szóval nem vagy egyedül. Nekem sincs kedvem semmit sem csinálni. Még jó, hogy a lányom miatt azért muszáj összeszedni magam.Kép Csokoládé.Kép Decemberben annyit ettem, hogy most kifejezetten undorom van tőle. Floridába én is szívesen elmennék, szóval már két jelentkező is van!Kép Persze a lányomat is vinném, és ha lehet, inkább az én férjem jöjjön velem.Kép Gondolom nem igazán tetszik az ötlet.KépKépKép

Tök fura, mióta volt a barnázásom, nincsen hányingerem. Pedig előtte eléggé jó kis rohamaim voltak. De úgysem tudok mit tenni, mint várni, majd kiderül, hogy mi a helyzet. Egyelőre nyugodt vagyok, lesz, ahogy lesz. Most, hogy leírva láttam, mégsem vagyok annyira nyugodt. Micsoda hülyeség, hogy az ember hányingert kíván magának...

Kóbor
kóbor
 
 


hello csajok!jó kis hisztit csaptatok az este,ha nem lettem volna nagyon lusta egy kis íráshoz én is csatlakozhattam volna,én csak úgy egyszerűen hisztis voltam.hihetetlen hangokon szóltam oda a páromnak,de mielött lereagálhatta volna elórdítottam magam,hogy JÓL VAN,ÉN IS HALLOM MAGAM KÍVÜLRŐL!,majd jót röhögtünk.....persze 5 perc múlva folytattam.ez van!Tegnap este ráadásul bezsibizett a fejem,meg mindenem,ülve,nagyon fura volt!remélem nem valamelyik vitamint adagoltam túl....jól néznék ki:a vitamin narkós kismama betépései!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Megann!
hát mit miért? mérte a babád méretét, meg ilyeneket! Kép ne félj ettől!!!
jó neked, hogy mégy Usába meg Floridába. mesélj inkább erről!
sajna én is ráálltam a szendvicsre, mi több, a vajas zsemlét-kiflit kívánom. persze, hogy hízom.
ÉS HOGY NEM AKARSZ KIMOZDULNI? Kép ójjjajj! ez tipikus!!!!! én sem akartam! nem ám a kedvetlenségtől, hanem amiatt, hogy hirtelen halál fáradt leszel. én azt vettem észre a Karácsonyi szünetben, hogy még plázázni sincs kedvem Kép, pedig imádok nézelődni, vásárolgatni. inkább otthon pihentem, ki se léptem a lakásból 1 hétig!!! nagyon rosszulesett dolgozni jönni januárban, azt hittem összedől a világ! most meg a hétvégéknek és az estéknek élek! be vagyok sózva, nem akarok itt lenni Kép

Penna! köszi az infot a kiírásról, de igazából azt hiszem, hogy egy 7 hónapos terhesnél már nem igen kérdőjelezhetik meg, hogy miért van táppénzen, nem? vagy a nők többsége 9 hónapos koráig melózik? ezt nem hiszem el. én június felé szeretnék táppénzre menni, és aug. közepén szülök.

ÉN IS AKAROK FLORIDÁBA MENNI, MÉG HA NINCS IS KEDVEM KIMOZDULNI Kép Kép Kép
utálom a hideget! folyton ráz a hideg! úgy fázom, mint egy nem is tudom mi. több paplannal alszom.

ancsipancsi
 
 


ja, és hurrá péntek van!!!! mi most mondjuk meg a családnak a babukát a hétvégén!!!! jaj, biztos bőgök majd Kép Kép Kép

ancsipancsi
 
 


Ancsipancsi!
de jó neked,már a beavatás a hétvégén!biztos nagy öröm lesz,hurrá,hurrá!!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Ancsipancsi,
én úgy hallottam, hogy a 7. hónapban már nem kérdeznek semmit a nőgyogyik, miért akarsz tp-re menni. Ilyenkor már természetes. Az egyik ismerősömet már az 5. hónapban kezdte kérdezgetni a dokija, hogy nem akar-e már tp-re menni. Ha meg kicsit furi az orvosod, mondd neki, hogy már alig tudod cipelni a súlyt, fáj a hátad, lábad, meg ilyeneket.

Megann,
megírnád a korábban kért elérhetőségeket a megadott mailcímemre!

Falina
10+1
falina
 
 


LányokKép



Ezt olvassátok el!!!!!!!KépKépKép

http://velvet.hu/onleany/szul0127/

Az egyik pihentagyú barátunk küldte!
KépKépKép


Csilla
csillam
 
 


csajok,ha nem ihatok kávét(egy ,ici-pici enyhét se?),de alacsony a vérnyomásom és olyan vagyok,mint akit fejbecsaptak,mit tanácsoltok???
nyúlné

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Kóbor
én az ellenkezőjét észlelem: sokkal-sokkal több türelmem lett a kisfiamhoz, mióta megtudtam, hogy jön a kistesó. Mindig eszembe jut, hogy már olyan kevés időm maradt, ami csak az övé!!!KépKép

Nyúlné,
én is nagy kávés vagyok, és úgy tudom, ha eddig is ittál, nyugodtan ihatsz ezután is. Max napi 2 csészével, sok tejjel a csersav miatt. Én pont ma vettem magamnak csökkentett koffeintartalmút, de az előző terhességem alatt (főleg a végén) is simán "becsaptam" magam a koffeinmentessel.
Persze, a vérnyomit nem lehet becsapniKép úgyhogy akkor a csökkentett koffeintartalmút javaslom. Csökkentettből Dougwe Egberts Karaván és Omnia létezik asszem, mentesből meg sokféle.

Csilla
Háh, én vettem ma egy kismamagatyát tavaszra!Kép A C&A-ban elég jók vannak, most egy tavaszi gatya akciósan csak 2690 volt. Nézz körül a babaszoba.hu-n, sokan árulják nagyon olcsón a márkás kismamarucikat az apróban meg a csevegőben is. Meg készítők is vannak, akik méretre csinálnak, ugyanannyiért vagy olcsóbban, mint a boltokban.

Na, megint jövök a napi jótanácsommal, de ezt mindenképp le akartam írni, elnézést:
Tudom, hogy még nem aktuális a vásárlás,DE. Ne vegyetek semmit újonan! Én úúúúgy megbántam azt a rengeteg lóvét, amit kisruhákra költöttem. Egyrészt amíg kicsik, nem kell sok darab, mert még nem csúsznak-másznak. Másrészt olyan hamar kinövik, nekem van 1 nagy szatyor ruha, ami nem is volt a kisfiamon!! Persze, egy-két szebb darab kell, de amúgy felesleges! Tudom, nehéz megállni. Ugyanez a többi cuccal. A méregdrága 35 ezer forintos etetőszék 1 hónapos használat után becsomagolva a pincébe került, egy 7e forintos kikás, szédszedhető viszont nayg kedvenc! Babakocsi dettó, alig használtak vannak a neten 20-50%-al olcsóbban, mint a boltban...
Mindenkinek mondom, ha most újrakezdhetném, negyedannyi lóvét költenék ezekre...
Uff, én beszéltemKépKépKép
Bocs a szómenésértKép

pusza
Penna
penna
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: