Új privát üzeneted érkezett!

Bgy!
ne izgulj, én csodálkozom, hogy Mo.-on ilyen hamar csinálnak már uh-t nekem is a 12, 14-hetes tűnik normálisnak /én szeretnék várni addig/ nyilván ha valami probléma van, akkor meg kell nézni, de ha nincs akkor szerintem fölösleges. /persze én is kiváncsi vagyok/
Judit
ahimsa
 
 


bocs ezt mindig elfelejtem
6+6 /így kell? szept. 30-an volt az utolsó menst./
ahimsa
 
 


Sziasztok,
huu Viko, ez nem semmi ahogy megnyaggatttak, de a fő hogy kizárták a bajt. szerencséd van hogy hat hetesen szívhangot is hallottatok!

Drukkorlok mindenkinek aki ma megy dokihoz (es egyben irigykedem is, en csak kb. 3 het mulva mehetek). Várom az eredményeket!!

Judit,
szerintem ha holnap mesz dokihoz, fog csinalni uh-t. Tenyleg ki kell zarni hogy nem mehen kivűli-e stb. nem tudom maximalizaltak-e az uh-k szamat itthon, de ha vmi baj van (nalam is volt az elejen) ugyis nezegetnek folyamatosan. En mar negyszer voltam, pedig csak ma toltom a 9 hetet. de mar furcsai s hogy nem latom hetente a picurt..Kép))

Udv mindenkinek,
Timi
(9+0)
splendida
 
 

 
 

Nem tutok valami jo kis leves recepteket mert mar nincs otletem hogy mit csinaljak amire hazajon a parom. Szivesen meghalgatom az otleteket es elore is koszike.

Betty
(11+6)
gomboc
 
 


Szia Krimo!

Én is június 7-re vagyok kiírva. Kép))
Vendég
 


sajna nem vagyok egy konyhatünder..Kép Mondjuk én is pont most csináltam ebédet (barátfüle, de persze nem en gyúrtam..Kép). én a netet szoktam böngeszni receptekért,pl. a tv2 honlapjáról a Stáhl videókonyhája kifejezetten bejön Kép) Levesből is csak a húslevest és a frankfurtit csináltam eddig életemben..Kép bocsika..
splendida
 
 


Lányok!

Érdeklődni szeretnék.....
Ti mikor voltatok uh-n és akkor mekkorának mérték a Crl-t?

Köszi: Hajni
Vendég
 


Hajni,
Nekem az utolsó adatom: 8 hetesen CRL 11 mm volt. Bár ez -1 hétnek megfelelő méret uh alapján.. És ekkor hallottunk először szívhangot!
Timi
splendida
 
 


Sziasztok!

Hú Lányok, már alig bírom követni a fejleményeket, annyi a beírás egy nap alatt!
Az újaknak üdv!

Annyira parázom a holnapi doki miatt, hogy az már túlzás! Kép Pedig annyira azt gondoltam, hogy egy második babónál már nem leszek aggódós. Hát egy csudát! Túlszárnyalom az előző terhességet.
Tegnap este nem is volt erős a hényingerem, erre rögtön azon agyaltam, hogy ez most ne jelent-e rosszat. Ma délelőtt meg többször fájdogált picit a hasam. Na nem görcsölt, attól messze volt, inkább csak éreztem a méhemet. Persze nyugtatgattam magam, hogy biztos csak tágul. Szerintetek ez még normális a 8. hétben?

Na, holnap minden kiderül!

Lenocs! Remélem minden rendben volt a dokinál, és meghallottad a várva várt hangocskát! Egyébként utólag jutott eszembe, hogy Petrával 7+3 voltam, mikor először voltam dokinál, és bár én láttam egy kis vibráló pontot a monitoron, ő azt mondta, hogy inkább még nem mond semmit, majd 3 hét múlva. Aztán akkor már látszott minden. Neki a magánrendelőjében nem valami jó felbontású a gépe, de a kötelező négyet a Bártfaiban csinálták, és ott nagyon jó gép van. Gondolom Te is odamész majd.


Üdv: Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Sziasztok!

Nagyon klassz a táblázat! Úgy néz ki, hogy a kórházam a Szt. István lesz.
Ma egy kicsit voltam vásárolni, de majd leszakad a hasam nem bírok sokat állni, szerintetek ez normális?
Hajni!
12+1 hetesen a Crl 66mm volt.
Akiren!
én is alig vártam a 12. hetet, de sajnos utána is van min parázni.
Viszont a pocim rohamosan nő Kép
Vikó!
Elhiszem ,hogy megijedtél, de örülök, hogy minden rendben.
Vanda!
nekem is vannak mensi jellegű fájások, állandóan álmos vagyok ,egyes szagokat felerősítve érzem.
Utóbbi időben a hasfájás más jellegű, olyan húzó érzés lett.
inez
 
 


Betty!

Én már kb. 5 napja hirtelen jobban lettem, elmúlt az egész napos hányinger. Viszont teljesen azért nem vagyok jól. Nem igazán tudok jóízűen enni (szerintem még kicsit pánikolok, hogy nehogy mégis kipalkoljak). Ha nagyon megéhezek akkor pedig kicsit rosszul vagyok. De ezek közel sem olyan elviselhetetlenek mint régebben. Esténként még el szokott kapni egy-egy rövid rossz közérzet. Ja, és ma reggel egy hányással indítottam. Hát még ez is becsúszik azért néha.
Tényleg, te hánytál egyáltalán? Vagy csak folyamatos hányingered van?

Este 7-re megyek a dokihoz, úgyhogy lesz kb. 9 óra, mire lehetőségem lesz megírni mi volt. Kép

Akiren
(12+0)
akiren
 
 


Lányok!
Mi a véleményetek a hajfestésről?
Én összerázóst használok Garnier-t. Az is káros lehet?
Köszi előre is a hozzászólásokat.Kép

Judyt
5+6

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Akiren!
Ezek szerint csak holnap regel tudom elolvasni mi volt a dokinal mert en a munkabol netezek. Mar aleg varom es drukolok nektek hogy minden rendben legyen.
En csak vagy 2 hanytam egesz idoszak alat es akor is mert nagyon ideges voltam, kulomben csak hanyingerem van de ez nem akar mulni es egesz nap kitart. Az estekrol nem beszelve. Van hogy eljszaka is oljan roszul erzem magam foleg hogy nem is alszom.
Ja es az utobbi napokban oljan erzekeny vagyok, nagyon hamar elkap a siras pedig nem voltam egy nagy siros fajta.

Betty
(11+6)
gomboc
 
 


Sziasztok!

Én azt hallottam, hogy a szőkítést abba kell hagyni. Meg azt is hallottam, hogy az illatokkal is vigyázni kell.
Állítólag a parfümöt sem jó használni, mert a baba nem a te illatodat érzi.
Arról nem is beszélve, hogy a barátnőm nem bírta az illatokat. Még a férje borotválkozásához használt, addig szeretett illattól is rosszul volt.Ez állítólag gyakori.

Mit tudtok erről?

Moon

Ja! A táblázathoz: 27 éves vagyok!
moon
 
 


Sziasztok,
reggel már benéztem, de annyi munkám lett, hogy csak most tudok írni.

Viki,
örülök, hogy végül minden rendben van! Kép

Ahimsa-Judit,
nekem volt (van) kutyám, így Bencénél is kellett toxoplasma-szűrést végezni. Igazából nem csinálnak semmit akkor sem, ha pozitív az eredmény (mert nem tudnak mit tenni...). Így én úgy döntöttem, hogy most nem biztos, hogy megcsináltatom.

Akiren, és a többiek, akik túl vannak már egy vagy két 12 hetes UH-on:
tényleg hüvelyi UH-ot csinálnak???? Nekem Bencénél is és Zsebinél is eddig csak hasi UH-om volt.
Írtam, hogy a Szent Imrében fogják a 12 hetest végül csinálni, és ma tudtam meg, hogy hétfőn 2-re van időpontom, és hogy hüvelyi UH lesz. Nekem még soha nem csináltak ilyet...
Írnátok róla?!!!!

Amúgy én is hasonlóan érzem magam, mint Akiren (az utolsó hozzászólásában). Tegnap még mosolyogtam, amikor írtátok, hogy milyen nagy a hasatok... Na, ma nem fértem bele egy eddig bőnek gondolt nadrágomba, és már nem mosolyogtam annyira. Ezt a hordó érzést én a felfújódásnak tudom be, mert mindig úgy nézek ki (és érzem is magam), mint aki szó szerint bezabált (elnézést a kifejezésért).
Ma reggel én is arra érbedtem, hogy jobb oldalt (ott van Zsebi)nagyon szúr a méhem (mint amikor beszorul a levegő a rekeszizomba). Ez eltartott egész délelőtt és én is úgy gondolom, hogy a méhtartó szalagok nyúlása okozza.

Üdv minden új Csapattagnak!!!! Kép

Mircimama (10+6)
mircimama
 
 


Moon,
én úgy tudom, hogy egyáltalán festetni nem szabad, így csak a csíkozás (fóliával, vagy sapkával)marad. Semmilyen vegyszer (festék) nem jó, mert a bőrödön keresztül felszívódik a szervezetbe.
Illatokkal magam részéről amúgy is mérsékelten (minden "szag" irritál) bánok.

remélem segítettem valamit:
Mircimama
mircimama
 
 


Mircimama,
Semmi különös nincs ebbena hüvelyi uh-ban, nem fajdalmas vagy ilyesmi kicsit kellemetlenebb mint a hasi, de sokkal nagyobb felbontású, így pontosabban látni mindent!

Én viszont ezzel 12. heti uh-al nem vagyok tisztában. itt miket néznek pontosan??

Üdv,
Timi
(9+0)
splendida
 
 


Moon!

első harmadban inkább ne festess.

Mircimama!
ugyanez az erős szúró érzésem van 4 napja a bal oldalon, elég kellemetlen, nem tudom mi lehet.

Szagok: saját bevállt parfümöm szagát és a férjem dezodorát sem bírom, nagyon erősnek érzem őket.
Inez ( Ági) 12+3
inez
 
 


Sziasztok!

Minden ok!!! Crl 11,5 mm. Jól látható szívműködés, de úgy sietett a szonográfus csaj, hogy mindent úgy húztam ki belőle. Egyetlen kérdése:Megtartja?
Kaptam képet, legközelebb 12. héten megyek kazettával és apával, ha addig semmi gubanc nem lesz.

Bogárka!
Tényleg jó a gépük, összehasonlítottam a Panna ennyiidős uh képével a Margitból. Mondjuk azóta eltelt 5 év...
Holnapra nyugi! Már bánom, hogy túllihegetem ezt a szívhang dolgot, a lányomnál nem csaptam ekkora cirkuszt. Mondjuk azóta annyi mindent összeolvastam ,hogy csodálom, hogy van egészséges mama-baba.

Vikó!
Szegénykém, de szar, amikor fölöslegesen paráztatnak... Mit látott, szikhólyagot?

Megyek és elfekszem!

Mzx Móni!
Szuper a táblázat, köszönet érte!

csaó
lenocs (7+4)
lenocs
 
 


Sziasztok!

A clostilbegyes topikból jöttem át olvasgatni, bár még nagyon az elején tartok (4 hét)
Judyt!
Én úgy tudom a festék nem okoz semmilyen bajt, hanem a hidrogénperoxid, de az sem megy be a szervezetedbe. A felszabaduló ammóniára kell vigyázni, ezért jól szellőző helyen kell festeni!
De azért kérdezd meg a dokid.
Tina
vtina
 
 


Lenocs,
Örülök hogy minden ok, szoritottam neked!!! ez a megtartja kérdés elég durva volt..
Én most azon kezdtem filózni h. nekem 8 hetesen volt 11 mm.. az nem túl kicsi??? vagy ezen nem érdemes rágódni??

hali,
Timi(9+0)
splendida
 
 


Szerintem ne foglalkozz vele! A gép hosszában mér, a gyerek meg hajlik, meg a fene tudja, hogy milyen szögben kapja el. Szerintem. De én is a nyolcadikban vagyok most, tehát okésKép)
lenocs
 
 


Lányok!
Köszönöm szépen a válaszokat a hajfestéssel kapcsolatban.Majd még eldöntöm mit teszek.Kép

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok!
Annyi mindent kellett utánaolvasnom, hogy az elejét már el is felejtettem.
Most jövök a védőnőtől. Ez volt a második látogatásom. Másfél hónapja voltam. 1 kg-t híztam azóta. Viszont már alig férnek rám a ruháim.
Most akarok küldeni a barátnőmnek fényképet a pocakomról, mert szerinte csk bebeszélem magamnak, hogy nagy. Azt mondja, majd csak 5 hónaposan kezd el nőni.

Nálam is fennál, hogy egyik pillanatban nevetek, utána meg képes vagyok úgy sírni, mint egy kis ovis.

Ui.: Az álmatlanság még mindíg katasztrófális.

Gombóc!
Tárkonyos csirkeragu leves: Egy kevés csirkemellet megpirítassz egy kis vajon, majd felöntöd vízzel. Teszel bele fagyasztott mexikói zölséget, egy kis szárított tárkonyt, és sót, borsot ízlés szerint. Ha felforrt nagyon lassan bele kell keverni kb. 1-1.5 dl tejszínt, és ha lekapcsoltad a gázt, akkor pár csepp citromlevet.

Kép
Kép
pipocska
 
 


Mircimama!

A hüvelyi uh-val semmi gáz. Én is megijedtem mikor mondták hogy ilyet csinálnak, de csak maga a szitu lehet kellemetlen, egyébként semmi rossz vagy fájdalom érzés nincs benne.
És sokkal jobb eredményt mutat. Kép

Drika
(6+4)
drika
 
 


Gomboc!

Egyszerű vagy bonyolult levest akarsz főzni?

Egyszerűnek szerintem a francia hagymaleves nagyon finom, és van egy isteni Minestrone (olasz zöldségleves) receptem, amit három órát kell főzni...

A rendelő részben is azt írják, hogy lehet hajat festeni, csak jól szellőző helyiségben kell, hogy a vegyszereket ne lélegezd be.

Mi az a crl?

Móni (6+3)

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok! Vegre ujra itt vagyok!

Mzx, no.
jo nekem a druszam altal emlitett megkulonboztetes: Vanda72. Ebbol a koromra is lehet kovetkeztetni, 32 eves vagyok...

Lenocs,
Nem semmi lehetett ez az UH-os orvos. Hogy lehet ilyen tapintatlan valaki? Hol tortent mindez?

Inez,
Orulok, hogy te is az Istvanosok koret bovited. Ki a dokid?

Vanda*,
kedves druszam, orulok, hogy ketten vagyunk, bar eletem soran nem sokszor fordult elo, hogy osztoznom kell a nevemen. Gondolomezzel te is igy vagy, de biztosan nem veletlelnul kerultunk ossze!!!

Vanda72
vanda72
 
 


hu, na most beindult a nyálelválasztásom, pedig olyan jól bírtam ma zaba nelkül..Kép))) ezt a levest kehet hogy én is kipróbálom..

Pont akartam kérdezni, ki mikor ment el védőnénihez? Bár már volt ilyen kérdés, de nem emlékszem rá.. Én még nem voltam, de a napokban talán felkeresem. Az még nem késő 9 hetesen, úgye?
splendida
 
 


Lányok Kép

Meg tudna nekem irni valaki, hogy mit neznek a 8. heti UH-on?
Koszi elore is.

Gyöngyi

bgy
 
 


Sziasztok,
Ahogy kivettem, mindenki nagyon kíváncsi, pedig még hosszú idő áll előttünk. Tényleg lassabban telnek a napok így áldott állapotban.
Ezért visszakerestem (valahol már láttam: vagy ennek a topicnak az elején, vagy a "friss" kismamákban)az alábbi címet:

http://www.babanet.hu/ultrahang.php?t=fejl

erre kattintva "bekukkanthattok a pocitokba", persze átvitt értelemben.
Aztán beszámolni!!!!!

Mircimama (10+6)

köszi a hüvelyi UH infókat. Még így is nagyon várom, mert felvételt is szeretnék csináltatni a család és a magam örömére...
mircimama
 
 


Gyöngyi,
ha ez az első, akkor azt, hogy hol van (méhen belül, ill. kívül) megtapadt-e rendesen, illetve, hogy körülötte is minden rendben a méhedben. Itt már a szívét is megnézik!!!

Mircimama
mircimama
 
 


Vanda72!

Bábinszky Ágota az orvosom.
inez
 
 


SplendidaKép
A védőnővel ráérsz, főleg, hogy szerintem ebben az időszakban túl sok tanácsot nem tud adni. Majd ha meglesz a baba akkor igenKép

A gyerek méretével kapcsolatban pedig tényleg ne aggódj. Ahány orvos annyi miliméter.

Judyt, MoonKép
Én is nemrégiben festettem hajat 2 hete (akkor még nem tudtam), de nem nagyon ajánlott az első harmadban. Külöben szvsz nem lesz semmi baja a gyerkőcnek, ha nem naponta csinálod, de legjobb kerülni a dolgot

Üdv,
MJ - Móni
4+5
MircimamaKép
Fú most meg vagyok lepődve. Nektek az általános nődoki vizsgálaton nem néznek hüvelyi UH-t? Nekem minden alkalommal.

Emléxem 8 évvel ezelőtt kezdtem a dokimnál és ő volt az első aki igy hüvelyi UH-n keresztül vizsgált. Otthon "büszkén" mondtam a páromnak, hogy már az orvos is megvolt. Gondolhatjátok milyen meglepi volt, amikor előszedte a kondomot.


Mzx-Móni
A profilomban van az emilem. A zöldséglevest átnyomnád emilben? Nagyon örülnék neki. előre is köszike.

PipocskaKép
A tárkonyos helyett taknyos csirkeragu levest olvastam. Na jól van hülyébb már nem leszek :o
mj__móni
 
 


Inez, ot sajnos nem ismerem Kép
vanda72
 
 


Sziasztok Lányok!

Most volt csak egy kis időm beugrani, de olvasok ám szorgosan. Nagyon jó dolog a kontakt tábla! Éveim száma 26. Nevem Juca, csak már valaki használja.
Most megint kicsit nagyobb a barna pötty, és most nehéz magamra erőltetni bárminemű nyugalmat. Sorstársaknak: állítólag méh növekedés is előidézi.
Az ikreket még ne írjuk babonából, csak a 12 hét után, nagyon szeretném, meg várom őket, de nem akarom beleélni magam még egyelőreKép
Egyébként tegnap lehetett először észrevenni, hogy nőtt egy kicsit a hasam. Most lehet, hogy teljesen idiotid a kérdés, de melyik rész kezd először látszani az alhas vagy középhas, mert tegnap azon vigyorogtam, hogy, lehet, hogy a pusszancsokat végig rossz helyre kapták a babók, mert én állítottam, hogy az alhasban lapulnak, de most mintha középen domborodnék. Nem nem ittam szeszesitalt, és nem is sisáztam, még egy joint sem voltKép

Hajfestés szerintem nem kellene, annyi minden mással árthatsz még, elég kimenni a szmogba...

Megnéztem az ultrahangos oldalt és megkönnyeztem, asszem ennyit a hormonokrólKép

Már most rettegek, hogy holnap esetleg rossz hírt kapok, de ez a bizonytalanság is nagyon rossz ezzel a vérezgetésselKép

Nem keltek pánikot, mindenkinek jó gömbölyödést kívánok!
Juca

Ja egészséges étrendről jut eszembe, múlt héten pánik után megnyugtatott az UH, majd befordultam a McDöncibe egy valamire. Már évek óta nem voltam, de majd most. Rögtön vettem fittnesz cézársalit ásványvízzel. Nos a saláta valami ufóbödönbn volt, amit nem tudtam kinyitni, feszegettem, majd igen, még a szomszéd fickó ölében is voltak darabkák. Mondtam bocs, meg elkezdtem menteni a menthetőt és összeszedegettem a darabkákat. Aki már evett ilyet az tudja, hogy felül van az a kb. 3 g husi meg sajt, amiért érdemes fizetni, na hát az menthetetlen volt. Komótosan elkezdtem falatozni azölemből, meg a tálcáról, amikor gondoltam erre innom is kell. Kibontottam az ásványvizet és szemen lőttem magam. Ez volt az a pont, amikor mosolyogva felálltam, és elhagytam a terepet. Aki a személyleírás alapján rám ismert, annak üzenem azért nem vagyok ilyen rémesKép Nna Tehát most már lehet beszélni arról, hogy ki szeretne velem szülniKép

tjuca
 
 


Juca,
teljesen megértelek a pöttyözés miatt, de szerintem jó volna feküdnöd.. Bár szerencsére holnap már lát orvos is, és nagyon kiváncsi vagyok mit mond.. hátha a méh növekedése okozza..talán, igazából nekem sem bírta megmondani az orvosom.

Lányok,
ti is paráztok mindentől? Én magamra sem ismerek.. Lementem a körzeti orvoshoz az előbb, hónom alatt a vérvizsgálat meg az EKG eredményével. Tömött rendelő, és ahogy nekiállt két ember felváltva köhécselni, sarkon fordultam és hazajöttem. Majd szerencsét próbálok este is.. Nem merem megkockáztatni h. bekapjak vmi virust vagy bacit..

Timi
(9+0)
splendida
 
 


Hello csajok!

Kicsit lemaradtam olvasásilag, de most sem pótolom Kép Belázasodtam, nagyon örülök, mert ugye elvileg nem lehet lázcsilapítót enni. A védőnő azt mondta panadolt ehetek, attol jobb is volt, így ma bementem dolgozni, de haza is jöttem. Tudom marha vagyok...
Szóval a hajfestékemet megnézem mikor jár le! Hátha még jó lessz későbbre.
Nekem aztmondták 9 hetesen, hogy 2,7 cm az most akkor kicsi vagy nagy? Vagy másképp fexik? Kép
A hüvelyi uh.-n én is jól meglepődtem, a filmekben mindíg csak hasit mutatnak, és ki is volt írva, hogy pisilni kell előtte. De én persze gondoltam nekem úgyse azt csinálják, mikor meg leesett, hogy de igen, mondom a pasinak, nem is pisiltam! Aztmondta nem baj Kép Lehet hogy azt is belemérte!
Na jó megyek priznicelni.

krimo

Kép
krimo
 
 


Mj_Móni!

Ha hazaértem, akkor majd megírom a receptet, nagyon finom!

Timi!
Miért nem jelentkezel be időpontra? Akkor nem kell várnod, max pár percet, és mivel név szerint szólítanak, ezért nem muszáj látványosan odaállni az ajtóba, hogy te jössz, félreállhatsz a köhögésvonalból Kép.

Mzx-Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok Kép

Judit Kép Mircimarca Kép
Toxoplasmosis vizsgálaton én is voltam, minden negatív lett, vagyis most aztán különösen vigyáznom kell magamra, ha eddigi 28 évemmel nem estem át rajta, nehogy pont most. Szerintem a gyümölcs-zöldségmosással, nyers hús elkerülésével, és a kutya-macska simogatás utáni alapos kézmosással el lehet kerülni. "Szerencsére" jön a tél, így kertészkedni nem kell, ezzel ez is megoldva Kép

Splendida Kép
A védőnőhöz abszolút nem késő a 9. héten elmenni, sőt véleményem szerintem pici korai. A lényeg, hogy a 12. hétig menj el, mert valamilyen támogatásra csak ekkor leszel jogosult (nem emlékszem mire, de ha kell utánajárok).

Bgy Gyöngyi Kép
A 8. héten megnézik a petezsákot, benne a babát, jó helyen van-e (méhen belül), CRL-t mérnek, azaz a baba ülőmagasságát (popsi-fejbúb távolság) - mármint próbálják Kép megmérni. Ezek milliméterek. Egyébként a terhesség elején állítólag sokkal pontosabban meg tudják határozni a méretek alapján a várható szülés időpontját, mint a későbbiekben! És szerintem megcsinálja a dokid a rákszűrést is, ha régen voltál. Ad egy papírt, amivel majd a körzeted terhesgondozására el kell menned, ott találkozol a védőnőddel (legalábbis nálunk így van), megkapod a kismami könyvedet, mérnek súlyt, vérnyomást, röpke három percben az ügyeletes dokidtól megkapod a kismami könyvedbe a pecsétet, hogy ott voltál és elküldenek vérvételre (vércsoport, általános vérkép), belgyógyászatra, meg talán fogászatra is (?, erre nem emlékszem Kép)

Mzx Moni Kép
A tábla hiányzó adataihoz: 28 éves vagyok, vidéken szülök, első baba és ha kisfiú lesz Péter, ha kislány Gréta Anna, de ezek még elég képlékeny dolgok. Ráadásul terhességem tényét majd csak akkor tudom elhinni, ha meglátom pici szívét dobogni.. Kép Addig légyszi a babaneveket ne tedd még bele a táblázatba. Köszönöm.

Vanda72 Kép
Szia drusza Kép Most elárulok egy titkot, a nickem a vezeték és keresztnevem ötvözete, egyébiránt nagyon szimpatikus név Kép72-ben nem volt tömegdivat ez a név, szerintem tök jó lehetett neked ilyen névvel felnőni. Kép

Krimo Kép
A 27 mm a 9. héten teljesen jó, sőt KépKép Nézz bele Mircimarca ajánlott linkjébe, a 9. hetet KépKép

A hüvelyi UH-hoz Kép
Nekem is morbid volt először, mikor láttam a doki elővesz egy óvszert, de ennél sokkal mulatságosabb volt, amikor ötujjas műtőskesztyű egyik ujjába húzták bele Kép
Rögtön eszembejutott a vicc:
Róka talál egy gumikesztyűt a réten. Meglát egy tehéncsordát a közelben és odakiállt: Hé csajok, valaki elhagyta a melltartóját! KépKépKép

Mzx Kép A Minestrone levest IMÁDOM KépKépElküldenéd a repeceptjét, ha megkérlek?

Vanda*
4+6 (vagy 5+0 ? Szerintem a mensi első napja az 1. nap, így ma már 35.cn-en vagyok, 35/7=5. De végülis teljesen mindegy Kép, a lényeg az hogy egészséges babóm fejlődjön.)

Vanda

Kép
vanda
 
 


Mzx Moni Kép
Most látom, "berecepecéztem" itt Kép szóval a minestrone leves receptjéről beszéltem volna Kép

Vanda*

Vanda

Kép
vanda
 
 


Krimo,
Én meg pont azt hallottam hogy a paracetamol tartalmú szerek nem tesznek jót a babának!!! Az elején én Rubophent szedtem, az is paracetamolos, es azt mondta a dokim azt nem kellett volna! Aszpirin, Algopyrin jhöhet! De lányok, aki erről még tud az szóljon hozzá szerintem!!!

Mzx Móni,
Hát igen, rájöttem tényleg be kellett volna jelentkeznem.. De tök ritkán jarok, ez a bejelentős módszer nem régóta van, és totál elfelejtettem..

Ciao,
Timi
(9+0)
splendida
 
 


Vanda, Mj_Móni!

Most értem haza, de a párom el akar zavarni a gép elől, szóval inkább holnap pötyögöm be a receptet, mert nem rövid.

Addig is itt van a tábla (bár már alig bírom követni az embereket):

<pre>
azonosító név kor terh hét terh nap szülés ideje kórház baba neve korábbi babák
Bkriszta Kriszta 24 13,00 6,00 2005. május 12. Szt. Imre Ákos/Anna -
Minyu Edit 25 13,00 6,00 2005. május 12. Schöpf-Mérei Nándor/Gerda -
Inez Inez 41 12,00 4,00 2005. május 21. István ? -
Akiren Akiren 31 12,00 0,00 2005. május 25. Péterfy Dániel/ -
Gomboc Betty 27 11,00 6,00 2005. május 26. ? ? -
Pipocska Pipocska 30 11,00 3,00 2005. május 29. Szt. Imre ? -
Mircimama Mircimama 30 10,00 6,00 2005. június 2. István ? Bence, 2001.05.07
Dudu Vera - ? ? 2005. június ? ? -
Krimo Kriszta 34 10,00 1,00 2005. június 7. Péterfy? ? -
Hajni20 Hajni - 10,00 1,00 2005. június 7. ? ? -
Splendida Timi 28 9,00 0,00 2005. június 15. Szt. János ? -
Zsófi76 Zsófi - 8,00 4,00 2005. június 18. Rókus Bence/Viki -
Wica Éva 30 8,00 3,00 2005. június 19. István ? -
Vanda72 Vanda72 32 8,00 0,00 2005. június 22. István ? -
Manóka Manóka - 8,00 0,00 2005. június 22. DEOEC ? Imre, 2003.12.30
Bgy Gyöngyi - 7,00 6,00 2005. június 23. ? ? -
Bogárka75 Zsuzsi 29 7,00 5,00 2005. június 24. Szt. Imre ? Petra, 2003.06.27
Lenocs Lenocs - 7,00 4,00 2005. június 24-26. Szt. Imre ? kislány, 2000.
Ezvicc Judit 24 7,00 3,00 2005. június 26. Jahn Ferenc Attila/ -
Tjuca Juca 26 6,00 5,00 2005. július 1. ? Ikrek??? -
Banyóci Brigi 25 6,00 4,00 2005. július 2. Kútvölgyi ? Gyurci, 2002.08.18
Drika Drika 24 6,00 4,00 2005. július 2. ? ? -
Gyike Györgyi 25 6,00 3,00 2005. július 3. Pécs ? -
Mzx Móni 1 29 6,00 3,00 2005. július 3. István ? -
Vikó Viki 28 6,00 0,00 2005. július 6. Bajcsy-Zsilinszky ? fiú, 1995.
Ahimsa Judit - 5,00 6,00 2005. július 7. ? ? -
Judyt Judyt 28 5,00 2,00 2005. július 10. Nyíregyháza Ikrek??? -
Moon Moon 27 5,00 1,00 2005. július 11. Tatabánya/Szt. Borbála Ákos/ -
Vanda Vanda 28 4,00 6,00 2005. július 14. ? ? -
Mj_Móni Móni 2 31 4,00 5,00 2005. július 15. Margit Dominik/Sophie-Ann Christopher, 2002.11.13
</pre>

Judyt! Ha július 10-re vagy kiírva, akkor még csak a táblázat szerinti időben vagy.

Móni 1 (6+3)

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Lenocs! Örülök, hogy minden oké Kép. A kérdés nem semmi a szonográfustól, rögtön ki is találtam, hogy melyik lehet a kettő közül. Tőlem nem kérdezte meg anno, mert ott volt a kispapi is, de én is több lánytól hallottam, hogy ha egyedül voltak automatice jött a kérdés. A barátnőmmel végig bunkó volt az egész terhesség alatt, paráztatta minden hülyeséggel, pedig nem is volt semmi gond. Úgyhogy meg is fogadttatta velem a barátnőm, hogy most csak a másik nőcihez megyek majd. Ő egyébként írtó aranyos, vele is találkoztam már Petraterhesség alatt.

Jaj, most is aggódom ám, de most kivételesen nem a pocaklakó, hanem Petra miatt. Olyan bágyadt volt este, nem akart enni semmit, mintha picit melegebb is lett volna, tök hamar elaludt. Úgyhogy most itt ülök és próbálom beszabályozni magam, hogy csak félóránként menjek fel megnézni, legszívesebben percenként rohangálnék.

Szóval Csajok, onnantól kezdve, hogy megfogant az a baba a para egy egész életre szól!!!

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Sziasztok lányok!

Megint itt. Sikerült szana-szét röhögnöm magam a hozzászólásokon. Szerintem a picinek is jó kedve lett!Kép

Gyógyszerekről: Én csak homeopátiás szereket szedek. Nem túl drága, viszont hatásos.
Ehez kapcsolódóan:
Engem 3 hetesen uh-tak először, /hüvelyi/ mert túl korán mentem a dokihoz 2 pozitív teszttel.
Mivel nem talált semmit a doki beutalat a korházba, hogy biztos méhen kívüli. Végül egy hét múlva megtalálták a petezsákot, de addigra elkaptam valami vírust amitől belázasodtam, meg náthám lett. Nagyon jók voltak a homeopátiás szerek.
A következő uh 7 hetesen, mert vissza kellett mennem kontrollra, hogy lett-e valami a petezsákban. Ugyancsk hüvelyi. Teljesen fájdalommentes, sőt szerintem jobb is a tudat, hogy nem az orvos keze, hanem egy műszer van az emberben. Ráadásul nem szembe terpesztessz az orvosnak, hanem oldalt fekszel a kanapén.
Engem a doki a 7 hetes /második/ uh után küldött el a védőnőhöz. Ma voltam másodszor. Szerintem jó dolog. Sok mindent tőle kérdeztem meg, mivel még dokim nincs.
Várom további humoros hozzászólásaitokat, mert nagyon jó kedvem lett.

Kép
Kép
pipocska
 
 


Szia Bogárka!

Örülök, hogy te is itt vagy!

Kép
Kép
pipocska
 
 


Sziasztok,

olyan sokat írtatok, hogy nem is győtöm visszaolvasniKép

Tegnap voltam dokinál, ma vagyok 8 hetes, és a babó 1 cm hosszú, dobog a kis szive isKépKép

Most menek, visszaolvasok kicsit, aztán megpróbálok felzárkózni.

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a kedves szavakat Kép, hát ez a mai délelőtt rendesen lefárasztott. Be se akartam menni dolgozni, dehát muszáj volt.Na beérek tök későn, erre áramszünet lett.Besokalltam,kivettem szabit és hazahúztam. Aludtam du. másfél órát! Annyira jó volt! (Csak kevés. Kép)Minden nap elviselném. Nagyon fáradt vagyok.
Lenocs!
Igazából nem lehet tudni mit látott az UH-n az első doki. A kórházban azt mondták mintha két bébi lenne (amig meg nem nézték ott, egy sokkal jobb géppel, amiből kiderült, h. egy.)Szóval fogalmam sincs, de remélem a jövőben határozottabbak lesznek, mert szörnyü ez a fölösleges paráztatás. Kép
Tjuca!
Nagyon jót nevettem a mekdöncis sztorin!Köszi, mert igazán jól esett! Kép Kép

Ma este végre bejelentettük a nagyszülőknek, tesóknak! Nagyon odavolt mindenki. Kép
Nem is bánom, rámfér egy kis kényeztetés. Egy kicsit körülugrálhatnak, egye fene. Kép Kép Kép
Jó éjt mindenkinek!
Viki
vikó
 
 


Móni!
Köszi a táblázatot! Nagyon szupi! Nem kis feladatot vállaltál, rendesen szaporodunk. Kép
De ez a jó. Kép
vikó
 
 


Jó reggelt!

Húha, lassan már követni sem tudom az eseményeketKép. Átfutni átfutottam a termést, mindenkivel próbálok képben maradni, de most biztos nincs lelkierőm ennyit irdogálniKép.

Evés: Képzeljétek, tegnap sikerült nagyjából visszafogni magam, aminek meg is volt estére az eredménye. Már inkább kezdtem hasonlitani egy olyan csajra, aki tél lévén egy kicsit eleresztette magát, és felkapott 1-2 kg-t, mint eg söröshordóraKép.

hajfestés: én meliroztatni szoktam, és ezt valószinüleg a továbbiakban is fogom csinálni.

hüvelyi uh: én szemékly szerint nem szeretem, de csak mert kellemetlenül érzem magam közben. Amúgy nem fáj, semmi különös érzés. Ha a saját dokim csinálná nekem az uh-t valószinüleg nem lenne bennem ez az ellenérzés.

Illatok: szerintem csak abból a szempontból van jelentősége, hogy ki mit visel el. Én speciel (még) abszolút nem vagyok érzékeny a szagokra, Gyurcival ilyenkor már az voltam. Inkább szülés után érdekes ez a dolog, akkor nem jó nagyon parfümözni magunkat...stb.., mert a baba a testünk saját illatát "szereti". Bocsi, nem tudom jobban megfogalmazni.

Na most ennyi, nemsokára indulok uh-raKép, hátha most a "saját kórházamban" is látnak valamit. Szoritsatok!!!

Ja, üdv az újaknakKép

Brigi

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Móni!
Köszi, hogy betettél a táblázatba.Kép
Ma a 6 hét -ben vagyok.
Légyszi majd javíts ki.Kép
Köszike.Kép

Judyt
6+0

Judyt
KépKép
judyt
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: