Új privát üzeneted érkezett!

Ayse! Laoszról készól egy könyv, ahhoz fordítom a forrásanyagokat.

A férfiakkal kapcsolatos gondolatoddal a legmesszemenőkig egyetértek: számomra is érthetetlen, mit izgulnak annyira rá a családfenntartó szerepre, mikor ma már a nők 90%-a ugyanannyra kiveszi a részét a pénzkeresésből, mint ők. Még akkor is, ha a nők amúgy kevesebb fizetésért dolgoznak. De megy a rinya, ha egy pasi úgy érzi, nem képes eltartani a családját. Azon meg főleg, ha netán a nő keresi a többet a családi kasszába.

Egyébként az is érdekes, hogy amikor egy nő keres többet, ritkán böffenti el a pasinak, hogy én tartalak el, szemben a pasik imádják ezzel egrecíroztatni az asszonyt, aki amúgy ugyanúgy dolgozik, csak kevesebbért... Ki érti ezt?

Megyek, még tart a bográcsparti, csak közben Bori fürdött.:)
dia
Budapest
 
 
 


ÉÉÉÉÉÉS, jelentem, leadtam a fordítást.:) Éljen, éljen, hipphipphurrá!
dia
Budapest
 
 
 


Mi kirándultunk a Zemplénben :) Túra, várnézés, múzeumlátogatás :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

 
 

Dia!
Gratula!!

Csöre!
Biztos szép lehetett. ott is aludtatok? Hol? (mármint úgy vélem, a válasz igen lesz :lol: ).

A mi "érdekes hely"ünk végül a Hűvösvölgyi Nagyrét lett Egyfelől, mert közel van, másfelől majális hangulatot szerettem volna és 30 éve voltam ott utoljára. Asszem a következő 30 évben is csak az autóból fogom nézni :oops: :oops: Viszont bicigliztünk is, Lili állati ügyesen csinálja. Már az első alkalommal belejött annyira, hogy egy olyan 20 -30 méteren tuja tekerni. Azaz tud biciglizni, de még rutint kell szereznie.

ayse
 
 


Csöre! A bővebb változatra is kíváncsi lennék.:)

Ayse! Mi volt a Nagyréten? Én az ilyesmikről mindig lemaradok.:( Gratulálok Lilinek! Mi még keresgélünk Borinak, mert rájött, hogy bár szép a Mali Orchid, de rózsaszín és nincs is rajta váltó, és az kéne. Mondtam neki, hogy oké, lehet válogatni, bizonyos összeghatárig.

Megyek, meló van.
dia
Budapest
 
 
 


Gratula Lilinek Ayse! Ez gyorsan ment :wink: :lol:

Akkor közkívánatra bővebben :D
Szóval Telkibányán voltunk egy szállodában (ha olcsó, és közepes minőségű szállás érdekel, megírom a nevét... kicsit fura hely, semmi üzleti érzékük, de mi elég rugalmasak vagyunk) csütörtöktől hétfőig.
Túrázás: a gyerekeim be vannak indulva az "indulelegyúton"-ra :) ezért nem volt nehéz rávenni őket egy kis kirándulásra. Voltunk egy több száz éve lakatlan Pálos kolostornál az erdő közepén (2,5 órás túra), a Füzéri Várban, a füzérradványi Károlyi kastélyban (volt valami népzenei program, de mi igazából a kastélyra voltunk kíváncsiak. 14 éve voltunk ott Apussal kirándulni, akkor elkeserítő állapotban volt. Jól haladnak a felújítással), elmentünk Pálházáról kisvonattal Rostallóra, na ez elég gáz, mert üzemeltetik azt a kisvonatot, de nincs igazán látnivaló a végén. Van egy tanösvény, de teljesen szétbarmolták télen :( Azért végigmentünk rajta. Hazafelé meg megnéztük Boldogkő várát, ott 15 éve voltunk Apussal gólyatáborban (nem a miénkben, hanem a következő évfolyaméban) :D A gyerekek jól bírták, én a frissen kialakult viszerem ellenére szintén, Sacit a hátamon cipeltem mei-tai-ban (azért nem kendőben, mert Apus közölte, hogy ő asztalterítővel nem bohóckodik, a mei-tai-t viszont hajlandó felvenni, ha elfáradok). Ha valami múzeum került az útunkba, akkor azt megnéztük. Jaj, azt hiszem, fel kell frissítenem a földrajzi, fizikai, kémiai ismereteimet... olyanokat kérdeznek a gyerekek néha :shock: már megszoktam, ha kimozdulunk, készülni kell. Eddig történelemből, irodalomból készültem, de földtanból, kémiából, stb... nem :?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!
Ez állati jól hangzik, ez a túra!!!!
Én is rá vagyok zizzenve az induljegyeútonra. Most kezdjük el majd Andrist edzeni, hogy egyre nagyobb távokat bírjon. És Lilinek se árt, persze.

Dia!
Nem volt semmi küli, csak úgy emlékeztem gyerekkoromból, hogy ott van körhinta, meg céllövölde és ott szereztem egy nagy becsben tartott kincsemet a kishalhorgászaton, egy drakula fogsort. Nem mintha rajonganék a vurstliért, csak gondoltam, május 1. majális, közel van... hááááát lepukkadtság a köbön, az viszont jó drága. Végül horgásztak a gyerekek, 400-400 forintért egy-egy vizipisztolyt. :twisted:

ayse
 
 


Ja meg főleg nekem nem árt a túrázás :twisted: :lol: :oops: , szerintem a gyerekek villámgyorsan le fognak hagyni gyorsaságban-erőnlétben...

ayse
 
 


Ayse: utólag is boldog szülinapot Lilinek!
Hát, én is azt hittem, hogy lehagynak, amit meg is tettek, természetesen, csak a hosszú távot bírták rosszabbul. Persze, mert a csatangolással felélték az energiájukat, én meg szépen beosztottam :lol: :lol: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ayse, jaj, én is csak most látom! Sok boldogságot a nagylánynak!

Túrázás: hát, én nem is tudom, mikor voltam utoljára olyan igazi jó nagyot túrázni. Kirándulni, piknikezni szoktunk nyáron (mondjuk, olyan desztinációk játszanak, mint a János-hegyi kilátó, stb.), de ilyen Esztergomból Veszprémbe meg vissza, sajna nagyon régen nem volt.:) Pedig nekem sem ártana. Gyanítom, hogy nálunk is a gyerek bírná a legjobban.
dia
Budapest
 
 
 


Köszönjük a gratulációt és egyben mi is boldog születésnapot kívánunk Zazának! Ha jól látom, neki is most volt!

ayse
 
 


Na, bakker, mennyire vak vagyok már.:) Zaza! Lógjon füled bokáig!
dia
Budapest
 
 
 


Köszi mindkettőtöknek, átadom :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Benianya!

Múltkor kérdezted az évvégi hajtást.
Liliék most írtak meg egy sor dolgozatot, de ezek még nem a tanévzáró dolgozatok voltak.
Sokat hiányzott a skarlát miatt, de azért itthon pótoltunk, így a következő eredmények születtek:
matek 100%
olvasás 100%
köri 92 %
nyelvtan 98%

Még minden tárgyból van egy kis tanulnivaló, aztán ismétlés és jönnek az évvégi dolgozatok. Nálunk továbbra is működik a hétvégi átnézéses módszer, illetve a balett miatt hétközben 2x itthon írja Lili a leckéjét.

ayse
 
 


Hát, én egyelőre nem tapasztaltam az év végi hajtást. Mostanában nem írtak dolgozatot. Viszont úgy érzem, Mesi kicsit leeresztett :? Úgyhogy átmenetileg kicsit bevezetem az ellenőrzést újra. A leckék készen vannak, igazából tanul is, de annyira szórt a figyelme, hogy hihetetlen.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Boriék is írogatnak dogákat, de nem tudom, hogy ezek most évvégiek vagy csak témazárók. Egyébként Borin a fáradtság figyelhető meg, nem vészes, de pl. nyelvtanból most egymás után két "rosszabb" dolgozatot írt. És ahogy megnéztem, pusztán figyelmetlenség volt, nem a tudás hiánya.

Szerintem rájuk fog férni ez a nyár rendesen.:)
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!!!Csöre,nagyon szimpiez a kirándulás!!!!!Jót mulattam a kémiai,földtani felkészületlenségeden!!!!!

Ayse!Ezek aztán szééép eremények!!!!

Dia!Gratula a forditáshoz.

Nálunk naaaagy leeresztés van.Korántsemolyan preciz és pontos,mintén,inkább laza,mint apája.Most7végén apára volt izva a tanulás.háát sajnos csak hétfőn reggel néztem rá,lett is belőle naaagy hacacáré,mert tele volt hibával(apának annyi elég,hogy azsondja a csaj:kész)a gólyának hoszú a csőre és aggya adja helyett, matek be sem volt pakolva a bepakolt táskába.tudomásulkell venni nnnna,hogy blani nem egy szorgalmas, hazaérekés előveszem megtanlok tipus, elfelejti felirni a szorgalmit, 3 hete elfelejtett 3 verstanulást,stb. ála le kellülniésminden könyvet füzetet átnyálazni,mit vettek a héte, mit nem ért stb. NNa ezt apája nem csinálta,ki isaadtam,pont most témazárók előtt. És én vagyok a házisárkány, mert minden reggel kikészitem a dolgozatokból gondosan kifénymásolgatott feladatsort délutáni gyakorlásra. Úgyhogy bele isnyugodtam, nem lesz Blani kitűnő, no nem is ez a lényeg, csaklátnám rajta az igyekezetet. 2 hét múlva megy gyerekagykontrollra, tökéletesen ráfér!!!!!Szegény olykor sir, hogy hogy lehet ilyen hülye,miért felejti el felirni a házit, (ezért lezs jó,hogy uralma lesz a saját agya felett)aztán meg keresi mi is lehetett,de már fogalma sincs. Szóval be kell látnom:szétszórt,bambulós,elmélázós tipus,viszont remek a memóriája, gyorsan tanul. Simán lefelelt valami madárból,úgy hogy semmit sem tudott róla,ketten lefeleltek előtte és azt gyorsan megjegyezte. No, de bánatomra nem 5 ös hanem 4-es,ami 5 perc ráforditással lehetett volna 5 ös is.Szóval nem a jegyek okoznak gondot,hanem az,hogy tudom ici pici odafigyeléssel kisujjból kirázná.Igy is kirázza,de bosszant ez a nagy nemtörődömség.
Kiváncsi vagyokmit szól majd a tanfolyamhoz,segitneki,hogy apája anyája elvégezte,imponál neki,hogy együtt milyen erősek leszünk, ha pl.gyógyitásról lesz szó, és várja már,hogy varázsütésre okosodjon.:)

benianya
ákosbenianya
 
 


Bocs az elütésekért,ránk fér egy számgépcsere, 6 billentyűm hiányzik a laptopról,a fém érintkezőket nyomkodom,de olykor nem regaál sem a nagybetű, sem a szóköz stb.

benianya
ákosbenianya
 
 


Pont ezt látom én is, hogy Mesi kimerült, szétszórt, figyelmetlen, feledékeny. Az év végére megint ellenőrizni fogom, mert hihetetlen, miket felejt el néha :shock: Amúgy ez nem volt jellemző rá, az előző félévben minden rendben volt. Azt hiszem, a kerámiát, amit végül meggondolatlanul engedélyeztem neki, nem csinálhatja tovább.

Benianyu: felkészületlenség: :lol: :lol: :lol: hát, ott, hogy miért kocka a kristályszerkezete a piritnek, feladtam :lol: :lol: :lol: ennyire sosem kentem a témát, de sebaj, aki ásványkiállításra viszi a gyereket, így jár :wink: (na meg, hogy itt miért ilyen köves, miért van mélyedés az út közepén, ez milyen talaj, milyen kövek vannak itt, hogy bányásszák az aranyat, a perlitet, meg még mit, milyen növény, miért ilyen állatok élnek itt, tényleg van itt hiúz (tényleg), ez minek a lábnyoma, miért aszfaltozták le az erdei utat (tényleg, miért?), stb... stb...) :roll: :shock: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Jó rég nem írtam, mert - csak, hogy egyszerű legyen az élet - otthon lerohadt a monitorom.:) Ez hiányzott ám még, de nagyon.
Még szerencse, hogy a fordítást kibírta, ám most, hogy csinálnám a blogokat, bezzeg nem tudom... Illetve tudom, csak nem kényelmesen.

Ákosbenianya, nem is te vagy a házisárkány, hanem ayse!:)

Na, csajok, újabb témafelvetés: ki hogyan oldja meg a nyári szünetet? Nálunk az első két hét már el van sózva családon belül, de még van másik hat, amire lelkes jelentkezőt kell találnom. Idén nem lesz tábor - egyikbe Bori nem akar menni, a másik meg edzőtábor, és hát idén ellógta az edzéseket -, és vsz. nyaralás sem nagyon, bár két hét szabira azért elmegyünk.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Dia: gondolom, nem engem kérdeztél :wink: de egyébként mennek majd táborba (itt, falun belül lesz), megyünk 1 hetet nyaralni, és szeretnének elmenni a nagyszülőkhöz is (Apus szülei már nyugdíjasok)
Sajnálom a monitor ügyet, annyi bosszúságot tudnak okozni :?
Jó, hogy írod a blogod :) rég jártam arra :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Lili is ilyen kis feledékeny, mindig is ilyen volt, ő Tündérvilágban él. Azért próbálkozunk, hogy néha a földön is járjon....

Ő is fáradt, ez abban nyilvánul meg,hogy fokozottan nyafog, sírdogál. Persze hajátszani kell, akkor nem.

Dia/Benianya!
nekem is megakadt a szemem a házisárkányon :lol:

Nyári szünet: pedagógus szülők vagyunk....
tudjátok, hogy mi a három indok, amiért az ember pedagógus lesz?
a június, a július és az augusztus


Viszont épp ezért (kár hogyez kis hazánkban evidencia...) nyaralni sem nagyon megyünk. Azért egy hét balatonnal bepróbálkozunk...

ayse
 
 


Azért hogy teljes legyen a kép: a férjemnek egy-egy héttel hosszab a tanéve, mint a gyerekeké, és táboroztatni is megy.
én meg valószínűleg tartok egy 5 hetes tanfolyamot
csak nem egyszerre lesz, így nem lesz gond

ayse
 
 


Nekünk van 2 hét szabink,abból egy hét közös szerintem. A másik 1-1 külön, tehát 3 hét megoldva.Megy 1 hét ottalvós táborba, 1 hetes katonai sporttáborba, az hazajövős. Ez 5 hét és azt hiszem 9 vagy 10 hét a szünet.
Júni 15-el van vége a sulinak.És mivel mi épp azért hagytuk ott Pestet, hogy itt legyünk anyucihoz közel,igy a többit elmamázza, és szabadon dönt mikor alszik ott és mikor itthon. (Annyira szeretnek ott lenni, hogy már be kell osztani mikor melyik és mikor egyszerre alhatnak ott)Mert néha együtt jó ott aludni, néha nekük jó, hogy egyetlen nagy lányunk van és élvezi Blani,hogy nincs tesója, néa meg őmamázik egyedül,mint régen,amikor öcsi még nem született meg. Ezt anyicival látjukmár az arcukon, mikor minek kellkövetkeznie és szerencsére nagyon rugalmasak vagyunk, főleg, hogy semmi szerevzést nem igényel, felül az utca végén a buszra a belváros szivében,és leszáll mama háza mellett 20 lépésre a zöldövezetben, nyaralóövezetben ahol óránként megy el 1 busz. Ott aztán utcabulik, kert, pázsit, kutyák, macskák, focipálya, játszótér, Holt-Tisza. Fűben harapva dinnyeevés, fürdés, homokban eltemetés, fáramászás, minden ami egy gyereknek kell.
És még anyósék is biztos elkérik 1hétre

Nálunk van önkormányzati tábor-csak az ebédet kell fizetni,menzaáron,és ingyen liget,strand,mozi, szinház, kirándulás, népi és sportjátékok, biztosan oda is megy majd. Azt is nagyon szeretik, és manapság az ingyen strand elég vonzó. A sulis tanárok vállalnak ott munkát egész nyáron, szóval nekünk megoldott a nyár. Ez lesz az elős,mert eddig ugye itthon voltam Benivel,remélem megy majd.
De Blani itthon is elvan egyedül szerintem, főleg, hogy az utca végén kezdődő utca végén dolgozom, szólal egyedül is be tud hozzám jönni,és apa meg nappal,éjszaka szabadban dolgozik,igy ő heti 2-3 napot van csak távol nappal.
Szóvalmire ezt leirtam rájöttem szerencsések vagyunk ám!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Nálunk meg az a mák, hogy nagy a família. Bori két hetet megy az egyik dédihez, egyet a másikhoz, anyuékkal és anyósékkal is egy-egy hét, párom nagynénjéék Mátraházán várják két hétre, az én nagynéném viszi még egyre és két hét a miénk közösen. Hogy ez most nyaralás lesz vagy felújítás, az még nem eldöntött, elvileg a hétvégén beszéljük meg.

Most rohanok, meló van, idő meg nincs.:)
dia
Budapest
 
 
 


Csajok, mi van veletek?

Én kész vagyok teljesen, olyan híreket kaptam - jókat -, hogy csak kapkodok ezerrel levegőért... Na, meséljek?
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Igeeeeeeeeeeen!!!!!!!


Mi:
Lili megint benyalta a streptococcust. A gyerekorvosunk, aki nem a falu gyerekorvosa, megmondta, hogy vagy kiveszem a ygereket a közösségből, vagy kivesszük a manduláját. Mert ez itt permanensen így fog menni és a mandulája valószínűleg góccá alakult. Úgyhogy a mandula fog menni, a nyáron. :? :?

ayse
 
 


Közben lerendeztük Lili szülinapját is. Játékokat szoktunk szervezni a gyerekeknek, az idei különösen jól sikerült, úgy indult, hogy a Varázsló felhívott a mobilomon....(a többit leírtam a blogomban).

ayse
 
 


Na, kérem szépen, akkor mesélek.

Először is kaptam egy új fordítást, rövid kisfilm liftekről, a gáz az, hogy le kell hallgatni, mert nincs hozzá szövegkönyv, a jó meg az, hogy szó nélkül rábólintottak az általam mondott összegre. És ha jól sikerül, vsz. csurran-cseppen majd tőlük a jövőben is.

Másodszor: anyámnak tegnap csináltak hasi CT-t, eszerint remekül reagált a kezelésekre, mind a hat daganata zsugorodik, a legnagyobb már csak fele akkora, mint volt.

A harmadik, hogy az egyik blogom bekerült a blog.hu legjobb blogjai közé.

A negyedik, hogy a blog kapcsán megkerestek a HVG-től, hogy nemsokára lesz egy különszámuk, amiben bár mindenképp benne lesz a blogom, de szeretnék, ha írnék egy 15-16 000 karakteres cikket nekik.

Az ötödik, hogy párom szülinapja remekül sikerült, megkapta családi összefogásban a hőn áhított X-box-ot, és megcsináltam neki a kedvencét, a feketeerdő tortát is.

A hatodik, hogy a pszichonénim szerint abbahagyhatom a terápiát.

Én meg csak kapkodok, nem szoktam hozzá, hogy gyűrés helyett jó dolgokat oszt le nekem az élet. És időhiányban szenvedek, és félek a HVG-s cikktől is, de öngyilkosság lenne kihagyni.

És itt a nyár!
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Gratulálok!!!
Milyen terápiára jársz? (Már ha publikus).
Én például jártam autogén tréningre, amit nagyon szerettem.

ayse
 
 


Ayse!

Tavaly nyáron volt egy durva kapcsolati krízisünk, ennek kapcsán mentem el pszichonénihez, egyszerűen úgy éreztem, muszáj, mert különben megőrülök.
Aztán a krízist megoldottuk - amiben nem kis része volt a pszichonénihez járásnak -, sokat tanultunk belőle mindketten, szorosabb lett a kapcsolatunk meg minden, de még szükség volt némi agytakarításra a gyerekkorom, a szülőkkel való kapcsolatom és az önképem kapcsán. Nem tökéletes még egyik sem, de sokkal tudatosabb vagyok, mint eddig bármikor, és ezzel a tudatossággal már talán én is meg tudom oldani a többit - egyedül.
dia
Budapest
 
 
 


Na, mi van csajok, mindenki úgy eltűnt! Csöre, Ákosbenianya, Rita, hol vagytok?

Ayse, az autogén tréning milyen egyébként? Hogyan zajlik és mire jó?
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Az autogén tréning olyasmi, mint a jóga, csak nem kell testgyakorlatokat végezni hozzá, és a nyugati emberre van szabva. De ez csak az én meglátásom.

Egy lazításos-meditációs módszer.

Az alapszakaszban megtanul az ember ellazulni, a testének az irányításán keresztül. Ez már önmagában is hasznos, főleg, ha ez ember görcsös tud lenni, amiből mindenféle bajai - pl. fejfájás származnak.

A következő szakaszban pedig ezt az ellazult állapotot szimbólumképzésen keresztül egyfajta meditációra, személyiségfejlesztésre tudja használni az ember.
Pszichiáterhez, illetve klinikai szakpszichológushoz jártam, a meditatív résznél csoportba.

A csoportban 2 év elteltével 4 baba született (4-en voltunk+a pszichomókus), álnéven még a szakirodalomba is bekerültünk. :lol:
Amúgy fejfájással, depresszióval jártunk oda, arra is jó volt, a gyermekáldás minegy "mellékhatásként" adódott a dologhoz. :lol:

Sajnos most nem gyakorolom, kéne egy csoport....


A hétvégén Somogyban volrunk a barátainknál, íme egy kép.

Kép

ayse
 
 


Ha azt akarjátok, hogy a hideg futkározzon a hátatokon :wink:

http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=2539741

ayse
 
 


Bocsika, vagyok én is :)

Dia: örülök, hogy jól alakulnak a dolgaid :D
Milyen nyelvről fordítasz?

Pszichomókus téma: engem azt hiszem, olyan trauma-sorozat ért olyan 12 évesen (sorozatban találkoztam agyament egyedekkel), hogy inkább kerülöm őket... sajnos az óvodai pm sem győzött meg arról, hogy van köztük normális példány, pedig biztosan van. Inkább a gubódzást választom, ami hosszú távon nem biztos, hogy egészséges. Vagyis biztos, hogy nem.

Ayse: szuper a videó :D Olyan lyukacsos gitár kell nekem is :D
:( sajnálom a mandulaműtétet, remélem, rendbe jön tőle Lili.

Hogy mi van velünk? Zajlik az élet :D Saci egyre több nyüzsgést igényel maga körül, Mesi tanul (de elég takarékon), Zaza meg éli vidám ovis életét, amíg lehet ("szabad idejében" meg legózik). Jó időben sokat kertészkedek, locsolni kell az idén telepített bokrokat, különben kiszáradnak. Sajnos az eső sem volt elég nekik. Mesi benyalt valami vírust/bacit (nem tudom, nem vittem dokihoz még), folyik az orra, de csak szombaton volt láza, ezért megy iskolába.
Hétvégén végre rendeltünk nekik ágyat, remélem, ha megjön, majd jól megmotiválja őket, hogy felköltözzenek a szobájukba :roll:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ayse, nekem a benti gép nem nyitja meg, majd otthonról megnézem.

Ez az autogén tréning jól hangzik, bár nem vagyok depressziós, de azért nem ártana, ha lenne egy lazítási módszer a kezemben szükség esetére.

A kép nagyon jó, király a bárány arckifejezése, ahogy néz Lilire.

Csöre: angol-magyaros vagyok. És én is örülök, csak kóválygok a fáradtságtól. Rám férne egy normális alvás, mert az elmúlt 2 hétben napi 3 órákkal kellett beérnem.

Mesinek gyógyulást!

Borissal ma voltunk dokinál, egy tüske megszúrta az ujját, lett belőle egy szép kis bakteriális körömágy gyulladás, lyukasan növő köröm. Kapott krémet, valószínűleg le fog esni majd neki, de mindegy, ennél nagyobb baja ne legyen.
dia
Budapest
 
 
 


Dia: hú :shock: történnek azért fura dolgok Borival... gyógyuljon meg hamar!

Mesi továbbra is olyan taknyos, hogy alig lát ki belőle, azt hiszem, megint elmarad az agyhártyagyulladás elleni oltás :? (hétfőn mennénk). Infrázom, teáztatom, hátha.... ma majd szedek neki egy kis friss hársfavirágot, most virágzik a kertben a fa. Múltkor kóstoltam, sokkal finomabb, mint a szárított (tudom, nem meglepő, de annyira intenzív volt az íze, hogy meglepődtem).

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Mesinek jobbulást. Szerencsére Bori már túl van a másodikon is, én meg az elsőn. Persze, hogy szépen feldagadt, bepirosodott és viszketett, hát úgy kell azt, kérem. Mostanra már szép, két hét múlva pedig kapom a másodikat. Aztán jöhetnek a dögök már, a Lyme-kórral megküzdök. Na, jó, csak hencegek.

Én bodzát szeretnék, bár tartok tőle, hogy már levirágzott, de a bodza szörp az egyik kedvencem.
dia
Budapest
 
 
 


Dia: levirágzott a bodza... csináltam egy kevés szörpöt, de kiszáradt az egyik nagy bokrunk tavaly, így elég kevés lett :? lassan be is termeli Mesi... nem baj, jót tesz neki :)
Oltás: szerintem beadatom ma Zazának, Mesinek meg akkor, amikor meggyógyult. Múltkor Zaza miatt nem kapták meg, nem fogunk állandóan a másikra várni, mert kifutunk az időből.
Érdekes, mert Mesinek fájt múltkor, meg is duzzadt, Zaza meg sem érezte. Kíváncsi vagyok, most mi lesz.
Mesi persze húzta a száját a hársteára, de megitta. Majd ma is csinálok neki.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Na, Zaza megkapta az oltást, viszont Mesinek annyira be van gyulladva a mandulája, hogy antibacit kap, és idén már nem mehet iskolába :? eddig játszott a gépen, most tanul egy kicsit, hogy azért haladjon a többiekkel... annyira nincs rosszul, csak patakokban folyik az orra :? Oltás tehát jövő hétre halasztva.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Dia!
Szegény Bori! Mik vannak! :shock: Már meggyógyult?
Biztos érzékenyebb a bőre.

Csöre!
Mesinek jobbulást!
nagyon durva betgeségek vannak.

Én is voltam gégésznél, hogy nem én fertőzöm-e Lilit folyton vissza (úgy tűnik nem, de várjuka laboreredményt). Azt mondtaa gégész, hogy még soha ennyi és ennyi durva betegséget nem látott, mint idén. :shock: :( :(

Liliéknél megvoltam az utolsó témazárók. Nagoyn szépen sikerültek 93-100%ig. Pedig az utolsó betegséges héten már nem nyúztam az itthoni tanulással, mindketten elfáradtunk.
Tegnap megvolt a zongoravizsga is, az is nagyon szép volt, ma lesz a biziosztás aművészeti iskolában.

Még mindig nem jutottam dűlőre, hogy mi legyen a külön órákkal jövőre.

A belett biztosan marad, és a zongora is, ezek 5 alkalmat jelentenek a héten. Lili könyörög a drámáért, akkor az 6. És néptáncol már négy éve. Azt gondoltam, hogy azt fogjuk bedobni, de volt a néptáncgála és akkor nyílvánvaló lett számomra, hogy azt is nagyon szereti és persze ráerősített, hogyazt is akarja. tehát az 7 elfgolaltság egy héten (+ egy fél óra gyógytorna). Sok. Sok?

ayse
 
 


Ayse: Köszi
Sok, amit írsz. Én is hasonló gonddal küzdök. Mesinek régi álma a zongora, jövőre kezdhetné. Beírattam végül. Aztán ott a furulya, a színjátszó, a rajz, a kerámia (na, ezt mostmár tényleg nem engedem, idén még kicsit megenyhültem, de jövőre már nem, pedig a tantónéni szerint ügyes), az úszás, a német... hát, szerencsére táncolni nem jár. Tudom, nem ártana neki, de olyan magas, szegényem, tuti rosszul érezné magát a hasonló korúakkal.
Betegségek: tényleg durva... öcsém kislánya hónapok óta nem tud kimászni egy olyan bakteriális fertőzésből, ami ellen elvileg oltva van. Mesi nem tudom, mikor, és hol szedte össze ezt a kórt :? a doki csak nézett kerek szemekkel a mandulái láttán :(
Év végi dolgozatok: hát, szerintem mindet még ki sem kaptuk. Mesinek is jók lettek, amiket láttam, szintén olyan 90-100 % között, 2 rosszabb is becsúszott. Fáradt már, látom rajta, mert a válaszokat elvileg tudta, csak össze-vissza olvas, nem tud koncentrálni. Kíváncsi leszek az év végi eredményére. Ma lesz szülői, majd megtudom.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!
Hú szegény kislány!
Csak halkan merem megkérdezni, nem streptococcus fertőzésse van Mesinek? Milyewn a torka, égő vörös?
És ezek a különórák akkor hány darab elfoglaltságot jelentenek hetente?

Többiek, Nálatok hogy van?

ayse
 
 


Ayse: háát, vörös, de hogy égővörös-e? Remélem, nem strepto... öcsém lányának valami h betűs fertőzése van, szerintem arrafelé kellene kotorásznom...
Különóra: 1 óra furulya, 2 óra rajz, 2x1 óra úszás (+ 2x1 óra utazás), 2 óra színjátszó, 1 óra zongora, 1 óra német, az összesen 7 db és 9 óra. Szerintem ez nagyon-nagyon sok. Meglátjuk, mennyit bír belőle.
Ma megvolt az utolsó szülői. A tanítónéni mindenkinek megmondta, hogy mit kap év végén, csak Mesinek nem :roll: :? majd 20-án tudjuk meg. Még nem döntött.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Hű, mennyit írtatok, pár napig nem nézek be, és meglódul az élet?

Bori körme még mindig csúnya, ma reggel elfelejtette az apja a lekezelést, megint fel is puhult. Most már nemcsak egy pöttyben nincs körme, hanem egy csíkban. Na, mindegy, kezelgetem, csak remélni merem, hogy nem fog neki begombásodni.

Bodzaszörp: egészségére Mesinek, majd jövőre kuncsorgok azért pár virágot.:)

Oltás: na, ezt meg én jártam meg: apáméknak elromlott a hűtője, abban volt az oltóanyagom, az az utsó egy, ami még várt rám. Persze, hogy elfelejtette és tönkrement. Úgyhogy megint irathatom fel és válthatom ki.

Különórák: idén Bori semmire sem járt. Csak suliba. A táncot végül nem kezdte el januárban sem, jövőre meg még nem tudom, lesz-e. Ha lesz, szeretném, ha járna, ha nem, akkor ez van.

A suliban olykor ad hoc jelleggel beugrott egy-két különórára, kosár, szertorna, mittomén, ezt ő intézi. De rendszeresen egyikre sem járt. Én meg, hogy őszinte legyek, örülök neki, sokkal kevesebb rohangálnivaló van így, több idő jut egymásra, sétára, ejtőzésre.

Amúgy a táncon kívül én még egyelőre nem adnám be másra, a zenét szerintem ráér majd 4-5. táján elkezdeni, ha lesz kedve, nyelvet tanul most is órarend szerint, vallásosak nem vagyunk, úgyhogy a hittan kilőve, a sakk nem érdekli, kerámia-rajz meg nincs.

Csöre, Ayse, amit írtok, szerintem az rengeteg. Nem sok, annál több. Mindenképp érdemes lenne alaposan meghúzni a különórák számát, mert bár a gyereknek mindhez kedve van - miért is ne lenne, érdeklődő nyitott gyerekek -, ennyi mindent nem lehet egyszerre olyan jól csinálni, hogy ne menjen a másik kárára.

Esetleg le kellene velük ülni még a nyár elején, és megbeszélni, hogy kettő különóra rendben van hetente - együtt vagy ő döntse el, melyik legyen ez a kettő -, de több nem. Tudjátok, előbb-utóbb a sokat nem bíró szarkafarka esete lesz belőle, ammeg nem jó. Inkább mondja azt fél év múlva, hogy mégse, de ne terhelje túl magát.

Arról nem beszélve, hogy most még "csak" egy gyereket kell mindre hordani, de mi lesz, mikor már kettőt? Nektek sem lesz egyszerű az életetek ennyi különórával. És bár szembe megyek a következő kijelentésemmel a trenddel, de semmit sem veszt a gyerek, ha nem jár 25 féle különórára, sőt, helyette marad egy csomó ideje játszani, meg anya idegeit nyúzni.:) Az meg többet jelent nekik.
dia
Budapest
 
 
 


Dia: teljesen igazad van, de Mesi ezt játéknak fogja fel, amikor közösségben lehet, és azt szereti. Nagyon közösségi ember. Ezek többsége nem annyira formális óra. Szóval nem tudom. Én egyébként nem rohangálok a különórák miatt, ott hagyom a suliban, később megyek érte... addig is a napköziben csücsül, tanul, amíg nem kezdődik el az óra. Nem napközis, de beengedik. Pedig szeretett volna napközis lenni, de nem láttam értelmét így, hogy itthon vagyok.
Bori körmének jobbulást! HOgy tud ilyeneket produkálni? NEm is hallottam még ilyet.
Oltás: Mesiét vittem magammal hétfőn, de nem kapta meg. Viszont bent felejtettem a táskámban, és csak reggel került be a hűtőbe. Szerintetek tönkrement? Honnan veszem észre, ha igen?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, azt már ne adasd be, én direkt rákérdeztem a gyógyszertárban, hogy mennyit bír ki hűtés nélkül, azt mondták, nagy melegben fél-egy óránál tovább nem lehet eltartani.

Gondolom, hogy játéknak fogja fel, csak ettől még leterheli, ettől az még csak-csak egy különóra. Nem tudom, nehéz kérdés, de én azt hiszem, azért lefaragnék belőle, persze, lehetőleg a gyerekkel egyeztetve, azokat megtartva, amit a legjobban szeret. Amúgy is biztos járnátok közösségbe, játszótérre, ide-oda, de a szabad játék, a szabad foglalkozás most még sokkal többet ér nekik, mint egy irányított, még ha oly játékos foglalkozással teli óra. Szerintem.
dia
Budapest
 
 
 


Dia: biztosan leterheli, mert mostanra olyan fáradt már, mint a kutya... egyébként nem járunk máshová közösségbe, nem barátnőzik, vagyis csak nagyon ritkán, játszótérre nem járunk, nem igénylik egyiket sem. Nekem is fura, mert én nem ilyen voltam, de az utcán sem bandáznak a gyerekekkel, még azokkal sem, akikkel egyébként elvannak.
Oltás: szót akartam fogadni... felhívtam a dokit, hogy írjon újat, de azt mondta, hogy annak még semmi baja nem lehet :roll: nem tudom ... úgy elbizonytalanodtam. Utána nézek egy kicsit, nem akarom, hogy Mesinek baja legyen.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Dia!
Teljesen igazad van! Magam is ezt vallom!
Csak aztán Lili jön azzal, hogy ezt is szeretné, meg azt is...meg a tanárok is persze...
A zenét azért nem árt kiskorban elkezdeni és mozgás is kell...na szóval az ember belesodródik...
A hétvégén volt a balettbemutató, középen táncolt, a nyílt színen vastapsot kaptak (a Kalinka c. örökbecsű orosz műre), :lol: :oops: . Erről az érzésről nem lehet őt lebeszélni...

ayse
 
 


Ayse!

Ezt a jön a gyerek dolgot ismerem, Bori ugyanilyen. Nagyra tárt szemek, esdeklő tekintet, könyörgő hanghordozás: szar érzés nemet mondani, de azért mondom.:) Most ráadásul még sok mindenbe csak amolyan ad hoc jelleggel kapna bele, mert épp megtetszik, de amilyen gyorsan jött a szerelem, olyan gyorsan megy is - szerintem ezt ti is ismeritek.

A zenével én úgy vagyok - 5 év hegedű után -, hogy jobb azzal megvárni, míg egy kicsit nagyobb lesz. Olyan 4-5. osztály tájékán tartom érdemesnek elkezdeni - persze, lehet, hogy nincs igazam -, de emlékeim szerint mikor én hegedáltam, és kisebb voltam, gyűlöltem a gyakorlás miatt minden porcikámmal. Pedig magát a hangszert és a zenét szerettem. Ha Boris két-három év múlva is úgy érzi, hogy szeretné (mert persze most is szeretné), és vállalja minden nyűgével, akkor oké, legyen, vágjon bele.
Annak viszont nem látom értelmét, hogy idejekorán megutálja esetleg. Meg hogy én veszekedjek vele, hogy gyakoroljon. Jó eséllyel úgysem ő lesz az új Paganini vagy Kocsis Zoltán, netán Mozart junior, szóval, ez tényleg csak passzió, meg némi műveltség (bár zenei műveltséget nemcsak a zenélés során lehet összeszedni) felszedése okán lenne érdekes.

A mozgással viszont nagyon egyetértek. Az tényleg kell. Bár valószínűleg itt is igaz, hogy nem biztos, hogy ők lesznek majd a legnagyobb príma balerinák, de az sokkal fontosabb még ennyi idősen, mint a zene, a sakk, a rajz, vagy mittomén. De szerintem abból is legyen inkább egyféle, ami nemcsak kimozgatja a gyereket, de még élvezi is - mint Lilinek a balett. Vagy Borinak. És még itt is lehet számítani rá, hogy bizony olykor utálni fogja. Siker ide vagy oda.

Hozzáteszem, ez tényleg csak az én véleményem. És nyilván Te és Csöre is ismeritek annyira a gyerekeket, hogy tudjátok, mennyit bírnak. És azt is tudom - nyilván magamról is -, hogy csak a lehető legjobbat szeretnétek megadni nekik. De azért érdemes vigyázni, mert ha minden vágyának eleget tesztek, annyira szétszórja a gyerek az energiáit, hogy végül egyikben sem tud rendesen elmélyülni. Vagy - ahogy említettétek - kifárad még a tanév vége előtt, és esetleg a tanulás sínyli meg a dolgot.

Hehe, már megint kisregényt írtam. Bocs.:)
dia
Budapest
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: