Új privát üzeneted érkezett!



 
 


Én is itt vagyok ám még!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Grat az újbóli laptetőhöz!
Dehogy pofázol, csak csicseregsz! :lol: :lol: :lol: De látom megint jól elvoltál. 8)

Én is csak azért ülök még gép előtt,mert csak kb 1 óra múlva ér haza Balázs,és ő szokott rám szólni,hogy jó lenne ha már lekattanék a gépről! :oops: :twisted:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Te vagy a topik "mozgatórugója" vagyis éltetőeleme! Már ha fogalmazhatok így! :oops: Szóval érted!? :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Na,ezért már megérte,hogy még mindig itt vagyok-ígéretem ellenére! :lol: :lol: :lol:
Hát,most már őstagnak számítok...tegnap olvastam vissza az elejébe,hogy mikor csatlakoztam...de furi volt! :lol: :oops:

piki
 
 


Meg elolvastam azt a pár oldalt is,mikor Panka megszületett és Andris tudósított...még most is beleborzongtam...

Úristen,már lassan fél éve...akkor még a nagy hóra panaszkodtunk... :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Anyám hogy rohan az idő! :shock: :shock: :shock: :shock: Már fél éves Panka! :D Igazi nagylány lett! 8)

Mindig van mire/kire panaszkodni. :lol: :lol:
Én is vmelyik nap gondolkoztam, hogy vissza kéne olvsani az elejétől, de mivel nagyon hosszú gyorsan meggondoltam magam. :D

Úgy ennék vmi fincsi sütit. :(

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Hát most nem állok neki sütögetni, hétfőn itt aludt húgom meg uncsitesóm, és negyed 12-kor kitalálták, hogy süssünk ilyen bögre-bögre sütit! :D
És megsütöttük! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 







Gyere Marcsi, dupla adagot sütünk! :wink:
Te aztán tényleg tudsz csicseregni, már a 701.hsz! :D

3 héttel később regisztem, és 300 hsz vagyok lemaradva. :D

Na megyek én is, nem sokára hazaér "uram és parancsolóm", meglepem,hogy nem a gép előtt ülök, bemegyek a tv elé. :lol: :lol:

Jóéjt

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Marcsi, Szilvi, Ti jól elvoltatok az este ismét! De jó hallani, hogy már nem depiztek a szülőkkel való együttlakás miatt. Mi szerencsére nem lakunk együtt velük, de annyi is bőven elég belőlük, hogy mindennap feljönnek. :oops: Pont tegnap is kikattantam: világosan leszögeztem, hogy 1 héten 1 nap egyik nagyszülőpár-nap, egy másik nap másik nagyszülőpár-nap van ( remélem, érthetően írtam ), tegnap délután anyuméknál voltunk, kb este 7kor értünk haza, azt hittem már nyugi lesz, fürdetünk, erre fél8kor beállít anyósom :twisted: , nem igaz, hogy nem lehet tiszteletben tartani a csalédi életünket, meg elfogadni azt, hogy nem dől össze a világ, ha egy nap nem látja az unokát. Én meg tüntetőleg bevonultam vele a hálóba szopizni. Nehogy már, nem értem, hogy este fél8kor már minek jönni? Ja, és akkor még úgy volt, hogy apósom is jön, de aztán szerencsére vhol vidéken volt és csak későn ért haza. Komolyan mondom, sztem ez már bunkóság, hogy nem tudják azt tiszteletben tartani, hogy másik nagymamája-nagypapája is van a gyereknek, mintha csak nekik lenne a gyerekhez joguk és abból is elegem van már, hogy állandóan hozzájuk kell alkalmazkodni, mert akkor persze sértődés van és jönnek a beszólások, hogy ők "terhek" nekünk ( végülis jól érzik ). Nem arról van szó, természetesen láthatják az unokát, amikor csak akarják, csak előtte beszéljük meg, hogy mikor jönnek, vagy hogy nekünk mi a programunk, mert többször is volt már olyan, hogy nagy nehezne elkészültem, csináltam magamnak vmi fejet ( pici smink + fésülködés, ne egy bányarémként menjek már ki az utcára, mivel mi itt lakunk 3 percre a bíróságtól, ügyészségtől és mindig talékozunk vmi kollégával, ismerőssel, és az olyan kellemetlen, mikor tudja az ember, hogy tök lelakott feje van ) Na szóval, többször is elkészültem már, felöltöztem, erre megjönnek, amikor meg mondom, hogy na menjünk akkor le együtt, akkor meg "jaj, hát nekem nagyon fáj a derekam és nem tudok sétálni", "nekem meg a térdem", bla, bla. Jó nem akarom bántani őket, nem tehetnek róla, hogy idősek és betegesebbekk már, de akkor ne is hátraltassanak minket fiatalokat. Ma is el akarunk menni délután a barinőmmel flangálni a városba, meg fagyizni, szólok is Szabinak, hogy úgy intézze az anyjáékat.
Na mmost én is panaszkodtam, pedig nem is ezért jöttem, a lényeg lentebb lesz, mert ezt a panaszáradatot utólag írtam ide, mikor Szabi-mentes lett a levegő :wink:

Én is sokat szoktam a cigire gondolni és néha nekem is nagyon-nagyon jól esne egy szál :oops:

Esztike ma 100 napos!!! :lol: És tegnap este, BK nézés közben megfordult! A hasijáról a hátára vetette magát, mi meg néztük apával és amikor megtörtént elkezdtünk kurjantgatni meg tapsolni, a gyere :lol: k meg csak nézett, hogy mi van velünk, meghülyültünk :lol: ??? :lol:

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!!

Marcsi vigyázz magadra nagyon!

Tegnap én vezettem idáig 4 óra volt az út. Jázmin az apja ölében hátul, ha rendőr volt a hordozóba vissza. Nagyon jól viselte az utat :)

Voltunk a gyógyfürdőbe is meg strandon ettünk gyrost, nagyon jó volt. Sokat aludt a strandon meg sétáltunk mindenki körülrajongta és nézték az emberek:) Stár Jázmin :)
Nagyon jól érzem magam, sokat segített ez a kiruccanás. Férjem holnap megy haza :(
Ne legyetek depisek. Mondjuk én nem lakom együtt anyósékkal. Nem is törődnek a gyerekkel. Apósom sztem a nevét sem tudja, de nem izgat!!!!!

Megyek kész a reggeli.
Szilvi köszi a meilt.
Este Jázmin három óránként evett, kész vagyok, de ma megyünk strandra és este egy vendéglőbe ami ilyen régi stílusú!
Majd csinálok képeket és mutatok is, ha hazaértem!
Fürdőrucist is akarok a ruci miatt :D bár a hajam elég gatya.
Vendég
 


Reni hát a te helyzeted sem jobb, szinte már olyan mint ha ott laknának. :? Én megőrülnék, hogy ha ilyen lenne anyós, hogy állandóan itt fent lenne velem, bár én mondtam Balázsnak szülés előtt nemsokkal, hogy most mondja meg az anyjának, hogy nem akarom,hogy éjjel nappal a nyakamon lógjon,azért mert első gyerek,attól még tudom mit hogy kell csinálni, ha meg nem úgyis megkérdezek valakit.
Akkor is csak pislogtam, mikor még meg sem született Barni,és anyós kijelentette,hogy ő fogja először megfürdetni! :shock: Ezt is mondtam Balázsnak, hogy ő már felnevelt 2 gyereket, fürdette őket, ne vegye már el tőlünk ezt az örömöt, hogy mi fürdethessük meg először! :x
Egyszer sem fürdette,de nem is engedném! Néha ha csak 1 levessel teli fazekat megemel, ami ne is olyan nagy,látom rajta,hogy alig bírja el,és nyögdécsel meg fújtat,hát nem hiányzik hogy az én "kis" lóbébimet elejtse! :)

Én is csak akkor panaszkodom,mikor Balázs nincs a láthatáron! :D

Esztikének boldog 100. napot!!!!!! :lol: :lol:
Nagyon ügyes kiscsaj! :D :D :D :D

Mi még nem fordultunk meg egyszer sem. :?
De mostanában úgy dobálja a lábait a kiságyban, felemeli,és utána meg levágja, a matracon meg csak úgy puffan! :lol: :lol: :lol:

Na tegnap elmondtam búbánatomat Balázsnak mikor hazaért,nem mondtam h költözök,csak azt h már nem sok kell hozzá ,mert már tele a nem létező tököm, de ha nem szeretném ennyire akkor már tuti nem lennék itt. Szegény, pont ő az aki 2 tűz között van. :?

Tényleg a gyes/gyed az mikor szokott jönni, hónap elején vagy közepén?
Mert én még csak egyszer kaptam,ha jól emlékszem, vagy kétszer?
Basszus nem emlékszem. Mert 1 rózsaszín fecnit megtaláltam, de nincs rajta dátum csak h gyes és az összeg, de nem tudom az mikor jött,júniusban vagy májusban. :? :evil:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Anna,örülök,hogy azért be tudtál nézni és hogy jól érzed magad! :lol: :lol: :lol:
Komolyan,én már ettől feldobódtam,hogy neked jó... :oops: :lol:
Kérünk majd ám képeket,sokat!Akár gatya a hajad,akár nem! :lol:
(ezt a kifejezést amúgy idáig még csak tőled hallottam,de nagyon tetszik :lol: )

Reni,teljesen igazad van. :? Este már én se örülnék a látogatóknak,főleg így,hogy minden nap mennek...mert ha 2 hetente egyszer lenne rá idejük,akkor azt mondanám,oké...de így már egy kicsit bosszantó. :evil:
100 napos átfordulós Esztikének nagy-nagy gratulálós puszit küldünk! :lol: :lol: :lol:

Szilvi,nyugi!
Panka se fordul azóta se,pedig ő már 6 hónapos lesz,Barni meg még épphogy elmúlt 3.Semmiről nincs lemaradva,féléves koráig illik elkezdeni,de még akkor se tragédia...de szerintem hamarabb is elkezdi...és aztán nincs megállás! :lol:

Az a legjobb,amikor csak egyik irányba tudnak fordulni,mondjuk hátról hasra,de vissza nem és persze ha elfáradnak vagy megunták,jön a nyafi...és ezt eljátsszák 10szer egymás után... :lol:
Meg majd amikor felállnak,de leereszkedni nem mernek/tudnak és megy a visítás naphosszat,mert hiába leülteted,egyből feláll és kezdi elölről...de ilyenkor a legédesebbek szerintem! :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Nekem még TGYÁS jött ebben a hónapban,most utoljára... :(
Azt a hónap elején,5.körül szokták utalni.
Jövő hónaptól már én is GYED-et kapok,kíváncsi vagyok,mennyi lesz... :?

piki
 
 


Sziasztok!

Nektek sikerült telepíteni az msn-t? Mert akkor ha csak nekem nem akkor még próbálkozok és beszélgethetnénk ott is.

Gratulálok Esztinek! :) Nagyon ügyes!
Reni, én ettől megőrülnék, ha ennyit jönnének. Anyámnál mi voltunk kb 10 napja, anyós meg kb heti 2x jön át 2 órára.. ez a max.
Néha azért jó lenne ha itt lenne valaki és én nyugodtan tudnék itt olvasgatni, írogatni... :lol:

Marcsi, legalább egy vérvételre menj el! :roll:
Nagyon rossz lehet, ha készítesz valamit és nem eszik meg, pusztán mert.... nem is tudom igazán miért.. Nekem is rosszul esne. :evil:
Ha szólsz, én megyek és megeszem a vega pizzát!!!! :D
Gyerekek... semmit nem esznek meg, öcsémnek külön sütöttem a múltkor almás tortát, mikor itt szülinapoztunk, de az sem volt jó. "sülve nem szereti az almát" :evil:

Anna, érezd jól magad!!! :wink:

Eszti, gyere többször, nekem is hiányzol!! (Bár én beszélek, aki szintén ritkán jön :oops: )

Szilvi, sütizni megyek én is!!!! :lol: :lol:
Vendég
 


Marcsi, megelőztél!
Bazsu is kegyetlenül visít már, mikor hasra akar fordulni, de valami pont alatta van..
Meg egyébként is olyan a hangja mint valami kis tigrisnek.. :lol:
Vendég
 


Mikor itt vagyok és várom, hogy valaki írjon már, nem jön senki :(
Vendég
 


Fanni,ne legyen üldözési mániád! :lol:

Most fejeztem be a mosogatást,meg elaltattam Pankit.Végre. :roll:
A nyomorult msn nálam se funkcionál,már akárhogy próbálkoztam... :twisted:

piki
 
 


Skype?

Én is elaltattam Bazsut, de már fel is ébredt :evil:
Vendég
 


Panki még alvó-üzemmódban van,előtte jól megtömte apja a pocakját, remélem,még szunyókálni is fog egy darabig. :lol:
Tegnap már 8 előtt bealudt este,még itt nyígtam is Szilvinek,hogy így tutira kelni fog hajnal 4kor enni...erre 7 előtt pár perccel ébredt,majdnem 12 órát aludt! :shock: :lol: Pedig délelőtt és délután is alszik mostanában,minimum 1-1 órát.. :lol: Jó lett az alvókája,de azt hiszem,nem bánom! :lol:

piki
 
 



Fordult a kocka. :( Bazsu meg már 3x kel éjszaka.. ma már 5x evett és nemsoká jön a következő kaja is. Lehet már több kell neki a tejből. Gyerekdoki azt mondta várjunk szeptemberig a hozzátáplálással, ha korábban lenne hat hónapos, akkor is azt mondaná, hogy várjunk még lemegy ez a nagy meleg és utána kezdjük. Hát remélem nem fogom a végére óránként szoptatni.
Már így is kivagyok, valahogy hajnal 1-kor nem esett jól mikor a mellemet rágta álmában és amint elvettem tőle, hogy a kiságyba rakjam aludni rögtön felébredt és kezdtük elölről, majd fél 5-kor újból.. most már tényleg rosszul esett, mintha fogyna a türelmem. Éreztem, hogy megy fel bennem a pumpa és már folyik rólam a víz.. :oops: Meg most is, mikor csak nyűglődik, sír, de semmi baja, csak unatkozik otthon, de ilyen dög melegben, tűző napsütésben meg nem akartam kivinni.
Bemegyek vele a kamrába, ahol jó sok minden van és ritkán jár arra.. kicsit rákiabálok, erre kinyitja a szemét, meglátja, hogy ez ÚJ és egyből kuss van! :shock:
Komolyan már ott tartottam, hogy bekapcsolom neki a tévét, de D. most elvitte sétálni és a lelkemre kötötte hogy ne a gép előtt üljek.. :?
Vendég
 


Ne haragudj,Fanni,de nagyon nem értem ezt a "várj szeptemberig,akkor is ha hamarabb lesz 6 hónapos" dolgot...
Főleg így,hogy ennyire gyakran szopizik...nem akarok beleszólni,mert semmi közöm hozzá,de nekem az egyik legjobb döntésem volt,hogy hamarabb kezdtük a hozzátápit,annak ellenére,hogy féltem tőle.

Ez persze nem azt jelenti,hogy te is kezdj korábban hozzátáplálni,mert én is azt csináltam!!!
Nekem más volt,mert én nem szoptattam...

És mennyit eszik egy evésre?Vagy már nem méred,néha sem?
Azt elhiszem,hogy ki vagy borulva...a nemalvás nagyon rossz...azt én is nehezen viseltem...eléggé elnyűvi az ember türelmét...

Panka sincs sokáig egy helyen.Kezdjük az ágyban.Aztán bekapcsolom a forgóját.Aztán leköltözik a hintába,majd jön a pihenőszék...aztán a játszószőnyeg...majd az udvari ágya,ha nincs túl meleg...aztán a babakocsiban tologatás... :shock:
Próbálom kézben minél kevesebbet tartogatni...csak amennyit nagyon muszáj...így is a legtöbbször kézben alszik el,evés közben...

piki
 
 


Jaa, most tele a hócipő, van ilyen máskor is, csak nem szoktam leírni. Általában hamar túllépek rajta.
Nem mindig eszik ennyit.. tegnap pl. egész nap evett 5x, már nem mérem mennyiket eszik, de általában nem eszi ki teljesen a cicit, szóval nem hiszem hogy kevés a tej és azért. Lehet hogy már tényleg több kell neki, csak ő azt a többet éjszaka akarja magához venni. :(
Majd meglátom, hogy alakul a dolog.. de mostanában többször kel éjszaka mint az első hónapokban.


Hát nálunk nincs ennyi lehetőség.. van a játszószőnyeg, egy habtapi, meg a kert. A hinta már lekerült, mert kifordul belőle és féltem hogy egyszer nem figyelünk és kiesik.. Pedig az nagyon bejött, lehet szereznem kéne egy másik fajtát. :roll:
Még az jó lenne ha csak simán kézben ellenne, de most már fogatni kell, nyomkodni, rázni, hintáztatni, fejjel lefelé lógatni, gyűrni, nyomni.... :roll: na és akkor jó.
Vendég
 


Pankának ilyen igényei szerencsére nincsenek.Egy idő után unatkozik és akkor játszani kell vele,csörgőt rázni,mutogatni neki a játékait,kezébe adni a dolgokat stb.
Most egy nejlonszatyor a kedvence,azt markolássza meg csörgeti már egy ideje. :lol:
Dobálni Andris szokta,mert amikor rájön a hiszti(Pankára,nem Andrisra! :lol: )akkor néha mással nem lehet kizökkenteni belőle. :oops: :lol:

piki
 
 


Marcsi, ne aggódj, ami késik nem múlik!!!! :lol:
D. visszajött, kocsival lementek a Duna partra, ott gondolta kiszállnak sétálnak egyet, de úgy elkezdett üvölteni, hogy azonnal vissza a kocsiba és padló gázzal haza. :lol:
Sikerült egy óra alatt az apját is kikészíteni. :D Nem sok haja van, de az is égnek állt, mikor megjöttek. :lol: Lehet hogy gonosz vagyok,de én már jobban érzem magam. :lol:
Vendég
 



Én akkor szoktam így lenni,mikor nagyi jön,hogy majd ő kiviszi a levegőre...némi célzattal,mert én nem viszem...aztán bejön 5 perc múlva a vergődő,izzadt Pankával,hogy szegénynek milyen melege van...hát ja...én is azért maradtam bent vele... :lol: :lol: :lol:
De inkább nem szólok neki...jobb a békesség... :?

piki
 
 



Sziasztok!

Mi jól vagyunk! Itt nincs kiskád ezért Jázmin velem tusol. A nagy babakocsiban alszik, mert nem akarom, hogy hozzászokjon a mellettem való alváshoz. Ma grillezünk a kertben meg a férjem elvisszük Pécsre a buszmegállóba. Mi csütörtökön indulunk. Kicsit izgulok a vezetés miatt, mert azért csak 4 óra az út egyedül meg a kicsivel ja meg tesómmal de Ő nem tud vezetni :S

Reni sajnálom, hogy az anyósodék idegesítenek. Ne foglalkozz velük sztem. Minden rendben lesz. Én örülnék, ha anyósék kicsit jobban érdeklődnék a pici iránt

Fanni ez a nem alvás tudom milyen, Jázmin éjjel háromszor felkelt enni. Nappal Ő sem eszik annyit szerintem a meleg miatt nem kér annyi ételt, mert mi sem eszünk inkább iszunk folyadékot és ha hűvös van(este) akkor bepótolják Ők is.
Kitartás!!

Ráordítás: Sanyi egyszer ráordított a gyerekre és elkezdett sírni. Nagyon összevesztem vele, hogy még egy ilyet nem akarok hallani, mert nem akarom, hogy ilyen szülei legyenek, hogy ordítunk a gyerekkel, ha nem jót csinál! Félek rászoktatni, mert ha nagyobb akkor rákiabálok majd ha idegesít(gondolom) és akkor nem tudja miért van, ha már ilyen kicsin ordibálunk. Ez csak az én véleményem!

A kakás sztorik nem semmik :D

Megyek, mert Jázmin alszik és én is ledőlök!

Puszi
Vendég
 


Anna,jó,hogy nyaralás közben is tudsz jönni! :lol:
Szuper,hogy Jázmin is ilyen jól viseli... :lol: :lol: :lol:

Nálunk nincs semmi extra,szerencsére megint 7kor keltünk,aztán Panka még visszaaludt kaja után. :lol:

Nemsokára ebédelünk,aztán kimenőt kaptam,megyek ahhoz a kisfiúhoz,akiről írtam. :lol: :lol: :lol:
Úgy örülök neki,majd este írok,hogy ment a dolog!

Addig is szép vasárnapot mindenkinek! :lol:

piki
 
 


Egész nap senki??? :(
Én meg még reklámozom is a topikunkat.... :roll: :oops: :?

Meg volt a nagy találkozás,meg a nagy öröm mindkét fél részéről. :lol: :lol: :lol:
Közben persze egy csomószor gondoltam Andrisra,hogy Panka biztos jól lefárasztja,erre kiderült,hogy átaludta majdnem az egész délutánt. :shock: :shock: :shock:
Éppen fürdette,mikor hazaértem,kíváncsi vagyok,így mikor lesz alvás...azt hiszem,hosszú estének nézünk elébe... :? :D

piki
 
 


Sziasztok!

Kicsit változott a helyzet a reggeli levelemhez képest. Itthon vagyunk :(
Írtam, hogy a férjem dolgozik holnap és így mi is hazajöttünk. Nem akartam ott maradni, igaz Ő reggeltől estig melózik és én egyedül leszek a picivel, mert anyuék csak csüt. jönnek meg tesóm is.

Lehet, hogy beszariság, de nem mertem egyedül levezetni 200 km-ert. 4 óra kb az út mivel szopizunk is...és hát meg kell állni és ugye a mai világban nőknek nem olyan nagyon jó :S és ezért. Meg vizet is kell tenni a kocsiba, mert besz**rt egy valami tartály és én nem vállaltam így a visszavezetést, mert az országúton nem állok neki sortba meg egy felsőbe szerelgetni meg tölteni, hogy a kamionosok nézzenek...na szóval ez van.

De nagyon jó volt csajok ez a kikapcsolódás :) nagyon élveztem ma grilleztünk meg fagyiztunk. Eszméletlen jó volt, csak elfáradtam, mert Jázmin ugye eszik éjjel és hát így nehéz kikapcsolódni mivel hulla vagyok!

Képzeljétek mióta elindultunk nem kakált. Ilyen sosem volt és ahogy beléptünk az ajtón, a hordozót az ágyra tettem akkorát kakált, hogy még a bunci is tele volt :S kész. Tesóm ilyen, hogy idegen helyen nem tud :D én bezzeg mindenhol és napi kétszer is :D

Ott egy hangja nem volt a kisasszonynak, bezzeg itthon megy a nyügi. Ugye ott izgi volt kézről kézre mászkálni itt meg ugye uncsi neki!!!!!!!

Marcsi örülök, hogy minden jól ment a találkozáson :)

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakozhatnék Hozzátok? :oops: Január 4.én született meg a kislányom 3700 grammal és 54 centivel, természetes úton, akit eredetileg december 26ra vártunk, de megvárakoztatott minket : ) Azóta már egy 8 kilós tömör gyönyör lett :) forog mind2 irányba, kúszik, sikongat, gagyarászik, hihetetlenül édes :) Első baba, úgyhogy minden nagyon új még nekem, hiába telt el 6 hónap... ezért is szeretnék csatlakozni, ha megengeditek :oops:
Egyébként én 26 éves vagyok, tavaly nyáron házasodtunk össze a párommal, és nagyon szerettük volna már a Bogit, szóval tervezett bébike volt 8)
Igyekszem visszaolvasgatni, ahogy időm engedi.

Szép napot mindenkinek! : )

KépKép
*csillag*
 
 


Én tegnap nem jutottam gépközelbe, egész délután anyóséknál táboroztunk, hurrá.

Anna, örülök, hogy jól sikerült ez a kis nyaralás és maximálisan megértem, hogy nem vállaltad be egyedül a hazautat, sztem én sem tettem volna, én még itt a városban sem szeretek egyedül autózni a kicsivel, mindig attóél parázok, hogy nehogy félrenyeljen hátul, elkezdjen köhögni éss meg beparázok ésemiatt vmi balesetet okozok, na de nem is gondolok ilyenekre.

Nálunk - lekopogom - 2 -3 napja elég jól megy az alvás, sokéig fenntartom a gyereket, hamarabb fürdetem, kb 7kor utána kis szopika, épp csak annyi, hogy ne legyen éhes, de ne is lakjon jól, aztán játszunk, tornázunk, nézzük aa tv-t ( nem baaj, ha ostoroztok ) és fél 10 körül megkapja a másik dag szopit és így tegnap 6-ig, ma 5 ig aludt, azért ez már elég baráti, jobb, mint hajnali 2kor kelni.

Marcsi, én is örülök, hogy jól sikerült a búcsú a kisfiútól és irigyellek, hogy közben még a fürdetgést is elintézte Andris, sajnos nekem ezt Szabi biztos hogy nem vállalja be egyedül, mert fél, hogy elejti a gyreket, megjegyzem, nem alaptalanulm azt már írtam, hogy naponta kb 3 dolgot ejt el. :shock: , leginkább telefont, távirányítót.

Marcsi, mostmár hogy Anna is itthon van megint, leírhatnád a munkádat, mert engem is nagyon érdekel, biztos szép dolog lehet gyerekekkel foglalkozni, nagyjából sejtem, mi a sziut, és biztos lelkileg is elég megterhelő, ez már inkább hivatás, mint munka.

Ma reggel már jól felidegesítettem maagam, Szabika reggel bejelentette, hogy holnap úgy csinálja, hogy ne kelljen dolgoznia és akkor megyünk anyósomhoz, hurrá, merthogy milyen nagy meleg van. :twisted: 1. Kb 2 hete szögeztem le, hogy nem vagyok haajlandó állandóan úton lenni, mert tök fárasztó állandóan ki-bepakolni a gyerek cuccát, arról nem beszélve, hogy idegen helyen tök nyugtalan a gyerek, állandóan csak az ölemben lenne, 40 fokban ez különösen kényelmes mindkettőnknek, nincs egy kiságy, egy pihenőszék, ahova le tudnám tenni, a fél házat meg nem fogom elvinni; 2. orrba-szájba nyomja a tv, hogy napközben senki ne menjen ki, tehát anyósomnál is csak a lakásban lehetne ülni kb délután 4ig, akkor meg nem mindgey, ha itthon ülünk?; 3. anyósomnak közös udvara van a szomszéddal ( bonyoult és régi história ) ahol van 2 kisgyerek, akik állandóan Ezsti körül lebzselnek, összfogdossák, ráköhögnek, ilyenkor megint csak beszoktunk menni a házba, akko megint minek?;4. holnap délután sajnos nekem kell bemennem az irodába, még van 1 függőben lévő ügyem; 5. Szabika mindig azzal jön, hogy milyen jó lesz, felállítjuk a kerti zuhanyt és "strandolunk", az előbb említett közeli szomszédok miatt meg nem fogom a habtestemet fürdőruhában mutogatni a szomszédok előtt. :twisted: :twisted: :twisted:
Szóval, váááááááááááááááááááááááááhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Szabikám egy kicsit anya-komplexusos, mert a szülei különélnek, természetesen egyedüli fiú gyerek, anyuci szeme-fénye, "nekem nem kell senki más már többet, itt van nekem a kisfiam" jelszó alatt anyu többet nem pasizott be, pedig 15 évvel ezelőtt még megtehette volna, úgyhogy meg vagyok áldva, mindig ott kell pörögni, hogy szegény ne érezze magát egyedül. Na mindgey, nem is idegesítem magam, mert ezen már változtatni úgysem tudok, így meg csak magamt készítem ki feleslegesen, de úgy utálok ott lenni és sajna még Eszti nincs abban a korban, hogy azt mondjam, vigye el Szabika egy délutánra a nagyihoz, én meg maradok itthon, nagyon anyás mostanában, meg a kaja is nálam van :lol: , csak ez így velem kibaszás, ja és arról nem is beszélve, hogy amikor ott vagyunk, arról szól a dolog, hogy Szabika vagy bevonul a szobájába lepihenni, vagy kint a kertben barkácsol vmit, vagy autót mos, vagy biciklit pumpál, stb, én meg beszélgessek az anyjával, szórkaoztassam és végighallgassam vagy 1733473573542763.-jára ugyanazt a sztorit, amelynek mindig az a léynege, hogy ő a legjobb a szakmában, bla-bla-bla.

Huuuuu, ez megint kijött, bocs. Nem muszáj végigolvasni :lol:

Kép
ire81
 
 


áááá, közben egy új tag is csatlkozott, szia Csillag, szeretettel üdvözlünk és örülönk, hogy itt vagy közöttünk, rmeéljük, maradsz is, mert az szokott lenni, hogy mi, a törzsmag mindenkit nagy-nagy szeretettel fogadunk, aztán egy pár beírás után vhogy senki sem mmarad itt velünk, pedig sztem annyira nem vagyunk unalmasak, vagy mégis? :lol:

Szóval írj szorgalmasan.

Én magam 28 éves vagyok, Nyíregyházi, Renáta a becsületes nevem, de itt mindenki csak Reninek hív, amit kifejezetten szeretek, ha így becéznek.
A mi esküvőnk tavaly méjus 16-án volt, és sztem pont ma van egy éve, hogy megfogant a pici lányunk, aaki április 1-jén született és Eszternek hívják. 52 cm, 3520 gramm volt a kezdő paraméter, ma már 3 hónaposan és 1 hetesen olyan 63 cm és 7 kg 40 dkg körül vagyunk! :shock: Eszti szombaton volt 100 napos és előtte péntek este hasról hátra fordult, bár ezt a mutatványt azóta nem gyakorolja egyáltalán.

Most meg a sírást gyakroolja, úghogy megyek is már.

Üdv

Kép
ire81
 
 


Nem is tudom,hol kezdjem... :lol:

Először is Csillag,üdv közöttünk,örülök,hogy jöttél! :lol:
És gyere is minél többet,ez egy nagyon jó csapat,szerénytelenség nélkül... :oops: :lol: :lol:
Budapest melyik részén laktok?
Tennél fel képet magatokról esetleg?Nem muszáj,ha nem akarsz nyilvános fórumra,azt a vonalzódról is látom,hogy Bogi csodaszép kiscsaj! :lol: :lol: :lol:
Én már 33 múltam,Panka szintén tervezett baba,előtte volt egy spontán vetélésem a 19.héten,tavaly áprilisban,de szerencsére Panka már július elején a pocakban volt. :lol:
Sajnos korababa lett,a 31.héten született,1840 grammal és 43 centivel.1 hét múlva lesz 6 hónapos,most 6200 g körül van és olyan 63-64 centi lehet,majd a jövő héten leméricskéli a védőnő...

A munkámról szerintem már meséltem,csak nagy vonalakban:
Egy alapítványi gyermekotthonban dolgoztam Panka születése előtt,már több,mint 6 éve.Nálunk olyan gyerekek vannak,akiket a szüleik nem tudnak vagy nem akarnak nevelni.0-6 éves korig vannak itt a kicsik,a legtöbbjük ez idő alatt családba kerül,vagy nevelőszülőkhöz,vagy örökbe.Ritkán ugyan,de az is előfordul,hogy vissza a saját családjukba,ha szociális indok miatt lettek átmenetileg gyámság alá helyezve/nevelésbe véve.
A 6 év alatt elég sok szörnyűséget láttam,volt 1,5éves kislányom,pedofil apukával,6 hónapos kisfiú,aki akkora pofont kapott,hogy megsüketült az egyik fülére...de inkább nem sorolom... :evil: :evil: :cry:
Ez a kisfiú,akivel tegnap találkoztam,a leginkább szemem fénye volt,őt a születése óta gondoztam.
Az anyja egy román nő,itt Pesten megszülte,aztán lelépett,meg se nézte.Többszörös rendellenességgel született,a lába sokkal rövidebb,gyakorlatilag a combcsontja hiányzik,mindkét karja merev könyökben,90°-ban,tehát nem tudja kinyújtani,stb.
Azt hittük,nem éri meg az egy éves kort...aztán mindenki azt gondolta,sosem fog járni...
Nos,mára nemhogy jár,szalad. :lol: Biciklizik,úszik,felmászik mindenhová,mindent megcsinál,amit egy átlag 6 éves.
Megtanult 5 éves korára írni,olvasni,számolni-teljesen saját akaratából,soha nem erőltettük.
Igazi küzdő,nagyon erős egyéniség.
Attól féltem,hogy fog kallódni egyik intézetből a másikba,mert mindenki csak a fogyatékosságát látja...én sajnos nem tehettem meg,hogy kihozom,nincsenek meg a megfelelő körülményeink sajnos...Tavaly szerencsére jelentkezett egy nagyon kedves hölgy a férjével,hogy ők elvégzik a nevelőszülői tanfolyamot és elviszik.Eddig ment a jogi hercehurca,mert a kisfiú nem magyar állampolgár,noha itt született és itt nőtt fel...de most végre a győzött a józan ész,meg a remény a hülye bürokrácia felett és szerdán végre elviszi a család az intézetből. :lol: :lol: :lol:

Szóval ez végül egy sikertörténet lett,aminek már csak azért is örülök,mert ez a kissrác volt az utolsó gyerek,aki az én csoportomhoz tartozott,mielőtt eljöttem volna. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piki 2010.07.12 11:28-kor.

piki
 
 


Anna,kár,hogy nem tudtatok tovább maradni,de maximálisan megértem én is,hogy féltél a hosszú úttól.
Gondolom,a kisasszonynak nehéz visszazökkenni a megszokott kerékvágásba! :lol:

Reni,nem is tudom,mit mondjak...ez a szitu anyósoddal nagyon pocsék,meg az is,hogy Szabi ennyire elvakult... :evil: :evil: :evil:
A tv miatt én nem foglak ostorozni,az tuti! :lol: :oops:
Mielőtt Panka megszületett,elképzelhetetlennek tartottam,hogy tv-t nézzen,de bevallom őszintén,hogy pár percre én is oda szoktam tenni a pihiszékével esténként,ha már nagyon nem fér a bőrébe. :oops: :oops: :oops:
Persze nem nézetek vele végig 3 filmet,de addig elmagyaráz a képernyőnek,amíg a kajája elkészül vagy lefejem a tejet,ilyesmi...meg ugye délután kialussza magát,este meg nem álmos,de mi már annál inkább fáradtak vagyunk.Végigzongorázzuk az összes lehetőséget(játszószőnyeg,hinta stb.)aztán jön a tv.ha minden kötél szakad... :oops: :lol:

piki
 
 


Később jövök én is, estefele, mert ma megyünk délután orvoshoz, kapjuk a következő szurit. :(

A fiúk most elaludtak, úgyhogy 1 gyors koffee,és visszajövök!!!! :wink:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok,

tegnap egész nap csavarogtunk, délután kerti partin voltunk egy barátunknál. Bazsu annyira jól elvan, ha nincs otthon. :)
Ma reggel is már voltunk Leányfalun, kimentünk kocsival a párommal és onnan Bazsuval hazasétáltunk.. 1 óra 20 perc volt :oops:
Vízhólyag nőtt a talpamra és lejött a lábujjamról a bőr,de legalább mozogtam egy kicsit.

Na, felébredt. :( :(

Csillag, üdv. közöttünk!
Vendég
 


Fanni,ti legalább nagyon szép környéken laktok...
Ez azért jókora séta volt! :lol:

Nálunk a hétvégén lesz kerti-party,ha minden igaz,egy házaspár jön két gyerekkel.Már alig várom,végre történik valami. :lol:
Biztos jó lesz...

Enyimgyerek már megint alszik... :shock: Az utóbbi időben újra rákapott,hogy délelőtt és délután is szundikál,1,5-2 órát,tegnap délután 3-at.Előtte meg alig aludt valamit napközben.Ez azért így jobban tetszik.
Lehet,hogy elnyomja ez a nagy meleg.Reggel korán sétáltunk,de már akkor dögmeleg volt,9 körül már pancsoltunk a kinti felfújhatós medencében.Aztán jóllakott,aludt délig...délben felébredt,elég sokáig volt ebben a fejlesztő hintában,meg tornáztattuk,gyakoroltuk az átfordulást(pléddel görgetjük ilyenkor)stb.,jól elfáradt,aztán megtömte a pocakját és be is punnyadt...kíváncsi vagyok,most meddig alszik.
Ebédre megfőztem neki egy közepes krumplit,egy nagy őszibarackkal és egy nagy almával összeturmixoltam,2 aventos pohár tele lett vele.Gondoltam,az egyikkel megetetem,de majd biztos sok lesz...aha...5 perc alatt megette,nem győztem kanalazni és utána még megivott 80ml tejet... :shock:
Van étvágya gyereknek most már! :lol:

piki
 
 


Visszaolvasok, csak ennyire telik most.

Tettem ki közös képet Jázminnal. Persze nemsokára leveszem, mert nem szeretek magamról képet mutogatni :D akit érdekel megnézheti :)
A rózsaszín fürdőrucim sem semmi, olyan neonos a fényen :S még jó, hogy 1800Ft volt :D

Kép
Vendég
 


Laptető :O

Kép
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: