Új privát üzeneted érkezett!

Persze én rögtön felnyomultam megnézni. :lol:

Bakker,Anna,ez nem ér,hogy te ilyen csini vagy,meg barna meg minden!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Irigy-irigy-irigy....

piki
 
 


Már én is megnéztem! Tényleg jó színed van! Sárgulós arc nincs sajnos :oops: :)
Vendég
 


Reni, én sem foglak megkövezni azért a tv nézés miatt! :oops:

Bazsu nagyon nem bírja ezt a meleget, először izzad a kis buksija szopi közben, elkezdem legyezni egy papírral és erre mosolygott.. :) nagyon édes volt..
Próbáltam neki vizet is adni, cumisüvegből nem issza.. (de csak 1-es cumim van, gondolom a többet izzad mire kiszívná az amúgy sem finom vizet, így inkább nem kínlódik vele..)
Már a végén Janás üvegből ivott.. :oops: az egész ruhája tiszta víz lett :lol:
Pucérra vetkőztettem és most a nagyágyban alszik..
Vendég
 

 
 

piki írta:Fanni,ti legalább nagyon szép környéken laktok...
Ez azért jókora séta volt! :lol:


Gyertek el valamikor! De most komolyan! Nem csak úgy mondom..
Mikor jó nektek hétköznap vagy hétvégén inkább?
Vendég
 


Anna, én is irigykedem, szépek vagytok együtt nagyon! :lol:

Na, ősztől belehúzok én is, október 1-től indul a fogyikúra :? Joggal kérdezhetetik, miért várom addig? Akkor léesz Nyuszi 6 hónapos, féltem a tejcsit.

Na pusz

Kép
ire81
 
 


na most értünk haza az oltásról.
visszolvasok

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Msn-en én szinte majdnem egész nap fent vagyok, nekem sikerült telepíteni. Van skype-om is ,de azon csak ritkán vok fent mert nem jó a kamera. :?

Marcsi úgy örülök, hogy kicsit kimozdultál, és hogy jól sikerült a tali. :D :D :D

Anna de jó hogy kicsi kikapcsolódtál, azért pár nap is sokat számít szerintem. :D

Csillag üdv köztünk.
Én 22 éves vagyok, Szilvinek hívnak, április 8.-án született meg a kisfiam Barnabás, és mi a párommal nem vagyunk összeházasodva.

Pankának van ám étvágya!!! :lol: :lol: :lol:

Kávé után azért nem jöttem vissza, mert felkelt Barni, evett,után hisztis volt,aztán készülődni kellett az orvoshoz. Lementünk 4-re, majd valahogy fél 6 körül került ránk a sor. :x Barnus most egész jól viselte, csak kicsit sírt, persze most is sírtam vele együtt. :oops: :lol:

Basszus Anna de jól nézel ki! Vékony is, barna is... :( :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Mi lenne ha összezárnánk anyósainkat egy lakásba, boldogítsák egymást,minket meg hagyjanak békén? Hmmm? :wink: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Jah, és 7200 gramm és 65 cm!
1 kilót hízott 1 hónap alatt és 5 centit nőtt!!!! :shock: :shock: :shock:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Na végre, Barni is olyan jól fejlett babóca, mint nyuszi, már kezdtem szarul érezni magam, hogy ilyen "dagi" kislányom van. :?

Fanni, nekem bármikor jó, már ha nekem is szól a meghívás, Szabika lassan leteszi a lantot őszig és én szeretnék ellátogatni Hozzátok, mármint egy ösznépi talira.
Ja, a hozzátápiról nekem is az a vélemlnyem, ami Marcsinak, sztem nyugodtan elkezdheted, ha akarod, én sem értem a szeptemberig való várakozást, végülis alma, barack, vagy krumpli, sárgarépa nem olyan dolog, ami még a nagy melegben esetleg vezélyt jelenthetne, főleg ha mindent frissen készítesz.
Végj bele sztem, ez az éjszakai gyakori kelés annak is lehet a jele, hogy már nem elég kalóriadús neki a tejcsi.

Kép
ire81
 
 


Reni, persze hogy neked is szól!!! :D
Akkor írja meg mindenki légyszi, hogy mikor lenne jó! Hétköznap vagy hétvégén!? Aztán kitűzhetnénk egy napot! ?
Vendég
 


Na, van netem. Nem tudom meddig....

Végig olvastam, a felét elfelejtettem, bocsi :oops:

Anna, örülök, hogy jól sikerült a nyaralás!

Marcsi, Szilvi jól elvoltatok!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Csillag, üdv köztünk!!!! :D Engem Esztinek hívnak, 28 éves vagyok, pont ma két éve mondtam igent a férjemnek. A kétgyerekesek táborát gyarapítom egy 19hóssal és egy 4hóssal. Mindketten lányok.

Mi vasárnap óta eszünk gyümit, de sajna Lillus még nem érett rá sztem... :? Nem tudom mit tegyek, mert viszont megjozza az étvágyát... :roll: Na, hogy semmi se smakkoljon.... :evil: :evil: :evil: De most már nem hagyom abba.

Én, nem tudom, el tudok e jutni a babatalira, mert sajna még midig nincs jogsim (pedig már igyekeznem kell, mert lassan lejár a könyvecském... :oops: ), István meg nem hiszem, hogy elvisz. :? :evil: Bibuval meg amúgy sem válalok be semmit egyedül, mert hiperaktív egy "csöppet"... :roll: :roll: :roll: :roll: És nem szeretném, ha tégláig bontaná nálatok a házat... :lol: :lol: :lol:
De azért még fűzöm Apát.

Na, igen, nekünk ma van az évfordulónk, de persze ismét SEMMIT nem kaptam. A nap örörmére veszekedtünk párat és takaríthattam... :lol: Ez van... :cry: Persze megkérdezte menjünk e el vacsizni, de mikor mondtam, hogy igen, közöte, de Ő most evett... :evil: Nem is értem néha....

Na mostanában, megígérem többet jövök (ha a net is úgy akarja, mert moat se tőlem függöt) és nem menekültök tőlem!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Nagyon jól esett, hogy hiányoztam... :oops: :D

Marcsi, olyan gyorsan rohan az idő. Fél éves????Nagyon durva!!!!
De, jó, hogy jól sikerült a kisfiú elhelyezése. Én nem bírnék ott dolgozni, le a kalappal elötted.

Na, megyek, mert 11 van és még kéne ügyködnöm....
Vendég
 


Na, ismét én! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Most van kb. 5percem, bár Lilus szenved már.... :? Bibu elment Apjával, így a de. végre picit jobb. Kéne tornáznom, aztán takarítanom fent is...Hmmm, nem leszek kész 12-ig.... :cry: :cry: :cry: :cry:

Du. körmözöm, utána légkondit kajtatunk. Remek napom lesz. :roll: Na, mindegy. Anya ad kölcsön, mert nálunk fönt 35fok is van és embertelen. Most is már 31fok van. Borzadály!!!!

Na, este jövök!!!!!!!! Éjszaka még annyit tudtam volna nektek pofázni és reggelre elfeéejtettem....ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Vendég
 


Sziasztok lányok! :)

Jaj, nagyon kedvesek vagytok, nagyon szépen köszönöm a fogadtatást! :)
A nevekkel azt hiszem gondban leszek még egy darabig, ne haragudjatok :oops:
Mindenkinek gratulálok a babájához, tündériek, ahogy a vonalzós képeken látom :)

Piki, annyira sajnálom amiket leírtál, szegény pici babák, és persze a nagyobbacskák is... basszus :cry: Ha tehetném minden árva kisgyereket örökbefogadnék :cry: Láttátok tegnap a híradót?... ahh, hagyjuk is inkább... Annyira kiborítanak ezek a dolgok, hogy képes vagyok hetekig is kattogni.

Van köztetek olyan, aki együtt alszik a picivel? Nálunk 2 hónapos volt a Bogi amikor elköltöztünk, és míg nem volt összeszerelve az ágya, velünk aludt, aztán maradt is :roll: (Apa nagy örömére... ) Szóval mostanában nagyon sokszor felébred. Lehet, hogy a meleg miatt, de ha nincs meleg akkor is kel 4x minimum. Szopizik és vissza is alszik egyből, de arra gondoltam, pontosabban a párom, hogy azért van, mert esetleg én zavarom Őt éjjel, vagy ilyesmi. Szerintetek? És hogy fogom a saját szobájába, ágyába szoktatni?

Bogi is eszik már kb 5 és fél hónapos korától, főleg gyümölcsöt, de tegnap már adtam neki krumplit is répával... Kb semmi nem tetszik neki, csak az alma 8)

Teszek mindjárt képet magunkról.

KépKép
*csillag*
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára *csillag* 2010.07.13 10:53-kor.

KépKép
*csillag*
 
 


Reni nem dagig szerintem, jó mondjuk Barninak pufók arca van meg tokás is :lol: de gondolj bele ha majd elkezdenek mászni,szaladni,akkor úgyis lemozogják. :D

Fanni köszi a meghívást :D :D Nekem mindegy hogy 7köznap vagy 7vége, Balázs ki tud vinni ha nem melózik. 8)

Eszti de jó hogy végre vagy!!!!! :D :D :D :D Nálunk valamelyik nap reggeltől délután 6ig nem volt net,azt hittem felkötöm magam! :twisted:

Nálunk is itt az emeleten olyan rohadt meleg van, hogy nem lehet megmaradni. A szobánkban van 1 álló ventillátor, de nem sokat ér, és nem is megy maxon Barni miatt, légkondit meg nem akarunk mellé.

Csilag de vékony vagy te is! :shock: :D irigy.. :oops: :oops:
mi is egy szobában alszunk Barnival, de nem egy ágyban. A kiságya mellettem van, körbe rácsvédővel, csak a fejénél nincs hogy rálássak éjszaka. De reggel mikor felkel/ünk van hogy betesszük közénk, de nem alszunk úgy,mert én félek hogy véletlen ráfekszünk a "kis habtestünkkel". :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mivel zavarnád őt éjjel, amitől felkelne?

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Eszti azért egy csokor virágot vehetett volna szerintem évfordulóra. Főleg hogy bekajált vacsi előtt! :x
Ez majdnem olyan, hogy mi tavaly megbeszéltük, hogy nem tartunk valentin napot (pedig én akartam,na mind1), én nem is vettem neki ezért semmit, erre este beállított 1 csokor virággal meg egy plüss állatkával, marha jó volt mikor megbeszéltünk valamit és nem ahhoz tartotta magát. Mondjuk ez a jobbik eset. :?

Kép
Kép
szilvancska
 
 


No,meggyüttem én is... :lol:

Eszti,annyira örülök,hogy írtál végre bővebben!
Gratula a házassági évfordulótokhoz! :lol: :lol: :lol: És egy nagy fekete pont Istvánnak... :twisted: :twisted: :twisted: Nem is értem...na,mindegy...

Fanni,nekünk igazából mindegy,mivel sajna nincs autónk.Mondjuk amíg hőségriadó van,nem indulnék el BKV-val Pankával,mert szegény abszolút nem bírja a meleget. :(

Nálunk is 28°C van a szobában... :twisted: és nekünk is egy toronyventi megy,úgy,hogy Pankucira ne fújja a levegőt...

Nálunk sincs együttalvás,így nem tudok ebben állást foglalni.Amíg picike volt,féltem,hogy lesz légzéskimaradása vagy ilyesmi,a nagy ágyba meg nem tehettük át a légzésfigyut.Talán egyszer aludt velünk,amikor nagyon nyűgi volt hajnalban és magamhoz vettem.
Csillag,napközben hol alszik Bogi?Akkor sem a saját ágyában?
Mert ha akkor tud ott aludni,akkor éjjel is át fog tudni állni,csak kis türelem kell hozzá,mert biztos lesz 1-2 nyugtalan éjszaka.Azt meg nem hiszem,hogy éjjel te zavarnád,sokkal inkább a meleg.
A kajcsinál meg,hogyha az almát szereti,tegyél mindenbe almát nyugodtan.A répához,krumplihoz stb.Ha az alma ízét szereti és megérzi a kajában,jobban elfogadja,legalábbis a babák nagy része így van vele. :lol:

piki
 
 


Eszti,azt miből érzed,hogy Lilluc nem érett a hozzátápira?
Vannak kritériumok:-megtámasztva stabilan ül
-nem löki ki a nyelvével az ételt
-nem szopogatja a kanalat
-nyitja a száját a kanál láttán stb.
Nos,ezekből Panka szerintem max.egynek tett eleget,de muszáj volt etetni...mára már nagyon profi és sokszor szívesebben eszi a kanalas kajcsit,főzeléket,gyümölcsöt,kölespépet,mint a cumisüveges dolgokat.
Bibunál mikor kezdted adni a gyümit meg ilyesmit?

piki
 
 


Én is akarom látni Csillagról a képet, lemaradtam róla. :cry:

Nekem is kb mindegy, hogy hétköznao vagy hétvége, csak én is annak örülnék, ha nem lenne nagyon meleg, ugyan mi kocsival megyünk tutira, de én sem örülnék egy 3 órás izzadásnak, ugyanis a légkondit nem nagyon nyomathatjuk nyuszi mellett, és őt is sajnálom, mikor 5 perces út alatt is beizzad. :?

Kép
ire81
 
 


Eszti, bocsánat, hogy az előbb nem tettem meg :oops: Gratulálok én is az évfordulótokhoz! : )

Szilvancska, vékony?!... 170 centimhez 63, de 82vel mentem szülni, szóval ahhoz képest ment már le :P
Hát, pl azzal, hogy mocorgok, vagy hangosabban veszem a levegőt, vagy Apa esetleg ugyanezek miatt. Áhh nem tudom, azt hittem majd a hozzátáplálás megoldja az éjszakai keléseket nálunk is, de sajna nem... Bár lehet az majd csak akkor lesz, ha már nagyobb adagokat eszik. Mondjuk Bogi még soha nem aludta végig az éjszakát. Ja de! amikor éjfélkor fektettük le egyszer :oops: és 6kor kelt először :D

Piki, napközben 2x alszik akkor délelőtt, ahogy most is, a járókában, délután meg a babakocsiban kint, de amíg többet aludt akkor is bárhol, ahol elálmosodott. Akkor bízom benne, h nem lesz gond. Lassan azért már jó lenne, ha a szobácskájában aludna :roll:
Kipróbálom akkor almával a többit, hátha : ) Köszi : )

Napközben ebben a melegben Ti is bent vagytok a babával egész nap? Hogy bírjátok? Nálunk Bogi a délelőtti alvása után már nagyon nyüglődik itthon. Ilyenkor mindig kivisszük, de most nem nagyon merem. Max este 6 körül egy kicsit, de sztem az nagyon kevés. Nálatok, hogy megy ez?

KépKép
*csillag*
 
 


Mi általában sétálunk egyet reggel 8 körül,ha össze bírom kaparni magam,vagy pancsizunk egyet az udvaron,amíg nem tűz oda a nap,aztán mostanában mi is bent vagyunk délutánig.
Azért én 4 óra felé már kimegyek vele,igaz,nálunk szinte az egész udvar árnyékban van.Pankának van kint is ágya,járóka helyett,abban egész jól elvan,elszórakoztatja a futómuskátlikat a dumájával. :lol:

Mondjuk most ő is épp nyűglődik,kialudta magát,bekajált,kicsit lemostam,egyrészt a meleg miatt,másrészt mert kicsit ragacsos lett az ebédtől,ugyanis prüszkölt egyet-kettőt,természetesen teli szájjal,mert az csak úgy poénos, :roll: :lol: aztán szépen akkurátusan szétkenceficézte magán a krumpli-alma-őszibarack egyveleget...
Már írtam,hogy szerencsére a meleg miatt nála az a védekező-mechanizmus,hogy sokat alszik...felébred,játszik egy félórát,eszik,aztán szundi,1,5 órán át legalább. :lol:
Nagyobbat sétálni inkább estefelé szoktunk,amikor már megy le a nap.Akkor is bitang meleg van,de legalább nem a fejünkre tűz elemi erővel.

Mondtam már,hogy utálom a nyarat? :twisted: :lol:

piki
 
 


Na,eddig tartott a nyűglődés...ivott még egy kis tejet és apa már el is altatta! :lol: :lol: :lol:
És a legjobb az egészben,hogy attól még ugyanúgy átalussza az éjszakát! :lol: :lol: :lol:
Sose hittem volna... :oops: :D

piki
 
 


Marcsi, örülök hogy már tudtok aludni! :) Ahhoz képes hogy korábban hányszor kelt, ez nagy teljesítmény!!!
Bazsu meg jól rászokott a hajnali 2-es és 4, fél5-ös kelésre. Tegnap este jól "megtömtem" :oops: gondoltam most tuti alszik majd reggelig, erre ugyan úgy kettőkor kelt. :( Pedig kiette 9-kor a két cicimet és még napközben lefejtem 75ml-it és azt is!!!!
Ennek csak az lett az eredménye, hogy éjszaka annyit evett, hogy most nem éhes.. :? Hülye anyu...
Most majd éjszaka akar enni megint.
Viszont a jó hír, hogy ebben a nagy melegben leszokott arról hogy rajtam aludjon el.. ma már kétszer letettem a kiságyba és elaludt, igaz cumival.. de akkor sem kellett kézben altatni, letenni újra felvenni...stb.

Csillag. Én is lemaradtam a képről! :(

Akkor Reni, Szilvi, Marcsi jöttök és mindegy mikor, csak a lényeg, hogy ne legyen már hőség?
Vendég
 


Ja, egyébként szerintem szomjas és azért kel éjszaka..
Lehet Csillag, hogy nálatok is ezért kel, nem hiszem, hogy egyik napról a másikra zavarnátok őt.
Vendég
 


Igen,végül is nekünk csak ez a lényeg.Nem tudom,mikor lesz vége ennek a nagy melegnek...emlékeztek,nyár elején meg folyton esett és állandóan hideg volt,akkor meg az volt a bajom. :oops: :lol:

Nálatok is rajtad alszik el Bazsu?
Pankát mi is jól rászoktattuk,bár mostanában szerencsére csak pár percig tart,mire le lehet tenni.Vagy,ha nagyon küszködik,akkor nem altatgatjuk,mindig mondjuk is neki,hogy vergődő babát senki nem tart a kezében(mintha értené... :lol: ).Ilyenkor kénytelen "önerőből" álomba dünnyögni magát,csak a hátát szoktam esetleg megsimogatni,hogy könnyebben megnyugodjon és még véletlenül se higgye azt,hogy haragszom... :oops: :lol:

piki
 
 


Most látom,hogy közben írtál még,Fanni. :oops:
Annak mondjuk elég nagy a valószínűsége,hogy a szomjúság is felébreszti őket a meleg miatt.

piki
 
 


Sziasztok!

Megint van netem :lol: :lol: :lol: , de most meg időm nincs visszaolvasni, mert persze, mikor kelljen mindent intézni: 35 fokban. :twisted: :twisted: :twisted:
Este majd jövök és akkor visszaolvasok is.

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Azt nem próbáltátok,hogy éjjel először csak egy kis vízzel,teával,ki mit iszik,kínáljátok meg?
Akkor nem lenne az,hogy éjjel jóllakik Bazsu is,aztán nappal meg nem éhes.Vagy nem fogadja el?

piki
 
 



Sziasztok!

Csillag örülök, hogy itt vagy, remélem sokáig itt leszel.

Az együtt alváshoz sajna nem tudok én sem szólni.

Eszti grat a házassági évfordulóhoz. Sajnálom a vacsit, hogy elmaradt. Istvánnak egy ---.

Egyedül vagyok Jázminnal reggel 6-tól és a férjem uram este 22 felé jön haza. Nem tudok ezért írni, mert mindig van valami teendő.

Mi ma már sétáltunk 9:30 felé 11-ig, letakartam pelussal a lábét.

Mennem kell, mert üvölt!!

Csillag mi a neved???????Majd írok magamról és Marcsi köszi, hogy leírtad a munkád még ezzel is írok!

Puszika

Kép
Vendég
 


Csillag én 172cm vagyok 70 kg voltam mikor terhes lettem, 87 mentem szülni és most vagyok 73. :?
Nem hiszem hogy te/ti zavarátok Bogit, inkább a meleg zavarhatja szerintem. Nálunk folyton megy a tévé, és nem is halkan mert Balázs (párom) süket (nem szó szerint) :x és mégis tud aludni Barni, kb 1 hónapos kora óta alussza végig az éjszakákat.
Mondjuk nem tudom mennyire számít, de ő tápszeres,és lehet jobban elnyomja éjszakára.

Mi bent vagyunk egész nap, délután viszem ki a teraszra (ha nem megyünk sétálni), de az sem sok,mert egész nap idesüt a nap. :?

Most Barni is aludt 11-től és én keltettem most fél 2-kor,mert ennie kellett. Pedig ő nem alszik ennyit még a melegben sem. Itt van mellettem,és be nem áll a szája. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Bazsunak is van ám étvágya. :D
Nekem mind1, csak ne legyen 600 fok. :lol:

Nálunk Barni csak akkor alszik kézben, ha már nagyon kivan és látom rajta,hogy nem bír elaludni. Amúgy meg leteszem a kiságyába vagy a mi ágyunkra és elalszik magától. :D

Uhh tényleg , Eszti gratulálok az évforulóhoz! :oops: :D :D

Andi nem irigyellek, a legnagyobb melegben intézni a dolgokat. :?

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Na,most azért az agyondícsért gyermekemnek volt egy órás hisztije... :evil:
Ilyenkor csak "Vergődkének" szoktam hívni...semmi nem volt jó neki,így végül megfürdettük,megetettem és evés közben bealudt végre,így a dobhártyám és az idegrendszerem fellélegzett kissé...
Nem szoktuk ennyire korán fürdetni,de már semmi más ötletünk nem volt.Kíváncsi vagyok,mikor tér majd magához... :roll:

piki
 
 


Sziasztok!

Huuuuu mennyit írtok nem semmi.

Bazsu tényleg tud enni :) aranyos.

Csillag: az én nevem Anna. 22 éves vagyok, az első gyerekemet 48 cm-el és 3050 grammal szültem természetes úton. A neve Jázmin. Akartuk a kisbabánkat, a férjemmel október 17-én házasodtunk össze.
Én 175 cm-re vagyok és 65 kilógramm, ennyiről is indultam.
Itt én vagyok a második legfiatalabb, de sebaj.
Jázmin már három és fél hós és 6550 gramm és 61 cm-er. Ma nagyon büszke vagyok rá, mert hátról hasra fordult kétszer és megfogta a csörgőt és csörgette :D édes volt.
Kb. ennyit rólam :)
Én elég izgő-mozgó vagyok :) már voltunk nyaralni is meg minden, meg terhesen is bálba voltam szülés előtt :D meg vezettem...szóval egyfolytában valamit csinálok :D

Most jöttünk vissza a bevásárlásból :)

Marcsi becsülöm ezt a nehéz munkát amit végeztél 6 éven át. Azért kérdeztem, mert nekem minden álmom az volt, hogy segítsek másokon és óvónő vagy védőnő akartam lenni, csak itt kezdtek csődbe menni, mert nem szültek csak a cigányok és azokkal nem akartam foglalkozni. Így maradt az irodai munka.
De viszont sztem jól döntöttem. Amióta gyerekem van egészen máshogy látom, nem lenne türelmem annyi gyerekhez meg minden. Meg a védőnők is mindenhová kimennek, utálják Őket :D de nem azt akarom ezzel mondani, hogy TE mit tudom én félre ne értsd, csak úgy érzem nem lett volna hozzá sok erőm és lelkesedésem!

Büszke vagyok arra a kisfiúra akit mondasz. Kell is a kitartás sosem szabad feladni!

Jázmin elég rendes velem, nem nyűglődik meg semmi. Sztem ma én fürdetem meg megint egyedül.

A szúnyoghálós eljött, de ez egy másik, mert az előző mondta, hogy jön ekkor meg ekkor és meg sem jelent!

Még valamit akartam, de hogy mit. Annyit mindent akarok írni és tessék elfelejtem. :S

Jaaaa Fanni Jázmin már szereti a vizet rászoktattam. Nagyon sokat megiszik egy nap, nagyon szomjas. Ma 4 dl-ert megivott, nem semmi, de tiszta víz és látom, hogy nem éhes, mert cicizni nem akar, hanem vizet kér és persze ha letelik a három óra kiszívja a cicimet is :)

Kép
Vendég
 


Na, este 8-ra haza is értünk. Hulla vagyok... :roll: Persze de. Lillus nem hagyott tronázni, se takarítani, most meg nics időm és gatya-meleg van... :evil: :evil: :evil: :evil: Ezt a tornát, ma is napolom... :oops:

Légkondi. Khmmm, na nekünk ezért nincs beépítette, mert Apa féltette a lányát, meg hogy nekem asztmám van, blabla. Na idén már Ő sem tiltakozik. :lol: :lol: :lol: Sajna (vagy sem?!) nekem mindkéát gyerekem izzadós. Lillus extrán tud nyüglődni, szószerint csurog a homlokán az izzadság. Én ilyet még nem láttam. Nálunk kocsiban is nyomatjuk a kondit, de mondjuk nekem már olyan szempontból jobb, hogy én elöl ülök (ugyebár nem férek be közéjük. Nagy a seggem... :lol: ), így a légkondi csak elöl megy.

Köszönöm a köszöntéseket, arik vagytok. Ma Anyu fölajánlotta, hogy vigyázz a lurkókra és menjünk el valahova, de de nem tudom mi lesz.... :roll:

Csillag, mi egikkel sem aludtunk együtt, Bibunak most volt ilyen igénye (18hósan), de mi nem bírtuk, halálba rugdosott, meg forgolódott, bohóckodott. Na, horror volt Illetve most hülyeséget mondtam. Nekem Lillus mindig 4kor kelt szopizni eleinte, Bibu meg 5-5.30 körül ("kicsit" féltékeny volt, azt hiszem), így én néha már vissza sem vittem a szobába, de ettől Bibu még féltékenyebb lett, így hamar beszüntettem. Mindketten saját ágyukban alszanak és én is... :lol:
Sztem fokozatosan áttudod szoktatni. Nekem ha bealtattam őket mindegy hova fektetem le.

Na, megyek, hulla vagyok!

Jó éjt!
Vendég
 


Sziasztok!

Huuu ma kész vagyok. Fáj a hasam meg a fogam is :S kész vagyok. Estig egyedül leszek Jázminnal, már azért kicsit unom, hogy csak egy gagyogós babával dumáljak :D ne értsetek félre nem az, hogy ez nem jó, csak félek, hogy visszamegyek babanyelvre én is :D

Légkondi nekünk sincs, de nem is lesz, mert nekem begyullad a szemem meg a derekam is gatya tőle :)

Megyek nézem a sorozatomat :D

Szép napot!

Kép
Vendég
 


Hello

Marcsi mikor kelt este Panka? Vagy nem is kelt éjjel,csak reggel? :)

Eszti mentetek végül vhova?

Szegény Anna, sajnállak,nem elég h gatyarohasztó hőség van még a fogad és a hasad is... :( :(

Tegnap kicsit összevesztünk Balázzsal telón, mert mondta h nem viszem le egy kicsit a gyereket az anyjának meg h beszélgessek vele kicsit?! Hát én meg megmondtam hogy nem. Minek vigyem le,h ha mindig mindenre húzza a száját a hátam mögött,meg nem is tudok vele miről beszélgetni az időjáráson kívül, azért meg h csak jópofizzak vele nem fogok lemenni hozzá,és amúgy meg nem vok kíváncsi a megjegyzéseire. Kicsit kiakadtam,és mondtam B-nek h megjegyzést tett ugye arra is h marha jó h ő nem is tudott róla h én megyek nyaralni Mamámhoz a gyerekkel 1 hétre,és h majd ott agyon nyúzzák-pesztrálják a gyereket,és akkor mi van ha így is lesz én fogok a gyerekkel szívni nem ő, meg h a muskátlikra is húzta a száját h letöröm a napernyővel, na ezt biztos meséltem.

Este hazajön B és közölte, h jó akkor szeptembertől költözünk albiba,h miből még nem tudja de megoldja,én meg közöltem,hogy jó. :)
Csak az a baj hogy B az ígéretek földje,ígérni tud, de be is tartani már kevésbé. :?
Pl: a szülinapomat meg sem ünnepeltük,míg ő az övén persze elment bulizni,én az enyémen meg itthon ültem a gyerekkel. Na ennyit az ígéretekről. :cry:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Szilvi,hátha ezt az ígéretét betartja!
Szeptemberig legfeljebb emlékeztesd rá néha...nekünk még egyelőre reményünk sincs a költözésre.Albérletbe nem akarunk,mert akkor már inkább hitelt törlesztenék abból a pénzből...
Pedig én azt tervezem,hogy mire lejár a GYED,Panka 2 éves korára meg lesz a tesóbaba. :oops: :oops: :oops:
Viszont ide meg nem szeretnék szülni még egy gyereket,mert nem férnénk...szóval fel van adva a lecke... :?

Panka amúgy hajnal 4kor ébredt :shock: ,evett,aztán aludt 7ig.
Akkor megfürdettem,mert úgy le volt izzadva,meg kakilt is...nagyon élvezte a reggeli pancsit!
Először azzal a "bolond-az-én-anyám"tekintetével nézett,mikor betettem a kádba,aztán meg jókat kacarászott... :lol:

Anna,has meg fogfájás egyszerre? :(
Nem aprózod el,főleg ebben a melegben...a hasad mitől fáj?
Szegény... :(
Azt meg nem csodálom,ha más társaságra is vágynál...én is így vagyok vele néha... :oops:

piki
 
 


ooooooooooh, nagyon cuki ez a Panka bébi, hogy hagyott titeket alukálni!!!! :D :D :D :D :D :D :D

Én is vágynék már társaságra, de ne aggódj Anna, megértjük a babanyelvet is! :lol: :lol: :lol: Legalábbis próbáljuk! :D :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mitől fáj a hasam, már így keltem. Elég gáz, mert alig bírok menni olyan érdekes sztem meghúztam mert Jázmin elég nehéz és tegnap a hordozóban cipeltem.

Köszi a részvétet. :)

Hmmhmmmm Szilvi én nem is tudok erre mit mondani, az én férjem is mondja, hogy ide-oda megyünk és nem megyünk, mert túlórázik. Mondjuk ez egy kicsit más. Esetleg nem próbálod meg, hogy a kedvében járj és lemenj az anyjának jópofizni egy pár percet? Lehet a békesség miatt kellene+ott laktok és lehet anyós is mondaná, hogy na lejött a lány tök ari a baba :D tudod, hogy megy ez.
A férfiak féltékenyek és biztosan ezért zavar, hogy elmész egy hétre és ott a Te családod pesztrálja a babát, de ott nálatok meg az anyja nem bírja, mert nem viszed le. Tudod ilyen kis *** a pasik :D Én levinném egy kicsit, hogy lássa na tessék babázzanak akkor ha ez az igény! De elhiszem, hogy idegesít :S nekem is anyósom mondja, hogy már úgy látná az unokát (nem a miénket) és ha a férjem nem melózik vigyük el :S Mondom persze :D de nem megyünk. A páromnak szülinapja lesz és mindenki ide jöjjön ne én menjek a gyerekkel sehová és le**om a mások dolgait. Hozza el az anyja az unokát a nagyihoz, de nem????????????????

A melegben nem tudok annyit fejni. Napi két deci jön le csak :S és már jártam így amikor ilyen meleg volt. Hiába iszom...akkor is ennyi van. Lemondtam a nyaralás miatt a tejeseket így nem adom le, de ennyit nem is akarok inkább félreteszem jól jön, mert Pestről jön haza a hétvégén egy barátnőm és beülünk a városba valahová. Remélem összejön mert állandóan tervezem és nem jön össze! :S

Megyek puszi

Kép

Kép
Vendég
 


Kukkkk :shock: :shock:

Tegnap este nem volt erőm már leülni a gép elé. Most Panna végre ma először elaludt, így leültem a gép elé, erre látom, hogy nem tudok visszaolvasni, mert megint csak azt látom, hogy kik írtak, de hogy mit, azt nem :twisted: :twisted: :twisted:
Úgy látszik, megint ismétlődik a múltkori eset.
De nem baj, nem esem kétségbe, már tudom, hogy kit kell személyesen kérni a szolgáltatónál, hogy kijöjjön és megnézze.

Pénteken voltam Pannával a csípőkontrollon és szerencsére minden rendben van :D :D :D :D , csak a ráncok nem szimmetrikusak a lábain, de mondta a doki, hogy emiatt nem kell aggódni. Majd 6 hósan kell visszamenni megint egy kontrollra, addig meg torna. Hát nálunk ez a torna úgy bejött, hogy Panna elkezdett alatta hangosakat kacarászni, ha éppen olyan kedve van. Úgyhogy nem fogom abbahagyni, hanem szépen csináljuk, legalább akkor kacarásszon.

Hétfőn megkaptuk a 3 hós oltást, egy könnycsepp nélkül, teljes csendben tűrtük :) :) Nagyon büszke voltam rá. Megcsinálták a státuszvizsgálatot is, aminek megfelel.
Ha jól emlékszem valaki kérdezte, hogy mennyivel született Panna: 50 cm., 2940 g. Most 62 cm és 5500 g a súlya. A súlyát érdekesnek találom, mert itthon mértem aznap reggel és nálunk csak 5200 g volt, a dokinál meg pár órával később 5500 g. Ja, és mindkét helyen meztelen volt :)
De megdicsérte a doki, hogy szépen fejlődik, nem kell a súlya miatt igzulnom. Mondtam neki, hogy Nálatok egyik-másik babó már milyen nagy :) :) :)

Nem tudom Ti, hogy bírjátok ezt a meleget, de én már nagyon unom. A tetőtérben 29-30 fok van, a földszinten elviselhető, ott csak 26. Pannát naponta 4-5-ször fürdetem, hogy elviselhető legyen neki a nap. Annak örülök, hogy eddig nem lett nyűgösebb a meleg miatt és most néhány napja megint kiegyensúlyozottabban eszik. Bár azt vettem észre, hogy kevesebb tejet tudok lefejni mint eddig, pedig iszom egy csomót. Mindegy, amíg tudok neki adni, addig nem izgatom magam.

Szerencsére jól vette a 4 órás evésekre való átállást, féltem, hogy majd teljesen felborul, de egyelőre minden okés.

Nem tudom, írtam-e, de anyósom itt lakik a szomszédban és persze mindennap átjön megnézni minket. Laura már olyan szinten nem bírja elviselni, hogy amikor meglátja, akkor közli vele, hogy menjen haza, mert unja. Sajnos megint romlott az egészsége és ezt Laura rettentően megérzi rajta, de nemcsak Laura, hanem Panna is, mert eddig még mosolygott rá, de most már elkezd sírni, ha meglátja. Sőt, Laura ha meglátja a mamát, akkor elkezd hátrálni és elmegy a szoba másik végére. Én mondom neki, hogy ez nem jó, ezt ne csinálja, de erőltetni sem akarom, mert a gyerek érzi, hogy vmi nincs rendben a mamával.

Ahogy itt verem a gépet, nem győzök törölközni, mert folyik rólam a víz.

Voltam a fogorvosnál meg a röntgenen és megállapította a fogorvosom, hogy nagyon elsorvadt az ínyem. Most megadott egy prof. nevét, aki csinál csontbeültetéses műtétet és ha ez meg van, akkor még mentheőek a fogaim. Ma hívtam, erre közölték, hogy a várólistáján kb. fél év múlva kapok időpontot. Most keresek mást, mert annyit nem akarok várni. Teljesen magam alatt voltam/vagyok, mikor én úgy érzem, mindent megtettem, hogy megmaradjanak a fogaim, de úgy látszik ennek ellenére nem jött össze.

Na, jól kipanaszkodtam magam. Remélem, hogy még ma kijönnek megnézni ezt a dög netet. :twisted: :twisted:

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok, próbálok mindjárt visszaolvasni.

Nyuszi ma nagyon nyüglődött ebben a dögmelegben, délben meg is fürdettem, utána meg együtt aludtunk egy nagyot. Felkeltem, és töjk szarul lettem, sztem nem ittam ma eleget, most próbálom bepótolni.

Ja, még annyi jutott eszembe, hogy nekem talán a hétköznap mégiscsak jobb lenne a talira, mert hétvége mindig nagyszülőké.

Kép
ire81
 
 


Andi, sajnálom a fogadat, meg a mamát is, aki beteg és ez olyan rossz dolog, hogy a gyerekek is így tartanak tőle. :cry: Hiába idegesítőek néha a szülők/illetve após-anyósék, azért néha sajnálni is tudom őket, mert az biztos, hogy akármilyenek is, a szívük mélyén biztos szeretik az unokát. Szilvi, sztem is menj le néha-néha, vagy legalább vidd le Barnit hozzájuk, legalább addig, míg iszol egy kv-t és elszívsz egy cigit, arra a 10 percre add oda nekik. Egyszer Te is lenagyi és biztos neked is szarul esne, ha nem engednék az unokát hozzád. De nem akarok beleszólni.

Eszti, utólag én is boldog évfordulót kívánok Nektek! Méha nem is sikerült túl jól. :?

Nekünk van légkondi a nappaliban, anélkül jelenleg meg sem bírnánk lenni, azt olvastam, hogy 24 fokon és legalacsonyabb fúvással lehet működtetni, de azért igyekszem inkább azt csinálni, hogy amíg lehül a nappali, addig a kiságyába teszem manót.

Kép
ire81
 
 


Ja, bocsi, Szilvi, az előbb lemaradt, pedig akartam: gyógyulj meg hamar, ne fájjon a pocakod! Remélem, nem sérved vagy vakbeled lesz! :? :shock:
És egyébként Te semmiképpen nem tudnád megoldani, hogy elgyertek a találkozóra, ha lesz? Én annyira szeretnék Veled is talizni, esküszöm, ha útba esnél, felvennék Titeket, de Szeged nem éppen esik útba, sajnos. :?
Vagy azt kellene csinálni, hogy rendszeresen talizni, mondjuk negyedévente és mindig másnál. Én most is szívesen látok Mindenkit, ha nyerek a lottón hétvégén, bérelek Nektek egy luxusbuszt és elhozatlak Titeket :lol:

Szabika éppen anyukájával beszél telefonon, még ilyenkor is :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
ire81
 
 


Hát csajok kövezzetek meg, de én akkor is megveszem ma azt a nymorék légkondit. Ma Lillus nem tudott aludni, tegnap Bibu. Tegnap elött is egyfolytában nyögött meg szenvedett. Pedig csak pelus van rajtuk!

Ma du. már tiszta lesz a medence is, csak még nem tudom hogy lehet benne fürdeni. :? Mármint a gyerekek miatt. Ha Bibuval bent vagyok, nem tudom nem ordít e Lillus, és stb.

Andi, sok-sok gyógypuszi!!! Mamádnak meg jobbulást!!!!
Nálunk is alul jó idő van, de felül....

Reni, nálunk du. menne a kondi, mikor mi kint vagyunk, mert ugye van egy romboló hurrikánunk, aki imád gombokt nyomkodni. Persze már a Tv-ket is eléri, csak nagyon féltem is,, hogy nehogy magára húzza, mert azon tornázik (mármint a tv állványon)
Jaj, csajok, addig jó, míg nem indulnak meg, hioggyetek nekem. Bár sztem Andi és Bea is osztja a véleményem.

Ma, de. vendégek jönnek, pedig jó lett volna nem megint du. légkondit venni, de ez van. Majd du. Remélem hamar betudjuk üzemelni és remélem lehűti fönt a nappalit.

Szilvi, Marcsi, bizti nagyon nehéz nektek. Nálunk mikor 5éve összeköltöztünk István fölhozta ezt, de mivel az előző barinője is ott lakott, meg én úgy voltam vele, hogy ezt azért ne, így lett albi.
Csak mi nagyon megszívtuk, mert kicsit fölújítottuk (mert hosszú távra vettük ki), majd a tulaj barátnője megirigyelte és kidobtak minket. Nagyon "izgi" volt. Akkor vettük meg a házunkat, mert csak picivel fizettünk többet. Na azóta már a dupláját fizetjük, mert svájci frankban vettük föl. :?
Marcsi, én hiszek abban, hogy majd a sors megoldja. Lehet nektek is elrendezi, mire terveznétek ketteskét. Én is akkor szeretném ahármaskát, ha kitudjuk vásárolni az ikerszomszédot és ismét átvariáljuk a házat. Jaj, az nagyon jó lenne.

Na, megyek, hajat mosok!
Vendég
 


Sziasztok!

Reni sztem ezt nekem szántad ugye? Mert Szilvit írtál, de sebaj.

Már nem fáj a pocakom. A vakbelem már megvakult így kivették amikor kicsi voltam :S annyira csókolgattam a kutyámat, hogy szőrt nyeltem :S anyám hiába mondta, hogy nem szabad.

Nagyon kedves, hogy ilyen fontos vagyok a számodra(számotokra). Még nem tudom, hogy tudom megoldani, mert a férjem egész nap reggel 6-22 ig dolgozik.

Tegnap sírógörcsöt kaptam. Anyumék ma jönnek haza és egyedül voltam egész nap itthon. A két nap hétfő kedd jól telt, Jázmin aranyos volt. Kedden csavarogtunk szinte egész nap.
Tegnap meg 14-től estig üvöltött. Nem volt jó neki sehogy. Sztem a meleg miatt, de nagyon kiborultam. Felhívtam anyáékat, hogy kész vagyok nem alszom éjjel, mert Jázminnak melege van és sűrűn fölkel+még ez is, hogy üvölt. Mondta apa, hogy reggel az első járattal jönnek haza, de az út így is 4 óra hossza. Mondom jó. Nagyon kész lettem, mert a férjemre nem számíthatok semmit. Azért reggeltől estig full egyedül :S sztem itt a topikban csak nekem dolgozik ennyit a férjem. Esetleg, ha hazajönne hamarabb nem is szólalnék meg, mert átveszi valaki, de így ............nagyon kimerültem mindenhogy. Éjjel felkel minimum háromszor enni. Már kicsit ebből is elegem van, hogy nem aludtam már három hónapja ( több) 6 óránál többet éjjel 2 részletben.
Anyumék nem segítenének, akkor a családi pótlékból vennék fel valami babysittert, hogy foglalkozzon Jázminnal amíg én megfőzök meg takarítok........és alszom egyet. Mondjuk levinné sétálni,...........
Szóval tegnap elszakadt a cérna. Nagyon elegem lett.Egyszerűen el sem tudom mondani, hogy mennyire fáradt vagyok. Éjjel már aludni sem tudok, olyan fáradt vagyok.
Tetőzik, hogy Jázmin nappal alig alszik 10 percet 3 óránként. Nem értem, hogy nem fárad el ezekben.......már én hulla vagyok.

Anyumék megértik, mert tesóm is ilyen volt és hála az égnek számíthatok rájuk. Nagyon sokat segítenek ahogy csak tudnak, ha nem így lenne én nagyon depis lennék sztem.

Szóval nekem jelenleg nagyon nehéz úgy érzem meg fogok halni nemsokára, ha ez így megy.

Örülök Andi, hogy írtál.

Kép
Vendég
 


Anna,nem fogsz meghalni...nem ajánlom legalábbis,mert akkor még jól el is fenekellek! :lol: :lol: :lol:
Az biztos,hogy nem irigylem a helyzeted... :(
A baby-szityót tényleg megpróbálhatnád,ha találnál megbízható embert.Itt Pesten az ismerőseim 800-1000 ft/óra dolgoznak,én is ennyiért csináltam sok éven keresztül a munka mellett.
Heti 1-2 alkalommal,csak pár órára szabad lennél,már az is sokat segítene szerintem.Vagy a szüleid mindig el tudják vállalni,mikor nagyon szükséged van rá?
Mondjuk azt nem tudom,párod mit szólna hozzá... :roll:

Andris ma délután megy egy állásinterjúra,ha végre összejön,akkor nálunk is megszűnik a jóvilág...de valamit valamiért...inkább vagyok egyedül Pankával,mert nagyon kéne a lóvé... :oops:

Együttérzek az éjjel nem alvókkal,Panka is egész éjjel mocorgott,nyögdécselt,küszködött,alig aludtunk tőle valamit.3kor meg is kellett etetnem,mert akkor tényleg ébren volt,amúgy meg félálomban vergődött...29°C volt éjjel a szobánkban,hiába volt nyitva minden ablak...azt hittem,megpusztulok...
Úgyhogy Eszti,én tuti nem kövezlek meg a légkondi miatt.
Amúgy is lehet azt használni ésszerűen,úgy,hogy a lányok csak az előnyeit élvezzék.

piki
 
 



Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: