Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Felkerülhetnék én is a listára? Az adatokat már megírtam de még egyszer: Szülés: 2005. 01.01 vagy 03. Schöpf-Máérei. Első baba. Fog valaki akkoriban ott szülni? Dr. Templom az orvosom. Sziasztok, előre is köszi, remélem nem zavartam.
Réka
kucus
 
 


Kriszti!

Nem lehet, hogy mi már beszélgettünk a Schöpf-Méreis topikban?

Szia! Réka
kucus
 
 


Szia Barátosném!

Örülök, hogy aggódsz értem, legalább te féltesz.
Hát nem irigyellek Pannával kapcsolatban, nem lehet könnyű, főleg ebben az állapotban.
Tegnap még apósékhoz átmentünk, elmagyarázott mindent, mit hogy csinljak, a kutyával kapcsolatban, hát ki leszek, olyan mint egy gyerek, nem is virgoncabb, állandóan ugrál rám, karmol, rohangászik, össze-vissza, hát alig győzöm, meg hát két helyen kell lennem egyszerre.
De hát legalább tudod addig sem bennt.
Egyedül leszek a blökivel egész ha van kedved kimehetnék eléd jövőhéten a hév végállomás megállójába és akkor talizhatnánk együtt lehetnénk ott a kertben, jókat hülyéskednénk, de ha Tomi áthozna az is jó lenne egyik nap. Hétfőn még dolgozom, de keddtől már itthon vagyok végig a héten.
Hová mentek nyaralni?
A hétvégékben benne vagyok.
Bárhová elmehetünk, ha gondoljátok még Törekibe is.
Mi valószínűleg augusztus utolsó két hetében megyünk el nyaralni, Vonyarcvashegyre, még egyeztetni kell Gyurinak Dubaival, meg Gergővel.
Nekem mondjuk teljesen mindegy, csak kérdés hogy mikor kell menni a Pálfalvihoz, meg hogy mikor megyek a védőnőhöz.
Azt tudom, hogy a védőnőhöz aug 13-án kell mennem, a Pálfalvihoz meg valószínűleg augusztus 2-án. Tehát így utána végül is jó nekem bármilyen időpont Gyurival, csak mindent össze kell egyeztetni.
No jók legyetek, aztán még írj, persze ha nem vagy túl fáradt.
Ja a védőnő tök normális volt most, 3/4 órát voltam nála, mindent elmondott. Lehet tornáznom már, callaneticst is lehet, de nem hasi gyakorlatokat, meg mesélt a tejtermelődésről, meg a szoptatásról, meg ha nem kaptál pecsétet a kiskönyvedbe Brúnótól, akkor amikor szültél rögtön kérjél igazolást, hogy igenis részt vettél ennyi alkalommal nála vizsgálatokon, és tegyen rá pecsétet meg alá kell írnia. Ugyanis ha ez nincs akkor a nem kapsz Gyest. Tehát Timinek kell majd leadnod ezt az igazolást.
A védőnők és a körzetik ezek szerint nem pecsételnek, de még az én dokim sem. Hát nagyon jó. Nem híztam a mérleg szerint egy dekát sem, meg a köldök fölött mérte meg a pocakomat, az nőtt kemény 1 cm-ert de állítólag ez normális, a vérnyomásom meg 108/66, 81-es volt a pulzusom, biztos izgultam. De most nagyon aranyos volt.
Lehet, hogy még is csak jó fej lesz aki kijön kispocakhoz?!
Puszika pihizzetek és vigyázz magadra majd hétfőn elolvasom amit írsz meg föl is hívlak.
tandi
 
 

 
 

Szaisztok!
A többi topikban is ennyi baba van, mert nem úgy tűnünk, mint akik fogynakKép

Tegnap voltam dokinál, három órát kellett várnom, a végén kínomban már szórakoztatatm a többieket.
Mellettem ült egy csajszi, aki másfél éve szült és hat hetesen bölcsőhalálba meghalt a babája. Ez most itt tök szomorú hír, de azért írom le, mert eddig azt gondoltam ilyen nincs is.Na és meg is fogadtam, hogy használni fogom a nővérem által beígért légzésfigyelőt. Aztán beszélgettünk erről kismamákkal és álítólag ott ahol cigiznek a szülők, meg nem is szokott le az anyuka, meg haszált a gyerek matraca meg ilyemnek, ott sűrűbben fordul elő.
Na, senkit nem akartam beszaratni, inkább csak felkészíteni, hogy ilyen is van.

És most jó hírt is mondok. Lurkóböki 5,7 cm, kicsit kisebb mint MártiéKép De sebaj! És olyan helyes gömböc feje volt, hogy csak na!
De nekem nem készült video, meg semmi ilyesmi és sajnos a söfibe nem is a földszinten voltam uh-n, hanem a dokim kis lestrapált gépével nézet meg. el is határoztuk a pasimmal, hogy ha vége ennek a fránya vizsgaidőszaknak elmegyünk a praxisba, hogy már ő is lásson valamit. Az úgy két hét múlva lesz.
Ti mentek, vagy voltatok már?
Mennyibe kerül?
Mi kétszer szertnénk menni, azt hiszem.

Na összehordtam hetet-havat, dolgozok tovább!

Sziasztok
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Szia Réka!

De a Schöpfis topicba is rendszeresen járok, ott biztos beszéltünk.

Mi még nem voltunk a praxisba de tervezem csak nem tudom melyik lenne a megfelelő időpont, jövő héten lesz a genetikai Uh videoval, szerintem egy hónap múlva úgy a 24 hét körül elnézek. Vagy szerintetek menjek később? De a Dokim a Schöpfiben mindig a földszinti ultrahanggal megnézi az apuka is mindig ott van velünk és ő kapja a fotókat is a kezébe. Soha nem kellett fizetni érte benne van a vizsgálatban, ami szerintem olcsó (4000Ft) ahhoz képest amiket hallottam.
kriszti29
 
 


Szia Babar!
Abszolút nem gond, hogy a mellső falon tapad a méhlepény (nekem is ott tapad), két helyen tapadhat: a mellső és a hátsó falon. Gond csak akkor lehet, ha eléri a méhszájat, ekkor kell nagyon odafigyelni, de ez esetben természetesen szól az orvos.
Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Köszi Liv! Közben ma voltam a dokinál és megkérdeztem. Mondta, hogy ne lássak rémeket, csak akkor van baj, ha mélyen tapad meg. Jövő pénteken megyek AFP-re, július 15.-én pedig a 20. heti genetikai ultrahangra. Ha ott rendben van minden, akkor már nagy gond nem lehet.
Ja a doki mondta, hogy már a köldököm alatt van a méhem! Milyen gyorsan nő ez a kis Ficánka! Kép
babar
 
 


Szaisztok Lányok!

Tandi, Anett köszi a válaszokat, most sajnos nem tudok részletesen válaszolni, de hétfőn már teljes gőzzel. Most csomagolnom kell még, hétvégére elutazunkKép
Jók legyetek, sokat pihenjetek és pocakosodjatokKép)
Puszi,

Manós
manós
 
 


Sziasztok!
Barbi!
Nekem a dokim mondta,hogy 8eft az UH.
TE miért a 20.héten mész genetikára?
Én a 18.héten megyek.
Barátnőm!
Jó lenne a héten össze futni.Anyósomék mennek hétfőn nyaralni.Mi ott alszunk náluk,mert nálunk
festik az ajtókat.Szerdán meg Vikit költöztetjük
a hapsiához.Holnap az állatkertbe megyünk.
Ma már Panna jobban volt,de az éjszaka alig aludtunk.KépMajd felhivlak a jövő héten,hogy melyik nap megyek hozzád.Ok?KépPusz.Dia.Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!
Olvastam egyszer 1 hónapja kb, hogy valaki a Peg Perego gyárban Olaszországban vesz babakocsit.
Erről szeretnék infót gyűjteni, mert nekünk is tetszenek ezek a babakocsik, és nyaralásunk alkalmával lehet hogy útbaejtenénk Olaszországot.
Ha tudja valaki, hogy hol a gyár, illetve hogy hol lehet ott babakocsit vásárolni, az legyenszíves írja meg nekem.
Sürgős lenne a dolog, mert 2 hét múlva indulnánk, és addig utána szertnék járni mindennek.
Előre is köszönöm.
Puszi Mindenkinek:
Babóca
babóca
 
 


MA voltam kiválasztani az esküvőiruhát, mostanáig vártam, mert nem tudtam mekkora lesz a pocaklakó helye...és képzeljétek a legkisebb ruha legvékonyabb derékkal, ami senkire sem volt még jó, mintha rám öntötték volnaKépKépKépolyan rendes gyerek, megvárta a pocakosodást míg a mamáék összeházasodnak, utánna viszont remélem gőzerővel nő!!!KépKép
még mindig kicsit tartok ettől a kúptól, amit kaptam, de nem volt vérzése meg semmi...szóval...nem tudjátok ez ugye nem okozhat bajt...??
alig várom ezt a kis csöppséget...Kép
a múltkor már kisbabákkal álmodtam..mindenfélét láttam magamelőtt és olyan kíváncsi lennék már, hogy a miénk vajon milyen is lesz!!Kép
millió puuszkók, eszti
aki nyaral,utazik annak jó pihenéstKép
esztyx
 
 


Szia Barátnőm!
Nekem Brúnó is és a védőnő is mindig ir és pecsétel a könyvembe.
Pusz Dia.Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia LIdicsi!

Pénteken beosztott a doki genetikai UH-ra és én július 15.-én megyek 10:00-ra, amikor pont 18+0 leszek. Nem tudom miért volt bennem ez a 20.hét! Te mikor mész? Hátha találkozunk! Most pénteken pedig AFP-vérvételre!

Pusza

Barbara
babar
 
 


Lányok!

Tudtok nekem abban segíteni, hogy alacsony vérnyomásra mit lehet szedni. Vasárnap 79/59 volt a vérnyomásom és többször is majdnem elájultam!
Van valami ötletetek?
babar
 
 


Szia Babar!

Hát a helyzet az, hogy minden amit ihatnál, koffeines, de talán a coca-cola light-ot azt ihatod, amikor nekem alacsony volt, akkor én megittam két pohárral, tehát 2x2 decit és rá fél órára helyreállt a vérnyomásom, ha megbírod inni a kávét akkor egy nagyon nagyon pici kávét ihatsz, jó tejesen, de mást ne tégy mert ártasz vele a picurinak, nagyon rossz tudom, nekem is volt ilyen, azt hittem össszeesek, de sajna ez egy ilyen időszak. Pihenj sokat este, napközben
csinálj intenzív mozgást, mert az szinten tartja a vérnyomásod.
Hát én ezt tudom ajánlani.
Sok puszi és vigyázz magatokra.
Szia: ANDI
tandi
 
 


Szia Babar!

Nekem állandó 85/55 a vérnyomásom és ez még le szokott esni mostanában. A legrosszabb mikor el is ájulok múltkori miatt még mindig sinben van a bokám. Szóval gyógyszert én se szedek reggel egy tejeskávé vagy automatás porkávé és napközben cola és sok folyadék, valamint ne állj egy helybe sokáig.
kriszti29
 
 


Szia Kispoci!

Hogy vagy? Mi újság van veletek?
Szóval ma este anyósodéknál alszotok, szerdán Viki megy a pasijához cuccostól, csütörtök, vagy péntek,akkor jó is lenne, ha reggel Tomi átdoba az nagyon jó. Hogy ne kelljen annyit utazni, kényelmesebb lenne neked is.
Szombaton Gyuri parkettázik Szidinél meg vasárnap, és akkor a jövőhéten hétvégén 10-én szombaton tud hozzátok menni, megyek én is addig is dumcsiznánk. Majd főzünk valami fincsit a fiúknak. Mit szólsz. Azt is kiötöljük, hogy mit. Természetesen csak akkor ha lehet ott közlekedni.
Ha nem akkor majd kitaláljuk módját.
Úgy izgulok, jövőhéten megyek a dokihoz, meg lehet, hogy leveszik az AFP-ét is.
Voltam pénteken védőnőnél, annyira aranyos volt, olyan jó dolgokat elmesélt, mint hogy ha szoptatni fogunk, akkor a bimbóból ki kell nyomni egy csepp tejet, és bekenni vele a mellbimbót azért, mert a legjobb védőkenőcs amitől szép lesz és könnyebben megy a szoptatás.
Fejni mindenképpen kell majd, sajnos, muszály, a kórházba majd vinni kell ilyen kézi fejőt, üvegcsét nem kell azt adnak a kórházban.
Javasolta, hogy inkább csak hozzák ki a bébit amikor szoptatok, mivel pihenni kell a kismamának.
Ennél az álláspontnál maradok én is.
Nem megyek fizus szobába, nem akarok, inkább közösségben legyek, az a biztos, tudod egymásnak tudnának segíteni a kismamák. Meg addig is beszélgetek, nem vagyok egyedül. Leszek még eleget egyedül, nem igaz? Apa mindig csak későn ér haza.
De sokmindent mondott még, majd mesélek.
Téged is hanyagol egy picit Tomi?
Engem most Gyuri igen. Olyan fura volt hétvégén, ha bementem kiment, ha kimentem bement a szobába.
Elkeseredésemben elkezdtem sírni, figyelmetlen hagyja hogy cipekedjek és mindenre azt mondja, hogy kérjem meg, akkor majd segít. Hát tudod magától nem veszi észre hogy segíteni kellene.
Egy kicsit letörtem, de majd helyre jövök.
Kibőgtem magam, hozzábújtam, aztán megint megy ugyanúgy minden.Tudod azért az javára szolgáljon, hogy hoz nekem finomakat, de inkább a törődést hiányolom, de lehet, hogy ez még mindig annak köszönhető, hogy jövőhéten leszek négy hónapos és még mindig nem látszik. Örülök is meg nem is. De inkább most nagyon türelmesnek kell lennem.
Írj és akkor este el tudom olvasni otthon Gyurinál, kb. olyan fél 9-től tudok föllépni a netre.
Jó legyél és sok puszika nektek.
ANDI
tandi
 
 


Szia Manós!

Hogy vagy? Lelkiállapotod jobb már a pároddal kapcsolatban?
Milyen volt az utazás? Hogy bírtad?
Azért vigyázz magatokra, nagyon messzire azért ne menj, bár ha bírod akkor nincs gond.
Majd ha lesz időd írj.

Puszi: Andi
tandi
 
 


Szia Kriszti29!

Nem felejtettelek el, csak pénteken nagyon belemerültem a munkába és azért nem tudtam írni.Az ígért tájékoztató:
Szülésfelkészítő program: alternatív lehetőségek, rooming-in, fájdalomcsillapítás, gyermekápolási tanácsok, terhestorna relaxatio.
Tanfolyamok időpontjai: 16.30-tól
1. február 26.
2. március 3., 10., 17., 24., 31.,
3. április 8., 22., 28.,
4. május 5., 12., 19., 26.,
5. június 3.,
nyáron szabi van
6. szeptember 9., 15., 22., 29.,
7. október 6., 13., 21.,
8. november 4., 10., 17., 24.,
9. december 1., 8., 16.,

Program témái:
1. Mitől alternatív az alternatív?
2. A szülés folyamata
3. Szülészeti fájdalomcsillapítás
4. A fogorvos válaszol
5. Az újszülettekről...
6. Otthon a babával..., a védőnő tanácsai
7. Terhestorna, mozgásformák, relaxatio

Terhestorna: H-CS 16 órától
Jelentkezés: Dr. Vajna Zoltánné gyógytornásznál a 127 melléken.

Szülőszoba látogatás: bejelentkezés alapján a 159-es melléken.

És vigyél szerintem videókazit, mert nagyon jó felvételt csinálnak, ahhoz képest, hogy feket-fehér. A pénztárba (a bejárat mellet jobbra bent az 5. ajtó) fizess be 1200.- Ft-ot, szerintem megéri.

Dia
A barátnőm is az Istvánba szült 3 hete és neki is csak azt mondta a dokija mindig, hogy amennyit gondol. Nagyon jó, hogy ti ott kitudjátok használni a 4D UH-ot, mert máshol nagyon sokba kerül.

Szia Rékacs!
Hogy vagy? Nő már a pocid? Látom egyforma babáink vannak (ó, az az 1 milike). Igen sajnos az Arnold dokinál a sogórnőmék is 3-4 órákat vártak és így már értem, hogy nekik is miért volt olyan rossz a videó felvételük. De neki csinált pedig a doki. De ha gondolod, akkor lent a fszt.-en a betegirányító ablakban bejelentkezel UH-ra és tovább mész az Uh-os várakozóba és ha kijönnek odaadod a kiskönyvedet és megcsináltasz ott egy videót.
Én is akarok menni 4D UH-ra, de még nem döntöttem el hogy a Praxisba vagy a Megatoysosba. Én csak a Megatoysos árakat tudom, de gondolom a Praxisba is annyi. 12000.-Ft. Ebben benne van egy videófelvétel, szívhanggal és cd-re írt 20-30 kép. Én már most elmentem volna a 12-13. hetesen, de így, hogy a f-f ilyen jól sikerült, még várok egy pár hetet.

Esztyx
Ne idegeskedj már. Minden tökéletes lesz minden. Nagyon szép lehetsz majd a ruhádban és jól fog sikerülni minden.(Majd fényképeket kérünk felrakni!!!)A kúpozásnak mindjárt vége és meglátod, hogy milyen hamar rendbe jössz. Kipróbáltad még pluszba a kamillázást és a Canesten kenőcsőt? Én úgy is csináltam, hogy mosdás után beáztattam a kamillás filtert és magával a filterrel tisztogattam és hagytam megszáradni és utána kenőcs. A doki szerint 3 nap, így is lett. Azért biztonság kedvéért, néha, de legtöbbször alváshoz azért még bekenem. És sokszor amikor csak módod van rá, intim mosózni.

Babóca
Próbáld meg a Brendon vagy a Megatoys lapján rányomni a Peg Peregora és azt hiszem bejön az olasz lap és valahogy kilehet silabizálni (vagy ha tudsz olaszul, úgy könnyű) hogy hol van a gyár.

Úristen, mennyit írtam. Bocsánat! De be kellet pótolnom az elmaradásomat.
Puszi: Márti
12+4
hajdum
 
 


Szia Tandi!
Most jutottam az olvasás végére, jó sokat írtatokKép)
Szóval a lelkiállapot, nem tudom, igazából próbálom bevonni a kedves papát, de elég furcsán reagálja a dolgokat. Eljött velem UH-ra, bent is volt, video is készült és persze mutogatja fűnek-fának. Velem meg mindig szigorúskodik, hogy pl. ne csináljak ezt meg azt, ezt egyek azt igyak nehogy ártsak a babának. Teljesen rosszul érzem ettől magam, mert én nem érzem úgy hogy ártanék a babának, nem is akarok, egyáltalán nem értem, hogyna fordulhat meg ilyesmi az Ő fejében. Meg persze biztos csak a kismama érzékeny lelkiállapota miatt érzem, de a kisbaba neki most sokkal fontosabb, mint hogy velem mi van, én hogyan érzem magam. Na, de tényleg, biztos túl leszünk ezen az időszakon. Szokta a kispocakomat is simogatni, kérdezgeti most ezt érzi-e a picike, vagy hallja-e amit beszél. És közbe az internetről gyűjti az információt, milyennek kell lennei a bébinek az X.-edik héten. És jaj nekem ha a mi picikénk nem olyan pontosanKép
A kirándulás jól sikerült, jókat sétáltunk, virslit ettünk az utcán és persze jól elfáradtam. Ma már alig várom a hazamenetelt, és talán tudok valamit pihenni is este, persze főzés mosogatás és minden után. Hosszú utazásokat nem tervezünk már, pont mikor 6 hetes voltam voltunk Tunéziában, maga volt a rémálomKép Olyan rosszul voltam, hogy alig éltem, nem tudtam enni inni, fájt a fejem, de végül ez lett jellemző az első 3 hónapra, és a 11 héten mintha elvágták volna, megszűnt minden. Azóta maradt a fáradtság.
Bocs az össze vissza ugrálásért, de most csak jön ki belőlem minden... Egyébként nagyon pozitív dolog az alakom változásának a hatása a férjemreKép) Szereti a hasamatKép kiváncsi leszek mit fog szólni a 8. hónapnálKép) És persze ami aztán a csúcs, hogy még a melleim is nőnek és az aztán mindent überelKép
Aztán az építkezés, komolyan annyit kell vele foglalkozni, mintha saját családi házat építenénk. Ennyi belefeccölt energiával azt is csinálhatnánk pedig ez csak egy társasházbeli lakás! Most éppen csempéznek, holnap megyek ellenőrizni. Így így most nyáron nem megyünk igazi nyaralásra. Majd jövőre gyerekestülKép
Akkor most folytatnám a közérdekűnek számító infókkel: nekem a védőnő és a doktorom is engedélyezte a napi max. 2 kávét. azt mondták abból baj nem lehet. Nekem is szükségem van rá, mert alacsony a vérnyomásom.
Nekem is mindneki mondogatja, nem is látszik rajtam a terhesség, én meg nem is izgatom magam, én tudom, magamhoz képest sokat nőttem, 62-es volt a derekam, most 70-es. Ez van, ennek ellenére csak 1 nadrág jó rám, a többit be se tudom gombolni. Sajnos én is viszonylag idősekkel dolgozom együtt, én hallgatom az okosságokat mit hogyan kell csinálni, hát éppen elég..., de végülis ez azt is jelenti, törődnek velem.
Azt hiszem jobb ha befejezem, elég hosszúra sikeredett ez a hozzászólásKép
Puszi mindnekinek!
Manós
manós
 
 


Szia Márti,

Köszi a részletes infót, szeptembertől megyek is a felkészítőre. A torna nem hiszem hogy összejön 7 előtt soha nem érek haza munkából, de októbertől már nem nagyon akarok dolgozni, az utolsó 1,5 hónapot otthon szeretném tőlteni, gondolom lesz dolgom bőven (babakocsi, kiságy stb).
kriszti29
 
 


Sziasztok!

Már jó rég nem tettem fel a táblicskut, ugyhogy most bepótolom. Ha valamit nem jól irtam, vagy valakit lefelejtettem, akkor lécci szóljatok!

<pre>
Anyuka neve Kora Szülés várható ideje baba s.sz. Neve Kórház neve
Marica 34 nov. 9. 2 Róbert/Mariann Szeged/ Klinika
Kriszti 29 nov. 28. 1 Zsombor/ Luca Bp./ Schöpf-Mérei
Eszti ? dec. 1. 1 Laci/ ? Bp./ Schöpf-Mérei
Feketebárány ? dec. 8. ? Bp./ Szent István K.
Beatron 27 dec. 12. 1 Milán/Viktória Miskolc/ Szentpéteri K.
Diána 28 dec. 15. 1 Dominik/Csenge Bp./ Szent István K.
Barbara 28 dec 16. 1 Dániel Tamás/ Szonja Barbara Bp./ Szent István K.
Csilla 29 dec. 16. 2
Hulcsi 28 dec. 16. 1 Nándor/ Dorottya Bp./ Szabolcs u. Klinika
Manós ? dec. 18. ? Samu/ Lili Bp./ Szent Imre K.
Claudia 26 dec. 31. 1 Roland/ Claudia Bp./ Szent Imre K.
TAndi 29 dec. 31. 1 Tamás/ Enikö Bp./ Szent István K.
Judit 30 jan. 5. 1 László Dániel/Zsófia Csenge Bp./ Szent István K.
Tüni 28 jan. 6. 2 Bp./ Máv K.
Rékacs 30 jan. 7. 1 Bp./ Schöpf-Mérei
Márti 28 jan. 8. 1 Bp./ Schöpf-Mérei
Fabrika ? jan. 2
Esbib 30 jan. 12. 2 &#192;kos/ Flóra Bp./ Bajcsy K.
Andi 25 jan. 13. 1 Gyöngyös/ Bugáth P.K.
Brigi 30 jan. 18. 3 Bp./ Bajcsy K.
Sys 29 jan. 21. 2 Szabina, Petra Bp./ Jahn Ferenc K.
Anettka 27 jan. 22. 2 Bp./ Jahn Ferenc K.
Kátya 29 jan. 26. 2 Gergely/ Anna v. Sára Bp./ Kútvölgyi K.
Vica ? jan/febr. ? 3
Böbe ? febr. 24. ?</pre>

Sajnos nekem nem sikerült tornára mennem, mert a kórházban nyári szünetet tart a csaj! Kép Mivel ez kis város, igy talán nincs is másik! Majd összel! Persze a nyolcadik hónapban nem tudom mennyire leszek aktiv Kép?

Marica
marica69
 
 


Szia Marica69!
Úgy látom van adósságom, 29 éves vagyok. A gyerkőcnevek pedig változtak, de nem tudom még hányszor fog változniKép Mostani állás Barnabás/Virág vagy/és Lili
Köszi,
Manós
manós
 
 


Még mindig hiányzik adatKép Első minimanó lesz.
Manós
manós
 
 


Szia Barbi!
Én 14.én megyek a 18. heti UH-ra,az AFP-re pedig
holnap.Az UH 10.30-kor lesz és apa is jön velemKép
Remélem,egyszer összefutunk a kórházba.Ha máskor
nem,talán a szülőszobánKép Én dec.15 te 16.



Szia Barátnőm!
Na most tudtam meg,hogy sz-cs-p jön a festő.Kép
Ezért nem tudom,hogy lesz-e a talcsiból valami.
Tamás cs-p-sz ürit.KépIgy még a szombat se jó.
De a jövő héten /10.én/ gyere át Gyurival.
A főzéssel nem tudom mi lesz,mert a konyha is szét lesz verve.Talán pizza?
Gyurinak üzenem,hogy jól viselkedjen!
Mint egy leendő apuka.Kép
Nekem Tamás sokat segit,de valamit csak akkor vesz nekem,ha mondom neki.KépKép
PL:tegnap hozott a Mekiből pitét fagyival.Kép
Képzeld!Most rákattantam a turmixra.Ma pl:epres,
barackosat ittam.Nagyon sokat meg tudok inni belőle olyan finom.Kép
A védőnő tanácsaival kapcsolatban:
Én abban a szerencsés helyzetbe vagyok,hogy ezeket már mind tudom.Már mellszivóm is van kézi is és elektromos is."Tudod Timi"Kép
Megnézted-e már a katalógust?
Légyszives a héten nagyon sokat pihenj!!!
Igaz én mondom,ma meg se álltam.Kép
DE hát a családom után el kellet pakolni,na meg
mosás,főzés.
Légy jó!Apósod gépéről nem tudsz irni?
PusziKép Dia.Voltatok Dobogókőn???

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Helló!

Esztyx,
a kúp csak helyileg hat, semmi köze a méhedhez. Nekem is mindig kellett, volt, hogy egymás után többfélét is használtam. De a kedvencem a Lamysil. Az csak kenőcs.

Marica,
29 éves vagyok, és valószínűleg február 2-án szülök az Istvánban. Nevet még nem tudok. Köszi a betáblázást.

Esbib,
Az enyéim között két év van, és lehet bírni. Először nagyon féltem, mikor magunkra maradtunk, de lazán kell venni a napirendet, és akkor megy. Most megint két évre jön a kicsi, és remélem, most még könnyebb lesz, mert a nagyok lefoglalják egymást (?), sőt a Nagy már biztos egy csomót fog segíteni. Eddig is segített. Pl. terhesen nagyon jól jött, hogy adogatta a ruhát a földön álló lavórból teregetéskor, így nem kellett se emelnem, se hajolgatnom nagy pocakkal. Ezt már a másfél éves kicsi is tudja!

Fel a fejjel!

Vica
mvica
 
 


Sziasztok!

Márti!
Köszi minden infot, tök hasznosak. Te mikor mész előkészítőre? Van már terved?
Szerinted telefonon érdemes megkérdezni, hogy mehetek-e a földszinti UH-ra, mert szegény kispapám még semmit nem látott Lukóbökiből, csak azt az egy szerncsétlen képet, amit amúgy a Lászlóba csináltak, mikor bennn feküdtem. És azért mennénk 4D-re, hogy ő is láthassa.
Vajon lehet kérni időpontot a uh-ra és nem sértődik meg a dokim? Vagy őt kéne megkérdezni, csak sajna legközelebb 15-én megyek.
Na, mindegy!

Kezdek dolgozni! Mindenkinek szép napot!
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Szia Barbi!
Ma voltam az AFP-n.
Megkérdeztem a video árat.Azt mondta a csaj,hogy
a 2D UH 1000ft a 3D UH 8000ft.
Tehát szerintem vagy pofára megy,vagy a doki nálad zsebre dolgozott.KépKép
Ugye neked azt mondta,hogy annyit fizetsz amennyit akarsz???
Pusz.Dia.Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!

Voltam tegnap dokinál. Csinált UH-ot is és minden rendben van. Babócánk 43mm, és sokat mocorgot.
Esbib. Sajnos nem jártam előkészítőreKép. Pedig jó lett volna.

Most muszáj rohannom mert a fiam lázas és nagyon nyügi.

Mindenkinek jó pocakosodástKép

Brigi
bombomanyu
 
 


Sziasztok!
CSatlakozhatnék én is?

15 hetes terhes vagyok, december 20-ra várjuk a babát!

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Nálunk ha videót szeretnénk az 1500 Ft.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Sziasztok!
Nálunk 2D-s videó 2000 Ft, kazettát vinni kell.
Szia Constanze! Melyik kórházba jársz? Első babát várjátok?
Manós
manós
 
 


Szia Rékacs!

Még fogalmam sincs, hogy mikor megyek(megyünk?) előkészítőre, de talán okt.-ben. Nem?
Próbáld meg a telefont a UH-nál és dokinál is, nem vesztessz vele semmit, ha nem sikerül. Egyébként sincs min megsértődnie, neki kellett volna szerintem fel ajánlani, mert ha úgy vesszük akkor az 1200.-Ft-al a kórházat támogatod. Hogy-hogy a Lászlóban feküdtél? Csak nem valami baj volt?

Pusz: Márti
12+5
hajdum
 
 


Sziasztok!

Pótolom az adatokat! 28 év, 1 baba, Géza vagy Lilla és Bp/Margit Kh....

És még mindig csak várom a dokit, hogy tudjak menni hozzá, még 9-t kell aludni... Kép

Puszi
Böbe
baba76
 
 


Csatlakozhatom hozzátok?Kép

Böbe: Hány hetes vagy most?
Én február 16 körül várom babóca érkezését. Ha minden jól megy! De biztos vagyok benne, hogy Őt is túlhordom majd, mint az elsőt.
Egyébként szegedi vagyok 26 éves ez a második babám. És nem tudom, hogy fogják hívni Kép

Puszó
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szasztok!

Én a héten megyek a dokihoz, de szerintem uh-ra csak a jövő héten fog küldeni mert akkor leszek 12 hetes. Már nem emlékszem az uh-n kivül van valami vizsgálat a 12 héten? Nagyon várom már hogy megint halljak babócáról, mert így hogy semmi bajom nincs még mindig nehéz elhinnem hogy terhes vagyok. Mikor is kell nőni a pocaknak? Már ezt is teljesen elfelejtettem a 4 év alatt.
Az biztos hogy 3 kilón már túl vagyok. SajnosKép

Anett merre vagy? Remélem nincs baj!!!

Puszi mindenkinek

Sys
10+5
sys
 
 


Szaisztok!

Márti!
Azért feküdtem a Lászlóba, mert a 11 hét közepén benyaltam egy fertőzést és két napig hánytam, csak hánytam. És a dokim meg a pasim beszartak, hogy úgy mondjam és bekeveredtem a Lászlóba. Ott feküdtem egy hétig és mást sem tettem csak aludtam, de péntekre meggyógyultam és leadtam két kilót, az addig felszedett ötből, aztán már vissza is jött egy újra, de sebaj! Négy kiló még nem a világ! HA ez a hányás nincs akkor megúsztam volna az elejét hányás nélkül, de nehogymá.. úgy legyek terhes, hogy nem is hányok!!Kép
Amúgy nekem szép gömbölyű már a pocim, mert amúgy abszolút nincs semmi hasam, hastáncon nincs is mit rázzak. Most sincs, mert most meg már nem rázok, csak lightosan nyomom.
Na, az október nekem is jó. Remélem Te is benne vagy, hogy ne egyedül menj, mert nem volna kedvem ott értelmes fejjel halgatni a védőnéniket és senkihez sem szólni egy szót sem. De akkor ezt majd október elején pontosítjuk.

na.puszi
Meg mindenkinek is
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Enikő, ma töltöttem be a 6. hetet és a babaszoba.hu kalkulátora szerint február 24-re várom a babát, a sógornőm szerint (aki védőnő) a 27-e valószínűbb...

Puszi
Böbe
baba76
 
 


Szia Rékacs!

Tényleg el is felejtettem teljesen amikor írtad, hogy bennt voltál a kórházban. Képzeld, én még mindig nem híztam vissza azt ami lement. Igaz én nem vagyok olyan soványka mint te, tehát volt miből lemenni, na de már 2 kg mínuszból már 3 van és ilyenkor mindig megilyedek, de az UH-on minden rendben volt. Így ilyen rendes kis picurkám van, hogy anyácskáját hamikázva fogyasztja belülről. Nekem volt is sajnos egy kis hasam, de most már látszólagosan érszrevehető, hogy már nagyobb és gömbölyű. Jársz tornázni valahová vagy otthon? Terhes tornával hogy állsz? Megyünk majd arra is a Shöpfibe? A tornát előbb kéne mint okt., nem? Én lassan erőt veszek magamon és otthon neki állok a Réka kazinak,de majd pluszba mennék a kórházba is.
Akkor az október meg is van dumálva!!

Holnaptól szabin vagyok, így majd hétfőn bepótolok mindent.

Puszi és jó pihenést.
Mindenkinek sok-sok gyümi evést és pocakosodást.

Márti
12+5
hajdum
 
 


Sziasztok!

Üdv Enikö! Már találkoztunk a szegediben! Ott olvastam, hogy babát vársz, meg hogy rendetlenkedik a gyomorsavad (is). Erre van egy ötletem, bár aki hallja hitetlenkedik! Szóval: alma, alma, alma! Tavaly olvastam egy könyvben, hogy az alma - bár savas gyümölcs - a gyomorban lúgos lesz és leköti a savat! Próbáld ki, nekem bejött!! Kép Csak mostmár egyre kevesebb almát lehet kapni Kép, a tavalyi elfogyott, az idei meg még nincs, vagy méregdrága! De megér egy próbát!!
Te is a klinikára jársz, ott fogsz szülni? Ki a dokid, ha nem titok? (Bár én ott csak 1-2-t ismerek, azokat is inkább csak látásból!)

Ime a táblácskánk:
<pre>
Anyuka neve Kora Szülés várható ideje baba s.sz. Neve Kórház neve
Marica 34 nov. 9. 2 Róbert/Mariann Szeged/ Klinika
Kriszti 29 nov. 28. 1 Zsombor/ Luca Bp./ Schöpf-Mérei
Eszti ? dec. 1. 1 Laci/ ? Bp./ Schöpf-Mérei
Feketebárány ? dec. 8. ? Bp./ Szent István K.
Beatron 27 dec. 12. 1 Milán/Viktória Miskolc/ Szentpéteri K.
Diána 28 dec. 15. 1 Dominik/Csenge Bp./ Szent István K.
Barbara 28 dec 16. 1 Dániel Tamás/ Szonja Barbara Bp./ Szent István K.
Csilla 29 dec. 16. 2
Hulcsi 28 dec. 16. 1 Nándor/ Dorottya Bp./ Szabolcs u. Klinika
Manós 29 dec. 18. 1 Barnabás/Virág v. Lili Bp./ Szent Imre K.
Constanze ? dec. 20. ?
Claudia 26 dec. 31. 1 Roland/ Claudia Bp./ Szent Imre K.
TAndi 29 dec. 31. 1 Tamás/ Enikö Bp./ Szent István K.
Judit 30 jan. 5. 1 László Dániel/Zsófia Csenge Bp./ Szent István K.
Tüni 28 jan. 6. 2 Bp./ Máv K.
Rékacs 30 jan. 7. 1 Bp./ Schöpf-Mérei
Márti 28 jan. 8. 1 Bp./ Schöpf-Mérei
Fabrika ? jan. 2
Esbib 30 jan. 12. 2 &#192;kos/ Flóra Bp./ Bajcsy K.
Andi 25 jan. 13. 1 Gyöngyös/ Bugáth P.K.
Brigi 30 jan. 18. 3 Bp./ Bajcsy K.
Sys 29 jan. 21. 2 Szabina, Petra Bp./ Jahn Ferenc K.
Anettka 27 jan. 22. 2 Bp./ Jahn Ferenc K.
Kátya 29 jan. 26. 2 Gergely/ Anna v. Sára Bp./ Kútvölgyi K.
Vica 29 febr. 2. 3 Bp./ Szent István K.
Enikö 26 febr. 16. 2
Böbe 28 febr. 24. 1 Géza/ Lilla Bp./ Margit K.</pre>

Csak azt nem tudom, hogy a többiek hol lehetnek??
Mindenki nyaral, vagy olvasó üzemmódban van??

Marica
marica69
 
 


Sziasztok!
Szóval 27 éves vagyok, és első baba lesz. Vidéki városban lakunk, itt is fogok szülni. A nekevben még nem született döntés:-))

Akik velem hasonló korúek nem izgulnak az AFP miatt? Nálunk úgy csinálják, hogy ha jó az érték, akkor nem küldenek semmit, ha meg rossz, akkor a lakcímemre küldenek értesítőt. Teljesen kileszek a vérvételtől számítva 10 napig, ha a postaládát nyitom.

Constanze
15+2

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Marica: Az almát majd kipróbálom. Köszi az ötletet! Remélem használ majd!
Ja és Szegeden fogok szülni a klinikán, Dr Vincze Emőke az orvosom, akit nagyon szeretek!Kép
Neked ki az orvosod?
Puszó
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Márti! én tök hülye vagyok, ma olvastam a babamagazint és rájöttem, hogy az előkészítőre elcitálja az ember a kispapát is. És ez magamtól nem jutott eszembe. Ezek ugye csak a hormonok, mert ha nem, akkor kezdek elkeseredni.!!!Kép

na, dolgozok tovább ezzel a bugyant agyammal!

Sziasztok
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok lányok!

Remélem mindenki jól van.
Elég rég nem irtam de sajna tisztára elárasztottak munkával, holnaptól pedig szabadságon leszek így majd hétfőn visszaolvasom hogy miket irtatok a hétvégén.

Holnap megyek 12 hetes Uh-ára csak az szomorított el, hogy nem jöhet be a párom és még videóra sem veszik fel. Úgy gondoltam akkor kérek egy időpontot 4D UH-ra Gyöngyösre de nem vállalnak csak valmikor 25 hetesen, olyan bosszantó, hogy nem tudom a páromnak megmutatni a picurt. Pesten van olyan hely ahol megcsinálják ilyen korán is az UH-got.

Pusszantás
Andi
11+6

Andi
andrea79
 
 


Sziasztok, új és régi kismamik!

Eszti és a többiek!

Használt már valaki hüvelyi fertőzésre KLION nevezetű hüvelyi tablettát? Felírta a dokim, de félek, mert a papíron az van, hogy 3 hónaposnál fiatalabb terhesek nem szedhetik. A dokitól meg is kédeztem, mikor felirta, hogy nem árthat-e, de mondta, hogy akkor nem írná fel.

Zsuzsa!

Ne izgulj, az első babámnál nekem is volt cisztám, (állítólag gyakori) én is féltem, de aztán szerencsére felszívódott, ahogy a doki is mondta.

Sys!
Hétfőn voltam dokinál, 14-én megyek a 12.heti UH-ra, augusztus 9-én pedig az AFP-re. Azt mondta a doki, hogy belefér még, így nem kell hazajönni Balcsiról. Te hogy állsz ezekkel? A cukromat is meg kell nézetni, sajnos Petránál terhességi cukros voltam, és azt már most figyelni kell. (a diétát akkor is nehezen vagy sehogy nem tudtam tartani)
Én még szerencsére azóta hízni nem híztam, de a pocim alapjáraton nagyobb volt a kelleténél, úgyhogy még nem látszik maga a terhesség. Én sem tudom elhinni még ezt az egészet, talán akkor fogok megnyugodni, ha meglesz az AFP eredménye.
Tegnap vallottam a főnöknőmnek, azt mondtam neki, hogy decemberig dolgozom. Normálisan reagálta le a dolgot.

Puszi mindenkinek:

Anett
10+6
anettka
 
 


Rékacs

Figyelj csak lehet, hogy nem vagy egyedül, mert én is akkor tök hügye vagyok, mert amikor többesszámba írtam,akkor rád gondoltam. Ezek szerint tökéletesen megtaláltuk egymást. Nem baj, fogjuk rá a hormonokra!!!
Voltam a Mamma Mia-ba és vettem egy gatyót. Annyira tökéletes, hogy gondolkozom azon hogy még vegyek még 1-et és akkor teljesen megvan a nyári kollekcióm. Az ára elég húzos volt, mert 6990.- Ft, de olyan hogy utána is jó és senki nem mondja meg róla, hogy mami naci. Voltak 3990.- Ft is hosszú nyári gatyák is de hát persze csak olyan vékonykákra mint te vagy. Vettem kismama tanga bugyit is 3120.- Ft 3 db.)a Mutta-ba és annyira jók azok is.
Na, én is dolgozok tovább, mert hosszúra nyújtottam az ebédidőmet.
Pusz: Márti
hajdum
 
 


Én sokat fogytam, most a 15. héten már csak 44,5 kg vagyok...(49 voltam a 6. héten).
De adoki szerint ez még nem gond.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Anett!
Én is használtam a Kliont, de nekem a doki mondta, hogy várjam meg a betölött 12. hetet, én még a 13.at i smegvártam utána kezdtem el használni.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Anett!
Mire kaptad a KLIONT? Valami gomba? Mert akkor szerintem előbb próbálj mosakodni Nizoral samponnal, az nekem bevált. Meg lehet, hogy csak átmeneti a gomba és akkor magától is elmúlik, nem?
Én tiszta gomba fajta vagyok és még terhesség előtt grapefruitmag kivonatot ittam meg ülőfürdőzem(az nagyon vicces volt, mert egy lavorban ülve iszogattam a kávémat reggel). de nem tudom, hogy terhesen lehet-e ilyet, bár nem hiszem, hogy ártalmasabb mondjuk egy ülőfürdő mint egy KLIOP kúp.

Márti!
te honnan veszed, hogy én sovány vagyok. mert nem, az igaz, hogy nincs, vagyis nem volt hasam, de szép nagy gömb fenekem van(tök jól lehet ülni rajta ,mert megvan a kellő felület) és a lábaim is eléggé elbírnak(egyre jobban).
Én amúgy a kinai piacon vásároltam meg az aktuális nyári kollekciómat, de nagyon elégedett vagyok vele, mert olyan passzérész szerű dereka van és lenvászon és sehol nem szorít. Az összes kismama barátnőmnek is vásároltam és bármilyen idősnek jó.
Meg vannak hosszú ruháim és azt remélem ezekkel kihúzom a nyarat. ja meg lebatyogok anyuhoz és kutuzok a szekrémnyébe, mert ő most nagyából félidős kismama méretű, tehát a cuccai egyenlőre tök jók.

Na, hát ennyire van kedvem dolgozniKép
De megpróbálom folytatni.

sziasztok:
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Anett!
Ülőfürdő terhesen egyáltalán nem ajánlott!!
A Klion nem veszélyes, szvsz várd ki a 12. hetet, ha nagyon aggódsz.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: