Új privát üzeneted érkezett!

Anna, ez csúcsszuper, Esztinek is szeptember 19-én lesz a keresztelője, bár még nem fixáltuk le sem a templomban, sem az étteremben, de én nagyon szeretném, ha összejönne, mert ez az én szülinapom :oops: :lol:

Köszi, Marcsi, a tudományos magyarázaatot, igen, vmi ilyet emlegetett a gyerekdoki is, csak én nem tudom ílyen szépen visszaadni. Még a védőnő mondott annyit, hogy ha krumplit és sárgarépát adok neki, akkor ne újat, hanem régit adjak.

Esztit is meghajtotta a barack hétfőn, rotyogtatott sokat. Szegénykémnek most úgy éreztem van egy kis hőemelkedése, fenékben 37,8, a biztonság kedvéért adtam neki egy kúpot. :cry:
Ja, negatív a kaki, így elvlieg le vagyok tiltva a tejtől, de azért olyan nagyon komolyan nem veszem :oops: , egyelőre csak tejet nem iszok, de sajna afagyiról nem tudok lemondani, annyira imádom, hogy el lennék egy hétig fagyin :oops:

Kép
ire81
 
 


Tudjátok miot kívánok? Na jó, AZT is, de eszembe jutott, hogy a 90es években nálunk nagy szám volt az otthon készített chokito, főzni kellett zselatinnal, tenni bele puffasztott rizs szemeket, aztán őzgerinc formában kihűteni. Na megyek is, vadászok egy receptet :lol:

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Reni ez tök jó, hogy egy napon lenne :) kár, hogy nem egy városban. Étteremben?? Huuu nekünk nagyon egyszerű lesz, semmi felhajtás. Elmegyünk a keresztanyukával megkereszteli és jövünk haza, max egy kis torta lesz véve és megesszük :P

A mi lakásunk kicsi, így nem férünk be ennyien+étterembe nem megyünk, mert sokallok 30 főt etetni és itatni meg kifizetni a számlát ami lenne sok 10 ezres :S
Amúgy nagy fejtörés volt nálunk ez az egész, főleg a párom részéről, mert az én családom 3 fő aki számít! Neki meg ott van a pereputty és hát elég idi**ták és nincs kedvem vesződni velük.

Kicsit elmondom mi van. Szerdán volt a szülinapozás a páromnak és mondtam a sógornőmnek, hogy jöjjenek el lesz torta...erre mondja nem jönnek, mert kicsi a lakásunk, úgysem férnek be. Erre szombaton megjelennek, de azért jöttek csak felénk, mert felköszöntötte a csaj az egyik barátnőjét Névnapra,aki nem is hívta és ha már itt voltak bejöttek. Azt mondták ebéd után jönnek és 16 után értek ide :S

A másik sógim meg eljött és hozott egy játékot a Jázminnak ami 3 éveseknek való és amit a munkahelyén ingyen elhozott+ egy augusztus elején lejárós desszertet, persze akkor azt sem vette meg. Na lehet én tűnök egy kicsit anyagiasnak, de ha jönnek, akkor ne így jöjjön már, hogy ami lejár majdnem azt hozza. Amikor mi mentünk hozzájuk, akkor olyan szép ajándékokat vittünk a gyereknek mindig, és még gyerekünk sem volt, erre mi meg ezt kapjuk ???

Szóval elég nemtörődöm banda és nincs kedvem vesződni a kiszolgálásukkal. Úgy gondoltuk nálunk lenne egy kis álló fogadás, de hát a kicsi lakás beszólása után már nem szervezünk semmit. Engem nem hat meg az a pár idióta ajándék amit hoznak!

Anyósom is állandóan basz***at, hogy mikor lesz már, mit szervezünk, de Ő nem adna bele persze semmi pénzt, csak legyen nagy banzáj. Köszi, de nem. Ide sem szagolnak hozzánk, csak, ha nagyon muszáj és akkor ilyeneknek csináljak csindarattát?? Alig látják a gyereket is, csak anyumék törődnek vele és most ilyeneket itassak etessek és aggódjak, hogy vajon tetszik-e nekik a dolog. Akkor inkább bensőségesen megtartjuk 4-en ezt az egészet. Esetleg, ha akarnak eljönnek a templomba és kész!

jaj, most jól kipanaszoltam magam :S Bocsi...

Mindenkinek szép napot. Ja és Jázmin 21:30-kor aludt el és utána nyöszörgött 2-kor, benyomtam a cumit és húzta 6-ig :) átaludta az éjszakát majdnem :D tök jó és még mindig húzza :)

Amúgy Ti nem vagytok idegesek? Én néha olyan robbanós vagyok. Lehet kicsit futnom kellene, hogy levezessem a feszkót!

Kép
Vendég
 

 
 

Ezt egy másik blogtól loptam:

a rotavírusról és oltásról érdeklődj jól utána - én ezt tettem ,mert én mindent 3x körbejárok .. szóval azt mondták nem érdemes beadni EZT ORVOS MONDTA... főleg a gyógyszeripar szeretné ha beadnánk (PÉNZ PÉNZ PÉNZ) mert 90%-os védeettséget ad szóval nem 100%-ot (na nekem itt már nem is kell ennyi pénzért) és hogy annyi hasmenéssel és hányással járó virus van a Rotán kivül hogy lehet hogy a Rotát kivéded de a másikat nem és az ugyanazt produkálja mint a Rota! nem akarlak lebeszélni - az amúgy is "itatós folyadék és nem szuri!' ... de mindenképp érdeklődj utána mert a reklámok felkeltik a figyelmet a lelkiismereted de engem szó szerint lebeszéltek és 2 doktor nénivel is (gyerekorvossal) plusz 2 védő nénivel beszéltem és egyik sem ajánlotta!!!! .. (bocsi ha megharagszol ezért értem hogy leírtam ezt!)

Reni tényleg, ti miért adattátok be?? Persze nem baj, én megmondom őszintén feleslegesnek tartottam a fenti dolgok miatt. És igaz is, mert az egyik baba 2 hétig volt kórházban a hasmenés, hányás miatt és a Rotát megkapta pedig, de nem rota volt a vírus és nagyon szenvedtek!

Vettem sütőtökpürét a gyereknek Kecskemétit és úgy eszi, hogy csak na :P

Kép
Vendég
 


A rota ellenit mi is pont ezért nem adattuk be...van még ezer másik vírus,ugyanazzal a tünetekkel,szerintem a baba ezzel nincs kisegítve,hogy egy ellen védettséget szerez...és indokolatlanul drága,nem véletlen,hogy annyit reklámozzák...
Persze van,akit megnyugtat,ha a beadatja-én senkit nem is beszélnék le,de nekünk eszünkbe se jutott és a gyerekorvosunknak ugyanez a véleménye. :roll:

A keresztelő miatt nálunk is megy a huzavona...én otthon,anyukámnál szeretném,hogy legyen...az ottani lelkész és családja nagyon közel állnak hozzám,mindig is úgy terveztem,hogy ha egyházi esküvőm,keresztelő vagy bármi ilyesmi lesz,akkor az csak otthon...Viszont elég messze van,ráadásul anyukám még most újíttatja fel a házat az árvíz után,ami egy csomó pénzt is elvisz azon felül,amit a biztosító fizetett...Andris anyukája a nagy templomjáró,ő forszírozza nagyon,nem erőszakosan,de hetente megkérdezi azért,mi lesz a keresztelővel...vidékre kéne akkor leutaznunk,már ez se kevés zsé,főleg vonattal...még keresztszülő-ügyben se sikerült zöldágra vergődnünk...szóval elég kaotikus...nem tudom,mi lesz... :? :? :?


Anna,tökéletesen megértem az álláspontodat és szerintem nyugodtan ragaszkodj az elképzelésedhez a vendégséggel kapcsolatban.A keresztelő rólatok és főként Jázminról szól,kár lenne azt a szép napot beszólogatós rokonokkal elrontani!

Az idegességről:sajnos ebben is egyet kell,hogy értsek. :oops: :?
Lehet,hogy a hülye frontok miatt,vagy a fáradtság,vagy nem tudom,de néha én is szét tudnék robbanni... :oops:

piki
 
 


Ja,a legjobbat nem is meséltem... :?
Éjjel 2kor arra ébredtünk,hogy Panka hasról átfordult hátra,bekapcsolta a zenélő forgóját és ott bulizott...nem tudtam,hogy sírjak vagy nevessek...szerencsére az utóbbi mellett döntöttem,bár apja eléggé kiakadt-régen kelt éjjel a kisasszony. :lol:

piki
 
 


Sziasztok!
Ha kell valakinek esetleg More Milk Plus kapszula, nekem lenne egy eladó bontott dobozom. Csak 6 db hiányzik belőle. 54 db-ot odaadnám mondjuk 5000.-ért.
Réka
drkr
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok a zavarásért, egy 8 hónapos kislány anyukájaként szeretnék Nektek ajánlani egy terméket: a Lovemoon anionos betétet!
Azon túl, hogy a betét extra nedvszívó képességű, a benne lévő anionos csíknak köszönhetően antibakteriális, gyulladáscsökkentő és gombaölő hatása van!
Semlegesíti a kellemetlen szagokat, fenntartja a hüvely megfelelő PH értékét!
Így kifejezetten ajánlott áldott állapotban, szülés után, vizelettartási, aranyeres problémáknál is!

Ha érdekel Benneteket a termék, írjatok privit!!

Üdv mindenkinek!
mbaba82
 
 


Marcsi akkor mindenben egyetértünk szuper. :)

Én ma olyan vagyok, mint akit fejbe vertek, pedig aludtunk éjjel. :S Ez az idő.

Elakarok menni megnézi a Shrek 4-et :)

Kép
Vendég
 


Ma de. dokiztunk, du. rohangálunk. nSzóval, ha nem leszek fáradt este mostmár tényleg írok rendesen... :oops: :lol:
Vendég
 


Én ma már viszonylag jól vagyok,tegnap fájt a fejem,de valami iszonyatosan,pedig alapból nem vagyok fejfájós... :roll:

Moziba én is úgy elmennék...akkor voltunk utoljára,mikor Pankával voltam kb. a 3-4 hónapban...
Valamelyik nap már be is terveztük,hogy egyik este lepasszoljuk nagyinak,csak én olyan nehezen szánom rá magam... :oops: :oops:
Pedig a nagyival jól elvan,el is tudja altatni...tiszta hülye vagyok,de még mindig azon görcsölnék,hogy minden rendben van-e,pedig most már 6 és fél hónapos...

piki
 
 


Marcsi, ha jó helyen van sztem menjetek kikapcsolódni kicsit.

Pont most néztem a neten, hogy amit akarok nézni Shrek már alig van műsoron. Hétvégén 11:30 és 15:30-kor van :S szóval, ha nem szól közbe semmi, akkor elmegyünk a 11:30-ra és vasárnap meg a 10:15-ös Toy Story 3-ra :) na sztem ebből majd csak max. egy film jön össze. Mondjuk olyan drága a jegy 1200 Ft :S és 3D-ben 1400 Ft :S

Huuuuuuu én terhesen nem is voltam abszolut a hanghatás miatt moziba, szóval már több mint egy éve :S

Eszti este akkor írj :P

Kép
Vendég
 


Keresztelő: nálunk minden alkalommal van családi ünnepség, még hála istennek élnek a nagyszüleim, vagyis aaz anyukám szülei és aaz apukám anyukája, szóval Esztikének 3 dédije van + keresztanyámékkaal is napi szinten tartjuk a kapcsolataot, mi szerecsére ilyen összetartó család vagyunk. Szaabi oldaláén csak a szülők vannak már és Szabi unokatesója és a családja. Volt idő amikor már nekem is elegem volt ebből a családi mókázásból, de aztán rájöttem, hogy a mai rohanó világban örülni kell, ha jóban van a család és még összetartó is, nagyion szeretik Esztit és biztos vagyok benne, hogy most is elfogják halmozni ajádékokkal, na nem ez az első szempont, de nem is az utolsó :lol: Szóval én várom és így szeretném, de megértelek Anna, ha Te nem akarsz nagy felhajtást.

Rota: nekünk a gyerekdoki és a védőnő is javasolta, mert mindkettő szerint szokaatlaanul sok a kifejeztten emiatti megbetegedés, igaz, hogy más is okoz hányást és hasmenést, csak azok miatt nem feltétlenül kell kórházba menni, emiaatt meg 99%, a doki szerint a múlt héten is küldött egy 11 hónapos babát be a kóráhzba. :cry: Egyébként meg ez az egész politika, higgyjetek nekem: a doki szerint meg a prevenar tök felesleges, ami mellesleg 16000,- Ft, tehát majdnem ugyanannyi, mint a rota, csak azt támogatja a tb, gondoilom azéért, mert vkinek a vkije a nagy hatalomban anyagilaag jól jár, ha tutira megveszik az oltóanyagát. :? Na mindegy, nem mondom, hogy nálunk mindegy 18000,- ft kiadás, de szerencsére meg tudtuk venni és így jobnak láttuk beadni, végülis baja úgysem lesz belőle.

Anna, jó szórkozáűst, ha eljuttottak a végén a moziba, én nem szeretek moziba járni. Marcsi, sztem is menj el nyugodtan, bár én is mindig úgy vagyok, hogy alig várom, hog kimozduljak vhova, még ha csak egy tescos bevásárlás is az, utána meg alig várom, hogy hazaa érjek és útközben mindig azon gondolkodom, vajon mit csinál Nyuszika.

Eszti, akkor várunk este mostmár bővebben is.

Fanni, Szilvi, Andi, Beát már nem is említem, olyan régen jött :cry:

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, hiányoztam-e, de jelentem vagyok :wink: :wink:
A hétvégén voltunk az állatkertben, amiről az iwiw-re tudott húgom feltenni képeket. A netünk most teljesen szar, most éppen a mobilomról netezek, így visszaolvasni sem tudok, mert ahhoz meg baromi lassú. Remélem, hogy holnap kijönnek megnézni, hogy mi a fene van, mert már nagyon unom.

Nem tudom mi történt ma, de Panna ma össze-vissza evett. Eddig tök jól bevált a 4 órás etetés, erre ma reggel evett 5 körül, ahogy szokott, aztán 9-kor megint evett, de akkor csak 60-at. Gyanús is volt, így 11-kor megint evett, mert már addigra szétcuppogta a kezét, majd 1-ig alvás, aztán 1-kor megint evett 70-et. Ezzel kibírta 5-ig, akkor 110-et evett, de fél 7-kor már megint ment a cuppogás és úgy húzta be a szájába az ujjamat, ott meg olyan vákuummal cuppogta, hogy csak na. Akkor kapott megint egy adag vizet, amivel végül is 8-ig elhúztuk az időt. A fürcsi után evett megint 110-et és most alszik. Kiváncsi leszek, hogy meddig fogja bírni. Már előre parázok az éjszakától.

Ráadásul holnap jön haza anyós a kórházból. Tudom ennek örülni kéne, de én nem vagyok ettől boldog, mivel Laura már kijelentette, hogy nem akar hozzá átmenni és ő még nem érti meg, hogy ilyet nem szabad mondani, mert akkor a mama megbántódik.
Ja, meg mostam anyós szennyesét, mert a másik menyjelöltje nem csinál ilyet, és erre megjegyezte Zolinak, hogy az egyik fehér melltartója egy kicsit halvány rózsaszín lett. Nem szóltam egy szót sem :twisted: pedig kikívánkozott volna belőlem valami nagyon csúnya dolog. Ha majd szóváteszi nekem is, akkor meg fogom tőle kérdezni, hogy mennyibe került a melltartó aztán odaadom neki a pénzt, hogy vegyen egy újat :shock: :shock: :shock:

A kerítés haladgat, bár vmelyik nap berágtam :twisted: :twisted: :twistedZolira, mivel közölte, hogy nem volt teljesen megelégedve anyum és az én segítségemmel. Erre elhatároztam, hogy nem ajánlom fel önként, hanem, ha kellek neki, akkor szóljon :roll:

De most már megyek is, mert elég sz*r így netezni, hogy egy fél óra mire beír egy szót.

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Közben húgom hívott, hogy feltöltött néhány képet az állatkerti kirándulásról.

Nem tudom, melyeket tette fel, de a lényeg, hogy nekem nagyon jó volt kimozdulni és mindkét csaj jól érezte magát. Én Pannán lepődtem meg a legjobban, hogy mennyire bírta az egész napot, és összesen aludt kb. 1 órát és még az sem zavarta, hogy milyen nyüzsis helyen kellett ennie :oops:

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Reni,szerencsés vagy-már ami a családot és az összetartást illeti...én inkább nem mesélek,mert csak felbosszantanám magam. :?

Képzeljétek,anyósomnak ma ellopták a bicaját egy Lidl elől,amíg bevásárolt. :twisted: Egyszerűen levágták róla a lakatot,vagy mi a manót,amivel le volt zárva. :twisted: :twisted: :twisted:
Azért dühítő,mert szegény még nincs egy hónapja,hogy vette(27e Ft),
és annyira örült neki...teljesen ki van akadva,de totál meg tudom érteni...hát,aki lenyúlta,költse gyógyszerre az árát! :twisted:

Eszti,csak nem jutottál el idáig,pedig várom a sztorit azóta is! :lol:

piki
 
 


Andi,közben írtál,most látom. :lol: :lol: :lol:
A képek nagyon jók,de ezt már az iwiwen írtam. :lol: :lol: :lol:

Anyósodra inkább nem mondok semmit. :D Nem hogy örülne,hogy van,aki mos rá...de ez már csak így megy... :? :roll:

piki
 
 


Sziasztok!

Andi nagyon édik vagytok a képen. Szépek a lányok és örülök, hogy jól éreztétek magatokat.
Anyósod meg örüljön neki, hogy mosol rá. Nem tudom mi van ezekkel az idős emberekkel? Ilyenek is voltak, vagy megváltoznak teljesen öregségükre? Remélem én nem leszek ilyen, hogy Jázminnal így viselkedek. Szeretnék ilyen maradni mint most.

Reni természetesen megértem a Rotás dolgot és persze mindenki azt csinál amit akar. Csak felvetettem ezt a témát ennyi, ha Ti így látjátok jónak legyen, és az anyai ösztön állítólag a legnagyobb úr!
És irigyellek a család miatt. Jó neked, hogy ilyen összetartóak vagytok. Mi az én családom felől vagyunk azok, apa, anya, tesóm és én, a többiek nem számítanak, pedig nekem is vagy nagymamám, de már lassan 3 éve nem láttam, mert kint élnek. Ez egy nagyon hosszú sztori. Pénzéhesek is meg minden+ingyen élőek. Egyszer eljöttek volna uncsimék ide hozzánk Szegedre, csak a 92 éves nagyapámnak, akit nagyon szerettem és Ő volt a férfi példaképem(még mindig egyedül lennék, mert nincs már ilyen udvarias, erős, okos, ambíciózus..férfi a világon) hasmenése lett nagyon durva és anya, meg apa is ápolgatta és lemondtuk a talit, erre fel voltak háborodva, hogy megígérték a 4 éves uncsimnak, hogy eljönnek mi meg milyen szemetek vagyunk. Elküldte anyám Őket szó szerint melegebb éghajlatra, hogy egy 91 éves embernél a hasmars nem játék és elnézést, hogy nem hadlyuk magára és nem szórakozunk itthon!! Persze túlélte mint mindent. Azt mondták neki 15 évesen, hogy meg fog halni a szíve miatt és csak 40 éves koráig él, erre jól húzta. És persze sok minden más is. Eltört a forgója 90 évesen, a doki mondta nekünk max. 6 hónap és meghal a tüdőgyuszi miatt, mert sokat fekszik, persze húzta 3 évig :P igaz tolószékben :( a második világháborúban harcolt :) az elsőben született :)
Nagymamám meg apai ágon elég bunkó volt. Éjjel rosszul lettem vakbéllel és a kocsiba tesóm térdén feküdtem, apa kért egy párnát (nála lettem rosszul), hogy kényelmesebb legyen és nem az volt a válasz, hogy jobbulást, siessetek a kórházba, hanem a párnámat kérném vissza :S :S És persze hozzá nem mehettünk vissza a műtét után, mert azt mondta nem ápolgat engem. 10 évig nem mentünk ez után a eset után feléjük. Apám még a temetésre is alig ment el a saját apjáéra-e miatt, de már jóban vannak.


Jövő hét szerdán megyünk oltásra :S :S :S

Jázmin ma éjjel nagyon gagyin aludt, szinte 2 óránként kelt. Nappal is alig aludt, nem tudom mi lett vele :S lehet ez az idő, mert most fúj a szél nagyon. Kész vagyok ma :S

Andi a férfiak már csak ilyenek. Nemhogy megköszönte volna a párod ezt a segítséget, de az luxus lett volna. Nő létedre Te megtetted ami tőled telik. Csinálja egyedül :D lehet utána könyörög, hogy drágám jó lenne, ha jönnél segíteni egyedül nem megy :D :D :D Te meg odamondhatod, hogy hmhm mintha valaki azt mondta volna nem elég jó a segítség! :D

Jesszus jó sokat írtam.

Többiek????????

Kép
Vendég
 


Amúgy a férjem is egy áldás :) de remélem értettétek, hogy értettem ezt a példaképet...

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi.... :oops: Mindiug van vmi. Mostanság fogok ráétni, mindennap jön vki... :oops: Este meg olyan hulla vagyok.
Tegnap is össze-vissza kolbászoltunk. Vettünk szegény gyerekemnek pár dolgot. Egyébként ez olyan rossz. Bibunak megint új ruhatár kell, mindent kinőtt. meg új játékok, mert a babás, zenélősök, már annyira nem jók.pffff. rengeteg pénz. De Lilluckának meg nemtudsz venni semmit, mert 1.sajnálod, mikor annyit örököl, 2. 250. ugyanolyan játéknak nincs értelme, 3. annyi ruhája van, ami be se fér a szekrénybe, nincs túl sok tetee újat venni. De így meg Ő mindig csak a "levetettet" kapja? :oops: :D Tudom, hogy őt még nem érdekli, de engem igen... :cry: Tegnap is elmentünk az Auchanba, hogy vegyünk neki ajit (még névnapi pénzét, amit kapott) és kb. 1órát tipródtunk... :roll: olyan rossz.... De gondolom Bea és Andi is érti, hogy mit mondok. Na mindegy, ezt most nem tudom miért írtam le, olyan gyagya vagyok.... :oops: :?

Reni, nagyon jó, hogy ilyen összetartóak vagytok. Szerencsére nekem is ilyen a családom. Nagyon kevesen vagyunk, de annál inkább összejárunk. Keresztelő nálunk is nagy ramazuri. ekünk holnap ön haza a keresztapuka, így akkor tudjuk megkérdezni, hogy mikor legyen. Illetve egmutatni neki a kerilányát. Nálunk sztem szeptember lesz. Aztán októberben is nagy ramazurik lesznek: Bibu névnap + Apa 30., novemberben Kerifiam lesz 3., Anyum sznapa (már elmúlt 20 :lol: ), aztán dec. Bibba sznap, karácsony, Anya, István névnap....ááááááááááááááááááááááááááááááááá!!!! Már most kivagyok... :shock: :roll: :lol:

Mi a rotát beadattuk,mert mi mindent beadattunk Bibbának :lol: :lol: :lol: :lol: de hát első gyerek... :lol: :lol: :lol: Lillusnak már kihagytuk....

Andi, nagyon jók a képek! Olyan szépek a csajok!!!!!!hát a féred meg.....igazán kedves... :?

JA!
Igen, vettünk kedden egy csuszit, de hétfőn eladtuk a kocsit (ami egy merci kombi volt), ezért a kölcsönb kapott kocsink most Após kb. 20éves Suzukija, több színű, csörög-zörög...lassan Frédis kocsi lesz és lábbal hajtós.... :lol:
Na ezzel állítottunk be egy "hót" puccos házhoz...A csa meglátott minket, bizti rosszul lett... :lol: Rögtön mondta, hogy nem fér be. Én megmondtam, persze, de István szerint tuti befér (egy 160cm-es csuszi?! :roll: :lol: )....Na mondtam, akkor fizessük ki, nézze meg, és mad kölcsön kér egy nagyobb autót. Erre kifele hozta acsuszit szétszedve, hpogy áááá ez befér. Betettük magunk közé. Végétől elejéig ért. És hazaindultunk. Útközben taliztunk egy rendőrauótval. Hát mi lapítottunk mint a nyulak. A rendőr 3x került meg minket, mi meg agyaltunk van e vmilyen szállítási jogszabály... :lol: :lol: De aztán látta, hogy hátul gyerekek és inkább hagyott minket. Bizti vmi lomis cigóknak nézett elöször minket... :lol: :lol: :lol: :lol: Na ennyi mézgáék kalandja... :lol: :lol:
De most nehogy itt rosszul legytek, meg elítéljetek ám, hogy mi hogy közlekedünk.... :oops: :? Majd a 2. után már ti is mindent bevállaltok, higgyjetek nekem.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na most megyek, takarítanom kell még, meg főznöm, meg még vmit, csak elfelejtettem... :roll:
este ha nem vagyok hulla jövök, de ez szinte lehetetlen... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Eszti,úgy szép az élet,ha zajlik-rátok ez fokozottan érvényes! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nem baj,azért csak mesélj,legalább feldobod a napom,amíg röhögök... :oops: :lol: Bocsi,de szeretem a stílust,ahogy beszámolsz a dolgaitokról! :lol:

Pankának mi már most úgy veszünk mindent,hogy jó legyen a kistesónak is,akkor is,ha fiú lesz... :oops: :oops: :lol:
Gondolok itt a babakocsi,utazóágy,pihiszék stb.színére-úgyhogy nálunk is be fog játszani majdan a 2.gyerek-szindróma. :oops: :lol:

Akkora jó kis vihar volt nálunk ma reggel,tök sötét lett,mintha este lenne...

piki
 
 


Mi is kistesó-kompatibilis módon vásárolunk, én nagyon szeretem ezt a türkizkéket, az jó Nyuszink is és ha véletlenül fiú lesz a tesó, akkor is. :lol:

Csajok, Fanniról tud vki vmit? Nagyon el vagy tűnve, Te nőszemély, adj vmi életjelt!!!
Meg Szilvi is rég volt már, vagy csak sokat írtunk és azért tűnik így?

Eszti, Ti tényleg elég Mézga-Család vagytok, bocsi, de nagyon arik lehettetek a csúszdával. :lol:

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Pont idejében értünk haza. Már esett mi meg majdnem a nagy Tesco felé jártunk nem semmi :S de mire felhoztuk a kocsit elkezdett besötétíteni az ég. Nem semmi lesz ma. Nekem tetszik :P

Nagyon fáj a torkom meg izzadok is. Remélem nem lesz semmi baj és nem leszek lázas nem jönne jól!

Ez a sztori Eszti tényleg nem semmi. Hm én is úgy akartam, hogy a kis tesóra is gondolunk, de hát annyi édes kislányos ruha van, hogy nem hagyhatom ki. A Tescoba egy csomó leértékelés van ilyen bambis felsőre....stb...és meg kell vennem. Azért van fehér is, meg sok ruhát ajándékba kaptunk és az ugye rózsaszín, de itthon lehet a fiú is rózsaszínbe nem igaz?


Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Itt vagyok én!! Reni, kedves tőled hogy hiányolsz!

Ma végre korán letettük Bazsut, már alszik!!!! :)
Egyébként jól vagyunk, csak egész nap csavargunk mert otthon már halálra unjuk magunkat+ Dávid rákapott a netre, egész nap hajókat nézeget. Szóval ha lenne egy kis időm, sem tudok írni.
+ újra elkezdtem edzeni és új fogadalmam, hogy minden nap főzök valamit!! ( na ez azért nem jött össze :oops: )
Szóval ezért nem írok! :oops:

Én 3. gyerekként UTÁLTAM!!!!!!! hogy mindig a két nőverem levetett cuccait kellett hordanom. És nem csak a ruhákat, cipőket, hanem körző, vonalzó, vízfesték.. minden. Nem veszünk mert már van....
De szerintem baba korban tökmindegy! Meg ahogy észreveszem, öcsémnek is mindegy hogy mi van rajta. A fiúk annyira nem foglalkoznak ezzel. Sőt! A Dávid azt mondta, hogy alig várta hogy végre megörökölje a bátyja jó cuccait. :D

Na megyek én is gyorsan lefekszem, mert egész nap csak ezt a pillanatot vártam!!!
:lol: :lol:
Vendég
 


Most már jobb egy fokkal a netes helyzetem, mert már látok néhány részletet is, és úgy látom, hogy a nagyobb gyerekek ruháiról van szó.

Mi minden ruháját elraktuk Laurának, amit Panna hordhat, de azért néhány új ruhának nem tudok ellenállni és megveszem. Nem lehet mindig a levetett dolgokban járni. Azt tudom, hogy a húgom sem szerette, hogy az én ruháimban járt, de hát ha az volt, akkor az volt.

Nálunk meg vásárolni kell majd Pannának néhány ruhát, mivel Laura téli, Panna meg tavaszi, így nem biztos, hogy lesznek úgy ruhák, amiket Pannára rá tudnánk adni. Bár így is van, ami jó Pannára, de mai szemmel nézem, hogy lehetettem ilyen sügér, hogy ilyenbe járattam Laurát :shock: :shock: Ma már rá sem adnám Pannára.
A hétvégén nem nagyon leszek: ma fodrászhoz viszem Laurát de., du. meg szólt férjem, hogy segítsek neki, mert egyedül nem halad.
Holnap meg megyünk anyumékhoz egész napra, így nem tudom, mikor jutok netközelbe megint.

Tegnap hazajött anyós :-( este szépen átvonult hozzánk. Hát én nem beszéltem vele sokat, mert úgysem rám kíváncsi, hanem az uncsikra. Panna elkezdett sírni, Laura meg közölte, hogy nem akar vele beszélgetni és játszani sem. :roll: :roll:

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Huuhhh,Andi,ez elég vacak szituáció a nagyival... :( :?
Nem is tudom,mit mondhatnék...
Laurának biztos csini lesz az új frizurája,ha tudsz,majd tegyél fel képet!
Olyan szép kislány és tök szép a haja is... :lol: :lol: :lol:

Pankának is lassan el kell kezdenem beszerezni az őszi ruhatárat,főleg,ha ilyen vacak idő lesz majd nagyhirtelen... :roll:

Ma reggel döbbentem rá,hogy hosszú ujjú bodyja szinte nincs is,ami volt,azt kinőtte,amiket meg kapott használtan,azok meg nincsenek igazán jó állapotban,eléggé el van nyúlva a nyakánál mindegyik-Panka meg nem egy robosztus testalkat,lecsúszik róla... :oops: :roll:
Kell vennünk gatyókat is,pulcsija az talán van néhány normálisabb-de inkább végig kéne nyálazni az összes cumóját,nehogy akkor döbbenjek,mikor rá akarom adni... :oops: :lol:

piki
 
 


Hála Istennek pár napja újra visszaszokott arra,hogy átalussza az éjszakát,nincs hajnalban kelés! :lol: :lol: :lol:
Így este 8-9től reggel 6-fél7ig nyomja... :lol: :lol: :lol:

Reggel csöndben motoszkál az ágyában,mikor felébred,nézelődik,rágicsálja a játékait...annyira édes,a szemem sarkából szoktam figyelni,mit csinál.Ha egyet moccanok az ágyon,rögtön észreveszi,mivel csak ezt a pillanatot várja és akkor elkezd vigyorogni meg magyarázni ezerrel,imádom... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Hahó, shol senki?

Marcsi, tök cuki lehet Panku reggel, ahogy írtad! :lol: Néztem az iwiwen a képeidet, hatalmas a változás, amin keresztül megy, és szerintem még ha az elején látszott is rajta az a pár hét sietség, az mostanra mind eltűnt :lol:
Ja, és sáradjon le a keze annak a f.....sznak, aaki ellopta anyuka bringáját :twisted:

Andi, cukik a csajok! Hiába, a gyerekek őszinték, pl. keresztlányom is megmondta anyámnak, hogy nem szeret hozzá járni, mert nála mindig el kell pakolni a játékait, meg anyám mindig azt mondja neki "Barbika ezt ne csináld, meg azt ne csináld", a másik nagyi meg engedékenyebb. Sajna anyám a fejébe vette, hogy helyrehozza azt a gyerek nevelésében, amit a tesómék elcsesztek - legalábbis szerinte - , én meg mondtam neki, hogy ez nem az ő dlga, neki az a dolga, hogy kényeztesse a gyereket, mert ellenkező esetben nem fogja szeretni. :roll:

Fanni, röülök, hogy jöttél, boldog 5 hónapos forudlót Bazsunak! :lol: Hajó? Az szupi! Majd megyünk oda is :lol:

Holnapra meg Barninak és Pannának! :lol:

Jaj, Eszti most este nagyon nagy patáliát csapott, nem tudom, hogy a hülye vas cseppektől fáj-e a hasa ( mert szegény nagyon erőlködik és nagyokat pukizik ) vagy a foga jön-e, mert nem eszik, csak a kezét tömködi és nyálazik. Vagy mind2? Hát az fasza lenne, nagy nehezen álomba ringattam, de van egy olyan érzéem, hogy még nem ért véget a nap.

Na megyek is gyorsan, pihizek, amennyit tudok. Jó éjt!

Kép
ire81
 
 


Szegény kicsi Eszti-bébi! :( :( :(

Pankecnak is volt mostanság egy-két extra nyűgi napja,de ma meg "alvó-napot" tartott,délelőtt aludt 2,5 órát,ebéd után 1et,aztán Andrissal elmentünk tescozni,itthon hagytuk nagyival,mire visszajöttünk,aludt...felkelt,megfürdettük,kajált,aztán megint elaludt...
Már kezdtem megijedni,hogy valami baja lesz,de nincs láza,ha ébren van vigyorog és virgonc... :lol: :lol: :lol:
Apja szerint ilyenkor piheni ki a nemalvós-szenvedős napjait...lehet,hogy van benne valami... :lol:

Bazsunak boldog hófordulót! :lol:

Panka nemsokára 7 hónapos...ez őrület! :lol:
Nemsokára kezdhetjük a kistesó-projektet... :oops: :oops: :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Gyorsba beugrok.

Örülök Fanni, hogy jelentkeztél és boldog hófordulót Bazsunak.

Panka 7 hós lesz :S huuuuu repül az idő.

Mi tegnap elmentünk a Shrekre meg ebédelni kikapcsoltunk végre, ma meg megyünk 13-ig strandra úszni, mert a hátam nagyon fáj és a páromnak sem árt,addig nagyizik a kisasszony. Cumisüvegből megitta tegnap is a tejcsit és a keresztanyukájával volt meg a nagyival. Állítólag észre sem vette, hogy nem vagyunk ott :D :(

Szóval vannak progik.

Most viszont megyek, mert még ebédet készítek a lánynak.

Laura tuti csini lesz az új frizurával.

Marcsi a bringa...nem is tudok mit írni.

Még akartam, de majd este.

Puszi

Ja Reni lehet az idő miatt van a nyügizés.

Kép
Vendég
 


Anna,nagyon szuper,hogy sikerül/t együtt kimozdulnotok! :lol: :lol:
Milyen volt a Shrek? Én nagyon szeretem,de mindenki azt mondta az ismerőseim közül,hogy nem annyira jó ez a rész,kíváncsi vagyok,neked hogy tetszett... :roll:

Úszás...irigy-irigy...az nagyon kéne az én gerincemnek is! :(
De idén még fürdőrucit se vettem,a régiből meg kettőt kellene összevarrni,hogy rám jöjjön... :oops: :oops: :oops: :(

Még jó,hogy tegnap dicsekedtem,hogy Panka nem kel hajnalban. :evil:
Tudtam,hogy nem kellett volna,mert ma persze fél5kor ébresztőt fújt...szerencsére kaja után visszaaludt 8ig,de én már nem bírtam rendesen szunyálni,csak forgolódtam...most kicsit zombi vagyok...
Nem is értem,hogy bírtam,mikor 3 óránként evett éjjel is. :shock:
Pedig csináltuk vagy 3 hónapig és azt hittem akkor,sose lesz vége...
Lányok,annyira gyorsan megy az idő,mióta megszületett... :shock:
Ez olyan fura...

piki
 
 



Köszöni szépen a köszöntéseket!

Hát én egy hajnal 5-ös keléssel most szívesen kiegyeznék. :oops:
Bazsu kelt feküdt 8-kor, kelt 11-kor, majd 2-kor, akkor próbáltam cumival visszaaltatni 3-ig, majd megszoptattam, visszaaludt, kelt 5-kor, aztán fél 7-kor..huhhhh már azt sem tudom mikor hogy volt, de az a szemétség, hogy nem mindig éhes, csak az első kelésnél, utána már csak szív párat és alszik is vissza. Viszont, ha elalvás után egy órával felébreszt, nem tudok visszaaludni. :oops: :oops: :oops:

Tegnap fagyasztottam neki őszibarackot, meg szilvát. Összeturmixoltam és jégkockazacskóba öntöttem... Nem tudtam, hogy tegyem el, mivel új kajákat fokozatosan kell bevezetni, egy-egy kanállal, télen hogy oldom meg hogy csak egy kanállal olvasztok ki??
Szóval azt hiszem, mindenféle gyümölcsből így fogok neki egy keveset eltenni, a többit meg majd valami kisebb dobozba, amit még be kell szereznem.
Az őszibarackot meg is kóstolta, de fintorgott és kitolta a szájából.. :lol: Remélem télen ősszel már nagyobb sikere lesz!
Esetleg anyatejjel keverve.. :roll:
Vendég
 


Nálunk az 1-2 kanál-módszer nem igazán jött be,csak legelőször az almánál.
Utána már balhézott,hogy nincs több,így adtunk neki. :oops: :lol:
Szerencsére semmitől nem lett semmi baja eddig...pedig elég sokféle kaját eszik... :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Fanni,felengedve 2 napig legalább eláll a hűtőben.Ha nem túl nagy adagokat teszel el,szerintem el tudjátok használni.

piki
 
 


Tényleg? Én azt olvastam, hogy azonnal el kell használni.
http://zitamama.freeblog.hu/archives/20 ... gyasszunk/
Itt olvastam, de nem is értettem hogy mi baja lesz egy gyümölcsnek...

Ti tettetek már el valamit?
Vendég
 


Saját gyümölcsfáink itt Erzsébeten nincsenek,egy cseresznye van,de arról idén nem igazán ettünk...
A piacon meg általában annyit veszünk csak,amit frissében megeszünk,így mi nem fagyasztottunk.
Ősszel,télen majd lesz sütőtök,ehet banánt,narancsot,gesztenyét.
Alma,répa,krumpli,cékla stb. meg ugyanúgy lesz,mint most...

A felengedett gyümölcsnek szerintem télen abszolút semmi baja nincs,1-2 napig biztosan...a gyümölcs szerintem nem olyan,mint mondjuk a hús,amit tényleg fel kell használni,miután kiengedett.

piki
 
 


Sziasztok!

Elmaradt a strand, mert inkább hármasban kimentünk egy tóhoz, hogy majd napozunk, de hát nem volt jó idő. Elmentünk anyóshoz aki felcseszett, mert Jázmin sír nála mint az állat és fél...és, hogy mi baja ennek a gyereknek...el is megyünk a konyhába... :S :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil: jóhogy sír, alig látja Őket.

Na ez semmi. Utána jöttünk haza és leállt a kocsi, mert tönkrement a motor. Sztem egy vagyon. Holnap a párom biciklizik 4 km-ert.

Szóval a nap nem volt jó. Az előbb a krumplitól majdnem megfulladt a gyerek...:S kész vagyok!

Mindenkinek szép estét. Sajnálom, hogy a babók nem alszanak, de hát Jázmin is 3X felkelt. Sztem én sosem fogok aludni!

Kép
Vendég
 


Hello-hello Lányok :D

Tudom el voltam veszve, de itt vagyok. Jajj most szerencsére volt progink az elmúlt pár napban. Voltunk Fóton ismiknél, tesóm volt itt 2 napig nálunk, majd tegnap Balázs u.tesójánál aludtunk,aztán csak kora délután jöttünk haza. :)

Eszti megnéztelek volna titeket! :lol:

Nálunk nem tudom,hogy mikor lesz keresztelő, ősszel szeretnénk,de az időpontot még nem tűztük ki. Amikor terhes voltam,már akkor felkértük a leendő keresztanyukát- és apukát. Mi úgy voltunk vele,hogy rokonok közül nem akartunk k.szülőt választani,meg olyat sem akinek már van k.gyereke,így úgy egyeztünk meg B-vel,hogy én választok k.anyukát ő meg k.apukát. :oops: :D :D

Folyt. köv. csak lerendezem Barnit. :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Keresztanyuka meg keresztapuka választál? Én ezt úgy tudom, hogy aki megkereszteli a gyereket az a leendő keresztszülő és az Ő párja lesz a másik keresztanya vagy apa. Én nem tudtam, hogy így lehet választgatni, pedig hívő vagyok. Az én férjemnek van egy keresztfia és amikor összeházasodtunk automatice keresztanya lettem ezzel, de csak házasság után érvényes ez a dolog. Vagy én tudom rosszul?

Shrek4: Igaz nem volt benne annyi poén mint régen, de nagyon jó volt, pont nekünk való :D mert Shrek megunta a régi életét a gyerekek között és az állandó ugyan azt csinálást és visszakért egy napot abból a korból, amikor még nem ismerte Fionát. És hát erről szólt az egész, mert a születésének napját váltotta fel és akkor Ő meg sem született és így volt 24 órája helyre hozni. Fiónát kellett megcsókolnia és így ért véget a varázslat és visszatérhetett a családja közé. Én még el is sírtam magam a filmen, hogy mennyire örülöt a kis 1 éves gyerekeinek meg Fiónának és, hogy mondta, hogy nem tudja mit veszít, amíg el nem veszítette a családját. Szóval nekem tetszett, de lehet azért, mert én is szülő vagyok:)

Gyümölcs: én sem tettem el gyümit, mert 350 Ft/kiló az őszibaracknak és elég sok, mert 4 darab kerül annyiba olyan nagyok. Szóval én sem tettem el gyümit csak meggyet, azt szeretjük és Jázmin is megissza a levét, csak cukor kell bele.

Szilvi örülök a kikapcsolódásnak :) gondolom jó volt.



Kép
Vendég
 


Az én keresztlányomnak csak keresztanyja van,szerény személyemben... :oops: én tartottam a keresztvíz alá,mást nem akartak megkérni... :oops:
Ez függ az egyháztól és azon belül a paptól is.Mi,reformátusok és általában a protestáns egyházak sokkal lazábban vesszük ezt a dolgot,mint a katolikusok... :roll: :D

Ettől függetlenül mi még mindig nem jutottunk előbbre ez ügyben. :?

Anna,a Shreket akkor megnézem alkalmasint! :lol: :lol: :lol:
Autótokat sajnálom,ez oltári nagy bosszúság és ha fel kell újítani a motort,az tényleg egy valag pénz sajnos. :(

Szilvi,kis csavargó! :lol: :lol: :lol:
Akkor mostanában nem unatkoztál! :lol: :lol: :lol:
Megnéztem Barnit iwiwen,annyira szép kiskölyök!Tiszára szerelmes vagyok!(meg a gondolatba is,hogy szülnöm kell egy kisfiút,de nagyon gyorsan :lol: :lol: :lol: )

Panka megint kelt 4kor. :evil:
Tudom,még mindig jobb,mintha sokszor kelne,csak az a baj,hogy nem bírok utána visszaaludni... :? :? :?

piki
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, igaz 2 napja nem bvolt időm még be sem kapcsolni a gépet.

Anna, sajnálom a kocsi, de hátha meeg lehet csinálni olcsó pénzből.

Szilvi, jó Nektek, hogy ilyen sok progi van, bár én annyira nem is szeretek járkálni, tök körülményes, vagy már csak én vagyok öreg. :roll:

Marcsi, sajnálom, hogy Pankuci megint kelt hajnalban, vagyis inkább azt, hogy nem tudsz visszaaludni, szerencsére nálam ilyen nincs.

ÚRISTEN!!!! Tegnap olyan-de-olyan dolog történt, hogy nagyyon megijedtem. anyósomnál voltunk, már éppen pakolgattunk ösze, Eszti a kis utazóágyában volt, jókedvűen tornázott, háton volt és úgy össze-vissza rugjkapált, egyszer csak hallottam, hogy félrenyel éés vártam, hogy elkezdjen köhögni, mint ahogy egyébként szokta, de most nem köhögött, odarohantam, és olyan ijedt szemmel nézett rám, hogy most mi van és látszott, hogy vette volna a levegőt, de nem tudta, felpakptam, úgy bepánikoltam, rohantam Szabihoz, hogy csináljon vele vmit, de akkora már köhintett egyet, kifllyt egy kis nyál és lélegzett és elkezdett sirdogálni, nem nagyon, inkább olyan -"ez most mi volt, úgy megijedtem" sírással. :cry: Nagyon borzasztó volt és tudom, hogy nem szabad, de nagyon bepánikoltam. :oops: Pedig ilyenkor tudom, hogy higgadtnak kell maradni, de könnyű azt mondani.

Na majd folytatom, csak most műsor van :?

Kép
ire81
 
 


Ja, Fanni, szerintem is eláll 1-2 napig a kilolvasztott gyümi, főleg, ha úgy csinálod, hogy magától hagyod a hűtőben kiolvadni, pl. átteszed a hűtbőe előző nap délután és utána csak annyit veszel ki belőle, amiennyi éppen kell és azt külön megmelegíted. Én csak abból indulok ki, hogy a tejről is ezt mondják és én így is csinálom, és még soha semmi baja nem volt Nyuszinak, kilolvasztottam előző estétől, napközben átöntöttem belőle és csak annyit melegítettem.

Én eddig egy kis barackot fagyasztottam le, nem sokat, mert eleve kis fagyóm van, kb 1-2x lesz elég Nyuszinak, azt is csak azért, mert megvettem, hogy adom neki, aztán nem adtam oda, kicsit már elkezdett punnyadni, így kivágtam a rossz részeket, ami meg jó volt, az irány a fagyó.

Ezt a fagyasztgatást én sem akarom túlzásba vinni, ahogy Marcsi is írta, télen is van sokminden, amit ehet, ha barackot akarok neki adni, legfeljebb veszek egy olyan bébiételt, vagy frutapurát, az nagyon jó minőségű. Amúgy is egyszer azt olvastam vhol, hogy mindig azt együnk, aminek éppen szezonja van, nem tudom miért, a magyarázatra már nem emlékszem. Télen is van azért még alma, meg ahogy Marcsi is írta, tök, stb, stb.

Még visszatérve a tegnapira, gyorsan el is olvastam, hogy mit kell ilyenkor csinálni és mostmár igyekszem majd higgadt lenni, ha vmi van, de jaj, nagyon kérem a jóistemt, hogy inkább ne legyen soha többet.

Ja, keresztszülők, mi római katolikusok vagyunk, nálunk sztem nincs automatikus keresztszülőség, mi mindig fel szoktuk kérni mind a keresztapát, mind a keresztanyát, nálunk a tesóm és a férje lesznek, én azt tartom a legpraktikusabbnak, ha a keresztszülők egy házaspár, legalább akkor mindig egyszerre láthatja őket.

Kép
ire81
 
 


Húúú,Reni,ez tényleg nagyon ijesztő lehetett... :( :( :(
Félrenyelte a nyálát vagy mi történhetett? :shock:
Én is szívbajt kapnék,pedig volt apnoés és asztma miatt fulladós gyerekem is,de totál más,ha a sajátod csinálja...
Azért szerintem említsd meg a gyerekdokitoknak mindenképp.

Mi talán a jövő héten utazunk vidékre,anyukámhoz,vonattal.
Pankával még nem utaztunk ilyen messzire,ilyen hosszan...kíváncsi vagyok...várom is nagyon,meg tartok is tőle...főleg attól,hogy ott mit fog alkotni a kisasszony,hogy fog aludni meg ilyenek.
Ma vett Andris egy kisebb,könnyebb babakocsit,egy Espritet,hogy ne kelljen a dömper kocsinkat cipelni,nagyon tetszik. :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Reni sajnálom a fulladást. Valamelyik nap Jázmin is félrenyelt, mi is megijedtünk.

A legújabb hír, hogy lemondtam a tejest, mert alig tudok lefejni 160 ml-t. Nincs kedvem ezért reggel kelni, mint most is :S és várni,amikor Jázmin is még alszik. Szóval lemondtam és nem adok már át. Örülök, hogy Jázminnak elég nemhogy még leadni.
Nem tudom mi lett ,mert szopizik mint eddig a hozzátápi mellett és úgy lecsökkent. Lehet el is fogy :S ilyenkor mi van egy 5 hós gyereknél, hogy kell tápszert adni neki? Mármint a tej miatt, mert az azért szükséges a szervezetnek. Ilyenkor csinálnak tápszerből majd reggel meg este, vagy nem is tudom, hogy kellene ilyen helyzetbe, mert ugye Ő már ehet is.

Marcsi biztosan jól fog sikerülni az utazás. Lehet Panka végigalussza az utat, mert ugye a vonat rázkódik...és azt a gyerekek szeretik.

Többiek??

Kép
Vendég
 


A múltkor anyósoméknál üvöltött Jázmin. Mostanában ez a legújabb, hogy amikor valaki odamegy, akkor elkezd sírni, de nem mindenkinél. Anyósék odamennek 5-en egyszerre és jó, hogy megijed meg kikapják a kezemből :S :S :S és tökre megsértődtek a múltkor, úgy néz ki nem is megyünk többet hozzájuk. Nagyon megharagudtam, mert bementek a konyhába, hogy ezzel a gyerekkel nem lehet semmit csinálni még szólni sem hozzá. Igazából sztem az Ő intelligenciájukkal van valami, mert egy normális ember ilyet nem csinál, hogy 4 hós gyereknél, aki ritkán látja a nagyszülőket így viselkedik, ha sír a baba.

Eddig is irritáltak elég rendesen, de most valahogy betelt a pohár. Nem szeretem az ilyen viselkedést, főleg, hogy a sógim gyereke kicsit sztem beteg, mert mindent tör, zúz, amikor itt voltak nálunk akkor kiborította a poharakból az üdítőt a székre...meg otthon náluk töri a poharakat, tányért...mindent, fahusánggal szaladgál és üti a kocsit...meg ilyeneket csinál. 3 éves lesz januárban beszélni alig tud, csak sikoltozik...meg ilyenek. Szóval nem is nagyon merem elvinni hozzájuk, mert félek megüti a kicsit. A múltkor az üres hordozónkat lelökte a földre és azt rugdosta. És én semmit nem szóltam erre, Ők meg ha sír egy gyerek így viselkednek??

Nem tudom miért írtam le :S na mindegy, csak kicsit elegem lett és hát kinek mondjam el :S a lényeg, hogy anyumék pesztrálják a gyereket, Ők meg ha kimegyünk akkor is ezt kapjuk?

Meg az Ő gyereke is idióta (hiperaktív...) meg ilyenek és még én sosem bántottam ezért.

Kép
Vendég
 


Marcsi Te adsz ilyet Pankának? Egyszerűen kész vagyok. Nincs olyan sok változatos kaja amit adhatnék Jázminnak még most, meg az alma is nyári...nem ízlik neki, mert savanyú....a krumplis dolgok is lassan uncsik és nem alszik éjjel sem, már 3-4 szer felkel.

Szerintetek, ha adok neki ilyet attól nem lesz baja? Van a Milupa is...milyen különbségek vannak? Nekem a hipp szimpi, mert nincs benne cukor...

http://bookline.hu/product/home!execute ... pos_kortol

Szerintetek vegyek ilyet??

Kép
Vendég
 


Van még ez, ezt anyatejjel is lehet adni

http://www.babylove.hu/2_tapok.html#
Vendég
 


Anna,nyugodtan adhatod neki! :lol:
Panka 4 hónapos korától hozzátápis,a gyümölcsök,zöldségek mellett eszik kölespépet(babylove),amit lehet gyümölccsel is keverni,ő úgy szereti a legjobban,illetve eszik tejpépet is,most épp banános Nestlé van itthon.
A Hippes pépet is ismerem,azt a melóhelyemen is ették a gyerekek.
A 4 hós kortól adhatóakat nyugodtan megveheted neki,én is azokat választom,amikben nincs hozzáadott cukor,max. gyümölcscukor.

Anyósodék :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Lehetnének kicsit megértőbbek tényleg.Az teljesen természetes,hogy a ritkán látott emberekre így reagál egy baba,sőt,jó is,mert ez is azt mutatja,hogy az értelmi fejlődése,szocializációja megfelelő-szóval ennek még örülni is lehet igazából. :lol:

piki
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: