Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ildi!
Sokszor gondolok én is rá, hogy mi lesz, ha mindenfelé járnak majd a gyerekeim. Bár Kikkó jár usziba, úgy látszik nem lehet eléggé vigyázni a gyerekekre.Kép Még jó, hogy nem lett Bálintnak baja.Kép

Évi! Csongi kiütései?

Dia! Én még nem voltam nálad 200 méternél közelebb...

Barika! Gratula Dórikának a lépéseihez! Adri még nem is látott bilit...Én még várok vele és jó lenne, ha ö is rögtön a WC-re szokna.Kép

Bigacsiga! Én kinyitottam már egy olyan "your password"-ös emailt, de nem történt semmi. Viszont vírusírtó majdnem naponta jelez és karanténba helyezi a vírusos fájlokat.

Verus! Milyen leveled? Kaptam egyet, hogy küldjem el a táblicskut és rögtön el is küldtem mindkettöt!???VédönöKépKépKépBaba:KépKépKép

Adri! Kitartás a fogyózáshoz! Fogyókúra: kezdetnek kezdtem egy méregtelenítös iszappakolással, majd heti 1* kötöszövet feszesítö aromaterápiás tekercselésre járok, közben heti 2* kondizok és cardio-zok. Heti 1* step aerobicozom. Közben szedem a napi 1 Bió-krómot, ami kb. 1 hét után gyönyörüen elveszi az étvágyat, fele annyi elég a kajából és segít a zsírégetésben is. Így csinálom és ezzel a módszerrel a rajtam maradt kb. 2 kg-tól 1 hónap alatt szabadulok meg és azért ilyen sok idö, mert ez már az utolsó szinte rám "tapadt" felesleg, ami sajna nagyon nehezen megy le.Kép Egyébként a Holt-tengeri kontúr iszappakolás olyan jó hatású, hogy a rajtad esetleg letapadt méreggöböket szuperul kiszedi (ilyen a narancsbör is) Friss terhességi csíkokat is sikeresen kezelnek vele, a régit azt csak korrigálni tudják. Ha volna szkennerem, akkor feltenném az ismertetöjét ide. Sok sikert a léböjt kúrához, az is jó, csak ki kell tudni bírni evés nélkül.Kép Adri éppen visszafejlödik, bár ma már ment kb. 7 lépést egyedül, de még mindig elönyben részesíti a mászást!

Tvica! Gyere kikapcsolódni szombaton! Kedden mindenesetre szorítunk!Kép

LD! Szerintem elírták az idöpontot! Torokgyuszihoz jobbulást!Kép

Cory! Nektek is jobbulást!Kép

Emese! Hol vagy már??????????????

írjatok légyszi sms-t, ha jöttök holnap ki Szentendrére! Vagy vhogy értesítsetek, vagy csak egyszerüen gyertek. Ha vmilyen oknál fogva mégsem lenne, akkor írok ide gyorsan délelött.

Puszi, Evey
evey
 
 


Szia Mindenkinek!
Mi még itt köztetek újak vagyunk.
Van egy 26. hónapos Dávid fiam aki most éli hiszti korszakának a csucsát, és egy 5 hetes Ádám nevû. Mi is kaptuk már a kedves megjegyzéseket hogy majd a harmadik fiu lesz stb. én ilyenkor meg csak bambám mosolygok hogy ne küldjem el melegebb éghajlatra.
Lenne hozzátok egy kérdésem. Mit kell csinálni ha a BCG oltás kifakad?
Dávidnak csak egy kicsit duzzadt volt igy sajna teljesen tanácstalan vagyok ez ügyben és Ádámnak ugy néz ki hogy ki fog fakadni.
Elõre is köszi a válaszokat, és a jövõben megprobálok több idõt szakitani rátok eddig csak szakaszosan olvastalak benneteket a fiuk miattKép!
Sziasztok Kato
katalinka
 
 


Sziasztok!

Kato
Nyugi! Ez a jóKép Nálunk a nagyobbik lányomnak 3* fakadt ki, most meg semmi a kicsinél, valszinû kell is újra oltaniKép De nem is kell vele semmit csinálnod.

pusz
Hajni
0611viki
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Ide is írok.

Ld! Szerintem is elszámolt a dokid magát. Egyébként hány napos ciklusaid vannak? Krisztinek jobbulást, biztosan kipihent lehetsz.

Dia! Jókat röhögtem az írásaidon.

Évi! Mintha csak Pankáról írtál volna. Õ is teljesen kínaiul beszél, olyan aranyos csak nem értem mit mond. Persze egy pár magyar szót is tud már.

Verus! Nem semmi a védõnõd. Szerintem ha megkaptad a könyvedet, ints neki búcsút. Nemigen kell õ nekedKép Na, ne csináljátok már. valamelyik talira tessék jönni.

Kato! Üdv itt köztünk. Mikor kezdõdött a hiszti nálatok? Panka most 17 hónapos múlt és már kezdi. A tesó születése óta milyen a helyzet?

Adri! Panka is " anyázik" és én azt csinálom, hogy bevonom a mindenféle munkákba. Õ is fõz, pucolja a krumplit, söpröget, tereget.....Képzelheted utána a rumlit. De mivel ps is folyton ott van ahol én, muszáj. Mostanában fodrászolja a hajamat állandóan. Olyan ari.Persze, hogy lesz tali, amikor itthon vagy. Muszáj látnunk Leevit is. Még a végén azt hisszük kölcsönözted a fotókhozKép

Evey! Gratula a járáshoz. Lehet így biztonságosabb neki, hogy néha még mászik. Sajnálnám ha nem jönnél a talira. szólhatsz elõzõ nap is. Te kis méregtelen. Nagyon belehúztál. Azért velem gödrössel még szóba állsz?KépKép Én is tervezem szülés után az ilyen dolgok kipróbálását.

Cskati? Merre vagy?

Nálunk a helyzet változatlan. Panka nap mint nap új dolgokat produkál, olyan kis okos. Nekem meg egyre kevesebb az energiám és egyre nagyobb a pocakom. Mi lesz még itt!

Jó éjt:Pankamama
PM
 


Sziasztok!
Mi is nyaraltunk egyet a gyerkõcökkel a Bakonyban, és igen jól éreztük magunkat.Érdekes, Annipannit egyáltalán nem viselte meg, hogy nem otthon alszunk, igaz, hogy az ágy két széle (mármint a zuram meg én) a régi maradt. Az mondjuk hamar kiderült, hogy nem erõsíti kimondottan a nyaralás pihentetõ jellegét, ha a Pumuklit minden este elvisszük a szálló éttermébe vacsorázni, dehát ha már be volt fizetve...
És legalább a többi vendég és a személyzet is maradandó élményekkel gazdagodhatott. Egyébként komoly erõfeszítésembe került, hogy úrrá legyek neveltetésemen, és hagyjam a kis vadembert, de a fenébe, mégse akarok a föld alatt élni, amíg iskolás nem lesz, azt meg nem várhatom el egy 20 hónapos gyerektõl, hogy fegyelmezetten várjon a széken ülve, utána meg késsel-villával fogyasszon. Kis éttermi epizód: Annipanni a helyiség túlsó végébõl: -Anyu! Sikerült! -Mi sikerült, drágám? (a háttérben idõs hölgyek elérzékenyülve nyúlnak desszertes villájukkal a franciakrémes felé...) -Jött a kaka!!!
Hát így... És akkor az esõnapi múzeumokról még nem is beszéltem. ( Az azért tetszett, mikor a kapu fölött lógó borzalmas kitömött szarvasfejre azt mondta: Nézd, anyu, kikukucskál a szarvas a falból! :o))
Ja, és eljutottunk oda, hogy mindent egyedül kell csinálnia, ha bárki segíteni merészel, az beláthatatlan következményekkel jár. Egyébként is meglehetõsen szorosan tartja a gyeplõt, reggel például szegény Bálint arra ébredt, hogy a Pumukli rajta ül, szúrósan a szemébe néz, és így szól: -Bálint! Ne csinálj ilyet!!
Na, abbahagyom a beszámolást.
Cory, na, néztél tükörbe? Mi van??? (Dia, én hiszek ám benned! sõt, ahogy olvaslak, úgy tûnik, ez a dolog öröklõdik! Csak azt nem értem, hogy akkor az enyém miért ilyen...:o))
Id, ez igen, a manikûrkészletet otthon ne hagyd! :o)
Verus, nekem is mindig támadónõ jutott védõnõ helyett...
Adri, Évi, Pele, én pont azokban a percekben tudok bármit is megcsinálni, amikor Annipanni mellettem (vagy rajtam) van, és épp az szokott lenni a gond, hogy ez a csibész állandóan elmászkál. Ha ez az újraközeledés ideje, mi lesz késõbb? Talán karácsonyra küld azért lapot...
Mindenkinek gratulálok a szüli- és névnapokhoz, új tudományokhoz, miegyébhez!
Vera
vera
 
 


Sziasztok megérkeztem."Magasságom" 55cm, 3,65kg a súlyom.Nevem Bíró Bálint Zsolt, és 2002.07.20-án,0.40-kor pillantottam meg ezt a szép világot.
ld
 


Ildi

Nagy gratulacio. Nagyon sok boldogsagot kivanok nektek.

Kicsilanyod jobban lett? Lehet kornyeketeken elojel a nagyob testver betegsege, szules idejere?

Ha haza kerulsz korhazbol varjuk a reszleteket.
Napocska
napocska
 
 


Ildikó!

Nagyon sok Boldogságot kívánok Nektek!

Kép


puszi
Hajni
0611viki
 
 


Id! Gratulaaaaa!KépKépKépSaját doki volt végülis? Látod, mégse várta meg a talit... sok boldogságot az egész családnak! Kép
Evey! Köszi, tök jól megy a dolog, ez már a 4. nap!Kép Bio-krómot meg a többit majd kipróbálom!Kép
PM! POCAK Kép De jó neked... nálunk is hasonló a helyzet segítés ügyben! Ma együtt porsziztunk, ajajajajajjj! Leevi lenyúlta a porszi szükítöcsövét, amivel bútorok közül lehet kiszívni a koszt, azzal futkosott körbe, ebünkkel üldöztette magát, visongott örörmében. Én meg boldog voltam, hogy egyedül húzgálhatom a porszi csövét, ami kb.10x-es idömegtakarítást jelent. Na, megfizettem érte... Kép egy idö után bébim egyedül futkosott, ebünk meg nagyon elégedetten kint feküdt a füben, valamit rágcsálva. Gondolom sejtitek, mi volt az a valami...Kép tényleg, árulnak külön vajon ilyet? Kép
Évi! Hát, Leevi és Csongi tényleg elég hasonló fazon lehet! Leevi is mindent puszival intéz el, attól tudja, hogy kenyérre kenyhet. Tegnap pl. elkezdte letépni a függönyt (hát nem drága?) mire rászóltam, hogy sürgösen hagyja abba, erre közölte, hogy puszipuszi, aztán megpuszilgatta a félig letépett függönyt, és távozott a tett színhelyéröl. Nem lehet rá haragudni.
Pele! Köszi, hogy megnyugtattál, hogy általános a dolog. Kép Nagyon csípem, mikor a kiskrapekre rátör az anyaszeretet, és csak úgy össsze-vissza puszilgat! Kép
Vera! Jó lehetett a nyaralás, tényleg, hogy álltak a vendégek Annipannihoz? Kép Tök édi, hogy ilyen sokat és ilyen jókat mond már! Lapot meg majdcsak küld! Kép
Kató! Én is csak azt tudom mondani, hogy semmit se csinálj vele! Max. töröld le a környékét! Kép Én nagyon rutinos játékos vagyok ám, mert én már min.4-et kaptam; a legutòbb 5 ève; akkor nekem 2-szer fakadt ki.
Na, dugulok, mindenkinek jó hétvégét!
Puszi:
Adri
kadri
 
 


Sziasztok!

LD!
GRATULAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KépKépKép
Õ sem maradt bent!Kép

A Ligetezés megint jól sikeredett!!! Szerintem mindenki jól érezte magát , csak kár hogy nem tudott tovább maradni a Kati meg hogy nem voltunk többen! De majd jövõ szombaton!Kép
Hiába Gergõ pacsált egész nap , én fáztam meg!Kép És a homoktól ami a szemembe került , az jól be is gyulladt. Most kissé félszemû lettem! Be van dagadva és fáj is. Kép De legalább jól éreztük magunkat!!!
Gergõ nem akart hazajönni és szó szerint végig ordította az utat. Fognom kellett végig a kezét - amit persze nem igen engedett - mert amint elengedtem rögtön rohant visszafele. Nem kicsit bámultak meg az emberek!Kép
Otthon fürdi és már fél hatkor aludt. Reggel hétig!!!
De hogy ne legyen anyarabszolgának túl jó dolga , így Blanka 8-10-ig üvöltött!Kép

Verus!
Megperzselt szívek: A szálló leégésekor Helene már vak volt. Vagy kétszer volt tûz?
Védõnõ: Úgy látszik nekünk szerencsénk van , mert bár négy védõnönk volt/van mindegyik nagyon normális volt! És igenis az õ dolguk a kiskönyv kiadása!!!

Iboly!
Meeeerrreee vaaagy???????????

BCsKata!
Szupik a táblázatok!!!
Lassan kezdheted a dagasztást!!!Kép Már alig várom!

Gergõm megint vissza akar állni a cickóra!Kép De ma már legalább óbvatosabban szívta!

Gólyáravárók!
Ne legyetek türelmetlenek! Mint már írtam a gólyáknak könnyebb a dolguk , mert sokan vannak ellenben a Mikulással! Abból csak egy van!!!KépKépKép

Mennem kell mert szirénáznak!Kép

Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Sziasztok!
Örömmel tudatjuk Veletek, hogy a tavalyi nagysikerü
összejövetelünk példáján felbuzdulva idén is megrendezzük a Babanetes Találkozót!
Helyszín: Tizenkét Karátos Általános Iskola parkja, 1021, Bp. Hárshegyi u. 3
Az idõpont: 2002. július 27., szombat, reggel 9 órától este 6 óráig
További részletek:[url=http://www.babanet.hu/talalkozo2002.php" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/talalkozo2002.php[/url]
Minden babanetest szeretettel várunk!
Sziasztok,
Kiss Andrej(apa)
apa
 


Halihó!

Ildi!
Itt is nagy gratula nektek, Sok tejcsit és nyugodt napokat!!

Adri! Ez aranyos lehetett. Nálunk ma Panka megmutatta írástudományát a fehér terítõn. És amikor levesszük a cipõt, hurcolja utánunk, mondván elhagytuk.... De nem lehet rájuk haragudni, csak minden munkát duplán kell csinálni, ami mostanában nem egy leányálom. Szóval a talin kidumcsizzuk majd õketKép

Pusz:Pankamama
PM
 


Ildi!

Nagyon gratulálok a kicsi BálinthozKép Jó egészséget, sok örömet kívánok az egész családnak!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok csajok!

Vera!
Itten féltem, hogy a gyermek felébred, úgy nevettem a sztorikon! Elsumákoltad, hogy mi történt a villán rezgõ franciakrémessel Kép!
"Támadónõ" KépKépKép

Verus!
A helyedben visszamennék másnap a kiskönyvemért, vinnék valami irodalmat arról, hogy igenis neki kell megcsinálni, ezenkívül érdeklõdõ kérdéseket tennék fel pl.: a várandósság alatt szoptatásról, vagy a gluténtartalmú élelmiszerek listájáról, miközben hátam mögött állana az LLL ismeretterjesztõ kiadványa Kép

Drága kisfiammal tömegközlekedtünk mostanában. Egy áldott jó gyermek, amíg meg van illetõdve. Üldögél csendben, illedelmesen, idõnként szerényen rámosolyog a csinos fiatal csajokra, 17-25 év közötti nagymellû fruskákra (szerintem nem a tejcsi reményében), majd miután összeszedte a bátorságát lemászik az ölembõl, tiltakozásommal mit sem törõdve, és korteskörútra indul. Mindenki vigyorog rá, miközben körbekínálja a cumiját (még senki nem fogadta el.) és meg-megsimogatják. Õ nem tiltakozik, csak az én lelkem berzenkedik, hogy mit nyúlkálnak hozzá. Veletek is esett meg ilyesmi?

Sajnos ma nem tudtam õrzõ-védõt találni Mazsinak, Kedvesem dolgozik, ígyhát bocsi, de Szentendre ugrott.
Viszont állítólag még ebben a hónapban átadják a Máltai játszóteret a szomszédunkban, nincs kedvetek valamikor itt talizni?
Tudjátok, nincs messze! Csak a Battyányin fel kell szállni valami HÉVre, ami jön (vagy az Árpád hídnál a 106-osra) és az ide is hoz mindenkit. No?
Például, amikor Adriék is tudnának jönni?

Most ennyi jutott az eszembe, ja, Totyimanónak kibújt a negyedik foga felül!
Friss a hír, mint a gyöngyharmat (no, ezt mibõl idéztem, emlékszik-e valaki?), esti fogmosikor láttam.

Snoopy
snoopy
 


De rövid az eszem!

ID!
Nohát! Azért!
Gratulálunk!
KépKépKépKépKépKép

Kato!
Üdvözlet Nektek köztünk!
Gyere, ha tudsz, minél gyakrabban.

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!

Id! Gratula! Látjátok? Hatott a fenyegetésem! De mivel rendes gyerek volt, megkimélem a kis fütyitõl.Kép Sok-sok boldogságot, egészséget, tejcit!

Vera! Valakinek el is kell kezdenie az átörökitést, egy szerencsés mutáció mindig segit.Kép

Most megyek, jó hétvégét mindenkinek:

Dia
Dia
 


Gratulálunk, Id! (Meg irigykedünk...)
Szülinapi ajándékul küldöm elsõ vérprofi mosolygó fejeimet: Kép Kép Kép
Adri, jó téged olvasni! Hogy mit szóltak a vendégek? Általában toleránsak voltak, bár a szemük sarkából ellenõrizték, hogy rendesen kivakarom-e a pörköltszaftból, mielõtt szabadon engedem a közös térben. Meg tanúja voltam, hogy a hátunk mögötti vidám ifjak fogadást kötnek gyermekem nemére. 1.vidám ifjú: -Lány! Hallottam, hogy Anna!
2.vidám ifjú: -Ááá, ez a gyerek nem lehet lány!!!
Snoopy, hogy mi történt a villán rezgõ krémessel, azt szerintem a nénik is igyekeztek elsumákolni... Kép
Annipanni fejét is mindenki fogdossa, mivel a közvélemény megtévesztésére angyalkaszerû aranyszõke fürtöket visel. ( Vagy inkább dugóhúzókat?) Legrémesebb tömegközlekedési emlékem még a télrõl való, amikor is egy szörnyen kifestett, élénkvörös hajtornyot egyensúlyozó erõsen középkorú... khmmm... hölgy kezdte tapogatni a gyerek fejét.
Annipanni ránézett, én naív, féltem, hogy frászt kap szegény, de nem: tekintete felragyogott, és boldogan ennyit mondott: -"Bohóc!" -Le is szálltunk hamar...
Vera
vera
 
 


Sziasztok!
Csak roviden.
Ld! Nagy -nagy gratula a kicsi Balinthoz! Sok oromet es boldogsagot nektek!
Ezek szerint senki nem marad benn, meg ha neha ugy tunik is...KépKépKép
Puszi mindnekinek! Moni
Moni
 


Sziasztok!

Örömmel tudatom (nekem öröm, nektek ki tudja az lesz-é),hogy ma kis összezörrenés után apa megígérte, hogy elkocsikáztat bennünket a jövõ heti "nagy" talira!
Nagyon szeretném már megismerni a társaságot, fõként akikkel még nem találkoztam, és már alig várom, hogy a kisfiam is bemutatkozhasson.
Bár ahogy ismerem az egész tali abból fog állni, hogy loholok utánaKép

Amúgy egyenlõre úgy néz ki rám ragadt valami letargia féle. Nem tudom mitõl van, állandóan kimerültnek érzem magam, ideges vagyok, semmi nem jó. Egyszerûen azt érzem, hogy egy perc idõm sincs magamra, tényleg lassan olyan vagyok, mint egy anyarabszolga. Már ott tartok, hogy kimozdulni sincs kedvem, pedig nagyon rám férne egy kis szabadidõ apja és fia nélkül. Kép

Megyek is mert nem akarom itt a hangulatot lelombozni...

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Ja és minden Daninak Boldog Névnapot Kívánok!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok! Régen írtam utoljára, de olvasok ám rendesen. Kép Csak küzdök a régi alakomért, és esténként tornázok, írogatás helyett.
Ld, gratulálok a babához! Sok pihenést és jó babázást! Nagyon jó érzés , amikor kibújnak végre. Kép
PIldi, te is jó fej vagy. Ha nincsenek gyerekek, akkor munka. Irány a mozi, meg a szórakozás. Kép Meg vízcsap szerelés. Ha jól emlékszem te is a gólya befogásának gondolatával foglalkozol. Kép
Kato, üdv itt a topikban. Kép Az oltás helyével túl sok teendõ nincs. Ha felfakad, akkor figyelj, hogy víz ne érje, nehogy elfertõzõdjön. Szerintem sebhintõport lehet rá tenni, vagy körbe törölni betadinnal. Pár nap alatt begyógyul.
PM, nem lesz könnyû a kis forgószéllel, ahogy egyre nagyobb a pocakod. De a csúcsponton ki fog bújni a pici is, és érdekes módon, valahogy két gyerekkel nincs annyi gond, mint az elsõvel. Már az elején sem. Érdekesen mûködik a dolog. Talán az anyák tûrõképessége exponenciálisan nõl a gyerekek számával.
Adri, az én Benke fiam is ilyen kis bájos romboló. De nem lehet rájuk haragudni. Kép
Kanga, Iboly nem tud most jönni még legalább egy hétig, mert tanul. Gergõ ismét cicizik? Kép
Snoopy, nahát, még senki sem fogadta el a gyerek cumiját? Biztosan kopott már, tessék szép újat venni neki, hadd legyen sikerélménye a gyereknek a buszon. Kép
Vera, a sztorikon ismét könnyesre röhögtem magam. A bohócost, ahogy elképzelem. Kép Kép Kép
Évi, jó lenne találkozni veled, bár még részünkrõl nem biztos, hogy megyünk. Fel a fejjel, próbálj aludni, amikor csak lehet. És hagyd a házimunkát a csudába.
Bigacsiga, én nem tudom megnyitni a táblázatot. Elküldenéd nekem valami más formátumban? Kicsi a világ, mindig mondom, de fõleg Újpest. Kép
Most ezen hõstettemre büszkén (hogy írtam végre), el is megyek az álommanók földjére.
Üdv,
Liesel
Liesel
 


ld! gratula!!!!!!!!
Edóka
Edóka
 


Drága Druszám!

Nagy-nagy gratula nektek! Ezek szerint a doki még maradt vagy lekéste a nyaralását? Jó egészséget és sok tejcsit kívánok! Szép neve van a fiadnak Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Azt hiszem még nem irtam ide. Péter fiam 11 hetes, igazán jó baba. Kép Azért robogtam ide, mert szeretném megkérdezni, hogyan lehet rávenni egy hátára szokott babát, hogy hason is próbálkozzon. Ha hasra teszem vagy azonnal elalszik vagy veszett orditásba fog. Eddig 10 percig hagytam igy orditani aztán visszaforditottam. Csak azért kérdezem, mert nézegetve a sok okos szakkönyvet lassan kellene hogy birjon alkartámaszt, de igy nem fog. Annyit tud, hogy felemeli és elforditja a fejét minden gond nélkül, de ezt már pár naposan is simán csinálta. Hogy fog igy a háta erõsödni?

Vagy hagyjam háton aztán ha hasra fordul magától bepótol majd mindent?

zsunya
 
 


Sziasztok!

Verus!
Én február 23-ára leszek kiírva! Úgy látszik így mûködnek a Zalánok! :o)))

Nagytalira jöttök? Kicsit lemaradtam a dolgokról, mert majd két hétig nem voltam. Jó lenne tudni, ki jön és kb. mikor. Én délelõtt leszek ott. Jó lenne találkozni Veletek!

PIldi, ugye jöttök?

PM!
Akkor rendben, mégiscsak jó lesz ez a február! Kép
Eddig nagyon bírtam a meleget, fennen hangoztattam, hogy éljen a 40 fok, de most totál padlóra küldött a meleg. Ültem a besötétített szobában, és skandináv last minute utakat böngésztem. Kép (Adri!)
A mostani hõmérséklet viszont ideális.

Puszi: Judó
judó
 
 


Sziasztok, lányok!

Ld!
gratulálok a babához!
Liesel,
Sorstársam! nálam vagy Callanetics, vagy lépcsõzõgép, és minimális odafigyelés a kajára... szülés után két héttel álltam mérlegre elõször, azóta -10 kiló. na most azért ez két gyerek mellett, úgy, hogy a tejcsi mennyisége is OK legyen, szép kis mutatvány... Amikor van egy kis nyugalmam, akkor irány a torna!!
Zsunya,
szerintem dobd el a könyvet, és pici Petit csak addig tartsd hason, amíg nem sír. mitán nálam mindkét gyerek hasonfekvõ volt elsõ pilaanattól nálam a háton fekvéssel volt-van gond, de ha szórakoztatom, akkor megy egy pár percig. Azt nem javasolnám, hogy várd meg amíg magától hasrafordul, mert pl Petra (16 hó) már járt, amikor megtanult hátról hasra fordulniKép....

Ami a sorozatokat illeti, be kell, hogy valljam, nálam egyik sem rúg labdába. Akármikor TV-t néznék, éppen semmi nincs benne, így kénytelen vagyok DVD-re váltani. Nem is tudom, minek fizetem a kábeltévét...

Kato,
Petra éppen a múlt héten segített Rebeka(10 hét) oltásának, hogy kifakadjon. Én a gonosz anya, semmit nem csináltam vele....

PM,
Petra már nem minket szekál, hanem a hugátKép. Rendszeresen fel akarja öltöztetni szegény kiscsajt, meg betakarni, és abszolút nem érdekli, hogy ezt 40 fokban tán nem kellene... Nyugi, Panka is majd klassz ötletekkel jön elõ a tesóval kapcsolatban isKép

Evey,
azt tenították nekünk, hogy amikor egy gyerekre rájön a mászhatnék, kortól függetlenül nem szabad rászólni, mert ilyenkor pihetnteti és erõsíti a hátát.(Ebben a helyzet a hátizmok klasszul erõsödnek, de a gerincen nincs terhelés)Különben sem olyan nagy baj, ha egy gyerek nem lép leKép

PIldi,
tényleg nem vagy normálisKép! Végre pihenhetnél, és Te gályozol egész nap? Az esõ csak a büntetésKép

Pele,
én már nagyon várom ezt az újraközeledést. Petra állandóan azon töri a fejét, hogy mikor szökhetne megKép Próbálj meg pihenni egy kicsit, esetleg lízingeltesd a gyerkõcöket...


Lányok, mára ennyit, megyek tornázni
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Halihó!

Zsunya!

Ha rám hallgatsz.../anyósom kezdi mindig ígyKép/ elrakod az összes okos könyvet a szekrény tetejére és hagyod a szegény gyereket azt csinálni amit akar. Az én lányom se volt meg hason még akkor sem amikor magától fordult oda, viszont tök normálisan fejlõdött és most, másfél évesen csak hason alszik esténként. Na erre kössél csomót.

Judó! Mi megyünk a talira, valamikor délelõtt.

Évi! Hurrá!! Legalább megismerkedünk végre. Errõl a rosszkedvrõl majd dumcsizunk, bár én is loholok majd Panka után, de ha egy irányba mennének......

Liesel! Engem mindenki az ellenkezõjérõl akar meggyõzni. Márminthogy ki leszek purcanva két gyerekkel. Remélem neked lesz igazad. Mire ez a nagy alakformálódás itt a topicban?Kép

Vera! Haláli a szöveged.

Snoopy! Babakocsi nélkül tömegközlekedtek? De bátor vagy. Gratula a fogacskához.

Nyaralóknak itt is jó pihenést, névnap-, szülinaposoknak jó ünneplést.

Anikó! Megjöttetek már?

Üdv:Pankamama
PM
 


Zsunya!

Csongi (16 hó) 5 hétig feküdt hason. Aztán ahogy "kinyílt" a csipája, egy percre nem lehetett õt hason tartaniKép Mindig azon izgultam, hogy fog ez a gyerek megfordulni? 4,5 hónaposan megfordult, és akkor már edzegette a karját. Ja, és nem volt 10 hónapos, hogy elindult, így úgy gondolom nyugodtan mondhatom semmi baja nem lett a hátizmának a fekvéstõlKép

PM, már én is nagggyon várom, hogy láthassalak benneteket. Majd összehozzuk a lányod a fiammal és akkor talán dumcsizhatunk isKép

Pele, itt reagálok: Gyönyörû a családod, egyszerûen nem tudok mást jelzõt hozzáfûzni. És a kis Bálint is mekkorát nõtt...

Madárka, Petrának is a huncutságra áll a szeme állandóan?!Kép Bûbájos mindkét lányod! Ti jöttök a talira?

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Köszi mindenkinek a válaszokat!Kép
Ld!
Gratula a kis jövevényhezKép!
PM!
Dávidnál a hiszti nem a tesó miatt van a csúcson, simán alapjárat. Egyébként a multhéten elkezdte puszilgatni, mert eddig csak a kezét merte megfogni.
Vera az a bohócos jelenet nem lehetett rosszKép
Szio Kato
katalinka
 
 


Sziasztok!

Ld! Nagy nagy gratula Bálint babához! Sok boldogságot Nektek!

Kanga! Én úgy emlékszem, hogy Helena akkor vakult meg amikor az egyik fõszereplõ csajt (sajnos fogalmam sincs, hogy hogy hívták, de õ volt a Helena menye, aki késõbb vitorlázáson meghalt) szóval õt akarta leönteni valami savval, ami végül saját magára loccsant (mintha valaki védte volna a lányt, ezért, de már erre sem emlékszem).

Vera! Annipanni fenomenálisKépKépKép

Nálunk is ismét strapás idõszak van a gyereknevelésbenKép De mire teljesen kimerülnék, mindig kapok segítséget. A leányzó (11hó) pedig egyszerûen imádnivaló. Képzeljétek, elkezdett sétafikálni (persze csak a kezemet fogva), úgyhogy úgy tûnik, ezzel végképp kimarad a kúszás és a mászás az õ menetrendjébõl. És teljesen odáig van az ajtó és ablakkilincsekért. Elõször azt hittem, hogy megijedt valamitõl, de aztán kiderült, hogy zokon veszi, ha más nyit ajtót vagy ablakot, mert valami miatt ezt saját feladatának tekintiKép Másik nagy szerelme a kutya. Már megjegyezte, hogy az utcában melyik házaknál van, és elõre szétdobja a karjait, majd kiugrik a bõrébõl, és mondja, hogy "ku". Sõt, ha a tornácról meglátja a szomszéd kutyát, akkor vad vágtába kezd feléKép
Na mára ennyi.

A legjobbakat mindenkinek!

Szile
Szile
 


Bigacsiga Kata, elfelejtettem az elõbb, hogy köszi a táblázatot! Szupi, sok munka lehetett vele.

Szile
Szile
 


Sziasztok!
Azonos nemu gyerekek:
Bevallom oszinten en is gyakran beleesek abba a hibaba, amit leirtatok, es ha valaki a 2. vagy 3. babajat varja, akkor rosszul kerdezek. Mert bar mi is Martin utan lanyt vartunk, foleg, hogy a Robi mamajanak 5 fiu dedunokaja volt mar, de total mindegy volt. Viki eloszor fiunak latszott UH-n, es annak is vartuk. Sot az ugymond megegy fiu kerdesbol en elonyt kovacsoltam, elmondtam miert jo. Es szules utan amikor mondta az orvosom, hogy kislany vagy 25-szor rakerdeztem tenyleg? biztos? Annak ellenere, hogy a 37. heten az UH-s doki mondta, hogy 100%, hogy kislany. DE, igy megvan az elonye, hogy a 3.-nal nem fogjak azt mondani, hogy ugye azert, mert a masik ketto fiu. DE, a hatranya is, mert igy majd azt mondjak a 3.-ra, hogy ugye veletlen baba...KépKép Nem tudom a ket rossz kozul melyik a kisebb...KépKép

Ajto/lepcso racs:
Mindenfajta ajtohoz jo? Vagy adott a merete, esetleg tobb meretben lehet kapni? Legyszi irjatok meg! Mert gondoltunk ra, hogy csinalunk, csak hat soha nem jutunk el addig.Kép

Sorozatok:
Evi! Evey! Csatlakozom hozzatok, en CSAK a Baratok koztot nezem!

Pildi! Gyerekeid mereteit olvasva meglepottem Martin meretein. Eddig, is tudtam, hogy magasabb az atlagnal, de nem gondoltam volna, hogy ennyivel. Kb. 123-124 cm, es 22kg. Es aug. 2-an lesz 6 eves... Kép

Most ennyire futotta! Udvozlok mindekit! Minden szuli es nevnaposnak sok boldogsagot! Minden nyaralni indulonak, es nyaralonak jo pihenest!

Moni
Moni
 


Virág!

Csodálatos, hogy kiveszed Abigélt a bölcsibõl. Persze biztos nehéz lesz (csak hogy bíztassalakKép), de szerintem nagyon igazad van. Én nagyon nagyon csodállak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Norcsi!
Már az eddigi Õrségi beszámolók is megmozgatták a fantáziámat, de a tiéd után végképp úgy döntöttem, hogy nagyon szeretnék oda menni nyaralni. Úgyhogy ezennel segítséget kérnék mindenkitõl: augusztus elejére tervezzük a nyaralást, és ha vannak telefonszámaitok, ahol érdeklõdni lehet szállás ügyben, azt nagyon megköszönném.

Szile

(azért írok így részletekben, mert közben olvasom a levlistás leveleket, és amikor nyüszizik Borcsa, olyankor elküldöm, amit addig írtam, és kijelentkezem, ugyanis az utóbbi estéken többször kellett a vállamon visszaaltatni, valószínûleg a foga fájt - most persze mindig visszaaludt magától, úgyhogy újra és újra bejelentkezem és folytatom, ahol abbahagytamKép)
Szile
 


Köszi a segitséget mindenkinek. Kép

Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok!
Remélem, erre a talira mi is eljutunk végre, legalább Annipannival kettecskén... Tényleg, hogy ismeri föl egymást ott az ember Kép ? Persze nyilván kitûzõket kell bogarászni.
Na, majd meglátom. Kíváncsi vagyok rátok! (Bár asszem én is csak azzal tudok majd beszélni, akinek a gyereke egy irányban halad az enyémmel...)
Liesel, Madárka, én is épp igyekszem megtalálni régi önmagamat a rétegek alatt... Nem valami örömteli folyamat, mert két dolgot utálok igazán: a tornát, meg a koplalást.
Érdekes, az elõzõ szülések után simán elhagyott a háj, már épp elhittem, hogy a szoptatás fogyaszt, erre tessék, itt állok egy anyatejtõl dagadó, javakorabeli kisdeddel, talpig hurkákban. Kép Szóval sorstársi üdvözletemet küldöm.
Kato, Szile, így fél év távlatából már nekem is csak pikáns emlék a bohóc-ügy, de azt a pár percet a megállóig nem kívánom senkinek... Kép
Annipanni mellett az élet tényleg csupa móka, kacagás, ma épp azzal örvendeztetett meg, hogy kiszedte az akváriumból a növényeket ("hogy rá ne lépjenek a halacskák"), de hogy a halaknak mégse legyen hiányérzetük, alaposan ellátta õket só-liszt gyurmával... (Az eredmény: lisztes tengervíz Kép )
Ja, tényleg, ez a harmadik dolog, amit utálok. Az akváriumpucolás... Vera
vera
 
 


SziasztoK!

Hát én csak dolgozom lelkesen... Az igazság az, hogy kb 4 éve kínlódok a szakma és az anyaság között, és ilyenkor gyerekmentesen van egy kis idõm a szakmával foglalkozni, még halad is. A másik igazság az, hogy másfél éve lazsálok, lassan lejár az összes szerzõdéshosszabbításom, jó lenne addigra minél elõrébb tartani a phdvel, így most kilõttem magamnak határidõket, amiket igyekszem betartani. És hát a harmadik, hogy aug.ban le akarok lépni szabira, és mégiscsak nyugisabb lenne úgy, hogy elõtte letudtam a dolgokat, és éppen ketyegnek nélkülem is.
Viszont munka után otthon nem csinálok szinte semmit, kiesik a máskor szokásos napi 3-4 óra házimunka (úgy is néz ki a lakás), így aztán kb. ugyanakkorra végzek, mint máskor. Vízcsap üzemel, gólyákat lesem (hú mennyit láttunk, mikor vittük le a gyerekeket múlt hétvégén anyóshoz, falvakon át mentünk, kerülõvel, útbaejtve Hollókõt (kishíján Kutasót is Zsóka!), minden faluban dekkolt egy-egy család (apropó Zsóka, Kutasón nincs? nem lehet, hogy azt kéne becélozni ha Zoli hazajön?) , felém meg épp aznap járt a télapó...).
Taliról ugyanaz, írjatok ki jön! És Verus jöjjetek, mert mitkezdek én a srácaimmal, ha nem lesz Tomi???? Ibolyról tudom, hogy tanul, de ha valaki megtudná, hogy jönnek-e....
Moni: azért ne az ikrekhez mérd Martint! Martin szép méretû kisfiú, valóban magasabb az átlagnál. És ha a régi rend szerint most lenne elsõs, akkor nem lógna ki az osztályból! Az ikreim viszont a saját korosztályukban átlag alatt vannak, kb tényleg akkorák, mint egy jól megtermett 6 éves. Hát ez van, lehagyják õket a náluk egy évvel fiatalabbak... Fõleg Gergõt. De mindegy, szerencsére õ többnyire nem csinál problémát belõle magának, én meg látom, hogy a saját ütemében azért fejlõdik, így én sem parázok rajta.
Valakinek valamit még kellett volna írnom, persze most nem jut eszembe, na mindegy. Ja, talán a kertrõl? Szóval a kert okés, most végre volt esõ. Amit elbaltáztam, hogy a paradicsomomat (amit jó sûrûn és kissé árnyékos helyre ültettem) nem nagyon permeteztem, viszont locsoltam, és most eszi a gomba. Szerencsére ez csak a fele, a másik fele máshol van, késõbbi ültetés, és most veszettül nekikezdtem permetezni, mentem a menthetõt, ennyit a bio-ról. Viszont azok csodaszépek most, komolyan engem sokszor nem is a kaja érdekel a kertben, hanem hogy szépek ezek a növények. Szabályosan jól érzem magam attól, ha nézegethetem a lugassá nõtt paradicsomokat stb. MÁlnán még van, szerencsére úgy tûnik végre elterjed és nem kell attól rettegnem, hogy kipusztul. Eper majdnem kiszáradt, levágtam a leveleket végre (mit ne mondjak, indásodik, pedig tényleg csak a pici leveleket, frisseket, hagytam, azt nem mertem levágni), most az esõtõl beindult és szép az is. Szóval elégedett vagyok a kertecskémmel Kép

Sziasztok:
ILdi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok,

B. Vera,
A tornával nekem semmi bajom nincs, de csak akkor, ha eljárhatok valahová. Az itthoni tornát útálom, viszont ezt abszolút a gyerekek kénye-kedve szerint tologathatom a nap folyamán, illetve én érzem igazán mit lehet csinálnom (a szoptatás miatt), és különben is, senkisem képes annyira rámszabni egy gyakorlatsort, mint én magamKép.
PM,
ha mosolyogsz a szegény topic-tásaid fogyókúráján, akkor megbeszélem a Diával, hogy szülés utánra varázsoljon rád +30kilótKép. Könnyû annak, aki vasággyal együtt 50 kgKép...
A károgókra meg ne hallgass. Amíg Petrussal voltam terhes, akkor azt hallgattam, hogy milyen sz*r lesz majd anyaként, mert el sem képzelhetem, hogy egy gyerek mekkora kín. Amikor Rebekával voltam terhes, akkor mindenki azt mondta, hogy egy gyerek az még semmi, na de majd a kettõ, az teljesen tönkretesz majd. Ha szóba kerül a harmadik gyerek, akkor azt szajkózzák, hogy három gyerek csak az igazán megterhelõ.

Évi,
mi pénteken utazunk el nyaralni, így tali ugrik. Egyébként sem tudnék menni, mert Petrán mostanság kitört az álomkór, többet alszik, mint 10 hetes hugicája. Fölébred, eszik, iszik, játszik egy picit, majd hozza párnáját, földhöz vágja elõttem, és ez azt jelenti nála, hogy álmos. ha nem hagyom aludni, akkor mocskosul hisztis, és nem sok rosszabb van, mint egy hisztis 16 hónapos....


Mindkét gyerkõc elszik, megyek megint önkínozniKép
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok!

Már ezer éve nem írtam, de mindig csak olvasni van idõm. Szombaton mi megyünk a talira, Apucink már megígérte, remélem, nem gondolja meg magát. Még azt kell kitalálnom, milyen ennivalót vigyek. Sütit biztos sütök, és ha valaki hoz kenyérre valót, Kata kenyere mellé sütök zsömlét.

BVera, mindig nagyon jót nevetek az írásaidon. Nekünk nem véletlenül nincs akváriumunk, szerintem hasonló sorsa jutna(és a halaknak maguknak kellene takarítaniuk).

Norcsi, nagyon jó volt olvasni az élménybeszámolót!KépÉn is akarooooook menni az Õrségbeeeeeeeeeeee! Nagyon szeretem azt a vidéket.

Azonos nemû gyerek téma: Már sokszor megkaptam, hogy ugye a harmadik majd fiú lesz? Jókat tudok nevetni magamban az olyan sajnálkozó megjegyzéseken, hogy ja, csak lányok? nem baj, fõ, hogy egészségesek.... Többször mondták már, leutóbb múlt héten. Nem tudják megérteni, hogy nekem tök mindegy, mi a neme. Harmadik persze lesz, de ha nem fiú, akkor sem cseréljük ki.Kép (A két lány is kitesz pár fiút...)

Virág, szerintem jól csináltad a bölcsi dolgot.Kép Neked biztos nehezebb, hogy ketten vannak otthon napközben, de hosszú távon megtérül. Amikor Luca megszületett, én sem akartam, hogy Zsófi tovább járjon bölcsibe. Rábíztam a döntést, ha akart, ment, ha nem, akkor otthon maradt. Egy ideig otthon volt, aztán magától mondta, hiányzik neki a Máté, inkább elmegy. Most is már nagyon várta, hogy leteljen az 5 hét, szívesen ment tegnap újra. Most gondolkozom, hogy még egy hónapig inkább legyen itthon (szeptembertõl ovis lesz), mert nem lett teljesen kész a bölcsi, összevonták 1 hónapra a csoportokat, és korábban is kell érte menni.

Pele! Nálatok sem volt gond vasárnap az altatással? KépA lányok jól elfáradtak, aludtak is mint a bunda.

Iboly, remélem, jól haladsz a tanulással! A vizsgára nagyon szorítok!!

Snoopy, mi szívesen elmegyünk hozzátok a játszótérre, ha oda szervezel talit.Kép

Szile, az én 11 hónaposom is imádja a kilincseket. KépÉs mindenre felmászik, oda is, ahová szerintem még nem tud. Kép
Nagyon élvezi, hogy már 8-10 lépés is megtesz egyedül, de persze még mindig inkább mászik, az sokkal gyorsabb. Állandóan pakol. Fedõket, edényeket a konyhaszekrénybõl, ruhákat a ruhásszekrénybõl, meg minden egyebet, amire azt mondjuk "nem".

Ancsa, jöttök szombaton??

Holnapra tervezem, hogy kimegyünk a Margitszigetre, még állítólag jó idõ lesz (csütörtök-péntekre hideget, esõt jósoltak). Van még kedve valakinek csatlakozni??

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok lányok!

Ildi! hajrá!

Évi! Itt is gratula, hogy fõsulis leszel. Remélem tényleg tudunk beszélgetniKép

Madárka! Ejnye-ejnye! Ilyet kívánni? Ha te tudnád, hogy én vasággyal együtt mennyit nyomok...... Egyébként én is toprnázok, most ha befejezem megyek is, bár most light, kismama tornán vagyok, de szülés után jönnek a Béres-,Schobert és egyéb szadisták kazettái. Csak úgy feltûnt, hogy most mindenki fogyózik. Panka/17,5 hó/ is nagyon aluszékony, tegnap is 4 órát aludt délután. Fogalmam sincs mitõl lehet, és este is 8-kor egy szó nélkül bedõlt az ágyba és ma 9-kor kelt. Sajnálom, hogy nem talizunk. Bulizni augusztusban?

Vera! Gyertek a talira!!!!

Szile! Nálunk ez a lámpa felkapcsolásával van így. A gyereket fel kell emelknem és képes lenne órákig kapcsolgatni, ha hajlott korú anyja háta bírná a strapát. Így gyorsan elterelem a figyelmétKépVagy megvárjuk vele Apát.

Na megyek én is önkínozni.

Pankamama
PM
 


Sziasztok lányok!

Ildi! hajrá!

Évi! Itt is gratula, hogy fõsulis leszel. Remélem tényleg tudunk beszélgetniKép

Madárka! Ejnye-ejnye! Ilyet kívánni? Ha te tudnád, hogy én vasággyal együtt mennyit nyomok...... Egyébként én is toprnázok, most ha befejezem megyek is, bár most light, kismama tornán vagyok, de szülés után jönnek a Béres-,Schobert és egyéb szadisták kazettái. Csak úgy feltûnt, hogy most mindenki fogyózik. Panka/17,5 hó/ is nagyon aluszékony, tegnap is 4 órát aludt délután. Fogalmam sincs mitõl lehet, és este is 8-kor egy szó nélkül bedõlt az ágyba és ma 9-kor kelt. Sajnálom, hogy nem talizunk. Bulizni augusztusban?

Vera! Gyertek a talira!!!!

Szile! Nálunk ez a lámpa felkapcsolásával van így. A gyereket fel kell emelknem és képes lenne órákig kapcsolgatni, ha hajlott korú anyja háta bírná a strapát. Így gyorsan elterelem a figyelmétKépVagy megvárjuk vele Apát.

Na megyek én is önkínozni.

Pankamama
PM
 


Helló!

Id, itt is: nagy gratula a kicsi Bálinthoz!Kép

Pildi, nem szeretnék felelõtlenül ígérgetni! Az az igazság, hogy én nagyon szeretnék menni, meg a srácok is. a másik igazság pedig az, hogy a bolt jelenleg nem igazán megy és így hónap végén... nem részletezem. Szóval jelenleg nem rajtunk múlik!

Kati, Evey, jó pihenést Nektek!! (Engem is kérdezhettetek volna Pécs-ügybenKép Ott tanultam 4 évig..Kép)

Judó,KépKépKép Akkor egy cipõben járunk, mint anno Madárka és PeleKép

BVera, csak nem Bakonybélen jártatok?? Annipanni egy igazi gyöngyszemKépKép

Snoopy, én sem szerette, ha vadidegenek simogatták a gyerekeket..Tominak egészen 3 éves koráig nem volt BCG oltása, így különösen szigorúan bántam az ismeretlenekkel. Elõször félve, magyarázkodva szóltam, hogy "Ne tessék..", de belejöttem.

Kari nyaggat, hogy "Most legyél kész!!" -be van ígérve egy közös uborkapucolás.. Itt áll és mutogat, hogy "Csak ennyit kell?? Na, már csak ennyit??" ÉS a monitor már tiszta maszat..KépKép

Adri, Jancsi is egy puszi-gépKép ÉS persze egy komisz kis kölyök, aki tudja, hogy kell levennie a lábamról. (Én pedig tudom, hogy õt hogyan kell..elég csak ledõlnöm az ágyra:jön és rángatja a ruhámat, cicit követelve..)

Evey, ugye nem a régi -freestartos- címemre küldted? Mert azt nem kapom meg..

Emese..KépKép

Norcsi, itt: nagyon szép lehetett a nyaralásotok, és szerencsére Ti nem kaptatok ezekbõl a "fincsi" özönvizekbõl...
Bánknak gratulálok!Kép

Most már nem menekülhetek..mennem kell!

Puszi mindenkinek:

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok lányok itt is!

BVera, nagyon tetszenek így külsõ szemlélõként a történeteid, a bohócos, de az aranyhalas is!Kép Nem semmi a kicsi lányod! Mondjuk nálunk is szoktak különféle dolgokat produkálni a gyerekek, de valahogy azt akkor és ott nem szoktam annyira élvezni. Vajon miért???

Verus, köszi a gratulát! Hát nem semmi a védõnõtök! És neki magának egyáltalán van gyereke? Mert azt szeretem mikor olyanok magyaráznak meg oktatják ki az embert gyereknevelés, etetés stb. kapcsán akiknek nincs is gyerekük és ebbõl adódóan tapasztalatuk sem. Ilyenek voltak a kis fiatalka csecsemõsök a kórházban! Hogy úgy vette le a kocsiról a kispólyást, hogy kicsit odaverte a fejét? Oda se neki, nem az övé! Szóval szerintem a védõnéni már hallhatta a sulis sztoritokat, nem rokona õ is véletlenül az igazgatónak, vagy a jegyzõnek? Vagy mindenkivel ilyen pokróc? Az a gond, hogy mikor a gyerekorvosunkat lecseréltük akkor derült ki hogy védõnõt nem lehet váltani, mondjuk a mienk aranyos, és mindhárom gyereknél õ volt a védõnénink, még ha kissé maradi is jópár dologban, de azokban a dolgokban inkább kicsit füllentek.

PIldi. Még csak most olvastam az úszótáboros történeteteket. Hát nem semmi hallod, fõleg hogy sokkal komolyabb baj is lehetett volna belõle. Örülök hogy végülis jó lett a vége, és ennyivel megúsztátok!

Andi3. Majd jövõre meg mi fogunk irigykedni, mert akkor meg mi leszünk benne az építkezésben nyakig!Kép

BigacsigaKata, eddig csak a két táblázatot néztem át, mert annyi de annyi olvasnivalóm akadt így egy hét után! De azokon minden adatunk rendben van! Köszi hogy ilyen klasszul megcsináltad!

Na most megyek, mert eddig kb. háromszor kellett megszakítanom ezt a nyúlfarknyi kis írásomat, a kisfiam most nagyon megszenvedi a visszaállást, az éjszakánk is elég rémes volt, mondjuk ebbe nagyrészt közrejátszik az is hogy fogzik!Kép

Puszi, és jó talizást ha addig írni már nem tudnék (azért olvasni olvasok rendületlenül...)

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok, itthon vagyunk, köszönjük a sok jókívánságot! Kép
De mivel most mát ugyi kétgyerekes családanya vagyok Kép, itt is kell hagynom a netet mára, mert több a dolog, mint eddig Kép
Jól vagyunk, ÜLVE írok, csak kicsit álmosan.

Majd jelentkezem:

ld
ld
 


Sziasztok!

Már ezer éve nem jelentkeztem.
Ti szédületes tempóban írtok, úgyhogy olvasni még csak-csak tudom, de válaszolgatni már nem sikerül.
A talira mi megyünk.
Ja, és nagyon fel vagyok dobva, mert a fickómmal megtárgyaltuk, hogy tavasszal indul a kistesó project! KépKép

Egy kérdésem lenne: ti mikor vettétek a gyerekeknek az elsõ cipõt? MÁrmint nem annyira a baba kora érdekelne, hanem, hgoy mit csinált akkor már. Ment? Otthon vagy az utcán is? Egyedül vagy segítséggel? Köszi!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Na, én vagyok még úgy, hogy minden nap olvasok, de írni már többnyire nincs energiám. Pedig Bálint már többnyire átalussza az éjszakát - bár tudom, ez csak ideiglenesKép.

Id!
Kissé megkésve, de gratulálok Bálinthoz! Hogy telnek az elsõ napok otthon?

Vera!
Annipanni mindig szerez nekem pár vidám percetKép. Ilyen bohócos sztorink nekünk is volt Áronnal, szerencsére nem jármûvön, hanem utcán, így gyorsan odébb lehetett állniKépKép
Talin tavaly kitûzõrendszer volt.

Andi!
Nálunk is álomba ájultak a lurkók! És azóta csak a mûanyag poharakból hajlandók inni.

Virág!
Nagyon egyetértek a bölcsi-dologgal!!! És tudod, ha nagyon kiakadsz már lurkód viselt dolgain, itt mindig kipanaszkodhatod magad, és NAGYON megértõ anyukatársakra találszKépKép
Áron is pont így nem jár oviba, most egyelõre pont azt mondja, hogy nem akar menni. És úgy látom, hogy a lelkének is így jobb most.
Mailt minden este szándékozom írni, csak aztán az idõ...De majd összehozzuk még az egy légtérben beszélgetéstKép

Cory!
Mi önálló járáskor adtunk elõször cipõt a lurkókra, de csak akkor, ha nem volt elég meleg ahhoz, hogy mezítláb járjanak. Én nagyon mezítláb-párti vagyok.

Ennyi tellett tõlemKép
Puszi: Pele
Pele
 


Sziasztok!
Dórika elindult szóval egy perc nyugtom sincs.Most is inkább felkeltem. Csak,hogy tudjak egy pár sort írni.Itt vannak a zalai rokonaink.Tök jól elvan a lányom velük legalább egy kis fellélegzés!Kép!
Szombaton találkozunk aki jön a nagy talira!

Évi:Gratulálok a fösulihoz.Remélem jövöre nekem is sikerül végre!Várom a szombatot,hogy személyessen is megismerhesselek titeket!
A hétre ennyi,többi szombaton akivel nem találkozok jövöhéten pótolom igérem!!!!!
Sziasztok!
Még egy kérdés ha esik akkor betudunk húzodni zárt helységbe????
barika_andi
 
 


Dia:Jó lesz az ágy bérlés!Köszi szépen!
barika_andi
 
 


Cory,
akkor adtam Petrára cipõt, amikor elkezdett többbet állni. Mezítláb máig csak udvaron lehet természetes felületen (nem betonon). Bent is folyamamtosan van rajta szandál, ami a bokáját is tartja.

Pele,
tudod milyen jó a mûanyag pohár? nem törik....


Sziasztok
madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok!

Srácokat tegnap telefonon meginterúvoltam, menni akarnak szombaton! Úgy hogy...!!!

Cory, én is mezítláb párti vagyok, bár Madárka a szakember ebben a dologban... Kistesó project-terv-hez gratula!

BarikaAndi: igen, Dia azt írta valahol, hogy esõ esetén is él a tali, lesz fedett hely!

Lányok, én nem tudom, mit fogok vinni, mert azt sem tudom, mikor csinálnám meg, szóval irgum meg burgum, de lehet, hogy az lesz, hogy veszek valamit a boltban...

Hát ez a fiú-lány meg kettõ-három sajnálkozás ez nálunk elég spéci. Mivel ugye ikrek, így senki nem mondja a nem tudnak maguk védekezni szöveget, be tudják a szegény szerencsétleneknek ikrek lettek dolognak. És ráadásul ha kiderült, hogy vegyesek, akkor mindenki lelkesen örült neki. No de sebaj, majd ha a gólya erre jár, akkor aztán kaphatok megjegyzéseket!

Vera bohócos sztorijáról Bálint egy régi esete jutott eszembe. Lehetett vagy 14-16 hónapos, szóval pár szóval de már beszélt. Lakótelepen sétálgattunk, idõs nénik apró tudomisénmilyenfajta kutyát sétáltattak. Tipikusan olyan társaság, ahol ruhát adnak a kutyára meg hasonlók. De nagyon apró kutya volt. Erre Bálint megszólal: cica!
Buszokon Gergõ volt a sztár, minden 15-90 éves nõnemû egyedet levesz a lábáról. Mind neki udvarol. Hát istenem, olyan szép szemei vannak... (10 napja nem is láttam Kép, viszont végre tegnap hajlandó volt, idén nyáron elõször, a telefonban beszélni velem, eddig csak üzengetett, de nem, õ nem akar anyjával (apjával) beszélni.Kép )
Meló nem fogy, megyek.
Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Id!
Nem semmi hogy már ülve irszKép, sajnos én ccsak két hét után voltam ilyen merész.
Cory
Mi akkor vettünk cipõt mikor már a két kezét fogva járt, mindig ki akart már mászni a kocsiból.
Képzeljétek tegnap este Ádám(6 hét)elõször gügyögött és nem másnak hanem a bátyának Dávidnak(27 hó). Egymás mellett feküdtek a nagyágyon és dumáltakKép nem hittem a szememnek meg se mertem szólalni ne hogy abbahagyják.
Sziok Kato
katalinka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?