Új privát üzeneted érkezett!

Jajjjjjjjj, az lemaradt, hogy

Betsy,
Petinek akkor ma kivánok NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!

Arikon,
a hasam látszik dolog kinél hogy van, de teljesen normális, ha már látszik! Nekem is ugyanigy volt, gyenge hányinger, de csak néha, időközönként, aztán egy időben már nem kávéztam reggel, de az is elmúlt, meg az aluszékonyság, pedig mondjuk én mindig is felesleges időtöltésnek tartottam az alvást, vagyis szeretek fent lenni, éjjeli bagolykodni! :lol:
sirkici
 
 


Betsy, Petinek sok szeretettel:

Kép

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Petinek nagyon boldog névnapot kívánunk!

Kép
jaimee1
 
 

 
 

Köszönjük a köszöntést mindenkinek!
Vendég
 


PETINEK BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK! :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Christell:

Kép

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Sziasztok!

Jaimee!
Gratulálok kisfiatokhoz! Sok boldogságot, és minden jót kívánok nektek!
Boldog szülinapot kívánok így utólag!

Judy!
Gratulálok kislányotokhoz! Sok boldogságot kívánok!

Betsy!
Sok boldog névnapot Petinek!

Gyabi!
Köszönöm a köszöntés! :wink:

Gratulálok a kismamáknak!

Igyekszem jönni. Olvsagatlak titeket, de mire írnék is, rendszerint felébred Klárika, vagy valami történik.

Rólunk:
Kaki problémát leszámítva minden ok. Ma este megyünk egy gyerek gasztroenterológushoz nem épp a közelbe. Judy hazájába, Székesfehérvárra. Ő van hozzánk a legközelebb, aki jó doki és van magánrendelése is. Csak magánrendelésre mehetünk, mert a gyerekorvosunk nem ad beutalót, mert szerinte én túl lihegem a kérdést, és felfújom. Ez a probléma nem létezik, nem probléma, csak én csinálok belőle azt. Én pedig nem fogok vele veszekedni, fogom a gyerekemet és elviszem szakorvoshoz. Ez már tarthatatlan állapot.
Röviden ennyi.

Puszi mindenkinek!

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Christell,

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK!!

Megkérdezhetem, hogy melyik gasztroshoz mentek????
Ha előbb mondod, hogy jöttök, akkor szervezhettünk volna egy mini talit, még ha csak egy fél órára is. Hányra jöttök?? :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Képzeljétek el, 6 kg-ot híztam a terhesség alatt és 8 kg-ot fogytam. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Beleférek a térdgatyómba, így nem kell nyárra ruhatárat cserélnem. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!

Tokodi dokinál voltunk. 18.30-ra mentünk. Találkozhattunk volna... De csak ma délután jutott eszembe, hogy ti is ott laktok. Ismered a dokit? Nagyon aranyos, szimpatikus normális doki.
Adott pár étkezési jó tanácsot, és írt beutalót pocak ultrahangra és vérvételre. Vérből egy csomó vizsgálatot kér, ételallergiától kezdve a kalcium és vas felszívódásig mindent. Azt mondta, hogy jól tettem, hogy nem hagytam annyiban ezt a dolgot. A székrekedésnek komoly okai is lehetnek, amiknek utána kell járni, de az is lehet, hogy csak lelki oka van. Pl. fél a fájdalomtól.

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Judy!
Elfelejtettem megköszönni a jó kívánságokat! :oops: Köszi! :wink:

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Pucccccccérkodásért elnézést, de a pillanatot csak így örörkíthettem ( 18-as karika )


http://www.youtube.com/watch?v=Z3NSNaL1cgU

Kép
Kép
gyablonka
 
 


sziasztok,

bejelentkezek én is egy pillanatra.

Jól vagyunk, szépen hizogatunk, már 4100 gr volt a kis golyófej tegnap. Éjszaka nagyon jó baba, elalszik legkésőbb 10 órakor és reggel fél 5-ig vagy 6-ig nyomja egyfolytában a szunyát. Nappalok már kicsit gázosabbak, egyik nap szépen alszik, aztán vannak napok amikor végigüvölti az egészet és csak kézben hajlandó lenni.
Na ezek azok a napok amikor nem tudom hol a fejem, és gőzöm sincs hogy a kicsit vigasztaljam vagy a nagyoknak adjak kaját. A főzés meg egyenesen katasztrófa, abszolút nincs rá időm, így valszeg este fogok megfőzni másnapra.
Szóval még gyakorolnom kell.:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Én már jól vagyok, lótok-futok, jövő héten már intézem a családi pótlékot és az anyaságit is. :lol: :lol: :lol:

Chris,
Persze hogy ismerem Tokodi dokit, szerintem minden fehérvári anyuka ismeri. :lol: :lol: Nagyon kedves, aranyos és nagyon jó doki. Jó választás volt. :lol:
Amúgy a mi gyerekorvosunk is gasztros is egyben. :lol: :lol:
Azért ha legközelebb jöttök és marad egy kis időtök szóljál ám. :D
Gyabi,
Nagyon ari a videó. :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Igaz 1000 éve nem jártam a babaneten,de véletlen rátok találtam.
Ér olvasni Titeket?


puszi

Judy,gratulálok a legkisebb születéséhez!
vedresandi
 
 


JUDY: Köszi :lol: Nagyon ügyes vagy, hogy ilyen gyorsan lementek a feleslegek kilók, szoptatás alatt még többtől meg fogsz szabadulni. Szépen gyarapszik Izi baba! Képeket még rakjál, szívesen nézegetem őket!
CHRISTELL: Köszi :lol: Örülök, hogy sikerült alapos dokit találnotok, most már biztos gyorsan kiderül, mi a probléma Klárikával. Kistesó projekt mikor indult? Hol tartasz a ciklusban? Fotót Te is mutathatnál Magatokról! Nyaralni mentek valahova?
ARIKON: Mi volt ma az UH-n? Képet kaptál?
SIRKICI, JAIMEE: Mi újság Veletek?
GYABI: Megnéztem a videót, szuperügyes kiskrapek Beni! Nagyon boldog 2. születésnapot kívánok neki! Jó ünneplést mára? Várjuk a képeket!


Kép
Vendég
 


Gyabi: Nagyon boldog szülinapot Banditának! :D

Kép
jaimee1
 
 


Gyabi,
BENINEK NAGYON BOLDOG 2 ÉVES SZÜLINAPOT KIVÁNUNK! :lol:
A videót is megnéztem, nagyon ügyes Bandita! És ezt mind magától találja ki vagy segitetek, megmutatjátok neki?

Chris,
mi újság kaki ügyben? És kistesó ügyben? Komolyan megy a próbálkozás? Gondolom, hogy oda is figyelsz a pé-re,stb.?
És igy nagyon utólag is gratulálok a szülinapodra! :lol:

Judy,
máris 8 kg-ot fogytál? Ügyes vagy! Lesz az még több is, 4 lurkó mellett! :lol: Gyakorlatba meg belejössz gyorsan!
Örülök, hogy Izi baba szépen gyarapszik, és hogy te is már ennyire jól vagy! :D

Betsy,
nálunk újság, hogy úgy néz ki 2 hét múlva elkezdek dolgozni heti 3 napban 4 órákat, ez nagyon kevés pénzért, csak a rezsire elég, de nem baj, kezdetnek ez is jó, aztán majd meglátjuk mi lesz. Úgyhogy kicsit fura lesz, hogy 3 napot nem velem kel Niki, meg ilyenek, de szerintem jó lesz a végére, jót fog tenni a változás...

Andi,
szerintem miért ne érne? Azért irhatnál is néha...

Már megint jövök a körkérdéseimmel: ti mennyit játszotok a gyerekekkel? Vagyis igénylik-e az együtt játszást? És ha nem, akkor eljátszanak egyedül? Mennyi ideig? Mert Niki ha pl mosogatok, vagy leszedem az asztalt, vagy legroszabb esetben, ha valaki itt van, nyarvog, nem engedi, hogy bármit is csináljak, de ha kettesbe vagyunk, és leülök vele játszani mondjuk, akkor meg nem akar, próbáltam hagyni, hogy ő maga, ahogy gondolja, úgy játszon egy adott játékkal, vagy megmutatni neki, de egyik se jön be, labdázni se akar együtt, semmit, egyszerűen nem értem, hogy hogy éppen egy játék sem köti le?! Vagy ez lenne a normális????
sirkici
 
 


Sziasztok Lányok! :)

Banditának nagyon boldog szülinapot kívánok!

Betsy
megnéztem iwiw-en a képeket, és irtó cukik a gyerkőcök, bár Peti már olyan "nagyfiús" :)

Andi,
mi újság Veletek?

Sirki,
biztos jó lesz egy kis változatosság, bár gondolom nehéz lesz majd "elszakadni". Ha megkérdezhetem, mit fogsz dolgozni?

Igen, voltunk tegnap uh-on és minden rendben van. Már 23 mm-es a kisBabunk, vannak kar és láb kezdményei, amivel irtóra kalimpált, doki meg is jegyezte, h. nem tetszik neki az ultrahangozás. :D Láttuk a gerincét, köldökzsinórt, szóval olyan fantasztikus volt. Most is csak vigyorogotunk. Mostantól már a "sima" nőgyógyászomhoz fogok járni, péntekre kértem is időpontot. Meg bejelentkeztem a Géndiagnosztikára kombinált tesztre. Júli 28-án fogok menni és kb. másfél óra alatt meg lesz az eredmény is.
Kaptunk fotót is, este megkérem aZuram, h. szkennelje be. :)

Kép
arikon78
 
 


Megérkeztem én is csóközön mindenkinek!

Köszöntéseket köszönjük, szuper volt minden, képek majd lejebb...szombattól-tegnap estig szülinapoztunk... :shock:

Arikon: szuper, hogy minden rendben ment...rosszullétekkel hogy állsz????

Sirki: kérdésem ua. mint Arikoné, mit fogsz dolgozni???? Beni ha velem van, akkor eljátszik egyedül, néha van csak, hogy "anya gyere". Viszont ha már 1 ember is belép a képbe, akkor annyi az egyedüli játéknak..."ölbe-homokozni.gyere" Én csak produkciónak hívom, mert ilyenkor nagy szinész.

Andi: de jó, hogy jelentkeztél...és képzeld, nem csak olvasni, de írni is lehet ám!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Jaimee: blogodat végignevettem, tök jó fej beszólásai vannak Popinak!!!! :lol: :lol:

Betsy: a kép szuper jó lett, köszönjük, itt mutogatom mindenkinek!!!!

Na és a képek, tegnap elmentünk az ünnepeltel állatkertbe is...:

Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Arikon,
hát igen, elég nehéz az elszakadás, legalábbis már előre parázok, sajnálom egy kicsit, de másfelől meg már örülök, két év hosszú idő, nagyon összenőtünk, de nekem azért hiányzik a kikapcsolódás, a felnőtt társaság, mivel barátnőimnek nincs gyerekük, amúgy is alig találkozunk, be voltam zárva, de nem bánom, másfelől nemtudom Niki hogy fog reagálni, de szerintem jól, eddig is keddenként mentem önkéntesen, és nem volt vele gond, tudta, hogy apával kel, stb. Egyébként irodán leszek adminisztrációs munkatárs, 5 hónapig biztosan, aztán meglátjuk...
Örülök, hogy minden rendben veletek, a babóval, és hogy mostmár a sima nődokihoz járhatsz! :lol:
Sztárfotó????????????????

Gyabi,
szuperek a képek, szépek voltak a torták is, biztosan nagyon finomak is! :lol: Állatkert milyen volt? Képek?
Kérdésemre a választ köszönöm!
Én is szoktam olvasni Jaimee blogját, én is behaltam Réka beszólásainak. De várom már, hogy Niki is beszéljen... :lol:
sirkici
 
 


Halihóóóóóóó!!!!!!!!!!!
Már megint hol van mindenki elveszve????????

Például Niki, te nem olvasol már minket? Nagyon régen irtál...
sirkici
 
 


ARIKON: Szuper, hogy minden rendben, majd várjuk a képet a piciről :) Biztos korai még ilyet kérdeznem, de neveken gondolkodtok már?
GYABI: Pfú, mennyi tortája volt Beninek! El is fogyott mind? Gondolom a piros verda volt a favorit :) Nem semmi, hogy már 30 hetes vagy! Ti döntöttetek már kisöcsi nevét illetően?
SIRKICI: Örülök, hogy sikerült munkát találnod, szerintem jót fog tenni. Ha meg meglesznek elégedve Veled, biztos majd több napra és hosszabb ideig is fognak alkalmazni. A kérdésedre válaszolva, amíg Peti egyedül volt csak, sokat játszottunk együtt, de egy idő után már eljátszott magának egyedül. Most, hogy ketten vannak, el tudnak játszani egymással, így tudok mellettük főzni, mosni, takarítani stb. De ha Bence egyedül van itthon, akkor is le tudja foglalni magát (autópályázik, építőkockázik, mesekönyvet nézeget, rajzolgat stb.). Nincsenek a közelben vele egykorú gyerekek, akikkel játszhatna? Homokozni, játszózni se szeret?
JUDY, JAIMEE, CHRISTELL és többiek: Merre vagytok?
Vendég
 


Sziasztok!

Sirkici:

Olvaslak titeket mindig, csak írni nem jut idő.
De ahogy látom, ezzel más is így van. :?
Talán a jó idő az oka, nem tudom, mi is szinte minden percet a szabadban töltünk amennyit csak lehet.
Aztán este, ha már itthon vagyunk, akkor meg el kell készíteni a fiúkat ( vacsi, fürcsi, fogmosás stb..., ami nem két perc akár hogy is igyekszem, mindig fél 10 mire lefekszünk.
Már reggel is akartam írni... :oops:
Velünk minden rendben szépen növögetünk, Alex már 9 kg van 4 foga most jön az 5.!!!
Lassan elindul, bár még csak pár másodpercig tud kapaszkodás nélkül egyedül állni, de szépen halad mindennel.
Már vannak szavak amiket mond: baba, mama, dá-dá, de, és mintha néha hallanám azt is, hogy anya.
De biztos csak mert szeretném hallani.
Még mindig nagyon nyugodt baba, és már nagyon szépen eljátszanak Domcsival.
Néha megy a vita a kocsikon, Domcsi kicsit irigy, de nem vészes.
Elintéznek mindent egymás között, csak néha kell rájuk szólnom.
Augusztus 20- án meg nagy utazásra készülünk, amitől bevallom rettegek ....
:oops:
Anyukám nem sokkal Alex születése után kiköltözött Amerikába és őt látogatjuk meg. szeptember 6.-án jövünk haza, amiért kicsit szomorú vagyok, mert kint ünnepeljük Alex első születésnapját.
De nem ez az amit aggaszt, hanem az, hogy hogy fogják bírni a gyerekek a 12 órás repülőutat??
:?
Én sem bírok olyan hosszú ideig egy helyben maradni akkor mi lesz velük, főleg Alival.
Aztán anyukámék nem tudnak értünk jönni a reptérre mert dolgoznak szabadnap meg nincs, így Atlantából Dothanba egyedül kell eljutnunk ami csekély 4 órára van Atlantától, szóval érdekes lesz...
Remélem GPS- el odatalálunk.
Már csak azt kéne megtudni, hogy lehet térképet feltölteni rá...
És akkor még a nagy melegre nem is merek gondolni, az én szőke fehér bőrű hercegeimmel. :roll:
Szóval most minden gondolatom e körül forog már elkezdtem írni a listát nehogy valami itthon maradjon, de tuti elfelejtek valamit...


Nálunk Domcsi amíg kicsi volt igényelte, hogy játszunk vele de már nagyon rég óta eljátszik egyedül is.
Alex meg megszokta, hogy Domcsi mindig itt van így nem kell mindíg vele foglalkoznom, jut idő a házimunkákra is.

Most már megyek mert álmos vagyok, de mindíg olvaslak titeket, és igyekszem írni is amikor csak tudok!!!

Kép
Kép
sz.niki
 
 


Betsy,
hát, remélem lesz belőle valami, de sajnos a keret nem engedi, hogy felvegyenek új munkást, mint szinte mindenhol igy van ez, legalábbis ezt mondják, na de egyenlőre ezen nem agyalok, december közepéig van munkám, és ez jó, aztán meg majd meglátjuk milyen lesz a karácsony...
Választ köszönöm, sajnos nincsenek körülötte gyerekek, egyedül az unokatesójai vannak, egyik 6, a másik 3 éves, velük, legalábbis a kisebbel eljátszogatnak, amikor ott van mind anyósomnál, de ha mondjuk elmegyünk hozzájuk, vagy ők hozzánk, akkor már nem játszik velük, meg van a barátnőmnek egy lánya, ő 3 éves lesz augusztusban, de vele nagyon ritkán találkoznak, meg nem is tudnak együtt játszani, még egymás mellett sem, más gyerek meg nincs, még a közelben sem. Játszótéren nem találja fel magát, semmire nem akar felülni, homokozni szokott, de nagyon rövid ideig, nem tud egyedül játszani, de mással sem akar, ez ilyen ellentmondás, de nemtudom miért van, egyedül nincs el, de ha odamegy valaki, hogy játszon vele, akkor az sem tetszik neki. Én már nemtudok mit tenni, hogy viselkedjek, ha erőltetem az se jó, de ha ráhagyom, és csinálom a dolgomat, az se, szóval bárcsak egy kétéves fejével gondolkodhatnék csak 5 percig is... a tanácstalanságom a legnagyobb baj szerintem, mert hát a házimunkát is meg kell valakinek csinálni, és itt csak a mosogatásra, meg a kaja előtti-utáni elpakolásra gondolok, meg a reggeli ágyazásra, és még azt ezeket is alig birom kivitelezni, bár szerintem is gyerektársaság kellene...

Niki,
hű, nagyon gyorsan fejlődik Alex, ügyes baba!
Azért természetes, hogy parázol az utazás miatt, de azért szerintem nagyon jó lesz nektek, és a fiúk is élvezni fogják, legalábbis Domcsi biztosan, ő már nagyobb, meg nem is biztos, hogy nehezen fogják viselni az utazást, sokszor hallottam már, hogy féltek a szülők, és a gyerkőcök mégis szuperül viselték!
sirkici
 
 


Sziasztok!

Sirki: Beninél is elég eltalálni, hogy mikor mi a jó...eddig pl. könyörögtem, hogy legalább egy kicsit nézzen mesét...de nem! Addig érdekelte, míg bekapcsoltuk a tv-t , majd továbbrohant. Hírtelen felindulásból letöltöttem nekia Kukori és Kotkodát, Frakkot, Dr,Bubót, Szaffit...stb...anyósoméknál pedig ott van az Indul a bakterház. Hááááááááááttttttt ne tudd meg, hogy azóta ez az élete, "nézzünk kukorit" felkiálltással kisebb-rövidebb időre leköti magát, a Bakterházat pedig egyszerűen végigröhögi.... :shock: :shock:

Niki: nem semmi útra vállalkoztok, minden jót kívánok az útra...nézetm térképeket is, de USA térkép csak nagyon kevés oldalon van és az sem magyar. :roll:

KÖRKÉRDÉS

Előre szeretném leszögezni, hogy soha, de soha nem értettem ezekhez a dolgokhoz, hiába olvastam utána, egy nagy sötétség maradt. Hamarabb levezényelnék egy komplett társasház felújítást, mint ezeket a törvényeket megértsem.
Tehát...
Rámnézve milyen törvény vonatkozik GYED ügyileg?????? a cég szerint eleve nem kaphatok kevesebbet, mint Benivel, mert azóta volt béremelés...de mi ez a 180-360 nap?????? Vagy ez csak első gyereknél van???????? Tudom, hogy fájdalmasan sötét vagyok ez ügyben ( is )...de tudja ezeket valaki??????

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Gyabi: hehe....Én sem vagyok a témában nagy tálentum. 360 nap munkaviszonyra gondolsz? Neked az már mindegy, mert ketteskét várod. Szerintem a tgyás alapja a szerződésszerinti béred lesz. Deeee nem mondok inkább semmit, majd jön Betsy. :wink:

30. héthez gratula!

Niki: Én lenni irigy amcsi út miatt. Úgy sakkoznék, hogy marha álmosak legyenek a csemeték, mire felszáll a gép és akkor átalusszák az út javát.

Arikon: Nagyon örülök, hogy minden okés veletek! Hogy bírod ezt a meleget? Dolgozol egyébként?

Sirki: Ez jóóó hír, mármint az állás. Hátha hosszabb távra is számítanak rád, legalább részmunkaidőben.
Szerintem ha ovis lesz Niki megszűnnek ezek a problémák, feloldódik és játszik majd a többiekkel is. 2 éves korig egyébként sem nagyon játszanak egymással, inkább egymás MELLETT.

Réka játszott és játszik is egyedül (Zalán óta meg még többet....)
jaimee1
 
 


Sziasztok!

Jaimee:

Az a baj, hogy Miskolcról mire a Ferihegyre érünk jó esetben 2-2.5 óra
ráadásul reggel fél hét felé fent kell lennünk mert 9- kor indul a repülő, így olyan 4 óra felé legkésőbb indulnunk kell Alex meg minden nap legalább 11- ig alszik...
Tehát az autóban is végig aludni fog...
De 4 óránál tovább nem bírja az ébrenlétet, így remélem kétszer alszik két két órát. :roll:
Remélem nem lesz gond.
Domika miatt nem aggódom, de Alex nem bír a fenekén ülni.
Majd hozok sok sok képet neked!
Panama Cityben fogunk lejárni a tengerpartra, de mivel anyukámék mikor kimentek Floridába mentek méghozzá Miamiba ott voltak több mint egy hónapot, így tuti oda is ellátogatunk egy hétvégére.
Biztos nagyon szép lesz, csak félelmetes két gyerekkel.
De már nincs vissza út.


Gyabi:

Köszi a jókívánságokat.
Most egy srác írt nekem, hogy 5.000 Ft- ért rá tudja tenni a GPS- re a full amerika térképet, de anyukám inkább küld egy új GPs- t.
Csak nem tévedünk el Atlantából Dothanba menet...
:roll:

Sirkici:

Attól nem félek, hogy nem fogjuk magunkat jól érezni, csak aggódom a meleg miatt meg, hogy le ne égjenek a napon a bébik.
Mamim 50 F naptejjel megpirult... :(
Akkor az én kicsikéimmel mi lesz???
Babe naptejet veszek a védőnő szerint az a legjobb.

Kép
Kép
sz.niki
 
 


Jaimee: köszi, akkor várom Betsyt

Betsy: nem válaszoltam a múltkor... :oops: :oops: :oops: ...maradunk a NÁNDOR névnél, tehát Öcsi=Nándi

Egy kis ízelítő, hogy viseljük a meleget:

http://www.youtube.com/watch?v=PjoTXGIwRxw


Ja és persze én a nagyeszű kitaláltam, hogy ha én nem tudok kinn lenni, akkor behozom Beni kis medencéjét a házba :roll: :roll: ...hát a szőnyeg az előszobában lehet el fog "rohadni"...

Kép

Kép
Kép
gyablonka
 
 


NIKI: Jó utat Nektek! Tényleg hosszú lesz az út, de a repülőn nem kötelező egy helyben ücsörögni. Alex etetését hogy fogod megoldani a repülön? Vagy már nem szopizik?
SIRKICI: Előbb-utóbb fogja érdekelni a gyerektársaság, addig is minél sűrűbben menjetek játszóra, biztos fog magának találni olyan kislányt vagy kisfiút, aki szimpatikus lesz neki.
JAIMEE: Friss fotók a gyerkőcökről?
GYABI: Itt van egy kalkulátor, hogy kb. mennyit fogsz kapni. http://adozona.hu/kalkulator_tgyas_gyed_gyes.aspx
Ha nem mentél táppénzre, hanem szülésig gyes-en maradsz, akkor a tgyás alapja az aktuális szerződés szerinti bér, de legfeljebb a minimábér kétszerese. Ha táppénzre mentél, akkor az miatt csökken az alap. Itt tudsz konkrétumokat kérdezni Szakbarbártól és Zsannától:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766
Megnéztem a videókat, nem egy elveszett gyerek Beni! Nagyon bátor! A gyertyák is nagyon tetszettek, hogy hiába fújta el Beni, újra meggyulladt magától. Jó találmány!

Én elköszönök egy időre, vasárnap indulunk nyaralni! Jók legyetek, és írjatok jó sokat, hogy legyen majd mit olvasni! :)
Vendég
 


Köszönöm a linkeket Betsy...jó üdülést Nektek!!!! Hová is mentek amúgy???????????????

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Betsy: Szuperjó nyaralást nektek! Hozzál majd sok képet!
Friss kép? A héten még nem fotóztunk, múlt heti van a blogban, ha azt még nem láttad. :) Ma szerettem volna, mert a tesók olyan jól elvoltak az ágyon, de mindkét kamerában lemerült akku és elem. :twisted: :twisted: :twisted:

Gyabi: És a kalkulator.hu-n is kérdezhetsz. Nekem annó Szakbarbár nem válaszolt, biztos túl nagy hülyeséget vagy (neki) triviális dolgok kérdeztem. :roll:

Akkor szőnyeget feltekerni! :wink: :D

A videó nagyon jó (és a medence is) :D :D

Judy?
jaimee1
 
 


Gyabi,
a mesét én is próbálom már egy ideje, vettem neki Hello Kitty-s dvd-t is, mert az nyinyis (cicás), akarja is nézni, de amint berakom, elindul, 5 perc nem telik bele, és ráun, ugyanez van minden mesével, de majd megváltozik. Mivel nekünk nincs tv-nk, igy nem is akarom, hogy egész nap menjen a mese, ha nem figyel oda rá, akkor kikapcsolom, majd ha leköti, akkor nézni fogjuk. Eddig a bambi kötötte le legtovább, úgy 15 percig...
Már csak 65 nap, hihetetlen, nemsokára már te is babázol. Hogy érzed magad, igy a 30. hét után? Pocakkép?
Megnéztem a videót, nem semmi Beni a csúszással, nagyon bátor! A benti medencére pedig mit mondhatnék mást, mint hogy: csavard fel a szőnyeget... :lol:

Jaimee,
hát igen, reménykedek a hosszabb távú munkában, de egyenlőre nem élem bele magam. Nikinek meg én is gondoltam az ovira, de majd meglátjuk hogy alakulnak a dolgok, nálunk általában 4 évesen mennek oviba, anno mi még 5 évesen mentünk, bár már 3 évesen mehet, ha szobatiszta, de kevesen adják be olyan hamar, kivéve, ha mindkét szülő dolgozik, és akkor szinte a bölcsödéből mennek az oviba.
Mindig olvasom a blogodat, annyira jók az irások, történetek, mindig jobb kedvre derülök tőlük. :lol:

Niki,
nyugi, minden rendben lesz! Visszagondolva már biztosan nevetni fogsz a sok parán... :lol:

Betsy,
megyünk-megyünk, aztán majd meglátjuk mi lesz!
Nektek pedig jó nyaralást, érezzétek nagyon jól magatokat, kapcsolódjatok ki!
Egyébként hova mentek?

Tényleg Judy hol van elveszve???
És Chrisstell? Olik???
sirkici
 
 


GYABI: Köszi. Csak Siófokra megyünk, már 3. éve, hogy oda járunk.. A kismedencét miért nem rakod olyan helyre, ahol csempe van? (fürdő, konyha)
SIRKICI: Köszi, csak ide megyünk a Balatonra..
JAIMEE: Képből nem lesz hiány, ha rajtam múlik! Szerintem az elsők között vagyok, akik olvassák a friss bejegyzéseket, mert nekem jelzi a blogspot, ha van új olvasnivaló az általam kedvelt blogokban, úgyhogy azokat a fotókat már láttam! :lol: De majd ha lesz új a kis 2 hónaposról és nővérkéjéről, mutasd meg mindenképp. (Holnap) Boldog hófordulót Zalánnak!
JUDY: Tényleg nagyon eltűntél, de szerintem érthető. Gondolom Izi baba ebben a melegben nem csak éhes, szomjas is, így a szopi megy ezerrel, mellette még ott vannak a nagyobbak, főzés, stb, nem hiszem, hogy unatkozol! Láttam a friss fotókat a gyerkőcökről, nagyon szép kislány Izabella (is).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.07.24 06:31-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Azért nem jelentkeztem eddig, mert nyaralni voltunk a Balcsin. Nagyon jó volt. :)

Betsy, Sirkici!
Kistesó project júniusban indult. Elég komolytalanul. Nem számoltam, figyeltem pé-t és nem is igazán koncentráltunk a dologra. Csak szerettük egymást, amikor kedvünk tartotta. És íme az eredmény.... (Vonalzón látjátok)
Mindenképpen tavasszal szerettem volna szülni, május- júniusban. Azzal számoltam, hogy pár hónapot várat magára a Kistesó, úgy, mint Klárika, de úgy tűnik a gólya előbb elolvasta a levelünket. :)
Persze cseppet sem bánjuk, nagyon boldogok vagyunk.
Tegnap voltam doki bácsinál, ma kaptam meg a kiskönyvet...
Picikénk 0,73 cm és még csak egy pötty. Nem bírtam ki, hogy 2 héttel később menjek, hogy szivecske pulzálást is láthassunk, mert nagyon halvány volt a tesztem, és azt gondoltam, nem is jó helyen van. De bebizonyosodott, hogy jó helyen van :).
Jövő héten megyek laborba, belgyógyászatra, és a leletekkel 3 hét múlva a dokihoz.
Jól vagyok, rókák elkerülnek, bár időnként olyan a gyomrom, mint a lakodalmas kutyáé. Fáradékony vagyok, és ebben a melegben jól esne némi pihenés, ami sajnos nem sűrűn jön össze...

Betsy!
Jó nyaralást nektek!

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Chrisstell,
húha, ez nem semmi, gratulálok a kistesóhoz! :lol: Örülök, hogy elkerülnek a rókák, csak maradjon is igy! És a kistesó a nyaralás alatt jött össze, vagy még előtte, és ott derült ki?
Klárikának rendeződött már a székrekedés ügy?
sirkici
 
 


CHRISTELL: Hatalmas gratula a kistesóhoz, ügyesek voltatok! :)
Vendég
 


Christell: Gratulaaaaa!!! Nagyon boldog pocakosodást! Hát igen, más a várandósság ketteskével, mint az első babával (főleg, ha nincs az embernek segítsége) de legalább olyan szép. Sőt! :wink:

Betsy: Hogy telik (telt) a nyaralás? Klassz időtök volt, az biztos. Gondoltam rátok. :wink:

Sirki: Rékát sem köti le egyetlen mese sem. Mondókák igen, és a Csiribiri dvd-t is imádja, de a tévés mese nem érdekli. Ha könyvből mesélek, az annál inkább.

4 évesen mennek nálatok oviba a gyerekek? Ezt nem is gondoltam volna.

Na megyek, sírdogál Zalánom.
jaimee1
 
 


Sziasztok!

Sirkici!
Köszi a gratulációt. Nyaralás előtt jött össze a kistesó. Nyaralás első napjaiban kellett volna megjönnie, aminek előtte nem nagyon örültem, mert akkor nem rudtam volna fürdeni a Balcsiban. Teszteltem, és kiderült, hogy nem is nagyon fog megjönni, és így sem fürödhettem... :wink: Csak a lábamat áztattam, és homokvárat építettünk Klárikával.
Kaki ügyben most talán rendeződnek a dolgok. Nem eszünk csokit, kakakót, répát és banánt. Még egy ici-picit sem. Helyette szilvalekvár, szilvabefőtt, barack van, és mézes tea, tejeskávé és persze Laevolac szirup 10-15 ml.
Kivizsgálást egyenlőre abbahagytuk. Vérképe ok, de az allergia és pajzsmirigy vizsgálatot nem tudtuk megcsináltatni, mert a laborban nem tudnak egy 2 éves gyerektől vért venni. :? Halálra kínozzák eredmény nélkül. :cry:
Ti hogy álltok a kakival? És kistesóval?

Betsy!
Köszi a gratulációt! Milyen volt a nyaralás?

Jaimee!
Köszi a gtartulációt és a jó kívánságokat! Tényleg egész más a várandósság ketteskével. Most nincs annyi időm magamra, nem tudok annyit foglalkozni a terhességemmel, pihenni pedig még tizedét sem. Kisasszony osztja be a napot. :wink:
Te sokat emelgetted Rékát a terhesség alatt?
Én próbálom minél kevesebbetemelgetni Klárikát, de este fürdetésnél kádba be-ki, kiságyba be-ki, evésnél a székre stb. Cipelni nem nagyon cipelem, max ülve dajkálom, de félek tőle, nehogy bajunk legyen az emelgetéstől. Klárikával, amikor terhes voltam, nagyon meg voltam kímélve. Még a felmosóvödröt sem mertem megemelni, ha tele volt. Inkább a fürdőbe állítottam be a vödröt, és oda jártam kimosni a "fókát".
Most készítjük Klárika szobáját, hogy ne kelljen a kiságyba pakolni, már rendes heverőn fog aludni, és külön szobában. :wink: Meg kell szoknia, mire megérkezik a kistesó.
Nálatok Réka kezdettől külön szobában aludt? Vagy később került át? Mennyi idő alatt szokta meg?

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Sziasztok!


Betsy: úgy láttam az iwiw-en készítettél pár képet a nyaralásról, azok alapján tuti jól sikerült!!!!!

Jaimee: nekem annyira sokat változott Zalán, olyan igazi komoly úúúúúúúúúúrrrrrrrrrrrriember lett! nagyon édes....és Popi a pálmafával....hát kész!

Sirki: nekem is furcsa volt, hogy írod a 4 évet, nálunk 3 évesen már csak úgy dugják befelé... :lol: :lol:

Judy: merre vagy elveszve????? Minden oké????

Christell: téged hagytalak a végére, remélem nem haragszol. GRATULÁLOK A KISTESÓHOZ, nagyon ügyesek voltatok!!!!!!
Vigyázz magatokra nagyon...emelgetésről annyit, hogy én is próbáltam elkerülni, de nálunk nem lehetett. Hiába figyeltem , csak-csak megemelem azt a 15 kilóját Banditának.

Rólunk: csütörtökön voltunk dokihoz, külső méhszáj nytva, Magne B6 2 db-ról 6 db-ra emelve, kb. 1,5 héttel vagyunk nagyobbak...ahhoz képest, hogy le voltunk maradva egy héttel. :roll: :roll:
BPD:85 mm ( fejméret ), TAD: 83 mm ( mellkas )

Bandita már kisgatyában nyomja...a pisinél szól az esetek 90 %-ban, de a kakinál még nem tudtuk rávenni, így az a gatyában landol. Du-ni és esti alváshoz pedig még szigorúan kéri a pelust!!!!!

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Jaimee,
nálunk meg úgy egy hete leköti Nikit a Mickey Mouse Clubhouse, egész sokáig el van vele, nézi, meg élvezi, hogy meg tudja állitani meg elinditani. Igazi kis számitógépzseni. Amúgy a meseolvasás meg nálunk nem megy, hiába próbálgatom, nem érdekli, csak izeg-mozog közben, nem figyel. Néha mamával mesélnek, de nem olvassa a mama a szöveget, hanem képről kitalál valamit.
Az óvoda egyébként csak 1 évig kötelező iskola előtt, amolyan iskolaelőkészitőnek mondják, de átlagban 4 évesen adják be a gyerekeket, kivéve a bölcsiseket, akiket csak akkor vesznek fel, ha mindkét szülő délelőtt dolgozik.

Chrisstell,
nem tudnak vért venni egy 2 évestől? Nálunk már 5 hónaposan vettek vért Nikitől, bár neki sem találták el egyből a vénáját (ki is voltunk akadva), de attól még levették a vért. Örülök, hogy nálatok már rendeződni látszik a helyzet. Nálunk minden a régi, semmi sem használ, issza a dupla adag hashajtót, ugyanazon hatóanyagút, mint ti, de semmi, most is úgy állunk, hogy már 3 napja nem volt kaki.
Éppen akartam már kérdezni, hogy a ti dokitok mit mondott, mennyi ideig lehet szedni a hashajtót? Attól félek, hogy ha sokáig szedi, akkor később már nem fog tudni kakilni nélküle, de ha nem szedi, akkor meg nem kakil a fájdalom végett, szóval... nektek mit mondtak?
Kistesót meg egyenlőre nem tervezünk, nem is birnánk anyagilag, meg egyenlőre egyikünk sem akarja. A párom szeretne majd egy tesót (fiút), de én meg nemtudom. Most voltam nődokinál is, kiderült, hogy nem húzódott vissza a méhem teljesen, tátongó méhszájam van, több fehérfolyás lehet tőle, felszállnak a fertőzések a hasüregbe, stb., meg kellene műteni, de szülés előtt felesleges, mert megneheziti a szülést, ami nekem az első is nehéz volt, igy nem nagyon merem hagyni, de nemtudom dönteni, ha meg megcsináltatom a műtétet, akkor valszeg nem is lesz tesó, nem merném bevállalni, esetleg kérelmezett császár, de akkor meg az altatás, stb., szóval, egyenlőre nagyon tanácstalan vagyok, szeretném is meg nem is...

Gyabi,
gratula Banditának a pelus nélküliséghez, meg hogy szól, nagyon ügyes, hamarosan biztosan elfelejthetitek az alváshoz is.
Még egy hét és 50 nap alatt leszel, hamarosan megszületik Nándi baba. Készültök már? Ruhácskák, stb.?
sirkici
 
 


Teszek fel pár képet a mostani mindennapjainkról:

Kép Kép Kép Kép Kép
sirkici
 
 


Sirki: Nagyon jók a képek! Szoktatok ujjfesteni? Na ez az, amit én még mai napig nem mertem bevállalni. :oops: :) Mesék terén próbáltátok a Boribon történeteket? Nekünk az sokáig nagy nagy kedvenc volt. Most AnnaPetiGergő mánia van. És úgy általában Bartos Erika mánia versestül, Babócástul, mindenestül. :)

Gyabi: Szép méretei vannak kisöcsinek. :-) És jól vagy? Keményedsz egyébként? Gondolom, nem, mert akkor valami erősebb cuccost kellene szedni magnéziumilag. Gratula Banditának, nagy lépést tett a szobatisztaság felé. :D

Chris: Ha csak lehetett, nem emeltem Rékát, de nagyon nem paráztam emiatt. Valakinek ki kellett venni az etetőszékből (bár egy idő után kimászott magától), a kádból stb. A hasam egyébként úgyis jelezte mindig, ha valami nem tetszett neki.

Réka idén márciusban kapott új ágyat, rögtön beleszokott ami a délutáni alvást illeti. Egyébként éjjel közöttünk alszik a mi ágyunkban....Külön szobája pedig majd csak a következő házunkban/lakásunkban lesz bármelyik csemetének is.....
jaimee1
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, az eltűnésért, de nyaralni voltunk. :) Először Zalakaroson 3 napot, még Fréditől kaptam házassági évfordulónkra, aztán mentünk Balcsira (Sóstóra). :) Olyan furi volt, így pocakosan nyaralni, egész más volt mint eddig. Vízbe nem mentem én is csak a lábamat lógattam bele. Folyton az járt az eszembe, h. jövő ilyenkor már hárman fürcsizünk. :)
Amúgy jól vagyok, pocakot már le sem tagadhatnám (bár nem is akarom).

Chris,
gratulálok kistesóhoz, nagyon boldog babavárást. :)

Sirki,
annyira édes Nikici, egyre gyönyörűbb!!! :)

Gyabi,
még sajna egyáltalán nem értek ezekhez az adatokhoz...az, h. a külső méhszáj nyitva van az nem jó, v. ilyenkor már természetes?

Kép
arikon78
 
 


Jaimee: elég sokat keményedek, szinte egyfolytában kemény a hasam. Frontok ugye jönnek mennek, viharra nagyon érzékeny Nándi!

Arikon: pocakfotó???????? Lassan már a nemét is fogjátok tudni...vagyis meg fogjátok kérdezni?????

Sirki: ruhák átmosva, válogatva! 56-os rövidújjú kombidresszből 32 db-ot számoltam...szerintetek elég lesz???? Ebből kb. 10 original, a többi 1-2x hordva, mert Beni ugrotta ezt a méretet.

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Sziasztok!

Köszi a gartulációkat.
De úgy tűnik nem felhőtlen a babavárás... :? Már 3 napja elkezdtem barnázni. De általában csak reggel van egy kicsi. Ma már volt egy csepp rendes vér is. Jól betojtam. Felhívtam doki bácsit. Azt mondta, hogy 3x2 MagneB6 és ha erősödik a vérzés azonnal kórház, ha elmúlik holnapra, akkor lebeszélünk egy talit, és megnéz. Ja és persze ágynyugalom és sok pihenés. OKÉ, de Klárika mellett?! :? Délelőtt azért sikerült pihennem, nagyon ügyes volt, úgy játszottunk, hogy tudtam feküdni. De félek ez már délután nem igen köti le. Pedig jó lenne, ha nem lenne belőle nagyobb baj, pl. 1 hét kórházi pihenés. Abba belehalnék... :cry:

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Christell: vigyázz magadra nagyon. Klárikát nem tudod valakire rábízni egy kis időre????? Mondjuk egy séta vagy egy játszóterezés erejéig???? Addig is pihennél...

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Csajok,
Jönni fogok ígérem, de van egy csomó rossz dolog ami mostanság történt, eléggé szét vagyok csúszva. :oops: :oops: :oops:

Chris,
Gratulálok és nem aggódni, nem lesz semmi probléma.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Gyabi: Érdekes ez, Zalán is érzékenyebb volt a frontokra, mint annó Réka.....Magne b6-ban nincs olyan nagyon sok magnézium. Az én keményedéseim kiröhögték a 150 mg-os magnézium pezsgőtablettát, de többnyire jól reagáltak az 500 mg-os magnesii citrici-re. Mármint ebből is 6 szemre....
Vény nélkül is kapható (receptre olcsóbb). Nekem maradt ki kb. 4 dobzozzal, szólj, ha kell.

Christell: +++++++ Vigyázz magadra! +++++++++

Judy: Hű, gyere majd, mesélj! (((( )))))

Arikon: Képet dobhatnál! :-)

Betsy: ???

Jah, egyébként....
a szolnoki kismamás fórum, ahová még írogatok átköltözött az anyatanyára. Ellenvélemény nem volt (mármint babaneten maradás párti.) No comment....
jaimee1
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat. Vérzés, barnázás elmúlt. Dokibácsihoz 18-ra megyek bekukkra. Remélem mindent rendben talál.

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Sziasztok!
Voltunk dokinál. Háát... Nem nagyon vígasztalt meg. Azt mondta pénteken még megnéz, és ha úgy látja, hogy elhalt terhesség, kikapar. A pocaklakó adatai szerinte kicsik. 9,44 mm-es a petezsák átmérője, és benne a magzat 6mm. Zárt méhszáj, lúdtojás nagyságú méh. 1 hete petezsáknak 7,2mm-t mért. 1 hét alatt nőtt 2mm-t. Ez kevés?! :? :oops:
Ja és kaptam Duphastont 2x1-et.

Kinek mekkora volt a pocaklakója 6-7 hetesen?
Mikor látnak először szívműködést? Hány hetesen?

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: