Új privát üzeneted érkezett!

Aranyosak vagytok Lányok köszönöm mindenkinek a megnyugtató szavakat! Kép
Nem nagyon tudom mire vélni a dolgokat, néha mintha éreznék valamit, csak nem értem mert szombaton olyan erőseket rúgott, hogy egyértelmű volt. Azóta meg ha van is valami, nagyon gyenge...
Mindegy, nem tudok mit csinálni, várok türelemmel.
Azért attól kicsit megnyugodtam, amiket írtatok, ezek szerint azért Ti is jártatok hasonló cipőben...
Nekem egy picit rosszabb a helyzetem a méhsövény miatt, állandóan parázok, és sajnos a dokim sem iagzán nyugtat.
Azért remélem velem is minden rendben lesz...

Kép
Kép
banya1
 
 


Az őszi babáknál láttam ezt az oldal címet, megnéztem, nagyon érdekes, tök jó videók vannak az éppen megtermékenyült embriótól kezdve a 8 hónapos magzatig.
http://www.ehd.org/resources_bpd_illustrated.php?page=3&language=38

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Mézgombi, ez aranyos. El is tettem ezen a gépen a kedvenceim közé. Kép
Doren, ha erre jársz: még egyetlen egy kérdés. Kb. milyen nehéz a szopipárna?
Banya, az, hogy gyengébben érzed a babát, az is bőven elég! Hidd el, lesz az még erősebb is, akkor meg azt várod majd, hogy csak egy kicsit legyen "kíméletesebb". Kép
Pilchard, azért ne legyél nagyon morci! Remélem, a séta megnyugtat!
Norwell, vannak még parasztok (bocsi a kifejezésért, de ez jött). Eddig még nem jártam hasonlóan, persze azért rossz, hogy még annyira nem látszik a pocakom pl. a kabát alatt. Így nem annyira előzékenyek az emberek. A múltkor álltam a buszon, és mikor felszabadult egy hely, én gyorsan elfoglaltam. Ne tudd meg, hogy milyen szemeket meresztettek rám...lehet, hogy a homlokomra kellene írni, hogy babát várok?

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

 
 

Na szépen becsukta magát a böngészőm, kezdhetem előlről Kép

Pilchard, ma én is elég nyamvadt hangulatban vagyok, és éhes is, alig bírom kivárni a három órákat... A magnéziumot én úgy szoktam enni, h négybehajtott papírban összetöröm, és a nyelvem hátuljára szórom, mert a rémes savanyú ízét a nyelved elején érzed leginkább.

pogacsa
 
 


Sziasztok!!!

Nem régen fedeztem fel ezt a topicot(pár napja) azóta be-be kukkantok ide, de most egy kicsit több időm lévén szeretnék bemutatkozni, és ha beférek a csapatba akkor csatlakozni is. Kép
Szóval rólam dióhéjban: Varga Éva vagyok,júniusban leszek 25 éves, Keszthelyen élek. Van egy majdnem(egy hónap múlva) 2 éves kisfiam, és május 15-ére várjuk Adél babát. Szülni reményeim szerint BP-en a Szent István Kórházban fogok.
Foglalkozásomat tekitve ápolónő vagyok, de jelenleg főleg mint anyuka ténykedem.

No asszem manó-ébredés ténye forog fenn, szóval búcsúzom.

Minden jót!!

Blackrose/Évi(Tomi 23 hó,pocakAdél 31+2)

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Szia Blackrose! Mi már "találkoztunk" a Babaszobán is!Kép Már régen írtam oda, nekem úgy tűnt, hogy ott kicsit nehezen megy a társalgás. Szóval így maradtam a B.neten. Örülök, hogy csatlakoztál ebbe a topikba! Mi újság Veled? Legutóbb akkor írtam a Babaszobába, mikor a cukor vizsgálatra készültem, először úgy tűnt, hogy magas a cukrom, de megismételtük a vizsgálatot, ahol már jó lett az eredmény. Már azt hittem diétáznom kell, de úgy tűnik, hogy megúsztam.
Te hogy állsz a vizsgálatokkal?
Mézgombi/Andi

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Elmúlt a morcosságom,bár egész nap éhen akarok halni!

Norwell:köszi a receptet,igazából nem tudtam mi ez,csak vhol olvastam róla,annyian irták hogy milyen finom,és mikor láttam hogy említi itt vki(most már tudom ki volt)felcsigázott. A nutellás kifli is nagyon jól hangzik,lesz nálunk a haveroknak lakásavató,meg is fogom csinálni,szerintem nagy sikere lesz.

A férjem elment focizni,én meg megnéztem a Szüzet szüntess c.filmet,egynek elment.

Katus:lehet hogy ismered,ha nem nézd meg a házipatika.com oldalt.tele van cukorbetegeknek,fogyókúrázókanak,és még rengeteg egyéb recepttel,és mindegyiknek irja a kalória,zsír,szénhidrát,koleszterin,rost,fehérje,calcium,magnézium tartalmát is.

Blackrose:üdv köztünk!Én is Adélt szerettem volna,de a párom hajthatatlan volt.
Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Egész nap tiszta depi vagyok. A férjem dolgozik, én meg itthon nyaffadok. A fejem is majd szét megy egész nap. Kép Mogyika is nyügi lehet, mert még ma szinte semmit nem mozgott. Szóval mindketten nyügik vagyunk. Remélem holnapra elmúlik. Kép


Szilvi: tessék gyorsan meggyógyulni! Jobbulást neked!
Az jó, hogy kaptál két hét haladékot. Szorítok, hogy utána se kelljen befeküdnöd. Jó lenne, ha még legalább 8 hetet kihúznátok otthon. Kép


Ex: a szopipárnához hol veszel gyöngyöt? Mennyit kell venni és mennyiért adják? Én is azon gondolkodtam, hogy anyuval varratok egyet. Hátha olcsóbbra jön ki.
Szép lett a kocsi?
Neked is jó kalandod lehetett a buszon. Lehet, hogy tényleg ki kéne táblázni, hogy kismamák vagyunk. Engem épp tegnap tiport el egy öregasszony a zöldségesnél. Nekem lökte a hülye húzós szatyrát. Mikor rászóltam, hogy jó lenne nem lökdösne egy kismamát a kocsival, akkor elkezdett nyálazni, hogy bocsi, meg mikorra várom stb… Várom már a tavaszt, hogy ne kelljen a kabát és lássák, hogy pocaklakóm van.Kép


Katus: én csak napközben fekszem a hátamon, mert szinte egész nap olvasok, tv-zek, és gépezek. (fáj is a derekam tőle)
Éjszaka oldalt, vagy félhason alszom. Elaludni csak hason tudok. Szegény Mogyika ellenzi is rendesen, mikor hasra fordulok. Mindig győzködöm őt, nyugi csak pár perc, míg álomba zuhanok Kép


Norwell: apa tegnap olyan édes volt. Éjszakából jött haza, aludt egy kicsit, aztán elmentünk kaját vásárolni. Utána egész délután a konyhában tüsténkedett. Előre főzött nekem mára, hogy én ne ugráljak. Én ajánlgattam, hogy segítek, de mindig visszazavart feküdni. Annyira imádom őt. Kép


Pilchard: irigyellek, hogy voltatok a Dunán. Énis énis énis akarok menni. Sajna ma apa dolgozik. Tán holnap ráveszem egy kis sétára. Kép


Mézgombi: nagyon édes amit találtál Kép

Blackrose: üdv itt nálunk. Kép


Lányok tegnap annyira belefájdult / szúrt jobb oldalt kicsit elöl a hasam, hogy azt hittem meghalok. Annyit sejtek, hogy Mogyika feje van azon a környéken, de mitől fájhatott? Ja pisilés után is iszonyatosan fájt ott. De ott nem lehet a vese, mert az hátul van nem? Kép


Állítólag jövő héten 20 fok lesz, szerintetek???
Kép

Pusszika
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Kisvirág, ezt találtam a polisztirol gyöngyről a szopipárnás oldalon:
"A Praktiker áruházakban, valamint kreatív hobbiboltokban kapható kisebb 1 kg-os kiszerelésben a töltet, melynek ára 1500 Ft/kg."
Egyébként én is varrni akartam, de végülis megvettem egyet használtan 3000-ért, mert úgy számoltam, h megvarrni is kb ennyi lenne, ha nem vagyok varrónő és nem tudok nagyker áron szerezni hozzá alapanyagot.

Amúgy iszonyúan tud fájni, amikor a baba feszíti szét magát, vagy keresztbe fordul, lehet, h te is ilyesmit éreztél, nem?

pogacsa
 
 


Üdv!
Kisvirág, szép lett az autó, de kicsit más, mint ahogy terveztük, mert a matrica nem oda akart menni, ahova kellett volna!
Igen, szeretnék venni hozzá gyöngyöt, a honlap szerint a Praktikerben kapható kg-s kiszerelésben. Remélem, Doren holnap elolvassa a hozzá intézett kérdésemet, mivel azt én sem tudom, hogy mennyi kellhet bele.
Blackrose, üdv itt! Betettelek a tábliba, be is teszem ide a hsz végére.
Ma felvettem a záróvizsgás gatyómat, és rájöttem, hogy nem kell belőle felhajtani, mert nőtt annyit a pocim, hogy pont jó edzőcipővel is. Kép
Na íme a mai tábla, igaz, most a kismama megelőzte. Kép Egyébként lehet, hogy nem is Péter Lászlónk, hanem Péter Fábiánunk lesz, attól függ, hogy a férjem mit talál el addig. Egyelőre marad az I. verzió.

<pre>
Nick ék. Lakhely baba kora szülés várható kórház nem/név testvérek
Veráska 30 Siófok 34+0 2006.04.26 Várpalotai kh. Dávid elsö baba
Pilchard 29 Kosd 32+2 2006.05.08 Nyírő Gy. Kórház Amelita első baba
Blackrose 24 Keszthely 31+2 2006.05.15 Szt. István kh. Adél Tamás
(2004.04. hó)
Melanie77 28 Bp. XII. ker. 31+1 2006.05.16 Szt. Imre kh. Áron Anna
(2004.01.16.)
Clair 32 Bp. III. ker 31+0 2006.05.17 SOTE I. elsö baba
Szgoron 23 Bp. XV. ker. 30+6 2006.05.18 Nyírő Gy. Kórház Renáta elsö baba
Acer 32 30+2 2006.05.22 Szt. István kh. fiú fiú
(2004.10. hó)
Satuk 30 Bp. I. ker. 30+2 2006.05.22 Kútvölgyi kh. Olivér elsö baba
Tjuca 27 Budapest 30+1 2006.05.23 Szt. Margit
Dr. Sztanyik L. elsö baba
Colett77 28 Budapest 30+0 2006.05.24 János kórház Míra Máté
(2004.03.22)
Gabek 30 Bp. III. ker 30+0 2006.05.24 II. sz. Női Klinika fiú első baba
Pannamari 25 Bp. IX. ker. 29+6 2006.05.25 Schöpf-Merei
Dr. Kósa Zsolt elsö baba
Mézgombi 24 Bp XIV. ker. 29+5 2006.05.26 Kiskunfélegyh. Julianna elsö baba
Doren 33 Bp. XII. ker. 29+4 2006.05.27 János kórház
dr. Baltschik Virág Laci
(2004.01.20.)
Csandy 34 Bp. XIV. ker. 29+4 2006.05.27 Szt. Rókus kh. Gergő első baba
Judit_78 27 Bp. XI. ker. 29+2 2006.05.29 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László Balázs 3. baba
Kari 27 Bp. XIII. ker. 29+2 2006.05.29 Schöpf-Merei
Sz.Gy. Nikolett elsö baba
Hello 34 Bp. XII. ker. 29+1 2006.05.30 Budai Honvéd kh. János,Eugénia,
Kamilla Gábor
(1991.09.02.)
István
(2004.05.26.)
Tarhonyanya 31 Tárnok 28+6 2006.06.01 MÁV kh. elsö baba
Trita 33 Göd 28+5 2006.06.02 SOTE I. Lili
(2004.06.26.)
Szőkemelinda 26 Bp. XX. ker. 28+4 2006.06.03 István kh. Máté első baba
AnnAnn 30 Hatvan 28+3 2006.06.04 MÁV kh. Hanna
(2003.11.04)
Exdeus 23 Szeged 28+3 2006.06.04 II. Kórház
dr. Czank Zoltán Péter László elsö baba
Katus73 32 Békéscsaba 27+1 2006.06.13 B.csabai kh. Panna Kata
(2002.10.23)
Lreta 28 27+0 2006.06.14 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Pogacsa 24 Budapest 27+0 2006.06.14 Szt. Imre kh.
Dr. Bálint Balázs Gergő első baba
Norwell 24 Tét 25+6 2006.06.22 Győr P.A. kh. Kende Kálmán elsö baba
Babszem27 27 25+5 2006.06.23 Uzsoki kh. Zsófi
(2003.09. hó)
Veraa 30 24+5 2006.06.30 Szt. István kh. elsö baba
Emy82 23 Szigetszt.m. 24+4 2006.07.01 István kh. elsö baba
Cila (Ildi) 34 Budapest 24+2 2006.07.03 Újpest
szülőotthon lány Levente
(2005.01. hó)
Bogosz Bp. XVIII. ker. 23+6 2006.07.06 Szt. István kh. Emma első baba
Esztianyo 36 Tampere
Finno. 23+0 2006.07.12 Tampere Norbert (98)
Renáta (99)
Kisvirág_30 30 22+5 2006.07.14 Schöpf-Merei fiú elsö baba
Kanyin 33 Bp. X. ker. 22+1 2006.07.18 MÁV kh.
T.ZS. Erika lány (2,5 év)
Tokajkincse 26 Miskolc 21+6 2006.07.20 Semmelweis kh.
Miskolc Bodza Csenge első baba
Csibemanó 27 Tatabánya 21+2 2006.07.24 Bajcsy kórház Levente Réka (19 hó)
Nyanya67 38 Budapest 21+2 2006.07.24 Szabolcs u. Blanka Krisztina Balázs
(2002.12. hó)
Szücsi_66 39 Bp. XXI. Ker 20+2 2006.07.31 János kórház
dr. Wiegandt első baba
Noémi22 27 Budapest 19+5 2006.08.04 elsö baba
Edina77 28 Debrecen 19+4 2006.08.05 Debreceni Klinka Milán első baba
Zsu11 28 Bp. XXIII. ker. 19+3 2006.08.06 Kútvölgyi kh.
Dr. Tóth Ferenc első baba
Banya 25 Pécs 18+4 2006.08.12 Pécsi Sz.Kl. elsö baba
Fénysugárka 26 Csíkszereda, Erdély 18+1 2006.08.15 Megyei kh. Csíkszereda Hanga vagy Tétény első baba
Gira 24 Szeged 18+1 2006.08.15 szegedi Nöi Klinika Réka
(2005.04.18)
Zsebecske 29 Szsztmiklós 18+0 2006.08.16 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László első baba
Déé 29 Budapest 17+5 2006.08.18 Szt. Imre kh.
Dr. Bálint Mihály első baba
Adi77 29 Pécs 17+4 2006.08.19 Pécsi Sz.Kl. első baba</pre>

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Kisvirág, ezt találtam a polisztirol gyöngyről a szopipárnás oldalon:
"A Praktiker áruházakban, valamint kreatív hobbiboltokban kapható kisebb 1 kg-os kiszerelésben a töltet, melynek ára 1500 Ft/kg."
Egyébként én is varrni akartam, de végülis megvettem egyet használtan 3000-ért, mert úgy számoltam, h megvarrni is kb ennyi lenne, ha nem vagyok varrónő és nem tudok nagyker áron szerezni hozzá alapanyagot.

Amúgy iszonyúan tud fájni, amikor a baba feszíti szét magát, vagy keresztbe fordul, lehet, h te is ilyesmit éreztél, nem?

pogacsa
 
 


na ez kétszer ment el, vajon miért?...

pogacsa
 
 


Sziasztok,

Exdeus, most értem csak ide...
kb. olyan 7-800 gramm körüli a súllya a párnának. Kétszer is megmértem, digitális mérlegen, vele és nélküle Kép
Milyen lett az autó?
Épp írni akartam, hogy mi van nincs új kismamink?, pedig a múlt héten már feltetted a táblát...

Blackrose, üdv itt, gratulálok a hugicához (is). Nekem a fiam január végén volt kétéves, és a hugit máj.20 körül várjuk Kép Hogy birod?

Norwell, természetesen küldöm. Beírom a gépbe és hamarosan megkapod...

Teljesen más jellegű kérdés, ha lehet: van valakinél szobában padlófűtés? Tudna róla valami tapasztalatot írni? Köszi.

Mézgombi, Kisvirág, jobbulást nektek. Hátha fronttól van, és most már jön a jóidő! Kép Bárcsak már 20 fok lenne...

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!

Doren:nálunk mindenhol van padlófűtés a szobákat kivéve,mert azt mondják az nem egészséges,áll.kárositja az izületeket,meg nem jól alszol ha a hálószobában van,de sajnos mást nem tudok róla irni.


Csajok,kezdek parázni,ugyanis alig birok vmit csinálni.Most reggel lementünk a boltba kocsival,és ahogy álltam a sorban úgy éreztem összeesek.Annyira feszül a hasam még mindig.Itthon még nincs gond,mert ha úgy érzem nem birom akkor lefekszek,de ezek után nem merek majd elindulni sehová.
Nektek szokott hullámozni,remegni a hasatok akár két órán keresztül is?Én el sem tudom képzelni hogy mit csinál ilyenkor.Ráadásul nekem fejvégűen fekszik,tehát a lába van a gyomromnál,és úgy szokott ott rugdosni,olyan dudorokat csinál,de mit csinálhat a lábaival ennyire erősen,és ilyen sokáig?

Szép napot Mindenkinek!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


helló lányok!

Pilchard!
Köszi a tippet ismerem ezt az oldalt.

De jó lenne ha jövő héten 20 fok lenne én már nagyon nehezen bírom ezt az időjárást.

Tegnap voltunk az ünnepségen és elmaradt a lovasfelvonulás a rossz idő miatt, ilyenre én nem is emlékszem pedig régen minden március 15.-ei ünnepségen táncoltunk.

Képzeljétek el pár napja nagyon fáj a szemérem csontom és a lábtövem, főleg akkor amikor már estefelé el vagyok fáradva.

Koraszülés: szerintem ez mindannyiunk rémálma. én is mindíg azt számolgatom, hogyha most megszületne akkor életben maradna-e, vagy egészséges lenne-e.
Szerintem ezen mindenki átesik.

Szoptatás: kezd aktuális lenni.Ti hogyan fogtok szoptatni váltott cicikből vagy egy szoptatás alkalmával mindkét ciciből?

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!
Doren, köszike. Akkor elvileg elég, ha veszek egy egykilós csomagot valahol. Csak azért voltam dilemmában, mert olyan nagynak (vastagnak) tűnik, és nem voltam benne biztos, hogy olyan könnyű, de így megnyugodtam. Kép
Az autó? Jó lett, tetszik. A férjem nemrég mondta, hogy a kocsimosóban is megdícsérték, szóval dagadt a melle a büszkeségtől. Kép
Pilchard, sajna nem tudok mit javasolni. Én mindig megsimizem a pocim, és kis idő után elmúlik a feszítés. Egyébként én reggel majdhogynem arra keltem, hogy hullámzik bennem a gyerek...hogy mit csinált? De épp erről írtam Banyának, hogy ő azon aggódik, hogy nem mozog, mi meg azon, hogy hiperaktív. Kép
Katus, én úgy tervezem, hogy egy szopi alatt váltott mellből, tehát nem hagyom, hogy egyet teljesen kiszopizzon elsőre, hanem váltogatni fogom (vagy legalábbis így szeretném).

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Nekem is szokott órákig rugdosni meg remegtetni... olyan, mintha valami érdesebb felület lenne bennem, amin huzogatja valamijét...

Katus, én egész napos fekvés ellenére is megőrülök a szeméremcsontomtól, persze van amikor jobb, de nem ez az általános Kép
Szoptatás??? Hol van az még? (remélhetőleg...Kép ) Halovány ötletem sincs, h fogok-e tudni szoptatni egyáltalán, hogy mennyi tejem lesz, hogy a baba mennyit akarna enni... szerintem majd ezek döntik el az ilyesmiket. Ha meg marad felesleg, akkor szépen lefejem. Már vettem mellszívót.

pogacsa
 
 


Sziasztok Lányok!

Annyit írtatok a 4 nap alatt hogy csak!
Nagyon jó kis csapat jött tényleg itt össze:-) jó olvasni Titeket!

Edina,
Gratulálok és sok boldogságot kívánok Nektek!

Exdeus,
ari a pocid:-)és jó, hogy ilyen hamar meggyógyultál.

Kisvirág,
Nagyon örülök, hogy jobban vagytok és remélem semmi baj nem lesz! Pihenjél sokat és vigyázz magatokra!
Dolgozni elvben a 32-33.hétig fogok, így már visszaszámolok, mert azért már fáraszt nagyon:-( de így beszéltem meg a munkahelyemen.

Hello,
Utólag is Boldog szülinapot Neked és nagyon szép a kaktuszod:-)

Szgoron és Nyanya ,
nagyon izgultunk már miattatok de jó, hogy minden rendben Veletek!:-)

Mézgombi,
Tényleg érdekesek ezek az adatok. Mi most szombaton megyünk 4 D UH-ra kíváncsi vagyok mit mond a doki. Nekem pocim 90 cm-es és 29+3 vagyok. Állítólag 1200 gramm körüli és 35-38 cm-esek a babák ilyenkor, de persze nem könyv szerint nőnek:-)

Képzeljétek megjöttünk férjemmel Sopronból, ami nagyon szép város és jót pihentünk, de az én formám és megfáztam és köhögök:-(
Szerintetek ha belázasodnék mit kell/lehet bevenni? egyenlőre csak a mézes, citromos teát próbálom és sok-sok gyümit, C vitamint.

Másik kérdésem az lenne, hogy szerintetek a szoptatós párna vagy a szék vagy micsoda a jobb? Nagyon reklámozzák és hát árban nem mindegy:-( viszont nem tudom, hogy elég e ha csak az ágyban a párna segítségével szoptatok majd vagy jobb ha kiül az ember egy székra vagy fotelbe?

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de mi már egyre izgatottabbak vagyunk. Lassan meg kéne venni a babakocsit, kiságyat, pelenkázót stb.
Ti mikorra vesztek meg mindent?

Kispapák bent lesznek a szülésnél vagy még nem tudjátok?

További szép napot és pocakosodást mindenkinek!
Kari
(29+3)
kari
 
 


Sziasztok!

Csatlakozok Pogácsához,és Katushoz,nekem is fáj ott lent vmi,de nem tudom megnevezni,szinte az egész alsó részem.Ezért is érzem úgy hogy nem birok állni,de azért az előbb erőt vettem magamon és elmosogattam.

Exdeus:köszi hogy irtál,jó tudni hogy nem csak nekem ilyen aktív.

Én megmondom őszintén eddig eszembe se jutott hogy egy szoptatás alatt mindkét mellből szopizzon,látszik hogy amatőr vagyok.Én fekve szeretném,a kérdés hogy Neki is jó lesz e úgy.
Ja,és apás szülést tervezünk,amilyen hisztis tyúk tudok lenni kell majd a párom oda .

Nekem is lenne egy kérdésem,most van ez az "új" szemlélet ,az igény szerinti szoptatás,mi erről a véleményetek?
Olvastam egy cikkben erről,sok kismama irta a tapasztalatát le,persze mint mindenről erről is nagyon eltérő vélemények születtek.
Egy ellenvélemény viszont megfogott,azt irta az anyuka hogy igény szerint kezdett szoptatni,aminek az lett az eredménye hogy gyakorlatilag az egész napja szoptatásból állt,óránként,két óránként is akár,mert a baba tudta hogy bármikor kér kap cicit,igy egyszerre nem evett mennyiségett,viszont a babák szeretnek cicizni,amit ő igy ki is használt.aztán meg azon szenvedett az anyuka hogy hogy szoktassa le erről,mert egyrészt semmit nem tudott csinálni egész nap,másrészt fárasztotta is nagyon.Mondjuk ilyet én sem szeretnék.

Sziasztok!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Engem a tapasztaltabbak meggyőztek a szopipárna jótulajdonságairól, vettem is egyet. Teszek fel képet róla, kb két hete készült. Ez a párna pont olyan, h befér az ölembe akkor is, ha a fotelben ülök. Kép

Az igény szerinti szoptatásról: hát, nem tudom, sztem amíg nagyon pici, mondjuk úgy hat hetes koráig, én igény szerint fogom, elég nagy megrázkódtatás szegénynek a születés, és csak utána fogom rendszerhez igazítani próbálni. Persze ha ott leszek, és sírós baba lesz, lehet, h mást fogok mondani, pl van egy márciusi fórum, ahol van egy-két sírós baba is, és az anyjuk már kb kikészülve, bármit is tervezgetett előre.

Én már kb a szükséges dolgok háromnegyedét megvettem, mert van bennem egy adag para, h ha bármi van, nem szeretném a párom nyakába sózni ezt is.

pogacsa
 
 


sziasztok!

Látszik hogy itthon vagyok egész nap,és nem csinálok semmit a gépezésen kivül,de olyan jól esik döglődni.

Ezt most találtam,ha vkit érdekel:http://www.medimix.hu/cikk.php?cid=417
terhesgondozási protokoll.

Puszi.
Kezdek gondolkodni most már én is a párnán!Most biztos jól jönne még a fekvéshez is.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Már meg sem lepődtem, mikor ma reggel ismét fejfájással keltem...Kép

Pilchard, én is észrevettem magamon, hogy egyre hamarabb elfáradok. A gerincem sem bírja sokáig a tartást, utálok állni, még a sétálás jobban megy. A mosogatástól meg egyenesen kész vagyok, nem tudok már elég közel állni a mosogatóhoz, így be kell dőlnöm, amit a derekam nem igazán értékel.
Mióta fáj a fejem, Gombika még többet mozog, nem igazán hagy pihenni. Tegnap este tévézés közben nekem is simán lehetett látni, ahogy rugdos, ő is fejvégű fekvésű, kapok egy párszor a gyomromba, de a "legtutibb", amikor egyszerre rúg fent a lábával és üt lent a kezével. Volt, hogy ezt akkor csinálta, mikor épp álltam, és bizony kicsit össze is görnyedtem, mert nagyon nem esett jól. A csuklásán viszon jót szoktam mosolyogni, az olyan aranyos, meg egy kicsit csikiz is. Szóval jókat tudnak "bulizni" odabent! Kép
És a mi Julcsikánk még azt sem tudja, hogy az ő korában már át kellene aludni a nap 90%-át. Õ fordítva csinálja, annyit van ébren...

A lent fájáshoz szintén csatlakozom, én úgy hallottam, hogy ilyenkor valami vénát nyomnak, attól fáj. Nekem szerencsére még csak párszor volt, viszont elég intenzíven, alig tudok olyankor menni.
Még mindig jobb, hogy csak fáj, nagymamám annak idején, mikor a keresztapámmal volt terhes, úgy járt, hogy a baba ráfeküdt egy idegszálára, aminek következtében a jobb lábát szinte egyáltalán nem tudta mozgatni. A dokija meg azt mondta, hogy ha megszületik a gyerek, akkor majd helyreáll, hát így is lett, csak a terhessége utolsó időszakában nem igazán tudott járni...

Na, ennyit a nyavalyákról! Kép

A szoptatáson még én sem gondolkodtam, szerintem majd úgy is kialakul, melyik megoldás válik be. Meg majd a bölcs, tapasztalt családtagok ellátnak tanáccsal, ha nagyon nem menne. Kép

Kari, már bennem is van némi izgalom, hogy lassan már hárman leszünk. Kép Nekem meg azt kell megszervezni, hogy mikor, mivel, milyen segítséggel hozzuk fel Félegyházáról a babacuccokat... Szerintem legkésőbb áprilisra elrendezek mindent, utána már húzok le kórház-közelbe. Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!


Nem tudom, mi van ma velem....talán mert tegnap szinte egész nap levegőn voltunk, akkorát aludtam, hogy most ébredtem egy fél órája!!!!Kép

Ahogy látom, azért elég sokan átesünk ezen a megfázásos köhögéses kellemetlenségen. Nekem a köhögésre a Stodal szirup bevált. Ez egy homeopátiás szer. +rengeteg mézes tea, c-vitamin.

Doren: a padlófűtésről én is olyan tapasztalatokat hallottam, hogy a hálószobák kivételével nagyon dícsérik. Ha építkeznénk mi is így csinálnánk.

Kisvirág örülök, hogy még itt vagy velünkKép

Blackrose üdv a csapatban!

Nekem eddig szerencsém van nem fáj a derekam, csak a bal oldali legfelső bordacsontom, viszont az estére néha tényleg elviselhetetlen. HA vizszintesbe lefekszem reggelre elmúlik, de reggel után pár órával már érzem is. Ez mitől van?

zsu 20+6

Kép
zsu11
 
 


Sziasztok Kismamik!

Ma már jobb kedvem van. Apa is itthon van velem Kép

Pogi és Doren: én is köszi a párnás infót. Látom nem is kell sok gyöngy bele, így lehet, hogy megfűzöm az anyut, hogy varrjon egyet.

Pogi: Lehet, hogy tényleg Mogyika feszíti magát és azért fáj az oldalam. Mindegy 4 hónap múlva elmúlik Kép Hú de sok idő még.

Doren: a tesóm fűtésszerelő és a szobákba nem szokta ajánlani a padlófűtést, mert a port felkavarja és a por allergiát okozhat. Főleg ott nem ajánlja ahol kicsi gyerek van, mert ők ugye közelebb vannak a padlóhoz. Más helyiségbe lehet.

Exdeus: gondolom büszke magára apa mikor a kocsit dicsérik Kép
Sajna nekünk még mindig nincs konkrét nevünk a táblába. Pedig lassan döntenünk kellene.

Kari: örülök, hogy jól telt a pihenés Kép Viszont sajnálom, hogy megfáztál Kép
Én szeretném, ha apa is bent lenne a szülésnél. Remélem nem császár lesz.

Pilchard, Pogi, Mézgombi és Katus sajnálom, hogy már sehogy sem kényelmes nektek Kép Valószínű ezen csak a szülés fog segíteni. Kitartást csajok.

Pilchard: jó ez a link, ezek alapján megállapítom, hogy mind a védőnő, mind az orvos kihagyott pár dolgot. Pl. nekem a baba szívhangját még egyszer sem nézték meg. Kicsit morcos is vagyok miatta.

Mézgombi: lehet, hogy Julcsa rosszul értelmezte a könyvet. Úgy értette, hogy 90 %-ban fent kell lenni Kép

Koraszülés: amióta a doki közölte, hogy rövidültem azóta para van a koraszülést illetően. Én is mindig azt számolom, hogy mikor lenne már életképes. Ja én is koraszülött gyerek vagyok.

Szoptatás: hát igazán én még nem gondolkodtam rajta. A szülésfelkészítőn azt javasolták, hogy egyik oldalt max 20 percet szopizzon a kicsi, majd a ha kell még neki akkor a másik oldalt. Azért mert ha sokáig van egy oldalt akkor ki tud sebesedni a mell. Én nem értek hozz, de biztos ők tudják.

Én szeretném majd valamennyire rendszerre szoktatni a babát. Bár biztos lesz benne párszor csúszás, de nagyjából jó lenne, ha megszokná mikor kap kaját, mikor van pancsi és mikor éjszakai szunya. Mondjuk, ha nem lesz éhes nem fogom megtömni, de ha meg előbb fog kelni mint 3-4 óra és kajás akkor azért adni fogok neki. Bár most nagy a szám, majd kiderül.

Csajok a baba kb. mikor fordul be a helyére? Nekem egyenlőre harántba van.

Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!
Május 10 körülre várom második babámat, és csatlakoznék hozzátok. Még alaposabban vissza szeretnék olvasni, de máris van egy-két megosztanivalóm.
Fájás lent illetve sántítás: Adél lányommal (2 éves) én is úgy jártam, hogy a 8. hónapban két hétig sántítottam, aztán a 9. utolsó két hetében, és a szülés után egy hétig. Eleinte csak egyre fáradtabb lett az egyik lábam, s aztán egyre kevésbé tudtam használni. Nem fájt, csak valahgy nem működött. Sok ötlet volt, mitől, de máig sem tudom. Most várom mi lesz. Tompa nyomást odalent én némely tornagyakorlat és néha járás közben érzek, de pihenéssel elmúlik. Vagy ha elgémberedtem, akkor a mozgástól múlik el.
Szoptatás igény szerint: szerintem minden baba és mindn anya másként működik, és mindenki kialakítja a saját játékszabályait, és akkor jó lesz. Én is azon vettem észre magam az elején, hogy a lányom folyton a cicimen akar csüngeni, és hogy nem tudok pihenni, és rájöttem, hogy a tej termeléséhez nemcsak sok szoptatás kell, de megfelelő (erőleves, grízestészta, alkoholmentes sör jól gyarapít) táplálék és sok pihenés. Én ezért eleinte napi 12-szer szoptattam, aztán próbáltam ritkábban, de az igényeit figyelembe véve. 13 hónapos koráig szopott, és az első fél évében csak anyatejet, s ezzel elégedett vagyok. Álmaim babája mégis 3 óránként szopik (;
Vera
kóci
 
 


Sziasztok!

Kóci!
Üdv köztünk! Kisfiad lesz vagy kislányod?

Pilchard!
Kell néha olyan nap is, amikor az ember nem csinál semmit. Nagyon jól tud esni...
Szoptatás: barátnőm példáját látom magam előtt, aki szintén úgy szoptat, ahogy Virág írta. Neki az elején kisebesedett a melle, de ez a módszer bevált. Szerintem én is ezt fogom megpróbálni, és igazodni szeretnék majd a kicsihez: amikor neki jó, akkor kap cicit.

Virág!
Ha jól tudom, először szülő nőknél a 36. hét után, többedszer szülőknél pedig van úgy, hogy csak közvetlenül a szülés után fordul be a baba a helyére. Egyébként én is azóta parázok a koraszüléstől, amióta a doki mondta a rövidülést. Erre hozta fel a védőnőm a következő példát: egy kismama a második babáját várta, és a 18. héten 1110-es volt a méhnyak és a méhszáj!!! Ennek ellenére még túl is hordta a gyereket, pedig nem tudott sokat pihenni, mert ott volt az első gyerek, és a doki nem fektette be a kórházba. Úgyhogy no para! (ez most magamnak is szólt...Kép)

Pogi!
Tök jó a szopispárna! Azon gondolkodtam, hogy feltétlenül muszáj-e gyöngyöket rakni bele. Nem felel meg ugyanerre a célra a nagyon apró darabokra szedett matrac? Mert sógornőm biztos szívesen megvarrja nekem, de gyöngyöket nem tudom, hol kapnék.

Nekünk a babakocsi már megvan, a hordozót most fogjuk megvenni, a babaágy megvan (csak még el kell hozni). A babacuccokat kellene átválogatnom, amiket kaptam, meg lassan ki kéne mosnom őket, de én illen hüle babonás vagyok...KépKépKép Pedig nem húzhatom az örökkévalóságig... Néhány apróság hiányzik csak.

Na, lelövöm magam. Pussz mindenkinek!

Norwell+Mazsola (kerek 26+0Kép)

Kép
Kép
norwell
 
 


Norwell, az én szopipárnám szivacs-darával van töltve, nem gyöngyökkel! A gyöngyöket csak az antiallergén mivolta miatt ajánlják, de azok sokkal keményebbé teszik a párnát, így én a szivacs mellett döntöttem, ha már senki se allergiás a családban, meg a babát se arccal a párnának fogom szoptatni.... Ha varrni szeretnéd, pl Potom nevü üzletekben lehet kapni szivacs tömőanyagot, én ott szoktam venni.

pogacsa
 
 


Sziasztok!!!

Mézgombi: Kép Hát a babaszobás fórum az igencsak haldoklódik… de már valahogy nem is vagyok meglepve. Látszik, hogy én vagyok a témaindító!! ;) Nah jó nem ócsárolom magam!!
Az tök jó hogy aztán még se lett baj a cukroddal. Amúgy nekem meg pl., pont hogy alacsonyabb lett, mint a normális, és kicsit paráztam hogy gond lesz és beutalnak komolyabb vizsgálatra, de aztán nem. Mondtam, hogy val’szeg az volt a gond, hogy annyira émelyegtem attól a cukros löttytől, amit meg kellett inni, hogy egyszerűen kihánytam… igaz kb. félórával a második vérvétel előtt szóval, ha nagyon akart volna, akkor felszívódhatott volna.

Pilchard: Kép Én meg főként Anemonát szerettem volna, de nekem meg ebben volt a párom meggyőzhetetlen, így aztán közös megegyezéssel sikerült 9 lány nevet választani, és ebből akartuk, hogy Tomi húzzon, de a kis mohó mindet elvette a markomból csak egyet nem, vagyis az kiesett a kezéből és az volt az Adél így lett ez. Kép Közös családi névválasztás.

Kisvirág: Egy kerekes szatyros nénikével egyszer nekem is meggyűlt a bajom a buszon. Kép
Ja meg egyszer még mikor Tomit vártam egy izomagyú-Mikiegér a TESCOban a kocsit tolta bele a hasamba, és arra hivatkozott, hogy nem vette észre, hogy babás vagyok. Aztán mondtam neki, hogy ha kinyitná a szemeit, akkor meglátná, hiszen már a nyolcadik hónap vége felé voltam és már tavaszodott is szóval kabát se volt rajtam.
Amúgy külső szemlélőnek irtó vicces látvány lehetett, én a magam 167 cmjével és alapból izomgyenge testfelépítésével, de annál hatalmasabb pocakjával osztottam, az a majdnem 2 méteres kigyúrt pasit!!

Doren: Mikor hogy… van, amikor semmi gond nincs, de az utóbbi napok időjárása szerintem erősen bekavart, mert napok óta fáj a derekam, meg a pocim alja. Alig bírok menni, meg állni. Kép Már mondtam is apinak, olyan vagyok, mint egy vénasszony, csak nekem előre csúszott a púpom.
És persze ha Tomit emelgetem, akkor sokkal rosszabb. Így nem emelgetem még annyit se mint eddig, ami miatt persze néha duzzog. De igyekszem máshogy pótolni a karban ülésből fakadó örömét… Kép

Pocihullámzás: Nem lehet, hogy csuklik a baba odabenn? Passz.
A fiam már tök korán fejvégű állást vett fel, és rendre szétrugdalta a bordáimat. Ülni alig tudtam annyira rúgott, meg támasztott. Adél baba is amióta befordult a gyomromat célozgatja… bár vele már szokom, mert ó legtöbbször nem kifele rúg, hanem befelé szóval amióta mozog állandó dögönyözésnek veti alá a belső szerveimet. Már múltkor az anatómia könyvet akartam felolvasni neki, hogy azért a veséimet ne cserélje ki a petefészkeimmel, vagy ne adj Isten a manduláimmal. ;) Kép

Szopi: Hááát a szopipárnán eddig is gondolkodtam, sőt azon is, hogy meg kéne varrnom, hisz anyag akad idehaza elég, varrógépem is van… csak a töltelék miatt aggódtam, de amint látom feleslegesen szóval én is varrásra adom a fejem. Kép Amúgy ezen kívül nem nagyon készülgetek rá többet, vagyis dehogy nem vettem normális mellszívót, mert ami Tomival volt (akkor vettük, amikor már mellgyulladásom lett)az enyhén szólva sz@r. ezen kívül tudatilag spannolom magam meg pozitívan vizualizálom, hogy fogok tudni szoptatni. Mert én is kezdő vagyok ezen a téren, vagyis annyira nem, hogy van egy jókora kudarcom, ami még nagyobb elhatározásra sarkall, de valamennyire paráztat is. Amúgy ez is az egyik oka annak, hogy olyan jó messzire megyek szülni, mert itt a helyi kórházban nem igazán állnak az anyuka mellé szopi kérdésben, nem hogy igény szerint, de még a 3 óránkéntiben sem.
Az igényszerűséget meg majd meglátjuk... végül is Tomi hiába volt tápszeres igény szerint evett, vagyis ha 2 óra múlva láttam hogy éhes, akkor kapott tápit, de ált. azért 3-3,5 óránként adtam neki. Éjjel pedig csak akkor, ha felébredt és kért… vagyis… 3-4 hetesen már végig aludta az éjjelt (az az este 11- hajnali 5-6 óráig) és aztán evett és még visszaaludt.
Adéllal se tervezem másként. Aztán majd kiderül. Egyelőre nekem most az az elsődleges cél, hogy tudjak szoptatni és akkor majd lesz min valóban eltöprengeni. Kép

Koci: Üdv itt!! Igaz én is csak tegnap csatlakoztam a csapathoz. Kép Én május 15-re várom a kislányomat aki Adél lesz ;) és van egy 2 éves fiam.

Fúúú most jó hosszú lettem.
Majd még este benézek, de ennyi volt a pihi délutánra. Tomi már kopácsol a kiságyban. Kép

További szép napot!!

Blackrose

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Én nem értem, mi van velem ma. Iszonyúan nyilall, görcsöl a jobb oldalamnál. Olyan, mintha a baba átdugta volna valamijét a jobboldali méhembe (nekem ugye kettő van, és a baloldaliban van a baba) és ott feszítene valamit... levegőt alig kapok és nem tudok mozogni se Kép Érez valaki valami hasonló egyoldali feszülést, nyilallást???? A dokit felhívtam, és szerinte a baba fekhet talán keresztbe, nade EGÉSZ NAP???? Az oké, h megpróbál megfordulni, ez még jó is, de ami nekem sz@r, az neki is, nem? Csak nem akarhat úgy beékelődve lenni hosszasan??? Ja, és keményedek is tőle mint állat...

Varrás: annyi mindent akartam varrni a babának, baldachint, fejvédőt, stb... erre most fekhetek itt és kapkodhatom a levegőt... öngyidepi...

pogacsa
 
 


Pogi: dettó ezt éreztem tegnap előtt. De nekem tényleg keresztbe (haránt) fekszik Mogyika.
Nem tudtam én se csinálni semmit. Tán az segített egy kicsit, hogy elmentem nagywc-ni (bocsi) és utána feküdtem. + magnéziumot nyomtam be és estére jobb lett, de mikor pisilni mentem ugyanúgy belenyilalt.
Türelem és elmúlik... Kitartás!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Nekem is ugyan ez!!! A kakilástól jobb lett, de mióta nem ehetek elég gyümit és nem ihatok elég tejet, azóta a korpa se segít, ha szedek vasat is Kép szóval elég nehéz téma lett az is, nagyon oda kell figyeljek rá. Lehet, h megnövelem a korpaadagot, fuuuj.
Amikor megfordult farosba, akkor is csillagokat láttam, de az megvolt egy-két óra alatt, most meg már reggel óta szórakozik. Kép És amint megmozdulok, szúr és keményedik.

pogacsa
 
 


Sziasztok Csajszik!

Nagyon régen írtam nektek, de itt vagyok és jól vagyunk. Megcsinálták nekem is a terh. cukorvizsgálatot és jó lett az eredmény: éhgy:5 utána 2 órával 5,7.
Másodszor is láttuk a babyt- kisfiú lesz. Neve pedig Dominik. Képzeljétek már 1570 gr-ak vagyunk. Olyan édes.

Kaptunk egy csomó babaruhát, ebben nem szenvedek hiányt. Már csak a kiságyat és a babakocsit kell megvenni, és egyéb apró dolgokat.

Kérdés: tud vki hol lehet kapni könnyü bababkocsit? Sajnos a 2.em-en lakunk, és persze hogy nincs lift. A mostani babakocsik olyan batár nagyok és nehezek szerintem.

Szoptatás témához: nektek is folyik a cicitekböl egy kis tej (ha ez tej)Nekem néha szokott fürdés után, talán a melegre.

Puszika mindenkinek:
Annamari+ Dominik baba

KépKép
pannamari
 
 


SZiasztok!
Na jól betermeltetek! Kép Ma egész nap szinte nem is voltunk itthon, jól eltelt a nap.
Ilyen feszítésem nekem nincs, de azért már próbálkozik a drága a különböző tornamutatványokkal. Kép
Szopipárna: Doren, a tiéd is ilyen kifli formájú? Mert én hengerre gondoltam, de úgyis csak a jövő héten lesz kész, addig tudni kéne, hogy mit adjak elő anyósnak. Én egyébként gyöngyöt veszek bele, már csak azért is, mert az nem nyomódik (tömörödik) össze.
Koci, üdv itt. Ha megírod az adataidat, beteszlek a táblába.
Na most ilyen rövid voltam. Kicsit kómásnak érzem magam, és holnap korán kell kelni a pesti út miatt.
Mindenkinek szép estét!
Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Ma inkább csak olvasgatáshoz volt erőm, a fejfájás hol elmúlik, hol visszatér... De azt hiszem van egy tippem az okára. A héten szemüveget hordtam, mert nagyrészt itthon voltam, meg gondoltam, pihentetem is a szemem, de valszeg élesebben látok vele, mint a lencsével. Lehet, hogy ez okozza a fejfájást. Szóval most visszatértem a lencséhez, ez az uccsó reményem...

Blackrose, szerintem nem azzal volt a gond, hogy Te indítottad a témát, csupán tök kevesen írtak oda. Itt meg egy csomóan vagyunk, valaki mindig ír. Kép

Pogácsa, pihizz sokat, meg szuggeráld a kicsit, hogy jobb pózban legyen. Kép

Kisvirág, nekem kb. a 27. hét óta fejvégű fekvésű, remélem így is marad. Mondjuk szerintem már nagy mutatványokra nincs helye. Kép

Csandy, már tök régen írtál... Azért olvasol bennünket? Mi újság a vérnyomásoddal, használ a gyógyszer? Holnap azt hiszem megyek tornára, feltéve, ha nem fáj a fejem... Utána megyek haza, de jövő héten, ha jó Neked valamikor, szólj, és talizhatnánk.

Na megyek BK-t nézni...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


sziasztok!

Pogácsa,Kisvirág:ezek a babák összebeszéltek,ua.mint Nálatok,bár nekem nem keresztbe fekszik,de a vc-zés után jobb.
Eddig nem akartam ilyen témát felhozni,de most hogy irtad Pogácsa,nekem ezen a héten kezdődött hogy alig tudok vc-ni, és már most rosszul viselem,mi lesz később? Már bocs hogy ilyet irok,de majdhogynem úgy kell "megszülni",pedig én gyümin,zöldségen,kefiren élek szinte.
Miért nem ehetsz tejet,meg gyümit?Két méhed van?
Ez okoz vmi plusszt?Még nem hallottam ilyenről.

Megnéztétek a terhességi protokollt?Kisvirág,nekem is egy csomó dolgot nem néz a védőnő.Csak az alapot:súly,vérnyomás,vizelet.Hát,mit lehet erre mondani?

Blackrose:nagyon édi a fiad,megnéztem az adatlapodat.Nekem is koponyavégűen fekszik,de rugdos kifelé meg befelé is rendesen.
Hol fogsz szülni?Milyen osztályon,vagy területen dolgozol?

Kóci:üdv itt!A te lányod is édi.melyik kórházban fogsz szülni?

Exdeus:azért megint bejött,mer Kóci a tábla után jelentkezett.Kép

Úgy irigyelek Mindenkit akinek már mindene megvan.Tudom hogy még van időnk,de sokkal nyugodtabb lennék ha minden meglenne.

A babaruhákat mivel kell kimosni?Csak simán vizzel kiöbliteni?se mosópor,se öblitő?

szoktam olvasgatni más topicocat,és olvastam ma egy szüléstörténetet.bár nem szokták oda feltenni,emailben küldözgetik egymásnak,de ezt oda irta a lány,hát rendesen bőgtem rajta.Na amúgy is elég sírós liba vagyok,film,könyv,bármin tudok,a párom meg mindig nevet rajtam.De szép történet volt,meg ahogy leirta az anyuka nagyonmegható volt.
Nemsokára már a mieinket olvasgathatjuk!

Jó éjt Mindenkinek!Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Megint sziasztok Kép

Kóci: üdv a csapatban Kép Ari a kislányod!

Norwell: akkor még van ideje befordulni. Kép Csak itt többeteknél olvastam, hogy már befordult a baba. A védőnő jó példát mondott. Remélem mi is kihúzzuk Kép
Grat. A kerek 26-hoz Kép

Pogi: nekem is nehezen megy a nagydolog. Kép Néha több napig sem megyek. Te milyen korpát eszel? Vagy mit teszel az ügy érdekében? Én langyos vízen gondolkodtam, hátha segít, de még nem próbáltam.
Pilchard: és te mit javasolsz az ügy érdekében?
És nyugi én is mindenen képes vagyok elbőgni magam. Azt hiszem a terhesség alatt ez még jobban fokozódott. A férjem is kinevet, de nem érdekel. Kép

Blackrose: hát jól kifogtad te is izomaggyal. Annyira parasztok tudnak lenni az emberek. Kép
Nagyon csibész nézése van a fiadnak! Nagyon édes!

Pannamari: örülök, hogy néha benézel, és hogy jól vagytok Kép Grat. Dominikhoz, szép nagy már. Választottál már szülésznőt?

Nektek mi a véleményetek a mellszívóról? Érdemes venni, és ha igen milyet?

Szorítsatok holnapra, mert megyünk a doki bácsihoz. Remélem jókat mond.

Megyek próbálok szunyálni. Tegnap fél éjszakát fent voltam. Túl sok a savam és egész éjjel "lifteztem". Valaki szed valami savlekötőt?

Jó éjt mindenkinek. Kép
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Üdv!
Megnéztem ezt a protokollt. Szerintem a fele se igaz. Én anno magában a törvényben olvastam el, hogy elvileg hogyan működik a dolog, abban nem volt ennyi! Ez tuti! Nálam pl. a vizeletet sem nézik, csak akkor, ha elküldenek vérvételre, ott van vizeletnézés is. A haskörfogatomat még egyszer sem mérték...én ezen nem is aggódom. Ahány...annyi...
Mézgombi, rájöttem valamire: lehet, hogy a Te babád azért volt nagyobb, mert a doki hozzátette a husijának a súlyát is. Ugyanis a csontméretekből becsült súly, csak a vázszerkezet súlya, a többit hozzá kell tenni. Kép Ezek szerint nekünk óriásbébink lesz... Kép Egyébként még fordulhat a baba, az egyik ismerősöm, aki nemrég szült, pont így járt: a szülésig fejvégű volt a kisfia, a szülés előtt pedig megfordult.
Na megyek Helyszínelőket nézni, aztán csicsis, ahogy Kisvirág Csőrikéje.
Jó éjt!
Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Pannamari: én úgy szereztem könnyü babakocsit, h feladtam egy aprót, h keresek könnyü, tömegközlekedésre alkalmas, újszülöttnek is jó babakocsit, és kb két napon belül jelentkeztek. Végülis egy szülésznőtől vettem, nagyon segítőkész volt, még el is hozta nekem, amikor meghallotta, h feküdnöm kell.

Ex, pont hogy a gyöngy tömörödik, de ez nem baj, mert csak nagyon lassan, és akkor is elég kipótolni, nem kell újratölteni az egészet!

Pilchard, duplex méhem van, egy méhszájjal. Fejlődési rendellenesség, és csak az első uh-on derült ki. Elvileg lehet ez a sok keményedés oka, meg hogy jobban érzi magát a baba farosan, mert lent van több helye, nem úgy, mint normális esetben. Amúgy általános tünetei: nehéz teherbeesés (ezt nem tapasztaltam, elsőre összejött), gyakori vetélés és koraszülés (átlagban 7-8 hónapra szülnek, mert nem tud tágulni), de persze bármi lehet még, az orvos is optimista.
Tejet meg gyümit ehetek, de csak nagyon keveset, mert sok bennük a szénhidrát :'( Ahhoz képest, h amig ki nem derült a cukrom, ittam vagy egy litert egy nap...

Kisvirág, sima búzakorpát eszek, bioboltban vettem, de elvileg sok helyen lehet kapni. Igazából tömény rost, így "kisepri" a beleket, és napi két evőkanállal ajánlják a patikusok a gyógyszerek helyett. Elég undorító íze van, kb mintha faforgácsot ennél, de azért nem annyira vészes, lehet enni kefírbe, tejfölbe, joghurtba, vagy pici tejjel összekeverve gyorsan legurítva.

Én vettem mellszívót, használtan azt is, mert a nemrég szült ismerőseim nagyon ajánlották, sőt, már a kórházba is érdemes vinni állítólag. Segít beindítani a tejcitermelést. Az általános tapasztalat az, h az Avent isis kézi mellszívó a legjobb, a gumipumpásak nagyon szarok, a gépi meg messze nem jobb, mint a kézi, és még drágábbak is. Remélem, segített!

pogacsa
 
 


Sziasztok!
Köszi a dicséretet Adél nevében!
Ági (Exdeus), köszi, hogy beveszel a táblázatba: Kóci, 34, Bp. II. ker., 31, 2006.05.10., MÁV Kórház, Loránd, Adél (2004.02.18.)
Mellszívóra szerintem is nagy szükség van. Én használtam, de most majd még többet szeretném használni, mert amikor már Adélt hozzátápláltam, sűrűn begyulladt a mellem, és a mellszívóval talán javítottam volna a helyzeten. Sajnos a leszívott tejet Adél nem itta meg fagyasztás után.
Székrekedés. A vas szedésekor első várandósságomban semmi sem segített rajtam sem. Most nem kell szednem, és még Elevitet sem szedek, mert akkor bajba kerülönék én is. Így stabilizálni tudom a helyzetet: a friss körte és a mandarin, a cékla és a cukkini segít, egyetek sokat!
Vera
kóci
 
 


Sziasztok! Valaki tudna segíteni nekem? Az Alphaville-től keresem azt a számot amibe azt éneklik hogy Forever forever, meg a Coldplay legújab számát ha tudjátok írjátok meg! Köszi előre is!
aapci
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Tegnap megpróbáltam átolvasni az elmúlt néhány nap termését, hát, több órámba telt...
Szóval május 10-re várom az első babámat, kislány, Lili lesz a neve. A Péterfy kórházban fogok szülni. Január vége óta itthon vagyok, átestem azon a bizonyos méhszáj-varráson. Azóta nem görcsölök, sokkal jobban érzem magam.
Egyébként 32 éves vagyok, Budapesten élek, egy multinál dolgoztam a marketing osztályon.

Jó éjszakát mindenkinek (ha vki rajtam kívül ilyenkor még fent van Kép)

Móni
caroline
 
 


Sziasztok!
Norwell, a befordulás nem közvetlen szülés ELÕTT akart lenni??? Kép
Pilchard, tegnap elfelejtettem megírni, hogy én sima mosóporral fogom kimosni a ruhákat, de az öblítő helyére az első időkben 20%-os ecetet teszek felhígítva (1 rész ecethet 3 rész víz). Ezt egy másik fórumon javasolták, a ruha elvileg ebben a hígításban már nem lesz ecetszagú, és a mosópormaradványokat is kiszedi a ruhából az öblítés során.
Mellszívó: én egyelőre nem vettem, elsőre lesz sajátkezű, aztán meglátjuk, hogy kelleni fog-e másmilyen.
Caroline, üdv itt. Téged is beteszlek a tábliba, és ideteszem, hogy mindenki tudjon rólad és Kóciról.

<pre>
Nick ék. Lakhely baba kora szülés várható kórház nem/név testvérek
Veráska 30 Siófok 34+2 2006.04.26 Várpalotai kh. Dávid elsö baba
Pilchard 29 Kosd 32+4 2006.05.08 Nyírő Gy. Kórház Amelita első baba
Caroline 32 Budapest 32+2 2006.05.10 Péterfy kh. Lili első baba
Kóci 34 Bp. II. ker 32+2 2006.05.10 MÁV kh. Lóránd Adél
(2004.02.18.)
Blackrose 24 Keszthely 31+4 2006.05.15 Szt. István kh. Adél Tamás
(2004.04. hó)
Melanie77 28 Bp. XII. ker. 31+3 2006.05.16 Szt. Imre kh. Áron Anna
(2004.01.16.)
Clair 32 Bp. III. ker 31+2 2006.05.17 SOTE I. elsö baba
Szgoron 23 Bp. XV. ker. 31+1 2006.05.18 Nyírő Gy. Kórház Renáta elsö baba
Acer 32 30+4 2006.05.22 Szt. István kh. fiú fiú
(2004.10. hó)
Satuk 30 Bp. I. ker. 30+4 2006.05.22 Kútvölgyi kh. Olivér elsö baba
Tjuca 27 Budapest 30+3 2006.05.23 Szt. Margit
Dr. Sztanyik L. elsö baba
Colett77 28 Budapest 30+2 2006.05.24 János kórház Míra Máté
(2004.03.22)
Gabek 30 Bp. III. ker 30+2 2006.05.24 II. sz. Női Klinika fiú első baba
Pannamari 25 Bp. IX. ker. 30+1 2006.05.25 Schöpf-Merei
Dr. Kósa Zsolt Dominik elsö baba
Mézgombi 24 Bp XIV. ker. 30+0 2006.05.26 Kiskunfélegyh. Julianna elsö baba
Doren 33 Bp. XII. ker. 29+6 2006.05.27 János kórház
dr. Baltschik Virág Laci
(2004.01.20.)
Csandy 34 Bp. XIV. ker. 29+6 2006.05.27 Szt. Rókus kh. Gergő első baba
Judit_78 27 Bp. XI. ker. 29+4 2006.05.29 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László Balázs 3. baba
Kari 27 Bp. XIII. ker. 29+4 2006.05.29 Schöpf-Merei
Sz.Gy. Nikolett elsö baba
Hello 34 Bp. XII. ker. 29+3 2006.05.30 Budai Honvéd kh. János,Eugénia,
Kamilla Gábor
(1991.09.02.)
István
(2004.05.26.)
Tarhonyanya 31 Tárnok 29+1 2006.06.01 MÁV kh. elsö baba
Trita 33 Göd 29+0 2006.06.02 SOTE I. Lili
(2004.06.26.)
Szőkemelinda 26 Bp. XX. ker. 28+6 2006.06.03 István kh. Máté első baba
AnnAnn 30 Hatvan 28+5 2006.06.04 MÁV kh. Hanna
(2003.11.04)
Exdeus 23 Szeged 28+5 2006.06.04 II. Kórház
dr. Czank Zoltán Péter László elsö baba
Katus73 32 Békéscsaba 27+3 2006.06.13 B.csabai kh. Panna Kata
(2002.10.23)
Lreta 28 27+2 2006.06.14 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Pogacsa 24 Budapest 27+2 2006.06.14 Szt. Imre kh.
Dr. Bálint Balázs Gergő első baba
Norwell 24 Tét 26+1 2006.06.22 Győr P.A. kh. Kende Kálmán elsö baba
Babszem27 27 26+0 2006.06.23 Uzsoki kh. Zsófi
(2003.09. hó)
Veraa 30 25+0 2006.06.30 Szt. István kh. elsö baba
Emy82 23 Szigetszt.m. 24+6 2006.07.01 István kh. elsö baba
Cila (Ildi) 34 Budapest 24+4 2006.07.03 Újpest
szülőotthon lány Levente
(2005.01. hó)
Bogosz Bp. XVIII. ker. 24+1 2006.07.06 Szt. István kh. Emma első baba
Esztianyo 36 Tampere
Finno. 23+2 2006.07.12 Tampere Norbert (98)
Renáta (99)
Kisvirág_30 30 23+0 2006.07.14 Schöpf-Merei fiú elsö baba
Kanyin 33 Bp. X. ker. 22+3 2006.07.18 MÁV kh.
T.ZS. Erika lány (2,5 év)
Tokajkincse 26 Miskolc 22+1 2006.07.20 Semmelweis kh.
Miskolc Bodza Csenge első baba
Csibemanó 27 Tatabánya 21+4 2006.07.24 Bajcsy kórház Levente Réka (19 hó)
Nyanya67 38 Budapest 21+4 2006.07.24 Szabolcs u. Blanka Krisztina Balázs
(2002.12. hó)
Szücsi_66 39 Bp. XXI. Ker 20+4 2006.07.31 János kórház
dr. Wiegandt első baba
Noémi22 27 Budapest 20+0 2006.08.04 elsö baba
Edina77 28 Debrecen 19+6 2006.08.05 Debreceni Klinka Milán első baba
Zsu11 28 Bp. XXIII. ker. 19+5 2006.08.06 Kútvölgyi kh.
Dr. Tóth Ferenc első baba
Banya 25 Pécs 18+6 2006.08.12 Pécsi Sz.Kl. elsö baba
Fénysugárka 26 Csíkszereda, Erdély 18+3 2006.08.15 Megyei kh. Csíkszereda Hanga vagy Tétény első baba
Gira 24 Szeged 18+3 2006.08.15 szegedi Nöi Klinika Réka
(2005.04.18)
Zsebecske 29 Szsztmiklós 18+2 2006.08.16 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László első baba
Déé 29 Budapest 18+0 2006.08.18 Szt. Imre kh.
Dr. Bálint Mihály első baba
Adi77 29 Pécs 17+6 2006.08.19 Pécsi Sz.Kl. első baba</pre>

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok Lányok!
Pogácsa!
Mesélj nekem egy kicsit erről a két méhről légyszi!
Mit jelent az hogy duplex? Azt hogy két különálló van? Hogy jöttek rá? Én is hasonló cipőben járok, nekem sövényem van... Kép Engem azzal riogatnak hogy félidőben elmehet a baba. Nagyon félek, holnap leszek 19 hetes. Neked miket mondtak?

Kép
Kép
banya1
 
 


Jó Reggelt!Kép

Ilyet szeretnék már látni,de nálunk már megint esik az eső/hó.

Ex:köszi,ezt az ecetet még nem hallottam,de kipróbálom én is.
Lehet hogy van benne sok túlzás,de a vizelet vizsgálat szerintem rutin kéne hogy legyen a védőnél,mert egy stixel meg tudja nézni,nem tart semeddig.De mint tudjuk ahány ház......
Engem mondjuk megnyugtat.

Pogácsa:hogy mik vannak,érdekes amit irtál.reméljük nem lesz gond,igy már értem miért félsz annyira a koraszüléstől.De legyünk optimisták!!

Kisvirág.én meg zabkorpát eszek,majdnem ugyanaz mint a búzakorpa,én könnyen meg tudom enni,joghurtba,kefirbe beleteszem,csak nem mondhatnám hogy nagyon használ,bár az én bélrendszerem amúgy is egy külön fejezet.
A dietetikus is mondta hogy ez milyen jó,mert eltelit,hát mondtam neki hogy én régóta eszem,de engem nem telit,ugyanúgy éhes vagyok.Mert elvben ha iszol rá sok folyadékot megduttad és telít,csak sajnos engem nem.
Nagyon szoritok nektek,hogy mindent rendben találjon a doki.A váci utat elkezdték felújítani,gondolom jó nagy dugó lesz.
Nagyon remélem hogy mire szülnöm kell menni befejezik,mert igy necces lesz.megint parázhatok vmitől.

A mellszívón én is gondolkoztam,sok kismama tapasztalata alapján én is azt olvastam hogy az avent a legjobb,de nem tudom eldönteni hogy előre vegyek e.mert lehet egyáltalán nem is fogom használni.A kórházban meg ki lehet próbálni hogy melyik válik be,elektromos,kézi.
sajnos a babákat a nyírőben nem hozzák ki éjszaka szoptatni,hacsak nincs velem foly,és a lefejt tejet sem adják nekik oda(ezen fel is vagyok háborodva),úgyhogy nem tudom,lehet nem veszek előre,aztán meglátjuk.

Megnéztem a táblázatot,megint sokan eltüntek.

Ez vár most rám:Kép

Szeretitek a smiley-kat?http://hok.poliod.hu/wade/smiley/index.php?dir=abc-betuk

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

mellszívó: Nekem az első gyereknél Avent volt, nagyon bevált és szerettem most is ezt a fajtát fogom venni, igaz kicsit drága.
Bevittem a kórházba is és miután Kata átkerült a gyerekosztályra az első napokban nem tudtam 3 óránként átjárni hozzá a császár miatt azzal fejtem a tejet. Gyakorlaitlag a 2.!!! napon beindult a tejtermelés.

Valaki megkapta már az adóvisszatérítést?

Babaruhamosás: én a gyerek ruháit mindíg a gépbe mostam a miénkkel együtt mosószer+öblítő, semmi baja nem let tőle.
Az hiszem az első pár napban amikor anyu eljött segíteni akkor ő kézzel mosta kiaz a pár bodyt és kisinget de ez kb 2 hétig tartott.( Természetesen jó minőségű mosószerrel és öblítővel mosok a mai napig) Mondjuk relatív, hogy mi a jó minőségű.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Ölég régen nem írtam, de mindig olvastam. Viszont nem tudok mindenkinek név szerint válaszolni, majd ami eszembe jut. Nem baJ?

Katus! Mivel téged olvastalak utoljára: Jelentem én mai napon megkaptam az adóvisszatérítést. febr.13-án adtam fel.

Mellszívót én is akarok venni, de az előző elég szar volt, és mivel dícséritek az Aventet, valszeg azt.

A korpa tényleg jó, nekem az elsőnél a szülés után azt kellett ennem, mert ott nagyon figyeltek arra, hogy menjenek a kismamik tórnolni. Ha nem sikerült 2 napon belül, akkor adtak kúpot.

Üdv. az újaknak, de ez nem igazság így engem mindenki beelőz. Kép

Kóci, én is a MÁvban szülök. Kinél fogsz, ha megkérdezhetem?

Kisvirág, ma megyek a dokimhoz én is. Kiváncsi vagyok mit mond, mi amúgy is egykorúak vagyunk.

Pogi, tényleg mik vannak.A páromnak pl. két fülcimpája van az egyik oldalon. Kép azért szurkolok, hogy ne szüljél hamarabb.

Ezzel a szopipárnával felkeltettétek az érdeklődésemet. Biztos kényelmesebb mint nélküle, bár én főleg fekve szoptattam, csak már nagyon korában ölbe.

Nálunk a védőnő nagyon aranyos, szerintem mindent néz amit kell. Azt mondta legközelebb már a szívhangot is meg tudjuk hallgatni. Nem panaszkodom.

Könnyű babakocsi, nem egyszerű téma. Nézz körül a babaszobán a hírdetések között, ott szoktak lenni ilyenek. Viszont akkor bizonyos igényekről le kell mondani. PL. hogy fordítható legyen a tolókar, vagy, hogy nagy kerekei legyenek. De ettől függetlenűl még lehet nagyon jó kocsi.

Én most úgy néz ki megveszek egy Bergont. Majd küldök róla képeket. De nem sikerül itt a munkahelyemen kicsinyíteni, mert csak paint van, oszt meg nem ismerem.

Nem is nagyon merem elmesélni milyen felelőtlen szülő vagyok. 15-én halat csináltam és (tőke). A lányom is evett belőle, de mi akkor már a 4.szeletet és egy db. szálka nem volt benne. Õ egy falatot evett és nem vettem észre, hogy benne van egy szálka. A Bethesdában kötöttünk ki. Bár látszólag nem volt baja, Õ mondta, hogy menjünk a doktornénihez, mert fáj a torka. Persze kihányt mindent. másfél óra várakozás után ott kiderült, hogy beleállt a mandulájába. Nagyon nehezen tudták kivenni. szájterpesz, nyálszívó, minden volt. Nekem kellett lefogni, szegény meg fulladozott meg öklendezett. Szóval borzalom volt, lelkileg nagyon megviselt. De szerencsére ki tudták venni.Utána már mondta, hogy nem fáj a torka. Szóval ilyen szörnyűség történt velünk.

Na, lassan abbahagyom a mert teleírtam már egy oldalt.

Majd küldöm a képeket a kocsiról.

Esik a hó, ezt már nem hiszem el.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Na, sikerült lekicsinyítenem, remélem be is tudom rakni. A színe lehetne bordó, akkor jobban tetszene, de ez van.

A táskát és az esővédőt is megkapjuk. Szeptemberbe vették. És 30ezer. Mit szóltok, milyen?

A kocsi Székesfehérváron van, de idehozzák nekem. Az eladóval már elég jól összebarátkoztam, és azt mondja, hogy tényleg nagyon vigyáztak rá.

Van benne biztonsági öv is, csak el van dugva. Megnéztem boltba kb. 55-60 ezer a plusz felszerelésekkel.Szerintem nem érdemes újat venni. Így is van rá 2007. szeptemberig garancia. Addig meg úgysem használom.

Kép

Kép

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!!

Kari: Hozzám tartozó kispapa köszöni szépen elég volt neki a fia születése&#8230; szóval ő nem lesz benn. Vagyis még folynak a tárgyalások arra nézve, hogy csak a legvégén, amikor még éppen nem született meg Adél, jöjjön be, erre még talán hajlandó, de az hogy végig nézze megint, hogy szenvedek arra nem is merném megkérni.

Norwell: nekem is szólt a megnyugtatásod amúgy. Mert kb. 6 hete meg vagyon rövidülve a méhnyakam, és elvileg a külső méhszájam is kicsit nyitva van(de az szerintem az Tomi óta úgy van, kicsit nagyon szétfeszegette a szülésznő)
De akkor megnyugizom, mert én se nagyon tudok pihizni&#8230; viszont koraszülni se akarok, sőt mitöbb még 52-53 napig nem akarok szülni. Aztán fenn leszünk BP-en onnantól nekem mindegy jöhet. De addig ne!!

Mézgombi: Köszi a bíztatást!! Amúgy az is gond volt, hogy mindenki csak bejelentkezett, de érdemi társalgás nem alakult ki. Kép Mindegy!!! De azért még kialakulhat valami&#8230; vagy nem!!

Pilchard: Köszi Tomi nevében!! Meg nem merem azért mondani neki, mert képes és elszáll az agya magától. ;)
Végülis ha minden jól megy, akkor BP-en az Szt. Istvánba. Ha nem megy jól akkor meg itt Keszthelyen&#8230; de erősen azon vagyok, hogy jól menjen, mert nem nagyon akaródzik itt szülni&#8230;
Dolgozás terén Hévízen a Honvédség Országos Rehabilitációs Intézetében dolgozom. Vagyis most nem, mert Tomizom.

Babaruhamosás: Én simán pici mosóporos vízben szoktam kimosni (vagyis most már nem) és kétszer átöblíteni, és egy kis Senzitives öblítővel kiöblítem.

Babaholmik: Hááát nálunk úgy van, hogy sok ruha maradt Tomról is,de azért vettem is párat mivel Adélnak is jár új. Kiságyunk&#8230; az nincs vagyis ami van abba benne alszik a manóvezér, próbáltuk nagyágyra szoktatni, de nem tartotta be a játékszabályokat így visszaminősült dedósnak és kiságyba alszik. Így vettem egy mózeskosarat és azzal próbálok időt nyerni. Babakád az fenn van a padláson. Pelust is vettünk már&#8230; Még asszem a légzésfigyelő van vissza de az majd akkor lesz aktuális miután megszületik. Az a nagy büdi igazság, hogy Tominak is szülés előtti nap vettem meg tök sok mindent, mert annyira szita az agyam, hogy csak részletekben jut eszembe mi minden kell/het.

Mellszívó: Én is használtan vettem, egy Avent mellszívót. Csak én olyat, amivel kapásból poharakba lehet fejni. Kép És nekem bejön. Igaz konkrét gyakorlatban még nem használtam, de amikor meg hozta a postás megtisztítottam és megpróbáltam, hogy is műkszik. És tetszett, és még a pocim se keményedett be tőle.

Nagydolog:Nekem egyenlőre nincsen gondom, vagyis most az Elevit se csinál szorulást, mint Tomival. Én majd csak a szülés utáni dolgoktól félek. Mert akkor egy hét kellett, ahogy hogy menjen a dolog. Pedig a kórházban már hashajtóval is próbálkoztak. Sőőőt pisilni se tudtam 3 napig(vagyis amíg a barátnőm anyukája nem volt ügyeletes. Pedig a kedves kolléganők igyekeztek azzal is megalázni, hogy katéterzacsival az oldalamon kellett mászkálnom. De aztán jött a barátnőm anyuja, és kiakadt&#8230; kivette a katétert, és szépen megbeszélgettük hogy nyugodjak meg nem fogja csípni a sebet és hogy lazuljak el. Próbáljak meg beállni a zuhany alá és addig zuhanyoztatni a pocim langyos vízzel amíg el nem indul a pisi. És összejött. De még hónapokig meg kellett beszélnem magammal, hogy most pisilni kellene és csak úgy ment)
Ami bejött és hatott kaka terén az a jégkrém, meg a tejes kávé. Szó szerint kirobbanó hatású!! Kép

A protokollt én is megnéztem&#8230; Végülis nálam mindent néznek, doki is hallgat szívhangot( az a legbulibb az egészben, mert a gyerekeim egyezményesen rühhelik a macerát így elmásznak a doppler elől és a végén tiszta gél a hasam)
De pl. a vizeletvizsgálaton most kiakadtam.. kicsit. Mert ki van írva a labor ajtajára, hogy a várandósok a három vérvétel egyikén adjanak le pisit. Erre most jönne a 32 hetes labor kérdem a védőnőt, hogy nem-e kell papír ahhoz, mert én eddig nem adtam le pisit. Erre, hogy nem baj úgy se mindenkinek van. Itt úgyis nézik teszt csíkkal, és ha gond lenne akkor elküldenének külön. Mondom jaaaa ez ilyen lazán megy.

Kóci: Én is meg lestem a lányod, és csudi édes. És ahogy látom 2 nap híján 2 hónappal idősebb a fiamnál (mert ő 2004.04.16)

Caroline: Üdv itt!!!

Táblicsku: Azért szépen sorba vagyunk állva május 15-től 18-ig. ;)

Megint jó sokat írtam!! Ej!!!

Na szép napot!!!

Blackrose

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Kanyin: Tényleg jóképű kocsi!!! Kép

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Helloka4

Kanyin,szerintem király a kocsi,és az új 55000,úgyhogy nagyon megéri az árát!Ráadásul a bergon egy jó tipus! Ügyes vagy/a beszerzést illetően!
Ami a szálkát illeti,sajnos előfordul ilyen szerintem mással is,csak az nem vét/hibázik aki nem csinál semmit!Az a lényeg hogy nem lett semmi baja a lánykának.Amúgy ezek a szálkák alattomosak ám,nálunk a párom torkából kellett úgyanigy kiszedni kórházban az eljegyzésünk előtt anno,én meg kint bőgtem a folyosón!

Ha már emlitetted azt hogy felelőtlen szülő,nekem az a rémálmom,hogy le fogom ejteni,vagy leesek a lépcsőn,elbotlok stb,,a nappalink is süllyesztett,van egy lépcsőfok,és mindig ezen parázok.Tiszta hülye vagyok.

Ti hol fogjátok fürdetni a babákat?Nekem az a gondom hogy a fürdőnkbe, ami szembe van a szobánkkal/velünk lesz a kisscaj/ sarokkád van -tehát arra nem tudok spec.kádat tenni,belehajolni nem fogok birni,és a másik hogy nincs mire kivenni.Csak a mosdó van és kész.Arra a csaptelep miatt nem tudok tenni még merev pelenkázót sem.Igy marad a szoba,de ott is csak az ágyunkra tudom majd tenni a kádat.
Mennyi kérdés,és még mennyi lesz?

Még magvan a vasalnivalóm fele,úgyhogy nagy kínkeservel de nekilátok!Pedig ha tudnátok nor. esetben hogy szeretek vasalni.

puszi.még jövök

Blackrose!Én meg pesten a honvédk-ban dolgozom,anesztes assz.-ként.
Nagyon tetszett amit irtál a fiadról,hogy visszaminősült dedósanak,olyan jót röhögtem!
úgy látom van szöveged(jó értelemben irom),a bemutatlozásod is király az iwiwen!
De azért a május 15. előttekről se feledkezzünk meg!Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?