Új privát üzeneted érkezett!

Zsani!

Sajnálom, ha bántónak érezted néha a szopis topikotKép Nem az a céljuk, hogy bántsanak, hanem hogy segitsenek és információt nyújtsanak, mégpedig friss infókat és szopi terén meg sok-sok tapasztalt anyuka elmesélésébõl. (szóval értedKép) Én sem bántani akartam vele senkit, csak információt próbáltam átadni ez talán nem bün. Ha a fiam 4 hónaposan úgy döntene, hogy nem elég neki a tejci valószinüleg én is adni fogok neki gyümit. Remélem ez azért nem következik be, mert minél tovább csak szopizik annál jobban fogok neki örülni. De ha óránként lesz farkaséhes amikor tuti nem elég már neki az anyatej, nem fogok habozni.
Plédet pl a Kispesti EuroParkban az elsõ emeleten a Media Markt melleti dekorboltban lehet kapni, de nem valami olcsó. Viszont ott vannak nagyon fini puhák is, bár a választékra nem emlékszem, de nekem van jópár ami tetszikKép Vagy ha jártok Auchanba v. Tescoba ott megnézheted. Ott van minden, még pléd is. Gabinak ott vettem 2-öt. Egy 75x100-as (azt hiszem annyi, de nem mérem leKép) meg egy 100x150-est. Fincsi puha mindkettõ. Biztos van nagyobba is.

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Zsani,Bera
én már nem is olvasom a szopi topicot nem is olvastam mert a legtöbjük csölátása van csak a szopiztatás tartja elfoghatonak mást nem és én meg nem akarom boszantani magam igy is az elején sokat voltam depis amiat hogy nincs elég tejem ezért nem hizot petike én csak titeket olvaslak Kép és a doktornöre halgatok aki mindig azt mondja hogy az a fontos hogy petike hizon és ha ezt tápival és anyatejel érjük el akor legyen ugy bár most már nincs tejem és csak tápit kap igy sem hizott el nagyon és nincs is ugy felfujva mint egy légömb Kép ugy hogy szerintem a mai tápok egyátalán nem fuják föl a babákat mint azt némelyik csölátásu egyének gondolják Kép

Zsani
nem tudom hogy gyereknek vagy felnötnek kéne a puha takaro ? mert gyereknek valot nálunk itt kismesten a MINI-MANOBAN lehet kapni 2-4e ft között mérett és vastagság függö is az ár .melesleg nekem tetszet a zoknid de én tegnap már megdicsértem és a dicsiretet komolyan gondoltam Kép

na most jol kipufogtam magamat Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sasha
nem te vagy a bánto hanem ök de nagyon és minden szopis topic ilyen mert azt mondják hogy ne idegeskedjünk akor mert kevesebb lesz a tejcsi de hogyne idegeskedjek ha mindig azt irják hirdetik hogy csak az a jo anya aki szoptat ezen minden szoptatni nem tudo anya elkeseredik és depis lesz és akor kevesebb lesz bizti az anyatej ez igy egy ördögi kör Kép szerintem megkéne értetni velük hogy van olyan is amikor valamiért nem lehet szoptatni de atol még jo anyuka az ember .egyszer valaki itt közülünk irta hogy mostanába a szoptatás tul van dimenzionálva igaza volt ezel felesleges szomoruságot és depit okozva sok szoptatni nem tudo anyukának .remélem nem sértetelek meg a véleményemel Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 

 
 

Szia Csics!
Egyetértek a véleményeddel. Az, hogy valakinek van-e teje, vagy nincs szerencse-függõ is. Én minden ezzel kapcsolatos állítás ellentétét produkáltam. Levi még mindig csak anyatejet kap, pedig most már csak 3-szor fejek egy nap, mert egyszerûen rosszul voltam már a sok fejéstõl, de szerencsére ez is elég.
1. Mondták, hogy ha az anyukám sokáig szoptatott, biztos lesz nekem is tejem. Na, engem anyukám kb. 3 hetes koromig szoptatott.
2. Ha idegeskedek, nem lesz elég tejem. Azt inkább nem írom le, hogy milyen idegi állapotban voltam a szülés után 3 hónapig, mégis állandóan ki akartak durranni a melleim.
3. Fejéssel (szopi nélkül) tartósan nem igazán tartható fenn a tejtermelés, csak rövidebb ideig. Levi soha nem szokott rá sajnos teljesen a szopizásra, gyakorlatilag 6 hónapja fejéssel tartom fenn a tejtermelést.
Nem akarok "átmenni" szopis témákba, arra ott van a másik topic. De mivel azt nem olvasod, ide írtam le az én tapasztalataimat csak hogy megnyugodj, nem mindig rajtunk múlnak a dolgok. És bár azt hiszem, elég nehéz feldolgoznia egy anyának, ha nem tudja szoptatni a kisbabáját, de hidd el, nem feltétlenül ettõl lesz valaki jó anya.
Szia:
Viki
vikici
 
 


Nagyon jók a talis képek, én is feltettem egy képet magamról a profilba.
Sziasztok: Viki és Levi
vikici
 
 


Zsani!

Köszi a talis képeket! Jókat nevettem rajta, hogy Nátán az elsö róla készült képen hogy néz éppen, a másikon meg orron mászik!

Sasha!

Én nem kötekedek, de nem ismered meg a fiadat?KépKépKép Most, hogy néztem, az utolsó kép Nátán (legalábbis amit én látok, azon igen)!! (Kicsit homályos ugyan...) Az viszont igaz, hogy elötte tényleg Gabibaba van és nem Balázs.

Most nem irok többet, majd még este jövök (akkor majd olvasgatok és reagálok)!
Ma nagy bevásárlásban voltunk, elsösorban nem ajndék, hanem lakásszépitö, megvettük a tapétacsikot meg a festékeket a gyerekszobába, ugyhogy a két ünnep között megy a szobaátformálás.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Csics!

Valószinü lemaradtál 1 nagyon fontos dologrólKépKép HA nincs elég tejci és nem tudtad visszahozni a folyamatos szopikkal vagy bármivel akkor nincs tejci és kész. Tápszer van. Amit Te bántónak találtál valószinü nem rád vonatkozott, vagy Vikire. Hanem inkább azokra az anyukákra akik meg sem próbálták szoptatni, vagy a tejcit visszacsalogatni a cicibe! õk ott a szopis topikban tisztában vannak azzal, hogy nem mindenkinek sikerül még ha megszakadnak is. Nem velük van a gond. Képzeld el, ha én akinek van teje a 3 hónpos fejlõdési ugrásnál amikor megnõ a baba "kapacitása" elrohannék tápszerért és szopi után azt adnék neki! Ezzel csökkenne a tejtermelés, hiszen a tápszer elteliti és csak 3-4 óra múlva kérne újra. Vagy fennmaradna a mostani tejmennyiség nem lehet tudni. Viszont, ha a fejlõdési ugrásnál követem a baba igényeit és akár óráként megszoptatom a cici hozzá fog szokni az új helyzethez és többet termel. Elvileg pár nap,(3-4 nap) de ahhoz bõven elég, hogy valaki akinek nem mondják meg hogy ilyen fejlõdési ugárs létezik megijedjen,hogy éhezik a baba és rohan a tápiért! Így már azért más nem?Kép Én mindig ebbõl a szögbõl láttam/látom a helyzetet. Vagy vegyük példának az unokatesóm feleségét. Kisebesedett a mellbimbója és azt mondta apad a teje. Odaadtam neki a szopis ligások összes számát, de fel sem hivta, inkább tápszert adott az 1 hónapos lányának. 2 hét mulva azt hallom, hogy újra szoptat, semmi szüksége a tápszerre a lánynnak, csak egyszerüen nem akart szoptatni, mert áfjt neki. Nekem is sokáig volt sebes a mellem, minden egyes szopikor csillagokat láttam. Meg hiába mondtam neki okos dolgokat (32 hetes terhes voltam) mit csináljon, a sebes bimbóval nem hitte el, mert honnan is lenne nekem tapasztalatom... hát innen! Az itt olvasottakat követve 2 hét alatt totálisan begyógyult a cicim pedig a hasfájós Gabi egyfolytában rajta csüngött. Errõl mi a véleményed? Még szerencse,hogy a lánynak nem apadt el a teje! A butaság néha a nemtörödömséggel is párosul, pedig megelõzhette volna mindezt! És nagyon sok hasonló nõ van akik nem olvassák a babanetet és a védõnõjük sem segit és a legtöbbnek nincs akkora szerencséje, hogy a tejci megmarad. Többnyire nekik szól a "szajkózás". Kép

sasha

Kép
sasha
 
 


Csics és többiek!

Nem veszekedésképpen, nem is kell rá válaszolni:
Ugye azért ezt nem gondoljátok teljesen komolyan???Kép
Most, hogy olvasom ezt a topicot, én érzem bántónak mindazt amit irtatok. A szopis topicban irogatoknak "csölátása" van, csak azért, mert nagyon hangsulyozák azt, hogy szoptatni???
Én is teszem, de azt hiszem, nagyon is fontos, föleg azok után, hogy hányszor olvasom itt azt, hogy nem megy!
Nem azért érzitek bántónak a szopis topicot, mert nem sikerült???
De ugye azért nem vagyok én sem hibás, azért hogy ha csak valami közbe nem jön, akkor még kibirok 1/2 hónapot kb. és nem fogok neki mást adni a szopin kivül?

Az azért szintén nagyon érdekelne, hogy a különbözö tápszer, bébiétel reklámokat, szóróanyagokat nem érzitek bántónak? Pedig azok sokkal jobban nyomulnak és egy csomó valótlan dolgot is állitanak!!!

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok,
Panda,
hol lehet az Aludj jól gyemekemet megvásárolni? Az utóbbi idõben nem nagyon lehetett kapni. Kíváncsi vagyok, nálatok hatásos lesz-e, eléggé sokféle véleményt hallani róla. Bár én még nem tartok ott, hogy kipróbáljam, de lehet, hogy még kiborulok, és eléggé elszánt leszek hozzá. Mostanság mellettem alszik éjszaka, és így cirka kétóránként kel. Meg néha gyakrabban. Nem tudom mikorra lesz olyan hogy mondjuk csak 1szer kel, átaludt éjszakákról nem is álmodom.. Pedig nem csináltam másképp semmit, mint a Petránál, és õ 2 hónapos korától aludt egész éjszaka.
Ja, és mozgás: Áron is csak mostanában kezdett el forogni, de még bármi lehet, Petra 5 és fél hónaposan fordult meg elõször, nem volt olyan nagyon mozgékony leánygyermek, de 7 hónaposan már õ is mászott..Kép
Bébiételek, hát ezekkel bajban vagyok, ezek az almával vegyítettek nagyon szorulást okoznak, akartam egyebet venni, de vagy olyan gyümibõl van amit még nem nagyon akarok próbálni, vagy a hozzávalók olyanok. A Kecskeméti õszibarackban zsíros tejpor van, hát köszi. Igazán csinálhatnák egy kicsit a mai elvárások alapján ezeket.
Bera,
nekem egy Chicco esernyõkocsim van, amit még ugyan nem használok állandóan, de majdnem teljesen le lehet fektetni, a múltkoriban pl azt vittem az Ikeába, és azzal jobban lehetett közlekedni.
Egyébként meg ebben a nagy hóban tök jó a nagy batár nagykerekû háromfunkciós.
És ha már foltok: nekem az alma bizonyul néha kezelhetetlennek Kép Nincs valakinek vmi jó ötlete?
De jó, mindjárt téli szünet Kép
Éva
Evas
 


Detti!


A vérzéssel kapcsolatban annyit mondanék, hogy a szülésem után az elsõ menszeszem elmúltával elkeztem szedni a Novynette fogamzásgátló tablettát, és pár napra rá elkeztem vérezni, nem nagyon, de ez egy hónapig eltartott, utána jött 7 nap tabletta mentes nap, és elmúlt a vérzés. Azóta is folyamatosan szedem a Novynette-t, teljesen normális minden. Szóval csak az elsõ hónap volt ilyen. Szerintem neked is el fog múlni az elsõ levél tabletta után.
Amúgy az én babám is sajnos tápszeres, de õ fél évesen nem eszik annyit mint a te babád. Nála is volt 3 hónapos korában olyan idõszak, amikor többet evett, még a mostaninál is,de õ csak tápszert kapott, most kezd enni gyümit és tejpépet, de nem nagy örömmel....


Ildikó és Napsugár/20.-án 6 hónapos/


Ildikó
ildikó
 
 


Sziasztok! Azt hiszem, én - a saját hibámból - félreérthetõ voltam. A szoptatós topicot nem olvastam, így Csicsnek nem azzal a véleményével értettem egyet, amit az ott írókról írt. Hanem azzal, hogy sajnos tényleg vannak olyan esetek, amikor az anyuka a lelkét is kitenné, de egyszerûen nem tud szoptatni/elég tejet "termelni". És nekik biztos, hogy rosszul esik az, ha egy legyintéssel elintézik õket, mondván, hogy nem is akarják igazán, vagy hogy biztosan rosszul csinálják. Persze vannak olyan anyukák is, akik tényleg fél vállról veszik az egészet (mint akirõl pl. Sasha is írt), de azok nyilván nem olvasgatják a szopis topicot, mert nem érdekli õket.
Sasha, örülj neki, hogy nálad ilyen jól mennek a dolgok (ahogy normális körülmények között mennie kell), de hidd el, a legtöbb anyuka nagyon nehezen dolgozza fel a szoptatás hiányából adódó kudarc-élményt.
Egy nagyon kedves barátnõm 3 hónapokig szoptatta koraszülött kisbabáját, de annyira be volt gyulladva a melle (pedig MINDENT kipróbált - fejt, masszírozott, krémezett borogatot,...stb), hogy végigbõgte az összes szoptatást. Ezt csinálta két hétig, azóta feji a tejet, tehát még mindig anyatejet kap a pici üvegbõl, de az anyukája azóta is teljesen ki van borulva, hogy képtelen szoptatni.
És ezek után két hete a suliban az egyik tanárom az emberi jelenségek témakörén belül kifejtette, hogy az a gyerek, akit nem szoptatott az anyukája (a szó szoros értelmében) SOHA nem fog erõs érzelmi kötõdést kialakítani az anyukájával. Persze férfi volt az elõadó. Saját tapasztalatból beszélt (mármint hogy õt nem szoptatta az anyukája), lehet, hogy igaza is van, de még csak nem is sejtette, hogy ez milyen érzékenyen érint engem (azért nincs a homlokomra írva, hogy üvegbõl etetem a kisfiamat...), mégis egy pár napig bele voltam betegedve.Kép Aztán megnyugtattam magam, hogy - így vagy úgy, de - mégiscsak anyatejet kap a babám.Kép
Bocs a hosszúságért. Sziasztok:
Viki
vikici
 
 


Beszti: igen, én megengedem neked, hogy szoptass, amig tudsz v. Nátán akar Kép És én mindig kidobom a tápszer-reklámokat. És én is biztatok mindenkit a szoptatásra, akit csak elérek (bár itt a környékünkön én vagyok a csúcstartó, nemtom hogy csináltam...).

Viszont ez mind nagyon nem érdekel, mert képzeljétek, hogy Juli ma megint szopott rendesen!!!!!!!!! Olyan, de olyan boldog vagyok ám Kép Ma (és tegnap is, csak tegnap még enm akartam elkiabálni) etetési idökben bevittem a nappaliból a saját szobájába, és ott szoptattam. OTt nem annyira tud nézelödni. Meg lehet hogy pár napig a foga fájt, mert ma mintha kevesebbet zsörtölödött volna... Hát nemtom, de olyan jó hallgatni amikor ezerrel nyel és szuszog-prüszköl közben Kép

Köszi a pléd ötleteket, de valahol bentebb keresek, és felnöttnek, franciaágyra.

Na, menek mert éhes vagyok és ma bundikenyér lesz a vacsora.

zsani

Ja: és Beszti: azt akartam irni, hogy én nagyon tisztellek ám azért, hogy két gyerek mellett is igy jársz-kelsz, intézel mindent. Én nem tudom mit csinálnék, ha két gyerköc csüngene rajtam Kép (persze remélem az is eljön még Kép)

Ja2: sasha: vacsora után kicserélem a feliratot a képen. Ha nem alszom el közben.
zsani
 


Panda
Én is most jöttem rá, hogy Hanna azért nem bírt sokszor elaludni, mert kell neki a ringatás. Mire rájöttem... Kép Szóval most megtologatom egyszer-*kétszer a kiságyat (van kereke), s alszik. Így nincs olyan hiszti. Lehet, hogy Ádámnak is ez kell, ezért aludt el a babkocsiban. Volt már, hogy Hanna egész éjjel abban aludt Kép

bringa és hanna (16+5)
bringa
 
 


Lányok! Na ne hogy már vérre menjen ez a szopi ügy!!!!! Nekem Noéminél is volt tejem, de 2 hónapos korában adtam neki tápszert, mert vidékre mentünk, és kényelmesebb volt néha.(Persze, ha tudtam, szoptattam.) 4 hónaposan kapott tejpépet, 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Mégis 18 hónapig szopott, akkor is saját magától hagyta abba (akkor már 3 hónapos terhes voltam Ádámmal). Igaz, nem tudtam ennyit a szoptatásról, valószínûleg máshogy csinálom, ha annyi ismeretem van, mint most. De cseppet sincs lelkiismeret-furdalásom, hogy nem kizárólag szoptattam fél évig. Ja, és tát is kepott. Ezzel szemben Ádám már elmúlt 6 hónapos, és még soha nem adtam neki mást, csak anytejet. Bár a kórházban kapott teát. Nem hiszem, hogy két éve rosszabb anya voltam, mint most!!!!
Én viszont nem dobom ki a tápszer reklámokat, elolvasom õket, mert 1 évig nem akarok tehéntejet adni Ádámnak, és bármi történhet velem, ami miatt nem szopizhat. Akkor legalább tudom, mi a kínálat.

Éva!
Én véletlen láttam meg a könyvet a szigetszentmiklósi Auchanban. De nem bent, hanem ott az üzletsoron van egy Magyar Könyvkub könyvesbolt, ott vettem. Szerintem máshol is lehet kapni. De ha elolvastam, és igényt tartasz rá, kölcsönadom.
Megyek, mert fektetés van. Jó éjszakát mindenkinek!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Bringa!
Ringatni is próbáltam, de nem jött beKép. A kiságynak nincs kereke. Még ez a szerencse, mert tuti, hogy Noémi azzal rodeóznaKép.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

Zsani,
Gratula Julinak hogy radtalalt megint : ))))
Alex is sokat aludt ma,de fel 5 ota nem engedjuk neki.Hatha lattatok volna mit be nem vetettunk.Vizes ruhacsakaval birizgaltuk az arcat meg jo hangosan enekeltunk neki.Remelem bevalik es este durmolni fog meg ejfel elott.Na mar megint almodozom.

Panda
Egyutterzek veled.Nekunk mar egy hete minden ejszaka buli van 3-ig.Barha egyszer vegre elalszik akkor meg jo keson ebred reggel.

Viki,Csics,Zsani
En is egyetertek veletek es nem azert mert nekem nem sikerult a szoptatas.Bar megjegyzem sikerult ennek az egesz szoptatasi kultusznak tonkretennie az elso ket hetet itthon.
En aztan mindent megtettem es megse ment es igenis rosszul estek azok amikor mindenki konnyeden mondta a kedves tanacsokat amiket mar reg kiprobaltam akkorra es megsem ment.
Es a gyakori szopiknal meg megugyse ment!!!!
Na most en ettol nem leszek depresszios mert semmi jelentosege nem lesz mar egy ev mulva.
Inkabb majd akkor kell odafigyelni amikor mar rendes kajat eszik a gyerek hogy ne vigyuk mar 2 evesen a Mekibe.
En mar a terhesseg alatt is fgondolkoztam azon hogy mi lesz ha nem sikerulne esetleg mert tenyleg tul van dimenzionalva itt ez az anyatej kerdes.Pont azert olvastam el mindent a szoptatasrol.
De hal istennek mar tul vagyok rajta es a lenyeg hogy valamit szopizik meg kap masoktol is anyatejet+tapszer es O sem egy kover baba mert azt egyaltalan nem szeretnem.
Gondoljatok csak bele hisz majdnem egykoruak vagyunk es amikor mi szulettunk anyaink meg csak max 3 honapos korig szoptattak es mindegyikunk tulelte ezt is.
Ugyhogy Viki (nagyon helyesek vagytok a kepen )en nagyon tisztellek is hogy meg szomoru korulmenyek kozott is sikerult.Es nalad latszik hogy ember fuggo a tej mennyiseg es nem az anya lustasagan mulik.
Szerintem itt senki sem lusta anyuka pont ezert csatlakozott ehhez es a szopis topichoz is mert van annyira inteligens hogy felismerje a tej elonyeit es tajekozodjon mar jo elore vagy ha bajban van.
Es nem attol lesz anya gyerek kotodes hogy ki meddig szoptatja a babajat hanem attol hogy allt az egesz terhesseg es gyerek kerdeshez.
Latszik azokon a babakon a nyugalom es kiegyensulyozottsag akiket nagyon vartak es soha nem idegesen vagy nyugosen kozelitenek meg.
Remelm senki nem bantottam meg ezzel,bar itt soha nincs perpatvar mert mindenki nagyon kedves es ezert is jarunk ide nem???

Puszi
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Uhh, szopitemaKép En halaval tartozom ama topicnak, mert ha az nincs, az en lanyom tapszeres lenne, ebben biztos vagyok.

Gyerkoc elaludt 10 elott, hurraKép Bar gyanitom, ez azzal jar majd, hogy a holnapi napunk koran fog kezdodni. Komolyan mondom, en visszasirom a hajnali etetest, mert az megvolt 10 perc alatt es akar 1/2 9ig is durmoltunk utana. De volt olyan idoszak, nem is reg, amikor a reggeli 1/2 6-os szopi utan a kajas fiu ebresztett minket 1/2 10-kor. Ejh, regi szep idokKép


bera,
ez a teli depresszio szamomra is uj, sose voltam ilyen. Es ez megjobban lehangolKép

ZsaniKép
Tettem fel a mult heten uj kepeket az "ismerjuk meg.." ala, ott van egy pizsamas kep, aon mekkora sorenye van. Na ezert nem mosunk mi mindennap hajatKép

Na, megyek osszeirni ajandeklistat, lassan ideje lenne bevasarolnom, nem?Kép
Joejt mindenkinek:
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Olyan sokat írtok , hogy nem gyõzöm olvasni. Így soha nem fogom magam útol érni.

Azt hiszem a Petrának tényleg jön a foga. Szegénykém annyira szenved. Tegnap reggel evett 9-kor és csak este 19-kor. Vettem neki a gyógyszertárba dentinoxot, bekentem neki és utána szopizott egy kicsit. Remélem hamar kint lesz az a fog. Csak utána jön még egy pár...
Ma annyira szépen esett a hó, hogy le is mentünk egy órára sétálni kenguruval mert a babakocsit ilyenkor nem lehet tolni. Olyan aranyosan nézelõdött.

Múltkor mikor voltunk az oltáson a doktornõ azt mondta, hogy adjak neki almát. Szerintetek is? Ne várjam meg míg betölti a 6 hónapot? Ti már adtok neki?

Nyuszi
Legyél akkor te is Nyuszi2ém én is csak így tudtam megoldani.

Viki
Köszi a naptár méretét. Akkor tényleg meg lehet várni? Ma akartam elmenni csak hát, hogy így esett a hó nem akartam elindulni.
Mekkora a súlya most a Levinek?
Elküldtem mégegyszer a mailt.

Ilke
A profilba csak egyszerre egy képet lehet feltenni.
Tud már a Lili kakilni? Képzeld el a barátnõm azt mondta, hogy mikor jön a foguk akkor megváltozik a nyáluk és emiatt is lehet. Neki 6 hónapos a kisfia és ugyanilyen problémájuk volt de ahogy kijött a foga azóta megint tud egyedül kakilni. Lehet, hogy tényleg köze van egymáshoz a kettõnek?

Bringa
Megnéztem a kislányodat, nagyon gyönyörü.

Petra
petra2
 
 


Sasha
Olvastam a másik topikba amit írtál. 2300g-al született.
Nem semmi súlya van a Gabibabának.
Petra2
 


Kedves Lányok!

Most egy hosszabb monológot írok e témához. Azért írom ezt le, mert az én példámból lehet, hogy mások is tanulnak, s elgondolkodnak azon, hogy ne ítéljünk el másokat, ne mondjunk túl hamar véleményt másokról, mert elõfordulhat, hogy az élet fintora az lesz, hogy ugyanabba a folyóba lépünk mi is.
Várandóságom elõtt és alatt is folyamatosan olvasgattam a Babanetet. Tudatosan készültem a kisbaba eljövetelére, elsõ alkalommal megfogant. Gondoltam-mit nyavajognak mások-elhatározás kérdése-babát akartunk és lett is. Csak nagyon kell akarni és egészségesen kell élni és mindent meg kell tenni, amit tanácsolnak. Mindig is próbáltam egészségesen élni és elhatároztam, a gyermekeimet még egészségesebben, nyugodtabban, kiegyensúlyozottabban fogom nevelni. Elhatároztam végig dolgozni fogok, mert nem vagyok „nyiszlett”, hogy elhagyjam magam (minden nap 12 óra munka+5 óra utazás). Persze fittnesterembe is járni fogok, mert eddig is jártam és nem akarok „elhízott bálna” lenni. Persze kozmnetikushoz és fodrászhoz is rendszeresen járni fogok, és divatos kismamaruháim lesznek, mert tetszeni akarok továbbra is a férjemnek, és én nem vagyok olyan „igénytelen”, hogy pont most hagyjam el magam. Persze csak egészséges dolgokat fogok enni, mert nem akarom már az anyaméhben „mérgezni a gyerekemet”. Persze annyi tejem lesz, hogy elajándékozom a fölösleget azoknak, akiknek nincs elég akaratuk ahhoz, hogy szoptassanak, vagy nagyon betegek.
Aztán reggelenként a mosdókagylót csókolgattam, s olyan csapzottan érkeztem meg a munkahelyemre, mint egy hajótörött. Állandóan izzadtam, pattanásos lettem, zsírosodott a hajam, elkezdtem hízni (pedig olyan étrendet szedtem ki egy újságból, ami a leg egészségesebb a kismamáknak), elkezdtem vizesedni. Minden este olyan fáradtan estem ágyba, hogy azt sem tudtam, hol vagyok. A fitnessteremben begörcsölt a hasam ( pedig a Fitt Mamában azt írták, a 38. hétig maratont lehet futni, csak elhatározás kérdése).Nagy, bõ zsákruhákban éreztem jól magam, hiszen szinte csak ezek jöttek rám (hiába tudtam, mi a legújabb kismamadivat). Aztán kinyílt félidõben a méhszájam. Ekkor kezdtem el elõször azon gondolkodni, hogy talán nem biztos, hogy ha elhatározok valamit és az 10 –bõl kilenc kismamának sikerült, nekem is sikerülni fog. Végeredmény 32 kg plusz, bálna test, toxémia… s minden egyéb, ami csak a gyengéket érintheti.
Három óra alatt megszültem a 4 kg feletti babum, alig fájt, aprócska gátvágás-mások meg órákon át szenvednek, jajongnak, s egy aprócska babát szülnek összevissza repedten-biztos nem akarják eléggé, vagy nem tesznek meg mindent, vagy rosszul csinálják. Szülés után én infuzióra, a babám inkubátorba került infuzióval a fejébe. Amíg a többiek a babájukat, addig én az inkubátort simogattam bõgve. Olyan nagydarab lettem, mint egy bálna (a mellem persze kicsi maradt!!! – tudom, nem ettõl függ a tej). Az összes nõvérke az én mellemet fejte, gyötörte szinte folyamatosan, de két csepp után semmi nem jött. Nagyon elkeseredtem. Azt mondták, hogy csak akarni kell. A baba tápszert kapott, mert éhen halt volna (pohárból). Állandóan cicire tettem, de nem tudott szopizni. Mindig kiköpte a cicim és éktelen sírásba kezdett velem együtt. Injekciókat kaptam, hogy belöveljen a tej. Egy halastónyi szoptatós teát megittam, rántott levesre kötöttem magam intravénásan, de nem használt. Próbáltam mindent, lógtam a neten állandóan, Iboly írásait kívülrõl fújtam, de semmi. Aztán a gyerekorvos azt mondta, hogy állj: olyan hámsérüléses-hámhiányos a mellem, hogy el fog fertõzõdni, ha nem szüneteltetem a próbálkozást. De én olvastam, az Iboly is írta mindenkinek, hogy csak akarni kell. Pont a szoptatás gyógyítja majd meg. De hát én világ életemben a kõkemény akaratomról voltam híres, na nehogy már pont ez NEKEM ne sikerülne. Mikor már kezdtem behülyülni, leállítottam magam. Megpróbáltam pihenni, kiegyensúlyozottan enni, hátha az a baj, hogy nagyon akarom. De a tejem nem jött meg. De mivel továbbbra is olvastam (faltam) a szoptatós topikot, egyre jobban úgy éreztem, hogy bennem van a hiba. Mert nagyon ritka, írják, hogy valaki ne tudjon szoptatni. Ez csak akkor fordul szinte elõ, ha valakinak nincs melle (most egy kicsit túlzok). Mély letargiába estem, úgy éreztem, én vagyok a világ legrosszabb anyukája. Meg sem érdemlem a kisbabát. A férjem és anyukám vette észre, hogy depresszióba estem. Olyan büntudatom volt, hogy tápszert kap a kisbabám, hogy nem akartam az ölembõl letenni, mert legalább ez a testi közelség legyen meg, ha már szoptatni nem tudom. Velem aludt, mert a tápszeres babáknál gyakoribb a bölcsõhalál. Kiolvastam egy könyvtárnyi szakirodalmat arról, hogy a tápszeres babák lesznek allergiások általában. Megtudtam, hogy egyáltalán minden nyavalya nagyobb valószínûséggel fordul elõ a tápszeres babáknál. Még a tápszeres dobozon is azt olvastam (mint a cigerettán), hogy aki tápszerrel eteti a gyermekét, az gyilkos ( túlzok). Nem mertem az utcára kimenni, nehogy megkérdezzék, hogy szoptatok-e. Sehol nem láttam olyan cikket, hogy ha nem megy , hát nem megy. Attól te még ugyanolyan jó anya lehetsz, mint más. Nem találtam tanácsokat arra, hogy egy három hetes babának milyen tápszer lenne a legjobb, hogy hányszor egyen egy nap, hogy hogyan tartsam a cumisüveget, hogy mennyi teát adjak neki, hogy milyen lesz a kakija, hogy nála hogy kezdjem a hozzátáplálást…pedig nekünk nem szoptatós anyukáknak ugyanolyan fontos a gyerekünk, mint másnak.
Annyira akartam a szoptatást, de nem sikerült. És mélységesen elszégyelltem magam, hogy olyan hamar véleményt alkottam, az elhízott, zsákruhás, nem szoptatós kismamákról. Én úgy látom, nagyon ritka az, aki tud, de nem akar szoptatni. Nem olyan egyszerû és olcsó dolog felszerelkezni cumisüvegekkel, tápszerrel, két etetés között sterilezni, az elsõ éhes sírásra nincs ott az eszi, mert nem jó elõre elkészíteni, nem lehet elmenni hosszabb idõre, mert nincs ott a ciciben a meleg eszi.… nem kívánom senkinek. Engem olyan mély depresszióba döntött az a topik, s nem azért, mert nekem nem sikerült az, ami nekik igen. Hanem azért, mert a végén egy-egy „reménytelen” illetõrõl úgy írtak, mint egy kitarás nélküli, lusta, önzõ anyáról.
Vajon, ha arról kezdenénk el beszélgetni, hogy csak az jajgat a szülésnél és vajúdik sokáig és lesz nagy gátmetszése, aki nyafka, nem tud tûrni a gyermekéért…hányan háborodnának fel (jogosan!).

Bocsánat a hosszú írásért, de ha másra nem, arra jó volt, hogy kiírjam a fájdalmamat, ami megkeserítette az anyuciváválásomat. Ha valakit megbántottam, nem volt szándékos! A középutat kellene megtalálni

Detti
detti
 
 


Úgy látszik, lelkizünk egy kicsit Kép
Detti: megértelek, és együttérzek veled, még akkor is, ha én azért ennyire tragikusan nem fogtam fel (legalábbis visszanézve). Mondjuk azért meg lehet nézni megérkezésem környékét itt a topicban (vagyis a másikban, no): én is kaptam pár "szoptatós" megjegyzést, és a férjem tudja, hogy akkor már ott akartam hagyni az összes fórumot, és sehova nem mertem irni, mert mindenütt azt kaptam, hogy ha akarom, megy. Sehol, senki sem simogatta meg a kis buksimat, hogy jó, ha nem megy, nem megy, te megtettél mindent.
Én is azt hittem, hogy a szoptatás természetes dolog. És iszonyat bénának éreztem magam, mikor a kórházban nem és nem jött az a fránya tej, és mindenki csak engem nézett, hogy "na, ez meg itt cumisüvegböl tömi a gyerekét"... Sajnos a kismamatársak "tudatlansága, lenézése" sokszor rosszabbul esik, mint az eü. személyzet hozzá(nem)állása. Tudatlanság alatt nem a szopival kapcs. tudást értem, hanem a körülmények ismeretének hiányát (pl. senki nem tudta, hogy gerincsérvem van, és se ülni, se feküdni nem tudok hosszabb ideig egy helyben).

De igazából nem erröl akartam irni, hanem hogy min filóztam este rongybabavarrás közben. Persze azon amit este irkáltunk a szoptatásról. És arra jöttem rá, hogy engem nem azért bántott, mert azt mondták, hogy rossz anya vagyok, hanem azért, mert azt, hogy selejtes _ember_. És érdekes módon sokkal biztosabb vagyok abban, hogy jó anya vagyok, mint hogy nem "selejtes ember". És lehet hogy ezért esett rosszul. Persze, talán Kataa tudja (bocs a személyeskedésért), hogy milyen az, amikor az ember nem olyan mint mások, nem tud úgy futni/emelni/akármizni mint mások, és igy az évek alatt igenis kialakul benne az, hogy mindegy már mi van, csak ne lássák azt hogy másabb vagyok. Megjegyzem iszonyat jó volt még régebben, amikor sportoló voltam, olyan mint a többiek, birtam mindent, amit csak rám biztak. Mostmár nem igy van, és valahol mégis az én "testi fogyatékosságom" az oka annak, hogy a gyerekem nem tud csak szopni. És ez rossz érzés.

Na, igy az éjszaka közepén jót irkáltam, mert szomjas voltam és felébredtem (meg a fülem is fáj egy kicsit).

zsani (aki a zavaros irás ellenére sem teljesen bolond, viszont azt a fránya plédet meg kéne már venni, és a ongybabát is befejezni- szép szoknyája lett Kép)
zsani
 
 


Sziasztok!

Lányok én már nem is értem mirõl is van szó pontosan!Kép

Detti!
Nagyon rossz lehetett Nektek! De az a fontos, hogy már minden rendben! Igen rendben, mert megnyugodtál és egy nyugodt anyuci aki imádja a kisbabáját sokkal többet ér, mint egy idegbeteg szoptató. Miért lenne selejtes bárki aki nem tud szoptatni? Akkor ezek szerint az is selejtes akiknek nem jön össze a baba elsõre és esetleg mesterséges úton "állitják elõ"? Valószinü ti is onnan szerzitek az infokat ahonnan én, a netrõl. És mégis lehet az egész szopiproblémát több oldalról nézni és nem egy helyen olvastam, hogy aki nem tud szoptatni az nem kevésbé anya! És nem is olyan anyukákról van szó akik már tényleg mindent megtettek, hanem akik nem. Hidd el Detti ilyen is létezik. Van akit nem érdekel! De téged érdekelt, megtettél mindet és nem megy! KÉsz ez van és a babád mégis megkapja ugyanazt a törödést és szeretet, mert nem ezen múlik. A sok-sok tápszeres kérdésedre amiket valószinüleg már tudsz szerintem a tápszeres topikban találtál volna.Kép

Hú most mennem kell!
sasha

Kép
sasha
 
 


Jo reggelt mindenkinek
Detti,ZSani
pont igy voltam én is és ilyeneket kaptam én is a fejemre csak én nagyitol még néha-néha ma is kapok ezért a fejemre pedig ö álitolag engem csak 6hétig szoptatot én elenben petikét 3és fél hónapig és a páromnak elégsokszor kelett megvigasztalnia emiatt de ma már nem bánt anyira csak boszant .

Zsani
kérdeznék töled valamit .esténként mindig fáj mostanába petike hasa lehet hogy a tápiával van a baj ? mert amit most eszik tehéntej alapu és azt hogy lehetne megtudni hogy alergiás -e ?

Máságrol:
én is más vagyok bár kivöröl nem látszik epilepsziás vagyok igy nem mehetek sehová gyogyszerek nélkül és ez már igy is marad sajna söt melegre se nagyon mehetek mert az is árthat
de azért nem vagyok hülye csak nekem vigyázni kell magamra magamért és petikéért .

na ma már bizti hogy kimegyek a lakásbol mert érzem hogy kezd rossz hangulatom lenni Kép

na megyek
Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok Csajszik!

Hát, most jojózik a szeme, mire végigolvastalak benneteket!

Mi a hozzátáplálást 5 hónaposan kezdtük, délelõtt és délután gyümölcslé + pép. Én tisztán adom, nem higítom anyatejjel és nagyon szereti a babám. Eredetileg én is 6 hónapos koriái akartam kizárólagosan szoptatni, de a gyerekdoki azt javasolta, hogy belekezdhetünk a gyümibe, nehogy hirtelen elutasítsa a cicit és akkor aztán szenvedhetünk az új ízek bevezetésével.
Bár így is szinte csak szopizik, tehát sok m8inden nem változott a napi 2xeri gyümitõl, ami után még meg is zsoptatom.
Viszont csodálkozva olvastam, hogy bébiételeket adtok a babáknak. Én is kaptam, de még egyelõre várok velük. Van egy 1000 éves gyümölcscentrifuga, minden reggel elkészítem a napi adagot és azt adom. A múltkor találtam olyan üveget, amire rá volt írva, hogy kukoricakeményítõ volt benne. Hát én nem igazán adnám. Persze gondolom megnéztek Ti is mindent. Mondjuk, ha éppen utazunk és nincs idõ centrizgetni, akkor én is abból adnék, de addig megmaradok a természetes formájánál.

Amikor az elején mi is tápszereztünk, akkor mi Aptamil Milupát használtunk.

Fogamzásgátló tabletta kérdés:
Szed valaki közületek Continuin-t? Mik a tepasztalataitok vele kapcsolatban?

Most megyek, mert ébredeztik a kis mütyürke.

Pussz:
gumicukor és a 24 hetes Dani

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Régóta nem írtam, de talán még emlékeztek rám...

Drága Virtuális Kishúgom!Kép

Nagyon jólesik ám, hogy kerestél!
Sajnos, nagyon el voltam/vagyok havazva, de azért be-benézek
idõnként.

Örülök, hogy jól vagytok, és Gabibaba is szép szál legény lett!

egy kérdés: Melissa Tündérem április 30-án született, azért
írhatok ebbe a topicba?Kép

Puszi: Sheila és Melissa 7,5 hónapos

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok

Igaza van Pandának, ne veszekedjünk már....Kép Lehet hogy naiv vagyok, de én senkirõl nem feltételezem, hogy nem, akar szoptatni. Aki meg 6 hónapig csak azt akar, tegye azt.És ne akarja mindenáron másokra erõltetni az õ látásmódját.Senki sem hibás azért mert máshogy lát valamit, Beszti, biztos sokan sárgák az irigységtõl, hogy 6 hónapig csak szoptatod a kisfiadat.(De és most sarkitok, de anyatej nélkül is nõnek fel egészséges emberek)
Sajna sokan elõítéletek alapján ítélnek meg másokat. Egy példa. Mikor kitoltak a mûtõbõl az egyik nõvér úgy nézett rám, hogy már megint egy lusta ,nyafka nõ, aki nem akart természetes úton szülni...és ki is fejtette késõbb a kórteremben, hogy nahát, hogy mennyi császáros van mostanában... és mikor már a falat kapartam a méh összehúzó injekciók után a fájdalomtól szépen megfontoltan, úgy harmadik kérésre hozta csak a fájdalomcsillapítót.(gondolván, hadd tapasztaljam csak meg milyen az igazi fájdalom) Aztán másnap, mikor felkelhettem és õ vitt fürdeni, kicsit elszégyellte magát, mikor meglátta a csípõmön a gyerekkori mûtétek hegeit. De nem mondtam neki mikor megjegyzéseket tett, mert nem érdekelt a véleménye.Én tudtam hogy nincs igaza és kész. (Mint nemrégen a Vészhelyzetben, Green doki is azt mondta a kisgyereknek, akit mostoha szülei nem szerettek és valótlan dolgokkal vádoltak, hogy ne bánkódjon, vigasztalja az a tudat, hogy nincs igazuk) Most ez így nagyon sarkított tudom, de ez a véleményem.

Szerintem beszéljünk a másról,pédául itt a Karácsony... Kép

Ilke

Hogy vagy? Csak nem vagy beteg?
Tegnap megkaptuk az 5 hónapos szurit.Kicsi sírás volt, láz eddig nincs..kop..kop...

Petra2

Én már adok Emíliának gyümölcsöt persze még csak keveset és azóta majdnem minden nap kakil...De ezt persze neked kell eldöntened.
Jó ötlet a kenguruban sétálás...Kép

Panda

Akkor ismerõs az érzés, mikor sóvárogva nézed, hogy mások rendes kaját esznek, te meg napokig csak vajaskenyeret, meg fõtt krumplit....nyami...de fennséges....BRRRRR!!!!!!Kép
DE VÉGE!

Kép

puszi
Nyuszi és az 5 hónapos Emília
Nyuszi
 


Sziasztok!

Látom, a szopi-téma eléggé ki lett vesézve.

Kata007!
Ha jól emlékszem, Te javasoltad orrcsep helyett az Azulenol kenõcsöt. Megvettem, tényleg jó, de hányszor lehet vele kenni az emeber orrát?

Csics!
Voltatok már tornázni a Petõben, vagy a hó miatt még nem?

Most megyek, mert mézeskalácsot kell sütnöm. Az ebéd már kész (krumplis tészta...).

Üdv,
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kedves Detti és Zsani!Kép

Most olvastam vissza a problémátokat.
Talán néhányan emlékeztek rá, én is ebben a cipõben jártam...
mindent megpróbáltam szopi terén, de egyre csak kevesebb lett, pedig pocakosan nagy önbizalommal telve úgy gondoltam, hogy most aztán menni fog, ha törik, ha szakad...

a két elõzõ babával ugyanis ugyanígy nem sikerült...

nem ragozom tovább, lényeg az, hogy szörnyû lelkiismeretfurdalást éreztem és "selejtesnek" tartottam magam...

az elsõ itthon töltött heteinket megmérgezte ez az érzés...
én is féltem az emberek kérdéseirõl a szoptatással kapcsolatban / érdekes az elsõ hetekben mindenkinek ez az elsõ kérdése az újdonsült anyukához /

még az elsõ hetek topicba is írtam a lányoknak, hátha valaki tudna tejcsit adni a kislányomnak...

ketten segítettek is, az egyik anyukától hónapokig vettük
k a tejet, nagyon messzire kellett utaznia érte szegény férjemnek...

aztán lett egy másik "forrás" de mostanra már ott is elfogyott a tejcsi...

most még két adagot féltve õrzök a fagyasztóban, ezek az utolsók ebbõl a drága kincsbõl...

a fent említett két anyukáknak és Emesének aki létrehozta az "anyatejmissziót" örökre hálás leszek...

ezte csak azért írtam le Nektek, hogy ne hibáztassátok magatokat, nem feltétlenül érvényes mindenkire az,
hogy "aki akar, tud is szoptatni" a kivétel itt is erõsití a szabályt...

azt hiszem, ennél jobban nem akarhattam volna...
mégsem sikerült, de ettõl még nem vagyok rossz anya, úgy érzem

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


bocsi a hibákért, nagyon siettem...

Sheila
Sheila
 


Sziasztok,jo reggelt,

Detti,
Hat ez nem semmi!!!Orulok hogy vegre Te is kikeveredtel az avarosbol.Talan pont az a baj hogy tul tajekozottak vagyunk szopi ugyben csak abban nem ad senki tajekoztatast hogy mi van akkor ha nincs es melled bedurran ezerrel es nem lehet kimaszirozni napokig , es en pont ezt hianyolom.Jo lenne mar ha a dolgok masik oldalat is neznek egyesek.
A multkor latam a Spektrumon hogy Afrikaban nok 90%-a szoptat.Talan azert mert osztonos minden es nem bonyolitjak meg a dolgokat.Es ha nem szoptat akkor persze nincs tapszer hanem tej a kecskebol .
Nagyon meghato volt az irasod,latszik hogy is olyen ember vagy a ki kuzd tuzon vizen at.

Zsani,
Hat igen az elet nem egyszeru.De en sohasem ereztem es masok sem erztettek velem hogy barmiben is mas lennek az ortoped problemam miatt.Az egyeduli ami kimaradtaz eletelmbol az a futas ,de mivel nem erztem szukseget nem hianyzott.
Nekem nagyon konnyu volt a terhessegem es szep,semmi problemam nem volt es nem hiztam el egyaltatlan.
Mindenki miutan megszultem azt mondta hogy milyen buszkek ram.En ezen csodalkoztam mert nekem minden pont annyira termeszetes mint mindenki masnak.
Hori baratnonk mondta egyszer hogy nalamnal pozitivabb embert nem ismer es ez igaz is.Nekem eddig minden sikerult az eletben amit akartam,megha dupla erobedobas is kellett hozza.talan ezert volt rossz hogy a szoptatas nem.
De ettol aztan nem leszek depresszios nem teszem meg azt a szivesseget a nagyokosoknak.
A lenyeg hogy van egy imadott ferjem es egy gyonyoru kisbabam es semmi mas nem szamit.

Nyuszi,
Imadom a kis kepeket amit felteszel,rogton karacsony hangulat lesz!!!
Es ha mar karacsony,Ti mit vesztek a kicsi babatoknak???Melyi kaz az igazan jo jatek aminek egy 2 es fel honapos babanak jo a csorgon kivul.
Gondoltam amr arra az alvanyra amit a jatszoszonyegre raksz a babafole es bizgentyuk lognak rajta csak a nevet nem tudom .

Sheila,
Igen en melekszem amikor tejet kerestel.Es latod neked sem sikerult pedig tapasztalatod aztan volt mar boven.En is halas vagyok azoknak akik adnak anyatejet masoknak.
A kovi babanal ugyanigy fogok hozzaallni de ha nem sikrul nem gyotrom magam az tuti.

Pusz
Kataa es az O nappal alvo Alexa

Kép
Kép
kataa
 
 


Hali!

SHEILAKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Puszi Nektek! Jajj de jó, hogy be tudtál nézni és irni is volt idõd! Jajj mán!Kép Persze, hogy irhatsz, ki tiltaná meg?Kép Ez nem zártkörü rendezvény, de azért kapsz meghivót oké?Kép Viszont, ha nem haragszol meg nem javittatom át a topik cimét...mégeccerKép
A szopis dolgokhoz már hozzá se szólokKép A keserüségeteket megértem, de hiába szajkózom, hogy bizonyos kijelentések a szopis topikban nem igazán az olyan anyukáknak szólnak akik mindent megtettek... Fõleg, ha belegondolok mennyibe kerül literje pl az anyatejnek...Kép Melissa gondolom már ül, lassan mászik ugye? Kép Hol vannak róla képek?Kép Úgy megnézném hogy hova fejlõdött, mert mikor legutóbb láttam akkor is egy angyalka volt...Kép

Nyuszi!

RendbenKép Beszéljünk másrólKép
Ma a fõzés közben egyszrcsak kaputelefonon csönget valaki! Felveszem és azt mondja, hogy pénzt hozott beengedem e... BeengedtemKép Meghozta a 2 havi gyesemet!KépKépKép Pedig csak január végére vártam amilyen gyorsak tudnak lenni a hivatalokKép Éééééés most már nem kell törnöm a buksimat mibõl vegyek a páromnak karácsonyi ajándékot! Én úgy örülök neki! Kabátot szeretne... Nike-t. Még meg kell vele dumálnom, hogy csak a 3/4-ét állom, mert azok a kabátok baromi drágák... 30ezer forint... De most nem ez a lényegKép Ezt szeretne már tél eleje óta, csak nem úgy jön ki soha a lépés pénzügyekben.

Na puszi, mert a lasagne várja hogy befejezzem
sasha

Kép
sasha
 
 


Ja igen elfelejtettem.
Az utcán az emberek tõlem is mindig megkérdezik szoptatok e. Mondom igen. És adok már neki gyümölcsöt??? Ez megy már 6 hetes kora óta és mindenki megdöbben, hogy csak cicizik. Tudjátok, az embereknek semmi sem jó. Ha nem tud szoptatni az nem jó, ha szoptat akkor meg az a baj, hogy csak szoptat... Erre ki varr gombot?Kép

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek Emma több napja átaludja az éjszakát, kb éjféltõl reggel 8-ig. Olyan jó!!! Igaz ennek az az ára hogy nappal folyamatosan vele kell foglalkozni, de hát valamit valamiért. Csak a hasfájás keseríti meg az életünket, nem akar múlni, ráadásul most pár napja valahogy máshogy fáj neki. A régit már kiismertem, remélem hogy nem beteg, mert most naponta 2x is kakil, és evés után 1 órával is fáj a p9cija, de amúgy jó kedvû.

Szoptatás: Én mindenkivel egyetértek, aki írt, pro és kontra egyaránt.Kép Mi tápszerezünk, mint tudjátok, és bevallom õszintén nem vagyok benne biztos hogy mindent megtettem a szoptatásért. Nekem még a kórházban lett tejem, de Emma nem sokat szopizott, aminek 2 oka volt: be volt sárgulva és aluszékony volt+ befelé forduló a mellbimbóm, így csak bimbóvédõvel ment. A Manóka evett aludt, úgy tünt minden rendben. Esténként még fejni is tudta. Éjjelre elvitték a babákat, így kapott tápszert is. Azt hittem minden rendben. Hazajöttünk, és én szoptattam, illetve próbáltam. Kitartóan, akár fél órát us hagyva a mellemen. Levettem, keserû sírás. És ez így ment egész nap. Megmondom õszintén, nem bírtam idegileg. Lehet hogy ha pár hétig birom hogy gyakorlatilag 24 órán kersztül mellen van, akkor termelõdött volna több-ezt már sose fogom megtudni. 2 hétig szenvedtünk így, amikor anyukám tanácsársa kifejtem a tejet, hogy megtudjuk mennyoi van. Döbbenetesen kevés volt, jött a tápszer. Emma két hétig zabált. Kép Szerinte nem akarta elhinni hogy ezentúl mindíg lesz elég ennivaló. És hogy mit nem csinálok még jól? Nos, fejni kéne, de erre max naponta 3x jut idõm, mivel Emma egész nap ölben lenne legszívesebben, ha leteszem nagyon sír, peresze lassan javulgat ez ügyben, de a tejem is csökken, naponta kb 2 dl van összesen. Tudom hogy ha 3 óránként fejnék estleg tudnám növelni a mennyiséget, de Emma most is csak a hasamon fekve nyugodott meg kenguruban...

Gumicukor!

Én continuint szedek, sok tapasztalatom még nincs, most kezdtem a második levéllel. Nekem pecsételõ vérzést nem okozott.

Sasha!

Másik topikban olvastam, hogy ti már a második gyereket tervezitek! Nagyon bátor vagy, én egyenlõre úgy érzem hogy se fizikailag, se idegileg nem bírnék még egy babát, pedig elvileg én is a kis korkülönbség híve lennék.Kép Igyekszem ezen nem depizni, de én nem gondoltam volna hogy ilyen nehéz.Kép Úgyhogy én a kistesótkitoltam, majd 4-5 év múlva.Kép

Detti!

Hát neked sem lehetett egyszerû. Nekem nem voltak ilyen elvárásaim magammal szemben, és még így is rossz néha. Egyébként tényleg van tápszeres topic is, én célszerûen azt szoktam olvasgatni, nem a szoptatósat.Kép

Manó és Emma (Holnap 10 hetes)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Még egy utolsó a szoptatáshoz:

Tudodjátok, azt hiszem, engem is csak azért érint érzékenyen a téma, mert mindenki azt hiszi, hogy aki sokáig szoptat:
1. biztos csak azért csinálja, mert neki könnyü volt
2. egyébként sem normális (ez a modern hóbort).

Hát ha én nem bántok másokat azért, mert tápszert adnak a gyereküknek (feltéve, ha megpróbálták legalább a szopit, és nem csak lustaságból vagy a mellük "szépsége" miatt nem szoptatnak, mert azokat igenis elitélem), akkor a másik oldalt sem kell megbántani, ugye?

Nekem sem adták ingyen azt, hogy most nyugodtan szoptatok: sürgösségi császárral szültem, az elsö 10 nap minden szoptatás kinokkal telt, mert alig tudtam oldalra fordulni és ugy megmaradni (ülni mégugyse), pedig az elsö néhány nap a gyermekem 1,5 óránként megébredt (éjjel is) és enni akart (én pedig ált. legalább 5 percig szerencsétlenkedtem mialatt ö sirt, mert persze valahogy magam mellé kellett venni, de ahhoz el kellett fordulni, vagy felülni), fájdalomcsillapitót meg ugye nem nagyon akartam bevenni (csak ha már feltétlen muszály volt, de akkor is iszonyú büntudattal), mert az átmegy a tejbe. Igaz, ezen az egyik szülésznö segitett végül, mert azt mondta (mindenki mással ellentétben, aki csak azt tudta mondtani, hogy hát persze, hogy átmegy, én meg nagyon féltem, hogy az én császárral, mekóniumos magzatvizzel (ez ugye oxigénhiányra utalhat) született gyermekemnek még azzal a napi 2 szem fájdalomcsillapitóval is ártok), hogy nem érdemes szenvedni, vegyek csak be, mert az sokkal többet árt at az egésznek, mint a fájdalomcsillapitó.
Aztán ugy szoptattam 2 hónapig, hogy majd mindennap sirtam, mert az egyik mellem nem akart begyógyulni (keresztben végig volt repedve és minden alkalommal felszakitotta) és egyszerüen fájt, de nagyon.
De csináltam, mert a gyerekemnek szerettem volna a szerintem legjobbat adni és tudtam, ha ezzel megbirkózok, akkor nagyon jó dolgunk lesz.
Ezek után azt irni, hogy "csölátás"-om van, enyhén szólva elkeserit. Én soha nem bántottam meg senkit itt a topicon azért (legalábbis nem akartam), mert nem ugy csinálja, mint én (bár, ha valaki kérdezett ilyet, akkor tényleg megpróbáltam segíteni neki, hogy tovább menjen a szoptatás), akkor miért kell kirekeszteni, csak azért, mert nekem sikerült?

Sashának teljesen igaza van: vannak olyan anyukák, akik meg sem próbálnak a helyzeten változtatni. A negativ kritika csak nekik szólhat!

De ennyit erröl, én többet biztosan nem hozom fel, mert nem szeretem, ha a vitáról szól a topic. Annyi egymással acsarkodás van a világban, nekem ez a topic eddig a nyugalom szigete volt, és szeretném megörizni.KépKép


Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Ja, és mivel már eltünt az archivban az elözö tábla, bár ugyan nem csütörtök van, gondolom senki nem fog megharagudni érte:KépKépKép

Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok lányok!

Én a babumnak a legelejétõl (anyatejci híján) Beba tápszert kezdtem adni. Ettõl jó székrekedéses lett. így a Nutrilon Plusra váltottunk. Igaz, hogy sem és sem a párom nem vagyunk allergiások, de elég sokáig gyõzködtem a doktornénit, hogy esetleg lehetne-é hipoallergén tápszert kapnia a babumnak. Õ azt mondta, nem látja okát annak, hogy ezt felírja. Így maradtunk ennél. A harmadik hét után a tejci teljesen eltünt, s akkortól csak a tápszert kapta. Nekünk azt hiszem (Lorka nem panaszkodott), bevált. Sajna nem voltam azzal tisztába, hogy teát kell-e adnom tápszeres babának vagy nem. Egyszer aztán mikor a sirdogálás csak nem akart szünni, megpróbáltam neki Mecsek teát adni (baba). És kiderült az volt a baj. A doktornéni másnap mondta is, hogy a tápszeres babáknak kell inni adni. Napi 200 ml-t maximum. Mivel LASSAN szeretném bevezetni a darabos ételeket, és a tápszerbõl is egyre többet akarna enni, ha tudna (nem fér el a pocijában egyszerre több, gyakoribb evés pedig nagyon megterhelné a gyomrát-1,5-2 óránként enni), a betöltött 15.héttõl elkezdtem gyümölcscentrifugázott és utána szûrõvel átszûrt leveket adni neki. Van egy könyvem amit egy híres francia gyermekorvos páros írt-Kismamák és Kisbabák egészségkönyve (1993)-ahol narancsot és mandarint is ajánlanak a bevezetésnél. Mandarin-naranccsal kezdtem. Majd mandarin-alma következett, most alma-körte van soron. Néhány nap múlva egy új ízt adok a megszokott ízhez. Napi 80-100 ml gyümölcslét kap jelenleg. Tegnap 890 ml tápszert evett és 180 ml teát ivott meg és még bevágott 80 ml alma-körte lét.. Nagyon ízlik neki, csak minden ruhácskája foltos, s a tegnapi mosást újra kell csinálnom, mert nem jöttek ki a fránya foltok. Ja és a kaki teljesen rendben van , napi egyszer kakil már két hete.

Kedves Kataa!

Mi megbeszéltük a férjemmel, hogy mivel folyamatosan kisebb vagyonokat költünk a babura ( új ruhák, csörgõk, cumisüvegek, új cumik), külön mi nem veszünk Neki semmit karácsonyra. A férjem édesanyjától gyümicentrifugát kapott , de biztos vagyok benne, a fa alatt is lesz valami, anyukáméktól téli kezes-lábas overallt, a tesók is biztos vesznek valamit...Januárban pedig szeretnénk egy jobb minõségû etetõszéket venni.Egy kicsit sajnálom, de tudom, hogy 16 hetesen a színes karácsonyfának és a zörgõs papíroknak örül úgyis legjobban.

Kedves Beszti!

Nekem is ám jó csúnya lett a cicim! Fõleg az, amelyiket többet gyötörtem a mellszívóval, mert abban egy kicsit több tejcit sejtettem. De nem számít! Úgysem mutogatom senkinek, a saját híúságommal pedig valahogy megbírkózom, a kispapa pedig nem a cicimért szeretett meg.

Az a legjobb ebben a topikban, hogy itt a különbözõ vélemények is kultúráltan ütköznek, s az ember így jobban megérti azt, aki más véleményen van, de jóindulattal mondja amit mondd!

Detti és Lorka (15+4)
detti
 
 


Kataa: én egy kis csörgöt vettem, nagyon aranyo, és biztos jobban örül neki, mint egy drága vacaknak. És úgyis a csomipapirral fog játszani a legtovábbKépKép
Annak a játéknak, amit kérdeztél baby gym-bébitornáztató a neve, és Juli nagyon szereti. Kb. 2 hónaposan kapta, és azóta is szereti. Akkor még csak nézegette, késöbb a lábával bizergálta, most meg már fogdossa. És mindenféle más érdekes dolgokat is rá lehet aggatni (pl. zörgös nejlonzacsi, WCpapir guriga), és akkor még lelkesebb.

Detti: lehet hogy azért ajánlja a déligyümölcsöt az a könyv, mert francia. Ott vannak öshonos déligyümölcsök is, nem (persze lehet hogy hülyeséget mondok, mert amihez egyáltalán nem értek, az a földrajz)?

sasha: igazad van, az embereknek tényleg semmi se jó. (a képet még mindig nem javitottam ki :=()

Beszti: sajnálom ha megbántottalak volna, nem volt szándékos Kép

Csics: lehet hogy a tápszertöl fáj a hasa, kérdezd meg a dokidat, nem ad-e másikat.

Kataa: lehet hogy én azért érzem jobban a másságomat, mert nem volt mindig gerincsérvem. És igazából az én elvárásaim irreálisak magammal szemben Kép

Ma jön a dokinénink a 4 hónapos oltást beadni Julinak. Remélem jól fogja viselni a lányzó.

zsani
zsani
 


Sziasztok!

Beszti (Donna Quijote)
pontosan tudom, mit erzel. Igy jartunkKép

Hasonlo koru babak anyukaja,
nektek mennyit alszik napkozben a babatok? Mert Reka napi 2x1 orat, egyszer delben, akkor szepen elalszik magatol, aztan este 5-6 korul megegyet, akkor mar faradt, nehezebben, aztan persze emiatt este 10 elott szinte sose alszik el. Szoval 2 ora, nem keves azert ez egy kicsit?!

-Afonya
afonya
 
 


Hát kell nekem egy napra eltûnnöm, és már nincs is oldalon hozzászólásomKép. Tegnap este igen késõn ránéztem az oldalra, de annyi téma felmerült, hogy nem volt erõm írni, inkább mára halasztottam. Elõre is bocsi, valszeg hosszú leszekKép.

Nálunk egyre zûrösebbek az éjszakák Lili átlag 2-3x, de van, hogy többször is eszik. Egyszerûen nem értem miért van ez, ja és kezdünk apával kipurcanni. Mert ugye mi kb. éjfél mire ágyba tudjuk magunkat tenni, 1-kor Lili ébred enni kér, aztán 3-4 körül, aztán 5-6 körül, 6-kor általában már az ágyunkban hagyom. Másfél hónapos kora óta átalussza az éjszakát, azóta sohasem volt, hogy evett volna éjszaka, de most 3 hete minden borult. Szegény apuci jól meg is betegedett, lázas, köhög, náthás, és pár nap múlva vizsgázik, ezért hajnalokig tanul, nem is értem hogy bírja, és hát reggel olyan korán megy el dolgozni, hogy én még alszom. Nagyon rossz ez az idõszak, alig várom már, hogy jövõ hét legyen és kicsit együtt legyünk. És ha már így belelendültem panaszkodok még egy kicsit, képzeljétek az alattunk lakó (egy fiatal srác lakik egyedül) minden este olyan hangosan hallgatja a zenét, meg a tévéjét, hogy dübörög a padló. Ha lekopácsolunk akkor még hangosabbra veszi. Pedig tudja, hogy kisbaba van fölötte, ja és mindezt este 9-10 körül. Ha lemegy a párom hiába csönget persze kijönni nem mer. A gondnokkal is beszéltünk már, de nem sok sikerrel. Egyszerûen nem tudom mit kellene tenni, de így nem lehet nyugalomban lakni. Szegény picikém tegnap is úgy sírdogált, mert hát mi is jó idegesek voltunk, és aludni sem tudott. Annyira várom már, hogy elköltözzünk innen. Nagyon bízom benne, hogy jövõre sikerül.

Nyuszi,
Örülök, hogy meggyógyultál! Te mikor adod Eminek a gyümiket, zöldségeket? Délelõtt, délután? Szerintem lassan nekünk is bele kell vágnunk ebbe a dologba. Azért kicsit félek tõle és próbálom húzni ameddig csak lehet.
Örülök, hogy Emike jól viselte a szuri, érdekes, hogy nekünk is a mostani sokkal jobb volt mint az elõzõ.

Jók a találkozóról a képek. Édesek a babákKép.

Petra,
Szegény Petrácska, reméljük hamar kibújik a foga.
Én még nem adok Lilinek semmit anyatejen kívül. Jan.12-én lesz fél éves, addig már fél lábon is kibírjuk, aztán pedig majd még meglátom. Habár a rendszeres kaki miatt, lehet, hogy egy pár csepp almalét be fogunk vezetni. De ha nem lenne ez a probléma én várnék vele ameddig csak lehet. Ezt a nyállal összefüggõ dolgot még nem hallottam. Sajnos már megint a 4. napnál járunkKép.
A profillal kapcsolatban, tudom, hogy csak 1 képet lehet feltenni, úgy gondoltam, hogy ezt lekicsinyítem és a korábbit letörlöd és ezt meg felteszed. 1 perc az egész csere, hamar megvan.

Gumicukor,
Ez a gyümicentrifuga nagyon jó ötlet.

Most, hogy említettétek, lehet, hogy mi is kenguruban fogunk lemenni ma sétálni. Tegnap elég gázos volt ebben a nagy hóban sétálni.

Kataa,
Mi Lilinek vettünk egy nagyon jó meleg kantáros nacit egy hozzá tartozó bélelt kabátkával, nagyon édes. Rugikat, zenélõ játékokat (azok a kedvencei), és az elsõ rágásbiztosKép, nagyon szép babáját is megvettük. Aztán vettünk végre egy olyan bigyót, amit az autósülésre lehet felrakni, és akkor autózás közben is el tudja foglalni magát (persze ez is zenélKép). Eddig nagyon jól elnézelõdött, de mostanában már kell neki valami foglalatosság.
Szerintem a Baby Gym amire te gondolsz, az jó ötletnek tûnik, Lili is nagyon szereti.

Manó,
Csak egy kis vigasztalást írnék, múltkor olvastam valahol, hogy már napi 100gr tejcsi is megadja a babáknak azt a védettséget, amit az anyatej adhat.

Beszti,
Milyen sokan vagyunk már!

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Áfonya,
Nálunk is ez van, de ha leviszem sétálni akkor 3 órát is alszik egyhuzamban.

Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Kedves Zsuzsa!
Ez a toxémiás dolog eléggé mellbevágott. Félidõtõl elkezdtem rettentõen hízni és vizesedni, de én úgy éreztem a súlytöbblet mögött nem az elfogyasztott étel mennyisége és minõsége áll. Ezt mondtam a védõnõnek és a nõgyógyásznak is, akik szerintem nem vették komolyan amit mondok. Azt hitték , hogy zabálok és a mérlegen elszégyenlem magam és mentegetõzni próbálok. Lassan a 38-as lábamra a 42-es papucs sem jött fel. Aztán magas lett a vérnyomásom 180/100. Pedig 70/90-volt az utolsó harmadig mindig. Aztán az utolsó héten szívhangon voltam, amikor rossz lett a baba szívhangja, fehérjét találtak a vizeletemben és magas volt a vérnyomásom. És az utolsó héten 8 kg-ot híztam, pedig augusztus volt, állandóan izzadtam és nem tudtam enni. Nem az én dokim volt ott, s a doktornõ egybõl befektetett a kórházba. Toxémiás diétára fogtak, állandó Corinfarszedés, állandó babaszívhang, ami elég rossz lett. A viziten pedig a fõorvos megkérdezte: Mondja kismama, magát a kilenc hónap alatt látta védõnõ vagy orvos!? Olyan állapotban van, hogy a saját és a baba életével játszik!. Hááát...12 x voltam nõgyógyászom magánrendelésén és 10x védõnõnél. Mindig minden tanácsot megfogadtam, betartottam. A baba szívhangja pedig egyre rosszabb lett, s én kezdtem kiborulni. Péntek volt, s azt mondták, hogy hétfõn császár! Én úgy megijedtem, hogy a babummal, akivel az elsõ perctõl kezdve nagyon szoros kapcsolatom volt a pocimban ( akkor fogant meg, amikor a nagymamám-nagyon szerttük egymást-meghalt.), megbeszéltem, hogy meg kell születnie. 6 óra múlva pedig a kezembe tartottam a babám. Hogy a szülés után én miért kerültem infuzióra, nem tudom. A babunak a vércukrával volt gond.

Kedves Zsani!
Elõfordulhat, hogy ezért ajánlják. Lorka átesett a tûzkeresztségen (majda második babánál jobban meggondolom az elsõ gyümit), s ízlik neki a mandarin és a narancs. Van valami infod a kiwirõl és a meggyrõl?

Kedves Áfonya!
Nálunk például tegnap 5.30-9.00 alvás, 11.30-13.00 alvás, 17.00-18.00 alvás, 20.00-21.30 alukálás nyûglõdéssel, 22.00-5.00 alvás. Azt hiszem én el vagyok kényeztetve. Ma 5.30-9.00 alvás, 11.15-12.45 alvás és most 14.15 kor elaludt.

detti
detti
detti
 
 


detti: ha jól tudom, meggyet lehet már korán (csak savas meg savanyú Kép), a kivit meg csak minél késöbb, mert déligyümölcs is meg aprómagvas is. De szerintem érdemes Agci listáját visszakeresni a másik topicban, mert ott minden tök jól volt leirva.

zsani
zsani
 


Sziasztok
Beszti
ne haragudj nem akartalak megbántani és nem is rád montam hogy Csölátásod van MÉGEGYSZER EZER BOCSÁNAT Kép

Panda
voltunk a Petöbe most igaz nem tornásztaták csak egy kicsit de Petikének nagyon tetszet Kép fökép azért szerintem azért mert volt az ágynál egy szép nagy tükör és nézhete magát bene Kép és kaptunk egy 10pontbol állo feladat sort is amit külön kölön szeretünk csinálni de egymás után nem Kép

Kataa
mi is olyan Baby GYM veszünk petikének karácsonyra Kép igy lesz a földön is mit rugdosnia Kép .hogy ment tegnap az altatás ?

Lányok
Petike holnap kapja meg az oltását ha minden igaz .

Zsani
mi ma HIPP sütötököt etünk burgonyával ez izlik neki és vetem neki HIPP barackos innivalot azt multkor is megitta . elhatároztam ha csak lehet és izlik neki akor HIPPet veszek neki .

Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Zsani!

A déligyümölcsöt nem ajánlatos korán kezdeni azt modnod? Az aprómagvasról tudtam, hogy eléggé késõn lehet adni... de a narancs és a mandarin is déli gyümi...Kép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Kedves Lányok!

idemásoltam a táblázatot, amit a másik topikon találtam. Sok dolog meglepett. Nem tudom, hogy honnan van az info, mire alapozták ezt a táblázatot. Én a halról, a burgonyáról, a sárgarépáról,sütõtökrõl egész mást hallottam. Azt hiszem ezt a bébiétel-gyártó cégeknek és az azokat véleményezõ és jóváhagyó védõnõk szövetségének is el kellene olvasnia.

A Hipp céget volt szerencsém elég közelrõl megismerni a szakmám révén, a férjem pedig a Hipp által használt alapanyagokkal is foglalkozik ( Hûtõházba a nyersanyagátvételnél dolgozik). Én elég sok élelmiszercégnél megfordultam, de olyen tiszta, patika üzemet még nem láttam!!!!


A táblázat:
Szilárd ételek bevezetése
Életkor Étel Hatása
6 hónap õszibarack Lazító
alma Szilárdító
meggy
ribizli lé
gluténmentes gabonafélék: rizs és kukoricapehely
7 hónapos körte Lazító
szilva Lazító
szõlõ (mag és héj nélkül)

7,5-8 hónapos burgonya
sárgarépa Szilárdító
sütõtök Lazító
spenót
sóska
saláta
fehérrépa
cékla
passzírozott zöldborsó (héj nélkül)
zöldbab

9 hónap csirke-, pulykamell, marha,-borjúhús
brokkoli
pasztinák
cukkini
karfiol
tök

10 hónap karalábé
görögdinnye
sárgadinnye
túró
sajt
joghurt
1 éves kor után fõtt tojássárgája (heti 1-2x)
hal
uborka nyersen vagy savanyítva (reszelve)
retek
lencse
sárgaborsó, felesborsó
bab, csicseriborsó
szójabab
paradicsom
paprika
gluténtartalmú gabonák
méz
citrusfélék
tojásfehérje
gyógynövényteák (menta, citromfû, csalán)

18 hónap kivi, eper más aprómagvasok
déligyümölcsök (ananász, mangó)
3 éves kor után csonthéjasok, magvak, egyéb


A gyümölcsök, zöldségek bevezetése történhet egyszerre, illetve lehet fõzelékkel is kezdeni. Egyes vélemények szerint, inkább a zöld növényekkel kezdjük a fõzelékek bevezetését, mert az édesebb, piros növények (pl. sárgarépa, sütõtök) után nehezebben barátkozik meg a gyerkõc az új ízekkel. (nálunk nem volt gond )

9-10 hónapos kortól adhatóak a tejtermékek. De azokban a családokban, ahol elõfordul allergia {nem csak ételallergia}, ott meg kell várni az egyéves kort!

A husit is lehet korán kezdeni, mivel magas a vastartalma (sõt, jobban felszívódik, mint bármi másból, kivéve az anyatejet). Ezért adható a marhahús is, nem csak szárnyasok.

A görögdinnye és a sárgadinnye problémás lehet, érdemesebb várni velük.
A körtérõl és a szõlõrõl érdemes tudni, hogy arra érzékenyeknél hasfájást okozhat.

Erõsen allergizáló ételek: búza, kukorica, disznóhús, hal, kagyló, paradicsom, hagymafélék, káposzta, aprómagvas gyümülcsök (eper, málna, szeder, stb), csonthéjasok, fûszerek, citrusfélék és ezek leve, csokoládé és persze bármi egyéb, amire az anya allergiás és a tejcsin keresztül a kisbaba is megkaphatja.
A mogyorót, amely nagyon komoly allergiás reakciót (anaphilaxiás sokkot) tud okozni, érdemes akár 3 éves korig is várni vele.

A fulladásveszély lehetõsége miatt 3 éves korig várjunk: csonhéjasok, egész szõlõszem, pattogatott kukorica, nagyobb virslidarabok, illetve bármi, amibõl nagyobb darabok törhetnek le, pl. nyers répa, zellerszár, stb.

detti
detti
 
 


Sziasztok,

Na en aggodo anyuka leven elvittem a tanacsadasra Alexet hogy par napja nem eszi nagyon a tapszert.A dokino azt mondta hogy ne aggodjak amig nem fogy addig nincs baj es az hogy nem hizik eszeveszetten az miert is lenne baj.
A lenyeg hogy nem beteg.
Aztan vettem olyan edes fenykepalbumot amin talpacskak vannak meg karacsonyi csomi papirokat,szalagokat.Amint hazajottunk be is csomagoltam mindent mar csak a fa hianyzik.

Detti,Csics
Hat en engem is elkenyeztet Alex napkozben minden eves utan alszik 2 orat de ilyenkor mar nem nagyon hagyom mert akkor ejszaka megy a musor.
Kerdeztem is a doki nenit hogy ez nem baj-e,azt mondta hogy az a jo ha nyugodt baba es neki meg ez a dolga hogy aludjon es egyen.
Tegnap is fent volt 4-tol es megsem akart este a 11-es kaja utan elelaudni.A doki mindta hogy barmennyire sir ne vegyem fel csak uljek oda hozza es nyugtatgassam.Hat ma este zt kiprobaljuk,bar szerintem en rosszabbul fogom birni mint O.

Sasha
Erdekes tolem is megkerdezik ,sot a multkor a szomszed pasi kerdezte hogy van-e tejem.Hat az azert durva volt,hirtlen nem is tudtam mit mondjak.En soha nem voltam olyan tapintatlan amig nem volt babam hogy megkerdezzem a kisbabas ismeroseimet hogy szotat-e vagy van e eleg teje.

Mano,
De jo neked legalabb jol alszol ejszaka.Bar en is csak epp az ejszaka Alexnal 3-kor kezdodik es reggel 9-ig tart: )))
En sem gondoltam hogy ilyen nehez az elejes pedig nincs is egy hisztis babam.Ugyohgy a testver nalunk is csak 4 ev mulva jon.

Detti,
En is Beba-Ha-t adom es csak ketnaponta van kaki.Alig varom hogy elkezduk majd a gyumit az biztos megoldja a helyzetet.
Hat igen a babara mi si folyamatosan koltunk,es hat cumisuvegbol soha nem eleg.Abbol is az ember a legjobbat szertne az mar egy vagyon.

Zsuzsa,
A csecsemos noverekrol jot vagy semmit.Nekem is volt am eleg rossz tapasztalatom.Azt hiszik mindenki ugy szuletik hogy tud masszirozni meg fejni meg szoptatni.

Zsani,Ilke,
Koszi a nevet.A zenelos jatek jo otlet,bar azt hiszem a noveremek azt kuldtek es talan a nagyi is vett neki mar.Mindenkepp olyat akarok aminek majd idovel nagyon fog orulni.


Ilke,
Az okosok szerinta babak megerzik a havat,talan ezert ilyen virgoncok mostanaban ejszaka.

Na megyek mert megeheztem,
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Ilke, ez az, regebben ugy volt, de most nem birok /s nem is akarok/ ebben a hidegben 1 oranal tobbet setalni Rekaval.

Detti, jol hiszed, szerencses vagyKép

Hat, Kataa, most elbizonytalanitottal. Mert Rekam, amig csak szopott, addig napjaban 3-4szer is kakalt, es miota attertunk a alma-krumpli-sutotok-repa-oszibarack kombinaciokra, azota biza' nap 1 van, es az is sokkal surubb allagu, ossze nem hasonlithato az anyatejes szeklettel, /bocsi a naturista leirasertKép/ Szoval Te ugy tudod, lazitana a gyumolcs-zoldseg?

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Sasha KishúgomKépKépKépKépKép

Köszönöm a meghívást!Kép
a topiccímet ne javítsd át, engem nem zavar...amúgy is május 6-ra voltam kiírva, csak sietett a csajszi...Kép

Igen, Melissa most is tündéri, sõõõt...
most már istibizi teszek fel képet róla a profilba, amint kicsit több idõm lesz....

a kisasszony mostanában sok figyelmet igényel, ugyanis Õ már egy kétfogú nagylány, aki ha ébren van , folyamatosan szövegel...
legújabb szava a baba, azóta felteszi a végtelenített
ba-ba-ba-ba-ba... lemezt, néha egy-egy Ajával magtûzdelve /ez volnék én /
de APA a nagy szerelem...kacérkodik is vele eleget a kis nõci...

a tesóját és a cicákat is illeti babanyelven, ez leírhatatlan, de mindig ugyanazt a "halandzsát" használja...
mozgásilag szerintem a kényelmes fajtához tartozik,
ülni még csak segítséggel tud, viszont profi módon forog és próbál mászni.

Beszti!

felkerülhetnénk mi is a tuti kis táblázatodba?

Adataink: Sheila, Gyõr, 35. év, Melissa 2002. 04.30.,
Patrik 1993. 02. 14., Roland 1986. 01. 16.

Köszönöm!Kép

Áfonya!Kép

Látom, Te is gyõri vagy, nem talizhatnánk egyszer valamikor?Kép

Puszi : Sheila és Melissa

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Beszti!
Klassz a táblázat! Már lassan annyian vagyunk, hogy gondolkodnom kell, ki kicsodaKépKépKép!

Ádám is elmúlt fél éves, ha kigyógyul a náthából, én is elkezdem a gyümölcsöket. Csak azt mondja meg valaki, miért akarom húzni-halasztani ezt a dolgot? Noéminél már alig vártam, hogy kipróbáljam, most meg sehogy sem akaródzik. Biztos a sok pepecseléstõl tartokKép.
De mivel is kezdjem? Már annyi véleményt hallottam, hogy nem tudok választani. Bezzeg két éve azt csináltam, amit a védõnõ mondott. Most viszont "kiképeztem" magam, így nem tudom, mit csináljak. Azt hiszem, marad az alma.

Áfonya!
Ádám kétféleképpen alszik, attól függõen, reggel mikor ébred. Ha korán, akkor 10 körül 1 órát, 2 körül szintén, és 6 felé újra. Ha késõbb ébred, 11-1/2 12 körül 1,5 órát, 4 körül újra. Szóval kb. 3 órát alszik nappal.

Ádám inkább ruhákat kap tõlünk ajándékba, mert Noémi után csak lányosak vannak szinte, viszont baby gym, rágókák, csörgõk stb. tonnaszámra. Azért anyukám vett egy plüss csörgõt, meg valami LEGO kukacot, amire pakolgatni lehet.

Ja, az alvás nálunk továbbra is katasztrófa, úgyhogy a férjem után én is szilárdan elhatároztam, megtanítjuk Ádámot aludni!!!

Megsütöttük a mézeskalácsot! Olyan jó volt, hogy nem egyedül csináltam, hanem a férjem is segített (nem én kértem, magától jöttKépKépKépKépKép), sõt Noémi is. Csak az a baj, hogy szerintem kell sütni mégegy adagot, mert ez nem fogja kihúzni karácsonyigKép.

Most megyek, mert várnak az esti teendõk!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Szerintetek mennyit kell ennie egy fél éves babának? Napsugár két nap múlva lesz hat hónapos, és szinte -pár kanál gyümölcs és tejpépen kívül - csak tápszert eszik. Nutrilon A. R. -t, mert õ bukós baba. Adagja átlag 600-700 ml. Szerintem ez nagyon kevés, de ha erõltetetem, csak kibukja. Ja, és kb. 60 gr.-ot hízik egy héten. Mikor jön már az a fejlõdési ugrás?????


Ildikó
ildikó
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: