Új privát üzeneted érkezett!

Ja, lányokkal ma voltunk allergia vizsgálaton. Kiderült, hogy Boga allergiás a házi porra, meg valami fa keverékre, Csili meg még ezeken kívül :shock: fű keverékre, parlagfűre, lágyszárúak keverékére, rozsra. Doki néni egyből gyógyszert akart felírni, persze ebből nem kértem! Azt mondta nézzek utána a homeopátiás cuccoknak - ő sajnos nem tudott ajánlani olyat. :cry: Annyival rémitgetett csak, hogy a későbbiekben nehogy valami asztma legyen belőle... :shock:
Igazából a panaszunk csak annyi volt, hogy nem múlik a köhögésük már hetek óta, de nem vészes, csak párszor jön rájuk egy nap, és Csilire már még annyira sem néhány napja.
Tudtok ajánlani valamit erre, vagy mindenképp kéne keressek már egy homeo-dokit???????????????

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Wow, Andi :lol: Micsoda hírek. Szívből gratulálok nektek és nagyon örülök, hogy ti is bevállaltátok a 3. babát. Meglátod nagyon klassz lesz :D

Allergia :cry: A barátnőm kisfia nagyon súlyosan szinte mindenre allergiás. Ők kb 2 éve síelnek. Télen minden hétvégét fent a hegyekben töltenek és azt mondja nagyon sokat segített. Azt tudom még, hogy minden tavasszal járnak a gyerekkel sóbarlangba néhány alkalommal. Meg épp most voltak valami kezelésen, mondta a nevét, de én sajna nem emlékszem rá :oops: Nem homeopátia, de nem gyógyszeres kezelés. Ha gondolod megkérdezem mi a neve. Állítólag most sokkal jobban van a fia.

Kriszti, Hogy álltok az építkezéssel?

Mi jól vagyunk. A Marci igazi nagyfiú már. A Barnuson kijött a Dóri iránti féltékenység. Ez várható volt, mert a fiúk között is kb ilyenkor kezdődött ugyanez. Persze a kislányom is "hibás", mert babajátékot szinte a kezébe sem vesz. :? Matchbox, Lego, távirányítós daru - csak ezek játszanak nála. Ja és persze ezek közül is mindig az a darab amivel épp a fiúk játszanak 8) Mikor olvasni szeretnénk odarakunk egy halom babakönyvet elé (sőt most már 1-2 nagyfiús könyvet is feláldoztunk a cél érdekében), de neki mindig csak az kell amit mi olvasunk :roll:

Egyébként nagyon szeretik egymást. A Dóri legújabb szokása, hogy odamegy a fiúkhoz és megsimogatja őket. Olyan cukik. A Marci meg egyenesen rajong a kishúgáért. Teljesen máshogy éli most meg a helyzetet - most én is láthatom a nagyobb korkülönbség előnyeit.

Ja, és van szép zöld gyepünk :lol: Végre 3 év után eljutottunk addig, hogy befüvesítsük a kertet. Még nem lehet rálépni, de minden nap megcsodáljuk :lol:

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Végre, írtatok :)! Már nem merek "tollat ragadni", mert mindig utánam befagy a topik :shock: .

Andi,
nagyon sajnálom ezt az allergiát, nekem két és fél éve állapították meg szinte ugyanezeket. Ez (is) volt az egyik legfontosabb érv amellett, hogy húzzunk ki a szennyezett Szegedről.
Visszatérve a problémátokra, mindenképpen keress homeós dokit, vagy nézzél szét a www.homeopatia.lap.hu oldalon.
Találsz biztos tanácsot a problémátokra.
http://www.hazipatika.com/articles?aid= ... 0428121120
Itt találsz egy cikket erről a dologról.

Még annyi érdekesség, hogy nekem 2007. augusztusában állapították meg az allergiát, 1 hónapra rá várandós lettem és megszűnt az összes panaszom :). Lekopogom. Ami nem azt jelenti, hogy ha visszatérek a "saját testem lenni", akkor újra kijön-e.
Nekem annyira erős volt a köhögésem, hogy a szemem is bevérzett közben :(.
Amit Brigi írt, az sokat jelent: tiszta levegő, sóbarlang, hidegebb levegő. Ha van szobanövényed, akkor abban is lehet allergén (korhadékatka), nekem anno azt mondta a drnő, hogy nem lehet szobanövény sem.
Azonkívül a padlószőnyeg sem hasznos és ha porszívózol, szellőztess utána, mert a por is gáz... ugye :(.
Az asztma kialakulása nekünk is benne volt, amikor Eszternél diagnosztizálták a tojásallergiát.

Brigi,
édesek a skacok :).
Nálunk is hasonló az érdeklődési kör :). No, nem a tárgya, hanem az "eljárás" :). Borcsinak is mindig az kell, amivel Eszter játszik, illetve, ha Eszter épít, Bori megcélozza és azonnal szétrombolja. És akkor van ordítás :).
Egyszer Eszter kivett valami játékot Bori kezéből, erre Bori úgy megharapta, hogy órákig ott volt a foga nyoma :oops: . Szóval vérmes a Kiscsaj nagyon :D.

Gyep: váó, szuper lesz nagyon biztos! Én is elnézem az alapunkat, hogy ugyan mikor lesz hozzá szép gyepünk, kertünk? Akarok egy kis fűszereskertet majd és virágokat és gondolkoztam tyúkokban is :).
A szomszédomtól veszem a tojás és isteni. Gyúrtam tésztát is belőle, amit kitettem szárítani. Tegnap Bori nagyon csendben volt, mondom megnézem, mit csinál. IGEN! a száradó tésztámat söpörgette le a földre az asztalról. Hihetetlen dolgai vannak :D :D

A házunkat már építik, ha minden igaz, augusztus végén lesz kész. Most rakják össze kinn Erdélyben, majd ha kész, felpakolják 2 kamionra és hozzák. Nagyon jó lenne már benne lakni, ez a ház egy szívás...

Dorki, Bori, hogy vagytok? És Zsuzsi?

Szép napot Nektek!

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 

 
 

Küldtem emilt mindenkinek :wink:

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Brigi,
nekem nem jött levél, szerintem a régi címemre küldted.

Kérlek küldj itt pivit!

Köszi,
Kriszti

UI
nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit írsz, van sejtésem :wink:

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Új felhasználó vagyok, elénézést, hogy így "bepofátlankodtam" ide ... csak nekem is 2003 téli, na jó, őszi :roll: a kislányom, november 6-án született és igazi Skorpió :lol:
Látom, hogy Nektek már van második, sőt harmadik gyerkőc is ... nálunk most jön a második kislány, augusztus végére várjuk ... és tele vagyok bizonytalansággal, hogy viseli majd Julcsi a kistesó érkezését, mert az öt és félévig tartó egyeduralomnak ezzel vége, és biztosan megfogja mindenki érezni a családban :roll:

Szóval, minden tapasztalatot, jó tanácsot szívesen veszek. Előre is köszönöm ... :)
madar
madar
 
 


Szia madar!

Üdv itt nálunk :)!

Gratula a Ketteskéhez!

Hol élsz? Kistesó fiú, v lány lesz? Hogy viseled a várandósságod?

Szép napot!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Szia Kriszti és Többiek,

jó volt olvasni az üdvözlést, köszönöm :)

akkor néhány szó magamról, magunkról:

Gödöllőn élünk, itt is jár Julcsi oviba, még egy év és utána jön az iskolakezdési őrület. Így örülök is, hogy a tesó most érkezik és nem az iskolakezdés időszakában. Ketteske is kislány lesz. Viccesen szoktuk mondani, hogy apa csak lányt tud, mert az első házasságából már van egy nagyobb lánya, Ő már felnőtt.

A várandóságot sztem egész jól bírom, bár az első könnyebb volt, akkor csak magamra kellett figyelni, most meg, így nagyobb pocakkal nehezen megy az annyyaaaaaa, tollasozzunk, annnyyaaaaaa, bújócskázzunk stb. de nem panaszkodom. Majd Julcsiról teszek fel képet. :)

Most rohanok is az oviba, majd este jövök.

Sziasztok
madar
madar
 
 


Bekukkantottam tegnap este is, de nem volt senki :(

Ma zsúfolt napom volt, rohangáltam, ügyintéztem, most próbálom levezetni a gép előtt, Julcsi már alszik, apa külföldön ... én meg mindenféle hivatalos leveleket és munkákat csinálok a gépen ... és néha ide is bekukucskálok ... :)

madar
madar
 
 


madar,
hááát, sajnos nincs sok ideje az embernek :wink:
Azért képeket tegyél fel a Csajodról!
Szeret oviba járni?
Hogy fogják hívni a Kicsit? Már ha publikus....

Mellesleg ezt a mondást én is ismerem és szoktam is mondani :roll:

Holnap eljön hozzánk az Anyukám, hurrá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eszternek nem is mondtam, meglepi lesz!

Eszteréknek elég zsúfolt volt a programjuk az oviban az elmúlt hónapban: Készülődés az Anyák napjára -ahová most nem mentünk Erdély miatt-, Gyereknapon az ovibuliban az ő csoportjuk adott elő egy közös táncot, aztán most a ballagás. Előadták A só című mesét. Meg tegnap voltak a Vadasparkban, ma sétavonatoztak a Belvárosban. Szegénykém teljesen ki van purcanva :).
Meg a meleg is....
Úgyhogy a héten már nem visszük oviba, hétfőn oviszünet és még a jövő hét és takarítási szünet.
Úgy néz ki, nem íratjuk át az üllési oviba (Apa is így gondolja), marad Szegeden és a sulit már itt kezdi.

Csajok,
Nálatok hogy vannak az oviban a skacok?
Itt az üllési oviban nem aludhat ott a gyerek, ha anyuka a kicsivel otthon van. És nyáron sem lehet vinni, hiszen az anyja otthon van. ÉS olyan baromsággal próbált etetni az óvónő, hogy vissza kell fizetnem a gyest (bár még csak gyeden vagyok), ha ott alszik a nagy az oviban.
Nem akartam kötekedni, hogy érdekes, ahol most van oviban, ott nem mondtak ilyet. Csak furcsa, hogy mit meg nem engednek maguknak !
Hát, többek között (ami sok van) ezért sem megy ide oviba. Elég gáz a hozzáállás az óvónő részéről. Amikor beszéltünk, kb 2-szer nézett a szemembe.
No, be is fejezem, mert bepöccentem :x.

Bori, Dorki, Zsuzsi,
merre vagytok?????????

Jó éjt!

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok

Kriszti: olvastalak ám még az éjjel, de válaszolni már nem volt erőm, el is ájultam szerintem azonnal. :)
igen-igen, tudom az idő az, amiből mindenkinek a legkevesebb van, nem is szemrehányás volt, ismerem a problémát
:wink:

Julcsi most már szeret oviba járni, illetve igazából az első pár hónapot leszámítva szeretett mindig is, csak azt szokta mondani, hogy ott már jó, csak azt nem szereti, hogy elmegyek és nem maradhatok ott vele ... de most pár hónapja olyan nagylányos lett ... szerintem már ez is elmúlt, nem is mond már ilyeneket ... most inkább már az iskolával foglalkozik, hogy majd jövőre ... és nem várja egyáltalán ... mert, hogy nem tud semmit és nem fog okosakat mondani ... és nem mer majd mondani dolgokat ... (megjegyzem pedig elég öntudatos, céltudatos kis skorpió). Megpróbáltam neki elmagyarázni, hogy a legtöbb kisgyerek nem fogja még ismerni egymást, mindenki új lesz mindenkinek és a tanító néniknek is ..., akik nagyon kedvesek és türelmesek lesznek, hisz tudják, hogy nekik ez mennyire új helyzet ... és majd ők megtanítják nagyon sok okosságra ... stb. stb. stb. - hát, így állunk.

Igen-igen, teszek majd fel képet :) meg csinálok majd ilyen helyes vonalzókat is. :)

Pulbikus lenne a hugica neve, ha lenne már, de valahogy ezzel nagyon levagyunk maradva, egyszerűen nem éreztünk még rá ... Julcsinál is - emlékeim szerint - az utolsó héten jött a sugallat :wink:

Rohanok, mert Julcsi már felébredt és indul a nap,
szép napot Nektek! :)
madar
madar
 
 


Sziasztok!

Madar!
Üdvözöllek a mi kis csendes topikunkba , :)
Mi jó közel vagyunk egymáshoz mi Veresen lakunk,
Az én kislányom november 8.-kai igazi skorpió ő is


Brigi!
Nekem nem jött email :cry:

Kriszti,
Oviba dettó ez a szokás nálunk is,
Aki otthon van annak a gyereke ne aludjon ott illetve ne járjon nyáron és egyéb szünetekbe
Fanni is mától már itthon van szept. 1-ig

Fanni nagyon nagy már a szája szintén nagyon nagy,
Néha meg se hallja amit mondok neki ha meg is hallja akkor neki mindenről más a véleménye.
Ő mindent tud és mindenbe tökéletesének érzi magát na nekem sokszor nem ez a véleményem. :lol:
Ja és állandóan vitatkoznak Ricsivel ettől meg örülök most is épp ezt csinálják itt mellettem.
Fanni most is különböző torna gyakorlatokat hajt végre és közben kérdezgeti Ricsit te ezt megtudod .
Szegény Ricsi meg nem győzi hajtani,hogy hagyjál már békén Fanni.
És ez így megy egész nap
szuszoka
 
 


Sziasztok,

Madar, Üdv köztünk. Hogy bírod ezt a meleget nagy pocakkal?

Andi, És te? Mi van a lányokkal? Ti sem jártok már oviba?

A Marci is itthon van már. Gondoltam majd milyen jó lesz, ide-oda megyünk, de ebben a melegben inkább bent kuksolunk a lehúzott redőnyök mögött :? Még a szép gyepet sem tudjuk igazán kihasználni :cry:

Kriszti, Nálunk alhat ott a gyerek ha otthon van az anyuka, márha felveszik az oviba. Olyanokat is sorra utasítanak el, ahol anyuka menne vissza dolgozni. Botrányos a helyzet. Én úgy vagyok vele (persze itthon ülő anyukaként könnyen beszélek 8) ) hogy az ovi még hagyján! De mi lesz a suliban, oda már muszáj lesz mindenkit felvenni. Sulit nem építenek a közelben. 50 fős osztályokban mit kezdenek majd a gyerekekkel :roll:

Zsuzsi, Biztos nem nyugtat meg, de nálunk is mindennaposak a huzakodások. Ettől függetlenül nagyon ragaszkodnak is egymáshoz. Szerintem ez így van rendjén.

Boriékkal, Panuékkal mi lehet? Dorki is eltűnt :?

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az üdvözlést. :)

Szuszoka: Veres? Húúúúú ... az tényleg nagoyn közel van, vannak is ovistársak Veresről is ... :)
Skorpió nők? :roll: hát, akkor mindent tudsz Te is :wink: Én imádom, de mindig mondom, hogy nem irigylem azt a pasit, aki vele fog élni. :wink:

Brigi: Ne is mondd, a tegnapi nap kicsit kipurcantam, pedig idáig egész jól bírtam, de tegnap egésznap rohangálás, ügyintézés, persze milliószor telefon munkaügyben, mindig a legrosszabbkor .... úgy örültem, amikor este 6 után végre hazaértünk ... itthon hűvös volt, csend és nyugalom. Persze akkor indultak az esti, itthoni programok, de az már kész felüdülés volt az előzményekhez képest.
És reménykedtem, hogy csak ideér az a lehűlés, amiről beszéltek. De egyelőre nyoma sincs. :roll:
Pedig most beszéltem apával, Ő a Balatonnál van most (vitorlás verseny lesz) és ott már erős szél, min. 10 fokkal hűvösebb mint tegnap és az imént az eső is rákezdte. ... Szóval, még reménykedem. :wink:

Szép napot Nektek!
madar

KépKép
KépKép
madar
 
 


Birig: ez még lemaradt ... 3 gyermek, ilyen szép sorban .. minden elismerésem. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Madar, Hát megérkezett a várvavárt lehülés :wink: Mi sem bánjuk, mert idén vetettünk füvet, ami elég gyatra mióta szaladgálnak a gyerekek rajta. Úgyhogy mi is vártuk ezt a megváltó esőt. Kicsit helyre rakja a gyepünket 8)

Tegnap voltunk a múzeumok éjszakáján. A csodák palotájába mentünk. Nem voltak többen mint egy átlagos napon. A fiúk nagyon élvezték. Hazafelé mindkettő kipurcant már az autóban.

És egy tipp, ha nem tudnátok mit csinálni 8) : még gyereknap alkalmából voltunk este a budavári labirintusban. 6 után lezárják a villanyokat és egy kis olajlámpással kell végig menni. Na az nagy sikert aratott a Marcinál. A Barnus azért egy kicsit meg volt szeppenve, kb 1000x megkérdezte, hogy mi van ha nem jutunk ki :roll:

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Brigi,
a Csodák Palotájába érdemes elvinni a nagyot?
Annyi véleményt hallottam pro és kontra...
Én is gondolkodtam a Múzeumok éjszakáján, de Borcsi miatt kihagytuk. Dóri hogy bírta?
Jövőre szerintem elmegyünk, Szegeden is van pár hely, ahová érdemes elmenni főleg Eszter miatt is.
Füvetek király :)?

Zsuzsi,
végre írtál!!! Nagyszájúság: ismerős :). Kiegészülve még azzal is, hogy mindig fontoskodik a csaj, segít, de annyira... Édes nagyon :). Ma például összeszedte ebéd után a tányérokat, előtte megterített. Nagyon ügyes. Éééés elkezdett iskolásdit játszani. Megáll az eszem.

Képket rakjatok már föl, Csajok!

Bori,
tessék írni is, nem csak olvasni :lol: !

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Írtam a receptesbe!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Üdv itt, Madar! Jó, hogy jöttél, a topik is felélénkült. :D
Meg legalább még egy kis ideig együtt pocakoskodhatunk. 8)
Skorpió-lányok: bár Boga november 25-én született, tehát nyilas, de szerintem sok skorpiós tulajdonsága van, épp múltkor mondtam én is egy 3 fiús anyuka barátnőmnek, hogy előre sajnálom majd Boga férjét, ha lesz egyáltalán, aki el fogja viselni őt. Arra jutottunk, hogy biztos egy tutyi-mutyi fiú lesz a párja, aki elviseli majd, ha főnökösködik felette... :lol:

Kriszti, köszi a hemeos tanácsokat, a jövő héten ráállok a témára.
Erdélyben készül a házatok? Ez fantasztikus!!! Rönkökből lesz összerakva? Nagyon tetszenek az ilyenek!
Ovi-bennalvás. Mi kicsi- két csoport - református oviba járunk, és ez itt is elég nagy dilemma volt, mivel ősszel az igazgató kérte , hogy a gyesesek ne altassák benn a gyereket, ha nem muszáj, ehhez képest egy anyuka szerette volna, és egy csomó ideig nem engedték meg neki. Mikor felemeltük a hangunkat szülői értekezleten (szmk-s vagyok) az anyuka mellett, akkor meg már utána persze mindenkinek lehetett mindent... :x Ez a gyes visszafizetés mekkora egy ökörség!! :shock:

Zsuzsi! Jó, hogy végre Te is írtál! Régen hallottam felőled! Gyere gyakrabban! Nem is emlékszem - visszamentél dolgozni, vagy otthon vagy?

Brigi, köszi jól vagyunk, bár most 1-2 napja eléggé
érzem az izmok, inak nyúlását odalenn 8) és ez nem épp kellemes érzés... Lányok nálunk is itthon vannak május végétől szeptemberig. Ha nincsenek lefáradva, akkor mindig találnak valami jó okot arra, hogy egymásba kössenek, és veszekedés lesz a vége, persze én fáradok le leghamarabb... :?

Amúgy mi a héten a Tiszánál nyaraltunk, úgyhogy a meleg nekünk kapóra jött. Pénteken jötünk haza. Mindannyiótoknak szívből ajánlom ezt a helyet, nagyon jól éreztük magunkat!:
Majd belinkelem a helyet, most mennem kell!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Hahó!

Egy körkérdés: mikor ettetek végig egy ebédet egy seggel :lol: ?
Már elnézést a csúnya kifejezésért :oops: .

Borim elaludt tizenegykor (9-kor szokott, csak Eszter itthon van és az sokkal bulisabb, ha játszanak, mint aludni), addig Eszterrel gyúrtunk tésztát, feltettük a másodikat (leves maradt tegnapról), megfőtt az ebéd, megettük és Bori még mindig alszik :).
Eszter meg már :).

Én meg feltett lábbal írok Nektek. Senki nem kupászkodik a billentyűzetbe, nem ugrál a nyakamba, nem vinnyog, nem........ stb..

Hát, rég volt ilyen jó dolgom :). Lehet irigykedni :wink: .

Andi,
a patikában kunyeráltam kis füzeteket, mind más dolgot lehet kezelni homeopátiával. A Springmed kiadó terméke, érdeklődj, hátha ott is van.
Illetve itt tudsz rendelni is rendes könyvet (nekem is van ilyen):

http://www.springmed.hu/

Hogy vannak a Csajok allergiailag?
Frontokat bírod?

Ovi: hozzáállás nem egyszerű...

Ház: nem rönk, hanem gerenda. A fa keresztmetszete nem kör, hanem négyzet :).
Igen, kinn készül Erdélyben.
http://www.willex.ro/uploaded/images/DHhaz1-16.max8.jpg
Ilyen jellegű, csak mégis más :).

Enyémnagylány tipikus Nyilas. Szervez, alkot, tündököl, csinál, szorgoskodik, intézkedik - hihetetlen! tele van energiával. Nem is tudom, hogy tudjuk ezt a fránya esős időt túlélni. Adtam rá esőcuccot (gumicsizma, esőkabát), babakocsit is esővédelmeztem és elindultunk egyet körbejárni a falut. Imád tapicskolni :).
Asszem bemegyünk Szegedre egyet játszóházazni is.

Megyek, eszem egy kis csokit :).

Szép napot!
K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Ez kimaradt:

Andi,
Mocorgód neme publikus?

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Utolsó hsz-om most:

Bori ma 11-től fél 3-ig aludt. Nem rossz :).

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Húúú, lányok, kicsit nem figyeltem és nem győztem olvasni :)

Brigi: jaj, ne is mondd, nagyon élvezem a hüsit, meg az eső ... tényleg, nálunk is nagyon ráfért a kertre. Azért egy kicsit most fázom. Tudom, nekem persze semmi sem jó.
Mi is kb. 10 napja voltunk a budavári labirintusba a barátnőmmel és két gyerkőcével, a kisfiú Julcsival egyidős, cc, 5,5 éves, a nagylány 7. A "kicsik" nagyon élvezték, de a barátnőm lánya félt egy kicsit, sőt ők ki is mentek, én maradtam a törpökkel, akik mellesleg már "szerelmesek" .... szóval, ők nagyon élvezték. Az egyik kisteremben azt mondták: "ez biztos a szerelmesek labirintusa" ... "akkor csókolozzunk" ... hát, gondolhatjátok, figyeltem nagyon .... de olyan aranyosak voltak. :)
A Csodák Palotájáról pont tegnap írt nekem valaki én is tervbe vettem, hogy hamarosan megnézzük. :wink:

Andi: szia, köszi :) számoljunk csak, akkor valamikor októberben érkezik Mocorgó :) Nálatok is lesz élet, 3 gyerkőc :wink: Kisfiú lesz? És hogy vagy, hogy bírod?
Tudod, én azt vettem észre, hogy a tutyi-mutyi kispasik nem jönnek be neki :wink: ... hogy mi lesz :roll: :)

Most megyek, de még jövök folytatom, csak percek óta hallom "annyyyaaaaaa" .... arra meg már rájöttem, hogy valószínű én tanítottam meg neki hogy "az egy pillanat" minimum 5 percet jelent ... na, megyek, megpróbálom ezt helyre hozni.
:wink: :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


madar:
az anyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa (nálunk anyucianyucianyucianyuci) egészen addig, amíg oda nem figyelek, addig megy. Idegőrlő 8) .
Megyek, fürdés...

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Eszteranyu: mi az a receptes? Megnézném, szívesen veszek minden ötletet. :)
Nyugodt ebéd ... nekem most még van .... bár nem sokáig :wink: Julcsi napközben oviban, de már készülök lélekben mi lesz itt augusztus végétől. :roll: Lehet, hogy Borinak a front tett jót - illetve Neked :wink: - azért aludt ilyen jól.
Megnéztem a linket, amit küldtél, tetszik a ház. Én is nagyon szeretem ezt a stílust. :)
Csoki, játszóház megvolt? :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


csak a stílus más, de akkor ismered :wink:
Nálunk is most folyik a víz. :)
A hugica a pocakomban pedig bokszedzést tart. :roll:

KépKép
KépKép
madar
 
 


madar,
van egy kajás topik is, amibe írogatunk-írogatok 8) olykor...
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 1&start=50

ez az. Ha van bevált recepted, várjuk!

Jóccakát mindenkinek!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Eszteranyu: köszönöm a linket, belekukkantottam, jól meg is éheztem. :oops: Azt hiszem kipróbálok néhány dolgot onnan. Szeretünk mi is jókat enni, így főzni is, apa is szokott. Julcsi pont ma dícsérte meg a pulykalábat, amit sütöttem, "anya, ez pont olyan finom, mintha apa csinálta volna" .... imádom. :lol: Ma én is próbálkoztam, egy Krumplis cukkinilepénnyel, most csináltam először, baja nem volt, de nem is az hűha. Szóval ezt nem, de majd egy-két régebbi jól bevált receptemet én is feldobom oda. :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Sziaszok!

Micsoda pörgés! :shock:
Mocorgó neme publikus lenne - ha már tudnánk... :D Eddigi UH-n mindig elúszott a kukucskálások elől. :lol: Én meg úgy vagyok vele, hogy egye fene, kap még egy kis időt a bújkálásra! :D

Madar, tudod a tutyi-mutyi kispasikkal nálunk az a helyzet, hogy Boga játszani szeret eggyel-kettővel, de mikor emlegeti a fiúkat, akkor sose őróluk beszél, hanem a kis "gengszter-palántákról", akiktől az óvonénik haja általában az égnek áll. :lol:

Kriszti, rönk vagy gerenda, mindegy nekem, a lényeg úgyis az, hogy fa! Nagyon tetszik!
Ismét kösz a homeós infót! Mióta hűvösebb van, Boga már nem köhög reggelenként sem, viszont Csili még mindig, úgyhogy ma előkeresem az ajánlott homeos dokinéni telefonszámát...

Itt a hely linkje, ahol nyaraltunk:
http://szoloszemfarm.hu/hindex.htm
Nekünk nagyon bejött, lányok azóta is emlegetik és könyörgnek, hogy menjünk vissza. :)

Az apartmanok melleti játszótér:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szabó_andrea 2009.06.23 09:02-kor.

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Boga lovas:
Kép

Csili pónis:
Kép

A medencék az apartmanok mögött, sajnos még csak a gyerekmedence volt kész mikor ott voltunk, de folyamatosan csinálják a többit is:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szabó_andrea 2009.06.23 09:04-kor.

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Ja, még annyit a helyről, hogy csak állatkedvelőknek, mert kacsák totyognak mindenfelé a gyepen a fiókáikkal, meg macskák, kutyák..., a farm hátuljában meg ló, póni, kecske, barány, boci, nyúl baromfiak...
De már abbahagyom!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi: ez nagyon klassz kis hely, köszi a linket. :) Megnéztem, mert még nem is hallottam róla. Állatok nem gond, sőt, Julcsi csak a csigákat nem szereti, minden más állatért odavan :) És ahogy láttam borospince is van, apa is jól érezheti magát. :wink:
Boga nagyon helyes nagylány, gratulálok. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Szia madar :)

Andi
jó ez a hely tényleg. Nekünk Sarudhoz nagyon közel is van. Majd megkérdezem, hogy lehet-e külsősként bemenni 1 napra, legalább az élményfürdőbe.
Eddig úgy szerettem oda járni (Sarudra) de legutóbb fel akarták törni a kocsinkat (zárt udvarban, az ablak alatt) előtte meg apósom ugrasztott ki egy "lényt" éjjel a kocsik közül. Úgy elveszítettem a biztonságérzetemet. Pedig ott eddig rend volt...

kriszti
gerendaház tényleg nagyon jó. :)

Brigi
ezt a labirintusz szerintem mi is kipróbáljuk. Nekem csak a közlekedéssel van bajom. Egyszerűen utálok bemenni a városba
dorki
 
 


Dorki,

végre :)! És amúgy hogy vagytok?

Szeretettel köszöntjük a 2 éves Csabit szülinapján!

Csajok,
elmaradtak a tortás képek!

Brigi,
Dóriról esetleg egy egyéves?

És minden szülinaposról tegyetek már fel lécci plz! Olyan gyönyörűek!

Szép napot!

Kriszti

ja,
az a nagyalvós nap csak egy csoda volt :wink:

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Andi
legközelebb szeptemberre van hely oda, ahol voltatok. :( Pedig kinéztem magamnak :)
dorki
 
 


Andi,
ez a hely naggggyon állat! Csajok milyen gyönyörűségesek!!!!

Voltunk szombaton székes fővárosunkban egy dolog miatt, aztán a szokásos IKEA (imádom), ami most szívás volt, mert felújítják. Ezután egy gyors elhatározásból úgy döntöttünk, hogy elmegyünk a Városligetbe. Eszter imádja az Anna Peti és Gergő könyveket és nagyon sokszor van szó a Városligetről. Ezért mondtuk Eszternek, hogy megnézzük. Sajnos a parkolás elég gáz volt, azaz nem nagyon találtunk helyet, így aztán a másik felén álltunk meg.

Elmentünk egyet sétálni, aztán megnéztük a repülőgépkiállítást és átmentünk a Közlekedési Múzeumba is. Nagyon klassz volt, egyetlen bibi az volt, hogy nem vittük a fényképezőt :(. Úgyhogy az emlékek csak fejben maradnak meg.

Láttam viszont egy klassz könyvet, amiben arról van szó, hogy milyen helyekre érdemes elmenni gyerekkel Pesten.
http://www.keletnyugat.hu/ujkonyvek/bud ... kekkel.php

Ja, gáz, hogy a múzeumban nincs pelenkázó...

No de jól éreztük magunkat :).

Többieknek hogy telt a hétvége?

Kriszti

Dobok egy képet:

Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Dorki: szia :)

Eszteranyu: köszi a könyvajánlást. Gondolom ezt minden évben kiadhatják, mert nekem egy korábbi (2 évvel ezelőtti) kiadás van meg, majd megézem azért ezt is, biztosan aktualizálták és belekerült egy csomó új dolog. :)

Hétvége: húúú, hosszú volt, nagyon mozgalmas és nagyon jó. :)
Mi a Balatonfüreden jártunk, ott van a hajónk és megígértük a barátőm kisfiának (Julcsival egyidős), hogy elvisszük egyik hétvégén magunkkal. Már pénteken itt aludt nálunk és szombat reggel indultunk. Most volt a Balaton Bike Fest, na nem erre mentünk, mert ezt nem tudtam, ezzel már csak ott szembesültünk. Volt bicikliverseny, waterjump bajnokság, rengeteg program gyerekeknek, és véletlenül mi is vittünk bicikliket. Szóval nagyon mozgalmas volt vitorláztunk bicikliztünk, úsztunk a Balatonban, iszonyatosan elfáradtak a gyerkek (áááááá, én nem :wink:) Tegnap ráadásul sietni kellett haza, mert utána egy barátunk meglepetés szülinapi bulijára kellett még 6-ra odaérnünk, úgy ájultam én is be az ágyba 23:30 körül, Julcsit ma reggel 8-kor alig bírtam felkelteni. :)

Most meg próbálom feldolgozni a rengeteg szennyest, amit hazahoztunk :? és takarítok itthon egésznap - autóm szervízben, így ha akarnék sem tudnék sehová sem menni. :roll:

És jön a kánikula ... ennek valahogy most annyira nem örülök, kiegyeznék a stabil 25-28 fokban. :wink:

Madar

KépKép
KépKép
madar
 
 


Fel kell töltenem a fényképezőgépet, hogy le tudjam tölteni a fotókat, de utána majd teszek fel én is néhányat :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Na, néhány kép, az első:

Julcsi az ovi évzáró ünnepségén:
Kép

Ez pedig már a hétvégén készült:
Árbócmászás
Kép

Madar

KépKép
KépKép
madar
 
 


És még egy, mert hogy nagyon büszke az új biciklijére
Kép

Ja, és a legfontosabb: tegnap elkezdett mozogni az első foga ... már egy éve szinte mindennap azt kérdezte, hogy mikor fog. Most nagyon boldog és köszönés helyett is ezzel nyitunk mindenhol és mindenkinek. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Sziasztok!

Nagyon klasszak a képek!!!
Kriszti! Borbála milyen nagy már!!!!! :shock: Nemrég született.....
Jól látom, hogy Eszter nagyon fehérbőrű? Gondolom nem győzöd védeni a nap ellen...

Madar! Nagyon vagány kis csajszid van! Gratulálok hozzá! :) A fogak nálunk is állandó téma, de még semmi jele a váltásnak.
Többiek, hogy álltok a fogakkal?

No megyek, készülődök a védőnénihez! 8)

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ha lehet csatlakozni szeretnék. A nagylányom 2003 telén született, csak az első télen, már januárban. :D Majának hívják, idén még nem ment iskolába - amit most már nagyon bán, de nálunk az oviban minden 2003. évi gyereket visszatartottak - és fél éve esett ki az felső középső két tejfoga azóta semmi.
Nagyfiam most fejezte be a kiscsoportot, és ha ráér a Miksa névre hallgat.
Magunkról annyit, hogy hármaskát igyekszünk összehozni, de néha elbizonytalanodok, hogy mennyi időm marad a két elsőszámúra.

Andi!
Írnál arról, hogy miként lehet három gyerekkel - ha még csak gondolatban megbirkózni?

Brigi!
Tudnál arról pár szót írni, hogy miként lehet 3 gyerek mellett 4 felé szakadni? Bár a nagyjaim már nagyok, és van amikor már nem érdeklem őket :? , így lehet, hogy nem is kell sok felé szakadni. De attól is félek, hogy már nagyok lesznek és nem lesznek igazi tesók.

Madar!
Julcsi vegyes csoportba jár? - csak azért, mert a fiúk magasnak tűnnek. Majám a legmagasabb a csoportba :cry:

Na, bemutatkozásként egy kicsit eldugulok.

Mmanya



Kép


Kép
mmanya
 
 


Andi: kösz :) .... nem panaszkodunk, mozgalmas vele az élet :) :wink:

Mmagya: üdv. :) én sem vagyok ám régi darab.
Akkor Maja már nagy lány, és gondolom büszke a két elvesztett fogacskára. :) Visszatartottak minden 2003-as gyerkőcöt? Miért? Ilyet még nem is hallottam. :shock:
A mi ovinkban csak a legkisebb csoport vegyes, Julcsi csoportja már nem. A középen álló fiúcska valóban nagyon magas, de jobb szélen álló fiú kb. Julcsival egyforma magasságú, csak a fotó kissé oldalról készült, ezért lehet, hogy Julcsi tűnik a legalacsonyabbnak. :)
Mi is most ősszel kezdjük a legnagyobb (iskolaelőkészítő) csoportot és 2010 őszén a sulit ... már előre félek a dologtól, iskolaválasztás .... brrrrr ... ez olyan nehéz ... na, mindegy, majd jól megvitatjuk :)
Hármaska? Én a ketteske születését is kicsit félve várom, hogy lesz, mint lesz, tudok-e eléggé figyelni Julcsira stb. stb. stb. :roll:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Mmanya: bocsánat az elírásért :oops: :)

Egyébként hogy van ez, hogy Budapest/Kecskemét? Itt is, ott is?

KépKép
KépKép
madar
 
 


Madar!
Semmi gond :lol: . Az óvónők úgy gondolták, hogy semmi bajuk nem lesz, hogy nem ők lesznek a legfiatalabbak az osztályban. Legyenek még egy évet gyerekek. Ezzel nem lenne semmi gond, csak a lányok elég érettnek tűnnek, és nem tudom, hogy nem-e lesz rosszabb. Maja pedig lassan 135 cm, úgyhogy a magasságával sincs baj :D .

Lányok!
A receptgyűjteményetek nagyon jó, örök hála :)

Mmanya
Kép


Kép
mmanya
 
 


Mmanya: OK, az elvvel én is egyetértek, hogy nem baj, ha érettebben mennek, de azért szerintem nem lehet ugyanazt az elméletet mindegyik gyerekre ráhúzni, pláne, ha januári és láthatóan totálisan érett az iskolára. :roll: Bár mondom, ez csak az én véleményem. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Madar!

Tudod, amikor novemberben azt mondja neked az óvónő, hogy inkább ne vidd a gyerekedet az iskolába, akkor megkérdőjeleztem magamban, hogy tényleg olyan okos-e a lányom mint aminek én látom - vagy csak elfogult vagyok. Mert szeptemberben ment az öccse ugyanabba az oviba és gyerekpesztrát kellett játszania, ami igazán rosszul esett neki, szóval kitöréssel tolerálta a változást. De ezt novemberben még nem tudtam. Mindegy, néha még bánkódok rajta, de ez van.

Mmanya
Kép


Kép
mmanya
 
 


mmanya: megértelek, nehéz. Most már ez a helyzet, ennek is vannak pozitívumai, és azt kell nézni. :)

Mi most a Balatonnál vagyunk. Ma jöttem le Julcsival apa után. Holnap indul a Kékszalag vitorlásverseny, azon indul apa is, már hét eleje óta edzettek. Majd beszámolok a versenyről. :) :wink:

Szép hétvégét Nektek. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Andi,
érdekes, hogy kérdezted, h Eszter fehér bőrű-e.
Régen az volt nagyon, de mostanság nem mondanám annak. Vagy mégis :)?
Mert nem az a tipikus. Ugyanis kicsit napon van, akkor gyönyörűen bebarnul. Nem ég le, nem pirul, hanem egyből gyönyörű barna lesz.
Bori viszont nagyon fehér bőrű. Ezt sikerült tőlem örökölni. Én sem vagyok egy csoki :). Mondjuk köszönhető a napallergiának, nem is napozhatok, így marad a hosszú, lábat takaró cucc nyáron is.
Bár ahogy elnézem magam, ebben a korban nem is hátrány már, elég erős a gravitáció :lol: .
Lányok hogy úsznak? Lovagolnak is, vagy csak kipróbáltátok?

Brigi,
hogy bírod a nyarat a hárommal :)? Kikelt a fű már?

mmanya,
üdv itt. Bp és Kkemét is?

madar,
érezzétek jól magatokat!

Szép napot!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Bp-en lakunk, de én mindig kecskeméti lánynak fogom tartani magam, nem tudom, mikor fogom magam bp-inek tartani :D ezért a kettős jelölés (identitás).

Megyünk a gyerekekért a Balatonra, egész héten nagymamáztak, már nagyon hiányoznak :D

Jó hétvégét mindenkinek.

Mmanya

Kép


Kép
mmanya
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: