Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Kuga, azt hiszem kezet foghatunk! Az elalvás nálunk is csak sétálgatva megy, pedig Bence már 7,5 hónapos és majd 9 kg, tehát az edzés nálunk is megvan! Ennek ellenére van rajtam kb. +3-4 kg. (Általában pár perc alatt elalszik szerencsére.) Nekünk nem sikerült megtanítani egyedül elaludni, de nem adjuk fel!
Bukás ügyben talán mostanában kezd javulni a helyzet, de még mindig gyakran megesik. Mi kb. 1 hónapja kaptunk bukás elleni tápszert, elõtte a „majd kinövi effekt” játszott.

Benci is nyitott ablaknál, egy szál badiban alszik, ha ezt alvásnak lehet egyáltalán nevezni, megint kb. 3-szor ébred! Segítség, kipurcanok!!!!!!!!!!!!

Közlekedés ügyben mi is meg vagyunk lõve. Autó+jogsi ugyan van, de vezetni nem tudok. Annyit kértem már a férjem, hogy tanítson meg, de így baba+építkezés mellett soha nem jut rá idõ. Dög nehéz, terepjáró babakocsink van (lsd. építkezés, hatalmas hepehupás földút!)
Egyszóval a tali kilõve, de Nektek jó dumcsizást!

Bencemama
Bencemama (bencemama)
 


Sziasztok!
Van valakinek arról tapasztalata, hogy hogy lehet a legegyszerûbben kiköltöztetni a babát a saját szobájába? Meg fõleg az a kérdés hogy mikor, már, hogy mennyi idõs korban. Most úgy néz ki a helyzet, hogy a kiságy a mi ágyunk mellett van. De mivel én igen ájulós vagyok, és az éjszakai szopiknál alig vagyok magamnál, a hajnali szopi után már nem rakom vissza, hanem ott marad kettõnk között. A babát egyenlõre nem izgatja, hogy hol alszik, lévén hat hetes. De engem zavar, hogy nem tudom hogy csináljam. hat órát alszik egyben éjjel. A kis szoba a lakás túlsó végén van. Peti meg nem egy orditós baba. Ha annyira ordit, hogy kihallatszon akkor már igencsak felhergelte magát. Én meg remekül alszom a monoton siró gyerek mellett. (szivtelen egy anya vagyok Kép) Szóval ez igy nekem picit ördögi körnek tûnik.

Szóval, ha van ilyesmirõl tapasztalatotok, irjátok meg légyszi.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett.

Köszi
Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok!

Amikor indult ez a topik, éppen nem nagyon volt idõm olvasgatni, aztán meg nem akartam addig írni, amíg el nem olvasom az eddigieket. Na, most feladom, a lemaradásom egyre nagyobb, talán majd egyszer bepótolom. Úgy látom a társaság szinte teljesen átpártolt ide, úgyhogy utánatok hoztam a kérdésem. Kép

PiciLaci 10 napja nem alszik egyben fél óránál többet, illetve alszik, de üvölt közben, mintha nyúznák. Nem a foga, vagy más fájdalom kínozza, mert se a Dentinox, se a Panadol nem segít. Éhesnek se éhes, ha ilyenkor cicire teszem, csak a megnyugváshoz kellõ cumizásra használja. A szeme csukva, a kis teste megfeszül, és csak üvölt. Ha idõban érkezek, akkor nem ébred fel egészen, egy kis ringatás megnyugtatja, és alszik tovább, egy újabb félórát. Ha lassú vagyok, és felébred, akkor sokáig sír, hüppögve, panaszosan. Olyan, mintha rosszat álmodna, vagy félne valamitõl. (?) A múlt hétvégén elutaztunk, akkor kezdte, azt hittem, az idegen hely miatt van. Azután hazajöttünk, de vihar volt, következõ éjjel meg erõs szél, azután front, meg ilyenek. Mindig ráfogtam valamire, de 10 egymást követõ éjszaka már sok a jóból. Kép Eddig ha este 9 körül letettem, akkor max. 2-3 alkalommal kellett hozzá felkelnem a hajnali szopizás (kb. 4 óra körül) elõtt. Mostanában meg mire elalszom, már kelhetek is fel... Kép Ja, és minden bajára gyógyír, ha átviszem közénk, a mi ágyunkba. Ott is megébred negyed- vagy maximum félóránként, meghúzgálja a hajam, megrugdossa az Apját, és alszik tovább. Csak így mi nem alszunk, immár ketten... Kép

Tapasztalt valaki hasonlót fél éves körüli korú babánál? Mi lehet az oka? Mit lehetne tenni ellene? Jaj, nagyon kéne már aludnom valamicskét! Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 

 
 

Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy nem mentünk a talira, de a jányom ma extra hisztis volt délelõtt, meg koradélután is. Nem tudom, mitõl. Biztos a melegtõl.

Zsunya,
Hangát kb. 1 hónapja költöztettük át a saját szobájába. Egyszerûen megfogtuk, és átvittük az ágyát. Addig sokszor megpróbálkoztam már v ele, de este mindig visszahúztam az ágyikóját, hogy jaj, ma még ne tegyük külön. Kép Aztán azt mondta Édesapa, hogy most már legyünk erõsek, és aludjunk külön. Mindenkinek jó lesz. És tényleg. Mondjuk az elsõ éjjel nem aludtam, mert arra figyeltem, hogy meghalljam, ha valami van. Nem volt semmi.Kép Köv. éjjel már aludtam én is. Mondjuk a kisszoba közvetlenül a háló mellett van, jelenleg még ajtó sincs a két szoba között (leszedtük). Az nem baj, ha kettõtök között alszik az ágyban, hajnali kajánál ez idõnként nálunk is így szokott lenni (Hanga már 6 hónapos lesz 25-én). Nem tudjátok úgy megoldani, hogy közelebb legyetek egymáshoz?
Ja, és nem vagy szívtelen anya, csak fáradt.

Laura,
boldog névnapotKép!

BMárti,
vártunk már nagyon, hogy itt legyél.Kép Szóval szerintem lehet, hogy mégis csak ettõl az idióta idõjárástól nyûgös ennyire PiciLaci. Hanga is kb. 2 hete (lehet, hogy több is van már) csinálja, hogy hajnalban egyszer felébred, pedig elõtte általában átaludta az éjszakát. Napközben meg kb. 3szor alszik, ebbõl néha egy alvás hosszabb, a többi fél órás. Van, hogy nekem is zokogva ébred fel, és csak nagyon nehezen, elõfordul, hogy csak cicivel tudom megvígasztalni.

Tényleg. Alvás. Hogy alakul a kisbabák alvásigénye?

Üdv
Szila
Szila
 


Bencemama!

Ismerõs a helyzet: jogsi van ezer éve, csak vezetni nem tudok. Már azt hittem,hogy csak én vagyok ilyen "béna".Bocs,ezt nem rád értettem hanem a szitura.
Csak ennyi kivánkozott ki belõlem.

Szia:
Jucusmamus
20170114224602
 
 


Sziasztok!

Épp most értünk haza a taliról, tök jól éreztük magunkat. KépNagyon kevesen voltunk, viszont teljesen árnyékban, nekem még melegem sem volt. Persze a visszaút kissé szauna volt, de annyi belefér.

BMárti
már hiányoltalak, üdvKép

Peti is felébredt megint éjjel, pedig azt hittem lezajlottak a zûrös éjszakák. Õ is sír álmában, nem tudom, miért. Szerintem rosszat álmodik, mert nappal kiegyensúlyozott, vidám baba.

Vezetés: ezzel nekem is voltak problémáim, fõleg, hogy nem is Bp-en tanultam. Mi azt csináltuk, hogy este 10 után mentünk Tescoba, akkor már gyér a forgalom és én vezettem. Aztán abc-be és a piacra kocsival mentem (amikor nagyon bevásároltam), mivel közel vannak, nem izgultam annyira. És a férjem angyalian türelmes volt hozzám, mindent elmagyarázott. Nem mondom, hogy tuti csúcsban szívesen vezetek, de inkább mert utálok vesztegelni a dugóban. És ha leáll a motor zöld lámpánál, ne a mögötted álló kocsira koncentrálj, hanem az indításra, dudáljanak csak.Kép

Bocsi a terjedelemért, meg ha OFF voltam.
Gorsi és Peti
gorsi
 
 


Sziasztok!

Fogyni en is szeretnek, igaz en szerencse vagyok olyan teren, hogy mar lementek a terhesseg alatt felszedett kilokKép, de most oda jutottam, hogy a terhesseg elotti sulyfeleslegetKép kell leadnom, ez mar sokkal nehezebb.Kép

Tikk!
Jo nyaralast! Szep idot!

Elalvas: Madike ugy szeret elaludni, ha simogatom a kis buksijat es eneklek neki, nem kell, hogy kezben legyen, fekszik az agyaban, es igy hamar elalszik. Ha nagyon-nagyon faradt, akkor ugyanezt igenyli, csak a kezemben. Szerencsere ez nincs surun.

Anno Fatimevel nyitott ablaknal aludtunk ejszaka a nagy hoseg miatt. O aprilisban szuletett es utana nagyon meleg nyar volt. Meg vettuk a felfujhato kismedencet es abban furdettuk sokszor. Nagyon elvezte. Most Madikevel sokkal konnyebb, a legkondi allando homersekleten tartja a lakast. Igaz maskepp eleg nehezen viselnenk a nyarat itt. Julius elejetol szokott betorni az igazi nyar (40-46 C fok is szokott lenni). Eddig meg "csak" 39 C fok volt. Igaz mara csak 33-36 C fok kozottre josoltak a homersekletet.

Cory!Heni!
A nagyobb lanyom anno leesett o is az agyrolKép, igaz szerencsenk volt, elobb lelokott egy nagy parnat es arra esett, igy nem volt nagy siras. Okulva ebbol Madike, vagy az agyaban van, vagy az utazoagyaban, vagy pedig a jatszo-pleden a foldon vagy a hintajaban..... Nem merem egyedul hagyni az agyunkon.

Szerencsere Madike megint nagyon jol alszik. Most mar csak azon aggodom, hogy hogyan fogja viselni 3 het mulva a koltozest. Nem eleg, hogy uj helyre koltozunk, de mas idozonaba is (-2 ora). Kivancsi leszek mennyi idobe fog telni mig atallunk az uj rendszerre.

NA mar megint sokat irtam. Kép

Akit erdekel raktam fel uj kepeket a profilomba.

sziasztok,
Andysj
andysj
 
 


Sziasztok!

Megint en!!!
Csak egy-ket dolgot elfelejtettem!

Szila!
Bocsi, de eddig elfelejtettem megadni a nagylanyom nevet, ot Fatimenek hivjak.

Vezetes!
Sajnos itt a tomegkozlekedes egyenlo a nullaval, a bolt nincs kozel, pedig a varos kozepen lakunk, orvoshoz is kocsival kell, hogy jarjak. De en konnyen beszelek, mar tobb mint 3 eve automatavaltos autom van, igy nem nagy dolog a vezetes! Igaz, hogy gyakoroljam a kezi valtot neha elmegyek autozni a ferjem autojaval. Kép

Na most tenyleg eldugulok.

Andysj
andysj
 
 


Zsunya!
Esetleg ruházzatok be egy bébiõrzõbe, vagy kérjetek meg valakit, hogy vegye meg nektek ajándékba! Nekünk bevált, nyugodtan alszunk és már kis nyögdécselésekre is felébredünk. Érdemes a vevõhöz adaptert venni, mert különben heti 900 Ft az elem.


Voltunk az UH-on. Hát velünk olyan semmilyenek voltak. Sekedvesek, se mogorvák. Inkább egymás között beszélgetett a két asszisztens és a doki. De ami a lényeg: Helenának kutya-baja! Kép

Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Itt a legfrissebb táblázat.Kép

Márti majd jó sokat olvashat, mikor hazajön...KépKép!

Andysj,
beírtam Fatimét is a táblázatba.Kép Hogy bírjátok azt a nagyon meleget? Bár most itthon is 30-33 fok körül van. Este, majdnem minden ablak nyitva, de még így is 26-27 fok van a lakásban.

Üdv
Szila

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX Fatime(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Évi Csongi 2001. Március
</pre>
szila
 
 


Köszi a táblázatért!
Virág, Máté 12 kg, ami lehet hogy nem olyan sok, de nekem leszakad a derekam, ha a kendõben teszem. Meg valahogy olyan nagy darab anyag, mintha egy kabát lenne rajtam
Éva
Évaiii
 
 


Kuga,
visszajöttetek a balcsiról? Jó volt?
Még majd akarok kérdezni bukás ügyben, ok?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


SZiasztok!

Hát, megjöttünk Ármin életének elsõ nyaralásából! Istenien sikerült, nagyon élvezte KépKépKép
Látom, jó sokat írtatok! Úúúúúúúgy örülök neki!!! Remélem, más ötleteim is ennyire bejönnek majd Kép És nagyon köszi mindenkinek a napküldést, ránk gondolást, mert sokat segített! Kép És hiányoztatok is, egy csomó kérdésem lett volna, persze mind hirtelen-azonnal-demoströgtön! (Kép) választ igényeltek volna - aztán persze megoldódott a többségük (napoztatás, vízbe vitel, szúnyogok, stb) Még nem sikerült visszafelé olvasnom, csak ezt a még nem archívált részt, de látom, rengetegen lettünk! Ollllyan jó! KépKépKép

Bencének és Robertnek nagyon boldog egyéves szülinapot! KépKépHogy õk már milyen nagyok!

Fogyás: nem tudom, hogy került szóba, de én is, én is akarok!!!!!

Kistesó: azt is! Nem magamnak, Árminnak Kép Mi úgy tervezzük, ha Ármin egyéves lesz, indulhat a próbálkozás, aztán remélhetõleg nem túl sokára sikerül is.

Alvás közbeni sírás: nálunk is van már két-három hete, éjjel nincs ilyesmi (együtt alszunk), de mikor Ármin egyedül alszik, akkor igen. Kicsit utánaolvasgattam, ebben az életkorban természetes jelenség, lehet attól, hogyfelriad, aztán felismeri, hogy egyedül van, álmodhat is rosszat - nálunk az azonnali szopi segít, ami ilyenkor egyáltalán nem étkezési célokat szolgál, mert gyakran csak 2-3 korty az egész. Ilyenkor felébredés nélkül alszik tovább, ha idejében beérek vigasztalni ...(most sírt fel, bementem, feküdtem mellette 10 percig, most alszik Kép).

Annyira imádom a kisfiamat, hogy elképzelni sem tudtam hasonló érzést! KépKépKép (gondolom, ezzel nem vagyok egyedül)Most, hogy már tud négykézláb állni, folyton azt csinálja, még szopni is úgy akar - nem könnyû, de ez nem riasztja vissza! A múlt héten kapott répát, sütõtököt, meggyet: a sütõtököt nagyon megszerette (túlzásba azért nem vittük, 3 nap alatt evett meg egy 125 gr-os üveggel), a répa is ízlett, de attól fájt a hasa, nem tudott kakilni, csak kúppal, a meggyet egyszerûen eltolja a közelébõl és összeszorítja a száját). Ha mondom neki, hogy "Gyere,gyere!" vagy hogy "Ecc, pecc, kimehetsz..." az én hangsúlyaimat utánozva mondja: "deje-deje" "ecc"! És ma felült "félülésbe" (fél karjára támaszkodva, oldalt). Egyébként egyre jobban kúszik is és mászik is. Ja, és amitõl még elolvadtam tegnap: hazaérve a Balcsiról (100 km = 4 óra Kép), nagyon fáradtan, álmosan hoztuk fel a kocsiból. Itthon feltettem a pelenkázóra és õ elkezdett ráismerni a lakásra majd a tárgyaira! Mindent nagyon megnézegetett elõször, aztán kb. másfél órás eufórikus hangos nevetéssel, kézzel-lábbal repkedéssel fejezte ki határtalan örömét, hogy hazaértünk, Már nagyon sajnálom, hogy nem vettük videóra, mert tüneményes volt! KépKépKép

Gondolom, iszonyú hosszú lettem, bocs, de muszáj volt mindent leírni!Kép

most megyek visszaolvasni titeket!

Márti+Ármin (7 hónapos+ 2 napos)
márti
 
 


Jandora!

Kisjosti pont velem szuletett egy napon! Jo kis krapek!

Draga Szila!

Olyan gyonyoru tablazatot csinaltal es mindig meg-meg ujitod.Ha legkozelebb lesz lelkierod,legyszi minket is tegyel bele.
Jucusmamus
Soma:2002.01.22 Budai Honved Korhaz
Kelenfoldon lakunk

Koszi
20170114224602
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Ma is jó meleg lesz.
Bencének, Robertnek, Zsófinak BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!
Kép

Éjjel csuda ügyes voltam! Amikor Luci a hajnali tejecskéjét kérte, felfedeztem, hogy csupa pisi a pelus. Félig csukott szemmel kicseréltem, nehogy pisis legyen az ágyunk - ilyenkor ugyanis tejcsi közben én is visszaalszom -, de rosszul ragasztottam le, úgyhogy reggelre csupa kaki lett az ágyunk + az egész baba! Kép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

A tali tényleg nagyon jó volt KépKép Következõ? Kép

Most hulla fáradt vagyok, mert Balu már megint fogzik. Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Hát ez a meleg tényleg nem embernek való. Sajnos mi egy déli fekvésû panelban lakunk, ahol a beton csak úgy árasztja a hõséget. Balázs ezért egy szál body-ban alszik, de persze még igy is melege van. Na ilyenkor lehet jól megfázni.

A hétvégén megjártuk a Balatont, Balázs elég jól viselte, talán csak a szokatlan meleg és hely miatt egy kicsit nyûgösebb volt, csak úgy csorgott róla is a veritek. A nála idõsebb 1,5-2 éveskisfiuk pedig jot játszotak vele, azt hitték hogy játékbaba. Az anyukákkal ott is megosztottuk gondjainkat, de az egyik apuka adta meg az igazi választ a kérdésözönre: "növeszteni kell a gyereket". Hát ebben valóban sok az igazság, de a mindennapokban azért mégsem tûnik ilyen egyszerûnek a dolog.

A hétre is sok izgalmas dolog vár ránk. Ma ultrahangra megyünk, holnap pedig jön a 3. honapos oltás. Azért az utóbbitol egy kicsit felek, meg sajnalom a babát is. De megprobalok erõs lenni Kép

Ágci! A bukasrol beszélhetünk még. Kép

Szép meleg napot mindenkinek, aki teheti menjen hûvösre Kép
Lehet, hogy a meleg jot tesz a fogyokuranak is, kinek van ilyenkor kedve enni Kép (igaz sajnos mozogni se Kép) ugyhogy ez egy csapda.

Kuga
kuga
 


Sziasztok!

Kicsit összekevertem a topicokat! Kép (Zsugorodnak az agysejtek a melegben :0 ) Véletlenül az elsö napokba írtam ehelyett...

Most csak puszi mindenkinek.

Márti, üdv itt újra!!! Örülök, hogy klassz volt a nyaralás. Majd kérek töled tanácsokat, mert úgy tünik, mi is megyünk július közepén (igaz, hüvösebb helyre).

Sziasztok, Heni
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Szila! Gorsi! Köszi! Kép

Bencemama! Jucusmamus! Én se merek pesten vezetni... Vidéken tanultam, ha 2-3 km. üres útszakaszt látok magam elõtt, akkor merek egy manõverbe belefogni. Attól meg, hogy elõl, hátul, és mindkét oldalamon eszement autósok nyüzsögnek, irányjelzés nélkül váltanak sávot, kanyarodó sávból mennek egyenesen, elém vágnak záróvonalon át, stb., stb., stb. legszivesebben sikítoznék néha. Kép Eleve túl sok mindenre kell figyelni, legtöbbször azt se tudom biztosan, hogy hol vagyok, és merre menjek, közben még a közlekedés legelemibb szabályainak batartására se számíthatok embertársaimtól, hát, ez nekem sokk. Azért lehet, hogy Gorsi módszerét kipróbálom, mert néha nagyon kellene, hogy el merjek indulni Életem Párja nélkül is.

Látom, itt is van táblázat! Kép Akkor ünnepélyesen kérjük a felvételünket az "osztályba" Kép BMárti fia PiciLaci 2001. december 23.-án a Szt. Margit Kórházban született, a III. kerületben lakunk, és nincs több gyerkõc (egyelõre). Kép

Márti! PiciLaci is ezt csinálta a múlt hétvégén, mikor a nagyszülõknél töltött hétvége után hazajöttünk. Olyan édes volt, annyira látszott rajta a boldogság, a hazaérkezés öröme, pedig Sopronban is jól érezte magát. Kép Igaz, haza mi is nagyon lassan értünk. Kép

Milyen tali volt? Össznépi babanetes, vagy osztálytalálkozó? Hamarabb kellett volna átjönnöm, nem is tudtam, hogy lesz. Kép

Heni! Hová utaztok? Valami jó kis bababarát üdülõhelyet én is szeretnék kiválasztani, igaz, mi csak szeptemberben tervezünk egy kicsit "szabira menni" Kép, de azért már minden infó érdekel! Kép Álmodozni jó... Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Osztálytalálkozó volt, és nagyon jó volt! Kép Mindenki sajnálhatja, aki kihagyta!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok

NEM BÍRJUK A MELEGET !!!!!!!!!!!!!!!

Máté (aki alapjában véve nagyon jó gyerek) fél órákat alszik, közben nyöszörög. Éjjel, mint eddig még soha legalább 10-szer volt fennt. Cumi be és aludt ugyan tovább, de már fél 5-kor ettünk, aztán 6-kor már megint ébren volt. Vagy megszokja, vagy megörülök............
Egyfolytában kézbe lenne, akkor pewrsze izzadunk mind a ketten.
Kb 2 óránként eszik, persze gondolom inkább csak szomjas.

Tali:

Szerintem is jó volt. A ligetbe a hûvös fák alatt nem is éreztük a meleget. Ha gondoljátok megismételhetjük, így azok is el tudnának jönni akik tegnap nem voltak. Vagy kinevezhetnénk egy napot és mondjuk 2 vagy 3 hetente ugyanakkor ugyanott taléálkoznánk. Aki tud jönne és akkor elõre lehet tervezni.
Nyáron, amikor a lakások úgyis nagyom melegek biztos jó lenne.

A nap nagy kérdése:
Miért kakil a gyerek amikor pucér popsival az ölembe van? ma megint sikerült.........


Sziasztok
Zkati
zkati
 
 


Sziasztok!

Rég írtam már.
Alvás.
Nálunk Noéminél két variáció van az elalvásra. Vagy jó kedve van, és berakom a kiságyba, majd szépen elalszik, vagy nyûgöske, és akkor leülök a fotelbe, és vagy cicin, vagy csak nézelõdés közben elalszik.
Az éjszakát nagyon ritka kivétellel átalussza, este 8-10 között elalszik, de inkább 9 körül, és reggel 6-fél7-ig szunyál. Hétfõn reggel fél 8-ig aludt, ami nálunk csúcs, és biztos csak azért csinálta, mert mindenképp kelni kellett KépKép
Flórián fiam más tészta. Na Õt még a mai napig altatni kell, de elég az, ha mellé fekszünk. Pontosabban fõleg az apja. De ha Õ nincs itthon, akkor megteszem én is KépKép
Bukásról. Flórián nagyon bukott anno 4 hónapos koráig. Én addigra teljesen ki voltam készülve idegileg, és csak mentem, mentem, mire végre ki is derült, hogy mi a baj. Addigra már nem hízott, ami bement, majdnem mind ki is jött.

Heni!
Második terhesség nálam nem volt könnyebb, sõt. Biztos ez is alkat kérdése, kinek hogy. De én elég sokat szenvedtem, annak ellenére, hogy átlag terhességi rosszulléteim egyáltalán nem voltak. De lényegesen roszabbul viseltem az egészet. Nehezebb volt, nagyobb volt a hasam is jóval, az utolsó hónapokat végig szenvedtem. Mindez nem volt elmondható az elsõ terhességemrõl.

Noémi ma 7 hónapos. Hogy rohan az idõ Kép Csak sajnos nagyon sokat betegeskedik. Most kb. 2 hete beteg, takonyos, és köhög. Bár lekopogom, ma még nem folyt az orra!!! Jó lenne, ha végre kezdene meggyógyulni. Flóriánnak meg megy a hasa, úgyhogy igaz, már okok miatt, de péntektõl itthon van, ma a hasmenés miatt küldték haza a bölcsibõl. Persze azóta nem ment neki.
Nekem múlt csütörtökön megmûtötték a lábujjamat, kivágták, elég rendesen, 3-3 öltés került bele. A varratot tegnap kiszedték, most újra kötözve van, csütörtökön veszek majd le róla. Addigra állítólag meggyógyul teljesen. És mindezt kíséri az, hogy a párom tegnap hajnaltól péntek estig nincs itthon, így nem unatkozom. És még csak sétálni sem tudunk menni, mert csak annyit tudok gyalogolni, amennyit muszáj.
Hát nem kívánom senkinek KépKép

Üdv
BGabi
bgabi
 
 


sziasztok!

Zkati: Kép Akkor én is kérdezek egyet. Miért esik a pelus mindig szaros felével a földre? Velem ma ez esett meg Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

A kaki-témához én is hozzászólnékKép. Miért van az, hogy most már rutinból csak kaja után rakom tisztába, hátha addig bekakil (mert úgy szokta, kaja közben), és ha mégsem kakil, tuti, hogy a friss pelenkát rakja tele?

Miért van, hogy a nunija mindig telemegy kakival? Pedig rögtön lecserélem a kakis pelenkát.

Szila
Szila
 


Sziasztok!

A kaki-ügyek bizonyítják, hogy Murphy él és uralkodik! Kép Ja, és az is bizonyíték, hogy éppen csak leültem a gép elé, és PiciLaci már ordít is. Kép

Cory! Sajnálom is... Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Cory:

Ezt én úgy oldom meg, hogy le sem teszem a kezembõl a pelust ameddig nem zárom vissza. /ch{Kép} (lakat rája!!!!)
De hogy már milyen büdit tud kakilni ez a gyerek!!!!!

A fél perces trombitaszóról nem is beszélve.......
Szila:
Nálunk volt olyan, hogy egy adag kaki 3 pelusra lebontva
gondolom nem vagyok vele egyedül

Sziasztok
Zkati
zkati
 


Zkati,
bizony, nálunk is volt ilyen.Kép Általában hallatszik Kép, ahogy kakil, de mostanában kis sunyikat is bekakilKépKép. Ráadásul egy nap 3-4 kaki is van...

Ez a meleg teljesen kikészít minket. Hanga össze-vissza eszik. Még egy halvány csírája sincs bármilyen rendszerkezdeménynek. Talán a reggelije az tuti, meg a tízóraija. Talán. És az utóbbi idõben elég sokat alszik el cicin.

Kis drágámon már nincs is ruha, csak a pelenka, mégis melege van...

Találtam egy oldalt, hátha érdekel titeket (mesék, dalok, mondókák, ilyesmik vannak az oldalon, jó sok, és nekem nagyon tetszettek):

http://mama-baba.freeweb.hu/mese.html

Ja, és a táblázat:

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Bmárti PiciLaci 2001. december 23. Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Jucusmamus Soma 2002. január 22. Budapest, Budai Honvéd Kórház Budapest, Kelenföld
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX Fatime(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Évi Csongi 2001. Március
</pre>

Üdv
Szila
szila
 
 


Szerintem jo otlet, hogy rendszeresen 2-3 hetente talalkozzunk. Viszont lehet, hogy akkor 2 vagy 3 helyszint ki kene jelolni, hogy az is tudjon jonni, akinek gondot okoz atmaszni a varoson. Pl. minden honap elso pl.hetfojen Varosliget, harmadik hetfojen egy masik helyszin. Tehat mondjuk havonta 2x tali. Mit gondoltok? Akkor a fogyokura-versenyt is nyomon lehet kovetni. Kép

Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

Valami lehet a levegõben.... Ma az egész napos csavargás után félholtan hazavánszorogtunk, mindenkit lefürdettem, tiszta ruha, pelenka, stb. Luca 2 perc múlva telepakolta a tiszta pelust, lehetett átöltöztetni.
És persze utána nem a tiszta felével esett a földre...

Csatlakozom az elõttem szólókhoz tali ügyben, lehet akár hetente is, és jelöljünk ki több helyszínt, hogy mindenki találjon kedvére valót. Cory, mi elmegyünk a Feneketlen tóig is! Kép Igaz, ma megfogadtam, hogy ilyen melegben legközelebb strandon, de minimum vízközelben akarok talizni. (A szigeten jó volt, locsolták a gyepet.)

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Andi: a Feneketlen-tónál van víz is KépKép

A rendszeres tali nekem nagyon tetszik! Kép És nekem tényleg mindegy, hogy hol Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltûntünk, most a másik nagyinál(anyós) voltunk hosszú hétvégén. A párom csütörtökön reggel elutazott én meg belázasodtam! Valami vírus nekemjött és ledöntött a lábamról.Kép Tudjátok, az a tipikus végtagfájdalom, szemégés stb. Szóval nem nagyon akartam egyedül maradni Réka-babával ilyen állapotban, ezért anyósom kiköltöztetett minket magához. Jó levegõ, hûvös ház!Kép Másnap már csak hõemelkedésem volt, aztán teljesen rendbejöttem.

Nagyjából visszaolvastam a lemaradásomat.
Szóval a fogyás téma: én szerencsésen visszanyertem az indulósúlyomat, de a formám!!! A Callenetics egyébként nagyon jó, én még gimis koromban csináltam a könyv alapján és nagyon jó alakformáló! Csak a szoptatás miatt nem merem még gõzerõvel elkezdeni - meg aztán lusti is vagyok!Kép

Menta! Egyébként a MÁV-torna nagyon klassz, valamit félreérthettél korábban! Ma pl. kifejezetten kemény volt! És a babáknak is jó azért, bár nem tornáznak, de ismerkednek egymással és nagyon édik!KépKépKépKép

A tali-dolog nekem is tetszik! Szerintem ahol hétfõn voltatok, az nagyon jó hely és ráadásul nekünk egész jól megközelíthetõ!

Ja, még azt akartam mondani, hogy a Réka éjszakái is rendezõdtek, most már 3 napja ismét végigalussza! (kopp-kopp-kopp)

Jóéjszakát mindenkinek!
Zafi és Réka (ma félévesKép)
zafi
 
 


BMarti szia, sziasztok

A mi kisfiunk is kb 5-6 honapos koraban kezdte az ejszakai sirasokat. Most igy utolag visszagondolva, szerintem -nalunk legalabbis- akkor kezdhetett aktivabban almodni, es tobbszor megijedt almaban.

nem mintha valami rossz tortent volna vele napkozben, mert egesz nap kiegyensulyozott kisbaba. Nalunk nem fel orankent sirt fel, hanem nagyon vigasztalhatatlanul el kezdett sirni az ejszaka kozepen, es alig akart megnyugodni, csak huppogott.

Nalunk osszefuggott azzal is, hogy egyre tobb emberrel talalkozott, a hosszu tel utan. Foleg azokon a napokon volt nagyon siros ejszaka, amikor tobb idos embert latott. Lehet hogy furcsa, tudom.

Akkoriban kezdodott, hogy minden idegen lattan sirva fakadt. Azota ez mar elmult, most lassan 9 honapos, de meg mindig 3-4szer felkel ejszaka, barmit adhatok neki, csak a tejci kell. Hajnal 3 kor mar az agyunkban van, de mi nem banjuk, mar a ferjem is alig varja, hogy ott legyen velunk a pici. Nekem is konnyebb igy megszoptatnom, ha felebred es sir. Illetve fel sem ebred, csak csukott szemmel sir, amig meg nem talalja a cicit. Par perc szopi es mar alszik is. Meg en is.
Mondjuk tegnap egy fel orat maszkalt kettonk kozott, mire eszre vette, hogy meg nincs reggel, es vissza kell aludnia.
Narancs
narancs
 
 


Sziasztok!

Hányan voltatok a talin? Sajnálom, hogy kihagytuk Kép

BMárti, te legalább volán mögé ülsz! Engem a gondolatra is kiver a víz. Már eldöntöttem, hogy veszek órákat...
Amúgy Innsbruckba készülünk, lakik ott egy barátnöm, nála szállunk meg. Remélem, Andrisom levizsgázik addigra, és semmi nem jön közbe.

Lányok, ez a kiskölyök olyan apás lett! Folyton apa kell neki! Egyik szemem nevet, mert szuperjó látni, mennyire rajonganak egymásért, a másik sír, hogy már nem én vagyok a Number One! De cicivel csakis én szolgálhatok... Kép

Ja, és ma Bai elkezdett kézenfogva lépegetni!

Puszi.
Heni
gesztenye
 
 


Még annyit: Menta, ok! Mikor kezdjük? Kép Ma? Jaj...

BGabi, a szülésre gondoltam! ?

H.
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Szila! Köszönöm a jókívánságot! Kép
És nagyon örülök ennek a mese-vers-mondóka oldalnak, még nem volt idõm elmerülni benne, de nagyon jónak tûnik.

Zsuzsi! Régebben kérdezted, de nem volt idõm írni, hogy Romola hol tart a fejlõdésben. Hát, sehol. Nem csinál semmit. Nem fordul át, nem jön a foga, nem mászik, stb. Mondjuk én nem izgatom magam emiatt. Nagyon szeret viszont ülni, de egyedül nem tud felülni, segíteni szoktunk neki. (De õ akarja, nem mi húzzuk fel.)
Illetve, egy érdekes módszert fejlesztett ki a megfordulásra: addig nyekereg, amíg meg nem fordítom. Kép

Hát, ennyi.
És gratula Dorottyának, hogy ennyi mindent tud már!

Sziasztok: Laura és Romola (6,5 hónapos)
p_laura
 
 


Sziasztok meleggel küszködõ Mamák és Babák! Kép
Mi is nagyon sajnáljuk, hogy nem mentünk a ligetbe, mert Nagymamáztunk. De ez a legújabb ötlet, a rendszeres találkozásokról, rendszeres helyszíneken - nagyon jóóóó! Igen, legyen minden héten, mindig máshol, mondjuk 4 teljesen más részén a városnak, és akkor mindenki tervezhet.
Városliget, Szent István Park, Margitsziget, Millenáris, Feneketlen tó - ezek merültek már föl, ugye? Gellérthegy? Vár? Valahol Óbudán(?) van valami szuper játszótér, máltai - ismeritek? Én csak itt olvastam róla valamelyik topicban, de szívesen kipróbálnánk. Mit szóltok hozzá?
Bár a válaszokat már csak 2 hét múlva tudom meg, mert mi is elmenekülünk a városból.
Addig is: mindenkinek szép és elviselhetõ nyarat, jó egészséget babáknak-mamáknak (na jó, a papáknak is)!
Sziasztok!!!
goanna
goanna
 


SZisztok!

A rendszeres tali nagyon jó szerintem is Kép Bár a legközelebbire sem hiszem, hogy menni tudnánk, Kép, mert megint elutazunk Kép, igaz, most csak Árminnal kettesben Kép, de az is biztosan jó lesz Kép Helyszínajánlatok: Orczy Kert, Nehru-part

Heni! Barni lépeget????? KépKépKép Nagyon ügyes! És én nagyon lenmaradhattam, mert még azty sem tudtam, hogy áll! Innsbruckért nagy irígylés KépKépKép, Andrisodnak jó vizsgázásokat (az én Andrásom most szombaton megy az utolsóra Kép)

BGabi! Rengeteg gyógypuszi, hogy végre egyikõtök se legyen beteg! KépKépKép

Vezetés: Én ma sokat vezettem, ügyes is voltam, de utálom a a) motorosokat b) taxisokat (nagyon!!!!) c) minden hülyét (és nagyon sok van Kép) Ti hogy oldjátok meg, hogy a babácska feje ne guruljon erre-arra, mikor csak kettesben vagytok vele a kocsiban? Mert ha nem én vezetek, akkor persze figyelek rá és segítek neki tartani. De ha vezetek....? Lehet, hogy rosszul látom, de szerintem nagyon csak ülni lehet, méghozzá elég kényelmetlenül Kép a bébiülésben! Egyáltalán nem fektethetõ! Miért?????

Fõztem ma megylevest és annyira jó lett! Kép (Igen, fogyizzunk együtt!!!Kép)

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Szeretnénk jelentkezni mi is az osztályba, Napsugár 2002.január 28.-án született Budapesten a Szt. Imre Kórházban. Két bratyója van, Márk László 1992. október 21.-én, Máté Richárd 1996. augusztus 2.-án született.

Régebben írtam már az Elsõ napok, hetek..-be is, Menta emlékszel még (?), nem volt mostanában netem most igyekszem elolvasni a termést. Helena is nagy lány lett, majd olvasok róla biztosan írtál már de azért jelentkezzél mit tud a pici, forgolódik , sokat nevetgél gondolom hangosan is , beszélgetni is szokott ?

Napsugár is átfordul mind a két oldara illetve hasra és hátra ha akar de nem mindíg gyakorlatozik vele. Reggelente mindíg háton nevetgél (hason alszik). Délben gyümölcsöt eszeget egy fél üveg baba deszertet adok neki aztán szopi. Nagyon szereti ha akarnám egy evészetet biztosan kiválthatnák már kanalazással, de én nen szeretném inkább csak sürítésként kapja a sok buki miatt,és az ízekeket kostolgatja. Õ még 3 óránként szopizik kivéve a napi egyszeri hosszabb alvásnál akkor estleg 4 óra is eltellik. Inni csak pohárból tud, ebben a melegben idõnként szokott, a cumisüveg nem kellett neki soha, picinek sem, most is csak rágja de nem iszik belõle úgy hogy ez nálunk nem jött be. Imád üldögélni az orvos szerint nem baj, ha nem bírja úgyis eldöl, folyton visong és boldog hogy megnõtt körülötte a forgalom lévén szünetel az iskola na meg az óvoda.A hajzata igencsak megritkult most úgy néz ki mint a mongolok anno agy kis hosszebb pamacs van a feje tetején körülötte meg alatta meg jóformán semmi.

Mindatöbbiek!

Hogy bírják a babucik a forróságot, szerintetek lehet egy majdnem 5 hónapost kint fürdetni? Esetleg strandon, vagy Balaton? Én félek egy kicsit a fertõzésektõl.

Na megyek aludni mert reggel 7-8 óra körül kel a Napocska is.

Üdvi: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Szia Dzsili, üdv itt nálunk!Kép Este fent lesz a táblázat is. Csudaszép neve van a kislányodnakKép!

A talik szerintem is jók lennének így, rendszeresenKépKép Ha víz mellé akartok jönni esetleg, tudom ajánlani az Omszki-parkot is (itt Budaklászon), bár lehet, hogy kicsit sokat kéne tömegközlekedni hozzá. Mindenesetre vannak kõasztalok, ott árnyék is van, közel van a Cora (wc, kaja...).

Fogyás is érdekel természetesen, de eddig még nem mertem itthon sem belekezdeni (pedig tonnányi torna-kazettám vanKép), mert nem akarom, hogy a tejci (ami szerintem épp, hogy elég) rovására menjen.

Lányok, Hanga egyszerûen meg van õrülve a számítógép billentyûzetétõlKép. Ha a gép elé ülök, és az ölemben van, már dõl is elõre és veriKép a klaviatúrátKépKép!

Megyünk egészségesrendelésre súlyt mérni (meg lehet, hogy hosszt is).

Egyre többet próbálkozik a négykézlábraállással isKép

Üdv
Szila
Szila
 


Ja, és persze minden ünneplõnek:

Zafi Rékájának boldog féléves szülinapotKép!
Bogancsi Tomijának boldog féléves szülinapotKép!
Zsuzska Bencéjének boldog 1 éves szülinapotKép!
Sophi Robertjének boldog 1 éves szülinapotKép!
Zsorka Zsófijának (holnap lesz) boldog 1 éves szülinapotKép!

Heni, Barninak is így utólag nagyon sok boldog névnapotKép!


Üdv
Szila

Ui.: Remélem, nem hagytam ki senkit!Kép
Szila
 


Sziasztok!
Végre leesett a köldökcsonkunk!!!Kép Kép Kép
Borcsa + Luca

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

A talikhoz annyit még, hogy kik azok, akik esetleg kocsival szoktak jönni? Mert nekik nagyjából mindegy, hogy hol találkozunk, viszont a BKV-zóknak eléggé nem
A békási Máltai Játszótérrel az a baj, hgoy a gyerekek szerintem még nem nagyon értékelik a játszótereket. Legalábbis Balu csak hintázni szeret, a homoktól fintorog Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Nagyon köszönjük a félévszülinapi jókívánságot!!!
Tomi továbbra is nagyon jó kisfiú. Már - azt hiszem - elérte a 7 kilót, legalábbis jó nehéz vinni. Reggel és este maradt a hozott anyatej cumiból, a többi kanalas kaja. Elégedett a dologgal.
A különalváshoz: mi kb. 4,5 hónaposan tettük Tomit külön szobába. Nem volt vele semmi probléma, de miattam beszereztünk a barátainktól egy babafigyelõt. Így azonnal hallom a legkisebb zörejt is az emeletrõl. Szerencsére alig párszor volt rá szükség, hogy éjjel megnézzem, akkor is, mire felértem, már vissza is aludt. Kép Úgy látszik, nekünk szerencsénk van!!!
Sajnálom, hogy egyre ritkábban jutok ide, sõt a talik is kiesnek a köreimbõl. De most már itthon vannak a nagyok, és most legalább velük is tudok foglalkozni, beszélgetni jókat. Majd a nyári talira azért elmegyek, meg esetleg, amikor nincsenek itthon Zsófiék. De nehéz innen kimozdulni, fõleg a zajos-forgalmas-õrületes Budapestre bemenni. Kép

Irigyellek Titeket, amiért Nektek már forgolódnak a babáitok. Tomi nem hajlandó. Kép Egyszer átfordult hátról hasra, azóta semmi. Kép Azért bízom benne, mire megnõsül, már jobban mozog Kép

Na, akkor kellemes nyarat kívánok mindenkinek, szép idõt, megfelelõ gyarapodást a babáknak !
(azért idõnként benézek)
bogancsi és Tomi
no meg a többiek: Zsófi, Juli és Dani Kép

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Zafi!
Boldog féléves szülinapot Rékának Kép Kép Kép
Milyen az a MÁV-torna??? Mikor? hol? (mármint a MÁV-ban hol? ki tartja? hányszor? hetente? tanfolyam?
Na, szóval, ha van kedved, írjál róla.
Elõre is köszi
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Borcsa,
mi eltettük emlékbe Hanga köldökcsonkjátKép, szépen kiszáradt, megkövesedett, és most egy gyufásskatulyában lapul a polconKép.

Úgy néz ki, Hanga megtanult a csõrösbõl inni.Kép
Szila
 


Sziasztok Mamócák!

Réci nagyon jó kislány mostanában. Éjjel alszik, nappal tünemény. A meleget is elég jól viseli. Még délelõtt, a reggeli bevásárlás után, a hûvös szobában alszik 2 órát. Délután 2 óra körül pedig kimenekülünk a panelból (nyugati fekvés) és este 8 körül keveredünk haza. Séta közben alszik egy-egy félórácskát. Azt hiszem másként nem is tudnánk elviselni.
Az evése annál inkább rendszertelen. Ami fix, az a reggeli és a vacsora. Napközben inkább teázik és gyümölcsözik. Fõzeléket még itthon a séta elõtt adok neki, amíg hûvösben van szívesen elfogadja. Kezd átállni a napi 4szeri evésre. Néha annyi tea van a pocakjában, hogy hallom lötyögni Kép

Szila! Hogy sikerült megtanítani Hangát csõrösbõl inni? Réci sehogy sem akar rájönni Kép

Hasonlóan kellemes napokat kívánok mindenkinek
Puszi
Rema és Réci (8,5hó)
rema
 
 


Sziasztok!

Az az igazság hogy végigolvastam az elmaradásomat, de már igazán nem tudom hogy kinek mire akartam válaszolni. Persze olvasás közben mindig eszembejut valami, de most nincs idõm tételesen megint véginézni az egészet.

A meleget mi nagyon nem bírjuk!Kép Persze ehhez hozzájárul hogy Bánk is taknyos, orrszívás indult újból, de most már legalább ki is jön, mert eddig az orrsprayk használata elõtt hiába volt eldugulva az orra nem lehetett kiszívni.
Egy szál rövidujjú, száras badyban alszik, néha eltûr magán egy vékony kis plédet, de többnyire lerugdalja. A taknyosság miatt a szopizókedve is csökkent némiképp, mert a száján vesz levegõt.
Õ is megõrül a billentyûzetért, remekül használja a lábait is mindenféle célra, így többek között a billentyûk rugdalására is. Így vele együtt nem tudok ideülni.
Ma voltunk vele szív-uh.-on, ez már kontroll volt, és minden a legnagyobb rendben van. A doktornõ nagyon kedves és aranyos, el volt ájulva a fiamtól, meg attól hogy már harmadik gyerek, azt mondta hogy olyan fiatal vagyok ezt nem nézte volna ki belõlem!Kép Ezt a bókot! Szóval a lényeg hogy minden a legnagyobb rendben van.

Mi majd szívesen mennénk talizni, ha már nem lesz ilyen meleg. És ha más is hozza a nagyobb gyerekeit akinek van, mert ebbõl következne hogy olyan helyszínre mennénk ahol a nagyok is le tudják magukat kötni valamivel. Hétközben nálunk csak a BKV-zás jöhet szóba, lévén a párom használja a kocsit. És én is úgy vagyok vele ahogy többen írtátok, hogy jogsim évek óta van, de vezetni nem vezetek már egy jó ideje, elõtte sem tettem szert sok gyakorlatra. Majd ha meglesz a házunk akkor muszáj lesz!
Ivás témához még. Nálunk egyik gyereknél sem vált be a cumisüveg. Egy ideig használtuk úgy, hogy a cumisüvegben szállítottam az italt, és a pohárkájába töltöttem és úgy itattam a babát. Aztán a Julcsinál már leegyszerûsítettem, és a bébi-italos üvegbõl tanítottam meg rögtön inni, a csõrös pohár nála nem jött be, és én felesleges köztesként nem is erõltettem. És most a Bánknál is az üvegbõl ivás klasszul bevált, persze még csurog mellé, de rendkívül praktikus.

Sziasztok és mindenkinek kellemes napot kívánok!

Norcsi (és Bánk 7 és fél hónapos)
norcsi
Lenti
 
 


Szilához csatlakozva, mi is köszöntünk minden ünneplõt! KépKépKép

Az Omszki jó hely, mi kocsival vállaljuk. A Márti által említett helyekrõl nem tudok semmit, de ha adtok pontos odatalálási leírást, mi is bárhová szívesen megyünk.

Peti eljutott odáig, hogy az oldalára fordul, de hasra csak nem gurul át. Mindegy, szerintem nem sok kell hozzá.

Borcsa
Most már sokkal kényelmesebb lesz a tisztálkodás-pelenkázás.Kép Mi is eltettük a csonkot, le is fényképeztük-szerintem tök ronda Kép, de talán 10-20 év múlva érdekesnek fogja találni a gyermek.

sziasztok
Gorsi és Peti
gorsi
 
 


Sziasztok!

Tali ügyben osztom Cory véleményét (ejj, de sok dologban egyetértünk mostanában Kép), BKV szempontból jól megközelíthetõ helyeket lenne célszerû találni. Ilyen melegben még rosszabb a dolog. Én szívesen elmennék akár az Omszki tóhoz is, de több, mint 3 (ha nem 4) óra lenne nekünk oda, ugyanannyi vissza, szerintem túl sem élném. (A két gyerekrõl nem is beszélve...)
A máltai játszótereket nagyon szeretjük, könnyen is megközelíthetõ, de csak nagyobb gyerekeknek való, akik már értékelik a mászókát, csúszdát, hintát, egyebeket. Nagyon szép, gondozott, ott adnak homokozójátékokat, kismotort, társasjátékot, labdát. Zsófival voltunk párszor, rokonaink laknak arra. Pici babákkal szerintem sem oda kellene menni (nem is lenne akkora szabad terület, amennyit mi elfoglalunk). Ha több olyan ember jönne, aki nagyobb gyereket is hoz, akkor esetleg.

Heni! Majdnem felhívtalak a talira menet a hévrõl, hogy jöttök-e. Legközelebb mehetünk együtt az Örstõl, ha akarod.
Kérdezted, kik voltak: Cory, Kanga, Borcsa, Zkati, Gorsi, Virágék teljes létszámban, meg mi. Kihagytam valakit?

Tényleg a legközelebb legyen mondjuk a jövõ hét eleje?

Itthon egész elviselhetõ a nagy meleg, a lakásban jó hûvös van, az udvaron a cseresznyefák alatt árnyék.. Csak a házimunkát nem akarja senki megcsinálni helyettem.
Megyek is teregetni.
Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok,

Képzeljétek, Ráhel hasról hátra, és hátról hasra tud forogni!!!!!!! KépKépKépKép És megtalálta az ujjait, legalább kettõt kap be belõle egyszerre, de van, hogy hármat, azt szopizza. Este 8 és 10 között õ is elalszik, általában 2 körül felébred szopizni, belealszunk, reggel 6 és 8 között ébred. Imádom. És folytatja mindezt reggel. Megvárja, amíg elmegy apucija dolgozni, utána nyügi lesz, lerakom az ágyába, és magától elalszik, vagy a cicimen. És alszik, míg apucija haza nem jön. (1 óra körül.) Persze közben eszik, meg egy picit beszélgetünk. Egy szavam sem lehet rá. Ja, és délután is alszik pár órácskát. KépKépKépKépKépKépKépKépKép Milyen mákom van...

Pussz:

Virág
Virág (fiore)
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: