Új privát üzeneted érkezett!

Hú, de utálok oldalt kezdeni, írjatok sokat, gyorsan beteljen! :lol:

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Na ha már ilyen aranyosak vagytok..... :oops: amit nagyon köszönök!!!!Millió puszi érte mindenkinek, mesélek 1 vicceset!!!!!
Elmentünk kukát venni , mert én nagy ügyesen felrobbantottam a régit :beleraktam a műanyag üvegben lévő MUSTOT, az én példámból tanuljatok ilyet soha senki ne csináljon!!!!!!Még szerencse , hogy épp akkor nem voltunk a konyhában, mert így is majd megállt a szívem , akkorát szólt.Darabokra robbant szét a kuka!!!!! :shock: Majd rakok képet, ha feltöltöm a gépre!!!!!
Szóval elmentünk az IKEÁBA, Zsandi gondoltam is rád!!!!! :lol: De persze mindent vettünk csak kukát nem :lol: :lol: :lol: ahogy ezt mindíg szoktuk produkálni 8) és múltkor evett ott a Szoni hot-dogot, na most mikor kiértünk a kasszáktól elkezdett hangosan kiabálni, hogy éhes vagyok-éhes vagyok!!!!Persze mindenki minket nézett:a rossz szülők akik éheztetik a gyereket, mertünk volna nem venni neki!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Ne kicsit el is szorult a szívem 1 pici babát látva, persze kicsi lánykám őt is megnézegette, így apát felvilágosították a büszke-nem túl intelligensnek látszó fiatal szülők, hogy 3 hetes a ded :shock: :shock: :shock: és kb. annyi ideig voltak az IkEÁBAN vele, mint mi a 2 és fél évessel (kb. 1órát), mikor az elején láttuk őket már akkor is sírdogált, a végén pedig már ordított az a kis csöppség.Ilyenkor elgondolkozom, hogy miért kell ezt csinálni egy pici babóval, ha nem tudják másra bízni 1 órára a gyereket, akkor az anyuka miért nem zud otthon maradni?????Biztos túl sok inger volt neki, éhes volt , fáradt, úgy fogta a nő a kezében mint 1 hasáb fát...... :( :( :( szomorú volt nézni , hogy mennyire nem veszik figyelembe az igényeit, pedig mégcsak most pottyant ide erre a földre!!!!!

Edit:én nagyon sajnálom, hogy a párod így áll hozzá(vagyis inkább sehogysem) a dolgokhoz ...én tuti nem bírnám!!!!!Már rég a hárshegyen lennék és nem önszántambóll!!!!! :shock: :roll:

NA SOKAT ÍRTAM????? :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Ma valóban úgy tünik, hogy mindenki elfoglalt - vagy épp másutt jár (ténylegesen vagy lélekben).
Nekem a csütörtökök a munkanapok, ilyenkor egész nap együtt van Samu a párommal. Ma pl. elléptem itthonról 8-kor és találkoztunk 4-kor a városban. Tök jól elvan a két fiú ilyenkor, ma faggattam is Balázst, hogy milyenek ezek a csütörtökök. Azt mondta, hogy lemerítik, mert nem lehet egy negyed órára sem kikapcsolni Samut :) - kivéve persze ha épp alszik, és ma ő is vele aludt délben - , de jól boldogulnak azért együtt. Ja, és közölte, hogy szerinte apasági depressziója van (látott ma ezzel kapcsolatban valami lüke tv műsort), és legyek vele türelmes. Kérdeztem, hogy velem ki lesz türelmes? :)
Egyébként ő szerencsére rengeteget segít, de persze ő is el tud fáradni, mindkettőnknek új dolog még a babázás. Eztért Zsuzsi én tök megértem az érzéseidet, én az első 6 hónapban éreztem hasonlóan magam, belefáradtam a folyamatos készenlétbe, és abba, hogy hosszú napokig csak ketten vagyok a fiammal, este, fáradtan ér csak haza Balázs. Teljesen ki voltam éhezve emberekre, és arra hogy ne csak babás dolgokról beszéljek. Egyébként mi igyekszünk sokat eljárni itthonról, meg jönnek is hozzánk a barátaink - ez is nagyon jó.
Hülyeség, de nekem az sokat segített, hogy újra elkezdtem dolgozni, egyelőre ebben a heti másfél napban, illetve esténként. Ez nagyon ki tud zökkenteni, és munka után tökre várom már, hogy Samuzzam - akkor is, ha egész nap megbeszéléseken voltam, tanítottam, stb - mint pl. ma is. Szerintem tényleg az a fontos, amit talán Márti írt, hogy saját magunkkal legyünk jóban, és az nagyon át tud sugározni a babákra. A feszültséget megérzik.
Na jó, elég most már belőlem és az észosztásból - kicsit okoskodónak tünik így visszaolvasva - ezt vonjátok le belőle :)
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 

 
 

No, rendesen végigolvastam a tegnapi-mai napot.
Edith: gyógyulj meg minél előbb, remélem, hogy nem lesz semmi komolyabb gond.
Márti: megnéztem volna azt a kukát! és hogyhogy megmaradt a must?
Barbi: milyen szurikat kap Ádám? A nem bepirosodott cuccot értem. Az agyhártyagyulladás elleni oltás valami önkéntes dolog?
Most ennyi, megyek befejezem a mai munkaadagot, szerencsére Samu ma este hamar és simán elaludt.
Jó éjt!
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!
Mindenkit utolért a végzet?

Zsuzsi, szerintem a fáradság és az eseménytelenség miatt érzed így magad. Én rengeteget agyalok azon, hogy nincs elég türelmem a gyerekekhez. Néha oda szoktam jutni, hogy rossz anya vagyok. De ilyenkor mindig rájuk nézek és a türelmem is visszajön meg az önbizalmam is. Végülis már 9 hónapja élnek és nem haltak se éhen se szomjan. Akkor nagy gáz nem lehet... Meg kéne próbálnod eljárni akárhova. És itt nem csak a bevásárlásra gondolok. A kutyasétáltatás az jó. És meg kéne próbálnotok csak ketten kimozdulni. amikor mi is elmegyünk kettesben valahova, azalatt a pár óra alatt tökre hiányoznak a gyerekek és amikor hazajövünk mégis kicsit fel vagyunk töltődve. Minden perced ugyis a gyerekről szól, de nem csak ő létezik. És az ő nyügijüket valóban okozhatja a mi nyügink. Legalábbis én ezt tapasztaltam.

Edit, sajnálom, hogy ilyen "megértő" párod van. Az enyém legalább megérti, hogy szükségem van néha gyereknélküliségre...mégha csak egy kiadós fürcsi idejére is. Itthon ő se sokat segített eddig, de egyre inkább kezdi megszokni, hogy többet kell segítenie mint eddig. Asszem szerencsém van, Árpi "nevelhető" vagy csak kezdi megunni a morgásomat.

Márti, ha begubozól és elmész gondolkodni nem baj. Ha úgy érzed, hogy VALÓBAN erre van szükséged. De akkor legalább valakinek mindennap, sokszor öntsd ki a szíved(felnőttre gondoltam). És szerintem erre mi (is) vagyunk a legalkalmasabbak. Szóval ne érezd úgy, hogy a legjobb magadat rágni. Na meg én is tőled szoktam erőt meríteni. Én itt nyafogok magamban, te meg tök jókedvű vagy a (néha) dackorszakos lányoddal és az örökmozgó fiaddal. Honnan van ennyi energiád? Adhatnál belőle. Te vagy a mi kis optibogyónk. Ne hagyj itt minket még pár napra se. Léci. Ha meg van valami, mi is mindig ide irogatjuk... Szerintem többnyire hasonló cipőkben járunk.

Mi speciel tegnap eladtuk a fejünk fölül a lakást. Csak nem mertem megírni előre, nehogy tutira elkiabáljam. Szóval jelenleg nincs lakásunk. :? :lol: Úgyhogy most gőzerővel az izgulás, hogy találjunk aztán, hogy kapjunk hitelt időben. Mindezt két gyerekkel a nyakunkon Árpi hosszúműszakja mellett... érdekes lesz. Most még a keresztelő is. És ma kell menni a paphoz megbeszélésre vagy mire és pont ma úgy alakult, hogy senki nem tudja vállalni a csajokat. Tök ciki lesz beállítani két gyerekkel. Éjjel megint sokszor felsírt a Livi helyesebben felVISÍTOTT, Dorka meg nem kapott levegőt. Éjjelre bedugult az orra. Sokat megint nem aludtam. Nagyon kimerültnek érzem magam. Én mennék a hárshegyre, de gyerekek nélkül és csak aludni. :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Köszönöm drágáim!!!!
Arra az elhatározásra jutottam, hogy majd elmélkedem öreg napjaimban!!!!! :lol: Addig meg csak lesz valahogy , ezt a pár évet kihúzom addig!!!!! :wink:
Nekünk is meglepő éjszakánk volt, jó persze kereste többször is a cumit, 1x teázgatott, de 7 órakor kelt!!!!!Magam is meglepődtem , de nagggyon jó volt!!!!!Julcsi!!!!Tudom, hogy messze vagyunk, de ide nyugodtan hozhatnád a lánykáidat!!!!!! :wink:
Évi: nem maradt meg a must, a szagból következtettem, hogy az volt a bűnös!!!!!!És nem turkáltam a kukába, mert azért valamelyest egyben maradt. :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Ilyen is csak egyszer fordult elő eddig, hogy Kriszta fél 9-ig aludt, és most másodszor. Igaz, fél 3-kor sírdogált egy kicsit és még az orrát is kiszívtam, de alapjában véve már jól vagyunk. Mindketten. A vesetájékon sem érzek már semmit. Nem hinném, hogy összefüggésben lenne a vérzéssel (bár ki tudja) mert nekem tavaly áprilisban még volt vesekövem, é sgarantáltan, könnyebb volt Krisztát megszülni, mint azt. És még vagy 7 évvel ezelőtt is volt. Tehát, csak azt akarom mondani, hogy hajlamos vagyok rá.

Tegnap megvettük a szalagparkettát, végül nem azt, mait kinéztünk, hanem egy érdekesebbet és drágábbat, de ez sokkal egyedibb, mint a másik. Ha minden igaz, holnap leteszik, és akkor majd teszek fotót róla. Megvettük Krisztának az új autósülést, d ehogy miccsoda kálvária volt! Ebből sem az lett, amit kinéztünk. Hétfőn egy piros-feketét néztünk ki, aminek normális ára volt: 219 lej. Volt egy fix ugyanolyan narancssárga-sötétkék 242 lejért. Kérdeztük, miért? Nem tudjuk.- volt a válasz. Megyünk tegnap, a piros feketén 215 lej áll. Amikor megyünk fizetni meg azt mondják: 271 lej. Nos, lehet azt mondjátok, hogy az a pár 10 lej nem számít, de most sajna minden banink számít: a maradékkal egy hétre való tápit megvehetnék + még egy tejpépet is. Szóval végül a narancs-kéket vettük, ami nem csúnya, csak a másikat jobban szerettük volna. Mondtam is, hogy ezt nem hiszem el, hogy egy terméken 3 ár legyen. dehát nem volt mit tennie a nőnek! Nem vették észre, hogy rossz ár került rá. Ezt is megmutatom majd. De most megyek rámolgatni, mert István nemsokára hazajön a munkából, hogy tudjuk a terepet kellőképpen előkészíteni a perkettalerakásra és sógornőmék ittlétére egyaránt! Elolvastalak, este (későn) ha még lesz erőm, jövök és válaszolgatok!

Jók legyetek, szép napsütéses napot nektek!

Ja, és Kriszta kapott eg szép szíbnes labdát is, de 1-2 percnél tovább őt sem érdekli! Mentem!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Nekem meg ti adtok erőt, az hogy vagytok, hogy érdemes volt ezt a topikot elindítani!!!!AZ hogy csoport terápiasan kicsit, de sikerült feldolgozni azt , hogy tápszerezzük a manókat, jó persze, ha látok 1 szoptató anyát még mindíg megfájdul a szívem, DE tudom, hogy ugyanúgy szeret engem is a fiam, mint mást a saját babája.Ennek a ragaszkodásnak tegnap hangot is adott, mikor jóapja megakarta etetni este, és ez a kisbetyár simán lepofozta az apját, hogy ő engem akar!!!! :lol: :P :P :P Na nálam nem is volt 1 hangja sem, evett mint egy kisangyal!!!!!!
És jó látni, hogy ilyen szépen fejlődnek a babáink, jó nézni a képeket....szóval olyan nagyon jó "itt" veletek!!!!! :wink:
Tegnap a Zsombi a mamáéknál volt lent, mikor megjöttünk Szonika egyből ment le, és a papa elmesélése szerint édes kisfiam annyira megörült a tesókájának, hogy majd kiugrott a hintából!!!!!! :lol: :wink: Ez is olyan jó érzés volt a szívemnek, hogy így imádják egymást!!!!!Zsombi rajongva szereti a kisbanyát!!!!!Mikor reggel mocorog az ágyba, ő még reggelizik, de már figyeli és vigyorog...és mindent eltűr neki csak a végső maceránál balhézik!!!!!! :lol:
Szóval miért is lenne rossz kedvem, mikor gyönyörű boldog családom van, itt mindíg kapok 1-2 jó szót...a jövőn pedig nem érdemes rágódni, meg kell tenni mindent , hogy jó legyen , de mást úgysem tudok csinálni!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!
Nagyon jó volt olvasni amit írtál, örülök, hogy átlendültél a holtpontodon. Ilyennek "ismerünk" és szeretünk, úgyhogy maradj is ilyen, az elmélkedés tényleg legyen elnapolva öreg napjaidra.
(Irigykedem az IKEA miatt, köszi, hogy gondoltál rám. :) )

Julcsi!
Nagy-nagy gratula a lakáseladáshoz, és sok szerencsét kívánok az új mielőbbi megtalálásához, és birtokba vételéhez!

Edit!
Igen, én is így tudom, ahogy te írtál a tápszerekről, de mivel mi sima Beba-t eszünk, így nekünk nem támogatott már. Többet irattam annak idején az 1-esből, most még azt esszük, ha elfogy, akkor jön a drogériákban kapható BEBA2. (Lehet, mire elfogy az 1-es, addigra kor szerint már a 3-asat ehetnénk lassan. :roll: )

Milyen mamuszokról van szó? Asszem lemaradtam kicsit.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Ugyan egyszer már megfogadtam, hogy nem fogok síránkozni az éjszakáink miatt, pláne hogy a hét elején egy elég biztató tendencia indult - ami sajnos eddig tartott :( Samu 2 óránként ébredt, ráadásul 2 körül esze ágába sem volt visszaaludni, 1 órán át fent voltunk mindhárman.
Reggel pedig először fél6kor kelt, aztán negyed 7-től folyamatosan dumált. Most meg itt kapaszkodik belém, kiba álmos, és két lestrapált szülő néz ki bambán a fején (apa már a munahelyén csinálja ezt)
Edith: mennyi a lej árfolyama? Tudom, h tök egyszerűen utána tudnék nézni, de ld fent (=lestarpált szülő). Ja, és belenéztem a blogodba - tényleg jó, és ezeket nagyon jó lesz később visszaolvasni.
Én is írok Samunak-Samuról naplóféleséget, de közel sem ilyen részletesen és rendszeresen (most már) - és hát a hagyományos hardcopy módon: egy füzetbe. Bár ez az elektronikus verzió megfontolandó.

S egy kérdés azokhoz, akiknek már van nagyobb gyerekük: ti hogy kezelitek a tévézést? Mi a párommal rendszeresen meg szoktuk nézni esténként a híradót, és mostanában azt veszem észre, hogy ez Samut is mind inkább érdekli (no nem a híradó, hanem a villogás, a képek), odamászi, felkapaszkodik -tök gáz. Tudom, hogy a gyerekeknek egyáltalán nem ajánlják a tvnézést, egy csomó bajuk származhat belőle, ezért el is határoztuk, hogy videóra felvesszük, és miután Samu elaludt, megnézzük a híradót.
Ez igazából később érdekes kérdés: egy rokonunk, akinek egy 5éves és egy 3éves kislánya van, azt állítja, hogy nagyon problémás, ha a szülők egyáltalán nem engedik tvzni a gyerekeket (már az ilyen kicsiket), mert az oviban (bölcsiben) képesek a gyerekek egymást azért kiközösíteni, gúnyolni, ha valamelyikük egyáltalán nem tud bizonyos rajzfilmekről. És emiatt nem tud bekapcsolódni a többiek játékába. Nekik van ilyen tapasztalatuk, és ez engem nagyon megzakkantott. Szóval "nagygyerekesek", nektek milyen tapasztalataitok vannak? És a kisgyerekeseknek?
Egyelőre ennyit, gyerek folyamatosan rágja a laptop szélét.
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Már nem majdnem 4 fogú az Ádám, már 4 FOGÚ!

Évi, igen, ez az agyhártyagyulladás elleni oltás nem kötelező.
És tegnap mi volt Samun? Pizsoma, vagy rendes ruha? :lol:

Julcsi, borzasztóan örülök, hogy eladtátok a lakást. Mikor kell kiköltöznötök?
Akkor most hajléktalanok vagytok? :wink: :lol: (hiszen eladtátok a fejetek felől a kéglit)

Edith, jó munkát nektek. Örülök, hogy már jobban vagytok mindketten. :P

Márti, örülök, hogy úgy gondolod, nem lépsz ki az életünkből.
És szerintem, (de neked már mondtam) nyugodtan változtassuk meg a nevünket tavaszi depisek topicjára. :lol: Úgy tűnik, most mindenkinek van valami lelki defektje, nekem is sajnos, csak nem írtam. :?
De én úgy vagyok vele, amíg benneteket olvaslak és írok, addig sem a saját nyűgömmel vagyok elfoglalva. :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Évi: mi nem nagyon tiltjuk a TV-zést, azt max. úgy lehetne, ha kihajítanánk az ablakon, na nem a gyerekeket!!!!! :oops: :lol:
De Szoninak nincs is ideje tévézni, egész nap meg sem áll, este a táskát (áll az alkut) nézi, de azt sem sokáig!!!!Én meséket szoktam neki berakni, most is a Cámamesét nézi!!!! :wink: Zsombit meg egyenlőre 1-2 reklám érdekli és annyi!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szerintem ha nagyobb lesz , azért sem jó ötlet tiltani, mert akkor annál jobban érdekli!!!!! :lol: Persze nem egész nap a TV előtt ül, de nem tudom hogyan lehetne letiltani őket róla!!!!!! :shock: :roll:

Zsandi:vettünk tök jó ilyen lógatható tárolót, nekünk gond volt eddig a zoknikat , fehérneműket elpakolni, mert nem sok fiókunk van, de ennek nagyon örülök!!!!Belógattuk a nagy akasztósba és elfér benne minden ,tök jó!!!!! :wink: Egy szennyestartót is vettünk, mondjuk úgy néz ki mint 1 nagy túrazsák, de legalább elfér benne az a rengeteg szennyes, ami 2-3 nap alatt felgyülemlik!!!!Meg ágy alá berakható tárolót is vettünk, amiben a kincsként örzött babaholmiaikat tervezem elrakni, amit majd nagy korukban megkapnak, ráadhatják az ő manóikra!!!!Úgyhogy jókat shoppingoltunk!!!!! :P :P

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


No, meglett az eredménye a nagy éjszakai hancúrnak: Samu beájult. Ilyen sem volt mostanában, hogy már délelőtt 10 előtt elaludt volna.
Kicsit vissza is jövök, mielőtt nekikezdek a házimunkának -brrr....

Barbi: gratula az újabb foghoz! a 7 hónaposak közül már csak Samunak nincs foga? - jó persze, tudom, hogy ez nem verseny...
szerencsére tegnap nem volt pizsiben, mivel én öltöztettem fel a gyereket nappali gúnyába még mielőtt leléptem volna. És kikészítettem mindent apának vis major (pl pisibaleset peluscserekor) esetére.

Julcsi, én is gratulálok a lakáseladáshoz! Merrefele néztek új kégli után? vagy már megvan a jelölt?

Márti, köszi a tv-s tapasztalatokat, úgy tünik mostanában túl sok szakirodalmat olvastam. És mindenhol elég tvellenesen nyilatkoztak a szerzők (pl. "A nevelés mindennapi művészete"-ben, amit egyébként nagyon jónak tartok vagy a "Nagy gyermek-kalauz"-ban). Valószínűleg úgy lehet a tvmentességet megoldani, ha a szülők sem néznek tv-t, a legegyszerűbb, ha nincs is otthon TV - nekem van néhány ilyen ismerösöm, aki ezt csinálja. De hogy ezt mi meg tudjuk / akarjuk-e valósítani...
Ráadásul tényleg vannak olyan mesék (pl. Süsü - a kedvencem), amit szívesen megmutatok majd Samunak.
Na, irány a házimunka!
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Mártikám, füstjeleket küldtem, miért nem tudlak felhívni?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:lemerült :lol: :lol: én sem figyelhetek ám mindenre!!!!!De már töltöm!!!!! :oops:
Gratula az Ádám sok-sok fogához!!!!!!! :lol: Meg sem fogom ismerni ezzel a rengeteg foggal!!!!!! :shock: :D

Én most mosogatni sem tudok, mert követnek a gyerekek, Zsombi egyből belekapaszkodik a gatyámba és áll fel!!!!!Hiába no nem lehet anya nélkül lenni!!!!! :wink:
DE legalább már felöltöztem!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Évi, én nem vagyok tv ellenes, viszont ellenzem azt, hogy kisgyerekek már kicsi kortól kezdve a tv előtt ülnek és nem érdekli őket semmi más. Én tuti szelektálni fogom, hogy mit nem nézhetnek meg a tv-ben (már amennyire tudom). Pl már néztek Mekk mestert, meg a Mazsola és Tádét. Én még korainak tartom, de apjuk szerint már leköti őket. Igaz csak rövid ideig. Szerintem ha a gyereket csak pár percig köti le a tv akkor nem gáz, ennek ellenére ezért is mentünk külön szobába tőlük, hogy a tv ne legyen a közelükbe. Az se jó ha tiltom. Mert a tiltott dolog valahogy mindig édesebb és nem akarok ebbe a hibába sem esni. Az új jelölt már megvolt én beleszerettem egybe... de eladták mire odajutottunk. Nem baj kínálat van...

Barbi, nem vicc, de szó szerint hajléktalanok vagyunk. Tök durva. Olyan félelmetes. Mondjuk szerintem vicces is. Akkor mi most "gazdag" hajléktalanok vagyunk? Jaj, remélem találunk megfelelő lakást.

Márti, te szétrobbantottad a kukát, Árpi meg nemrég szétfocizta. Azt hitte lehet pattogtatni, de inkább kilukadt. Leejtette és a közepén! lukadt ki. Nem ott ahol eredetileg is lukas, hanem az alján. :lol: Értitek.
Tegnap vettem magamnak a keresztelőre felsőt. Ha lesz rólam egy kevésbé előnytelen kép majd teszek fel.

KépKép
kgiulia
 
 


Barbi, garatula a kiscápához! Már csak 16 db fog kell és vége lesz... ennek az életszakasznak. Aztán jön a foghullatás és az újranövesztés. Az is ilyen kínlódás?

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok,

újra itt :-)

Nekem a defektem nem a nem alvás, nem a depi, hanema kajálás, még mindig.

Most ott tartunk, hogy már van egy gyümölcsös étkezésünk és van egy zöldséges (főzeléknek még nem nevezném). De mi jön ezután a következő kajálást mivel váltsam majd ki?
És a tápszerek, mi Mildibé HA-t eszünk. Ezt továbbra is akkor felírja az orvos vagy sem?Van HA2? VAgy ugyanezt kapja, csak nagyobb adag kell neki?
Tejpép az jó dolog? Mitől más, mint a tápszer?

Tv
Szerintem a gyerek szemének nem jó, ha tévét néz. Egy másodperc az 14 képkockából áll, és egy ideig nem is tudják feldolgozni ezt a gyors változást. Én nem engedem, hogy nézze a tv-t, akkor inkább nem nézek én sem. Persze később azért fogom hagyni, érdekes lenne, ha fogalma sem lenne, hol is dolgozik az anyukája.
Márti egyszer azt írtad, hogy nálatok az RTL megy Szoni miatt, ezen meglepődtem, azóta is sokat gondolkodtam rajta, rá is akartam kérdezni, hogy miért de azóta sem tettem.
A tévéket mindenki szidja, pedig azért van jó is bennük.

Julcsi
Gratula a lakáseladáshoz, gondolom most nagyon örültök, hogy végre valahára ez is összejött.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


ja és még egy kérdésem lenne, a cumisüveg.

Meddig ehetnek belőle? Nem lesz rossz a fogaknak?
A varázsitatóba lehet tápszert is tenni?
A tápszert mégsem adhatom pohárból, nem?

Köszi-köszi,

Gabi

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek:azért "nézem " az RTL reggel nem most hanem régebben minden fél órában volt zene, együttesek meg ilyenek.És ő imád táncolni énekelni, ezért, és én szeretem fél füllel legalább hallani, hogy mi történik a nagy világban!!!!Este nem mindíg van időm híradót nézni, itt fél óránként az is van.
Tejpépről itt találsz leírást:
http://www.babanet.hu/milupa/faq.php?age=4_6#26

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ma úgy tünik topic szempontból aktív napom van.

Konyha rendben, nappali félkész, gyerek felébredt - mehetünk ki a lakásból.

Gabek: Samu is Milbidé HA-t eszik, nekem a dokinéni azt mondta, h 1 éves koráig javasolja ezt (azaz addig felírja).
Én úgy tudom, ebből nincs HA2-es verzió.
Nálunk a harmadik étkezés (azaz a vacsi) tejpépet jelent - és Samu nagyon szereti. Én vaníliásat szoktam venni, és a Nestlé nem tesz bele cukrot. Samu szereti még az almás-vaníliás HIPP tejpépet is (ez cukros) - mindkettő gluténmentes, bár Samu a kora alapján ehetne már akár gluténtartalmút is - de ezzel megvárom a következő hónapot.
A tejpépekről azért érdemes tudni, hogy ez nem hipoallergén, hanem rendes tejporból készül. Ha ettől kicsit tartasz, akkor HA-s tápszerből és riszből (főzve, turmixolva) te is elő tudod állítani a tejbepapit.

Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Csak gyorsan, két szó:
Gabek: A tejpép az teljesen más, mint a tápszer, hiszen ez gabonapehely. 4 hótól lehet adni a rizsest és a kukoricást, mert ezek gluténmentesek, aztán jöhet a többi is. Én azért Krisztának még mindig glutén nélkülit veszek, és van gyümölcsízesítésű is, de én nem szerettem. Inkább veszem a vaníliásat és keverem gyümivel. Imádja. Látod, ez lehetne a következő étkezés. Én 5 hónapos korától adom Krisztának. Ja, és a tejpépet is tápival kell készízeni. Elkészíted a tápit és beleteszed ezt a port. VAn úgy, hoyg a Kriszta esti tápijába is teszek egy kanállal, mert dúsabb, táplálóbb lesz. És finomabb is.
De kanállal kell adnod, ha rendesen készíted, mert az már sűrű. Én nem a dobozon lévő utasítás szerint készítem, mert az vastag Krisztának, még gyümivel is felvegyítve. Kitapasztalod te!
Valaki a Milupa Gyermekálom nevűt ajánlotta, nézz utána. Itt az nincs, vagy legalábbis nem ilyen néven. De én amúgy sem Milupát veszek, mert itt nagyon drága, finomat tudok venni kettőt is annak az árából! :) remélem, segítettem. Mindenesetre ne idegenkedj tőle, mert nagyon jó dolog. Mert én az elején féltem adni neki, de aztán csak rávettem magam, és mondom, megérte! :)

Na, futottam, csak loptam egy kicsit a munkaidőmből, hogy benézzek! :wink: :wink: :wink:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Hazaértünk és sajnos nem úsztuk meg a szurit.
De azt mondta a védőnő, ettől sem láz sem semmi nem lehet.
(kíváncsi leszek!)

Persze a mi dokinénink nem volt ott, most nem is rendel. Én meg vittem a papírkámat, tele kérdésekkel. És... bejött a csőbe, már ment volna hétvégézni (valahova utazik), csak beszaladt a rendelőbe. Én meg rávetettem magam, az ezer kérdésemmel.
Szóval:
azt mondta, már csináljak kicsit több ebédet, és vacsi előtt, kb. 1 órával is kínáljam meg vele. Aztán fürdés és tápszer. Tehát már 2x kapjon főzeléket. :lol:
Olaj: bizony kell az olaj, pontosan a zsírban oldódó vitaminok miatt. Minden nap egy kiskanálnyit tegyek a kajájába, extra szűz olivaolajat. És fontos a tejpép is, a fehérje miatt.
Márti, megkérdeztem a kiflit is, azt mondta, felügyelettel nyugodtan ehet. (felügyelet ugye azért, nehogy megfulladjon egy nagyobb darabtól)
És kapott egy krémet, mert a térdhajlata folyton kipirosodik, és a Lilla mikor kezeli, még jobban kidörzsölődik. Egy homeós krém, a neve Halikar (azt hiszem).
Szegény, remélem nem az én bőrömet örökli, mert akkor lesz vele gondja elég, már most baromi érzékeny! :?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:köszi hogy kifaggadtad az idegen dokinénit!!!!! :wink:
Sajnálom a szurit, de remélem akkor tényleg nem lesz gond!!!!!!Ha igen majd mész reklamálni, hogy nem ezt ígérte!!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Drágám, ez nem idegen dokinéni volt, hanem a miénk, csak valamiért bejött a rendelőbe. (és nekem a csőbe)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Jóvanna, tudod ma kivagyok pihenve!!!!!Ezért nem jutott el az agyamig.Mindkét manó szundizik!!!! :lol: Éljen én meg csinálhatom a dolgaimat!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


nem adom a poharam:
Kép


most megeszem a tekibékát :lol: :
Kép


A KUKA:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Julcsi: gratulálok, a lakás eladáshoz!!

Barbi: nektek meg a fogacskához gratulálok!

Évi: nálunk állandóan megy a TV, ez az én rossz szokásom. Ahogy felkelek, bekapcsolom! :oops: Igazából nem is nézem, csak kell az alapzaj. A Szandi is néha oda nézeget, de leginkább a zenékre figyel. Csak amikor már nagyon álmos, akkor bambulja sokáig, de szerintem akkor sem igazán nézi, csak bambul.

Márti: jó a kukás sztori és a képek is. Nálunk ez nem fordulhat elő, mert mi utáljuk a mustot! :wink:

Ma lecseréltem a lányomat két fiúra. Tegnap felhívott az ikres barátnőm, hogy itt forgatnak a Plázában és át tudok menni tologatni őket. Persze a forgatás elcsúszott így én etettem meg őket. Nagyon aranyos, jó babák, gyönyörűen ettek.

A Szandi alig eszik. Már nincs olyan etetés, hogy ne hagyna belőle. Nem tudom, miért csinálja, de kezd ijesztő lenni. :shock:

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


El is felejtettem: a kisasszonynak sikerül végigaludnia az éjszakát és reggel 10-kor!! én keltettem. Megfigyeltem, hogy 2-3 nap éjszakai ébredés után 1-2 alvás van. Hogy ezt miért csinálja, örök rejtély marad. :shock:

KépKép
zsuzsi78
 
 


ezt most kaptam és gondoltam megosztom veletek is :lol:
kicsit "nagyon" hosszú, de érdemes elolvasni


Amit addig nem tudsz, amíg nincs gyermeked...

Az első 6 hónap

- az a hatalmas méretű fej, amit szülés után egyfolytában nézel, hát az tényleg átfért azon a kis lukon, amibe addig azt a pirinyó tampont dugdostad.
- a lefejt tej becsesebb, mint egy 200 éves bor.
- napi 4-5 óra alvással is lehet élni.
- ha választhatsz a szex és az alvás közt, az utóbbira fogsz szavazni.
- egy kisbabából valamelyik nyíláson mindig folyik valami.
- a séta csak neked séta, ő ebből semmit nem vesz észre.
- elindulni otthonról egy 2 órás procedúra.
- ha eddig nem kötötted be a biztonsági öved, ezen túl befogod.
- kurva nehéz a babahordozót cipelni, gyerekkel együtt.
- minden babazokninak szűk a szára és bevág.
- a legszebb ruha is csak 1x kerül sorra, azután kinövi.
- aki a fürdetőkrémet kitalálta, azt lapáttal vernéd agyon.
- az egész terhesség alatt azt várod, hogy végre megint hason alhass. Szülés után a 2 irgalmatlan méretű csöcsöd miatt továbbra is csak ábránd marad...
- már nem szereted a vendégeket.
- sírsz, ha az alvó gyereked nézed.
- sírsz, ha valaki hangosabban szól hozzád vagy ingerültebb veled.
- sárkány leszel, mindenért baszogatod a férjed.
- egész nap várod, hogy este legyen, és a gyerek aludjon, reggel meg azt várod, hogy mikor kel fel végre.
- ha elszabadulsz otthonról pár órára, amit addig alig vártál, akkor egész távolléted alatt otthon jár az eszed.
- a férjed túl csinos, túl szexi és minden nő biztos őt akarja.
- akik eddig hívogattak a szülés előtt, hogy "egyben vagy még?", na azok mostantól nem fognak. A napok múlásával, már senki nem fog hívni, csak a család.
- a nagyszülők azt hiszik, nekik szülted a gyereket.
- kiderül, hogy mindenki tehéntejet ivott 2 hónaposan régebben.
- kiderül, hogy anyád nem tud semmit a babákról (már).
- anyósod még annyit sem.
- fél óra bohóckodás és cigánykerekezés után egy 2 mp-es mosoly teljesen reális egy babától.
- a digitális mérleg egy szar, csak arra találták ki, hogy idegesítsen.
- amelyik ruha lábközt nem patentos, az a gyerek emelésekor a nyakában gyűlik össze.
- a híg fos a legjobb pelenkában is utat vág a hátközépig.
- van 70 dekás teli pelenka!!
- a zenélő forgó a kiságy felett nagyon kevés ideig forog 1 felhúzással sajnos.
- a mélyhűtőben már csak a fagyasztott anyatejnek van hely, kajának nincs.
- egész nap otthon vagy, még sincs este meleg vacsora és kupi is van pluszban. És még fáradt is vagy.
- a melltartóidat sárkányeregetésre is használhatod.
- zuhanyzáskor meg kell emelned a melleid, hogy alatta is megmosd.
- a hátközépig fosás mindig akkor jön el, amikor sorra kerülsz a dokinál és le kell vetkőztetned a vizsgálathoz.
- a babagondozással kapcsolatban nincs egyetlen téma sem, amiről ne adna teljesen eltérő tanácsokat a védőnő, az orvos és az anyád.

6-12 hónap között
- ha a gyerek elalszik végre, akkor a kurva postás csenget. De 2x!!
- a törlőkendő pont akkor fogy ki, amikor a babád nyakig kakis,és a vízszolgáltatás előreláthatólag!!! 14 óráig szünetel.
- bármit próbálsz hozzátáplálás címszóval, az öklendezve jön ki belőle.
- a főzelék SEMMIVEL nem jön ki a ruhából és textilpelenkából.
- 3 kanál lenyelt kaja után képes fél üvegnyit visszahányni, és még 3x lebukni magát napközben.
- napi 4x átöltöztetni nem is sok.
- az egész szobát betakaró játszószőnyeg is kicsi.
- a hányás mindig a kimenőbe felöltöztetés és az autós hordozóba betevés UTÁN következik!
- 1 óra cipelés után egy 6 kilós baba is 20 kilósnak tűnik.
- a legjobb játék a pillepalack. Minden más pénzkidobás.
- az is befér egy baba szájába, amiről azt hiszed, egy reklámszatyorba sem férne be.
- mindenen a bevarró címke a legérdekesebb.
- minden fájdalom és baj emelés hatására múlik.
- ha eddig nem volt kutyád, most van. 2 méternél nem távolodik el jobban és még a WC-re is követ négykézláb.
- amíg a gyerek iszik a cumisüvegből, már lila fejjel és lélegzet visszatartva nézve őt rá kell döbbenned, hogy ő tovább bírja 1 levegővel, mint te.
- térd magasságig minden kéznyomatos és nyálas a lakásban.
- 1 fog arra elég, hogy piercinget lukasszon a mellbimbódba, és átharapja a nyaki ütőered.
- ha valamit 1 órán át pepecselsz, főzöl, minden edény koszos, turmixgép úszik, na akkor nem fogja megenni.
- a baba nem nyeli le a szájában lévő falatot, mielőtt veled szemben ülve eltüsszenti magát.
- a baba nem ismeri a türelem szót! (sem)
- amikor leülsz mellé a földre, ő ügyesen feláll beléd kapaszkodva, de tuti a mellbimbód a fogódzó.
- a körömvágást altatásban kéne végezni!! Olyan, mint futó vadra lőni..
- a tépőzáras cipő 3 mp-ig van a lábán.
- miközben eteted, mindenki rajtad röhög, aki lát, mert te is nyitod és csukod a szádat, néha le is nyalod körbe a nem létező maszatot.
- a baba leszarja, hogy hétvége van, akkor sem alszik tovább.
- fel sem tűnik, ha kicsit hányásos a pólód.
- van, hogy 4 napig ki sem bontod a lófarokból a hajad. Kelsz és fekszel vele.
- rájössz, hogy a mikróba tett babakajás üvegből 40mp után kirobban az egész főzelék és mindent beterít.
- az etetőtálcára csöppent főzelék sorsa a tenyérrel szétcsapkodás. Ha nem vagy elég gyors a papírtörlővel...
- elnyúlni egy nagy kád habos vízben, arcpakolással, gyertyákkal körbe véve, egy pohár itallal...na ez innentől csak ábránd marad.
- ha 1 szál hajad kilóg a copfból, akkor azt megtalálja és szép lassan kitépi.
- ha megvetted a méregdrága játszószőnyeget lelógó cuccokkal, az elektromos hintát, a bébikompot, a babataxit, a félsátor áll a nappaliban, a felfújt kismedence is teli játékkal a szoba közepén, a járóka felállítva, a babakocsi a folyosón, és éjjel minimum 1 labdán átesel a 7-ből. . . akkor rájössz, hogy kiszorítottak a kecódból.
- ha eddig fújoltál egy nyálzó kutya láttán, akkor még nem tudod, milyen, ha megpuszil a csorgó nyálú gyereked.
- bármilyen földre ejtett morzsa vagy kajamaradék a szájában köt ki.
- többé nem kell mosni a papucsod talpát, van, aki tisztára nyalja.
- nem csak a saját lábujját tudja és fogja a szájába venni.
- a nagyszülőkhöz érkezve te már a kocsiban láthatatlanná válsz számukra.
- lehet égnek álló seggel aludni!!!
- vendégségben is képes pólón és melltartón át bekapni a bimbódat.
- nem csak anya haját jó szálanként húzgálni, ott van apa mellkas szőre is.
- igenis meg lehet enni egy 3 fogásos vacsorát 4, 5 perc alatt.
- csak addig néz a fényképezőbe, amíg nem nyúlsz az exponálás gombhoz. 32 képből 1 sikeres.
- vetkőzni öröm, öltözni kín.
- a köldökpiercing képes 5 centit nyúlni. . .
- a " de én ezt így csináltam " mondat egy idő után kiváltja belőled a nagyigyilkos indulatokat .
- ha bevásárlás után cipekedsz az emeletre, karodon gyerek, töködön is csomag lóg, akkor leejti a cumiját.
- a spejz úgy néz ki, mint egy bébiétel depó.

1 év után
- még mindig túl jóképű a férjed, túl jó szaga van az új parfümjétől, és biztos mindenki csak őt akarja. Pár féltékenységi jelenet, és totál hülyét csinálsz magadból. És ez még nem a vég, csak 1 éve vagy otthon. Lesz ez még rosszabb is.
- már nem zavar a kupi a lakásban, képes vagy nyugodtan ülni a szarkupac tetején, lábad alatt egy halom mosott és beszedett ruha, amit a gyerek elért az ágyon, és leszórt a földre. Oldalt egy pár üres flakon, amit kiszedett a kukából és odavitt neked a nappaliba. A konyhát beborítják a műanyag edények és fakanalak, amiket a szekrénybe beülve kihajigált. Esély nincs visszatenni, minek arra az 5 percre.
- a gyereked már 12 hós, csodásan feléri az asztalt. Igaz, nem látja mit ér el, de érzi, hogy valami húzhatót talált. Így szabadulsz meg az anyóstól kapott törékeny, de "csodálatos" lakásdíszektől, vázáktól, tálaktól, kaspóktól.
- eljött a fosztásidő. Minden, ami olyan anyagból van, ami kitartó munkával kikezdhető, és a szöszöket húzkodva kitéphető, az elkezd szétjönni. Ilyen pl. a padlószőnyeg, tapéta, a kutya bundája. (Ez utóbbi elég sokat nyüszít közben).
- eljött a nagy zajok ideje is. A földhöz csapkodás hangja már lószar ahhoz képest, amit a fakanál kiad, ha a konvektoron húzkodja végig. Mindezt fülig érő szájjal.
- az etetőszék kitűnően tolható a kövön, még a 20. kör után is érdekes elfoglaltság. Már akinek....
- nem hitted volna, hogy áhítattal fogod várni a napot, amikor először nézel meg egy teljes filmet. Az, hogy moziba is lehet menni, a vágyak netovábbja.
- eseményszámba megy, ha a fodrászig eljutsz és levágatod a hajadat...
- megtanulsz nyitott ajtóval szarni úgy, hogy közben valaki áll veled szemben és mereven néz téged.
- az ujjbecsípés 10. alkalom után sem riasztja vissza a fiókhúzogatástól.
- a kutyát megtaníthatod, hogy ne nyúljon a gyerek játékaihoz, de a gyerek a kutya jutalomfalatját fogja a legjobb ízűen rágcsálni.
- az idő múlásával egyre nagyobbak a lakásban a káresemények.
- mindenhonnan csak le- és kipakolni izgalmas.
- a homokozó lapáttal igenis ki lehet ütni egy ember szemét.
- a Hull a pelyhes szép dal, de 200-adik alkalommal már a Mikulás k. anyját. Még jó, hogy kivehető az elem a játékból...
- rájössz, hogy finom a pötidanon (Danoninó).
- a melegítőnaci a leggyakrabban használt ruhadarabod.
- úgy érzed, évek óta papucsban jársz.
- ha alszik, nem tudsz csörömpölni a mosogatógéppel, ha fent van, akkor meg tőle nem tudsz belepakolni.
- a lakás növényállományát tekintve úgy érzed, a gyereked sosem lesz természetbarát.
- a nagyszülők gyakran ismételt mondata: "Én adnék neked, de az anyád nem engedi..."
- ha hosszú levelet írsz, a modem zsinórja lesz a legérdekesebb húzható játék.
- nyaraláskor csak a hátad barnul le, ahogy derékszögben futkosol a parton a gyerek után.
- a gyereket nem érdekli, hogy 9600 forintot adtál ki egy 18-as cipőért.
- mire 1 éves lesz, jobb bicepszed van, mint aki évek óta gyúr rá.
- a legjobb haverjaid dobot, trombitát, szintetizátort és gitárt vesznek neki az első szülinapjára. Esetleg géppuskát. Persze nekik még nincs gyerekük.
- mindennek jó hangja van, ha elég magasról ejtik le.
- a leejtett játékot mindig visszaadja a földről egy hülye.
- a kutyának a legérdekesebb része a lihegő nyelv. Pláne akkor érdekes, ha elkezdi húzni és a kutya fura hangot ad ki.
- ahová a feje befér egy gyereknek, oda be fog jutni.
- minden általunk használt bevásárlókocsi lánca és tolókarja tiszta a vásárlás végére.

A későbbiek folyamán
- a tapadókorongos puskával legjobb a tv-re és apa homlokára lőni. Mindkét helyen ott marad.
- ha maszatos a gyerek szája, és nyúlnál felé a tömött buszmegállóban, az a kezeit a feje fölé rántva jajveszékel, hogy anya ne üss meg. . . mindezt úgy, hogy soha egy taslit sem kapott.
- csak akkor hagyd abba a telefonálást, ha a gyerek esését látva a vér is folyik.
- le lehet dobni a csillárt egy párnával...
- a legjobb móka a sütőbe bemászni.
- márpedig a pókember jelmezben kell bölcsibe menni 3 napon át. És fürödni is abban kell!!
- egyedül menni 2 gyerekkel a közértbe: mindkettő a bevásárlókocsi ülésében akar utazni.
- a parkolóban, amíg az egyiket kiveszed és átmész a másik oldalra, hogy kiszedjed a másikat is a gyerekülésből, a már szabad gyerek eltűnik az autók közt.
- mielőtt a kasszához mész, pakold ki a kotongumikat, a konzervnyitót, a műanyag vájlingot, az Action Man babát, a kisautókat egy félreeső helyen, meg mindazt, amit nem te tettél a kosárba.
- 2 gyerek a kosárban olyan, mint 2 polip. Amit a karjuk elér, azt megragadják.
- eddig nem hitted volna, hogy egyszer valaki a szemedbe nézve fog, tág orrcimpákkal, nagyokat nyögve szarni, fátyolos tekintettel. Mindezt szégyenérzet nélkül.
- nem tudod megmondani, mikor volt utoljára leengedve a hajad.
- 2 év után azon gondolkodsz, hol az emberi türelem határa.
SZÓVAL, JÓL GONDOLD MEG...

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:ez jó, :lol: már egy rövidebb verzióban olvastam!!!!

A tapadókorongról jut eszembe, hogy volt valami ilyen játéka a kiscsajnak és apa viccból a homlokára nyomta, a sajátjára másnap olyan szép folt lett ott......aztán magyarázhatta, hogy nem én vertem agyon!!!! :lol: :lol: :lol:

Zsombi pár napja elég macerásan eszik, az egy dolog, hogy kevesebbet, de állandóan morog, nem akarja nyitni a száját, úgyhogy valami showműsor szerűt kell lenyomnom, hogy az adagja felét megegye!!!!!Remélem csak a foga, de nagyon őrjítő!!!!!A tápit eszi meg a tejpépet is mert azt ugye imádja, csak az ebédnél meg a gyüminél van műsor!!!!! :shock: :shock:

Zsandi:báránybőrmamuszt vettem a piacon, de már írtam, gondolom átugrottad!!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


NA, hello!

Végül sógornőmék nem jöttek ma, mert Zoli holnap is dolgozik, délig, így most már kicsit felszusszanhatok. Rendbetettem a balkont, a kisszobában rámoltam, a szekrény az előszobából még hátravan, de most mindketten pihenünk, mert elég volt mára. Nemrég ebédeltünk (salátaleves volt túrós puliszkával, isteni volt, mert szörnyen éhesek is voltunk), utána, ahogy bekapcsoltam a gépet, már Kriszta is kelt, és ő is evett. Ilyen kaját szerintem ti még nem láttatok! :o Háromfogásos ebédje volt a csajszinak :o salátaleves, rizses hús és banán desszertnek. :shock: :shock: :shock: Mindez egyhelyen!!!! :oops: :oops: :oops: Nekem fura volt az íze, de ő nagyon tátogott mindvégig! :)
Edit, kellett neked azt mondani, hogy nem tudod Virágot ölben etetni!!! :P Hát, már Krisztát sem. Esetleg csak úgy, hogy ül, de már nehezen. Most a babakocsiba szoktam tenni, mert az autósüléssel és a parkettával elment most a pénzünk, etetőszéket így csak 15-e után tudok venni! :)

Éva, kérdezted az árfolyamot. Hát, én eddig 1,25-tel szoktam számolni, de most néztem, hogy 1,35. (Tehát 100 HUF az most 1,35 RON= új lej) De mivel így nehezebb számolni, és még mi sem igazán szoktuk meg a kicsi számokat (hisz eddig milliós világ volt) akkor az itteni árakat be kell szorozni 135-tel és megkapod a forintbeli hozzávetőleges értékét. Szóval, az ülés, amit vettünk, az 242 lej volt, tehát kb. 32700 ft-ba került. Az etetőszékek viszont kb. duplájába kerülnek.

Tévé: Nekünk a TV csak DVD-nézésre van. Még fogható rajta a román közszolgálati tévé adása, de ennyi. Nem érdekel, és nincs is időnk rá. A műholdas antenna csatornáit viszont fogjuk, mert a számítógépen van egy ilyen TV-programunk, ott nézzük nagyon néha a Duna-tévét, az ATV-n Laci bácsi konyháját, és még néhábban egy-egy XXX-es programot :oops: :oops: :oops: . Régebb többet tévéztünk, de most valahogy kimaradt. És nem is bánom. Szerintem most még nincs szükség a babáknak a tévézésre, sőt a függőséget már most beleplántáljuk, ha hagyjuk, higy sokat nézze, de azzal egyetértek, hogy nem lehet elzárni teljesen előle. És nem is szabad. Mire 1,5-2 éves lesz, szeritem megnézhet egy-egy tv-s vagy dvd-s mesét. A lényeg, hogy szelektáljunk, ne nézzen mindent ömlesztve, és persze ésszerű időkorlátok között. Ez szerintem kicsit olyan, mint az étkezés: mindenből kell keveset.
indenesetre nem szeretném, ha odajutnánk mint a sógornőm kisebbik fia, hogy alig lehet felvájni a tv elől, reklámot, filmet, mesét, mindent néz. De ott is az a probléma, hoyg reggeltől estig megy a tévé.

Márti: Nagyon aranyos a robbanó kukád! :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: A gyerkőceid viszont messze felülmúlják! :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :shock: :shock: Én egyszer rosszabbul jártam, a meggypálinka robbant el a kamrában. Több, mint két órát mostam, törültem, vikszoltam mindent. Amígy minden polcról, befőttesüvegről letörültem a máklávájszot azt hittem, belepusztulok. Nem kívánom senkinek! :(

Na, megyek. ha még tudok, jövök.

Gabek: VAgy 2-3 oldallal ezelőtt írtam direkt erről, amikor a csőröspoharat kérdezted! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Na, képzeljétek el, hogy Kriszta ugyanezt múvelte a héten, mint ZSombi. Ő, aki mindig mindent megevett, tátotta a száját akkorára, mint egy csűrkapu, ezen a héten még nem evett "rendes" kaját, mármint főzit. A gyümölcsöt és a tejpépet még-még megette, valóban kínlódva és sokat grimaszolva neki, de ami nem volt édeskés az már nem kellett. Ezért örülök, mint a vak tyúk a fél szemnek, hogy így banánostól megette mind a saláta-rizs és husi keveréket. Most sem úgy evett, mint eddig, de legalább nagyon ízlett és tátotta a száját. Én is a fogacska számlájára írtam, remélem, hogy nem lesz huzamos.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Kerestem a fiamat, kijövök hát az asztal alatt gubbaszt és majdnam szemenköpött 1 kisdarab virslivel , amit a lányom evett ebédre!!!!! :lol: :lol: :lol: Jobb mint 1 kutyus feltakarítja a maradékot!!!!! :wink: Bár én szedtem fel, mert ugye nem kellett neki!!!!! :lol: :lol: :lol: Mindent nekem kell csinálnom :shock: :D

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Megáll az eszem!!! Az imént befejeztem ide az írást, hát nézem, Krisztának folyik az orra. Kiszívtam, és amikor végeztünk, véletlenül belenéztem a szájába és egy piros valamit láttam a szájpadlásán. Annyira megijedtem, mert nem tudtam mi az. Próbáltam, és nem tudtam kivenni. kriszta már sírt. mentem ébreszettem IStvánt, ő sem tudta kiszedni. Majd szaladtam az ő kis kerekvégű kiskanaláért, és mikor benéztem újra a szájába, már a nyelvén volt a valami. hamar ismét benyúltam, és sikerült valahogy kiszedni. Hát egy celluxdarabka volt, a szeletelt kenyér tasakján szokott lenni. Fogalmam sincs, hol találhatta, mert én ma többször is végignyaltam a lakást. Hát, szívbajt kap az ember! De jó, hogy ki tudtam szedni.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Bizony fogsz még párszor frászt kapni drága Edith!!!!!Nekem is szerencsém, hogy Zsombi eddig mindent kiköp, na jó annak nem örülök, hogy a darabos kaját is, párolt répát is....de ez van!!!! :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ahogy leírtam a Zsombival történteket folytatódott az édes kisfiam "rosszalkodása", a cipősnél garázdálkodott, kikukucskálok erre látom, hogy magára nyitotta az ajtaját, moccanni sem bírt! :lol: De nem szólt, odamegyek kisegítettem szorult helyzetéből, akkor vettem észre,hogy a Szoni által ott hagyott pohár vizet is magára öntötte!!!!! :roll: :wink: Édespofa!!!!!De már nem bírtam a kiképzést így apának szóltam, hogy öltöztesse át.

Drev:hova tűntél?????Hiányoznak a beszólásaid, vagy nincs kinek????? :shock: :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Én tiszta hülye vagyok. Két órát sétáltunk délután, már teljesen kikészültem. Hazajövünk, és akkor jutott eszembe, hogy fél óra múlva vihetem az Ádámot maszírozásra. K..va jó. Még jó, hogy eszembe jutott! :?

Márti, nálatok mindig ilyen kosz van? :lol: :lol: :lol:
Nem tudom mit csinálsz, amikor írod, hogy egész nap takarítasz, és aztán kiderül, hogy nincs beágyazva, és a konyha!?
Szegény gyerekek ebben a mocsokban nőnek fel? Na szép! :lol:

Zsuzsi,
könnyesre röhögtem magam. Köszi, hogy feltetted, de ez most nagyon jókor jött. Nekem. :wink:
Ilyen jót már régen nevettem. És magamra is ismertem több dologban, pl. ugye a többórás séta, ő meg mintha ki sem mozdultunk volna itthonról! :lol:
Sajnálom, hogy Szandika megint nem eszik. De csak a kanalazással van gondja? Mert akkor próbáld meg, hogy kicsit hígabbra csinálod a főzelékjét, és megeteted cumisüvegből. Hátha.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbikám:azt én soha nem állítottam , hogy egész nap takarítanék, tudod nekem már van egy 1 évesnél nagyobb csemetém, rám ez vonatkozik már:
- már nem zavar a kupi a lakásban, képes vagy nyugodtan ülni a szarkupac tetején, lábad alatt egy halom mosott és beszedett ruha, amit a gyerek elért az ágyon, és leszórt a földre. Oldalt egy pár üres flakon, amit kiszedett a kukából és odavitt neked a nappaliba. A konyhát beborítják a műanyag edények és fakanalak, amiket a szekrénybe beülve kihajigált. Esély nincs visszatenni, minek arra az 5 percre.
- a melegítőnaci a leggyakrabban használt ruhadarabod.
- úgy érzed, évek óta papucsban jársz.
-mire 1 éves lesz, jobb bicepszed van, mint aki évek óta gyúr rá.
- minden általunk használt bevásárlókocsi lánca és tolókarja tiszta a vásárlás végére.
- mielőtt a kasszához mész, pakold ki a kotongumikat, a konzervnyitót, a műanyag vájlingot, az Action Man babát, a kisautókat egy félreeső helyen, meg mindazt, amit nem te tettél a kosárba.
- 2 gyerek a kosárban olyan, mint 2 polip. Amit a karjuk elér, azt megragadják.
- nem tudod megmondani, mikor volt utoljára leengedve a hajad.
- 2 év után azon gondolkodsz, hol az emberi türelem határa.

Csak az elsőt akartam ide írni, de ez mind jellemző ránk és akkor még csak a Szoni dolgaiba gondoltam bele!!!!!! :wink: Na de úgy szép az élet ha zajlik!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi, ez tényleg nagyon ütős! Felolvastam belőle Balázsnak, jókat röhögtünk (magunkon is)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Jó reggelt! (Majd akkorra, amikor reggel lesz!) :)

MA kivételesen nem a lányom ébresztett ilyen korán - bár azóta már ő is evett, - hanem fakírkodtam egyet, hogy én állítottam be magamnak a telefont, hogy csörögjön. Tegnap este, amikor a szekrényt (bazi nagy) szedtük szét, áthívtam a szomszédot, hogy segítsen, na, aztán az lett a vége, hogy fél 11 utánig dumáltunk, később még a felesége is átjött. Szóval nálam maradt minden, mosogatás, stb. Úgyhog y most idejében bele akarok vágni, amíg még alszik a lányom is. Hogy ma mikor jövök, nem tudom. Lehet, hogy nem is tudok jönni. Nektek mindenképpen kívánok kellemes hétvégét! :)

Zsuzsi: Nagyon jó, amit feltettél! Bár én már olvastam egy másik fórumon a babaszobán. Jobbanmondva felét ott, felét itt olvastam el! :oops: :oops: :oops:

Na, vigyázzatok magatokra és a manókra! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:jó munkát neked!!!! :wink:

Mi megyünk piacozni, aztán apukámhoz.

Julcsi, Árpi:nagyon boldog napot a 9 hónapos lánykáitoknak és persze nektek is!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi: NAGYON BOLDOG HÓFORDULÓT DORINÁNAK ÉS LIVINEK!!!! :) :) :) :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Julcsi, a lányoknak nagyon boldog 9. hónapot, millió puszit! :P

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Köszönjük szépen a köszöntéseket. Hajnali fél hatkor megvolt az ébresztés is. De szerencsére még visszaaludtak picikét.

Zsuzsi, tök jó amit feltettél. Jókat nevettünk Árpival. Livi sem evett egy időben szinte nem is hízott kb egy hónapig. Akkor kettő fogat növesztett egyszerre. Volt olyan eti kajálása, hogy 30-at evett és reggel is csak 100-at. De ez is elmúlik. Bízz a gyerekben tudja mi a jó neki. Mérjed havonta és ennyi. Jó akkor én is megijedtem, de egy ideje megint rendesen eszik és ezért tudom, hogy bízni fogok benne továbbra is, talán mégjobban mint eddig.

Márti, jó a kuka!!! Szerintem nem is kell Zsombit etetned. Lassan kiszolgálja magát a hűtőböl.

Edith, jó takarítást. Jó is az így 7végén... is.

Barbi a szenilitás a korral együtt jár. Mondjuk szerintem a gyerekkel inkább, de a korra szokták fogni. :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Na meg van a szajré(mamuszok) :lol: , emelt a néni :shock: most 1500-ért adta, gondolom belelkesedett a nagy keresleten, de nem volt kedvünk alkudozni...remélem belefér az a 100-as!!!!! :oops: :lol: Örültünk, hogy megtaláltuk és hogy nem felejtetette el a csajoknak a fehéret megcsinálni!!!!
Évi : barnát vettünk Samunak és világos prém van a bokarésznél, ezenkívűl volt még mérgeszöld színű , de az nem tetszett!!!!Remélem ez jó lesz!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi!

Nagyon boldog 3/4 évet a csajoknak! Mindjárt 1 évesek lesznek!

Márti!

Jobban vagy már? Zsombi foghegye kinőtt? Fényképezd már le légyszi azt a mamuszt!

Edith! Ezek a gyerekek szórakoznak az evéssel! Virág most csak ölben hajlandó enni! A kezemben fimon a spenót (még repetázik is), a hordozóban nem jó, ott kiköpi!!! Én most nem panaszkodom, Virág soha ilyen jó étvágyú nem volt, mint mostanában, pedig 3 új foga látszik már. Nem sokára (remélem) 5 lesz!

Zsuzsi! Nálam senki nem tudja jobban, mi az a nem evés. Emlékszel, mennyire kivoltam miatta?! Most meg pálfordulás van, kis zabagép. Javult már egy kicsit Szandi étvágya? Mit értesz azon, hogy mindig hagy a kajából? Mennyiből? 250 grammból vagy 150-ből?

Átérzem, hogy Te is depis vagy. Időnként engem is felőröl, hogy másból sem állnak a napjaim, csak mosás-főzés-takarítás-nem alvás-pelenkázás, levegőzés, öltöztetés, etetés... A popsikenőcsöktől a jobb kezem szarrá ment, a derekam nagyon fáj, kövér vagyok ... Ezt tetőzte még Virág állandó nem evése, ráadásul a doki sem vett komolyan, mert hát ugye hízik, de nem látta, mit kínlódtam az etetéssel. Szerinte Anyuka hisztis volt!

A férjemnek még eszébe nem jutott volna, hogy magától bevállalja őket, hogy legyen egy fél napom, csak magamra. Ma szombat van, de még csak ebédelni volt itthon. Én meg főztem paprikás krumplit, Barnusnak milánóit, Virágnak spenótot, mostam, vasaltam, a sziklakertbe elültettem 5 örökzöld gazt. A gyerekek alszanak, Laci Kecskeméten. Este meg megy uszodába (engem is hívott, de hulla fáradt vagyok éjszakai uszodázásra, holnap nem tartja más a frontot helyettem) Fasza családi szombat. Na ezért döntöttem úgy, hogy 2008. januártól Virág bölcsibe megy, én pedig irány dolgozni.

Bocsi a negatív érzésekért, de tényleg rossz passzban vagyok!


Julcsi! Szorítok a keresztelőre! Izgulsz már?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:most én is legyek negatív????? :oops: Ha nem gondolok bele, hogy nincs pénzünk jól vagyok, ha próbálom elfelejteni, hogy tegnap a páromtól elloptak a fizujával egyenlő váltópénzt=így valószínű, hogy nem kap fizetést hát.....akkor kicsit jobb!!!!Ha ránézek a két tökmagra nézek sokkal jobban vagyok, csak attól nem lesz pénzünk sajna!!!!! :( :( :( SZóval csak ennyi, ez a létbizonytalanság ez keseríti meg a napjainkat :( .Más gond nincs!!!! :lol:
Párom is tegnap teljesen maga alatt volt, de mondom neki, hogy legalább annak örüljön, hogy nem milliók voltak nála(mert ilyen is sokszor van :shock: ), legalább "ennyivel" megúsztuk!!!!Jó persze nem kellett volna a kocsiba hagyni, de csak beszaladt az egyik üzletbe, mire kiért hült helye a pénznek!!!!!De azért annaók örült, hogy nem ordítottam le a haját :lol: Mi értelme lett volna????? :shock:
Röviden ennyi a nyomorunkról. :shock:
Zsombi foga????Egy biztosan kint van, majd megmutatom a nagy fogszakértő Julcsinak , ma elugrannak a mamuszokért!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

Sajnálom, ami történt!!! A kocsit is feltörték? Sajnos utólag mindig okos az ember, hogy nem kellett volna kint hagynia a pénzt. Ha előre tudom, hogy elesek, akkor leülök előtte.

Nem kérheti részletekben a törlesztést? Itt a Mikulás, Karácsony, Szilveszter! Tényleg nagyon sajnálom!

Nem akartam én panaszkodni, de néha borul a bili. Zsuzsi egy mondata döbbentett meg, azaz néha nem érzi magát anyának és ez sok neki.

Vigasznak szántam a részére az irományomat, hátha látja, hogy nincs egyedül.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?